“El emin” olmak ve siyaset!

01 Haziran 2019 Cumartesi

Aylardan ramazandayız. Dünya gündemi çok yoğun; bölgemizde, ülkemizde her gün birçok olay yaşanıyor. Ben ısrarla bu “kıyl-ü kal”den, uzak kalmaya ya da olayları vahyin ışığında sorgularken, nefsimizi hesaba çekmeye çalışıyorum.

Ramazan bizim için bir “nefs muhasebesi” olmayacak mı idi. Hiçbir bahane bu görevimizi yapmamıza engel olmamalı. Yoksa din ile dünya işlerini birbirinden ayıranlardan oluruz, bizim için dünya ahiretin tarlasıdır. Bu böyle biline. Bundan gafil olarak Allah’ın ayetleri hatırlatıldığında yüzlerini buruşturanlara gelince onların kınamaları, kendi barındıkları bataklıklara daha fazla su basmaktan başka bir anlam taşımaz bizim için. O bataklıkta tepinip dururlar. O kınamaları ile aslında kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşarlar. Şeytanları onları kandırdı, keşke dönseler ama durum ortada! Derler ki, “siyasetçihalka duymak istediği şeyleri söyler. Gerçeği ise kendine saklar”. Vay onların haline! Bu durum aslında bir hastalıktan başka bir şey değil. Bu “kibir” hastalığıdır. Allah bizim “adil şahidler” olmamızı emreder. “El Emin” olması gerekir siyaset yapan kişinin. 

Öyle ki, “evinizin anahtarını kendisine emanet etmekte sakınca görmediğiniz biri” olması gerek. Resulullah, “Atında binili iken kamçısı düşse, yanında kölesi dursa, ihtiyacı yoksa, kamçısını kendi atından inip alan kişidir.” 

Bir de dünya krallarını düşünün! Kızlarımız Hacer’e, Meryem’e, Asiye’ye ne kadar benziyor. Oğullarımız Yusuf’a, İsmail’e. Yöneticilerimiz ne kadar Ali, Ömer, Osman, Ebubekir’e benziyor sizce. Onlara ve onlara benzeyenlere selam olsun.

Yine bir seçime gidiyoruz ya, Maide 105’i hatırlatayım istedim: “Ey iman edenler, siz kendinizi düzeltmeye bakın. Siz doğru gittikten sonra yanlış yola sapanlar size bir zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O size neler yaptığınızı haber verecektir.” Bakın eğer bu sonucun değişmesini istiyorsanız, kendinizi değiştirin. Bu sonuç, bugünkü halimizin önümüze koyduğu faturadır. Ne kendinize yalan söyleyin, ne halka. 10 emirden biri “Yalan söylemeyeceksin”dir. Allah’ın kullarına yalan söyleyen Allah’a da yalan söylemiş olur. Zina eder, kumar oynar, şarap içer, torpil yapar, rüşvet yer ve sorulduğunda, kendi nefsini, ortaklarının nefsini, eşi, dostunu, evlad-ı ıyalini aklamak için yalan söyler. Yandaşlarını onda olmayan sıfatlarla över, rakiplerini onlarda olmayan sıfatlarla yerer. Bunlar yalancıların tâ kendileridir. Yalancının mumu ise yatsıya kadar da yanmaz.

Ey insanlar, Ey insanlar, dinleyin, sizden hiçbir ücret istemeyen, sizi Hakk’a ve Hayra çağıran, Resulün getirdiği kitapta neler yazıyor?:

Bakara Suresi, 10. ayet: “Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını artırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır.”

Hac Suresi, 30. ayet: “İşte böyle; kim Allah’ın haram kıldıklarını (gözetip hükümlerini) yüceltirse, Rabbinin katında kendisi için hayırlıdır. Size (haklarında yasaklar) okunanlar dışındaki hayvanlar helal kılındı. Öyleyse iğrenç bir pislik olan putlardan kaçının, yalan söz söylemekten de kaçının.”

Saff Suresi, 2. ayet: “Ey iman edenler, yapmayacağınız şeyi neden söylersiniz?”

Saff Suresi, 3. ayet: “Yapmayacağınız şeyi söylemeniz, Allah katında bir gazab (konusu olması) bakımından büyüdü (büyük bir suç teşkil etti).” Nur Suresi, 11. ayet: “Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır. Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır.”

FETÖ iftirası ile kendini aklamak için başkasına iftira edenler yok mu, baksınlar bakalım: 

Nisa Suresi, 112. ayet: “Kim bir hata veya günah kazanır da sonra bunu bir suçsuza yüklerse, gerçekten o, böyle bir yalan (bühtan)ı ve apaçık bir günahı yüklenmiştir.” 

Fetullah hocaları alsın bakalım onları Allah’ın elinden de görelim. 

Sadece o değil aynı yolun yolcuları da tabii. Şûara Suresi, 223. ayet: “Bunlar (Şeytanlara) kulak verirler ve çoğu yalan söylemektedirler.” En’am Suresi, 116. ayet: “Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah’ın yolundan şaşırtıp-saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak ‘zan ve tahminle yalan söylerler.’”

Ahzab, 33/70-71: “Ey iman edenler! Allah’tan sakının ve doğru söz söyleyin böyle davranırsanız, Allah işlerinizi düzeltir ve günahlarınızı bağışlar. Kim Allah ve Resulüne itaat ederse, büyük bir kurtuluşa ermiş olur.” Furkan, 25/72: “Onlar, yalana şahitlik etmeyen, faydasız boş bir şeyle karşılaştıkları zaman, vakar ile geçip gidenlerdir.”

Hadislere gelince. İşte Resulullah’tan bize gelenler: Abdurrahman b. Ebû Bekre’nin naklettiğine göre, babası (Ebû Bekre ra) şöyle anlatmaktadır: “Resûlullah (sav) üç kere, ‘Size büyük günahların en büyüğünü söyleyeyim mi?’ buyurdu. ‘Evet söyle yâ Resûlallah!’ dedik. Bunun üzerine Resûlullah, ‘Allah’a ortak koşmak ve anne-babaya saygısızlık / kötülük etmektir’ buyurdu. Sonra arkasına yaslanmış hâldeyken doğruldu ve şöyle dedi: ‘Dikkat edin (bir de) yalan söylemek ve yalancı şahitlik yapmaktır. Dikkat edin (bir de) yalan söylemek ve yalancı şahitlik yapmaktır.’ Bu cümleyi o kadar çok tekrarladı ki ‘Susmayacak’ dedim.” (Buhârî, Edeb, 6)

Safvan İbnu Süleym (r.a.) anlatıyor: “Ey Allah’ın Resulü! dedik, mü’min korkak olur mu?” “Evet!” buyurdular. “Pekiyi cimri olur mu?” dedik, yine: “Evet!” buyurdular. Biz yine: “Pekiyi yalancı olur mu?” diye sorduk. Bu sefer: “Hayır! Buyurdular. (Muvatta, Kelam, 19, (2, 990))

İbnu Amr İbni’l-As (r.a.) anlatıyor: “Resulullah (s.a.v.) buyurdular ki: “Dört haslet vardır; kimde bu hasletler bulunursa o kimse halis münafıktır. Kimde de bunlardan biri bulunursa, onu bırakıncaya kadar kendinde nifaktan bir haslet var demektir: Emanet edilince hıyanet eder, konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, husumet edince haddi aşar.” (Buharî, İman, 2/ 24, - I,14)

Yalanı ve yalana göre hareket etmeyi terk etmeyenin yemeyi içmeyi bırakmasına Allah’ın ihtiyacı yoktur!” (Buhârî, Savm,8.) Allah ve Resulü bize yalandan sakınmayı öğütledi. Hatta Resulullah şaka yoluyla dahi yalandan sakınmamız konusunda bizi uyardı. Yalandan ve yalancılardan sakınalım. Söz verdiğimizde sözümüzde duralım. Paniklemeye gerek yok. Yeter ki, Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım. Onun yardımının bize ulaşmasını engelleyen yanlışlarımızdan vazgeçelim. Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var.

Ey iman edenler, siz kendinizi düzeltmeye bakın. Siz doğru gittikten sonra öte taraftan sapanlar size bir zarar veremez. Sonunda hepinizin varacağı yer Allah’tır. O size neler yaptığınızı haber verecektir.” (Maide 105)

Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete ram ol, yol varsa budur, bilmiyorum bir başka çıkar yol!”

“El Emin olmak”, “evinizin anahtarını kendilerine emanet etmekte sakınca görmeyecek kadar güvenilir olmaktır!” Bugün hâlâ Kudüs’te Hristiyan dünyası için en mukaddes 2 kilise olan Doğuş ve Kıyamet kiliselerinin anahtarı hâlâ bir Müslümana emanettir. Kiliseyi o açar ve kapatır. Sefere çıkan müşrikler de değerli eşyalarını Peygamberimize emanet ediyorlardı. Hicret için yola çıkarken Peygamberimiz, Hz. Ali’yi bu emanetleri sahiplerine vermesi için arkasında bırakmıştı. O’nun tebliğ ettiği dine girmeyenler bile, O’nun dürüstlüğünden emindi. Biz de emaneti ehline verelim. Emanete hıyanet etmeyelim inşallah. Unutmayalım ki, bu can da, bu beden de bize emanettir. Biz bu dünyada emanetçiyiz. Asıl yurdumuz ahiret yurdudur. “Ölüm asude bir bahar ülkesidir bir rind’e”, Cennete açılan bir kapıdır. Değilse cehennem çukurlarından bir çukur!. O varılacak olan yer ne kötüdür.

“Ağzımızın tadını kaçıran ölümü sıkça analım”. 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Umutsuzluk yok.Umutsuzluk yok.19 gün önce
  Allah razı olsun.Tesekkurler
 • 04 Adil04 Adil19 gün önce
  Muhafazakar millet artık kullandıkları oydan ele eminde yildir. Sudan çıkmışBalık gibidir inşallah bu millete bir ÖmerBir fatih bir yavuz gibi bir.yönetici gelir
 • UmutUmut22 gün önce
  Rris reis diyekonusanlar ha ngi menfaatiniz var belli2003dedevraldiginizdatürkiye cumhuriyeti nasıldi simdi nehale geldi birbeyin firtinasi yasayın ama ALLAHIN VARLIGINI UNUTMADANADALETLI BIR SEKILDE YOL YAPMAKLAIHALERLERDEN ALINAN PARALARI LÜKS HARCAMALARINIZAAKDARMAKLA YANDASLARINIZI DOYURMAKLABASDAN BERI HOCA EFENDIYLE FIKIR AYRILIGINA DUSENE KADAR VATANI SATARAK BU HALE GETIRDINIZ DAHALA PISKIN PISKINALLAHI UNUTARAJ ADALET DIYEREK REIS DIYECEK KADAR UTANMAYI UNUTANLAR SIZI CEHENEMDE N REISINIZ KURTARACAKMI ACA MAHSERDE
 • FikoFiko22 gün önce
  Binali diyor ki seçimden önce söylenenle sonra yapılan aynı olmaz. Ne el emini. Türkiyedesiyaset bu. Siyaset çözüm değil sorun üretiyor.
 • Mustafa PekşenMustafa Pekşen22 gün önce
  ""Abbasi Devleti’nin kurucusu Ebu Müslüm Horasani’ye bir gün Emevi Devleti’nin niçin yıkıldığını sorduklarında demiş ki;- Onlar dostlarının dostluklarından emin olduğu için dostlarını uzak tuttular... Düşmanlarının dostluğunu kazanabilmek için düşmanlarını yakın tuttular... Uzaklaştırılan dost, dost kalmadı... Yakınlaştırılan düşman ise asla dost olmadı. Her ikisi de düşman safında birleşince yıkılmaları kaçınılmaz oldu!""
 • Yakup CemilYakup Cemil23 gün önce
  Husumet edince haddi aşma hasleti sizde de var Dilipak hocam. Dikkat edin. Selam ve dua ile
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 23 gün önce
  Hocam eğitim ile ilk düğmemizi yanlış bağladık. Yememiz içmemiz de yanlış oldu. İzlediğimiz diziler ve sosyal medya ve reklamlarda yanlışlığı pekiştirip alışkanlık yaptı. Alışmışlık kudurmuşluktan beter derler hocam. Şimdi ne nasihat yazarsan yaz. Bir kulaktan girip diğerinden çıkıyor. Nush ile uslanmayanın etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir... Yarabbi bizi kötek ile terbiye etmeden uyandır... Yarabbi bizi ve bizden gelecek çocuklarımızı namazını dosdoğru kılanlardan eyle. Amiin. Bize şerefli onurlu bir hayat nasip et. Ve bizleri affetmiş olarak huzuruna al. Amiin.. Allaha emanet.
 • İskenderİskender23 gün önce
  HERKESİN YALAN DA YARIŞMASININ NEDENİ,ÜLKEMİZDEKİ VATANDAŞLAR ARASINDAKİ FARKLI İDEOLOJİK VEYA İNANÇSAL,FARKLILIĞIN,İZAHIDIR. Tabi ki,vatandaşlarımız arasındaki farklılıklar da normal karşılanmalıdır. Ancak,doğru bir olduğuna göre yapılacak bir söylem ve açıklamanın doğruya yakınlığı, söylem sahibini vatandaş nezdinde güvenilir kılacağı gibi Allah nezdinde de makbul kılacaktır. PEKİ İNSANLAR ARASINDA İHTİLAFA NEDEN OLAN BAZI UYGULAMALARINVESÖYLENEN SÖZLERİN YALAN VEYA DOĞRU OLUP OLMADIĞI, NASIL ANLAŞILABİLİR? İktidarı ellerinde bulunanlar "İslam inancının savunucuları" iddiası ile iktidar olduklarından onlarla ilgili bir analizi ancak İslam dininin yol göstericisi ve ihtilaflarda başvurulacak olan kaynak olarak tasdik edilen mübarek kitabımız Kur'an-Kerimden öğrenilebilir. Bu doğrultuda ŞURA SURESİ : 13.ayet:(mealen)Nuh'a,İbrahim'e,Musa'ya ve İsa'ya tavsiyelerde bulunan Allah,bu tavsiyeleri ŞERİAT kıldı ve dine inananların da bu Şeriat'a uymalarını istedi. Allah,"dini doğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin" dedi.PEKİ RABBİMİZ'in PEYGAMBERLERİNE TEBLİĞ ETTİĞİ TAVSİYELER,TÜM İNANANLARCA BİLİNMESİ GEREKİRKEN BU İHTİLAFLAR NİYE? Rabbimiz,bu ihtilafların nedenini de ŞURA SURESİ,14. ayetinde açıklıyor."Kendilerine bilgi geldikten sonra ayrılığa düşmeleri ise sırf aralarındaki DÜŞMANLIK VE İHTİRASTAN kaynaklanmaktadır. Eğer Rabbinden belli bir zamana kadar (Azabın geciktirilmesine dair)bir söz olmasaydı,aralarında hüküm verilmiş ve işleri bitirilirdi" Bu ayetlere rağmen doğruları çarpıtanlara karşı Rabbimiz peygamberimizi ŞURA/15 ayetiyle uyarmaktadır:"Sen onların arzularına tabi olma ve de ki 'Ben,Allah'ın indirdiği her kitaba iman ettim ve ben aranızda ADALET YAPMAKLA EMROLUNDUM' De" demektedir.Rabbimiz,kendi yolunun dışına çıkıp sapıtanları da ŞURA/21 ayetiyle uyarmaktadır:"Yoksa Allah'ın izin vermediği şeyleri,dinde kendilerine meşru kılan ortakları mı var onların? Eğer Allah'ın (Azabın ertelenmesi ile ilgili )sözü olmasaydı aralarında hüküm verilir ve işleri bitirilirdi".Ve Rabbimiz kendi yolundan sapıtanlarla ilgili olarak da ŞURA/35'de şunu tebliğ etmektedir:"AYETLERİMİZ HUSUSUNDA MÜCADELE EDENLER BİLSİNLER Kİ,'ONLAR İÇİN KAÇACAK BİR YER YOK". Bu çerçevede,bir şey ifade etmek isteyen insanların, vermek istedikleri mesajın ve yaptıkları açıklamanın DOĞRU olması onların yararına olacaktır.Aksi taktirde,doğru söylemeyenlerin halini Rabbimiz ŞURA/35 ayetiyle şöyle bir tebliğde bulunmaktadır:"ALLAH'A KARŞI YALAN SÖYLEYEN VE DOĞRUYU'DA KENDİSİNE GELDİĞİ ZAMAN YALANLAYAN KİMSEDEN DAHA ZALİM KİM OLABİLİR?KAFİRLERİN YERİ CEHENNEM DEĞİLMİDİR?"
 • yusuf demirtaşyusuf demirtaş23 gün önce
  Dilipak hocanın söylediklerinden ancak ve ancak kötü ve art niyetli hainler rahatsız olur. hocanın şu ana kadar yazdıklarının hepsi dinimiz islamın kitabı kuran ve peygamberimizin sözleri olan hadislerin ifadesi ve özü olan sözlerdir. ve onların hepsinin altına imza atarım. hocam devam edin. bilgileniyoruz. uyarılıyoruz. sizin gibi her türlü şart ve ortamda doğruları ve gerçekleri söylemekten ve yazmaktan geri durmayanlar oldukça samimi müslümanlar rahatsızlık duymaz aksine bundan memnun olur. özellikle muhafazakar siyasiler ve idareciler için sizin yazılarınız çok güzel uyarıcı ifadeler içeriyor.
 • Selami TarhanSelami Tarhan23 gün önce
  Sayın hocam tespitleriniz yerinde ve doğrudur.Keşke sizin yazılarınızı siyasiler ve devlet yöneten bürokratlarda okusa veya siz haftanın belli günleri mecliste bu konularda düşüncelerinizi paylaşabilseniz.
 • Misafir Misafir 23 gün önce
  Maalesef ülkemizdeki müslümanlar sadece koltuk, makam ya da bir çıkarı kaybettiklerinde veya elde edemediklerinde müslümanlıklarını hatırlıyorlar
 • maveramavera23 gün önce
  Sayın Dilipak elbette tesbitleriniz yerindedir çünkü Ayetler ve Hadislerle ele aldığınız konuyu daha da güçlendirip okuyucularınıza sunmuşsunuz,fakat anlayamadığım ve satır aralarında gizlenmiş olabilirmi diye irdelediğim yazınız da kimi kast ettiğinizi yine belirtmeyip yuvarlak cümlelerle geçiştirmişsiniz bu kadar söz söyleyip kimi kast ettiğinizi belirtmemeniz bu kadar çok şey bilen birisinin yapacağı bir iş değil işte tam burada sizin sözünüzü hatırladım ''Şeytan sizi Allah ile aldatmasın.'' yazınızın tamamını bu söz ışığında daha doğrusu Ayet ışığında sorguluyorum.Rabbim bizi her daim şerlilerin şerrinden muhafaza eylesin.
 • Malkoç Malkoç 23 gün önce
  CÜMLENİNRIZKINIVEREN , OL GANİSETTARİKEN, YERYÜZÜNÜN HALİFESİ hünkaraMİNNETEYLEMEM.... NESİMİ... Mekanı CENNET olsun.. .
 • Ciddiye Alınmalı Ciddiye Alınmalı 23 gün önce
  Hocam yazdığınız be yaptığınız uyarılar çok acil ciddiye alınmalı . Türkiye’nin başka şansı da yok . Varsa eğer acilen rüşvet yolsuzluk adaletsizlik torpil liyakatsiz atamalarönlenecek bir yapı kurulmalı . Sahi bu kadar net. Uyarılar yapıldığı halde önlem alınamıyorsa çöküş ve bitiş yakın demektir. Bu günlerin kıymetini bilmezsek bu günleri de çok arar hale geliriz Allah korusun ..
 • Dadaş 25Dadaş 2523 gün önce
  Yerinde bir tesbit. Ama ne yazikki hiç bir partibu hasletlere uymuyor. Riyakarlık, kibir, koltuk için neler yapabilirim nasıl bir hava estiririm buna tüm çabalar, Ne diyeyim Allah iyi insanlar sadece Kuran ahlakıyla ahlakalanlarla karşılaştırsın.Yıllarıma yananırım.Çok keşkeşerim bu 3 yıl içinde oldu. Onuda Rabbime havale ediyorum. Selam dua ile
 • MuratMurat23 gün önce
  Son yazılarınızın tamamı seçime giderken gereksiz
 • murat yazganmurat yazgan23 gün önce
  allahım içimizdeki beyinsşzler yüzünden bizi perişan etmecamileri yıkanhilafeti kaldıranislamı degerlere savaş acankuranı kerimi türkçe anlaşılsın diye yapıyorum deyip ehli kitap gibi tahrif etmeye yeltenenchpye istanbul u nasip etme
 • TAKİTAKİ23 gün önce
  ABDURRAHMAN HOCA HER ZAMAN ÇOK GÜZEL YAZILARI OLMUŞTUR.
 • MisafirMisafir23 gün önce
  Ah chp ah yaptığını gördüm.
 • Malkoç Malkoç 23 gün önce
  17 yı önce AVRUPABİRLİĞİNEGİRDİKDİYE İ. MELİH gündüz gözükızılayda havai fişek atmıştı.... BrükselKopenhaglondra Parisderken,geldiğimiz noktada ABKAPANDI, GİREMEDİK, GİRECEĞİMİZDEYOK.... BAŞTANSENARYO'idi zaten.... GİRE GİRE KATAR , VENEZÜELLA,en sonunda da SURİYEyegirdik..... Niye girdik amlayan varsa.... DERİN AHMEDİNEMEVİ CAMİİNDE NAMAZ SEVDASINA.... AMERİKAYAYARAMIŞLIK ADINA, ŞEREFSİZ..... İSRAİL RAHAT, ABD RAHAT,RUSYA RAHAT ... DÖKÜLENMÜSLÜMAN KANI.... ARAP BAHARI,BOP, GOPderkensıra veldi COPA... DAVİDİN OĞLU ,BABACAN, GÜLÜN ORTAĞI.... ODEON SAHİBİNİN SESİKÖPEK MARKA..... İSRAİL İNG USAgörevlileri.... FETÜL CİA...
 • Serpil BastopcuSerpil Bastopcu23 gün önce
  Yazılarınızı hergün takip ediyorum.Hakikati eğip bükmeden; ikna edici bir dille ifade ediyorsunuz.Siyasetçileryazılarınızı okusalar belki bu kadar yanlış yapmazlardı.
 • AdaletAdalet23 gün önce
  Sayın Hocam,Devlet vatandaşına adaletsizlik yapar mı, verdiği hukuksal hakkı gasp ederek geri alabilir mi. EYT denen bir topluluk var. Bununla alakali neden yazı yazmıyorsunuz. Haksızlık karşısında Susan dilsizşeytandır hadisi şerifi bizler için ne anlam ifade ediyor.Diyanet İşleri Başkanı özel kalemi ile telefonda görüştüm, başkan kul hakkı hususunda neden sessiz kalıyor diye sordum. Bana din ve devlet işlerinin ayrı olduğunu söyledi. Bende şunu soruyorum. Bu devlet dinsiz bir devlet mi. Diyanet İşleri kurumu camilere imam atamak ile mi, senede bir kez hac organizasyonu yapmak ile mi görevlidir. Reisi cumhurumuz, siyaset sahnesinde kendi menfaatleri doğrultusunda efendim maç oynanırken kural değişmez lafzını defalarca dile getirmesine rağmen,EYT denen hakkı gasbetilmis insanlar söz konusu olunca neden maç oynanırken kuralların değişmesine gözlerini yumuyor. Sizden ricam bu konuyu dile getirmeniz. Haksızlık karşısında sessiz kalmamanizdir. Saygılarımla,
 • POLATPOLAT23 gün önce
  Binali bey emin mi acaba? Sayın Dilipak THY yöneticisi Hamdi Topçu 3. Havalimanının tam bir israf olduğunu ve bu işin mesulünün de Binali Yıldırım olduğunu söylüyor bağıra bağıra. Adamı hiç duymuyorsunuz. Şimdi bu israfı yapana mı teslim edeceğiz İstanbul’u? Niye bu yanlış kararı verdi acaba Binali Yıldırım? Halkın parasını niye çarçur etti? Mesela niye TV’nin karşısına geçip bu sorulara cevap veremez Binali bey? Bunları sormazsınız sonra da hak hukuktan bahsedersiniz. Halktan daha ne kadar gizleyebileceksiniz bunları acaba?
 • İRFAN İRFAN 23 gün önce
  Sayın Dilipak THY yöneticisi Hamdi Topçu 3. Havalimanının tam bir israf olduğunu ve bu işin mesulünün de Binali Yıldırım olduğunu söylüyor bağıra bağıra. Adamı hiç duymuyorsunuz. Şimdi bu israfı yapana mı teslim edeceğiz İstanbul’u? Niye bu yanlış kararı verdi acaba Binali Yıldırım? Halkın parasını niye çarçur etti? Mesela niye TV’nin karşısına geçip bu sorulara cevap veremez Binali bey? Bunları sormazsınız sonra da hak hukuktan bahsedersiniz. Halktan daha ne kadar gizleyebileceksiniz bunları acaba?
 • Okur Yazar Okur Yazar 23 gün önce
  Sayın hocam uyarılarınızı bizim mahalle yani muhafazakar olduğunu idda edenler dikkate alsalar ülkemiz cennete döner...
 • ZaferZafer23 gün önce
  Sayın DİLİPAK;bu anlamlı ikazlarınız ve nasihatletleriniz için teşekkür ederim.Allah ebeden razı olsun. Kimse bu ikazları ve nasihatları üzerine almıyor.Halbuki Kur'an'ı herkes sanki kendisine nazil olmuş gibi okumalı ve ders almalı.Bu günün müşlümanını ne aýetler doğru yola getiriyor ne de hadisler.Bizler başka vadide,Kur'an başka vadide.Hani Resülullah bizim için "en güzel örnekti".O'nu(A.S.)örnek almamız isteniyordu.O'nu örnek almazsak nasıl müslümanlığı yaşayacağız.Nasıl gerçek ve samimi bir müslüman olacağız.Işte bu günkü müslümanlığımızın ve müslümanların hâl-i pürmalâli.Halimize hep beraber oturup âğlayalım.
 • Hasan YosunkayaHasan Yosunkaya23 gün önce
  Evet toplum olarak o/o 99 Müslüman olduğumuzu söyleriz. Yazıda ifade edilen ölçülerde Müslüman olabilmemiz için yaptığınbu açık uyarılara tüm Müslümanım diyenlerin uymalarıdileğiyle; Diyarbakır'dan selamlar ,iyi bayramlar dileğiyle.
 • OkurOkur23 gün önce
  Sn. Dilipak çook güzel yazıyorsunuz da bunu idarecilere onların akıl hocalarına özel de hiç mi söylemiyorsunuz. Ne yapar bizim Hayrettin Karaman hocamız , Emin Saraç hocamız hiç mi söylemezler özelde bunları yoksa söyledikleri halde dinlenilmez mi? Şayetdinlenilmez ise bunun bizlere açıklanması gerekmez mi. Müslümanlar da böyle yapıyor diyen genç nesil Oruç ve Namazdan soğuyor bunların sayesinde anlatamıyoruz ki onlara islama göre bunları değerlendirmesini.Teravih namazını eda ettiğimiz camide her gece 2-3 saf olurdu. Kadir gecesindetıklım tıklım dolu idi ve bunların üçte ikisigençti. Ümitlendim ama bu gençler önceki gecelerde nerde idiler.Bu gençliği tekrar kazanmamız gerekiyor yoksa halimiz perişan.Herkes dünyalık olmuş,menfaat ön planda torpille iş peşinde bir gençlik yetiştirdik maalesef. Öz eleştiri yapanlarında hain ilan edildiği bir ortamda ne yapmalıyız. Allahiçin biri çıkıp bize bunları izah etsin.
 • 40 hadis40 hadis23 gün önce
  "İnsanların en kötüsü, şerrinden dolayı insanların kendisinden çekindiği kimsedir." Muvatta', hüsnü-l Hulk, 1
 • 40 hadis40 hadis23 gün önce
  "Kim zarar verir ise, Allah da ona zarar verir. Kim (insanlara) güçlük çıkarırsa, Allah da ona güçlük çıkarır."Ebu Davud, Kadâ', (Akdiye), 31
 • 40 hadis40 hadis23 gün önce
  "Mümin cana yakındır. (insanlarla) yakınlık kurmayan Veee kendisiyle yakınlık kurulamayan kimsede hâyır yoktur." İbn Hanbel, 2/40
 • GerçekGerçek23 gün önce
  Şöyle bir yalan demiş bu abd uşağı fetoculer savaş pilotumuz kalmamış cezaevinde yatan pilotlardan çıkartıp uçağa bindirmisler sonra işi bitince Türkiye ye dönmüş. Bu insanlar gerçekten aptal buna inanıyor. Lan gerzek uçağa binen geri donermi gider Yunan a iltica eder. Bak helikopterle gittiler diyorsun hiç haberim yok diyor. Chplilere soruyorum bu fetoyu Tayyip iktidarını güçlendirmek için kullandı sonra dershaneleri kapatacagim deyince ip koptu Tayyip e isyan etti. Siz yıllarca f tipi diyerek irticaci gerici. Diyerek karşı oldunuz . Şimdi ise kanka oldunuz neden bir cevap verin deyince bak karga ucmuyor diyorlar . aslında hep chp feto yıllarca danışıklı dövüş yaptı irtica diye diye gariban vatandaşlara korku verdi şimdide ne olduğu belirsiz ucube yaratıklara dönüştüler.
 • Dilipak dağlara taşlara Dilipak dağlara taşlara 23 gün önce
  Daha seçilmeden 9 yalan söyleyenden Şehr-i Emin olur mu?Devletin tepesinde büyük paraları idare eden ve zayi etmeden pekçok hizmeti ve eseri kazandırmış olan Binali Yıldırım mı Şehr-i Emin olmalı yoksa
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI23 gün önce
  O ZAMAN KİMSEYE OY VERMEYELİM HOCAM.(DEMEYİN SAKIN KÖTÜNÜN İYİSİNE VERİN DİYE)NAMUSUMUZU TESLİM EDECEĞİMİZKİMSE YOK SİYASETÇİLER İÇİNDE...BİZDE SİYASETİ YALAN SÖYLEME SANATI OLARAK GÖRÜYORLAR HEPSİDE,MÜSLÜMANIM DİYENİ DE DEMEYENİ DE!İŞTE GERÇEK MÜSLÜMAN KALMADI SİYASETÇİLER İÇİNDE!GERÇİ ÜLKEMİZDE GERÇEK MÜSLÜMAN EL EMİN OLAN KİŞİ 82 MİLYONDA KAÇ KİŞİ VARDIR Kİ!BEN O YÜZDEN HEP DİYORUM Kİ CHP ZİHNİYETİ İSLAMA UZAK OLDUĞU İÇİN YAPTIKLARINA O GÖZLE BAKAR ZİHNİYETİ BELLİ DERDİK AMA BİZİM MÜSLÜMAN GEÇİNENLER NEDEN BUNLARI YAPIYORLAR,BU YAPTIKLARINI NEREYE SIĞDIRACAĞIZ.SEÇİM BİTİNCE TÖVBE ETMEKLE OLUYOR MU BU İŞLER!SON ZAMANLARDA AKP NİN YAPTIKLARINI CHP YAPSAYDI ONLARI LİNÇ EDER ASARDIK BİZ BE.AMA ŞİMDİ CHP DEN BİRİ ÇIKTI BİRAZ BİZDEN GÖZÜKÜYOR DİNİ ARGÜMANLARI KULLANIYOR YA VAY EFENDİM TAKİYYE YAPIYORMUŞ,SAMİM DEĞİLMİŞ,OY ALMAK İÇİN YAPIYORMUŞ VS...EEEE SAYIN MİLLET YILLARDIR AKP AYNISINI YAPMIYOR MU?ONLAR YAPINCA OLUYOR DA BAŞKASI YAPINCA MI OLMUYOR?HİÇ YOKKEN AKP LİLER KADAR DAHA İLERLEMEDİ;''BİZ ÇALSAK TA MİLLETİMİZ YİNE BİZE OY VERİR'' DEMEDİ DAHACA.''BİZE OY VERİRSENİZ CENNETİNİZ GARANTİ AMA DERECESİNİ BİLMEM(AMADAN SONRASINI BEN UYDURDUM) DEMEDİ DAHACA.''BİZ BUNLARI YAPARKEN BÖBÜRLENMEDİK AMA PEYGAMBER MEKKE Yİ FETH EDERKEN BÖBÜRLEN Dİ'' SÖZÜNÜ DE DEMEDİ DAHACA.SEÇİM MEYDANINA ÇIKIP KUR'ANI KERİMİ DE SALLAMADI OY İÇİN DAHACA.TAZİYEYE GİTTİĞİ YERDE DANIŞMANI GARİBAN TEKMELEMEDİ DAHACA EN AZINDAN DUYMADIK.DAHA NELER NELER BİRİNİN YAPTIĞINI KENDİ YAPTIĞINLA KIYASLAYACAKSINKENDİNE YAKIŞTIRIRSAN KARŞI TARAFA DA YAKIŞTIRACAKSIN,ÇOK GÖRMEYECEKSİN.DİN KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL KEŞKE YAŞANTIMIZI DİNİMİZE GÖRE DİZAYN EDEBİLSEK DE SİYASETTE DİNİ ARGÜMANLAR KULLANILMASA.AMA HACILAR HOCALAR BİLE YALAN SÖYLER RANT ELDE EDER HALE GELDİYSE VAY HALİMİZE.SİYASETİ KÖŞEYİ DÖNME YERİ YOLU OLARAK GÖRDÜYSE VE ORAYA GİRMEYE ÇALIŞIRSA VE GİRER SE VAY HALİMİZE.DİNİMİZE fetö ile beraber akpnin verdiği zararı belki chp verememiştir.BU KADAR ŞEYİ YAPTIĞINI BİLEBİLE NASIL OY VERİYOR VEDE VERECEK BU İSTANBULLULAR..NER DE MÜSLÜMANLIK....NER DE KUL HAKKI...NER DEİNSANLIK...
 • alioğlualioğlu23 gün önce
  adalette zulüm,tevazuda kibir,iktisatta israf,imanda küfür doğru tarihte yalan tarih ilanihaye saklanırsa işimiz çok zor
 • Hasan tahsinHasan tahsin23 gün önce
  Kusura bakmayın.az önceki yorum yanlışlıkla eksin gitti.bir gece bir akrabamız kalp krizi geçirdi.tüm akrabaları yoğun bakım ararken bir yakınımız ben partiyi aradım şimdi haber verecekler dedi.ben onun veya bunun partisindeb hiç olmadım hiç.bu adam parti kanalıyla bir yoğun bakım bulsaydı partisi olmayan birinden önce ve diğeri ölseydi ne olacaktı.sizde hala düzelmezsek diyorsunuz.siz düzelene ve doyana kadar (sizin mahalle yani) hakkı yenilen insanlar ne olacak.maya bozuk olunca sizce düzelme şansı var mı.nerede o arabaların arkasına HUZUR İSLAMDA yazan insanlar.yoksa bu yeni modeş arabalara yakışmıyor mu.benim fikrimi sorarsanız.sizin mahalle komple siyasetten çekilin ve ahirete kadar tövne edin.bende size devamlı dua edecem zaten sizin sayenizde doğruyu bulduk allaha şükür.sizin mahalle sapıttı biz doğruyu gördük.allah siziden razı olsun bize yanlış görüp doğruyu buldurduğunuz için.duacıyım sizin mahalleye.ama kendi hakkımı ve hayatına mal olduğunuz çocukların hakkını size helal etmiyorum.ahırette iki elim yakanızda.umarım bunuda tam olarak yayınlarsınız.bende samimi olduğunuza inanırım.Saygılarımla
 • Kara KalemKara Kalem23 gün önce
  TÜRK SİYASETİNDE, BİR DÖNEM DAHA MI KAPANIYOR/AÇILIYOR?#Türk siyaseti, hızla evriliyor... Kimilerinin yaptıkları, kimilerinin de yapamadıkları, onlar/herkes için istediklerinden farklı bir son hazırlıyor. Bunu kendilerinin göremiyor olması, siyasi körlükten daha öte bir şey olsa gerek!☆☆☆Aslında gelinen noktanın formülü çok basit. Tümdengelim felsefesine göre, tüm mesele #DUA ile BEDDUA tezatlığının değişmez sonucu... Neden?☆☆☆Halkın desteğini al(a)mamış hatta liyakat sahibi de olmayan atanmış kadrolar, parti içi kulislerdeki konuşulanlara bakılırsa #AKParti'nin "#hizmet eri" dediği emekçilerini lime lime doğradı. Geriye neredeyse bir şey kalmadı. RTE artık 15 Temmuz gecesinden daha yalnız!TIRTIL ÇIKTIĞI KABUĞU BEĞENMİYOR!O gün O'nu deviremeyenler, hesaplarını zamana yaydı ve RTE'nin etrafını bir koza misali yavaş yavaş örerek sarmaladı. Kendilerinden başkasına yaşama şansı tanımayan bu yapıya, ne derseniz deyin: İster #Pelikancı, ister Paralel Parti Yapılanması! Görüldüğü kadarıyla pek PDY'den farklı olmayan bu cenaha, çıkar ortaklığı sağlayan büyük bir kitle daha katıldı. 15 Temmuz'da bir çığ misali meydanlara akan vatanseverlerin karşı koyduğu ihanet yapısı, AKParti'deki çıkarcı, şikâyetçi ve küskünlerle gücüne güç kattı; son dönemde de bir çığ gibi #RTE'nin üstüne üstüne gelmeye başladı.Oysa ki, onları yetiştirip adam eden, toplumda görünür hale getiren, artık beğenmedikleri -kendi deyişleriyle- bu #dava ve dava adamıydı.☆☆☆15 Temmuz, kanayan bir yara artık... Recep Tayyip Erdoğan, kendisini, göğsünü hainlerin kurşunlarına, tanklarına ve uçaklarına siper ederek, kelle koltukta #Cumhurbaşkanı'nı/#devlet başkanını koruyan #vatan sevdalılarına, ne yazık ki Paralel Devlet Yapılanması denilen bölücü örgütün üyelerine gösterdiği VEFA(!)yı gösteremedi! O kahramanların neredeyse hepsi birer birer nereden geldiği belli olmayan bir dip dalgasıyla, 'kim vurduya gitti' de denilen, uçsuz bucaksız bir deryada nice cengaverleri yutmayı bekleyen paralel dehlizlere savruldu. Artık ara ki bulasın onları!#15Temmuz gecesi ortalıkta görünmeyenler, ne tesadüftür ki, #27Mayıs'ta da yoktular... Tıpkı #hayat memat meselesi adledilen son seçimler süresince ortalıkta olmadıkları gibi! Olanların da gerçekten yani sadece bedenen değil ruhen de orada olup olmadıkları tartışma konusu! Ne zaman lazım olsalar, hissedilir derecede isteksiz bir şekilde ortalıkta salınmakla yetinmeyip fırsatını buldukları zaman da karabatak gibi bir anda ortadan kaybolmaları, herhalde sadece bir tesadüften ibaret olamazdı.Onlar, 15 Temmuz gecesi de ya ortalıkta yoktular ya da herşey bittikten sonra kalabalıklara/meydanlara katıldılar! Çünkü, kalabalıklarda kaybolup saklanmaları gerekiyordu.☆☆☆Peki onları kim, nasıl ve nereden bilecek? Eskiler der ki: Armut ağacın dibine düşer!O nedenle, bu konuda derdi olanların/dertlenenlerin, sadece bu isimlerin secerelerine, yanında yakınındakilere, kimin nesi olduklarına bakmaları yeterli oysa ki. Bu kadar kolay! "Görünen köy klavuz istemez" demiş atalarımız.☆☆☆Adının açıklanması bir yana #başkanlık için anılmasından bu yana partisindeki herkes tarafından "neden bu kadar isteksiz davranıyor?" diye sorgulanarak görünürdeki haleti ruhiyesine bir anlam yüklenilmeye çalışılan #Binali Yıldırım, hakkındaki -ailesinden çevresine kadar- tüm şaibeleri temizlemedikçe, üstelik #başbakan olmasına rağmen "hainler #Meclis'e/#TBMM'ye yani hükümete bomba yağdırırken de ortalıkta yoktu" denilen Yıldırım'ın o gece çok sonra ortaya çıkması ve konuşmasıyla eleştirildiği de halen hafızalarda yerini korurken, #İstanbul'da kendisine pek şans tanınmıyor!Belki hiç de kolay değil #Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iki numaralı koltuğunu çok kısa bir sürede bırakıp tekrar en başa dönmek ama sanki bu ruh hali çok daha başka bir şey... Tıpkı birinin şans eseri geldiği inanılması çok zor bir yeri yine bir şanssızlıkla birdenbire kaybetmesi gibi!O'nun tam aksine, Recep Tayyip Erdoğan ise #aday kendisiymiş gibi asıldıkça asıldı #büyükşehir seçimlerine. Hem seçim boyunca hem de şimdi yeniden.AK PARTİ VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÖNEMİ DE Mİ BİTİYOR?İşte bu durum beraberinde şu riski de getirdi:İstanbul'daki seçimi bu kadar sahiplenen Cumhurbaşkanı kaybederse, dolaylı da olsa seçimde kaybetmiş/yenilmiş olmayacak mı? O'nun #siyasi varlığı ve ağırlığı o andan itibaren sorgulanmayacak mı?Üstelik seçimi kazanırsa, birileri elini kolunu sallaya sallaya gelip o koltuğa oturacak; kaybederse de "bak sen bile kazanamadın naber!" olmayacak mı?Yani artık felsefi olarak her koşulda kaybeden bir #lider duruyor karşımızda!Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!Kalın sağlıcakla.
 • CccCcc23 gün önce
  Ebuzer isimli yorumcuya Allah senden razı olsun ....
 • hmdhmd23 gün önce
  Sabretmek zor lakin sonu çok hayır ve mükafat lıdir.Zulmetmek ve Zulmedilmekten Allah a sığınırız..
 • Hasan tahsinHasan tahsin23 gün önce
  Sizin karşı mahalleden merhaba.bay dilipak umarım sizde bu yorumları okuyorsunuzdur.sizi yaklaşık 1 yıldır okuyorum.ve aklım erdiğince kendi yorumumu yapıyorum.son bir kaç tanesi bana göre hiç hakaret içermediği halde geçemedi.ben bunu kontrol edenlerin samimi olmamalarına bağlıyorum.aslına bakarsanız sizinle aynı düşünüyoruz ama anlatım şekşi farklı.
 • EbuzerEbuzer23 gün önce
  Deveye sormuşlar....... diye başlayan bir deyim var bu bizimkilere iyi uyar..Ey iman edenler (yeniden )Allah'a ve resuluna iman ediniz. Haddi asanlar olmayiniz Allah haddi asanlari sevmez.kendi iktidarinizin bekası için zulme devam etmeyiniz.....
 • VefaVefa23 gün önce
  Müslümanlar domuz yağına karşı gösterdiği hassasiyeti Kamu Malına, israfa, Ahlaka, Adalete, Liyakata, Ehliyete , Bilgiye verseydiler Bugün dünyada en temiz ve ahlaklı ülkesi bizolurduk........Malesef dinmiz bize neyiemrediyorsa biz onun tersini yapiyoruz....Çiğnemediğimiz tek ilahi yasak bir domuz eti kaldı....Bravo bizlere...... Allahın buna cevabının çok çetin olmasından endişe ediyorum.....
 • kurtkurt23 gün önce
  Üstadın bu uyarı ve tavsiyelerini dikkatte almayıp müslümanların oyunu almak için bin takla atan siyasetçileri ALLAH rezil rüsvay etsin
 • engineerengineer23 gün önce
  ÖLÜLERİNİZE ÖLÜ DEMEYİN, ONLAR ASIL BAKİ OLAN HAYATA ADIM ATTILAR, ASIL ÖLÜLER BİZLERİZ.
 • ÖzkanÖzkan23 gün önce
  Çok güzel bir yazı. Ama şimdi insanların dini;para ve güç oldu.
 • Okur ve düşünürOkur ve düşünür23 gün önce
  Resulullah (s.a.v.) buyurdular ki: “Dört haslet vardır; kimde bu hasletler bulunursa o kimse halis münafıktır. Kimde de bunlardan biri bulunursa, onu bırakıncaya kadar kendinde nifaktan bir haslet var demektir: Emanet edilince hıyanet eder, konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, husumet edince haddi aşar
 • AbdülkadirAbdülkadir24 gün önce
  Bu kadar yoğun bir şekilde menfaatin olduğu bir yerde el emin olacak kimmiş bakalım görelim.Böyle bir babayiğit varmıdır acaba .Toplum çığrından çıkmış gidiyor bir karanlık dehlize doğru.
 • Mehmet AliMehmet Ali24 gün önce
  Hocam bu Yalan konusunda, Ne yapılabilir? İnsanımız çıkarı ne gerektiriyorsa, yalan söylemekten çekinmiyor.
 • Malkoç Malkoç 24 gün önce
  Nasa çalışanıCİAelemanıSERKANGÖLGE tahliye edilip ev hapsineçıkarılmış... TRUMPLA GÖRÜŞTÜKTEN SONRA... RAHİPBRUNSON'daöyle olmuştu... Sonra da AMERİKAYA.... DEDESİ madencilere kadın temin eden,müteahhİTTRUMP şerefsizinden ortağınızolursa.... Banadostunusöyle, kim olduğunu söyleyeyimdemiş, diyenler...
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)24 gün önce
  Sayın Dilipak, karşımızda acımasız vicdansız bir ehli küffar olduğunu hiç aklımızdan çıkarmayalım. Nasihat, hatırlatma, kuranla nasihat, insanın bu dünyada asil gayesini hatırlatma iyi bir hareket ama bunu yaparken çok hassas olmak gerekir. Eğer aramızda yapılan nasihat düşmanı sevindiriyorsa, o zaman nasihat gayesinden cıkıp bu rencide rezil etmektir. Mesela deyelim ki bir kardeşimizin bir kusurunu fark ettik. O kusuru ona millet içinde herkesin gözü önünde söylersek, ona zulüm yapmış oluruz, millet içinde rezil etmiş oluruz. Ama bir çay kahve bahane edip, başbaşa kalınca, nazikce ve tevazüyle "kardeşim, sende şu kusuru gördüm" dersek hemde biraz yanına katarak (bu yalanada girmez) "biç kaç zaman önce bende senin gibi yapıyordum, bir kitapta rastladım, böyle değilde şöyle yapılacakmış biliyormusun" dersek, o kardeşimiz emin olun ki bize teşekkür edecektir, hiçte abes olmayacak kullandığımız tavırdan dolayı. Bunun gibi, senin gibi yazarlar da aynı tavırı kulanması gerek. Sen nasihat verince düşman onu alıp yükseğe asıyorda nasihat ettiğin kişileri o nasihatınla rezil etmeye kalkıyorsa, bu nasihatten güç ve destek alıyorsa, orda bir dur o zaman. Orda bir dur ve düşün. Düşmanı sevindiren ve destekleyen her hareket dosta zulümdür. Yanlış yola girmektir. Hz Ali'yi de kuranla başına başına vurdular, kuranla dövdüler tabir-i cağizse. Yanlış yolda olduktan sonra yada yanlış safta durduktan sonra, istediğin kadar kuran ayet hadis yükle sırtına, hiçbir faydası olmaz. Tam tersine daha çok bataklığa batarsın. Hele birde eğer kasten kuran ayet hadisi araç olarak kullanıp ehli küffar'a destek olunuyorsa, bu tamamen münafıklık. Ben, sana vede diğer ehli iman gazeteci yazarlara derimki, bir derdiniz varsa, bir nasihat edecekseniz, gerekli kişilerle randevu alıp, onlara bir türlü iletişim kurarak, öyle halledin. Pencereden kafayı çıkarıpta bağırmak karşı mahelleye firsat verir ancak. Zaten görüyorsun, sen öyle yapınca, hainler buraya sinek gibi dolup "hocam hocam" diyorlar. Bana bak, sana "hocam" diyenlerden de kork, onların çoğu senin dostun değil. Şunu hiç unutmayalım, karşıda çetin gaddar sert bir ehli küffar var. Birde Türkiye'nin ehli küffar'ı diğer ülkelerin ehli küffarından kat kat pek çok daha tehlikeli ve zalim. Bu cins küffar Osmanlıyı yıkıpta bizi, öz dilimizi, öz kitabımızı okuyamaz yazamaz hale getirdiler. Mesela, Fransanın ehli küffarı kendi halinde yaşayıp gidiyor zavallı, ancak kendine zarar veriyor. Ama Türkiye'nin ehli küffarı, aman, Allahım onların eline düşürmesin, zırıl zırıl, höngür höngür ağlatırlar analarımızı bacılarımızı. O Cumhuriyet gazetesi, korkusuz, sözcüde falan yazanlar, onlara çok dikkat etmek lazım. Mesela Can Ataklı, ne diyor? Diyor ki "müslümanlar, ağırlık ta olsalar, iyi kötüyü seçemiyorlar, onlar geri zekalı" diyor. Yani o ve onun gibiler, azınlık ta olsa, onlar doğruyu görüyormuş güya. Küstahlığa yobazlığa bakarmısın. Ama onlar, davalarında sadıklar, yalan yanlış iftira her yol mübah onlar için müslümanları ezmek yutmak için. Bu yüzden, bir ehli iman bunları göz önünde bulundurarak hareket etmesi lazım.
 • ÜnalÜnal24 gün önce
  El emin güvenilir olmak için mumin bir müslüman olmak gerekir hakkın ve haklinin yanında olmak gerekir kul hakki yiyen siyasetçiler ve onların destekçileri kul hakki yiyenler oldukları için kitabımız kurana göre munafiklar sınıfına girer münafık olup hakki inkar edenlerin de din adına vaaz verme hakki yoktur din adına vaaz vermek için hakka imsak hakki sahibine teslim etmek gerekir hakki calmaksa munafiklarin isidir
 • Süleyman Demir.Malatya danSüleyman Demir.Malatya dan24 gün önce
  Allah razı olsun. Dilinize kalbinize sağlık. Allah kaleminize kuvvet versin. Selam, sevgi ve DUA.
 • MünirMünir24 gün önce
  Hayır, ölüm ağzımızın tadını kaçırmıyor. Öyle şeylere tanık oluyoruz ki keşke ölmüş olsaydık da bunları görmeseydik diyoruz. Hayatta en adaletsiz şey, iyilerle kötülerin bir arada yaşamak zorunda olması. Ama imtihan için bundan daha etkili bir yol bilmiyorum. Selam mü'minlerin üzerine olsun.
 • HadimHadim24 gün önce
  Çok güzel bir yazı, kaleminize sağlık
 • HalkHalk24 gün önce
  Siyasetçi edasında olan yöneticiler sırf kendi menfaat ve koltukları için girmedikleri kılık kalmadı. Halk bunu çok iyi görüyor da onları atayanlar ya görmemek için çalışıyor ya da etrafındakilere çok güveniyor. Doğru ya da yanlışı anlamak için kör olmanın anlamı yok. Can alıcı birçokkonuyu bol bol resimlerle sunmak her şeyi açıklamıyor mu?Bu gibi birçok olay halk tarafından hoş karşılanmayan, sadece gözleri süsleme için yalan, dolangibi görüntülerdir. Demek ki sorun yalakalık sisteminden elde edilebilinecek rant meselesidir. Artık görün ve sayıları çok fazla olan bu insanların yalan ve dolanlarını görün artık... Gelinen süreç belli etmiyor mu?...

Günün Özeti