Bu işler böyledir

14 Haziran 2019 Cuma

Ol mahiler ki, deryada yaşarlar da deryayı bilmezler”. Hani biz de “Uzay”da yaşayan “Uzaylılarız” da “Uzay”da yaşadığımızı bilmeyiz. Ya da bize “siz Ortadoğulusunuz” derler, “neyin ortası, nerenin doğusu, siz kimsiniz” demeyiz mesela. Madem birileri bu coğrafyaya “Middle East” diyorsa, biz oyuzdur. Onun Türkçesi de “Ortadoğu”dur.

DAEŞ nasıl doğdu. Sonra NATO, BOP’un adamı oldu. Sonra İngilizler ele geçirildi. Şimdi de CIA, Bağdadi’yi alıp yerine kendi adamını getirmek ya da El Kaide’den DAEŞ’i çıkaran akıl, DAEŞ’ten yeni bir örgüt ya da örgütler çıkarmaya hazırlanıyor.

Boko Haram’ı da bu şekilde ele geçirmediler mi? Daha birçok örgütü de aynı şekilde ele geçirdiler. Artık Usme b. Laden’i hatırlayan var mı?.. Usame’yi kim buldu, kim kullandı, kim öldürdü ya da ortadan kaybetti.

Usame b. Laden; Suudi Laden ailesinden, Afganistan’dan gelen hacı adaylarının anlattıklarından etkilenmiş bir delikanlı idi. Önce kendi ailesinin zekâtlarını “Afgan cihadı”na gönderdi, sonra kendi de gitti. Döndükten sonra diğer Suudi zenginlerinin zekâtlarını da Afganistan’a göndermeye başladı. CIA durumu farketti. Usame ile temas kurdular. Usame baba Bush’un yönlendirmesi ile oğlu üzerinden Usame’nin bu paraları kontrolsüz şekilde dağıtmasını engellemek ve bölgede yeni bir oluşum için bu imkânı değerlendirmek için, Afganistan’dan da mücahidlerin talep ettikleri silahların başında olan Stringer füzelerini Laden üzerinden Afganistan’a gönderdiler. Laden artık silah tüccarı da olmuştu! Parasını da kendi kaynaklarından topluyordu. Rusya’nın yenilgisinde bunun rolü büyük. 

Laden elindeki maddi imkânları kullanarak, Peşaver’deki Afgan cihadı için gelenlerin koordinasyon merkezini bilgisayarlı sisteme geçirdi. Artık bütün mücahidlerin isim ve kimlikleri belli merkezler tarafından izlenmeye başlandı. Laden, mücahidler ve şehid çocukları için Kur’an kursları, yurtlar, hastahaneler, kamplar ve mektepler kurdu. Sufi gelenekten gelen mücahidlerin çocukları rabıta üzerinden Vehhabileştirilmeye başlandı. Taliban bu kamplarda yetişti. Ruslar geri çekildikten sonra Taliban mücahidlerin başına bela oldu. El Kaide ise bölgeye sürekli gidip gelen savaşçılar ve Afganistan’daki yerli savaşçıların ve aşiret temsilcilerinin ortak karargâhına dönüştü. Bu yapı daha sonra DAEŞ’i doğurdu. 

Şimdi The Guardian’ın Orwell ödüllü Mezopotamya muhabiri Martin Chulov yeni bir iddia attı ortaya. DAEŞ’in en yüksek rütbeli kadın üyelerinden, kod adı “Umm Sayyaf” olan Nesrin İbrahim, Bağdadi’nin yakalanması için CIA ile işbirliği yapıyormuş. Nesrin İbrahim, terör örgütünün 2015’te öldürülen yöneticilerinden Fethi bin Avn bin Jildi Murad al-Tunisi ile evliydi. PKK unsurları tarafından yakalanan Nesrin İbrahim’in idam cezasına çarptırılması gündemdeydi ama son anda Nesrin’in CIA ile işbirliği yapmaya karar verdiği anlaşılıyor. 

CIA, Bağdadi’nin peşinde! Bu ne anlama geliyor?

DAEŞ, daha işin başında Afganistan’da örgütlenirken işin içinde NATO da vardı. Yani AB ülkeleri de bu plana destek veriyorlardı, hatta BOP da bu işin içindeydi. Yani İsrail, Vatikan, herkes vardı.

Hatta Irak operasyonu sırasında da bu plan aynen geçerli idi. BOP sonrası, AB ile ABD arasındaki ayrışma, ABD ile İngiltere arasındaki çatışma, Arap NATO’su ve ABD’nin “Yüzyılın projesi” hayali DAEŞ’in patronajı ile ilgili olarak beraberinde bir ayrışmayı getirdi.

Laden ne kadar ABD’ye yakın biri ise, işin Afganistan ayağında ABD ve CIA, Pentagon ne kadar belirleyici ise, Irak, DAEŞ ve Bağdadi konusunda İngiltere o kadar belirleyici.

ABD İngilizlerin “Ortadoğu” dediği bir coğrafyada İngiltere ve Fransa’nın garantörlük imtiyazlarını hiçe sayarak elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Oysa BOP da ABD ile birlikte İngiltere de stratejik ortaktı.

ABD DAEŞ’i bu hali ile kendi kontrolü altına almak yerine, İngiltere’nin kontrolündeki Bağdadi ekibini ve kontrol dışı unsurları tasfiye ederek bu yapıdan tamamen kendine bağlı yeni bir örgüt çıkarmak ve bunu da birkaç gruba ayırarak yeniden yapılandırmak istiyor. Şimdilik bir grup Irak ve Suriye’de kalacak. Bir kanat, Afganistan üzerinden Çin ve Hindistan’a, belki Pakistan’a karşı, İran’a karşı kullanılacak, diğer bir grup ise Sina üzerinden Mısır tariki ile Sudan ve Libya’ya doğru, yani Afrika’nın Kuzey ve doğu hattında istihdam edilecek. 

Tabi bu örgüt aynı zamanda Türkiye için de bir tehdit. 

Aslında PKK ile DAEŞ her ne kadar birbiri ile çatışsa da, temelde aynı kaynaktan besleniyor ve birbirine çok benziyor. İdeolojik kimlikleri çok farklı gibi gözükse de, biri dini, diğeri etnik bir hareket gibi gözükse de, beslendikleri kaynak ve hedefleri aynı.

FETÖ de aslında aynı senaryonun bir parçası. Tezkere geçseydi, ABD’nin Türkiye için yazdığı senaryo da farklı değildi. Ama evdeki hesapları çarşıya uymadı.. Bugün PYD, Mısır, Suudi Arabistan’ın düştüğü duruma biz o gün düşmüş olacaktık o hesaba göre. Öte yandan, BOP da aynı senaryonun bir başka parçası idi.

FETÖ ve 28 Şubatta BÇG’lilerin örgütledikleri “Kalkancı” olayından sonra Adnan Oktar’cılar da kısmen deşifre oldular. Bitti mi? Bitmedi, bitmeyecek de. Şimdi ciddi bir şekilde Mevlevilik üzerinden çalışıyorlar. Hemen ardından Nakşilik üzerinden çalışıyorlar ve 1990’nın başından beri ajandalarında bu iki hareket vardı zaten. Bu iş bunlardan ibaret, bunlarla sınırlı da değil.

Hep diyorum ya, bunların kadrosunda, şeyh de var, fahişe de. Aman dikkat! Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • cem Tcem T1 ay önce
  ALLAH bu millete ceza verdiğinde ilk sizden başlayacak. Benim gibilersize göre müslüman bile değil. Fakat siz iktidar nimetleriyle bozuldunuz. yaptığınız hiç bir eylem de ALLAH rızası veya adaleti gözetmiyorsunuz. Yazın bunu bir kenara.Gelecek azap hepimize gelecek ama ateşin saman çöpünü yaktığı gibi en çoksizi yakacak. Biz ise ALLAH a sığınacağız. Çünkü bu sistem bize bir şey vermiyor. Bu devlete ve ümmete aidiyetimizi sizler bitirdiniz. O kadar kötüsünüzki yaptığınız hiçbir işte başarılı olamıyorsunuz ümmetin ve milletin tarihinin en yüksek borcunu yaptınız ama birkaç otoban ve köprü dışında mevcutta elde hiçbir şey yok. Onlarıda yandaşı zengin edeceğim diye beş katı maliyetle yaptırdınız. Sizlere tavsiyem tövbe edin ve adalete geri dönün.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Nisâ Sûresi / 143.Ayet143. Onlar (münâfıklar), mü’minlerle kâfirler arasında kararsızdırlar. Ne bunlara ne de onlara (dâhil olur/bağlanırlar). Allah kimi sapıklık üzere bırakmışsa artık sen ona bir (çıkar) yol bulamazsın.Münâfıklar, kalben tasdik etmezler ki mü’min olsunlar. Küfürlerini açığa vurmazlar ki kâfir bilinmesinler. Onlar namaz bile kılsalar dünyalık çıkarları içindir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Bakara Sûresi / 11.Ayet11. (Kendilerine:) “Yeryüzünde (Allah’ ın emirleri dışına çıkarak) sakın fesat çıkarmayın (bozgunculuk yapmayın)!”* denildiği zaman: “Bizler sadece düzeltenleriz.” derler.* Fesat ve fâsıklık da münâfıklık alametlerindendir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Bakara Sûresi / 10.Ayet10. Onların kalplerinde (batılı sevme, maddeperestlik, dünyevîlik, şüphe, münâfıklık ve küfür gibi mânevî ölüme götüren) bir tür hastalık vardır. Allah da onların (bu) hastalığını artırmıştır. (İnanıyoruz diye) yalan söylediklerinden dolayı onlar için dayanılmaz bir azap vardır.3Çünkü yalan, münâfıklık alametlerinin ilkidir.
 • İstanbuloğluİstanbuloğlu1 ay önce
  Degerli yorumcu kardeslerim; sizlanmaya ne gerek var; Rahmetli ErbakanHocamizin 1973 secimlerindeki slogani" ÖNCE AHLAK VE MANEVIYAT"idi. Bu gune kadarki Akpikdidarlarinin yaptigi tahribatlara; Akp ye oy veren ben dahil hepimiz ortagiz. Adamlar" Milli Görüş Gömlegini çıkardik" dediler , adamlara inanmadik.Adamlar " Önce ahlak maneviyat" da demediler.Adamlar zinayi suc olmakdan cikardilar, ondada bir keramet aradik.Adamlar istanbul sözlesmesinin imzalayarak, aileyi parcalayip dagitacak uygulamalarin onunu actilar.Adalet ve va Aile ve sosyal politikalar Bakanliklari; Feministlerin ve KADEMin tavsiye ve yonlendirmeleri dogrultusunda is tutarken gozlerimizi ve aklimizi kapattik. Sahisu Kademin kuruculari kimler; yönetiminde SARAY a cok yakin kisilerde varmi,merak ediyorum.Hala uyanamamiş isek; bari bu gun uyanalimda, Bu secimde SAADET P PARTISINEoylarimizi vereli. "ONCE AHKAK VE MEDENIYET.". .. Bu iş "Ahlaksız ve naneviyatsız" olmaz; Ahlaksizlarla hiç olmaz!!!
 • Mehmet değirmenMehmet değirmen1 ay önce
  Sende bob şakşakçıların hatts planlayanlardan degilmisin rte.ibobbaşkan yardımcılıgına teşvik eden alkışyan yanlış yaptıgını söyleyenlere bubile iftiralar sen degilmi sin şim di günah mı çıkarıyorsun yarın ilahi huzurda herşey şahitlik yaptıgı zaman gerçek yüzünüz meydana çıkacakallah hepimizi ıslah etsin.
 • CemaliCemali1 ay önce
  Soner yalçına bugünkü yazısı için reddiye yazmak size düşer düşünürmüsün sayın yazar ne dersiniz
 • Nazım ZenginNazım Zengin1 ay önce
  Sayın Dilipak, yazdığınız şeyler birilerine fena batmış olsa ki yorumların yarıdan fazlasında sizi de hedef tahtasına koyuyorlar! Şahdamarından yakın olan Allah'tan önce şekk şüphe duymadan şeyhine bağlanan aklını kiraya vermiş tipler yüzünden perişan olmadık mı biraz da!
 • alifuatalifuat1 ay önce
  sayın dilipak bence bunların kadrosunda sizde varsınız.sizi çok iyi takip eden bunu hemen anlar.
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Kanal İstanbul projesinin bir ABD projesi olduğu, bu yolla Montrö antlaşmasının "İstanbul boğazından geçen savaş gemilerinin Karadeniz'de 21 günden fazla kalamamaları" yönündeki maddesini bay-pas etmeyi amaçladıkları söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  HDPKK 'yi,FETÖYÜkim doğurduysa DEAŞ' ı daOdoğurdu.... Anası ABD, babasıİSRAİL.... PKK sıkışıncaUSA bayrağı çekiyor,BARZANİreferandumunda İSRAİL bayrağı çektiler uşakları.... Bağımsız Kürdistan mış ha biz de yedik ali baba..... Yarın ağlamak yok, akıllı olun.... Allahda yazıyor,kulları dayazıyor... Kim ne yaptı ettiyse, bugünün yarını da var.........
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Sayın A. dilipak Allah’ın dinine kim yardım edecek. 1400 yıl önce Şifre verildi müslümanlara kuranı okuyor anlamıyor yoksa, Anlamaktan mı korkuyor.? Hadîd Sûresi / 25.AyetAndolsun ki biz, resûllerimizi, açık delillerle gönderdik ve insanların adaleti (vahye uygun olarak)1 ayakta tutmaları için, onlarla beraber (hükümleri bildiren) Kitab’ı ve mîzânı (adalet ve ölçüyü de) indirdik. Bir de kendisinde çetin bir kuvvet ve insanlara birçok faydalar bulunan demiri indirdik (var edip ikram ettik)* ki böylece Allah’ın, kendi (dini)ne ve Resûlü’ne gıyaben/görmediği halde kimin (bundan faydalanıp) yardım edeceğini belli etsin. Şüphesiz Allah çok kuvvetlidir, daima galiptir.* “Enzele” kelimesi, halketmek ve ihsan etmek anlamındadır.2Yüce Allah burada ilâhî adaletin hayata hâkim olmasını, bunun için de demirden faydalanarak her türlü kuvveti elde etmeyi bildirmektedir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Oku Calış üret calışmayana başarı yok. Gayret ha gayret, ulul azim peygamber dünyaya getirecek anneye bile emeksiz yemek yok.Meryem Sûresi / 25.AyetHurma ağacının (kuru) dalını kendine doğru silkele, (kudretimize delil olarak) üzerine taze, olgun hurma dökülsün.”
 • Ali babaAli baba1 ay önce
  Hocam DEAS nasi dogdu diye sorup cede cevaplamissiniz, evet DEAS in BABASI, a,b,d, nato dogurdu, ve lakin kucaginda besleyip bûyûten, ANASI TÛRKIYEDEN hiç bahsetmiyorsunuz,
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Belediye borçsuzolur mu.50 kişinin yapacağı işi 500 kişi yaparsa,araçlar çalışmadan yakıt parası çıkarsa,100 bin nüfuslu yerde seçime 50 milyon harcanirsa,israf diz boyu olursa ne olacak
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Bop ile sınırlar çizilecek ve o ülkelere demokrasi gelecek diye abd ile bir olduk dedi metiner.Ak parti neden bop a destek vererek ırak, libya ve Suriyeyi abd ye teslim etti.Icimizdeki cia ajanlarimi var.Hep hatay i dışarda arıyoruz ama hocam erbakan uyarmıştı
 • Tarık GünerselTarık Günersel1 ay önce
  Donanım ürünü yazılarınız için yurttaş ve Dünyadaş olarak teşekkür ederim, Abdurrahman Bey. O tezkerenin geçmemesi ve ABD'nın komşu Irak'a saldırısını ülkemizden yapmasının engellenmesi için çaba harcayanlardandım. Bu vesile ile aşağıda rastladığım okur notlarından birinde Kur'an'ın anlaşılabilirliği bağlamında bir değinme var. Sanırım Kur'an'da "Anlayasınız diye Arapça" diye bir ifade var ki Kitab'ın aynı anda tüm dillerde iletilebilecekken tek dil dil ile sınırlı kalmış olması herhalde tartışma konusu olmuştur. Din dışından bakılınca açıklanması kolay, ama din içinden bakılınca pek kolay değil, sanırım. İnanç ile hakikat farklı şeyler; nadiren buluşabiliyorlar. En iyi dileklerimle.
 • SılaSıla1 ay önce
  Hz peygamber (S.A.V); müslümanları kalkındırmak için gönderilMEDİ, yollar-köprüler-millet bahçeleri yapmak için de GÖNDERİLMEDİ. Sadece; GÜZELahlâkı tamamlamak için, ÜMMETİNİ eğitmek için GÖNDERİLDİ. Zaten eğitimden sonra; kalkınma da, refah da, zenginlik de...vb. peşinden gelecektir.................... BUsalaklareğitim-din-âhlâk dışında herrrrşey de reform yaptılar. Herrr şeyleri de gözlerine-yüzlerine bulaştırdılar. Yatacak yerleri yok. VALLAHİ yok. hesapsız, sorgusuz cehennem atılacaklar. cehennem için "VeryİmportantPerson" geçişini kullanacaklar... Sn dilipak; siz de, ONLARINkesin bir yenilgiye uğrayacaklarını gördüğünüz için, artık ONLARA yazmıyorsunuz. AMA yanlış yapıyorsunuz... eleştirilerinizi Erteleyerek yanlış yapıyorsunuz.... Aile kurumunu yok edenler; meğer bizden birileriymiş. ONLAR; Dua ile istenen belaya dönüştü. Ama hâlâ büyük bir çoğunluk ayakta uyuyor....
 • Selim Selim 1 ay önce
  Sayın DİLİPAK size de yakında İngiliz ajanı Şii ajanı mason ajanı derler. Saldırılara alışıksınız biliyorum ama hazırlıklı olun.
 • CccCcc1 ay önce
  Zulme rıza zulümdür vereceğiniz oy alimlere destek olmasın hesabı Allah a verecek siniz sn yazar adaletten bahsedin eğer var ise
 • samisami1 ay önce
  tamam hoca dediginde haklisin dis minyaklar bizi ele gecirmek icin müslüman kiliginda terörist yaratip üstümüze saliyorlar bizi koyun gibi güdüyorlar. ama asil sorun su? abd ve rusya birbirini bir kasik suda bogacak eline firsat gecse. ama orda kendini patlatacak yada silahli örgüt kuracak akli kit insanlari bulamadiklarindan hic birse yapamiyorlar. birde ortadoguya bakalim paraylada dinle de olsa milyonlarca gürühü manipule edip on numara terörist yapabiliyorlar. yani sorun müylüman aleminin cahilliginde aptalliginda bence. akilli adama silah verip birini öldürtemezsin
 • isaisa1 ay önce
  mehmet y.yılmaz'a bir sor bakalım,ilçe belediye başkanlığı yaparak 33 bina,88 daire,156 dükkan,12 villa,73 ofis,ayrıca 250 bin liralık saat takan arkadaşında sırrını paylaşmamasından dolayı ona oy verecek mi?
 • Timur Timur 1 ay önce
  Sayin Dilipak, kuran oku ayetiyle basliyor, ama bizim millet onu okuda adam ola cevirmis. Yoksa bu ayetin okuyupta adam ol ile hic bir ilgisi yok. Ayrica Allah diyorki kitabinda, biz bu kitabi her insanin anlayabilcegi bir sekilde gönderdik, okuyup anlayip ögüt alasiniz diye. Asagidaki yorumlarin bazilari abes, yani sizin anlatiginizi anlamayan insanlar, nasil Allahi anlayacaklar. Türk insani ne yazikki sahte kahramanlar yaratip yillarca onlarin pesinde kosmaya cok merakli bir topluluk. Hz. Ömerin dedigi gibi, biz nasil ahmak bir toplummusuzda taptigimiz tanrilarin helvadan heykelini yapip yolda onlari acikinca yer ve onlarda yardim dilerdik, kendisini bile kurtaramayan bir cisimden. Baska söz söylemeye gerek varmi?
 • MâlumMâlum1 ay önce
  Sayın hocam, Taliban hareketinin doğuşu ve Afgan Cihadı'ndaki rolü biraz saha farklı sanki. Araştırıp bilgilenmekte yarar var. Bu cümle biraz eksik.
 • ileri demokrasiileri demokrasi1 ay önce
  Özdemir İNce nin köşeisnde yazdığı yazıdan bir bölüm şöyle:Ahmed Midhat Efendi, çareyi rejim değişikliğinde arayan Jön Türklere ters düştüğü için ekonomiyi öne çıkarmaktadır. AKP iktidarının sorunları da II. Abdüldamid dönemininkinden farklı değil. Karşımızda hem rejimden hem de ekonomiden kaynaklanan sorunlar var. AKP hükümetleri ve Cumhurbaşkanlığı kabinesi, parlamentoyu yetkisizleştirdiği, anasayayı ve yasaları durmadan çiğnediği, yürütme organı yasama ve yargının görev ve yetkilerini gasp ettiği için karşımızda müstebit (zorba) bir yönetim var. İşleri meşruti bir meclis tarafından denetlenmediği ve dolayısıyla tamamen keyfi kararlara dayandığı için, Abdülhamid bir müstebittir (zorbadır). Aynı şekilde, işleri ve eylemleri özgür ve demokratik bir meclis tarafından denetlenmediği ve dolayısıyla tamamen keyfi kararlara dayandığı için, AKP yönetimi de bir müstebit (zorba) rejimdir.***Hangi demokratik ve akıllı bir yönetim, sonuçları somut olarak belli olduğu halde ilk ve ortaöğretimi dinselleştirir; üniversiteyi bilimsellikten uzaklaştır. Müstebit Abdülhamid yönetimi bile eğitim ve öğretimi dinin dogmalarından kurtararak bilimselleştirmek için çaba göstermekteydi. Kendisini ve ailesini her bakımdan çağdaşlaştırmak için içten çabalar göstermekteydi. Günümüz imamhatip mezunlarının bütün sınavlarda nal toplamasına bakmayıp bütün ortaöğretim okullarını imamhatipleştirenlerin aklı başında vatanseverler oldukları söylenebilir mi? Böyle bir suikastı ancak, işgal ettikleri ülke halkını geri bırakmak isteyen sömürgeciler yapar...
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Tarikatların ipleri hep ellerinde bunu açıkça ifade etmen gerekiyor,tarikatlar Ülkemizde uygulamalarıyla fetö terör örgütü gibi ciddi bir tehditdir,,acilen ya yasal olacaklar yada zaraları açık açık ifade etmek gerekiyor,özellikle Siz bu konuda uyarılarda bulundunuz ama iş giderek aciliyet kazndı,fetö,mete,ismailöte,nakşitövs. gibi yakında ifadeler kullanabiliriz.İşin cılkı çıkmış durumda tari,katlar hep tehlikeli hem de dinimizi kötü gösteriyorlar vede rantı peşindeler,tam anlamıyla rezalet hakim.Cami kenarlarında kadın satşı,eroin.kokain esrar sayıtışıvar.Cami dernek ve Vakıflar tam ticarethane ve rantçı bunlar acı mı acı gerçekler,Müslüman Ülkemizde olan rezaletleri bunlar düzeltmeliyiz,işe diyanet vakfından ve Camiilerden başllamalıCammiler yapılırken tarikat ve derneklere tahsis ediliyor buda rezaletin başlatıyor,araştırın görün rezaletleri.Ak Parti onyedi yılda bu rezaletleri düzeltmedi adeta körükledi..Saygılar.
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Hocam, dünyada olan olaylari cok güzel özetliyorsunuz.Biz bu konuda Ne yapiyoruz ona bakalim. Islam dinimizi Ne kadar biliyoruz? Ne kadarini yasiyoruz.Türkiye de % 80 dinimizi anlayarak bilmiyoruz. Onun icin Türkiye yi araplastirmaya calisiyorlar.Din ayri araplasmak ayri. Halkimizin büyük cogunlugu okuyup arastirmiyor, kolayina geleni seyh sih in sözleri ve konusmalarini dogru diye ona yönleniyor. Bu da emperyalistler icin bulunmaz bir nimet.Cobani ele gecirince sürü zaten onu takip ediyor.Hocam, en güzel örnek, fettullah gülen ve grubu. Bu adami Eline alan CIA cok güzel kullandi aynen bin laden gibi.Türkiye onun arkasinda gitti, tüm uyarilara ragmen (sol ve ulusalcilarin uyarisina ragmen) basimiza bela oldu.Asrin liderimiz BOP es baskaniyim diye mitinglerden konustu.Bu BOP nu Ne oldugu AKP yandaslarindan hangisi biliyordu, taban halk kesiminden bilen yoktu.Hocam biz bu kafa ile gidersek Türkiye üzerine daha coooook oyunlar oynarlar.Siz yazarlara, akademisyenlere, ileri gelen insanlara cok büyük sorumluluk düsüyor.Kisisel cikarinizi bir kenara birakin, dinimizi siyasete alet etmeyin.Halkimizi uyariniz, eger bu cati cökerse hepimiz altinda kaliriz.Selam ve dua ile.
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Mehmet Y. Yılmaz'ın"Binali Bey, sırrını ver, oyumu al!" başlıklı yazısı şöyle: Binali Bey'in çocuklarının bugün 17 şirketi 28 gemisi, iki adet de süper yatı varNe yalan söyleyeyim, 23 Haziran’da oyumu Binali Yıldırım’a vermeyeceğim.Yanılıyorsunuz, bunun sebebi Binali Bey ile aramızda ideolojik görüş farklılıkları olması değil.Yüz çiçek açsın, bin fikir yeşersin, insanların farklı düşünmelerinden zarar gelmez.Binali Bey’e kızgınlığımın nedeni bencil bir kişi olması.Çok önemli bir bilgiye sahip ama bunu büyük bir kıskançlıkla kendisine saklıyor, sadece çocukları ile paylaşıyor.Binali Bey 20 Aralık 1955 yılında Erzincan’ın şirin ilçesi Refahiye’nin Kayı köyünde doğdu. Doğduğu ev bir ağa konağı değil, küçük bir köy eviydi.Çalışkan ve zeki çocuklara Türkiye Cumhuriyeti’nin sunduğu kaliteli bedava eğitim olanaklarından yararlandı. Ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde okudu, gemi mühendisi oldu.Okulunu bitirince master da yaptı ve yine diğer çalışkan ve zeki Türk çocukları gibi devlet hizmetine girdi, memur oldu.O günden sonra milletvekili seçilene kadar hep kamuda çalıştı. Bir belediye yatırımı olan İDO’da genel müdürlük de yaptı. Sonra da milletvekili oldu, bakan oldu, başbakan oldu.Yani neresinden baksanız sermaye biriktirecek bir işte çalışmadı.Bu devirde üç çocuk büyütmek, okutmak kolay mı? Semiha Hanım’ın öğretmen maaşı da malum. Muhtemelen çocuklarının büyüme sürecinde de ay sonunu zor getiriyordu.Ancak herkesten farklı olarak bildiği bir şey vardı ki onu çocuklarına öğretti.Çocukların bugün 17 şirketi 28 gemisi, iki adet de süper yatı var.Bunların sayısı biraz az olabilir, biraz çok olabilir, bu da benim suçum değil. Alıyorlar, satıyorlar takibi kolay değil.Binali Bey işte bu işin sırrını kendisine sakladığı için oyumu alamayacak....
 • BilalBilal1 ay önce
  Bu saydiginiz vahşi orgutlere silah para kadin yollayan biricik Turkiyemizi unutmuşsunuz. Tır tır yolladilar siyasetcilerimiz saraylarda lux icinde yaşamak ugruna etmedikleri ihanet kalmadi hem bize hem Turkiyeye. Hatirliyorum tum tv lere siparis haberler verirlerdi IŞİDE katilanlar 30 milyar maaş aliyor lar cok guzel mis gibi kadinlar akin akin İŞİDE katiliyor falan vahşi otrgutlerin bedava reklamini yapti turk medyasi. Gazete dergi cikardilar parklarimizda toplu namazlar kildilar göz boyadilar. Yani bizim gibi ABDnin kulu kölesi kuklasi ulkeler olmasa idi bu vahşi orgutler yeryuzunde bu kadar kolay bozgunculuk cikaramayacaklardi gibime geliyor. Haksizmiyim sn. Dilipak? Ama siz bu konuya deginemezsiniz pardon ciss olursunuz, saraydan ekmek gelmez artik. Sizler ancak yuzeysel suya sabuna dokunmadan haber leri seversiniz. Havadan bomba dustu, suriyede ki ic savaş falan :) Herseyin sebebi siz ama olanlar hep kader!
 • Yurdumun insanıYurdumun insanı1 ay önce
  Abdurrahman bey bu adamların projesinde Fetö, nakşiler, menzil ciler,kominizmle mücadele dernekleri var, ama AKP ve RTE yok mu diyorsun. Yahu adam ben BOP Eşbaşkanıyım, yahudi cesaret madalyası aldı, yahudi lobilerin 64.5 milyon dolar bağış yaptı( Tan palet fabrikasını 25 yıllık 50 milyon dolara kankası Katarlı ya verdi). Vatikan da gitti imza attı, Saray açılışın Papa ile yapıldı, ben gerekirse Kandırmak için, papaz kılığına girerim dedi,FETÖ Müslüman kıldığına giriyor da başkası girer diye neden aklımıza gelmez!.. 15 Temmuzun Allah'ın lütfu ne demek,, neden şerri olmuyor ki... Devlet, ordu,cumhuriyet, ekonomi, eğitim çökertildi.. Helal size islamcılar.. Afganistan dan beri her direniş iktidar mücadelesi neden kaos ile sonlanıyor... Rezil ettiniz İslamı da Müslümanı da,,
 • hasan güngörmüşhasan güngörmüş1 ay önce
  sırf ibadet ediyor diye sendikayagirdi çıktı diye ekmeğimizden ettiler o iki küçük sabinin durumuna düşsün sebebi olanların çocukları adamı olmayanlar ekmeksız kaldı parayı veren abiler çıktı göreve başladı
 • zekizeki1 ay önce
  bir belediyeyi borçsuz devretmek mümkün değil mi?çok mu zor?kimin yetkisi ile borçlanıyorsun,,, veya kimin parasını harcıyorsun???hesabını vermelisin!!!
 • mahmut koşanmahmut koşan1 ay önce
  malkoç düzgün yazsana yazın okunmuyor
 • AlperAlper1 ay önce
  Kuranın öğretileri en çok ,Ortadoğuda çiğneniyor.İşte sözde İslamcılar(FETÖ,DAEŞ vb. işbirlikci yöneticiler),Batının ortadoğudaki Truva atları,sözde islamcı medyalar da emperyalizmin kontrolunde.İslam deyip,Kuranın ilkelerini ayaklar altına almalarından bunu anlıyoruz.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  24 Haziran 2018 seçimlerinde muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı olmayı planlayan Abdullah Gül, Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu'nun desteğini almasına rağmen Meral Akşener engelini aşamamıştı. Gül'ün 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için kendi partisini kurdurarak pazarlık gücünü artırmayı planladığı yorumu yapılıyor. 2023 yılına daha 4 yıl var. O zamana kadar köprülerin altından çok sular akar. EKONOMİ KÖTÜYE GİTSİN DİYE BEKLİYORLARİstanbul seçimlerinin önemli siyasi sonuçları olacağını düşünenler, pusuya yatmış bekliyor.Ekrem İmamoğlu seçimi kazansın biz onun sırtından post çıkaralım fırsatçılığı peşindeler.Bir de Türkiye kötüye gitsin hesabı yapıyorlar.1-Ekonomi kötüye gitsin. 2-Toplum bunalsın, özgürlük arayışları artsın.Abdullah Gül ve ekibinin böyle bir beklenti içinde oldukları anlaşılıyor. Bir anlamda Türkiye'nin felaketinden kendilerine bir saadet çıkarmaya çalışıyorlar Ancak hesap etmedikleri bir nokta var. Erdoğan henüz hamlesini yapmadı diyen Selvi şöyle yazdı:23 Haziran sonrasına plan yapanların, Erdoğan'ın hamlelerini görmeden harekete geçmemelerinde yarar var. Yoksa boş havuza atlamış olurlar.
 • HakanHakan1 ay önce
  Islam dunyasinin bu bölunmuslugunden kurtulmak icin peygamberimize kadar olan cemaat tarihini ortadan kaldirmak lazim sadece insanlar bir olan Allah ve onun peygamberine yönelene kadar
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  U. S. Adolarının üzerinde " İnGod We Trust"yazar... BİZALLAHAİNANIRIZ....AdamlarAllaha , bizimkiler DOLARA inanmış...Diyanetin dingilfetvacısı ne diyordu geçen gün... Doların değeri artarsa ,yaptığınhayır hasenatın sevabıdaartardiyordu.... Türk Lirası veTürk şirketlerideğer kaybettikçe, SEVAPLAR ARTARMIŞ..... Muhteşem dangalaklıkböyle bir şey heralde.... İn Dolar We Trust...FetvacıbaşıHAYRETTİN ne diyordu, YOLSUZLUK HIRSIZLIK DEĞİLDİR diyordu.... Büyüklerimiz ne diyordu, SERMAYENİNDİNİRENGİOLMAZdiyordu... Babalar gibi satarım diyorlardı... SATTILAR... En son ŞEKER FABRİKALARINI SATTILAR...Ünlü müteahh İTne diyordu... Milletina...... nakoyacağızdiyordu.... MİLLETİNDEBİ DİYECEĞİ VAR, AZ KALDI....
 • gazte haberigazte haberi1 ay önce
  Diploma fotokopisini notere Erdoğan’ın özel kalem müdürü Hasan Doğan’ın götürdüğü öğrenildi. Şoförün vekâletname olmadan bu işlemi gerçekleştirebilmesi ise soru işaretlerine neden oldu.Erdoğan’ın sunduğu fotokopiyi aslını görmeden onaylayan kâtibi soruşturmayan notere uyarıTürkiye Noterler Birliği’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotokopi diplomasını “aslı gibidir” şeklinde onaylayan noter kâtibine soruşturma açmayan notere verdiği uyarı cezası sonrasında ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Buna göre fotokopiyi notere gerçeğini göstermeden “aslı gibidir şeklinde tasdik ettiren Hasan Tükenmez’in Erdoğan’ın özel kalem müdürü Hasan Doğan’ın şoförü olduğu öğrenildi. Şoförün vekâletname olmadan bu işlemi gerçekleştirebilmesi ise soru işaretlerine neden oldu. ...
 • Seyfeddin Yılmaz Seyfeddin Yılmaz 1 ay önce
  Derin ve ufuk açıcı bir analiz. Ancak, ABD ve ingilizlerin aynı yalaktan su içtiklerini düşünüyorum.
 • mehmet ali özdemirmehmet ali özdemir1 ay önce
  İngiltere ve ABD çatışmaz Dede ve torun gibidir. Bu nedenle yorumda tutarlılık yok.
 • Saadet AşkıSaadet Aşkı1 ay önce
  “Saadet sevgisiyle aşk” yorumları yazan FETÖ robotları ya da FETÖ harici CHP elemanları. Hani siz kazanmıştınız. Saadet tabelayı indirecek korkusuyla çıldırıyorsunuz. Ne gerek vardı 10 bin veya 20 bin oy almış partilere bile gidip yalvardınız. Mehmet’e şortundan kahpekurşun sıkan PKK’ya bir çift laf etmezken Ankara’nın şehit ailesi köylülerine “terörist” dediniz.
 • takiitakii1 ay önce
  terör örgütlerinin şefleri emperyalistlerin uşakları malzemede aklını muhakemet muhakeme yeteni kullanmayan mahluklar
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  ALLAHAİMAN;insanı HÜR kılar..... Yani MÜMİNolur,Müslüman olur, İNSANolur... ..ŞEYH ,HAZRET, KAİNAT İMAMI, HÜNKAR, Sultan'a imanise ,insanıKÖLEYAPAR.... FETÖ,HDPKK, IŞİD, BOKO HARAM, HTŞ bilmem ne bilmem ne gibi....KULLUKALLAH'ADIR , KUL'A KULLUK OLMAZ....
 • yakup soneryakup soner1 ay önce
  fitnenin başı trup degil ilk önce kendine bak bak bülent arınç bile seni ve senin gibileri lanetledi saadet partisi hakkındaki yorumunu okuma fırsatı bulursun inşallahbiz saadet partililer 2 kişi kalsak birimiz aday olur digeri ona oy verir bunu kalın kafana sok
 • Yazıda bahsi geçen Irak işgali bir tarih dersidirYazıda bahsi geçen Irak işgali bir tarih dersidir1 ay önce
  11 Eylül sonrası Saddam’ın elinde nükleer silah var balonu ile ortamı hazırladılar. Türkiye topraklarından geçerek Irak’ın kuzeyinden Saddam’ı vurmak için bizden izin istediler.Rusyasus pus. TBMM’den yabancı asker geçişi için izin çıkmadı. Bu sefer Irak’ın güneyinden girdiler. Irak işgal edildi. Saddam devrildi ama Irak uzun yıllar huzur görmedi. Bombalı saldırılarda çarşı-pazar ölenlerin haddi hesabı yok.DEAŞ türedi. Nükleer silah balonu yalan çıktı. Allah Türkiye’yi korudu. Yoksa İslam dünyası Irak’ın işgalini topraklarını kullandıran TC’ye fatura edecekti. ABD bu sayede kendine bağlı bir yönetim kurdu ve anlaşma imzalatarak Irak petrolünü yıllardır yutuyor. Ülkemize gelince FETÖ ve PKK ABDnin maşasıdır. Saf tabanları ise kendilerinin ABD’yi kullandıklarını sanıyorlar.
 • Abdullah Abdullah 1 ay önce
  İslamoğlu da proje kapsamında değilmi.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  BATILI GÜÇLER YANİ HAÇLI VE YAHUDİLER, MÜSLÜMAN ÜLKELERDEKİ CEMAATLERİN ÇEŞİT ÇEŞİT OLMASINI ÇOĞALMASINI TEŞVİK EDİYORLAR, UYDURUK ŞARLATANLAR ÇIKARIYORLAR, İNSANLARI TEK TEK ELE GEÇİRMEK ÇOK ZORDUR! CEMAAT HOCALARININ BEYNİNİ ELE GEÇİRMEK ÇOK KOLAYDIR, YAHUDİ NİN SERMAYESİ DEVREYE GİRİYOR. BİR BEYİNİ ELE GEÇİRİP TOPLUMLARI YÖNETİYORLAR!! HOCA KILIKLI FGÜLEN PAPAZI İLE BÜTÜN MÜSLÜMANLARI YÖNETECEKLERDİ, FETVALAR AMERİKADA HAZIRLANIP FGÜLEN ŞARLATANI OKUYACAKTI!! MAALESEF HOCA KILIKLI ŞARLATANLAR HALA ÇOK VAR. MESELA ŞEYH NAZIM KIBRISİ İNGİLTERE SARAYI İLE ÇOK YAKIN!! BUNDAN GERÇEK İSLAM ALİMİ OLUR MU? YA DA HAPİSTEKİ KUYTUL! 30 YAŞINDA MÜHENDİS OLUYOR SONRA MISIR DA BİR KAÇ YIL KALIYOR SONRA HOCA OLDUM DİYE ORTAYA ÇIKIYOR! HOCA OLMAK, ŞEYH OLMAK, CEMAAT ÖNDERİ OLMAK BU KADAR KOLAY MI? KUR'AN-I KERİM ÖĞRENMEK HIFZ ETMEK 5 YAŞINDA BAŞLAYIP BÜTÜN ÖMRÜN İSLAM İLMİ İLE GEÇMESİ GEREKMEZ Mİ.?? BU SAHTE HOCA KILIKLI ŞARLATANLARI! GERÇEK HOCA VE ALİMLER NEDEN ELELTİRMEZ??? NEDEN YERDEN YERE VURMUYORLAR?
 • Uzakdogu, OrtadoguUzakdogu, Ortadogu1 ay önce
  inglitere'den dunyaya baktiginda, Cin Uzakdogu, aslinda dunyanin merkezi olan Muslumanlarin yasadigi bolgede Ortadogu olur. Saddam, Kuveyt'e girdiginde, Bin Laden ABD ve inglizlere derki; siz benim mucahitlerin karnini doyurun, ben Saddam'i Kuveyt'ten cikartayim'' der ama aldigi cevap, ''sen bu ise karisma'' olur. istisnasiz her islam ulkesinde olan terorun fikir babasi ve organizetoru Sionist israil'dir. teroruArablara finanse ettire, ABD ve Avrupa'ye uygulattiranisrail'dir. Ama ne acidir ki, Musluman ulkekerdeki halk gercegi bilmiyor, Bati'nin/medyanin soyledigine inaniyor. Turkiye dahil hic bir islam ulkesinde yerli/milli medya yok. hepsi Batinin maasli elemani.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  CIA, Bağdadi’nin peşinde! Müslümanlar olarak aynı delikten ikiden fazla sokulup duruyoruz. Bağdadi cıa ajanıdır.Tıpkı bugün nakşilerin kolu olarak övündüğü ve tescilli ingiliz ajanı olan halidi bağdadi gibi. Ne diyordu cübbeli biz nakşibendi tarikatının halidi kolundanız.Yani o ingiliz ajanı olan halidi bağdadiden bahsediyor. İngilizler ortadoğu sömğürmek için bu halidi bağdadiyi parlatıp onun 500 halife yetiştirmesini sağladılar ve o 500 halifeyi tüm ortadoğu afrika ve türkiyeye saldılar ondan sonra ortadoğuda ingilizlerle mücadele edecek çok az insan kaldı onlarda zaten bir şekilde yok edildiler ve ortadoğu ingiliz sömürgesi oldu.Aynı taktiği şimdi abd liler kullanıyor.
 • Günaydın. Günaydın. 1 ay önce
  Burada mahi siz oldunuz. Ama yine de gözünüzü açmış olmanız güzel.
 • alioğlualioğlu1 ay önce
  YAZDIKLARINI OKUYUP YORUMLAYAN UYGULAYACAK SİYASİLERİN OLMASINI ARZU EDERİZ.
 • Serkan aydın Serkan aydın 1 ay önce
  Evet hocam bunların kadrosunda seyhte var fahişede sagcida var solcuda seküler de var muhafazakarda ..peki bizim müslümanlar olarak kadromuzda ne var ben soyleyeyim, salaklar var evet salak ve ahmak budaladan cahilden gecilmiyor bizim kadro..abd ingiltere veya avrupalı muhtelif herhangi bir ülke müslüman dünyasında bu kadar rahat pervasiz umarsız aleni oyun kurup yönetip dizayn edebiliyorsa bunda müslümanların suçu vebali çok büyük.. biz bu kadar cahil olduğumuz sürece oyunun biri biter biri başlar nasılsa..isid denen taşeron örgütun kurgusal olarak imal edilmesi kurulması ingiltere abd kaynaklı olabilir yonetici ve lider kadrosu batılı ajanlar 'dan müteşekkildir fakat militan kadrosu dunyanin çeşitli yerlerinden derlenip toplanıp suriyeye getirilen ve suriyedeki sünni müslüman gençler ile birlikte orgutlendirilip organize edilmiş bir terör örgütüdür.. aynı el kaide örneğinde olduğu gbi..niye bu kadar kolay oyuna tezgaha düşüyor bunu hic sorgulamiyor bu islam âlemi.varsa yoksa dış güçler ingilizler yahudiler. . haladahaısidin el kaidenin talibanin cihad yaptığını islam için mücadele ettiğini sanan ve savunanlar var islam dünyasında..usame bin ladin denen amerikan ajaninikahraman telakki eden kabul edenler var..

Günün Özeti