Derin CHP

02 Ağustos 2018 Perşembe

CHP’de derin hesaplaşma devam ediyor. Ve bu kavganın bugünden yarına da bitmesi beklenmiyor.

CHP’nin solcuları, Alevicileri, Kemalistleri, Ulusalcıları, gelenekçileri, yiyicileri hepsi ayrı bir âlem. 

Önder Sav’ın epey zamandır sesi çıkmıyor. O mutlaka bir iş üzerindedir.

Her partide bir Çerkez lobisi var. Çerkezler arasında komitacı olanlar da vardır. Çerkezlerin kendi aralarındaki bu tip adamlar arasında da sıcak bir temas vardır derler.

Artık tarikat ve hemşeri lobilerinde de bu tür adamlar yok değil. Tek örnek Çerkezler de değil, Gürcüler, Arnavutlar, Kürtler, Araplar, say sayabildiğin kadar.

Perşembe listeler, mesai bitimine az bir zaman kala Genel Merkeze verilecek. Öyle son dakika istifa hesapları da boş. Çünkü o konuda yargı kararı var. Bir kez imza attığınızda o bir hüküm oluşturuyor. Rücu hakları yok. İtiraz edecek olurlarsa tartışma daha da uzar, kriz daha da derinleşir, sonunda olacak olan olur.

CHP’de kongre için geri sayım başlamış durumda. Eğer uygun bir genel başkan adayı bulamazlarsa seçime Muharrem İnce ile giderler. İlk kongrede kim gelecekse o gelir. O zamana kadar da İnce ile idare ederler. Güçlü bir genel başkan yardımcısı ve güçlü bir genel sekreterle vaziyeti kurtarmaya çalışırlar.. Artık İnce’ye Tekel yasağı filan getirirler. Çevresindekilere dikkat ederler, yalnız bırakmazlar, olur biter. Kılıçdaroğlu’ndan daha kötü olacak hali yok ya. Bunca yıl Kılıçdaroğlu’na dayanan bir parti İnce’ye mi dayanamayacak.

CHP kongreden sonra daha fazla yıpranmadan seçime gitmek için erken bir seçime razı olabilir..

CHP kongresi, İyi Parti kongresi ve erken bir seçim, hatta AK Parti kongresi, hepsi birbirine bağlı..

Önder Sav eğer CHP’ye ağırlığını koyacak olursa, herhalde partiyi Alevici ve Kürtçülerden temizlemek isteyecektir. Alevi ve Kürt olmak, elbette sorun olmayacak, ama Alevici ve Kürtçü olmak, HDP ile kol kola girmek konusunda parti daha isteksiz davranacaktır. Buna karşılık parti daha merkeze kayacaktır gibime geliyor. Öyle katı Ulusalcı, Laikçi bir tavır da sergilemeyecekler.. Uçlarda dolaşan bir parti değil, ağırlığı merkezde toplayan bir CHP. Yoksa onlar da gördüler ki, CHP bölünecek ve daha sonra da dağılacak.. O yaşlı ve sol muhafazakârların ağlama duvarına ya da asabi, kavga edecek adam arayan kabadayı tiplerin bitirimhanesine döndü. Herkesle her adam ağız dalaşına girmeye hazır bir sürü adam dolaşıyor ortalıkta.

Sahi, dün Cumhurbaşkanlığına aday gösterdikleri İnce’ye bugün ne diyorlar, bakar mısınız!

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programına bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, kendisinin CHP›de gizli bir karar merkezi olduğuna yönelik ifadeler kullandığını söyleyen Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç için söylediklerini okudunuz mu?

Şaban Sevinç›le görüşen gazeteci Sevilay Yılman›a  Sevinç Halk TV genel Müdürü, Özkan’ın kendine CHP’de derin bir yapı olduğunu, kararların dışarıda alınıp, Kılıçdaroğlu tarafından parti kademelerinde resmileştirildiğini söylediğini söylüyor.

Sevinç iddiasında ısrarcı. Sevilay Yılman’ın aktardığına göre, Sevinç, Tuncay Özkan’ın kendisine partinin karar organları dışında bir karar merkezinin olduğunu ve bu merkezin önemli kararlar aldığını, bu kararların da genel başkan tarafından onaylandığını söylüyor.

Hep bir derin devletten söz ediyoruz ya, burada da “derin bir parti” iddiası var. Derin devlet derken, arkasında ABD, Süper NATO, İngiltere, İsrail ve Vatikan’ın varolduğu bir yapıdan söz edilir genellikle. Derin devlet aslında uluslararası sistemin Truva atıdır. Derin CHP de öyle bir şey olsa gerek.

CHP öyle iddia edildiği gibi Kuva-yı Milliye ve Müdafa-yı Hukuk’un devamı değil, İttihat Terakki’nin siyasi kanadının devamıdır. Her zaman derin bir parti olmuştur. O hâlâ “Cumhuriyetçi” parti değil, “Cumhuriyet” Partisidir.

CHP’yi Kılıçdaroğlu mu yönetiyor, Kılıçdaroğlu’nun lobisi mi? Birileri “Beykoz Konakları lobisi”nden söz ediyor, bir başkası “Gökkafes lobisi”nden söz ediyor. Kimine göre CHP’nin kara kutusu “Erdoğan Toprak”tır. “Gürsel Tekin” dedim, birisi CHP’de “delege ağalığı”ndan söz etti. Önder Sav dedim “eskidendi” dedi, bir başkası derin ilişkiler içinde olan başkalarından söz ettiler.

Rivayetler muhtelif olsa da CHP içinde kuyruğu birbirine değmeyen 40 tilkinin dolaştığı bir Pandarosa kutusuna dönüşmüş durumda.

Sahi CHP bölünür ve içindekiler dışarı çıkar da dağılırsa, bu memleketin hali nice olur. Bunlar gittikleri yerde rahat durmazlar. Köşelerine çekilip duracak tipler de değil bunlar.

CHP gibi Cumhuriyet Gazetesi de aynı derin güçlerin sözcülüğünü yapıyor sanki. Bunların başına bir iş gelecek olursa peşlerine taktıkları o kadar STK, sanatçı, gazeteci, akademisyen ne yapacak merak ediyorum.

CHP; FETÖ’cüler gibi, BÇG’liler gibi özgül ağırlığı yüksek bir hareket.

Sonuç ne olursa olsun CHP için yolun sonu. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kongreye gitseler de, gitmeseler de, genel başkan değişse de değişmese de durum değişmeyecek..

Sonunda keskin sirke küpüne zarar verdi. CHP miadını doldurdu. Dayandığı kavramlar ve kurumlarla birlikte çöküyor. CHP bugünkü haliyle Türkiye’nin en muhafazakâr partisi. Yaptığı tek şey var, kriz çıkartmak. En iyi bildiği şey bu. Artık toplum bundan bıktı, usandı. Yenilgiye de doymuyorlar. Sözde “aydın”lar, “çağdaş”lar, ama durum ortada.

CHP ölmüş de ağlayanı yok. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SemaSema7 ay önce
  Çerkezler hiç bir zaman vatan haini olmamıştır!Alâkaya maydanoz...Alıp veremediğin nedir çerkezlerle?
 • ZekiZeki7 ay önce
  Bu yazı,,,, en az beş milyon okunmalı idi.. nerdee..
 • ibrahim canibrahim can7 ay önce
  is Bankasi CHP nin elnden ne zaman alinacak.Bu konuda neden hicbirsey yapilmiyor, yapiliyorda bizmi bilmiyoruz.Bir yazi yazsaniz cok iyi olur.
 • adnanadnan7 ay önce
  Arkadasim bende bir cerkezim cerkez lobisine dikkat derken neyi kastediyorsun dikkatini çekerim çerkezler bu vatan için her zaman mùcadele vermislerdir daha dun sehit dusen anne ve kuzusuda bir cerkez bu sebeple bu tur bolucu laflardan uzak durmanizi tavsiye ederim
 • Selim UÇARSelim UÇAR7 ay önce
  Ben Muharremi istemem Bay Genel Müdür Kemal beyle iyiydik o yerinde sayar AK parti seçim kazanır. Şimdi yeni kişi yeni heyecan istemem değişim meğişim istemem lütfen Kemal bey partiyi bu öyretmene bırakmayın biz sizden memnunuz.
 • melih53melih537 ay önce
  chp genel kurul için imza verip sonra çekenler yakın takibe alınmalı..**kim bunlar deşifre edilmeli..*niye verdin niye çekiyorsun**??bu delegelerin seçtiği chp yönetimi **işbanka yönetici atıyor***vah memleketim vah.***ondan sonrada işbankın bir iştiraki borsada borsa paylarının % 75 gibisi**tek**elden sistemli bir kısmıda ödenen temettülerden tamamen beleş hatta yanında da**işfaktöring**A.Ş..hediye**
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam abd deyince kisaltilmisi herkes amerikanin kulu chp laiklik cumhuriyet demorasi kavramlarini icinde barindiran bir yonetim sistemi bunu hepimiz biliyoruz chp neden ihtidar olmaz benim aklima iki fikirgeliyor ihtidar olsaihtidarbeceremedinde silinir ve hala denenmemis olmasi parti olarak goruyor ikincisi biri faprika kursaadi cumhuriyetyonetisi chpherkes ona calisiyor faprikadan calisma sartlarindan menmun olmayan ya isten ayrilacak yada o isyerine yarayacak niye ihtidar olsunki yuzde otuz oyu var turlu huyu var ulke icin bir gayreti yok ulke batsata tok ihtidarda gozu yok hani herkes abd hiznetci gibi yorum sizin
 • Yildirim Yildirim 7 ay önce
  Hocabu CE HA PEisi cocugun agzina verilenemzik gibioldu...Mizirdanip. aglayacak rahatsizlik verecek olursa , emzigidayaagzinasussun, oyalansin...Yalanci meme yerinegecer...Allahaskina hocazekamizla alayetme ,diledigini yiyip icebilirsin...CHP nin 60 yildan beri kac sene iktidari var..20 senedirbir tuvalet nizamnamesidahi cikarabilmeyetkisi yok...Feto ,Adnan Oktar,menzilci , suleymanci vs yuzbinlerce sapik en son Konyadamevlanayla sems gibiolacagiz diye tecavuzcu sapikCHP genclik kollarindanmi yetisti..Haaa oradandaPKK ,Fetos, cumhuriyet dusmaniDersimciler, bilmemneciler yetisti ayri konu...Ancakbusizinyaptiklarinizinsorumlulugunuaklamaz..Herkesin hesabi ayri, suclarin sahsiligi ilkesi..YineVeda Hutbesine bakiniz...Selam ve dua ile
 • Yildirim Yildirim 7 ay önce
  Hocabu CE HA PEisi cocugun agzina verilenemzik gibioldu...Mizirdanip. aglayacak rahatsizlik verecek olursa , emzigidayaagzinasussun, oyalansin...Yalanci meme yerinegecer...Allahaskina hocazekamizla alayetme ,diledigini yiyip icebilirsin...CHP nin 60 yildan beri kac sene iktidari var..20 senedirbir tuvalet nizamnamesidahi cikarabilmeyetkisi yok...Feto ,Adnan Oktar,menzilci , suleymanci vs yuzbinlerce sapik en son Konyadamevlanayla sems gibiolacagiz diye tecavuzcu sapikCHP genclik kollarindanmi yetisti..Haaa oradandaPKK ,Fetos, cumhuriyet dusmaniDersimciler, bilmemneciler yetisti ayri konu...Ancakbusizinyaptiklarinizinsorumlulugunuaklamaz..Herkesin hesabi ayri, suclarin sahsiligi ilkesi..YineVeda Hutbesine bakiniz...Selam ve dua ile
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar7 ay önce
  Her millette oldugu gibi cerkeslerde de bir asagilik kesim vardir herhalde ama genel olarak bu asagilik grubun bebek katili pkk li bir parti olan hdp nin esdegeri haline gelen (ve aslinda Turkiyeli ermenilerin ve diger gayri muslim azinliklarin bir takkiye partisi olan) CHP ye destek verecek kadar da asagiya dusup cukura yuvarlandigi soylenemez.(ama bu dunyada hersey de olabilir)
 • melih53melih537 ay önce
  bu arada amerikalı santajcı manüpilatör**trump ve çetesinin sataşma ve tehdit sırası bize geldi.**adamlar tam yüzsüz ..şerefsiz resmen tehdit ediyor..2 gündür binlerce lira zararımız var olsun.*sorun kayıplar değil..zaman olur düzelir ama bu saldırı trumpın ve çetesinin nasıl bir vurgun içinde olduğunu yansıtıyor..birleşmiş milletler bu manyak manüpilatör ve ekibini acil yargılamalıdır..*manyak manüpilatör wc ye gidiyor aklına bir şey geliyor twit atıyor..adnan oktarın değişik versiyonu.****akıl raporu varmıdır ****
 • melih53melih537 ay önce
  sayın hocambu chp yönetimi halkın emaneti işbanka *halk adına *yönetici atıyor..halkın ve bankanın menfaatleri korunsun**diye.**peki siz hiç duydunuzmu**borsada borsa paylarının yaklaşık % 75 i**bir kısmı* defter değeri altı--bir kısmı nominal fiyat altı **-bir kısmıda**şirketten kasadan**ödenen temettülerden (bedelsizden farkı bu şekilde alım yaptığında hisse payın artıyor**önemli aslında**) sistemli alımlı**EL DEĞİŞİM**sonra şirketin totalde % 30 una yakın hisseyi borsadan alımlı **yönetime giriş**sonra burdaki sorumlu yöneticilerden bazılarının mesela diğer iştiraklere atanması.**sonra tesadüf oradada çöküşler.***chp li yöneticiler sanırım sorulduğunda *bu el değişiminden şirkete nasıl bir*?çok çok starejik ve mali itibar**kazanım vardır.**ayrıca böyle tür el değişim bir örneği varmıdır.DÜNYADA**???hocam bu konu bence çok önemli.k.yatrımcılar darmadağın olduk.***hani şahıs şirketi olsa **diyeceğiz kendimiz bulaştık kendimiz bulduk..da **sahibi halk olan ve halk adına denetleyen bir cumhuriyet partisi.***deniyor ya chp li,ler neden istifa etmiyor...siyasimi***falan.****??borsaya bakın inceleyin hocam**???
 • Cemil GüzelgözlüCemil Güzelgözlü7 ay önce
  Memet "işin gücün çirkin siyaset," diye başlayan kişi kriptofettoş musun yoksa kripto fettoş mu geçiniyorsun? Bu ağız yerli ağzı millî ağzı değil. Amerikan ağzı, fettoş ağzı...
 • nerminnermin7 ay önce
  Beş vakit namazımda hep dua ettim Yarabbi birbirlerine düşürve islamı düşman ve aşağılayıcı gören bu guruhu parcala yok et diye, aynı şekilde iyi parti içinde Rabbim fırsat vermesin gavurla bir olup vatana dine saldıranlara .
 • iyildiziyildiz7 ay önce
  ÇERKES LOBİSİNE (her yerde) dikkat...
 • YORUMYORUM7 ay önce
  Sayın Dilipak selamlar.Sizder bir istirhamım olacak.CHP nin İŞ BANKASI hisseleri CHP ye yasal bir hak mıdır?CHP devlet partisidir midir?Bu hisseler devletin milletin malı değil midir?Bu konuda vatandaş olarak devletin bir şeyler yapmasını beklemek hakkımız değil mi?Bu konulara açıklık getirecek yazılarınızı bekliyoruz.
 • ahmetahmet7 ay önce
  önder sav yaşıyor mu.. 81 yaşına gelmiş siyasetle uğraşmıyordur artık. torunları ile oynayıp hac, namaz gibi ibadetlerini yapıyordur!!!
 • maraşlımaraşlı7 ay önce
  Onu bunu bilmem ama chp (cen.bet halk partisi) nerde vatan haini, terörist, cinsiyeti bozuk lgbt , ab abd vs bunlarla işbirliği içindedir. Cumhuriyet kuruldu kurulalı bir vatan millet namına icraati görülmemiştir. Sanki batılılar tarafından içimize sokulmuş truva atı , Tek dertleri bu aziz milleti çağdaşlaşma adına kendi öz benliğinden ve kültüründen koparar yozlaştırmaktir. varsa yalanım yalan deyin , daha fazla söze gerek varmı , katranı eritsende olmuyor şeker
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR7 ay önce
  chp öldü,sizlere ömür,yaptıkları zulmün bedelini ergeç ödeyeceklerdi şimdi ozaman geldi başımız sağolsun
 • şükrü onukşükrü onuk7 ay önce
  Adalarda delege devşiriyormuş malum zat, bakarsın ruhban okulu papazları onu orda tutar bırakmaz . neyimize lazım .
 • aykanaykan7 ay önce
  sayın hocam etnik kimlikleri belirtmişiniz benim merak ettiğim Türk devletini yönetenlerin yani kilit noktadakilerin başkanın,meclis başkanının savunma bakanının mit in diyaneti başındakiler tüsiat müsait çok zengin kişiler hangi guruptan acep
 • ŞaşkınŞaşkın7 ay önce
  70 yıldır iktidar bile olamayan CHP'den bu milletin çektiği nedir be kardeşim! Bir an önce yok edilmeli! Cemaatlerimizin yurdun her köşesinde CHP korkusuyla gizli gizli faaliyet göstermesi hangi vicdana sığar?!... Bu CHP'yi yok etsek "mehdi" seçiminde "milli iradeye (belki de ümmet iradesi)" bile gidebiliriz ( o kadar çok mehdi adayımız var ki!). Bu CHP var ya, tam bir "batı" ürünü!.. İçlerinde demokrasi diyenler bile var! Yahu bu Roma ürünü!.. Biz ki batı icadı matbaayı (!) ülkeye 300 sene sokmamış bir ecdadın torunlarıyız. Ha gayret! Şu batı icadı CHP'yi bi defedelim, aydınlık günlere hoşgeldin diyelim!...
 • GülGül7 ay önce
  Sayın Dilipak bakın bu yazıda Başkanımız Erdoğana ve Muharrem inceye işaret var: Hem ne oluyorsunki,keyiflerine kafi gelen helal veTAYYİBAT dairesinden huruca teşvik ederek, dinin ihmaline veya dinin bazı şeairinin terkine sebebiyet veriyorsun. Ve MUHARREMAT ve habisat dairesine duhule teşci ediyorsun? Kaynak:Nurun İlk Kapısı Bu yazı bize 24 Haziran günü Vatsaptan gönderildi Sayın Dilipak göndereni tahmin edersiniz,yazmama gerek yok,yani demem oki bu iş öyle basit değil bizler öyle körükörüne Tayyib Erdoğana bağlanmış değiliz.Valla istedikleri kadar yaptırım uygulasınlar bu iş başka,istedikleri kadar uğraşsınlar nafile bilen biliyor vesselam sağlıcakla kalın ve rahat olun
 • GülGül7 ay önce
  Küfrün beli kırılmıştır,bir daha belini doğrultamaz(kıyamete kadar_alıntıdır benim kendi fikrim değil)
 • KocasolakKocasolak7 ay önce
  Chp niniş bankasından GASP ettiği hisseler geri alınmadan dağılmaz, bu güruh o paranın etrafında kümeleniyor. Chp haçlı batının truva atıdır, bunu yurtdışından çok net görürsünüz, zaten batı bunu saklamıyor. İngiltere elli yıllık arşivlerini açıyor ama Türkiye ile ilgili arşivlerini açmıyor, güncelliğini koruyor diye. Chp nin kökü dışarıdadır tıpkı hdp gibi, ikiside ayrı kulvarda olmalarına rağmen anlaşmaları bu yüzden.
 • melih cevdetmelih cevdet7 ay önce
  "askerde olsak ben çavuştum sen onbaşıydın" sığlığında siyaset yapan bir boş adam chpye yakışır. lakin memlekete ne faydası olur orasını bilemem.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU7 ay önce
  ÇOKDOGRU VEÇOK GÜZEL TESBİTLER, SN.DİLİPAK,BU GÜZEL BİLGİLERİOKUYUCU VEKAMUOYU İLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU7 ay önce
  ÇOKDOGRU VEÇOK GÜZEL TESBİTLER, SN.DİLİPAK,BU GÜZEL BİLGİLERİOKUYUCU VEKAMUOYU İLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU7 ay önce
  ÇOKDOGRU VEÇOK GÜZEL TESBİTLER, SN.DİLİPAK,BU GÜZEL BİLGİLERİOKUYUCU VEKAMUOYU İLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..
 • Güney DoğuluGüney Doğulu7 ay önce
  YPG-KCK ve PKK'nin siyasi ayağı HDP'yi meclise kim soktu? CHP 'nin ta kendisi. Terörist PKK, FETÖ ve DHKP-C nin savunuculari kim? CHP 'nin ta kendisi. CHP kendi ilkelerine bile sahip çıkmaya ölmüş leş bir parti. Onun bunu maşalığını yapan teşerondan başka birşey değil. Yani bu parti Türkiye'ye ait değil. Batmışla, bitmişler, halk ile aralarinda hiçbir ilişki bağda yok. Askeri vesayetlerle ayaktaydılar. Suları kesildi bitti. Beter olsunlar.
 • Güney DoğuluGüney Doğulu7 ay önce
  YPG-KCK ve PKK'nin siyasi ayağı HDP'yi meclise kim soktu? CHP 'nin ta kendisi. Terörist PKK, FETÖ ve DHKP-C nin savunuculari kim? CHP 'nin ta kendisi. CHP kendi ilkelerine bile sahip çıkmaya ölmüş leş bir parti. Onun bunu maşalığını yapan teşerondan başka birşey değil. Yani bu parti Türkiye'ye ait değil. Batmışla, bitmişler, halk ile aralarinda hiçbir ilişki bağda yok. Askeri vesayetlerle ayaktaydılar. Suları kesildi bitti. Beter olsunlar.
 • zekizeki7 ay önce
  Kaleminize, yüreğinize sağlık Üstadım...Sizden her perşembe (enaz haftada bir kere) cHp yazmanızı bekliyor, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum.Ayrıca 25% az ve küçümsenecek bir oy oranı da değil. Bu musibet Allahın CC bir lütfu ise, bu musibeti def etmenin yollarını da , çözümleriyle beraber ortaya koyarsanız... mesele gece namazlarına toplu mu kalkalım,,, vakit namazlarını çocukları da camiye mi getirelim,, yaşlıları hacca gönderip bir daha gelmemelerini mi sağlayalım? Allah CC için ne yapalım??*
 • SelamiSelami7 ay önce
  Tek derdimiz CHP...
 • Ayhan AltunAyhan Altun7 ay önce
  sizde cerkezmisiniz?
 • DermanDerman7 ay önce
  Sayın Sağlık Bakanımız, Sayın Tarım Bakanımız, Co enzymezme 10,100 mg lık ilacın bir hapının tanesi Türkkiyede 3-3,5 TL Arası, Almanyada ise 0,4TL yani 40 krş.Bu bitkisel desteği kullananlar fiat yönüyle çok mağdur, hatta maddi gücü zayıf olanlar kullanamıyor, bu konuya el atmanızı istirham ediyorum.
 • MemetMemet7 ay önce
  işin gücün çirkin siyaset, boğazına kadar batmışsın Allah kurtarsın, gün amerikayı ülkeden def etme günü, ak parti yerli ve milli ise buyursun arkasındayız, bu yaptırım uygulanan bakanların amerikada parası pulu malı mülkü varsa onlarada yazıklar olsun
 • Dönüp kurtericik,Dönüp kurtericik,7 ay önce
  Halkımızın bilmediği bir gerçek: Dünya harbi patlak vermeden 2 yıl önce bunu sezen Atatürk, gizlice Güney Ammarika' ya gitti. Yerine kendine çok benzeyen bugünkü Oktar' ın dedesini bıraktı. O da 38' de öldü ve törenle topraa verildi zaten tarihin akışı içinde. Atatürk, el' an Güney Ammarika' da bir ülkede, ve Parti'de bir gurup yöneticiye iimeyil atarak yönetiyo şu an onları. Merak etmeyin ipler onun elinde; itler başkasının elinde..
 • Bollu DereBollu Dere7 ay önce
  Derin CHP derken ne âbi yâni? Fenerbahçe' deki kurbağalı dereye mi battı da bu herifler? Derindir orası ha!

Günün Özeti