Demokrasi yanlışlardan birini seçme özgürlüğü değildir!

04 Nisan 2019 Perşembe

Dünyanın birçok ülkesinde durum aynı. Biri gidecek, bir başkası gelecek! Bakın bakalım, gerçekten bir değişiklik oluyor mu? Namuslu bir yurttaşın,  “değişim, görüntüdeki bir ismin yerine bir başkasının gelmesinden başka bir anlamı olmayacaksa, bana ne o değişimden” dediğini duyar gibi oluyorum..  Evet; demokrasi yanlışlardan birisini seçme, kendi hırsızını seçme özgürlüğü değildir. Türkiye bu anlamda İslam dünyasına örnek olacaksa çok daha dikkatli olmamız gerek.

Türkiye’de bugün tartışılan konu, 15 Temmuz’da bizimle dayanışmak için sokağa çıkan insanları üzdü. Bugünlerde Malezya’da, Türkiye’de ne olup bittiğini soruyor insanlar. Türkiye hem kendisi hem de dostları için bu durumdan bir an önce kurtulup yoluna devam etmelidir.

Beylikdüzü’nden bir okurum aradı; “Burada bir sürü işadamı var. Çoğunun belediye ile akçalı işleri var. İmamoğlu’nun bunlardan haberi olmaması mümkün mü? Eğer Beylikdüzü’nün yiyicileri, Büyükşehir’e gidecek olursa orada da onu rahat bırakmazlar diyor.

Ben, adı “İmamoğlu” olunca, hele bir de Kur’an-ı Kerim okuyunca dini hassasiyetinin daha yüksek olduğunu düşünmüştüm. O okurun dediğine göre, gerçek öyle değilmiş..

Her yerde dürüst insanlar var. Okurum yazılarımı internetten okuyor. Aslında AK Parti’ye yakın biri de değil sanırım. “Beylikdüzü’nün yeni belediye başkanı da İmamoğlu ile aynı ekipten, onun Beylikdüzü’ndeki emanetçisi” diyor.

İşin kötü yanı ne biliyor musunuz. İlgezdi’den niçin hesap sorulamıyor. Çünkü bu konuda bir “dehşet dengesi” oluştu. “Söylersen söylerim” noktasında. Sonuçta birbirlerine dişleri geçmiyor.

Dahası bunlar işi bir adım daha ileri götürdüler, belediye meclisindeki farklı partilerden kişiler, perde arkasında el sıkışıyorlar. O “vurgun”u paylaşıyorlar. İşin ucu Ankara’da birilerine gidiyor, halkevlerine, cemevlerine, camiye de..

O okurum diyor ki, İmamoğlu da CHP’li, Mansur Yavaş da. İkisini kıyaslarsanız, Yavaş’ın eli öpülür.

Ben bunları niye yazıyorum? Herkes ayağını denk alsın diye. Bazı gerçekler bilinsin, birileri de bilindiğini bilsinler diye. Her partide bu yamyamlardan var ve bunlar farklı sloganlar söyleseler de aslında zihniyet ikizidirler. Ve bunlar gelinen noktada perde gerisinde ortaklıklar kurarak Mafialaşıyorlar.

Partiler de bunlarla başedemiyor, çünkü elleri her yere uzanıyor. Onun için hangi partide olurlarsa olsunlar, namuslu insanlar, kendi içlerindeki namussuzlara karşı gözlerini açsınlar.

Sahi, herkesin bildiği bu gerçekleri, genel başkanlar bilmiyor mu? Niçin bilmiyorlar! İstihbarat ne iş yapıyor? Yargı neden bunların üzerine gitmiyor?..

Evet, o zaman ben şimdiden ihbarda bulunuyorum, bunları takibe alın. Alışmış kudurmuştan beterdir. Bunlar yemeden duramazlar. Bunların kadınlarla ilişkileri vardır. Bunlar kumarbazdır. İçmeden vijdanlarındaki zonklamayı durduramazlar.

Okurum, bana İmamoğlu’ndan söz etti. Ben de diyorum ki, İmamoğlu sana söylüyorum, “bizim tayfa” siz de dinleyin! Biliyorum Şeytan tüyü var sizde ve her yerdesiniz.

Bir arkadaş anlatmıştı, bir yıl kadar önce bir belediyede meşru bir işini halletmek için rüşvet vermeden işini yaptıramamış. Sonra da bin pişman camiye gidip dua etmek istemiş, “Rabbim beni affet, Rabbim bu adamlara hidayet ver” diye. Oturmuş, dua etmiş, ezan okunmuş. Namazını kılmış. Tam kalkacak, bir bakmış arkasında o kendinden zorla rüşvet alan adam. “Allah belanı versin, seni şikayete geldim, sen de buradasın” demiş, tabii içinden!. “Rüşvet verirken kendimi çok yalnız ve ezilmiş hissetmiştim. O an utancımdan yerin dibine girdim” diyor. Lanet olası bu herifler yüzünden yaşanıyor bugünkü acılar.

Bakın, inkarcıların yaptıklarından daha alçakçadır bunların yaptıkları. Bir de utanmadan dindar geçiniyorlar bu aşağılık adamlar.. Halkçı geçineni de, milliyetçi geçineni de, liberal geçineni de aynı şekilde.

Bunların anne-babaları, akrabaları, hanımları, çocukları yok mu. Onlar bu alçaklığa nasıl razı oluyorlar bilmiyorum. Çevrelerinde akıl ve vijdan sahibi kimse yok mu! 

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste denmiştir. Elbet bir gün mutlaka! Zulm ile abad olunmaz. Bu dünyanın bir de öbür dünyası var. Bakın kim bunlara yardım ederse bilsinler ki, bunları yakacak ateş onlara da dokunur.

MASAK cesaretle, Allah’tan korkarak, bunları 90 gün takibe alsın hepsi dökülür. Bu; “devletin malı deniz, yemeyen domuz” diyen adamların çaldıklarına el koyun, Türkiye’nin acil ihtiyaç duyduğundan daha fazlasını bulursunuz. 

Ama ilk şart: “Senin hırsızın”, “benim hırsızım” demeyeceksiniz. Hırsız hırsızdır. “Sakallı”, “matruş”, “başı açık”,başı örtülü” bakmayacaksınız. Babası hacıymış değilmiş bakmayacaksın! “Vay o namaz kılanların haline ki…” diye başlayan ayeti hatırlayın. Onlar bizi “Allah’la aldatma”ya kalktıkları için iki kere zalimdirler. Kim bir hırsıza “bizim hırsızımız” diye sahip çıkıyorsa, o “bizden değildir”.

Torpil yok, rüşvet yok, “adil şahidler” olacağız. İşi ehline vereceğiz, ehliyet ve liyakat imandan önce gelecek. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacağız. Değilse ötekilerden ne farkımız kalır ki! 

Adalet mülkün temelidir. Siyaset ve bürokrasi vekalet müessesesidir. Varlık ve meşruiyeti, toplumun hak ve hukukunu korumak ve geliştirmektir. Değilse haindir. Şeytanın içimize sızmış askeridir o zaman onlar. Onların o zaman FETÖ’cülerden ne farkı kalır ki. Onlar da aynı şeyi yapmıyorlar mı idi.

Din ve devlet büyüklerimizi İlah ve Rab edinmeyelim biz de. Allah’tan korkalım. Ve biz de kendimizi gözden geçirelim. Çünkü aslolan bizim kendimizi değiştirmemiz ve bizim de arınmamızdır. Biz de sütten çıkmış ak kaşık değiliz. 

Belki de onlar, bizim günahlarımızın cezası olarak başımıza musallat edilmiş mahluklardır. Biz kendimizi değiştirelim ki, Allah da bizi bu zalimlerin zulmünden kurtarsın.

Allah, cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez. İtiraf edelim ki, “biz zalimlerden olduk” ve şimdi tevbe zamanıdır.

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Adaletin TerazisiAdaletin Terazisi1 ay önce
  "O okurun dediğine göre, gerçek öyle değilmiş"... Bir okurun dediğine göre mişmiş, muşmuş, müşmüş.. Tam bir su-i zan bu yaptığınız Sn. Dilipak. Su seçim sürecinde yapılan yalan yanlış iftira sözlere nazar-ı takdir ve hürmetim yoktur. Ve Allaha havale ediyorum bu tür kara propaganda yapan herkesi. Adaletin terazisi herkese lazım.
 • GökhanGökhan1 ay önce
  Herkesin rüşvetten yolsuzluk tan zenginleşen partililer den haberi var ve genç nesil de bunu sosyal medyadan görerek yetişiyor YouTube dan izliyor ve akp yi suçluyor. Ayrıca her seçimde ilk kez oy kullanan nesillere derdini sloganlar ile anlatan ( işin komik yanı rap müzik kullanmaya çalışması hiç tutmuyor ) bir siyasi teşkilatın başarıya ulaşması mümkün değil üstelik eleştiri ye kapalı , kendi siyaset akademisi mezunları bile dava fikri olmayan yaşasın reis dışında bir söylemi olmayan kişiler . Bu teşkilatın tamamen dağıtılması yeniden kurulması gerekiyor
 • TunöTunö1 ay önce
  celal2 gün önce eklendi."Abi Allah razı olsun ama ben ümidimi kestim düzelecek gibi değil adil insanların yaşadığı bi yer yokmu dünyada"Bu yorumu yapan gibi inanın içimiz geçti artık.Umudun yok olması yeise düşmek ne kadarda kötü bir şeymiş böyle...Erbakan hocamın davası %8 aldığında bile sevinir.ümitlenir azmimiz katlanarak artardı.Ruhen yıkılmazdık.Şimdi %50 alıyoruz sevinemiyoruz.Keşke torpil kalksa, adalet gelse diye dua ediyoruz.Hangi bürokratın zulmü bize dokunacak diye tedirgin yaşıyoruz .Sesimizi nasılduyurabiliriz?Yazar olarak gerçek dost olarak sizbile duyuramıyorsanız biz garibanlar,kimsesizler kendi yaktığımız ateşle yandık da yandık..Sonuç bu ne yapalım hocam...
 • TunöTunö1 ay önce
  celal2 gün önce eklendi."Abi Allah razı olsun ama ben ümidimi kestim düzelecek gibi değil adil insanların yaşadığı bi yer yokmu dünyada"Bu yorumu yapan gibi inanın içimiz geçti artık.Umudun yok olması yeise düşmek ne kadarda kötü bir şeymiş böyle...Erbakan hocamın davası %8 aldığında bile sevinir.ümitlenir azmimiz katlanarak artardı.Ruhen yıkılmazdık.Şimdi %50 alıyoruz sevinemiyoruz.Keşke torpil kalksa, adalet gelse diye dua ediyoruz.Hangi bürokratın zulmü bize dokunacak diye tedirgin yaşıyoruz .Sesimizi nasılduyurabiliriz?Yazar olarak gerçek dost olarak sizbile duyuramıyorsanız biz garibanlar,kimsesizler kendi yaktığımız ateşle yandık da yandık..Sonuç bu ne yapalım hocam...
 • Ertuğrul ÇaylarErtuğrul Çaylar1 ay önce
  Dikkat edilirse buCumhuriyet Kavramı en güzel biçimini sergilemiş seçimlerini yapmıştır.Demokresi ise, ölümünü sergilemiştir. Seçim öncesi adalet ve liyakatı yıkma ittifakları, seçmene, küçük gerçek gösterip büyük gerçekleri perdeleme ve sandıklara hile karıştırma, karşı tarafın oylarını sıfırlamalar demokresinin eseri ve demokratların işi değilmi? Bizde 1900 yıllarına kadar demokresi mi vardı? Neden papazlar siyasi adam olarak dolaştırılır iken, Müslümana laiklik uygulanır? Gerçek şu, Avrupa ideolojisiz kalmıştır.Anayasdan laikliği kaldırmama çabasından başka bir şey değildir.
 • LİYAKAT LİYAKAT 1 ay önce
  Bürokrasiye lütfennnnn Allah rızası için artık dürüst Ve liyakatli insanlar getirin . Buna neden kimsenin gücü yetmiyor ...Ama herkes lafını ediyor ..
 • Mal VarlıklarıMal Varlıkları1 ay önce
  Sahi görevden ayrılan belediye başkanları , yardımcıları , il ve ilçe başkanları Meclis üyeleri göreve gelmeden ve görevi bırakırken oluşan mal varlıklarını açıklasalar keşke . Bir de yeni seçilen belediye başkan Ve yardımcıları da mal varlıklarını görev yaptıkları ilçedeki vatandaşlara neden ilan etmezler .
 • OkurOkur1 ay önce
  Diyorsun da 17 yıldır neredeydin.Allah insana makam mevki mal mülk iktidar verir.sonra ondan adaleti iyiliği yapmasını ister.yapmayanıda tekrar yere düşürür.olanda tamda bu.
 • Şeffaf Belediyecilik.Şeffaf Belediyecilik.1 ay önce
  Abdurrahman Bey,CHP nin yapmayı planladığı şeffaf belediyecilik için çabalarını niye anlatmıyorsun. Savunduğun AKP nin bu gibi yaklaşımları olabileceğini düşünebiliyor musun . Niçin hakkın yanında değilsin. Talan edilen hakların hesabını bu dünyada kim soracak, senin gibiler değil.
 • Reis Reis 1 ay önce
  Tayyip Erdoğan bu ülkenin siğortasıdır . Eksiğine rağmen ,yanlışlara rağmen başımızda olması güvencedir bu millete .Biliyoruz ki yanlışı düzeltme iradesi hep oldu reiste ..
 • Gerçek adaletGerçek adalet1 ay önce
  Sayın dilipak, bizler Allahın bizden istediği Adaletli, dürüst, güvenilir hiçbir şartta dünyalık çıkarlar için, fetöcü sapkınların istediği zaman haramı helal yapan, şimdide bazı siyasilerin hırsıza bizim hırsızımız destekleyeceğiz ve böylece cennete gideceksiniz diyenlere inanmayacak inanç seviyesine ulaşmadıkca gerçek iman sahibi olamayız. Bizden değil diye kazansa bile çalıştırmayız diyenlere, sevgili peygamberimizi hatırlatmalıyız müşrikler bile ona mallarını emanet ediyor ve el emin diyorlardı. Şimdi ise Müslümanın Müslümana güveni kalmadı. Seçimden önce hükümet yetkilisi Türkiyede seçim güvenliğiAvrupadan daha güvenli diye söylüyordu, seçim sonrası böyle şaibeli bir seçim olmadı diyor, hangi sözüne güvenelim. Herşey doğal olarak iktidarın elindeyse, böyle bir şaibeye kim cesaret edebilir? Bahçeli seçimlerde görev alan herkesin araştıralacağını fetöye iltisaklı olanları tespit edeceğiz diyor, ysk da görev alanlar aman başımıza birşey gelmesin diye hukuğun dışına çıkarlarmı? Aman solcular gelmesin diye her gün imanımıza zarar verecek günahları mübah göre göre dinden çıkacağız haberimiz olmayacak maazallah! Bizlere düşen sağcı için ne düşünüyorsak solcu içinde onu düşünmedikce iman sahibi olamayız. Birde sizi yadırgadım bir okurunuzun söylediklerini isim vererek burada yazıyorsunuz tanımadığınız birinin sözüne güvenip eğer yalan söylüyorsa ortak oluyorsunuz kul hakkını size hatırlatmak haddim değil diyeceğim ama benim hayatta en önem verdiğim özelliğim çünkü o kul affetmedikçe cennete girmeyeceğim biliyorum Allah muhafaza! Biz kime niye niçin inanıp güveneceğiz ne cemaatlere, ne siyasetciler, ne gazetecilere güvenimiz kalmadı güvenimizi sarsanları Allaha havale ediyorum, Allah islah eylesin. Bu güzel vatanımızda huzur ve barış içinde yaşamayı bizlere çok görenleriİslam kelimesinin anlamı barış ve esenliğe davet ediyorum.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Tarık güzel tespit bravo ama senin gibi eğitimli ahmaklar da neden gidip chpkk ya oy verirler acaba?
 • celal celal 1 ay önce
  Abi Allah razı olsun ama ben ümidimi kestim düzelecek gibi değil adil insanların yaşadığı bi yer yokmu dünyada
 • BirolBirol1 ay önce
  CAHİL her zaman haklıdır.1 delille 40 Âlimi yenersin de 40 delille bir CAHİL'i yenemezsin.Cahilin yanında kitap gibi sessiz ol.
 • TRnTRn1 ay önce
  yuşacı lar, kripto imamlar (papaz),muskacı büyücüler şimdi deşifre olacaklar.Binali bey in 150 000 oyunu yediler. şimdi kusacaklar.normal yoldan çıkaramıyorlar.
 • abdullahabdullah1 ay önce
  bade harabul basra iş işten geçtikten sonra bunları yazmak beyhude ve sorumluluktan kaçmaktır yada sizin tarzınıza göre söylersek kaçak güreşmek menfaatinize zarar gelmesini engellemek... bunların tamamını seçimlerden önce söyleme cesaretiniz yok muydu yada neden çekindiniz bizim hırsızlarımızın kaybetmesinden mi korktunuz yada bizim hırsızımıza hırsız demeyenlerin tepkisinden mi korktunuz.ayrıca durum dengelemesi yaparak yine ne şiş yansın ne kebap olmuş sizi dinlemezlerse .bu hırsıları ey muhammed(sav)kavmini sana havale ediyorum derdiniz daha kısa olurdu.gerçekler zamanın da açıkça korkmadan söylenir mış gibi yapmayalım lütfen sonra üzülürüz,sizin için fark etmez,bir yolunu bulur bir solcu ile program yaparsınız
 • HİRA kardeş, son olarakHİRA kardeş, son olarak1 ay önce
  Fransa'da büyük bir şirkette mühendisim. Orda benim hususi namaz kılma yerim var. Patron'a açık konuştum "ben Müslümanım, benim vakit namazlarım var, burda bana namazlarım için müsait bir yer hazırlarsanız, sizinle çalışmayı kabul ederim" dedim. Biliyormusun HİRA, herşey menfaat üzere kurulu bu dünyada. Diplomayı çok başarıyla aldığım için, patron isteğimi kabul etti. Deneme dönemini de çok başarıyla geçirdiğim için, beni bırakmadı ve imzayı attık.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Eskiler çok güzel söylemiş . "ne oldum değil ne olacağım."
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Hocanın birinin dediği gibi AKP yi itibarsızlaştıracak lar R.Tayyip Erdoğan tedbirini alsın.
 • Biz Biz 1 ay önce
  S.Aleyküm. Hocam. Hep yazdım.akp de işte bu eksik.kendi içind e adaleti sağlamalı.ic soruşturma yapmalı.holdingzedeler.ihlaszedeler nelerneler bir komisyonluk iş.nir khkararnameye bakar.hangi vekilin malı artmış.akrabalarinemalanmışmi. Hiç soruşturma açılmıyor. Millet kızıyor.azinliga verdiği avantajlar ortada.istanbul ankara antalya..nediyelim.inşALLAH bundan ders alınır. Şevki yılmaz ve dilipak hocamin REİSE danışman yapılması lazım....S.ALEYKUM. saygılarımla...
 • KMKM1 ay önce
  Ben, adı “İmamoğlu” olunca, Ben, adı “İmamoğlu” olunca, hele bir de Kur’an-ı Kerim okuyunca dini hassasiyetinin daha yüksek olduğunu düşünmüştüm. O okurun dediğine göre, gerçek öyle değilmiş.. Sayın Dilipak;Yazınızdan alıntı yaptığım bu cümlenizde ya bir anlatım bozukluğu var ''ki bakıldığında herhangi bir anlatım bozukluğu bulunmuyor'' ya da ne anlatmak istediğinizi ifade edememişsiniz.Bir kişinin isminin veya da soy isminin imam-imamoğlu olması, o kişinin dini hassasiyetlerinin yüksek olmasına veya düşük kalmasına nasıl sebep olabilir?Kişinin adı Muhammed-Ali-Ömer-Osman-Mustafa-Kemal vesaire ama bu kişihırsızlıktan tecavüzden veya başka adi suçlardan ceza evinde ise bunu nasıl açıklamamız gerekiyor?İsim veya soy isim o kişilerin dini hassasiyetlerini nasıl temsil edebilir?Sonuç itibari ile kişi o ismi veya soy ismi seçmiyor.Ailesi tarafından bu isimleri alıyor.Anlam vermekte zorlandığım bir diğer ifadeniz var ki ''hele bir de Kur’an-ı Kerim okuyunca dini hassasiyetinin daha yüksek olduğunu düşünmüştüm''.Benim bildiğim kadarıyla Feto olarak bilmekte olduğumuz ismini dahi anmak istemeyeceğim malum kişi de bu yüce kitabı okumaktadır.Şimdi Kur'an-ı kerim okuyor/okumuş diye biz bu zatı'' dini hassasiyetleri yüksek bir kişi'' olarak mı kabul edelim?Bir diğer husus ise ''O okurun dediğine göre, gerçek öyle değilmiş.. '' sadece yazılarınızı okumakta olan,hiç tanımadığınız bir kişinin beyanı üzerine, o kişinin beyanını doğruymuş gibi sizi okuyan insanlara sunmaktasınız.Cümleniz ''o okur gerçeğin öyle olmadığını bildirmektedir'' diyerek,okurunuzun beyanını kaleme alabilirdiniz.Tercih hakkınızı farklı kullanmışsınız,vicdani ve dini açıdan muhakemesini kendi iç dünyanızda yapabilirsiniz.Sizin ile aynı mahalle de bulunmuyor olsam da ara ara yazılarınızı takip etmekteyim.Takip ettiğim kadarı ile de bu yazınızda kaleme aldığınız uyarıları bundan önce hiç yaptığınızı şahit olmadım.Keşke bu uyarılarınızı 20 sene içinde görebilseydik.Belki 20 yıl içerisinde bu yanlışlıklara başvurmuş olan insanlara veya da sizleri kesintisiz okuyan insanlara bir nebze de olsa ışık tutmuş olurdunuz. Farkındalık ortaya koyardınız.Ancak çok ta geç kalmış sayılmazsınız.Umarım bundan sonraki yazılarınızda mahalle ayırmadan uyarılarınızı ve sizin ile paylaşılan bilgileri yazılarınız ile toplumun hizmetine sunarsınız.İyi Çalışmalar.
 • TarıkTarık1 ay önce
  Fransa'yı Firansa diye yazan akit okurları var bu ülkede. Ak Parti'nin neden sahillerde ve eğitim seviyesi yüksek yerlerden oy alamadığı belli.
 • DadaloğluDadaloğlu1 ay önce
  Niye hepsini aynı çuvala sokuyorsunuz? Bütün partilerdeki yamyam sayısı aynı mı?
 • Fk den sılayAFk den sılayA1 ay önce
  Dini kitabı çok iyi biliyorsun. Birilerinin en hassas yanlışlarınıda. Biliyorsun en acı tokat dostun dosta attığı tokattır. Biz başımızdakiler siyahi köle dahi olsa itaat edeceğiz. Ve namazlarımızı dosdoğru kılacağız. Faiz yemeyip, israf yapmadan zekatlarımızı ve sadakalarımızı vererek bu küfür düzenini yıkanlardan olacağız. Allah İn izniyle. Ve Abdulhamite dostlarının attığı tokadı biz reisimize atmayacağız. İçimizdeki paraperest ve makamperestleride temizleyene kadar çalışacağız. Ve Allah Azze ve celle ye, nurunu bizimle tamamlamasına vesile etmesi için dua edeceğiz.... Şunu bilki o yolda bir yolcu olmak bize büyük bir şereftir....... Biz buyuz....... SEN NE AYAKSIN SILA.
 • Biliyormusunuz HİRA kardeşBiliyormusunuz HİRA kardeş1 ay önce
  Benim hayatım biraz MalcolmX in hayatı gibi geçti. Ben fransaya 3 yaşında geldim. Burda okudum ama okumamın yanında gençliğim çok haraketli geçti (cannabis, viski, diskotek). Evlendikten sonra akıllandım. Bir Anadolu köylü kızıyla evlendim, onu sevdim ona acıdım ve Allah cc'in yardımıyla, doğru yolu buldum, hacc'a gittim, ramazan umreleri yaptın. Batı'nın herşeyinde haberim var (kültürü, literatürü, müziği, sineması, modası). Artık tok' um, karnım tok, gözüm tok. Bedenim Batıda yaşıyor ama inan ki aklım hep Medine'de. Çok seviyorum elimde değil.
 • Seçimin kazananı Seçimin kazananı 1 ay önce
  Sahi herkes siyasetçileri suçluyor da , Ankara’da seçimde Ak partinin adınıbile ağzına almayan hatta aleyhine çalışan bürokratlar İl müdürleri özellikle Keçiören , çankaya , Etimesgut , Mamak gibi ilçe müdürleri Bürokratlar her dönem olduğu gibi göreve devam . Suçlu sadece siyasetçi olmamalı .
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Akparti çantada keklik oyları elinin tersiyle itti.İhlas finans mağdurları her dönem akpartiye oy verdiler.Dertlerini anlatmak için kapı kapı dolaştılar.Başta RTE ve ötekiler taş duvar oldular. Hatta bana mı sordun yatırdın dediler..Bu ihlas finans mağdurları hepsi akpartiye oy veriyor artı dua da ediyorlardı. Şimdi düşünün her birinin etrafıyla beraber nereden baksan 400 bin oyu vardı.Ne oldu sonunda 20 bin küsur farkla kaybetti akparti.Ben hatta yazı bile yazdım Ankaraya.Yahu dedim siz çantada keklik oyları elinin tersiyle itiyorsunuz.Bu nasıl bir önemsememektir dedim.Bana gelen cevapta yasal sürecin devam ettiği işte şu kanunun bu maddesi gereğince falan filan tamamen hukuki olarak bir şey yazmışlar. Eee ne oldu şimdi.Hadi bakalım şimdi de hukuki konuşunda görelim.Yapmayın etmeyin dedik kimseye dinletemedik.Hadi mücahit ören ve avaneleri sizi bu durumdan kurtarsın.İki büyük ili kaptırdınız chp ye.Ne diyelim.Atalarımız demiş ki DOST ACI SÖYLER. Valla bu sözü bir arkadaşa yanlış yaptığı için yüzüne karşı onu uyarmıştım da bana küsüp gitmiş benimle arkadaşlığı terk etmişti.O da akpartiliydi. Aslında benim gerçek dostu olduğumu anlayamamıştı.Neyse beni artık böyle insanlar ilgilendirmiyor. Sonuçta akparti ihlas finans mağdurlarının mağduriyetini gidermeli.Yoksa iktidarda gider elden.Benden hatırlatması.Akparti içeride abd-pentagon-cıa nın kullanabileceği açık kapı bırakmamalıdır,en ufak sorun çıkacak deliği bile kapamalıdır.
 • Erbay Tazegül Erbay Tazegül 1 ay önce
  Allah razı olsun sizden Hocam, Alah a emanet olun
 • HiraHira1 ay önce
  Fransa'da yaşayan kardeş. Dileğin gerçekleşir inşallah. Allah cümlemize hacı olmayı nasip eylesin. İslamı yaşayın yaşatın gerisi önemli değil. Sağlıcakla.....
 • BÜROKRASİ BÜROKRASİ 1 ay önce
  Kardeşim Ankarada bürokraside gücü gücü yetene . Kimin adamı yoksa , torpili yoksa 24 saatte çalışsa hiç blr göreve gelemez . Arkasında gücü varsa , torpili de varsa istediği her makama gelir ve makamda da kalır . Bunun adı da Adalet ve Liyakat olur . Seçim falan kimin umurunda
 • HasanHasan1 ay önce
  Allah bin kere senden razi olsun hocam muhtesem bir yazi evet senin hirsizin benim hirsizim olmayacak kim.yanlis yapiyorsa cezalandirilmali beytulmala haksiz olarak kimse cokturulmemeli zaten sorunumuz da bu aslinda senin adamin benim adamim diye kollanmamali yanlis yapanlar
 • ANKARAANKARA1 ay önce
  Neden kaybettiğimiz belli ama kimsenin gene umurunda olmaz . Keşke Ak partili belediyeler , Yenimahalle , çankaya gibi CHP li belediyelerin çalışmalarından biraz ders ve örnek alsalar . Adamlar camilere , okullara çok hizmet ediyorlar ...Siz dd yapın bunu ...
 • KİBİR KİBİR 1 ay önce
  Ankara'yı kaybettik ama çok şükür ilçe belediyeleri alındı . Alındı da vatandaş artık belediye Bsşkanı , yardımcıları , birim müdürleri , meclis üyelerini oy verdiği halde sevmediği, güvenmediğiiçin yanlarına bile gitmek istemeyecektir . Hepsi üç gün sonra kibir ve gurur abidesi olur , Asli görevleri olan arsa , arazi , rant , rüşvet işlerine tekrar devam etmezler inşaallsh ...
 • İŞTE BU...İŞTE BU...1 ay önce
  Hocam mükemmel bir yazı . Keşke bu yazıyı. Belediye başkanlarımız makamına assalar Ve her gün okusalar ya.. Bütokratlarda her gün okusalar ..Hocam düzelmemiz çok zor gözüküyor . Yeni yetişen gençlerden, kirlenmemiş insanlardan yeni ekipler kurabilirsek belki iyi işler yapılabilir . Şimdi seçilen belediyecilerin kibirlerinden yanına da yaklaşılmaz artık .Yanına yaklaşanlar da malum Alavere Dalavere işi yapan mübarek insanlar olur !!!!
 • Hey HİRA dağıHey HİRA dağı1 ay önce
  Senden bahtiyar dağ var mı acunda?İnsan başka yâr arar mı acunda?Bir sevda ki eser gönül burcunda¸O gül tene değen taşı¸ toprağı.Öpsün gözyaşlarım ey Hira Dağı.Yeryüzü sancılı sararıp solmuş¸Yollarda telaş var¸ zaman lal olmuş¸Sana böyle ne güzel bir hal olmuş¸Sevgilerin yeşerdiği mekansın.Boynu bükük ötelere bakansın.Pervaneler gibi renkler¸ kokular¸Ufuklarda yankı bulurken 'Hû'lar¸Ikra' dendi bitti bütün korkular¸Sende esrar sende kanat sesleri.Sende gizli aşkın nur akisleri…Her gece kırkları alıp gidersin¸O günlere dalıp¸ dalıp gidersin¸Bizi hasretlere salıp gidersin¸Dosta sinesini açan dağ sensin.Rüyalarımızda uçan dağ sensin.Mekke kalbte sızı¸ Medine hicret¸Gözler ki içinde herşeyi seyret¸Şefkâti¸ edebi¸ çileyi…seyret¸Ne gördünse anlat ey Hira Dağı.Olmaz O'nsuz hayat ey Hira Dağı
 • Ama HİRA, ben Medine'deAma HİRA, ben Medine'de1 ay önce
  Ama sayın HİRA kardeş, ömrümün sonlarını Medine'de geçirmektir dileğim. Batı Fransa'da yaşıyorum ama buralarda can vermek istemiyorum. Ömrümün sonlarını Medine'de yaşayıp orada ölmek istiyorum. Yınede Allah cc hayırlısı neyse onu versin. Sende benim için dua et.
 • Serhan yildizSerhan yildiz1 ay önce
  Selamin aleykum.Abi ben neredeyse hergun senin yazilarini okuyrum.ALLAH senden razi olsun.ben bursa Yildirim mah.oturmaktayim.biz abimle Beraber zemin kati dukkan 2 daire var .bizden ruhsat parasini! Bir kurus kalmayacak sekilde tahsil ettiler.Ne p
 • ZeynebZeyneb1 ay önce
  CHP isyanımızı ve kinimizi katlıyorsun HDP nin oylarıyla katakülli ile geliyorsun yeminler olsunkimuhafazakar kesim bu yaptığı unutmayacak her daim bu kin güdülecek bunun hesabı sorulacakgeçmişinde açık oy gizli sayım olmadı darbeler yaptın şimdide düşmanlarla bir oldun.Unutmayacağız ve CHP seni hiçbir zamaniktidara taşımayacağız zaten taşımıyoruzdabundan sonra kin ikiye katlandı bu yaptığın yanına kar kalmayacak.Tarih affetmeyecek.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Firansada yasayan firansis vatandasi kafirleri meteden bir ayet biliyormusun.Sirplarin yuzyil birarada yasadiklari musliman komsularina neleryatiklarindan habeerin yokmu? Bukadarda tevekkelluk olmaz
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Firansada yasayan firansis vatandasi kafirleri meteden bir ayet biliyormusun.Sirplarin yuzyil birarada yasadiklari musliman komsularina neleryatiklarindan habeerin yokmu? Bukadarda tevekkelluk olmaz
 • MelikeMelike1 ay önce
  İstanbul seçimleri tekrarlansın başka çare görmüyorum.Çünkü çok karışık işler var.HDP_FETÖparmağı işin içine etmiş.İmamoğlu hak etmiyor nasılki sınavı kopyacılıkla geçen biri gibi.Diğeriise çalışan çalışkan hak eden biri çok yazık oluyor.Kötü şekilde alınan oyun galibi oluyor.Diyorum ya dersine çalışmayan tembel öğrenci kopya ile geçiyor.oyu hdp veriyor.çocuk doğurmaktan başka birşey bilmiyorlar.
 • engineerengineer1 ay önce
  00:0000:00Ey İslam NeredesinGarabetler içinde yüzüyor bütün milletGarb sefalet ile tesis edilince hilletVatanda batar millette nüksederse zilletHayat kaynağımız İslamiyet neredesinBeşeri sistem dün çıktı bayatLeş gibi olmuş kokuyor içtimai hayatİnsanlık ediyor daha da edecek feryatAh Nuru Şeriat İslamiyet neredesinAsırlardır kaybettik İslam’daki ahlakıTerakkiyken halimiz tacil ettik helakıGarba uydu mürtetler terk ettiler hallâkıNifaktır bizi yıkan ey İslam neredesinBedirler, Uhudlar, Niğbolular, KosovalarZafer dolu niceler, kanla doldu ovalarKurtuldu hep zulümden mazlum olan yuvalarİhkakı hak edensin ey İslam neredesinİslam ordusu önünde hiç yoktu duracakZaferine set çekip ona tuzak kuracakHizbullahlar yetişti kâfirler kuduracakMüsterihiz seninle ey İslam neredesinMükelleftir müminler korumakla dininiKıyam dalgasıyla bilir tağutlar haddiniMüminler çiğnetmemiş çiğnetmez ser haddiniİftiharımız sensin ey İslam neredesinRabbimizden nusreti yalvarıp istiyoruzİslam’la kurtulacak bütün dünya diyoruzİrtica damgasını mürtetlerden yiyoruzAsra nur saçmaya gel ey İslam neredesin
 • imamarüzgarimamarüzgar1 ay önce
  Ehh ibrahim ben sana demedi deme demedim mi bak şimdi işin geldiği noktaya bak değilmi ibrahim.Biz heryerden her şekilde yazdık bu seçim için ama bak görüyormusun bizim sesimizi kimse duymak istememiş demki ibrahim.Bu kadar meydan okuyan bir chp var ise işin içinde ne büyük bir pis oyun ve kumpasların olduğu açık net ortaya şimdi çıkıyor ya.İbrahim bizde bir söz vardır İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA SEN HOŞAFI BAŞINA ÇAL diye bak demedi deme İbrahim.Bunun arkasından da güvensizlik oluşumu için milletin kafasında soru işareti bırakmayacaklarını söyleyecek olan var mı ibrahim bak deme di deme ibrahim. ŞİMDİ SENİN BİR YSK VAR DEĞİLMİ KARDEŞİM GÜÇLÜ BİR DEVLETİN VAR MADEM ÖYLE YSK NEDEN KENDİ BÜNYESİNDE MEVCUT MEMUR KADROSUNU OLUŞTURUP BU İŞİN ADAM GİBİ YAPILMASINA DAİR ADIM ATMAZ Kİ.KİM NE DÜŞÜNÜRSE DÜŞÜNSÜN.AMA EN AZINDAN BU GÜN Kİ BU REZALET GİBİ BİR DURUM OLMAYACAĞI ORTAYA KOYUYOR KENDİNİ.İBRAHİM DEME Dİ DEME.BU SEÇİM SİSTEMİ BÖYLE OLDUĞU SÜRECE İKİ TARAFI KESKİN BIÇAK GİBİ OLUR İŞTE ORADA DA KİME NE KISMET DENK GELİR BELLİ Mİ İBRAHİM.HER ZAMAN SAĞLAM VE GÜVENLİ OLAN İŞ BAŞARI SAĞLAR İBRAHİM DEME Dİ DEME İBRAHİM.ŞİMDİ HADİ BAKALIM AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI ŞİMDİ.BÖYLE BİR DURUM BU MİLLET ÜZERİNDE PİSİKOLOJİK SOSYOLOJİK ETKİSİ İLERİ Kİ SÜRELERDE NASIL OLUR VE NASIL YANSIR PEKİ İBRAHİM DEME Dİ DEME.BAK BİR GÜN OY KULLANILSIN ERTESİ GÜN SAYIM YAPILSIN DEMİ İBRAHİM.EN AZINDAN HATA OLMUŞTUR GİBİ 20 BİN TL LİK DURUMDA KENDİNİ KURTARAN OLMAZ DEĞİL Mİ İBRAHİM BİR MERCİHİ TOP YÖKÜN HERŞEYDEN SORUMLU TUTMAYI BİLİRSEN İŞTE ORADA HATAMI OLUR İBRAHİM DEME Dİ DEME İBRAHİM.KAZANMAK CESARETLİ KARALARIN ALINMASI İLE KENDİNİ GÖSTERİR İBRAHİM Kİ BU TARİHİMİZDE HEP OLMUŞ OLANDIR İBRAHİM.DEME Dİ DEME İBRAHİM.
 • HİRA, almanyada ki akrabalarınHİRA, almanyada ki akrabaların1 ay önce
  Sayın HİRA kardeşim, almanyada ki akrabaların da pek vicdansızmış canım. İnsan bir davet eder Almanya ya değilmi. Hem Türkiye'ye gelip çöp poşeti mi atıyorlar "cennet vatana", kırmızı lamba geçiyorlar öylemi. Vay egoistler vay. Burası dingo'nun ahırı, ringo'nun teksası mı ha söyleyin.
 • xx1 ay önce
  okurların senin gibi unutmabu ülkeyi mustafa kemal kurdu
 • Nermin ÖztürkNermin Öztürk1 ay önce
  CHP'li değilim ama biliyorum ki İmamoğlu'nun bir yolsuzluğu ya da hırsızlığı, kanunsuzluğu olsaydı AKP bunu çoktan ortaya çıkarır, üstünde tepinirdi.Mansur Yavaş'a ne yaptıklarını gördük. Hapiste yatan bir hırsızdan, pornocudan medet umuldu. İmamoğlu için bunu yapamadığına göre bu adamtemiz bir adam.
 • SılaSıla1 ay önce
  Ahmet....... Haklısınız. Bütün suç Benim.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Seytaninfedayisi isit ci karamurat meshep tarikat dusmanlihi kafirlihekadar gotururosmanli padisahlarinincohu ehli tarikat idi.sizingibi dusunun dangalaklardandaha tehlikelisi varmi? Sizigidi taskafalar. Dilipak kardesimize saygilar
 • Sayın HİRA kardeş, sen batıya gel (inan bana) Sayın HİRA kardeş, sen batıya gel (inan bana) 1 ay önce
  Sayın HİRA, sen batıya gel, bak gör İslam ne güzel yaşanıyor. Samimi söylüyorum, batı düzeni içinde İslamı yaşamak daha kolay. Hem burada bir Müslüman tam zıttını görünce, eve girince vakit namazına öyle bir sarılıyor ki "şükürler olsun Rabbim, beni şu kokmuş gayri muslimler gibi yapmadın" diye dua ediyor. Bu batılılara pek fazla yaklaşmicaksın cünkü öyle bir kokuyorlar ki, leş sanki leş. Ama batının düzeni, demokrasisi, vatandaşına hizmeti tartışılmaz. Ben ayrıca Fransız vatandaşıyım. Sayın HİRA kardeş, sen gel benim misafirim ol sana Fransa batı'yı gezdireyim. İnsanların hürmetini bir gör. Beni sayar severler. Benim temiz olduğumu itiraf bile ediyorlar "sen meleksin melek, ne içki içersin, ne sigara, ne yalan söylersin, ama şakadan da kalmazsın, duru bir su gibisin, kolaylıkla içini okuya biliyoruz" derler. Namaz kıldığımı oruç tuttuğumu hep biliyorlar. Ne diyorlar biliyormusunuz "sen Müslümanlar gibi değilsin" diyorlar. Çoğu gelir bana sırını verir, derdini anlatır. "Nedense sana güveniyoruz" diyorlar. Sayın HİRA kardeş, inanki bu söylediklerimin hepsi doğru. O güvence benim elimde olmayan bir şey, o güvenceyi onlara Allah cc veriyor. Bende tabi çok şükür ediyorum, islamofobi olan bir ülkede, bunca insanın bana güvendiği için.
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Kurtuluş Savaşı'nın en kritik günlerinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kuruldu.Savaşta yaşananları tüm yurda ve dünyaya duyurmakla görevliydi.Baskı altında kalmasın diye özerk bir yapıya büründürülmüştü.Yıllar geçti, iktidarın borazanı haline geldi.Anadolu Ajansı’ndan (AA) bahsediyoruz. Geçmişine ihanet eden bir kurum haline gelen AA, seçimlerin manipülasyon merkezi haline geldi. Her seçim tartışmaların odağında oldu. Her geçen gün inandırıcılığını, güvenilirliğini kaybetti.31 Mart’taki yerel seçimlerde ise en kritik anda, veri geçmeyi durdurdu.
 • akın akınakın akın1 ay önce
  Sn Ferhat çok başarılı bir anlayışa sahipsin kötülükler onların iyilikler bizim ama gerçek tam tersini söylüyor. BİRDEKARAR VER MOSATMI M5 MİEVET MEDYAYI TV LERİ HAVUZUN FİNANSÖRÜ ALD MADALYALI BOP EŞBAŞKANIMI SORUMLU çünkü libarelim diyor faizide savunuyor 17 yıl kaldırmadı
 • NİĞDELİNİĞDELİ1 ay önce
  LÜTFEN EN ÇOK TENKİT EDİLEN VE DEVLETTE EN ÇOK GÜVEN KAYBINA SEBEP OLAN RÜŞVET ,YOLSUZLUK,ADAM KAYIRMA,MENFAAT TEMİN ETME-ETTİRME VE YETKİLİ MAKAMLARIN GÖREVLERİNİ KÖTÜYE KULLANMASI KONUSUNDAKİ CEZALARI EN AZ 20 SENEDEN BAŞLAMAK ÜZERE CEZALARI GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE ARTIRALIM.LÜTFEN BUNU YAPALIM.BİR KAÇ TANE ÖRNEĞİ YAŞANINCA HERKESİN HİZAYA GELDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ.ZOR OYUNU BOZAR...AYRICA BİZİM MİLLETİMİZ ÇALIŞMAYI SEVMİYOR.AMA ÇALIŞTIRILMAYA VARIZ BUNU DA İYİ BİLİN....
 • 1 ay önce
 • Timur Timur 1 ay önce
  Sayin Dilipak, RTE Ekreme topal ördek dedi. Biz belediye meclusinde cogunluktayiz bizim rizamiz olmadan bir halt edemezsin demek bu. Soru: o zaman AKP ile Ekrem beraber soyacaklar istanbulu diyebilirmiyim sizin yaziniza istinaden?
 • HiraHira1 ay önce
  Ezik milletiz diyen yorumcu kardeş bak olay batıyı beğenmemek değil. Adamların kurallara uygun yaşamasını olsun çalışkanlıklarını olsun takdir ederim o ayrı. Ama tüm meziyetler batıdan gelmiş gibi davrananlardan da bıktım açıkça söylemek gerekirse. Akrabalarım da Almanya'da yaşıyor. Türkiye'ye gelince yere çöp atarlar, kırmızı ışıkta geçerler vs. Avrupa'da iyi işleyen bir sistem var bu güzel. Bizim ülkemizde yok. Bu sistemi kuracak olanlar ülkeyi yönetenler. Halkın yetkisi yok elinde bu konuda. Ayrıca gerçek samimi müslüman zaten akıllı, ahlaklı, çalışkan, insanlara ve doğaya saygılı olur. Tanzimata kadar cümle aleme edep dersi veren halkımızın bu hale düşmesi gerçekten üzücü. Yine de ezik değilim değiliz. Şunu unutma bir müslüman ne ezilir ne de ezer. Ezdiğini sanan yanılır.
 • akın akınakın akın1 ay önce
  Hira Demek onların nüfus tükenecek diye bir korkuları olamdığını kendini yalanlayarak onayladın iyide okuyamıyorsu deri hücresin kolonlamışcanlı yaratıyorlar. onlar değilse kime ait hepsin inkar ediyorsun. FetoyamıADL madalyalı BOP eşbaşkanınamı ait okumayan yargılamayan kaşılaştırmayan kıyaslamayan araştırmayan okumayanmı aklını kullanacak ben bilim akil gözüyle bakar kediye kedi derim hırsızlığa darbe demem EĞER ÖYLEYSE ADINA SEVİNİRİM HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR FENDİR niyetim kırmak değil farklı bakış açısı açmak kolay gelsin hoşca kal
 • SelamlarSelamlar1 ay önce
  Nacizane yazınızı okuycak kadar vakit harcadım. Ancak sevgili okurunuz neden işini yaptırmak için rüşvet vermiş. Neydi o ünlü hırsızın lafı, önce Allah'a dua ettim bana bisiklet versin. Baktım olmuyor çalayım bari o da beni affetsin. Tavanın bozukluğu tabandan bunu unutmayın. Arada değişiklik olsun da hep birileri zengin olmasın
 • MutefekkirMutefekkir1 ay önce
  Aslında başından beri hukumeti uyardılar hemde şimdiki muhalefet ve aklı selim insanlar..bas bas bagırdılar başkanlık sistemi bize göre degil sonu iyi degil diye hakikaten bu sistem turkiyeyi bölünmeye göturuyor.cok tehlikeli bir sistem bunun sonucları meyvasinı veriyor derhal eski parlementer sisteme donülmezse 10 yıl sonra turkiye kac parcaya bölerler simdiden belli.ustelik bölünmeye karşı ne anayasada ne orduda ne hukukta hepsi kaldirılmıs önleyici kontrol edici müdale edici sistem yok.
 • NURUNNURUN1 ay önce
  Anlayanlar ve akledenler için bir hadis paylaşacağım:“Allah (c. c.) bir kimsenin müminlerin başına emir olmasını murad ettiği zaman yardım elini onun alnına koyar ( yardım elini onun yüzünün ak çıkması için uzatır.)” Bir de vicdan yazmayı öğrenin rica ederim.Yine akledenler için bir iey paylaşayım: Ey Osman! Ümit ederim ki, bir gün sen beni, bu anahtarı nereye isterseniz koyarsınız, kime isterseniz verirsiniz diyeceğin bir mevkide de göreceksin! - O zaman Kureyş mahvolmuş, kıymetten düşmüş olur. - Hayır! Asıl o zaman, Kureyş yaşayacak ve kıymetlenecektir. (Peygamber Efendimiz).
 • HiraHira1 ay önce
  Adamlardaki teknolojiyi biliyorum kardeşim deriyi bırak insan bile klonluyorlar. Zihin kontrolü, haarp, genetik ile oynamalar vs. Sen hocayı, ensarı niye anlatıyon bana. Din onlara mı ait. Malkoçu oku biraz. Allah aklımızı kullanmayı emreder. Kuranda kaç yerde düşünün diyor. Oysa sen batının gözünden İslama bakıyorsun. Önyargılısın. Ayrıca çok yorum yaptırdın bana yakında kovcak bizi editör. Bu son yorumum....
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Sila basimzda hz omer olsa butoplum seriate uyarmi sanirsin biz asri saadette yasamiyoruzasilsuclu basimizdakiler deyil bizleriz. Sabahnamzinda camiler bonbos hocalar bile arazi. Silasen nezaman 5 vakit namazini cemaatle kilmaya baslarsan ozaman duzelme baslar
 • Aborjin007Aborjin0071 ay önce
  Siz önce aynaya bakın, sonrada ipinizi elinde tutan ağababanıza bakın, sonrada bir boy abdesti alıp imamoğlunun adını anınki ismi kirlenmesin...
 • HiraHira1 ay önce
  Akın akın sana üzülüyorum sen laf anlamazsın. Çok var çevremde senin gibi. Dine düşman olan her şeyin batıdan geldiğine inanan çağdaş! insanlar grubu. Ayrıca ne hocasına sorcam beyefendi! Maaş almasa camiye gelmeyecek namaz memuruna mı sorcam dinimi. Merak etme ben aklımı kullanmasını bilirim. Sen Işide bak Allah'a düşman ol o zaman ne deyim....
 • kalelikaleli1 ay önce
  sayın dilipak şu ülkemizi istila eden ıraklı suriyeli afganlı gürcü iranlılar için de lütfen uyarılarda bulunsanız azınlığa düştük.bunlar ne olacak.ülkemizde yerleşecekler mi geri mi gidecekler.gelen gelene.durum ne olacak.
 • VicdanVicdan1 ay önce
  İlk görünen ne?Açılış adı altında devlet desteği ile milletin hakkı ile siyasi miting düzenle, devletin parası, devletin memuru işçisi zorla hükümet için çalışsın ve müslüman kardeşlerimiz de oy atsın. Vay anam vay.Hiç ümidim kalmadı benim.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Sayın hocam tüm yazdığın yazıların okuyorum çok güzel analız yapıyorsunuz ,Ama Cumhuriyetin kuruluşundan beri bu CHP,nin tarihteki bütün seçimleri hep böyle geçmiş bunu AKİT ..TV de CHP.?.nin bütün Seçimlerde yaptığı pislikleri belgelerle yüzlerine vursanız hemde fotoğrafıyla ,,.Bunun çözümü Türkiyede köklü bir değişim yapması herek önce Avrupa Anayasası ve Medeni kanunlar kesinlikle değişmesi gerek ,,CUMHUR İTTİFAKI buna muktedirdir yoksa bu İç ve dış mihraklar bize emir vermeye devam ederler Amerika ve Avrupa iç işlerimize karıştı bile çünkü Türkiuedeki kanunlar Bizlerin kanunları değil kendi kanunları,,,Bu bağlamda Türkiye demek nağımsız değil anlamına geliyor,,Vesselam..Ç
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Fetoculer doldurmuş ve kokutmus sayfayı dilipak senin içinde mavi marmara ya binmedi niye bildiği vardı dediler bu ne şiddet müslümanlar a gelince vur hırsız dinsiz hain chpkk ye gelince süt dökmüş kedi ol git abi milli gazeteye git
 • Fethi sarıFethi sarı1 ay önce
  Selamı aleyküm hocam ben 54 yaşında bir emek li bir iyim evet doğru dr hal kın talep leri gözetilmedi (400 -500₺ doğal gaz ödeme yapıyor ısınamıyor.6 ay da üç defa zam geliyor Elektrik bir acayip elektrik parası mı ödüyor uz rüşvet mi belli değilartık AKP Yİ SAVUNAMIYOR UZ SAYGILAR
 • Köroğlu Köroğlu 1 ay önce
  Admin yazım yayında yok kötü bir şey yapmadım iki defa seve seve oy verdiğim bir parti bu konuda sicili son derece bozuk bütün kurumlar elinde denetleme yapmıyorsa suç kendisinindir hocam böyle yalanlara alet olma imamoğlunu belediye başkanı olarak göreve geleceği zaman bu iddiayı gündeme getiren dürüst biri değildir bizi namerde muhtaç ettiği için bu defa dersini verdik çok şımarıklık yaptı sanki alçak dağları ben yarattım edasıyla yaşaklık yapanlardan başka kimseyi dinlemediböyle giderse 2023 DEbiter demedi demeyin bunuda veya bu eleştirileri tv açık oturumlarında dile getirirseniz yararlı olur diye düşünüyorum
 • FerhatFerhat1 ay önce
  akın akın rumuzlu kardeş İşid, el kaide ve islam coğrafyasındaki mevcut monarşik sistemler ve liberalizm odaklı cumhuriyetler, bunların hepsi siyonizmin ürünleridir. Birdefa islam da günahsız insanları katletmek helak edici günahlardan bir tanesi olarak kabul görmekte. islamiyette bir insanın eğer adam öldürerek helak edici bir suç ilemiş ise Velayet sahibinin üç seçeneği vardır. 1 .Kısas (cana can) / 2. Can karşılığında bir fidye isteyebilir. / 3 . Bgislayıcı olmak.Fakat islamda en hayirlisi 3 . seçenek olarak nitelendirilmekte, zira bunu herhalde yüksek kemale dsahip insanlar yapabilir. Mosad ve diğer siyonist istihbarat örgütlerin kurmuş oldukları bahsi geçen bu örgütler, kesinlikle islami temsil etmiyor. Zira islam barış, adalet, huzur dinidir. El kaide ve işid gibi örgütler cehennem köpeklerinden oluşan mosad ın ve diğer siyonist gizli servislerin kurmuş olduğu örgütten ibarettirler Siyonistlerin dünyamızda kurmuş olduğu Liberalizm odaklı bozuk düzen bozgunculuğa, azgınlığa ve ahlaksızlığa dayalı bir düzendir. Bu düzen Faizi teşvikleyen, zinayı teşvikleyen yasaları ile, kadının erkeğin doğanın fıtratını ifsad etmek isteyen, yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi serbest piyasa vasıtası ile eline geçiren, borsayı siyonizmin tekkelinde işleten, LGBT lilerin a yasal koruma altına alarakpolis ve jandarma koruması altındamukaddesatımız küfr ettiren, kumarı kamulaştırıp uygulayan, kadına sonsuz özgürlük tanıyarak adaletsizce aile politikalrini uygulayan, tecavüzcü ve couk katillerini müsemmaha gösterircesine ceza lar kesip onları teşvikleyen, başını ve televizyonları elinde tutarak sapkınlığı yaygınlaştıran, kısacası bizim maneviyatımıza sadece muhalefet etmekle yetinmeyen, aynı zamanda yok etmek isteyen ideolojilere dayanan bir düzen işte bu düzen. Kelle avcısı işid ve elkaide nin mosad ve ingiliz istihbaratı tarafından kanıtlamıştır, bunu batı daki çocuklar dahi bilmekte artık. Böyle boş yalanlara aldanmayalım lütfen. Osama bin Laden ve İşid lideri AL baghdadı aynı Hathor Pentalpha ismli mason Loca sında birader olarak görev yapıyorlardı
 • TACETTİNTACETTİN1 ay önce
  HIRSIZ KİM?TARİH-Nisan 2018YER-Ataşehir bel.Battal İLGEZDİOLAY YERİ.18 katlı 90 dairelık 30 yıllık bina..deprem raporu ve yangın merdiveni güvenli degilEYLEM-olağanüstü toplantıdamantolama kararı ALINAMADI ve tedbir amaçlı tutanaga serh .SİTE YÖNETİCİ AVUKATI-CHP Atasehir meclis üyesiBASKIN-GN YAPI..zarfla ödeme talımati-6500 tl..icra, bla blaEYLEM START-Nisan 20181.İTİRAZ-ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK...yanıcı malzemin kullanımı çok katlılarda yasak...tedbir..durdurma yetkisi yok.bilgi belediye ve yönetimİŞ DEVAM EDER2.itiraz VALİLİK VE KAYMAKAMLIK,,durdurma yetkisi yokİŞ DEVAM EDER3.İTİRAZ SAVCILIK.Taksim hastanesi dış cephesi yangını emsal...Durdurma yetkisi yok..İŞ DEVAM EDER4.İTİRAZ İÇİŞLER BAKANLIĞI... savcılıktan bilgi gelmesi gerekirMİŞ..yetkisi yokİŞ DEVAM EDERCHP genel merkezınebilgi verilirİŞ MUHURLENİRİŞ DEVAM EDER..MÜHÜRLÜ HALDEYKENİTÜ DEN uydurma yeni bir deprem raporu belediyeye sunulurİŞ DEVAM EDERZABITAYA HABER VERİLİR ..Zabıta yöneticiyle çay içerİŞ DEVAM EDERAÇILMIŞ DAVA GÜNÜ GELİRHAKİM DER Kİ;İŞ BİTTİMİ...İŞ BİTTİDOSYA KAPANIRGN YAPI 1 NİSAN 2019 DA İMZALANMAMIS,GAYRİMESRU İŞ ÜZERİDEN İCRA DOSYASI AÇAR...Yanlış anlamayın tebrik adabında...SİZCE HIRSIZ KİM???BİZ BULAMADIKKÖŞENİZDE HIRSIZI AÇIKLARSANIZ BİZDE AYDINLANIRIZOLMADI YANGIN ÇIKTIGINDA BİR FATİHAAAA..... MALİMİZA EL KOYUYORLAR CANIMIZ ALLAHA EMENET..ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH DUA İLE
 • Sayın HİRA kardeş, hem ezikiz hemde beceriksizSayın HİRA kardeş, hem ezikiz hemde beceriksiz1 ay önce
  Ezik ve beceriksiz bir milletiz. Atılan oyları bile muhafaza edemiyoruz. Oy demek emanet demek. CHP pisliğin sahtekarlığına karşı neden yeteri kadar önlem alınmadı. Ak Parti Ak Parti, cıkar bakalım Ak Parti'den Tayyip Erdoğan'ı, geriye ne kalıyor?
 • Ezik Milletiz (Avrupa Batı ülkesinden yazıyorum) Ezik Milletiz (Avrupa Batı ülkesinden yazıyorum) 1 ay önce
  Birde batıyı beğenmiyorsunuz. Hem beceriksiz hemde ezikiz. Seçim sırasında atılan oyları bile muhafaza edemiyoruz. Oylar demek emanet demek. Bu ne biçim bir ülke, muz ülkesimi burası. Demokrasiyi bile beceremiyoruz. Dinsiz kitapsız CHP'nin böyle sahtekarlıklarına hala alışmadıkmı. Neden yeteri kadar önlemler alınmadı. Burası Monopoly oyunçak yerimi. Gidin ulan gidin sizi beceriksiz ezik millet sizi. Birde batıyı kınarsınız. Bu adamlarda bir tek iman eksik. Tamam peki, Türkiye'de kaç kişi imanlı madem öyle. Sizden utanıyorum sizden. Buradaki batı arkadaşlarım "ülken ne biçim rezil bir ülkeymiş, bir seçim bile beceremiyor, sizlere diktatör gerek, siz demokrasiyi beceremiyorsunuz" diyorlar. Ben ne cevap vereyim buna?
 • earphoneearphone1 ay önce
  Bu gazeteye içini döküyo herkez ne mutlu, diğer gazetelerde yok bak bu , bizdede ne destanlar var yazarız ama !
 • Ali Ali 1 ay önce
  Islam aleminin son 2-3 asirlik ortak problemleri; YALAN, HIRSIZLIK, RUSVET; Isin kotu tarafi da herkesin bu iletlere batmis olmasi fakat kimseninde bunu kabul etmemesi.
 • HalilHalil1 ay önce
  Sayın yorumcular, 3-5 satırdan fazla yazdığınızda okun(a)muyorsunuz, bilginiz olsun!
 • SeddülbahirSeddülbahir1 ay önce
  Sayın Dilipak, dünkü yazınızdan sonra bizim mahallede oluşan tepkileri dengelemek için bu yazıyı yazmış görüntüdesiniz. Eğer ki İmamoğlunun akçeli işleri olsaydı, MİT, MASAK dahil devletin tüm olanaklarını kontrol eden AK Partinin bunu öğrenip seçim döneminde bunu kullanacağını herkes takdir eder. Şuna hayret ediyorum, sizin gibi islami entellektüel kişiliğe sahip bir yazar sadece dedikodu niteliğinde ki "Beylikdüzü’nden bir okurum aradı; “Burada bir sürü işadamı var. Çoğunun belediye ile akçalı işleri var. İmamoğlu’nun bunlardan haberi olmaması mümkün mü? Eğer Beylikdüzü’nün yiyicileri, Büyükşehir’e gidecek olursa orada da onu rahat bırakmazlar” diyor." iddialarını gerçekmiş gibi yansıtıp burada yazı yazıyor.HAYRET
 • AlişAliş1 ay önce
  Çok güzel yorum.
 • SılaSıla1 ay önce
  Bir de...... rumuzlu kişi Kısaca, O kişi;" deccalların efendisidir."
 • HakanHakan1 ay önce
  Valla sayin dilipak muhafazakari laiki ateisti hic fark etmez öyle bir sistem kurulmaliki hic birisi yiyemesin yedigi anda hemen ortaya ciksin tipki svrupadaki gibi herkes ve hersey kayit altina alinmalimal veya para hareketleri kayit altina alinirsa kimse calamaz bir mal ūretildiginde kayit altina alinsa yada satildiginda nereye satildi satilmadiysa ne oldu hepsi takip edilse ozaman Allahi dini kullanarak kimse calamaz mesela para hareketleri kayit altina alinsa paranin nerden nereye gittigi hemen anlasilir böyle bir sistem kurmsk lazim
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  İŞİN EN KÖTÜ YANI İŞBİRLİKÇİ FETÖ'CÜLERLE, SOROSCU KILIÇTAROĞLU GURUBUNUNkendilerine pay çıkarması. Kimse onlara oy vermedi.AkPartiyi ikaz etmek istedi.Tek Yetkili Başkan veTek desteklenen şehir hatalı.Bütün Anadolu'ya, bilhassa köylü ve çiftçiye yardım-destek yapılmalı. Çok Partili Parlamenter Sistem düzeltilip, geliştirilmeli.Yoksa tarlasını satıp İstanbul'agelenleri sosyal yardım adı altında tembelliğe alıştırır,Tek Yetkili bir işbirlikçininbaşa geçmesini ileride önleyemiyebiliriz!
 • Fatih TUNCEL/ ANKARAFatih TUNCEL/ ANKARA1 ay önce
  Sa.Sayın Dilipak;sizin bir köşeniz var da,hem güzel bir hizmeti ifa ediyor,hem de bir mü'min olarak vebalden kurtuluyorsunuz.Bizler ise sadece ''derdimizi ummane döküp asumane inliyoruz ''.Yazdığınız ikaz makalelerinin sayısını inanın unuttum.Allah sizden razı olsun.Ama insanın evvelen,anlama gibi bir niyeti olmayınca,''davul zurna bile az''geliyor.Son cümlenizden cesaret alarak müsadenizle,iğneyi değil de çuvaldızını kendimize batırmak istiyorum.BOZUK SÜTÜN KAYMAĞI DA ACI OLURMUŞ...Vesselam
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Akp bütün teşkilatları ile birlikte yeniden revize edilmelidir, bu yapılmaz ise genel seçimlerde de hezimete hazır olunmalıdır!
 • FuadFuad1 ay önce
  Sayın dilipak kendimiz çalıyor kendimiz dinliyoruz malesef, bu durumdan ders çıkaran zalimlere veyl olsun, çıkarmayanlara da yazıklar olsun.
 • akın akınakın akın1 ay önce
  SAYIN HİRA EL- KAİDE BOOKO HARAM EL-NUSRA V.BBATI TARAFINDA KURULMUŞ DERSEN İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZSIN DESTEĞI NERDEN ALIYOR BU CANİLER ONUN İÇİN O KADAR HALİFE VE ÇOCUKLARI KATLEDİLDİ BUMU YÜCE ŞURAN ONLARA KALSIN SENİN TEKNOLOJİDEN HABERİN YOK DERİ HÜCRESİN CANLI KOLONLUYORLAR YAPAY AKILI GELİŞTİRDİLER ONLARIN BÖYLE BİR PROBLEMİ YOK TEKNOLOJİLERİ VAR SEN KENDİ DERDİNE YAN BUNU YİYEN ENSARA TÜRGEVA SÖYLE BAN DEĞİL
 • kılıçkılıç1 ay önce
  çok güzelyerinde bir yazıolmuş
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  AMA AMERİKA'DA ÖYLE! Bağımsızlık sonrası Kurucu Babalarının şiddetli itirazlarına rağmen Masonların kurduğuBaşkanlık-Eyalet Sisteminde Üst Akıl ve Büyük Şirketlerin seçtiği 2 adaydan birini seçmek durumundasın!Princeton Üniversitesi araştırmasında " ABD'de demokrasi değil, azınlık oligarşisi var" diyor. Benim oyumun değeri yok diye düşünen % 45 oy vermiyor.Gelen Başkanlar, öldürülen Başkanlar incelendiğinde hep azınlık oligarşisinin izleri ortaya çıkar....Demokratik Parlamenter Sistem en sağlıklısı....
 • El AvamEl Avam1 ay önce
  bence en kötü hırsız, insanların aklını çalan ve çelendir.tam zamanlama, tam misyon, ustalık dönemi hakkı verilmiş.
 • akın akınakın akın1 ay önce
  HIRa SEN ÖYLE SAN GERÇEK İSLAM İŞİDİN TA KENDİSİ YAPTIKLARI GİT HOCANA SOR
 • Cem yağcıCem yağcı1 ay önce
  Bu yazınızı büyütüp belediyelere dağıtmak gerekiyor tamda bu seçim Arefe'sinde herkesten duyum alabilirsiniz.ama nedense kimse bunların üzerine gitmiyor .
 • HiraHira1 ay önce
  Suriyelilere bizi kötüleyip canı pahasına Avrupa ya gitmek istedikleri için üzülmüştüm. Ayrıca AB kapısında bekleyen ülkemize de. Vatandaşlık da verseler ben Allah'ın izniyle Batıya koşmam. Orası da değişiyor. Ahlak kurallarını çok iyi uyguluyorlar ama kendilerine. Ayrıca onların getirdiği demokrasi Arap baharını da gördük. İslamafobi de her geçen gün artıyor batıda niye gideyim?? Bu ülkenin sorunu her sakallıyı ya da türbanlıyı çok dindar zannetmesi. Şekilcilik bir sorun. Müslüman olmak o kadar kolay değil inanın. Herkes Allah'ın istediği gibi kul olsa dünya cennet olurdu ama bu burada imkansız. Burası imtihan dünyası.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Sayın yazar bu sistemde böyle hırsızlıkların olması çok normal, Allah 'ın kanunlarından uzaklaşılırsa olacağı da budur!
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  BAŞTADİYANETBÜTÜNCEMAAT,TARİKAT,HEMŞERİ DERNEKLERİNİKAPATMAK GEREK...DİYANETİ SİL BAŞTAN YENİLEMEK GEREK....AKLINI KULLANMAYANINÜSTÜNE PİSLİK Yağar diyorCenabı Allah...DİNİFETOŞUN SÜMÜKLÜ MENDİLİNDE ,KİRLİ ÇAMAŞIRLARINDA ,CÜBBELİNİN YAKMAYAN KEFENİNDE ,MANASINI BİLMEDİĞİNİZ EZBERLERDE ARARSANIZ 1000YIL DAHA GEÇSE REZİLLİKTEN KURTULAMAZSINIZ....HAZRETMİŞ ,ŞEYHMİŞ ...Önce kıçlarını temizlesinler ,cennete götüreceklermiş....DİN AKILDIR ,AHLAKTIR..
 • Bir deBir de1 ay önce
  Yorum yazan hevesli yazar özentileri kısa ve öz yazarlarsa okuruz gibi...
 • Ahmet meriç. Ahmet meriç. 1 ay önce
  Çalmak islam adına olunca islam adı kullanılarak yapılınca helal mi. Yıllarca hırsızlara oy veren sizsiniz. Demokraside yanlış olanı kim belirleyecek peki sayın Dilipak. Siz mi. Siz bu yanlış diyecksiniz halk oy vermeyeck. Oh ne ala. Siz demokrasinin d sini anlamamışsınız. Anlamanızıda beklemiyorum. Vahabi islamlığı ile dolmuş kafanız.
 • ÖnceÖnce1 ay önce
  Masak takibe alınsın gerisi gelir...
 • HiraHira1 ay önce
  Akın Bey IŞİD'in İslam ile yakından uzaktan alakası yok. Batının desteklediği ve İslamı terör dini olarak göstermek için kurulmuş örgüt. Sadece müslüman kafası keserler buna da cihat derler. İslam alemi geride çünkü Kuran maalesef uygulanmıyor hatta insanlar merak dahi etmiyor Rabbimiz bize ne buyurmuş diye. 4 halife döneminden sonra şûrâ ile hak edene değil saltanata geçtiler. O dönemde İslam dünyası sancılı bir dönem geçirdi. Ayrıca ben bilgi veriyorum. Müslümanlar Allah'ın kurallarını hiçe sayarlarsa Allah da onlara yardım etmez. Nasıl Batı eşcinselleri, zinayı destekleye destekleye soyları kuruma noktasına geldi öyle işte. Fıtrata aykırı yapılan her hareket insanlığın sonunu getirir. Kadının çalışması mesela. Bunu bütün kadınlara uygulamaya kalktılar evlenme yaşı oldu 30. Çocuklar kreşte büyüyor, gençler deist yaşlılar huzurevinde. Önce çekirdek aile dediler şimdi tek ebeynli aileler vs. Faiz ve serbest ekonomi ülkemizi ve insanımızı bitirdi. Vakıf malı tüyü bitmemiş yetim hakkı alenen yenir oldu. İslama göre faiz olsun kul hakkı yemek olsun hele şirk yasak ama müslümanlar çıkarı oldu mu haramları hiçe sayıyorlar. O zaman yıkılır gideriz yerimize Allah başkalarını getirir. Olay bu yani.
 • Terbiye Yoksunlarına Geçit Verme EditörTerbiye Yoksunlarına Geçit Verme Editör1 ay önce
  Sıla rumuzuyla yorum yazan edep yoksunu kişi , terbiyeni takın. Sözde hikaye gibi anlatıp bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret edemezsin.
 • söz olasöz ola1 ay önce
  hocam hayırdırchp den teklifmi var anlamadık .zalim lerden oldum derken
 • Şirin AytaçŞirin Aytaç1 ay önce
  "Şaşkın" rumuzuyla yazan kardeşimin yorumunun her kelimesine harfiyen katılıyorum ve teşekkür ediyorum. İnsanlar böylesine önemli, vebal altına girilecek konuları sadece duyum aldıklarını söyleyerek bu denli mesnetsiz ve sorumsuz yazılar yazarak kişilerin haysiyetiyle oynamamalıdır. Kaldı ki, AKP yetkilileri seçim öncesi İmamoğlu ile ilgili araştırma yapmamış olabileceklerine inanmak mümkün mü? Dahası, en ufak bir yolsuzluk, usulsüzlük bulmuş olsalardı susmaları mümkün müydü? ( Mansur Yavaş örneğinde olduğu gibi...) Sayın Hocam, bu tür yazılar kaleme alan çok ama size hiç yakışmadı.

Günün Özeti