Erdoğan, Birlik Vakfı’nda..

13 Mayıs 2019 Pazartesi

Erdoğan’ın İstanbul’da Birlik Vakfı iftarındaki konuşması önemli. Şimdi bu söylemin eyleme geçmesi gerek. Beklentiler boşa çıkar, söz sadece sözde kalır, kuvveden fiile çıkmazsa bedeli daha ağır olur. Bu tek başına Erdoğan’ın söylemesi ile olmayacak. Partisinin yönetici kadrolarının, bakanların, grubunun, yerel yönetimlerin, bürokrasinin ve birlikte hareket eden STK ve iş adamlarının da bu söylemin eyleme dönüşmesi konusunda bir adım atması gerek. Ve bu alanda yenilenme kaçınılmaz. Bu alanda bir değişiklik olmazsa, seçim sonuçlarından kimse emin olmasın.

Binali Yıldırım’ın bir videosu dolaşıyor sosyal medyada. Eğer montaj değilse, Yıldırım diyor ki “Seçim kampanyalarında söylenenle, sorumluluk omuzlarınıza yüklenince söylemleriniz hiçbir zaman aynı olmaz. Hiçbir ülkede de aynı olmaz. Bu siyasetin gereğidir. Siyasetle hakikat her zaman birbiri ile örtüşmez”. Dilerim bu gerçek değildir. Bu söz söylenmişse, önünde sonunda inşallah zem edilmiştir. Allah “söz verdiğinizde sözünüzde durun” der. Siyaseti cinayete dönüştüren bu anlayıştır. Evet, piyasa böyle. Ama bu görüşü olumlayamayız. “Özü sözü bir olmak” bunu gerektirir. Bu söz söylenti mi bakalım. Yapıldı ise özür dilemek gerek. Akif’in deyişi ile Şudur cihanda benim en beğendiğim meslek: Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek.” “O zaman kazanamayız” diyorsanız, ahiretinizi kaybederek kazandınız dünya metaı sırtınızda cehenneminize taşıdığınız odun olacaktır. Ben de şu mesajı attım bu videoya karşı: “Bize özü sözü evveli ahiri bir olan söz verdiğinde sözünde duran politikacılar. Hakikat uğruna can feda diyenler gerek ama reel politik böyleymiş. Ben o zaman bu oyunda yokum. Özümüz sözümüz bir olunca kazanacağız”. Hakk’ın hatırı halkın hatırından her zaman âlidir! Sözü diler doğrusuna tabi olur, yanlışına karşı çıkarız. O sözü söyleyen babamız da olsa. Ebu Hüreyre (r.a.)’den rivayet, Resulullah buyurdu ki: “Münafığın belirtisi üçtür: Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünde durmaz, kendisine bir şey emanet edildiği zaman hıyanet eder.” (Buhari) Hz. Âişe buyurdu ki: «Eshâb-ı Kirâm indinde yalandan daha kötü bir şey yoktur. Çünkü yalanla îmânın bir arada bulunmadığını bilirlerdi.” Peygamberimiz de buyurdu ki: Îmân sâhibi, her hatâya düşebilir. Fakat hâinlik yapamaz ve yalan söyleyemez.

Erdoğan, “biz de beşeriz” diyordu. “Biz de hata yapabiliriz”. İşte doğru söz bu! Şimdi hatadan dönme zamanıdır. Halk buna inanırsa reyini ona göre verecektir.

Reisin yakınındakiler reisi kötü şekilde harcadı. Menfaatleri olan bir işi kendi aralarında hallettiler, menfaatleri olmayan sıradan bir işi bile Beştepe’ye havale ettiler. Beştepe’yi dost görünerek boğmaya çalıştılar. Sonuç bu. Aslında halkın hepsi de dürüst değil. Bazısı, “başkaları yapıyor da, hani bana” der gibi eleştiriyor. Onlar daha da tehlikeli. Fırsatını bulduğunda daha fazlasını da yapar. Daha aç, daha ihtiraslı, öfkeli ve kıskanç. Hani derler ya, “Dostunun ya da danışmanının kim olduğunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim”. Şu çevremizdeki biat toplayan ve dereyi görmeden paçayı sıvayıp, ihale dağıtmaya kalkan, kaşığı belinde dolaşan aşağılık din ve siyaset bezirgânlarından yakamızı kurtaramaz isek halimiz yaman. “Beni bana bırakma Rabbim” diye dua eden siyaset erbabından, eleştirenin ağzını kapatmaya çalışan siyaset bezirgânlarının eline nasıl düştük bir bakalım. Şimdikiler “biad” topluyor. “Bana güven gerisini merak etme sen, günahı varsa boynuma” diyor. Cemaat, STK, sermaye, sözde âlim geçinen birileri nasıl bu işe böylesine alet oldular.

Erdoğan’ın Birlik Vakfı konuşması “öze dönüş” için önemli. Bakın affetmeyenler affedilmeyecek. Hepimiz birçok yanlış yaptık ve birilerimiz hâlâ yapmaya devam ediyoruz. Bundan dönmemiz gerek. Allah’ın bizim hakkımızdaki hükmü, bizim kendi hakkımızdaki hükmümüze bağlıdır. Asıl değişmesi gereken, sandık sonuçlarından önce biziz biz! Yoksa tencere yuvarlanacak kapağını bulacak.

Erdoğan’ın birçok eski dostu ona ulaşamamaktan şikâyetçi. Erdoğan’ın yakın çevresinin ise onu yanılttığı görüşü hakim bu eski dostlarda. Mesela, o aday belirlemede kullanılan temayül yoklamaları ve kamuoyu araştırmalarında sonuçların değiştirildiği yaygın bir kanaat. O zaman, o hilekârlardan hesap sorulması ve onların destekledikleri adayların yakın takibe alınması gerek. “Bizi aldatan bizden değildir”. Onlar bizdense ben o “bizden” değilim! İnsanımız böyle diyor! “O zaman sizin ötekilerinden farkınız ne” diyor. “Ben onlara karşı 28 Şubatta direndim, ama size karşı direnmeme de bizimkiler izin vermiyor” diyor. ABD’nin Komünizmle korkutup ülkeleri kendi kucağına almasından ne farkı var CHP korkutması ile siyaset yapmanın. CHP bizi Laikleştiremedi, ama AK Parti döneminde aile, gençlik, eğitim yolu ile sekülerleştirildik endişesi hakim toplumda.

“Şunu yaptık bunu yaptık” demeyin artık. Bunlar başa kakma gibi anlaşılıyor. Çoklukla övünmeyin, veren Allah alır da. “Artırarak ve azaltarak” imtihan edecek Allah. Bir de “Tekasür” suresini okuyun bakalım. “Allah bizi bu hizmetlere vesile kıldı” deyin. Sonunda halkın parası ile halkın ihtiyacını gideriyorsunuz. Onu dürüst yapıyor musunuz, bir de ona bakmak gerek tabi. 3 liralık işi 5 liraya yapıyorsanız, bunun hayrı olmaz. Şimdi de ödemeleri durdurunuz, seçime gidiyorsunuz. Mal ve hizmet veren kişi, kuruluş parasını alamıyor. Faiz kârını götürüyor. Kârından vazgeçti, kredi de bulamıyor batmamak için tefecinin eline düşüyor. Çalışanına parasını ödeyemiyor, piyasaya borcunu ödeyemiyor. İşi durdursa, sonra başına iş açılacak. Kestiği faturanın vergisini ödeyemediği için başka bir ihale açılsa giremeyecek. Bu insanlar iftar sohbetlerinde bunu konuşuyor. Bu şekilde seçim mi kazanılır Allah aşkına! Ailede sıkıntı büyük. Gençlik konusunda da. Yargıya ilişkin çok sayıda şikâyet var. Hangi birini sayayım ki. Dış borç, döviz, kamu borç ödemeleri, Tarım, sağlık.. Medyanın hali malum. STK’ların da. Bu konuda seçimden sonra değil, hemen bir iyileştirme gerek.

İstanbul seçimi ile ilgili olarak, Binali Yıldırım tek kişi olarak değil, en azından herkesin dürüstlüğünden emin olduğu bir genel sekreter, İştirakler Daire Başkanı ve İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yapacak isimlerin de telaffuz edilmesi gerek. “Tek Adam”lık insanları korkutuyor artık. Kamu kaynaklarının hoyratça harcanması endişesi can sıkıcı boyutta. Torpil ve rüşvet belasına karşı, tarikat, hemşehri ve akraba, eş-dost dedikodularına bir son verilmesi gerek. Bankamatik personel, eş-dosta otomobil saltanatına son vermek gerek.

Seçim sürecinde sahaya sürdüğünüz kişileri iyi seçim. Bunları görünce insanlar oy verecekse de vermez.. Bunlar ne kadar çok çalışırsa o kadar az oy alırsınız. Şaibeli isimleri çekin meydandan.

Bugün bir misafirim geldi. Eczacı. “Tayyib bey belediye başkanı olduğunda, kuyrukların yavaş yavaş azalmaya başladığı günlerde yazın limonata yapıp, soğuk ayran yapıp evde, kuyruklarda bekleyen insanlara dağıttık, ‘sabır, biz geldik düzelteceğiz’ diye iki çift laf edelim diye diyor. Kışın sıcak süt dağıttık” diyor. “Ne günlerdi” diyor. “Partiyi 02’de kapatıyorduk, yarın kim, hangi mahallede ne yapacak diye gelen gönüllü gençlerle iş bölümü yapmak için” diyor. Ben de biliyorum o günleri. Erdoğan geldiğinde her taraf çöptü. Ben de hanımımla birlikte “Müslümanların yüzü kara çıkmasın, başaramadılar demesinler” diye kendi sokağımızdaki çöpleri toplamıştık. Neydi o günler.. Mesela bugün, İBB’de ciddi, kapsamlı bir FETÖ operasyonu yapılmadı. Bunun bir açıklaması var mı! “Topbaş gitti, bitti” mi? İnsanları değişime inandırmamız şart!. Dürüst olacağız. Açık sözlü olacağız. Bakın, “Bir musibet, bin nasihatten iyidir”. Ha bu bize ders olsun. Bize şer gibi gelen bu olayı bir hayıra dönüştürebiliriz. Yoksa bakın bu seçimin sonucundan emin olmayın. Haydi, kazandınız diyelim, bir sonraki seçim için hiçbir şansınız yok, böyle giderseniz. Hatta o güne de ulaşamayabilirsiniz. O zaman da dün FETÖ’cülerin başına gelen, yarın sizin başınıza gelir.

Dost bazen acı söyler. Bu acı ilacı yutmadan sağlık hayal. Eski hal muhal, ya yeni hal ya izmihlal..

Biz kendimizi değiştirirsek, bize şer gibi gelen bu şey, yeni bir hayrın vesilesi olabilir.

Değişim şart! Karar sizin.. Geciken çözüm çözüm değildir. Bade harabul Basra! Yarın çok geç olabilir. Ne yapılacaksa, hemen şimdi! Haksızlıklar karşısında susmayın, zalimlere kapı aralamayın, sonra ateş bize de dokunur. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Özer GüvenÖzer Güven1 ay önce
  Yorumunuz içten fakat acıklı. Umarım artık çok geç değildir. Allah’ın emrettiği doğru yoldan sapmış, dini, yalan ve iftirayı siyasetine malzeme yapmış, kamusal alandan haksız servet edinmiş, hukuku adaleti çiğnemiş, kul hakkıdır dememiş 80 milyonun her türlü hakkını yemiş, siyaseti için kamu kaynaklarını çekinmeden kullanmış, Koca bir ülkenin bu gününü de geleceğini de karartmış.... olanlar ve daha vahimi böylelerine destek verenler için! “Vazgeçtik, tövbe, yanlış yaptık demekle olmaz. İnanıyorum ki; bunların bedeli her iki tarafta da ödenecek. Allah onlara acısın!
 • MirzaMirza1 ay önce
  Allahtan, onun kuralından kanunundan bahsediyorsun bi altında da insanlar kredi çekemiyor diye ağlıyorsun. Bir an önce milli görüş gazetesinde işe başlamanızı tavsiye ederim :)
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Eleştirileri dikkate almak lazım
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Üstadın eleştirilerine katılıyorum bunlar dikkate alınması gereken ikazlar
 • Sahinder bekarSahinder bekar1 ay önce
  Onceden sizin yazilarinizi arasira okurdum simdi artik hergiun okuyorum onceden tarfli oldugunuzu dusunurdum simdi ise digrunun yaninda oldugunuzu gordum ben bir anne olarak evlatlarima hep dogruyu ogrrettim ulkedeki adeletsizlikten ve yalandan biktik en azindan sizin yazilarinizla biraz nefes aliyoruz iyi gunler
 • Fatih Fatih 1 ay önce
  Ahmet tasgetirenin bu günkü yazısını okuyun lütfen..şu an ceza evleri daha çok namaz kılınan daha çok kur an okunan (disaridakilere oranla) yer olduysa vay o İslam diyenlerin haline ,vay iktidarin her yaptığıni sorgulamayan iktidar fetvacilari Hayrettin Karaman lara ...Ben hakkımı kesinlik le helal etmiyorum...2011 de 90.000 TL ,2012 de 45.000 TL 2013 te 30.000 TL ,2014 de 12.000Tl ,devlet el koyduktan sonra 13.000 TL yatırdım ..ve bunla 2016 başında ev aldığım hesap hareketleri nde görünmesine rağmen...terör destekçisi oldum 23 ay ceza aldım.sayin Dilipak sizede hakkım varsa helal etmiyorum.Haksizlilar karşısında sustunuz.şimdi akp gözden düşüyor diye yazmaya başladınız ...eyer hapis cezasina katlanamayip ülkeden kaçmaya çalışırken 3-5 yaşındaki çocuklarim bogulsaydi dedikleri gibi,oh olsun büyüyünce onlarda terörist olacaktı diyen lere yanlış konuşuyor Sun diyemedi iz...gözleri var...görmezler dilleri var konuşmaz kar ..dilsiz şeytanlar ...geçen ayetlerde aklınıza gelir mi acaba...gelin bir test yapalım agizini dolduran dolduran herkese terörist diyen ler le ,denilen bir gerçek masum kişiyi karşılaştırın .Şu Ramazan günü kim daha samimi ibadet yapıyor ,kim çalıyor kim çalmıyor,kim müslüman a yakışan tavrı sergiliyor...lütfen bir test edin ...kinayanlarin kinamalarina bakmadan kim Allah'a kulluk yapmaya çalışıyor...slogan müslümanı kim,cüzdan müslümanı kim,makam müslümanı kim,kim 28 Şubat'ın muktedir leriyle kol kola...Allahım sen mazlumun ahını yerde bırakma..kimlik vatanına milletine hıyanet ediyorsa ,çalıyordu,menfaati ,Çebi,makamı,gazete köşesi dininden önce geliyorsa sen bildiğin gibi yap...sen büyüksün
 • hacı hüseyinhacı hüseyin1 ay önce
  Biz bunları biliyor ve kendi içimizde dua ediyoruz zaten sayın dilipak. Bir de çocuklarımızı şehit edenlere ve beraberindekilere eleştiri yazısı yazsanız da görsek
 • AtçekenAtçeken1 ay önce
  Yorumlara bakınca, Sayın Dilipakın yazılarını her önüne gelen okumamalı, okumak isteyenler için, okuduğunu anlayabilme kriteri olmalı.
 • ihsanihsan1 ay önce
  dilipak hep bir tarafa vuruyor,hep hükümete vuruyor,olayları abartarak,hiç karşıtarafa hükümete vurduğu kadar vurmuyor,bütün sisteminsol kemalistinançsız kesimin eline geçtiğinde ne olacağını yada daha iyi mi olacağınısöylemiyor,sanırım bu kadar ısrarlasık sık yıkıcı eleştiriyaptığına görebir beklentisi yerine gelmemiş gibi duruyor durum...
 • Ali Şükrü arslan Ali Şükrü arslan 1 ay önce
  Abdurrahman bey her gün yazılarınızı okuyorum senden allah razı olsun sen gerçek bir müslümansın,sosyal demokrat biriyim ama her yazdığına katılıyorum çok teşekkür ediyorum inşallah karşılaşırız.
 • Dadaş 26Dadaş 261 ay önce
  Hocam yerinde bir tesbit. Artık mızrak çuvala sığınıyor.Yıllarca Akpartiye oy verdik. Ama ne yazıkki en büyük acıyı ondan his ettim.Çünkü bizler Allah rızası için oy verdik. Zalimlerin şerrinden emin olmak için ama ne yazikki Kendi partimiz olan Akparti bizi çok incitti artık hiç bir partiye güvenimiz kalmadı.Rabbimiz sonumuzu hayırlı eylesin. Seşam dua ile. ..
 • ahmet merdinahmet merdin1 ay önce
  chp+ip+hdp+dsp+pkk+fetö+abd+israil+ab=(akp+mhp)*beka (beka çarpan olur vicdanidir) fetö+israil+abd+ab+pkk=beka chp+ip+hdp+(beka)=(akp+mhp)*beka chp+ip+hdp+(beka)/beka=(akp+mhp)*beka-(-beka)beka=1 ise1 beka=0 ise 0 1>0bekaya verilen değere göre değişir sonuç
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Acizane derimkibiz bunları zaten biliyoruz. Ama sineye çekiyoruz. Düzelmesi için dua edeceğiz edelim.Ama binali kardeşimizin hizmetlerini görmemiz lazım. Birde karşı tarafın ekmeğine yağ sürmeyelim.Kendi içimizde eleştirelim. Peki birazda Evlatlarımızı Şehid edenlerle bir safta olanlara bi eleştiri yaptınızmı? Sayın Dilipak.
 • Vatandaş AdemVatandaş Adem1 ay önce
  Sayın Dilipakin'da belirttiği gibi Akparti'detepeden tırnağa bir değişim şart.Bu da olmayacagi için İstanbul'a Ekrem İmamoğlu şart.
 • OkurOkur1 ay önce
  Sn. Dilipak siz Birlik Vakfı konuşmasından ümitliyiz diye yazdınız ama ertesi akşam 27. dönem milletvekillerine verilen yemekteki konuşma hiç ümit verici değil. Herkes haim ama fetöcüleri partiden atmayan Ak Parti doğru. Bu ne biçim adalet.
 • Abdullah ÖZKUL Abdullah ÖZKUL 1 ay önce
  Sayın Dilipak, memleketin bu hale gelmesinde sizin de katkınız büyük. Siz koruyup, kolladınız. Bazıları da (prf) fetva verdi. Şimdi de şikayet eder gibisiniz. Mevcut durumu yazmayscağım onu zaten kaleme almışsınız. Cenab-ı Allah mazlumun ahını almayın, onunla aramda perde olmaz diyor. Şehit bile olsa kul hakkından muaf olunmuyor. Eskiler derler "es-sebebi kel fail". Ruzi mahşerde hesap gününde arkamızda bir parti, bir dayı, bir yakın olmsyacak. Üç günlük dünya rahatına islam ilkerini feda etmek akıl karı mı? Allah (cc) adaleti emrediyor, biz ne yapıyoruz? Torpilsiz işe girmek, refaranssız(yakınsız, tarafsız) ihale almak mümkün mü? Olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz. Hakimi mutlak olan Allah'a sığınıyor, sizleri de ona havale ediyorum.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Yiyici yalaka hırsız takımı dilipak hocanın yazılarından rahatsız olacak tabii. bunlar müslüman görünümlü münafık. yemeye alışmışlar uyarıcıları suçluyorlar fesat çıkarıyorsun diye.
 • Kemal ersözKemal ersöz1 ay önce
  Sayın Dilipak söyledikleriniz doğru. Hepsini biliyoruz. Fakat sineye çekiyor. Dualar ediyoruz düzelmesi için .Sizde biraz lütfen Chp' yi eleştirin lütfen. Evlatlarımızı Şehid edenlerle bir olacaklarına yapıcı bir muhalefet ortaya koysunlar.
 • Ali Ali 1 ay önce
  Hakikatın çeyreğini yazmışabdurrahman beğefendi
 • dogrucudogrucu1 ay önce
  Yorumlara baktığımızda bu yazınızda sizi chp,saadetvb. cenahın destekleyip şakşakladığını görüyoruz. Düşman okunu takip ettiğimde yine Reis hep Reis diyorum. Ha bu arada chp fetö pkk saadet cok güzel paslaşıyorsunuz . Bravo ...
 • dogrucudogrucu1 ay önce
  Sayın cmtnce kişi sevdiği ile beraberdir. Dinsizlerle donsuzlarla bir olan yanacaktırda, yanacaktır ...
 • dogrucudogrucu1 ay önce
  Körle yatan şaşı kalkar! Toktamış ateş size cok seýler katmış ... Yazık .
 • Sümeyye KurtSümeyye Kurt1 ay önce
  Allah doğrunun yanında olsun.
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  yanarım yanarım da sn. erdoğan aldatılarak çok güzel işler başarabileceğ imamoğlunu K.kılıçtaroğluna yem ettirecek ham ettirecekler. inşallah herşey güzel olur da imamaoğlu kendi kişiliğini kullanır, istanbullu da doğru olan tercihi yapar ve imamoğlu başkanlığındaistanbulluya çok güzel hatta daha güzel işler yapar lar.
 • 1 ay önce
 • FATİH TUNÇFATİH TUNÇ1 ay önce
  Anormal birşey söylememiş. Dilipak tamamen yanlış anlamış. Yetmemiş bir de üstüne yazı kaleme almış. Sanki infial yaratacak bir laf etmiş gibi lanse etmiş.Siyasette iktidara geldiğinizde söylemlerinize dikkat edeceksiniz. Adamın söyledigi mana bu.Buradan söz veripte tutmamak manası çıkar mı?
 • Mehmet AytaçMehmet Aytaç1 ay önce
  Kemalistleri dört köşe etme yazılarına devam.. Oruçlu olarak vallahi billahi bu yazı; yılmaz özdil okuduğunda dört köşe olanı çok mutlu ediyor...Bu iyiniyet değil laga luga. Sanki uyardığın konulardan Erdoğan ve ona destek olanlar dışındakiler layüsel. YENİ AKİT bu ucuz, chp yi dört köşe eden vaazları bu siteden okumak istemiyoruz kardeşim... Açın bakın abi gazeteokuda kemalist mutluluğu adamı ilk 3 tutmaya devam ediyor. Bu vaazları dinlesem hergün bcoşkun, özdil, çölajanı.. Vs sözcü cumhuriyet okurum AKİT e ne gerek...
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Düşmanın seni seviyorsa,sende bir puştluk var demektir. CHE GUEVARA
 • HakanHakan1 ay önce
  Ha bre ak partiye yüklenen gram chp ye yuklenmeyen bi kazmasın dilipak...senin bu yazıların sağ kesime umutsuzluk aşılarken pkklıları moral veriyor.çunku strateji bilmeden yazan bir malsin
 • İBRAHİM DEMİRBAŞİBRAHİM DEMİRBAŞ1 ay önce
  gönüiiere tercüman olmuşsunuz tebrik ederim İbrahim DEMİRBAŞ
 • KamberKamber1 ay önce
  Sn hocam bu talebimizin ve yorumumuzun burada dikkate alınacağını öngörümüzden iletmeyi uygun gördük daha öncede sn yazarların bazen başlık attığı velev ki i.... Yada velevki.... Bugünde Barbaros Şansal haberinde var sn hocam bu İnternetteki akit sitesine validelerimiz olsun hanımlarımız olsun bakıyorlar sonuçta o tür yazıyı görmek zorunda değiller saygılar başarılar
 • ÜNSAL ÜNLÜÜNSAL ÜNLÜ1 ay önce
  Evet, birçok doğruyu vermiş. Amenna. Abdurrahman Dilipak hakikat diliyle konuşuyormuş gibi yapıp fitneye kapı aralıyor. Beyhude çaba. Bu kadar detaya girdiğine göre fitnecilere zemin hazırlıyor aklınca! Binali Yıldırım'ın bu ülke için yaptıkları yapacaklarının teminatıdır Allah'ın izni ile. Neyin hesabındasın diye sormak gerekiyor Dilipak'a. AK Parti ve Tayyip Erdoğan gerileyecekse eğer düşmanın yapıp ettiklerinden değil, içimizdeki fitneciler yüzünden olacaktır bu. Allah fırsat vermesin.
 • Cemal ErdoğanCemal Erdoğan1 ay önce
  Abdurrahman Bey,Ben görüyorum ki bazı insanlar kendilerine iyilik yapayım derken fenalık yapıyorlar.Ne demek? Muhali imkansızı taleb etmek kendine fenalık etmek demektir.Adaleti ilahiye terazisi hasenat ve seyyiata göredir.100 üzerinden 51 aldın. Sınıfı geçtin diplomayı aldın demektir.Seyyiesiz günahsız hükümet mi olur Allah aşkına. O halde esas nedir? İyiliklerinde kötülüğüne rüchaniyet varsa kabulümüzdür. Zerratı günahkarlardan mürekkep bir hükümet nasıl bütün icraatlarında masum olabilir?Kıyamete kadar beklesek muhali adi dir.Böyle adamlara anarşist bozguncu gözüyle bakıyorum.Binali beyin hangi sözünün icraatını tekzip ettiğini yazsaydınız bari.Siz de memleketi sele verecek o değirmene su taşımış olmuyormusunuz?Binali beye sordunuzmu?Biz Hulefai Raşidin seçiyorsak aramızda Abadile i Seb a ve kıdemli sahabelerden de olmalı. Onlardan birisi ben değilim.Dün Menderes’e Özal’a ne deniyorsa bugün Tayyip beye Binali beye o deniyor.
 • adem çetin adem çetin 1 ay önce
  sayın hocam bu akp nin günahları çok lütfen sizler linç edilseniz bile göreviniz hepimizi uyarmaktır işiniz zor ayrıca iyi bilinki cumhurbaşkanı her şeyi iyi biliyor hani bir hocacemaat hikayesi varya herşey kokuştu önce danışmanlara bakındareisinizin ne olduğunu görün o devlet bahçeli çukurların en dibine atıyor
 • HiraHira1 ay önce
  AB yasaları onaylanıp haramlar serbest bırakılsın ondan sonra biz cumhur ittifakına oy verenler hak tarafındayız diye düşünsün yandaşlar. Bazı yorumcu arkadaşlar hiç Kuran'ı Türkçe okumamışlar belli. Bu düşüncede olanlar dün fetönün kendilerini cennete uçuracağını sanıyordu bugün Ak partinin. Yazılarınla partimize zarar veriyorsun senin yerin burası değil diyenleri anlıyorum hele Ali Karahasanoğlu'nu okuyunca anladım nasıl yazılar istediklerini ne de olsa sağı solu yok partizanlık partizanlıktır ama Dilipak için şu yazıların ile hak yolundan ayrıldın batıla saptın demek aşırı duygusal ve ironik. İslama hizmet sadece kadınların türbanla istediği yere gidebilmesi mi? Dinimize bir bakın bakalım başta bez olunca kadın istediği gibi yabancı erkeklerle bir arada çalışabiliyor mu veya seyehat edebiliyor mu? Feminist chpden daha çok kadınları dışarda işte çalışmaya çağıran bir iktidar var bu durum İslami mi? Hele güncelleme mevzusuna hiç girmeyelim. Biz insanlar İslama uyarız İslam'ı kendimize uydurmaya çalışırsak hata ederiz. Çabamız Allah'ın rızası için olmalı. Onun dışında her şey boş inanın bir gün ölücez ve hesap vereceğiz insana bu hayat hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor ama zaman hızla akıyor...
 • Ali CihangiAli Cihangi1 ay önce
  Reis iki secimdir 'Mesaj alinmistir' diyor ama bir faaliyet gormuyoruz. Yanlis mesaj mi verdik Reis'e acaba....
 • bursabursa1 ay önce
  TÜRKİYE DÜŞÜNCE KLÜBÜ OLARAK STK SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRİYORUZ AMA SÖZÜMÜZ DİNLENMİYORASIL SIKINTI BÜROKRASİ VE AKPARTİ KADROLARI
 • YOrumcuYOrumcu1 ay önce
  Dilipakın da en büyük hatası chplilerin binlerce pisliği dururken ak partiye vurması? Yokyaaaaa....öyle mi dilipak diğer taraf komple pkkyla iş yaparken ak parti şunu yapmasa gider bunu yapmasa gider yazılarına devam mı? Sende de beyin yok...Bir sefer de chp yi vur la sağcı
 • Ahmet LİONAhmet LİON1 ay önce
  Sayın Hocam Kıymetli hemşehrim yazınızı okudum öyle güzel konulara değinmişsiniz ki emin olun hepsi gerçek güncel konulara hepsi bire bir doğru Dine hizmet ediyoruz diyenler görülen eylem ve uygulama karşısında dinden uzaklaştırıyorlar. Allah ıslah etsin
 • ünsalünsal1 ay önce
  Muhterem abibazı kişiler vardır ki kim iktidar olsa o tarafa hemen geçiverirler.İnanın bu ülkeye şeriat bile gelse size bize bir şey düşmez.Nekadar münafık varsa caminin ön tarafındaotururlar.Cübbetakke ve 99 tesbihini çeker.gerekirsesakal bırakıverir.
 • ADALETADALET1 ay önce
  Değerli Hocam; Niyetiniz halis,istakimetiniz bi iznillah hak, uyarılarınız gayet açık , anlamayanlar veya anlamak istemeyenler kendileri bilir.Allah'ın istediği apaçık belli, ortayol tutmak.İfrat ve tefrittenkaçmak,sıdk çok önemli, ihlas çok önemli, bunlar bizde yok galiba veya kalmadı.Kibir, gösteriş, özenti ,hile ,samimeyetsizlik,adavet ne kadarda çoğaldı. bu gün Ahmet Davutoğlunaveya Abdullah Güle veya Ali babacana veya diğerlerine yani 5 yıl önceki sayıp sevdiğimiz destek veridiğimiz kişileri bu gün nerdeyse lanetliyoruz,Linç ediyoruz,Cumhurbaşkanımızın etrafındaki Reisçiler varya bence bu husumeti onlar büyütüyorlar.Oysa biz insanları kaybetmeye değil kazanmaya dava demiştik.Kendi içimizdeki insanlara bunu yaparsak şu Ce Ha Pe liler bize ne yapmaz,veya batı veya Abd bunlar bizi lime lime yapmazlarmı.Kaybedecek bir tane bile kardeşimiz olmamalı onların güzelliklerini dikkate almalıyız.Hatalarını değil.Onlara sevgi kapılarını açmalıyız.Cumhurbaşkanımız yapmalı,Herkes fetöcü değil.Bunu anlayın artık.Ya kimse kimsenini kalbindeki imanın miktarını tartamaz.Hatası ve günahı olan herkes er geç Affedilmezse bedelini öder.Böyle inanırız.Yani herkes birbirini suçlar oldu buda belki bir imtihan Allah bizi her zaman imtihan eder, kimi makamla , kimi evlatla , kimi malla mülkle , sanki hiç imtihan olmuyormuşuz gibi davranıyoruz.Cumhurbaşkanıda imtihanda çifçide, camidekide , yoldakide herkes .Kimse kurtulmuş değil.Ama haktan yana olmalıyız Hakkı bilmiyorsak kitabımızamüracat etmeliyiz aslında hakikat apacık belli olmuş.Bilmiyorsak bu bizim suçumuz.
 • Cumalı karadutCumalı karadut1 ay önce
  Şimdi mi oluyor bu partinin nin bu yaptıkları,çalması,adam kayırması,talanı,herkesi susturmaya çalışması.Seçimler kaybedilmesi emaresi görünmeden önce niye gıkınız çıkmıyordu.Müslümanlığı soktuğunuz hal yüzünden insanları islamdan uzaklaştırdınız,yarın hakkın divanında hesap var öyle şimdi gemi su almaya başlayınca bak ben söyledimle kimse kurtulamaz.
 • Muzaffer KÖKERMuzaffer KÖKER1 ay önce
  Abdurrahman Bey, yazınızı okudum ve bence hala ılımlı davranıyorsunuz. Sanki başkanın bütün bu olanlardan haberi yokmuş gibi. Oysaki en büyük torpilci kendisi. Damadı da kızı da önemli mevkilerde. İmam bunu yaparsa cemaat ne yapar sizce. Ülkenin düştüğü ekonomik durumunda çok iyi farkında bence. Yorumlarda okudum "danışmaları hiç kimseyle görüştürmüyor" muş ta bilmem ne. --Artık gözünüzü açın ey insanlar.--Abdurrahman Bey, insanlar sizi takip ediyor ve siz onlara yanlış aktarıyorsanız eğer yanlışı yapan kadar günahkar olur musunuz.Ayrıca yorumları da okudum. Tüylerim diken diken oldu. Ne Müslüman'a ne de Türk'e yakıştıramadım yorumları. Toplum olarak ne hale geldiğimizi gördüm ve hepinizin adına utandım. Chp islama zarar vermiş. Bu yalana nasıl inanıyorsunuz merak ediyorum. zamanında hoca efendi dediğiniz hatta birçoğunuzun taptığı adam gibi Kuran-ı Kerim'in yazılarını değiştirip mi bastırmış. Şunu iyi anlayın Chp dini bir topluluk değildir. Siyasi bir topluluktur. Her dine eşit mesafededir. Bu yüzden ki insanlar Chp den fetva almaz. Dinimize en büyük hatayı yanlış fetva veren kişiler vermiştir. Bunların kim olduklarını da sizler benden daha iyi bilirsiniz.
 • cansucansu1 ay önce
  Türkiye için BEKA meselesi olan bir seçim öncesi emin olmadığınız bir videoyu neden seslendiriyorsunuz? Siz her şeyin aslının araştırılması gerektiğini yazıyordunuz hep. Neden araştırmadan karşı tarafı itham ediyorsunuz. Bir akpli olarak son aylarda yazılarınızda ciddi değişimler görüyorum. Hakla batılın savaşından her daim bahsediyorsunuz. Hak yolundaki Cumhur ittifakinin İstanbul seçimini almasının Türkiyemiz için öneminin farkında mısınız???
 • CemşitCemşit1 ay önce
  Hadi yallah karar gastesine ya da sözcü gastesine ya da oda tv ye ya da halk tv ye. Nokta..
 • Hasan TahsinHasan Tahsin1 ay önce
  Merhaba.size sizin karşı mahallenizden yazıyorum.binalı yıldırımın o videosunu yeni izlemiş olamazsınız.şükür allaha ki sizin sayenizde doğru yolu bulduk.kim söylemişti hatırlayamadım.DİNİNİZİ DOĞRU ÖĞRENİN YOKSA YAŞADIĞINIZI DİN ZANNEDERSİNİZ diye.Ahırette iki elim yakanızda.dua edinde ahıret diye biryer yoktur.
 • KeskinKeskin1 ay önce
  Yazıya bakıyorumda Ülke bu zamana kadaar islamiyetle yönetilmiş de bu yönetim islama aykırı iş yapıyormuş gibi izlenim varilmiş . düne kadar Kuraan okutmak imam hatipler, başörtü.......yasaktı.Bakıyorumda karşıtarafı ne çabuk unutmuşuz. daha düne kadar şehidin intikamı diye yanıyorduk..... bu zamana kadar yapılanları ve geçmiş Türkiyeyi20 yaşındaki genç nerden bilecekti acaba.? anlatılmasa !... bırakın şuanki şeyhulislamlık yapmayıhala başörtüsüyle uğraşırdınız !... Biz bizi taşlamayı dine dayatarak yıkmayı iyi beceriyoruzda lider çıkarmayı onu desteklemeyi ayağa kaldırmayı beceremiyoruz.... karşısı papazlarla pkk ile siyonistle,fetoile, savaş gemileriyle akdenizde bizisaranlarla, ab(d) ile proje içinde olan chp ittifakı dururken aman müslüman lidere vurun , Bunları görmeyin, bunların üstüne gitmeyin . sonrada filistine sahipçıkmaktan.... birlik olmaktan bahsedin.suriye olmanın adımları böyleymiş. Yazınızı dost DÜŞMAN okuyor...yazık bari sizler yapmayın....
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Çok güzel yazmışsınız, izah etmişsiniz, ama yorumlara baktığımda sizi aşırı derecede eleştirenleri gördüm. Yazdıklarınızda ikazdan başka ne varda bu kadar eleştirmişler! Acaba ikazlarınız dikkate alınırsa (hiç ümidim yok) bundan zarar göreceğini, ortada kalacağını düşünenler mi bu eleştirileri yapanlar? Dost acı söyler demiş atalarımız, yapılan yanlışlar için söylenen gerçekler acı olur, acıtır, ama dikkate alınmazsa sonuç hüsran olur. İnşaallah ikazlarınız dikkate alınır birşeyler düzelir.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem1 ay önce
  Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.Ve kendim için ilave ediyorum "insanları korkutarak bir yere varılmaz ve istifası eden belediye başkanlarının niçin istifaları istendi?."Saygılarımla.
 • Mesut yıldızMesut yıldız1 ay önce
  Peki hocam siz daima hakikat muvazenesinden yaklaşmaya çalışırsınız olaylara şimdi size bir haber geldiğinde doğruluğunu araştırın emri varken siz tweeter da yıldırımın videosunu neden paylaştınız? Bukadar kritik bir süreçte bunu yapmanız oldukça manidar geldi?
 • Kasım GürKasım Gür1 ay önce
  hhy, alimetin: müslüman hırsızlık yapamaz belediyede bakanlıklarda bankamatik memuru olamaz. Önce dürüst insan olun. Kendinize müslüman diyerek müslümanlara hakaret etmeyin. Başınızı yem torbasından çıkarıp vatandaşın halini bir görün.
 • ŞeydaŞeyda1 ay önce
  Hocam ellerine sağlık herzamanki gibi gerçekleri kalpten yazmışsın, maalesef ben düzeleceğinden emin değilim, buna dair en ufak bir umut göremiyorum.
 • Nurcan SapmazNurcan Sapmaz1 ay önce
  yüreğine sağlık
 • ÇARE SİZÇARE SİZ1 ay önce
  "hhy2 sa önceSAYIN DİLİPAK YAZILARINIZI HİÇ AKSATMADAN OKUYAN BİRİSİYİM, LAKİN SİZE SON ALTI AYDIR BİR ŞEYLER OLDU. VERDİĞİNİZ DOĞRU MESAJLARI BİLE BİR ÖFKE DİLİ İLE VERİYORSUNUZ, DOĞRU ELEŞTİRİ YAPAYIM DERKEN HAKSIZLIĞA VARAN İTAMLAR YAPIYORSUNUZ, DOST MECLİSİNDE KONUŞULACAK OLANLARI BİLE ALENİ YAPIP DÜŞMANA KOZ VERİYORSUNUZ. BUNLARI İYİLİK OLSUN DİYE YAPIYORSUNUZ AMA BİLİN Kİ MÜSLÜMANLARA KÖTÜLÜK YAPIYORSUNUZ, DOĞRUYU BULMAK İÇİN ..." Kardeşim aynı şeyleri ben de düşünüyorum. Hatta biz yorumlarımızla Sn. Dilipak'ı teşvik ederek yanlış mı yapıyoruz diyorum ama... İnanıyorum ki özel kanallar tıkandığı için Sn. Dilipakburada yazmak zorunda kalıyor. Yazıyor da ne oluyor?... Hiiiç... Basını takiple görevli danışman okuyor ya da okumuyor ve yukarıya rapor etmiyor. Yukarının haberi olsa, gel bakalım Dilipak kardeşim, senin derdin ne diye sorar herhalde... Hani haksızlığa karşı dilsiz olmayacaktık. Hepimiz susarsak, yarın bize sormazlar mı, oy verdiniz de takibini niye yapmadığınız. Oy sorumluluktan bizi kurtarır mı? Ve batarsak, Dilipak batacak da biz kalacak değiliz. Hep birlikte batacağız. Batmadan uyarmak daha doğru değil mi?
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  kıymetli hocam;öncelikle aleyhinde olduğu için yayınlanmadığını düşündüğüm bir çok yorumumdan sonra, anlamsız bir hırsla ak partiyi neredeyse putlaştırır seviye tarafgirlik yapan akit gazetemizdebu kadar mu'tedil hatta birazda aleyhinde yazılarınızın yayınlanıyor olmasını umutla karşılıyorum.sonra da size şunu sormak istiyorum;bu ikazları yapmak için çok geç kalmadınız mı?
 • Hikmet Özdemir(yörükzâde hikmet özdemir)Hikmet Özdemir(yörükzâde hikmet özdemir)1 ay önce
  Yazılarınızı dikkatle okuyorum.Büyük kısmına katılıyorumArtık uyanmalı.Durum çok ciddi..Sayın cumhurbaşkanınıyanlış yönlendiren insanları daha ne zamana kadar kadar gönderecek.Örnek : Ödül almış bir kişiye(sanatçı olsun olmasın, beğenelim beğenmeyelim)o sanat kurumu,ödülünü iptal etmiş.SaygısızlıkAdaletsizlik.Faturası kime çıkıyor?Onların umurunda mı? Selamlarımla
 • NE DEDİ NE YAPTI HESABINI VERNE DEDİ NE YAPTI HESABINI VER1 ay önce
  BİRLİK VAKFINDAKİ KONUŞMASINDA :BEN BİLİYORSUNUZ MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARMIŞTIM BU YÜZDEN MİLLİ GÖRÜŞÜN DÜNYAYI DEĞİŞTİRME HAKKIN HAKİM KILINMASI AMACINI DAVASINI BIRAKMIŞTIM HALA AYNI DÜŞÜNÜYORUM. BENİM TEK DAVAM TÜRKİYE DEDİ 17 YILDIR GÖRÜYORSUNUZ ZATEN. ŞİMDİ BU ŞUURUNU KAYBETMİŞ SIRADANLAŞMIŞ BİR PARTİ LİDERİNİN ANCAK SÖYLEYEBİLECEĞİ, BAKARA 193 ENFAL 39 AYETLERİNDEKİ EMİRLERİ ÖNEMSEMEYEN BİRİSİNİN SÖZLERİ. PESİNDE GİDENLER NASIL HESAP VERECEKSİNİZ ALLAHA DÜŞÜNÜN BAKALIM
 • VefaVefa1 ay önce
  10 yıldan fazladır Tarım ve hayvancılık planlı bir şekilde çöküşe götürülüyor....Örnek şubat 2019 verilerinegöre kırmızı et üretimi yıllık %16 düşmüş, Büyük baş hayvan sayısı %17 düşmüş...Süt üretimi düşmüş.......Gıda savaşını kaybeden bir devlet diğer bütün savaşlarıda kaybedecektir.....insanlar cep telefonu fiyati 30 bin TL ye Araba fiyatları 500 Bin TL,ye çıktı diye isyan etmez.......... AmaGıda krizinde isyan eder.....her sene artan gıda fiyatları yüzündeninsanların dayanma gücü dibe vuruyor. .......Tarım ve hayvancılık sektörü bir otoyol projesi kadar önemi yokmu yahu ??......Enflasyonu yükselten Gıda fiyatlarıdır....Faizleri yükseltende enflasyondur.........
 • serap serap 1 ay önce
  Dilipak siz bir din adamimisiniz?Siz gazeteci kimliginizle yazabilirsiniz,yorumlarida kendi bildiginiz dogrularinla,sizin dogrulariniz bana ve baskalarina ters gelebilir,bu birIkincisi Cumhurbaskanina zarar ediyormus bazilari,sizde ayni öylesiniz,sizin de zarar ettiginiz yokmu,daha üc gün evvel "zarftan niye biri gercersiz" diye sormadinmi?Kusura bakmayin,Tayyip Erdogan ve Binali Yildirimin güzel ahlakindan hic süphem yok,ama savasta düsmanla savasirken oksuyarak degil,onu öldürerek kazaniliyor
 • leventkleventk1 ay önce
  yine gölgesinden ürken, olaylarıhaddinden fazla fazla abartan, kendini en üst , en doğru konuma yükseltip, kendi mahallesine verip veriştiren bir dilipak yazısı daha , dilipağın bu türden yazıları,sol kesimde müthiş hazla takip ediliyor, haber yapılıyorve devamı bekleniyor,çünkü dilipağın yazılarının verdiği zararı kendileri veremiyordindar muhafazakar kesime,
 • HasanHasan1 ay önce
  Abi merhaba ben taahüt işi yapıyorum .enaz otuz yıldır sizi takip ediyorım.bi sesimizi ilet abi sizdrn başka da cesur konuşan yok abi.çoğu güç dalkavuğu olmuş.bu kiriz bizi gerçekten tefrcikerin eline düşürdü.biz insanlara faizin hatam olduğunu anlatıyırduk.şimdi tam çamura battık sıkıntılarımız ıdile getirin reis sizin defiğmize itibar ediyor.alacağımız var belediyelede alamıyoruz.adamlar hiçkimseyi takmıyorlar.hayatım boyınca hep islamiçevrelede. büyüdüm. Bir başkanbyardımcısi bile günlerce randeu ike bekletiyor. Artık py veresim gelmiyor.tmm bizimde çok hatalarımız var ama bunlar yönetici selalar olsun sana abi
 • TevfikTevfik1 ay önce
  Sayın Dilipak,Karamollaoğlu ile aynı paralelde olduğunu görüyoruz. Sen reis'e kafayı takmadan önce güzel yazılar yazardın. Aşağıdaki yorumcu arkadaşların tandans'ı değişti.Çoğu ÇAKAN gruptan. Yazılarına bakan da,sanki fetö'nün elinde kasedi varmış da onun için suya sabuna dokunmadan sirke ile el yıkamaya benziyor. Neyse,sen tercihini yapmış gibi görünüyorsun. Zaten artık yazılarının baş tarafını okuyup geçiyorum. Sizin imtihanınıza biz karışamayız. Ancak uyarırız.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa1 ay önce
  40 yıl sahada siyaset ile geçti. Hiç bu kadar yalnız ve soğuk siyasi anlayış ile karşılaşmamıştım.Artık işin sonu galiba
 • Rabia Rabia 1 ay önce
  Euzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahim Onları (azâb ile) ha korkutmuşsun, ha korkutmamışsın onlarca birdir. İman etmezler.yasin süresi110.ayet.elhamdülillah. sayın Dilipak şikayet ettiğinizsöze kısır bir yaklaşımlabaktığınız anlaşılıyor. Koskoca beyinBinalı Yıldırım a ve Başkanımızaçokgüveniyoruz. Yapacakları projeleri veyaptıkları düşünüldüğündenankörlük etmemek içinnefs ile mücadele ye bile girisilebilinir.soyle bir bakılınca benim en hayran oldugum Atatürk sehir kutuphanesi.Allah razı olsun. ALLAH KILIÇDAROĞLU NUN MÜLKÜNÜ VE SALTANATINI PARCALASIN.amin turkiyeyi bu hallere getiren onun zihinsel yapısı. Zalim bu insan.diktatator.Allaha havale ediyoruz. Ysk nın kararına bizde saygı duyuyoruz.kalkinma gerçekleştigerçekleşiyor.adalet de olmasaydı bu günlerimizi bile göremezdikdiyorum. ALLAH razı olsun. ALLAH haktan yanadır.birde bu rahmet ayında insanlar karınlarını doyuramıyordu çok şaşırıyorum. Ben bir de diyanet işleri başkanımızın artıkarabulucuk görevini de bir ibadet vede hakkımız olarak görüyorum. Lütfensizin aracılığınizla bunu hatırlatmakisterim. Saygılar selâm ve dua ile Allaha emanet olun hasbinallahu ve nimel vekil deriz. Teşekkürler
 • AlperAlper1 ay önce
  Önce yeşil holdinglerle, m üslümanıncebi boşalt, kendileri 5 kuruş yatırıp kaybetti mi Yeşildere?Şimdi ülke 600 milyar dolar borçlu mu?Yoneticiler çok zenginleşmiş mi?Toplanan 2 trilyon dolar vergi onca sene nere harcanmış? Yoksa hepsi,Batı projesi mi?Yani şu dış güç.
 • Sucuklu YumurtaSucuklu Yumurta1 ay önce
  Hocam saygılar. Her ne kadar sol görüşlü olsam da AKP nin ilk yıllarında ılımlı İslam, Avrupa Birliği, orduyu siyasetten temizleme söylemlerini olumlu bulmuştum. Birazda onlar yönetsinler bakalım deyip içim her zamanki gibi umut doluydu. Ama Dilipak hocam AKP şu anda ihalecilerin, vurguncuların, eş dost akrabacıların, torpilcilerin yuvası haline geldi. Hak hukuk kalmadı. Ekonomi dersen herkes şikayetçi, damat bey dışında! Hocam bunları görmemek için ya cahil, ya hırsına yenik düşmüş olmak yada gözünü nefret bürümüş olmak gerekir. Bir İstanbul seçimleri için neler yapıldı, ileride Cumhurbaşkanlığı seçimleri nde neler yapılmaz ki diye düşünüyorum ve açıkçası korkuyorum. Işte AKP bu ülkeye korkuyu yerleştirdi maalesef.Allah yardımcınız olsun.
 • her gün yuımruk hergün bıçaklamaher gün yuımruk hergün bıçaklama1 ay önce
  Tekirdağ’da kanser tedavisi görürken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "manevi kızım" dediği Göknur Damat, sosyal medya hesabında Ekrem İmamoğlu için "Her şey çok güzel olacak" diye paylaşım yapıp İmamoğlu’na destek için 20 TL para yatırdı.Tekirdağ Odak Haber'de yer alan habere göre linç girişimine maruz kalan Göknur Damat, “Sen misin cesur yürek” diyen bir kişi tarafından baldırından bıçaklanmış
 • SadıkSadık1 ay önce
  Dost ikazı ciddiye alınmalı
 • Davut DoğrucuDavut Doğrucu1 ay önce
  Maalesef ülkemizde ahlak ve vicdan kalmayınca utanma duygusu da yok oldu.her işin başınaliyakatsız insanlar getirildi.Yüksek seçim kurulu görevini yapamadığı halde hiç biri istifa etmedi.sandık kurullarını ysk ya bağlı ilçe seçim kurulu başkanı hakim ayarlamasına rağmen çoğu sandık başkanı memur değil diye seçim iptal edildi.yani ysk görevini doğru yapmamış.İşini doğru yapmayanların bedeli yeniden seçim yapılarak halkın vergileriyle ödenecek.istanbulda tekrar seçim yapılmasının ysk ya bedeli en az 100 milyon tl.döviz fiyatlarının artması ekonominin kötüye gitmesi ayrıca başka büyük bir bedel.yazıklar olsun ülke yönetilemiyor
 • Ömer farukÖmer faruk1 ay önce
  Dilipak hocam. Sizleri biz kanaat önderleri görüyoruz. Bizim medyadaki dilimiz, siyasetteki hataları görüp baştan müdahale edip düzeltecek diye biliyoruz. Dışatdan bakan bir kanaat önderi ve işin içindeki bir teknik direktör gibi olmanızı bekliyoruz. Golü yedikten sonra, yada işler kötüye gidip maçı bitirecekleri zaman onu bunu suçlamanızı beklemiyoruz. Zirabirkaç yıldır birçokşey sıkıntılı olduğunu sağır olan da kör olanda anladı. Sizin şu an yazmanız aslında dosta yada takımınıza nanik yapmanızdan başka birşey değil. Krediler çekilirken.... Betona paralar yatırılırken... Eğitimde ve medyadave ahlak ve maneviyattaki tahribatlar 10 yıl önce başlarken. Yollar yapılıp fabrika yapılmazken nerelerdeydiniz. Daha yazılacak çok şey var. Bence başından beri beraber olduğunuz takımı şu anda suçlayarak kendinizi temize çıkarmayın. Allah yardımcımız olsun... Yarabbi bizlere feraseti yönetici ve kanaat önderleri ver. Bizi zalimle terbiye etme.Bizi bağışla. Yunus as İn kavminden zulmü kaldırdığın gibi bizdende kaldır. Bizi Rızana ulaştır. Amiin
 • hhyhhy1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK YAZILARINIZI HİÇ AKSATMADAN OKUYAN BİRİSİYİM, LAKİN SİZE SON ALTI AYDIR BİR ŞEYLER OLDU. VERDİĞİNİZ DOĞRU MESAJLARI BİLE BİR ÖFKE DİLİ İLE VERİYORSUNUZ, DOĞRU ELEŞTİRİ YAPAYIM DERKEN HAKSIZLIĞA VARAN İTAMLAR YAPIYORSUNUZ, DOST MECLİSİNDE KONUŞULACAK OLANLARI BİLE ALENİ YAPIP DÜŞMANA KOZ VERİYORSUNUZ. BUNLARI İYİLİK OLSUN DİYE YAPIYORSUNUZ AMA BİLİN Kİ MÜSLÜMANLARA KÖTÜLÜK YAPIYORSUNUZ, DOĞRUYU BULMAK İÇİN ELEŞTİRİYORSUNUZ AMA HER DOĞRUNUN SÖYLENME YERİ BURASI OLMADIĞINI SİZ BENDEN DAHA İYİ BİLİRSİNİZ. SON OLARAK SİZİ BİR MÜDDET DAHA TAKİP EDECEĞİM DÜZELTMEZSENİZ ARTIK SİZİ OKUMAYI BIRAKACAĞIM. AYRICA BU SADECE BENİM DÜŞÜNCEM DEĞİL AKİT OKUYAN ETRAFIMDAKİ BÜTÜN DOSTLARIN GÖRÜŞÜDÜR SELAM VE DUA İLE
 • ÇARE SİZÇARE SİZ1 ay önce
  Erk sahiplerini silkeliyorsunuz, biz de yorumlarımızla size destek veriyoruz. Fakat işin bir de diğer yüzü var. Yukarıyı, torpile, adam kayırmaya, haksızlığa biz sevk etmiyor muyuz? Bakıyoruz, çocuğumuz hayta... Okulları ite kaka bitiriyor. Sonra iş hayatına bakıyoruz. İş aslanın midesinde... Kamuya bakıyoruz, Çok güzel pozisyonlar var. Ama bizim çocuk da o pozisyonu hak edecek birikim yok. Bu çok uygun, geliri, havası iyi, çalışması az pozisyona bizim çocuğu nasıl iteleriz. Ya da terfi istiyoruz, çapımız yeterli değil ama olsun... Veya tayin istiyoruz. Atanırken neresi olsa çalışırım derken, bakıyoruz daha rahat edeceğimiz yer var, orayı istiyoruz.Allah aşkına, kaçımız torpil peşine düşmüyoruz. Bahanemiz de hazır, herkes yapıyor. Yani herkes fuhuş ya da hırsızlık yaparsa biz de yapacağız. Tencere kapak demiştiniz ya hocam... Biz tencere kapağız. Doğru adamları seçelim bizi de doğrultsunlar derken biz onları eğrilttik. Maalesef boşuna çırpınıyorsunuz, asla vazgeçmeyelim ama boşa çırpındığımızı da bilelim.
 • ademadem1 ay önce
  Sn Dilipak yazdıklarınıza aynen katılıyorum. AK partide çalışma yok partı ve reis etrafında birmefaat çetesi var herkes seçimler alınsın parsayı götürelim düşüncesinde, artık şu ihale senin bu ihale benim konuşmaları fütursuzca halkın içinde konuşuluyor. insanlar rahatsız 17 sene önceki ihlas itikat hizmet aşkı kalmadı, batan gemi muamelesi görüyor Ak partı hemde üyeleri tarafından...şu hırsız takımını def edemediler edeceklerini de zannetmiyorum. Ak partinin atadıkları, yürüdükleri muhatap aldıklarının alnı secdeyle işi yok. Cumhurbaşkanımızın etrafı örülmüş durumda şu partı ve bakanlıkların çok acil toptan temizlenmesi lazım..
 • Yaşar Memiş Yaşar Memiş 1 ay önce
  Nihayet görmeye başladınız. Bıçak kemiğe dayanmış demek ki. Buna da şükür.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Hocam Allah rızası için bırakın artık şu siyonizmin dünyada ve yurdumuzda 1. Dünya Savaşı'ndan sonra kurmuş olduğu Liberalizm odaklı bozuk düzenin ürünleri olan parti ve oluşumlardan medet ummaya. Maesef kalplerimiz o kadar kararmışki, kulaklarımız işitmez ve gözlerimizdeki perde o kadar kalın olmuşki hak ile batılı birbirinden ayırt edemez duruma gelmişiz son 100 yilda. Bu adamların Allah'a iman etmedikleri apaçık ortada artik. Zira bunlar Allah'ın emir ettiği gibi yurdumuzda iyiliği yayan ve her türlü azgınlık ve bozgunculuktan uzak duranların oluşumu değil. Aksine bunlar siyonist ve masonik bir oluşum olan AB nin kriterlerinin onaylayarak toplumu ifsad edecek altın vuruşlarını yaptılar.Kısacası bunlar AB kriterlerine uyum yasalarını onaylayarak zaten kime iman ettiklerini gösterdiler. Onlar Allah'ın haram dediklerini helal diyerek değistirenler. Onlar iblis ile arka planda ittifak yaparak toplumun manevi değerlerini hiçe sayarak satanist masonların yönettiği AB nin değerlerini referans alarak millete hükm etmek isteyen müfsidlerin ta kendileri. Onlar AB nin iradesine tabi olaraktoplumu ifsad edici yasaları aile,eğitim,sosyal ve ekonomik alanlarda uygulamaya koyarak fesadı, azgınlığı ve bozgunculuğu yayanları ta kendieri. Bunlar Siyonizmin yeryüzünde kurduğu Liberalizm odaklı serbest piyasalı, borsalı, faizli, bol zinalı, bol fuhuşlu medya ve basını, feministli, devlet eli ile kumar işleten, devlet eli ile kadınları kerhanelerde pazarlayıp vergi kesen, kadınlara özgürlük adı altında cahiliye zamanında olduğu gibi soyunup acçılmalarını ve çoluk cocuğun eğitimini ve evlerini bırakıp kapitalizm ucuz işçisi olmalarını teşvikleyenlerin nizamına inanmış müfsidlerin ta kendileri. Bunlar Akp,CHP , MHP side siyonizmin kurgulamış olduğu YENİ DÜNYA DÜZENİNİN alt yapısını topraklarimizda oluşturan iblisin yerli misyonerleri ve siyonizmin 1. Dünya Savaşı'ndan sonra kurmuş olduğu liberalizm isimli bozuk düzenin farklı parti amblemleri ile faaliyet gösteren, fakat özünde aynı bozuk düzenin ürünleri olan partiden ibaretler.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Danışmanları, sn cumhurbaşkanın kendilerinden başka hiç kimseye danışmamaları veya bilgi fikir almaması için herşeyi yapıyorlar. Danışmanları , ekonomik gerçekleri, ve daha birçok bilgiyi sn Cumhurbaşkanından gizliyorlar ve sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmemesi için herşeyi yapıyorlar. Danışmanlar,Sn Cumhurbaşkanını mitingden mitinge, toplantıdan toplantıya, programdan programa vb. koşturtarak adeta kafasını kaşıyacak zaman kalmasına fırsat vermiyorlar. Bunu da ,bak sn Cumhurbaşkanı ülke için nasıl koşuşturuyor deyip, bunun devamını sağlıyorlar. Bu şekilde sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile ekonomistler ile, işadamları ile vb. istişare yapıp sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleriöğrenmesinin önüne geçiyorlar. Evet mitingde lazım,nutuksal toplantılarda vb. lazım, Ama ,her kesimden uzmanlar ile istişare ,meşveretde lazım. İşte sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı danışmanlar ,sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile istişare yapmaması için herşeyi yapıyorlar,bu tür görüş fikir belirten kişileri Cumhurbaşkanı karşıtı gibi göstererek kendi ihanet derecesindeki yanlış yönlendirmelerininortaya çıkmasını önlüyorlar.Bu nedenle ülkenin geleceği ile ilgili ,çok iyi fikir, görüş ve önerileri olan hiç bir kimse ,sn Cumhurbaşkanına ulaşamaz.Danışmanlar, bu görüşlerin sn Cumhurbaşkanına ulaşmasını engellerler. Es kaza bir şekilde sn Cumhurbaşkanına ulaşılsa bile ,etrafındaki bazı ehliyetsiz ve liyakatsız danışmanlar tarafından o kişiler ,itibarsızlaştırılmaya çalışılır. Yoksa bazı çok iyi ekonomistlerimiz varken , sn Cumhurbaşkanın bunlar ile hiç irtibata geçmemesi nasıl anlaşılır
 • Dogrular.Dogrular.1 ay önce
  İkaziniz guzel.detamah etmis insanlara gore degil.ehline verilmedigi surece girevler daha kotuye gidecek.sirf partili diye alakasiz insanlari alakali yerlere konursa durum kotuye gider.cerci anlayisiyla yonetim olmaz.gunu kurtarmak gibi.tehdit santaj benden olmayan tu kaka kesinlikle birakilmalidir.gorevli herkese gorevini yapar ayrim gayrim yapmadan.sanirim kuran okuyup anlamayanlarin donemi.helal haram ver Allahim coluk cocuk yer Allahim misali simdiki durum.selam saygilar.
 • alioğlualioğlu1 ay önce
  Freni tutmayan arabanın hızlı gitmesine sevinenle tehlikeyi görüp telaşını ortaya koyup çara arayanın bir birbirine karıştığı bir dünya.Hoca bilmez gibi siyaset meydanda başka iktidarda başka olduğunu garipsemiş. İktidarın gerçek bir dostunun yazısını okumuş olduk. Öncekinimezara sokan şimdikini de arkasına takmış sürüklüyor yazık.
 • AlimetinAlimetin1 ay önce
  Biliyorum yayımlamazsınız olsun yazacağım. Yezidin ehli beyt için ya biat yada ölüm dediği bir zekândayız. Bütün dünya bir olmuş kıble ehlini İstanbu B B nezdinde kılıçdaroğluna biat edin diyor. Adını ağzıma bile almak istemediğim Dilipak her gün yazılarıyla AKP ye vuruyor. Artıkbir karar versin bir sözcü yazarı gibi akpsaldırıp duracağına desinki benim tarafım yezidin yanı. Bizde bilelim. Oruç ağzımızla bir müslüman gördüğümüz akit ailesine Allah belanızı versin dedirtmeyin. Bütün siyonist ve emperyalist bileşenler bir olmuş Binali kardeşimizin yollarına mayın döşerken Gülmüş, dikenmiş derken birde Dilipak gibi birsürü hergün bu kutlu yola diken seriyorlar. Allah şüphediz Nemrutun ateşine Odun taşıyanada, O'nu söndürmek için su taşıyanida gayet iyi bilir.
 • ihsihs1 ay önce
  Boşa dememişler "Dost acı söyler"
 • Murat Murat 1 ay önce
  Sayın yazarhaklısınız ak parti bozuldu dünyevileşti hata üstüne hata yaptı tayyip bey hatasını düzeltmek için her seferinde kendimizi çek etmemiz lazım dediğinde aslında yanlış yapıyor çünkü hata yapmamak insana mahsus değilmi haşa huzurdan ağzıyla kuş tutsa yanlış yanlış yapmak sadece onlara mahsus diğerleri hatadan münezzeh haşa huzurdan yine müslümana zulmeden şirin gözüküp arkadan kahpece vuran islam dün islamı savunur gözüküp bugün düşmanlarının yanında saf tutan kendini makamlara getirenleri dünya hırsı için islamı bile hiçe sayarak düşsün diye bekleyerek kraliçelerin elinineteğini öpenler masum rahmetli hasan abinin sövdükleri masum e hatta yazıda çok hatasız kusursuz reis ve ak partiye gönül verenler ve ama paritlerini eleştirilerini eleştirenler günah keçisi sizlersiniz sizler dışındakiler kusursuz e demekki kibir ve gurur sözüm ona güzelmiş akpartililer bunu bilip partilerini acımasızca eleştirsinler ama kendinde asla hata aramayan ama zalimin yanında durunca tatmin olanlarda rahat olsunlar ahiret gününe itikat ettik bizde sıkıntı yok Allahtan başka dayanacak kimsemizde yok heleki en ağır intihandan geçerken gavurun aklıyla din kardeşlerimize ihanet edecek kadar kaypak da değiliz
 • biribiri1 ay önce
  Sayın Dilipak Karar gazatesi hayırlı olsun!
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Karşı tarafta ,CHP gibi eski ,milletin değerleri ile uyuşmayan bir partinin olması, ak parti içindeki birilerinin hoyratça ,islami ahlaka uymayan ,davranışların içinde olmasını haklı kılmaz. CHP ,ak parti içindeki birilerinin her hertürlü yanlışının kılıfı olmamalı. Ama ,öbür tarafta CHP var, bu yazılanlar CHP ye yarar denilerek, yanlışlara ses çıkarılmaz ise yanlışlar git gide artar ve sıradanlaşır,normal bir şeymiş gibi görülmeye başlanır. En büyük zararı da, İslamiyet görür. Gençler ,İslamiyetten soğuyup, deist liğe yönelir,yabancılar islamiyeti yanlış anlar,İslami seçecek olanlar bile vazgeçer. Bunun vebalini ,hicbir mazeret kaldırmaz. Çünkü ,ak parti ,İslam referansı ile iktidara gelmiştir. Bu halk ,hala ak partiyi , İslami değerlere sahip gördüğü için destekliyor. Ak parti yöneticileri, İslam ahlakına aykırı davranışlar içinde olmamalı ve böyleleri partinin her tarafından dışlanma lıdır.Zaten bu yanlışları yapanları araştırın ,çoğu ,eski CHP li ,veya her devrin adamı olanlar çıkacaktır. Bunlar gerçek dava adamlarını hertürlü hile ile partiden de uzaklaştırıp ,yerlerini sağlama alırlar. Menfaatleri şimdilik ak partinin yanındaymış gibi görünenler ,,menfaatleri kalmayıncaya, sizi terkederler.
 • HaytaHayta1 ay önce
  Sn yazar yazılarınız çok ilgi çekiyor bizim sahil kesimde bile akit alan var sorunca isminizi söylüyor ondan aldım bakalım ne diyor diye ayrıca takıldığım nokta siz devamlı Erdoğanın etrafı kötü algısı yazılar lakin sizin bahse konu yazarlar yada iş insanları na Erdoğan bir şey demiyor bilakis hep beraberler yani kısaca figüranlar yerine başrol oyuncuya gelsek artık tüm bu tetikçiler yada ahkam kesenler bahçeli ve Erdoğandan aldığı taviz sayesindedir eleştirilecek kişi ve kişiler onlardır
 • HAK HUKHAK HUK1 ay önce
  MEMLEKET HAİNİSTAN TROLİSTAN.. CENNETİ
 • Murat ÖzelMurat Özel1 ay önce
  Savaş meydanında, savaşa yoğunlaşacağına dönüp kendi adamlarının ne hataları var onları saymaya kalkmak, düşmana prim vermektir. Öz eleştiri tabi olacak ama zamanında ve zemininde.
 • ibrahim kahveci köşesinde yazmışibrahim kahveci köşesinde yazmış1 ay önce
  Saadet Partisi’nin gıda fiyatlarına dikkat çeken çalışmasını Parti Genel Başkan Temel Karamollaoğlu paylaştı.“Nerede O Eski Ramazanlar!” başlıklı videoda şu bilgiler yer alıyor: 10 Mayıs 2018 Kuru Soğan 1,98 TL 10 Mayıs 2019 Kuru Soğan 6,81 TL Lahana: 2018 = 1,65 TL 2019 = 5,14 TLPırasa 2018 = 2,73 TL 2019 = 8,49 TL Patates 2018 = 1,99 TL 2019 = 5,98 TL Sivri Biber 2018 = 2,77 TL 2019 = 7,38 TL Domates 2018 = 3,13 TL 2019 = 7,99 TL Havuç 2018 = 2,98 TL 2019 = 5,99 TL Salatalık2018 = 2,33 TL 2019 = 4,47 TL Patlıcan2018 = 3,01 TL 2019 = 5,68 TL Kabak 2018 = 2,66 TL 2019 = 4,99 TL Marul 2,69 TL’den 4,72 TL’ye; tavuk eti 8,70 TL’den 13,96 TL’ye; yeşil soğan ise 3,87 TL’den 6,12 TL’ye yükseldi.
 • Sezai Bayar Sezai Bayar 1 ay önce
  Abdurrahman bey sosyal demokratım ama hangi partiden milletvekili adayı olursanız olun ona oy vereceğim. Saygılar.
 • Yine sade müslüman...Yine sade müslüman...1 ay önce
  Hocam görüyoruz ki sen Allah indinde üzerine düşeni yapmaya çalışıyor ve içimizdeki beyinsizlere seslenmeye devam ediyorsun. Allah niyetini hayrını kabul etsin. Ama yine bildik şeyler yaşanıyor yaşanmaya da devam edecek gibi görünüyor. İçimizdeki çürük elmalar hala kokuşmuş dünyalıklara dava kılıfında öyle bir saldırıyor ki iflah olmayız dedirtiyor. Sonra aynamız yok gibi suçu İsrail’e FETÖ ye atarak rahatlıyoruz. Toplumsal zihinlerimizi dizayn eden TV lere bakın ekonominin gittiği yöne bakın. Kendi elimizle oluşturduğunuz durumlardan sızlanıyoruz. Bir zamanlar modanın caizliğini tartışırken Birkaç sene önce ayıp Günay görünen binbir türlü şirret hayat tarzımız haline geliyor. Paranoyayı bırakıp bir an önce kendimize gelmemiz lazım. Alemlere rahmet peygamberi olsaydı kaçımızın yüzüne bakardı sizce? Seçim geçim mal mülk kadın makam vs yi putlaştıran bize hiç iyi bakacağını düşünmüyorum. Neyse benim ki de zaten boş laf. Mevlam ilahi takdirini tecelli ettiriyor. Önemli olan bizlerin bu tecelliyetta nerede kimlerle ve ne işle meşgul olduğumuzdur. Gerisi teferruat bilene tabiki....selametle
 • Ali babaAli baba1 ay önce
  A,K,P, li mûslûmanlar benden uzak dursun, hepside sahtekar, paranin kokusunu almasinlar, onlar için her sey para,para
 • ahmetenginahmetengin1 ay önce
  Bir apartmana bile yönetici olduğunuzda ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Türkiye gibi bir ülkeyi yönetmek !.. Nerelerden nereye geldik. Ne çabuk unutuyoruz. Vefa ne demek unuttuk. Dost kardeş bildiğiniz insanlar zehirli birer yılanmış meğer.. Gül, davutoğlu , karamollayıizah edebilmek kolay mı ?!..ihanet bu kadar kolay mı oluyor. ihanete verilen cılız toplumsal tepkiler onları dahada cesaretli kılıyor. daha acısı haklı oldukları zehabına kapılmaları .. öyle bir fırının başındasın ki kendini yakma pahasına ekmek pişireceksin.. dışarıdan ahkam kesmek hep kolay olmuştur !
 • Nebi dayıNebi dayı1 ay önce
  Ahkamul hakimiyn olan huzuru Rabbülalemin de sizlerle görüşeceğiz ,Allah Allah diyerek yandaşlara devlet işlerine yerleştirdiniz, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını Yandaş vakıflara vermişsiniz ,Erdoğan bin Ali nin çocularını yatlar katlar sahibi yaptınız ,İslam'ı kullanarak Müslüman'ların adını kirlettiniz .
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  Cumhurbaşkanıhanımların ,gençlerin , çocuklarıngelmediğiCAMİİLER ÖKSÜZ KALIRdemişler....NEDENGELMİYORLAR ACEB...?..... bilenvar mı....
 • SALİH ÜNVERSALİH ÜNVER1 ay önce
  Üstad yazınızda bahsi geçen tüm olumsuz olayların bir benzerini KONYA belediyesinde gördük yaşadık. Uyardık, engel olmaya çalıştık. Ama maalesef en yukarıdan siyasetin bu şekilde olduğunu bu konuların üzerinde durmaya devam ettiğimizde bizim olumsuz etkileneceğimizi ve başkan dahi kurtaramayacağı uyarıları ile 3 maymuna zorlandık... Gerisini yazmayacağım. Evet kazanılan veya kaybedilen TÜM YEREL YÖNETİMLER VE KAMU KURUMLARI aynı hassasiyetle ele alınıp revize edilmeli. Zerre kadar hakkımız varsa HELAL ETMİYORUZ.
 • IHLASIHLAS1 ay önce
  Uzun yillardir bu kadar nefis bir yazıyazmamıştınız. ALLAH Razıolsun Rabbim bizleri Sıratımüstakimden ayirmasin
 • Burhan AktaşBurhan Aktaş1 ay önce
  Allah Razı olsun. Değişimin içinde liyakat, dürüstlük ve hilm olursa hergün daha güzel olur.
 • MagdurMagdur1 ay önce
  Hocam bizde Caprice magduruyuz Allah'a havale ettim ama yüreğim soğumuyor Din kisvesiyle benide kandırdı Neden korunuyor bu adam bende anlamış değilim Hocam lütfen bu sahtekarlık ve dolandırıcılık adina duyarlı bir mümin olarakuzerinize düşeni yaparmisiniz birde Cübbeli ve şu anki Bayrampaşa belediye başkanı da bu kadar insanin dolandirilmasinavesile oldular o günkü söylemleriyle BakiSelamlar
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  BU KADAR KOKUŞMUŞLUK BU KADAR KÖTÜ BİR TABLO KİM ZAMANIN DA OLDU;BU HALE NASIL GELDİK?HARAM YEDİLER,YALAN SÖYLEDİLER,ÇALDILAR,CENNETİ SATTILAR KENDİLERİNCE .... TRENE BAKAN BİZE. BU MİLLETE!YİNE SÖYLÜYORUM AKP VEFETÖNÜN İSLAMİYETE VERDİĞİ ZARARI İNANIN BELKİ CHP VEREMEMİŞTİR.UMUTLARI HAYALLERİ GELECEKLERİMİZİ ÇALDILAR ÇALIYORLAR...ÇÜNKÜ BUNLAR DA DÜZENİN BİR PARTİSİYMİŞLER!HANİ DERTLERİ MİLLET Tİ,HANİ ÜMMET Tİ,HANİ ZALİMLERE KARŞI MAZLUMUN YANIY DI?AHHH AHHH.SÖYLENEN LE YAPILAN HİÇ BİR ZAMAN BİR OLMADI Kİ.BİNALİ BEYİN VİDEOSUNA BU KADAR ŞAŞIRMAYIN SİZLERDE.SİYASET YALAN SANATIDIR.BENİM GİBİ HZ.ÖMER ADALETİ Mİ BEKLİYORDUNUZ YOKSA!BEN KENDİME ÇOK GÜLÜYORUM SİZE DE GÜLDÜRMEYİN BENİ...
 • HIRSHIRS1 ay önce
  Ah be Dilipak , kellim kellim la yenfa misalisin... Gercekleri biliyoruz ama maalesef bastaki(ler) anlamak istemiyor. Hirs gözlerini o kadar sarmis ki her yaptigi her söyledigi artik hata...Kendi koltugu ve ranti icin Milleti birbirine düsürmek ne gibi neticeler verir Allah bilir. Anlamiyorlarrrr...HIRS SEBEB-I HASARETTIR...
 • Öz Eleştiri Öz Eleştiri 1 ay önce
  Peki abdurrahman bey siz ak partiye birazda olsun zarar verip vermediğinizihiç düşündünüz mü ???? Mesala fetö ihraçlarında çok keskindiniz. " Darbe yapan büyük başlara ceza verelim ama halkın bin bir emekle yoksullukla okuttuğu öğretmen , memur vs. çoçuklarına dokunmayalım bu insanlarda kandırılmışlar ne kadar madur artarsa partiye O kadar nefret artar kaldı ki bunların çoğu muhafazakar kesimin çoçukları ""diyerek feraset gösterebilirdiniz.Ama siz diyordunuz ki :" gerekirse özel güvenlik görevlileri kaç yüz bin var darbe yapacaklar hemen işlerinden çıkartılmalılar". O haberinizi okuduktan sonra gebzede özel güvenlik olan amca oğlumu turgayı ziyarete gittim hanımı bana geçine mediğinden her gün hergün çocuklara makarnadan başka bir şey veremediğinden yakınarak gözleri dolmuştu. Bir an düşündün Allahın garib kürdü büyük şehrin fakirliğini iliklerinekadar his eden turgay mı darbe yapacak..

Günün Özeti