Dünyanın kalbini dinle

16 Mayıs 2019 Perşembe

İstersen sulhu salah, hazır ol cenge. Savaş borusu öttü ötecek sanki! Sirenler sanki çaldı çalacak gibi. Eğer savaş çıkmayacaksa, 1-Dehşet dengesi gözlerini korkutuyor. Savaşın galibi olmayabilir. 2-Savaşı nasıl bitireceklerini bilmiyorlar 3-Savaştan sonra nasıl bir düzen kuracaklar 4-Savaşın tarafları bir türlü netlik kazanmıyor ve her an her şey olabilir. Mısır halkı, Suudi halkı yöneticilerinin verdikleri söze tabi olmayacaklardır. Avrupa kendi içinde bir birlik değil, ABD de öyle.

Bugünlerde Ege ve Doğu Akdeniz’de bir hareketlilik vardı. Özellikle Ege kaya adacıkları etrafında bir Yunan donanma hareketliliğinden söz ediliyordu. Yunanistan; ABD, Mısır, İsrail’den aldığı destekle Ege adalarındaki Türk karasularına yakın bölgelerde bayrak gösteriyordu. 

Nerede ise Çanakkale’den denizyolu ile İzmir’e gitmek için Yunanistan’dan izin almamız gerekecek bir hale” getirilmeye çalışılıyordu Ege denizi. 

Ah şu 12 Adalar meselesi. Bu CHP’nin yatacak yeri yok!

Bir yandan Ramazan, bir yandan seçim tartışmaları derken “Cumhuriyet tarihinin en büyük” “planlı” tatbikatı Denizkurdu-2019, Anadolu’yu çevreleyen 3 denizde 131 gemi, 57 uçak ve 33 helikopterin katılımıyla yapılıyor. Bu aynı zamanda bir kararlılık ve cesaret gösterisi.

Dikkat! Türkiye şu anda dünyada en fazla siber saldırıya uğrayan ülkeler arasında ilk sırada! Bizden sonra Almanya geliyor. Onlar bizim yarımız bile değil. Almanya’yı Fransa izliyor. Onu Azerbaycan, İspanya, ABD, İsrail, İngiltere devam ediyor.

En fazla saldırı Rusya ve ABD’den. 3. Dünya savaşı siber ortamda resmen başladı. Trojanlar mevzilerine yerleşiyor. Savaşın sıcak versiyonu içinde ordular yerlerini alıyor.

Biz 3 denizde aktif hale geldik. Bir süreden beri bizim Akdeniz ve Egedeki sismik araştırmalarımız engellenmeye çalışılıyordu. Şimdi bu engelleme artık ciddi ve fiili bir hal almaya başladı.

Savaşın tarafları belli. Rusya ve Çin devrede. İlk çatışma Suudi Arabistan’la İran arasında örgütlenebilir. Asıl oyun, bu iki Müslüman ülkeyi birbirine kırdırmak. ABD Doğu Akdeniz, Basra körfezi, Aden körfezi ve Somali açıklarındaki askeri varlığını tahkim ediyor.

Yemen’deki Husi’lerin böyle bir zamanda kısmen geri çekilmesi ilginç.. İran, Suudi Arabistan’ı 3 cepheden vurabilir. İran tüm cephelerden saldırıya uğrayabilir. Afganistan, Hint Okyanusu, Körfez, Irak, Akdeniz’deki donanma ve üsler. Ve tabii İsrail, Suudi Arabistan, Mısır’ı da eklemek gerek.

Biz bir yandan ABD ile hem NATO da müttefikiz hem askeri üslerimiz var ve silahlarımız büyük ölçüde NATO standardı. Rusya ile stratejik ortağız. AB ile ortaklık sözleşmemiz var. ABD ile Patriot ve F35’leri konuşurken, Ruslarla S400 pazarlığı yapıyoruz. F35’ler de hiç gündemden düşmüyor bu arada. ABD’de müfettişler geçtiğimiz yıl Güney Carolina eyaletinde düşen bir F-35 savaş uçağının üretim hatasından dolayı düştüğünü açıklamıştı. Ve 2025’de digital devrim sonra hava savunma sisteminin radikal bir şekilde değişeceğini dikkate alacak olursak, aslında bu konunun yeniden düşünülmesi gerekiyor. Hele hele ABD’nin Türkiye’ye karşı tehditkar politikaları hesaba katıldığında.

Bu olaylar yaşanırken İran ABD’ye karşı Irak’a balistik füze konuşlandırdı! ABD’nin Ortadoğu ve Körfez’e yaptığı askeri sevkıyat sonrası İran’ın, Irak’ta Haşdi Şabi’nin kontrol ettiği bölgelere balistik füze yerleştirdiği haberleri geliyor.

Bu arada ABD’nin İran tehdidini öne sürerek bölgeye askeri yığınak ve uçak gemileri göndermesine tepki gösteren İran Devrim Muhafızları bölgeye uçak gemisi gönderen ABD’yi uyardı: “Hamle yaparsanız vururuz. Sizin körfezdeki süreniz doldu!” açıklaması yaptı. Yeni bir savaş için bir kıvılcım yeter. Kendimizi bir anda yeni bir dünya savaşının içinde buluruz.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo İran ile savaş istemediklerinin mesajını vermiş ancak, “Tahran’daki rejim, kendileri ya da vekilleri tarafından ABD’nin çıkarlarına ya da vatandaşlarına yapılacak her saldırıya hızlı ve kararlı şekilde karşılık vereceğimizi anlamalı” ifadelerini kullanmıştı. Amerikalı yetkililer İran’ın askeri bir karşılık vermeye hazırlandığını biliyor ve gelişmeleri izliyorlar. Müthiş bir elektronik istihbarat. Herkes digital bir istihbarat ve savaş hazırlığında. Bu gidişle digital devrime digital bir savaşla gireceğiz. 

Tabii ki Türkiye de boş durmuyor bu arada. Üstün özellikleriyle dünyanın en iyisi olan ve seri üretim sözleşmesi imzalanan Türkiye’nin ilk deniz füzesi atmaca, 1-1,5 yıl içinde envantere giriyor.

Bu arada Esed rejimine bağlı güçler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”nde ateşkes gözlem misyonu için kurduğu noktanın yakınına düzenlediği saldırı sonrası bölgede sivillerin göç etmesi riskine karşı Ankara tedbirli.

AB şaşkın ördek gibi. Bir yandan kendi iç sorunları ile boğuşuyor, bir yandan İngiltere ile boşanma sorununu çözmeye çalışıyor, bir yandan Almanya sorunu var, öte yandan kendi savunma sistemini kurmak ve ABD’ye bağımlılığını azaltmaya çalışıyor. ABD Savunma Bakanlığı, AB’nin tek başına yürüttüğü savunma projelerini sürdürmesi halinde misilleme yapılacağı tehdidinde bulundu.

ABD’den İran’la ilgili ardı ardına askeri hamleler geliyor. Bölgeye Nimitz sınıfı uçak gemisi USSAbraham Lincoln’ü gönderen ABD Ortadoğu’ya Patriot füze sistemleri konuşlandıracak. ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi Patrick Shanahan Ortadoğu’ya yeni Patriot füze sistemlerinin konuşlandırılması için onay verdiklerini açıkladı. Savaş gemileri Süveyş kanalından geçti.. Daha önce de ABD bölgeye B-52 bombardıman uçakları ve F-15 savaş uçakları göndermiş, Patriot füze sistemlerinin konuşlandırılmasına başlanmıştı. Katar’daki ABD üssüne 2 adet B-52 bombardıman uçağı daha geldi.. Ülkedeki B-52 uçaklarının sayısı 4’e yükseldi. 

Bakın bütün bu tartışmaların kalbinde KUDÜS var. Bu savaşın 2. Hedefi, Türkiye başta olmak üzere bölgeyi yeniden dizayn etmek. “Yüzyılın Projesi” aslında Tanrıyı kıyamete zorlamak isteyenlerin savaşı.. Bu savaşta, yeni haçlı ordusunun “Müslüman gönüllüleri” de var. PKK, FETÖ, DAEŞ, Suudiler, BAE, Mısır, Libya gibi. Savaş başlarsa, bölgede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Onlarca ülkenin sınır, rejim ve iktidarı değişecek. ABD bu kez BOP’u Türkiye olmadan yedeğine Suudileri ve Mısır’ı alarak başarmak istiyor.

Bu savaş ABD’nin ve İsrail’in istediği gibi biterse, sınır, rejim ve iktidar yapıları değişecek olan sadece İslam ülkeleri değil, Çin, Rusya ve AB ülkeleri de olacak.

Bu kanlı senaryoda evdeki hesapların çarşıya uyması mümkün değil. Bugün dünya, düne göre daha güvensiz. Dünya vahim bir güven krizi yaşıyor. Şu var ki, şu süreç bile taşların yerinden oynamasına yetti. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu ramazan zor geçecek. Şimdi dua zamanıdır. Selâm ve dua ile.. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ömer farukÖmer faruk3 gün önce
  Hocam çağımız Kaos çağı..... Yine çağımız Enigma çağı.... Size fasıktan bir haber geldiğinde araştırın deniliyor...... Bize twitter dan facebook dan wsap dan ondan bundan herkesten, O haberden, BU haberden bir haber geliyor..... Dün başka, bugün başka, yarın daha başka..... Sizde dün başka bugün başkasınız... Aslında yazdıklarınız aynı ama yazdıklarınızla dün birini, bugün başka birini yarın kimi niçin vuracaksınız acaba bunu kestiremşyoruz. Yani herşey karışmış vaziyette hocam. Biz müminlere düşen kaosdan sonra kurulacak düzen de calin düzenimi yoksa hakkın düzenimi bunu bilebilmemiz lazım. İnşaallah bilenlerden ve gerektiği gibi amel edenlerden eylesin. Hocam size bir sorum var.Kendinizi sorgulayıp eleştirdiğiniz oldum. Olduysa onuda yazarmısınız... Ama objektif bir şekilde. Allaha emanet.
 • Ömer Ömer 4 gün önce
  Bunlar yazılmaya başlamışsa müslümanlar sırat-ımüstakimle geri dönüyor demektir.bu yazdıkların hepsi yaşanıyor bize de doğru diye nerdeyse kabul ettiriyorlar di.
 • mvlütmvlüt4 gün önce
  malum chp osmanlıyı yıkan ittihat ve terakkinin devamıdır...12 ada da gider 24 adada....bu onları ilgilendirmez....ipleri siyonistlere bağlı nasıl olsa....
 • IsmailsabazIsmailsabaz4 gün önce
  Bir Yaratan'nin dedigi olur!En Son bildiren Kim idi?...Bos yere vaktinizi harciyorsunuz, bu gibi salak yazilarla..! ( Dogal olarak bana göre salak yazilar. Size vê de sizi okuyanlara göre olagan.)Amacim sizi bir ūst düzeye cikartmak.Asagilamak , insana has bir sey degildir; ama 'insan!' olana!Adimi bir yerlerden hatirlaniz gerekir; mesela , kactaydi? 2004 müydü Endonezya depremi, Haiti falan!! vb.Kadin katliamlarini ( Türkiye'de)vb olaylari sizlere önceden haber veren olmamismiydi?Kafanizi yorunuz biraz, hatirlayiniz!Akil insana nicin verildi ey! Gerzekler?Ben iyi hatirlaticiyim ayni zamanda!
 • ayni 31ayni 314 gün önce
  Ölüm vardır şu dünyanın sonundaKırma gönülleri boşu boşunaKargayı kondurup gülün dalınaYoldurma gülleri boşu boşunaMermer taşa yazacaklar adınıKim götürmüş servetini malınıEğer çalamazsan gönül sazınıKoparma telleri boşu boşunaSultan Süleymana kalmdaı dünyaHer gördüğün düşü görme hayıraMeyvasız ağacı sallayıp durmaKırma dalları boşu buşunaGülabi’ yem mezarımdır son durakÖmür bağın viran döküyor yaprakBir gün sarar beni şu kara toprakDökme göz yaşını boşu buşunaSarar ise şu kara toprakBekleme yolumu boşu buşuna
 • ayni 31ayni 314 gün önce
  Sayın Dilipak yazilarınızın %99 çok da iyi oluyor.Fetö meselesine değindiğiniz.Ama benim takip ettiğim kadariyla Sayın CB ayrım yaptığı ......"altı ibadet ,ortası ticaret , üstü ihanet olan olan bir yapıdan"...... sürekli tek yek vucut gibi yaziyorsunuz.Darbeye kalkışanihanet eden hayin sayısi belli iken kimi tutuklanmış kimi alçaklar kaçmış. Olan gariban memurlara olmuş.Haklarında berat kararı olanlar veya haklarinda hiçbir adli işlem yapilmamış en az 60-70 bin kişi olduğu söylenen kişiler bir KHK yla ihraç edilmiş kisilerin çalıştiği kurumlarin savunmalari ......."657 sk na sadakatsizlik yapmıs "......diye ihraç olduklari iddia edlilyor.Bunun hiç bir affı olamaz mi bu kadar insana bir şans daha verilemez mi ? Sizden ricam.gercekten 500 bin kişiyi terör üyesimi görüyorsunuz.Bu yapiyi hayır kurumu olarak gören alt sınif memur tayfası ne olacak.Allah ve Türk milleti siyasileri af etti ama bu garibanları etmez mi?
 • KahyaKahya4 gün önce
  Sn yazar haklı çıktı arkadaşlar uyarıları bugün tanıklık ettim ak parti batıda izmir de bile genel seçimde yenilse bile muazzam oy alıyordu misal muğla 52 CHP alsa 44 ak parti alıyordu bugün gördüğüm tehlike büyük en fanatik ak partililer dönüş var gibi ve yazarın dedi ği gibi medya değişmeli yönetimler değişmeli cip binen ak partili muhafazakar kadınlar ön safa çıkmamalı Kenan sofuoğlu tipler nereden bulundu yani kısaca batı seçmeni önemli nüfus yüksek olan yerler saygılar
 • hakan açahakan aça5 gün önce
  12 adalarda CHP suçu neymiş anlatında belgeleriyle öğrenelim
 • Müslim özdağMüslim özdağ5 gün önce
  Adaları osmanlı verdi yıkıntılar devlet kurmak basitse siz kurun
 • ALİALİ5 gün önce
  Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Burhanettin Duran, PKK lideri Abdullah Öcalan için yanlışlıkla “Sayın Öcalan” dediğini söyledi.Bu söz sehven söylenmiş öyle diyor sn duran. Peki bir CHP li yapsaydı ne derdiniz.
 • benziyorbenziyor5 gün önce
  Turkiyenin durumu ili uc kadinla evli adamin durumuna benziyor.herbirtarafi idare etmek icin ugrasiyor.birtarafta ucak alimi birtarafta fuze alimi. istemedigi taraflarada ekonomi olarak muhtac.memleket secimle ugradi dursun gunu birlik islerle.neyse filim herkesin gorebilecegi sekilde devam ediyor.selam saygilar.
 • FerideFeride5 gün önce
  Bizim hala gundemimiz adalet, demokrasi, gucler ayriligi, secim guvenligi, ahlak, durustluk, liyakat, ozgurlukler, rusvet, kayirmacilik, develet malini talan, ekonomik refah ve daha bir cok kavram oldugundan ve bu kavramlar gelismis ulkeler icin orta cagda cozulmusken biz hala 21. yy'da bunlari konusuyorsak....cikacak herhangi bir savastan sag cikma ihitmalimiz ne yazikki bulunmuyor. Gercekci olalim ve bir an once bu vasatliktan kurtulalim yoksa cok gec kalacagiz.
 • VATAN TAŞVATAN TAŞ5 gün önce
  "Ahmet3 sa önceNe gereği var dijitale füzeye para harcamaya..Bizim bir sefer Aktrollerimiz var. Diriliş Ertuğrul ve Payıtahtımız var. Hepsini döverler ki bir kere..." Bu trollere ben de kızıyorum ama... Şimdi bunlar var, buna da şükür... Dün heykelden başka bir şeyimiz yoktu. Onları ihraç da edemiyorduk. Sadece övünüyorduk. Samsun'daki heykel, alanında dünyada 4. imiş. Harb Okulu bahçesindeki dünyada büyüklük açısında ikinciymiş. Hey yavrum heeyyy. Vay be... Var mı bizim heykellere yan bakan... Ha 10 km.'den füze atılsa, geldiğini haber alsak, gidip altına saklansak, saklanan üç beş kişiyi bile saldırıdan korumaz ama olsun. Bizim heykeller herkesinkini döver... Mübarek gün terbiyemi bozmayacağım... Yürü git be adam...
 • VATAN TAŞVATAN TAŞ5 gün önce
  "erdal gürkan9 dk önceBen CHP'ye oy vermiş biri olarak soruyorum size,sayın Dilipak,CHP ile on iki adaların ne ilgisi var?Acıklarsanız bende bilgi sahibi olurum sayenizde.Selamlar."CHP'nini ata babası İttiaht Terakki'ye gitmeden yazayım. 2. Dünya Savaşı... Almanlar Yunanistan'ı işgal ediyor. Ama adalar için kuvvet harcamak istemiyor. Karşı taraf da adalar için kuvvet harcama niyetinde değil... Türkiye'ye sizin kontrolünüzde olsun deniyor. Kahraman Milli Şefimiz istemem diyor. CHP'yle yeterli irtibat kurulabildi mi?
 • mustafamustafa5 gün önce
  Hala 12 Adalar CHP diyor .Yakışmıyor Müslüman . Dilipak
 • mustafamustafa5 gün önce
  Ben bu ülkeyi bunlar kurdu gibi düşüncelere katılmıyorum bunlara kurdurdular bunlarda kudurdular hala iyileşemediler efendileri kralice ne derse onu yaptılar yapıyorlar yapacaklar şimdi ılımlı islami görünüyorlar çünkü oradan ilerle denildi vatanımızda ne yazıkki en az %30 hain var .
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  Allah ın ipine sarılmayan Bizleri yok edip yerimize yeni nesil getirecek olan Allah subhanehu ve teâlâ dan korkuyorum.
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  Allah subhanehu ve teâlâ nınşaşmayan hesabını bekliyorum.
 • dindar kindardindar kindar5 gün önce
  Erdoğan, 'Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor' demiş.
 • İSMAİLİSMAİL5 gün önce
  Hocam bir de bu dönemin hortumcularından bahsetsene. Bak bir haber, tabii Akit'te çıkmaz.Kastamonu'nun Taşköprü Belediye Başkanı seçilen MHP'li Abdullah Çatal, görevi 2 dönemdir yürüten AKP’li Hüseyin Arslan’dan devraldıktan sonra belediyeye ait borçları belediye binasına astırmıştı. Çatal’ın bu tavrını eleştiren AKP ilçe Hüseyin Erol, hesapta bir yanlışlık olduğunu savunmuştu. Çatal bunun üzerine sosyal medya hesabından yanıt vererek, “İlk önce projeler ve personel harcaması dışı harcanan 73 milyon TL’nin hesabını versinler" dedi. Eeeee namuslu dürüst insan için ittifaktan önce yetimin malı gelir.
 • erdal gürkanerdal gürkan5 gün önce
  Ben CHP'ye oy vermiş biri olarak soruyorum size,sayın Dilipak,CHP ile on iki adaların ne ilgisi var?Acıklarsanız bende bilgi sahibi olurum sayenizde.Selamlar.
 • FerhatFerhat5 gün önce
  Malesef 3. Dünya savaşı kapımızda. Nasıl 1. ve 2. Dünya savaşı nasıl iblisin iradesine tabi olmuş masonlar tarafından kurgulanmış ise 3. Dünya Savaşı'nın senaryosunu da aynı iblisin veletleri tarafından kurgulanarak gerçekleştirilmek isteniyor.Suriye'de malesef ihtilafın çözümüne dönük adım atılmak istenmedi, zira Arap baharı ve bop kapsamında bölge ülkeleri ve yönetimleri el değiştirildi. Bölgede ve dünyadaki ulus devletleri tamamen masonların iradesini tabi oldu ve dolayısı ile kaos ortamı yaratabilmeleri için bütün şartlar tamamlanmiştır. 1871 yılında Albert PikeMason üstadı nın 1871 yılında Mazzini isimli diğer bir mason üstadı ama yazmış olduğu bir mektupta 1. ,2. ve 3. dünya savaşların nasıl masonlar tarafından tasarlanarak uygulamaya konulması gerektiği ile bilgiler icermekte idi. Nitekim 1. ve 2. dünya harpleride aynen masonların tasarladığı şekilde gerçekleşmiştir. Mektubun içeriğinde İran ve İtrail'in arasındaki çıkacak olan Harbin tüm bölgeyi ve dünyayı savaşın içine çekecektir. Dikkatinizi çekti ise İblis dünyayı son zamanlarda iki kutuplu bir dünyaya ayırarak kontrollü bir şekilde kaos ortamına doğru sürüklemekte. Son zamanlarda yurdumuzu yöneten siyasi iktidarın milliyetçilik kılıfıaltındaki söylemleri Tanzimat ve inkılap döneminde ittihat ve terrakici liberal lesmiş mason localarının üyelerinde söylemler ile aynı üslubu taşıması hiç şaşırtıcı değil. Zira mütedeyyin halkin inancını sõmürerek ve din bezirganlığı yaparak ülkenin başına gelen bu taife özünde Masonlar birliği AB nin ve iblisin rızası doğrultusinda siyasi, sosyal ve ekonomik reformlar yapan ve masonların kurmak istediği Yeni dünya düzeninin alt yapısını oluşturan yerli misyonların ibarettir. bir taraftan inanıyoruz diyerek bir taraftanda iblisin, tani AB nin kurdugu düzen ve yasalara tabi olarak müfsidlik, fasıklık ve bozgunculuk yapilamaz. Aksi takdirde bunun sadece Allah'ın ismi ile müminleri aldatmaktan başka bir şey olmaz.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI5 gün önce
  ABD İRAN'A SALDIRIRSA BİZDE SEÇİM İPTAL OLUR ARKADAŞLAR...Bence biz de hemen Suriye'ninkuzeyine hatta Irak'ın da kuzeyine girmeli kendi sınırlarımızı koruma altına almalıyız bu elzemdir.KIBRIS'A ACİL ASKER takviyesi ve hatta alınan S 400 lerin brinin oraya yerleştirilmesi de..ABD VE İSRAİL bozulan ekonomik düzenlerini daha fazla idare edemiyorlar ve körfezin petrol zengini ama 'İslam fakiri' ülke yöneticilerinden gasp ettikleri paralar da yetmiyor ki dünyanın kalbine ORTADOĞUYA savaşı getiriyorlar.Rabbim MAZLUMUN DOĞRUNUN VE ÜMMETİN yanın da olur İNŞAALLAH.Bizde içerde seçimi kim kazandı kim kaybetti ile uğraşıyoruz.Bu bile sanki Fetö vari bir işgibi geliyor...A.Menderes seçimi kazanın ca askerler İnönü'nün yanında alırlar soluğu...Chp teşkilatları Ankara'yahaber üstüne haber yolluyorlarmış...'oyları çaldılar,oyları çaldılar diye'...Hem asker hem teşkilat seçimi kaybedince tutuşmuşlar anlayacağınız.Ama devlet adamlığı gereği hiçbirimizin beğenmediği İnönü eşyalarını toplayıp gitmiş...Bu ilk YSK nın kurulduğundan sonraki seçim miş.O İnönü istese o YSK yao SEÇİMİ İPTAL ETTİRİR MİYDİ ETTİRİRDİ....AMA ET-TİR-ME-MİŞ...21.yy da biz ettirdik.Ülkeyi kısa vade de1 yıl daha boşa kürek çeker hale soktuk..Uzun vade de ne kaybettiğimizi zaman gösterecektir.Ne uğruna yeniden seçim dedik; kimine göre koltuk kimine göre rant-para kimine göre de hırs-iktidar hırsı...Gelecek nesil bizleri çok iyi anmayacaktır..En önemlisi deRabbim bizi nasıl değerlendirecektir....
 • RabiaRabia5 gün önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Fitne (den eser) kalmayıncaya, dîn de (şunun bunun değil) yalınız Allahın (dîni diye tanılmış) oluncaya kadar onlarla savaşın. Vaz geçerlerse artık zaalimlerden başkasına hiç bir husumet yokdur.bakara süresi 193.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Bu, İslâm'ın müminlere kâfirleri kılıç zoruyla küfür ve şirkten vazgeçirip, bunun yerine Allah'a ibadete yöneltmek için savaşmalarını emrettiği anlamına gelmez. Savaşın amacı, sadece, onları fitneden vazgeçirmektir. Gerçekte İslâm, tüm gayri müslimlere inanç özgürlüğü verir. Kişi istediği yaşama tarzını seçebilir ve istediği şeye tapıp tapmamakta özgürdür. İslâm müminlere, kâfir ve müşrikleri yanlış inanç ve alışkanlıklarından ikna yoluyla vazgeçirmeye çalışmalarını tavsiye eder; fakat, bu amaçla savaş yapmaya izin vermez. Diğer taraftan kimseye, insanları Allah'a kulluktan vazgeçirip başka bir şeye kul etme hakkı da vermez. Böyle adalete aykırı bir durumu ortadan kaldırmak için, şartların gerektirdiği şekilde tebliğe ve savaşa izin verir. Bu nedenle fitne, yani kâfirlerin hakimiyeti ve politik üstünlükleri ortadan kaldırılmadıkça ve Allah'ın dini için gerekli özgürlük sağlanmadıkça müminlere dinlenme yoktur.Eğer vazgeçerlerse, artık zulüm yapanlardan başkasına karşı düşmanlık yoktur" ayetinden çıkarılan anlam şudur: İslâm yönetimi küfür yönetiminin yerine geçerse, Hakk'a karşı çıkma konusunda zulüm işleyenden başkaları için genel bir af ilân edilmelidir. Bu ayet, zafer anında müminlerin merhamet göstermesine izin vermesine rağmen, İslâm'a düşmanlıkta tüm sınırları aşan zalimleri cezalandırmasını da yasaklamaz. Çok merhamet ve af taraftarı olan Hz. Peygamber (s.a) bile bu haktan yararlanmış ve Bedir'de savaş esiri olarak alınan iki kâfiri ölüm cezasına çarptırmıştı. Bu bağlamda, Mekke'nin fethinden sonra genel bir af ilân edilmesine rağmen, İslâm düşmanlarından on yedisi bu aftan hariç tutulmuş ve dördü ölüm cezasına çarptırılmıştır.tefhimul kuran.buna binaen feto ile mücadele son hız devam ediyor.bunlarin en belirgin özelliği de aklınızla dalga gecmeleridir.biraz üstün oldukları zaman yetim hakkı bile yerler.gerceklerin ortaya çıkma gibi bir durumu var dir diye öğrendik.bunlara her kulvarda karşı çıkmak lazım.ben dua ediyorum inşaallah.benzerlerinizi bulup yeni hikayeler düşündürurler.daha önce benim başıma geldi yazmıştım.birde müşriklerle Yahudiler karistirilabiliniyor.kurani Kerime göre dunyaya bağlılıkta Yahudiler daha bağlı.Allah yardımcımız olsun.tevbe zamanları.eger Tevbe eden Kullar olursak dunyadada afiyet içinde yasayabiliyoruz öğreniyoruz.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • KamberKamber5 gün önce
  E şimdi bazı ak parti cenahının yaptığı yanlışı karşı taraf mı yapıyor bir başkanın Trabzonlular a dil sürçmesi ni bak bak bakın ne demiş diye bu siyaset ki İstanbul Ankara götürdü bir TV de 10 video yayınlayıp dil sürçmelerini bak bak bakın ne diyor diye veren malum şahıs kendi çok halktan akıllıya halk bunu kesin yer misali sandı ama unuttu halkın ondan akıllı olduğunu belkide haberi getirene bravo koçum iyi iş çıkardın ahali bunu fena yer demiştir ama kendine döndü hatta öyle gaflet olduki Erdoğan bile unuttu halkının muhteşem olduğunu meydanlara video kurdu yani kısaca şimdi o yanlışı karşı cenah yapıyor bir Trabzon dil sürçmesi ni halka yedirme çabası saygılar
 • Biz Biz5 gün önce
  S.Aleyküm. satım hocam. Amerika körfez e silah yığarken. Neden rusya irana s-400 vb silahları göndermiyor.tramp putin e anlaşma teklifini dün iletti.rusyaya güvenilmez. Çok dikkatli olmalıyız.abd ve rusya füze uçak silah radar sistemlerine karşi caydirici sitemleri cin vb ülkelerden almaya çalışmalı. Yerli muadillerimize üretmeye çalışmalıyız...S.ALEYKUM. saygılarımla...
 • AhmetAhmet5 gün önce
  Ne gereği var dijitale füzeye para harcamaya..Bizim bir sefer Aktrollerimiz var. Diriliş Ertuğrul ve Payıtahtımız var. Hepsini döverler ki bir kere...
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 5 gün önce
  BİZ İÇİMİZDEKİ ZİHNİYETLE MÜCADELE EDELİM. HANİ ŞU CHP NİN YATACAK YERİ YOK! ZİHNİYETİYLE... BUNLARDIR ÜLKEYİ KURAN, BUNLARDIR MİLLETİ VAR EDEN, BUNALRA BORÇLUSUNUZ YAŞAMAYI (HAŞA) DEMOKRASİ, EŞİTLİK, HAL, HUKUK, ADALET NE VARSA BUNLARINDIR LAKİN AKPARTİ İKTİDARDA İSE ASKERE DESTEĞİNİZ YALAKALIK, REİSİ SEVMENİZ YALAKALIK, YANDAŞ MEDYADAN BİRİ UÇURUMA YUVARLANIP ÖLDÜĞÜNDE GÖBEK ATIP RAHATLIYORLAR, 5 YAŞINDAKİ BİR KIZINBAŞINA KÖTÜ BİR ŞEY GELDİĞİNDE EĞERBÜYÜDÜĞÜNDE AKPARTİYE OY VERECEKSE İYİ OLMUŞ DİYECEK KADAR SOSYOPAT( BENCE TEDAVİSİ MÜMKÜN OLMAYAN ŞİZOFRENİK VAKA).BUNLARIN ZİHNİYETİ 140 YILDIR AYNI AMABİZDEN OLANLARIN BU REZİLLİKLERE DESTEK OLMASI ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 5 gün önce
  HER ŞEY ALLAH IN EMRETTİĞİ ŞEKİLDE SON BULACAĞINA GÖRE SIKINTI YOK. BU GÜNLERİ İBADETLE GEÇİRELİM. ŞEYTANLARIN NE YAPACAKLARINI KAFAYA TAKARAK KAFAYI YEMEYELİM... HASBİNALLAH VENİMEL VEKİL.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 gün önce
  HESAPLAR AYNI İLE DEDİĞİNİZ GİBİ. BU NOKTALARA GELİNECEĞİ DE DÜNDEN BELLİ İDİ.SİZİN DE BELİRTTİĞİNİZ GİBİ BAŞ HEDEFLERDEN BİRİ TÜRKİYE. BİZLER BUNU HİSSETTİĞİMİZ VE ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ İÇİN ,OLACAKLARA ÜLKEYİ HAZIRLAYACAK BİR LİDERİ DESTEKLEDİK.ŞİMDİ GELDİK YİNE BEKA MESELESİNE.GERÇEKTEN ÜLKEMİZİN ÇOK ÖNEMLİ BİR BEKA MESELESİ VAR.ÇÜNKÜ,ERDOĞAN'IN TASFİYESİ HALİNDE GELEBİLECEK ALTERNATİFLERE BAKINCA İNSANIN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUYOR.BUNUN GERÇEKLEŞMESİ HALİNDE TÜRKİYE DİRENEN DEĞİL,ABD YE KARŞI DİRENÇLERİ KIRAN BİR ÜLKE POZİSYONUNA GEÇER.BUNDAN KİMSENİN ZERRE KADAR ŞÜPHESİ OLMASIN.ELLERİNİZE SAĞLIK.HÜRMET EDİYORUM.
 • Zafer YılmazZafer Yılmaz5 gün önce
  ''2025’de digital devrim sonra hava savunma sisteminin değişeceğinden veABD’nin Türkiye’ye karşı tehditkar politikalarından dolayıBU KONUNUN YENİDEN DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİYOR'' dan kastınız S400 alacak olmamız mı hocam ?
 • Tamam Tamam 5 gün önce
  Savaş çıkacak. İstanbul seçimleri yapılmayacak. Ekonomik kriz unutulacak. Beka meselesi gündeme getirilecek.
 • anadolu kartalıanadolu kartalı5 gün önce
  üstadım ALLAH korusun diyorum görelim mev lam neyler neylerse güzel eyler
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM5 gün önce
  Amerika ve Avrupa ve de Baş vampirlerden İngiltere parçalanacak lar,bunlarıda yazmalsın.Savaş onları ayakta tutamayacak.Türkiye Büyüyecek GüçlenecekMüslümanlar kendi kurgularını yapmalı,kurulan oyunları anlamaya çalışarak ömür tüketmemeli değil mi.Köklerimize ait olmalıyız.Kurguları biz yapmalıyız.Büyük Fırsatlar elimizde yeterki gözlerimiz açalım.Özellikle tarikatlar Amerika ve İngiltereve de masonik ve tapınakçıların kuyrukluğunu bırakmalı değil mi.Müslümanlık bir yerlerin kurgu oyuncağı olmamalı değil mi.Seni Çok seviyoruz.ama her analizin de doğru değil.Saygılarımla.
 • Kömür KarasıKömür Karası5 gün önce
  Dünyanı en önemli meselesi "İstanbul Seçimi" dururken siz neden bu "lüzumsuz" işlerle uğraşırsınız ki?!.. İktidar temsilcilerinden siyaset artıklarına, "malum media" dan sosyal media ya; başlayan bir savaş zaten var. Ne "incler" dökülüyor toplasanız "alim" olursunuz! "Adaletin terazisini silen" mi dersin, "Yunan Ekrem"den tutta "Makedon Mansur"a uzanan "bilimsel kimlik çalışmaları" mı dersin, neler neler! Bence, sayın Karahasanoğlu'nun bugünkü "cihana yol göstercek" eserini bir okuyun. Ne o öyle: Ortadoğuymuş, Basraymış, Doğu Akdenizmiş, Egeymiş!.. Yani şimdi bunlar İmamoğlu'nun soyadı değişikliğinden, hakkında açılan dava sayısından, "kökeni"nin araştırılmasından daha mı önemli?!.. Hemen her "AKP" li şu adama atacak bir pislik buluyor, sizde yok mu atacak bir şey? Ama hatırlıyorum siz baştan "AKP" li değil Ak Partiliyim demiştiniz. Ama görünen o ki AKPliler Ak Partiyi çoktan ele geçirmişler. (Sayın Editör, küfür veya hakaret görüyorsan yorumu yayınlama, aksi halde bırak yazarın kedisi değerlendirsin.)
 • Abdullah HakyazarAbdullah Hakyazar5 gün önce
  İnsanoğlunun şu dünyada ki alacağı nefesleri ve yiyeceği lokmaları sayılı olmasına rağmen durmadan bir didişme ve mücadele halinde olması onun ne kadar zalim ve nefis perest olduğunun göstergesidir. Bu didişme hakindeyken zamanında mazlum olanlar muktedir olduklarında maalesef zalim konumuna geçip Haksız, hukuksuz ve Adaletsizce uygulamalar yapıyorlar. Bu durumda Yüce Allah'ın gücüne gidiyor ve onların elinden iktidarı alıyor!
 • DR. ÖMER NASUHİ BİLDİKDR. ÖMER NASUHİ BİLDİK5 gün önce
  Genel panaromanın güzel bir özeti bu yazı. Detaya inilirse bu bir "Ümmül-ma'rekaat" (Savaşların Anası) olacak bir dizi "zincirleme savaşı" tetikleyecek. Öncelikle kullanılacak silah teknolojisi "Rum-Pers Savaşı"nda "nükleer silahlar" değil henüz; konvansiyonel kategoride. Fakat tetikleyeceği/doğuracağı çok sayıda savaşlar çok geniş bir coğrafyaya yayılacak. Henüz Pasifik'te yaşanacak olan "Yıldız Savaşları"yani "Nükleer Savaş" kategorisindeki "Gog-Magog Savaşı" değil bu; şimdiki konvansiyonel Savaşın adı "Armegadon" olacak her ne kadar bir "Fırat fitnesi" olarak başlasa da. Ateşi Ortadoğu coğrafyasından taşacak olsa da "Kıyamet için Son Savaş olan Gog-Magog Savaşı denilen Nükleer Yıldız Savaşları" değil. 2014 yılında başlaması beklenen gecikmiş bir Savaş bu; için için yanıyor olsa da alevleri tutuşmamıştı; şimdi kararlılık ile yürüyüşe geçildi. "Rum-Pers Savaşı" Ceziretül-Arab'tan Türkiye'ye, Lübnan'dan Pakistan'a, Basra Körfezi'nden Akdeniz'e yayılacak; buna kuşku yok!!! Ancak yine de 2039 yılında beklenen ve belki "Armegadon" ile muttasıl hale gelecek olup erken bir doğum travayına yol açacak olan "Gog-Magog Savaşı" da peşisıra arkada!!!
 • GALİPGALİP5 gün önce
  Hocam Ege’deki adalar bu dönemde gitti Yunan’a birer birer. Adamlar göstere göstere ızgara bile yaptılar savunma bakanlarının katılımıyla. Biz de seyrettik.
 • BekirBekir5 gün önce
  Biz işimize bakalım bir an önce başka devletlere çaktırmadan savunmamızı yeni bilinmeyen silahlarla donatıp yeri geldiğinde ortaya çıkıp onların gardını almalarınafırsat vermemek lazım. Haydi Türkiyem gayret
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN5 gün önce
  Sayın yazar. Chp'ye yükleniyorsunuz ada mevzuunda ama yanılıyorsunuz. 12 Adaları Lozan'da verdik ama hangi Lozan'da? 12 adayı Lozan'da verdiğimiz söylenir, doğrudur. Lozan'da verdik ama 24 Temmuz 1923'teki Lozan Anlaşması ile değil, İtalya ile 1912'de imzalamak zorunda kaldığımız ilk Lozan Anlaşması ile. Lozan'ın sahil semti Uşi'de. Acaba o tarih itibariyle Osmanlı payitahtında kim oturmaktaydı? Tabii ki sultan 5. Reşat. 15 Ekim 1912'de imzaladığımız bu metin tarihimizde Uşi Anlaşması diye geçer. Hatta 1930'lu senelere kadar 1. Lozan denmiştir. Üstelik bu ilk Lozan'ın aslı, Osmanlı Arşivleri'nin Muahadeler tasnifindeki 418 ve 419 numaralı dosyalarda muhafaza edilmektedir. Tarihçilerimiz İki Lozan Anlaşması olduğundan bihaber kaldıkları için uydururlar da uydururlar. Siz Chp ile ilgisinin olmadığı aşikar iken bu hususta nasıl olurda TUFAYA düştünüz anlamak mümkün değil. Saygılarımla,
 • SamiSami5 gün önce
  Adalet, liyakat olsun,rüşvet iltimas kalksın...Sen o zaman gör Türkiye'yi.
 • Nurullah Nurullah 5 gün önce
  Savaş çıkarsa çıksın. Bu Aziz Millet atletiyle tank durdurdu. Havadaki F-16'nın üzerine atlar gibi hamle yaptı. Tankın altına yattı, kurşuna kafa attı. ABD düşünsün. Dombıra eşliğinde Washington'a gireriz. Ver Mehteri Coniye, Siyoniste, ABD köpeklerine Ver Mehteri Ver. 82 Musul, 83 Kerkük, 84 California, 85 Washington
 • HalukHaluk5 gün önce
  Allah bizleri korusun Hocam cevremizde bunlar olurken biz birlik ve beraberligimizi bozacak eylemlerden kacinmaliyiz ozellikle siyasiler konusmalarina dikkat etmeli
 • Kenan duruKenan duru5 gün önce
  Yorumlarınıza aynen katılıyorum hocam ALLAH vatanımızı vatandaşımızı milletimizi herturlu belâdan korusun
 • yavyav5 gün önce
  ezoterik
 • .Ahmet 61.Ahmet 615 gün önce
  Allah cc insanlari kendi hallerine bıraksa idi dünyayı hergün dümdüz yaparlardı.Vemekeru vemekerallah vallhu hayrul makirin.Lahavle velakuvvete illabillah
 • tuzcutuzcu5 gün önce
  Batılılar açlıktan ölmeye başlamadan küresel bir savaş çıkarmaz...Aç kalacakmış gibi de durmuyorlar, bilakis her türlü tedbiri de gayet güzel alıyorlar ve mükemmele yakın bir şekilde de her konuda anlaşıyorlar....

Günün Özeti