Ey şehid!

20 Haziran 2019 Perşembe

İnna lillâhi ve innâ ileyhi raciûn.

Mursi şehid oldu! Selam ona!

Cenazesi ailesine teslim edilmedi. Ülkede olağanüstü hal ilan edindi. Yoğun güvenlik önlemleri altında ailesi ve avukatlarının eşliğinde Kahire’nin doğusunda yerel saatle 05.00’te defnedildi.

Onun cesedinden bile korktular. Yargılama sırasında hayatını kaybetti. Zehirlendiği iddiaları var. Kalp krizi, beyin kanaması dendi. O, şehidliği diliyordu, şehid oldu. Yarım kalan bir yargılama oldu. O yargılama “din” gününde devam edecek, ama o gün onu yargılananlar, yargıç makamında değil, sanık sandalyesinde oturacaklar.

Hukuka uygun olmayan, hakkı ve mazlumu korumayan yasa suç aletidir. “Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur denmiştir. Zalim diktatörlerin tetikçiliğini yapanlar, yargıç elbisesi de giyseler birer cellattan başka bir şey değildirler. Yargılama görüntüsü altında oynanan bir oyunda tetikçilik yapmaktadırlar.

Suudi Arabistan yönetimi bu olayda da safını belli etti ve İhvanı Müslimin’i, İsrail ve ABD’nin dediği gibi terörist olmakla suçladı.

Gerçek ve tam adı ile Muhammed Mürsî Îsa el-Eyyat, Mısır’ın seçimle başa gelen ilk Cumhurbaşkanı. Firavun sarayında Musa gibi idi, orada. Devrik 5. Cumhurbaşkanı. Bir ilim adamı, siyasetçi. 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetlerinin askeri darbe yapması sonucu devrildi. Muhammed Mursi, 8 Ağustos 1951 tarihinde, Mısır’ın kuzeyindeki Şarkiye iline bağlı El-adva köyünde doğdu ve 17 Haziran 2019’da şehid edildi.

Eşi Necla Mahmud (1978’de evlendi), çocukları Şeyma Mursi, Usame Mursi, Abdullah Mursi, Ahmed Mursi, Ömer Mursi şimdi onun yetimleri olarak bize Allah’ın bir emaneti olarak kaldı.

Rejim onu “vatan haini” olarak yargılıyordu. O ise gerçekte halkın iradesi ile seçilmiş biri idi. Aslında yargılanan Mursi değil, onun şahsında Mısır halkı idi. Gerçek suçlu ise 2013 yılında İsrail ve ABD desteği ile Mursi’yi darbeyle devirerek yönetime el koyan Sisi ve onun arkadaşları idi.

Batı, bu kanlı darbe karşısında sesini kıstı. Darbeye “darbe”, darbeciye “darbeci” diyemediler. Demokrasi, insan hakları, hukuk devleti rafa kaldırılmıştı. Nobel barış ödülü verdikleri Baradey gibi birini darbeci generale danışman yaptılar. Yetmedi, o utancından yerin dibine girince, İngiliz eski başbakanı, sosyal demokrat Tony Blair’i Sisi’ye danışman yaptılar. O da bu rezilliğe daha fazla katlanamadı ve ülkesine geri döndü.

Onun kısa biyografisi şöyle: “Beş kardeşin en büyüğü olan Muhammed Mursi ilk eğitimini orada aldı. Babası çiftçi annesi ise ev hanımıydı. Mühendislik lisansını Kahire Üniversitesi’nde aldı (1975 ve 1978). Mühendislik doktorasını Güney Kaliforniya Üniversitesi›nde tamamladı (1982). Northridge Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde yardımcı doçent oldu (1982-1985). Ardından eğitim vermek için Mısır’daki Zagazig Üniversitesi’ne geldi. Müslüman Kardeşler hareketi içerisinde siyasete atıldı. Mursi 2000 ve 2005 yılları arasında milletvekili oldu. Müslüman Kardeşler’in yasal olarak seçime katılmaları mümkün olmadığından parlamentoya bağımsız siyasetçi olarak girdi. Tam 5 yıl Mısır Halk Meclisi üyeliği yaptı. 2011 Mısır Devrimi’ne muhalif bir lider olarak destek verdi ve 30 Nisan 2011 tarihinde Müslüman Kardeşler’in kurduğu, Özgürlük ve Adalet Partisi’nin başkanı seçildi. 2012 Mısır cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Müslüman Kardeşler’in aday gösterdiği Hayrat Şatır’ın adaylığı düşünce, yerine Muhammed Mursi seçildi. Yoğun seçim kampanyası yürüttü. İlk turda %25.5 oy aldı ve ikinci tura girmeye hak kazandı. İkinci turda da %51.73 oy alarak, 5. cumhurbaşkanı oldu. 2012–13 Mısır protestoları adıyla bilinen, 3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan büyük gösteriler sonucu Mısır ordusu askeri bir müdahale ile yönetime el koydu. Mursi ise darbeyi kabul etmediğini açıkladı ve yandaşlarına direnmelerini söyledi. Muhammed Mursi’nin gözaltına alındığı, ev hapsinde tutulacağı bildirildi. 16 Mayıs 2015 günü mahkeme tarafından idam cezasına çarptırıldı. 16 Haziran 2015 günü hakkında açılan ‘casusluk’ davasından müebbet hapse mahkûm olurken, “cezaevi baskınları” davasında ise mahkeme idam kararını onadı.”

O bundan daha fazlası idi. Onun katili sadece Sisi çetesi değil, ona destek veren global çete, ABD, İngiltere, İsrail, Suudi Arabistan gibi ülkelerin içindeki unsurlardan oluşuyor.

Yaygın kanaat şu: Mursi kasten öldürüldü. Zehirlenmiş olma ihtimali yüksek. İhvan, bu endişelerini dile getirerek BM ve diğer insan hakları kuruluşlarını göreve çağırarak, Mısır’daki hapishanelerde uygulanan tıbbi ihmal yoluyla yavaş ölümlere son verilmesi için Mısır rejimine baskı yapılmasını istedi.

Mısır devlet televizyonunda, “Muhammed Mursi’nin iyi huylu bir tümörü  bulunduğu, sürekli tıbbi gözetim altında olduğu ve ölümünün kalp krizinden  kaynaklandığı” iddia edildi. Mısır Başsavcılığı daha önce yaptığı açıklamada, Mursi’nin hastaneye  getirildiğinde vefat etmiş olduğunu bildirdi.

 Birileri bugün Mursi’nin vefatına gönderme yaparak Erdoğan’ı tehdit etmeye çalışıyor.. Erdoğan da, biz hepimiz de aynı şekilde, Mursi’nin başına gelenlerden ders almamız gerek. Mursi kendi atadıkları tarafından infaz edildi! Yakınlarımızı doğru seçmez, onlara yetki verirsek, hem onlar yarın ihanet ederler, hem de Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen bir perde olurlar. Dostumuzu iyi seçmemiz, düşmanımızı iyi tanımamız gerek.

Onun mezara gidecek sırları varmış. Bütün sırların hesaplarının zabıt altına alındığı bir amel defteri var oysa. Ve bu hesapların görüleceği bir gün var.

Bize düşen aslanları çakallara boğdurmamak, aslanların da çakalları yanına yaklaştırmaması gerek.

Bugün, onun ölümlü hayattan ölümsüzlüğe geçiş günü. Onun şeb-i arus’u bugün. Ona, onun dostlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Ölüm faniler için en büyük ibret dersidir. “Ah keşke” demeden, o pişman olacağımız gün gelmeden, neden aklımızı başımıza toplamayız ki!

Ağzımızın tadını kaçıran ölümü sıkça analım.. Ölüm var ey ademoğlu ve düşün bu gidiş nereye!

Bugün, dünyada bir eksiğiz. Bugün yeni Mursiler doğmaya devam ediyor. Kudüs, bir muhafızını kaybetti bugün, onun dâvâsı dâvâmız, vasiyeti hükmündeki, bizi Allah’a, Resulüne ve kitaba çağıran sözleri rehberimiz olsun. Selam ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ev_Sahibi Ev_Sahibi 1 ay önce
  Şimdi Mursi, sisinin yakasından tutmuş hesap soruyor.
 • AlpaltayAlpaltay1 ay önce
  ne Türkiye 1960 Türkiyesi,nede Mısır
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Hastahastalığınıkabullenmedikçe tedavimümkün olmaz TİMUR.... DİNAKILDIR, AHLAKTIR.... ARAPLIK VEne dediğini bilmedenArapçatekrarlardin değildir.....TARİH boyunca FETOŞLARBİTMEDİ, BİTMEZ.... ŞEYHLERE, HAZRETLEREdeğilİMANALLAHAOLMADIKÇA fetoşunüçü gider , beşi gelir.. Öylegüzeluyuyordunuz ki , uyandırmayakıyamadım diyor.... FETOŞ 'UKİM KURUPYÖNETTİYSE , İHVANI, PKKYI, IŞİD DE O KURDU.... İNGİLİZ ŞEYTANIN VE ŞERİKLERİ... SAFDİRİKMÜSLÜMANLARLAPİNPONOYNAR GİBİ OYNUYOR... KULLUK VE İMAN ALLAH'ADIR.... ŞEYH BOZUNTUSU, ŞEYTANDİN TÜCCARLARINA değil.... İ... Ne casus fetoş bile aklınızı başınıza getirmedi... Allah, KUR'AN, Peygamberimizyetmiyormu..... İlla aracıkurum vekişilerarıyorsunuz..... ....
 • yikılmaz çelikyikılmaz çelik1 ay önce
  Abdurrahman bey.islam dünyası nasıl ümmet olupbu canilerden cellatlardanzorbalardan.kandan savaşlardan kurtulacak.bunun kurtuluş yolu nedir.hayırlı akşamlar
 • Timur Timur 1 ay önce
  Malkoc, sen baska bir sey bilmiyorsun herhalde, papagan gibi ayni seyleri tekrarliyorsun. yazinin senin lakirdilarinla hic ilgisi yok. Eger bu ülkede senin gibiler cogunlukta olmasaydin, simdi dünyanin birinci liginde olacaktik. Senin gibiler ülkenin ayaklarini birakmadigi icin, oldugumuz mekanda dönüp duruyoruz. Kabak tadi verdi yani senin zirvaliklarin.
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Andolsun, sizi yeryüzünde 'yerleşik kıldık' ve orda size geçimlikler yarattık. Ne de az şükrediyorsunuz?Araf suresi 10.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak size bir şey sorucam.ise girdikten sonra işsizlik maaşı hesaplarına yatmış olan kardeşlerimiz için bir düzenleme ve de af yapilamazlarmi.icrayi ne ile koltuklar ile ödeyebilirmiyiz diye Kara Kara düşünen bu fakir insanlar ve para yönetiminden de yetersiz ne yapsın.para yönetimi eğitimleri ve devlet karşında kutadgu bilige göre avam olan bu mağdur insanlar affedilemez mi.once Allah'tan sonra sizin araciliginizla bu zulmü bildirmek istedim.Allah devletimize zeval vermesin deriz.sizdende Allah razı olsun deriz.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.elhamdulillah.elfatiha ma salavat deriz
 • klmklm1 ay önce
  Atalarımızın güzel anlamlı tabirleri vardır . Şimdi bu tabir , deyiimler yaygın değil.Felğin çemberin den geçmek. İdiris üğüdüğü yemekdeğirmenin suyu nereden gibi . Yeni vede moderinci gençlik bu deyimlerin ne mana taşıdığını düşünmez veya düşünmek istemez. Haa şunuda aklımıza gelmişken yazalım.. BAŞA GELEN ÇEKİİLİİR...
 • BıyıklıBıyıklı1 ay önce
  Sayın Melih 53 yazarlarımıza sizin yazmanızı istediğiniz konuları siprişle bildirin de yazarlarımız ona göre yazsınlar kimsenin gönlü kırılmasın.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Dere ve nehir yataklarını en az yüz yıl öncesine getirilsin. DERE VE NEHİR YATAKLARINAKİ CAMER VE TAŞLAR DOĞAL GÜZELLİĞŞNİ BOZMADAN İSTİNAT DUVARLARI YAPMADAN TEMİZLENSİN BİİZNİLLAH RAHMETLER AFET OLMAZ.
 • Binali akınlarda çocuklar gibi şendikBinali akınlarda çocuklar gibi şendik1 ay önce
  Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali o gün dev gibi bir orduyu (ABD, İsrail, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Yunan, Rum, FETÖ, PKK, Moddy’s, Fitch, AB, Medya, Koyun-tosun-koç, ...) yendik. Ak saçlı Binali Bey haykırdı”ilerle”. Bir 23 Haziran günü geçtik İstanbul’a kafilelerle. Bugün cennette gülleri açmış görürüz de hala o Erguvan hatırası tüter gözümüzde. Binali akınlarda çocuklar gibi şendik. Binali O gün dev gibi orduları yendik.
 • Suat Hayri Çillioğlu Suat Hayri Çillioğlu 1 ay önce
  Muhammed MURSi'ye bizim Şehidimiz, Nur Muhammed TOHTİ'de bizim Şehidimiz biri Çin zindanlarında elleri ve ayakları kelepçeli şekilde ailesine teslim edilmiş, biri şüpheli bir şekilde katledilip sabah 00:5'te defnedilmiş. Biri Türk biri Arap Sayın Dilipak Filistine Mısıra duyarlı olduğunuz kadar Türkistanada duyarlı olmanızı bekliyorum. Selam ve dua ile
 • Aç tavuk arpa ambarı (Melih53) Aç tavuk arpa ambarı (Melih53)1 ay önce
  Vatandaşkarın doyuracak parayı zor buluyor sen yurtdışı tatil yapıyorsun üsteliktatilini kesip oy kullanmaya geldin tatile kaldığın yerden devam edecekmişsin. Hoşgeldin. Yeni İstanbul Havalimanı’nda in.Yeni Kuzey Marmara Otoyolunu kullanarak Güney’e sallan. İster Avrasya tünelini kullan istersen Yenikapı’da Marmaray’a bin. Vaktin varsa Haliç’i gez koku yok. Deniz temiz. Havaist otobüsleri ucuz ve heryere servis yapıyor. Dönüşte aklında bulunsun. Evinde banyonu 24 saat kullanabilirsin. Çünkü su sorunu yok. Şehir yaz kış temiz. Eski kömür karası yok. Ana yollarda yeşil yamaçları seyrederek git. Gözün yorulmaz. Güle güle kullan oyunu. Yunan adalarına gidiyorsan. Etnos gazetesine bir uğrayabilir misin. O manşet büyük bir örtüyü kaldırdı. Vatandaş uyandı. Kendilerine bizim namımıza teşekkür et. Kim diye sorarlarsa Ulubatlı Hasan’ın torunları dersin. Onlar anlar.
 • EmrklEmrkl1 ay önce
  Üstadım saygılar sizce İDO’nun 21-22-23 İstanbul’a seferlerini durdurması etikmi hangi vicdana sığar o insanların binbir zahmetle çoluk çocuklarıyla oy kullanmalarını bu şekilde engellemeye çalışmak doğrumu sonuçda bir şekilde gelecekler gelmek istemeyenler bile bu durumda geleceklerde beni korkutan AKP ninbu hırsı her şeyi göze almışlar gibi memleketin bekası bile umurlarında değil sanki ALLAH bu millete memlekete yardım etsin
 • TR 31TR 311 ay önce
  Amerika FED BANKASI FAİZ ARTIRİMINA GİTMEDI VE TÜRKIYEDE DOLAR 5.80 ALTİNA GERILEDI.BUNA NE DİYECEĞIZ.-TURAMP REİSISEVIYOR MU DİYECEĞİZSEÇIME 3 GÜN KALA BU KIYAK MI?-ABD DIŞ GÜÇ DEĞİL MI ŞİMDİ.YOKDA SEÇIM ÖNCESI SEÇMENİ IKNA IÇIN BU KAFARLIK .......DA OLUR MU DİYECEĞİZ.
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  ŞAM daümeyyenin oğullarınıncamiindenamazkılacakdı  AHMET...DAVUDUN OĞLU.... OLMADI GİDEMEDİLER.....CAMİİ İŞİ OLMADIAMA,TÜRBEYİALIP GELDİLER......
 • melih53melih531 ay önce
  epeydir yazmıyorduk hocam ..seçim için geldik ..oyumuzu kullanıp tekrar yurt dışı tatil..yalnız dikkatinizi çektimi hocam Sayın Cumhurbaşkanı mitinglere başladı Sayın İmamoğlu çekildi.aslında iyi bir taktik..çok iyi bir taktik .Sayın İmamoğlu huzur ve saygı kavramları üzerinde sağlam bir politika oluşturdu ..herkes onu ailesinin bir bireyi olarak kavradı sarılmalar ağlamalar muazzam bir sevgi seli ..bir anda çekildi .ve Sayın Cumhurbaşkanı yıllardır yanı söylevleriyle mitinglerde*?bence çok büyük bire danışman yanlışları ..halk bu farkı daha çok hissediyor dün geldik .dünden beri halkla da konuşuyoruz nasıl gidiyor ..bizce çok büyük bir taktik yanlışı yapıldı ..İmamoğlu zaten 8 puan dan bahsediliyor artık ne derece doğru bilemem ama bunu dile getiren ciddi planlamacılar finanscılar ..aradaki söylev farkı dilekler projoler ortayadaha bariz çıktı ..hala açıklanmayan ist.projeleri..imamoğlu büyük bir taktik başarısı daha yaptı ..akp nin danışman sistemini değiştirme zamanı ..ve ayrıca babcan faktörü çok konuşuluoyr.mali piyasalar o kadar zarardaki ancak babacanla bir çıkış olacağı konuşuluyor.bu sebeblede büyük bir kitle ya imamoğluna yada saadete yönelmiş babacan çok büyük umutla bekleniyor hocam ..herşey huzur olsun öncelikle..akp nin yaptığı yanlışlar.damat ekoonmi bakanı hala eflasyonu tek hane diyor düşşse keşkede emekli memur zıplıyo bu lafla..eksi zamma talim diyorlar *.yanlış bu bi kriz varsaonu gerçek yorumla gerçek çözüm üret yok bu damat ekonomi bakanı bi şedyler yapıyo eksi diyor bitirdik diyor bi şey bittiği yok tabi .çözüm de halkı darmadağın ediyo. ayrıca suriyelilerin muazzam bir güce ulaşması ..aşldıkları yardımlar falan ..akp nin emekli işçi emeklisi için hala çözüm üretmemesi .intibak bile verilmedi bayram ikramiyeleerine xzam bile vermediler. yani kısaca hocam akphalkla bağını koparmış ..hala sizin yazdığınız gibi mürsi suriyeli aşkı ..(memetçiklerimiz şehitlerimizle ilgili bir yazınız b,ile olmadı ))halkın ekonomik sıkıntılarından uzak mali datalar suni datalar oluşturmaları ...ve artık korku oluşlturmaları ..herkese aşılanan bir korku var piyasada ..neyse hocam bi daa ne zaman yazarız bilemem de imamoğlunun çekilme taktiği çok iyiydi akp hala farkında değil.huzur vardı kesildi .ne hakim piyasaya bak hocam ..akp tuzağa düştü ..
 • DemiroğluDemiroğlu1 ay önce
  Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun...amin........" Filistinli Müslümanlar, Siyonist silahlarının gölgesinde, mübarek Mescid-i Aksâ’da senin için gıyâbî cenaze namazı kıldılar........Harameyn (Mekke ve Medine) dışında dünyanın her tarafında böyle namazlar kılındı. Bu iki mübarek mekânda niçin kılınmadı biliyor musun? Çünkü bu mübarek şehirler yeni bir dinden çıkma halini yaşıyorlar velakin Ebu Bekir yok! "
 • Hüsnü HüseyinHüsnü Hüseyin1 ay önce
  Ne olmak ve nasıl yönetmek gerektiğini bilmeyenler, kim için ağladıklarını, kimler tarafından ve nasıl yönetildiklerini de bilemezler. Dininin beşerileştirilmesine ağlamayanların, M. MÜRSİ için akıttıkları göz yaşları sadece sahte göz yaşlarıdır. M. Kemal sahte kemalistler için ne kadar araç ise M. Mürsi'de maskeli dindarlar için en az o kadar araçtır. Ey Turkiye'nin Müslümanları! Sizin, Allah'tan ve sizden başka dostunuzun olmadığını biliniz! Son 29 yılda Yogoslavya, Irak ve Suriye' de altı milyon Müslüman'in niçin öldürüldüğünü, Kudüs ve Golan tepelerinin hangi partiler iktidarda iken eldeğiştidiğini bir düşünün bakalım. Eğer bir gün sıra bize de gelirse hiç şaşmayın! Demokrasisinin amaç değil, araç olduğunu artık anlayın, maddi ve manevi varlığımıza kast edildiğini, düşünce dünyamıza ve kutsal değerlerimize zehir akıtıldığını görünüz. Bu tükenişi frenlemek için çalışalım. Yazarları, idarecileri ve kimlikçileri tabulaştırmayalım ve rehber kabul etmeyelim. Yani başımızın çaresine bakalım!
 • ALI.FALI.F1 ay önce
  Allah Rahmet elesin, Amin, cox tes'sirli yazi ucun, teshekkur ederiz.
 • Timur Timur 1 ay önce
  Asagidaki yorumlari okuyunca, neden bu ülkenin daha hala 2. ile 3. dünya ülkeleri arasinda bocaladigi, bir cok konuda oldugu gibi yeniden teyit edilmistir. Misir nedir Mursi kimdir Sisi kimdir bilmez ama, Mursi üzerine üzerinde ahkam keser. Birde ikide bir M. Kemali isin icine karistiriyorlarki, kendi durumlarini alanen ilan ediyorlar. Böylelerine tavsiyem: yaziyi iyi oku hatta 3 kez oku, sonra düsün, arastir ve ondan sonra, varsa eger, herkesin yararlanabilecegi düsünceni yaz, yoksa sus!
 • NURAN DEVRESNURAN DEVRES1 ay önce
  Assa rumuzlu yorumcu, Mustafa Kemal'in bir oy farkla reis seçildiği çirkin, bir bakıma da komik bir yalandır. Burhan Kuzu bile kolayca ortaya çıkabilecek bu iddiayı dile getirmiştir. TBMM tutanaklarından okuyabilirsiniz. 24 Nisan 1920 de Meclis-i Mebusan'da seçim yapılmıştır.120 milletvekili mevcuttur. M. Kemal 110 oy alarakbirinci reis (reisi evvel) seçilmiştir. Daha sonra ikinci başkanlık (reisi sani) için seçim yapılmış, onu da 109 oyla Celaleddin Arif bey kazanmıştır. Yani cumhurbaşkanı yardımcısı olmuştur. Bilmeyenler sanki iki kişi arasında başkanlık seçimi yapılmış, M. Kemal rakibinden 1 oy fazla alıp seçilmiş gibi uyduruyorlar.Aynı seçimde biri 110, diğeri 109 oy aldıysa milletvekili sayısının en az219 olması gerekir. oysa 120 milletvekili var. Bazı konularda üfürükten iddialarda bulunmadan bir araştırın, okuyun TBMM tutanaklarına girin, öğrenin.
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Bütün tutarı yurt dışı mazlum mağdurun mahkum ölen öldürülen mümin kardeşlerimizin rahmetle bütün zalim ve diktatörleri nefretle hatırlayıp Rabbimiz bize hakkıhak olarak batılıda batıl olarak görme Basımevi vermesini
 • Raci Cavusoglu Raci Cavusoglu 1 ay önce
  Bu kafa ile sende onun gibi sehit olursun insallah. Ahirette senide onu koyduklari yere koyacaklar deseler eminim kabul etmezssin.
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  SisiyiMursiyibırakın nolmulsa olmuş.... Burnunuzundibinde BADECİ ŞEYH VE ŞEYHLERharıl harıl icrai sanata devam ediyorlar..... Kırmızı kedi yayınlarındanBadeci Şeyhin maceraları diye.... neler neler benim dingil , safdirik mümin kardeşlerim...
 • okurokur1 ay önce
  abdülkadir ben her namaz kılan cennete gider demiyorum,diyorum ki müslüman olanlar günahkar olabilir onları ve kendimizi cennete götürmek için uğraşalım,biliyorsun ki inkar edip şirk koşanlar cehenneme gidecek,kişilerin kalbini yarıpda okuma kapasitemiz olmadığına göre onu bunu ateşe atmalayım.cennetin sahibi yüce ALLAH c.c. şirk koşanlar,inkar edenler hariç kullarını ateşte yakmamak için uğraşıyor.elbetteki ateşte yanmak isteyenler buyursun deriz.tabiki bize doğru yolu KUR AN-I KERİM ve RESULULLAH a.s efendimizin SÜNNETLERİ gösterir.bizimde başka kaynağımız yok.sakın ben okudum bu hüküm böyledir deme.
 • mvlütmvlüt1 ay önce
  evet Mursi kesinlikle zehirlenmiştir Özal giibi.....inşallah şehiddir...bu kesin....demokrasi tantanası işlerine gelmeyince "darbe ve zorla şer"'le devreeye giriiyor....bu da batının başka bir putudur....herşey sömürge çıkarları için....Mısır halkı ne pahasına olursa olsun Mursi yi kurtarabilmeliydi.....bu kesin...
 • MulayimMulayim1 ay önce
  "Her oluye sehit denmez" buyuruyor Abdulmuddalib el arabi bin rukneddin ebu cemaleddin hz.
 • AlperAlper1 ay önce
  Muhalefet,Sisi,den Türkiyeye sığınan,Hüseyin adlı İhvan üyesini neden katillere teslim ettiniz? diye soruyor.Öyle tribünlere oynamak bizi tatmin etmiyor,Kürecik ve İncirlik,NATO,nun değil,İsrail için diyorlar,yalan mı?
 • MertMert1 ay önce
  Evet bugun Mursi kazandi biz kaybettik.Birileri kimlerle is tutduguna dikkat etsinler.Devletin mali deniz ,Yemeyen keriz mantigindan biran evvel kurtulmalari lazim.Dun dost olanlari bugun dusman halina getiren anlayis sonunda kendi sonlarinizi hazirlamak uzere.Heyhat kime diyorsunuz,Birileri bildiklerini okumaktadir.Yalniz sona dogru yaklastiklarinin farkinda degiller.Bizden soylemesi.
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin yazar ,makalen icin tek kelime Allah razi olsun rahmetli sehit Muhammed mursiye Allah rahmet eylesin tum inananlarin basi sagolsun.
 • Kamil KaygusuzKamil Kaygusuz1 ay önce
  Sayın Dilipak yazılarınız genelde güzel ve ibret alınacak türden, fakat iktida koltuğunun cazibe ve kuvveti insanı şeytanın askeri yapıveriyor. Özellikle bu tüm iktidarlar için böyle. Gücün şımartmadığı iki insan vardır: biri Allahın denetiminde olan peygamberler, diğeri ise gerçek Allah dostları
 • AliAli1 ay önce
  Allah rahmet eylesin tutuklularunda insani şartlarda yaşaması ve tedavi olması gerekiyor Mübarek de insanlık dışı bir yargılanma süreci geçirmişti kafesin içinde mahkemeye getirildi Murside öyle Müslüman kardesler Mübarekin devrilmesinde büyük rol oynadi yani onlarda darbeci Mursinin büyüdügü egitim aldigi Amerikayla iliskileri nedense hep iyi.Müslüman kardeslerde kuruldugu günden beri ülkeleri karistiran radikal bir gurup pek cok Müslüman ülkedede terör gurubu olarak ilan edildi. Pekcok insanin liderin ölümündende sorumludur bu kadar masum gösteremezsiniz Murside sadece kendi gurubu tarafindan seviliyordu secilmis derken oylari sadece 12.5 milyondur onu yarisida Mübarekten nefret edenler vermisdir.Mübarekte Murside Siside darbecidir halki tarafindan o kadar sehidimiz varken sehit ilan etmeniz giyabi Namaz kilmaniz anlasilir gibi degil zaten gerci sizler Atatürk’ü sevmeyen herkesi sever ama Atatürkün kurdugu ülkede yasarsiniz
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  okur Ben kendimin cennete veya cehenneme gideceğimi bilmem .Ben Kur'anın ayetlerine göre düşünüp konuşuyorum. Her namaz kılan bir kere cennete gidecek diye bir şey yok. İnsanların büyük bir çoğunluğunun kıldıkları namaz namaz değildir. Ömründe her gün gece gündüz namaz kılsan Allaha şirk koşarak öldüysen bunu affı yok.Kur'an da yazıyor Allah kendisine şirk koşanı asla bağışlamaz bunu dışındakileri dilediği kimseler için bağışlayabilir diyor ayet. Çevren de hiç mi görmüyorsun beş vakit namaz kılıyor fakat her türlü ahlaksızlık fesatçılık olan bir sürü insan var.Namaz Kur'ana göre ne yapması lazım.Onu kılanı her tülü ahlaksızlıktan ve kötü şeylerden uzaklaştırması lazım dı değil mi varmı böyle ben görmedim desem yalan olmaz.Daha denecek çok söz var ama burada hep ben yorum yapmak istemiyorum.Biraz Kur'anı derinlemesine düşünün kardeşim.Yoksa Kur'anı anlamadı mı islamıda anlayamazsın.
 • JurnalJurnal1 ay önce
  Aydın DOĞAN ve AVANESİ ; yaklaşık 10 yıl gibi yargılandıkları bir davadan,zaman AŞIMINA UĞRATILARAK YIRTMIŞLAR...Hukuka uygun olmayan,hakkı ve mazlumu korumayan yasa suç aletidir."sakın alimlere hizmet etmeyin,ateş size de dokunur"öyle değilmi?
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI1 ay önce
  Herkes şunu bilsin ki etrafımızda olanlar gerçek iman ve küfür savaşıdır.Mısır ateist eski Mısır'ın firavunluğun ihyası için Suriye ve Irak eski Babil'in nemrutluğun ihyası için işgaldedir.Işıd ve benzeri projeler de müslüman gençliği öğütmek için ortaya çıkarılmıştır. Yapmamız gereken istikbalimiz olan evlatalrımızı tahkiki iman ile donatıp bu ateistlere arşı güçlü ve donanımlı hale getirmektir. Müslümanca ve adaletli bir İslami hayat anlayışını vermemiz gerekir.Müslüman olsun hırsız olsun, müslüman olsun zalim olsun değil müslümanlığın gerektirdiği başta en temel iman esaslarıile adalet şuuru olan dürüst, ibadetinden asla taviz vermeyen bir nesil için çalışmadıkça Allah muhafaza sonumuz hüsran olur.
 • mizanmizan1 ay önce
  Mursi ve Said Nursi hem isimleri hem çektikleri çileler bir birine benziyor. Zalimler de birbirine ne çok benziyorlar. Yani küfür tek millettir ispatladılar değil mi. Darısı tek millet olma iddiasındaki müslümanların başına. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
 • AssaAssa1 ay önce
  Göksen Merey denen zat. Sen Mustafa Kemal'in reis seçildiği mecliste meclisin % 52,7 sinin seçime katılmadığını ve Kemalin sadece 1 oy farkla seçildiğini biliyor musun. Amerikan başkanlığı seçimlerinde her seçimde katılımın sadece % 40 larda olduğunu biliyor musun
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Akp'nin en büyük destekçisi Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek neden gıyabi cenaze namazına katılmadılar? Beynamaz oldukları için mi? Yoksa Akp ile aynı fikriyatta olmadıkları için mi?
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  dilipak nefsini yanebildinmi? kendini nerede görüyorsun sen?
 • SezaSeza1 ay önce
  Bütün darbecilerin ben gelmişini geçmişini soyonu sopunu sevecem!!!
 • A.K.A.K.1 ay önce
  Selam aleyküm. Sayın hocam bu gün Mursi ile ilgili iki yazı okudum. Biri sizin, biri de Yılmaz Özdil'in. Allah aşkına bu adamı bu konuda bir tv programına çağırın, gelmezse derbest edip getirin. Yazdıkları üzerinde tartışın. Ve bizde halk olarak bir karara varalım. Bu isteğimin gerçekleşmesi için çaba sarfetmeniz dileğiyle,Selam ve dua ile.
 • okurokur1 ay önce
  abdülkadir sadece kendini kuranı anlayan peygamberi anlayan olarak görmen,islamın özüne vakıf olduğunu,senin düşünmeyenlerin cehenneme gideceklerini söylemen ne kadar cesurca.kendini bu kadar emin görmene aldığın hangi ilimlersana güvence veriyor.mursi sana göre şehit olmasa bile,namaz kılan bir müslümanı cehenneme göndermen senin neyini tatmin ediyor.işin gücün her yazıda hadisi şerif leri ve tasavvufu karalamak.sen böyle karalamalarla insanlara doğru bir tebliğ yaptığınımı zannediyorsun.halbuki insanların sana olan kızgınlığını artıyorsun.bu dil uslubunu bırak cehenneme ALLAH c.c. ve RESULLULLAH s.a.v efendimizi inkar edenler gitsin.müslüman günahı olsada tevbe edip cennete gitsin.bunun için uğraş.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Hukuka uygun olmayan, hakkı ve mazlumu korumayan yasa suç aletidir. “Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur denmiştir. Zalim diktatörlerin tetikçiliğini yapanlar, yargıç elbisesi de giyseler birer cellattan başka bir şey değildirler. Yargılama görüntüsü altında oynanan bir oyunda tetikçilik yapmaktadırlar.Türkiye'ye uyarla bir.. ne görüyorsun? Baştan aşağı ZULÜM.. Adalet ve kalkınma diyerek aile yıkıldı, fuhuş sere serbest, haklı olanlar (28 şubat mahkumları) zindanda, haksız ve suçlular sere serbest. İşte oy istenilen partinin açılımı.. Zulüm makinası mübarek. yetmedi tarih dersi zorunsuz laik eğitim zorunlu.. yetmedi istanbul lgbt savunuculuğu.. bir de oy istenmesi varya..
 • Göksen MereyGöksen Merey1 ay önce
  Hangi halkın iradesi 80 milyonluk ülkede seçmenin yarısından fazlası sandığa gitmemiş protesto etmiş sadece 5 milyon oy ile nasıl meşru olabiliyor Mursi, Atatürk ü sevmeyen nefret eden yunana sığınan yunana sığındığında milletine bu kadarihanet eden biriyle işbirliği yapılmaz diye Yunanistan bile kovulan Türklüğe lanet keşke hepsini arap yapabilseydim diyen vahdettinin hain malum şeyhülislamının düşüncelerine sahip bir mikrobik düşünceyi temsil ediyor diye herifi şehit ilan edemezsiniz. ha Sisi Ha mursial birini vur ötekine.
 • Murat soylubeyMurat soylubey1 ay önce
  Abdülkadir Kardeşim çok yerinde ve sağlam tesbit.Umarım bunu AKP içindeki Muminler dikkate alır.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Türkiye merkezli küresel bazda dönen oyunların en zayıf halkası Mısır olduğundanTürkiye üzerinde defalarca denenen oyunlar tutmayınca buraya odaklandılarve başardılar . Kayıtsız şartsız kontrollerinde olan Türkiye yi kaybedince ve Mısırda oluşan yeni yönetimle yakın temasa geçtiğinde paçaları tutuştu . Küresel çetelerdedin , iman Allah korkusu olmadığınınyakın tanığı Mısır dır . Bunun herkese ibret olarak akıllarını başlarına alması gerekirken umulmayan yerlerden bunların değirmenine su taşıyanları görmek ayrı bir garabet . Mısır Osmanlı idaresinden çıktığı günden beri rahat yüzü görmedi . Mısır bir şehitler ve şehadet merkezidir . Mısır yeniden dirilişin simgelerindendir .Yeryüzünün en şedit insanlarının iradesinde şekillenen dünyada rahat ve huzur olmadığının ibretlik örneğidir mısır . Doğu Akdeniz üzerinden oluşan küresel işgalin Dünyayı kan gölüne çevirmesi an meselesi .Siyaset üretemeyen aklı karışık ABD , hızla irtifa kaybederek bir ileri bir geri politikalarla bu çözümsüzlükleri lehine çevirmeye çalışsa da artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığının farkında. Mısır , gerek nüfus ,nüfuz ve gerekse kültürel zenginlik ,kadim medeniyet olarak siyonizminve küresel çetelerin Arap coğrafyasında önlerindeki en büyük engeldi ,bu engeli aşarak biraz nefes aldığını zannetse de henüz her şeyin bitmediğinin en belirgin olayı olağan üstü hal ilan ederek cenazesinin sahiplerine teslim edilmemesi ,her müdahale beklenen amaca ve umulan zafere ulaştırmayabilir. Cenazenin sahiplerine verilmemesinin basit bir tedbir olarak görenler yanıldıklarını şimdi bilmeseler de yakında anlayacaklardır . Yıllarca kukla yönetimlerinde olan Mısıra istedikleri şartları oluşturamadılar , Millet belki konjonktürel olarak sesini çıkarmasa da öfkesini kin ve nefretini diri tutmaktadır ,Uygun ortam oluştuğunda bu müdahaleyi yaptıklarına pişman olacaklardır İnşallah .
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Şehid,Muhammed Mürsî Îsa el-Eyyat, Mısır’ın seçimle başa gelen ilk Cumhurbaşkanı. Rabbim rahmet eylesin.Ailesi ve çocukları en başta Mısır halkı ve bütün dünya müslümanlarının yükümlülüklerı altındadır.Bizler biliyoruz ki ölüm haktır,şahadet her müslümanın hedefidir. Üzülüyoruz ama asla yılmıyoruz içimizdeki pislikleri temizleyerek,öteliyerek ak kalmaya devam etmek zorundayız.yılanlar yada alacağını alıp köşesine çekilip bol keseden ağza alınmayacak galiz küfür yapanların zamanında temizlenmesi maalesef bazı beyinsiz siyasilerimizden kaynaklandı.halada bu gruhun etkinliği devam ediyor."Birileri bugün Mursi’nin vefatına gönderme yaparak Erdoğan’ı tehdit etmeye çalışıyor.. Erdoğan da, biz hepimiz de aynı şekilde, Mursi’nin başına gelenlerden ders almamız gerek. Mursi kendi atadıkları tarafından infaz edildi! Yakınlarımızı doğru seçmez, onlara yetki verirsek, hem onlar yarın ihanet ederler, hem de Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen bir perde olurlar. Dostumuzu iyi seçmemiz, düşmanımızı iyi tanımamız gerek."tespityerinde ve hala chp,fetönün İP i ile hdp nin taplosunda yer kapmaya çalışanlara açıyorum.Umuyor ve diliyorum ki Şehid MURSİ nın başına gelenlerden ders alırız.Vesselam
 • MalliMalli1 ay önce
  50 milyon seççmenin 13 mmilyyonun oyunu alarak cumhuurrbşk. oldu. Ne İstiklal savaşına ne kuzey Irakta ne Suriyede teröristlerle savaşmamıştır. Şehtlik bu kadar ucuz mu??Şüpheler bir tarafa bırakıllursa vadesiyle ölmüştür. Mursiye yapılan uygulamalarda yanlıştır. Mustafa Sabriyi incelerseniz gerçek hikaye ortaya daha net çıkar.
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  evet rahmetler olsun mursiye.onlar bir mursi ve benzerlerini öldürdük kurtulduk sanırlar oysa şu an ya yeni mursiler doğdu ya da büyümek de. aynı durum ülkemizde de hep öyle olmadı mı? bugün tayyip beyin dünya değiştirmesini isteyenler umutla bekleyenler ALLAHınkanunlarından habersizdirler. şu anda da tayyip bey gibiler doğuyor ve büyüyor. her zamanın musa sı ve firavunları hep olacak dünyanın, kaderi bu. çok sevinmesin bu azgın güruh.
 • engineerengineer1 ay önce
  Onlar diridirler, ölüler bizleriz, yaşyan leşler olmaktansa Rableri katında rızıklandırılanlar olmak asıl diriler olmak demektir. bu dünya hayatı bir oyalanmadır, mal da yalan mülk de yalan var biraz da sen oyalan, dünyalığını kazandığı ile övünenler , ebedi hayatını kazanmaktan ne haber, madem ölüm tek bir defa gelecek, o da neden Allah için olmasın, Allahım bize sıratı mustakim üzere yaşamayı, hayırlı şehadet ile huzuruna gelmeyi nasibeyle.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Duygusal bir yazı .Ama ben katılmıyorum. Bir kere Kur'anda Şehit kelimesinin manası farklıdır. Allah yolunda öldürülenlere Şehit denmez. Onu bir ayet olarak söylersin. İşte Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz bilakis onlar diridirler ancak siz bunun farkında değilsiniz. İşte bu ayete göre birisi Allah yolunda öldürüldüyse ona Allah yolunda öldürüldü diyeceğiz.Şehit kelimesini bu ayeti tek bir kelimeyle tanımlamak için bağlamından koparıp buraya yerleştirmişler. Diğeri Mursi Allah yolunda mı öldürüldü yani böyle bir inanma tamamen duygusaldır.Mursi sisiyi savunma bakanı yapınca Türk istihbaratı Mursiye bu adam sana darbe yapacak diye söylemiş O da gülerek yol öyle bir şey olamaz demiş.Yani müslüman bir söz dinler o konuyu güvendiği adamlara araştırttırır.Ancak bunlar öyle ahmaklar ki yani neymiş sisi beş vakit namaz kılıyormuş ailesi dindarmış .Geçin bunları.Batılılar özellikle abd ingiltere fransa gibi ülkeler içerideki yerli işbirlikçilerine kimse anlamazsın diye böyle davranışlar yapmasını söylüyor onlarda yapıyorlar.Nitekim akpartinin içinde de sisi benzeri tipler oldukça fazla olduğuna adım gibi eminin.Asıl düşman en çok güvendiğin yerdedir. Onlar sana sana hiç sezdirmeden düşmanlık yapar ruhun bile duymaz.Yani kısaca Müslümanlık iddiasında bulunanlar basiret feraset sahibi değillerdir.Çünkü Kur'ani manada onların çoğu müslüman değil müşriktirler ve fakat bunun farkında değillerdir. Bu sisi benzeri alnı secdeden inmeyen binlerce insan var bu ülkede. SADECE KUR'ANI ANLAMAYA ÇALIŞMALIYIZ.KUR'ANI ASLA VE KAT A MEHCUR BIRAKMAMALIYIZ.HER SORUNUMUZU SADECE KUR'ANLA ÇÖZMELİYİZ.ANCAK BU ŞEKİLDE GERÇEK MANADA MÜSLÜMAN OLURUZ. Çünkü bizim bilim ve teknolojimiz yok bilim ve teknoloji nizamiye medreseleri yobazları tarafından aforoz edildiğinden beri islam ülkelerinde tamamen yok oldu.biz islam toplumu bu hadisçiler yani nakilcilerle tasavvufçuların işbirliğiyle zaten az sayıda olan bilim insanlarımızı yok ettiğinden beri batıda yükselmeye başladı.Biz kapalı bir toplum haline geldik onlar açık bir toplum haline geldiler. Şimdi onlar bize bu bilimi teknolojiyi bile vermiyorlar. İşte Türkiyenin hali ortada. Valla ahmak olarak ölenlere ben merhamet etmem. Mahşer gününde o şehit dediklerinizin alayı cehenneme gönderildiğinde sakın şaşırmayın. Çünkü bunu Kur'an önceden bildiriyor ama müslümanım diyenlerin büyük bir çoğunluğu bunu göremiyor.
 • Mursi’ye bir taziye bile çıkmaz dilinden Takbih eder şayet bahsederse Mursi’den Mursi’ye bir taziye bile çıkmaz dilinden Takbih eder şayet bahsederse Mursi’den 1 ay önce
  Görünür yüz:Hizmet hareketi. Yani iman ve Kur’an’ a hizmet.Doğru mu? Hayır. Varolduğu her ülkede bürokrasi ve devlet aygıtına yerleşir. Bazı ülkelerde devletin dümenine hakim olacak kadar yönetme gücüne kavuşur: Örnek:Türkiye, Kırgızistan, Balkanlar ve çoğu Afrika ülkeleri. Vasat müsait olduğunda darbe yapar: Örnek Türkiye. Siyasi partilere sızarak siyasette yer alır mı? Alır, fakat kendisi olarak değil, parti elbisesi içinde deşifre olmadan yapar. Amaç nedir? F.G. Riyasetinde dünyayı yönetmek. F.G. Riyaseti ne demek? Manevi bir liderlik gibi görünen ama yönetme gücünü tam olarak sahiplenen bir liderlik. Mehdi, kainat imamı, Hz İsa isnadı? En son şık (yani Hz İsa olduğuna inanan ve inanılan-tabilerince). Örgütün adı? Çok açık (FETÖ)
 • GerceklerGercekler1 ay önce
  Ülkemizde vatandaşlarımız sele kapıldı rahmetli olanlar var evi barki yıkılan tarlası yok olanlar var...Neden olduğu konusunda kör sağır olanda var....Ey ?
 • takiitakii1 ay önce
  arapülkeleri hep öyle bitmeyen kavgaları var inatçı kindar mürsi değerli bir şahsiyet allah rahmet eylesin mısırda mürsi iktidarda olsaydı türkiye mısır bügün siyasi arenada güçlü olurdumısır suriye için hiçbir şey amerikan ingiliz fransız uşağı sisi 87 milyon nufuslu mısır mürsi ile bir ben de varım diyevekti türkiye ile beraber olmadı haçlı uşakları araplar
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Mısır ve Türkiye'nin bazı ortak yönleri olabilir ama neden Mısır'daki geçmiş dönemler ve bugün yaşanan olaylar ısrarla Türkiye ile ilişkilendiriliyor,onların siyasetçilerinin başına gelenlerle iktidar elitleri kendilerinin de aynı şeylerin kendi başlarına geleceği algısını üretiyor?Siyaset egemenlerimiz, dünyaca terör örgütü ilan edilmiş guruplarla neden bu kadar içli dışlı?Adında müslüman geçtiği için mi?Ona kalırsa Işid'in kara flamasınnda peygamber mührü simgesi var.Ne zaman Türk insanının duygu ve düşünceleriyle siyaset yapacağız?Türklüğümüzden neden bu denli iğreniliyor?T.C.harflerine karşı soğukluk ve itibarsızlaştırma gayretleri neden?Neden ülke darboğaza girmişken,dört bir yanımız emperyal düzenin ağır silahları ile çevrili iken askerliği 6 aya indirip asker terhisi yönünde karar alınıyor?Eskiden olsa,yedekler askere alınırdı.1984'lü yıllarda yaşlı ve hasta adamları yedeğe çağırmış,askeri eğitimden geçirmişlerdi.Vatan müdafaasına bu kadar önem veren devletimiz,ne değişti de Sevr'i hatırlatan toplu asker terhisleri yapabiliyor?Sorular o kadar fazla ki.Arap seviciliği hortladı sanki.Araplara bu kadar muhabbet beslemelerine rağmen,Birleşmiş Milletler'deki arap dostlarımız Kıbrıs gibi ve sair bizi ilgilendiren konularda yapılan oylamalarda neden bizim lehimizde parmak kaldırmıyor?Neden çekimserler,neden aleyhimizdeler?4 milyonu aşkın Suriyeliyi bağrımıza basmışız,arap dostlarımız emperyal ülkelerle birlikte bize silah doğrultuyor.Bence basiretsiz yanlış politika üretiyoruz.Sonrasında şikayet ediyoruz.İmamoğlu denen,sıradan bir beni adem,bu milletin umudu haline gelmişse,yönetim erkimizin,ellerini başının iki yanına koyup düşünmesi gerekiyor.Büyük şehirler gitti.İnadına İmamoğlu seçilecek.Seçmen tabanı mevcut yönetime açıkça yönetemiyorsun,bırak başkaları yönetsin,diyor.Keşke yunan galip gelseydi kafasında olanların devlet katında hatırının olmasıdır,Ak Parti'nin oylarındaki erime.İsraf harcamaları hızla artıyor,sefaletimiz de aynı oranda artıyor.Siz hala Mursi,Mursi! diye göz yaşları döküyorsunuz.Bize ne Mursi'nin ölümü!Toprak altında kalan 301 madencimiz için göz yaşı dökebildin mi?Onlar gibi nice mağdur insanlar,can kayıpları yaşandı bu ülkede.Hangisi için göz yaşı döktün?Hangisine Mursi kadar üzüldün?Kantarın topu bu denli kaçmamalı.Sanki annen baban,kendi aile yakınlarını,evladını kaybetmişcesine Mursi için üzüntü yaşamak ve kendi insanının yaşadığı felaketleri görmemek ve hiçbir şey hissetmemek ne kadar tezat değil mi?
 • AzerAzer1 ay önce
  Hukuka uygun olmayan, hakkı ve mazlumu korumayan yasa suç aletidir. “Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur denmiştir. Zalim diktatörlerin tetikçiliğini yapanlar, yargıç elbisesi de giyseler birer cellattan başka bir şey değildirler. Yargılama görüntüsü altında oynanan bir oyunda tetikçilik yapmaktadırlar.gerçekten, Bizim ülkemizde,daha önce fetö ile işbirliği içinde şimdi ise reis yıllardır uydurulmuş suçlarla içerde tı
 • AlperAlper1 ay önce
  Ortadoğuda hep din çıkarlar için kullanılmış.Her yıl yapılan,İslamı lik endeksinde,son sıralardalar.Faiz,yolsuzluk,hırsızĺıkiftira,yalan,rüşvet,israf,şavaşlar, l iyakatsızlık,meşrevetsizlik vb.Kuranın Yasakları tavan yapar ama en iyi müslüman bizizźzzz,diğerleri sapık,ABD,nin uşağı vs.Şaka gibi ama gerçek bu,kafa bu,düzelir mi?b ilmem ama 1400 senedir değişen ne?
 • YasinYasin1 ay önce
  Kendini dünyanın merkezine koymak
 • Ahmedâ Ahmedâ 1 ay önce
  "3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan büyük gösteriler sonucu Mısır ordusu askeri bir müdahale ile yönetime el koydu. Mursi ise darbeyi kabul etmediğini açıkladı ve yandaşlarına direnmelerini söyledi" Sayın yazar bu cümleyi niye kurdunuz ki? Mursi'nin güçlü Mısır ordusu karşısında o kadar sivil masumu ve kendisini ateşe attığını mı ima ediyorsunuz? Direnin dediyse çok feci bir hata yapmış. Allah rahmet etsin.
 • ZaferZafer1 ay önce
  Erdoğan ile ilgili yine karnında konuştun varsa bir bildiğin, kim bu yakınlar Erdoğan'a ihanet edecek açık açık yaz da millet bilsin
 • Serkan aydin Serkan aydin 1 ay önce
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.. muhammed mursi cesur adamdı..malesef gerçek cesur insanlar bu dünyada fazla yaşamıyor..amerikanin fino köpeği kuklalari piyonlari olan sisi ve diğer arap ülkelerinin iktidardaki yöneticileri malesef aktüel olarak suan için kazandı..golgesinden bile korkan paranoyak bu satılık köpekler olduğu sürece arap ahalisi cemaati topluluğu ummeti de huzur bulamiycak gaflet ve sefillik cehalet icinde yasayacaklar..malesef arap halkları bu firavunlara karşı aciz ve kifayetsiz pasif durumda hiç bir başkaldırı ayaklanma emaresi izi bile göstermiyorlar.. gerçek arap baharı yaşanmadığı sürece bu böyle gidecektir..turkiye içinde yapacak birşey yok çünkü türkiye de batının devsirdigi batının beslemelerine karşı kendi içinde mücadele vermekte..seytan bi degilki her yerden her cepheden taarruz etmekte..
 • Mardinli hocaMardinli hoca1 ay önce
  Ey mısır firavunu sisi sanma bu fani dünya sana kalacak.m mursinin şehadeti seni ve senin rajimin sonu getirecek.Nasilki said bunu cübeyr hacaci zalimin sonu getirmişse bu büyük ümmetin sehidide senin sonun getirecek inşaallah bu dünya kimseye kalmadı sanada kalmaz ve sonun yakındır ey sisi ey kâfir amarika köpeği
 • Mardinli hocaMardinli hoca1 ay önce
  Sayın abdurrahman hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah razı olsun bugünün yorumunuz .İslam şehidi rahmetli m mursinin şehadeti hakkındadır.Allah onun şehadeti kabul etsin amin şehadeti ümmetin vahdetine uyanışına vesile olması yüce rabbimden temenni ve dua ediyorum selam olsun ümmetin sehidlerine.Hocam yorumunuzda beyan ettiniz mahkeme kubrada şehid m mursi sanık değil mazlum olarak ve onu hayin diyenler hesaplayacak.Mısır firavunu sisi siyonist rejimi kâfir amarika ve AB devletleri ve bunlara köle olan araplar rejimler başta suudi amarikan köpeği ve azılı müslümanlar düşmanı olan BAE İSRAİL VE KÂFİR AMARİKA KOPEKLERİ İLE HESAPLASACAK.M MURSİYE SELAM OLSUN ŞEHİD OLDUGU GÜNE SELAM OLSUN MEHKEME GELECEK GUNE SELAM OLSUN CENNETE GİRECEK GUNE AMA ZALİMLER İCİN O GÜN ÇOK ZOR OLACAK NASIL BİR HESAP VERECEKLERİ GUN CEVABLARİ NE DİYECEKLER ALLAHİN KAHHAR İSMİYLE KAHR VE PERİSAN ETSİN AMİN VELHAMDULİLLEHİ RABBİLALEMİN SELAM VE DUA İLE
 • Nasır Atatürk; Sisi İnönü idi..Nasır Atatürk; Sisi İnönü idi..1 ay önce
  Adnan Menderes' i (önce afedersiniz makat kontrolu yapan, sonra) salyalarını yere kadar yaylandıra yaylandıra onu zevle asan chp, aynı şeyleri Tayyib Erdoğan' a yapmak için el oğuşturuyor; Mısır' ın ismet inönüsü sisik' in, bunu merhum ve mağfur Mursi' ye yaptığı gibi!
 • AbdiAbdi1 ay önce
  Şehid tahtında rabbe gülümser,Ah binlerce canım olsaydı der, şehitler ölmez, şehitler ölmez. Mursî de ölmedi...

Günün Özeti