Dindar adamı şeytan nasıl kandırır!

10 Ekim 2019 Perşembe

Ayet öyle diyor: Şeytan sizi Allah’la kandırmasın.

Şeytan size sağınızdan, solunuzdan, önünüzden arkanızdan, aşağıdan ve yukarıdan gelir. Açık bir kapı bulursa içinize girer ve damarlarınızda dolaşır. Kanın gittiği her yere gider.

Unutmayın, Şeytanın varlığı günah işlemenizin bahanesi, gerekçesi olamaz.

Derler ki, “Kedi aç kalır ve yavrusunu yemeye karar verirse, onu fareye benzetirmiş.

Dindar biri yalan söylememeli, haram yememeli, zina etmemeli, içki içmemeli, adam öldürmemeli. Evet bu doğru. Ama Müslüman adam bunları yapmaz diye bir şey yok. Yaptı diye de dinden çıkmaz. Bunları yapmasa da, bunları meşru görürse, dinden çıkar.

Şeytan (lanet olası) benim nefsimin yoldaşı! Hep kulağıma bir şeyler fısıldar durur. Yorulmaz da.  Ah o “Hannas” yok mu o “Hannas”. Hani o “vesvese veren” Ve onların cin ve insan taifesinden yardımcıları! Benden ya da bir başkasından hiç vazgeçmezler. Dostlarım bana kızıp, benden uzaklaşabilir ama Şeytanım beni hiç bırakmaz!.

Şeytandan kaçamazsınız. Gölgeniz nasıl sizi takip ederse o hep yanınızda. Tek kurtuluşunuz var, taşlanmış ve lanetlenmiş Şeytandan kurtulmak için, onun dediğinin tersini yapın. “LA” deyin.

Bizim o “işini bilen” memurumuz şöyle düşünür: Ötekiler 80 yıldır bizi sömürdüler. Biz bu devlet için, millet için gecemizi gündüzümüze katıp çalıştık. Ben hâlâ kiradayım ve borçlanıyorum. Ve hâlâ en çok ben çalışıyorum. Ben imza atıyorum, birileri malı götürüyor. Birileri adamını buluyor, malı götürüyor. Ben niye yapmayayım. Ben çalışıyorum, o yiyor, bunda adalet var mı? Aslında ben daha fazlasını hakkediyorum, o zaman ben de “aklımı kullanayım” ve..

Şartnameyi biz hazırlıyoruz, denetimi biz yapıyoruz, imzayı biz atıyoruz, işadamı işi alıp taşeron’a veriyor %20+ alıyor. Biz maaşa talim. Adalet mi bu!

İşadamı şöyle düşünüyor. Ötekiler de götürüyor. Onlar başka yerlere harcıyorlar. Biz vakıf, cami, cemaat gibi yerlere harcıyoruz. Eee, bal tutan parmağını yalar. Yarın partimiz için harcamak gerekecek. Dernek, vakıf, memlekette yardım bekleyen insanlar var. Devlet onlara 80 yıldır yardım etmedi. Bu işleri de bugün biz yapıyoruz. Bu işler peşinde koşarken bizim de evimizde çoluk çocuk var. Kirada oturarak, dolmuşla bu işlere yetişemeyiz..

Cemaati, vakfı da, “devlet bizim değerimizi anlamıyor, devletin yapması gereken birçok iş bizim sırtımızda, bu işleri finansmanı için bu kardeşlerimiz bize yardımcı oluyorsa ne var bunda..

Kimi zekat toplayanların giderlerinin karşılanmasını hesab ediyor, kimi geçmiş dönemlerin hesabını yapıyor. Kimi hoca efendilerin şefaatinden meded umuyor, kimi benim kalbim temiz diyor, kimi tevbe etmekten söz ediyor, kimi hacca gidip defteri sildirmekten. Kimi ihtiyacını karşılayıp, ele güne muhtaç olmayacak kadar bir düzen kurduktan sonra, bugün aldıklarının karşılığını fazlası ile vakıflar üzerinden ödemeyi hayal eder, vakıf kurarım diye düşünür ama, tabi bu şeytanın kandırmak için onların kulaklarına fısıldadığı bir söz olarak kalır. Şeytan yaklaştığı insanın kulağına, onun nefsine hoş gelen daha önce düşünüp meylettiği şeyleri söyler.

Şeytan peşine düştü mü bir insanın ve o da ona kapıyı bir açtı mı, artık onun işi zor. Fuhuşa da sürükler, alkole de, kumara da. Her gün geri dönüş daha da zorlaşır. Bir süre sonra insanları hak ve hayır yolunda dönüştürmek için çıktığı yolda, bir noktadan sonra kendi dönüşmüş olur ve Şeytanın peşinden yürümeye devam eder.

Kim bunlar derseniz, onları görmek için çevrenize bakın bakalım, yok oldular değil mi? Onların gittikleri mekanlara bakın bakalım, eğer yolunuz düşerse tabii, kimlerle dost olmuşlar, kimlerle beraberler, kibir var mı? Eski dostları ile ilişkisi nasıl. Aile, çocuk, eş-dost ilişkileri ne durumda. Bunlar inandıkları gibi yaşamaktan uzaklaşınca yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar.. İlginçtir, eskiden radikalken, bugün, karı-kız peşinde koşanlarımız, kumar oynayan, futbol maçlarını kaçırmayan, malayani işler ve dostlar edinen, sık sık yemin eden, argo konuşan, küfreden, lüks mahallerde, yeni dostları ile sohbet ederken kahkahalar atan tiplere dönüşenler var.. 

Para, makam, güç konusunda hazırlıksız yakalandık. Aklımız ve imanımız, servetimiz ve gücümüze yön versin derken, tersi oldu, servetimiz ve gücümüz aklımız ve imanımıza yön verdi.. Bu helak sebebidir. İnandığımız gibi yaşamayınca, yaşadığımız gibi inanmaya başladık. Olduğumuz gibi görünmeyince, göründüğümüz gibi olmaya başladık. 

Kimimiz ilmimizle kibirlendik, kimimiz makamımızla, kimimin paramızla, kimimiz şöhretimizle. Kimimiz bunlara ulaşmak için Şeytanın yalan vaadlerine kandı, kimimiz bunları elde ettikten sonra sapıttı.

Bizim açlığını çektiğimiz birçok şey vardı: Para, makam, kadın.. Kimimiz bunlara ulaşamayınca bunlara sahip olanları itham ediyordu, demek ki, kimimiz bunlara karşı çıkarken, onları kıskanıyormuş. Bunlara sahip olunca bir anda sapıttılar.

İnsanoğlu neyi ihtirasla ister ya da neye sahip olur ve onunla kibirlenirse, Allah onları o şeylerle imtihan eder. O şeyler, “dua ile istenen bela”ya dönüşür.

Ya hu, öyle şeyler oldu ki, başlangıçta, partizanlık, cemaat, tarikat, hemşehricilik ile yola çıkanlar, gün geldi, ya sahip oldukları haram mal ve makamı muhafaza için ya da daha fazlasına sahip olmak için tam zıt bir dünya görüşüne sahip olanlarla kol kola girdiler ve haram mallarını korumak ve kendilerine birileri musallat olmasın diye Mafya ile kol kola girerek Mafyalaşmaya başladılar. Sermaye, siyaset, bürokrasi arasında Mafyöz çeteleşmeler başladı.

Birinin çıkıp bunlara; “durun kalabalıklar, yolunuz çıkmaz sokak” diye bağırması gerek.

O noktaya geldi ki işler, bunlar artık kendilerini savunmuyorlar, saldırıyorlar, tehdit ediyorlar.. Utanmıyorlar, görünmez, bilinmez de değiller artık. Birçok şey bilindiği halde arsızca yollarına devam ediyorlar. Kendilerinden kimsenin hesap soramayacağını zannediyorlar. Her kesimden “dostlarının” olmasına, sahip oldukları dosyalarla dehşet dengesi oluşturarak, itiraz edenleri susturacaklarını sanıyorlar.

Şeytanın hilelerinden kurtulmak istiyorsak, yüzümüzü HAK’ka dönelim. Ama dikkat, Şeytan sizi Allah’la aldatmasın. Cahillik edip de din ve devlet büyüklerinizi İlah ve Rab edinmeyin. Haksıza karşı, haklıdan yana olalım o her kimse ve işi ehline verelim. Aksi zulümdür ve Allah, cahil, zalim, fasık ve müfsit kişi ve topluluklara yardım etmez. Onların işlerini sarp dağlara sardırır. Kazandıkları, para makam ve şöhret, dua ile istenen bela olur onlar için.

Keşke insanlar yanlışta ısrar etmeseler de akıllarını başlarına toplasalar. Gelecek günler onlar için geçen günleri aratabilir. O gün geldiğinde bir dost ve yardımcı da bulamazlar.

Ve bir de, o unutmamamız gerekirken unuttuğumuz(!) bir din günü var, o her şeyin hesabının sorulacağı bir gün!! Ölüm en büyük ibret dersi olmalı bizim için! Heey! ölüm var ölüm! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GaripGarip1 gün önce
  Bankayı devlet açmış okulu devlet açmış ;denetlemiş vergi almış.Hiç bir şeyden haberi olmayan garibanı işten atıp açlığa yoksulluğa terketmiş.Bu konudaki dramlar saymakla bitmez.Özel harekatı kim bombaladı ,meçlisi kim bombaladı ,genel kurmay başkanını kim derdest etti ise kim emir verdiyse hemen idam edilsin en büyük cezaya çarptırılsın.Suçsuz insanların içeri atıldığı işsiz bırakıldığı açlığa mahkum edildiği bu konuda zülmün tavan yaptığı yerde;kimse haksızlığa adaletsizliğé karşı gelmezise helede o ülkenin gazetecisi din adamları milletvekilleri hukukcuları suspus olursa o ülkede kimse huzur bulamaz.Sayın Dilipak:Şeytanları bu ülkeye davet edip insanların üzerine salan sizsiniz , fetö denen iblis ergenekon -balyoz kumpasları ile suçsuz insanları iceri atıp 15 sene ceza verirken nerede idiniz.Ozaman olduğu gibi şimdide haksız yere işinden atılanlara sahip çıkmıyorsunuz.
 • Şerafettin Gökkaya Şerafettin Gökkaya 1 gün önce
  Allah razı olsun Abdurrahman Dilipak abi. Selam ve dua ile
 • AkifAkif2 gün önce
  Kapitalizm her yanımızı usul usul sarmış bir ahtapot gibi. Farkına varamadık. Toplumu hiç bu kadar kötü görmedim. İnşaallah şehitlerimiz hürmetine, Barış Pınarı harekatında çok sayıda şehidimiz var, Allah c.c. bize bir çıkış kapısı açar.
 • MehmetMehmet2 gün önce
  Arap Arap diyorduk biz Müslüman türkler. Şimdi kalmiş Türkiye düşmanliği yapiyorlar bakin sayin Abdurrahman bey. Biz muhafazakar ve milliyetçiler olarak Müslüman düşmanlarıyla nasil mücadele edelim ve araplarin savunalım. Laikler güzel bir malzeme çıkdi. Sustur susturabilirsen laik sekülerleri. 
 • Özdemir EgiciÖzdemir Egici2 gün önce
  Abdurrahman abi eline sağlık. Allah razı olsun. Selam ve hürmetler...
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ2 gün önce
  Baştan 13 paragraf okudum;tek kelimesine itiraz etmiyorum. Yerden göğe doğru. Devam edeceğim,bakalım bu doğruların içine yalanlar sıkıştıracakmısın?OHHHHH ! Nihayet Sn.DİLİPAK, YAZINIZIN TÜMÜ DOĞRULARI ANLATMIŞ. DİĞER YAZILARINIZIN HEMEN TÜMÜNDE OLDUĞU GİBİ ,ARAYA" Kemalist-CHP" FALAN SOKUŞTURMAMIŞSINIZ. VE KUR'AN'IN ANLATTIĞI GERÇEK DİN'DEN PASAJLAR VERMİŞSİNİZ. TEŞEKKÜRLER.
 • nostaljinostalji3 gün önce
  Şeyhlere hacı ve hocalar vasıtası ile Uydurma hadisle ile ile ALLAH ıle kandırırr )Oysa Kuranı kerim bu konuda insanları uyarıyor -Bkz. Maun suresi) Türk siyaset tarihinde bu maalesef yaygın özellikle sonyıllarda.
 • YAŞAR AKBAŞ YAŞAR AKBAŞ 3 gün önce
  "Kapitalizm" kendi insan tipini yaratırmış....Ona ancak son derece samimi olan insanlar ram olmazlarmış.....Ne mutlu dürüst olup dürüst kalanlara....Özgül ağırlıklarını hafifletmeyen serdengeçtilere....
 • YAŞAR AKBAŞ YAŞAR AKBAŞ 3 gün önce
  "Kapitalizm" kendi insan tipini yaratırmış....Ona ancak son derece samimi olan insanlar ram olmazlarmış.....Ne mutlu dürüst olup dürüst kalanlara....Özgül ağırlıklarını hafifletmeyen serdengeçtilere....
 • mustafaamustafaa3 gün önce
  bu nasıl bir din yav adam öldürüyor haram yiyor zina ediyor içki içiyordinden çıkmıyor ne güzel dinmiş yav
 • Halil Halil 3 gün önce
  Bizim orda şiytan derler. Şeytan bile Allahın rahmetinden ümitlenirmiş ahrette. Allah bize rahmetiyle muamele etsin inşallah.
 • Yusuf Yusuf 3 gün önce
  "Şeytan chp dir Veya akp dışındaki partilere oy verenlerdir " de kurtar
 • Hamza DemirbasHamza Demirbas3 gün önce
  Sayın Dilipak,Yazılarınızdan cemaatlerle bir sıkıntınız olduğu anlaşılıyor.Butun cemaatleri bir kefeye koymamanizi,hepsini tanıyıp hiç olmazsa bazı cemaatler şeklinde yazarsanız isabetli olur görüşündeyim.
 • BilalBilal3 gün önce
  Dindar adamı şeytan sözde müslüman siyasetçiler, sözde dinadamları, sözde islami yazarları....kullanarak kandırır.
 • müslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslimmüslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslim3 gün önce
  Eksik söyleyince doğru söylediklerinizde istenilen yere varmıyor, tesir etmiyor. Evet dinden o an için dinden çıkmaz. "Bir kul günah işlediği zaman kalbinde siyah bir leke meydana gelir. Eğer o kul günahı terkedip bağışlanmayı dilerse, bu leke kaybolur. Şayet tövbe etmez ve günah işlemeye devam ederse, o zaman bu siyah nokta büyüyerek onun bütün kalbini kaplar'' hadisinde kutlu elçinin(s.a.v) aktardığı gibi her kul gibi müslimde hata işler. Onu, imanını canlı tutan ise tövbe istiğfardır. Aksi halde kalbi kir tutar paslanır, kapkara olur! Şimdi size soruyorum sayın Dilipak faiz, zina, kumar, yalan vb. fuhşiyatın normal sosyal faaliyet olarak algılandığı günümüzde bu zulümleri işleyip, hayatlarına mutlu mesut devam eden hangi bedbahta müslim diyeceksiniz? Bunları devamlı işleyip gönülden tövbe istiğfar etmemek hadi siz kırılmayın diye söylüyorum insanı dinden çıkarmasın. Amma imandan çıkarır bu çok açık ve net! Çünkü Allah subhanehu ve teala'ya iman sadece dille değil asıl kalp ile olur. Ve kararmış bir kalp ile iman yanyana olmaz, olamaz. Hidayet denilen şeyi Allah subhanehu ve Teala lütfeder, dilerse çeker alır. Kıvırmadan bodoslama bir soru sorayım mesela; Devleti yönetenlerede müslim diyorsunuz. Ama faizi % 25'ten, 15 'e çektiler diye milleti kredi adı altında faiz zilletine düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve bununla övünüyorlar. Şimdi size soruyorum bu zulmü işleyip birde reklamını yapıp övünenler nasıl oluyorda dinde kalıyor? Sormak zorundayım çünkü Kur'an'da çok net olarak ya vazgeçersiniz yada Allah'a ve resulü'ne savaş açmışsınızdır diyor!! (Bakara 279) Yahu bi deyiversenize bahsettiğiniz din hangisi? 
 • YahyaYahya3 gün önce
  Tarım ve Orman bakanlığı nın son yaptığı aşı zamları yetmemiş yeniden zam yaptılar. Sığırlara yapılan Şap aşısı 0,75 TL iken önce 3,75 e şimdi de 4 TL ye çıktı. 2019 desteklerinden hala ses seda yok. 
 • adem kıral adem kıral 3 gün önce
  sayın yazar şeytan gitti yok artıkşimdi yeriniülkemizdekidindargeçinenler aldı şeytan bunlardan korktucanını kurtardı 
 • İnsanİnsan3 gün önce
  Sayın Dilipak çok güzel bir yazı anlayan anlamıştır rabbim hakkı hak batılı batıl görmemize yardım etsin RABBİM SURİYE'DEKİ ASKERLERİMİZE GÖRUNMEYEN ORDULARLA KORUSUN
 • TuğrulTuğrul3 gün önce
  Davinci, Osmanlı Devleti Balkan Savaşlarında İtilaf Devletleri ile değil, Balkan devletleti
 • Erdem KayaErdem Kaya3 gün önce
   Rabbim seni ıslah eylesin!!!
 • erhanerhan3 gün önce
  "din ve devlet büyüklerini ilah ve Rab edinmeyin" diyor . lafa ve saçmalamaya bak.Kimseyeböyle ithamlarda bulunmaya hakkın da yok, haddin de değil.
 • GERÇEK GERÇEK 3 gün önce
  İblis dedi ki: Öyle ise beni azdırmana karşılık and içerim ki, ben de onları saptırmak için, senin doğru yolunun üstüne oturacağım. Sonra elbette onların önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından onlara sokulacağım ve sen onların çoklarını şükredenlerden bulamayacaksın.” (A’raf, 7/16-17)Sayın yazar ayette yukarı ve aşağı yön geçmiyor. Eğer cahilseniz öğrenin düzeltin,değilseniz iftira atıyorsunuz Allah adına yalan uydurmayın. 
 • İskenderİskender3 gün önce
  ÜLKENİN KURULUŞUNDAN BERİ SAYILARI GİTTİKÇE ARTAN VE HER İDEOLOJİDE KENDİSİNE YER BULAN BU GÜRUHA "Birinin çıkıp bunlara; “durun kalabalıklar, yolunuz çıkmaz sokak” diye bağırması söz konusu bile değildir.ÇÜNKÜ BUNA YELTENENLER YA HAPİSLERDE ÇÜRÜMÜŞ YA DA,PESPERİŞAN OLUŞLARDIR
 • AtilayAtilay3 gün önce
  Allah razı olsun hocam.
 • musa kolukırıkmusa kolukırık3 gün önce
  Beni bagişlayınçok degerlibüyügümaraf suresinin 17.ayetinde( sonra onlarınönlerinden arkalarından saglarından sollarından onlarasokulacagım ve sen çoklarınışükredenlerden bulmayacaksın.)şaytan müminin altından ve üstünden yaklaşamayacak biri secdeye gittigi yer oldugu içün digeri ibadetlerinin yükseldigi yer oldugu için ayette bu durum açıkca görülmektedir.hürmetlerimlemusa kolukırık.
 • Pir-ü-pak!Pir-ü-pak!3 gün önce
  Gerçekte şeytan-meytan yok, şeytan sadece kafalarda var.. İnanan inanır(bana ne!) ancak şeytan birçok kimse için adeta sığınma ve rahatlama evi.. Nedense suçlu hep şeytandır bizler pir-ü-pak!
 • HarunHarun3 gün önce
  Yazarı yaklaşık 2 senedir okuyorum, bazen diyorum ki, yazar bir kitap yazmış ve hergün oradan cümleleri kopyala yapıştır yapıyor. Cümlenin ilk kelimesini okumadan sonunu tahmin edebiliyorum:))
 • hercaihercai3 gün önce
  Cok guzel bir yazi sayin Dilipak.
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ3 gün önce
  Davinci, Avrupa'lı yazarların uydurduğu bir sürü masal var, Sen bula bula bunu mu buldun. Masal okuyacaksan sana bir kaç tane önereyim: Üç küçük domuz, Karga ile Tilki, Fareli Köyün Kavalcısı, Pamuk Prenses ve yedi cüceler, Kırmızı başlıklı kız, Sindirella...!
 • Dilipak yine suya sabuna dokunmadınDilipak yine suya sabuna dokunmadın3 gün önce
  Bu yazıda tarif ettiğinin adını söyle be hocam.Kuranı Kerim de bu adamlara ne ad veriliyor onu anlat be hocam Bunu söylemediğiniz için bunlar oluyor o anlattığın adam modellerine Allah cc .MÜNAFIK diyor Vesselam.
 • davincidavinci3 gün önce
  bilge....fikrimi söyledim cehaletle bilgisizlik bilinmeyenle biraraya gelince böyle trajediler yaşanıyor.palu ailesi buna bir örnek.nice palu ailesi vakaları var türkiyede.şizofren toplumlar olma yolunda gidiyoruz.birde balkan savaşında ölen askerleri örnek verdim.cehalet kaldıramaz böyle şeyleri.inanç başka bişey.kimsenin inancına tek söz söylemedim.ben zaten bu gazetede abdurrahman dilipakı okuyorum.kendisi olmasa akit gazetesi okuyucusu değilim.
 • Fikret KuzurhanFikret Kuzurhan3 gün önce
  şenay doğan, bilmem şuurlu bilmem şuursuz "herşeyin sorumlusu şeytan olsaydı insanoğlu ramazanlarda kanatsız meleğe dönüşürdü" demekle şeytanın safında duruyor, şeytanın avukatlığını ediyorsun. İnsan da sorumludur demek için şeytanı ibra etmen gerekmezdi eğer sahiden şeytanın avukatı değilsen... Birine düşmanlığın yüzünden adalatten şaşman seni haklı çıkarmaz. Dikkat etmek lazım.
 • ahmetahmet3 gün önce
  zavalli dilipak harekat hakkında birşey söyleyemiyor söylerse ak partiyi övmüş olacak ak partiye çakmak için ise iyi bir yazı bulmuş Allah akıl versin yola getirsin
 • bilgebilge3 gün önce
  davinci sen bir malsin kaybol lan burdan cahil
 • BizBiz3 gün önce
  S.ALEYKUM. İslam ülkelerinin yöneticilerine bir bakin çoğu batının kuyruğuna takılmış. Arabistan bile filistine suriye arakana hiç destek veriyor mu.kac mülteciyi almış. Ama başkalarını besliyor. ALLAH cc. Basımıza hakiki iman sahibi yoneticiler nasip etsin...
 • izzetizzet3 gün önce
  Islama gore anayasa olusturulurken mutlaka Kuran-i kerim ayetleri referans alınmalıdır,bu bir zorunluluktur.bir musluman için aksini kabul etmek asla mumkun degildir. demokratik ve laik bireylerden olusan bir toplumun demokrasi dini ile yonetilmesi gayet tabidir.dogaldır. burda tuhaf ve anlasılmaz olan musluman oldugunu iddia edenlerin demokrasiyi savunmasıdır. ör. demokraside faiz,zina,eşcinsellik serbest ama islamda kesinlikle yasaktır.islamin hakim oldugu bir beldede genelevler,meyhaneler,faiz vb.serbest olamaz.yani sorun olan;islamın ilke ve emirlerine uymayan bireyler ve yonetimlerdir.
 • SalihSalih3 gün önce
  Secimden öncebaşladınız bu tarz yazılara vera hala ısrarla devam ediyorsunuz sanki alttan altan ak partiye vurmaya çalışıyorsunuz gibime geliyor 
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem3 gün önce
  ALLAH RAZI OLSUN.KEŞKE CAMİLERDE DE BU ŞEKİLDE VAAZ VERSELER.ŞEYTANA UYMAYANLARIN ÇOĞALACAĞINA İNANIYORUM.KALEMİNİZE SAĞLIK.
 • selimselim3 gün önce
  amerikan uslerini kapatmanın tam zamanı,incirlik ve kurecik acilen kapatılmalıdır.feto,pkk ,isidin patronu amerikaya ve diktator trumpa verilecek en guzel cevap usleri kapamaktır.niye geciktiriliyo acaba?!
 • AHMET AHMET 3 gün önce
  sayın hocam islamın en cüz-i meselesi bile dünya savaşından kıymetlidir eyvallah üstad bediüzzaman ikinci dünya savaşı ile ilgilenmemiş meyve 4 mesele okuyun ancak siz gazetecisiniz o makamda değilsiniz beri harekatla ilgili bir hayır temennisinde bulunsaydınız.
 • MUSTAFA ŞAHBAZMUSTAFA ŞAHBAZ3 gün önce
  ÇOK GÜZEL BİR YAZI
 • davincidavinci3 gün önce
  balkan savaşlarında itilaf devletleri sınırları bombalamaya başlayınca heryer aydınlık olmuş bizim askerler gecenin gündüze döndüğünü görünce gece gündüz oldu bu Allah ın bi mucizesi diyerek heyecanla siperlerden çıkmış ve etrafa ateş etmeye başlamışlar.25000 osmanlı askeri birbirini vurmuş öldürmüştür.şeytan cin inancıyla paranoyaklaştırılan insanların düştüğü hallere bir örnek.
 • NurullahNurullah3 gün önce
  Harekata katılan tüm askerlerimizi Allah muhafaza ve müdafa etsin. Kaza Bela yaşatmasın. Az kalsın Kürt devleti kuruluyordu ve Türk Milli Devleti bunu gördü ve yılanın başını eziyoruz. 
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend3 gün önce
  Şeytanın hîlesi çokdur. Bunlar mu'teber kitaplarda yazıyor. Hak Teâlâ cümlemizi onun şerrinden muhafaza eylesin.
 • ATATURKCU HIDIRATATURKCU HIDIR3 gün önce
  Sayin Dilipak,boyle genel bilgiler verdikce Fetoculer ve Ataturkculer ak partiye kopek baliklarinin diger canlilara saldirdigi gibi saldirmak icin siraya giriyorlar yorumlarda.Bir defa da elestirme sirasini vicdani bir sekilde yapabilseniz de herkes hak ettigigi elestiriyi sirasina gore ve orantili bir sekilde alsa!!!
 • Mehmet KaramanMehmet Karaman3 gün önce
  ŞEYTAN DİNDAR ADAMA GÜZEL BİR KADIN GÖNDERSE DİNDAR ADAMI KANDIRIR..
 • şenay doğanşenay doğan3 gün önce
  herşeyin sorumlusu şeytan olsaydı insanoğlu ramazanlarda kanatsız meleğe dönüşürdü 
 • Mehmet KaramanMehmet Karaman3 gün önce
  LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN.Bir adam yoldan çıkartılması icap ediyormuşşeytan gitmiş gelmiş gitmiş gelmiş adamı yoldan çıkartamamış Şeytan bir kadına şurada bir adam var yoldan çıkartılması icap ediyor ben gittim geldim çıkartamamadım demiş Kadın o kolay bana bir çift kırmızı ayakkabı alırsan ben o adamı yoldan çıkartırım demiş .Kadın bir gitmiş gelmiş adamı yoldan çıkartmış kadın gelmiş şeytana o iş tamam adamı yoldan çıkarttım demiş Şeytan kadından korkmuş kırmızı ayakkabıları almış uzun bir değneğin ucuna takmış kadına al şu ayakkabılarını bana yaklaşma demiş..
 • engineerengineer3 gün önce
  Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm.Bismillahirrahmanirrahîm.اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِinsan ve cin şeytanların şerrinden Allah cc ne sığınırım.
 • CemilCemil3 gün önce
  Cevabi basit seytan kendini dindar zanneden insani dindarliligiyla kandirir. Taki is din adina insanlara zulmu hos gorene kadar gelir. 
 • laikiz elhamdülillahlaikiz elhamdülillah3 gün önce
  şeytanı dinci adamın kandırdığı bir dönemden geçiyoruz haci.
 • ErcanErcan3 gün önce
  Fetö nasıl kandırdıysa şeytan da adamı öyle kandırır.
 • ahmet bayramahmet bayram3 gün önce
  Hocam yazdıklarına tamamen katılıyorumda savaştayız şeytanların öncüleriyle uğraşıyor devlet birazda bu konulardan bahsetsen Allahın savaşla ilgili emirlerinden anlatsan yapılan şey yedi düvele meydan okumak irili ufaklı bütün şeytanlar karşımızda saf tutmuş vaziyette cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu birazda bu konulara girmeni beklerdim
 • Mahsun aykaş Mahsun aykaş 3 gün önce
  Tam olarak ne demek istiyorsun
 • CabirCabir3 gün önce
  Allah razı olsun doğruları yazmışsın , biz Müslümanların yanıldığı nokta İnsanların büyülü sözlerinin ardına düşüyoruzhalbuki İnsanların yaptıklarını takip etsek sözleri ile yaptıkları arasında yaman bir çelişki olduğunu görürüz.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 3 gün önce
  ŞEYTAN BAZEN BU ŞEKİLDE YAZILARLADA KANDIRIR YAZARLARI BİR MÜSLÜMAN YALAN SÖYLERKEN HARAM YERKEN İÇKİ İÇERKEN ZİNA YAPARKEN İMANI ONDAN ÇIKAR DİYE BİR HADİSİ ŞERİF OKUMUŞTUM MÜSLÜMAN İSLAMI YAŞAYAN KİŞİ ALLAHCC KUL RESULÜNE İYİ BİR ÜMMET OLMALI HELAL BELLİ HARAMDA BELLİ ASIL OLAN ŞÜPHELİDEN KAÇMAK İMANIN ÜST MERTEBESİ BUDUR TAKVA. ŞÜPHELİDEN KAÇMAK DEMEK KOLAY. YAŞAMAK ONDANDA KOLAY BİZ ZORLAŞTIRIYORUZ BİZ.ALLAHCC YEDİ DÜVELİN ŞU AN YARDIM ETTİĞİ KAFİRLERİN KUKLALARI İLE BİR SAVAŞ İÇİNDEYİZ ALLAHCC ORDUMUZA GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE VE DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE İDAREMİZE VE REİSE YAR VE YARDIM EYLESİN.AMİN.
 • YokkiYokki3 gün önce
  Türkiyede İslam vardır ancak. İslamı adam gibi yaşayançok azdir.Gerçek olan ise selefiliktir. Bu memlekette uzun bir süre hocaların maaşını arabistan ve iran vermedimi.Adamlar inancımızı bozdu ve gittiler.Bize selefiligi islam diye tanıtıp gittiler.O gün bugündür hala duzelemedik.
 • NihalNihal3 gün önce
  Çok güzel tespitler ben bu yazıları sürekli netten okurum Şeytanın konferansı,Hileleri gibi bir çok makale vardır en çok hoşuma gidenide insanların zamanlarını çalmak alış veriş tüketim çılgınlığı gibi bir makaleydi AVM lerde Mağazalarda Marketlerde uygun teşvik edici müzik çalarak çafçaflı etiketlerle yapılan tuzak yani alma harcama isteği uyandırma vs...... hem zamanınız hem paranız yada krediniz gider hiç farkında olmadan:)))))Boş şeyler....
 • RAMAZANKOÇRAMAZANKOÇ3 gün önce
  amerika50askerçekmiş ne güzel bizimkide şeytandanbahsediyor 
 • Safya HARMANSafya HARMAN3 gün önce
  ''Gerçekte o şeytanın iman eden ve Rablerine güvenip dayananlar üzerinde, hiçbir yaptırıcı otoritesi yoktur, hükmü yürümez onun.''
 • Bır sorum var sayın hocamBır sorum var sayın hocam3 gün önce
  Sayın hocam neden yüzde 80 i ateist olan isvecte Norveç te finlandiyada keza Fransada Yüzde 99 u şintoist olan japonyada vs diğer ülkelerde kamu malı talanı yolsuzluk nepotizm ve türlü kul kamu hakkı yemek yok denecek kadar az yahut olsada yapanı idam etmekten beter cezalandıriyorlar ya da kendisi intihar ediyor da bizim islam ülkemizde islami refere ederek ülkeyi yönetenler her gün türlü haksız hukuksuz çıkar sağlama fiilleri işliyor lar ya da bunlara göz yumuyorlar şeytanbu ülkelere torpilmi geçiyor....???
 • diyorumkidiyorumki3 gün önce
  Su zamanda dindar kisilerin yonetimde, buyuk ticaret gibi ihalalerle ugrasmamasi lazim. Bakin gelinen nokta ortada oncelikle kendileri bozuluyor yetkiyi kotuye kullaniyor vede dini dinsizden daha cok karaliyor.sayin dilipakin da dedigi gibi.birakin baskalari yonetsin yanlis yaparlarsa karsi cikma mucadele olur.diger kesim yanlis yapsada en azindan din uzerinden gitmedigindeninanc zarar gormez.
 • a.a.3 gün önce
  ALLAH RAZI OLSUN SAYIN HOCAM.SELAMLAR
 • KryKry3 gün önce
  O gün geldiğinde benim dostluğumu kaybettikleri kesin. Ben kimmiyim, imtihana maruz kalan bir mazlum. En zor zamanında Hükümet in yanında duran milletine, vatanına sevdalı bir genç. Nasıl bu hale gelip kendi tabanımıza çoluk, çocuk, kadın, yaşlı demeden bu zulmü yapıyoruz hala aklım almıyor.
 • YORUM YORUM 3 gün önce
  Sayın Dilipak selamlar.Güzel bir konu.Şetanın dinsiz ile münafık ile kafir ile ne işi olur ki.Şeytan inançlı insanlar ile uğraşır.Zina yapana haram yiyene ne telkin edecek. Kul hakkı yiyenler aleni bu işi yapıp müslüman olduklarını iddia ediyorlarsa hemen tevbe edip elde ettikleri haram mallarının tamamını taadduk etmeleri gerek.Şeytanın en büyük desise si kendisine tabi olanlara kendini inkar ettirmektir.Hiç kimse hic bir müslümanın nefsini temize cıkarmaya hakkı yoktur.Nefsini daim kusurlu gören tevbe istigfar eden kul olmayı Rabbim bizlere nasip etsin.ALLAH bizleri muttaki kulları zümrenin dahil eylesin.Allaha emanet olun.
 • ogrogr3 gün önce
  hoca savaştayız devlete askeremillete güç veren yazılar bekleriz nifak tohumları değil.
 • Refik Refik 3 gün önce
  Abdurrahman boşver onu bunu her ayetteki yaptırımlara ellibin tane bahane buluyorlar domuz gibi yiyorlar yetmiyor yakınlarına yediriyorlar yetmiyor akrabalarına yediriyorlar yetmiyor seçmenlerine yediriyorlar yenenlerin %49zu hadi öyle diyelim başkalarına ait yeterki kamu malı olsun itibarda tasarruf olmaz diyorlar Halbuki Osmanlı ondan battı yiyorlar zehir zıkkım olsun Allah hesabını Tez zamanda sorsun boğaxlarından kudursunlar iyşaallah Duva ile Abdurrahman
 • Yedi Uyurlardan Kefeştetayüş Yedi Uyurlardan Kefeştetayüş 3 gün önce
  Kapitalist ve tüketimci din/etik/ahlak bir madalyonun iki yüzü gibidir.... Zenginlerin uyduğu birincil emir “yatırım yap!”ken, geri kalanların uyduğu birincil emir “satın al!”dır... Kapitalist tüketimci etik bir başka açıdan da devrimcidir. Daha önceki ahlak sistemlerinin çoğu, insanları çok zor bir seçimle baş başa bırakmıştı; insanlara cennet vadedilmiş ama bu ancak hoşgörü ve şefkat gösterirlerse, arzularını ve öfkelerini bir kenara bırakırlarsa ve kendi bencil isteklerine engel olabilirlerse mümkündü, bu da çoğu insan için çok zordu.Ahlak sistemlerinin tarihi, kimsenin tam olarak uyum sağlayamadığı bir harika idealler dünyasıydı. Yahudilerin çoğu hz. Musa'yı, Hıristiyanlar hz. İsa’yı, Müslüman hz. Muhammed'i, Budistler Buddha’yı takip edemedi, Konfüçyüsçülerin çoğunun yaşamı Konfüçyüs’ü çileden çıkarırdı... __________________________________________Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens/Yuval Noah Harari
 • MertMert3 gün önce
  Rabbim ömrünüze bereket ihsan eylesin.
 • İrfan Özcanİrfan Özcan3 gün önce
  Diyanet Başkanlığı bu yazıyı bütün camilerde cuma hutbesi olarak okutsun.
 • Mehmet ayMehmet ay3 gün önce
  Sayin dilipak, seytanin türkiyede zorlandigini hic sanmiyorum.Cünkü cok müsayit ortam var. ...
 • yaşaryaşar3 gün önce
  Bu yazıyı yazan Yazardadahil herkes aynaya baksın "Dindar adamı şeytan nasıl kandırır!" sorusunu kendine sorsun.
 • OmerOmer3 gün önce
  Allah razı olsun hocam
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 gün önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK..HER ZAMANKİ GİBİ GÜZEL ÖĞÜTLER VERMİŞSİNİZ.ALLAH(CC) ÖĞÜT ALANLARDAN OLMAYI HEPİMİZE NASİP ETSİN İNŞALLAH..DÜN BU ÜLKEDE MÜSLÜMANLAR ÇOK KÖTÜ BİR KONUMDA İDİLER..ŞİMDİ, O GÜNLERE GÖRE ÇOK DAHA İYİLER..SOSYAL KONUM BÖYLE OLUNCA ,DÜNKÜ HAYAT TARZLARINDA DA DEĞİŞİKLİKLER OLDU TABİİ..EVLER VE ARABALAR GÜZELLEŞTİ..KIYAFETLER ÇEŞİTLENDİ VE SAYILARI DA ARTTI..BİLİNMEYEN YAZ TATİLLERİ VE DENİZ HAYATLARINA GİRDİ VE OLMAZSA OLMAZLARDAN OLDU..TABİİ BUNLARIN HEPSİ DÜNKÜ MÜSLÜMANLARDAN DEĞİL..BİR ÇOK YENİLERDE BU KULVARA GİRDİ..ESKİLER YİNE AYNI..PEK FAZLA BİR DEĞİŞİKLİK YOK..ONLARIN YÜREĞİ YİNE DOSDOĞRU ATIYOR..YAPTIKLARINDAN VE YAPAMADIKLARINDAN DOLAYI HÜZÜNLE DOLU,GÖZLERİ YİNE YAŞLI..MESELE ONLARDAN ÇOK YENİ YETMELERDE..DÜNYA SEVGİLERİ ÇOK FAZLA..ANALAR KAPALI,KIZLAR VE TORUNLAR ÇOK DAHA "ÖZGÜR"..TESETTÜRÜ BIRAKIN ,ZERRE MİKTARI DİĞERLERİNDEN FARKLI DEĞİLLER..ALLAH(CC) YARDIM ETSİN..TOPLUMUN BU HALİ DAHA BİR ÖNEMLİ GİBİ..
 • osman ilkkurşunluosman ilkkurşunlu3 gün önce
  Yazar farklı bir kulvara savrulup yumuşadığından bir ara bizi de yumuşatmaya çalıştı. Olmayacağını anladı herhalde şimdi de vaizliği soyundu. Farklı sularda yüzüyor ama biz aptal değiliz.
 • Bir okuyucu Bir okuyucu 3 gün önce
  Sizde olmasaydınız hangi yazarı okurdum bilmiyorum şu zamanda kimden böyle nasihat mahiyetinde yazılar okuyabilirdim? Bazen karanlikta kayboluyorum yazılarınız çok aydınlatıcı oluyor Allah sizden razı olsunEsselamu aleyküm.
 • İman Zaafiyetiİman Zaafiyeti3 gün önce
  İslam Aleminin en büyük sorunu iman zafiyetidir. İmanı kuvvetlendirecek dersler, sohbetler, vaazlarla ve helal rızıkla bu sorun büyük oranda çözülebilir ve çözülmelidir. Allah, Barış Pınarı Harekatında görev yapan tüm güvenlik güçlerimizi muhafaza eylesin. En kısa zamanda büyük zaferler ihsan etsin. Amin
 • veliveli3 gün önce
  şeytan,,,, kötü birşey mi*hamamcı olmamıza sebep olan şey nedir**geçenlerde hamamcı olmuştum,, bir hafta şeytana teşekkür ettim***
 • MertürkMertürk3 gün önce
  Müslüman referansı kullanılarak bütün bunlar yapıldığı için en büyük zararı İslamiyet görüyor. İslami fazla bilmeyen ve kalbinde azda olsa İslam duygusu olanlar ,bunları görünce ,bunlar müslüman ise ben müslüman değilim diyor. Bunlar yüzünden gençler arasında deistlik hızla artıyor. Bunların ıslama verdiği zararıtarihte hiçkimse vermemiştir. Bunlar yüzünden, millet islamdan uzaklaştı. Eskiden ,gayri müslimler , müslümanların ,ahlakına adaletine, bakıp müslüman olurlardı. Şimdiler de ,müslüman anne babadan olma ama fazla İslami bilgisi olmayan gençler bile ,bunları görünce islamdan doğuyor. Bütün bunları dile getirenleri de ,bizi fazla eleştirmeyin bak biz gidersek ,din düşmanı CHP gelir, diyorlar. Sizin ıİslama verdiğiniz zararı ,CHP dahil hiçkimse vermemiştir. CHP nin gelip gelmemesi takdiri ilahidir, ama müslüman referansıile idare edenlerin ,İslam ahlakına aykırı davranışları nedeniyle insanların islamı yanlış anlayıp islamdan soğumalarının vebalini kimse kaldıramaz . İslam önce ahlaklı olmayı gerektirir.
 • BahattinBahattin3 gün önce
  Negüzel bir yazi keske böyle bilgili ebeveynlerim olsaydi bunlari hep duyabilcegim,yada böyle yazi yazan düsünen ustalarin yaninda cirak olabilseydim.Bunlar olamadi en azindan yazilarinizi okumak nasip oluyor.Bunada cok sükür.
 • kaankaan3 gün önce
  Önceki herkes kendi nefsini hesaba çekmeli, Tarikat ve Cemaetlere toplumun manevi direkleridir Anadolu irfanı 1000 yıldır bu topraklarda var.Olmassaydı Şeyh Edebali,Akşemsseddin,İdris Bitlisi,Ebu Suud Efendi,Ali Haydar Efendi, Ne Osman Gazi Ne Fatih Ne Yavuz Ne Kanuni Ne Abdülhamid olurdu.DİYANET herkesi denetlesin .Bütçesi var Personeli var.Şimdi Fitne Zamanı Değil derim.Safları sıkıştırma zamanı. Şu kriptoları,Bazı STK altında vatan hainlerini LGBT yi hedef alın .Yaşam tarzlarını sorgulamak isterneiz onlarınkını sorgulayın Dindarları değil. DAEŞ ve FETO dan yola çıkarak dindarla saldırmaya gerek yok .Bu ülkenin vatan hain oranı ne yüksek olsada bir o kadar Can verecek vatansevervar unutmayalım.15 Temmuz da Kimlerin sokakta oldğunu herkes gördü.Doğru Şeytan sizi Allah kandırmasın derken yolumuz SÜNNETİ SENİYYE dir.Akılımızı kiraya vermiyoruz amma TV ler yorum yapan sözde ilahiyaçılar gibi muhkem ayetlerin peşine düşerseniz İman gider. Gün Birlik Günüdür. İlahi Kelimatullaha ulaşmak için.Ummeti Muhammed Ehli Sunnet vel Cematin ayağa kalkmasını bekliyor.İnşallah oda Anadoludan olacak.
 • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci3 gün önce
  futbol şirki ve televizyon (bilhassa dizi film) necaseti, her yeri sarmış durumda
 • şükrü onukşükrü onuk3 gün önce
  İnsanoğlu hatalarını örtmede ve nefsine uyarak kendini kandırmada pek mahir .Çoğunluklakendi anlayışıyla hareket ettiğinden her zaman hataya meyyal bir yapıdadır . Her yanlışa vereceği kendince olumlu bir mazereti vardır . bilmez ki gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar , Her olumsuz durumda bunda da bunda bir hayır vardır diyerek Allah’a teslim olmak varken çoğunlukla nefse uyarakgider aksini yapar . İç yüzünü kavrayamadığı bir şeye sabretme imkanı da zor . Hakikati kavrayamayıpteslim olmayanlar , debelenip durdukları halde istediğini de elde edemeden hayal aleminde bir hiç uğruna gezinip dururlar .Yakın bir zamandatv de define bulurum düşüncesiyle bir yeri öylesine kazmışlardı ki çoğu kişinindefine olsa bile yapmayacağı kadar sonu hüsranla sonuçlanan bir çaba ve emek sarf etmişlerdi . İnsanoğlunun kendine yaptığı en büyük kötülüklerden biri temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra hesabını vermekte zorlanacağı akçeli işlere bulaşmasıdır . Bilmez ki Allah’ın vermediğini zorla alamayacağı ,Allah’ın verdiğini de kimse engelleyemeyeceğini .
 • eren35eren353 gün önce
  hocam yüzünü hakka döndüren zaten o bahsettiklerinin birçoğu,kalplerimizi döndüremediğimizden olmasın bu sıkıntılar.
 • halidhalid3 gün önce
  yazınız çok güzelde ya barış pınarı harekatı
 • MaraşlıMaraşlı3 gün önce
  Hocam selam bana göre ahir zamanın en şiddetli zamanını yaşıyoruz imansızlık hastalığı acayip yayılmış. Artık şeytana ihtiyaç kalmadı insanlar bunu çok iyi yapıyor. o yüzden yüce kitabımızda insin ve cinnin şerrinden diye bahsedilir. Artık şeytan Yarabbi insanın şerrinden sana sığınırım derse şaşmamak lazım , bırakın batıyı ve ecnebileri yurdum insanının ahlaksızlıkta zirve yapmış vukuatlarını duyunca acaba burası müslüman ülkem diye sorgular oldum. Artık herşey ortada Din bozulmadı insanlar bozuldu ve dinin insanlar üzerinde bir etkisi kalmadı çünkü yaşanmıyor. Herkes kendi fetvasını verecek kadar alim , o yüzden başımıza gelecek bela ve musibetleri bekleyelim bizi anca bu paklar , artık nasihat kar etmez bu topluluğa çünkü onar ıslah edicileriz diyorlar. Allah cc sonumuzu hayreylesin
 • OkurOkur3 gün önce
  Bahaddin Karakoç'un "ölüme bakan açı lar" şiirini tavsiye ederim. Sayın Dilipak; Müslüman olduğunu beyan eden kişinin ölümden ziyade tekrar dirildiginde ne ile karşılaşacağını mı h gibi aklina kazimali, çünkü müslümanölümün son olmadığını bilen demektir aynı zamanda... Hani "şeytan bizi aldattı dediğinde, Seytan; Ben Allah'tan korkarim" diyerek insanı yalnız bırakacak ya, müslüman olduğunun bilincine varabilirse kişi, Allah'ın emir ve nehilerine daha fazla dikkat eder. Biz sonradan müslümanlığı tanimayip, müslüman bir aileden ve çevrenin içine doğduğunuz için; Ne kadar da müslümanız desek de iman her zerremize nüfuz etmediğinden, muslumanca bir duruşu ne yazıkki sergiliyemiyoruz. Müslümanlığı; elbise gibi giyinmek yerine, yediğimiz ve kanimiza karışan şu gibi bal gibi kendimize zerk edersek ve hayrı talep edersek, elbette Allah; "şeytanın şerrinden, kötülerin, nefsimizin fisiltilarindan ve kafirlerin kufrunden, zulmünden bizi koruyacaktır. Yani Yunus dili ile "ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir. Kişi kendin bilmese, ya nice yaşamaktır. Allah bize "oku" derken "namazı dost dogru kılın" derken kast ettiğini anlamayı nasip etsin. Ayrıca gazamiz(barış pınarı) mübarek olsun, bizi müslüman olarak muzaffer kilsin...
 • Malkoç Malkoç 3 gün önce
  AFEDERSİNİZ , BİZ,IŞİD KOLLEKSİYONCUSUMUYUZ.....????IŞİDDEN NEHAYRGELMİŞ , BİRALLAHINKULU NA.... ÇOKMERAKLIOLAN VARSA ,KENDİ EVİNİ , EVLERİNİ, HAN VEHAMAMLARINIAÇSINLAR.... IŞİD, EL NUSRA, HTŞ, BOKO HARAM,AHRARUŞŞAM,CÜBBELİ, MENZİL TÜCCARLARI VEMİLYONLARCAVAHHABİ, SELEFİSAPIKKENDİLERİNEHAYIRLIOLSUN...
 • İşsiz İşsiz 3 gün önce
  "Para, makam, güç konusunda hazırlıksız yakalandık." Dilediğiniz hazırlığı(?) yapın, ruhunuz hasta ise hepsi boşa. Sizin de ruhunuz hasta. Ene, ene...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 gün önce
  Bizim açlığını çektiğimiz birçok şey vardı: PARA ,MAKAM , KADIN.....Kimimiz bunlara ulaşamayınca bunlara sahip olanları itham ediyordu, demek ki, kimimiz bunlara karşı çıkarken, onları kıskanıyormuş. Bunlara sahip olunca bir anda sapıttılar..... diyor, ABDURRAHMANDİLİPAK....
 • istedigin kadar okuistedigin kadar oku3 gün önce
  Doru seyleri yapmak icin dindar veya dinbaz olmak gerekmez. Ahlakli olmak yeterli. Hele birseyden korkmadan veya odul karsiligi olmadan ahlakli olabiliyorsan en iyisi o. Bilmemn ne ayaetini gunde yuzlerce defa okumakla insan ahlaklai olmaz.
 • Nuri KaradenizNuri Karadeniz3 gün önce
  Benim ve bizim durumumuz. Güzel bir analiz ve anlatım. Saygılarımla.Saygılarımla
 • GaribanGariban3 gün önce
  "Bizim açlığını çektiğimiz birçok şey vardı: Para, makam, kadın.. Kimimiz bunlara ulaşamayınca bunlara sahip olanları itham ediyordu, demek ki, kimimiz bunlara karşı çıkarken, onları kıskanıyormuş. Bunlara sahip olunca bir anda sapıttılar." SÜPER BIR YORUM... ACAB GECENLERDE EVINDE KENDINI SILAHLA VURAN (!!!) BAYAN BIZIM MILLETVEKILI ILE NE YAPMIS OLABILIR KI MILLETVEKILIMIZDELILLERI ORTADAN KALDIRMAK ICIN CABA SARFEDIYOR...
 • Naim YeşilNaim Yeşil3 gün önce
  Bismillah, Allahü me inni eüzü Bike min ebelise ve cünüdihi ilel ebed. Günde en az 3 defa.Bismillah, Allahümme inni eüzü Bike min amaliş şeytan ilel ebed. Günde en az 3 defa.Bismillah, Allahümme, inni eüzü Bike min şerri nefsi ilel ebed. Günde en az 3 defa. Bu dualar hadiste buyrulmuştur.İblisler, nefisler ve şeytanların amallerini bertaraf ederler.Her gün yüzer defa okumazsam kendimi şeytanın avanesi sayarım. Hikmeti çok büyüktür. Keşke iki fakülte bitireceğime hep manevi ilimler tahsil etseydim. Şeyim filan da yoktur. Kur`an ve sağlam hadisler varken şeyhe ne hacet var. Ayda da 2=3 hatim indiririm. Bütün ilimlerin özünü Musaf'ta buldum. Doğru diye öğrendiğim müspet ilimlerin yanlış olduğunu Kur'an gösterdi ve sildi, yerine mutlak doğrusunu yerleştirdi.
 • ali dalali dal3 gün önce
  bakiyorum saat sekiz henüz yorumlar yok.demekki sarmiyorartık milleti bu nasihatler.herkes politize olmuş demek.bizdeo mürtedleri bir ders verilsin istiyoruz .hele orojava rojava dedikleri yokmu.ama hocanın yazısı yazgünü içilen limonata gibi oldu.
 • AdemAdem3 gün önce
  S,A Tamda dolandırıcı jet Fadıl akgunduzle çıkar ilişkisi olan siyasi ve hukuki alanda olanlari tanimliyorsunuzbinlerce mağdurun ahi onları yakar iflah olmazlar
 • AlperAlper3 gün önce
  Dilipak siz zaten buydunuz sadece iktidar olmayı bekliyordunuz.
 • Şeytan görevden azlini istemisŞeytan görevden azlini istemis3 gün önce
  Sayın Yazar haberiniz yok sanırım ülkem dindarlarıni görünce şeytan görevden affıni istemiş, bunların yapabildikleri, akledebildikleri şeyleri ben 100 milyon geçse hayal dahi edemem bunlar varken bana gerek kalmadı demiş. Bu belki abartı ama esas sorun Turkiye'de dindar var mi ki seytan kandırsin??? Kusura bakmayın dindar niteligine sahip kimse yok ülkemde. Kendisinin dindar oldugunu zannedenler ve dindarmış gibi görünmeye çalisanlar var sadece. Seytan da onlari kandirmakla uğraşmaz bilir ki bu ikisi islama zaten en büyuk zarari verir, niye bosuna emek harcasın. Şu kadar milyon dindar oldugunu iddia edenler gercek dindar olsaydı islam bu halde mi olurdu bugun. Ama belki bunlar başka kitabin dindariysa o başka.Belki onlarin kitabinda yurtdisinda yetim parasiyla bes yil bedavadan doktora yapabilirsin diyorsaşeytan ne yapsın... zaten kitabiniz boyle soyluyorsa seytana yine gerek kalmıyor. Her halükarda şeytanın bu topraklarda görevi kalmamış oluyor. Seytanin avukatligini yapmak da bu demekmiş şimdi anlıyorum ve bana düştü. Kirk yil dusunsem seytani savunmak zorunda kalacagim aklima gelmezdi hemde su muslumanlar yuzunden, pardon sahte muslumanlar diyelim, lawrence'lar. Sadece şekil kismina odaklanip özünü hic anlatmazsaniz dinin olacagi buydu.
 • beyhudebeyhude3 gün önce
  Ordu savaşa girmiş, dilipak hocam nifak peşinde. S400 gerilimi devam ediyor sende hocam. Kabul et. Geri verin S400 leri de.
 • Mahir ArıcıMahir Arıcı3 gün önce
  Ya Dilipak, şeytana güçlü silah var. Kur'an'ın her ayeti. Günde yüz Felak, NAS okusunlar. Bakalım şeytan aldatabilecek mi? Her sure eritir, kül eder şeytanı.Hayatımda Fatiha, Felak, Nas, İhlas sürelerini birer milyon defa okudum. Şeytan Müslümanların tamamını aldatacak güçte. Herkese her istediğini yaptırıyor. Ancak herkes kabirde şeytana taptığını anlayacak. En iyi Müslüman şeytanın adını bilir kendini bilmez. O melun Müslüman ile nasıl taşak geçeceğini çok iyi bilir.

Günün Özeti