Emoji

06 Eylül 2018 Perşembe

Emojiler, elektronik mesajlarda ve web sitelerinde yer alan mesaj, diğer iletileri zenginleştirmek adına kullanılabilecek ideografi ve smiley (gülen yüzler) içeren uygulamadır.”

“İdeografi” ve “smiley” ne demek? İdeografi, yazıda kelimenin harfleri gösterilmeden doğrudan doğruya fikri ifade eden işaret olarak tanımlanmaktadır. Çince, Japonca gibi bazı yaşayan dillerde ve Antik Mısır dilinde harflerin (fonogramların: sesi temsil eden işaretlerin bulunmadığı) yazı sistemlerinde kullanılan, bir yazı şekli. O yazıya da “İdeogram” denmektedir. Smiley; gülen yüzlerde jest ve mimiklere vurgu yaparak bir anlatım dili oluşturma çabasına verilen ad.

Bir zamanlar Esperantoca tartışılıyordu. İnsanlık temel ihtiyaçlarını ortak bir dille karşılayamaz mi idi. Esperanto, “Umut eden” anlamına gelen Fransızca’dan alınan bir kelime. Polonyalı göz doktoru Ludwik Lejzer Zamenhof tarafından 1887 yılında diğer dillerin kolay telaffuz edilen kelimelerinin harmanlanması ile üretilen yapay bir dil. Daha kolay telaffuz edilen ve daha az harften oluşan kelimeler. İnanılmaz bir hız ve telaffuz kolaylığı sağlayacaktı, ama beklenen olmadı. Bu dil yaygınlık kazanmadı. Zamenhof’un 1905 yılında yayınladığı “Fundamento de Esperanto” kitabında dilin yapısını ve kurallarını izah etti. Ve hâlâ bu dili konuşan ve savunanlar var. Bu çaba aynı zamanda Globalist akımın da öncülerinden biri olarak not edilir.

ESP kartlarını duydunuz mu? Parapsikolojide Telepati Deney Yöntemleri – Telepati, Parapsikoloji alanında kısa adı ESP (Extra Sensory Perception) olan ve prekognisyon adı verilen, meydana gelecek olayların önceden paranormal olarak algılanması fenomeni ile ilgili bir iletişim enstrümanı.. Buna Zener kartları da deniyor. Bulan J.B. Rhine. Yıl 1934. RhineKuzey Karolina’daki Duke Üniversitesinde görev yapan bir akademisyen.

İşin bu boyutu biraz esoterik. Uzaysezgi ve telepatik durugörü gibi farklı algılama ve mesaj verme teknikleri ile birlikte düşünülmesi gereken bir konu. Ama sonuçta farklı renklerde O+Kare, yıldız ve su sembolünden oluşuyordu. Belki sorulması gereken soru şu: Bütün bunlar bir düşünceyi ifade etmeye yeter mi, o mesajı almaya ve iletmeye yeter mi? Zorlamaya gerek yok. Mors alfabesini hatırlayın, bir çizgi ve nokta. Evet yeter. Bugün de bilgisayarlar sıfır ve bir rakamı ile her şeyi ifade etmiyor mu. Saniyedeki 300.000 km’lik okuma hızı ile artık her şey mümkün.

Yakın gelecekte, hayvanlar, bitkiler ve hatta su ile taşla konuşabileceğiz. Radyastezi medyumları sudan mesaj alabiliyor, suya mesaj verebiliyor ve su ile mesaj aktarabiliyor.

Kafanızı daha fazla karıştırmayayım. Artık e-Water var. Suyun da, metalin de hafızası var.

İnsan ya da herhangi bir insan ve hayvana bir obje gösterdiğiniz de bu bir yiyecek ya da annesi ya da korktuğu bir şey olabilir. Beyin ona bir elektromanyetik, bir de dolaylı olarak biyokimyasal bir tepki veriyor. Biyokimyasal tepki de sonuçta beyinden gelen elektromanyetik bir mesajla mümkün oluyor. Bu mesajla biyolojik tepki ve refleksler oluşuyor.

Evet, artık bunlar algılanabiliyor ve kaydedilebiliyor. Bir de şöyle düşünün, yoğun bir konsantrasyonla elmayı düşündüğümüzde bunu bilgisayarda analiz ettiğimizde, ekrana gönderdiğimiz mesajda siz ekranda o elmayı görebiliyorsunuz. Yani yakın gelecekte hayalleriniz ve rüyalarınızı bile bilgisayara kaydedebileceğiz. İşin ilginç yanı, bu elektromanyetik dalgaları dışarıda oluşturup, beyne gönderdiğinizde onu düşüneceksiniz.. İşte bu yöntemle hayvanlarla konuşacağız.

Bunun için yazı ve kelimeler değil, ses, renk ve biçimler önemli. Bu anlamda emojiler yeni farklı bir dilin görsel olarak aktarımında inanılmaz şekilde hız ve farklı bir derinlik sağlayabilirler.

Emojileri, mesela kedilerin anlayacağı bir sese dönüştürdüğünüzde, kediler o mesajı anlayacaklar ve beklenen tepkiyi verecekler. Bu alandaki çalışmaların beta versiyonları test edilmeye başladı. Tesla da bu işin içinde, Almanlar, Çinliler de. Biz de bir şekilde bu yarışın içindeyiz.

Su içerek dil ya da mühendislik formüllerini öğrenebileceğiniz gibi, beyne göndereceğimiz sinyallerle çektirdiğiniz dişin yerine yeni bir diş çıkmasını, ya da kalp kapakçının tedavisini sağlayabileceksiniz. Bu eğitim, sağlık, istihbarat ve güvenlik alanlarında önemli fırsatlar ve riskler sunuyor.

Bu işin bir adım ötesi beyinle ortak çalışan bilgisayar. Şimdi konuşuyorsunuz, onu yazıya çeviriyor, başka bir dile çeviriyor, sonra okuyor ve başka bir adrese gönderebiliyor. Artık düşünerek de bunu yapabileceksiniz. Düşünceyle bilgisayar kullanımı mümkün olacak ama uzaktan düşünce kontrolü de mümkün olacak. Telegram adı verilen zihin kontrolü ve beyin yıkama operasyonları yıllardır konuşuluyor. Dikkat! Sadece cebinizdeki, cüzdanınızdaki kredi kartındaki para ve kontörler değil, düşünceleriniz de çalışabilir ve hatta değiştirilebilir.. Bunun için bir damla kan örneği, bir saç teli ve zihninizin elektromanyetik frekansının ölçümlenerek tesbit edilmesi yeter. Bunu dişçi koltuğunda ya da berber koltuğunda bile sağlayabilirler.

Biz mayınlı tarlada top oynayan çocuklar gibiyiz. Fareli köyün kavalcıları, kitleleri peşine takıp götürüyorlar. Her şey sanki oyun ve eğlence gibi. Aynı evde siz çocuklarınızla bilişemezken, o dünyanın başka yerlerindeki insanlarla ya da gerçek insan sandığı yapay zekalı Avatar’larla konuşuyor.

Tek sorun Bitcoin değil. Biz daha ne Deep Web’i, ne Black Web’, ne de Blockchange’yi tam olarak anlayamadık. Raspbery Pi’yi, Banana Pi’yi anlayamadığımız gibi. Ben yıllardır altın karşılığı sanal paradan söz ediyorum. Vadeli işlemler için sanal bir başka para biriminden söz ediyorum, ama nedense birileri görmezden, duymazdan, bilmezden gelmeye devam ediyor.

Mevcut media çöküyor, ne Poi Media’yı konuşabiliyoruz, ne Nish Media’yı, ne New Media’yı ne Immersive Media’yı.

Ben yaklaşık 20 yıldır National Data Base / Milli Bilgi Merkezi, Süper Bilgisayar ve Security System /Siber güvenlik sisteminden, bunların mirörlerinden, Milli intranetten, arama motorundan söz ediyorum. Test Lab’dan, HW ve SW referans kütüphanesinden ve bu alanda dünyadaki gelişmeleri ve trendleri izleyerek raporlayacak, ulusal ve bölgesel çalışmaların entegrasyonu, optimizasyonu ve senkranizasyonunu sağlayacak bir ajanstan, Web tabanlı işletim sistemlerinden, Server, masaüstü ve laptop, Notepad ve GSM uyumlu entegre yazılımlardan söz ediyorum ama olmuyor. Olmuyor işte. Birçok güzel şeyler oluyor, ama bir el temel bazı yatırımlar konusunda engelliyor ve işi mecrasından saptırıyor. Ama o da olacak elbet, bir gün mutlaka, kafamızı taşlara vura vura ve çok ağır bedeller ödeyerek de olsa. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • sezginsezgin5 ay önce
  Fed doları,Suudi Arabistandan çıkan petrol karşılığı basıyor. Bu düzene karşı gelen müslümanlar darbe, operasyonlarla cezalandırılıyor. Kahrolsun 'ABD yle dünyayı yönetiyoruz' yalanıyla vatandaşlarını kandıran, dertleri sadece koltuk olan, bir robota bile vatandaşlık verirken suriyelilere kucak açmayan Kalleş Suud Ailesi!
 • sezginsezgin5 ay önce
  Fed doları,Suudi Arabistandan çıkan petrol karşılığı basıyor. Bu düzene karşı gelen müslümanlardarbe, operasyon olarak kullani
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocsm hayirli cumalar bir gun adamin oglu cok asiri bal yermisve ne yapmislarsa bu fazla bal yemekden vazgecirememisler ,care aramislar demisler uzakda bir ermis kisi var o size yardimci olur eskiden vasita bugunki gibi deyildi dag tas ,asip gitmisler tarif edilen zati bulmuslar durumu anlatmislar bu ermis kisi asiri bal yiyenebu gidin 40 gun sonra gelin demis ve gitmisler 40 gun sonra tekrar varmislar ermis kisi demiski oglum asiri bal yeme her seyin asirisi zararlidemis cocumgun babasi efendi bunu ilk gun geldigimizde ,de soyleye bilirdin demis ermis kisi sizin geldiginizde bende bal yiyordum simdi sozumun tesir etmesi icin 40 gundur bende bal yemiyom demis
 • Şule BayraktarŞule Bayraktar5 ay önce
  Süper! Yalnız dün izlediğim bir filmde insanları denek olarak kullandılar, yara ve kesiklerin hemen iyileşip kapanmasını amaçlıyorlardı, deney başarılı oldu yalnız deneklerden birisine kurşun isabet etti ve doktor kurşunları çıkarmak için defalarca ameliyat kesiği attı fakat kesiği çabuk iyileştirme ilaçları verdikleri için kurşunu çıkarmak için açılan kesik her defasında hemen geri iyileşti ve kapandı hasta kurşun çıkarılamadan öldü, bu işin belki yan etkisi ama bu kadar hızlı iyileşme ancak filmlerde olur.
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim"Bize ne oluyor ki, Allah'a tevekkül etmeyelim? Bize doğru olan yolları O göstermişti. Ve elbette bize yapmakta olduğunuz işkencelere karşı sabredeceğiz. Tevekkül edenler Allah'a tevekkül etmelidirler."İbrahim süresi 12.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak emeğinize saygı duyuyoruz.Allah muvaffak etsin. bu ayetlerin devamında fetih isteyen peygambere bunun verildiği yazıyor.insaallah bizde muvaffak oluruz.guzel günler bizi bekliyor.mulumanlar Suriye'de HasbinAllah'u ve nimel vekil dedi.iman tazeledi.birdesayin Dilipak insanımızın genel düşüncesidir Meral Akşener neden hapse gitmiyor.son seçimlerde önemli bir badire atlattık bence birazda milletimiz gönül rahatlığıyla oy kullansın. bu konuda devletimiz hâkim ve savcıları Sayin yetkilileri birşeyler yapmalı.izninizle saygılar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • Fevzi mutluFevzi mutlu5 ay önce
  Sayın Dilipak, ‘Uzaysezgi ve telepatik durugörü gibi farklı algılama ve mesaj verme teknikleri ile birlikte düşünülmesi gereken bir konu. Ama sonuçta farklı renklerde O+Kare, yıldız ve su sembolünden oluşuyordu.’Uzaysezgi, durugörü filan ne Allahaşkına. Bu bilgileri, yorumları, kelime ve kavramları nereden alıyorsunuz? Bari kaynak verin de milletin evladı oralara baksın. Ne demek istiyorsunuz?Ezoterizmi kötüler gibi yapıp, ezoterizmin, kabalanın, sembolizmin, sezgiciliğin feriştahını mı yapıyorsunuz?  Selam ve sevgi/saygılarFevzi
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Sayin ilbeyhan sizinrusvetin haram olup olmadigindan ziyade orucu bozarmibu konubeni asar,bu platformda herkes daha zitade pilitik ve siyasi konulara deginiyor ben sizin yorumlarinizi okuyorum burdan deyilde direk diyanet fetfa kurumuna sormalisin fakat bir cumlenizde hem islami yasayip hemde sahtakarlik yapildiginda bu durustlukmu demek istiyorsunuz aslinda sorunun cevabini biliyorsunuz.bende islami yasamayan rusvet alirsa bunu neye goredurust mu sahtakarlikmi sayalim bunu yapan sadece muslumanmi
 • AtçekenAtçeken5 ay önce
  Köyler 90 lı yıllarda boşaldı...
 • Sırrı şimsekSırrı şimsek5 ay önce
  Vallahi harika bir yorum yapmışsınız!
 • ilbeyhanilbeyhan5 ay önce
  Ikrar bey, kimsenin inancini sorgulamayiz lakininandim deyipde sahtekarlik yapani konu ediyoruz... Inancini degilimani bir hususuogrenmek istiyoruz..HARAM ve HELALyemegi soruyoruz, Kisinin imaninizedeleyipzedelemeyeceginiogrenmek istiyoruz belki siz yardimci olabilirsiniz hocam ,Selam ve dua ile
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Su alemde tum insanlarin encok muslumanin yasantisi ile sorgulaniyor herjesin inanci kendinene gerek var diyaneti konu edip rencide etmek bunlar kul hakki sayilmiyormuherkes kendi isinde
 • IlbeyhanIlbeyhan5 ay önce
  Hay Allah senden razi olsun kardesim...Nihayet BOZAR veya BOZMAZonemli degil,bu konuda cevap vermis olmaniz onemliydi...Cunki basta Diyanet herkes anlayamadigimiz bi nedenleTAM SIPER oluyor, kafasini dahi cikartmiyor degil cevap vermek.....OLUMSESSiZLIGI gibi ,Yuksek Gerilim hattinaÇarpilmaktan korkar gibi ...Ne var bu soruda anlayamadim,halbukiuzaydakiKARA DELIKLERIsorsam hepsi her taraftan sabaha kadar anlatirlar ,bilir bilmez...Selam ve dua ile
 • Serkan aydinSerkan aydin5 ay önce
  Guzel soru dogrusunu allah bilirben kendi fikrimi soyluycem sadece..oruclu iken faiz ve rusvet yemek bence orucu bozar kardesim..oruc hem istah yemek icmek yani vucuda belli bir sure gida ve enerji takviyesi almama uzerine kurulu bir ameldir.tabi sadece gida deil ayni zamanda cinsel olarakta kendini frenliycen keza kufur gbi kotu sozlersen kalp kirma gbi eylemlerden uzak durucan..yani kisaca orucluyken mumkun mertebe gunahlardan sakinican..e faiz ise cok buyuk gunah..orucluyken faiz yersen faizle mali islemler yaparsan o oruç kabul olurmu peki??bence olmaz..benim de baska bi sorum var 5 vakit namaz kilan biri var diyelim bekar ama ayni zmaanda zina yapiyo..bu adamin namazi geçerli olurmu olmazmi..yoksa namaz zaten borc oldugu icin borcunu odemis olur fakat diğer taraftan zinanın gunahi yazilirmi ayri olarak..artik mahserde terazide hangisi ağır basarsa..
 • Balak GaziBalak Gazi5 ay önce
  IYIparti sozcusuBUGRA KAVUNCU kimdir bilenvarmi?UnluCIAcasusuOzbek asilliRUZINAZARlasilsile yoluyla iliskisivarmi...Yine ENVERALTAYLI ,Ulkuculukten Islamciligin butun renklerinekolayliklaevrilmisBURHAN KAVUNCU ileakrabalik vemisyonbirligi varmi ...Burhan Kavuncu en sonsiritarakUYGURbilmemnebirligininkurucusu olarak ortaliga cikmisti...Radikal Islamciliktan , Vahhabi selefiSUUD finanseli ,CIAkumandali CIHADIST Uygur milliyetcisiISIDcilerleilgisi nedir...RABIA KADIR diyeUSA da ticaretle ugrasan ,Uygurlarin annesi diye lanse edilenCIA casusu, ÇIN in FETULCIAsiylabenzerligi varmi...Meselaticari hayattakibasarilari vemisyonlari veyonetildikleri merkez bakimindan....Selam ve dua ile
 • recep hakseverrecep haksever5 ay önce
  Hocam sizin kadar ileriyi ve temel gerçekleri göremiyorlar.. Sizin bilgi ve ferasetiniz ile Recep Tayiip Erdoğan ın liderliği bir araya gelse harika olurdu. İnşallah Başkana danışman olursunuz.
 • MurtiMurti5 ay önce
  200 Gr peynir 5.kusurdu bugün 9.kusur firma pınar ineklere dolar yediriyor hâliyle ineklerden dolar sagiyor batarsiniz inşaallah fırsatçı herifler
 • ErkanErkan5 ay önce
  Çok mükemmel ve entelektüel yazmışsınız tebrik ederim.
 • Ilbeyhan Ilbeyhan 5 ay önce
  Hocam maasallahgecmistengelecegebilmediginiz bi sey yok...AllameiCihan oldugunuz anlasiliyor....Aylardir soruyorum iki bilinmeyenlien basit matematik sorusuhernedense Basta Diyanet olmak uzerehicbirulemadan tek cevap yok ... Dunyalari bilen sizler nasil olurda basit bir ilmihal bilgisine akliniz ermez...QUANTUM veyaSiber dunya veya Gulyabani desem gunlerce anlatirsiniz...Sizin bide yerli ve milli NOSTRADAMUSluk iddianiz var yuzyillardir....Ama her nedense su kadar basit bi soruya cevap veremiyorsunuz...Prof Dr ALi Erbas beyefendilerde kongre , konferans , inanc turizmi baglaminda hac ve umre organizasyonlarini basariyla yapmaktan yorgun dusuyor heralde,bizim gibi cahillerin sorularina zaman ayiramiyor...Hepiniz duvar oldunuz.... Tekrar soruyorum HARAMve RUSVETYEMEK, ORUCU BOZARMI BOZMAZMI, Allah rizasi icin tek kelime cevap...BOZAR veya BOZMAZ...Selam ve dua ile...Belkide butun islam dunyasininmeselelerinin altinda bu sorunun cevabi yatiyordur, incelemeye degmezmi hocam..Yuzyillar once Fuzuli ne demis, SELAM VERDIM ,RUSVET DEGILDEYU ALMADILARdemis, Umeyye ogullarinin zamanindan beri,Sanli ecdadimiz Osmanlinin zamanindadabugun dedegisen bisey varmi hocam...Allah ne buyuruyor hocam , Kendinizi degistirmedikce Allah hakkinizdaki hukmunu degistirmez diyor..Oncu olsanizda 1400 yil sonra farkli bisey yapsak,denesek...Birilerine degilde ALLAH in emirlerine uysak...AKIL ve AHLAKyolunu denesek...ARAPolmanin kime faydasi olmus, insan olmayi denesek hep beraber...Allah insan olmamizi istemiyormu..
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam yorumculara bakiyom sirf hakaret olsun diye yaziyor basta sinan cok ayip ilimde yasta birde sizden herhangi bir ucuretde almiyor anlayan anliyor sizingibiler ankasamadigiz icin ikeride hayvanla taslasu ile de konusulabilecek diyor o teknolojiylede ,anlasamadiklarimizla anlasa biliriz
 • Veli Veli 5 ay önce
  Bak Zeki kardeşim,,,, Erdoğan,, Erdoğan,,, Erdoğan,,,, başka yol yok..
 • Veli Veli 5 ay önce
  Sütübozuk chep hep birşeyleri bozuyor,, aklı başında düşündürüyor...
 • BizBiz5 ay önce
  S.s.aleykum. hocam emoji memoji acik olan munafiklik.ulkemiz dolar saldirisinda kim bu fiatlarla gramajlarla oynayan hainler acikca yazin.bim hakkinda da yazilar cikti.ama akit haberde reklam ve urun fiat tanitimi yapiliyor.kafamiz karisik.ALLAH cc.FIRSATCILARI GEREĞÎNCE ISLÃH ETSIN.S.ALEYKUM. SAYGILARIMLA...
 • ZekiZeki5 ay önce
  Bu hain Ce He Peyi anlatmak, yapıp ettiklerini ortaya çıkarmak, gençlere öğretmek,,,, hepsi iyi de... Nasıl mücadele edeceğimizi?Nasıl karşı koyacağımızı da gösterseniz......
 • ZekiZeki5 ay önce
  Bu hain Ce He Peyi anlatmak, yapıp ettiklerini ortaya çıkarmak, gençlere öğretmek,,,, hepsi iyi de... Nasıl mücadele edeceğimizi?Nasıl karşı koyacağımızı da gösterseniz......
 • Mehmet CelikMehmet Celik5 ay önce
  Veli ... CHP ile kafayı bozmuş ...
 • DeVeLiDeVeLi5 ay önce
  Hocam,,, Kaleminize, yüreğinize sağlık,,Uzun süre ara verdiğiniz chp aparat örgütü ile alakalı yazılarınızı bekliyoruz,,, Sabah gazetesinde Engin Ardıç beyefendi de bugün es geçti.... Saygı ile bekliyoruz...
 • Veli Veli 5 ay önce
  C He P,, en büyük emoj aparatı bu lanet olasıca örgüt değil mi? Bütün dünya mazlumları bu içimizden çıkan DECCAL örgüt yüzünden inim inim inlemiyormu? En büyük düşman ve acilen yok edilmesi gereken bu hain ve kökü dışında, ipi gavurun elinde olan bu örgüt değil mi? Bunu konuşalım... Bizim en yakın ve en tehlikeli düşmanımız budur...
 • hüseyinhüseyin5 ay önce
  emoji den farkın yok hoca yaralıtılış gayemizin hic bir yerinde yok biz sizi böyle sevmedik.konuya gelince ilmi bi tarafıda yok nesleler hareket halindeyken muhakkak ters yönü vardır.bu ters yönü vurdurduğunuz zaman hareket bozulur sırf laf olsun diyede seni takip etmiyecem sana olan sam imiyetim öldü
 • Yunus 16Yunus 165 ay önce
  Hocam BİR SÜRÜ YABANCI KELİME HİÇBİR ŞEY ANLAMADIM. SİZ, SIK SIK MÜSLÜMAN GİBİ YAŞAMAMIZ İÇİN DİNİMİZ İSLAM ÜZERİNE YAZILAR YAZINIZ. BİR KİŞİ BİR KİŞİ UYARABİLİRSENİZ NE MUTLU SİZE. ( Dünkü yazınızda bir yeri anlayamadım? "Muhtemelen Yavuz zehirlemiş olabilir" diyorsunuz?? Sizce Yavuz Sultan Selim BABA Katili mi? Yavuz un hayatı ve yaşantısı incelendiğinde Bu mümkün değil. Üstelik Tahtı kendisine bırakmış Babasına?? Taht kavgasını diğer kardeşler yapar,??)
 • SinanSinan5 ay önce
  Bir bu meselede yazmadığin kalmıştı. Her halttan anlayan yalancı sahtekar
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Hocam selam , bilişimde hala batı ve abd ye göbekten bağlıyız. Daha microsoftu devre dışı bırakıp yerli yazılım pardusu hayata geçiremedikki , yukarda bahsedilen konuları anlayalım. Aval aval interneti gezerken tercihlerimizin kaydedildiğini ve bize reklam olarak pazarladığını unutmayalım. Birde interneti nasıl kullandığımız önemli , hani cem yılmazın bir repliği vardı. Türkler internette en çok iki ve üç harf içeren kelimeyi arıyormuş diye (anladınız siz onu) , biz interneti bile bilgi için değil nefsani işler için kullandıktan sonra bu bahsettiklerinize ulaşmak bir 50 yıl alır. Ha yokmu bu konuda çalışan tabikide var hakszılık etmeyelim. ama istenen düzeyde değil , ama inşaallah olacak . Youtube ve diğer video kanallarındaki soytarılarıda unutmayalım. yaptıkları müptezelliklerle yeni yetmelerin beynini ve zamanını çalan saçma salak yapımlarla gençleri düşünmeyen birer aptal yapma derdindeler , diğer taraftan paralı pc oyunlarıda gençlere hazırlanan tuzaklardan hatta kola kapağından çıkan şifre ile büyük bir market bunun reklamını yapıyor. Daha orta ve üst yaşın internette ne aradığını yazmaya gerek yok sanırım. Bizde internet bilgi edinme değil , gösteriş yapma aracı , Baksanıza adamların yaptığı sanal bir uygulamanın piyasa değeri Türkiye bütçesini aştı. Heyhat ne günlere kaldık. Artık tv kepazeliği sona erdi , daha beteri internet şimdiden 7 den 70 e herkesi sardı. Aklını fikrini kullanmayan insanımızın eline verilen telefonlarla uyumaya devam
 • hüseyin demirhüseyin demir5 ay önce
  sayın aburrahman hocam öncelikle sizin bu düşüncenizi destekliyorum.İnanın bahsettiğiniz konuları.(milli big data,milli işletim sistemi,milli yazılım )bunları çözdüğümüz anda global esaretten kurtulmuş olacağız. Şuan için dünya VERİ nin etrafında dönüyor biz veriyi kendimizde toplarsak.zaten milli ödeme sistemide gelir. milli sanal parada gelir.milli web medya da gelir hepsi birbirine bağlı bu söyledikleriniz mutlaka yapılmalıselam ve dua ile
 • Mustafa KöseMustafa Köse5 ay önce
  Devlet verdiği kirediler kiredi alanın evini arabasını ipotek etmeden verdiği icin kimse riyayet etmiyor .esnafta aynı verdiği malda ipotek alamadığı için batıyor . Kur'an'ın dışında yazişin ayetine muhalif bit ticaret hem devleti hemde esnafı verdiğini alamadi dolandirildik .YAZİSİN AYETİNİ GOZUMUZE SOKUN UMULURKİ DUZELEN OLUR.AHLAKEN BATİYORUZ
 • MurtiMurti5 ay önce
  Konumuzla alakası yok ama madem memlekette fırsatçılık yapan var bende ifsaate bulunayım tekstil sektöründeyim bir metre fonluga 1 ayda 50/60 TL zam yapılır mı sözde türk firması vinaldi bu fırsatçılık değilde nedir açıklama dolardaki artış satmiyorum senin malını müşteriye tavsiye etmiyorum sadece bumu bu gemiyi tacida birillaant da binmiş kardeşim bekleyin evinize bir sene perde tekstil almayın eskilerle idare edin olmezsiniz temel ihtiyaç değil ya bunların yerlilikle alakası yok bildiğin istifci , fırsatçı
 • Mustafa KöseMustafa Köse5 ay önce
  En büyük enerji önce Allah subhanehu ve teâlâ nın hakkı na uyannesiller , sonra kul hakkı nı gözeten nesiller. 30 yıldır esnafım Allah CC hakı diye bir haktan haberimiz yok .Kul hakkı ortada her gün yüzlerce insan dolandiriliyor ,yüzlerce esnaf sattığının parasını alamıyor ,yuzlerce esnaf aldığının parasını odemiyor herkezde bir lüks hayat telaşı .Borçlarını yokluktan değil lüksü kaybetme korkusuyla ödeme yapılmıyor . Tarikatçılar da aynı alamadım ödeyemiyorum ev araba yazlık durur satmak yok alamadım ödeyemiyorum
 • MurtiMurti5 ay önce
  Bunlarda kesin kur an vardı yine kefere almış ...biz kacirdik fırsatı .. selâm ve dua ile
 • Osman ÖzkanOsman Özkan5 ay önce
  Can abeyim dilipak hocam anlattıklarınızı yazıp çizdıklerinizi çok iyi anlıyorum ancak.uygulamaya gelince bakıyorum.niçin hedefe ulaşmada çok geri kalıyoruz.karşımda cömertce akan bir pınar var elimdeki kovalarla bu pınardan suyu doldurup menziline ulaştırıncaya kadar kovada su kalmıyor tükeniyor.
 • AvniAvni5 ay önce
  FATİH PROJESİ..TÜRK İCADI..F ırsatları A rtırma ve T eknolojiyi İ yileştirme H areketi (FATİH)Untitled-1AMAÇ..Her öğrencimizin en iyi eğitime kavuşması, en kaliteli eğitim içeriklerine ulaşması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için tasarlanmış olan FATİH Projesi, eğitimde teknoloji kullanımıyla ilgili dünyada uygulamaya konulan EN BÜYÜK VE EN KAPSAMLIeğitim hareketidir...!!!diye tanıtılan proje.Siz ne diyorsunuz sayın Dilipak..Uçuyoruz..PİSA da kaçıncı sıradayız..? Her kese ya seve seve ya da sevmeye sevmeye İMAM HATİPLİ OLACAK Projesi..!APARMAN KATINDA OKUL PROJESİ..İnsanı güldürmeye yazılmış bir yazı..Insanların çocuğu okullarda ziyan oluyor..Kalkmış ütopik masallardan bahsediyorsunuz..En azından biziz ülke için.. Sayın Dilipak Mahfi EĞİLMEZ hocanın 3 Ağustos 2017 Tarihli Türkiye ve Güney Kore karşılaştırmalı tablo ve makalesi var..1980 ve 2010...ve..arası Sürünen başımızın sebebi yönetim ve eğitimdeki beceriksizliğimiz diyor..Okuyucu arkadaşlar lütfen i yazıyı bir okusunlar..Bir nesil nasıl ziyan edilir.AKP ile 17 yıl...Köyler boşaltıldı.. Hayvancılık ve tarım bitirildi..şişirme istihdam ve 1/3 lük asgari ücretli çalıştırılan aslında oy karşılığı iş verilen binlerce insan var..Stajyer öğrenciler istihdamı şişkingöstermek için kullanılıyor.. Önce açık samimi dürüst olmalıyız.. Çalıştırdığın kişnin ücretini çalmak için kullandığıyöntemi var bu hükümetin .1.Enflasyonu olduğundan düşük göstermek.Ve sayede az zam vermek..2.Önce işçi,memur emeklininÜcretlerine zam verip ardında mal ve hizmetlere zam...3.Çalışanlar emekliliğin de daha az emekli maaşı ve ikramiye alsın diye ,çalışırken aldığı maaş kalemi içind e gelir vergisi kesintisi olmayanlara zam yapıyor..Bir idareci insanının cebindeki parada gözü varsa geleceğini karartma niyetinde ise ekonomi ve eğitim politikası ile bunu yapar..
 • Latiinoo TürkiiiyooLatiinoo Türkiiiyoo5 ay önce
  "Selam ve dua ile" nin de "emoloji_gömoloji_haydrogrofalagi_cristophetcambodrloji' cesi yok muydu mesela?
 • Serkan aydinSerkan aydin5 ay önce
  4.sanayi devrimi bitti yerine bilisim bilgi devrimi gelmekte..ve bunu bilincli bir şekilde planlayan hazirlayan kurgulayan bir akil var..kim bunlar dolarin sahibi dunya derin devleti..bu adamların ezelden beri planladıkları mottolari hedefleri olan yeni dunya duzeni doktrini ne geçiş bilisim ile olucak..yeni dunya duzeni dedikleri sey sanal dunya devleti ve bu dunyaya üye insanlar..ulus devlet istemiyor bu şeytani ust akil..dunyada genel kabul goren sanal bir bitcoim tarzı para net üzerinden alisveris dunya vatandasligi tek bir dunya hukumeti vb..bunun temellendirilecegi tum sanal islev islem ve faktörlerin entegre olacagi yer ise blockchain denen dunyanin her yerinde islem goren guya bagimsiz kayıtlı olan bir yazilim..yani tum bilisimin yazılımların tabani kayıtlı tutuldugu kokü olucak..emoloji ise tamamen ezoterik tirdunya insanların iletisim kurabilecegi tek dunya dili..bu dil tamamen semboliktir ki ezoterizmde sembolizm cok onemlidir..eski misir hiyografilerini dusunun..sembolizm şeytanın dilidir..bu ust akil denen banker elit zumre ise paganistir zaten..yahudi kokenlidirler fakat yahudilerin kabalaci mesrebinden kişilerdir yani batinidirler pantaistlerdir..gecmiste hak tewrati tahrif eden tayfanin anlayisina sahiptirler..dunya bu yamyamlardan kurtulamadikca huzur yuzu baris görmuycektir..bunlar üstün insan olarak addederler kendilerini mavi kan olarak gorurler sifatlandirirlar..diger insanlari islah edici biziz biz yöneticiyiz akıl ehil olanlar biziz derler buna gercekten inanirlar fakat asil ilhak ve imhaci bu seytanilerdir..ve tapinak şövalyeleri denen yapi bunlardır işte..

Günün Özeti