Evengaliş Müslümanlar!

27 Ağustos 2018 Pazartesi

İslam, “kendisine hiçbir şey eklenemeyen ve çıkartılamayan, Yaratanın yaratılana elçisi vesilesiyle vahyettiği yaşama biçimidir.”

Ama “Müslüman”ın ne yazık ki, her çeşidi var. Sağcısı, solcusu, liberali, önüne ve sonuna isteyen istediğini ekliyor.

Müslümanın da artık (haşa) Katoliği, Ortodoksu, Protestanı var. Şii Müslümanı var, Sünnisi var, Selefisi var. Radikali var, Ilımlısı var. Arap İslam’ı, Türk İslam’ı, Euro İslam’ı, Folk İslam’ı da çıktı. Artık “Müslümanlar”ı geçti, İslam’ın özüne bir müdahale sözkonusu. “İslam”ın altında yüzünü Allah’a, Resulüne, kitaba yönelmiş Müslümanların mezhebi, tasavvufi, etnik, kültürel, ideolojik, politik, felsefi farklılıkları olabilir. Ancak bütün bunlar “beşeri” ve “zanni” olan şeylerdi. İlahi olan vahiydir. Onu uygulama ve açıklanmasında ise temel referans risalettir.

Bugün gelinen noktada bir de “Evengaliş Müslümanlar” çıktı. İşte FETÖ tam da budur.

Kim ki, İslam’a, doğrudan ve dolaylı olarak bir şey ekler ya da çıkarırsa kişi eklediği ve çıkardığı ile baş başa kalır, din aradan çekilir.

Bugün gelinen noktada iş o hale geldi ki, Allah’ın emrine uymazsan haram, Resulün sünnetine uymazsan mekruh, birileri gibi düşünmezsen dinden çıkarsın. Böyle bir İslam yok. O adamlar ya da o adamların peşinden gidenler o adamı, İlah ve / veya Rab edinmiştir.

FETÖ’cülerin Evengalişliği işin aslı olup, “Müslümanlıkları” işin aldatmacasıdır. Aslında “bizimkiler” bu “din”i sevmişlerdi. F. Gülen’in ve bu işin arkasındaki güçlerin planlarının zekasından çok bu başarının arkasında toplumdaki din algısının nasıl dönüştürüldüğünü gösteren bir durum söz konusu.. Bizim okumuş, gelir seviyesi yüksek, hatta İlahiyatçı, İmam-Hatipli, siyaset ve iş dünyasında söz sahibi insanların böyle bir işin peşine bu kadar kolay kapılmalarının arkasında yatan asıl gerçek bu.

Bir kısım, Kalkancı, Adnancı, Badeci vb. “uydurma” cemaatlerin kolay / ucuz cennet ve şefaat, vaadlerine inananların bu hale nasıl geldiklerine bakmak gerek. “Siesta, Fiesta, Futbol” diye çıkılan yolda bu tür cemaatler, geziciler sürpriz olmasa gerek.

Bundan 15 yıl kadar önce, Grace Hallsell’in “Tanrıyı kıyamete zorlamak” isimli bir kitabı yayınlanmıştı. “Armagedon, Hristiyan Kıyametçiliği ve İsrail”i konu alan kitabta anlatılanlar, birileri için sadece bir “komplo”dan ibaretti. Bugün yaşanan olaylar o “komplo”nun gerçekleşmiş halidir.

Bugün ABD’de milyonlarca insan, yeryüzü gezegenini yok etmesi ve hemencecik kendilerini semaya yükseltmesi için Tanrı’ya dua ediyor? Bu adamlar İsrail aşırı sağı ile birlikte çalışıyorlar, ama birbirlerine güvenmiyorlar. Biri bunu “Yehova” adına istiyor, ötekileri “Rab İsa” adına. Ama her ikisi de sonuçta barış sürecinin sona ermesini ve kıyametin kopmasını istemektedir. Her ikisi de İslam’a karşı bir savaşa hazırlanıyorlar. Aslında “İslamofobia”nın arkasında yatan asıl gerçek de bu! 

“ABD Hristiyan sağı ile İsrail arasındaki tuhaf birlikteliğin muhteşem bir şekilde gözler önüne serilmesi. İkisi de birbirini sevmiyor, fakat, birbirlerini kullanıyorlar. Mesele din değil, siyaset” der
Tarihçi Dr. Alfred M. Lilienthal.. Bu kirli oyunda din, siyaset ve ideoloji iç içedir. 

FETÖ bu lobinin bizim içimizdeki Truva atıdır. Bakın bu hareketin içimizde sağ-sol, Sufi, Sünni, Alevi, Şii başka uzantıları da var. “Adnan hoca” (!) boşuna “Kıyametçilik” yapmadı! Bizi tepe tepe kullandılar. Adam hem Atatürkçülük yaptı, hem Mehdicilik, hem anti komünizm, anti Şiicilik, hem de anti masonluk. Ama sonra kalktı “Ben masonum” dedi. Bazı muteber İslami (!) cemaatlar kendi mahrem odalarında, aslında Kur’an-ı Kerim’de Filistin’in Yahudilere vaad edildiğini Kur’an’dan delillerle konuşulur. Bunlar aramızdaki muteber cemaatlar. İran’daki Safevi Şiiciliği yapanların anti Sünni politikalarını, Husi yapılanmasını nasıl açıklayacağız yoksa. DAEŞ neyse HUSİ hareketi de odur aslında! Mike Pence kendini “İsa” ile tanıtan biri ile iletişim halinde, Ahmed-i Necad kendini Mehdi diye tanıtan biri ile temasta. Irak savaşını hatırlayın “‘Mesih’in orduları’ ile ‘Mehdi’nin orduları’” savaşacaktı. Bakın BOP’un aslı da bu, FETÖ’nün aslı da.

Mike Pence’nin aldığı mesajın kaynağı ile Katolikliğin kurucusu Tarsuslu Saul’ün Şam’da aldığı mesajın kaynağı aynı aslında. FETÖ de bunun bir başka versiyonu. FETÖ ve paralel diğer yapılar Evengalislerin gözünde kaleyi içeriden fethetmek için bir Truva atından başka bir şey değil. Onlar “Beyaz Müslümanlar.” Modern “Tom Amca”lardır.

ABD’de Evengalişler, aslında FETÖ’nün Türkiye’de başarmak istediğini başarmış gözüküyorlar. Evengalişlerin anavatanı Amerika. Bizim FETÖ’cülerin de “Anavatanı” ABD’dir. F. Gülen onun için Amerika’dadır. 

Türkiye’deki FETÖ’nün arkasında Amerika’nın Baş FETÖ’sü, Evengalişler var. Bunlar Hristiyan ama diğer Hristiyan topluluklara da düşman. Daha doğrusu onları da kullanmak istiyorlar. Yahudiler bunları, bunlar Yahudileri kullanmaya çalışıyor. Bunlar İslam dünyasındaki modern klasik dini yapıları da kullanmaya çalışıyor. Bu Şeytani tezgahta aslında herkes birbirini kullanmaya çalışıyor.

Bu akımlara yön veren akıl, din ve kehanetten destek ve güç alıyor. Bu yapının içinde Tapınakçılar da var, Protestanlar da. Bu yapı Ortodoks dünyasını da kullanmak istiyor.

Hristiyanlıkta iki ana akım var: Katolikler ve Ortodokslar. Protestanlık, Katolizme tepki olarak doğan bir hareket. Ortodoksluk ise etnik yapılarla iç içe geçerek kabile geleneğine dönüşen bir dini akım haline geldi. Ermeni, Süryani, Kıbti, Asuri, Keldani, Arami, Türk, Rum, Rus, Bulgar Ortodoksluğu gibi. O etnik yapılardan da zaman içinde Katolizme ve Protestanlığa kayanlar oldu.

Hristiyanlık, Mormonik akımlar gibi çok farklı noktalara da savrulurken, Evengaliş örneğinde olduğu gibi Siyonist bir karakter de kazandı. Bunların Türkiye’de istediği de “Evengalik İslam”. Yani Alameti farikalarını kaybetmiş, Siyonist dünya görüşüne teslim olan bir İslam telakkisi. FETÖ bunlardan deşifre olmuş, en yaygın, üzerinde en çok çalışılan ve yatırım yapılan bir örnek. Bu anlamda ilk örneklerden biri olsa da tek ve son örnek olmadığını tekrar hatırlatmış olalım. Diğer birçok İslam ülkesinde de farklı isimler altında örgütlendiklerini de bilelim. Ülkemizde ise sadece din adına değil, kültür, yaşam tarzı, NLP, başarıya odaklı eğitim sistemleri, Montessori eğitim sistemi, Yoga, Transandantal Meditasyon gibi isimler altında her zaman hiç ummadığınız yerde, sürpriz kişilerin ve kurumların adı ile karşınıza çıkabilirler. Aman dikkat! Kafanızı kiraya vermeyin. Sonra sizi farkında olmadan dönüştürürler. Psiko terapi yöntemleri, ipnoz, subliminal mesajlar, bilgisayar oyunları, müzik, her şeyi ve her yolu kullanabilirler. Sakın Şeytan sizi Allah’la aldatmasın. Unutmayın “Ağuyu altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı olur. Akif ne diyordu: “Ne hilafet kalıyor ortada, billahi ne din! Medeniyet size çoktan beridir diş biliyor. Evvela parçalamak, sonra da yutmak diliyor” Şark cephesinde değişen bir şey yok gördüğünüz gibi. Dikkat! Şeytan fazla mesai yapıyor. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • orhan karacıorhan karacı4 ay önce
  Sayın Dilipak,Bu Armegeddon konusunu,çok işliyorsunuz,fakat bu savaş 1 inci dünya harbi olmasınmı!!!???
 • Nejat DincNejat Dinc4 ay önce
  Hasan kardeş, doğru söylüyorsun da unuttuğum bir sey var; mehtap hanımın derdinin ülke bütünlüğü olduğunu nereden çıkardın? Onun derdi tayyip erdoğanın.gozune girmek ve geçmişteki "feto"iliskilerinin sorusturulmasindan kurtulmak..ülke mülke bunların umurunda değil.. ülke batsın, bunlara bir sey olmasin yeter ki..
 • hasanhasan4 ay önce
  fetö hangi kriterlere göre belirleniyor ve tescilleniyor? ihraç edilen herkes fetöcü . Hatta daha bir bu kadarda devam eden var deniyor. onun misli katı esnaf var. onlarda fetöcü. Ve siz sayınyazar hepsine birden evanjelist hıristiyan diyorsunuz. Dinsiz diyorsunuz. namaz kılsalar. kurban kesseler. hatim indirseler. Nafile boş! Dinden çıktılar nasılsa. ALLAH AŞKINA BU KADAR KESIN CUMLELERI KURARKEN HIC ICINIZDE BIR SIZI OLMUYOR MU? Bu genelleme neden? Lütfen birlik olma vaktidir. evlâdına fetöcü denen baba. Devletimden yana tarafim. oglum sucluysa cezasini ceksin diyor. ama siz ogluna dinsiz kitapsiz derseniz onlari kaybedersiniz. ulkeyi ayrıştırmaya çalışanlara yardim etmiş olursunuz. Lütfen ya lütfen.Yazık etmeyin bu Ülkeye.
 • Engin ErmisEngin Ermis4 ay önce
  DARBELER, YESIL SIYASET, ERGENEKON, BOP, BEKA MESELESI,FETÖ, ÖZELLESTIRME, AHRET, PKK, INGILTERE, AMERIKA, ISRAIL, ROTHSCHILD.....DOGRULARI GERCEKLERI YAZIN SAYIN DILIPAK. SIZ ZEKI VE AKILLI INSANSINIZ. HER SEYI BILIYORSUNUZ.HIC DILLERINDEN DÜSÜRMEDIKLERI DARBELERRR VE KARSITLIGI: 12 EYLÜL MESELA, SOLUN ÜSTÜNDEN SILINDIRŔ GIBI GECTI. ÜLKÜCÜ KESIMDE NASIBINI ALIRKEN, BUGÜNKÜ EKIBIN ÖNÜ ACILDI. 28 SUBAT, ERBAKAN HOCAYI TASVIYE ETTI. AMA REIS VE EKIBINE ERKI VERDI. EYYYYY AMERIKA EYYYYY ISRAILĹLLO KADAR COK I NERDEN BASLASAK?2002 DEN BERI TÜRKIYENIN VARI YOK SATILDI. SU ÖZELLESTIRMELERDE, EL KONULAN SIRKET VE VARLIKLARDA ROTHSCILD VE DIGERLERININ PAYI NE KADAR? BANKACILIK SISTEMININ, MERKEZ Dahil ne KADARI KONTROLLERINDE? O GÜZELIM TÜRKIYEMIZIN VARLIKLARINI NASIL YAGMALADILAR. AHRETE INANDIKLARINI HIC SANMIYORUM BUNLARIN. INANSALAR BUNLARI YAPMAYA VICDANLARI MÜSADE ETMEZDI. VICDAN SAHIBI OLMASALARDA, CEHENNEM ATESINDEN KORKARLAR, YAPMAZLARDI. Insan nasil BU kadar piskin olur yahu! HER HALTI KARISTIR. TOPLUM MÜHENDISLIGININ ALASINI YAP. SONRADA ZEYTIN GIBI, YANI. PESSSSS! *BERABER YÜRÜDÜK BIZ BU YOLLARDA...
 • Yunus 16Yunus 164 ay önce
  AKİT GAZETESİ KAPI KAPI DAĞITILIYOR MU? DAĞITILIRSA MALİYETİ NERELERE ÇIKAR? (900 İLÇE) YENİ AKİT GAZETESİ KAÇ TL OLUR?? KAPI KAPI DAĞITILAN GAZETE VAR? AYNI ZAMAN A BENZİYOR, AYNI PATLAYAN CEMAAT E BENZİYORLAR.!!! SEÇİM DE MERAL İ DESTEKLEDİLER!! KİRLİ İTTFAK PEŞİNDEYDİLER.!! FETÖ CÜLERİN YENİ ADRESİ OLABİLİR? DEVLETİMİZ AK CEMAATLER İLE KARA CEMAATLER İ AYIRMASI GEREKİYOR.! MİLLETİ UYARMAK DEVLET İN GÖREVİ
 • DarbesavarDarbesavar4 ay önce
  valla müslüman müslümandır. küfri sıfatla müslümanlık adlandırılamaz. onlar olsa olsa işbirlikçi kandırılmış olarak adlandırılabilir. müslümanlığa aykırı iş yapanlar da suça göre adlandırılır. en hafifi fasık an aığırı da mürted dir.
 • ramazankoçramazankoç4 ay önce
  dilipakbirdeşusuuddan bahsetsen iyi bizim hacveümreparaları süriyedepkk ya100milyon gönderdikabenin imamıamerikaiçin dua etti müftüaynıkeza nesendenede yönetenlerde gık çıkmıyor mehmetdoğan hacılar içinyazdıümreyiiptaledelimdedi hiç gık diyenyokbea aynı şekilde hepsimüslümantürkekarşıamerikaylabirleşiyoryazda milletuyansın uyuyorlar hele ... tamam allahyardımcımız olsun
 • ESTERGONLUESTERGONLU4 ay önce
  "...FETÖ bu lobinin bizim içimizdeki Truva atıdır. Bakın bu hareketin içimizde sağ-sol, Sufi, Sünni, Alevi, Şii başka uzantıları da var. “Adnan hoca” (!) boşuna “Kıyametçilik” yapmadı! Bizi tepe tepe kullandılar. Adam hem Atatürkçülük yaptı, hem Mehdicilik, hem anti komünizm, anti Şiicilik, hem de anti masonluk. Ama sonra kalktı “Ben masonum” dedi. " AYNEN ÖYLESADAKTE ! BUNLARIN AK PARTİ IÇINEDIŞARIDAN SIZDIRILMIŞDINDAR VE MİLLI KILIKLI ve ROKFELKER BURS VE SEMİNERLEŔİ ile BEYİNLERİ İPOTEK ALTINA ALINMIŞ BRİTÜSLERİN MASKELERİ-GEZİ DARBESİ,17-25 ARALIK VE 15 TEMMUZ 2016 FETÖ DARBE GİRİŞİMİNDE; 2017 REFERANDUMUNDA ,24 HAZİRAN 2018 BAŞKANLIKVE MILLETVEKİLİ SEÇIMLERİNDE MASKELERİTAMAMEN DÜŞTÜ. KIRIMLILAR OLARAK BILINIRikisi DAVID veBABOCAN : iKiSiise BİRİ KAYSERİLİ GİBİDİR aslinda Van kökenlidir.Biri de Deniz Baykal'ın öz teyze oğlu olduğu söylenir.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU4 ay önce
  SN.DİLİPAK;ELİNİZE ,YÜREĞİNİZE SAĞLIK, SADAKTE !EVET BU TASMALI ,YALANCI PEYGAMBERSAHTE MEHDİ, VAİZ MASKESİ İLE BAŞPAPAZ OLARAK GEBEŔİB GİTMİŞ ;PENSİLVANYA YAHUDİ MEZARLIĞINA İNDİRİLMİŞ BİR HERİF VE EFSUNLADIĞI MECZUB HASHASINLERDENHAYIRLI BIR İŞ VE İCRAAT BEKLEMEK ABESLE ISTIGAL OLUR. TIPKI KARGADAN BÜLBÜLÜNGÜZEL HASİYETİNİ TALEP ETMEK GİBİ /TEEMMEL !...
 • HacıHacı4 ay önce
  Yıllarca abd ye işgalci diyen solcular yok edildi.Ulkuculer abd şefi gibi çalıştı.Simdi milliyetçi ve dindar kesim abd düşmanı oldu ama geç kalındı.Abd petrol ve altin olmayan yere.gelmez.Hadisteki fıratın altınları için hazırlık yapıyor.E bizde teknoloji ve milli ekonomi olmadığı için seyrediyoruz.Simdi önündeki engelleri kaldıran abd rahatlıkla bu emellerine ulaşacak.Kim devleti orduyu kurumları zayıf dusurduyse evangelist odur
 • AynurAynur4 ay önce
  Müslüman hiçbir grubu ideolojiyi desteklemez zaten onun destelediği bir kuran birde sünnet vardır
 • ılbeyhanılbeyhan4 ay önce
  YETTİ GAYRIYA DEVLET BASA, YA KUZGUN LEŞE...KAPATINGITSIN BU ŞEREFSIZ , AHLAKSIZKOCA G...LÜ CONILERINUSLERINI, ELÇILIK INŞAATLARINI...YAŞASINSOMURUYE KARSI SEREFLİ İNSANLARIN ,DEVLETLERINBAĞIMSIZLIK SAVAŞIVE DAYANIŞMASI...ONUR OYMEN NE DIYORDU MECLIS KURSUSUNDENAKP LILERE , ABDden KORKMAYIN , ALLAHTAN KORKUN DIYORDU ...1 MART TEZKERESINDE...durdurun el koyun aoç arazısındeki ABD elçılığiİNŞAATINA...bunlar insan değil,...ATLANTIK CEPHESI YOLUN SONUNA GELDİ, YASASIN AVRASYA CEPHESI BIRLIK VE DAYANIŞMASI ..
 • Engin YaşarEngin Yaşar4 ay önce
  Kafamız karışık herkes kendi bildiğini doğru sanıyor ama işin aslı Kuran ı kerimi ve sünnetimizi doğru anlayıp uygulamaktan geçiyo bizde sizin gibiler sayesinde daha çok bilinçleniyoruz,Allah sizden razı olsun..
 • Abdullah MÜMİNOĞLUAbdullah MÜMİNOĞLU4 ay önce
  RESÛLULLAH (SAV)"Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır."buyurmuş. Ashab sormuşlar:"Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?"Şöyle cevap vermiş:"Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni Ehl-i sünnet vel cemaat mensuplarıdır."(Tirmizi, İman,18; İbnu Mace, Fiten, 17) Bugün kendini ehli sünnet olarak görenlerin hepsi ehli sünnet değil ki, kimisi faize cevaz veriyor, kimisi şefaati red ediyor, kimi kaderi reddediyor, kimisi sahte şehlerin peşinden dört nala gidiyor, (36/YÂSÎN-21: Sizden hiç bir ücret istemeyenlere uyun. Onlar, hidayete erdirilmişlerdir.) اتَّبِعُوا مَن لاَّ يَسْأَلُكُمْ أَجْرًا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١Dini anlatıp karşılığında menfaat beklemeyip rızayı Allah cc.den bekleyenlere uymadıkça daha nice tacir çıkarHer fırka 10 cemaattir, bu cemaat şucu bucu değil Allah CC. nün sevgili nebisi Resûlullahın ve Resûlullahın yolundan ayrılmayanlar Allah ve Resûlullah aşığı velîlerin yollarıdır.
 • Engin ErmişEngin Ermiş4 ay önce
  Alevi Müslüman niye diyemiyorsunuz? Bilinç alti değil mi? Sayin Dilipak. Elinizde değil. Şii Müslümanı var, Sünnisi var,.......... Anadolu da Şii Müslüman mi var? Yazılarınızı zevkle okuyorum. Adrenalin yapiyor.Saygilarimla
 • Abdullah MÜMİNOĞLUAbdullah MÜMİNOĞLU4 ay önce
  RESÛLULLAH (SAV)"Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır."buyurmuş. Ashab sormuşlar:"Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?"Şöyle cevap vermiş:"Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni Ehl-i sünnet vel cemaat mensuplarıdır."(Tirmizi, İman,18; İbnu Mace, Fiten, 17) Bugün kendini ehli sünnet olarak görenlerin hepsi ehli sünnet değil ki, kimisi faize cevaz veriyor, kimisi şefaati red ediyor, kimi kaderi reddediyor, kimisi sahte şehlerin peşinden dört nala gidiyor, (36/YÂSÎN-21: Sizden hiç bir ücret istemeyenlere uyun. Onlar, hidayete erdirilmişlerdir.) اتَّبِعُوا مَن لاَّ يَسْأَلُكُمْ أَجْرًا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١Dini anlatıp karşılığında menfaat beklemeyip rızayı Allah cc.den bekleyenlere uymadıkça daha nice tacir çıkarHer fırka 10 cemaattir, bu cemaat şucu bucu değil Allah CC. nün sevgili nebisi Resûlullahın ve Resûlullahın yolundan ayrılmayanlar Allah ve Resûlullah aşığı velîlerin yollarıdır.
 • HacıHacı4 ay önce
  Peki bop projesini adnan hoca mi yürüttü.Biraz akıl yahu.Mehmet metiner biz bop projesini destekledik.dedi.canlo yayındaTabiki okuma ve anlamada sonuncu siradayiz
 • HacıHacı4 ay önce
  Arap baharı ve.bop projesine arabistan katar türkiye ve mısır destek.vermedi mi.Yani dilipak evengalistler Israil rahatlattı suriyeyi bitirip sinirimizda ikinci Israili kuranlar mi....Siz dilipak bop projesinin Erbakan hocaya teklif edildiğini ama kabul etmedigini söylemiştiniz.Peki kimler.neden kabul etti.Sizde evangelist misiniz
 • HÜSEYİN ŞAŞMAZ***UZUNHÜSEYİN ŞAŞMAZ***UZUN4 ay önce
  Kim ki, İslam’a, doğrudan ve dolaylı olarak bir şey ekler ya da çıkarırsa kişi eklediği ve çıkardığı ile baş başa kalır, din aradan çekilir.BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI..Hacivat ile karagöz.Bizlerde seyirci.!http://meerstr11.blogspot.com/2017/01/bozacinin-sahidi-siraci.htmlhttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=523945961390143&id=100013242319421&__xts__[0]=68.ARC56P3V58Bog_8AZeayWbxxAfTw-xAfrZLl-MzvH3bZnsIW4AoF3oZ0x2Tfxyv_3B44kJDGtumaiZN6zSwRj_kYOdn8LpnbrqIc51XlwpFrWScKEakSyl-ACTnEe7uZ9ufdPd8&__tn__=-Rhttps://plus.google.com/109838719669290377148/posts/i3vkSfDZxjm
 • abdulbakiabdulbaki4 ay önce
  Müslümanın her çeşidi var da bir tek akıl ve bilim takipçisisi yok ne yazık ki. O yüzden de dünyadaki ülkelerin sonlarında yer almaya mahkum.
 • AkınAkın4 ay önce
  Hak gelir batıl zail olur. Batıl yolda olanlar elbet bir sürü şeyler uyduracaklar. Ama hak yolda olanlar, hakikatı bilenler tertemiz olarak hakkı söylerlerse batıl olanlar giderek erir.
 • AliAli4 ay önce
  Gaste
 • Ahmet koçAhmet koç4 ay önce
  Selamün aleyküm....Teşhis çok güzel ama biz bu ve benzeri teşhisleri zihnimizde de buluyoruz,siz yazarlar gibi değişik kesimlerden eğitimciler falan hep yanlışları ortaya dokuyorsunuz. e e e.Bunlari hep birlikte idrak edebiliyoruz sizlerin konuşmaya kaleme almanizin bize faydası ne ... Çözümü bize şunun.mezhepler cemaatler tarikatlar birer bölünme tamam bilinmeyen kısım mi doğru ve ya bilunmuslerin hangisi....Yoksa bize bir şey isnat edemezsiniz orada da öylece kalırsınız...Hadi çözümleri şunun İslam toplumuna artık.Feto olayında ise aldatilmişliği, kullanılmıştır ği kabul edemiyorlar bir türlü yoksa ak koyun kara koyun ayan beyan ortada ..onların bundan sonrası imkanlarını da söküp alacak onlara da yardım lazım.İnat edenlere gelince bizim gözümüzde hain kardeşini arkadan satmaya vurmaya aldatmaya çalışan dan başka bir görüntü veremiyorlar..Diger cemaatler den hangisi ihanete yakın aydınlatın bizleri.Allah yardımcımız olsun.
 • s.habers.haber4 ay önce
  ahmet ünlü köşesinde yazmış:...Bakan yardımcıları 2018 yılının ikinci altı aylık döneminde ortalama olarak 17.514 TL aylık net maaş alacaklarmış...
 • YORUMYORUM4 ay önce
  Selamlar.Müslüman toplumların her tehlikeye karşı bağırlarını açıp gel gel bana istediğin zararı verebilirsin demelerinden daha tehlikeli ne olabilir ki.Örnek toplum ve ahlaki değerlerin yaşanması gereken en küçük birim ailedir.Bakın bayram tatilinde sahiller tıka basa dolu.Peki kim bunlar.Biz ELHAMDÜLİLLAH Müslümanız diyenler deģil mi.Nerede namaz hassasiyeti.Nerede haramlardan kaçma hassasiyeti.Evet RESULLULLAH S.A.V ümmetine dahil olabilmek için Hz.İsa dua etmiş.Bir Peygamberin duası ALLAH katında kabuldür.Hz.İsa yeryüzüne inecek ; hiç kimsenin onun Hz.İsa a.s olduğunu bilmesi gerekmiyor.Hem peygamber olarak deģil ümmet olarak teşrif edecek.Peki biz müslümanlar Hz.İsa dan ne bekliyoruz.Peygamberimiz s.a.v çocuklarına söylediği şey neydi.Namaz kılmayan peygamber çocuģu da olsa necat bulamaz.Biz hala kurtarıcı mı bekleyelim.ALLAHA EMANET OLUN.
 • ilbeyhanilbeyhan4 ay önce
  Ikigrup insanvetoplumvar dunyada....BEYNINI kullananlar ,BEYNINIkullanmayanlar. .... Matematik , Fen ve okudugunu anlamaalanlarinda137ulke arasinda 114. siradayiz...Birinci siralarda Singapur, Hollanda,Isvicre ,Finlandiya ,Çinvar...OralardaIsmailagalar , menzilciler,fetulciacilar ,adnanoktarlar siyaseti , ticareti veegitimi yonetmiyorlar... Fetos,AdnanOktarvebenzerleri sapiklaryillarca ALLAH adina devletin,dininkokunekibrit suyudokerken ,gencligidininde edipalni secdelicasuslaryetistirirken DIYANETveMuftuler , Imamlarne is yapiyorlardi... 
 • AKINCIAKINCI4 ay önce
  ABİ ÖZÜR DİLEYEREKTEN TESPİTİNİZE BİREKLEME YAPMAKİSTİYORUMONLARSADECEPARAYISEVERLER NEMALANDIKLARIİÇİNPEŞİNDEN GİTTİLER ÇIKARLARINAGELDİKLERİ İÇİN YAPTILAR DÜŞÜNMDELERMİYAPILANLARI GÖRDÜKLERİHALDEİSLAMDAHİÇBİRİNİNYERİYOK İSLAM İYİLİĞİ EMREDERBİLMİYORLARMI.ZATDİYORKİSEN NEREDENBİLECEKSİNBUNLARDAN DAHAÇOK VAR DİYANETE DAHİPOSTAKOYUYORLAR DEVLET BUNLARA DUR DİYECEKBUKADARBASİT...
 • GülGül4 ay önce
  Allah nurunu tamamlayacaktır,kafirler hoşlanmasada.İsteyen Kuranın kulpuna (urvetul vuska) sımsıkı yapışır,dileyen kendine rab edindiğinin yolundan gider burası imtihan dünyası ak ve kara haşir gününde belli olacak.Kimin gerçek mümin olduğuna yalnız ve yalnız Rabbim karar verecek
 • GülGül4 ay önce
  Allah nurunu tamamlayacaktır,kafirler hoşlanmasada.İsteyen Kuranın kulpuna (urvetul vuska) sımsıkı yapışır,dileyen kendine rab edindiğinin yolundan gider burası imtihan dünyası ak ve kara haşir gününde belli olacak.Kimin gerçek mümin olduğuna yalnız ve yalnız Rabbim karar verecek
 • BuğuBuğu4 ay önce
  Sizde derken ...
 • ŞeyhmüslümŞeyhmüslüm4 ay önce
  Sayın Dilipak Ak Parti Fetü ile işbirliği içinde iken sizler neden susuyodunuz... Erbakan hoca bunları uyarırken sizler hiç oralı olmuyordunuz... Aklınız yeni mi başınıza geldi. Aklınızın başınıza gelmesi için başınızın bir taş veya kayayaçarpması mı gerekiyor. Unutmayın şu an arkasında gittiğiniz Ak parti bir BOP projesidir. Fetü ile başaramadklarını Ak Parti ile yapiyorlar. Ak Parti Yönetmi ve İl teşkilatları Belediye Başkanları ile Millet Vekillerine bakınız bunlar nekadar İslam ilesamimi, İslamın mukaddesatına nekadar bağlıdırlar. Bununlailgili ne gibi bir çalışmaları var. Şu an Türkiyede yayın yapan TV proğramlarına bakınız yeter başka söze gerekyok... Veeselam.....
 • şükrü onukşükrü onuk4 ay önce
  SiyonizmFransızdevrimigibibütüntoplumlarıetkileyenbirçabaiçerisinde oldu .Abd merkezlihertarafayaymakiçin dinioluşumlarıniçinesızıptepetepe kullandılar .Masonluğu ,siyonizmive haçlıları masum gösteren ve BOP un gereklerinin yapılmasının daha mantıklı olduğunu yoksa daha kötü neticelerle sonuçlanacağı fikrini aşılamaya çalışan Fetö ve Adnancı gibi grupların bu amaca hizmet ettikleri üzeri kapatılamayacak kadar net .
 • AlperenAlperen4 ay önce
  Bizi tepe tepe kullandılar yerine suç ortağıydık deseniz daha müslümanca olurdu, ülkenin bağırsakları temizleniyor diyordunuz
 • KocasolakKocasolak4 ay önce
  Hocam bunca izahı okuyup da neresinden anlıyor, aklı başında değil de neresindeyse artık, halâ yaptığı yorumlara bakın. Bunlar nerden türedi? Bu tipler ÜRETİM çiftliklerinde üretilirken biz nasıl uyumuşuz. Bize Allah yardım etsin, çok ihmalkârız. Birliğe çağırıyoruz MÜSLÜMAN birliğine, önüne, sonuna birşey eklemeden birliğe. Ne yazık ki ben müslümanım, sadece müslüman diyoruz ancak muhataplarımız İLLA bir başka gurup İSNAD ediyor. Öyle bölünmüşüz ki şu mahalle bu mahalle. Şu köy bu köy. Şu şehir bu şehir hemşericiliği. Şu ırk bu ırk FAŞİSTLŞĞİ. Şu devlet bu devlet. Yetmedi şu takım bu takım FANATİKLİĞİ. Bütün bunları aşmış olan BATI medeniyet tam da işte bunların AŞILMIŞ olmasıdır, refahını, birliğini, dirliğini buna borçludur. Bizde herkes SALDIRMAK için bahane arıyor, yukarda saydıklarım da bu bahanelerin çeşitleridir, beğen beğen al.
 • Özgür Adam,Prangasız Beyinim(Öneririm)Özgür Adam,Prangasız Beyinim(Öneririm)4 ay önce
  Diğer tarikatlar da da ileride aynı tehlikeler mevcut,Fetö Gladyo dur evanjelist tir ancak diğer tarikatlarda da gladyo mevcuttur,bunu görme ve anlatmakta görevdir.Maalesf Tarikatlar geçmişteki güzel özelliklerinin yerine istihbarat teşkilatları emirlerinde çalışmaktadırlar,Devletimiz bunları görebilmeli,şimdiden önlemlerini almalı,bunlar,. elhamdüllah müslümanım ,ama gladyo belasını istihbarat çalışmaarınıı yaşamda gören biri olarak yazıyorum.Gladyo ve İstihbarat ajanlık ve Dinimize atılan büyük kancalar,özellikle sizin gazeteniz bunun çok içinde,sadece Sizi Nurettin Veren ve Latif i okuyoru..Saygılarımla.
 • Mehmet ayMehmet ay4 ay önce
  Sayin yazar, neymis insanlari Allah ile aldatmaya kalkarsan sonumuzun nereye varacagini gormussun.
 • İkrarİkrar4 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam once selam ,sonra kelam bunca vahi dini her cesit yamali bohca gibi ahir zamanda insanlar 73 firkaya ayrilacak galiba yasiyoruz islam dini Hz peygaberimizin sav bize tebligi ettigi dini her gurup istedigi gibi cesitlendiremez kaynagi kuran,kerim ve peygamberimizin sav sunnetleridir.bir kaynak su dusunun berrak temiz bu su sehire karisinca o sudan temizlik azaliyor icme suyu o su yemege karisiyor dus yapikiyor tuvalete karisiyor islamin yasakladigi raki veya biraya da sarabada katiliyor boylelikle tertemiz berrak su insanoglu kirletiyordinimizide git sarhosa sor diyor bende muslumanim inanalarin safligi herkes inansin cennetde cogalalim fakat dine karsi olanlar da islamdan uzaklastirip hurafe ve insanlarin hosuna gidecek Allahin cc emriyimis gibi lanse etiriyorlar buna mani olmak ve sahip cikmak lazim
 • Rıfkı UlucanRıfkı Ulucan4 ay önce
  Ne zamandan beri koymuşlar bilmiyorum ama yaklaşık 1 ay evvel 11. sınıf Din ve Ahlak Bilgisi ders kitabında bizzat gördüm; İslâm'ın bildiğimiz ameldeki 4 mezhebini 5'e çıkarmışlar, o da Caferilikmiş. Hemde bu AKP iktidarında. Ehli sünnete vurulan en büyük darbelerden birisi. Sayın Abdurrahman bey Fetö, evangelistler, masonlar Adnancılar v.s. bunları bırakın, renkleri, yüzleri, ne oldukları belli. İslam'ın sessizce içini boşaltmaya çalışıyorlar, siz bunlarla ilgili mücadeleye bakın.
 • UykucuUykucu4 ay önce
  Bizim insanimizin ekseriyeti, icinde maddevi menfaat olmayan hic bir cemate, sivil toplum orgutune, siyasi partiye vs intisap etmez.
 • Vatan TuranVatan Turan4 ay önce
  BOPun aslı da bu FETÖnün aslı da derken ne güzel söylediniz. ..
 • MemetMemet4 ay önce
  (Fetö, adnan hoca) "bizi tepe tepe kullandılar" bence bu itiraf çok geç geldi, ama olsun çok önemli bir itiraftır.
 • AliAli4 ay önce
  Sizde yazan biri vardı noldu şimdi?(Nurettin yıldız)

Günün Özeti