Çamur deryasında yüzmek

10 Mayıs 2019 Cuma

Sağdan soldan bir sürü bilgi yağıyor. İnsan neye inanacağını şaşırıyor. Biri İmamoğlu’nun kol saatinin resmini göndermiş. O fiyata da saat var mı bilmiyorum. Ne saatlermiş bu saatler! Para kasada durduğu gibi durmuyormuş meğerse. Hani şarap için derler ya, “Şişe’de uslu durur, fazla içen kudurur.” Bunu para için şöyle uyarlayabilir miyiz: “Kasada uslu durur, haram yiyen kudurur

Biri yazmış: “İmamoğlu mal varlığını açıklasın” diyor. Bakın bu iddiaların iddiacısı değilim. Herkes neyle karşılaşacağını bilsin.. Eğer yetim malına el uzatmışlarsa, karşılığını görürler. Her şeyi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var. Bir din günü var. Misgal-zerre kadar iyilik yapan da görecek karşılığını, kötülük yapan da. İftira eden de görecek günü, iftiraya uğrayan da! “Zalimler için yaşasın cehennem.” Değilse, kimse üstüne alınmasın bu sözleri. “Para onda çok” diyor, tanıdığım biri. Orada oturuyor. “Bataklığa inşaat ruhsatı  diye not düşmüş. “Mevcut, yerine seçilen başkan onun gizli kasası” diyor. CHP’lileri de yakından tanıyor bu arkadaş ve diyor ki: “Esenyurt eski belediye başkanı N. Kadıoğlu’nu araştırıyorlar. Damat üzerinden gidecekler. Erdoğan’ı vurmak için B. Yıldırımın oğlu üzerinde çalışıyorlar.” Keşke hepimiz hatamızdan dönsek, tevbe etsek bazı işlerden. Neden inatlaşıyoruz.

Bana bunları anlatana göre, istisna kaideyi bozmaz ama, “bu işlerde neredeyse temiz kimse kalmadı”. “Rüşvet almadığı kimse kalmadı.” Sosyal media’da yazılıp çizilenler zaten artık hesaba kitaba gelmiyor. Bir arkadaş facebook’dan, İmamoğlu’nun karakol basma görüntülerini göndermiş, Kanal 24’den. Başkanın adamlarının “Bonzai satıyor” suçlaması ile birçok masum insanı işinden-yerinden ettiğini söylüyor. İmamoğlu Karadenizli ya, Karadenizliler de bölünmüş. “İmamoğlu yalnız değil” diyor. Kim kimden habersiz yapıyor ki, yapabilir ki bu işleri! Bir belediye başkanı bu işleri yapıyorsa, genel merkezi bu işlerden habersiz olamaz. Milletvekilleri de, il teşkilatları da.  AK Partililer de İmamoğlu için dosya hazırlıyorlardır. Bir arkadaş “CHP’li belediyeler, Büyükçekmece’de Akgün’le ilgili bilgi - belge” soruyor. O da Trabzonlu. Bu konularda ne kadar çok Trabzonlunun adı geçiyor. Akgün de İmamoğlu da Trabzonlu imiş.

Biri “Çebi’den başlasınlar” diyor. “Beylikdüzü - Gürpınar belediye başkanı akıl hocaları idi, bunlar onun açtığı yoldan ilerliyor” diyor ötekisi. Bu iddialara inanmak istemiyor insan. Kimsenin daha çok günah işlemesi beni mutlu etmez. Ama bunlar olmuşsa, bilsinler ki, siyaset, onlar için “dua ile istenen bela”ya dönecek, onlar kim ise! Bugünler daha fırtına öncesi sessizlik. Bunun arkası gelecek. GS’nin aylık toplantısında konuşulanları duydunuz değil mi! Allahım bize, zalimler topluluğuna karşı güç ve kuvvet ver. Sabır ver bize.

Ben bu karmaşa, kavgadan rahatsızım. Aslında AK Parti de, CHP de yıpratılıyor. Yeni bir siyasi oluşum için zemin oluşturuluyor. Sadece iç politika yeniden dizayn edilmiyor, kapsama alanı içinde İsrail de var, Kıbrıs da. Ege de var. Biz gözlerimizi teröre ve Suriye’ye çevirdiğimiz bir zamanda bölgede başka şeyler de oluyor. Ama iç siyasi cedel’den çevremizde olup bitenleri bile göremiyoruz.

Ben bu süreçte öfkeyle kalkanların zararla oturacaklarını düşünüyorum. Öfke aklı zail eder. Ben “seçimi nasıl kazanırız” diye bakmıyorum. Bu çok açık ve net. “Allah’ın rızasını nasıl kazanırız” ona bakıyorum. “Bir kişi ya da topluluğa olan öfkemizin bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemesi gerektiğine” inanıyorum. “Haklı olmak, kimseye haksızlık etme hakkı vermez”. Haksızların da hakları olabilir. Bize düşen adil şahidler olmaktır. Tamam yanılabilirim ama, ilkem bu. “Zalim babam da olsa, mazlum düşmanım da olsa”. Ben birçok konuda “Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabileceğine” inanıyorum.

CHP ve AK Parti’yi yenide dizayn edecekler, onun için tarafları birbirine kırdıracaklar” diyor birileri. Yani bir operasyon yiyor olabiliriz.

Şişedeki cin çıktı. Pandora’nın Kutusu açıldı. Ortalık çamur deryasına dönecek. “İmamoğlu” diye sokağa çıkan sanatçılar, tencere - tava çalanlar daha durun, bakın, neler olacak. Bu işe ecinniler karıştı. ABD, AB, NATO, FETÖ, HDP, herkes bu işe bulaştı. Herkes Makyevelist oldu sanki. Rakiplerini yıpratma, caydırma, bastırma için kimse merhamet etmeyecek. Elinden geleni arkasına koymayacak.

Biri not göndermiş. “İmamoğlu’nun Portakal üzerinden Soros’la bağlantılı” olduğunu söylüyor. Fox Tv benden alıntı yapıyor ya, onu hatırlatıyor bir yandan arkadaşımız. İmamoğlu - FETÖ ilişkisinden söz eden var, Aziz Sancar ile  ilişkisinden, ABD ile temasından söz eden var.

Oda Tv, A. İhsan Karahasanoğlu’yla olayı farklı okumamız üzerinden bizim karşı karşıya geldiğimizi söylüyor. Bunu görünce hemen Twitter’den şu mesajı attım: “Değil mi saflarımız sık, istikamet doğru. Ben fikrimin misyoneri değilim. Beni okuyan Ali İhsan kardeşimi de okusun. Kendi kararını kendi versin. Kimse kafasını kimseye kiraya vermesin. Biz karşı karşıya gelmeyiz. Farklı düşünüyor olabiliriz. Yanılabiliriz de. Bize doğru gelen yanlış, yanlış gelen doğru da olabilir. Bunlar akli konular. Karşı karşıya değil yan yanayız. Kurul yanlış teşkil edilmişse esasen mevcut durumdaki ihtilaftan önce esas olan bu konuda yasa yapıcı iradenin endişesini esas almak gerekir. Bu da seçimin temel güvenliğidir.

YSK gerekçeli kararı açıkladı. Ben müracaata bağlı olarak talepleri incelerim diyor. O zaman buyurun yeni talep geldi. Bu dar yorum sebebiyle bu işler bu kadar uzadı. Onun için “Efradına cami, ağyarına mani” dedim. YSK “İlçeler için ihtilaf sonucu değiştirecek nitelikte değil” diyor. Onun için ilçelerde iptal kararı vermemiş, ama toplamda Anakentte sonucu değiştiriyormuş. Buradan yola çıkınca, o zaman doğrudan bu olguya dayalı yenileme kararı verilirdi, ama bu defa bunu seçim kurullarının teşkilindeki hukuksuzlukla ilişkilendiriyorsunuz. Bakın bu karar başka alanlara da sirayet eder. Geçmiş seçimlere de uzar bu. Ben bunun mantığının açıklanması gerektiğini söylüyorum. AK Parti lehine sonuç oluşturacağı düşünülerek kendi içinde “sirayet marazı” taşıyan bir kararı niye savunayım. Zaten YSK kararı şöyle ya da böyle kesin.

AK Parti yönetimi herkesi kazanacağız diyor, ama öte yandan, sokaktaki, Media’daki ve sosyal media’daki, “öl de ölelim, vur de vuralım” kafasındaki  kapı kulları” herkese saldırıyor.

Geçen gün Nihat Genç bu konuyu ele almış. Genç diyor ki: “Sandık Kurulu Başkanlarını ben atamadım, suçlusu da ben olamam.” Bakın bu iş bu hali ile “kara mizah” halini aldı. Kimse Ramazan Ramazan milletin sinir sistemi üzerinde trampet çalmasın. Kimse hiçbir zaman “Korka korka ve dürüstçe doğruları söyledim” demesin bu memlekette. Hep birlikte bu korkuları üretenlerin üzerine gidelim. Rüşvetçilerin, hırsızların üzerine gidelim.

Bu üslup, bu gidişatla, kim kazanırsa kazansın, Siyaset kaybeder, Türkiye kaybeder. Kim kazanırsa kazansın, ben kaybederim!

Sahi, bugün gelinen noktada Borsada, piyasada, dövizde durum ne. Sahi, Ramazan’da gıda fiyatlarındaki artışın asıl sebebi muhtekirler mi, maliyet artışı mı, tüketimdeki artış mı!

Neyse, durum bu. “Dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım.” Bilmem derdimi anlatabildim mi. “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!”

Bakın bu işler ahlaki bir zemine çekilemezse, ortalık çamur gölüne dönecek. Bu iş burada bitmeyecek. Tartışma, baskılar, meydan okumalar devam edecek. Olan millete, olan memlekete olacak. Bu dil değişmeli. Bu üslub değişmeli, bu mantık değişmeli.

Bu arada geçen günki yazımda, “Sahi Kılıçdaroğlu, Gül ve İsrail maslahatgüzarı ile ne görüştü, geçtiğimiz günlerde.” Sanki Gül İsrail maslahatgüzarı ile görüşmüş gibi bir anlam da çıkıyor. Bu iddia daha önce günlük bir ulusal gazetede çıkmış ve tekzip edilmiş. Akit Tv’de sunucu arkadaş böyle bir haber olduğunu söyleyince bu ifadeyi daha sonra köşemde dile getirmiştim. Abdullah Gül konuyla ilgili olarak aradı ve Filistin konusundaki hassasiyetini dile getirdi ve “asla böyle bir görüşmenin olmadığını” söyledi. Düzeltir, özür dilerim. Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SevgiSevgi1 ay önce
  Hocam bu nefret dili bizi yönetenlerde varken vatandaslari düsünüpde ekononomiye doneceklerini sanmiyorum onlarin keyfiyerinde vatandas neolursa olsun hele bahceli hocam artik bitmis sacmalamaya basladi yakinda öcalan avukatiyla görüsmeli diyorda yakinda cözüm surecide derse şaşmayın kendi utanmada actigi iftari bahsen gazetecilerde cabasi nereye gidiyoruz bütün gazetecilerbirilerine yaranma pesindebukadar demokratik ülkeyizbahceli artik bence siyaseti birakmalicumhur baskanin kankisi olmusduyadanısmani olsun bizleri uzüyor akepeli oldu satenolsunda milleti kinsarak bölmesin inandırici biryanidayok saten
 • OkurOkur1 ay önce
  Bu kadar mı yani.Siz bir yerlerde postu olanlar,size serbest mi? Kişinin hakkında atarsın atarsın atarsın sonra da bir özür, bitti,bu mu yani...yahu gybet çokta kötü değilmiş.Kime inanalım biz.Yada böyle bir din ,veya Müslümanlık hiç yoktur.Bunların çok azı mümin, gerçek İslam'ın izleri bunlarda yok mu...
 • Mustafa BozdemirMustafa Bozdemir1 ay önce
  Abdurrahman abi......NEDEN en nazik dönemlerde özellikle seçim süreçlerinde kafa karıştırıcı dil kullanıyorsunuz! Eleştirmeyin” demiyoruz elbette fakat sizinki eleştiriyi aşan, hedef şaşırtıp boşluğa iter gibi bir durum.. İçeriği ürkü, korku barındıran, umutsuzluğa iten bir dil! Okuyucuyu tedirgin eden, şevkini kıran... Peki Ya bizler etkilenir de mesafe açarsak, uzaklaşırsak partimizden? Ya şüphe virüsü düşerse Liderimize karşı? Bu durum Türkiye’nin hayrına mı olacak?! Kimi yazılarınıza sıkıştırmış olduğunuz; “Belki de Yanılıyorum” sözü sizi kurtaracak, ya da masum mu kılacak mı?! Daha önce de sorduğum gibi; Öner’iniz nedir, kime oy verelim?! Bizi kim yönetsin? Henüz alternatifi yokken ülkeyi başıboş mu bırakalım, bu mudur çare?! Gerçekten anlayamıyoruz sizi, yoksa Yılan Hikâyesi gibi bir durum mu var aranızda? KALDI ki olsa bile, ülke meselelerinden büyük olamaz! Sizden böyle ayrıştırıcı yaklaşım DEĞİL; yapıcı, toparlayıcı, yol gösterici yazılar beklerdik! Yanlışlarını; daha özel daha etkili birebir görüşmeler yaparak, bir şekilde iletişim kurarak; olmadı, mektup yazarak anlatabilirdiniz.. YALAN/YANLIŞ KULAĞINIZA GELENLERİ TÜM DÜNYAYA İFŞÂ ETMENİN GETİRİSİ NEDİR?! Kalem; YIKMAK için değil, İNŞÂ etmek için kullanılmalı! Siz bunu herkesten daha iyi bilirsiniz, bkz.M.Yazıcı
 • musamusa1 ay önce
  Sayin Dilipak, yazinin içerigini ve kurgusunu (duygularin ifade ve insaa edilis biçimi) okuyunca, öyle belli ediyorki kendini, sadece yazmak için yazdiginiz ve maalesef sizinde tehditlere karsi hem korktugunuz ve boyun egdiginiz ortaya çikiyor... Bu tecrübe ve yasanmisliklara yazik degil mi?Burasi, RTE, AKP, Bakanlar, TC, hepsi geçici, gerçek ve hiç geçmeyecek olan ise Allah´in bahsettigi ama sadece hür iradeli ve temiz imanli insanlara olan yeridir... Siz de biliyorsunuz ki, RTE ve Bilal´in arasinda geçen "oglum paralari sifirladin mi, geliyorlar" konusmalarinin gerçek oldugunu... Yazik, sadece bu yüzden islediginiz günah, belki de günahlarin en büyügüdür...
 • ahmet demirahmet demir1 ay önce
  hele şükür imamoğlunun trabzonlu olduğunu ve trabzonlu işadamlarınınbu işin içinde olduğunu görüp yazabildi yorumda yazılacak çok şey var ama yazamıyoruz
 • ACLUNACLUN1 ay önce
  ABD, İsrail istikrarsizligi istiyorlardi. Onlarda gereken cevabi aldilar
 • HaydarHaydar1 ay önce
  İmanın yerini bol bol amel le dolduranlar bu camur deyasından nasıl kurtulacak. Tevhidsiz itikatsız ğırtlağa kadar şirk için de camur deyasından çıkış dünyanın amelini yapmakla olmaz.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Biz karşı karşıya gelmeyiz. Bence bu söz çok iddialı bir söz Sayın Dilipak. Resulullah Muhammedden sonra Müslümanlar nasıl karşı karşıya geldiler.Hatta Halife Ali döneminde müslümanlar iki savaşta birbirlerini öldürdüler. Biri tarafın başı Resulullahın Damadı bir tarafın başı ise Resulullahın eşi. Ellerinde orjinal Kur'an sahifeleri olmasına rağmen ve o sahifelerdeki ayetlerde haksız yere bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir demesine rağmen birbirlerini acımasızca öldürdüler. Bunu her zaman hatırda tutmak lazım.
 • hi lalhi lal1 ay önce
  sayın dilipak siz fahrettin altunun saatini gördünüz mü apple watch:)
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Tahminlerde bulunmaya çalışmak lazım.Ankara ve İstanbul için akpartinin elinden almak için çalışılmış gibi görünüyor. İçeride işlerinden edilip hapislere atılmayan fetöcülerin bunda parmağı olabilir. Tabii istanbul hatta ankarada seçimlere hile karıştırılmış olsada akparti seçimin iptali için bastırmayacaktı.Bu bir tuzak olabilir.Şimdi eğer ekrem imamoğlu istanbulu tekrar alırsa o zaman CB lığı için erken seçime yönelik baskı artırabilirler.Eğer kazanamazsa o zaman Akpartinin karşısında 2023 de güçlü bir CB adayı haline gelecektir. Yani akparti seçimleri iptal ettirmeyecekti. Valla bundan sonraki süreçte derin abd-pentagon-cıa kaos üçlüsü daha da bastıracaktır. Dolar saldırısıyla içeride bir çatışma kıvılcımı ateşlemeye çalışacaklar .Bu arada terör de yeniden sınırlardan içeri girmiş durumda .Bu durum artarak devam ederse iş gerçekten çok ciddi bir hale gelebilir.Bir yandan ekonomideki bozulmalar bir yandan terör kıskacı CB ve Akpartiyi çok zor durumlara düşürebilir. Yani Kur'an her işte aklınızı kullanmayı söylüyor. Aklını kullanmazsan Türkiye abd nin tekrar kucağına düşer.Bu sefer kurtulası da zor olacaktır. Umarım akıllı davranırlar da bu işte sıyrılırlar. Karşınızda abd var her işi değişik enstitülere planlayarak yapmaktadır.Bizim içimizdeki her şeyi çok iyi bilmektedir.İnternette yaptığımız bu yorumlar dahil bütün bilgiler abd ye akmaktadır.
 • Mahir Sinan dikenMahir Sinan diken1 ay önce
  Sayın A.DİLİPAK Hocam hocanın biri bir kadinla ilişki yaşıyormuş kadının oğlu bu hali baba hoca anamı ... Demiş adamda Allah büyük evladım deyip dururmuş her defasında babası öyle deyip sürüyormuş çocuk ensonunda dayanamayıp hoca minaredeyken merdivene yağ dökmüş hoca inerken ayağı kaymış düşüp olmuş çocuğun babası oğluna demiski bak oğul gördün Allah hocanın belasını verdi çocukta baba ben olmasaydım hoca daha anamı çok bellerdi .selam ve dua ile
 • UmutUmut1 ay önce
  Hocam herkes bukadar bir birine düsüren akepe siyaseti basda ıcisleri bakanıkin nefret herkesi cehepeli gorüyorlar hayir artik vatandas sirtina yüklenen yüku tasıyamiyor gecim derdi aldi basini gitdiyor ekonomi sifir hersey ates pahasi askeri ucrete zam yaptik diyorlar eridi gitdi emekli dersen oda öyleissizlik mi lyonlarcavekil maası yetmiyor diyorlar bizler ölelim ozamanbu bakan soylu damatve bilal dahala istanbulu geri almak derdindeler istanbulu uyandi buseferde calarlarsa soka cokan vatandaslari öldureceklermi ysk bu vebalin altinda kalkacakmikediler tirafoya kacmısdi muhursuz oylar sa yi ldiniye emekli etmediler ysk badkaniyla bazi üyeleri tabi onlari sindirmek kolaydi onceki secimlerdeyedikleri icon tatile cikmik sadi bey zehir sokki m olsun yedi kleri AMA BİZ DIYORUZĶİ ALLAH VARUMUT KESİLMEZ HERSEYÇOKKKKK GÜZEL OLACAK
 • kemal akalpkemal akalp1 ay önce
  Gül'ün Kılıçdaroğlu ile yakın zamanda bir yatta görüşmesi iddiası var bu doğruysa Gül sadece nankörlük yapıyor demektir
 • Yalniz kurtYalniz kurt1 ay önce
  Hocam bir sen durustsun dogrusun . Bu camiadan bir senin yazilarini takip ediyorum.
 • AlperAlper1 ay önce
  Başkalarının hatası,müslümanların erdemi değildir.Ekenomiyi,demokrasiyi,hukuk,u İmamoğlu mu yönlendiriyor yoksa,İslamcılar diye seçtiklerimizmi?Neyi eleştirdiysek,daha beteri oldu,yağmurdan kaçarken dolu.Bu arada ,peygamber kamu malı yiyenin cenaze namazını kılmamış ama müslümanım diyenlerden hiç kamuya dadanan olmadımı?Kimsenin cenazesi geri cevrilmedi ama ehli sünnetiz diyen hocalar da kimseyi konuşturmaz..Nerden türesi sayısız dolar milyoneri,milyarderi?Daha dün elbise alaçak para bulamayanlar,servet içinde yüzmüyormu?
 • AlperAlper1 ay önce
  Dün gece sahur vakti fırına pide almaya gittim.Normal zamanda aldığım pidenin boyutu yarıya inmiş ,aynı şekilde gramajıda yarıya inmiş!Fırıncı ya sordum kardeş bu ne ?Bana cevaben dediki abi napalim bize böyle talimat geldi.Ne talimatı ,fırıncılar odasını talimat verdi dedim oda evet dedi.Şimdi bu küçük örnekten anlayın neler olup bittiğini,herkes bir yerden hükümete zarar vermek için var gücüyle çalışıyor.Maksat hayat zorlaşan ve insanlar isyan etsin halk birbirini kırsın.Şunu kimse unutmasın bakın ben bir kürdün Bir devlet yıkılırsa yüzlerce devletçik,gurup,çete vb.turevleri meydana çıkar.Degil çocuğunuzu hastaneye,okula vb göndermek,yiyecek ekmek bulamazsınız.O yüzden herkes aklını başına almalı !bu tür karışıklıklar sadece ve sadece Amerika'ya,İsrail'e,Avrupa'ya ve PKK ya yarar.o yüzden diyorum ki herkes aklını başına alıp boş seralara kapilmasın yoksa iş işten geçtikten sonraki pişmanlık fayda vermez!
 • Ali ERENAli EREN1 ay önce
  Sevgili Abdurrahman Bey! Yazılarınızda arada bir tekrar ettiğiniz "Efradına cami ağyarına mani" kaidesinin doğrusu şöyledir: EFRADINI CAMİ AĞYARINI MANİ. Selam ve hayırlı muvaffakıyet dualarımla.
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Hatırlarmısınızbiz bir zamanlar ORUÇ TUTAR , İFTAR EDERDİK... TOP ATILIR, EZAN OKUNUR, bizler iftar ederdikmilletçe.... Teravih telaşıolurdu,sahura kadaryer içerkaynatırdık.... İFTAR. SOFRALARIHENÜZDAHAMİTİNGMEYDANIOLMAMIŞTI..Derkenbütünrenkler kirlendi, önceliği beyazaverdiler.... ÖNCEEKMEKLER BOZULDU, SONRA HERŞEY...
 • Rumeli-MKRumeli-MK1 ay önce
  Ben Akit ağilesiyle tanıştığım 1997 buyana takip ediyorum . Orucluyum bu yüzden yazdıklarıma dikkat ediyorum .RahmetliHasan karakaya abimiz hayatta olsaydı bu olaylar karşısında birilerine nasılnasihatlerde bulunurdu diye düşünürüm.Bizler hesap gününe inanan mücadeleci Müslümanlarız,biz Hakkın ve Mazlumun yanında olacağız bu dava Türklükten ve Kürtlükten daha büyüktür.Akit ağilemdeki sevgili yazarlar hakkınızı helal edin BEN hepinize eğer varsahelal ediyorum ! RABBİM bizlere Mescidi Aksaya sahip cıkacak İman versin...
 • Sucuklu YumurtaSucuklu Yumurta1 ay önce
  Hocam saygılar. Bir insan samimi bir şekilde oruç tutup, namaz kılıp oyunu AKP dışında bir partiye veremez mi? Mesela CHP , IYI parti, Saadet partisi? Müslümanlık AKP bin tekelinde mi? Hocam adaletin olmadığı bir toplumda herkes müslüman olsa neye yarar?SaygılarımlaNot: Her ne kadar kibar, saygılı yorumlar yapsamda gazeteniz çalışanı Ali bey in köşesi yorumlarımı yayınlamıyor. Yani kendi çalıp kendi oynuyor köşesinde.
 • hamidohamido1 ay önce
  Allah cc. Kulunu başı boş bırakmadını bildirirken,Devlet suç işleyenlere dokunmuyor.Daha bu günlerimiz iyi günler. Bu sistem bu kanun bu kurallar la garibin fakırın anası ileride daha çook ağlayacak...
 • SerdarSerdar1 ay önce
  ÇİFTLİKBANK ta insanları böyle kandırdı zaten.YA ALLAH BİSMİLLAH DEDİ , AÇILIŞLARDA HOCALARA KUR-AN I KERİM OKUTTU.CENABI ALLAH BİZİ UTANDIRMASIN DEDI.BU MEMLEKETİ DIŞ GÜÇLERE VE YABANCI LARA ESİR ETMEYECEZ DEDI.TRİLYONLARI TOPLADI VE KAYBOLDU.ANLAYANAAAAA
 • ÜLKELİÜLKELİ1 ay önce
  sayın Dilipak ben 1995'ten beri sizi takip ediyorum hiç bu kadar savrulduğunuzu görmemiştim yazık gerçekten yazık siz kendinizi düzeltene kadar bundan sonra yazılarınızı okumayacağım sizi takip etmeyeceğim sizi yakında KARAR GAZETESİ GİBİ ÇIKARCI BİR GAZETEDE GÖRÜRSEM ŞAŞIRMAYACAĞIM
 • MevlütMevlüt1 ay önce
  Hocam maşallah yazıda herkese bi nazar boncuğu dağıtmışsınız, sürekli "biri bana dedi ki" demişsimiz, hocam kimdir bu birileri? Mal varlığı konusuna hiç girme istersen sizin mahallenin Reisi zararlı çıkar.Selametle
 • VefaVefa1 ay önce
  20 yil onceki Anadolu Kaplanlarimiz birer birer Anadolu cakallarina donduler........ Hele Karadenizliler ulkeyi iligine kadar emdiler..........Savundugumuz butun degerlerimizi cignedik ve kirlettik....... cok yazik... Hemde cok yazik oldu.
 • SerdarSerdar1 ay önce
  Dün akşam FOX TV de bir haber vardı araç konvoyları ile alakalı RECEP TAYYİP ERDOĞAN heryere yaklaşık 60 araba ile ki hepsi ortalama 3000 4000 motor içim cız etti müslüman bir CUMHURBASKANI ÖLÜM KORKUSU YÜZÜNDEN KORUMA ORDUSU İLE DOLAŞIYOR
 • ülkeliülkeli1 ay önce
  sayın Dilipak sayın gül ne zamandan beri Filistin konusunda duyarlı oldu biz hiç görmedik siz ne zaman gördünüz sayın gül 367 yi bile unuttu 28 şubatı unuttu şimdi kendini dış güçlere ve Kemal kılıçdaroğluna yamamaya çalışıyor ŞENERLEŞEN GÜL ve DAVUTOĞLU bugünden sonra muhafazakarlar için bitmişlerdir
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri sırasında söylediği sözleri akla getirdi. Erdoğan, 24 Haziran'daki seçimler sırasında yaptığı bir konuşmada, ”24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin. Ondan sonra bu faizle, şunla, bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz” demişti.
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS1 ay önce
  Sayin Dilipak,ne demek istedigin ya da ne demek istemedigin son yazilarinda pek belli olmuyor.Ancak yazinin tasidigi psikoloji koministlikten liberallige ve ya Ataturkculuge gecmeye(terfi etmeye) karar kilmis ve bunun icin anlamsiz cirpinislarin icine dusmus eski marxistlerin psikolojisi ile ayni!Dikkat et,ayagin her dakka kayabilir,emperyalisti hafife alma,senden once ne ayaklar kaydirdi o!
 • Ahmet AkınAhmet Akın1 ay önce
  Abdurahman Dilipak beyfendiyi yılardan beri okurdum.Kendisinin sağduyulu,Allahtan korkan,kul hakkına dikkat eden biri olarak düşünürdüm.Çamur deryasında yüzmek yazısını okuyunca şaşırdım.Adrurahman beyde,güçlünün,haksızın yanında yer almış.Bunabir müslüman olarak üzüldüm.
 • 1944doğumluakpartiüyesibirteyze1944doğumluakpartiüyesibirteyze1 ay önce
  Sayın Dilipak" “Bir kişi ya da topluluğa olan öfkemizin bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemesi gerektiğine” inanıyorum." Buna sadece sizin değil müslümanım diyen herkesin inanması gerekir bu bir ayettir.Maide Sûresi 8. âyet; “Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.”Ayet herşeyi söylüyor. Bir daha ahiretinizi düşünün dememe gerek yok ama bir işitmeme ve körlük içinde olduğu için insanlar söyleyeceğim. Ey müslümanlar Allah(CC)'tan kormuyor musunuz? Kulaklarınızı tıkayıp gözlerinizi kapayıp size her söylenene inanıp bir de vicdanlarınızı susturuyorsunuz. Dinleyin araştırın. Sadece bir taraftan aldığınız haberlerle yetinmeyin. Hiç kimse hatasız değil. Hataları görün. Araştırın soruşturun.Bu yaşa geldim böyle bir şey görmedim. 
 • ANADOLU KARTALIANADOLU KARTALI1 ay önce
  üstadım bu chpliler hakkında böyle muğlak ifadeler kullanmanı yadırgıyorum neden çalınan oylar hakkında bir şeyler söylememeni halen anlamış değiliz.
 • lepidopterlepidopter1 ay önce
  “Bir kişi ya da topluluğa olan öfkemizin bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemesi gerektiğine” inanıyorum. demişsiniz Allah rızası için soruyorum Bankaya para yatıranlar ceza alırken milyonları verenler kurtuluyor sizce Allah bunu Adalet olarak kabul edermi?
 • Yetkin MuratoğluYetkin Muratoğlu1 ay önce
  Sayın Dilipak, sayın İbrahim Karagül'ün Yeni Şafak'taki bugünkü yazısını da lütfen okuyun.Bu işlerin bir de can alıcı o boyutları var.
 • okurokur1 ay önce
  bay abdurrahman isimli yorumcu,sen yalancısın senin oturduğun yerde ezan sesi yoktur,çünkü ezan sesini hasta ve çocuk var bahanesini genellikle ezandan tümüyle rahatsız olanlar yapıyor.o yüzden siz oturduğunuz yerin camisiz olmasına özen göstermişsinizdir.yazıyla hiç alaksı olmadığı halde her fırsatta ezana,dine,mukaddesata saldırmayı,şirin gözükerek iftira atmayı ne kadar çok seviyorsunuz!!!
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  İslami bir yönetim gelmedikten sonra hepsi boş hikaye
 • ahmet ahmet 1 ay önce
  akp ve chp çorba olmuş, dışardan birileri habire TUZ döküyor MHP de KEPÇE olmuş.sonuçta bu çorbayı bu MİLLET İÇEÇEK.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Asıl çamur deryasinda chpkk ve vatan hainleri var gül denen masonlarin adayından özür duyuyorsun amma erdoğan a yaptığı n saldırılar için özür dilemiyorsun bu yaşta nefsin kölesi asıl sen olmuşsun gelinin diplomasını bile erdoğan sayesinde aldin
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Malesef akıllarını kiraya vermiş milyonlarca şuursuzlardan bahsediyorsunuz, zira bunlar bataklığın sağında solunda debelenerek bizi bu bataklığın içine çekmeye çalışan gayri milli parti ve hereketlere inanarak gözü kapalı bataklığın içine atlıyorlar. Rizeli veyahut Trabzonlu olmak demek hata yapamaz anlamına gelmez. CHP ve AKP bunlar kesinlikle milli partiler değiller. Cumhur ittifakı, Millet ittifakıbunlar hepsi hava civa, zira asıl tehlike bu Liberalizm denilen bozuk düzene inanmış olan bu proje partilerinin arka planda İBLİS ile kurmuş oldukları ittifaktır . CHP nin inkılabları ve MHPve AKP nin AB reformları iblis ile yapılan ittifak neticesinde uygulanan reformlardır. Bunlar sadece narkoz modusunda günü kurtarmaya çalışan gayri milli partilerden ibarettir. Gayeleri ülkeyi ve AB yi yöneten siyonist ve masonik derin gücün rızası doğrultusunda misyonlarını yerine getirmk, yani YENİ DÜnya düzeninin altyapısını sağlamlaştırmak. Aslında bu Liberalizm nizmina inanmış olan bu iki gayri milli partiler birbirlerine göbekten bağlılar fakat mısyonları gereği birbirleri ile muhalefet etmeleri gerekmekte, zira bunlar insanları birbirleri ile muhalefet ettirerek, devleti dünyada olan gelişmelerden dışına çekerek oyalamaktan ibarettir.Kısacasısiyonist derin güç etrafımızı askeri olarak kuşattı . İçeride de aynı sekilde uzun zamandır proje partileri tarafından kuşatılmış vaziyetteyiz, zira sağı da gelse solu da gelse hep derin gücün rızası doğrultuşnda ekonomik, sosyal, eğitim alanlarında, hukuki alanlarda ülkeyi ve milleti kontrollü bir şekilde uçuruma doğru sürüklemekteler. Fakat biz Kalpleri kararmış, kulakları işitmeyen ve gözlerinin önüne perde çekilmiş sefihlerden ibaretiz. Halbuki bu bozuk düzenin ürünleri olan bu gayri milli partilerin hainlikleri hertareaflarından akmakta ve bunları fark etmemek mümkün değil aslında. Allah im bizi akilsizlar yüzünden helak eyleme.Malesef insanlarımız kendi belalarının üzerine koşar adımlar ile ilerlemekteler.
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, ülke ekonomi olarak dibe verduren.Türk lirasi deger kaybediyor. Piyasalar durgun, asgari ücretlilerin cebindeki paraHer gün eriyor. Yatirim, üretim yok, tüketerek büyüyoruz.Insanlar borclu, bunlar ortada iken bizim ugrastigimiz konuya bakin.Türkiye de adalet yok edildi.Kamplasmalar basladi. Döviz Aldi basini gidiyor.Aklimizi basimiza alalim, önemli olan Türkiye nin gelismesi, insanlarinin mutlu olmasidir.Hepimiz ayni gemideyiz, gemi batarsa Sen su parti ben bu partidendim kurtarmaz.Demedi demeyin.
 • mehmet Dilmehmet Dil1 ay önce
  sayın Dilipakgörüşümüz düşüncemiz aynı değil ama sizin inanclı bir müslüman olduğunuza inanırım Şimdi seçimler var iptal size göre doğrumu doğru ise aynı zarftan cıkan 4 oyda 3ü doğru bir tanesi hileli nasıl olur.bir konuda hırsızın dini dili siyasi görüşü olmaz şu andaki yöneticilerin çocuklarının durumunu açıklamaları gerekir.
 • AZİZ DURGUTAZİZ DURGUT1 ay önce
  HEY GİDİ DİLİPAK ÇAMUR DERYASI DİYORSUN AMA SENDE LASTİĞİ ÇAMURA KAPTIRMIŞSIN FARKINDA DEĞİLSİN YAZDIKLARIN NE YAZIKKİ KARDEŞLERİNİ ÜZMEKTE ANCAK KAFİRLERİ VE MÜNAFIKLARI ÇÖK SEVİNDİRMEKTE
 • Mehmet kurtoğluMehmet kurtoğlu1 ay önce
  Bir gün mutlaka Allahın ipine sımsıkı sarılacağınasıratimüstakimde yürüyeceğine inanmak istiyorum
 • Bir OkurBir Okur1 ay önce
  Sayın yazargözlemlerini paylaşarak okurlarını bilgilendiriyor uyarıyor. Günümüz gerçeklerinden rahatsız olanlar at gözlüklerinden kurtulamayan bilinçsizler ya da iktidardan cöplenen muhterisler...
 • ünsalünsal1 ay önce
  Hz aliye sormuşlar ey emiril müminin sizin zamanınızda kargaşa kaos,isyan, başkaldırı, zulüm.adaletsizlik ve hukuksuzluk zirve yaptı.Daha önceki halifeler döneminde böyle iç kargaşa hiç görülmedi. dediler. H z ali ise onlara hitabeninsanların fıtratı bozuldu. O dönemin insanlarını getirin ben daha iyi yönetirim demiş.Toplumun bugünkü fotografı malesef bu,kimse nin elinde sihirli bir degnegi yok.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Abdurrahman bey siz de bilirsiniz SIRÇA KÖŞKTE OTURUYORSANIZ ETRAFA TAŞ ATMAYIN derler. İmamoğlu zaten açıkladı mal varlığını. Binali bey de açıklayabilir mi? Bu çağrıyı yapanlar çok zararlı çıkar. Zaten siz de bu uyarıyı yapıyorsunuz galiba. Nerede kaldı yetim hakkı yememek. Nerede kaldı Hz. Ömer adaleti ile övünmek. Bir yandan Hz. Ömer gibi olacağız diye geleceksiniz öbür yandan gelen dedikodular Özal dönemini aratacak. Sahi sizin kulağınıza da geliyor mu bu söylentiler? Yoksa Gül ve Davutoğlu bu işlerin uzağında kaldıkları için mi gözden düştüler? Elhamdülillah Müslümanın diyenin aklına bu sorular geldiğinde başı çok ağrıyor değil mi? Allah için benim ağrıyor.
 • ÇARE SİZÇARE SİZ1 ay önce
  Siyasi Etik Yasası bir an önce çıkarılsın. Sağımız da solumuz da çok kirli... Para, kadın, makam bizi bozuyor. Kişilere güvenmeyi bırakalım. Güvenebileceğimiz bir sistem kuralım. Denetime açık, şeffaf..Gerçi Siyasi Etik Yasası bir ara çıkacaktı sanki... Önce CHP sahiplenmişti. Aradan zaman geçti AK Parti üzerinde çalışmaya başladı.Hafızam beni yanıltıyor olabilir ve müfteri durumuna düşerim korkusuyla ismini veremediğim biri çıkıp, bu yasayı çıkarırsak il ve ilçe başkanı yapacak adam bulamayız dedi. Ve biz bittik...
 • CobraCobra1 ay önce
  Yani hocam Abdullah Gül Filistin hassasiyeti görüştük diyor biz de yedik bırakın bunlara inanmayıbunlar batı uşağı Türkiye ye bu kadar düşman olan birilerinemi inanalım telefon açtı diyemi inalanın bırakın bu işleri
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  TAŞIDIĞIMIZ İMANİ VE MİLLİ KİMLİK,BİZE ÇALIŞMAYI,BİLMEYİ,UYANIK OLUP TEDBİR ALMAYI VE BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRME GAYRETİNDEN VAZGEÇMEMEYİ VE TABİİ DÜRÜST VE GÜVENİLİR OLMAYI ÖĞÜTLER.BİZDEN DE YANLIŞA SAPAN MUHAKKAK OLACAKTIR.MESELE, BUNLARA KARŞI ŞİDDETLİ OLMAK VE İÇİMİZDE BUNLARI BARINDIRMAMAKTIR. TÜRKİYE GİBİ ÇALKANTILI VE CİDDİ TEHLİKELERE MUHATAP OLAN BİR ÜLKEDE VESAİR YAKLAŞIMLAR İLE,RENKSİZ VE TARAFSIZ GÖZÜKEN DURUŞ İLE HİÇ BİR HİZMET OLMAZ.SADECE KAOS ORTAMINA ,İNSANLARIN BİR KONUDA NET FİKİR SAHİBİ OLAMAMASINA YOL AÇILIR.BU DA MAZLUMU DAHA DA MAĞDUR EDER.ŞEDİT OLANA GÜÇ VERİR.MÜSLÜMAN HER KONUDA NET FİKİR VE TAVIR SAHİBİ OLMALIDIR.YOKSA ,TARAFINA HEP ZARAR VERİR.TARAF DEĞİLSE ZATEN BİR GAYESİ DE OLAMAZ VE O NA DİYECEK BİR SÖZÜMÜZ DE OLMAZ.SİZİN GİBİ KIYMETLİ İNSANLARI ÇOK DAHA NET DURUŞLU,NEFSİNE HAKİM,ÖFKESİNİ BASKILAYABİLMİŞ YAZILARLA GÖRMEK İSTERİZ.SON İKİ GÜNDÜR YAZDIKLARINIZDAN BEN BİR ŞEY ANLAMADIM.NE DENMEK İSTENİYOR İSE ÇOK NET OLUNMALI.BAZI ŞEYLER EĞİP BÜKÜLEREK SÖYLENMEMELİ.İSLAMİ ÖĞÜTLER MÜSLÜMANLARA YAPILIR.EĞER VERDİĞİNİZ ÖĞÜTLERE BAKILACAK OLURSA MUHATAP BİZLERİZ. SANKİ YAPILAN YANLIŞLARI AÇIK OLARAK BİLİYORSUNUZ DA , ÖĞÜTLERİ BU SEBEPLE YAPIYORMUŞSUNUZ HİSSİ VERİYOR.MUHATAP NET BELİRTİLMEYİNCE İKTİDARIN TAMAMI SUÇLANIYOR.SAĞ SEÇMENİN KAFASI ŞİDDETLEKARIŞTIRILIYOR.NE OLUR UYARILARINIZI YAPIN AMA YAPAR İKEN ÇOK NET OLUN.ÖVER İKEN DAHA GENEL İFADELER MÜMKÜN AMA UYARIDA OLAY,KİŞİ,YER TARİFLERİ DE OLMALI Kİ AMAÇLANAN YERİNE GELEBİLSİN.YANİ DOSTANE BİR SONUÇ ALINABİLSİN.YOKSA ,SADECE SOLAKLARI VE BÖLÜCÜLERİ MUTLU EDENBİR DURUM OLUŞUYOR.SİZİ SEVİYORUZ VE HÜRMET EDİYORUZ.ELLERİNİZE SAĞLIK.
 • mahmud bolluk mahmud bolluk 1 ay önce
  gül den özür dillerim amma dikenlerini budayıp dikensiz gül olursa o da olmaz avradı fırçalar
 • Mustafa Rifat ÖnizMustafa Rifat Öniz1 ay önce
  Kusura bakma son zamanlardaki yazılarınla beni şaşırtıyorsun, Karahasanoğlu konuyu gayet güzel açıklamış olmasına rağmen hala daha şüphe yazıları yazıyorsun, en başta oy hırsızlığı var, siz en büyük suçu bırakmış, üstelik suçu örtmek için CHP nin katakulli söylemlerinin arkasına takılıyorsun, yok ayni zarfa 4 oy atılmış diğerleri neden usulsüz değilmiş, mantığa bak buna şarlatan mantığı denir, sanki oylar ayrı zarflara atılmış olsa hırsızlığı kabul edeceklermiş gibi hava veriliyor, olay zaten zarflardan çıktıktan sonra oluyor, hırsız Büyükşehir'de hırsızlık yaptığı zaman büyük balığı avlamış olacak, ilçe Başkanı için yapsa hiç bir tesiri olmadan küçük balık avlamaya çalışacak, bu kadar basit bir konuyu bile algı yönetimi ile sizleri bile aynı kafaya getirebiliyorsa sizi tanıyamamışız demektir. Bir de Ak Partisini eleştirmeniz hep seçim zamanlarına rastlıyor, yani Ak Partisini bir ay içinde düzeltmeye mi çalışıyorsun buna kargalar bile güler, kusura bakma içimizdeki ikiyüzlü AKP'lilerle ayni kefede görünüyorsun inşallah değilsindir, değilsen eleştirilerini ya kanıtla ve partiye bildir, ya da CHP lilerin yazılarını kullanarak Ak Partisine çatma vesilesi olmamaya bak.
 • fatih kamilfatih kamil1 ay önce
  Sayın Dilipak, AkParti ve Erdoğan binlerce doğru iş yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. İnsan oldukları için hata da yapıyorlar doğal olarak. Sen ne iş yaptın Allah aşkına? Hep laf hep laf. Mütevazi görüntünün altında dağ gibi kibir varmış meğerse. Kibir en büyük günahtır.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!Sayın dilipak gördüğü yanlışları kaleme getiriyor ve uyarıyor.Ama bizim muhafazakarlar onları eleştirmesini tahammül edemiyor ve kendini akp nin eğitimli silah şörü gibi görenler de O'na saldırıyorlar niye;çünkü GERÇEKLER ACIDIR.Dünyada en büyük gerçekte ÖLÜM dür.Beyefendiler af edersiniz ama RTE'ye taptıkları gibi tövbe haşa ALLAH'a tapmıyorlar!bu yeni değil epeydir böyle.İşte her şeyin başı sağlık deriz ya bende her şeyin başı İMAN diyorum;imanı zayıf olanın yada hiç olmayanın ne yapacağı belli olmuyor. Türkiyemiz de kirlenmeyen bir yer yok herkes bataklığın bir tarafından kendine bir şeyler bulaştırmış helede siyasetçiyse.Biz kime güveneceğiz,ALLAH diyip oy isteyenlerinsonun da neler yaptıkları ortada,milliyetçiyim diyip mafyalık yapanların sosyalistim diyip insana değer vermeyenlerin durumları ortada.Gariban biz millet te bu siyasetçiler için birbirimizle konuşmuyor komşumuzla,arkadaşımızla kavga ediyoruz.Hatta baba oğlu ile konuşmaz hale geldi.Kısacası kimse için kalp kırmaya değmez,hele bu siyasetçiler için hiç değmez.BEŞ PARA ETMEZ diye bir tabir var ya bence hiçbiri etmez.EY ARKADAŞLAR BU SİYASETÇİLER İÇİN BİRBİRİNİZİN NE OLUR KALBİNİ KIRMAYIN.Değmez...Vallahi değmez.hepsi birbirinin aynısı biri bir gram eksik biri bir gram fazla ama hepsi aynı..ALLAH yar ve yardımcımız olsun.Şehitlerimizin duaları olmasa yemeye lokma vermez Rabbim bize.
 • Mehmet K.Mehmet K.1 ay önce
  Dilipak'ın Bizim mahalle-karşı mahalle ayırımına karşı duruşunu çok sevdim. Bu ülkede kamplaşma sona ermedikçe, her alanda doğruya doğru, eğriye eğri denilmedikçe, insanların huzur içinde yaşamaları mümkün olmaz. Siz düşman sandığınıza bir el uzatın, bakın nasıl göreceksiniz vazgeçilmez bir dost olduğunu.
 • hb38hb381 ay önce
  ZAZA adlı yorumcu bey oy hirsizliğı diyorsun.YSKbile kararinda demiyor.siz diyorsunuz....... Iptal sebebi.Secim kurullarinin yasaya aykiri oluşturulduğu... ..ndeni oysa seçim kurullarınida YSK nin ilce teskilatlari oluşturduğu gerceği.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  doğru mu bu haber?:Suudi Arabistan'da çevreye rahatsızlık verdiği gerekçesiyle ezan sesine sınırlama getirildi. Teravih ve Cuma namazı dışında büyük hoparlör kullanılmayacak. ....Bizde ise son senelerde hoparlörlerinsesi daha da açıldı.hastası var çocuğu var.
 • AYHANAYHAN1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK ELEŞTİRİ ADINA YAPTIĞINIZ DOĞRU TESPİTLERE KATILMAKLA BERABER SİZİN UZUN VE ASLINDA SONUNDA HİÇ BİR ŞEY OLAN BU YAZINIZ SADECE KAFA KARIŞTIRIYOR. SİZE TAVSİYEM ACİZANE GEÇMİŞTE YAPILAN BASKI VE HAKSIZLIKLARLA ŞU AN YAPILANLARI BİR TUTMAYIN MİLYONLARCA İNSANIN GELECEK HAYALLERİ ÇALINDI BU ÜLKEDE SİZ DOĞRUCU DAVUTLUK YAPTIĞINIZI SANIYORSUNUZ FAKAT EMİN OLUN YARIN BU FIRSAT BU İNSANLARIN ELİNE GEÇSE KAT BE KAT FAZLASINI YAPACAKLAR. İSTANBUL SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ SİZE SORUYORUM HER ŞEY AÇIK VE NET GEÇERSİZ OYLAR DA BİLE ONBİNLER CİVARI OY ÇALINMIŞKEN OYLARIN TEKRAR SAYIMINA KARŞI ÇIKANLAR ŞİMDİ SEÇİM YENİLENMESİNE DE KARŞI ÇIKIYOR NEYDEN KORKUYORSUNUZ KAZANDIYSAN TEKRAR KAZANIRSIN AMA OYUN BAŞKA SİZE SON SÖZÜM SAYIN DİLİPAK 50 LİRA ÇALAN 100 LİRA ÇALAN ARASINDA FARK VAR MI ? HIRSIZ YİNE HIRSIZ HALKIN OYUNU İRADESİNİ ÇALMAK İSE BÜYÜK HIRSIZLIK. SİZİN İYİ NİYETİNİZE VE SAMİMİYETİNİZE İNANMAKLA BERABER YAZILARINIZI KARŞI TARAFLARADA YARANMAK ADINA YANLI YAZDIĞINIZI DÜŞÜNÜYORUM SELAM VE DUA İLE.
 • hu hu huhu hu hu1 ay önce
  maalesef hocam güzel dile getirmişsin. siyaset hizmet yarışı değil şahısların bir birlerine saldırı ve taraftarlarını karşı tarafa karşı bileme üzerine gidiyor bu sadece memlekette kutuplaşma kin ve düşmanlık ekmekten başka bir şey değil. oysaki ak partiyi iktidara taşıyan etraftaki yağcı yalaka rüşvetçi yolsuzlukçu sahtekar menfaatçıların oyları değil. diğerlerinin hırsızlığından yolsuzluğundan rüşvet ve fuhşundan ahlaksızlığındanbıkan sessiz çoğunluk denilen sadece sandıkta sesini çıkaranların oylarıydı. tek beklentileri bu pisliklerin son bulması ve hak ve özgürlüklerin önünün açılması memleketteki baskı ve zülmün kalkmasıydı.peki ne oldu hak ve özgürlüklerin önü biraz açıldı. ama asıl sorun olan rüşvet hırsızlık yolsuzluk la maalesef mücadele edilmediği gibi, isimsiz imzasız ihbarların kaldırılmasıyla yasallaşmış oldu. herşey alenen ve serbest yapılmaya başlandı. bunu gören sessiz çoğunluk sandıkta sesini çıkarıp yavaş yavaş yetkiyi almaya başladı. ama ne bunugören var nede düzeltmek için tedbir alan,çözüm ilgisi olmayan yerlerde aranıyor. işlerde gittikçe tersine gidiyor. olan memlekete oluyor. leş kargalarına gün doğuyor kırizden pay kapma yarışı başladı bile.yoksa adam gibi bu kırıterlere uygun yapılanma ve adayla olsaydı, bunlardan tavizi verilmeseydi. reisin meydanlara bile çıkmasına gerek olmadan tek başına iktidar cepte garantiydi.
 • mustafa kayıkçıoğlumustafa kayıkçıoğlu1 ay önce
  Sayın Dilipak Belki övündüğünüz kamyon şöförlüğünü bırakıp yazmaya başladığınız günden beri sizi okurum ama son bir kaç yıldır yazılarınız da ciddi bir hedef kayması gözlemekteydim islami dava yerine dünya ya gizli bir meyliniz gözden kaçmıyordu ancak son bir aydır yazılarınız acaba kime hizmet ediyor diye düşündünüz mü hiç ümmet adına sorumluluğunuzu nereye bıraktınız insanoğlu her zaman hata yapar Adem as da hata yapmışdı ancak siz hataları islama ümmete yüklediğinizin farkındamısınız ciddi bir tedirginlik yaydığınızı biliyormusunuz ancak bu yazılarınız müslümanların zayıf günlerini bekleyen münafık ve hainleri Allah düşmanlarını çok sevindirdiğini söylesem pişman olup kendinizi gözden geçirirmisiniz acaba ben bir dost olarak söyleyeyim bu şekilde devam edersenizkimliğinizi kaybedeceksiniz yazık olacak gelin eski mazlumdan hakdan yana şahsiyetinize dönün münafıkların taşıdığı haberlerle tespitler yapıp tüm ümmeti töhmet altında bırakacak bu çizgiden vazgeçin.Selam ve dua ile.
 • Eski TürkiyeEski Türkiye1 ay önce
  İsrail ile kimler mi dans ediyor? E, hemen söyleyelim: Bu İsrail'in etrafı düşmanlarıyla çevrili idi. Irak, Suriye, Libya ve İran en önemlileriydi. Bunlardan üçü BOP projesiyle birlikte yerle yeksan edildi. Üstelik bu süreçte İsrail TEK MERMİ ATMADAN, TEK ASKERİNİ KAYBETMEDEN, velhasıl hepsini de Müslümanlara ödeterek, kendisi en ufak bedel ödemeden kazandığı inanılmaz zaferinin sarhoşluğunu yaşıyor. Bu dönem AKP'nin Türkiye'de iktidarda olduğu dönemdir. Bu dönemi "saadet devri" diye anacaklar sanırım.Bunların girmek için on yıllardır yırtındığı ama bizim hep engellediğimiz OECD ve NATO üyeliklerinin önünü açtılar. Artık ikisine de üyeler. (Gelecekte İsrail'li bir komutanımız olabilir, şaşırmayın) Ne kadar ilginç: Meğer eski Türkiye bunlara müsaade etmezmiş yahu! Niye ki? Eski Türkiye İsrail dümen suyunda değil miydi? Allah, Allah…Mavi Marmara davalarını kaldırdılar.Suriye'deki nükleer santrali bizim iznimizle, bizim topraklarımızdan geçerek giden israil jetleri bombaladı.Sonunda da "Biz İsrail'e muhtacız" deyip ilişki tazelediler. Bunun için çok değerli Filistin'li misafirlerini kapı dışarı ederek hem de...Bu arada İsrail'in parmağında oynattığı Suudi Arabistan ile "İslam Ordusu" kurup komutanlığını da bunlara verdiler üstelik! Allah’tan yürümedi de büyük beladan erkenden kurtulduk. O günlerde Arabistan’ın niyetleri mi bilinmiyordu? Boşversene bir yıl öncesinde Suudi Araplar hem de İsrail ile ortak açıklamalarında Orta Doğuda bir Kürt devletini desteklediklerini açıklamışlardı.Çok canlarını yaktık biz bunların çok!Eyyy İsrail, sen kiminle dans ediyorsun beeeee!Kürt yönetiminin petrollerini alıp bunlara sattık.Türk tohumunu yasaklayıp tohumları bunlardan almaya başladık. Artık bize ne yediriliyorsa…Şimon Perez’i TBMM’nde konuşturup alkışlattık yahu!Ticaret hacmi en üst seviyeye çıktı.Manavgat’tan su satışını imzaladık.Mayınlı arazileri 49 yıllığına İsrail’li şirkete vermek istediler de tepkiyle geri adım atıldı.Ocak 2004’te Amerikan Yahudi Kongresi’nden “cesaret madalyası” aldı birileri. Bunu alan Yahudi olmayan tek isim.İsrail’i İran füzelerinden koruyacak Kürecik Radar Üssü’nü ülkeye konuşlandırdı.Bölgenin en büyük kola fabrikasını törenlerle açtık.İsrail ile en civcivli zamanlarda kamuoyunun boykot taleplerine “Aman ha, ticaret başka iştir” denilmedi mi?Dur, dur, karpuzcu arkadan geliyor daha…4 milyona yakın Suriye'li yıllardır ülkemizde. Bunun kadarı da Ürdün'de... Bu saçmalık garip bir biçimde yıllardır da böyle sürüp gidiyor. En ufak bir çözüm arayışı falan yok. Suriye'nin nüfusu zaten toplasan 17 milyon civarıydı.Bu manzaranın anlamı nedir biliyor musunuz? Suriye yalnızca iç savaşla yere serilmekle kalınmamış, aynı zamanda içi de boşaltılmış ve istila edilmeye son derece müsait hale getirilmiş, hazırlanmış demektir. Tabi ki İsrail için. Bu mülteciler için Suriye’de sorun kalmadığı halde o yüzden geri gönderilmiyorlar. Emir büyük yerden…İsrail bu devasa başarıda da tek kuruş veya tek asker harcadı mı? Tabi ki hayır. İnanılmaz boyutlardaki maliyetleri de Türkiye ve Ürdün'e yükledi iyi mi? BOP memuru kendisine verilen görevleri hakkıyla yapıyor. Olay tamamen bundan ibarettir.Mülteciler Avrupa'ya geçmesinler diye (çünkü uluslararası kurallara göre buna hakları var) sınırları kapatmamız karşılığı AB'nin söz verdiği o uyduruk yardım geldi mi? Gelmedi... Peki niye sınırları açmıyorsun? Niye ısrarla bu maliyeti bize yüklüyorsun, niye? Suriye duruldu gibi. Niye evlerine göndermiyorsun?Ergün Diler diye bir yandaş gazete genel yayın yönetmeni var. Rotchild’ların sözcüsü mübarek! Sürekli aile şi konuda şunu düşünüyor, bu konuda böyle yapacak diye anlatır durur. Bir önceki seçimden önce ne yazdı bu arkadaş? (10 Mayıs 2018) “…(Türkiye’de)İKTİDARIN DEĞİŞMEMESİ İÇİN her şeyi yaparlar, yapmak zorundalar... Çünkü TÜRKİYE'ye artan baskı ve çevreleme iktidar değişikliği meydana getirirse en büyük zararı AİLE görür.” Sizin mahalleden bir Allah’ın kulu da çıkıp ne diyorsun sen falan demedi. Şimdi anlaşıldı mı sizin reis zırt pırt niye Amerika’ya gider? Her gittiğinde niye bu Yahudi işadamlarıyla toplantılar yapar?Şu son Kudüs’ü başkent ilan etme meselesine gelelim. Güvenlik Konseyi’nden aksi karar çıksa bile BM üyesi ülkelerin üçte birinin desteklemesiyle aynen Güvenlik Konseyi’nin elindeki enstrümanlar kullanılabilir hatta yaptırım kararı bile alınabilir. Kudüs’ü başkent yapma haberleri uçuşurken mangalda kül bırakmıyorduk. Bu mekanizmayı çalıştırmakla falan bile tehdit ettik. Sonuç: Fıs tabi ki yahu!Durun durun, şimdi okuyacağınız ayrıntıyla dudaklarınız uçuklayacak: En önemlisi BM'de İsrail'in nükleer silahlarının denetlenmesi oylamasında "çekimser" kalarak destek verdiler iyi mi! Bu dünyada nükleer silahları BM tarafından denetlenmeye ik ülke var. Biri Kuzey Kore, diğeri İsrail. Kimse ellerinde ne olduğunu bilmiyor. Gelecekte bu bombalar kimin başında patlayacak? Müslümanların tabi. Belki bizim… Ve yeni Türkiye bunların denetlenmesinde çekimser kalıyor… Oylamada 161 ülke lehte, 5 ülke aleyhte oy kullandı 16 ülke çekimser kaldı. 3 Aralık 2014 tarihli Akit’te de bu haberi okuyabilirsiniz. Tabi Türkiye’nin ne yönde oy kullandığı yazılmamış…Sahi, önceki seçimler arfesinde İsrail Haretz gazetesi’nde bir makale çıktı. Başlığı aynen şöyle: “İsrail için en iyi seçenek Türkiye'de seçimi Erdoğan'ın kazanması olabilir.”Yaaaa İsrail, sen kendini ne sanıyorsun be! Koduk mu oturturuz be”
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  dua ediyorum; kimin hakkı gasp edildi ise o kazansın istanbulu. nefse ne kadar güç gelse de adil olunuz ayetine uymamız gerekiyor.
 • Sancar Sancar 1 ay önce
  İst. MÜFTÜSÜ HASAN KAMİL YILMAZ, Allah ondan razı olsun... Geleneksel ciklet orucu bozarmısualine fetva vermiş... Çiğnenmiş cikletiçiğnersen bozmaz demiş... Bir de HARAM VE RÜŞVET YEMEK ORUCU BOZARMIsualine Allah rızası için bi fetvaverse.. Cikletin yanında önemsiz ama , hani kalpler mutmain olsun diye... Ciklet sadece çiğneniyor, öbürleri şapur şupur yeniyor...
 • Hasan BaysalHasan Baysal1 ay önce
  Sizin yazınıza yorum yazdım, arkasındann; Ahmet Taşgetiren (biliyorsun sizin mahallede köşe başında oturuyor) beyin yazısını okudum. Ne de olsa köşebaşında dört yol ağzında oturduğu için gelip geçenleri daha iyi görüyor. Tavsiye ederim sende oku istersen.
 • Gerçek adaletGerçek adalet1 ay önce
  Sn Dilipak, iki gündür yazdıklarınızdan sonra böyle bir yazı bekliyordum sizden. Çünkü hep böyle yapıyorsunuz. Hep orta da duruyorsunuz, sizide anlıyorum bu zamanda zor. Kalbiniz iktidardan yana aklınız doğruyu yanlışı görüyor uyarmak istiyorsunuz yanlıştan döndürmek istiyorsunuz ama dönmezler. Çünkü yaptıkları tüm adaletsizlik, vicdansızlık, kin, kibir hepsini bile isteye yapıyorlar artık fıtratları oldu, onlara umut bağlamayı bıraktık bir elime güneşi bir elime ay ı verseler benim için bittiler onları Allaha havale ediyorum. Sizde tavsiyem nacizane önceki seçimde de İmamoğlu hakkında oradan buradan dedikodu şeklinde duyduklarını zıyazmanızı müslümanlığa uygun görmüyorum. Ak partiyi eleştirirken hiç isim kullanıyorsunuz dikkatimi çekti. Hani diyorsunuz ya bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin. Ben bu cümleyi çok önemsiyorum. Hayır ve adaletle kalın.
 • yaşaryaşar1 ay önce
  Sn Dilipak bu kadar uzun yazıya gerek yoktu . "Her şey güzel olacak " diyerekyanına "Her yerdeGül'leraçaçak "ı ekleseydiniz biz zaten anlardık meramınızı
 • Hasan BaysalHasan Baysal1 ay önce
  Gene çalıyı dolanmışsın ite bulaşmak, dalaşmak yerine. Zülfüyare dokunamıyorum bir türlü. Ol sebeblede belli bir kesimin kalemşörü olmanın ötesine bir türlü geçmiyorsun, ülkenin yazarı ve fikir adamı olamıyorsun. Genede selam ve duada kalman dileğiyle. Çoğu insan cesur olabilir ama kahraman olamazmış. Zaten kahramanlar hep ölürmüş! Sen ölümü göze alamıyorsun, dünya ve iktidar nimetlerinden yararlanmayı seçiyorsun. Bizler aç geziyoruz sen de gezebilirsiniz. Neticede altın da yesen çıkardığını adı, ..... olacak.
 • 1 ay önce
 • SelamSelam1 ay önce
  Bu dönem için yapılan sağduyu yazıları çok değerli tebrik ederim, siyasi görüşünüze çok katılmasam da çok yönlü eleştiri şeklinizi beğendim. Kendinizden olanı da eleştirmek gelecek için önemlidir. Tebrikler
 • Mümine Mümine 1 ay önce
  Bu adama birşeyler oldu.Yakında kokusu çıkar. Böyle zor zamanlarda niye kafaları karıştırmaya çalışıyor anlaşılır gibi değil. Tarafsız olan bertaraf olur Dilipak bey. Son zamanlarda ki değişiminiz hiç hayra alamet değil. Allah istikametden,doğru yolundan ayirmasin duasını daha çok okumasınız.
 • Şeyhmus arslan Şeyhmus arslan 1 ay önce
  İşin aslı ne biliyormusunuz hiç sağa sola kıvırmayın bökmeyin bu seçimde resmen imam oğlunun hakkı gasp edildi benim üzüldüğüm nokta müslüman hak yemek hakka inanır ve hakkı teslim eder
 • İbrahim göktürkİbrahim göktürk1 ay önce
  Binali yıldırım mal varlığını açıklarsa şık olur..
 • Ahmet ŞahinAhmet Şahin1 ay önce
  Adam vezneye "20"lira veriyor. Veznedar inceliyor da inceliyor... - Kardeşim! BUNUN" 5"LİRASI SAHTE diyor. Sn.Dilipak,bu oyun CHP"nin tarihini "ak" lıyor. Belki de asıl gaye....
 • Ali can Ali can 1 ay önce
  Sayın hocam yıllardır, fırsat buldukça yazılarınızı okuyorum, bir çok konuda fikirlerinizi benimsiyorum,ben Tunceliliyim alevilik felsefesi ile yetiştim potansiyel olarak bir çok ortamda adımın önüne solcu sosyalist komünist Kızılbaş etiketleri konuldu memleketine göre adam muamelesi galiba en çok bizim vatanımızda var, halbuki ak parti kurulduğunda ilk on yılındaki seçimlerde hep ak partiye oy verdim, ama son dönemlerde ak parti içinde öyle insanlar kadrolaşma yapmışki bunun tarifini sayfalarca yazsam yine yetmez, ve artık bir zamanlar halkın gönül rahatlığıyla oy verdiği parti artık birilerinin partisi olmuş vede kendi çaplarinda saltanat hüküm sürüyorlar, işin siyasi yönü bir tarafa sokağa mutfağa gelecek olursak, mutfakta yangın var hocam sokaklarda halkın yüzü gülmüyor her giden günü arıyoruz be hocam. Halk konu komşu herkes huzursuz, artık işin siyasi boyutu değilde halk yönünü konuşursak ve yazılarımızda bu konuları ele alırsak ve sokağın yüzüne güldürebilirsek dahada huzurlu oluruz zaten bu halkın güvenini kazanan siyasi parti hangisi olursa olsun hiç bir muhalefet onu yıpratamaz, bu mutfaktaki yangını söndürelim hocam, saygılarımla.ali can
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Sende ufak ufakdon kardeş milli ye atış serbest burada işin ne hergün aynı şey ler dokundurmakar sana işbirlikçi mavi marmara dan son anda indi yiyenlerin safına git gül gibi piyon karla görüş
 • Metanet YAZICI Metanet YAZICI 1 ay önce
  Sayın Dilipak,Daha önce de yazınızdan birine uzunca bir cevap yazmıştım. NEDEN en nazik dönemlerde özellikle seçim süreçlerinde kafa karıştırıcı dil kullanıyorsunuz! Eleştirmeyin” demiyoruz elbette fakat sizinki eleştiriyi aşan, hedef şaşırtıp boşluğa iter gibi bir durum.. İçeriği ürkü, korku barındıran, umutsuzluğa iten bir dil! Okuyucuyu tedirgin eden, şevkini kıran... Peki Ya bizler etkilenir de mesafe açarsak, uzaklaşırsak partimizden? Ya şüphe virüsü düşerse Liderimize karşı? Bu durum Türkiye’nin hayrına mı olacak?! Kimi yazılarınıza sıkıştırmış olduğunuz; “Belki de Yanılıyorum” sözü sizi kurtaracak, ya da masum mu kılacak mı?! Daha önce de sorduğum gibi; Öner’iniz nedir, kime oy verelim?! Bizi kim yönetsin? Henüz alternatifi yokken ülkeyi başıboş mu bırakalım, bu mudur çare?! Gerçekten anlayamıyoruz sizi, yoksa Yılan Hikâyesi gibi bir durum mu var aranızda? KALDI ki olsa bile, ülke meselelerinden büyük olamaz! Sizden böyle ayrıştırıcı yaklaşım DEĞİL; yapıcı, toparlayıcı, yol gösterici yazılar beklerdik! Yanlışlarını; daha özel daha etkili birebir görüşmeler yaparak, bir şekilde iletişim kurarak; olmadı, mektup yazarak anlatabilirdiniz.. YALAN/YANLIŞ KULAĞINIZA GELENLERİ TÜM DÜNYAYA İFŞÂ ETMENİN GETİRİSİ NEDİR?! Kalem; YIKMAK için değil, İNŞÂ etmek için kullanılmalı! Siz bunu herkesten daha iyi bilirsiniz, işte bu yüzdendir dertlenmem! Neden Hocam NEDEN?/ M. YAZICI
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  Hanibiz kardeştik birbirimiziAllah için sevecektik.Hani içki satılan marketten ekmekbile almayacaktık ...neoldi şu bizim mahallekikomşularımız ramazanda bile zokkumlanan solakların avukatı kesildiler sorsan entel....ler.Ellerine fırsat geçse müslümanlari birkaşık sudaboğar bu chp. Geçmişleri bunu isbatlamıyormu.Dostunu düşmanını tanımayan adam adammidır...Immamoğli mubarekadam oylemi.. Yazıklarolsun kör olasıcalar.zaten kördeyilmisiniz?
 • AdilAdil1 ay önce
  sayın Dilipak yine uyarılmış, besbelli, arada bir yazı yazmış ama içten yazmamış, yazmış olmak için yazmış, ben yine diyeyim bu gazete seni haketmiyor, boyun eyme dosdoğru ol, elbet bir grup seni sahiplenir, gerçek hislerini yazabilirsin
 • AhmedâAhmedâ1 ay önce
  Muaviye hilelerle Şam bölgesinde hakimiyet alanını genişlettiğinde yanındakiler İmam Ali’ye “Muaviye siyaseti iyi biliyor, sen ise siyaseti bilmiyorsun” diyeserzenişte bulundular. İmam “Allah’tan korkmasaydım insanlar benim nasıl siyaset bildiğimi görürlerdi” dedi. Ortadoğu coğrafyasında siyaset dedikleri şey, türlü oyunlarla saltanatı ele geçirmek olsa gerek...ya da İmam Ali’nin dediği gibi siyaset, Allahtan korkanların yapabileceği bir şey değil.
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN1 ay önce
  Sayın yazar. Atı alan Üsküdar'ı geçer de, AH'ı alanSIRAT'ı geçebilecek mi diye sorarım size? Saygılarımla,
 • ali dalali dal1 ay önce
  tosunda küdüs kırmızı çizgimidır diyordu .davutoğludasiyasi geleneğimiz diyordu .sanki siyasi geleneğini bilmiyormuşuz . açık oy gizli taznif ve darbeler . başka ne var .
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Karalama kampanyalarıyla birlikte Çamur, çirkef, cüruf ve lağım siyaseti de başlamış. Bu millet gerçekten Dürüst ve Namuslu yöneticileri hak etmiyor. Bağıran, çağıran, hakaret eden, kameralar önünde yalandan gözyaşı döken, çalan ama çalışır gözüken hileci yöneticileri hak ediyor.
 • Fatih Yıldırım Fatih Yıldırım 1 ay önce
  Yine gariban müslümana çakmışsın, mecliste darbeyle tehdit ediliyoruz sen ise yılanın ısırmasına mukabil sinekle uğraşıyorsun. Allah senin gibilerden ümmeti Muhammedi s.a.v. muhafaza eylesin
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 1 ay önce
  Hak İle batıl iki yol. Birinde 17 yıl bu millete her kademede hizmet edenler var diğerinde hdp chp sp ip ... var da var. Yön sizin yönünüz. Tavırlarımız ve tercihlerimiz bizi biz yapar. Bir tarafta hırsızlar ve hırsızlık var bir de tın tın hırsızın peşine takılanlar zannediyorlarki yeni bir eve taşınacaklar. Bir taraftada hırsızlığa karşı dik duruş sergileyenlerimiz var. Bu arada İstanbul’da hırsız çalmasa idi cumhur ittifakı şu an % 60 ların üzerinde olacaktı ve bu sizin söylediğiniz dolar saldırısını bertaraf edecekti. Yalansa yalan de. Eğilip bükülmedik dur. İstanbul’da bir hırsızlık kalkışması yapılmış ve milletin iradesi bir kaç terörist marifetiyle çalınmıştır. İşte milletin iradesinin çalınması millete darbe değilde nedir?
 • Cüneyt Öztürk Cüneyt Öztürk 1 ay önce
  Sayın Dilipak laf salatası yapmayınız herşeyçokgüzel olacak yazıp devam ediniz. Yolunuz açık olsun selam ve dua ile...
 • VeysiVeysi1 ay önce
  Sayın yazar bu doğu akdenizdeki doğalgaz yatakları gerçekten dedikleri gibi Türkiyenin yüzlerce yıllık ihtiyacını karşılayacak büyüklüktemi? Öyle ise rum kesimi her türlü adımı yıllar önce atarken bizim devlet ne yapmış bu süre boyunca?512 yıllık ihtiyacımızı karşılayabileceği söyleniyor. Neden her elimizden kaçan fırsatın ardından bakakalmak durumunda kalıyoruz? Amerika bu işe de el attıysa ki atmış korkarım bu hükümet yine geri adım atar.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Şu sahlık sikortasını kim icat etmişse...alma mazlumun ahıni çıkar aheste aheste..işiolmayanlardan kellebaşı 90 tl aylık.......ikibin tlaylik al yarısını kiraya ver birde işi olmayan oğluna 90tlsağlık sikortası ödeAllahtan korkun
 • ABDULLAH SUPHİ AYDINABDULLAH SUPHİ AYDIN1 ay önce
  17 YILDIR YAPTIĞIMIZ UYARILAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜFREDATININ DUVARLARINDAN İÇERİ ASLA SOKULMADI. EVRENSEL AHLAK DERSİ (İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA HER DİNDE GEÇERLİ OLANAHLAK KURALLARI.) (Yalancılık, Hırsızlık, Sözünde Durmamak, Emanete Hıyanet etmek, Namussuzluk, Kumarbazlık, Hilekarlık, İşini sağlam yapmamakHırsızlık ,Rüşvet almak Zulum etmek, CinayetUyuşturucu içki kullanmak Vatan Hainliğigibi kötü huylar Uluslar arası ahlaksızlıktır. Bunların yerine Tersi aşılanarak test edilen çocuk sınıf geçmeli)SIKI UYGULAMALI VE SINIF GEÇMEDE BELİRLEYİCİ OLARAK UYGULANSAYDI BU GÜN MESLEK ODALARI KOMİNİSTLERDEN TEMİZLENMİŞCHP HDPKK BARAJ ALTINDA KALMIŞ OLACAKTI. 35 YAŞ ALTI AKPARTİ MİLLİ EĞİTİMİNİN ESERİDİR Akparti Senede Birkaç kez MeydanlardaHalkın % 5 ine Sadece hitap ederek muhatap olmakta Lakin MASONLARIN KONTROLÜNDE ;LAİK ,KEMALİST, AYYAŞ BİR EKİP MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ÇÖREKLENMİŞ BAKANI BİLE İÇERİ SOKMUYOR.laiklik maskesini tehdit aracı olarak kullanıp 20.000 000 ÖĞRENCİYE HERGÜNBİREBİR MUHATAP OLARAK ZEHİRİNİ SİNSİSİNSİ OLARAK AKITMAKTADIR
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam hak hukuk adalet diyerek iyi gidiyordunuz ama ne oldu ise sizindemi kulaginizi cektiler hem nalina hem mihina vurmaya basladiniz muktedirlerin saadete yapacaklari oparesyonundanda bahsetseniz

Günün Özeti