Cehennemin kapıları aralık!

13 Mart 2019 Çarşamba

Allah; cahil ve zalimlere yardım etmez de, peki neden ortalıkta, üst makamlarda daha çok cahil, ahmak ve zalimler var! Onlar daha zengin! Peki bunun sırrı ne? 

Gökyüzünün zenginliklerinin anahtarı Resullerin elinde de değil”. Sonuçta “Her topluluk layık olduğu gibi idare olunacak”. Yani tencere yuvarlanacak, kapağını bulacak.  Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecek”, “Biz kendimizi değiştirmeden O, bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek”. O, zaman zaman “servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında tersine çevirecek ve her şey yeniden başlatılacak.” Esasen O, “bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister”. Ama biz işi O’na havale eder ve bu isteğe cevap vermeyiz. Hem zaten O, “bize hayır gibi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeyde sonuç itibarı ile hayır murat etmiş olabilir.

Hz. Lut kavmini kurtarabildi mi mesela. Firavunun karısı iman edenlerdendi ve sarayında Hz. Musa, Hz. Harun, Hz. Yuşa vardı.

Allah her şeyi görmekte, duymakta, bilmektedir ve O, hüküm sahibi olandır. Yaratılmış her ne varsa O’nun iradesine bağlıdır ve biz, sadece O’nun rızasını isteriz. Kimse O’ndan bir şey saklayamaz ve O’nu herhangi bir şeye mecbur da edemez! Sahi o zaman bunca telaş niye! Bunca gelecek kaygısı, beka kaygısı(!). Baki olan yalnız Allah’tır. Her ne olacaksa o olacak! Bunu kimse engelleyemez, hızlandıramaz ve geciktiremez.

İnsancıklar bırakın fıkhetmeyi, akaid temelinde bile kafalarında ve gönüllerinde düğümlenen soruların cevabını bulmuş değiller. Öfkeli bir telaş ve ham hayaller içinde, korktuklarından kaçtıklarını, umduklarına kavuşacaklarını sanarak koşturuyorlar. Oysa kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşuyorlar. Yaptıkları iş akşama kadar yün eğiren ve sabaha kadar söken kadının yaptığı işe benziyor.

Yeryüzünde bir cennet, sağlıklı bir hayat hayal ederken, kendi sırtlarında, kendi cehennemlerine odun taşıdıklarının bile farkında değil bunlar. “Durun kalabalıklar, bu sokak çıkmaz sokak” deseniz ne yazar, kollarınızı makas gibi açarak! Onlara söyleseniz de, söylemeseniz de bir, gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, kalpleri var hissetmiyorlar. Onlara yeryüzünde bozgunculuk yapmayın dediğinizde ise, “biz ıslah edicileriz” diyorlar. İyi bilin ki onlar bozguncuların tâ kendileridir.

Cennet de, cehennem de boşuna yaratılmadı. Görevimiz insanları cennete çağırmak. Cennetin kapısı o kapıdan geçmeyi hakedenler için her zaman sonuna kadar açık. Cehennemin kapısı ise kıyamete kadar hep aralık kalacak. Zalimler için yaşasın cehennem. Kim bu dünyada ne kadar iyilik yaptı ise, karşılığını kat kat fazlası ile görecek. Kim bir kötülük yaptı ve sebeb oldu ise, karşılığını cehennemde aynı tadacak. Hem de “miskale zerretin hayran yerah ve misgale zerretin şerran yerah” ölçüsünde.

Kim, “yarın” nereye gideceğini merak ediyorsa, ruhunun, nefsinin, canının ve aklının onu neyle meşgul ettiğine baksın. Gözlerimizin nereye baktığı, dudaklarımızın ne söylediği, midemizi neyle doldurduğumuz da gizli imtihanımızın sonuçları.

Allah Şeytana kıyamete kadar mühlet verdi. Oysa bize Resuller gönderdi, kitap gönderdi. Allah’ın ipini bıraktık, Şeytanların yoluna saptık.

Fıkradır. Adamın biri rüyasında kendini ölmüş olarak görmüş. Yıkamışlar, cenaze namazını kılmışlar, gömmüşler. Kiramen katibin gelmiş, dili tutulmuş, yarı doğru yarı yanlış bir şeyler söylemiş. Seni Arasat’ta bekleteceğiz demişler. İyiliklerin de var, kötülüklerin de. Tamam demiş, ama bir yandan da merak ediyor ne olacak diye. Oradaki meleklerden birinden rica etmiş, ben her iki tarafa da bir girip çıksam olmaz mı? Melek, cennet de cehennem de çok büyük ve sen her ikisinde de çok ileriye gidemezsin. İyi ya zaten ikisinin de en beri tarafından birinde olacağım, şöyle kapıdan bir bakıp dönsem. “Tamam” demiş melek. Önce cennete göndermiş, kapıdan içeriye bir bakmış, bir bahar havası, yemyeşil bir vadi, kuşlar uçuyor, çocuklar kuzularla oynuyor. Harika ama burada pek tanıdığım yok galiba diye geçirmiş içinden. Bir de cehenneme bakayım demiş. Kapıya gelmiş, kapıda bakmış bir reklamcı, “Çalışma var” diye bir bariyer koymuşlar. Kapıdaki adam tanıdık gelmiş, “içeriye bir bakacaktım” demiş. “Şimdi olmaz, görüyorsun çalışma var” demiş. “Hayırdır ne çalışması” demiş. “Bugün büyük bir gemi battı, çok sayıda politikacı, sanatçı, işadamı, sporcu, tanınmış insan geliyor” demiş. Onun için onları karşılamak üzere, giriş kapısını süslüyoruz” demiş. “Ama şimdi dönmem gerek, bir kapıdan baksam” diyince o reklamcı kılıklı Şeytan, “Peki demiş, içeriye girmen olmaz da ben sana 3D bir gözlük vereyim, sen içeriyle ilgili bir sanal tur yap” demiş. Gözlüğü bir takmış, Aman Allahım, içeride tanıdığı bir sürü insan, vur patlasın-çal oynasın eğleniyorlar. “Tamam” demiş adam. Bu kadar yeter. Geri Arasat’a dönmüş, “beni cehenneme gönderin” demiş. “Nasıl olur, emin misin?” demişler. “Cennette canım sıkılır, benim arkadaşlarım hep öbür tarafta, ben oraya gideyim, zaten ikisinden biri olacaktı, ben öbür tarafı seçtiğime göre, sorun yok. Hem bugün yeni sanatçılar, politikacılar da geliyormuş, karşılamaya yetişeyim” demiş. Tamam demişler. Adamı zebaniye teslim etmişler. Zebani kapıyı açıp adamı kolundan tutup içeri fırlatmış. Adam kaynar kazana düşmüş. Bağırmaya başlamış, beni buradan çıkarın, yanlış yere gönderdiniz beni diye. Zebani gelmiş, “Ne bağırıyorsun, sen istedin” demiş. “Ama bana gösterdiğiniz yer burası değil” deyince, “sana orayı gösteren reklamcı kılıklı Şeytandı, o senin 3D gözlükle gördüğün de bir reklamdı” demiş! 

Reklamcılar, “Fareli köyün kavalcısı”na benziyorsa, biz de “Haçlı ordusuna asker yazılan çocuklar” gibi Şeytanın peşine takılan kalabalıklara mı benziyoruz yoksa. Aslında “Fareli köyün kavalcısı” hikayesinin arkasında, Haçlı ordusuna katılan çocukların acıklı bir hikayesi vardır! Dikkat, bizim çocuklarımızı da birileri birtakım kavalcıların peşine takıp başka vadilere sürüklemesin sakın!

Şeytanın reklamına kanmayın. Size cehennemi cennet diye gösterirler. Fıkradır tabii bunlar. Bizim halimiz de bu adamın rüyasına benziyor sanki. “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın” diye boşuna söylenmiyor bize. Elbette ahirete gidip dönen birileri yok aramızda, bunlar da sadece bir fıkra. Hatta ahiret hayatı ile ilgili fıkralar konusunda belki bizim de ihtiyadlı davranmamız gerek. Çünkü ahiret hayatı fıkralara konu olacak bir yer değil. Bu sadece konusu bir rüya olan bir fıkra.

Allah Şeytana mühlet verdi, bunlar bunları yaptı. Allah bize yardım etmek istiyor, ama biz O’nun kurtuluş için sarkıttığı ipe tutunmak yerine “Yalancı Şeytan”ın yalan vaadlerinin peşine takılıyoruz.

Cennete ulaşma hayali ile cehenneme doğru koşan kalabalıklar konusunda hepimizin daha dikkatli olması gerek. Her gün en az 40 defa, “Bizi Hakkı Hak, batılı batıl göster, Hak’da toplanmamızı nasib et, bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil” derken, aslında hassas olmamız gereken bir noktadaki hatırlatmalar içeren bir vahyi, ölülerin arkasından okuyup geçiyoruz. Rahmeti yalnız ölüler için okuyoruz. Keşke önce kendimiz ve çevremizdekilere anlatsak bu hakikati de, Allah dirilerimize de rahmet etse ve biz de kurtuluşa erenlerden olsak! Dilimizle ikrar ettiğimizi kalbimizle tasdik ettikten sonra hayatımıza rehber edinsek. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Halit serinHalit serin2 ay önce
  Ben günahkar bir kulum bunu öncelikle belirteyim.benim kafama takılan cennet mekân sultan abdülhamit e kızıl sultan diyenlerden biri de istiklâl marşının yazarı m.akif ersoy du abdülhamit gittikten sonra herkes anladiki sultan doğruymuş sonra adnan menderes geldi büyük çoğunluk hayin demiş asılmış bu seferde sayın menderes doğruymuş sonra necmettin erbakan hoca gelmiş onuda hayin ettiler öldü şimdi taraflı tarafsız bu memleket için çok gerekli bi adammış kıymetini ANLAYAMADIK vahh vahhh şimdi recep tayip erdoğan geldi başladık maraza çıkarmaya bi ölsede başlasak vahhhhh vahhhhhhh çekmeye hainlik ruhumuza işlemiş vahiy vahhhhh. Selamunaleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu ALLAH C.C emanet.
 • KaptanKaptan3 ay önce
  Hoca seni 25-30 sene önce okurdum.. bi ara kontrolden çıkmıştın ( bana göre) çok çiddi değişim göstermişsin.. Kur'anın ölüler kitabı olmadığını yazaçak kadar..
 • SüveybeSüveybe3 ay önce
  Hocam Allah razı olsun Sizin gibi insanlara o kadar ihtiyaç var ki ömrünüz uzun evlatlarımız gölgeniz de olsun.
 • HiraHira3 ay önce
  Cevat kardeş ben de aynı şeyleri hissediyorum. Sanki dünya her geçen gün ruhunu kaybediyor. Senin de dediğin gibi imam olup dinle imanla alakası olmayan insanlar var. İnsanlar ahiretlerini üç kuruşa dünya için sattıkları için bu haldeyiz. Sanki mahşer günü de herkes birbirinden kaçıyor. Sevgiyi yaratan Allah. Onun kuralları şeriati hiçe sayılıp batıl ideolojiler el üstünde tutulduğu için Allah da sevgiyi şefkati merhameti kalplerimizden aldı. Ama suçlusu biz insanlar. Şu ülkeden kaçsam yurt dışına gitsem diyorsun ama yurt dışı da çok vahşi. Kapitalist düzende devletler geliştikçe insanlar yalnızlaşır ve bunun sonucunda doğan psikolojik sorunları psikiyatr anti deprasan ile gidermeye çalışır. Amerika da paran kalmasın evsizsin biliyor musun? Gavurlar evsizler ölsün diye bi bir türlü hile de yaparlar. Almanya'daki iyi yaşam süren akrabalarımı da ben hiç şükrederken görmedim. Onlar benim gözümde kırıktır bugün de iPhone u olan evi, arabası, yazlığı olan insanımız kırık. Sözde gelişmişliğin sonucu bunlar. İnsanlar bir devlete atanınca eline bankamatik kartı alınca ya da yazlık alınca kurtulduk sandı. Kimseyi yanına istemedi. Kot giyince modern oldum dedi oysa zihniyeti aynıydı. Bize düşen iyi müslümanlar olmak. Bak natonun fetönün çıkarmak istediği iç savaşı ak partili olarak sen ister hale gelmişsin. Cumhurbaşkanına çok duygusal bağlanmışsın. Ne diyordu Hz. Ebubekir: Peygamberimiz gidince dinden dönecek misiniz bilin ki Allah ebedidir yalnızca. Yani kardeş başta Erdoğan olmasa başka biri de olsa dediğin tehditler olurdu. Bütün kadrolar akpnin olsun diyelim tehdit biter mi sanıyorsun? Dış düşman bizi dışardan yenemez biz birlik olursak ama senin dediğin gibi iç savaş çıkarsa Amerika barış bahanesiyle ülkemize girer çıkmaz. Birbirimizi yemekten karşılık da veremeyiz. Sonumuz kötü olur...
 • cevatcevat3 ay önce
  sıla, bence sen normal bir yurttaş gözüyle düşünüyorsun.problem bu kadar basit değil.devletimiz gizli anlaşmalar ile kontrol altında sınırım.hükümetimiz kontrol altında.her şekil kuşatma altında.Halkımızı hakim pislik güç kandırıyor ve algılarla yönetmeye devam ediyorlar.Bizim seçtiklerimizin türkiyeyi yönetmekte hiç etkisi yok gibi görünüyor.bunu bilenler biliyor görenler görüyordur ama işine gelmediği için dünya rahatları kaçmasın diye herkez canınla malınla uğraşıyor.türkiye veya altta kalmış fakir halkı kimse düşünmüyor.bir tek muhalif siyasi lider varmı şunu şöyle yapalım projesi bu kaynağı bu ederi tutarı bu memleketi şu ekonomi sistemi şu kalkınma proğramları ile kurtaracağız diyen.şu parti başkanlarından bir tek adam varmı insanların yüreğine su serpen ümit veren yok.yalan yalan yalan.hiç düşünmeden gözlerimizin içine baka baka yalan söylüyorlar yüzleri hiç kızarmıyor.utanma duyguları bile yok.biz salakmıyız hiç insandan anlaşılmazmı.samimi dürüst insan kalmamış..bak bizi kaç yılda birbirimize nasıl düşman ettiler.fetö nün gücünü aldılar, yeniden birşeyler yapmaya çalışan akp i yi yıkmakta kullandılar.şimdi ne oldu.ikiside işe yaramaz hale geldi.ne olacak mucizemi olacak.insanlar hergün daha bunalıma giriyor.doktorlar hemşileler öğretmenler herkez herkez psikolojik ilaç kullanıyor.çocuklar alkol ve uyuşturucu ile kafa dağıtıyor.tuz buz olmuş bu kadar kayıtsız insan.devlet daielerinde insanlar sadece gün doldurmak için telefonla bilgisayarla oynuyor.hiçbir kimse hiçbir işi doğru düzgün yapmıyor.insanlarımız her işi para kazanmak ve zengin olmak için en adi en sahte en pislik şekillerde yapıyor.hiçkimse hiçkimseye inanmıyor.insanlar içinden sürekli dışından sürekli birbirlerine küfür ediyor.sevgililer arkadaşlar birbirine en sapık şekilde küfür edip zevk alıyor.gençler yaşlılar porno sitelerinde saat geçirdiklerini birbirlerine anlatıyor.bunları bilmemek için kapalı ortamda yaşayan olmak lazım.belki onlar farkında olmayabilir.ama şehirlerde özellikle kimse kimseyi tanımayınca inan akla zarar şeyler yaşanıyor.sadece mikrofondan ezan okuyup, cemaat olmadığı için kendide namaz kılmayan, gece gündüz porno veya değişik kadınlarla görüşmek için bilgisayarı başında kafayı bozmuş genç imam arkadaşım var.sade benmiyim diyor.maaşı alıp yan gelip yatıyor.evlenmeye gerek yok diyor.ben fakir bir gece kondu semtindeyim ama aileden dini bilgilerim var.çevreyi dibine kadar bilirim.tek söyleyebileceğim, bu seviyeye gelmiş türkiye halkı için kurtuluş ümidi şeyler varsa bile çok geç kalınmış sanki.benim çevremde öyle bakıyorum diğer yerlerde aynı sanırım.kimse güzel doğru şey duymak istemiyor.çok ısrar edersen yalnız kalıyorsun.iğrendim açıkçası.ya nasıl şey bu.tanıdığım tüm erkekler her gördüğü kadına cinsel gözle bakıyor.konuşuyor.ah çekiyor.kadınlar da erkekler bize baksın beğensin diye elinden gelen ne varsa yapıyor yeteneklerini tvdeki ne benzetip insanları kendine baktırıyor.gece gündüz herkez gizli gizli giriyor çıkıyor.yurt dışına çıkmak kaçmak istedim ,birkaç kişi sebebinden kıyamadığımdan terk edemedim.salak gibi kaldım burada.Bu durumdaki insanları bilmeyen devlet olurmu yönetici olurmu.bunlar heryerde haberlerde çığırdan çıkmış görünüyor.öğretmenlere soruyorum, bir küfür ediyor devletine milletine diye devam ediyor.kimin yanına gitsem böyle.piyasada kim ne isterse kim kaça isterse satıyor alıyor.trafik rezalet magandalar sol çekiyor.emniyet şeritleri ahlaksızların hız şeritleri.hırsız girmi,ş gel bak diyorsun.kapını iyi kitleseydin biz ne yapalım.geçmiş olsun diyorlar.bunlar benim başıma değil, defalarca her tanıdığım insanın başına geliyor.çünkü kafama çok taktığım için ilgimi çekiyor sorup araştırıp izliyorum olayları.dayanılmaz bir durum.bilmiyorum ama rusya devletleri böyle diye anlatılırdı çalışmaya giden arkadaşlar sanırım onlarla aynı olduk.bir de şu brezilya kolombiya falan tv den görüyorum heralde birazda onlar gibi.on sene önce camide namaz kılar lezzet alırdım.şimdi o lezzetler yok oldu.insanlar birbirlerinin yüzüne hiç bakmıyor selam almıyor vermiyor.biraz yaklaşacak olsan geri kaçıyor.safta bile sana değmek istemiyor.sanki konuşacak bir şey kalmamış gibi susuyor çoğu.yaşıtlarım biraz konuşuyor o da hangi model araba aldın neresi ne kaça , maaş ne oldu, ipon güzelmiş , yada hafta sonu şeye gidiyozmu yine falan salakça bir kaç şey.düzgün birşey yok.iki kelimeden birisi ....koyayım oluyor.yok arkadaşlar ben gerçekten bu memleketi ve insanlarımızın düştüğü bu durumu hiç normal görmüyorum ve hiç değişecekmiş görünmüyür.her gün daha pisleşiyor.gerçekten öyle nefret ettim ki, en iyi insan ölü insandır diyorum.cenaze selası duyunca da kurtulmuşsun ne iyi diyorum.böyle bir hayat yok ya.adam dedik tayyibe verdik.adamın başına gelmedik kalmadı.tüm dünya düşman oldu.müslüman devletler bile düşman oldu.insanın aklı almıyor.tüm dinler tüm ırklar düşman bu nasıl şey.yalnız kaldım diye halktan yardım isteyen cumhurbaşkanı olurmu.olursa ona kimsenin uymayacağı belli.ne allahın dini ne devletin kanunu , bu insanlar hiçbir kurala uymuyorki devlet ne yapacak.sanki yemin etmi,ş millet tersini yapacağım diye.bu ülkede hangi kanunu getirsen fark etmez bence.insanlarımız çok bozulmuş.medyada görüyorum gavur deriz, allahın işine karışmam ama bizim insanlarımızdan daha akıllı adaletli seviyeli insanlar.fabrikaya gelirdi bir formen.özel belgeli yetişmiş mühendis.adamın 24 saat öf demeden makina altında çalıştığını bilirm.yapğ pas içinde donar gık demez.bizim on tane mühendiste iş elbisesi giymeye gurur yapar, o adama salak derlerdi.gidip orda burda karı kızla vakit geçirir akşam ederlerdi.şimdi satıldı fabrika.kime olacak o gavurun patronuna.şimdi bu nasıl şey belli değilmi.bence her yer aynı.ben anladım artık.bu millet, afedersiniz yazamıycam.sıfır değil, eksi ümitteyim.imanım var ve allah canımı alsın diye bekleyeceğim.iyi bir sebep, açık kafir bir düşman ile savaş çıkarsa harika olur.olursa böyle bir kutuplaşma olsun ki, kalbimde şüphe kalmasın.yani din düşmanı olsun.yada kafir.yada onların tarafını seçmişler de olabilir.çok taraftar bulacağıma eminim.abd rusya israil veya onların dinsiz hain destekçileri.şüphe duymadan gözü kapalı harikalar çıkarırız inşallah.açıktan dua ediyorum.kimbilir kabul edilir benim gibiler çoksa.senin yazılarından bana fetöcüsün gibi geliyor ama alt kattansın heral.iyi niyeti temiz görünüyorsun.bilmiyorum.yinede emin değilim çünkü fetöcüler çok münafık çok tiyatrocu sende bizi kandiriyor olabilrsin.yok safsan,üsttekilere yüklenir belki cezan, belki af edilirsin.doğrusu samimilere dokunmak bana göre değil.ama körde değilim.gözden anlarım.ben artık şeytanın nerede ve nasıl olduğunu çok iyi anladım.hata yapacağımı sanmıyorum.bilmeden olursada allah af etsin...haydi millet dvlet islam olanlar hepsi allaha emanet.inşallah biran evvel yerimiz buluruz.sadece allh rızası için.diyelim fırsatları samimiyetle bekleyelim.by
 • salihsalih3 ay önce
  “Bir topluluğa duyduğunuz kızgınlık sizi adaletsizlik yapmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur” (el-Mâide 5/8) meâlindeki âyettir.
 • Miray Miray 3 ay önce
  Dünya yaşlı ve iyice yaşlandı şaşarım insan oğlundaki geçmişi tufan geleceği kıyamet olan yalan olan dünyaya aldanırlar,ahıreti dünyaya tercih edip boş laf yaparlar dünyalık işler için hiç ölmeyecekmiş gibi çaba sarfederler acaba Allah katında ki haleti ruhiyemiz nedir,Rabbim biz kullarından razımı onu düşünmek gerek,kiminin yüzünün ak kiminin yüzü kara olduğu günde o çetin hesap gününde Rabbim cümlemize yardım etsin.(cenneti istiyorsan ey insan istenilen gibi yaşa cehennemi istiyorsan istediğin gibi yaşa)
 • Dadaş 25Dadaş 253 ay önce
  Hocam yerinde bir yazı. RABBİMİZ sizden razı olsun.Allah bizlere akıl izan versin. Tüm ümmeti Korusun. Amin/inşallah.
 • Musa Demirtas Musa Demirtas 3 ay önce
  Neyin BEKASI..!Şeytan bizi Allah’la aldatmasın. Şeytanın elçisi kim? El Fatiha.!
 • hamidohamido3 ay önce
  Ali baba ya.Alibabapyd ypg pkk nin büyük ısrailin önünün açılmasında dolgu malzemesi olarak kullanıldığını görmek mi istemiyorsun veya görecek basiretin mi yok.?
 • Mustafa Mustafa 3 ay önce
  Göreviniz imanı anlatmak . Hidayeti dağıtmakpeygamberlere bile verilmemiş.Kasas suresi 56.
 • SılaSıla3 ay önce
  Adamlar 25 milyonluk İstanbul'u daha da büyütmeyi vaad ediyor...... Her 4 kişiden biri 15.000km karelik istanbulda yaşıyor ve hala büyütülerek refahın arttırılacağı savunuluyor...Türkiyenin yüz ölçümü 780.0000 km kare. Her konuda plansız programsız devam ediyorlar........... Ülkenin geri kalanına bir türlü yatırımı çekemiyorlar........... Neden?....Fetö izin mi vermiyor yoksa?..........Nedeni beceriksizliklerinden.... Ülkenin son bir senedir gündemi; çöp toplayan, kadırım yenileyen belediyeleri kim kazanacak??? Ülkenin başı halka yalvarıyor Ne olur bizimkiler çöpleri toplasın diyee.....SAÇMALIKkk.. Hani ülkenin seçim şekli değişmişti.....Daha da arap saçına döndü herşey...
 • CEVATACEVATA3 ay önce
  altından kalkamayacağı güç bir işle karşılaşan üzerime çokça salat getirsin muhammed mustafa sav sana bir abla anne veya bacı olarak acizane şunları da tavsiye ederim enam12,saffat son 3ayet enbiya 107,tövbe son iki ayet,ahzab 41-47, vedduha suresi inşirah suresi kevser suresi yasin ve talak suresini zikir edinip allahtan habibullahın zaferini dilemeni tavsiye ederim inan bana muhteşem bir dünyaama sen bir zafer manzarası tasavvur etme onun ne olduğuna allahu teala hükmetsin inşallah allaha emanet ol
 • HiraHira3 ay önce
  Cevat Allah korusun iç savaş çıkarsa nasıl Allah yolunda öleceksin? Ben de insanlarımızın bozulmuş olduğuna dair bir yazı yazdım ama çok şükür senin kadar umutsuz değilim. İç savaş da müslüman müslümanı öldürecek bunu nasıl istersin? Amerika gibi kafir ülke saldırırsa kadın halimle ben bile savaşırım. Tüm ülke savaşır ama halkımızın birbirini kırmasını kimse istememeli. Ahir zamanın zorlukları bunlar. Bu zamanda kılınan iki rekat namazın bile değeri büyük. İnsanlar dünyevileşmiş olabilirler ama biz müslümanlar insanların ahireti hatırlamalarına yardımcı olacağız İnşallah...
 • SılaSıla3 ay önce
  Meczub.....Bizler sadece iyi bir yönetim planı oluşturulsun istiyoruz.Tarlalar sürülsün, işletmeler büyüsün istiyoruz. Yahu SOĞAN-SARIMSAK yokluğunu dahi.. dış güçlere bağlıyor adamlar. Kendileri de bir çok yerde itiraf ettiler... Bizzat reis tarafından; Milli eğitimde başarısız olduk..............Yapılaşma-betonlaşma da başarısız olduk.................Nereye gitsek hep AK partili yöneticiler...Ama suçlu hep ötekiler-berikiler........KAradenize sahil yolu yaptılar, bütün derelerin ağızlarını da kapattılar.......Sonra Yağmur gelir sel olur. kar yağar beyaz felaket olur....... Para ülkeye bol bol yağarken gidip hepsini taşa-betona yatırdılar(bunu binali yıldırım bizzat söylüyor).................Bir ülkenin başkanı eğer açıklamasında;"Devletin işi; iş bulmak değildir.......................Devlet şirket gibi yönetilmeli, Devlet sadece vergilerle ilgilenmelidir .........................diye hiçbir bilimsel görüşten faydalanmadan; kafasına göre konuşur ve yaşarsa.........Aileyi hiçe sayıp, Ataerkil aile yapısından uzaklaştırıp eşitliği savunuyorsa, lezbiyenliği, gayliği müfredatta sokuyorsa yada sokulduğundan haberdar olmuyorsa.................DEF OLSUN GİTSİN............ Üzgünüm ama her konuda beceriksizler.........................Hiçbir hayırları dokunmadı ÜLKEMİZE. Sorsan; onlar olmasa darbe başarılı olurmuşşş.....Ulan darbenin hazırlanmasında ki bütün kadrolar bizzat hükümet tarafından yerleştirildi ...........Herşey den habersiz Allah'a emanet bir yönetim anlayışları vardı. Amaç sadece günü kurtarmak sadece seçim odaklı bir yönetim anlayışıyla bu ülke elbetteki batar. İsraile efelenmek kolay.....Tİcaret her geçen yıl artarak devam ediyor......Sadece millete hoş görünmek için Eyyyy Amerika nidaları yükseliyor. Destekçisi olmayan herkesi aşağılıyor.... Herşeye rağmen sen yine bu adamı destekliyorsan diyecek bir şey bulamıyorum sana..... Aldanmaya devam.
 • Ömer Faruk dan ali babayaÖmer Faruk dan ali babaya3 ay önce
  Ali Baba kardeşim.... Kosova. Hristiyan ların kalbinde Müslümanların bağımsızlık için mücadelesi gayet doğal..... Dağlık karabağ. Ermeniletin zulmünden kurtulmak için bağımsızlık istiyorlar....Kıbrıs. Yıllardır rumlardan çektiklerini hepimiz biliriz. Rahmetli Erbakan tüm komutan ve askerlerimizden ve emeği geçenlerden Allah razı olsun.... Doğu Türkistan.Kominist zalim, paganist, Şamanist, budaya tapan dinsiz bir toplumdan kurtulmak için mücadele ediyorlar...... Sen neyin sözcülüğünü yaparak et ile tırnağı, bizi bizden ayırmayı doğal hak görürsün.... İyi düşün ve toparla kendini..... Maalesef evet. Türkiye devlet olarak zayıftır. Ama millet olarak Elhamdülillah hala buradan bismillah deyip çıkarsak, İsraili denize döker döneriz. EvelAllah...Biz devletimizin durumunu izliyoruz. 300 yıldır düşüşten tırmanışa yeni geçtik. Ne zaman mı. Kıbrıs'ı aldığımız zaman. Bosnaya operasyon yaptığımız zaman. Şimdide iha lar siha lar ve milli silahlarımızla terörist lere sınır dışı operasyon yapıp tüm dış destekçilerine birlikte püskürttüğümüz zaman. EvelAllah.......Şimdi güzel kardeşim, İnönü ve rahmetli Özal kürttü. Bu memleketin sosyal olanaklarından en çok faydalanan sizlersiniz. Minibüsçü, Otobüsçu,pazarcı,daha hangi esnaflık varsa sizde. Helalinden yapıyorsanız helal hoş olsun. Biz, Türkmenistana Bosnaya Kosovaya Filistine Keşmire Afganiztana Pakistan'a çeçenistana BİZ diyerek sahip çıktık. Kürt kardeşlerimiz ise BİZ den öte et ve tırnak gibi olmuştur. Tırnağımızı sökmek isteyenin gözünü oynarız.... Ali aba kardeşim aç gözünü bak ve oyunu anla. Biz tam olarak Allah Azze ve Cellenin ipine sarılmaz isek hep beraber çoook ağır imtihanlar tabi tutuluruz.
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Ben bir Türk kardesiniz olarak burdan Kürt ve Arap kardeslerime seslenmekistiyorum, benim sizden nede sizin benden bir üstünlügünüz yok. Bizi birbirimizden üstün kilan irkimiz degil, bizi birbirimizden üstün kilan takva mizdir kardesler, zira bizim inancimiz bize öyle olmamizi emrediyor. Gün ayrilik gayrilik günü degil, aksine gün birlik günü. Zira siyonizmin kuracagi bir Kürt devletinin, nede siyonizmin güdümünde olan Arabistanin nede siyonizmin güdümünde hareket edecek olan Türk devletinin mazlum bölge halkina faydasi dokunmayacaktir. Aksine dünyamizi vecografyamizi 300 yildir kusatip yöneten ve bölgemizde ve yurdumuzda suni ihtilaflar yaratip bölgeyi BOP ve BiP kapsaminda ilk asamada irkcilik üzerinden ihtilaflar yaratarak kendi amac ve hedeflerine dogrultusunda bölüp parcalamak istiyorlar. Ilk asamada bölgeyi ulusalci devletlere parcalayacaklar ve bölgede kendi azgin ve bozguncu düzenlerini kuracaklar. Hatta ayni tezgah oynanarak kurulan yeni ulusal devletlerin anayasalarini yazacaklar ve kilit noktalara kendi adamlarini yerlestirecekler. . Hatta toplumu öz degerlerinden koparmak icin inkilaplar devrimler ve reformlar yaparak toplumu ifsad edecekler. Avrupayi ve dünyayi vesayeti altinda tutan masonik siyonist derin gücler ikinci asamada Türkiyede devreye soktuklai plan ve projeleri ayni sekilde vesayeti altina aldiklari yeni bölgelerde de uygulamaya koyacaklar ve bölge avrupada ve türkiyede oldugu gibi siyasal, ekonomik, sosyal alanlarda masonik derin güclerineline gececek. Ikinci asamada siyasi ve hukuki ve ekonomik olarak bagimli hale getirilen ortadogudaki kücük ulusalcik devletlerbirlestirilecek ve bölge böylelikle dünyayi yöneten mason lojalarinin bir parcasi olan kabbala mezhebine ayit siyonistlerin kontrolüne gececek. Tabiki bunu gerceklestirmeden önce toplumu ifsad edebilmek icin türlü türlü demokrasi ve özgürlük adi altinda bize de dayatilancinsiyet esitliginden tutun feminizme kadar sapkin projeleri hayata gecirip milletin onurunu ve izzetini bozup rahat isgal ve kontrol edilebilir duruma getirecekler. Zira bu dünyayi yöten kabbala mezhebine ayitve masonik lojalarin önemli bir kisimini olusturan derin siyonist gücler yeni bir dünya düzeni kurmak istiyorlar.Hedeflerinde dünya nüfusunu 6 milyardan 600 milyon ve bir milyara kadar azaltmak. Tek medeniyetten olusan, tek kültürlü, cinsiyetsiz, ekonomik ve bilimsel olarak satanist masinik derin gücler bagli olan ayni merkezden yönetilen yeni bir düzen. Hatta bunlar Ab de ilac sanayilerini bile kendi tekellerinde tutmaktalar ve diger irk ve inancdan olan insanlari kabbala mezhebi geregi hayvanlardan daha degersiz görmekteler. Dünyadaki ve Türkiyedeki Aile politikalarini diger degisim ve reformlari bunlar yönlendirmekteler. Avrupada kurduklari düzen ve devletlerin basindaki zaatlarin cogu bu sapkin mezhebin ve masonik lojalarin üyeleri. Mesele Ab nin motoru olarak bilinen Merkel ve Makron bu yeni dünya düzninin proje adamlari. Kisacasi sunu söylemek istiyorum dünymizda sapkin larin böyle plan ve projeleri var iken birbirimiz ile eski tarihlerimizde oldugu omuz omuza bu iblisin veletleri ile mücadele etmemiz gerekebilecek. Zira bu beka mücadelesi Kürt, Türk ve Araplarin arasinda gecmeyecek gelecekte. Beka mücadelesi gercegindesu anlik tam olarak algilanamasada Hak ile Batil arasinda gecmekte. Zira Melhame i kübra günü cattiginda insanlar kürt, türk ve arap diye birbirinden ayrilmayacaklar, o gün cattiginda insanlar Hakkin tarafini ve Batilin askerleri diyerek ayrilacaklar. Nasil Selehaddin eyyubi müminlerin ata si ise, ayni zamanda bizansi birlikte dize getirdigimiz sultan Alparslan da bizim atamizdir. Onun icin kimse bizi irkcilik ve asiri milliyetcilige dayanansiyonist ideolojiler ile karsi karsiya getirmesini müsade etmeliyiz. Bizim evlarlarimiz ve cocuklarimiz zamani geldiginde ayni sancak altinda omuz omuza gerek filistinde gerek suriyede iblisin besledigi teröristlere karsi, gerek miyanmarde zulm ve isgal altinda kalmis tüm kardslerimizin yardimina birlikte kosmalilar. Abdurrahman hocam bu konuya cok güzel deginmis, zira "cuklarimizida birileri pesine takip baska vadilere götürmesin" demek ile Abdurrahman hocamiz aslinda cok güzel bir noktaya deyinmis. Zira bizim ordularimizmehmetciklerimiz sadece hakkin ordusu olmalidir ve bizim nizamimiz yani ilayikelimetullah davasi icin sefere cikmasini Allah cc nasib eylesin.
 • KASVAAKASVAA3 ay önce
  Güzel irşat edici bir yazıydı. Allah muvaffakiyet versin. İncancıklar bırakın fıkhetmeyi diye başlayan paragraf çok önemli.
 • Dış güçler bizi yenemez Türkler birlik olursaDış güçler bizi yenemez Türkler birlik olursa3 ay önce
  Alper eğer Pyd ile Amerika birleşip bize saldırırsa ne yapabiliriz. Tabi ki birleşip karşı koyarız Allah'ın izniyle. Yerel seçimlerde her yeri ak parti kazansa dış güçler bizi serbest mi bırakacak? Bence en büyük tehlike ülke insanının aşırı kutuplaşmasıdır. İnsanların içeriden bölünmesi tehlikelidir. Yoksa Türk halkı birlik olduktan sonra dış güçler bizi yenemeyecek İnşallah...
 • ALİ BABA YACEVABEN ALİ BABA YACEVABEN 3 ay önce
  Türkiyeyi yönetenler 70 yıldırAMERİKANIN KUCAĞINAOTURDU, ONLARKALKSIN BİRAZDABENOTURAYIMDİYORSAN KİM NE DİYEBİLİR... SENİN TERCİHİN... BİZ ANTİ EMPERYALİST MÜSLÜMANTÜRKLEROLARAK,ABDİSRAİL ve her türlü sö ürüyü ve ihaneti reddettik, bedel ödedik... Yineöderiz,ödettiririzde.... Misakı millidışınaçıkar , kimin kucağınaoturmak istersenizoturabilirsiniz.... Biz OĞUZ HAN INTORUNUDA OLSA , HAİNLİK YAPANIN CEZASINIKESERATARIZ...ÇAŞITLARINCEZASIBELLİDİR..... ABD nin , YAHUDİNİNkucağındabağımsızlıkvecennetümideden zavallılarınyolları açık olsun.... Cehennemehoş geldiniz... Siz istediniz, ağlamak yok....
 • cevatcevat3 ay önce
  doğrusu ben artık iç savaş çıksın istiyorum.allah için savaşırken ölmek kurtulmak istiyorum.bu türkiye düzelmez, dış güçler izin vermeyecekler.zaten toplumumuzda çok çirkinleşti.eski türkiye değil artık.dünya çok sürmez bence.eninde sonunda büyük savaşı çıkaracaklar.daha fazla düzelsin diye niye çalışalım.biran evvel karışalım savaşalım.dünya da türkiye de arda kalanın olsun.ben böyle pislik bir toplumla yaşamak istemiyorum.yiyeceği içeceği , her türlü işi sahtekarlı tavan yapmış, hain bir toplum.Haberlere bakamaz oldum.İğrençlik akıyor adeta.insanlık tükenmiş.eşler birbirine ihanet eder.selam verecek insan kalmamış.niye yaşamak isteyeyim ki.Hiçbir şekilde huzurlu değilim.Son enerjimi inandığım değerler için savaşta harcamak istiyorum.Kazanmak için değil, kaybetmek için istiyorum.Bu dünyayı sevmedim ve onu kaybetmek istiyorum.Eminim benim gibi çok vardır.Öyleyse niye olmasın.Konuşarak anlaşmanın anlamı kalmamışsa, kelimeler akıllar alimler liderler bir şey ifade etmez olmuşsa.hayvan gibiler arasına niye yaşayalımki.dört gözle bekliyorum dua ediyorum.bitsin bu kötü kabuslar.bitsin.çocuklar böyle bir dünyaya gelmesin artık.hepimize yazık değilmi.bitsin.
 • MECZUBMECZUB3 ay önce
  akp nin ekseni kaydı ! ne zaman ! 15 temmuz sonrası ! neden acaba ! ne oldu acaba ! ne olabilir acaba ! gerçekten sığ akıllı ve fakat kendini akıllı sanan saf bir milletiz..Herşey o kadar açık ki..Bunu göremeyecek kadar düşük IQ lara, daha da bir şey açıklamaya gerek yok.Bıdı bıdı , gıdı gıdı gıdaklayın dibine kadar.Her şey ortada , yediden yetmişe herkez jerşeyi biliyor, olaylar göz önünde.Tüm süreçleri birlikte yaşıyoruz.Hiç bir şey olmamış da , düz giderken, çok mükemmel olan şeyleri, mevcut hükümet yıkmış geçmiş sanki. Yazıklar olsun.Bunları evlatlarına anlatmayan anne babalara da yazıklar olsun.Biz esareti çoktan hak ettik.Memleket lüx daireden, modelli araçtan, çakılı avm lerden geçilmiyor.Memlekette devletten maaş almayan tip kalmadı.Çalışmayanlar dahil.Hastane bedava ilaç bedeva okul bedava.Yazıklar olsun.Dününü unutan, para ve dünyalık değerlere tapan, hak etmediği refahı yaşamaya alışmış, azgın şımarık ve nankör millete, her sonuç müstehak.Ahmaklar sürüsü, ukelalar sürüsü, siz bulmakta zorlanırsınız belki, aradığınız belalar kısa zamanda başınızda bitsin .Neyinizin var olduğunu , ancak yok olduktan sonra anlayacak zekaya sahipseniz, size her şey haram ..yaşamak bile..bir avuç, gayret eden adam da, çekilsin artık siyasetten.Bırak gitreis.Bu müstehak toplumun, yanıp yıkılışını ,parça parça edilişini ,darmadağın servet samanları mevkileri, telef olacak milyonları seyr etmek istiyorum.Zevkle istiyorum.Bırak bahçeli.Bırak ki layık olduğumuzu bulalım.Her şey yerine otursun.Siz bırakayacaksanız, herşeyi gören bilen , elbet çok güzel bir hesab yapar.Hepsi ahirete kalmasın, birazını da hemen görelim..Adaletin hakkı için Amin.
 • BirolBirol3 ay önce
  Alper isimli yorumcu hendekler,tüneller kazılırken şu soruyu sordun mu hiç, Neredeydin Ey devlet,Ey idareciler,siz orda bostan korkuluğu musunuz?Bırakın mağdur edebiyatını Türkiye'nin beka sorunu yok ama siz bu kafayla giderseniz olacak.
 • alperalper3 ay önce
  "beka meka sorunu yok "diyenler. tarihe ,coğrafyamızda ki olup bitenlere ve istismar edilen sosyolojik yapımıza ,40 yılı aşkın bölücülük faaliyetlerine baksınlarve kazılan hendeklere ,tünellerebunları köstebekler mi kazdı,niye kazıldı ? Aslındaher şeyi görüp,biliyorlar.Ama .....!Sen tümbunları görmezden gel ve hiç hesaba katma sonra da "efendim ekonomi"Şimdi de başladılar biraz sarsılan ekonomi ye. aslında bunun da başka sebeplerin yanında ,birdehainlikler,ihanetler ve terörizmdir ve terörizmin çıkardığı maliyet
 • Ali babayaAli babaya3 ay önce
  Ali baba kurmak istediğiniz kürdistan arzı medud toprakları. İsrail yedirir mi size o yerleri. Siyonist köpekler kendileri savaşmıyor çünkü kendilerinde savaşacak yürek yok. Hem ayrıca benim tanıdığım bir sürü Kürt arkadaşım çok iyi yerlere geldiler bu ülkede. Uygur Türklerinin Çin'in altındaki zulüm dolu yaşamlarıyla kendini nasıl aynı kefeye koyarsın???
 • TayfunTayfun3 ay önce
  Ülkede emir seçilirken git hırsız ve yalancı olduğunu çok iyi bildiğin bir adayı destekle sonra da cenneti umut et! He canım, he...
 • Ali babaAli baba3 ay önce
  Ilbeyhan, kúrdler irakta,suriyede bir statú elde etmeleri size niye bukadar dokunuyor,? filistin halkinin , kibris túrklerin, Kosovo, doglik karabag, uygur túrklerin haklarini savunanlar, NEDEN kúrdlerin haklarinisavunmasin, sen nasil múslúmansin, allah sana sormayacakmi, ilbeyhan sen baska milletlerin haklarini savunurken yani basinizda kardes, úmmet dediginiz kúrdlerin haklarini neden inkar ettin. Kendine hak górdúgúnú, baskalarinada hak góreceksin,kendin için istedigimizi baskasi içinde isteyeceksin, ne cevap vereceksin ilbeyhan, sana yúrú cehenneme der herhalde,
 • Ali baba,dan,,, ilbeyhan,aAli baba,dan,,, ilbeyhan,a3 ay önce
  Ilbeyhan ya turkiye90 yildir siyasi.ekonomik.askeri,kimin kucaginda oturmakta, turkiye dansöz gibi, bir ABD nin simdide rusya ayisinin kucaginda degilmi ? ABD tekrar çok sevdigi aški turkiyeyi kendi kucagina almaya çališmiyormu ? Turkiyede cilveleriyle mešhur degilmi ?
 • HiraHira3 ay önce
  Bu seçim de geçecek peki seçim sonrası ne olacak? Bir planımız var mı ülke olarak? Gerek dünya gerek de ülkemiz gelecek nesilleri düşünmeksizin hunharca tükettiler dünyayı. Dünya ve tabiat bile dayanamadı zulme ki gerek küresel ısınma gerek doğal afetler bunun sonucu. Ben bu ülkeyi ve insanlarını anlamıyorum. Herkes devlet bize baksın derdinde. Herkes memur olup iş görmemek istiyor. Bu zihniyetle nasıl ilerleyeceğiz? Yerli tohumlar kaybedildi. Mühendisler öyle yollar yaptılar ki tarlalar en ufak bir yağmurda göle dönüp verimini kaybetti. Demokrasiyi çok seven memur sandık başına gelmek için en az 1000 lira istiyor.... Örnekleri daha çoğaltabilirim ama yeterli. Ülkesini milletini seven insanlar nerede? Üretime önem verilmez dolar yükselir ve alınan maaş para etmezse o zaman herkesin devlet kadrosunda olmasının ne anlamı kalır? Neden kimse bunları konuşmuyor düşünmüyor. İşin en kötü yanı da maalesef şükreden insan sayısı çok az.
 • Mertürk Mertürk 3 ay önce
  Türkiye üretim ve ihracatta ,ithalata bağımlı bir ülke haline geldi. İhracat içindeki ithal aramal ve hammadde oranı 70-80% civarındadır. 2015 yılına kadar uygulanan düşük kur politikası ile ,ülkemizde aramal ve hammadde üretimi çökertildi ,düşük kur ile ithalata teşvik pirimi uygulandı. Cari açık ile oluşan döviz ihtiyacını ,kamu-özel birçok firmanın, varlığın satılması,yetmediği yerde aşırı dış borçlanma ve sıcak para ile ,geleceğimizi ipotek altına alarak karşıladık. Efendim serbest piyasa ekonomisinde kur hredeflenmesi yapılmaz, dalgalı kur rejimi var, döviz kur unu piyasa belirler gibi şeyler söyleyebilirler,matematiksel zeka özürlü ekonomistler. Sınırsız hürriyet olmadığı gibi ,sınırsız serbest piyasa hürriyeti, sınırsız dalgalı kur sistemi ile türk lirasının reel aşırı değerlenmesi ile her alanda yerli üretimin çökertilmesine izin vermek akıl tutulmasıdır,ihanettir. Birilerinin,sıcakpara ile ülkeyi ucuz dövize boğarak ,manipülasyon ile türk lirasının reel aşırı değerlenmesine neden olarak ,yerli üretimi çökertme özgürlüğü olamaz. Peki döviz fırlayınca niye müdahale ediyoruz!? Madem serbest piyasa var. Müdahele etmek için illa dövizin enflasyona yakın artmayıp ,yıllarca reel aşırı değer kaybedip, yay gibi gerilip,kur zıplaması öncesi şartları oluşturduktan sonra ,kur un fırlamasımı lazım. Akıllı bir merkez bankası ,kur un reel değer kaybetmesi belli bir bandın altına düşünce ,bunun yerli üretimi sabote edeceğini,oluşturacağı döviz açığı nedeniyle ,ilerde kur zıplamasına neden olacağınıbilir ve fazla dövizi piyasadan,hiçkimsenin ruhu duymadan çeker. Bunu yapabilecek ,gerekçelendirebilecek imkân be kabiliyetlerede sahiptir. Ama yıllarca bizim merkez bankası , dışardan gelen yönlendirmelere göre hareket edip kendi ,üreticisini sabote etti. Malesef bazı yöneticilerimizde düşük kur un ,ekonomi için çok iyiymiş gibi ,yanlış yönlendirilerek ,bu sürece çanak tutulmuştur. Çin devleti ABD nin bütün baskılarına rağmen ,kendi yerel parasının değerin yirmi yıldır artırmıyor. Biz ise ,kendi elimiz ile onyıllarca döviz kurunu düşüktutarak yerli üretimi sabote ettik. Düşük kur ile,ithalatı ucuz tutarak bir süre refah yaşadık ama geleceğimizi ipotek altına aldık. İŞTE ASIL BEKA SORUNU BUDUR
 • Mertürk Mertürk 3 ay önce
  VİZYON FARKI; Özal ,1.körfez hareketi sırasında, Amerikadan destek ksrşılığında serbest ticaret anlaşması istemiş ,bütün uğraşmalarına rağmen bunu başaramamış fakat bazı ürünlerde gümrük muafiyeti sağlamıştı.2003 yılında 2. Körfez hareketı sırasında ise biz destek karşılığında kaç milyar dolar alırızpazarlığı yaptık, halbuki, kalıcı şekilde ülke firmalarının önündeki gümrük tarifeleri kaldıracak anlaşmalar yapılarak ,Ülke için uzun vadede çok daha karlı olabilirdi. Yine 2016 yılında ,Suriyeli göçmenlerin ,avrupaya geçmesini önlemek için ,avrupadan 3 milyar euro para istedik. Hâlbuki avrupa Suriyeli göçmenler konusunda çok sıkışmıştı , isteseydik,gümrükbirliği anlaşmasında ,Türkiye aleyhine olan maddeleri ,özelliklede 3. ülkeler ile aleyhimize olan maddelerin değiştirilmesi için zorlayabilirdik. Bu yapılabilseydi ,uzun vadede yüzmilyarlarca dolar kazancımız olurdu. Başkasından balık alınacağına balık tutma durumu. Hadi sn Cumhurbaşkanı yoğunluğundan dolayı bazı şeyleri hesap edemiyor, peki etrafında hiç mi aklı başında bir danışman yok?
 • Mertürk Mertürk 3 ay önce
  Dünya ekonomi üzerine döner. Ekonomi ,güçlü bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Tam baımsızlık ekonomik bağımsızlıktan geçer. Ekonominin temeli ise üretimdir. Her alanda topyekûn üretimdir. Üretim denince yol, bina ,köprü,havaalanı, tünel , vb.betona dayalı şeyler değildir. Bunlar ,üretim artıkça ,refah arttıkça ,doğal olarak geriden gelen şeylerdir. Rusya bizden 100 milyondolarlık domates,veya başka bir ürün alırken bile ,anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdangetiriyorken, biz on milyar larca dolalık ,al yada öde anlaşmalarla, doğal gaz alıyoruz. Üstelik aldığımız doğalgazın 70% kadarını elektrik üretmek için kullanıyoruz. Afşin elbistanda ,10 tane daha linyit ile çalışabilecek termik santrali 100 yıl idare edebilecek kömür varken, biz her yıl on milyar dolar civarı parayı gözümüzü kırpmadan elektrik üretmek için ithal doğalgaza veriyoruz. Yazık. Tarih boyuna bizim ,bize ettiğimizi kimse bize yapamamıştır. Bütün ülkeler ,kendi üreticileri,sanayicisi için savaşı bile göze alıp ,bunun için herşeyi yaparlarken, biz bırakın desteği, ithalat lobileri ve komisyoncular vasıtası ile yerli üretimi sabote ediyoruz. İşin daha vahim tarafı ehli hak bildiğimiz ,yazarların, bazı kanaat önderlerininbunlara sessiz kalmaları. Doğruları destekleyip yanlışları açıkça dile getiremiyoruz.Ahir zaman alametleri
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Ali aslan rumuzlu kardes: Alevi, sünni, sag, sol ihtilaflarini ülkemizde tezgahlayan ve millietimizi bir birine düsüren hep ayni derin güclerdir. Hatta gecen gün Abdurrahman hocamiz bunlari detayli bir ssekilde kaleme almisti, zira ugur mumcu yu, Esref bitlis i katleden ve ülkemizde darbeleri tezgahlayan güclerin arkasinda hep ayni derin gücler bulunmakta. Uyanik olmamiz gerek, zira beka meselesi bizim kendi aramizda yasanan bir durum degil. Asil beka meselesi dünyayi vesayeti altina alan siyonist derin gücler ile milli nizami ve milli iradeyi savunan halkimiz arasinda yasanmaktadir. MArksizim ve Liberalizm hep ayni derin güclerin ve mason lojalarin ideolojilerine dayanmaktadir. Bu ideolojiler ugrunda malesef nice canlar yanmistir. Artik bu tezgahlerin farkina varip ayni tezgahlara düsmemiz gerek. Bizim insanimiz ve bölge insani bu siyonist derin güclerin oyuncagi olmamali. Liberalizm odakli asiri milliyetciligi de, DAIS´i de DHKPC yide, PKK yida besleyip büyüten ayni derin güclerdir. Bence bunu iyi kavramamiz gerek diye düsünüyorum. Maras katliamini yapanlar ve basbaglar katliamini gerceklestiren zihniyet ayni yerden talimat alan örgütlerdir.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Kürtyurttaşlarımıza bi şeydiyenyok , herkesgibiler.... ProblemABD nin , İSRAİL inkucağına oturup, düşmanaaskerlik eden soysuz hainlere.... Yoksaherkes gibiVATANDAŞIMIZ, YURTTAŞLARIMIZLARDIR.... BAŞKA DEVLETLERE UŞAKLIK EDENLER HARİÇ..... ...
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 3 ay önce
  Umut Tacirliği ve Felaket Tellallığı Yaparak Teşhis/Tedaviyi Geciktirmek.! "Umut, bir yöntem olamaz, gereğini yapmadan umut etmek, umutsuzluktan daha kötüdür.Ehven-i şer ise zihinleri hapseder..."En kötüsü hesap edilerek, GÜC'ün dağıtılmasına çalışarak, dengeler kurularak yapılması gerekir. Bunun en temel ilkesi; kuvvetler ayrılığının uygulanması için, çaba göstermektir. İyi niyete güvenen her sistem; çöker. Karşılıklı denetim ve yaptırım ilkesi kabul edilmelidir." Birini ne kadar severseniz, ona o kadar az dalkavukluk edersiniz. Gerçek sevginin kanıtı, eleştiriyi esirgememektir.
 • Ali aslanAli aslan3 ay önce
  Ferhat denen yorumcu, Muhsin Yazıcıoğlu’mu mücahit, bu eli kanlı katil Maraş katliamının baş aktörüdür. Allah’ta işini bildiğinden Maraş dağlarında canını almıştır
 • Hiç Düşündünüz mü?Hiç Düşündünüz mü?3 ay önce
  Bir ürün veya futbolcu alırken neden dinine, ülkesine değil, kalitesine bakıyoruz da, oy verirken hırsızlık, yolsuzluk, israf yapmayan, hukuka, adalete uyan siyasetçiye değil de ille de “Allah-din-iman, ezan” diyenini tercih ediyoruz?Hiç Düşündünüz mü?
 • ÇINARÇINAR3 ay önce
  Allahın ahiret günü kullarına sorucağı soruları , sizlerin insanları yargılamak için bugün sormanız nasıl bir had bilmezliktir.
 • Korkmuyor musunuz?Korkmuyor musunuz?3 ay önce
  Ömrünü Atatürk ve Atatürkçülerin icraatlarını kınamakla geçirenlere, Soner Yalçın, Bahçeli, Perinçeklerin övgüler düzmesi, aynı safta görünmeleri, 80 yıl Kemalist zulümden söz edenlerin, her türlü hukuksuzluk, adaletsizlik, yağma, talan ve derin devlet icraatlarına alkış tutmaları sizleri de tedirgin edip, korkutmuyor mu?
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Erhan kardesim mesela ben yazilarimi yazar iken katiyyen particilik gözetmeksizin yaziyorum. Hele heleALLAH korusun CHP yi yada HDP yi üste cikarmak icin asla yazmiyorum.Zira CHP, HDP, MHP ve Iyi Parti bunlarin hepsi ayni kabloya bagli ve ayni firizden beslenen siyonizmin kurmus oldugu liberalizm odakli nizami kabullenen gayri milli partiler (aynen AKP gibi). Bize Rahmetli merhum Erbakan hocamiz yada rahmetli baskanimiz Muhsin Yazicioglu gibi mücahitler lazim. Fakat en eömlisi bu mücahitlerin arkasinda durabilecek suurlu müminler ve kadrolar gerekmekte. Ziletin kim tarafindan geldigini iyi tahlil edebilen ve birbiri ile gereksizce muhalefet etmeyen, dünyamizi ve yurdumuzu kusatan siyonist projeye gögüs gerebilenn suurlu bir halka ihtiyac var.. Basimiz sarilan beladan ve siyonizmin ülkemizde kurmus oldugu nizamdan nasil kurtulabiliriz diye düsünen suurlu bir millet olmamiz.gerekmekte.Ben halkimi elimden geldigi kadar bilinclendirmek icin yorum yapiyorum. Zira ben sahsen yurdumun ve milletimin siyonist ve emperyalist derin güclerin gölgesinde cadir kuran bir devlet olmasini istemiyorum ve milletimizi bu iblisin veletleri tarafindan sömürülmesine gönlüm ve imanim razi gelmiyor. He birde alt taraftaki yorumumda bir detyi unutmusum yazmaya, bizden birisine de bu Kabbala mezhebine ait siyonistler üstün cesaret medalyasi vermisler. Bu madalyayi bu satanist masonik siyonistler herkeze vermez dikkatinizi cekkerim.
 • SılaSıla3 ay önce
  erhan.... kimseye bir şeyi dikte etmek ya da önermek kimsenin haddine değil. İktidarları yaratan da, yerin dibine geçiren de Sadece Allah'tır. Biz dünyadaki seçimlerimizle; ahirette.... kimin ya da kimlerin bayrağı altında toplanacağımızı belirliyoruz. Sadece, o Din bezirganına inşallah ebediyyenuzağım çok şükür.......... Efendim o giderse başımıza peki kim gelir???.... Bu benim sorunum değil. BANA NE!!!. Allah kimi dilerse tabii ki o gelir. hERKES fert olarak önce kendinden sorumludur. Biz sadece günahı yayanlarla aramızdaki sınırı çizelim. Şeytanın ortaklarıyla aslaaaaa birleşmeyelim de inşallah. Gerisi Allah KERİM...
 • BaybarsBaybars3 ay önce
  Aynur hdp hain partisidir sen nerden aliyon bu insanlari kafir yapma yetkisini hdpnin yaptigi ve desdekledigi her eylem kafirlerin özelliklerinde olan eylemdir hdp lgbtyi desdekler hdp eskiyalik yapanlari desdekler hdp eski pagan tanrilara inanir hatta heykellerini diker seytanin bütün yollarinda hdp var bu kötü yollara daha nicesini sayabilirim hüdapar gercek bir müsluman kürt partisidir bir türk olarak oyumu gözum kapali veririm bölücu hdpye günahimi bile vermem
 • AynurAynur3 ay önce
  Kurd halki var oldugu için, haklarida vardir,kûrdlerin yasadigi alan,cografyanin adidir KURDISTAN, kûrdlerin hak hukukunu desteklemiyen mûslûman degildir, kurdlerin temsilcilerine terörist diyen mûslûman degildir, allah kûrdleride haklariyla yaratmis, H,D,P, yasal bir partidir,kim h,d,p, ye terörist,hayin diyorsa, allahin nezdinde kafirdir, 3,,,5,,oy için irkçilik yapmayin,
 • erhanerhan3 ay önce
  Bazıları dinimizin esaslarını hatırlatarak AKP nin buna uzak olduğunu ispatlamaya çalışıyorlar Peki madem öyle,o halde bari hangisinin dine daha yakın olduğunu daaçıkçasöylesinler de, bunu gözetenler, oylarınıona versinler. Bunu da yapmıyorlar . bunun yerine AKPyi kötüleyerek CHP ye yöneltme yöntemine başvuruyorlar
 • SılaSıla3 ay önce
  Sankot.... yorumumu okuduğun için teşekkür ederim.Asla senin veya başkasının müslümanlığına laf edemem. Dün de etmedim. Ben sadece olaylardan bahsetmiştim. Burada sizleri kızdırmak gibi bir niyet asla taşımam çok şükür... Belki sadece "O kadar da merkep değiliz" demek idi muradım. Lakin vaziyete bakınca "o kadar" olduğumuz görünüyor ne yazık ki...
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Sila rumuzlu kardes, seni elestirenlere aldiris etme lütfen, siirlerin ve yorumlarin cok isabetli, keske 1000 de birimiz senin kadar suurlu olabilseydik.
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Malesef Iblis adem ogluna en büyük hilesini yaparak basarili oldu, zira dünyamizda ve yurdumuzda kendi düzenini insaa ederekve basimiza tayin etmis oldugu veletleri vasitasi ile adem oglunun kendisine bilincli yada bilincsizce biyat etmesini sagladi. Sizin tabiriniz ile iblis bütün alanlarimizi hulut eyledi ve cehennemin kapilari böylelik ile sonuna kadar acildi.Bizleri Marksizim ve Liberalizm gibi kendi gelistirdigi masonic ve ateist ideolojiler ile akillarimizi kendilerine tutsakettiler. Meger biz bu kadar seffih miydik?Din ile siyaset bir arada olmaz diyip sizialdatan hilebaz iblisin veletlerinin sözlerine ve kurdugu düzene ne kadar daha aldanacagiz? Iblisin modernizm ve yeni dünya düzenini kurmak icin belirledigi hayasizca ve can yakan yasalarina nereye kadar inanacaksiniz. Allah cc. in daha önceleride hidayet verdigi salih ve inanan kullarinin izinden yürümeyerek, iblisin cizdigi yoldan yürüyenler bilmiyorlarmi bu sapkin ve bozguncularin ALLAH c.c. peygamberlerini öldüren ve dünyaini var olusundan günümüze kadar sürekli azginciligi ve bozgunculugu yayan iblisin veletlerinin pesinden yürüdüklerini. Malesefo kadar heves ve hevaya kapilmisiz ki bizim izinde yürdüklemiz bize asllinda cehnnemin yollarini düzelttirmekteler.Ibni Abbas Hazretlerinin hadisine dayanarek bir gün Iblis Resulallah efendimizin de bulundugu bir cemaate yasli bir adam sifatinida sizar, ve peygamber efendimiz bunun farkina varir. Bunu fark eden Resulallah efendimiz iblisesevmedigin ve düsman oldugun kimseler kimler diye iblise sorar? Resûlüllah (asv) Efendimizin o cümlesini duyan lâin şöyle der:“ Heyhat, heyhat... Ümmetin saadeti nerede? Ben, o belli vakte kadar diri kaldıkça, sen ümmetin için nasıl ferah durursun? Ben onların kan mecralarına girerim. Etlerine karışırım. Ama onlar benim bu halimi göremez ve bilemezler. Beni yaratan ve baas gününe kadar bana mühlet veren Allah'a yemin ederim ki, onların tümünü azdırırım. Cahillerini ve âlimlerini, ümmîlerini ve okumuşlarını... Fâcirlerini ve âbidlerini... Hasılı, bunların hiç biri elimden kurtulamaz.Fakat... Allah'ın hâlis kullarını... Evet, bunları azdıramam."“Ya Muhammed, bilmez misin; benim yetmiş bin tane çocuğum var. Bunların her birini, bir başka yere tayin etmişim. Sonra... O her çocuğumla birlikte yine yetmiş bin tane şeytan vardır. Onların bir kısmını ulemaya gönderdim. Bir kısmını gençlere yolladım. Bir kısmını meşâyiha "Bızimkilerin bir kısmını da âbidlerin başına dert ettim. Bir kısmını da zâhidlerin. Onlar bunların yanına girer; halden hale sokarlar. Bir tepeden diğerine hep dolaştırıp dururlar. Öyle bir hal alırlar ki başlarlar, sebeplerden herhangi birine sövmeye... İşte böylece onlardan ihlâsı alırım. Onlar bu halleri ile yaptıkları İbadeti İhlâssız yaparlar gayri... Ama bu hallerinin farkında olamazlar.“ ”Kisacasi dünya yi yöneten kabbala mzhebine ayit masonik siyonist derin gücler, buna en üst düzeyde faliyet gösteren Rotschild ailesi de dahil dünyanin nüfusunu 1 Milyar a düsürme gayesindeler. Mason lojalarindan üstün cesaret madalyasi alan Merkel ve Macron dahi bu kabbala mezheb i tarafindan devletlerin basina atanan proje üyeleri.
 • Sankot1453Sankot14533 ay önce
  Sıla dün benim müslümanligima laf etmiştin lakin senin ne mal oldugun bugün daha iyi anlaşiliyor rahmetlik Erbakanin lafi seni gidi seni......
 • HiraHira3 ay önce
  Yanlış olmasın bir hadis hatırlıyorum. Şeytan ya da deccal kadınlarınızı ve çocuklarınızı esir etti, diye. Ufacık çocuklar bile ben estetik yaptırcam falan diyor. Neden çünkü estetik sağlıklı yaşam adı altında çıkıyor. Sonra geçenlerde kendisini diğerlerine oranla daha oturaklı bulduğum manken evlilik ölmeye mahkum ben evlendim pişmanım dedi. Bunları gıybet olsun diye anlatmıyorum. Hocam biz ne yaparsak yapalım şu kara ekran kadar etkili olamıyoruz maalesef. Televizyon faydalı kullanıldığında faydalı ama üzülerek söylüyorum ki çoğu program ahlak dışı. Yemek bulduğumuzda şükretmemiz gereken biz yemek programlarıyla ne ahlaksızlıklar gördük. Etin kilosu olmuş 40 50 lira bunlar yüzlerini buruşturup tabağı iktiriyorlar. 10 bin lira için milyonlar önünde rezil olmaya değer mi? Değmez ama kimse anlamıyor. Herkes yaptığı haksızlıklarla övünüyor. Biz evde fişi çeksek dışarı adım at her yer ekran. RTÜK dikkat etsin lütfen. Reyting almak nesillerimizden daha kıymetli olmamalı.
 • Ankaralıpaşa Ankaralıpaşa 3 ay önce
  Sıla . Kendini çok zeki sanıyorsun fakat yazinla ve o garip şiirinle cok komik duruma düşmüşsün. Yazın , üslubun aklı melekelerini ve kendini ele veriyor. Seni şirin şey.
 • NihalNihal3 ay önce
  İktisat da bir kural vardır zenginlik haksız kazançla olur.İşte o zalimler cahiller zengin olmuşlar isemayalarında kuşaklarında kendilerinde haksız kazanç vardır başkada bilimsel izahı yoktur.
 • Sucuklu YumurtaSucuklu Yumurta3 ay önce
  Hocam sizinle hayat görüşlerimiz farklı olsa dahi, sizi bilginiz ve zaman zaman ortaya koyduğunuz cesaretinizden dolayı arasıra okumaya gayret gösteririm. Hocam, içinde bulunduğumuz koşullar 2020 ye doğru yol aldığımız günlerde övünülecek bir durum mu? Allah aşkına Muhammet sevdasına? Sürekli gücü elinde tutanlar herşeyi halka şikâyet ediyorlar. Sanki sorunları halk çözecek! Daima mevcut durumu 40 yıl öncesiyle kıyaslayıp mutlu olun diyorlar. Olur mu böyle bir şey??? Gelecekten ne bekliyoruz ona bakmamız gerekirken daima geçmişle hesaplaşma, diğer siyasi partilere saldırma, suçluyu hep başkalarında arama... Hocam insanlar korkuyor. Güven kalmadı,liyakat kalmadı. Allah sonumuzu hayırlı uğurlu eylesin. Kardeşçe, huzurlu, saygılı, hoşgörülü ve sevgi dolu bir Türkiye için dualarımızı kabul eyler inşallah yüce Rabbim.
 • Memet Ali DurmuşMemet Ali Durmuş3 ay önce
  ne oldu size bugünler de anlamış değilim? Bu kadar zıt kutuba sizi iten yada çeken nedir acaba?İnanın çok merak ,hayret ve zevkle okudum yazınızı. Birde sorularıma doğru yanıtları bulabilsem Allah'ın izniyle...
 • mevhibe inalmevhibe inal3 ay önce
  Cehennemin kapısında da büyük ihtimalle insanların soyunu kurutup, kalanını köle etmeye çabalayan PARA ya tapan, İyiyi itibarsızlaştıran, Kötüyü allayıp-pullayarakinsanları bağımlı yapan Çokuluslu! Kapitalist Tekel Şirketler var.
 • AlperAlper3 ay önce
  Müslüman olan nerden buldun yasası çıkarıp,bağımsız yargıya şeffaf bir şekilde hesap verir.Onca şaibe karşısında bu yasayı çıkarmayana,zerre kadar güven olurmu?Herkeze nerden buldun,vergini tam ödedinmi?Yasası çıkmalı,tabii önce en zenginler ve bütün siyasiler ,devlet memurları başlanmalı,,en fakirden değil.
 • Ramazan balRamazan bal3 ay önce
  Sizce beka sorunu yok mu CHP nin pkklılar meclise taşıdığı gibi belediyelere de taşıması beka sorunu değil mi chplilerin kürdistan demesi beka sorunu değil mi herşeyi Allah yapıyor planlıyor herşey rabbimizin elindedir diyip evde mi oturalım beka sorunu da bizim için imtihandır bu imtihanın hakkını vermeyelim mi çok değerli bir insansınız ama beka sorunumuz gün gibi aşikarken bunu küçümsemek size hiç yakışmadı
 • HamidoHamido3 ay önce
  Eski bir tabir deyim dir. Kendini beğenmeyen çatlar ölürmüş diye. İşteöyle bir şey.
 • Yalan dünyaYalan dünya3 ay önce
  Ahh ah sayın Dilipak. Ben ki Kırk beşine gelmiş biri olarak yaklaşık, geçmiş 25-30yılıma yanıyorum neden 25-30yıl diyorum bunlar daha 17yıldır var dersen öncesinde deRefah, Faziletçizgisinden geldiğimi vurguluyorum, yalnız sayın Erbakanı ayrı tutmak istiyorum onun kıymetini bilememişiz diye düşünüyorum.Elbette burada bazı yorumcu kardeşlerin de belirttiği gibi bizbunları böyle hayal etmemiştik.yıllar sonra beraber yürüdüklerini sandığımız Fetöyle gerçek niyetleri ortaya saçıldı. Biz de fetöye lanet ederek hemen imanlı olsunlar boş beleş çevrelerde bulunmasınlar diye (niyetleri en iyi bilen Rabbimdir,) okullarına gönderdiğimiz evladımızı hemen aldık. Aman Allahım biz fetöcü olmuşuz iyi mi. Şimdi soruyorum bizim başımızda bizi yönetenler dedilerki biz bilememişiz fetö bizi kandırdı. Allah bizi affetsin. Vatandaşımdan da özür diliyorum dediler onlar aklandılar!!! Ama bunların yanıldığı yerde vatandaş yanılmamalıydı çünkü devletin bütün gizli açık bilgileri sanki vatandaşın elindeydi de onlar yanılamazdı. Misal benim yanılmam tamamen bunlara güven duyup onun bildiğini ben mi biliyorum deyip onların işbirliklerinden hiç şüphe duymayıp başımızdakine aşırı güven duymamdandı.Ondan ötürü de okullarına gitmenin sakıncası da yoktu benim için. Öyle düşündüm. Haa ben hatalımıyım elbette hatalıyım kim olursa olsun bir kula bu kadar güven duymamalıydım. Ama ne edersin ki karşı taraf (siyasi görüş) yıllarca insanlara inancı kılığı kıyafeti yüzünden zulmedince birilerine inanmak ihtiyacını derinden hissediyorsunuz. Neyse sözün kısası bu durumda olan çok sayıda insan var ve bize de burada sabır düşüyor elbette. Ama şunu bilsinler ki bizi yönetenler, benim bunlar için çırpınıp durduğum o yıllarımın hakkını asla ve aslahelal etmiyorum Bir saniyemin bile hakkını veremesinler. Neden bu kadar kızgınımşundan, köşe başlarındaki fetöcüler eliyle fetöcü ayıklamaya kalktılar insanları mağdur ettiler. Kul hakkına girdiler ah aldılar. Tepedekiler yerine alt tabakadakilerle uğraştılar. Bu zulümdür. Asla hakkımı helal etmiyorum. Çok vefasızlar yıllardır seni tanıyanlar bile tanımazdan gelip senin gibi o kadar çok ki deyip bir de bu durumu kanıksamamızı bekliyorlar. Allah onları affetmesin,oturduğun koltuğun hakkını veremiyorsan oraları işgal etmeyeceksin. Tabii bunu kime söylüyoruz. Ak partinin içinde ki AKP lilere mi. Boş...Hele siyaset mi yedi ceddime bulaşmamasını öğütleyeceğim berbat birşeymiş. Ben dersimi aldım. Ak partiye de ders verilmesi lazım kiAdalet diye gelip adaletsizliğin dibini insanlara nasıl yaşatmışlar görsünler Yaşattıklarını da yaşasınlar istiyorum. Daha ne diyeyim bana oh olmuş diyenler çıkacaktır onlara da kızmıyorum ama düşmez kalkmaz bir Allahtır, ben dersimi aldım diyorum inşallah beni anlarlar. Allah sonumuzu hayretsin inşallah.Selam ve dua ile...
 • SılaSıla3 ay önce
  Benim yorum en altta kaldı:)... Tekrar Kopyala yapıştır etmekten haya ederim. Bende yenisini yazdım takdim ederim inşallah Sadece eski bir şiirimi paylaşmak istiyoruminşallah...Mazhar alanson gençliğinde kendin ebir gitar alır ve -gitara- bir şarkı yapar...VAk the rock.....diye.... Benim gitarım yok... hiç de olmadı....Elhamdulillah. Ama eski bir Teyibim vaar. İnanın 19 yıllık. Ben de ona şarkı yazmak istedim. İzin verin sizle paylaşayım.İnşallah.ULA TEYİP...(Bu sadece şiirimin adı...Lütfen başka yerlere çekmeyelim teşekkürler...)Düğünlerde, törende ... Mitinglerde, ölenlerde, hep göründün//Gece- gündüz demeden ekranlarda çürüdün//Eşinizle(hoperlörü kast ediyorum)yollarda hep kol kola yürüdün.//Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş?//.....Sen hitabetini sade hüner sanmışsın/Allah'ın rızasında hep mi geri kalmışsın?/Eşinide(hoperlör)bizlere moda diye tanıtmışsın/Ula teyip sen söyle bize nettin gardaş?//Modayı nisalara hep örtülü tanıttın/Kapalılarda bir devri... inanki sen kapattın./Camilerlele de donattın yurdun dört bir yanını/Cemaatin azlığı seni hiç mi şaşırtmadı?/Öne geçen herkesi imam ettin bilmeden/Okullar açtın yurdumda hemde hiç görmeden/Sürekli emir verdin, sonra takip etmeden../Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş//Yarım alimlerle bizi dinimizden de ettin/Okullarda kürtajı hep yüzlere yükselttin/Bir tek BEN kaldım diye meydanları inlettin/Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş?//Konuşmalarının sonu hep Allah..yar..oldu/Vallah yaptıklarının dinde yeri hiç yoktu.../Sen her şeyi 'Oy'un rızası için yapmışsın.../'O'nun rızasıdır diye hep bizleri kandırdın...//Futbol sahalarından geçilmez oldu yurdum/'Ulan İsrail' diye dünyayı inletip durdun.../Nükleer güç diye(bizi) heveslendirip kudurttun/Hep önlerde gözüktün, sade konuştun durdun...//Futbolda sonuncuyuz dünya sıralamalarında./İsraille birinciyiz ticaret sahalarında.../Nükleerde de sonuncuyuz, teknolojik alanda da.../Galiba sen işleri pek yanlış anlamışsın.../Kusura bakıyorummm sen bizleri kandırdın...//'Yüce milletim' diye hep başladın konuşmalarına.../Ters bir şey işittiğinde hemen yapıştırdın bizlere yafta.../Yaptıklarını da anlattın...Sanki büyük ihsanını/Çok yüce lütfunmuş gibi sundun başkanlığını.../ Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş.../Sen yıktığını yapmayı, yaptığını yıkmayı kendine iş mi bildin?/Ehillere danışmadan sen çok çoook işer ettin.//Vicdanın olsaydı biraz durmazdın o kaidede.../Ama hep sen korkuttun ÇiiihP mi gelsin başa.../Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş.../Bu 19 yıl hep seni destekledik konuştuk.../Senin dine hizmet edeceğini ummuştuk/Allah'la çalışacağına inandırdın bizleri/Meğer oumuş muradın, hep kandırdın bizlerii/Ula teyip sen söyle bize ne ettin gaardaş?/Adına destan dahi yazdırdın şairlere.../Bir şeyler yapıyor mu gözüktün sen millete?/Ozanlarla, şairlerle hep kendini büyülttün./Emin ol... Sen kendini gözümüzden artık düşürdün:)/Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş?/Diclede kayıp kuzu sana sorulduğunda(Yani kayıp kuzu şiiri teyibe takıldığında / Vallah ben bilmiyordum diye yorulduğunda/Kadir mevlam seni bizlerden sordduğunda.../Ula teyip sen söyle bize ne ettin gardaş?____Lütfen okurken teyip yerine 'müzik çallar' olarak okumaya çalışın. Uzun olduğu için teyip söylüyorum.Ayrıca; Kimse öküz altında buzağı aramasın Lütfen...Teşekkürler ... ilk defa burada paylaştım inşallah görünür.
 • NazNaz3 ay önce
  muhteshem
 • Cennet ve CehennemCennet ve Cehennem3 ay önce
  Cennet ucuz değil, Cehennem ise lüzumsuz değil. Cennet'e girmek Cehennem'e girmekten çok daha kolay, ama nefsi emmare insana zoru telkin eder, Cehennem'in kapısını zorlatır. Cennetin miftahı iman eşittir rıza-ı ilahi. Şeytan ve nefse uyan insan hem başına aldığı türlü belalarla hayatını zorlaştırır, hem hesabı uzattırır, hem aldattıklarını, canlarını yaktıklarını kendine hasım eder, bir de kalp ve ruhu nedamet ve hüzünle meşgul eder. Fani hayatta düz ve geçmesi kolay yol dururken, dikenlisinde yürür. Günahlarla kararttığı kalbi yüzünden her an ölüm korkusu duyarak yaşar. Nitekim Cehennem'e götüren her yol zorluklarla doludur.
 • 17-2517-253 ay önce
  Hafızam yanıltmıyorsa öncesi sonrasından daha ümit verici bir atmosfere girmiştik. Müminlerin gönlü şen kalbi mutmaindi. Ne olduysa, ben diyeyim 17-25 Aralık, siz iddia buyurun 15 Şubat, sonra oldu. İktidar bir eksen kayması yaşadı ki akıllar durdu. Kemalizmin kucağında avrasyacılık macerası hiç uydu mu sonrası öncesine? Erbakancı hiç olmadım ama keşke bunlar olacağına bilgeliği ve tecrübesiyle, ve tek fark, Erdoğan cesareti ve cevvallığıyla başımızda Erbakan olsaydı, her şey daha iyi olmaz mıydı? Ya da Feto diye biri hiç olmayaydı ve bu eksen kayması hiç yaşanmasaydı.
 • hmdhmd3 ay önce
  Camii cematinden di . hanımı tarafından sıkıntılı rahatsız huzursuz du. Yine birgünadamı keyifsiz gören cemaatten biri hoca ya ( imam a )kürsüye çıkıp sohbet etmesini ve adam ın içinin rahatlamasını ister. Hoca kürsüye çıkar Cennetin niğmetlerin den ihtişamından ve huri kızların dan anlatmaya başlar. Adam kendini tutamaz kalkar ve imama sorar ,Pek iyi dünyadaki hanımlar ne olacak der.İmam efendi dünyadaki herkesin hanımı yine kendisine ( dünyadaki eşine ) verilecek der. Bu cevabı alan adam neye yaradıki yine işimiz berbat orada da gülemeyeceez desene , der.
 • HiraHira3 ay önce
  Dünyanın bile sonu geliyor insanoğlu dünyanın hiç sonu gelmeyecekmiş gibi ya da hiç ölmeyecekmiş gibi davranıyor. Belki de geçmiş zamanların hayal bile elde edemeyeceği refaha kavuştuk ama bu refah maalesef insanlara mutluluk, huzur, sevgi getirmedi. Nefsimizi doyurdukça ruhumuz aç kaldı. Herkes kendi seçimini yapıyor. İyilik eken iyilik bulur, kötülük eken kötülük bulur. Ne ekersen onu biçersin. Ben buna canı gönülden inanıyorum.
 • ünsalünsal3 ay önce
  Dünya hayatı bize tatlı geldi.Eski azametimiz kararlığmız kalmadı.İmanve itikatımızda ciddi anlamda kaymalar oldu.Zevkü safaya daldık velhasıl kimligimizde ciddi anlamda erozyona uğradı. Salt doğrudüşünemez hale geldik.Hikayedir kurbağanın birini içinde soğuk su bulunan bir kazana koymuşlar kurbağa her defasında kazanda zıplayarak dışarı atıyormuş bu işlem birkaz denenmiş ancak her defasında karbağa çevik ve atik bir haraket ile kendini dışarıya atıyormuş. Daha sonra kazanın altına kademeli olarak ısıtmışlar. Su ısınmaya başlayınca kurbağa gevşemiş artık eskisi gibizıplayıp kendini dışarı atamamış.Bu durum kurbağanın bile hoşuna gitmiş.Gerisinidüşünelim kardeşlerim
 • CobraCobra3 ay önce
  Hocam. Doğru söylüyonuz ALLAH servetleri DEVLET ler arasında çevirir ama ne dense hep zenginlere yarar bence şöyle diyelim Allah servetleri zenginler arasında evirir çevirir dağa doğru olur
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 ay önce
  YÜCE ALLAH(CC) BİZLERİ DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN."2/286. Allah kişiye ancak gücünün yeteceği kadar sorumluluk yükler. Herkesin kazandığı iyi şeyler kendi yararına, yaptığı kötülükler de kendi zararınadır. “Rabbimiz! Unutacak veya yanılacak olursak, bizi sorumlu tutma. Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi, bize de ağır yük yükleme! 291 Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmeyeceği bir şey yükleme. Bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen bizim hâmîmizsin; inkârcılara karşı bize yardım eyle”. AYET İ KERİMESİNDE BUYURDUĞU GİBİ ,İÇİMİZDEKİ(NEFSİMİZ,HEVAMIZ,HEVESİMİZ..) VE DIŞIMIZDAKİ BÜTÜN DÜŞMANLARA KARŞI BİZLERİ MUZAFFER EYLE..ELİNİZE SAĞLIK.
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli3 ay önce
  Ne sevinmiştik şu parti ilk ikdidara geldiginde sanki sirati geçmiş gibi ne umduk ne bulduk offf ne hayallerimiz vardi beya bunca yıl sonra şunu gördüm Erbakanla erdoğan arasinda fark varhemde dağlar kadar 17 yildir iktidariz evet basarilan bazi seyler var ama basarilamayan o kadar cok sey varki hatta daha kötü olan alanlar var aile ahlak maneviyat gibi biz duzelme bekler ken daha da bozuldukbiz islamin adaletini ahlakinin ulkemize yayilmasini bekliyordukher tarafa betonlar yayildi sonuçartik bi beklentim yok bu partiden ha özalin anavatanı he erdogani ak parti si ayni tas ayni hamam ahhh hocam seni çok ariyoruz affet bizi anlayamadık seni
 • engineerengineer3 ay önce
  bir fıkra: Cennettekilerle cehennemdeki akrabaların ayda bir defa birbirlerini görmesi için izin çıkmış, ama bu ziyaretin mümkün olabilmesi için cennetle cehennem arasında bir köprü inşaa etmek gerekliymiş, demişler cennettekiler yarısını cehennemlikler de öteki yarısını yapsınlar ortada buluşur köprüyü bitirirler, derken cehennem tarafında köprü hızla ilerlerken cennet tarafında hiç bir ilerleme yok, araştırmışlar neden cehennem tarafı hızlı ilerliyor da cennet tarafı yerinde sayıyor, meğer bütün müteahhitler cehennem tarafında , cennette ise hiç müteahhit yok.
 • Sancar Sancar 3 ay önce
  hakime hanımifadealırken,kimliği belirsiz bir kişihakime hanımı çantasından cüzdanı çalıpkaçtı... 13.mart.2019Türkiyemnereye...
 • y.türkiyey.türkiye3 ay önce
  Hükümetin 200 bin ton patates ithalatı için gümrük vergisini sıfırlaması tepkilere neden olurken, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin dünyanın en büyük patates üreticisi McCain Food’un danışmanı olması tartışmaların boyutunu başka bir noktaya taşıdı.Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, sosyal medyada patates ekiminin yasaklandığı iddiasına ilişkin, "Patates üretiminin yasağı ile ilgili herhangi bir şey kesinlikle söz konusu değil" dedi. Pakdemirli açıklamasında McCain Food iddialarına yanıt vermemesi dikkat çekti.
 • AhmetAhmet3 ay önce
  Hocam bildiğinizi biliyorum yine de hatırlatmaya fayda var.Ayetleri yazarken Latin alfabesini kullanmasanız da sure adı ve numarasını vererek yazıp geçseniz daha iyi olmaz mı? Sonuçta siz öz türkçe i değilsiniz
 • SemihSemih3 ay önce
  Biz ak Parti'ye oy vereceğiz üstad.. sıkıntı yok. Hem verdiğimiz oy karşılığı cennet beratı bile aldık!!
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman3 ay önce
  Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği için Didem Soydan’a soruşturma açıldıModel Didem Soydan'ın Cumartesi Anneleri'ne ilişkin paylaştığı destek mesajına soruşturma açılmış.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Benim anlamadığımHDP=PKKyani FETÖ gibi , IŞİDgibi CİA +MOSSADtarafından kurulan ve yönetilenCASUSLUKVE İHANET ÖRGÜTLERİ.... BÜYÜKLERİMİZ HERGÜN BAĞIRA ÇAĞIRA halkaşikayetediyorlar.... HALKMITUTUKLAYACAKBU TERÖRİSTLERİ,HALKMIMECLİSTENÇIKARACAKBU HAİNLERİ.... BİRDE PKK HAİNVETERÖRİST İSE , ona Silahları mühimmatı veren , ortağım diyen U. S. A NE OLUYOR.... DOSTUMUZMU... BU NE YAMAN ÇELİŞKİ....
 • AKINCIAKINCI3 ay önce
  Hocam insana çalıştığındanbaşkasıyok hemdünyahemahıreti için.mücadeleetmiyelim oturalım olurmu böyle birşey.buyrun biz teslim oluyoruzgelinbizi istilaedinmi diyeceğiz.erbakanınsözü varbirbuçukmilyar islam alemisekizmilyonluk israille başedemiyorsailk önce biz suçluyuz. çalışıpmücadeleyapmadığımızokuyupöğrenmediğimiziçinbu haldeyiz lutfen yazılarınızı dikkatleyazınrabbim bizeçalışmayı emretmişsonradatevekkülü.bakın bunca yapılanyollarhavalimanlarıyapılmadıbunlartersinegöçübaşlattıbüyük şehirlerdenkazalarailçelere köylere sanayiulaştıçünküheryer birbuçuk saaatkardeşim sizidüşünmeyedavetediyorumaklımızı beynimizikiraya vermeyelimkendimizkullanalımbizim başkavatanımızyok tabiki bekakaygısı duyupönleminialacağız...
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  ben rabbime sığınacağım ve iş'mi ona havale edeceğim o mazluma da zalime de nasıl bir dil kulanacağını bilir iki yarine de o dili şanına yaraşır şekilde kerem eder ve gereğini yapar allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  bütün mevcudatın şebi aruzla rabbine dönmesi benim kara sevdam bu uğurda unutamayacağım zulum yok allah katında oluru yok iman edenler kadar küfredenler de olacak iman edenler de derece derece ayrılacak bütün mevcudat için olmasa bile rahmete ercek olanların vesilesi olsam ne olur çok büyük bir şeref öyle değil mi ama daha derinlerde başka bir sorun var hidayetine sbep olacağım herkes allahın rahmetine benim imkanlarım ölçüsünde kavuşacak benim varlığım onlara rableri peygamberleri kitapları hususunda perde olacak elini bana uzatan habibullahın elinden mahrum kalacak allamei cihan olsam benim elimle habibullahın eli kıyas kabul eder mi
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  adam çıktı mı cehennemden kavuştu mu cennete insan ihsanın kuludur ilgili şahıs gönlünden taşan minnetle adamın dinini din dünya görüşünü dünya görüşü ahiretini ahirreti kabul etse allahını peygamberini kitabını kaybettiğinin resmidir adam allahın şefaati ile son nefesini iman üzere verse bile sonsuz rahmet deryasından bir yuduma razı olmuş olarak hayat imtihanını tamamlayacak demektir
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  peki bu şahıslara hevasını ilah edinen ve ve nefsine tapan biri yardım eli uzatsa mazluma yardım ediyorum diye onu utanılacak bir halde olmadığına utanması gerekenin bunu ona yapanlar olduğuna ikna etse ilaç ve terapiyle travmasına şifa olsa ona başını sokacak bir ev bağışlasa eğer ailesi onu bu hali ile kabul etmiyorsa onu bağrına basacak bir yar bulup yuvasını kursa adam onunla çoluk çocuğa karışsa bu dama bir de iş verse ona ekmek kapısı olsa
 • intertiumintertium3 ay önce
  acep o cehennem (Allah affetmezse hidayet vermezse) kaç ak partili siyasetçiyi yöneticiyi sureti haktan görünen münafığı gizli yancısı kaçcehalet halk partiliyi kaç görünür yancı mhp liyi kaç fetöcüyü ve kaç siyasi ve bürokratik yetki ve imkanlarını imtiyaza ve rüşvet yolsuzluk inşaat rantına peşkeşe dönüştüren torpil geçen mobing yapan güya dindar yada vatansever atatürkçüyü bekliyor acep
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  ilgili kul kendisi için herşeyin bittiğini tek bir şansının da helak olup gittiğini zannederken allahu teala ona rahmet ve şefaatiyle tecelli eder ve ve bir anda onu yepyeni bir et ruh gönül iman ümitlediriltir inşallahona yüce zatını ve iki yarini de ikram eder o kul için artık sonsuz bir kara sevda ve şebi aruz vardır esadın iman eden birine yapıp yapabileceği bununla sınırlı yok ötesi
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  benim için artık sadece dünya ve ahiret cehennemi var diyecektir eğer iman eden biriyse mülk allahın tasarruf da ona ait bana dünyanın ve ahiretin cehennemini takdir bile etmiş olsa rabbimi zikretmek ve ona gücüm yettiğince kulluk borcumu ödemek zorundayım tek bir şansım vardı o şansımı da ellerimle helak ettim artık yapabileceğim birşey kalmadı takdiri ilahi buymuş diyecek dipsiz kuyusunu sonu olmayan karanlığını mecburen yaşayacaktır iman ediyorsa esadın ona yapabilecekleri bununla sınırlı
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  abdurrahman abi dün esadın zulmünü anlatan bir haber vardı sitenizde okudum bu insanlar ruh öldü diyor bu insanların nasıl bir psikolojiye girebileceklerini bayal ettim adam dünyam ve ahiretim helak oldu gitti diyecektir bana hiç bir mahluk artık yardım edemez bana yalnız allah yardım edebilir ama o da başınıza gelen her musibet sizin kazancınızdır buyuruyor benim başıma gelen bu alemde kimsenin başına gelmedi eğer allah beni böyle bir cezaya müstahak gördüyse demek ki kapılarını bana kapadı ben rabbimi ve herşeyimi kaybettim
 • Ak ca--:Pak ca Ak ca--:Pak ca 3 ay önce
  Gayri müslimler'in inancı batılsa olsa inançlarını samimiyetle yani ihlasla yani tam bir itikatla yaşıyorlar ve Allah C.C. onlara bu samimiyetlerinden dolayı dünya hakimiyeti veriyor,biz müslümanlar ise onların sadecedünya başarılarını örnek alıyoruz bu başarılarının arkasındaki samimiyeti yani ihlası yani itikatı göremiyoruz yada görmüyoruz, mutluluğu yalancı dünya cennetinde arıyoruz çocuğumuz iyi bir eğitim alsın yabancı dil öğrensin vs..şeklindeçocuklarımıza dünyadaiyi bir gelecek bırakmak için nafile çalışıp duruyoruz ama 80-90 yıllık dünya hayatı bittiğindeçocuklarımızın hali ne olacak diye düşünmüyoruz....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Mümin kardeşlerim,ÜMEYYE OĞULLARINI ve KADIZADELERİtekrartekrarokuyup bilmeden bugünü de,yarınları da anlamanızmümkündeğildir.... Bir deZÜBÜKZADE İBRAHİM BEY , mutlakatezkonusugibiincelenmelidir...
 • Mehmet kMehmet k3 ay önce
  Hocam Allah hepimize hidayet nasip etsin inşallah. Biz kendimizi duzeltmeden Allah CC bize yardımcı olmaz. İnsan bunu anlamıyor.
 • KAVALA derhal SERBEST BIRAKILSIN KAVALA derhal SERBEST BIRAKILSIN 3 ay önce
  DİYENLER !!! Ankara Barosu--Article 19--Civil Rights Defenders--Eşit Haklar İçin İzleme Derneği--Diyarbakır Barosu--Hak İnisiyatifi Derneği--Hak ve Adalet Platformu--Hakikat Adalet Hafıza Merkezi--İnsan Hakları Derneği--İzmir Barosu--Kaos GL Derneği--Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği--Yurttaşlık Derneği--Sınır Tanımayan Gazeteciler--Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği--P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu--Türkiye İnsan Hakları Vakfı--Uluslararası Af Örgütü vsvs imiş (ayrıntılı bilgi:milli olmayan gazetelerde)
 • MünirMünir3 ay önce
  Allah (c.c.) insanı yarattı ve diğer her şeyi insanın emrine verdi, insan ise parayı icat etti ve icat ettiği paranın kölesi oldu. İnsanoğlu (çok azı istisna) budur. Dünya hayatı da; insanların bir kısmının kirlettiği diğer bir kısmınım da temizlemeye çalıştığı bir süreçten ibarettir. Hüküm önceden verilmiş: Cehennem şeytanla beraber insanların çok azı dışında kalanını bekliyor. Benim amacım; başta kendim olmak üzere gücüm yettiği oranda yakın çevremden başlayarak ulaşabildiklerimin "çok az" olanlardan olacak şekilde bir hayat yaşaması. Allah (c.c.) iyi insanların yardımcısı olsun, bilmeden yanlış yolda olanlara basiret versin, bilerek yanlış yolda olanları kahretsin. Amin..
 • TMMTMM3 ay önce
  çok sağlam bi yazı olmuş. tşk. milyonlarca kişiye okutmak gerekir.Şimdi; fettuşilerden işten kovulanyargısı devam eden kişiler,Gayrimenkul Piyasasına dadanmış. Özellikle İmalat Fabrika gibi yerleri Portföye toplayıp, FAHİŞ FİYAT LANDIRMA YAPARAK KİRAYA VERMEYE ÇALIŞIYORLAR. Bu ay ATÖLYE VE FABRİKA KİRALARI DURUP DURURKEN %30-35 ARTTI. mülkiyet sahipleri pek ilgilenemiyorlar. Emlakçı 1e 3 fiyat yazıyor. Devletin bir sürü Konuyu takip etmesi mümkün değil. Mümkün fekat farkında değil, Herhangi bir piyasa patlayınca devletin haberi oluyor. istanbul da koskocaaaaa emlak kiralama piyasası 10-15 fettuşinin elinde. SAHTE İSİMLERLE SAHTE OLMAYAN ŞİRKET İSİMLERİ İLE ON-LİNEWEBÜZERİNDEN PİYASAYI DOMİNE EDİYORLAR. 1 fettuşinin 10 farklı telefon numarası var, 10 farklı kimlikle, İnternet üzerinden ,Kiralama satış yapıyor. Satış yapsın , beni ilgilendirmiyor. KONU:İŞ YERİ KİRALAMA FİYATLARINIKASITLITIRMANDIRIYORLAR.imalatçı üreticigirişimci, işe %90 yenik başlıyor. 600m2 vasat bir imalat alanının aylık kirası 25 000 TL. birkaç ay önce 10 000 idi. İKTİSADİ SABOTAJBURADANBAŞLIYOR.akıl almaz yoğunlukta bir sabotaj var. Bu sabotaj : İş yeri kiralama Üzerinden yapılıyor.HER KONUDA İSTATİSTİKVERİLERİNİN TOPLANMASIGEREKİR,büyük sapmalarınneredenneden kaynaklandığınıtespit edip KESİN CEZALANDIRMAdevletçe yapılmalıdır.serbest gezen fettuşiler bu işlerin içinde.
 • SılaSıla3 ay önce
  Yazdığım şeylerin .... gerçek hayatla hiçbir ilgisi yoktur..... SADECE HAYAL ÜRÜNÜDÜR ve sadece yorumdur ... Hem sadece yarası olan gocunur. Gerçekten sadece hayali şeyler ama. İstersen yayımlama...günahı senin boynuna...............................................................................Ooonlar günlük kiralık evlerden, nasıl vergi alırız derdindeler .... Fuhuşa gözleri kapalı .... demokrasinin, ABDnin, ABnin... emrindeler ... Nafakayı büyük hakmış gibi gösterirler, islamdan başka hüküm arayan ZzıNdklar ... Onlar her türlü haram işten gelir umarlar... Fuhuş, Loto, İddia, bahis, faiz. Ganyan, Maçlar, kartlar, ....Sonra da :"Başörtüsüne yapılan saygısızlığı siz de gördünüz müüüü?" diye suçlu ararlar.... ara ara belki bulursun .... Sen, Aynaya bakmayı mı unutmuşsun....Yoksa rüşvetten-iltimastan mı geri durursun... ...İtibardan tasarruf olmaz, tüyü bitmemiş yetimin, bu devranda, hakkı da olmaz.....Babalar, oğullar başka başka şeylere tapar hale geldiler ... Ulannn, Timu.. taş hocaya kimler neler ettiler? ... "Sen olmadın ama oğlundan çıkarırız hıncımızı" mı dediler ... Resmen ümmetle dalga geçtiler ...,Hem de çok pis hareket çektiler... Dini güncelleyerek münafıklıklarını çoook açık ettiler ... Sonra da ıııııııııı "öyle demk istememiştime" getirdiler ... Bizi de sözümüzden, özümüzden, aşımızdan, evimizden,.... atadan, anadan, yardan, imandan, inançtan, örtüden, hayadan ....an, ....an, ... ettiler ... Bu kadar da insafsızca üzerimize geldiler......... Münafıklar her yerde ... Müminler sinmiş haldeler ....... fahi.elere devlet nişanı takdim ederken..., inançsızlardan ilahiyatçı, dansözlerden şarkıcı, şarkıcıdan sanatçıinsandan da.... aşağılık maymunlartürettiler ... Kadınlara pozitif ayrımcılık getirdiler ...En son da ailenin de içine.....ettiler. Sorsan.... daha başka neeee edecekler??? ... "Ben gidersem beka gider" den anlaşılmayacak ne var? ... Kendilerini çok büyük bir lütufmuş gibi sunmaktalar ... Allahsız, dinsiz, imansız, ahlaksız, habersiz, umarsız, tutarsız ..sız, sız, sız....bir sürü destekçileri de var da var da varsız....."Garip geldik garip gidecez" zaten çok şükür ki haber var NEBİDEN ...Boş ver...BOŞ VER..Davası... insanı... ya kahr eder...ya şair...ya mecnun eder ... ya kafir... .Öyleyse bunda şaşılacak ne var? **Yan yüreğim yan yann Gör ki neler var\Bu halk içinde\Bize gülen var\Koy gülen gülsün\Hak bizi bilsin\Gafiller bilsin\Hakkı diyen var Bu yol uzundur///Menzili çoktur///Geçidi yoktur///Derin sular var\Her kim merdane\Gelsin meydane\Kıyamaz cane\Kimde hüner var\Yunus sen burda ///Meydan isteme///Meydanlar içinde canım///Merdaneler var.**üstadyanmaktan asla korkmuyorsun maşallah o zaman ....Yakmaktan da korkma ... Seni yakmak içingelecek olanlara sadece de ki ... .................Bize ateş işlemez gardaşşş ... Teşekkürler Sn Dilipak. Bize bu kalbiniz kadar temiz sayfayı ayırdığınız için...
 • reklamı gösterirler oradareklamı gösterirler orada3 ay önce
  Kabir ve ahiret hayatına ait soytarı anektodları anlatılmaz; hafife almak olur! Bir manyak matrak reklamcı fıkra uydurur; hemen ha-ha-ha, hi-hi, hi- ho-ho-ho temposuyla anlatırlar; cübbeli Ahmed efendi konuşur; 'bid' a, bid' a' der uyuzlar..

Günün Özeti