Bu gidiş nereye?

23 Nisan 2019 Salı

Fe eyne tezhebu! Yokuş aşağı koşar gibi gidiyoruz. Birçok kişi ya da topluluksa, aslında kaçtığını sandığı şeye doğru koşuyor sanki!

Dikkat “Fitne zamanı”dır!

Fransa’daki kriz sürerken akıllardaki soru şuydu: Sıradaki ülke hangisi?.

Avrupa’dan bekleniyordu yeni hamle ya da Ortadoğu’dan. Kim derdi ki, Sri Lanka’dan vuracaklar. İslam, Budist, Hindu, Hristiyan ne ararsan var. Sri Lanka’da 4 kilise ve 4 otelde patlama meydana geldi. Patlamalarda son bilgilere göre en az 290 kişi öldü ve 500 dolayında kişi yaralandı. Toplamda sekiz patlama gerçekleşti. Son olarak ajanslardan geçen bir habere göre Başkent Colombo’daki merkez havaalanı yakınında da bir bomba bulundu ve etkisiz hale getirildiği bildirildi. Saldırıları henüz üstlenen olmadı ancak yetkililer patlamalara ilişkin 13 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Pazar Ayini’nin Paskalya Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle kiliselerin normalden daha kalabalık olduğu belirtiliyor. Sri Lanka polisi patlamaların intihar saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

İzmir›in Buca ilçesinde bulunan NATO lojmanlarının bulunduğu sokakta iki kişi tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. Olayda yaralı veya can kaybı yaşanmazken, olay yerinden kaçan iki şüpheli, polis ekipleri tarafından yakalandı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramalar sonucunda 25 adet mermi, kar maskesi, eldiven ve bıçak ele geçirildiği öğrenildi.

Bu arada Ankara’da şehid cenazesinde Kılıçdaroğlu’na bir saldırı oldu. Bu olay şehid cenazesinin önüne geçti. İmamoğlu ise, İstanbul’da Maltepe’de mehter eşliğinde zafer kutlaması yapıyordu. Bakın bu olaylar bir kışkırtma, komplo olabilir ya da sosyal bir refleksten kaynaklanıyor da olabilir. Sebebi ne olursa olsun, bu tür olaylar yaşandıktan sonra, eğer siyasiler, polis ve media doğru bir rol üstlenmez ise, birileri bu olayları kullanarak önü alınamayacak tehlikeli bir yöne yönlendirebilirler.. İçeride karışıklık çıkarmak isteyen birileri için önemli bir fırsat sunulmuş olabilir.

Hep söylüyorum, siyasiler bir şey yaparken, söyledikleri ya da yaptıkları şeylerin toplum tarafından nasıl anlaşılacağını ya da birilerinin bu olayı nasıl kullanacağını hesap etmesi gerekir. Aynı şekilde birilerinin de nerede nasıl davranacağını, yaptığı işin, söylediği sözün nasıl anlaşılıp kullanılacağını iyi hesap etmesi gerek. “İyi niyet” her zaman makul bir gerekçe oluşturmaz. Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir. Bu işleri yapanlar, bu şekilde ulaşmak istedikleri hedeften uzaklaşırlar. Rakibiniz olan bir kişiye bir yumruk atarken, ait olduğunuz koskoca bir topluluk bundan zarar görür. Kaş yapayım derken göz çıkarırsınız. Bu tür yaklaşımlar rakibinize mağduriyet gömleği giydirir. Haklıyken haksız duruma düşersiniz. “Kahramanlık” göstereyim derken, “provokatör” damgası yersiniz. Yanlışa yanlış demeyi bilmemiz gerek. “Haklı olmak, başkalarına haksızlık yapma hakkı vermez.” Hakkınızı haklı yöntemlerle savunmalısınız.

Tekrar Sri Lanka saldırısına dönecek olursak, neyse ki failler çatışma sonucu yakalandılar. Saldırganlar Sri Lankalı. Saldırıyı DAEŞ mi yoksa TAMİL gerillaları mı yaptı sorusu hâlâ gündemde. Ama şu an için asıl şüpheliler TAMİL gerillaları. 1983’te başlayan ve 26 yıl devam eden iç savaş 100 bine yakın insan terör eylemlerinde hayatını kaybetmişti. 2009’da Hindu ve Hıristiyan Tamil azınlığın hakları için yola çıktıklarını açıklayan TAMİL gerillaları, Sri Lanka ordusu tarafından yenilgiye uğratılması ile çatışma fiilen sona ermişti. Tabii, bu arada şu soru da cevapsız: Tamiller Hristiyanların da haklarını savunuyorsa, onlar için bir bayram günü niye kiliseye saldırsınlar!

Daha önce, Seylan’a 11 bin km uzaklıktaki Yeni Zelanda’da, bir Hristiyan fanatik, camiye saldırmıştı. Yeni Zelanda’daki saldırıda 50 Müslüman hayatını kaybetmişti. 

Görünen o ki, terörün yeni adresi Afrika ve Asya! Dikkatler Avrupa ve Ortadoğu’dan Asya’ya kaydırılıyor. O zaman Hindistan, Rusya ve Çin’e dikkat! 

Bu arada Fransa’da 17 Kasım’da akaryakıt zamları ve ekonomik durumu protesto için başlayan sarı yelekliler eylemleri, Fransız devriminden 230 yıl sonra, 68 eylemlerinden 51 yıl sonra ve sarı yelekliler eylemlerinin başladığı ilk günden sonra eylemlerin 23’üncü haftasında sürüyor.. 68 kuşağı solcuydu ama eylemleri kışkırtanlar kapitalistlerdi. Böylece doların saltanatı korunmuş olacaktı.

Genel kanaat bundan sonraki eylemlerin adresi Almanya, İtalya ve İngiltere idi. Bu ülke Almanya olmamalı idi. Bu gerilim bütün Avrupa’yı sarsardı. İtalya da olmamalı idi. İspanya üzerinden tekrar Fransa, bu da Fransa’da geri dönüşü mümkün olmayan birtakım gelişmelere sebeb olabilirdi. Kabak İngiltere’nin başına patladı.

Zaten anlaşmazlıkların merkezinde de İngiltere vardı. Brexit’den beri zaten İngiltere diken üstündeydi. Fransa’daki sarı yelekliler olayına benzer bir eylem karşısında daha şimdiden polisin yetersiz kalacağını düşünerek, yedekleri askere çağırabileceklerini ifade ederek, yedeklere hazır olmaları konusunda yazı bile göndermişlerdi.

Fransa’yı AB üzerinden mi vurmalıydılar, İslamofobiüzerinden mi, ekonomik durum ile ilgili olarak mı olayları başlatmalıydılar. İnsan hakları, terör, çevre bir bahane bulmaları gerekiyordu. Buldular: “İklim ve ekolojik acil durum”. Çevre üzerinden gittiler. Konuyla ilgili haber şöyle: İngiliz hükümetinden «iklim ve ekolojik acil durum” ilan etmesini isteyen çevreci kampanya grubu “Extinction Rebellion”ın Londra’nın merkezi yerlerinde gerçekleştirdiği işgal eylemleri bir haftadır devam ediyor. Polisin sert müdahalede bulunduğu eylemcilerden 682’si gözaltına alındı. İngiltere’deki durum bizdeki “Gezi Parkı” olaylarına benziyor. Yani mesele çevrecilik filan değil. İngiltere, Green Peace üzerinden yıllarca çevreye duyarlı grubları, belli hükümetlere karşı kullandı. Haklı gerekçelerin arkasında başka niyetler gizli idi. Yani “ağuyu altın tas içre sunuyorlardı” ve onu da bala karıştırıyorlardı. Bu dünya “etme bulma dünyası”dır. Ava giden avlanıyor. Gün geliyor besledikleri kargalar kendilerine saldırıyorlar. Bu işler böyledir.

CHP’liler mayınlı tarlada top oynuyorlar. Eğer belediyelerde HDP ve İyi Parti’ye kadro tahsisi yapılacak olursa ya da İmamoğlu’nun Maltepe mitinginde yaptığı gibi insanlar, “Mehter marşı ile karşılanıp, İzmir marşı ile uğurlanacak” olursa; “bu ne  perhiz, bu ne lahana turşusu” diye soracaklardır. Bu işin sonunda birileri “Tosya’ya pirince gideyim derken evdeki bulgurdan da olabilir.”

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Trabzonlu HasanTrabzonlu Hasan1 ay önce
  Sn Dilipak önemli bir tespitte daha bulundu. Yapılacak eklemeler de yorumlarda yapılmış. Fetö asla temizlenmedi, çünkü analitik düşünüp bunu tek elden yönetecek bir akıl yok. Bir terör örgütü ile 35 yıl uğraştık, içerden destek aldığı için Pek yı hala bitiremedik. Fetö de öyle, tüm partilerin üst kademelerinin neredeyse tamamı Fetöcü.2 kurum çok önemliydi Fetöde, Diyanet ve TMSF. Diyanet halka DİN anlayışının değil sömürmenin kötü olduğunu anlatamadı, gençler DİN ismi anılan yerde durmuyor, diğer cemaat vb hepsi ölmeye mahkum edildi Diyanet yüzünden . Tmsf ise tüm FETÖ şirketlerine el koydu ama bırak mücadeleyi içeriye Khk ile atılanlar dahil Fetöcü yerleştirdi, en büyük şirketi Boydaka Fetöyü destekleyen Ceo atadı, Khk ile atılanları Boydaka alacak birini işin başına koydu. 1000 şirkette hiçbir dava hala sonuçlanmadı, Fetöcüler temiziz diye bağırıyor bu destekle. Şeffaf ve adil yargılamadı, 3-4 senede tüm Tmsf bin el koyduğu şirketlerde deliller yok edildi. Fetöden oluşan boşluğu daha tehlikelileri doldurdu, bu işten herkes karlı ama Anadolu zararlı çıktı....
 • M Hâlis Köktaş M Hâlis Köktaş 1 ay önce
  Muhterem Abdurrahman bey..! Ufak bir hatırlatma:"Fe eyne tezhebün..!?"Selâm ve dua ile hayırlı Sabahlar!..
 • Aydın ŞentürkAydın Şentürk1 ay önce
  Esselemüaleyküm Abdurrahman bey yıllardır akit gezetesi okuyucusuyum.Özellikle sizinköşe yazılarınızı beğeniyle okuyorum.Hasan Karakaya beyle devamlı telefonla görüşüp fikir alış verişinde bulunurduk.Onun yazılarınıda muhakkak okurdum.Kendim İzmir Bornova Merkez Yeni Camide Din Görevlisi olarak çalışıyorum.Bornovada çok sevilen sayılan bir din görevlisiyim.Aslen Balıkesir Sındırgılıyım.Eşim İzmir Millet Vekili Hamza Dağ Beyin akrabası.Hamza Dağ Beyin çok eskilerden beri çok iyi tanıdığı geniş bir aileye sahibiz.Bütün aile ferlerimizmilli görüş çizgisinden gelen kişileriz.Ak Partinin Kuruluşundan buyana Ak Partiyi desdekliyoruz.Her zaman hükümetimize destek veren kişileriz.Eşim İlk kuruluşun bu yana Ak Parti Üyesi.Büyük Oğlum Fatih Şentürk Ak Parti Gençlik Kolları Mahalle temsilcisiydi.Askeri bir sınava girerken kaydını sildirdi.Küçük Oğlum Selman Şentürk bir yıl Balıkesir Astsubay Okulunda okudu.Down sendurumlu yedi yaşında bir kızım var.Cumhur Başkanımız üç çocuk deyince bizde oylar artsın diye üç çocuk sahibi olduk.Cumhur Başkanımızı çok seviyoruz.Darbe kalkışmasında camide gece bizi dövmeye gelen kişiyi biz dövdük. Fatih Şentürk oğlum 1994 doğumluaskerliğini yaptı.Askeri ve Polislik sınavlarına giriyor 95 gibi puan alıyor.Kardeşi Selman Şentürk bir yıl astsubay okulunda okuduğu için güvenlik soruştumasında eleniyor.Biz aile olarak çok üzülüyoruz.Hiç soruşturma geçirmeyen sayılı kişilerdeniz.Terör örgütleriyle hiçbir zaman zerre kadar ilişkimiz olmadı zatende olamaz.Bizim gibi daha pekçok insan madur oluyor.Bizler vatanını bayrağını canı gibi seven bireyleriz.Cumhur Başkanımıza ulaşamıyoruz bu konuları köşe yazılarınızda yazıp Cumhur Başkanımıza duyurabilirsek çok memnun olacağız.Rabbim sizlerden razı olsun.Kalın salıcakla selamlar.
 • HiraHira1 ay önce
  Abdülkadir Trump bizi nerde seviyor ya senin kafan gerçekten güzel ne alıyorsan söyle de bizde alalım ve Amerika bizimle deyip sevinelim. Adam evanjelik sonuna kadar İsrail destekçisi. Papaz olayında s400 olayında İran'a konan amborgada bize nasıl davrandı gördük. Adam mafya gibi hareket ediyor sen neye dayanarak bizim tarafımızdan olduğunu iddia ediyorsun? Hadi diyelim bizden yana oldu yaşatırlar mı sanıyorsun Kennedy gibi suikaste gider orası masonluğun illuminatinin en önemli merkezlerinden. Bak sen Allah korkusu olmadan konuşuyorsun. Sanki cenneti garantilemişsinde geri kalan mahvolmuş gibi bir konuşma havası var sende. Oysa sözlerin çelişki dolu. Tarikatlara kızıyorsun ama tarikatçılar gibi son nefesinden eminsin. Bilmem farkında mısın?
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Hasan Kur'an sizinle iyi geçinen kafirlerle iyi ilişkiler kurulabileceğini söylüyor.Bilmem bu ayeti duydun mu .Hatta müşriklerle bile sizlere dokunmuyorlarsa iyi ilişkiler sürdürülebileceğini söylüyor.Türkiyeyi seven bir trump ı biz seni sevmiyoruz mu diyeceğiz.Yani adamı düşman belliyemeyiz ki.Zaten Resulullah Muhammedin uygulamalarına bakarsan böyle olduğunu anlarsın.Resulullah Muhammed kendisiyle iyi geçinen hristıyan yahudi mecusi sabii puperest dehrilerle hep iyi geçinmiştir.Biz iyi ilişkiler içinde olalım diyorsak tabii ki uyanıkda olmalıyız.Yani günün birinde bize düşmanlıkda yapabilir.Kur'an ayetlerine göre müslüman daima her şeye hazırlıklı olmalıdır.Bu dediklerim ayetlerde belirtilmiştir.Bu bir çelişki değildir.Biz hem sadece Kur'ana uyarız ve Kur'anın ayetlerine göre hareket ederiz.Bir müslüman böyle olmalıdır.
 • HasanHasan1 ay önce
  Abdülkadir hem Kuran'a uyalım diyorsun iyi hoş diyorsun hem de Trump gibi bir kafirle işbirliği yapmak lazım diyorsun. Kendinle çelişiyorsun dikkatini çekerim. Kafirler her daim bizim düşmanımızdır barış dönemleri savaşlara hazırlık dönemleridir. Son zaman Müslümanlarına bir haller oldu da kafirden müttefik olabileceğini sandılar. Üstlerine bir rehavet çöktü. Saldırıyı daeş üstlenmiş diyen kardeşler neden şaşırıyoruz ki maşa görevini yapıyor. Hristiyanları müslümanlarla savaştırana kadar daha neler göreceğiz kim bilir?
 • Güçlü olmak Güçlü olmak 1 ay önce
  Müslümanlar Ve Türkiye birlik içinde güçlü olmadığı sürece hep emperyalist ve kendilerinden başka kimseyi adam yerine bile koymayan vahşi batının oyuncağı olmaya , böyle Terör saldırılarını yaşamaya mahkum oluruz . Onun için cumhurbaşkanımızAk parti içinde ve bürokraside çok ama çok ciddi değişimler yaparak ümmetin ve bu milletin hizmetkarı olmaya devam etmeli . Özellikle Ankara ve ilçelerinde bürokrasiyi masaya yatırıp lüzumsuz , suya sabuna dokunmayan bürokratları , müdürleri yenileyin kardeşim . Hala ders almadınız mı???
 • sami canersami caner1 ay önce
  yahudi sahibi oldugu daes kopeginekiliselerde saldiri yaptiriyor..caminin intikamini aldik diyor..hristiyanlarlamuslumanlari savastiracak olan yahudiler kenara gecip zevkle sessizce seyredecekler.isteseytanin basi bunlar.
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  Abdulkadir amcanmi müdür bey.İkisatır yazımızı yayınlamadınız .mınafıkların adamı olmayın.Biz sızleri bize yakın (akıde olarak) bili yorduk
 • alinamlıalinamlı1 ay önce
  İnsanlık tarihi boyunca bu güne kadar tahminen 7 milyara yakın insançeşitli savaşlardahayatınıkaybetmiştir ; özellikle iki cihan savaşında tam bir katliam yaşanmıştır ! Bütün bunlara rağmenAvrupa hariç hiç kimsenin aklı başına gelmemiştir.Özellikle ABD,Rusya, Çin başta olmak üzere diğer büyük devletlerin liderleri hala bütün dünyayı kucaklayacak bir anlayışa maalesef sahip değiller;bunların hepsine yazıklarolsun !
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Abdülkadir ve Nurullah rumuzlu kardeşler, siz anladığım kadarıyla Jon Türk ve ittihat ve terrakici taife yi benimseyen Liberal leşmişmüslümanlarsınız yanılmıyorsam. Sizce ben hangi nizama tabi olmalıyım? Batıda/Selanikte masonik güçlerin belirlediği ölçüler ve ve onların iradesi doğrultusunda örgütlenen ittihat ve terakkicilerin Liberalizm odaklı milliyetçilik/ulusalcilik nizamı benimsemem lazım?Sizce serbest piyasalı borsalıLiberal nizam bizi kurtuluşa ve hidayete kavuşturur, yoksa Sultan ALPARSLAN ların TEVHİD nizmanına dayalı iradesi mi bizi tekrar küllerimizden dirilmemizi sağlar. Şüphesiz ALLAH cc yerlerin ve gökyüzünün nizamını belirleyen yegane kudret sahibi güçtür. Liberalizm, Kommunizm veyahut Sosyalizm gibi deccalizme dayanan ideolojiler doğanın, erkeğin, kadının fıtratını ifsad eden ve fesadı,azgınlığı ve bozgunculuğu yayan ideolojilerdir. Müminlerin İslamı öğrenebilmeleri için şeyhlere, tarikatlara ihtiyacı yoktur, bu konuda hemfikiriz, zira kerim Kitabımız Kuran bize herşeyi yeterin ce açıklamıştır. @Abdülkadir kardeş ABD ve Trump ile işbirliğinden söz etmişsin, müminlerin sırtını ABD ve yahut Rusya ya dayamaya ihtiyacı yoktur, Zira bizim Tek dayanağımız yüca ALLAH cc dir. Biz emperyalizme yeterince göğüs geremediğimiz ve siyonizmiz gölgesinde çadır kuran bir devlet olduğumuz i içn yüreğimiz kann ağlamakta. Şüphesiz sevgili peygamber efendimizin müjdelediği o muhteşem Kumandanın torunları tekrar dirilecektir ve ALLH cc bize vad eddiği altın çağını müslümanlar yaşayacaktır.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Abdurrahman bey siz bu yazıyı yazdıktan sonra İngiltere den yapılan açıklamaya göre Srilanka daki patlamayı DEAS üstlenmiş. Üstlenen güya müslüman açıklayan şeytan ne kadar enteresan değil mi ????
 • HiraHira1 ay önce
  Sayın yazar 15 Temmuzda Amerika Türklerin savaşçı ruhunu kaybetmediğini gördü bu yüzden iç savaş çıkarmak istiyorlar. Siyasîler çok büyük hatalar yapıyorlar. Bu seçimde inanılmaz ayrıştırıcı bir politika izlendi. İnsanların sinirleri gerildi. Bakın gezi olayları haftada 60000 tl alan Halit Ergenç gibilerin bu ülkede adalet yok demesi gibi aşırı ironik bir ortamda gerçekleşti. Bence de bir oyuncunun o kadar para alması doğru değil de konumuz bu değil. Şu an insanlar soğan alamıyor tecavüzcü katiller gerekli ceza almadan salınıyor ve insanımız tam ortadan bölünmüş durumda. Bu sefer gezi gibi olmaz dikkatli olmamız lazım. İç karışıklık çıkarsa Amerika bizi hiç yorulmadan işgal eder ve ay bu akpliymiş ay bu chpliymiş ay bu kürtmüş demeden düşmanım Türk'ü yok ediyorum der ve cümlemizi acımadan öldürür. Arapları tehdit olarak görmedi batı dünyası onlar için İslam denince düşman denince biz geliyoruz. CHP eşittir PKK dendikçe vatanını seven chpli sinirleniyor. Tesettüre hala karışan chpliler de akplileri sinirlendiriyor. AKP nin bizden olmayan haindir politikasından vazgeçmesi gerekiyor. CHP nin de insanımızın dini manevi değerlerine saygılı olması gerekiyor. Biraz büyüklük göstersin iki taraf da. Millet Mars'a koloni kurmayı düşünüyor biz hala bu konuları aşamadık...
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Mehter marşıda bizim İzmir marşıda burada verilen anlayabilmek önemli sen fırında muhallebi seversin ben normal muhallebi ancak ikisininde mayası süttür her ikimizinde aynısını sevmemizi bekleyemezsin ama masaya senin sevdiğinde geldi benim sevdiğimde sorun nerede
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Masonik derin güçlerin YENİ DÜNYA DÜZENİNİ hayata geçirebilmek için kontrollü kaos planının düğmesine basılmış gibi gözüküyor. Zira Avustralyadaki Cami ye yapılan saldırıların ve Srilankada Kilise ye yapılan saldırıların arkasında aynı derin güçler bulnmakta. MAlesef bizde millet olarak kendi celladımıza aşık olmuş ve kendi belamızın üstüne doğru koşmaktayız. Kısacası İMAM´ın oğluda gelse MÜFTÜ´nün oğluda gelse de düzen değişmedikçe hiçbir şeyin degismeyecegini idrak etmeliyiz artik, zira siyonistlerin 1. Dünya savaşından sonra ülkemizde kurmuş oldukları serbest piyasalı ve borsalı LİBERAL sistemin tamamen masonik derin güçlerin çıkarları doğrultusunda işlemekte oldugunu fark etmeliyiz artik. Malesef zalimden kaçarken iblisin kucağına oturduk. Masonik derin güç YENİ DÜNYA DÜZENİ´ni altyapısını BİLDENBERGER yapılanmasının faliyetleri ile gerçekleştirmekte.Bu Düzen tek merkezden, tek devlet, tek bayrak, tek millet, tek hukuk ve tek yargı sistemi üzeine kurulacak olan bir sistemden ibaret olacak, yani adalet ve Hürriyet anlayışı günümüzde olduğu gibi gine Avrupa konseyinin belirlediği ölçülere dayalı olacak.AB kriterlerine dayalı hayata geçirilen ahlaki,sosoyal, ekonomik ve siyasi reformlar zatan bizim uzun zamandır MErkezden, yani masonik ve satanist bir Kuruluş olan AB tarafından yönetildiğmizi göstemekte. Kısacası ülkemizdeki Aile politikaları,serbest piyasaya dayalı ekonomik özelleştirmeler, Feminizmin ve LGBT haklarının yasallaşarak teşviklenmesi, islami güncelleme çabaları, kadın hakları adı altında kafdınları evlerinden uzaklaştırıp kapitlizmin ucuz işçi olarak teşviklenmsi, Kadınları aile özgürlük kılıfı altında aile hayatından uzaklaştırma çabaları ve şaire bunun gibi nice sapkın yasa ve projeler masonik ve satanist bir organizasyon olan AB nin iradesi dogrultusunda gerçekleşmekte.Onlar yerlerin ve gökyüzünün nizamının alemlerin rabbbi olan ALLAH cc. İradesine tabi olmayı red eden, fakatdünyada ve yurdumuzda fesadı, azgınlığı ve bozgunculuğu yayansatanist hahamların ideolojilerini benimseyip onların ideolojilerine ve vizyonlarına tabi olanlar.Onlar Bilderberger kuruluşundan aldıkları talimatlar doğrultusunda yeryüzünde ve yurdumuzda fesatı ve azgınlığı yayarak kurulacak olan YENİ DÜNYA DÜZENİ nin alt yapasını oluşturma çabasi içinde olanlar. Onlar adeta kıyamet alametlerinin zuhur etmesi için üstün çaba sarf edenler ve yeryüzünde kaos ve kargaşa ortamı yararatarak adeta dünyamızda adaletsizliği yayarak ahir zamanın zilletini yaşatmak isteyenler. Önce insanları derin bir karanlığa gömecekler, sonrada sözüm ona kendi atadıkları sahte mesihi ve Mehdi zühür eyliyecek ve bizi deccalın elinden kurtarıpinsanların ona biat etmesi sağlayacak projelerin çalışmalarına dahil olanlar.
 • NurullahNurullah1 ay önce
  ittihat ve terakki'den kalan Ergenekon ekibi olmasa ülke çoktan bölünmüştü. ilk defa Pkk taş yemiş it gibi ciyaklıya ciyaklıya kuyruğunu kıstırıp kaçıyor. Bunda emeği olan Soylu'dur, Bahçeli'dir, Çiller'dir, M.Ağar'dır. Bahçeli'nin sözünden çıkmadığı sürece Akparti hata yapmaz.
 • Gürsel erarslan.Gürsel erarslan.1 ay önce
  Demirel gibi konuştun konuştın boş konuştun.asıl söylemek istedinini sona sakladın.Ekrem imamoğlunu tehdit eyledin!Yolsuzlukları araştırma ve bildiklerini konuşma.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Atatürk olmasaydı bugünkü manada bir Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. Düşünün bir kere cemaatlere mezheplere bölünmüş bir yapı nasıl bir araya gelip bir devlet oluşturabileceklerdi ki.Asla ve kat a oluşturamazlardı.Yok Atatürk içki içiyormuş falan filan bunlar fasarya her insanın yaptığı şeyler kendisini bağlar. O siyaset dehasıydı.Onun gibi siyaseti çok iyi yapan biri çok az gelmiştir.diyebiliriz.Dikkat abd başkanlarıın içinde bile böyle te k başına olup da emperyalist devletlerin arasında kendine yer edinen bir devlet başkanı gelmemiştir.Atatürk gerçekten yalnızdı.Onun arkadaşı olarak gösterilenler aslında onun pek de arkadaşı olmadığı anlaşıldı. İşte inönü kendi başa geçtiğinde resmi dairelerdeki tüm Atatürk resimlerini kaldırtıp kendi resimlerini yerleştirdi.Görüyorsulnuz ki o kadar yalnız olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyetini Devletini kurabildi.Bir yandan da molla kılıklı din taciri adamlarla mücadele ederken bir yandan da arkadaşıymış gibi görünüp ingilizlere fransızlara çalışanlarla mücadele etti.Bu kolay bir şey değildir.Hepimizin 23 nisan bayramı kutlu olsun.Ben Atatürkü takdir eden birisiyim sözde Atatürkçü-laikler gibi putlaştırıp tapmamveya Kur'andışı bir dine iman edip ona islam diyenler gibi de körükörüne aslı astarı olmayan sırf karşıtlık olsun diyede onu karalamam Ben Kur'an müslümanı nasıl olmasını söylüyorsaöyle müslümanım. Ve bana Kur'anın öğrettiği gibi hiç bir şeyde aşırıya gitmemeye çalışırım. Tekrar edeyim ATATÜRK OLMASAYDI BUGÜNKÜ MANADA BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OLMAZDI.Hem Atatürkü kalkan gibi kullanıp kendilerini dokunulmaz kılan sözde Atatürkçü-laiklere hem de durmadan aslı astarı olmayan şeylerle Atatürk düşmanlığı yapan Kur'an dışı bir dine iman etmişlere (sözde müslümanlara) bunu düşünmelerini tavsiye ediyorum.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun diyorum.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Sayın Dilipak cıa denilen şeytani örgüt Türkiye içindede sınırımızda askerlerimize karşı yaşanan kanlı olaylarının bir benzerini yapmaya çalıştığı besbelli.Sizden bunun içinde bir makale kaleme almanız.Belki CB ve akparti hükümeti de bunun farkındadır ama yinede başkalarınında buna temas etmesi tekrar etmesi devamlı akılda tutulması için önemlidir.Ne demiş atalarımız ET TEKRARU AHSEN VE LEV KANE YÜZSEKSEN tabi bu sözü atalarımız mı demiş bilmem ama bir sözü 180 kere de olsa tekrar etmek en doğru şeydir. Yani içeride kanlı bir terör faaliyeti insanları güvensiz duygulara iter.Türkiyenin dörtbirtarafında içeride kanlı bir olay olmaması için kulak kesilmek lazımdır.Bu çok önemli. Çünkü cıa ne yapıp edip içeride huzurlu ortamı bozmaya yönelik bir şeyler yapacaktır.Zaten kılıçdaroğlunun kışkırttığı durumuda bu kategoride değerlendirmek lazımdır. Hangi meşrebe hangi mezhebe hengi ideolojiye bağlı olursak olalım Hepimiz ülkemizi sevmeliyiz.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Sayın Dilipak Türkiyemizde yaklaşık iki yıldır terör saldırısı gerçekleştirmiyordu.İşte bu sınırda gerçekleşen saldırıyla bu durum bozuldu.Bu saldırı sınırda gerçekleştirildi.Ama cıa itleri Türkiyenin içindede kanlı bir saldırı gerçekleştirme peşinde olduğu açık.Çoğu kimse trump ı sevmiyor bu ülkede ama trump Türkiyeyle işbirliğini isteyen birisiydi ve Türkiyeyi seven birisiydi.Bizi bu taraf ilgilendiriyor.Bir köşe yazarının demesine göre Bu zamana kadar trump cıa nin Türkiyede operasyonlar yapmasına izin vermiyormuş.Ama kendiside abd de köşeye sıkıştığından bu izni onayı vermiş maalesef.Bu sınırdaki saldırı bunun bir göstergesidir.cıa denilen aşağılık örgüt şimdi Türkiyenin içinde böyle kanlı bir saldırı peşinde.Bunun için çalışmalar yaptığı açık.Onun için hükümetin ülkemize kulak kabartması lazım.İşte bae iki ajan turist olarak girip bir yerlere bomba bırakıp gideceklerdi.Buna benzer şeyle olacaktır.Türk istihbaratının çok iyi hareket etmesi lazım.Yoksa bunu başarırlarsa akpartide CB nıda bundan sonraki seçimde bu olaydan etkilenirler.Bu önemli.Bir de trump ın ortağı olan aydın doğanla artık Cb nı barışmalı bu düşmanlığı sürdürmemeli.Çünkü trump aydın doğanla arası iyi olan birisi.Yani bir düşmanlık bu kadar uzun sürmemeli.Herşeyden önce ülkemizin çıkarı önemlidir.Ve İhlasfinans mağdurlarınıda mağduriyetleri bir an önce giderilmelidir.Buda akparti ve CB nının bir daha ki seçimleri için önemlidir.EMRİ BİL MARUF NEYHİ ANİL MÜNKER YAPTIM.
 • Metin oguz Metin oguz 1 ay önce
  Dürüst bir hayat yaşamaya calisiyorum hırsızlık yapmadım çalmadım çırpmadım namussuzluk yapmadım. Allah'a ve peygamberlerine inandım. Cuma namazlarini kaçırmam. 5vakit olsada bazen namazımı kılarım. Orucumu tutarım. Fakat ben sosyal demokrasiye gönül vermiş birisiyim . Yazılarınızı takip ediyorum ara ara .sizin yazılarınızda turkiyenin birliğini beraberliğinigörüyorum.durusluk görüyorum vede bir öğretmen edasında doğruluk
 • haydar haydathaydar haydat1 ay önce
  Adam her kesimi kucaklayacağım diyor.mehter marsida izmir marsida bunu da hala anlamiyorsunuz anlamak istemiyorsunuz ağzınızdan salyalar aka aka etrafa iftiralar atıyorsunuz sonra da bu millet nereye gidiyor bi git Allah in aşkına ya önce bi dilsiz şeytan olmaktan vazgeçin sonra millete akil verin
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Ben artık Kur'andaki İslama dönük daha az yorum yazıyorum.Çünkü o yorumu yazdığımda piyasadaki islama inananlar çok tepki gösteriyor.Ben diyorum ki ALLAH KUR'ANINDA BİZ MÜSLÜMANLARDAN YAPMAMIZI İSTEDİĞİ HER ŞEYİ BELİRTMİŞ,buna karşı çıkıp duruyorlar. Allah Resul Muhammede ben bana da size de ne yapılacağını bilmiyorum Ben sadece bana indirilene uyuyorum dedirtiyor. Bu piyasadaki islama iman etmiş olanlar Kur'an ve Sünnet deyip duruyorlar.Yahu Resul Muhammed bile sadece Kur'an diyor siz neden Kur'an ve sünnet diyorsunuz.Bunu akledemiyormusunuz.İşte müslümanlık iddiasında bulunanların durumu bu.Herkes kılıçdaroğlunu müslüman görüyor.Oysa Kur'ana göre değerlendirirsek yaptıklarıyla bir fasık olduğu anlaşılıyor.Hatta münafıkda olabilir.Arada bir namaz da kıldığı oluyor görsünler hesabı.Yani İşte Kur'andaki İslama göre insanları olayları sistemleri değerlendirirsek bir çıkış yolu bulmamız mümkün.Yoksa bu gavur dediğimiz abd ingiliz israil gibi devletler bizi birbirimize düşürecekler.Bunu görmek için Kur'ana bakmamız gerekiyor.Ancak ve ancak hadissiz olarak KUr'ana dönersek şeytani abd ingiliz ve israile karşı durabiliriz.Yoksa bizi birbirimizle yok edecekler.
 • ZerevşanZerevşan1 ay önce
  Aslında ince ayar veriyorsunuz hocam. CHP akıllı ol ki sapı samana karıştırma ki başarabilesin. Diyorsunuz...
 • HakkıHakkı1 ay önce
  Hak ile batıl savaşı.Siyonistlerin acelesi var. Osmanlı’nın batışı ile kurulan kukla rejimleri tekrar kana bulamak çok kolay. İslamdan uzaklaşmış sureti islam toplumları ile bu toplumların emperyalistlerle içine yerleştirilip büyütülen fitne unsurlar ile. Allah nameleri ile yapılan kurtuluş savaşı akabinde şapka giymedi diye asılan alimler ve Türkçe ezana bakıp bugünleri görmeyenler uyumaya devam edip, hala öndeki ağaçlardan ormanı göremesinler. Allah cc sonu hayreyleye.
 • İLBEYHANİLBEYHAN1 ay önce
  İYİparti İstanbul il başkanı BUĞRA KAVUNCU kimdir?FETÖ den içerde yatan CİAGÖREVLİSİEnverALTAYLININ AKRABASIDIR.....ENVER ALTAYLI KİMDİR?Özbek asıllı ünlü CİA casusuRUZİNAZARINAKRABASIDIR ve yetiştirmesidir....BUĞRA KAVUNCU ayrıcaeski ülkücü ,80 sonrası yeryüzü hizbullahçısı ,şimdilerde ABD adınaUYGUR PROVAKASYONLARIorganizeiyle hemhaldir....AİLEDEN CİA güdümlüdür....BUĞRA KAVUNCUKAZAKİSTAN VE ALMANYADAhangi şirketlerdeüst düzey yöneticilik yapmıştır...Bu şirketlerin FETÖ + CİA İLİŞKİSİ NEDİR...Meralinbaşdanışmanlarının nerdeyse tamamının FETÖCÜ OLMASININ SIRRI NEDİR...MERALİN HİLLARY CLİNTONDAN GÖREVE HAZIRIMFOTOĞRAFI bilinmektemidir...ABDbaşkanıparmakla çağırdığnda koşarak giden DAVUDOĞLU VE KRALİÇENİN GÜLÜ ABDULLAHIN VE PARLAK ÇOCUK BABACANIN DÜĞMESİNE BASILMIŞMIDIR...EFENDİLERİ TARAFINDAN...DÜNDEN BERİDÖKTÜRMEYE BAŞLADILAR....BÖLGEYİ KAN GÖLÜNE ÇEVİREN buGÖREVLİLERNE ZAMANHESAP VERECEK....DEVLET YAPMAZSA ,ONLAR YAPARLAR ...FETULLAH gibi...
 • ahmet koçahmet koç1 ay önce
  bir siyasetçi,40 senedir ülkeyi bölmek isteyen asker,polis,halk, devlet malı demeden kan döken vampirlerin destekçisi olmuş bir "TERÖR"örgütüyle iş birliği yapıp seçim kazanacak,sonrada o teröristlerin şehit ettiği bir evladımızın ocağına gidip "TİMSAH" gözyaşları dökecek,sonrada içi yanan "HALK "dan biri tepkisini gösterecek,bizde suçlu diyeo gariban köylüyü içeri tıkacağız öylemi,bırakın bu işleri halk acısın böyle dindiriyor.HDP işbirlikçisi bir siyasetçi oraya gidince tepki göreceğini bilmiyormu?bu ilk defa mı oluyor.bunların niyeti PİS.niyetleri iyiyse telefon açarlar bu yeter,bu halk onları yanında görmek istemiyor.arkadaki "KİRLİ ELLER"oyunlarına bu kuklalarıyla devam ediyor.bırakın içi yanan halkı suçlamayı,başımıza ne geliyorsa bu basiretsiz iki yüzlü siyasetçilerin yüzünden geliyor.biraz da bunları sorgulayın.hep halk hep halk.siyasetçiler çıkarları için birileriyle dirsek teması yapsın,sonra zararı gariban halk görsün.yok öyle yağma bu millet aptal değil.
 • dahilekdahilek1 ay önce
  bu işin arkasında israil ve anası abd olduğu kesin. el kaide deaş pkk dhkpc vs vs hep abd ve ingilizlerin kurduğuterör örgütleridir. bir ülkeyi zayıtlatmak silah satmak göz dağı vermek dinler arası mezhepler ararsı çatışma çıkarmak için kullanırlar. humeynide abd uşağıydı. ortadoğuda şii sünni çatışması çıkarmak için görevliydi. allah oyunlarını başlarına geçirsin. amaç kendine alternatif gördüğü avrupa birliğini dağıtmak
 • Ali ErenAli Eren1 ay önce
  Sevgili Abdurrahman Bey! Affınıza sığınarak bir hatırlatmada bulunacağım. Zaman zaman ayet yazıyorsunuz ama hepsinin yazılışı yanlış. Nitekim bugünkü yazınızın başında yazdığınız ayet "Tezhebü" değil "Tezhebüün" olacak. Bundan daha vahimi ve zaman zaman tekrarladığınız ve arapça grameri bilenleri gülümseten hata da "İla cehennemüz zümera" yazmanızdır.Doğrusu "İla cehenneme zümera" dır. Affen.
 • SılaSıla1 ay önce
  Yaradan'ın tanımadığını ya da unuttuğunu(haşa) düşündükleri bazı; "insan hâkları VEYA yasalarını".............HALkına dayatmaya kalkarsan.... işte o zaman fesat çıkarırsın yeryüzünde-ülkende. Allah'ın kanunlarını beğenmiyorsun(((Şeytan aleyhillâne gibi..."BENdaha iyisini bilirim-yaparım" küstâhlığıyla))) SONRAherrr şeyi yüzüne-gözüne bulaştırıyorsun. Müslüman edebiyatı yapan alçaklar..İşlerinde..YüceKitaba..danışmayarak..AllahVEresulüyle savaşmaktalar........Nden insanımızı ALLAH'la aldatıyorlar???Yoksa makam-mevki-dünyalık kaznmak için mi???((((demokrasinin nimetlerleri, AB uyum yasaları, KAdınlara pozitif hâklar(evde-sokakta-işte-otobüste-giyimde-gebelikte-boşanmada-çocuk peydâhlâmada-zinada-aldatmada-çocuğunuTEKsahplenmede....vb-)-...bunlar yaptıkları bazı islahat çalışmaları....vb)))) ;_______1**müslüman olduklarını----İslamın savunucuları----İslah ediciler olduklarını iddia edenler_____fesat çıkararak, halkı birbirine kırdırarak mı islahat yapacaklar?. <<<>>>Bakara11.ayet.......
 • KöylüKöylü1 ay önce
  Sn Dilipak demokrasi bir araç olarak kullanıp iktidara geldik,seçimleri kaldıralımkaybetmeyelim, yoksa onlar kadroları dolduruyorlar. İst,ve ankra gitti adamlar dolduracaklar .....
 • MurtiMurti1 ay önce
  Dünyanın çivisi çıktıinanın şuanki vaziyet1 dünya harbi öncesinde daha vahim sadece nerede bir patlak vereceği kestirilemiyor savaşa giden yolun taşları çoktan döşendi sadecegruplar tam anlamıyla netlesmemis bazılarına son uyarı bazılarına son teklif yapılıyor yoksa ne bir yumruğun ne bir ayindeki insanların hayatının anlamı yok
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Bir devletin cıkarları varsa bir başka devlet yok olmasını mübahlaştırıyor . ABD attığı veya attım dediği ve hibe silahın her mühimmatın parasını mütefiklerinden alıyor , bir şekilde parasını alıyor , neden imha etsin silahları.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Kılıçdaroğlu o şehit cenazesine % 99 provake amaçlı gitti.Bir köşe yazarnın imalarına göre kk derin abden yanaymış.Bende öyle görüyorum.Derin abd-pentagon-cıa de Türkiyede bir iç çatışma çıkarmak için uğraşıp durduğuna göre bunları yapacak olanlar kimler.Tabii ki derin abd nin Türkiyedeki yandaşları yapacak işte böyle siyasiler mahkemelerdeki askeriyedeki ve diğer önemli yerlerdeki yandaşları bunu yapacaklardır.Yani Türkiyede bi iç çatışma kıvılcımını en iyi siyasiler yaparlar.Yani ypg terörist değildir diyen bir siyasi ypg nin şehit ettiği bir askerin cenazesine gidiyor.Bunun izah edilir bir açıklaması ancak provake etmek için gittiği yönündedir.Maalesef birileri eski rejimi özlediler.Bu sosyal demokrat geçinenlerin alayı despot ve faşist bir zihniyet taşıyor.İşte daha başa gelmeden hemen başörtülülerle ilgili kindar açıklamalar yapan chp lileri görüyoruz.Yahu senin bu ülkeye ne katkın olabilir.Sen bilimde teknolojide gelişmen gerekirken takmışsın başörtüsüne.Bunlar gerçekte Atatürkçü bile değiller.Muasır medeniyetler seviyesine başörtüsüne karşı olarak mı ulaşacağız.Bu chp lileri Atatürkü bile tanıdıklarını sanmıyorum sadece onu kendilerine koruma kalkanı olarak kullanıyorlar.Neyse diyeceğim o ki Kılıçdaroğlunun yaptığı düpedüz kışkırtıcılıktır.Bunun başka bir açıklaması olamaz.Onun o cenazeye gitmesinin masum bir açıklaması yoktur.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  O saldırılar kuvvetle muhtemel yenizelanda cami baskınının devamı niteliğinde dünyada kaos çıkarıp kendi plan ve projelerini uygulamaya koyan derin abd-pentagon-cıa kaos çetesinin işidir..Bunlar çinin avrupaya hızlı ulaşmasını sağlayan ipek yolunu ya kendileri kontrol etmek için eğer kontrol edemezlerse ipek yolunu sabote etmek için bu saldırıları düzenletiyorlar.Tabii bunu yaparkende bir taşla birden çok kuş vurma peşindeler.Ben kilise saldırılarını avrupada bekliyordum.Sanırım bütün gözler avrupada olduğu için böyle olayların başka yerlerde de gerçekleştirip sahte algı oluşturmaya çalışıyorlardır. Ama cıa kendi kurup yönettiği daeşe avrupada herkesin unuttuğu bir zamanda kanlı bir kilise baskını düzenlettirecektir diye düşünüyorum.Maalesef dünya bu kaos çetesinden kurtulmadığı sürece bu olaylar artarak devam edecektir.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Fetönün yani CİA 'nınkadrolu vegönüllüelemanları faaliyette... İyi partilikadroluCİA elemanlarıBUĞRA VE BURHAN KAVUNCU, LÜTFÜ TÜRKKKAN , AYTUN ÇIRAY.... GÜL, DAVİDOĞLU, BABACAN... TÜSİAD... AKADEMİSYEN KILIKLICİA ELEMANLARI... TARİKAT CEMAAT KILIKLIİHANET YUVALARI... KILIÇDAROĞLU VE AVANESİ...SEYİT TÜMTÜRK... UYGURLARIN ANNESİ denilen ABD de mukimCİA elemanıRABİA KADİR... HEDEFRUSYA VE ÇİNLEİLİŞKİLERİMİZİN BOZULMASI VETÜRKİYENİNAMERİKANIN KUCAĞINATESLİMOLMASI...AYKAN ERDEMİR, HAKAN ALBAYRAKCiagüdümlüdür... DawidoffunkankasıHAKAN ALBAYRAK...
 • MünirMünir1 ay önce
  Öyle bir hale gelmişiz ki; semadakilerin soytarısı olmuşuz. Allah (c.c.) mümin kullarını muhafaza etsin. Amin...(Birliğimize zarar verecek her türlü davranışlardan uzak durmalıyız. Sırtlanlar kenarda dillerini sarkıtıyor. Aksi halde Allah (c.c.) korusun; Yemen'deki aç çocukların, Irak'ta yabancı askerlerin tecavüzüne uğrayan Müslümam kadınların, Akdeniz'de umutları suya gömülenlerin yaşadıklarını bizim de yaşamayacağımızın bir garantisi yok.
 • UnalUnal1 ay önce
  Ben soyleyeyimmi gidiş hiristiyanlarla muslumanlar arasında tüm dünyada basgosterecek olan üçüncü dunya savaşında yani üçüncü dunya savaşı ABD ile rusya ve cin arasında olmayacak haçlı ile ISLAM arasında olacak diyorum da zaten haçlılar her müslümanın cebine kredi kartı koyarak baştan galip ler faize karşı olan ümmet nedense alışverişini HIRISTIYAN kapitalist kültürün bankacılık sisteminin son ürünü olan kredi kartıyla yapıyor hatta haçlı orduları irak ta çok güzel işler YAPTILAR diye alkislaniyorlar
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam yaziniz yine bir ders niteliginde tabi ki almasini bileneyeni sistemle birliktetoplum tam ikiye bolundu acaba birileri bunumu istiyordu dis tehtidlere karsi bir ve beraber olmaliyiz bu ulke hepimizin

Günün Özeti