Dua ve..

17 Mayıs 2018 Perşembe

Erdoğan İngiltere’den döndü. Ramazan başladı. Sürece Kudüs damgasını vurdu.. Erdoğan bir yandan partisinin milletvekili adaylarını belirleyecek, bir yandan Kudüs için kafa yoracak. Bu seçim Ramazan ve Kudüs’ün gölgesinde gerçekleşecek. İnşallah bu manevi iklim adayların kimliklerine yansır.

Duam o ki, Allah’ım bu kulunun gönlünü genişlet, sabrını, ferasetini ve cesaretini anlayışını artır ve sözlerini etkili kıl. Zalimler, cahiller, fasıklar, münafıkların hilelerine, planlarına karşı ona yardım et ki, onun son şeklini vereceği listede bunlar elensinler, milletin iradesinin tecellisinin vesilesi olarak listeye girmesinler. Eline, diline, beline güvenilmeyen insanları makam sahibi yapanlar, onların fitne ve fücurlarından da sorumlu olacaklardır.

Bu aday adayları, bu noktaya gelene kadar, temayüller ve mülakatlardan geçirildiler. Sonra bir heyet tarafından elendiler. Zalimler ve cahillerden yüz çeviren Rabbim, halka vekalet noktasında işi ehline ve liyakat sahiplerine vermek yerine, akrabalık, hemşehricilik, menfaat peşinde koşan, ya da tehdit ve şantaja boyun eğerek vazifelerini Senin rızana uygun olarak yapmayanlara, hak sahiplerinin hakkını engelleyerek birilerini haketmedikleri halde yüceltmeye kalkanlara fırsat verme. Onları her iki cihanda da zelil et. Malları ve makamlarını, onlara, onlara destek veren, onları himaye edenlerle birlikte onların başına bela et. Mazlumların intikamını onlardan al Rabbim. Bizi, mazlumlara yardım, zalimlerden mazlumların intikamının alınması yolunda vesile eyle Rabbim.

Ve tabii bu süreçte, gerçekten Allah rızası için çileye talip olan adaylardan ve doğru adayı seçmek için çabalayan delegelerden, onlarla mülakat yaparken aklından ve kalbinden başka düşünceler geçirmeyen heyet üyelerinden Allah razı olsun.

Erdoğan, keşke birtakım erdemli insanları engelleyen ya da sahtekarları aklayan isimleri de tesbit edip, onları teşkilatından uzaklaştırsa ve onların yüzüne bir daha bakmasa.

Zaman çok dardı. Temayüller istendiği gibi olmadı. Mülakatlar da adayları tanımak için yetersizdi. İnşallah bu eksiklikler bu süreçte telafi edilir.

Bu aday adaylığı meselesinde benim üzüldüğüm bir başka konu da, aday adayları belli olduktan sonra bu binlerce kişiden bir kişi de olsa, “bu listede benden daha değerli insanlar var, ben çekiliyorum” diye adaylıktan çekilmedi. Herkes bu konuda kendinden çok emin ve cesur. Ya da, “ben şu kişi lehine adaylıktan çekiliyorum. Ben aday olmuş gibi partim için çalışacağım” diyemedi!

Şimdi bakmak gerek, aday adayı olup, listeye girmeyenler, bundan sonra ne yapacak, ne diyecek! Seçicilerin doğru adayları listeye yazması gerek, seçmenin de doğru adayları seçmesi gerek. 

Ya iyilerden en iyiyi, ya da kötülerden en az kötüyü seçmeliyiz. Tercihte bulunmamak en kötüye razı olmak anlamına gelir. Şunun seçilmesi mümkünken, oy vermediğin için, ya da bir başka sebeble bir başkasına oy verdiğinde daha kötü birinin gelmesi sözkonusu ise bunu görmezden gelemeyiz.

Bu işler, yazıldığı, söylendiği kadar kolay değil elbette. Daha önce dürüst, bilgili, cesur zannettiğin adamlar, bir bakıyorsun o koltuğa oturunca tamamen değişmiş. Şeytan bu adamlarla daha fazla zaman geçirmek için “fazla mesai” yapıyor. Siyasetin şeytanları daha kurnaz. Çünkü oradaki başarıları bütün bir toplumu etkiliyor.

Aslında seçimlerin sonuçlarına ilişkin benim fazla bir kaygım yok. Sonuçta her topluluk layık olduğu gibi idare olunacak.. İktidar değişikliğinden önce, toplumun değişmesinin yönü ve liyakatı beni ilgilendirir. Değil mi ki, Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecek. Ve değil mi ki, Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirip çevirerek. Değil mi ki, bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır murat etmiş olabilir. Değil mi ki, bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi, “ol” diyince olduran, “öl” diyince öldüren bir Allah var ve O kadere, rızga ve ecele hükmetmektedir. Hayır ve şer O’nun iradesi içindedir. Bize düşen ise O’nun rızasına tabi olmaktır. Sabredenlerden, şükredenlerden, direnenlerden olmaktır.

Ben, ne, haşa Allah’ı kıyamete zorlayanlardan, ne de iktidara zorlayanlardan olacağım. Şüphesiz ki Allah iradesini gerçekleştirmek konusunda kimsenin yardımına muhtaç değildir. Allah dilerse kafirleri, hatta Şeytanları bile dinine, iradesine hizmete memur edebilir.

Sonunda Allah’ın dediği olacak. O zaman ne gam!

Bu seçime Ramazan damgasını vuracak. Kudüs damgasını vuracak. Kim ne yapıyorsa yapsın, Ramazan’ın ve Kudüs’ün ruhaniyeti içinde atsın adımını!.

Sonuç ne olursa olsun, zerrei miktar iyilik ya da kötülük yapan, yaptığı şeyin karşılığını görecektir. Kimse, haşa, Allah’ın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen aklına, akıl, yetmeyen parasına para yetirmeye  kalkmasın. Mü’minler müsterih olsunlar, “La tahzen”, “Allah bizimle” diyebiliyor muyuz ona bakalım. Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olabiliyor muyuz!

28 Şubat’ta direnenler Cennete gidecekler, bugün ihanet edenler, iktidarı kendi heva ve hevesleri, ihtirasları uğruna kullanmaya kalkanlar bugün cehenneme gidecektir. Ne zaman nerede yaşadığınız değil, ne yaptığınız önemli. Peygamber evinde küfre sapmak da mümkün, Firavun’un evinde Musa olup, cennete yükselmek de mümkün. Biz işimize bakalım. Yapıp yapmadıklarımızla ya kendi cennetimize sırtımızda tuğla taşıyacağız, ya da kendi cehennemimize odun taşıyacağız.

Bu dünyada tartışıp durduğumuz şeylerin hakikatinin bize gösterileceği bir gün var.

Siyaset bazı insanların gözünü kör ediyor. Ben diyorum ki, “ABD, AK Parti üzerinden BOP ile bölgedeki 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidar yapılarını değiştirmek için bir plan yapmıştı. Erdoğan ‘One minute’, ‘Mavi Marmara süreci’nde bu oyunu bozdu”. Ben diyorum ki, ABD, AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’cüler üzerinden, Türkiye’yi bir sıçrama tahtası olarak kullanmak istiyordu. Laik Türkiye’yi bir rol model olarak kullanarak İslam dünyasının din algısını değiştirmek istiyordu. Amerikano İslam’ın misyoner merkezi yapmak istiyordu. Erdoğan bu oyunu bozdu. Daha işin başında şiir okudu diye Erdoğan’a  siyaset yasağı getirenler de bunlardı” diyorum, “Dilipak, AK Parti bir Amerikan Projesidir dedi” diye sosyal media’da kampanya düzenliyorlar. Oysa konuşmalarım ve yazılarım ortada. Kendileri ABD’nin, CIA’nın, MOSSAD’ın kucağına oturmuş, başkalarını suçluyorlar. Ve birtakım hainler ve ahmaklar da, siyasi ihtirasları gözlerini kör etmiş olmalı ki, bu yalanlara sarılıyorlar. Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın, sonuçta her şeyi, gören, duyan, bilen ve hesap soracak bir Allah var.. İlk ve son gerçek bu!

Bu aday listeleri ile ilgili son bir söz: İster hile yapsın, ister görevini hakkı ile yapsın, sonunda Allah’ın iradesi tecelli edecek. Kimse Allah’ın hükmünü ya da kişilerin kaderini belirlemeyecek, sadece bu sonuca vesile olacak. Bu vesile aslında, bu işe alet onların akıbetini belirleyecek. Yoksa kimse şu şöyle yaptı diye, ne rızgından az veya çok yiyecek, ne ecelinden az ya da çok yaşamayacak.

Allah’ım bizim ellerimizle zalimleri cezalandır ve mazlumlara yardım et! Listeleri hazırlayacak ellere ümmetin iradesinin tecelligahı olacak makama gidecekleri Senin rızana muvafık olacakların isimleri yazdır. Eli haktan sapanları zelil eyle! Seçmenimizi Kudüs’ün kurtuluşuna vesile olacak kadroların meclise girmesi yönünde meylettir. Zulme sapanlara fırsat verme ve onları perişan eyle. Sen, cahil ve zalimlere yardım etmezsin. Alemlerin Rabbı’na hamdolsun.. 

Rabbım, bize Mescidi Aksa davasını kendine dava edinecek, zalimlerin korkusu olan, mazlumların yardımcısı insanların ağırlıkta olduğu bir meclis ihsan et ve bizi böyle bir meclise layık bir ümmet kıl.

Esselamu menittebaül Hüda ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AnkaraAnkara8 ay önce
  Zor bir seçim olacak . Allah’ın yardımını hal edecek adaylar , dürüst adamlar aday yapılmazsa iş çok zor . Ankara’da mevcut vekiller aday yapılırsa Ankara kaybedilir . Ankara giderse Türkiye gider . Allah korusun . Ankara’da mevcut hiç Blr vekil aday yapılmaz yenl yüzler aday olursa reis kendi performansı ile kazanır . Ama mevcut vekiller aday olursa sa bunlar reisin oylarını çok düşürürler. Bu inçe çizgiye çok ama çok dikkat..
 • İsmetİsmet8 ay önce
  Kurtuluş, insanların bir göreve talip olurken menfaat ları değil de Allah rızası için olduğu zamandır. Ben milletvekilliğine talip olanların tamamının kendi menfaatları için olduğuna inanıyorum.
 • Ali rızaAli rıza8 ay önce
  Hocam helal olsun kimin cennete kimin cehenneme gideceğini biliyorsun birde isim listesi yayınlasan yanlış olmasın demekki Allah ilminin bir kısmını sana vermişmehdilik yakın Adnan Oktar ne yapacak durum karışık elini çabuk tut cemaat bekliyor
 • RabiaRabia8 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim: Artık onlar nasıl düşünüp öğüt alacaklar? Öğüt alma zamanı geçti. Oysa kendilerine gerçeği açıklayan bir elçi gelmişti.duhan süresi 13.ayet elhamdülillah Sayin Dilipak İsrail teröristleri nin Filistin de yaptığı katliamlarını lanetliyoruz.bu vesilesiyle tüm İslam aleminin Ramazan ayı ni tebrik ediyoruz.yilmadik yikilmadik önce Allah sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vesilesiyle.duaniza Amin diyoruz.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • tuzcutuzcu8 ay önce
  28 Şubat’ta direnenler Cennete gidecekler, bugün ihanet edenler, iktidarı kendi heva ve hevesleri, ihtirasları uğruna kullanmaya kalkanlar bugün cehenneme gidecektir. HOCAM EMİN MİSİN?
 • Sadık boraSadık bora8 ay önce
  Kocaelide 35 senelik fetöcü işadamı beşgen mobilyanın sahibi ifadeden sonra serbest bırakıldı..hocam sana yazabildim..sinirle ramazanınızi tebrik etmeyi unuttum.Ramazanınız mübarek olsun
 • murat demirmurat demir8 ay önce
  Sayın hocam harika bir yazı,hislerimize tercüman oldunuz.varolun ALLAH uzun ömürler versin.Hayırlı iftarlar.
 • GÜL GÜL 8 ay önce
  AMİN
 • Meral çiftçiMeral çiftçi8 ay önce
  Amin amin amin
 • Şeref KanburoğluŞeref Kanburoğlu8 ay önce
  Siz demediniz belki ama,Erbakan AKP bir siyonizm projesidir dedi....şŞ
 • p.devletp.devlet8 ay önce
  benim,aynı binadan en az 3 kişiyi telefon dolandırıcıları aradı gayrettepe emniyet falan emniyet diye ....iyice azıya aldılar hergün kaç kişi bunların tuzağına düşüyor...bu konuyu yazın...
 • karapanterkarapanter8 ay önce
  sayın Dilipak ilk defa size katılıyorum. Yazınızda diyorsunuz ki "Rabbım, bize Mescidi Aksa davasını kendine dava edinecek, zalimlerin korkusu olan, mazlumların yardımcısı insanların ağırlıkta olduğu bir meclis ihsan et ve bizi böyle bir meclise layık bir ümmet kıl." Evet artık müslüman gözüken değil gerçek müslümanlardan oluşan bir meclis istiyoruz, çalmayan, çırpmayan, bunlara arka çıkmayan, kendi iradesi ile hareket eden, kayıtsız şartsız biat eden değil sorgulayıp gerekirse asrı saadet te olduğu gibi haksızlığa karşı çıkan, beytülmalı babasının malı gibi israf etmeyen, halk için çalışan Allah korkusunu her daim yüreğinde hisseden, bu örnekleri çoğaltabiliriz kısacası özü ile sözü ile icraatları ile gerçek müslüman görmek istiyoruz meclisimizde.
 • İhsan Aydogduİhsan Aydogdu8 ay önce
  Zaman çok darmış kim belirledi bu zamanı chp mi. birde sayın yazar seçilmesi mümkün olmayana oy vermekte vebalmis ...
 • Şerafettin Gökkaya Şerafettin Gökkaya 8 ay önce
  AMİN AMİN AMİN
 • Şerafettin Gökkaya Şerafettin Gökkaya 8 ay önce
  Amin kardeşim Amin
 • Şerafettin Gökkaya Şerafettin Gökkaya 8 ay önce
  Allah razı olsun Abdurrahman Dilipak abi. Rabbim cümlemizi Sabreden, şükreden, direnen kullarından eylesin inşallah. Rabbim hakkımızda her şeyn hayırlısını versin yar ve yardımcımız olsun inşallah. selam ve dua ile.
 • abdullah yalçınabdullah yalçın8 ay önce
  amin amin amin binlerce kez amin . rabbim milletimizi hain ve satılıkkorkakve makam için düşmanları ile el birliği edenlerden muhafaza eylesin.
 • alp tekalp tek8 ay önce
  yazınızın dua niteliğinde olan her bir kısmına canı gönülden AMİN AMİN AMİN "aday adaylığı meselesinde benim üzüldüğüm bir başka konu da, aday adayları belli olduktan sonra bu binlerce kişiden bir kişi de olsa, “bu listede benden daha değerli insanlar var, ben çekiliyorum” diye adaylıktan çekilmedi."yazınızın bu bölümünü alarak size bu konuda bir şey söylemek istedim, neden böyle biliyor musunuz bizzat içlerinde olan biri olarak söylemek durumundayım bildiği bilmediği her konuda maalesef bu zamanki yola çıktıklarımız her konuda iddialı bilgi sahibi, bilgisizliğin verdiği anormal bir özgüven ve cesaret var sorsanız yıllarca bir işi yapmış kişiden bile daha bilgililer .... umarım okursunuz .
 • hakanhakan8 ay önce
  İngiltere seviciler dediklerin ne oldu hatırladın mı gül için neler demiştin. şimdi çıkar için başkası gidince dua ediyosun
 • ihsihs8 ay önce
  Amin
 • rızarıza8 ay önce
  amin...
 • MUSTAFA KIZAN MUSTAFA KIZAN 8 ay önce
  BU DUA GİBİ GİBİ GÖRÜNÜYOR AMAYARANA ADRES GÖSTERİLEREK>>Erdoğan, keşke birtakım erdemli insanları engelleyen ya da sahtekarları aklayan isimleri de tesbit edip, onları teşkilatından uzaklaştırsa ve onların yüzüne bir daha bakmasa. YAZINIZIN BAM TELİKISMI >: Aslında seçimlerin sonuçlarına ilişkin benim fazla bir kaygım yok .... VE SAİRE VE SAİRE Hayır ve şer O’nun iradesi içindedir. Bize düşen ise O’nun rızasına tabi olmaktır. Sabredenlerden, şükredenlerden, direnenlerden olmaktır.YAZINIZDA :>"Siyaset bazı insanların gözünü kör ediyor."YAZARAK YAZINIZDA :>BOB ÇALIŞMASI (AK)LAMADA VAR > 22 ÜLKE SINIRI .(BİRÇOĞU DEĞİŞTİ KÖR VE LAL) ‘One minute’,((DUYUP HABER LER YAPIP BEN MODERATÖR,E SÖYLEMİŞT,İME (KÖR VE LAL.. )) HELE< ‘Mavi Marmara süreci’nde bu oyunu bozdu”.YOK MU BİRİLERİNİN ZAMANIN OTORİTESİNDEN İZİN Mİ?ALDINIZ DA GİTTİNİZİ KOCAMAN KOCAMAN HARFLERLESEÇİM ÖNCELERİMİTİNG, MİTİNG ,MANŞET, MANŞET PROGRAM ,PROGRAM MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİ SIRTINDAN SEÇİMİ KAZANILDIKTAN SORA SECİM SONRASI (BANA MI SORDUNUZ DA GİTTİNİ ZE KÖR VE LAL) )) VE HER ZAMANKİ DİLİPAK>> Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın, sonuçta her şeyi, gören, duyan, bilen ve hesap soracak bir Allah var.. İlk ve son gerçek bu! >>(ANCAK VE ANCA DOĞRUYU ALLAH CC BİLİR VE TERAZİSİ ŞAŞMAZ)) > (TARAF GİRLİKLERİNİ Zİ BİR TARAFA BIRAKARAK AMİN DİYEBİLECEĞİM DUANIZ ODA RABBİM İFADESİYLE BAŞLADIĞI İÇİN..) >> Rabbım, bize Mescidi Aksa davasını kendine dava edinecek, zalimlerin korkusu olan, mazlumların yardımcısı insanların ağırlıkta olduğu bir meclis ihsan et ve bizi böyle bir meclise layık bir ümmet kıl.>>(( VE YİNE AKSA VE YİNE GAZZE VE YİNE UYUTULMAYA ÇALIŞILAN ÜMMET...))) .YAZINIZDA :>"Siyaset bazı insanların gözünü kör ediyor DEMİŞTİNİZ YA SİYASET DEĞİLPOLİTİKA ...
 • Akıncı Akıncı 8 ay önce
  Bu yaşananlar, seçimlere pozitif olarak yansıyacaktır. Kudüs bir tokat gibi uyuyanları, gaflet içinde olanları uyandıracaktır. Elinde olana şükretme vesilesi olacaktır. Türkiye siyasetinde çürüme söz konusu olsa da, One Minute'u unutmadı Müslümanlar. Sinekler konduysa ballı mevkilere duanızdaki gibi liderlerimize Allah'tan basiret, feraset, cesaret, furkan dileriz. Hatalarını telafi etmelerini sağlayacak anlayış dileriz. Her daim kendisi de olsa Hakkı üstün tutup Haktan yana olmalarını dileriz. Sadece liderler mi? Sadece liderle olacak iş mi? Milletimiz için de... Bu güzel milletim için de...
 • AhmetAhmet8 ay önce
  AMİN AMİN AMİN AMİN
 • MardinliMardinli8 ay önce
  Sayın dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Bize düşen duanıza amin amin amin diyorum.Allah CC bu mübarek ramazanı şerifi hurmetine Mübarek filistinli şehidlerin hurmetine duanızı duamıza kabul buyursun amin.Muhterem hocam buyurduğunuz gibi aday tespiti çok önemlidir.İnsaallah tespit komisyonu kimsenin tesiri altında kalmadan titiz bir çalşma yaptılar.Millete devlete layık olanlar seçtiler.Temennimiz budur ve inşaallah doğru olanı tesbit edib milletin huzuruna gelecek ve millet tarafında kabul edilenler olacak.Bunu söylerken aklıma bir şey geldi bunu söyliyeceğim.Bir hür dava partisi ile ittifak olursa daha ıyi olacak.İki bu ramazanı şerifi hurmetine mazlumların için af çıkarılması çok ıyi olacaktı.Üç kesinlikle hayin olanlar adayını kabul edilmemesi lazım.Zaten hayin olanlar adaylığı kabul edilmediği zaman ak partiye yaramaz aleyhine çalışacak hayırlısı Allahtan diliyorum selam ve dua ile
 • nknk8 ay önce
  iki cihan saadet im
 • alidalalidal8 ay önce
  aman mardine dikkatsoyadı üzerinden din istismarı yapanlar var .mesela falan oğulları gibi.
 • Ahmet toluAhmet tolu8 ay önce
  Amin inşaallah
 • Lütfü özen Lütfü özen 8 ay önce
  Bu duaya amin demek düşer. hep istediğimiz beklediğimiz böyle bir meclis.hocam ağzınıza yüreğine sağlık RABBİM ömrünüzü bereketli kılsın
 • Lütfü özen Lütfü özen 8 ay önce
  Bu duaya amin demek düşer. hep istediğimiz beklediğimiz böyle bir meclis.hocam ağzınıza yüreğine sağlık RABBİM ömrünüzü bereketli kılsın
 • Biz.Biz.8 ay önce
  S.a. hocam Cok haklisiniz...Amma velakin Musluman iz islerimiz alavere dalavere saniyoruzki inanmak ve ibadetle kurtulacagiz.Işimizi ALLAH cc.her an bizi gordugunu untmayarak dogru durust yasamali ki ibadetlerimizin karsiligini CENABIALLAH dan bekliyelim...
 • Tarık EreganTarık Eregan8 ay önce
  Milletvekilleri maaş aldıkça asla Türkiye düzelmiyecek!
 • KocasolakKocasolak8 ay önce
  Allsh razı olsun hocam. Aday adayı olmamış nice SAĞLAM insanımız var, onlara zorla da olsa kabul ettirilerek aday göstermek gerek. M.vekili maaşları ve giderleri askari ücret tesbiti yapılırken ÜLKE ŞARTLARI nasıl sık kullanılıyorsa, vekil maaşları ve harçları için de göz önüne alınsın. Hocam bu konuyu hiç kimse yazmıyor. Avukat, mimar, doktor, mühendis ve mütahitler VERGİ KAÇAKÇILIĞINDA ZİRVE meslekler, ve aday adaylarının tamamına yakını bu mesleklerden. Ankara baro başkan yardımcısı 78 bin tl. gelir beyan etmiş, mimarlar odası yediği haramlardan dolayı, malum. Tabibler odası ha keza. Maliyemiz DÜRÜST çalışsa, haram yedirmese bu zevata, eminim ÇOK şey değişecek. Dürüst bir maliye, dürüst memurlarlar atanması için Allah yardım etsin. Amin.
 • ahmetahmet8 ay önce
  adayları elemek için zaman dardı demiştiniz. bahçelinin aklına uyup seçimi erkene almanın ne mantığı vardı. zaten meclis çoğunluğu ak partide. reis cumhurbaşkanı.. erken seçimler hep zarar vermiştir..
 • ahmet kemalahmet kemal8 ay önce
  "cennete gidecekler " değil de "inşallah cennete gidecekler" deseydiniz daha doğru olurdu. ..
 • maraşlımaraşlı8 ay önce
  Başta memleketim olmak üzere, siyasette yedek klübesinde oturan futbolcu gibi adı sanı hiç duyulmayan sırf koltuk dolduran eski milletvekillerine bir performans raporu oluşturun, İşe yarayan yaramayan belli olur. Siyasi hayatını bırakın normal yaşamında bile elinden bir iş gelmeyen milletvekilleri var. adamdan ancak okeye dördüncü olacak tipler var. Türkiyenin kaybedecek zamanı yok , dört bir yandan kuşatıldık. İnsanlar sizi orada koltuk doldurun diye , yakınlarınızı devlete yerleştirin diye seçmiyor. Şahsen kendi şehrimde seçilipte icraatına şahit olduğumuz hiç bir siyasetçi tanımadım. O yüzden artık siyasette bir şeyler değişsin , yeter artık aynı uyuşuk tiplerle bu işler yürümüyor. her seçimde bol keseden vaatler millet yemiyor. Her kes elini taşın altına koymalı , tüm milletvekillerine Türkiyenin bir sorununu çözme görevi verilse sorun kalmaz. Bu seçimde en iyileri seçin yoksa , oy moy yok , Cenabı hak bir zamanlar islamın bayraktarlığını araplardan alıp türklere verdiyse , adam gibi davamıza sahip çıkmaz isek ,Allahu tealanın başka kullarıda var.selametle
 • MelikeMelike8 ay önce
  Amin hocam benim.değerli hocam Allah sizede sağlıklı hayırlı bereketli bir ömür nasip eylesin inşallah.sizi bilen biliyor zaten.ne derlerse ne yazarlarsa yazsınlar biz sizi biliyoruz hocam.onların canı cehenneme.Allaha emanet olun.
 • Sinan arslanSinan arslan8 ay önce
  Allah razı olsun.ifadelerini ifadelerimizdir.tercüman oldunuz. Abd oranla nükleer anlaşmayı iptal etti. Bu anlaşma ayakkabı kutuları denilerek Halkbankası üzerine oynanan oyunların akabinde imzalanmıştı. O gün de bu günde oranda bir değişiklik olmadığı halde niye imzalandı, niye iptal edildi. Sadece Türkiye yı sekteye uğratmak.
 • KardeşinizKardeşiniz8 ay önce
  Sayın Dilipak, "Allah'ı kıyamete zorlamak... Allah'ı iktidara zorlamak... Allah'ın yetmeyen gücü... Allah'ın yetmeyen parası... Allah'ın yetmeyen aklı..." ifadeleri, "haşa" kaydına rağmen, islami ve itikadi vakar zaviyesinden, hafif düşmüş. Bitiş selamının doğrusu "Esselamü ala men'ittebea'l-Hüda". Saygılarımla...
 • şenerşener8 ay önce
  türkiye nin sana ihtiyacı var ...
 • Vatan TuranVatan Turan8 ay önce
  Yazıların dua kısmına Amin derim. ...
 • Mustafa KüçükkandemirMustafa Küçükkandemir8 ay önce
  Bu güzel tespit ve duanız a amin diyorum.Allah yardımcımız olsunç
 • VeliVeli8 ay önce
  Daha once yazılanların bir tekrarı gibi...
 • Mahmut ŞensözlüerMahmut Şensözlüer8 ay önce
  AMİN .AMİN .AMİN
 • Remzi hoca Remzi hoca 8 ay önce
  Tamamen katılıyorum. Çok güzel tespitler. Kalemine sağlık Dilipak hocam.
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Selam aleykum sayin hocam bunca saydiklarina katiliyom insallah amin diyorum
 • Mehmet IngiltereMehmet Ingiltere8 ay önce
  Bu Dilipak hocamizin yaptigi her dua ya amin diyorum. Kendisinin hic yolundan sapmadigi ve herzaman icten ve samimi oldugu, birde icimizden biri olgu icin cok saygi duyoyorum Allah kendilerine uzun omurler versin ki o kendine has dusuncelerinden daha fazla faydanalim.Hurmetlerle

Günün Özeti