“Dehşet dengesi” vetehlikenin ayak sesleri

16 Nisan 2019 Salı

Bugün ABD’nin Akdeniz’de bulunan 6. Filoya bağlı denizaltılarda Polaris grubundaki nükleer savaş başlıklarının toplam infilak gücü 2. Dünya savaşındaki toplam infilak gücünden daha fazla.

Peki Rusya’da durum ne? Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’nın yeni nesil hipersonik kıtalararası balistik füzesi Sarmat’ın son test aşamasına geldiğini açıkladı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, yeni geliştirilen Avangard hipersonik kanatlı planörlü stratejik füze sisteminin sesten 27 kat hızlı olduğunu belirtmişti. Borisov, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Son testler, Avangard’ın 27 mach (32 bin km’den fazla) hıza ulaştığını gösteriyor. Bu hız karşısında hiçbir füze savunma sistemi Avangard’ı imha edemeyecek. Ve ABD’nin tamamen yok edilmesi için 10 Sarmat füzesi yeterli olacak.Bir Rus uzmana göre, “Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerinde 100’er bin kişinin hayatını kaybettiği biliniyor (5 yıl sonra bu rakamlar ikiye katlandı). 1945’te nükleer bombaların gücü ortalama olarak 20 kilotondu, yani her bir kiloton anında 5 bin kişinin ölümüne yol açtı. Bizim RS-28 Sarmat füzelerimizden bir tanesi, 6,75 ilâ 7,5 megatonluk nükleer patlayıcı taşıma kabiliyetine sahip ve bu, ABD’nin nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde 33,75 ilâ 37,5 milyon kişinin ölümüne yol açabilir. 10 Sarmat füzesi, ABD’nin tüm nüfusunu yok edebilir. 

ABD Bilim Adamları Federasyonunun raporuna göre dünyada 9 ülkenin elinde 14.555 nükleer füze var. Rusya 6800 ile liste başı. 2. sırada ABD var. ABD’nin nükleer başlık sayısı: 6600. Fransa 300, Çin 270, İngiltere 215, Pakistan 140, Hindistan 130, İsrail 80, Kuzey Kore 20 nükleer başlığa sahip.

Rusya’nın yeni füzeleri ile füze sayısının da fazla bir anlamı kalmıyor. 10 füze ABD’yi yok etmeye yeterse, Rusya’yı yok etmek için bunun 2 katı gerekiyor. 200 yeni nesil nükleer füze dünyanın tamamında hayatı sonlandırmak için yeterli olabilecek.

Dünyanın göller hariç karasal yüzölçümünün yarısı 11 ülkeye ait. Geri kalan % 40’lık kısmını 200’e yakın ülke ve özerk bölgeler paylaşıyor. Dünyanın %10’luk bölümünü ise Antarktika kıtası oluşturuyor. Dünya üzerinde en büyük karasal alana sahip olan ülke Rusya. Rusya, 16 milyon 995 bin km2’lik yüzölçümü ile 148 milyon 940 bin kilometrekarelik dünya yüzölçümünün yüzde 11.4’ünü oluşturuyor. Rusya’yı sırasıyla yüzde 6.26 ile Çin, yüzde 6.2 ile Kanada, yüzde 6.1’le ABD, yüzde 5.6 ile Brezilya ve yüzde 5.1’le Avustralya takip ediyor. Türkiye’nin karasal alanı ise dünya karasal yüzölçümünün ancak yüzde 0.5’ini oluşturuyor. 

Nüfus olarak bakacak olursanız, dünya nüfusunun yarısının yaşadığı Çin ve Hindistan’ı yok etmek için 25 Sarmat füzesi yetecek!

Bir nükleer savaşın insanlık için ifade ettiği tehdit herkesin gözünü korkutuyor. Bugünkü dehşet dengesi, yeni bir dünya savaşının önündeki en büyük engel. Galibi olmayacak bir dünya savaşını kim niçin başlatsın ki! Yine bir delinin çılgınca bir atağı ile dünyanın böyle bir tehlikeyle yüzleşmesi %0 bir ihtimal değil.

Unutmamak gerekir ki, bu veriler sadece nükleer füzelerle ilgili. Yoksa biyolojik, kimyasal silahlar, konvansiyonel savaş başlıkları ile aslında elimizdeki toplam infilak gücü dünyamızı birkaç kez parçalamak için yeter de artar bile.

İşin ilginç yanı, bütün bu gerçeklere rağmen silahlanma bütün hızıyla devam ediyor. Bu yarışı durdurmak da mümkün gözükmüyor. Silah çeşitleri artıyor, menzilleri artıyor, tahrip gücü yükseliyor. Silaha ulaşmak kolaylaşıyor ve ucuzluyor. Yapay zeka, internet üzerinden aslında her şeyi tahrip gücü çok yüksek bir silaha dönüştürülebilir.

Son zamanlarda hiç de iç açıcı haberler gelmiyor. Alın size bir haber: Kanada’da, “The Three Percenters” adında İslam karşıtı bir silahlı grup kuruldu. Grubun, ülkede 16 camiyi aktif olarak kontrol ettiği ve harekete geçmeye hazırlandığı öğrenildi.

Şu habere ne dersiniz: Tarihinin en ciddi siyasi krizini yaşayan ve ABD›nin işgalle tehdit ettiği Venezuela›nın başkenti Karakas’ta eski Devlet Başkanı Hugo Chavez’e karşı gerçekleştirilen ve 48 saat süren darbenin bastırılmasının 17’nci, Bolivarcı Ulusal Milis Gücünün kuruluşunun 10’uncu yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Kent merkezinde askeri geçitlerin yapıldığı Kahramanlar Meydanı’nda Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun da katılımıyla gerçekleştirilen törende, toplamda 2 milyon 199 binden fazla mensuba ulaşan Bolivarcı Milis Gücünün temsilcileri yemin etti. 

Şu haber de Almanya’dan: Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı (İç İstihbarat Servisi) Başkanı Thomas Haldenwang, Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, son yıllardaki gelişmelerin aşırı sağcı oluşumlara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini gösterdiğini ifade etti. Aşırı sağ tehlikesine işaret eden Haldenwang, “Çeşitli aşırı sağcı grupların birbirleriyle yoğun bir ağ kurduklarını gözlemliyoruz”değerlendirmesinde bulundu. Haldenwang, aşırı sağcı çevreler ile mevcut siyasi gidişattan memnun olmayan popülist “protestocu vatandaşlar” arasındaki sınırın da giderek belirsizleştiğini kaydetti.

Bir süredir uyarıyorum, eğer İsrail ve ABD “Ortadoğu ve Filistin İçin Barış Önerisi” bahanesi ile Filistinlileri Kudüs’ten çıkararak Süleyman Mabedi’nin yeniden inşası için harekete geçecekse 3 şeye dikkat edelim. 1-Bizi can evimizden vuracaklar. İran ile Suudi Arabistan arasında bir füze savaşı ve güneyden Yemen’in devreye girmesiyle Mekke ve Medine’yi hedef alacaklar. 2- Aralarında, başta Türkiye de olmak üzere, bölge devletlerinde terör, ekonomik ve siyasi kriz örgütleyecekler. 3- Doğuda ve batıda her yerde İslam’a ve Müslümanlara çok yönlü saldırılar gerçekleştirilecek.

Aslında şu kadın, aile ve gençlik tartışmaları, uyuşturucu, alkol, fuhuş, mavi balina ve benzeri bilgisayar oyunları bu konuda öncü saldırılar. Gezi bileşenleri içinden yine kendileri için işbirlikçiler aramaya çıktılar. Shell’in çıkışı, Tabibler Odası, LBGT çıkışı boşuna değil. Bunlar öncü hamleler. 

Daha önce de yazdım. Şu anda Türkiye dünyada en fazla siber saldırıya uğrayan ülkelerin başında geliyor. Ve biz siber güvenlik açısından hâlâ daha için başındayız. Türkiye’yi bu konuda bu kadar geç bırakanlardan bu konuda iki cihanda da davacıyım. Yazık, günah! HW, SW ve bilgi çöplüğü olduk ya hu! Bilgisayarın beyni hükmündeki altyapı yok, göbek hükmündeki kullanım alanı, sosyal media, haberleşme ağı sürekli büyüyor. Büyük saldırı öncesi sosyal medianın kötü kullanımına ve şok edici siber saldırılara hazır olalım. Bugünkü saldırılar daha çok test mahiyetinde. Büyük saldırı için kamu ve özel birçok kurumun serverine trojanlar yerleştiriyorlar.

Aslında tehlike sadece bize ve İslam dünyasına yönelik değil. Bölgemizle de sınırlı değil. Bütün dünya benzer bir tehdit ve tehlikeyle yüz yüze. Bu tehditle başedebilmek için Müslümanlarla müttehid, yeryüzündeki bütün erdemli insanlar ve mazlumlarla müttefik, bize düşmanlık etmeyen, değer üreten herkesle, nimet ve külfet dengesine dayalı itilaflar gerçekleştirmeliyiz.

Ne olur şu seçim sürecini bir an evvel noktalayın. Zaman kaybediyoruz. Yapmamız gereken daha çok işimiz var. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • EsinEsin1 ay önce
  Asgari ücretliye 3 öğün simit yiyin 1200 cebinizde kalsın diyen grup başkan vekiline ne diyeceksiniz? Bu mudur yani ?küfür etse daha iyiydi.
 • hulusi keskinhulusi keskin1 ay önce
  Sayın Dilipak akp nin lütfen dini bütün bir insan olarak niçin İstanbul vermeyişinin gerçeklerinini yazın. Karunlaştıklarırı görün. millet aç onları çoçukları belediyelerden vakıflarını zenginleştiriyorlar.MİLLETİN SIRTINA KAENE GİBİ YAPIŞTILAR.Gerçekleri saklamayın.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman1 ay önce
  YAZAR DEDİĞİN ; vatandaşa ışık,yol gösterici,tehlikeye karşı uyarıcı ,sadece herkesin bildiğini değil fazlasını derinlerini bilen görebilen.sırf birilerine yalakalık olsun diye tuttuğu tarafın işine yarayacak yazılar yazan ülke insanlarını ayrıştırıp kin ve nefret pompalayan değil ya da gündelik boş muhabbetlere tutunan değil aldığı paranın hakkını veren yaşadığı ülkeye fayda sağlayandır. işallah diğerleri de Sizi örnek alır da büyük resmi görürler aldıkları parayı hakederler. tebrik ediyorum sizi Sayın Dilipak. Saygıdeğerliğiniz tesadüf değil.
 • yazma sevdasıyazma sevdası1 ay önce
  Yazılarınızı begenerek okuyorum hele kızım sana diyorum evin gelini sen anla tarzı yazılarınızı çok mükemmel buluyorum.
 • Hasan ESKALENHasan ESKALEN1 ay önce
  Bindiği dalı kesen fani. Temel Karmollaoğlu'nun değişik modeli olmamak lazım. Allah(c.c) ıslah etsin.
 • SavaşSavaş1 ay önce
  3. Dünya savaşı ABD İRAN savaşı ile başlayacak. Hadiste peygamberimiz buyurduki : iki azatli, arap azatlisi ve rum azatlisi melik olduklarında onların elleriyle melhameler doğar buyurdu (ibn amr r.a).Alimlerin yorumuna görearap azatlisi İRAN rum azatlisi ABD dir
 • Büyük savaş Büyük savaş 1 ay önce
  Alimlerin hadis yorumuna göreısrailbasra körfezinde İrana saldırır ıran karşılık verir. Bunun üzerine ABD Körfez Ülkeleri ile İrana saldırır. ABD İRAN in her yerine füze yağdırmaya başlar sonra bombardıman uçakları ile havadan vurur. Rusya da İrani destekler ve İrana hertürlü desteği verir. İran da ABD nin basra körfezindeki donanmasını batırır ve körfez ülkelerine füze yağdırır.Sonra ABD karadan saldırır kufe de 60 bin şii yi katleder ve savaşı kaybeder. Rusya da sıcak denizlere inme isteğiyle Avrupaya saldırır yakar yıkar. Dünyanın her yerinde savaş olur.
 • Deist mehmet Deist mehmet 1 ay önce
  Simdi sizin dusunce şu.Biz heryerecami yapalim ama yahudi, hiristiyan vesaire sinagok, kilise vesaire acilmasin.Onlarin nukleer silahi varsa bizim kopru, yol, tup gecitimiz var. Hicbiri olmazsa Allaha işleri havale edersiniz o cozer.
 • KaracoğlanKaracoğlan1 ay önce
  Sence ,bence....Zartca ,zurtca.....
 • REste restREste rest1 ay önce
  Reis; seçimi kimlere fatura edeceğini bulmuş anlaşılan. Zaten Ona da bu yakışırdı.
 • av. avniav. avni1 ay önce
  köşe yazarları da bu operasyonun parçası olabilir mi acaba !!! özellikle uzun bir dönemdir yorumlarına izin verilen fetöcülerin algı merkezi haline gelen köşeler..tüm yazılar ve yorumlar incelendiğinde, çok ilginç sonuçlar çıkabilir..Milleti aptal yerine koymanın ve onları , ihanet oyunlarının bir parçası haline getirmenin, üstlere ve altlara ayar çekmenin, bir bedeli olmalı..değil mi !!! Çünki konu, bir dünya namussuz şerefsiz haysiyetsiz hainin, DEĞİL feryadlarına rağmen, BEKA meselesidir.Saflar belli olmuş, hak batıl netleşmiştir.Gerisi sadece bir süreçtir.Hayırlı olsun.her tür ihbarlarınız için--- [email protected]
 • GavsGavs1 ay önce
  Bizim gavs hz onların çivatasını söker cübbeli hocamda yanmaz kefen terlik verir birde iman gücümüz var bize bişe olmaz meraklanma sn dilipak
 • yazar ve fetöcü yorumculara MÜJDEyazar ve fetöcü yorumculara MÜJDE1 ay önce
  Emniyet Genel Müdürlüğü, internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayarak yerel seçimlerle ilgili sahte belgelerle 'algı operasyonu yapıldığını' açıkladı."Bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine yönelik kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir.Bu çerçevede;Yurtdışından yönlendirilen FETÖ/PDY başta olmak üzere terör örgütü yanlısı hesaplar ile provokatif paylaşım yapan bazı sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen bu girişimlere itibar edilmemesi, söz konusu belgeleri üreten, paylaşan şahıslar hakkında yasal süreç başlatılmıştır.Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içerisinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleri ile paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 • NE OLURNE OLUR1 ay önce
  Seçim sürecini bir an evvel noktalayın...Atom bombası yapacağız da İstanbul seçimleri mi engel oldu? Hayırdır seçimle senin ne işin var? AKP ye çakıp CHP ye selam durmana mı engel oldu?Ekrem gibi yangından mal kaçırma derdinde misin? Ya sen bırak dünya gündemini sen bize çakmaya devam et.Bak bu yazın ne hikmetse solcu siteler tarafından alıntılanmamış. AKP ye çaksaydın hepsi senin yazını sitelerinde barındırıyordu.Sen acaba yanlış tarafta mı yazıyorsun?
 • Yaklaşan savaşYaklaşan savaş1 ay önce
  Alimlerin yorumuna göreısrail ıran basra körfezine saldırır ıran karşılık verir. Bunun üzerine ABD Körfez Ülkeleri ile İrana saldırır. ABD İRAN in her yerine füze yağdırmaya başlar sonra bombardıman uçakları ile havadan vurur. Rusya da İrani destekler ve İrana hertürlü desteği verir. İran da ABD nin basra körfezindeki donanmasını batırır ve körfez ülkelerine füze yağdırır.Sonra ABD karadan saldırır kufe de 60 bin şii yi katleder ve savaşı kaybeder. Rusya da sıcak denizlere inme isteğiyle Avrupaya saldırır yakar yıkar. Dünyanın her yerinde savaş olur.
 • yorumcuyorumcu1 ay önce
  bir mehdi mesihtartışmasıdır sürüyor Kuran-ı Kerimde bu konu hakkında bilgi yok ayrıca hadisler sahihmideğilmi belirsiz. İki gün sonra feto türübir adamçıkıpta ben mehdiyim deyip milleti peşine takacak gibi görünmekte.deccal israil vatandaşı diyenler var bence o yerden türeyen tekgözlü bivarlık gibi olmayacak doların arkasında tek göz var internetvar küresel sinsilobiler var bence o bu grupların tümü
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, gelismis ülkeler uzay cagi yasiyor, teknoloji üretiyor,Biz turkler de yüzde bir sandigi iki haftadir sayamiyoruz.Bu Ne yaman celiski.Biz bu kafa ile hala ücüncü dünya ülkesi olmaya devam ederiz.Selam ve dua ile.
 • Düşünmez misiniz?!Düşünmez misiniz?!1 ay önce
  Gakkoş..Düşmanın seni seviyorsa inanma!seni kandırmaya çalışıyordur!Che Guevara,Ariel Sharon'un kuzeni diyorlar....
 • hasan toprakhasan toprak1 ay önce
  Dilipak bey, Dünkü yazınızda, "Reis-i Cumhur'un Rusya'yagitmesine ne gerek vardı?"buyurmuşsunuz. Çok haklısınız zat-ı alinizden izin almadan bu ne cüret değil mi?
 • hadislerhadisler1 ay önce
  HADİSLERDE MELHAME-İ KÜBRA / Şeyh Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi*"Şeyh Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin “Kıyamet Alametleri” adlı eserinden alınan hadis-i şerifler:    "**""**""**"Hz.Peygamber buyurdu ki:"**""**"64/14. İki azatlı, Arab azatlısı ve Rum azatlısı Melik olduklarında, onların elleri ile melhameler  doğar.  “Hz. İbn-i Amr RA”"**""**"66/7. Melhameler vuku bulduğunda Allah-u Teàlâ Şam cihetinden, Mevali kabilesinden bir grubu gönderir ki onlar Arap'ın en iyi ata binenleri ve silahlı olanlarıdır. Allah onların sebebi ile bu dini kuvvetlendirir.  “Hz. Ebû Hüreyre RA”"**""**"351/8. İnsanlar için üç temerküz noktası vardır. Antakya Amik'inde olan Melhame-i Kübrâ'da toplanma merkezi Şam olur. Deccal vak'asında merkezleri Kudüs; Ye'cüc ve Me'cüc hadisesinde Tur-i Sinâ...  “Hz. Hüseyin RA”"**""**"393/10. Müslümanların melhamede merkezleri Şam, Deccalde merkezleri Kudüs ve Ye'cüc Me'cüc vak'asında merkezleri Tur-u Sinâ'dır. “Hz. Ebû Zahiriyye RA”"**""**"319/11. Beytül-Makdis'in mâmur olmasını Medine'nin harab olması takip eder. Onu da Melhamenin çıkışı ve onu da Kostantiniyye'nin  fethi takip eder. Onu ise Deccal'in çıkması takip eder. “Hz. Muaz RA”"**""**"236/18. Melhame-i Kübra, Kostantıniyye'nin fethi ve Deccal'in çıkması 7 ay (sene) içinde olur. “Hz. Muaz RA”"**""**"246/4. Melhame-i Kübra ile Kostantıniyye'nin fethi arasında altı sene vardır. Yedinci de Mesih Deccal çıkar. “Hz. Abdullah ibn-i Buğra RA”"**""**"354/13. Allah bu ümme
 • hadisi serifhadisi serif1 ay önce
  *"Hz.Peygamber buyurdu ki:"**""**"64/14. İki azatlı, Arab azatlısı ve Rum azatlısı Melik olduklarında, onların elleri ile melhameler  doğar.  “Hz. İbn-i Amr RA”"* ( arab azatlisi IRAN rum azatlisi ABD dir)
 • Gakkoş.............aGakkoş.............a1 ay önce
  O zamanyahudinin reise taktığı nişan ne olacak???
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim 91 Demek O sınırsız rahmet sahibi Rahman'a bir oğul yakıştırıyorlar öyle mi?92Hem sınırsız rahmet sahibi Rahman'ın, bir oğul edinmesi asla yarasmaz.meryem süresi ayetleri.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allah bize rahmetiyle muamele etsin.yoksa Allah'ın gazabı bu silahlar dan daha şiddetlidir.elhamdulillah .bize düşen dinimizi en iyi şekilde öğrenmektir. ben muslumanlardanim.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.elhamdulillah
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN1 ay önce
  Evliyaullah ADIYLA YAZAN BATI EZİĞİ MİKSER BU KADAR UZUN KAFA KARIŞTICI YAZI YAZARAK DÜNYA VE TÜRKİYE GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRDİĞİNİ ZANNETME.İSRAİL -ABD-FETÖ VE DİĞER MASON ZALİM ÜLKELER TÜRKİYE VE İSLAM DÜŞMANIDIR.PKK-PYD-HDP- FETÖ CHP ÜST AKLI -İYİ ÜST AKLI-SADET P. ÜST AKLININ SÖYLEDİKLERİ VE YAPTIKLARI ORTADA, BU İÇ İHANET -RİYAKAR ÇETESİ İÇİN BİR ŞEYLER SÖYLEMEYENLER ŞEYTANIN UŞAKLARIDIR.
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Düşmanın seni seviyorsa sende bir puştluk var demektir. Che Guevara
 • REİS REİS 1 ay önce
  Eski sahip efendi beyaz TÜRK kafiri ile Ayrılmak MUKADDER sonuç DEHŞETENGİZ
 • nostaljinostalji1 ay önce
  Evliayullah kitap yazmış,masal uzun ve büyüklere masal. Hepsi senaryo hepsi kurgu. yazar olmalıymış. DefoluReenkarnasyon hatası örneği! Aşağıdaki yazarlarınher biri İslami Nostardomus.; Bol kesedenatınatın kalede Türk milleti var nasıl olsa her söylenene kolaylıkla inanıyorlar diye düşünüyorlar. İşin içine biraz din İslami söylem kattınız mı işiniz kolay,uyuşturucu etkisi gibi .... Oysa savaşları da güç ve para kazanır,islam iman falan kazansaydı 19 arap ülkesi bir İsrail jh hakkından gelirdi. Çok denediler ama olmadı. Napolyon ne demiş PARA PARA PARA işte hayın gerçeği bu,gerisi hikaye İslami nostardamuslar bunu iyi bilirler....aşağıda bariz örnekleri ri var.
 • gercekgercek1 ay önce
  Ferhat adli kullanici gaybi bilgiler evliyaullahin haber verdigi bilgilerdir. Kafadan atilan seyler degil. ( Gaybi Yalnizca Allah bilir fakat Allah gaybi peygamberlere ve peygamberimizin varisi olan alimlere de bildirmistir.)
 • EvliyaullahEvliyaullah1 ay önce
  ABDULLAH GÜRBÜZ BABA HAZRETLERİ"Abdullah Baba hazretleri sohbetlerinde, ki kendisi 2004'te vefat etmiştir, ortadoğunun (Mısırın, Libyanın, Suriyenin vs.) karışacağını, bu karışıklıktan sonra Mehdi Resul'ün çıkacağını defaatle anlatmışlardır. Günümüze bakınca bu "karışıklığın" bugün gerçekleştiği görülmektedir."O size ansızın gelecektir (Kıyametin aniden meydana geleceği gibi Mehdi As. da aniden zuhur edecektir.)* "Şu anda Mehdi Ali Resul, henüz kendisinin Mehdi As. olduğunu ve maneviyattaki derecesini bilmiyor." (Demek ki Abdullah babaya göre Mehdi As. dünyada... Abdullah Baba Hz.lerinin ahirete irtihal -vefat- tarihleri 2004'tür...)"""Peygamber Efendimiz (sav) hadis-i şeriflerinde, “Beni Asfar zuhur etmeyince Mehdi çıkmaz” buyurmuştur. Şu anda Mehdi Âli Resul henüz kendisinin Mehdi Ali Resul olduğunu ve maneviyattaki derecesini bilmiyor.""Mehdi Ali Resul hâlâ tahsiline devam etmektedir. Üstadımız bir defasında: Evladım insanlara Mehdi şu desem, kimse inanmaz. Hatta “Âlim” diye bilinen pek çok insan ona karşı gelecek muhalefet edecek, buyurmuşlardır."* "İnsanlara Mehdi As şu şahıs desem, kimse inanmaz. Hatta 'Alim' diye bilinen pek çok insan ona karşı gelecek muhalefet edecek.. 'Allah’ın Kitabını kendilerine göre yorumlayarak, O’na delil olarak gösterecekler. O’na karşı Kur'an üzerinde savaşacaklar'..."Rasulullah (sav) Mehdi Âli Resul için"“Halifetullahtır” (Allah’ın Halifesidir) buyurmuştur (Ramuz el-Ehadis s.48/1)". Ancak Mehdi Ali Resul zuhur ettiğinde âlimlerin oybirliği ile halifeliğe seçilecektir. Bundan sonra da biatleri kabul edecektir.* "Biatler Mehdi Ali Resul kendisi istemediği halde yapılacaktır. Bu da bize gösteriyor ki Mehdi Ali Resul kendisini hiçbir zaman mehdi olarak ilan etmeyecektir. İnsanların gelip 'alametler sende bulunuyor' demelerine rağmen o yine de bu görevi kabul etmeyecektir. Çünkü bu görev pek ağır sorumluluk istemektedir..."İmam-ı Cafer-i Sadık Hz.leri de bu konu ile ilgili şöyle buyurmuştur; “Doğrusu Kaim’imiz kıyam ettiğinde, Rasulullah’ın cahiliyet dönemindeki halktan gördüğü muamelelerden daha şiddetlisi ile karşılaşacaktır.— Bu nasıl olacak diye sorulduğunda, şöyle buyurmuştur. — Rasulullah geldiğinde halk taşlara, kaya parçalarına ve tahta parçalarına tapıyordu. Ama Kaim’imiz kıyam ettiğinde halk Allah’ın Kitabını kendilerine göre yorumlayarak, O’na delil olarak gösterecekler. O’na karşı Kuran üzerinde savaşacaklar.Not: çelişki var. Hem alimler ona karşı çıkarlar deniyor, hem de alimlerin oybirliğiyle seçilir diyor.* "Hz. Mehdi uzun bir dönemden sonra Mekke’de Kabe’nin kenarında zuhur edecektir. Peygamber Efendimizin (sav) bayrağı, kılıcı, sancağı ve gömleği ondadır. Melekler vasıtasıyla O’na yardım edilecek, İslam düşmanlarını öldürecek ve zalimlerden intikam alacaktır. Mehdi Ali Resul ilk biatleri Hacer-ül Esved ile Kabe arasında kabul edecektir. O’na ilk biat edenler O’nun ashabı olacaktır. Sayıları 313'tür. Bedir Ehli’nin sayısı kadar... 50'si kadındır. Ashabının isimleri ve sayıları belirlenerek kendisine emanet edilmiştir. Allah onları bir Cuma gecesi Mekke’ye toplayacak. O cumanın sabahı hepsi Mescid-ül Haram’da bir araya gelecekler. ...  Onlar necip kişilerden, hakimlerden, yönetici ve din bilginlerinden oluşur."* "İlk biatleşmenin ardından Mehdi Ali Resul Şam’a (Dımaşk'a) gelecektir. İsa As.ın zuhuru da Şam’da olacak.  "İsa As.'ın İslam’ın dünyaya hakimiyetinde çok büyük katkıları olacak. Pek çok mucize gösterecek.* "Önce Mehdi Ali Resul’ün en büyük mücadelesi Deccal ile olacak. Deccal de şu anda hayattadır ve İsrail vatandaşıdır. O da kendine göre çeşitli istihraçlar (sihir) gösterecek, pek çok insan ona tabi olacak. (Yahudiler ve en çok da kadınlar ona inanacak) Ona yardım edecekler. Ülkemizde deprem olacak, birçok il hasar görecek, İzmir yerle bir olacak.""" "İsrail Suriye’yi almadıkça Mehdi çıkmayacak. Suriye'ye vuracaklar, Suriye Türkiye'ye kaçacak. Ondan sonra Türkiye'ye vuracaklar. İsrail Hatay’dan vuracak. Orada bulunan Amik Ovası kan gölüne dönecek. Medine İsrail tarafından vurulacak. Filistin ve Lübnan da çok zayiat verilecek."Türkler önce Yahudi’den tarafa olacaklar sonra Yahudiler tarafından Müslümanlar tarafına geçecekler. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden insanlar; 'Biz de Yahudi’yi ülkemizden çıkaralım' deyip orada toplanacaklar. Tam bu esnada Yunan Türkiye’yi vuracak. Hatta Boğaz köprülerini ve Marmara'daki büyük sanayi tesislerini hep vuracaklar. Amik Ovasında savaşmaya gelen Türklerden bazıları; Aman İstanbul’u vurmuşlar. İstanbul elden gidiyor. Eyvah! Malımız mülkümüz elden gidiyor deyip savaşı terk edecek. Bir kısım ise kalıp Yahudileri yok etmek için savaşacaklar. Afganistan’dan siyah bayraklılar gelip Mehdi As'a yardım edecekler."Savaşta Türkler yenilecekler onları Asyalılar kurtaracak. "Türkiye ve Rusya üç gün işgal edilecek. "* "Türki devletlerden de Mehdi’ye asker gelecek. İstanbul Mehdi Ali Resul tarafından yeniden fethedilecek. Mehdi Ali Resul döneminde İslam’ın başkenti Konya olacak. Bütün mezhep ve tarikatları bir çatı altında toplayacak..."* "Mehdi As.'ın komutanları başka yerlerden olacak. Yalnız Konya’dan değil, ancak Mehdi Ali Resule yardım etmek için tüm komutanları Konya’da toplanacaklar...""""Konya İslam’ın başkenti olacakmış, deyince. Abdullah Baba Hz.leri cevaben şöyle buyururlar: — Evladım komutanlar başka yerlerden olacak. Yalnız Konya’dan değil, ancak Mehdi Âli Resule yardım etmek için tüm komutanlar Konya’da toplanacaklar."" ""Mehdi Ali Resul’ün en büyük mücadelesi küfrün başı olan fitnenin en büyüğü, Deccal ile olacak. Deccal de şu anda hayattadır ve İsrail vatandaşıdır. O da, kendine göre çeşitli istihraçlar (sihir) gösterecek, pek çok insan ona tabi olacak. "Mehdi Resule de Merih yıldızındaki cinliler yardım edecek. Merih yıldızında suret halinde gözüken cinler var, insan suretinde inip yardım edecekler. Hatta Mehdi Resul gelmeden önce Amerika Merih yıldızına uzay aracı ile gidecek. Orada bulunan cin taifesinin UFO olarak bilinen kendilerine göre araçları var. Merih yıldızındakiler cin taifesidir. Amerika onların binitlerini vuracak, ama içindekiler latif oldukları için kaybolacaklar. Orada işleri çok zor olacak."""Mescidi aksanın altı boşaltılıyor orayı da patlatacaklar. Ancak orayı cin ve ifrit taifesi yaptı. Onlar orayı koruyacaklar patlayan bombalar, ancak kendilerine zarar verecek.""Savaş anında bir füze düşeceği zaman Allah’ın izni ile dur diyecekler, tekrar geri yerine gönderecekler. “Barut su olacak”tan kasıt o dönemdeki en ileri teknik savaş aletleri hiçbir varlık göstermeyecek anlamında kullanılmıştır. """* "Deccal’ın kellesini Topkapı sarayında bulunan Davud As.'ın kılıcı ile Mehdi Ali Resul kesecek. Zira o kılıcı Davud (as) kendisi elleri ile yapmıştır. Ve kılıcın üzerinde İbranice “bu kılıç ile Davud, Callut’tun kellesini kesmiş Mehdi de Deccal’ın kellesini kesecek” yazılıdır. Deccal yeryüzünden kalktıktan sonra, İslam bütün dünyaya hâkim olacak. Asr-ı Saadet dönemi gibi bir yaşantı başlayacak ." ""Mehdi Ali Resul zamanında ilim çok ilerleyecek, yıldızlar arası seyahat olacak, araba ve taşıtlar havada uçacak aynı Süleyman (as)’ın koltuğu ile havada gittiği gibi.Yecüc ve Mecüc denilen kavim Çinlilerdir, çok büyük bela olacaklar.""Yecüc ve Mecüc denilen kavim Çinlilerdir, çok büyük bela olacaklar.""Dünyada az bir kafir kalacak ve tüm dünyaya Müslümanlar hakim olacak. ABD, Müslüman olacak birçok Avrupa ülkesi Müslüman olacak. Avrupa  İslam’a hamile, Türkiye ise Avrupa’ya. İslam’ın gür sedası Avrupa’dan gelecek. Özellikle Almanya ve Hollanda Allah’tan bir mani olmaz ise kesin Müslüman olacak. Avrupa da ki kiliseler zamanı geldiğinde hep cami olacak.  Bir rivayette yedi yıl sürecek olan bu devirin son zamanlarında yine bozulmalar ve yanlışlar başlayacak..."
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Gayb i tahmin edebilenkardeşlerim, peki farz edelim İran ve itrail birbirleri ile savaşacaklar, ki bu kesin. O zaman bu savaşın kazananının derin güç olmayacağına siz emin mısınız ? İtrail i ve ABD yi yöneten siyasilerin masonik, siyonist derin güçlere hizmet ettiği herez tarafından bilinien bir şey. Fakatİran ı yöneten siyasi irade sizce gerçekten ümmetemi hizmet ediyor?Kısacası İrandaki islam inkılabı Mason iradesi doğrultusunda CIA nın desteği ile gerçekleşmiş olan bir inkılabdır. İngiltere ve Rusya nın 1941 yılında iranı işgal ettikten sonradönemin iran Şahı Pehlevi yi iranın başına atadı. Fakat ABD iran ın petrollerinin sadece Rus ve İngiliz ler tarafından kullanılmasından çok rahatsız oluyordu, yani Rus ingiliz işbirliğinden çok rahtsızdı.Bu sebeplerden dolayı da dönemin ABD dışişleri bakanı olanHenry Kisssinger yurt dışında sürgünde olan Humeyni ile irtibata geçerek bir mutabakat sağlanır. CIA İran pertol resevlerinin kullanımına karşılık Humaynı ye islam inkılabını gerçekleştirebileceğinin güvencesini verir. O dönerm CIA ve Kissinger muhafız kuvvetleri ile öncedden mutabakat sağlayarak asgeri kanadın tepkisiz kalmasını sağlarlar. Bunun üzerine Humeyni CIA nın özel uçağı ile irana gönderilir ve CIA destekli iran islam inkılabı yapılır. Hennry Kissinger ve Rockerfeller THREE EYES isimli Neo liberalist bir Mason Locasında birlikte faliyet gösteren yüksek dereceli Masonlar. Kısacası bu inkılap masonların kurguladığı bir inkılaptan ibarettir. Aynı zamnda Rafsancani de aynı şekilde çok şaibeli bir şura üyesi, bu günümüzdeki İranın ruhani liderinin seçilmesini sağlayan şura üyesidir. Velhasıl Masonik gücler Tanzimat döneminde Turkiye yi ve sözde islam devrimi ile iranı kendi vesayeti altına alırlar ve puzle nin ortadoğu parçaları tamamlanmaya başlanır. Nitekim ortadoğuda çıkartılmakistenen kıyamet savaşı kontrollü bir şekilde masonlar tarafından kurgulanan bir savaştan ibarettir. Türkiye ve AB de deki ulus devletlerinin durumuda cok farklı değil, hepsi aynı irade tarafından yönetilmekte. Kisacasi bu savaşın kazananı dünyamızı ve yurdumuzu yöneten masonik ve satanist derin güçler olacaktır. Masonlar bu savaşın gerekli olduğuna inanıyorlar, zira YENİ DÜNYA DÜZENİNİ kurabilmelrei için önce bölgeyi kontrollü bir şekilde ateşe vermeleri ve bölgeyi sonradan kendi şeytani çıkarları doğrultusunda yeniden dizayn etmeleri gerekiyor. Tabi birde yalanci Mesih ve yalanci Mehdi nin zuhur etmesi gerekiyor. Ve milyonlarca şuursuz çoğunlukların bu sahte mesihin pesine takilarak kendi cehnnemlerinin ödün taşıyacaklarıda bir kesin gibi gözüküyor. Şimdi müslümanların üzerine düşen görev ferasetli bir Müslüman gibi düşünüp, bu satanistlerin peşine takılıp onların ucuz askeri olmamak gerekiyor. Kısacası bu azgın ve bozguncu taifedünyamızda Finans sektörünü, iletişim sektörünü, Enerji sektörünü ve serbest piyasa vasıtası ile çoğu ulus devletlerin yeraltı ve yer üstü zenginliklerini gasp edebilme immkanı bulduğu için kriz yaratabilecekve sitemi çökerteilmegücüne sahip. Bu elindeki gücü kaos ve kargaşa yaratabilmek içnde yerigeldiğinde muhakkakkullanacaktır
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Bir tane süper güç yok ve hepsi sağ yumruğu ölümcül boksörler gibi....Sol yumruğunu gösterip sağ yumrukla dayak atmayı iyi bilenler maçı kazanır....Bunu içinde hazırlık maçlarılazım...Ama o sağ yumruk sonunda mutlaka ortaya çıkacak ve sonuç nakavt olacaktır....Artık gizli bir şey kalmadı, herkesin elinde ne var biliniyor....Simülasyon yazılımları ile dünya savaşı senaryoları kurguluyorlar, dünya savaşı çıkarsa neler olabileceğini resmen izliyorlar ve maçı kaybettiklerini görüyorlar....Bu arada hazırlık maçlarını da hiç ihmal etmiyorlar....Kazanmak için ne gerektiğini öğreniyorlar, dolayısı ile silahlanma ve testler hiç durmuyor....Kazandıklarını bir görebilseler, savaşı çıkarıp en sonunda sağ yumruğu indirmekte hiç tereddüt etmezler....
 • ......1 ay önce
  Üstad kusura bakma.... yorumlarımız başını ağrıttı galiba.
 • hamido hamido1 ay önce
  Savaşlar küresel eşkiya nın tasmasını elinde tutan lanetlinin sayesinde çıkar. Lakin kendi yeride kritik bölgede olduğundankendi sonunuda getireceğinden çok kaygılı olduğu için ne yapacana tam karar veremiyor. Yoksa coni kovboy emre hazır.
 • Veli ZatVeli Zat1 ay önce
  ABDULLAH DAĞİSTANİ YORUMLARI*"Nakşibendi Şeyhi Abdullah Dağıstanî'ye göre Mehdi a.s. zuhuru öncesinde ortaya çıkması beklenen ve Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendiren olaylar:"**""**"1. Türkiye'ye bitişik bir ülkeden saldırı"**""**"2. Türkiye'ye komşu bir ülke üzerinden Türkiye'nin bir kısmının işgali"**""**"3. ABD'nin bir şekilde olaya dahil olması ve dehşet verici bir savaş çıkışı. "**""**"4. Hz. Mehdi A.s. zuhur ve Hz. İsa A.s. Nuzülü."**""**""**"1966 da buyurdu ki, “ Gelecek yıl israilliler ile araplar arasında bir savaş olacak, Araplar bozguna uğatılacaklar” (1967 Arap-İsrail savaşı)"**""**""**" Ahirete teşrif etmeden kısa bir süre önce buyurdu ki,” İsrailliler ile araplar arasında bir ay içinde büyük bir savaş olacak” bu olup bitti. (1973) Ekim'in üçünde, vefatından üç gün sonra, araplar ve israilliler başka bir savaşa girdi."**""**"Dedi ki:” Beyrut'da kan dökülecek. Her hane o kan dökümünden etkilenecek ve hiçkimse onun tesirinden kaçamayacak.” Mübarek 1972 de bundan bahsetti, 1975 de ise meydana gelmeye başladı. "**""**"Dedi ki: “İngiltereyi islama girerken görüyorum”. Avrupada bir kraliyet ailesinin damarlarındaki kanın arap olmasından dolayı islamı destekliyeceğini haber verdi. Bu (kanı arap olmasından dolayı) onları maneviyata çekecek, içlerinde bir çok inanca ilgi hissi uyandıracak ve onları(sonunda) ilahi huzura doğru (islama) götürecek."**""**"Buyurdu ki; Çin, Mehdi as ve İsa as zamanında en büyük evliyalardan biri olacak bir zatın otoritesi altındadır. Onun adı Abdur Ra'uf al-Yemeni'dir. Onun etkisi vesilesiyle Çin, batı ile nükleer silahlarını kullanmama anlaşması imzalayacak. Çin birçok farklı küçük ülkelere bölünecek. Uzak doğuda problemler olacak Kore yarımadasında, ve bir süper güç o çatışmayı durdurmak için müdahale edecek."**""**"“Tüm dünyayı petrol kaynaklarının kesilecek olması korkusuna sokacak arap olmayan bir ortadoğu ülkesi -İran- körfez bölgesine saldıracak”."**""**"Dedi ki.” Kahire sular altında kalacak.”  Ruslar Assuan barajını inşaa edecekler. Ancak son zamanlarda barajın sağlam olmayan ve gittikçe aşınan temelleri olduğu keşfedildi."**""**"Buyudurdu ki “Kıbrıs sular altında kalacak."**""**"Bursanın yanında olan Uludağ patlayacak. Onun altında iki element var. Gaz (petrol)ve ateş. Onun patlamasından yüzlerce ve binlerce insan ağır yaralanacak ve evsiz barksız kalacak."**""**"“Büyük bir ateşin ortaya çıkacağı ve dünyanın geri kalanını kapsayacağı Körfez bölgesinde bir savaş olacak”."**""**"“Almanya ve İngiltere tüm Avrupa'ya yön verecek(yönlendirecek). Almanyada insanları maneviyat da yükseltecek ve eğitecek, Mehdi as ve İsa as tarafından görevlendirilen bir veli var. O veli gizli ama onların içerisinde (halkın arasında)...”"**""**"“Arapların siyaset yaklaşımında büyük bir değişiklik olacak ve güçlü bir rejim (yönetim şekli) daha iyi bir hükümet şekline değişecek”"**""**"Vefat etmeden önce en yakın müridleriyle özel bir görüşmede buyurdu ki:”Barış olacak, Amerika , israil ve arapların arasındaki savaşı bitiren barış konuşmalarını yönlendiren tek ülke olacak. Bu olacak. Bunun alameti komünizmin çökmesi ve rus imparatorluğunun çok sayıda parçaya bölünmesidir. Dünyada ABD hariç hiçbir güç olmayacak. Arap hükümetlerin çoğu Amerikalılara dönecek (işbirliği babında). Çatışmalar (savaşlar) yatışacak. Araplar ve israilliler barış içinde yaşayacak. Yavaş yavaş dünyadaki her savaş sona erecek ve her yerde barış olacak. Amerika yönetecek bunu. Ve herkes mutlu olacak ve hiç kimse bir daha yeniden bir savaşın vuku bulacağını beklemeyecek (zannetmeyecek)..."**""**"Birdenbire, barışın ortasında, Türkiye’ye komşu ülkelerden biri tarafından bir saldırı gerçekleştirilecek ve yakın bir ülke tarafından Türkiye'nin işgalinin takip edeceği bir savaş başlayacak. Bu ABD nin Türkiye'deki üslerini tehdit edecek ve daha büyük bir savaşın ortaya çıkmasına neden olacak. Bu yeryüzünde korkunç bir savaşa ve felakete yol açacak."**""**"Savaşın gidişatı sırasında, evlad-ı Resulün (Hz. Muhammed'in) 40. Nesli olan Mehdi a.s. gelecek ve İsa a.s. Dönecek. Sevgi, mutluluk ve huzur (barış) Allah'ın iradesi ile, Mehdi ve İsa a.s. ın gücüyle, bu dünyayı dolduracak."**""**"İsrail Suriye’ ye vuracak. Suriye’yi çok hızlı bir biçimde işgal edecek. “ Şeyh Abdullah Dağıstani hazretlerinin 'sufi yolu nakşibendilik'adlı kitabındaki 1972 yılına  ait ifşaatlarından”"*
 • osmanosman1 ay önce
  Hocam bu secimi bitirin de bitirin diyirsunuz ama kimin ne yolsuzluk yaptigini gormezden geliyorsunuz . Ak partinin en cok oy aldigi Istanbul Esenlerde oylar yeniden sayildi sadece 2 tane oy ak partiden silindi 500.000 kisinin yasadigi bu ilcede sadece 2 tane yani iki tane ak partiye gecmis ve duzeltildi. Peki hocam adama sormazlar mi bakirkoy de sariyerde buyukcekceme de besiktasta maltepe de vs.. gibi chp nin kalesi olan yerlerde sadece gecersiz oylarda 20.000 tane ak partiye duzeltilip yazildi. 2 nerde 20.000 nerde hocam sen onlara guvenmeye devam et. Vesselam
 • İbrahimİbrahim1 ay önce
  Sayın Dilipak emperyalistler o kadar da aptal değil silahları birbirlerini yok etmek için geliştirmiyorlar. Bizim gibi 3. dünya ülkelerini sömürmek ve dünya kaynaklarını paylaşmak için elinde bir koz olarak tutuyorlar.600 yıl dünyayayı yönetmiş Osmanlı torunu bizler ise basit bir aygıt olan demokrasiyi bile işletemiyoruz ve milletimizi hak ettiği refah düzeyine ulaştıramıyoruz. Allah düzgün çalışana veriyor nimeti vesselam...
 • Ahmet Nabi KızmazAhmet Nabi Kızmaz1 ay önce
  Hocanın uyarıları son derece önemli.Dünya büyük bir dehşet dengesine doğru hızla gidiyor.Ne yazık ki, bunu bizim durdurmamız olanaksız.Ama kurulacak aklı selim evrensel bir gurupla önü alınmaya çalışılmalıdır.Son derece hassas dengelerin eşiğinde bulunuyoruz.Ülkemiz,yeniden çatışma alanları içerisine çekilmeye çalışılıyor.Yalnız silahlanma değil,dünya gençliği içinde gelişen İslamadüşmanlık,internet ortamında sağlanan sınır tanımaz iletişim, bu tehlikeyi daha zorlamaktadır.Başkaldırı kültürü'nün yaygınlaşması da ayrıca bütün dünyada bu tehlikeli gidişin tuzu biberi sayılmalıdır.Anadolu yaylasına ayak bastığımız tarihten bugüne ortak düşmanlarımız hep oldu.Bugünde bu gerçeği iyi bilmeliyiz.Bu yayla da sağ salim yaşama'nın ilk ve tek şartı,milli birliğimizin sağlam tutulmasıdır.İç işlerinde sağlam bir millet yapısı,Dünya ile boy ölçebilen modern bir ordu.Ufku çok derinlere ulaşan her rüzgarla sallanmayan Mili eğitim sistemi,Ülke menfaat ve geleceğine en uygun yeni ittifaklar ararken ,coğrafi konumu asla akıldan çıkarmadan,her şartta kazanılmış tarihi teçrubeleri gözeten bir siyasi eylem içinde olmak gerekiyor.Her ne pahasına olursa olsun içeride milli birlğimizin mutlak korunmasına ihtiyaç dün olduğundan bugün daha fazladır. Seçimlerimizin yıllarca övündüğümüz yapısı zarar görmektedir.Bu uzama ve uyuşmazlık, ,gelecek demokratik seçimlerimizde önlenemez içtihatlara kapı aralamaktadır.Artık en kısa zamanda sonlanması,Dünyadaki acı gerçekleri görmemiz şarttır.Huzura açık bir kapı dualarımla
 • Mehmet ÇepniMehmet Çepni1 ay önce
  Gelecekleri varsa görecekleride var alayına mokoko veririz odunu madem insanlık kaşınıyor kaşırız Türkiyede tek sıkıntı CHP HDP İyi parti gibi hain partilerin devletin ilerlemesine engel oluşudur hepsini kapatıp dağıtıp milli yerli gelişmelere hız vermeliyiz kişisel kanaatim dilipakın dediği gibi yakın zamanda büyük bi savaş çıkacak rahat durmicak bu gavurcuklar müslümanlar olarak uyanık olmak gerek hazır olmak gerekli zaten bozuk olan dünya düzeni iyiden iyiye bozulacak anlaşılan karışacak bu düğün çekeceğuk silahlari hazır olun uşaklar ...
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam tespitlerinizin hepsi dogru sizden Allah razi olsun ama bizim iceride bir olmamiz lazim ayristirma yapmayalim kimseyi otekilestirmeyelim
 • Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Rahmân Suresi - 33-36 . Ayet:﴾33﴿Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin sınırlarını aşıp öteye geçebilirseniz haydi geçin! Ama (tarafımızdan verilmiş) bir güç olmadıkça geçemezsiniz.﴾34﴿Artık rabbinizin nimetlerinden hangisini inkâr edebilirsiniz?﴾35﴿Üzerinize yalın bir ateş alevi ve erimiş bakır gönderilir de kurtulmak için birbirinizle yardımlaşamazsınız.﴾36﴿Artık rabbinizin nimetlerinden hangisini inkâr edebilirsiniz?Müfessirlerin bir kısmı buradaki hitabı kıyamet tasviri çerçevesinde değerlendirmişler ve o gün cinlere ve insanlara böyle seslenileceği yorumunu yapmışlardır. Önceki âyetlerde hesap gününe ilişkin bir uyarının bulunması, müteakip âyetlerde de kıyametten ve âhirette karşılaşılacak sonuçlardan söz edilmesi bu yorumu destekleyici niteliktedir. Diğer bir grup müfessire göre ise bu hitap dünya hayatıyla ilgilidir ve önceki âyetlerde yer alan uyarıyı tamamlamaktadır: Cinlere ve insanlara kendilerine dünya hayatında tanınan fırsata aldanmamaları gerektiği hatırlatılmakta, ölümden ve ilâhî huzurda verilecek hesaptan kaçışın asla mümkün olmadığı bildirilmektedir. Derveze 33. âyette geçen sultân kelimesini “kişiyi kurtaracak sâlih ameller” şeklinde izah eder (VII,136); birçok müfessirin anılan kelimeyi “delil, hüccet” anlamında almaları (İbn Atıyye, V, 230) bu yorumu destekler nitelikte olmakla beraber, 35. âyetin ifadesi belirtilen ihtimali zayıflatmaktadır. Öte yandan, bazı tefsirlerde sultan kelimesinin “güç” anlamı esas alınarak “Büyük bir güç bulunmadıkça geçemezsiniz” ifadesinden, “Böyle bir gücünüz de olmadığına göre göklerin ve yerin sınırını aşıp ötelere geçmeniz de imkânsızdır” anlamı çıkarılmıştır. Fakat sultan kelimesinin “yetki” anlamı dikkate alınarak âyetin ilgili kısmı, “Göklerin ve yerin sınırlarını aşıp ötelere geçebilmeniz ancak (Allah tarafından verilecek) bir yetki, bir imkânla olabilir” şeklinde de anlaşılabilir. Bu takdirde muhatapların, yüce yaratıcının evrendeki yasaları doğrultusunda ortaya koyacakları çabaları sonucunda elde edecekleri kuvvete bir gönderme yapılmış demektir. Uzay araştırmalarının ilerlediği ve uzaya seyahatlerin gerçekleştiği günümüz şartları, Kur’an tefsiriyle meşgul olanları bu yorumu benimsemeye ve bu âyetlerde uzayın fethine işaret bulunduğu görüşüne yöneltmiştir. Hatta 35. âyetteki tasvirin modern silâhları çağrıştırdığı yorumları yapılmıştır. Râzî’nin belirttiği gibi, bağlam bu hitabın âhirette olduğu izlenimini vermektedir. Fakat her iki ihtimale göre düşünüp bu âyetlerde, Allah’ın hükümranlığını aşmanın ve verdiği hükümden kaçmanın asla mümkün olmayacağı uyarısı bulunduğunu söylemek daha doğru olur (XXIX, 113-114). Bir başka anlatımla, Allah’a karşı sorumluluğu olan varlıklar ister dünya hayatında ister kıyamet gelip çattığında Allah’ın hükmünden kaçıp kurtulmak için yerin ve göğün sınırlarını zorlayacak kadar güç elde etseler veya kendilerine bu tarz bir imkân verilse, hatta bu varlıklar topyekün bir dayanışma içine girseler dahi, 35. âyette ifade edildiği üzere bunlar sınırlı ve sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Şu halde ikinci yorum esas alındığında da (dünya hayatı bakımından) bu âyetlerden çıkan mesaj şu olmaktadır: Evreni daha iyi tanıma merakı, yerin derinliklerine ve göğün en uzak noktalarına nüfuz etme arzusu yadırganacak bir şey değildir ve büyük bir güç oluşturularak bu konuda epeyce mesafe alınabilir; ama bu çabalar asla ilâhî iradenin egemenliğini alt etme gibi bir amaç taşımamalıdır. Zira bu, Allah’ın evrendeki mutlak gücünü ayan beyan gören şuurlu varlıklara yaraşmaz; kaldı ki böyle bir yöneliş başarısızlıkla sonuçlanmaya mahkûmdur, böyle bir amaç taşıyanların âkıbeti hüsrandır.
 • münadimünadi1 ay önce
  çok doğru tespit hocam devlet hala daha TYP marifetiylE (asla küçümsemek için söylemiyorum)yok en az ilköğretim mezunuyok lise mezunu temizlikçi işci alıyor binlerce bilgisayar mühendisi boşta veya başka alanlara kayıyor alım yok ne olacakişte durum ortada
 • DenizDeniz1 ay önce
  Yüzölçümüne göre en büyük ikinci ülke Çin değil Kanada..arada 400 bin km2 fark var. Yani Türkiye'nin yarısı kadar..
 • Veli ZatVeli Zat1 ay önce
  Beykozlu Osman Akfırat Efendi'den Bir gün bir zat ile oturmus konusuyordum bundan 30 küsur yil önce...Sordum, gençlik hayalleri içinde...-Dedem, kiyamete ne kadar var?... diye...-Hulusi, kiyameti hiç birimiz görmeyiz!... Ama kiyametten önce pek çok olay var ki, onlarin bir kismini siz göreceksiniz!... dedi...Merak ettim, sordum... -Dedem onlar ne ola ki?...-Bak, Hulusi, eger Mehdi'nin çiktigini duyarsan, sürünerek bile olsa, hemen yanina kos!... O Mekke'de açiga çikinca, pek çok kisi onu inkar edecek!... Ama sen onun yaninda olmaya bak!... O açiga çikmadan önce, Evliyaullahin çok büyük bir kismina bile gizli kalacak!...Ama bundan mühimi, o çikmadan önce pek çok önemli olay cereyan edecek!...-Hayrola dedem neler var ondan önce?...-Önce 3. dünya savasi çikacak; ve Avrupa'da tas üstüne tas kalmayacak!...-Dedem Türkiye'de perisan olmaz mi o zaman?...-Türkiye pek o savasa girmis sayilmaz... Çünkü o savastan önce Avrupa Türkiye'yi dislayacak ve atacak!... -Ama biz NATO'dayiz?...-Nato'dan da çekilir o zaman Türkiye herhalde!... Çok üzülecekler Avrupa bizi disladi diye o zaman bazilari; ama bunun ne büyük rahmet oldugunu geride kalanlar anlayacak... O zaman Ruslar 6 ay süreyle Istanbul'u isgal edecekler!...-Dedem biz bir sey yapamayacak miyiz?... Ruslar nasil isgal eder Istanbul'u?..-Muhyiddini Arabi'nin kitabinda gördüm ben, Ruslarin 6 ay Istanbul'da kalacaklarini ve bu sürenin sonunda Istanbul'u terk edeceklerini... -Dedem Avrupa bizi niye dislasin ki?...-Müslüman oldugumuz için!... Elhamdulillah müslüman insanlar basimizda olacaklar!...-Dedem Avrupa'nin bizi dislamasi 3. Dünya savasinin habercisi mi yani?...-Evet ama ondan önce de bazi olaylar var...-Ne onlar?...-Türkiye'de idare öyle bozulacak ki, yeniden bir (ben kendi ta'birimi kullaniyorum burada) yapilanma olacak, zorlu bir ameliyattan sonra!...Bu arada Yunanistan'la da bir savas olacak... O savasta Yunanistan haksiz olup, çok seylerini kaybedecek!...-Peki dedem, dedim, ben... Amerika ne olacak?... Biz oradan da mi kopacagiz?...-Hayir, Avrupa bizi attigi zaman, o bize destek verecek!... Ruslar, Avrupa'da tas üstüne tas birakmayacaklar!...Suriye bize düsmanlik ederken, Yahudiler dostluk gösterecekler!. Suriye Hatay'i isterken Yahudiler Sam'a kadar gelecekler...Bu Mehdi çikana kadar devam edecek!...-Peki dedem, o harpler sonrasinda insanlik ne halde olur?...-Perisan... Ellerinde, dinlerinden baska bir sey kalmayacak!...Mehdi'nin çikisindan sonradir ki Deccal çikacak... Sonra Isa Aleyhisselam'in nüzülü var... Ondan sonra da Çinli'lerin Türkiye'ye kadar ve Orta Doguyu istilasi... Yecüc Mecüc diye bahsedilen kavimler Çinli'ler ile Ruslar'dir!...-Dedem, dedim... Bunlar ne zaman olur?... -Hepsinin basi Avrupa'nin Türkiye'yi aralarindan atmasidir!... Ondan sonra dökülen tesbih taneleri gibi olaylar birbirini takip eder!...-Dedem, o günde bizler ne yapariz?...-Hulusi, korkunun ecele faydasi yoktur!... Allah ne takdir etmis ise onu yasayacagiz... Takdir ezelde olmus bitmis!... Evliyaullah bunlarin olup bittigini görmüs... Herkes kaderini yasayacak!... Sen elinden geldigi kadariyla saglikli olup, ibadetini yap, ahiretine hazirlanmaya bak...Mehdi'nin çiktigini duyarsan, sürünerek bile olsa ona katil!... Isa Aleyhisselam' da O'nun yanina gelecek!... Istanbul'da iken Deccal çikacak!... ve sonra da Isa Aleyhisselam inecek!.. Allah bunu hazmetmeyi hepimize kolaylastirsin Hulusi.... 
 • Arif CalınArif Calın1 ay önce
  Artık Yazılarınızı okumuyorumSiz ve Esra hanım samimiyetinizden şüphemiz yok.Lakin bizlerin sizlerle paylaştığımız aynı samimi eleştiri ve yorumlarımızı yansıtmak yerine duavar olmakta ısrar ettiniz. Bu seçimlerin Akparti aleyhine gelişmesinde ikinizin birebir sorumluluğu var malesef. Yaranmak adına yaralarımızı görmezden gelip sürekli perdelediniz. Yok saydınız. Yazarsak paylaşırsak dile getirir ve aracı olursak aforizma yaşarız korkusuyla geri durudunuz.
 • gercekgercek1 ay önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Suriyeyi isgal edip Iran korfez bolgesine saldirir. Iran karsilik verir. Bunun ustune ABD Korfez ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Irana fuze yagdirir. Rusya Irani destekler her turlu yardimi yapar. Iran ABD nin basra korfesindeki donanmasini batirir korfez ulkelerine fuze yagdirir. Rusya Avrupaya saldirir yakip yikar boylece nukleer savas baslar. Alimlerin yorumudur
 • çetinçetin1 ay önce
  Fazıl Demir KARDEŞİM, ÇOK SAYGISIZ VE GEREKSİZ BİR YORUM, BU SALDIRILARA KARŞI NEDEN TEDBİR ALINMIYOR, ELİNİZİ TUTUN MI VAR, BÖYLE SAYGISIZ YORUMLARIN BU ÜLKEYE HİÇ BİR FAYDA SI YOK, ÇOK YAZIK, HEPİMİZ BU ÜLKEDE BARIŞ İÇİNDE YAŞAYALIM, BİRBİRİMİZE DÜŞMAN OLMAYALIM, ÜLKEYE SALDIRI DURUMUNDA AYNI SİPERLERDE CAN VERECEĞİZ, BU SALDIRILAR İÇİN İLLA GAZETECİLERİN UYARMASI MI LAZIM, BU ÜLKENİN BAKANLARI ,MİLLETVEKİLLERİ, UYUYORMU ,YAPSINLAR GEREĞİNİ.
 • Fazıl DemirFazıl Demir1 ay önce
  Bizimde ATATÜRK HEYKELLERIMIZ VAR.BİZDE ATAMIZIN HEYKELLERINI FIRLATIRIZ.CHP NİN 6tane OKLARI VAR.Yetmezse Okları da fırlatırız.
 • erhanerhan1 ay önce
  Dilipak ın güya"dost acı söyler" yöntemi ile AKP ye vurması,birilerinin işine geldiği için ,buna inanmış gibi yapıyorlar. Ki dilipak devam etsin
 • ndrndr1 ay önce
  Abdullah adindaki kullanici uydurma 3. Dunya savasi NATO RUSYA arasinda cikmayacak. Peygamberimizin hadisinde (Rum azatlisi ile Arap azatlisi melik olduklarida onlarin eli ile melhameler dogar) diyor. Yani 3. Dunya savasi ABD IRAN savasi ile baslayacak kesin ve net
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Tüm bu yeni nesil silahlar '' demokrasiyi korumak için '' üretilmiştir !!!!!.Sakın dışına çıkmayasınız !!!! insan hakları,özgürlükler v.s ne güzel bir dünya.Kahrolsun saltanat ,gericilik v.s........300 yıl sonra ileri ve de yeni şeytani dünyaya hoş geldiniz.Ya batıya bunca yıldır yalakalık yapan müslüman görünümlüler.......
 • agacagac1 ay önce
  Gaybi ancak Allah bilir amaAllah gaybi peygamberlerine ve varislerine de bildirir. Hadise gore "Rum azatlisi ileArap azatlisi melik olduklarinda onlarin elleriyle melhameler dogar" buyuruyor. ( Yani savas ABD IRAN arasinda cikacak ve bu da 3. Dunya Savasina yol acacaktir)
 • agacagac1 ay önce
  Gaybi ancak Allah bilir amaAllah gaybi peygamberlerine ve varislerine de bildirir. Hadise gore "Rum azatlisi ileArap azatlisi melik olduklarinda onlarin elleriyle melhameler dogar" buyuruyor. ( Yani savas ABD IRAN arasinda cikacak ve bu da 3. Dunya Savasina yol acacaktir)
 • Ta46u3fvbhTa46u3fvbh1 ay önce
  Bu kadar silah insankari oldurmek için mi ?diye duşunuyor insan bazan.Masumlari....Sorunu olanlar kendi savassin arkadaş diyor bazan.Bazan komunistvari silahsiz.Ama oda sozde silahsiz.*Ayin* isimli film bu fikrimizi tahminimizi destekler.Elbet koltugunu korumak için gerekeni yapar.Hedefi gayesi için. Turkiye neden fuze yapmiyor sorusu kolay cevabi uzun ve zor. Artı bu veriler dogru olmayabilir. Cok daha fazla sayida da olabilir,aksine cok az da olabilir.Sahsen devket yetkilisi olsam net bilgi vermem,azken cok ,cokken yokta gösterebilirim.Onlar düşunme gucunu kaybetmiş degil herhalde..Bazan insan ruhsal açidan ve düşunsel açidan o noktaya erebilir ki, bu silah ,teknoloji,yarısi ve kakişmalar insana şoyle geliyor;Çocukken derler ya *Benim babam senin babani döver*hali...gibi geliyor insana.Benim traktor(motor) seninkini yokuş yukari ceker.Benim oto seninkini geçer.Benim ayakkabilar kosturuyo insani. Yok canim,deme ya ALLAH ALLAAAH..
 • EmrklEmrkl1 ay önce
  Yok olmak nükleer bombaların patlaması yoksulluk çeken Allah’ın yarattığı her güzellikten helaliyle nasiplenmemek borç sarmalı içinde yaşamak çoluğun çoçuğun işsizlik le mücadelesi isterse 1000 sarmal füzesi bizleri 7 kat yerin dibine gömse artık milletin umurunda değil 1000 defa ölmekten daha hayırlıdır
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Adalet Adalet Adalet
 • HiraHira1 ay önce
  Kafayı kırdılar sayın yazar. Rahat batması var herhalde bu gavurlarda. Cehenneme gitmek için acele ediyorlar diyeceğim ama tüm bu olanlar sahte Mesih ve yeryüzü cennetiyle ilgili. Şeytan insanları güzel günler göreceksiniz güç sadece sizde olacak sizin dışınızdakiler yok olacak diyerek nefslerin hoşuna giden şeyleri fısıldamış. Siyonistler olsun evanjelikler olsun Hindular olsun hatta müslümanlar...... Kötülüğü elinizle değiştirin cihadı yapın diyen dinimizin hükmü mü kalktı da müslümanlar bu kadar korkak ve pasif. Neyimiz var Allah aşkına. Çok mu güzel yaşıyoruz dünyada yabancılar kadar da dünya gözümüzde büyümüş. Biz ahirete inananlar için iman her şeyden önemli olmalı. Tüm insanlık kötülüğe yardım etti. Başkalarının acılarına ortak olmak şöyle dursun gözlerini kapattı ve keyfine baktı. Düşman da İslam devletlerini tek tek düşürdü. Yine de batıdan medet uman Kuran'ın hükümlerinin çağımızda uygulanamayacağını düşünen kitleler oldukça burnumuz b..... çıkmayacak.
 • yolcuyolcu1 ay önce
  Gaybi bilgilere gore Israil Suriyeyi isgal edip Iran korfez bolgesine saldirir. Iran karsilik verir. Bunun ustune ABD Korfez ulkeleri ile Irana saldirir. ABD Irana fuze yagdirir. Rusya Irani destekler her turlu yardimi yapar. Iran ABD nin basra korfesindeki donanmasini batirir korfez ulkelerine fuze yagdirir. Rusya Avrupaya saldirir yakip yikar boylece nukleer savas baslar. 3. Dunya savasi baslar. ( 2019 Eylul ayinda baslayabilir )
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Benim tahminime göre 2023 yılında 3. dünya savaşı patlayacak. Bu savaş nükleer bir savaş olacak ve pek çok insan ölecek. NATO ve Rusya arasında. Allah'u alem.
 • Okyanus Okyanus 1 ay önce
  Oy sayacaklarına işsizleri saysalardı bu gün sonuç farklı olurdu. Hocam yeni seçim istiyorlar hem de bu ekonomik krizde sonuç daha kötü olur haberleri yok kendilerinin tuzu kuru tabi halkı düşünen yok,,
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  DOST ACI SÖYLER ARKADAŞLAR.SAYIN DİLİPAK UYARIYOR HERKESİ.NE OLUR SEÇİMİ BİTİRİN ARTIK DEMEK KİM BAŞKAN OLACAKSA ÇABUK KARAR VERİN DEMEK OLMUYOR MU DA HEMEN BİRİSİNİ İLAN ETTİNİZ.SİZ ÖNCE 16 GÜNDÜR BİR MALTEPE DEKİ OYLARI SAYAMAYAN İLÇE SEÇİM KURULLARINA VEYA ONLARI YAVAŞLATANLARA BİR BAKIN!GARİP AMA SEÇİMİN BİTMESİNİ İSTEMİYOR İKTİDAR NEDENSE.BİR KARAR VERİN SEÇİMSE SEÇİM YADA KİM KANUNLARA GÖRE KAZANDIYSA ONU BAŞKAN İLAN EDİN BİTSİN ARTIK.GERÇEKTEN GINA GELDİ.ENKÖTÜ KARAR KARARSIZLIKTAN İYİDİR.HABERTÜRK TV HEP AYNI YÜZLERİ EKRANA ÇIKARMAYIN BAŞKA BİRİLERİNİ BULUN.ONLARIN BİRBİRİNE SAYGISI YOK Kİ MİLLETE SAYGILARI OLSUN.YAZIK Kİ AKPYİ(BİRNEVİ MÜSLÜMANLIĞI/MUHAFAZAKARLIĞI Nagihan Alçı GİBİ BİRİ SAVUNUYOR!GARİP ÇOK GARİP!MÜSLÜMANLIK YÖNÜ ÇOK FAZLA DESEM GİYİM KUŞAMI ÖYLE DEMİYOR.ÇOK MİLLİYETÇİ DESEM HİÇ DEĞİL.BİR ARKADAŞTA ÇIKIP ŞU BAYANIN BÜTÜN BAĞLANTILARINI ARAŞTIRSA DA AÇIKLASA...
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Ben geldim gidiyorum, halaanlayamadığım bişey var.... Süpersonic, hipersonic,nükleer, atom, hidrojenvsBOMBALARININ tepemizeyağma ihtimali BİRİLERİNİNYOLSUZLUK HIRSIZLIK YAPMASINI,HARAM VE RÜŞVET YEMESİNİMEŞRU VE MÜBAH KILARMI?...YEDİDÜVELLEBOĞUŞURKEN , NERDEYEŞİLLİKGÖRÜRSEK , İMAR PLANINIDEĞİŞTİRİPAVM REZİDANSYAPMAK ŞARTMIDIR... TAKVA EHLİ OLMAK İÇİN....!
 • AlperAlper1 ay önce
  Ülkemiz de işsizler dar gelirliler ve antidemokratik uygulamalardan vb.etkilenerek yaşanmaz hale getirildi,silaha gerek var mı?bunlara sebep kim?
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  İBADULLAH mı yoksaABD-ULLAH mı? İlahınızı seçin... ABD mi yoksa ALLAH mı?Seçimdeserbestsiniz... CÜZ'İİRADE... amaher iki dünyadaseçiminizin sonuçlarına hazır olun....SİYONİSTFETÖCÜ DAMAT KUSHNER ,DAMATBERAT'I TRUMPLAMÜŞERREFEYLEMİŞ.... MÜJDELER OLSUN YURDUMUN TOPRAĞINATAŞINA... TÜM YURTTA BİR BAYRAM HAVASI... AMERİKADANABİM GELMİŞ....
 • erhanerhan1 ay önce
  yazıyı okurken, içimde bugünAKP ye çatmıyor diyordum. Amabu son cümlesine gelince sona erdi. Yine asıl niyetini sergilemekten geri kalmamış. Zaten hep böyle yapıyor. Şuradan buradan uzunca yazılar ve aralara bazı kelime ve cümleler,imalar sıkıştırarak,asıl niyet ve düşüncesini iletmeye çalışıyor. Mitolojifalan bildiği gibi, aynı zamanda psikolojik yöntemleri de biliyor ve uyguluyor.Şimdi gidip, Sözcü de yazsa, muhafazakar kesim üzerinde artık etkisi kalmaz. Öyleyse...!
 • NaciyeNaciye1 ay önce
  Şaka mı bu yahu siz ve a haber i n mantığı ne tuaf deme evde millet mutsuz siz de şu bu huzuru saglicak Türkiye gundemli yazı yazın lütfen bıktık
 • B. Y B. Y 1 ay önce
  Dilipak şunu demeye getiriyor "İstanbulu biran evel CHP ye verin gitsin" yoksa abd bize hipersonik bomba atar
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Ululuyet tevhidi. Rububiyet tevhidi. İsim ve sıfat tevhidi. Allah subhanehu ve teâlâ yı hic birlediniz mi. Biri birleyelim hayatın her alanında birleyelim.
 • OrhanOrhan1 ay önce
  Türkiye ile Almanyayı karşılaştırdım pahalılık yönden.Benzin 2 hafta önce 1.30€ Bugün 1.54€. Zam bahanesi olarak Libyadaki savaş öne sürülüyor.Fiyatları sabit tutup gramları indirerek zam yapmak.Almanyada ne ise Türkiye 'de aynı .Dünyada bir belirsizlik var.Bizde ahlak çöküşü var.Edep ahlak bunlar olmadığı sürece biz adam olmayız .Geminin içindeyiz.Gemi batarsa hepimiz gideceğiz. Birlik gerek
 • hb38hb381 ay önce
  "Şu haber de Almanya’dan: Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı (İç İstihbarat Servisi) Başkanı Thomas Haldenwang, Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, son yıllardaki gelişmelerin aşırı sağcı oluşumlara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini gösterdiğini ifade etti. Aşırı sağ tehlikesine işaret eden Haldenwang, “Çeşitli aşırı sağcı grupların birbirleriyle yoğun bir ağ kurduklarını gözlemliyoruz”değerlendirmesinde bulundu. Haldenwang, aşırı sağcı çevreler ile mevcut siyasi gidişattan memnun olmayan popülist “protestocu vatandaşlar” arasındaki sınırın da giderek belirsizleştiğini kaydetti"......bizim ülkemizďe de aşîrı sağcılar var mı kimler yüzde oranları kaç ve birbirleriyle ilişkileri ne durumda?sayın yazar Almanyadaki aşîrı sağcıları yazıp bizde var mı yok mu hiç değinmemişiniz?.......
 • hamidohamido1 ay önce
  Batının yöneteni yönet metedu taktiği beklediklerinden daha İyi bir sonuç verdi, onların açısından. Ve aynı yöntemi devam ettirmek için çalışıyorlar.
 • Mehmet AliMehmet Ali1 ay önce
  Çamlıca camisi ile gereken cevabı verdik hocam.
 • AşağılayanAşağılayan1 ay önce
  Boşuna yazma. Fos çıktık. 16 yıl denedik. Selam ve dua ile
 • VeysiVeysi1 ay önce
  İşsizin, fakirin, garibanın evinde her gün bir sarmat füzesi patlıyor. Sayın yazar siz hiç kimsenin bize saldırmasını beklemeyin. Biz bize yeteriz evvel Allah.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Olur..hırsızlaraİstanbulu..VERELİM..gitsin..BÜTÜN..YAZI..son..Cümleniz..için.."ALAKAYA..ÇAY..DEMLEMEK"..ne..demek..olduğunu..zat-ı..Aliniz..anladı.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Bizden bir cacık olmaz.Oncede gayri müslimler çalışmışbir at üstünden inmemişiz.Koltuk ve yandaş doyurma mesleğimiz olmuş.Bilim ve tekniğin sıfır olduğu bir ülke olur mu
 • ErmanErman1 ay önce
  Kıyametten medet umduk,saadeti unuttukseçtik sayamadık,saydık.bitiremedik
 • Güneydoğu Güneydoğu 1 ay önce
  Teşekkür hocam içimizde cahiler bizi meskul ediyorlar

Günün Özeti