Cilalı adam devri

29 Ekim 2018 Pazartesi

Görüntüye aldanmayalım. Sözkonusu siyaset  ve iktisad ise bir kere daha düşünelim. Birileri siyaset ve iktisad adına her şeyi yapabilir. Koltuk, para, kadın ve silahla şaka olmaz. Ve birileri bunları elde etmek için de yine aynı şekilde her şeyi yapabilir. Bu uğurda yalan söylemek, sakız çiğnemek kadar basittir. İhtirasla gözü dönerse insan, Veliahd Prensin, Kaşıkçı olayında düştüğü duruma düşer! Dünyayı kazanayım derken, dünyasını da ahiretini de kaybeder. Malları, makam ve şöhretleri geldiği gibi gider. Etme-bulma dünyasıdır bu dünya, zira!

Yerel seçimlerde MHP AK Parti ile ittifak yapmayacağını açıkladı ya, şimdi AK Parti çok daha dikkatli olmalı. Aday seçerken şimdi iki kat daha hassasiyet göstermeli. 

Toplumu güdü’leyecekler ya. Kendilerini çoban yerine koyanlar, bizi koyun yerine koymuş oluyorlar. 

Gazete tirajları, Tv ratingleri ne kadar gerçekse, kamuoyu anket sonuçları da o kadar gerçek.

Kamuoyu şirketleri, siparişi verenin beklentisine göre bir dosya hazırlıyor. Dosyayı alanlar daha sonra, kamuoyunda görünmek istedikleri gibi bir imaj oluşturma adına bir sonuç açıklıyorlar.

Bazı partiler, SMS ile anket yapıyorlar. O araştırmalardan elde edilen sonuçlar hep siparişi/talimatı verenin beklentilerine uygundur. Yapılan iş “dostlar alışverişte görsün” kabilinden bir iştir.

Kamuoyu” dedikleri şey üretilen bir meta’ya dönüştü. Bu maksatla kurulmuş bir sürü danışmanlık şirketi, Reklam şirketi, Halkla İlişkiler şirketi, Sosyal Media’da bu işi yapan şirket var..

Devir “Cilalı adam devri”. İnsan ya da ürün, cilalayıp, parlatacaksınız, iyi bir ambalaj, projektörler ve her cümlenizi alkışlamak için hazır bekletilen kalabalıklar.

Unutmayın, çeyrek ekmek arası döner, bir şarkıcı ve bir kutu ayran, %7.5 oy demek. Tabii, mahallelerden meydana, köyden kente yolcu taşıyan halk otobüsleri ve minibüsler için bedava kontür de gerek bir de. Bugün 60 milyon seçmen var. Neredeyse 5 milyon insan bu hesaba dahil. Gençleri de buna dahil ederseniz, 10 milyon seçmen var ki, bunun büyük bölümü de büyükşehirlerde yaşıyor.

Kuru kalabalıklara ve makyajlı kamuoyu araştırmalarına ve örgütlenmiş SMS anketlerindeki kurgulanmış sonuçlara kanmayın. İsteyen kana bilir. Gidişata ilişkin kaygılarını dile getirenler hep şikayet eden ve cansıkıcı bir şekilde felaket tellalları gibi gösterilebilir ama dikkat etmek gerek, övgü dolu sözler, yaldızlı cümlelerle kulağa hoş gelen övgüler daha tehlikeli olabilir. Onun için “dost acı söyler” denmiştir.

Doğru olan Havf ile Reca (korku ile umud) arasında bir yerde durmaktır. Sadece söze değil, söyleyene ve o sözün niçin ve ne zaman söylendiğine bakmak gerek.

Dikkat: Şeytan bizi Allah’la aldatmasın!

Dikkat: Ağuyu altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı. 

Hani bize ne denmişti: Adil Şahidler olun! Şahidlik, şehadet ve şehidlik aynı kökten gelir.

Ayet şöyle der: 4/Nisa-135: “Ey iman edenler; kendiniz, ana-babanız ve yakınlarınız aleyhinde de olsa Allah için şahid olarak adaleti gözetin. İster zengin, ister fakir olsun; onları Allah’ın koruması daha uygundur. Adaletinizde (Arzu ve) hevesler(iniz)e uymayın. Eğer dilinizi büker veya yüz çevirirseniz (hakikati) çarpıtırsanız); Allah, yaptıklarınızdan haberdardır” , 4/Nisa-136: “Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkâr ederse, derin bir sapıklığa düşmüş olur.

Eğer heva, heves, arzu, çıkar ve ihtiraslarınız uğruna hakikati çarpıtır ve insanları aldatırsanız, Allah’ın gazabını ve yakın olan bir azabı bekleyin.

Ufukta seçim var. Ortalık tavus kuşu gibi tüylerini parlatmış ve kabartmış bir sürü adam, edep ve bilgisi ile başını eğen insanların arasından geçip öne çıkmaya çalışacaklar.

Kamuoyu araştırma şirketleri, reklam şirketleri, media parayı verenin çaldığı düdük rolü ile yandaşları büyük gösteren, rakipleri küçülten konkav ve konveks aynalarla dolduracak dört bir yanı. Körler badem gözlü olacak. “Maskeli balo” başlıyor.  Onlar size düşündüklerini değil, sizin duymak istediğiniz şeyleri söyleyecekler. “Biz ancak ıslah edicileriz” diyecekler, ama onlar aslında “Bozguncuların ta kendileri” olabilir. Sakın Şeytan ve Hizbuşşeytan olanlar (Şeytanın yol arkadaşları) bizi Allah’la aldatmasın!

Hangi partiden olursanız olun, bu adamlara dikkat edin. Siyasi krizin temelinde erdem yoksunluğu yatıyor. Akıl sahibi insanlar feraset sahibi olur, aynı çukura iki kere düşmez.

Sahi, biz, okuyup durduğumuz ve başkalarına öğütleyip durduğumuz şeyler konusunda, niye kendi nefsimizi ikna etmek için çabalamıyoruz ki!

Bir de Tekasür suresini unutmayalım. Çokluk ya da kalabalıklar bazan bizi hakikate çağırmaz. Hz. Lut’u hatırlayalım, Hz. Nuh’u hatırlayalım. “Sokağın sesi”ne kulak verelim ama, her zaman sokağın sesinin bizi Hakka ve hayra çağırmayabileceğini bilelim. “Sokağın sesi” bazan üretilir, örgütlenir. Bu çok zor da değildir. Sokağa seslenirken, her zaman onların anlayacağı bir şekilde seslenelim de, hayatın sokaktan ibaret olmadığını ve görevimizin onları daha yükseklere çekmek olduğunu bilelim. Siesta, Fiesta, Futbolla, hamasetle, mefahirle kitleleri sokağa çekebilir, başınıza toplayabilirsiniz, ama bu yol yol değil. Kitleleri erdemli bir yola, sonu cennete varan bir tekamül sürecine sokamıyorsanız, o kalabalıklar sel olur ve sizi kendi cehennemine sürükler.

Toz parçaları, çıkar vaad eden eylemin hızına kapılıp, estirilen rüzgarın yönünde savrulurlar. 

NFK ne diyordu: Durun kalabalıklar, bu sokak çıkmaz sokak. Erdemli bir siyaset ve erdemli insanlar kalabalıkların seline kapılan, akıntı yönünde kürek çeken işgüzarlar değil, akışın yönünü çevirip, azgın sulara / Sakarya’ya kendi inanç, tarih ve geleneğinin mührünü vuranların olacaktır.

Her seçimde insanlar aslında kendi geleceklerini oylarlar. Sonuçta seçmen yuvarlanır, yöneticisini bulur. Herkes olduğu gibi yönetilir sonunda. Aslında, insanoğlu her gün yeni bir seçimle karşı karşıya. Hak ya da batıl, doğru ya da yanlış, güzel ya da çirkin. İnsan seçerken, ötekini değil, kendi geleceğini, kendini seçer. Siz seçtiğinizin bir benzerisiniz. Sakın Melek maskeli Şeytanlar sizi/bizi aldatmasın. Bana seçtiğin dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Sen aklından, kalbinden geçirdiğini söyle, sana kimsin söyleyeyim!

Sirk çadırına dönen “cilalı adam müzesi”ndeki, Media’nın, Halkla İlişkiler şirketlerinin ve Kamuoyu şirketlerinin, kahramanları hain, hainleri kahraman gösteren, ya da projektörleri ile kahramanları görünmez, müfsit, kaşığı belinde dolaşan, kibir abidesi, “fahşa”ya dalmış,  gözü dönmüş insanları en güzel elbiseler ve makyajlarla kurtarıcı gibi gösteren Konkav ve Konveks aynaları kırmadan hakikate ulaşamayacağız. 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Muhammed EminMuhammed Emin7 ay önce
  Harbiden bu millet kafayı yemiş. Çok uzun qptal aptal manasiz yazılara gerek yok.Sadece 2002oncesi ve 2002 den bugüne kadar gelişmeler bak kararını verRecep Tayyip Erdoğan bu yüzyılda gelmiş en büyük Türk lideridir Turkiyenin basina.Cunku 80 yılda yapılamayanı 15 yılda yapmıştır.Gerisi boş konuşmadır.Denemedi bedava.Alin Erdoğan o 5 yıl iktidardan bakın gelen iktidara 5 yıl.Yeminle söylüyorum Erdoğan i mumla arayacaksınız ama çok geç olacak.Tercih milletin.Dedim ya boş konuşmayın.Varsa maharetiniz sandıkta gösterin.Erdoganin.karsisinda rakip yok.
 • Mustafa KöseMustafa Köse7 ay önce
  Mâide Sûresi / 49.Ayet49. (Resûlüm! Yine sen) aralarında Allah’ın indirdiği ile hükmet, onların arzularına uyma! Allah’ın sana indirdiği şeylerin bir kısmından (İslâm dışı/tâğûtî grupların seni) caydırmalarına (şaşırtmalarına/saptırmalarına) karşı onlardan çekin. Eğer (onlar, İslâm dışı arzularına uymamandan dolayı) yüz çevirip dönerlerse bil ki Allah, (bu) günahlarının bir kısmıyla onları (kanunu gereği daha bu dünyada bile) musibete/azaba uğratmak ister. Şüphe yok ki insanlardan çoğu (Allah’ın hükümlerinin kendi arzularına göre olmasını istemelerinden dolayı) fâsık (yoldan çıkmış)tırlar.2
 • Mustafa KöseMustafa Köse7 ay önce
  Münâfikûn Sûresi / 4.Ayet4. Onları gördüğün zaman, cisimleri (kalıp ve kıyafetleri) hoşuna gider. Eğer (dünyalık söz) söylerlerse sözlerini dinler (yaldızlı vaadlere kanar)sın. (Ama) sanki onlar (elbise giydirilip) yaslanan keresteler gibidir. Her (İslâm’a ait bir toplantı ve) seslenişi, (korkularından) kendi aleyhlerinde sanırlar, (İslâm’a ve müslümanlara) asıl düşman onlardır. Onlardan sakın(ın). Allah kahretsin onları! Nasıl da (hakikatten aldatılıp) döndürülüyorlar.5
 • ErsinErsin7 ay önce
  Bugun cumhuriyetîn 95 yili ...  ilk basta allaha dua edin Sonra övunun ne mutlu bir cumhuriyetimiz var deyin ... Selam dua ile
 • Bülent TopcuBülent Topcu7 ay önce
  Abdurrahman beyokuyucu kitlenizin sizin gibi cesur olduğunu gözlemliyorum.Fakat AYET ve HADİSLER,deki tutumunuz beni ve İSLAM,A gönül vermiş kardeşlerimizi üzüyor.Sizden ricam TAĞUT ile ilgili AYET,lerin yer aldığı bir YAZINIZI,lütfedip okuyucularınıza hediye etseniz bizleri memnun edersiniz.İNŞAALLAH
 • Osman ÖztiryakiOsman Öztiryaki7 ay önce
  Selamün Aleyküm Sayın Dilipak, yazılarınızı çok güzel, anlamlı ve bir yerlere mesaj verir mahiyette. Benim merak ettiğim bu mesajları okuyupta ders çıkaran ve uygulayan var mı? Hiç sanmıyorum. Yoksa Ak Parti bu durumlara düşermiydi. Tek başına iktidardan ittifaklar dan medet umacak seviyeye. İşte bu ders alınmadığını açık göstergesi. Selam ve Dualarım sizinle.
 • HasanHasan7 ay önce
  Sanırım sizde benim gibi oy kullanmıyacaksınız
 • Hamıdo Hamıdo 7 ay önce
  Beserin kanun ve nizami ile . Ne tam adaletNe tam hak ve hukuk,Nedetam huzur olmaz.Ancak bu kadar...
 • Mehmet Mehmet 7 ay önce
  İyiden nice iyi güzel dediğimiz insan neler yapmış öyle diyor medya kim egri kim doğru bilemiyoruz dün iyi dediğin bir bakmış sın görevden almışlar televizyon ne derse ekseri çoğunluk ona inanıyor sanırım sizinde biraz kabahatiniz var bu konuda yinede diyelim hayırlısı olsun mevla ne eyler ne eylerse güzel eyler
 • RabiaRabia7 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim De ki, onların dedikleri gibi, Allah'la beraber başka gerçek ilahlar da olsaydı, o zaman bu ilahlar, topyekün egemenliği elinde tutan Allah'a karşı galip gelmeye uğraşırlardı. Bunu başaramayınca da O'na yakınlaşmak, itaat etmek için çareler ararlardı.isra süresi 42.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak havaalanın açılışını tebrik ediyoruz.sukrediyoruz.estagfirullah.bu ayetle demek isteriz ki evrenin doğası ve işleyişi ile ilgilenen herkes bilir ki evreni yoneten tekbir yönetici ve hâkimi vardır.mevdudi.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • M.Akif M.Akif 7 ay önce
  29 Ekim rumuzlu yorumcu ... Yaşasın CUMHURİYET şukranlarimiz ATATURK'e.
 • ALİALİ7 ay önce
  misafir.AKP OSMANİYE %17 oy kaybını milletin tasvp etmedigi EskiMV 2, KERE 1,SIRA ADAYIYAPARSNIZ OLACĞI BUYDU.
 • Halil ALTİNTASHalil ALTİNTAS7 ay önce
  Bunca İkaza ,Tebliğe rağmen ;;;Ders alacak İL BASKANİ(AK PARTİ )Yok denecek kadar AZ...Önce MENFAAT....Sonra aday ataması...
 • şefik kayhanşefik kayhan7 ay önce
  Allah razı olsun senden dost nasihatı böyle olur....bunun dışındakiler yanlış yoldur...Etrafındaki dalkavuklar akrabalar acaba nasıl konuşuyorlar...İnsanı uçuruma onlar sürükler...Anlayana ne mutlu....gerisi takdir...Allah doğru yolu göstersin artık inşaallah...yoksa kara bulutlar dolaşıyor....
 • nabinabi7 ay önce
  çırpınmanın da bir sınırı olmalı.Sorun; sistem, yöntem veya gayret azlığı değildir.Birbirimizi yemeye, şeytanları sevindirmeye gerek yok.Asli problem, karışık genetik ve yapısal düşük kültür seviyesidir.Sağdan sola, ak tan kara ya fark etmez.Bu malzemeden bu kadar çıkar.olsa dükkan senin.bedenlerimiz dağdan inmiş ancak, beyin ve ruhlarımız hala inememiş.Nereden gelirse gelsin, seviye üstü gayretler yerini bulamaz.Bu gerçeği bir kez daha ispatlamış olduk.Medeniyeti, zevke ve refaha hizmet olarak algılayan bir topluma, medeniyet kelimesini dahi anlatamazsınız.Ki anlatamadığımıza şahidiz.Sırrı ne mi ! Seviyesiz ahlak ta ısrar edenlerin üzerine inen gadabı, peygamber gelse kaldıramaz..üçnokta.Ancak, İnananlar, sonuçtan bağımsız olarak, yollarına devam etmek vücubundadır.Başkaca önerebilecek sünnet yoktur.İman, yolda yolunda ölmektir..sonuçlar, müminlerin hallerini etkilemez.Bu büyük ve hikmetli bir samimiyet sınavdır.böyle de olması gerekir.el hükmü lillah.külli hal elhamdülillah.ümmeten selamet...
 • Önder KüçükÖnder Küçük7 ay önce
  Tam yol ileri, apturaman abi.
 • fetösavarfetösavar7 ay önce
  yazarın söyledikleri doğru olsa da türkiyede bir chp gerçeği olduğu müddetçe istediği kadar mağrur kibirli politikacılar olsun oyumuz yine yeni türkiyeye gidecek. eski türkiye buraya kadar. kurumları ile kuruluşları ile iflas etmiş 15 temmuzda da kapıdan dönmüş....yani abdullah abi işler dediğin gibi gitmiyor. sizler çile çeken insanlar bazıları da malı götürenler olarak kalacak. ama hiç bir zaman biz yolumuzu ŞAŞIRMAYACAĞIZ.....
 • ibrahimibrahim7 ay önce
  sayın yazar bence bu yazısını sadece kaleme almış sonrasında okumamış ,okuyanlarda hameset ve yanlılık içinde klavyeye çökmüşler bir daha okuyalım mı beraber
 • ahmet hamdi karaahmet hamdi kara7 ay önce
  Tebrikler.Ancak, dinimizde " Toplumlar layık olduğu şekilde yönetilir" şeklinde bir uyarı var.Allah işimizi rast getirsin.
 • hasan akkuşhasan akkuş7 ay önce
  ne zaman mağdurlar hakkında yazacaksın biz aldatılmış olamaz mıyız hani Hz ömer in adaleti bizi çoluk çocuk açlığa mahkum ettiler bizden yana sendika mağdurlarına ...
 • 29 Ekim29 Ekim7 ay önce
  Padişah efendimizi, Payitaht' işgalden kurtaracagız" diye milletten asger topla, savas bitince, hanedani 5 kuruşsuz sinir disi et, "ingliz gemisine bindi kacti vatan haini" de!? Milletin gecmisini inkar et atasina sovdur! Muzaffer olarak oturdugun baris masasindan dusmanin kiyafetini, kanunlarini, alfabesini alarak kalk adinada bayram de!? Bu nasil bir sapiklik nasil bir ihanettir!?
 • Uğur Uğur 7 ay önce
  Sayın yazar, size bir kaç defa yazdım ve dönüş alamadım. Bir Ankaralı olarak Ak partinin kendi kendini bitirdi ve halen farkında değil.Yerel seçimlerde CHP ye kolayca biz zafer verdiler. Verecekler demiyorum! !!!! Verdiler hemde körelen gözleriyle.İstanbul AnkaraBursa Adana Mersin Antalya Manisa Denizli Samsun Gaziantep Şanlıurfa K.Maraş Trabzon Ordu Elazığ Erzurum gibi iller Ak partiden düşecek.MHP de oylar da İP ile bölününce CHP özellikle İstanbul ve Ankara yı kolayca alacak. Sonrası Cumhur ittifakı da sona erecek.NiyemiEnsar -Muhacir denkleminin diyetini muhafazakar kesim fazlasıyla ödedi. Sandığa çekimser kalacak.İşte asıl Ortadoğu o zaman alev alacak. Bunu hükümete anlatın dicem ama. İŞ işten geçtiiii.
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ7 ay önce
  İsa aleyselema sormuşlar, ölüleri diriltmekten daha zor ne var diye. Laf anlamayana laf anlatmak var buyurmuş. Şunun şurasında yerel seçimlere ne kaldı, lafdan anlamayanlar o zaman anlarlar
 • TarafsızTarafsız7 ay önce
  Şimdi ABD düşünsün eski FBI çalışanı Türkiye ye yerleşti ve Türkiye adına çalışacak diye manşet atmış gazeteniz bu nasıl algı operasyonu kadının resmini ve ismini soyadı vermişsiniz bu nasıl ajan herkes herşeyini yüzüne kadar tanıyor bize Ajanlık faaliyeti yapacakmış arkadaş çocuk mu kandırıyorsunuz yahu resmen algı yönetimi yapıyor gazeteniz bukadar olmaz insaf yahu Bu ajancık arkadaşta Reza Zarrab gibi ABD ye çalışmasın sonra yanıldık falan dersiniz yine alıştık sizlerden buna hep yanılıyorsunuz halkı da yanıltıyorsunuz kadın ajan olacak ama herkes tanıyor ajanı neymiş ABD de Türkiye imajını düzeltecekmiş tam Reza Zarrab olayının aynısı olmuş gerçekten gazeteniz artık yanlı haber yapmaktan doğruları çarpıtmaktan bıkmadı
 • AbdullahAbdullah7 ay önce
  Güzel yazı, tebrik ederim. Okuduk müstefid olduk.
 • asımın nesliasımın nesli7 ay önce
  hocam çok güzel öyle bir gaflet uykusu basmışki hakkı batıl batılı hak diye sarılacak düzeyde. umutlarımız söndü. sandıkta kovduğumuz hırsızlar atamayla başımıza getiriliyor. şunu mu anlamak lazım resi bırakıp gitmek istiyor. ama yerine getirilecek dah iyisi olmadığından kalıyor. yoksa yaptığı hatalara bakılırsa hiçte kalıcılığı göstermiyor. seçmenlerini nefret ettirmek için ne lazımsa yapılyor. hiç alaksı olmayan seçim ve atamalar yapılıyor avliler karanamesinde de bunu gördük. acaba yeni bir darbenin ayak seslerimi? feto ençok bu dönemde palazlanıp devlete sokuldu, sonra başkası yapmış gibi mücadeleye girildi. diğerleri yine aynı yakın geleckete devlette had safhada feto yerine yapılandırılankgb iş birlikçisi bir tariketın darbesi dillendiriliyor. zaten onların çoğunluğu feto kırmasıydı.inşallah sonu iyi olur ama gelecek puslu dumanlı görülüyor.
 • Hasan ozmenHasan ozmen7 ay önce
  Harika bir yazi ibret almak isteyen oy toplayacak ve oy verecekler icin harika bir ogut makyavelli tezini savunanlara bir lafim yok olumun var hayatin gecici oldugunu dusunenler icin de bulunmaz bir firsat haydi hayirlidi
 • TarafsızTarafsız7 ay önce
  Diyanetin gelirleri arasında faiz de yer alıyor ve faizden elde ettiği gelir her yıl artıyor 2015 te 197 bin TL faiz alan Diyanet 2016 da bu gelir kalemini 255 bin 881 lira 37 kuruşa çıkardı 2017 de ise faiz geliri 256 bin 806 lira 46 kuruş oldu Bu haberde yalan mı Diyanet işleri Başkanı konu hakkında sistem faiz üzerine demiş çok komik ya bu nasıl mantık Allahın sistemini savunacak kurum neler söylüyor sonrada bize İman satılıyor bu işlerin cıvıkı çıktı artık mızrak çuvala sığmıyor hocam.
 • RabiaRabia7 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim İşte sizin ümmetiniz bir tek olan ümmettir ve ben de sizin Rabbinizim: öyleyse benden korkup-sakının.Ancak onlar, işlerini kendi aralarında (farklı) kitaplar halinde parçalayıp-bölündüler; her bir grup, kendi ellerindeki olanla yetinip-sevinmektedir. sen onları, belli bir süreye kadar kendi gafletleri içinde bırak. Onlar sanıyorlar mı ki, kendilerine vermekte olduğumuz mal ve çocuklarla, Biz onların hayırlarına koşuyoruz (veya yardım ediyoruz) Hayır, onlar şuurunda değiller.muminun süresi 52-56.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak gerçekte başarı felah ve kurtuluş bulmaktır.buda sabreden muttakilerindir.refah ve zenginlik herkes için imtihandir.hz.meryemin kucağında Hz İsa konuştuğu hâlde inançsızlık O'na "iffetsizlik ettin"dedirtti... sizin yazınızı anladım.Allah yardımcımız olsun.amin.cumhuriyet bayramınız mübarek olsun.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler.hasbinallahu ve nimel vekil deriz.
 • Sivil insiyatifSivil insiyatif7 ay önce
  Boşuna kendini yorma 16 senedir milleti din iman vatan bayrak adalet gibi kutsal değerlerle kandırıp ülkeyi soyan hırsız takımının sonu yaklaştı
 • ramazanramazan7 ay önce
  İlk düğme yanlışsa gerisi de yanlıştır balık baştan kokar birini tenzih ederek diğerlerini kötülemek sizin de doğru değil eksik söylediğiniz anlamına gelir Dünyalık diyorsunuz da kimlerde var bu dünyalık fazlasıyla bakınca görünüyor Kaf dağı kadar mal mülk sahibi olanlar çoluk çocuğu servette boğulanlar belli bence artık hiç kıvırmadan direkt yazın da eksik kalmasın yazınız İmam seçerken nelere dikkat ediliyor ise bizde en başta doğru İMAM seçmeliyiz suçu cemaate atıp İMAM temiz demek doğru değil çünkü cemaet İmama uyar hocam ki eğer İMAM yaptığı yanlış tüm cemaate kesiliyorsa ozaman İMAM değişmeli çünkü tersi durumda Cemaatin yaptığı yanlışta kendisi sorumlu İMAM yada tüm cemaat sorumlu değildir. İMAM değiştirecez İmanımızı yenileyecez bu İman ile ancak bu İMAM olur
 • Yücel furuncuYücel furuncu7 ay önce
  Sayın yazar sizden bir ricam var eğer dillendirirsenizben ve benim gibi yüzlerce taksici size minnettar oluruz sayın yazar biz atatürk hava limanından gece saat 12 den sonra yolcumuz dahi olsa alamıyoruz yani inanın havalimanı polisi sıkıntı cıkarıyor yani bize hiç misîz gibi davranıyorlar tek suçumuz kapı yazılarimızda havalimanı taksi yazmaması inşallah bu konu hakkında gôruş belirtiniz hayırlı gůnler sağ olun.
 • İrfanİrfan7 ay önce
  Peki bunu yayın çizginizde uyguluyormusunuz önce kendi evinizden yazar arkadaşlarınızdan başlasanız daha iyi olmazmı
 • Kemal DEMİRELKemal DEMİREL7 ay önce
  Bugün yine hak olanı beliğ şekilde tam da olması gerektiği gibi açıklamışsınız. Allah bin kere razı oldun sizden. Selam ve dua... Kemal DEMİREL Uludağ Üniversitesi Genel Sekreteri
 • sıradan süleymansıradan süleyman7 ay önce
  Geçenlerde medyada dolaşan bir haber vardı cehapeli kartal belediyesi parke döşeli sokağa parke taşını bile sökmeden asfalt döküyor diye..peki bunu akp li belediyeler yapmıyor mu tabi ki de hem de alasını yapıyor ve bu medya bunu yayınlayabiliyor mu HAYIR.oturduğum mahallede hemen her sene kaldırım 1 metre içeri çekilir 1 sen sonra 2 metre dışarı çıkarılır en basiti bu peki neden arada yandaş müteahhitlerin para yemesi lazım.önce kendi kendimizi dolandırmayı bırakmamız lazım..
 • AylaAyla7 ay önce
  Sağol
 • istanbulogluistanbuloglu7 ay önce
  Sayin Dilipak ati alan Üskudari gecmiş; senin nasihat ettiklerin sana ; Biyik altindan" sen hala oralardamisin " diye gulerken siz neyin pesindesiz. Adamlar biz gömlek değiştirdik diyorlar. Adamlarin boyle bir derdi ve tasasi yok.Adamlarin tek derdi dünya( çorba).siz Allah aşkina bu çorbacilarlami sefere çikmaktan bahsediyorsunuz.Bu ulkede üç tane siyaseten Cihat eden Mücahit vardi onlardageldi gecti. Ikisinide Rabbim Rahmetiyle muamele etsin. Erbakan Hocam ve Muhsin Başkan ve Tank Hasan ( Hasan Celal Guzel).Bunlar bir davaya adanmiş " bir çift yürek" ti. Biz bunlarin kiymetini bilemedik ama; onlar bir birinin kiymetini cok iyi biliyorlardi;Muhsin Başkan ; 28 şubat gunlerinde ( muhafazakarlar kaçacak delik ararken) ;" ben kendime Muslumanlarin iktidarini engelkedi dedirmem. Milketime yonelmiş tanklara selam durmam; Nokta kadar menfaat ugruna virgül kadar eğilmem" denisti. Yigit ve SehidBaşkanim Ruhun ş'ad; mekanin cennet; ve bütün haklariniz sana helal osun.Tank Hasan Abi; zor gunlerin başka bir yigiti idi; Gerek Ozal Donenminde; Necdet Urugun ve Necdet Öztorunun atraksiyonlarinda ; Özalin arkasinda kapi gipi saglam durmuş ve ona, yoll , yordam, taktik ve cesaret vermiş; 28 Şubatin; Cakal genaral bozuntularina meydan okumuş;Bu uğurdagözünü kirpmadan medreseyi yusufiyeye girmeyi gerekir dar agacinda salkanmayi göze almiş bir baska yigitti. Gozleri, ne nal, nemakam goruyordu.Onunda Ruhuş' ad makami cennet olsun. Butun haklarimiz helal olsun. Rahmetli ErbakanHocam bir Efsane idi. O bitmek tukenmrk bilmeyenenerjisi, sabri, mucadele azmive iyi niyeti, fedakarligi bir numune idi.Rabbin ona da Rahmeti ile nuamele etsin.Tum haklarimiz helal olsun.Bunlarin her biri dunya menfaatleri bir (mevki makam ve çikar endısesi)kibir,gurur,haset, kin , nefretgibiolumsuz duygulari ne kendilerine; nede temsil etmeye çalıstiklari camiaya bulaştirmislardir.Bu gun bu olumsuz duygulardan onumuzu goremiyoruz. Herkesin kelkesini koparan kiliclar ortslikta fir donuyor.Halbuki ; Muminler birbirlerinizahirine bakarak muameke yapmalai gerekurken. Birbirimizin batinlarini arastirarak ; birbirimizin kelkesini aliyoruz.Birbirimizi cehenbeme gondermede kimse elimize su dokemez.Halbuki; IRabbiniz; ahirette bizi batinimizla hesaba çekerken; biz bir birimizi duyada zahirimizle hesabacekmemiz gerekirken; zahirimizi biraktik; birbirimizin içiniokuyarak; birbirimizi batinimizla hesaba cekerek;birbirimizinbatinini; işinize gekdiği gibi yorumlayarak, isinize gelniyen kardeşlerimizin caninini Cehenneme gönderiyoruz. Sayin Dilipak; Alkah aşkna; söylermisin bunun neresiİslam;" zannin azindan ve çogundan kaçinmamiz" gerekmezmi idi; " Bir topkuluk kebdi halini ( davranişlarini) değiştirmeden; Allah da onlarin halini ( yaşantilarini) degıştirmez" İlahiSünneti nerede biz neredeyiz. Lutfen akkimizi fikrimizi acik tutalim;"" Mu' min bir delikten iki kere isirilmaz" peygamber tavsiyesini gözardi etmiyelim. selam ve dua ile ..
 • MaliMali7 ay önce
  "Cılalı adam ve cılalı kadın" günümüze çok uyan bir başlık. Para onlarda güç onlarda boyacıla onlarda ...
 • mertolmertol7 ay önce
  akp seçmenini laik atatürkçü çizgiye getirdi ,chpnin terkettiği modası geçmiş söylemlere sarıldı,işe yarasa chp nin işine yarardı,maalesef çöken paradigmaya akp sahip çıktı
 • FatihFatih7 ay önce
  Abim ben yıllardır ak Parti'ye gönül vermiş biriyim orduluyum fındığa fiyat verildi ancak fiyat zamanlaması maalesef uymadı şu anda İstanbul Ankara gibi illerde yaşayan fındık üreticisi seçimde belirleyici olacak zira fındığa 11. Aydan itibaren fiyat verildi ancak fındık 8. Ayda başlayıp en geç 9. Ayın başında bitiyor ve gurbetçiler mecburen fındığı satıp gidiyor . Bizim buralarda halk tüccara ve zengine fiyat verdi diye isyanlarda gurbetçiler keza aynı şekilde keşke hiç fiyat verilmese idi . Dediğim gibi gurbetçi findikcilar burada belirleyici olacak ve emin olun bunların çoğu ak Parti'nin seçmeni hayırlısı olsun inşaAllah
 • Mehmet CİLOGLUMehmet CİLOGLU7 ay önce
  Bakın kimler bunlar? Aramayın ; zira hangi parti iktidara gelirse derhal o partiye kaydını yaptıranlar. Niye mi? Anlayın işte.. ..
 • sıradan süleymansıradan süleyman7 ay önce
  halkın ne istediğine ne söylediğine kulak tıkayıp biz biliriz siyasetini bırakması çok sağlam adımlar atması lazım.mesela önemli meselerde anket şeklinde halka sorulmalıdır e devlet diye bir sistem var bu sisteme anket başlığı ekleyip vatandaşın önemli konularda kağıt ve zaman israfı olmadan isteğine bilgisine tercihine danışılmalıdır..ki bizde kendimizi adam yerine koyulmuş hissedelim halk olduğumuzu devletin bizi adam yerine koyduğunu hatırlayalım..belediye başkan adayları için bile bu yapılabilir ve birilerinin enişte dayı hala diye aday gösterdiği değil halkın bu adam bizi ihya eder diyebileceği kişi seçime katılabilir devlet de istihbaratını kullanarak kimmiş bu adam diye araştırıp sicile temizse adaylığına izin verir en azından halkın fikrine başvurulmuş olur
 • HakanHakan7 ay önce
  Cumhuriyetimizin 95. yılı hepimize kutlu olsun yaşasın Türk Milleti
 • sıradan süleymansıradan süleyman7 ay önce
  Yazı yerinde olmuş ve fakat başkanın atadığı bakanlara bakınca ehliyet ve liyakat sözünün sözde kaldığı anlaşılmıştır.Bu belediyeler içinde geçerli sayın başkan o benim tanıdığım bu benim akrabam diyerek aday göstermeyin ince eleyip sık dokuyun işi ehline verin demiştir ama bunu kendi bile yapmamıştır.bakınız damat...fetö ve dış oyunlar olmasa akp çok oy kaybetmişti ama millet bu durumda bu işin üstesinden başkası gelemez diye akp oy verdi bende bunlardan biriyim gönülden isteyerek değil mecburen akp ye oy verdim.akp nin bunu görmesi lazım en başta rantı bal tutar parmağını yalar siyasetini bırakması lazım muhalefeti kendi içinde yapması lazım iğneyi kendine çuvaldızı ele batırması lazım.
 • Hüseyin KaradenizHüseyin Karadeniz7 ay önce
  DİLİPAK HOCAM yazdığınız yazılar dünyanın bir numara siyaset sosyologlarını bile karşınızda el öptürecek düzeyde. Hocam Allah razı olsun ki bu kadar süper ikazlarınızı uzun süredir yapıyorsunuz. Azizi Nesinlik duruma düşmememiz için ikazlarınızın gülle şiddetine rağmen;siyasetin içinde artık yoldan çıkmış, hertürlü yanlışa millete doğru diye ifade eden günahlarla hakimiyeti var. Bu ikazlarınızı vallahi Firavun, Nemrut olsa düşünür bakar gelip ellerinizden öper, gözyaşı dökerdim. Allah razı olsun hocam. Hürmetlerimi sunarım.
 • AlperAlper7 ay önce
  Akp kendi tabanını küstürdü.inanin akp tabanı oy verdiği vekillere ulaşamıyor aralarında kaf dağı var...
 • CumhurCumhur7 ay önce
  29 Ekim Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun
 • YasinYasin7 ay önce
  Memleketin maddi manevi gelişiminde müspet netice verir ve müslümanlara en az zararı dokunur diye akpartiye verdiğimiz oylar ve destek ,neticesi itibariyle artık zarar verir hal almış olup coğrafyanın hastalığı enaniyet humması kişi kavram ve kurumların yanlış sevk idaresi bir fetö virüsü olan protestanizmin bünyeyi sarmasına müsade edilmesi sonuç yönetici ve çevresinin emevileşmesi bunlar bizi Kemalizmin kucağına fırlatacak sonuçlar verebilir tabiri amiyaneyle patladık hocam 10 lerca yıl bi iktidar olsak ne hizmetler yaparız dedik,hadise muhalif kule diktik,her kademede geçmişde şikayet ettiğimiz şeye dönüştük.Allah ilkesiz ve enküçük menfaatte ilkesine sırt dönen topluluğu doğru yola iletmez pusulası bozuk gemiye hangi rüzgar fayda vermiş he bide akıl meselesi varki bir ifadesiyle sabit durmak yani
 • CemCem7 ay önce
  Konya da bir emekli demişti ki, 870,00 TL maaş bağladılar, çok bile...
 • Mevlüt kocaMevlüt koca7 ay önce
  Sayın Dilipak, kafa karışıklığı yokmu sizde, ...
 • Emil ÇöleşenEmil Çöleşen7 ay önce
  'Ebu Bekir' bir mahlasdır bu; yani: 'Develer Babası' zenginlikle ilgili bir ünleme. Fakat bazılarının adı yalnızca Bekir; 'Bekir Coşkun' meselâ, yani: Deve Bekir.., var ya hani Sözcü' de yazan! Eee, arapça ismi, arapça bilmeden kullanmacen kardeş; sıkıntı olur sonra.
 • Özgür SiyasetÖzgür Siyaset7 ay önce
  Ak Partinin (Erdoğan' ın) acilen yakasından silkip atması gerekli iki kişi: Bahçeli(dahilde), Putin(hariçte) Andımız ne la? Başlatmasınlar...

Günün Özeti