BOP

17 Nisan 2019 Çarşamba

Hristiyan dünyasının batıdaki en önemli bir iki mabedinden biri olan Notre Dame de Sion Kilisesi yandı. Eş zamanlı olarak Kudüs’te Mescid-i Aksa’da da bir yangın çıktı. De Sion harabe haline geldi ama Aksa’daki yangın söndürüldü.

Yarın nerede ne olur bilmiyorum. Ya da yangınla kim kimi suçlar ve ardından neler yaşanır onu da bilmiyorum. 11 Eylül’de baba Bush o saldırının faturasını Irak’a çıkartmıştı. Bakalım bu işin faturası kime çıkartılacak.

İsterseniz bu hikâyeye en başından başlayalım.

Büyük Orta Doğu Projesi” ya da nam-ı diğer “Genişletilmiş Ortadoğu İnisiyatifi” ya da tam adıyla Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile Müşterek bir Gelecek ve İlerleme için Ortaklık”, adlı bu proje ABD’de kuluçka dönemini tamamladıktan sonra Haziran 2004’de Sea Island/ABD’deki G-8 Zirvesi’nde görücüye çıktı. Bu projenin ilk ortaya çıkışı soğuk savaşın sona ermesiyle, hatta o süreçte başlar. 1998’de ABD’de Clinton Dönemi’nde, 21. yüzyıla “Yenidünya düzeni”nin inşası için ilk adım olarak düşünülen stratejik bakış, düşünce, eylem planında bu yönde ileri doğru atılmış bir adımdır. Bu plana göre, dünya ABD’nin çıkarları doğrultusunda ve batının değerleri ve güvenliği temelinde şekillenecektir. Fikri zemini oluşturulduktan sonra 11 Eylül 2001’de ikiz kulelere yapılan saldırının ardından ABD’nin Afganistan ve ardından 2003 yılında Irak’a müdahalesi bu planın hayata geçirilmesinde ilk adım olmuştur.

BOP’u anlamak için RCD, CENTO, Bağdat Paktı’nı, Çekiç Güç’ü, PKK’yı, PYD’yi, DAEŞ’i FETÖ’yü, NATO’yu, BÇG’yi, darbeleri, AB’nin Türkiye’ye karşı tavrının arkasındaki sebepleri de anlamak gerekir. Belki “Tezkere”yi de anlamak gerekir.

Bu stratejik plan ABD’nin ve batının güvenlik ve çıkarları ile ilişkilendiriliyor. Bush’un Irak’a girerken söylediği bir söz vardı: “Okyanuslar artık ABD’yi savunmaya yetmemektedir.” Bunun anlamı şu: Ortadoğu, Orta Asya, Güneydoğu Asya ABD’nin yeni hedefidir. BOP bu anlamda bunun ilk etabı olacak ve bu etap da Condolose Rice’ın ifade ettiği gibi bu plan çerçevesinde “ilk olarak bölgedeki 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidar yapıları yeniden belirlenecektir”. İnsan hakları, refahın paylaşımı, cinsiyet eşitliği, kadın hakları, hukuk düzeni her şey yeniden düzenlenecektir. Tabi her şey demokrasi için ve demokratik kurallara göre, STK ve medya eliyle!?

2004 Martının sonuna doğru AB, İrlanda’daki zirvesinde katıldığını açıklayacaktır. Zaten 7 Şubat’ta Joshica Fisher, Münih’te BOP’a katıldıklarını ve güvenlik kanadına destek verdiklerini açıklamıştır. Bu vesile ile silahlanması sınırlandırılan Almanya silahlanmaya başlayacaktır.

Hatırlayacaksınız, “soğuk savaş” biterken “Medeniyetlerarası savaş” başlatılmıştı! Tehlikenin rengi artık “Kırmızı” değil, “Yeşil”dir. Batı; savaş, terör ve darbeler olmadan kendini güvende hissetmeyecek ve refahının dayandığı sömürü düzenini sürdüremeyecektir. Bunun için de “Ulusal terör” “Globalleştirilmeli”dir. Bu anlamda bir süre sonra DAEŞ ve benzeri terör örgütleri ile tanışacağız.

Peter Waldman 3 Şubat 2004 tarihinde The Wall Street Journal’da “Lewis doktrini” diye bir şeyden söz eder. İslam dünyasına demokrasi ihraç edilecektir. Bunun için gerekirse askeri güç kullanılmalıdır. İslam dünyası batılı hayat tarzına boyun eğmelidir. Dinleri, gelenekleri, üretim-tüketim ilişkileri, batı değerler sistemi için bir risk oluşturmayacak şekilde yeniden “tanzim “edilmelidir. “Radikal İslam” bu anlamda hür dünyaya yönelik bir tehdittir ve bu “küresel bir terör” olarak batıya yönelik bir tehdittir. Batı bu şekilde kendine tabi olmayan İslam’ı “Anti Chirist” olarak adeta “şeytanlaştırmakta”, yok edilmesi gereken bir “Deccal”e dönüştürmektedir. BOP bu savaşın merkez üssü olacaktır.

BOP merkezinde Türkiye’nin olduğu, Türk dünyası ve Pakistan’ı da içine alan Osmanlı devleti sınırlarının önemli bir kısmını kapsayan, coğrafi olarak 12 milyon m2’lik ve yaklaşık İslam dünyasının yarısını içine alan bir projedir. 

BOP, Ortadoğu diye adlandırılan Çin ve Hindistan’dan başlayıp Fas’a kadar uzanan bu coğrafyayı operasyon alanı olarak görmektedir. Bu maksatla örgütlenen CENTCOM’un operasyon alanı bu coğrafyadır. Güya bölgeye barış, istikrar, demokrasi ve refah getireceklerdi.. Terör bitirilecek, Filistin ile İsrail arasında barış sağlanacaktı. Ama tam tersi oldu. Eylül 2010’da başlayan Arap Baharı, işler tersine dönünce kışa döndü. Bütün bu vaatler bir yalandı. ABD İsrail’i korumak, petrol koridorunu kontrol altına almak ve İslam coğrafyasında kontrolü ele alarak İslam’a ve Müslümanlara karşı 28 Şubatta manşetlere taşıdıkları “Topyekûn savaş”ı başlatmak için bölgedeydi. Vadettikleri ne varsa hepsi sadece oltaya takılan yemdi ve bütün bunlar bir aldatmaca, kamuflajdan başka bir şey değildi.

Başlangıçta BOP’un merkezi Türkiye olduğu için Mısır ve S.Arabistan gibi ABD’ye yakın bazı ülkelerin tepkisini çekmişti. Bugün BOP’un merkezindeki Türkiye ayağı çökünce başta Suudiler ve Mısır olmak üzere yeni BOP sürecinin merkezinde yer aldı. 2011’de başlayan Arap Baharı, bugün yeni BOP sürecinde eski muhalifler eliyle sürdürülmeye çalışılıyor ama artık bu yeni süreçte AB yok, İngiltere AB’den ayrılıyor ve Türkiye mihver ülke iken hedef ülke haline gelmiş durumda.

ABD bölgeye gelirken ne vadetti ise tersini yaptı. Başkalarını “haydut devlet”, “terör destekçisi devlet” diye hedefe koyarken aslında kendi o rolü üstlendi. Mısır’da askeri darbeyi desteklediler. Irak ve Suriye’nin hali ortada. Afganistan’da çözümsüzlük devam ediyor. Yemen, Libya ve son olarak Sudan’ın geldiği durum ortada. Filistin ile İsrail arasında da durum düne göre bugün daha vahim. ABD bölgeye fincancı dükkânına dalan öfkeli bir fil gibi girdi.

Yapay Zekâ ve BigData buluşmasının ardından süper bilgisayarlarla başlayan siber istihbaratla siber savaşın eşiğine geldik. Sanal ortamda savaş başladı. Humanoidleri bile beklemediler “Tanrıyı kıyamete zorlama” çabasındaki güçler. Dünyada bugün 2 milyona yakın yapay zekâ alanında çalışan varmış. Bunun yarıya yakını ABD’de. Geri kalanı Çin, Hindistan, İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, İsrail. Bu arada birçok ülkede çalışan birçok uzman doğrudan ya da dolaylı olarak, bilerek ya da bilmeyerek İsrail’in kurduğu ağla ilişkili. İslam ülkeleri bu sistemde en sonda. Altyapı yok ve hükümetler tarafından bu işi yapanlara desek verilmiyor ve engelleniyor. Dini topluluklar ve bu konuda fetva verenler, bilmedikleri ve anlamadıkları bu şey hakkında kuşkulular. Türkiye gibi ülkelerdeki bu alanda ortaya çıkan isimler batıya gidiyorlar. Her şeye rağmen içeride sayısı çok sınırlı.

Uluslararası sistemin acelesi var. Siber savaş kapıda, bazı Asya ülkeleri ve Rusya, Micro İslami gruplar kendi aralarında bir network oluşturma çabasındalar. NSA’nin beklemeye tahammülü yok, aceleleri var!

BOP artık yola Türkiyesiz devam edecek. Mısır ve Suudilerden kurtulmak hiç de zor değil. Önce şu Süleyman mabedinin inşası için bir adım atsınlar. Hem zaten bu kadar insan dünyaya çok fazla. Bir savaş bu kalabalıklardan kurtulmak için, onlar açısından iyi olacak!

Önümüzdeki günler çok şeye gebe. İnşallah şu kördüğüm olan sandık mücadelesi bir an önce biter de önümüze bakarız. Yoksa hepimize yazık olacak. Hep birlikte kaybederiz korkulan olursa. Allah’ın yardımı bize ulaşmazsa halimiz yaman. Onun için tevbe edelim. Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen cahil, zalim ve fasıkları çevremizden bir an evvel uzaklaştıralım inşallah.. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Fehmi YanarFehmi Yanar5 ay önce
  ya bizim cumhurbaskani degil miydi gururla ortalikta ben BOP es genel baskaniyim diyen ama koyun kalabalik hala bunu görmez.
 • Hadisi SerifHadisi Serif5 ay önce
  (Hz. Sevban radiyallahu anh Peygamberimizden rivayet ettigi hadisi serifte) :Yakinda yemek yiyenlerin sofralarina birbirini cagirdigi gibi yabancikavimler uzerinize ususecekler Orada bulunanlardan birisi şöyle dedi:Bu durum bizim azlığımızdan mı olacak? Allah Resülü (sav);Hayır, bilakis siz çok olacaksınız.Fakat sizin çokluğunuz selin üzerindeki çer çöp gibi olacaktır.Allah,düşmanlarinizin kalbinden sizin korkunuzu sökeceksizin kalbinize vehn bırakacak. Orada bulunanlardan birisi:Vehn nedir ey Allah Resulü?Vehn dünyayı sevmek ve ölümden hoşlanmamaktır. (Ebu Davud Melahim 5, Ahmed bin Hanbel Müsned 2/359)
 • DavutDavut5 ay önce
  Halk Milis gücünükurun her kurumda oranın yöneticisi dahil sade bir vatandaş olarak bilgi versin.
 • BopcutopcuBopcutopcu5 ay önce
  BOP cular kim
 • Ufuk İnce Ufuk İnce 5 ay önce
  Zeybek adında yorumcunun da belirttiği gibi katedralin adı Notre Dame de Sion değil. Notre Dame de Paris. De Sion’la biten isim İstanbul’da ve Paris’te de bulunan vakıf okulları. Bu yanlışı bir kere yaptınız, olabilir, hala düzeltmemek ise garip ve basın ciddiyetiyle bağdaşmıyor.
 • ZaferceZaferce5 ay önce
  Start nerede verildi? BOP a bizden (!) kimler destek verdi? Onları da anlatırsanız; milletçe dostumuzu ve düşmanımızı daha iyi tanırız.
 • Bırak bu ninniler Bırak bu ninniler 5 ay önce
  Halk fakirliğe değil bunu görmezden gelen Maaşını eksiksiz alıp moda yarışı yapan Modacı kafaya kızıyorYolun başında tesettür sadeydiŞimdi gözlükler bile o biçimBasın gidin işinize Yiyiciler bunu görmezden gelipHalkı uyuşturma peşinde Ahmak güdülen olmanız isteniyorHani reform ne değişti adamların umrunda değilNasıl olsa bir dönemi daha kurtarsak idare eder gideriz düşüncesi hakim
 • ALI.FALI.F5 ay önce
  Allah razi olsun
 • Kadir BuyukkayaciKadir Buyukkayaci5 ay önce
  Ufkumuzu genişletip, gözümüze çekilmeye çalışılan perdeyi yırtan öngörü ve uyarılarınıza, bilgilerimize artırıp dünya ve ülkemizdeki olayları tahlil etmemize yardımcı olduğunuz için sağolun,Allah razı olsun
 • hamidohamido5 ay önce
  ALİ BABA.Allahın yardımından Rahmetınden umutsuz olan umudunu kesen tek varlık şeytan aleyhinale dir. Haşa Sana vahimi geliyor, veya sana gaybi Alemi mi bildiriliyor?? Yada Alla c.c. Sanamı soruyor.Rahmetini kimden esirgeyeceğini?
 • nnbnnb5 ay önce
  büyük büyük konuları bırak.Türkiye de ÜRETİM GÜÇLERİ FETÖ NÜN ELİNDE VE SOĞAN FİYATINI BİLE FETÖ BELİRLİYOR. fetö deki bu senkronizasyon nerden geliyor buna kafayı yor.Piyasaya Mal Arz ını durdurarak, fiyatı tırmandırıyorlar, haberin vardır heralde.Fetö Tüsiad Pkk Tarikat İP koalisyonu Türkiye yi tehdit ediyor.chp zaten 1 kazanmak için 1000 zarar verir.
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  Son cûmlede, Allahin yardimi tûrkiyeye gelmeyecek, Allah her topluma yardim eder velakin bizturklerden yardimini esirgeyecektir, etrafimizdaki komśularimizin baśina getirdiklerimizden dolayi,
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Kıyametin vakti mutlaka gelecek, bunda kuşku yok! Ama insanların çoğu buna inanmıyor.mumin süresi 59.ayet.elhamdulillah.euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim müslümanlar sadece kardeştir.hucurat süresi 10.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak bugün Necip Fazıl Kısakürek in KARACAAHMET şiiri ni okumak gerekir.ruhuna elfatiha. Salavat saygılar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.elhamdulillah
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Kıyametin vakti mutlaka gelecek, bunda kuşku yok! Ama insanların çoğu buna inanmıyor.mumin süresi 59.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak ülkemizin başkanı aynı zamanda başkomutanimizdir.biz hâkim ve yargıçlara saygı duyuyoruz okadar. onlarda yanlış kararlar verebilirler.iyi araştıranlar hariç.ysk bağımsız değildir biz hayatta" bağımsız olmalıdır"diye öğrendik.f.altunda böyle ogrenmeli.bunda fayda görür.biz seçmenler susuyoruz .biz sandıkta konusucagiz.benim fikrim.; Sayın başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olağanüstülük seferberlik de olabilir ilan etmeli.ben halktan birisi olarak bu durumu partimle beraber halkıma bir haksızlık olarak addediyorum.secim öncesi mevcüt ülke kadromuzla şu su tarihte seçimi yeniliyoruz.bu duruma sebep olanlarda soruşturma ve sorguya alinacaklardir."demeli.sayin Dilipak millet ittifakı nin İlk itirazı Sancaktepe belediyesi için olmuştur. bu bb adayı adaylıktan çekilebilir .ilk suçlu tepkisini almıştır bundan sebep.millet ittifakı ninki suçluluk psikolojisi olarak kendilerini ele vermiştir.rabia İlhan da görevden alınmalı.mevlut Çavuşoğlu na çalışma stilinden dolayı ihtar verilebilir rahatlıkla.cumhurbaskanimizin belirleyebilecegi tüm b.baskan adayları çalışacakları meclis üyesi yol arkadaşlarini kendisi seçmeli.butun millet ittifakı adayları da ceza evine girdirilmeleri düşünülmelidir.en başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere . bu arada özgür özel de böyle bir sey yapacaklarını söylemişti seçimlerde.genel olarak yapiyorlarmis CHP'li olarak bunları hatırlıyoruz. ben bir vatandaş olarak teknoloji nin bana sunduğu imkanlarla düşüncemi paylaşmak istedim.sizde bir büyüğümüz olarak vesile oluyorsunuz.enaz Binali Yıldırım'a zulüm yapılmış tır bunu duyurmak zorundayım Allah'ın izniyle.ben Cumhurbaşkanı mizdan razıyım.Allahda razı olsun. bu durum Türkiye çapında bir sorun dur.saat 23.00den sonra birseyler oldu.secimlerin adaleti değişti.burasi muz cumhuriyeti değil derim.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.elhamdulillah
 • Yiğit Düştüğü Yerden Kalkmalı ...Yiğit Düştüğü Yerden Kalkmalı ...5 ay önce
  Hocam yiğit düştüğü yerden inşaallah kalkacak. Ancak yiğit düştüğü yerden , yiğidin düşmesine sebep olan siyaset ve bürokrasideki asalaklarlakalkma imkanının asla olamayacağını üst aklın bilmesi gerekir .Rabbim inşaallah yolları tekrar açacaktır ...
 • Bilal ÖmerBilal Ömer5 ay önce
  Hocam Arap ülkelerindeki halk devrimlerine başkaları bahar dediği için (ki böylece başka yerlerde kendi yaptıklarına benzetmek istedikleri için yapıyorlar) biz de arkalarından gidersek bu başından bir hata İkincisi bizim bölgemizdeki fonksiyonel rejimlerinin tamamı batı desteği ile geldiğini ve batının çıkarlarını savunduğunu dolayısıyla Amerika başta olmak üzere batı bu rejimleri değiştirmek gibi bir derdinin olmadığını bildiğinizi düşünürdüm 2010 den beri tüm devrimlerde Amerika ve batı nasıl rejimleri ayakta tutmayı ve bunu yapamayacağını anlayınca halkın iradesi gerçeklesmesin ve halkın istediği siyasi sistem kurulmasin diye nasıl eski rejimler ile ilişkili ya da kendi getirdikleri adamlara destek vererek bu devrimler başarıya ulasmasinlar diye nasıl çalıştıklarını görüyoruz Tunus,mısır,Libya,Yemen,Suriye,Cezayir ve Sudan da gerçekleşen öldürmeler, hak gasbı ve katliamlar ve gelinen noktanin nedenleri o ülkedeki batı destekli rejimlerdir Aslında Amerikalılar GOP ile ne demek istediklerini çok açık anlattılar batı yaşam tarzına ve felsefesine ters olanı, onlara boyun egiymeyeni,farklı bir hayat görüşüne sahip olanları hedef aldıklarını söylediler ve eğer bunlar söylenirken siz burada istenilen bu ülkelerde halkı temsil edenlerin (ki bu ülkelerin çoğunda İslami hareketler halkin büyük çoğunluğunu temsil eder )önünü kesecek lerini ve İslami hareketlerin iktidar olmalarını ve hatta halkla bağlantılarını kesmek istediklerini anlamak yerine rejimleri alaşağı etmek istiyorlar diye anliyirsaniz onu bilmiyorum ama öyle düşünmediğinizi umud ediyorum Saygılarla
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Allahın yardımı vahdet ve tevhitte bir olanların üzerine gelir Allahın ipline sarılanlara gelir içerde birlik ve kardeşlik olmadan nasıl olacakvarmı birliğimiz vesselam
 • Buyuk SavaslarBuyuk Savaslar5 ay önce
  Alimlerin hadis yorumuna gore Israil Irana Basra korfezine saldirir. Iran misilleme yapar. Bunun uzerine ABD Korfez ulkeleri ile Irana saldirir. ABD IRAN in her yerine fuze yagdirir. Bombardiman ucaklari ile havadan saldirir. Rusya Irana her turlu destegiverir. Iran da ABD nin basra korfezindeki donanmasini batirir, korfez ulkelerine fuze yagdirir. ABD Iran akaradan girerken 60 Bin sii yi katleder ve savasi kaybeder. Sicak denizlere inmeyi isteyen Rusya Avrupaya saldirir yakar yikar. Dunyanin baska yerlerinde de savaslar olur. Japonya Çin e saldirir Ural daglarina kadar gelir. Buyuk savaslardan sonra mehdi as gelir Daha once zulumle dolan dunya, baris huzur ve adaletle dolar
 • KEŞKE HOCAM KEŞKE...KEŞKE HOCAM KEŞKE...5 ay önce
  Allah'ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen, fasık,cahil , zalim, makam mevki derdinde olan , haram yiyen , yalan söyleyen, kendi reklam peşinde koşan, asalak insanları çevremizden temizleyelim diyorsunuz Hocam . Sahi bunu kim yapacak , nasıl yapacak Hocam ? İmkansız olanı söylüyorsunuz .. Çünkü hiç kimse böyle olduğunu kabul etmiyor ki...Keşke keşke . Sihirli bir el bunları temizleyebilse ..
 • ZeybekZeybek5 ay önce
  Paris'te yanan kilisenin adı Notre Dame de Paris'tir.Notre Dame De Sion değildir."Paris'teki bizim hanımefendimiz" anlamına gelir.Bizim hanımefendimiz ise Hristiyanlıkta Meryem Ana'ya atıfta bulunan bir ifade şeklidir. Notre Dame de Sion Lisesi İstanbul'da Fransızca eğitim yapan bir lisedir.
 • erhanerhan5 ay önce
  hadi hadiiyisin, baksabırsızlıklabeklediğin durum seninarzuladığıngibi olmuş,partinve adamın mazbatasını almış
 • hamidohamido5 ay önce
  EVET Aynen.Namaza ayırdığım süre de dahil bütün mesaimi MERTÜRK e ayırsam yine yetmeyecek yahu.
 • TahsinTahsin5 ay önce
  Tarihe gecen olay.halk ekmek bulamıyorsa pasta yesin demisti biri sonrası malum..simdi kendilerini kac kere uyardılar sogan patetesle baslayıp kasıp kavuran zamlara böyle bön bön bakarsan ıstanbula ankara gider bidahaya başkanlıkta gider daha sandıgina bile sahip çıkamayan bir parti teskilatı .böyle giderse sogan patetesle gidecek ak parti 24 haziran secimleriyle oynanan fakirin katıgı sogan patetes nerdeyse muz fıyatını gecti yani yani halk sohan bulamıyorsa muz yesin derseniz dönüp fransız devrimine bir bakıverin o söz neye patlamıstı .ha birde feminist yasaların toplumda nasıl bir sosyal adaletsiz vede yıkıcı aileyi yok edici iftirayı haksızlıgı görmezden gelirsen aynı sey senin de başına gelir ak parti hukuksuzluk bir gün sahibini bulur istanbul sozleşmesini uygulamakta bu kadar katı olursan toplumda bir gün sana katı olur tabi kim ders alırki.
 • Mazlum Mazlum 5 ay önce
  Abdurrahman bey tebrikler, İstanbul artık CHP'nin...
 • aydınarzuaydınarzu5 ay önce
  Kördüğüm nasıl çözülsün? Sözle mi çözülsün?Talimatla mı? Yoksa olması gerektiği gibi görülen yanlışlara prosedürü tam uygulayarak itiraz edip süreci bekleyerek mi?Hiç anlamıyorum."Bakın eleştiriyorum çok tarafsızım" görüntüsü altında bu davaya zararveriyorsunuz.dost görünen, dost olmayansınız
 • ünsalünsal5 ay önce
  Zalimi alkışlayan mazlum da zalimdir. HzALİ
 • ünsalünsal5 ay önce
  Müslüman adam ahmak olamaz. Yine müslüman birdelikten iki kez ısırılmaz.Başımıza gelen musibetlerin tamamıbizim akılsızlığımızdan kaynaklanıyor.Bir toplum kendsini düzeltmedigi zaman allah cc o toplumu bela ve musibetlerle düçar eder.Bazen de o toplumun başına zalim idarecileri başa getirir.İşte o zamanise iyilerin dualarını rabbim kabul etmez.Toplumların bozulması bazen de aşırı zenginlikten ve şımarıklıktandolayı musibetler yağmur gibi geliverir.Aşırı dünya sevgisimal mülk edinme ve makam aşkı insanları allaha kul olmaktan alıkoyar.Toplumların genel anlamda helakı aşırı kavmiyetçilikten ve azgın bir zenginlikten dolayı taru mar olduklarını tarih tanıklık etmiştir
 • FerhatFerhat5 ay önce
  Mertürk kardesim kendini yorma ve enerjini bosa harcama! Zira senin yazdiklarinin hepsi dogru ve yüzde yüz hakli oldugunu biliyorum. Fakatteslimiyetci siyasi irade bilincli olarak ülekmiizi ve cografyamizi ekonomik, siyasi, ahlaki, olarak siyonizmin iradesi dogrultusnda dibe cekiyor. Kisacasi hirsiz geliyorum diye bagiriyor, fakat biz bir kac süslü siir ve kelimelere aldanarak birilerini Ilahlastirdikve gören gözlerimiz görmez ve isiten kulaklarimiz duymaz oldu malesef. Hirsiz, yani Dünyayi ve yurdumuzu mesrutiyet döneminden günümüze kadar yöneten siyonist irade, bir gece ansizin bizi basacak ve karsimiza dikelecek. Bunu yapmadan önce tabiki ülkeinin ve halkin direncini kirabilmek icn Siyonizmin (AB-MAsterplanlari) dogrultusunda ülkenin bankalarini özellestirerk , üretimi minimum sevyelere indirerek disaridan temel ihtiyaclarimizi dahi ithal edecek duruma getirerek, bagimsizligimizin yegane teminati olan yerli ve milli kaynaklarimizi peskes cekerek ülkeyi olacak dis müdehlelere karsi gücsüzlestirmek yatmakta. Eger bir milletin iradesini kirmak istiyorsaniz onun önce ahlakini yozlastirmaniz ve cekirdek aile yapisini ifsad etmeniz gerek. Hatta ve hatta yerli üretimi bitirip diaariya bagimli yapmaniz yada küresel sermayeyi ülkeye davet ederek üretimi ve piyasalarin onlarin tekeline teslim edersiniz. Biz Itrail den Kisir Tohum ihrac eder olmusuz malesef. Allah akil ve fikir ihsan eylesin. Samimi saöylüyorum bunlar SAMIRILER. Bunlar NEW WORLD ORDER kurabilmek icin önce insanlari canindan bezdirmeleri gerek. Zira bunlarin cikaracaklari Mesih ve MEhdi sonra insanliga yardim edermis gibi gözükecek.
 • muratmurat5 ay önce
  yahu ne güzel anlatmıssın..birde şu BOP eş başkanlarını saysan...hani hala inkar etmeyen başkanııı....
 • HalukHaluk5 ay önce
  Hocam yine cok dogru tespitlerdrbulunmussunuz bunlarla mucadele icin bir ve beraber olmaliyiz diger % 50 yi yok saymamaliyiz bu politikalarin uygulanmasi icinde sizin saadet partisinin iktidara gelmesi icin calismalisiniz
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE5 ay önce
  Ne yani Ebrehenin sarayına bir arap mı pisledi?Bahane arıyorlar bahane hadi haçlı ordusunu toplayalım.
 • Fetö ye umut bağlayanlarFetö ye umut bağlayanlar5 ay önce
  Birçok fetöcü tanıdık var. Ve bunları daha yakından tanıyan bir akraba var. Ona bunlar nıye hala bu saatten sonra fetöyü savunuyor dedim. Meğer 15 Temmuz da başarılı olsa larmış kimisi dekan kimisi vali kimisi de general olacakmış. Hala da o hayal ile yapıyorlarmış..
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  SADECE "MERTÜRK"KARDEŞİN YAZILARI BİLE ON GÜNLÜK OKUMA İHTİYACINI GİDERİR..HIZINI ALAMAMIŞ VE YAZMIŞ DA YAZMIŞ.ALLAH(CC) KENDİSİNE SAĞLIK VE SIHHAT VERSİN,ENERJİSİNİ AZALTMASIN. HOCAM AYRINTILI,MEVCUD HALİ TAHLİL EDİCİ,İSTİKBAL İÇİN ÖNGÖRÜSÜ OLAN GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ.DUANIZA SAMİMİYETLE "AMİN" DER İKEN ,SELAMLARIMI İLETİYORUM.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman5 ay önce
  YAZAR DEDİĞİN ; vatandaşa ışık,yol gösterici,tehlikeye karşı uyarıcı ,sadece herkesin bildiğini değil fazlasını derinlerini bilen görebilen.sırf birilerine yalakalık olsun diye tuttuğu tarafın işine yarayacak yazılar yazan ülke insanlarını ayrıştırıp kin ve nefret pompalayan değil ya da gündelik boş muhabbetlere tutunan değil aldığı paranın hakkını veren yaşadığı ülkeye fayda sağlayandır. işallah diğerleri de Sizi örnek alır da büyük resmi görürler aldıkları parayı hakederler. tebrik ediyorum sizi Sayın Dilipak. Saygıdeğerliğiniz tesadüf değil.
 • NihalNihal5 ay önce
  Benim düşüncem Macron un senaryosu gibi geliyor durumu Fransada kötü,Ermeniler için 24 Nisanı anma günü yapması önce katedrali yaktırıp sonrada yeniden inşa edeceğiz diyor yani kahramanlık yapmak istiyor,Katedralide kesin müslüman yaktı diye günah keçisi bulurlar böylelerini bulmak kolay.Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar faturası müslümanlara kesiliyor.
 • MertürkMertürk5 ay önce
  Abdurrahman hocam gelin,aşağıda yazdığım yazıları değerlendirin. Ekonomi konusunda samimiyetine inandığınız uzmanlara yazılarımı inceletin, ne diyecekler. Hırsız içerden olursa kapı kapı kilit tutmaz. Gelin içerdeki hırsızları bulalım ve sn Cumhurbaşkanını bilgilendirelim. Bu riskli ve zahmetli bir işde olabilir. Ama başka ülke yok ,başka vatan yok. Eğer ülkemiz ağır bir ekonomik kriz ile, iç karışıklık çıkarılmaya çalışılırsa hiçbirimizin gidecek yeri yok.Birileri sn Cumhurbaşkanını fena halde yanıltıyorlar.Bimer ve cimerde 2015 yılından beri yazdığım 600 civarı yazım var. 2015 yılında ,ekonomi daha iyi durumda iken bile ,bimerde yazdığım yazının konusu; Osmanlıyı kapitülasyonlar yıktı, Türkiye Cumhuriyetini ise ,düşük kur ile yerli üretimin çökertilmesi yıkacak diye yazmıştım.Geçen yıl ,bu konuda ,bimer yazılarımın özetinden derlediğim,90 sayfalık bir kitap bile yazdım. İsterseniz ,daha fazla matematiksel veri içeren yazıları size gönderebilirim. Allah şeytanı bile açlıkla terbiye etmiştir. Açlık işsizliğin insana yaptıramayacağı şey yoktur. Sudan da yapılan darbe bile ,ekonomik sıkıntılar üzerinden,halkın sokaklara inmesi üzerinden yapıldı
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki birçok danışman ,ehliyetli ve liyakatlımı?! Özellikle ekonomidanışmanları. Bu danışmanlar,yanlış, eksik çarpık ekonomi bilgiler ile,bilerek veya bilmeyerek, sn Cumhurbaşkanını adeta zehirliyorlar. Bu danışmanlar ,uzun yıllar düşük kur un ,ekonomi için iyi bir şeymiş göstererek, düşük kur ile tarımda,sanayide yerli üretimin çökmesine neden olmuşlardır. Mesela 2002-2012 yılları arası 212% bileşik enflasyona rağmen ,döviz sepeti 22% cüzzi miktarda artmış(tüik verileri) ,türk lirası 80% üzeri aşırı reel değerlenerek ,tarımda,sanayide, aramal ve hammadde üretiminde yerli üretim çökertilmiş. İthalat,inşaat ,hizmet sektörü büyüme ile yüksek cari açıklar verilmiştir. 1923-2002 yılları arası toplam 57 milyar dolar cari açık verilmişken, son 17 yılda 580 milyar dolar civarı cari açık verilmiştir. (cari açık demek ,dışardan bulman gereken dövizdir) Ülke dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum hale gelmiştir. Borç alan emirde alır demiş atalarımız. Ülke bu kadar dış borca ve sıcak paraya mahkum hale gelmişken , bağımsız ve milli bir dış politika izleyemezsiniz. Ülke ekonomik sabotajlara açık hale gelmiştir. Bu durum Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı kripto danışmanlar tarafından bilerek mi oluşturuldu? Ki bu danışmanlar kraldan çok kralcı görünerek, en büyük Tayyip Erdoğan Taraftarı görünerek kendi hainliklerini gizlemeye çalışıbilirler. Allah yöneticilerimizin ferasetini artırsın
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Cumhurbaşkanı etrafındaki ekonomi danışmanları , ekonomik gerçekleri sn Cumhurbaşkanından gizliyorlar ve sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmemesi için herşeyi yapıyorlar. Danışmanlar,Sn Cumhurbaşkanını mitingden mitinge, toplantıdan toplantıya, programdan programa vb. koşturtarak adeta kafasını kaşıyacak zaman kalmasına fırsat vermiyorlar. Bunu da ,bak sn Cumhurbaşkanı ülke için nasıl koşuşturuyor deyip, bunun devamını sağlıyorlar. Bu şekilde sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile ekonomistler ile, işadamları ile vb. istişare yapıp sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmesinin önüne geçiyorlar. Evet mitingde lazım,nutuksal toplantılarda vb. lazım, Ama ,her kesimden uzmanlar ile istişare ,meşveretde lazım. İşte sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı danışmanlar ,sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile istişare yapmaması için herşeyi yapıyorlar,bu tür görüş fikir belirten kişileri Cumhurbaşkanı karşıtı gibi göstererek kendi ihanet derecesindeki yanlış yönlendirmelerininortaya çıkmasını önlüyorlar.Bu nedenle ülkenin geleceği ile ilgili ,çok iyi fikir, görüş ve önerileri olan hiç bir kimse ,sn Cumhurbaşkanına ulaşamaz.Danışmanlar, bu görüşlerin sn Cumhurbaşkanına ulaşmasını engellerler. Es kaza bir şekilde sn Cumhurbaşkanına ulaşılsa bile ,etrafındaki bazı ehliyetsiz ve liyakatsız danışmanlar tarafından o kişiler ,itibarsızlaştırılmaya çalışılır. Yoksa bazı çok iyi ekonomistlerimiz varken , sn Cumhurbaşkanın bunlar ile hiç irtibata geçmemesi nasıl anlaşılır. Erbakan hoca ,refahyol hükümetini kurarken, görüşüne fikrine bakmadan çok iyi bir ekonomi kurmay kadrosu oluşturmuş ,görevde olduğu sürede ,dışardan borçlanmadan,tarihte hiç eşi görülmemiş bir ekonomik başarı göstermiştir.Zaten 28 şubatın asıl nedenide ,Erbakan hocanın, bu ekonomik başarısını önleyip , ekonomik bağımsızlığının önüne geçip ,tam bağımsızlığını önleme projesiydi. Çünkü ,tam bağımsızlık ,ekonomik bağımsızlıktan geçer
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Sn Cumhurbaşkanı ,ekonomi konusunda nasıl mıyanıltılıyor.? Ülkemiz ,850 milyar dolar GSMH olan büyük bir ekonomi deniyor.Ama . Ülkenin ,GSMH sı ,ağırlıklı olarak dış borçlanma ve sıcak para üzerinden, tüketime, ithalata ve inşaat üzerinden varlığa dayalı ,bir ekonomidir, üretim ağırlıklı bir ekonomi değildir. Budaufak bir krizde yerle bir olur. 2015 yılına kadar ,Sıcak para ve aşırı dış borçlanma üzerinden gelen bol ucuz döviz ile ,döviz kur u düşük tutularak ve milli gelir hesaplama yöntemi değiştirilerek ,GSMH yüksek gösterilmiştir. Bu şekilde bak borcumuzun ,GSMH ya oranı diğer ülkeler ile karşılaştığında düşük denilerek, sn Cumhurbaşkanı yanıltılmıştır. Ayrıca diğer ülkelerin borcu dış borç değil. Mesela Almanya ve Japonya kendi devlet kurumlarınında ortak olduğu ,banka ve kendi halklarının ortak olduğu hedhe vb. fonlara borçludur.Bu borçonlar için bir tehlike oluşturmaz. Ama Türkiyenin kamu+özel 480 milyar dolar+borsa ,bono tahvildeki 100 milyar dolar civarı sıcak paradan oluşan borç, dış borçtur. En tehlikeside budur. Ayrıca bankalarımızın 70% kadarı yabancıların elinde, başka ülkelerde, finansal risk bakımından ,bankaların 20% den fazlasının yabancılara satılması yasaktır. Bankaların döviz cinsi kar transferleri, döviz sıkıntısına neden olabilir. Bu konular sn Cumhurbaşkanı ile tam olarak paylaşılıyormu acaba. Yoksa gittiği yere kadar deyip , hertürlü ekonomik sıkıntıyı dış güçlerin üzerine atıp , ihanet derecesindeki ekonomik yanlışlara neden olan sn Cumhurbaşkanı danışmanlardan hesap sorulmayacak mı? Elbette ,düşman düşmanlığını ,gavur gavurluğunu yapıp , ekonomi üzerinden ülkemize sabotajlar yapacaklardır. Mümin olarak feraset ile hareket etmeyip ,onlara bu fırsatı vermekle ,bizde de suç yok mu
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Köprü,hastane,yol,havaalanı vb. ye karşı değilim. Bu tür yatırımların yüksek dış borçlar ile yapılmasına karşıyım. Bu tür inşaat yatırımları döviz geliri getirmez, ama borcunu döviz ile ödemen gerek, eğer yeterli döviz geliri getirici ekonomi alt yapın yoksa ,bu döviz borcunu ödemek için ,küresel para çetelerinden borç döviz bulman gerekir ,ülke namerde muhtaç kalır. Bu durumda bağımsız bir dış politikada izleyemezsimiz, adamlar borç vermek içinsenden birçok taviz isterler, istedikleri zamanda ekonomiye sabotaj yaparlar. İlk önce sanayi ile,üretim ile ,mal üretip bu malları dışarı satarak döviz geliri elde et,içeriye satarak dövizin dışarı çıkmasını azaltıp tassaruf üret ,gelir üret ,sonra kendi paran olan bu gelir ,tasarruf ile ,köprü ,havaalanı, yol vb. ve diğer hizmet yatırımlarını yap. Akıl ,mantık, mümin feraseti bunu gerektirir. Çalışıp üreterek, tassaruf elde ederek ,hizmet yatırımlarını yapalım. Çalışmadan ,üretmeden ,eldekini ,avuçtakini satarak, dışardan yüz milyarlarca dolar borçlanarak,emlak konut,inşaat işleri ile bir süre ekonomik refah yaşarsınız ama , dış borçların ödenme vakti geldiğinde , yeterli döviz geliri getirici sanayi-üretim alt yapın olmadığı için , küresel para çetelerinin borç parasına mahkum olursunuz. Tabi ki onlarda senden birçok tavizler işleyeceklerdir. Bu durumda onlara ne verebiliriz?. Gelirinin üstünde harcama yapıp , na merde muhtaç olmak akıl işimidir.Ekonomide sanayinin ağırlığı son 17 yılda 28% lerden 16% lara düşmüştür. Yani ülkenin tassaruf üretme ,kapasitesi çökertilmiştir. Kısacası önce ,çalış para kazan ,sonra haraca. Buda ancak sanayi ile fabrika kurmak ile olur. İhracatımızın içindeki ithal aramal ve hammadde oranı bile 60-70% civarıdır. İlk önce ,ithalatı yapılan aramal ve hammaddelerin yurtiçinde üretilmesi için ,bir envanter çıkarılıp,bunun için devlet ortak üretim dahil hertürlü teşviği vermeli. İhracatçı firmaların üretimlerini artırması için yine teşvikler verilmelidir.
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Ak partinin yaptığı devasa hizmetlerden bahsedilir.Devasa hizmet olarak dış borçlar ile yapılan ,köprüler,hastahaneler, tüneller,otoyollar, köprüler,havaalanları vb. Ölü yatırım dediğimizinşaat yatırımlarıdır. Peki ,Küresel para çetelerinden yapılan dış borçlanmalar ileyapılan bu inşaat işleri ne kadar doğru. Bu Erbakan hocanın sürekli uyardığı, dış güçlerin " BORCA MAHKUM ET ,ESİR AL" Tuzağına düşmek değil mi? Müslümanlar olarak ,aklımızı kullanıp, ilk önce ,döviz geliri getirici ,sanayi ve üretime dayalı fabrika yatırımları ile , gelirimizi ve tasarrufları artıracak yatırımlar ile gelir elde edip, daha sonra inşaat işlerini yapmak doğru değil mi? Ülkemizin ,içerdeki sıcak parayıda sayarsak,özel+kamu 600 milyar dolar civarıdış borcu var. Dışardan döviz ile borçlanıp , bu parayı, emlak konut inşaat işleri ile betona gömmek ne kadar doğru? Dış borcun kamusu özeli olmaz. Sonuçta özel sektör döviz borcunu ödemek için ,türk lirası gelirini ,dövize çevirmek zorunda, eğer ülkede yeterli döviz geliri getirici,sanayi, üretim alt yapın yok ise,bu durumda,döviz fiyatı fırlar ve ekonomin bozulur. Ekonomin dış sabotajlara açık hale gelir. Ülkemizin ,en büyük ekonomik sorunu, yeterli döviz geliri getirici ,üretim altyapın yokken ,yüksek dış borçlanmalar ile ,ölü yatırım dediğimiz ,emlak konut inşaat yatırımları yapılmasıdır. Eğer Bu dış borçların bir kısmı ile sanayi-üretime dayalıfabrika yatırımları yapılsaydı , bu fabrikaların yapacağı üretim ile ,dışarıya ihracat yapılarak döviz geliri getirerek, ve iç piyasaya mal satarak ,içerdeki dövizin dışarı çıkmasını engelleyerek , döviz tasarrufu oluşturarak, bir kaç yıl içinde ,dış borçlar öder duruma gelinirdi. Daha sonraki yıllarda inşaat işleri için kaynakta oluştururdu. Bu şekilde ,milyonlarca yeni istihdam oluşturularak ,işsizlik sorunu halledilebilirdi. Allah bir çok ayette hiç aklettmezmisiniz diyor. Müslüman ,aklını kullanıp dış güçlerin oyununa gelmemesi lazım. Yerli silah sanayinde dışa bağımlılıktan büyük ölçüde kurtulduk. Ekonomide niye bunu başaramadık. Tam bağımsızlık, ekonomik bağımsızlıktan geçer.Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı kriptolar, bilerek sn Cumhurbaşkanı nı yanlış mı yönlendirdiler? Ülke ekonomik açıdan dış güçlerin tuzağına mı düştü. Sn Cumhurbaşkanı ,ekonomide adeta Halep emiri El Aziz durumuna düşmüştür. Etrafındakiler ,yanlış, eksik,çarpık ekonomik bilgiler ile sn Cumhurbaşkanını adeta zehirliyorlar. Sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmemesi için herşeyi yapıyorlar. İyi niyetli yapılan uyarılarıda ,ak parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanı gibi göstererek ,kendi ihanetlerini örtmeye çalışıyorlar
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Yerli kömür ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik ihtiyacımızın tamamını karşılama imkanımız varken ,al yada öde doğalgaz anlaşmaları ile kendimizi doğalgaz ithalatına mahkum bıraktık, Yazık. 5 yıl öncesine kadar ,Almanya ,Türkiye elektrik ihtiyacımızın tamamından daha fazlasını kendi yerli kömüründen sağlıyordu. Türkiye ithal ettiği doğalgazın 70% kadarını sadece elektrik üretmek için kullanıyor. Elektirik üretimini yerli kaynaklardan sağlasak ,yılda 12-13 milyar dolar cari açıktan tassaruf yapıldığı gibi ,yüz binlerce yeni istihdam sağlanabilir. Afşin Elbistan da BAE devleti ,2011 yılında 15 milyar dolarlık yerli linyit ile çalışan termik santral yatırımı için çalışma yapmış ,arap baharı başlayınca proje yattı. Halbuki biz kendi imkanlarımız ile yerli firmalarımıza bu yatırımı yaptırsaydık ,ithal doğalgaza bu kadar fazla para verilmezdi,şimdiye kadar 50-60milyar dolar üzeri para ülkemizde kalırdı. Her yıl 7-8 milyar dolar ithal enerji faturasından tassaruf edilirdi. Yüz binlerce insana iş sağlanırdı. Yine bunun gibi ,90% ithalatı yapılan petrokimya yatırımı için ,10 milyar dolar yatırım ile ,Petkim gibi 5-6 tane yerli firmalara, teşvik ilepetrokimya fabrikası kurdurulsa idi , ülkemiz her yıl 5-6 milyar dolar ithalatın önüne geçip cari açık azaltılırdı, dolaylı dolaysız yüz binlerce yeni istihdam sağlanabilirdi. Petrokimya hammaddesi ithal ,ama sonuçta ,bir dolarlık hammaddeyi işleyip 3-4 dolarlık katmadeğeri yüksek yeni bir ürün üretiliyor. Yenilenebilir enerji kaynakları ekipmanlarının yerli üretilmesi ,ve led teknolojisi ile elektrik-elektronik malzeme üretim tesisleri içinvestel,arçelik vb. firmalara destek sağlansa,ülke teknolojik aramallardabu kadar dışabağımlı hale gelmez.Bu liste dahada uzatılabilir. Bunlar özel sektörün işi devlet ne yapsın denilebilir. Ama devlet üretimdeki eksiklikleri belirleyip, buna göre gerekirse hibe teşviklerle bile özel sektörü üretime yönlendirdirmelidir. Devlet hibe teşviği verse bile Uzun vadede,istihdama ,ihracata ,ekonomiye yapilacak katkı nedeni ile devlet kat kat faydasını görecektir. Uzakdoğu ülkeleri bu şekilde kalkındılar. Ama biz ,emlak konut ve inşaat rantına o kadar kendimizi kaptırmışız ki , gözümüzü açtığımızda çok geç kalmış olabiliriz
 • FerhatFerhat5 ay önce
  BOP un bir siyasi, bir askeri, ve bir sosoyo kültürel olarak nitelendirdiğimiz ahlaki ve ekonomik ayağı mevcut.BOP un siyasi ayağı ulus devletlerini hukuki anlamda kendi iradesine bağlamak , sosyo kültürel ve ahlaki alanlarda eğitim şiistemini yaradılış gayesinden sapan azgın ve sapkın ideolojiler ile donatmak, ekonomik ayağı ise Liberalizm odaklı serbest piyasa vasıtası ile bölgenin ve ulus devletlerin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını gasp etmek, askeri ayağı ise NATO kapsamında incirlik ve kürecik gibi üslerden tehdit ve terör yaymak.NitekimBOP´ta YENİ DÜNYA DÜZENİ inşaa etmek isteyen Siyonistlerin bir Projesi. BOP´un NEO-LİBERALİST Mason Locaları tarafından öğütlenen FETOayağı çökmüş gibi gözüksede, bunun SOSYALİST Mason Locaları tarafından örgütlenen BÇG ayağı henüz çökertilmiş gibi gözükmüyor. Bunuda yurdumuzda uygulamya konulan AB masterplanlarına dayananhukuki, siyasi, ahlaki, ekonomik uygulamalardan tespit edebilirsiniz. Bilinki İzzet ve onur tamamen Allah dandir. Tevhid nizamıhayatın her alnını kapsar ve doğanın, kadının ve erkeğin fıtratını yaradılış gayesi doğrultusunda kabul eder ve Demokrasi lerde olduğu gibi değiştirmez. Kısacası izzetimizi ve onurumuzu ancak ve ancak Tevhid nizamı ile muhafaza edebiliriz. Zillet ve hayasızlık ise tamamen siyonistlerdendir. Batının bize ileri Demokrasi kılıfı altında dayattığı düzen doğanın, kadının, erkeğin fıtratını bozan ve faizciliği, fuhuşu, eşcinselliği, kumarı kamulaştıran, Feminizmi tevikleyip kadini toplumun Reisi olarak kabul gören ve Erkegi asagilayan, çocuk tecavüzcülerine müsemmaha gösteren,seri katillere vecanilere müsemmaha gösteren hahamların geliştirdiği deccalizme dayanan Düzen ve Sistemlerden ibarettir(Kapitalistve Demokrasi odaklı Liberal sistem / Komünist ve Sosyalist sistemler). Ve bu saydığım bütün adaletsizlikleri ve kötülükleri modernizm ve özgürlükolarak nitelendirilerek DEMOKRASİ kılıfı altında insanlara pazarlanmakta. Velhasıl mevcut Demokrasi odaklı Liberal sistemler masonik Kabbala Siyonistlerinin vizyonu olan YENİ DÜNYA DÜZENİ´ne hizmet eden sistemlerdenibarettir. Nedir bunların Vizyonları Dünyayı kendi şeytani çıkarları doğrultusunda yönetebilecekleri,Tek merkezli, Tek medeniyetli, Tek cinsiyetli ve Tek kültürden oluşan bir düzen inşaa etmek. İsmi konulmamış olsa dahi tek merkezden yönetildiğimizin en büyük delili, yurdumuzda derin gücün irade doğrultusunda gerçekleşen Tanzimatlar, inkılaplarveson olarakta siyasi iktidarının onaylamış olduğu AB reformlarından geörebilirsiniz. Geçmişteki ve günümüzdeki uygulamalrin hepsi derin gücün 300 yıllık uzun soluklu NEW WORLD ORDER vizyonuna dayanmaktadır. Meşrutiyet dönemindeki Liberal Leşmiş hain Paşalar ile günümüzdeki Liberal leşmiş mevcut Partiler arasında büyük bir fark göremezsiniz. Zira bunların hepsi hahamların YENİ DÜNYA DÜZENİ´nin yerli misyonlarından ibarettir. İslami ve Tevhidigericilik ve eski çağ uygulamaları olarak niteleyen birileri, İslamın güncellenmesi gerekiyor diye açıklama yapmasının altında YENİ OSMANLICA fikrininyattığını iyi kavramak gerekir. Yeni Osmanlıca Liberal Leş mektir.Kısacası Siyonist ve hahamların şeytani çıkarlarını gözeten bol soslu ve bol acılı Demokrasi nizamını kabullenmektir. Nitekim BOP da, yeni Osmanlıcılıkta, Ülkeyi siyasi, ekonomik ve ahlaki anlamda AB kriterlerine dayalı şekillendirmekte BOP ún henüz çökmediğinin ve tam gaz devam ettiğinin delilidir. Bunuda önümüzdeki günlerde SURİYEDE ve IRAK ta yaşayacağımız hadiselerden göreceksiniz
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Ülkenin bekası ,ülke ve millet çıkarlarının ,müteahitlerin çıkarlarının üstünde tutulması ile olur. Buda,inşaat ekonomisinden,beton ekonomisinden çıkıp , sanayi ve üretim ekonomisine geçmek demektir.Üretim ekonomisine nasıl geçilir? Türkiye ,ithalatıtını yaptığı malların envanterini çıkarıp bu malları yurt içinde üreten firmaları ,üretimlerini ve kalitelerini artırmak için her türlü kredi ve teşviği vererek, üretimlerini arttırmaları sağlanmalıdır. Ülkemizde üretilmeyip ,üretimi yapılabilecek, aramal ve hammadde üretimi için ,gerekirse varlık fonu 49,9% ortaklık ile ,bu malların yurt içinde üretimi proaktif bir şekilde desteklenmelidir. Aynı şekilde ihracat firmalarıda teşvik edilmelidir.Eldeki kıt kaynaklar üretime aktarılmalıdır müteahitlere değil.Akıl ,mantık bunu gerektirir.Bu durum, ak partinin etrafını sarmış olan müteahhitleri üzecek?. Ama buna mecbur ve mahkumuzda. Ancak bu şekilde finansal açıdan dışa bağımlılıktan kurtulabiliriz. Lakin müteahhit çıkarları, ülke ve millet çıkarları üzerine ağır basarsa halimiz nice olur. Bu durumda IMF bile bizi kurtaramaz. Eldeki kıt kaynaklar üretime aktarılacağına ,devlet bankaları,0,98% aylık faiz ile zararına konut kredisi vererek ,müteahhitler zengin ediliyor, YAZIK
 • Bir bilenBir bilen5 ay önce
  Yazar diyor ki, yazının sonunda, tüm bu olanların nedeni bizim gibi düşünmeyenlerdir. Yani kafa uçurun bunları yok edin. Allah o zaman yardım gönderir diye zır cahil olan kendi gibi düşünen insanları azdırıyor. Yani demem o ki, bahane çok. Suudi Arabistan bile ABD nin kölesi olmuş,şeriatla yönetildiği halde, Allah bunlara yardımı ABD ekiyle mi gönderiyor yoksa, silahlar da Yemen'i bombalamak için mi.
 • MertürkMertürk5 ay önce
  Hesapsız kitapsız, dış borçlar ile yapılan ,emlak konut inşaat ile aslında ülkenin mezarı kazılıyor. Nasıl mı? İnşaat 180 civarı sektörü beraberinde çalıştırıyor,doğrudur. AMMA VE LAKİN , doğrudan ithal malzeme dışında, inşaatta kullanılan yerli üretim birçok malzemenin bile aramal ve hammaddesi ,ithal kaynaklıdır. İnşaat maliyetinin enaz 40% ve üzeri dolaylı ve dolaysız ithal girdidir. Bu oran, büyük inşaat projelerinde ve lüks konutlarda 70% ve üzeridirDolayısı ile inşaat ,ithalat yolu ile ,ithalatı artırıp, cari açığı artırarak, ülkeyi dışardan gelecek borç parya ve sıcak paraya mahkum hale getirir. İnşaatta kullanılan yerli üretim ,çelik,boya,izolasyon vb. birçok malınaramal ve hammaddesi ithal kaynaklıdır. Yerli inşaat çeliğini bile hurda olarak ithal ediliyor. İnşaat çeliğini eritmek için kullanılan elektrik bile 60% civarı ithal doğalgaz ve ithal kömürden elde ediliyor. İnşaatta ,dolaylı dolaysız bu kadar ithal girdi varken, ülkemizde ekonominin lokomotifi inşaattır denip , inşaat destekleniyorsa , varacağımız yer hüsrandır. Son 17 yılda ,ekonomide inşaatın ağırlığı ,8% lerden 17 lere çıkmış, sanayinin ağırlığı 28% lerden ,16% lara inmiştir. Tasarrufları artıran ,ülkeyi finansal açıdan dışa bağımlılıktan kurtaran temel sektör sanayidir ,üretimdir. İlk önce ,inşaatta kullanılan malzemelerin aramal ve hammaddeside dahil olmak üzere , inşaatta kullanılan malların 80% üzeri malzemesini sanayi ile yerli olarak üret , sonra inşaat işlerini yap. Akıl mantık bunu gerektirir. Aklını kullanmayanlar için Allah kur an da ne diyor.
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Ya adamlar , seni 480 milyar dolar dış borca sokmuş, içeriyede ,100 milyar dolarcivarı sıcak parayı ,borsa,bono tahvil ile içeriye sıcak para sokup ekonomimize çöreklenmişler. Bankaların,70% ,borsanın 60-70%, sigorta şirketlerinin nerdeyse tamamı yabancıların elinde. İstedikleri zaman ,içerdeki sıcak parçalarını çekip ve yeni dış borç vermeyerek ,ekonomimize sabotaj yapma kabiliyetine sahipler.Bizim için en tehlikeli olan da budur. Eğer ülkemiz üzerinde bir proje varsa bu ,ekonomi üzerinde olacaktır. Çünkü en zayıf noktamız burasıdır. BELKİ DE ,DIŞ GÜÇLER BİLEREK BİZİ KENDİLERİNE BORÇLANDIRIP , ÜLKEMİZİ EKONOMİK SABOTAJLARA AÇIK HALE GETİRDİLER.Bu şekilde, istedikleri zamanda ekonomiye sabotaj yapma kabiliyeti kazandılar.Erbakan hocanın sürekli uyardığı dış güçlerin "BORCA MAHKUM ET ESİR AL " tuzağına düştük. Adamlar bu şekilde ekonomide seni kuşatarak, dünyada ve çevremizde olan bütün operasyonlarında ,senin sesinin çıkarmanı önlemiştir. Ses çıkarsan bile sonucu değiştirecek adamları atmanın ününe geçmişlerdir. Son merhalede sıra bize gelecektir. Ülkemizi askeri güç ile yıkamaya güçleri yetmez. Tek seçenekleri ,döviz operasyonları ile ,ekonomik kriz üzerinden iç karışıklık çıkarılarak yapılmaya çalışılacaktır. Allah yöneticilerimizin ferasetini artırsın
 • Ali GÜNDÜZ Ali GÜNDÜZ 5 ay önce
  Teşekkürler Rabbimiz birlikteliginizi bozdurmasın başarılar diliyorum
 • HiraHira5 ay önce
  Ben de sizin gibi şu yanan kiliseyi müslümanlara çamur atmak için yaktıkları düşünüyorum. 11 Eylül saldırılarından sonra iyice anladık. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Ya da Yeni Zelanda olayınının üstüne çıkmak için de olabilir. En son ihtimal kazara yandı desek Mescidi Aksa'yı da yaktılar ki bakın bu kaza değil demek için. Selamlar...
 • şükrü onukşükrü onuk5 ay önce
  Katedral benzin dökülmüş gibi yanıyordu , Bu bir boya ,kimyasal, tekstil fabrikası değildi ,bir dini ,turistik çok iyi korunaklı her dakikasında içinde turist kaynayan bir dini mekan 8 saatte zor söndürülebilen bir yangınla tahrip oldu.Bu haliyle bir provokasyon görüntüsü veriyor. Bu batılının ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. S 400 ün üzerinde bu kadar çok durulması hayra alamet değil .
 • Hüso BES ile ilgili Hüso BES ile ilgili 5 ay önce
  Sayın hocam yazılarınızı her gün mutlaka takip ediyorum sizden ricam BES VE EMEKLİLİK fonu konusunda yazmanız sn bakanın açıkladığı ekonomi reformundaki zorunlu,bes benden zorla para kesip faize koyup nemalandıracak mış emekli olduktan sonra beni rahat ettirecekmiş ya böyle saçmalık olurmu zorla beni faize sokucak sanki ben faize para yatırmayı bilmiyorum ben alnımın teriyle binbir zorlukla ama helal kazandığım paranın kirlenmesini istemiyorum bunun sonuçları vebali ağır olur hem biz ne ara faizci olduk bize bu açıklamalar yakışıo mu
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Bop ,Türkiye ayağı çöktü demek ,kafamızı kuma gömmektir. Ülkemizde bop , ekonomi üzerinden yapılmaya çalışılacaktır. 1923-2002 yılları arası ,57 milyar dolar cari açık verilmişken, son 17 yılda 580 milyar dolar civarı cari açık verilerek,Ülkemiz ,açık ithalat pazarına dönüşecek. Bankaların 70% kadarı yabancıların eline geçecek. Borsanın 70%civarı yabancıların elinde olacak. Üretimde aramal ve hammadde bakımından 70% civarı dışabağımlı hale gelecen. İhracatıniçindeki ithal aramal ve hammadde de 70-80% civarı dışa bağımlı hale gelecen. Son 17 yılda ;60 milyar dolar civarı özelleştirme geliri ,bir o kadar özel sektör firmasının yabancılara satılması geliri + 350 milyar dolar dışardan yeni borçlanıp+ 100 milyar dolar civarı sıcak parayı dışardan borçlananacaksın. Bütün bu paralar ile emlak konut inşaat rantı üzerinden bu paraları betona gömüp ,müteahhitleri zengin edeceksin. Bu şekilde dış borçları ödeme kabiliyetimizi yok edeceğiz. Bu şekilde ,borcu sürekli daha fazla borç ile çevirir duruma düşecekdin. Ekonomin dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum olacak. Ekonomin sabotajlara acık hale sokup, dolar operasyonlarının yapılmasına müsait olacak. A planları Fetö ihaneti ile yapamadıklarını, B planı, ekonomik kriz çıkararak yapmaya çalışacaklardır. Tarihte hiç olmadıkları kadar, bunu yapabilme kabiliyetine sahipler. Bir ekonomik kriz çıkararak, insanlar aç ve işsiz bırakılarak, iç karışıklık çıkarılarak yapılmaya çalışılacaktır. İşsiz ve aç insanları hiç bir güç bir arda tutamaz. Ak parti içindeki kripto birileri bilerekmi bu durumu oluşturdu?Bop projesi için,ak parti içindeki bazı kriptolar tarafından bilerekmi bu ortam oluşturuldu? İsteyerek, bilerek yapmaya kalksan , bop için bu kadar uygun bir ortam ,oluşturulamaz. Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı kripto danışmanlar,sn Cumhurbaşkanını bilerek yanlış yönlendirip ,yanlış ekonomi politikaların uygulanmasına neden olunarak, bilerek mi bu ekonomik ortam oluşturdular.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Fransa da Katetral yanarken içi acıtan ABD başkanı Tramp benim bildiğim 40 yıldır islam coğrafyasının yangın sebebiniz. Daha beter olun inşallah
 • şükrü onukşükrü onuk5 ay önce
  Batı ,karakterigereği bir planı hayata geçirmek için provoke bir olayı bekler , baktı olmadı kendisi oluşturur. (Şayet sarı yelekli direnişlerine karşı Fransa nın aldığı tedbirlere yönelik bir müeyyide değilse ) Öyle bir plan yapılacak ki bütün dünyayı ayağa kaldıracak küresel ölçekteve bütün dünyada nefret oluşturacak boyutta olmalı .Eş zamanlı mescidi aksa provokasyonu da bunu müslümanların yaptığına inandırmayayönelik algısıal bir çaba gibi gözüküyor.İstediği havayı oluşturamayınca ikinci bir teşebbüs te bulunmaktan da asla geri durmayacaklardır. Fransa'nın küresel ölçekte en önemli turistik mekanlarından biri gitti , Eğer bekledikleri amaç buysa Umulan kaos oluşturulamadı , bir başka mekanı ortadan kaldırmamak için hiç bir sebep yok .Her şey Abd ve Ab nin geleceği ve güvenliği için olduktan sonra gerisi teferruat . Bütün çabalara rağmen her şey aleyhlerine gelişiyor. Kendileri dışındaki coğrafyalarda beklenilmeyen sürpriz gelişme ve kalkınma hamleleri bunları korkutuyor , ne yaparlarsa da bunun önüne geçilememesi olağanüstü yöntemleri uygulamaya zorluyor. Artık Natoyla İMF ile kısa vadeli sonuçlar alsa da istedikleri hedeflere ulaşmaya yetmiyor . ABD ve AB nin tehditleri ve ambargolarını da artık kimse tınlamıyor. İran ın meşru ordusunu terörist ilan etme tehdidi , yüklü miktarda ağır silahlar da işe yaramıyor .Geriye tedhiş ortamı oluşturacak dünyayı ayağa kaldıracak profesyonel eylemler kaldı .Kimse ikiz kulelerindüşman unsurlarla ortadan kaldırıldığına inanmıyor . Bundan sonra yapılacak bu boyuttaki kalkışmalara da kimse inanmaz . Artık batılı devletlerde kendi içinde birlik ve bütünlük içinde değil , bundan sonraki her teşebbüsünde kaş yapayım derken gözünü çıkartmayla karşı karşıya kalabilir . BOP un merkezinde Türkiye vardı ,Türkiye siz bir BOP hiçbir hesabına , derdine derman olmayacak , dolayısıyla yıllarca emek verdikleri bu planda düştü ,ya yeni bir plan yapmayı düşünüp bütün işler başka bahara kalır yada illegal her türlü sürprizleri barındıran bu tür teşebbüslerle yapabilirlerse sonuç almaya çalışacaklardır. Her şeyin aleyhlerinde gelişmesi bunları yanlış yapmaya zorlayacak İnşallah kendi elleriyle kendi sonlarını hazırlayacaklardır.
 • AAAA5 ay önce
  ABDULHAMİT DÜŞTÜ SONRASI DÜNYA SAVAŞI BAŞLADI ABDULHAMİTİ ANLAMAMIŞ GAZLA VE EGOYLA ÇALIŞAN ÜÇ BEŞ AHMAĞIN ELİNDE KALDI KOCA ÜLKE VE O ÜÇ BEŞ AHMAKLA SAVAŞA GİRDİK SONUÇ MİLYONLARCA ANADOLU İNSANI MÜSLÜMAN ŞEHİT OLDU KAYIP OLDU ESİR OLDU SAKAT KALDI IRZINA GEÇİLDİ DEVLET MİLLET İSLAM ALEMİ PERİŞAN OLDU YOK OLMA SINIRINA GELDİ BU AHMAK VE ALÇAKLAR YÜZÜNDEN ONUN İÇİN TAYYİP ERDOĞANIN KALMASI BU İŞLERİ YÜRÜTECEK BAŞKASI YOK AMA HALK DESTEĞİ İCRAATLA OLUR İŞİ EHLİNE VERECEKSİN ALTTAN GELİP YETİŞENE VERECEKSİN YOKSA BAKAN YAP ALTTAKİ KÖTÜ NİYETLİ BİR BÜROKRAT BAKANLA KEDİ FARE GİBİ OYNAR BAKAN FARKINA BİLE VARAMAZ AMA İŞİN EHLİ ÖYLE OLMAZ AKPDE İBRE AŞAĞI DÖNMEMESİ LAZIM ONUN İÇİN İŞİN EHLİNE VERİLECEK AKP DE ENİŞTE BAKAN BAKAN OĞULLARI BAKAN BAKAN OĞULLARI MİLLETVEKİLİ ÜSTTE BÖYLE OLURSA ALT KADEMEDEKİLER NELER YAPMAZKİ VE SONUÇ HALK DESTEĞİNİ KAYBEDERSİN YETİŞMİŞ ADAMIN YOK SA MİLLETE DERDİNİ DE ANLATAMAZSIN BU KONULARADA DEĞİNMEK GEREKİR.
 • Göneydoğu Göneydoğu 5 ay önce
  Allah razı olsun hocamdaha evel yazmıştınfutbol maç hakında koçlarmoçlar falanfilan dediğin kaç gün ünce işaretini gördük inşallah hertörlü pilanları tutmaz hocam
 • TayfunTayfun5 ay önce
  Arkadaş, madem BOP'un arka planını yazacaksın, bunu en iyi bilen zaten sen değil misin? Türkiye'de BOP işleri nasıl başlatıldı falan? Bu üst akılın adamları (ABD, İngiltere, İsrail) temsilcileri hani bizzat senin aracılığınla "muhafazakar" liderlerine çengel atmadılar mı? Erdoğan'ı bunlarla sen bir araya getirmedin mi? Peki bu acayip acayip adamlar, bu üüüüüst aklın hazretleri böyle bir aracılık için niye seni seçtiler? Bunlar hiç bu derece önemli görevleri güvenmedikleri, kendilerinden olmayan birine verir mi? Sen niye bu adamların muteber aracı durumundasın? Hiç öyle "Biz bunları kandırmak için işin içine girdik falan" hikayeleri anlatma bu sefer. Öyle olsa direk Erdoğan ile görüştürürdün. Önce Erbakan ile görüştürmedin mi? Demek ki ortada hiç de öyle planlar falan yoktu. Hadi buyur, bekliyoruz.
 • BOPBOP5 ay önce
  BOP başkanının Suriyede çıkan iç savaştaki rolü nedir?Irak işgalinde Türkiye ne yaptı?.Libya yı vuran uçaklar izmirden kalktı,ellerimizde müslüman kanı var ALLAH'IN GAZABI BİZE YAKINDIR .
 • samisami5 ay önce
  Milli görüş ruhuna dönmeden bu işler düzelmeeeeeeeeez.
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Şuan ortadoğuda kuklalar savaştırılıp insanlar savaşa hazırlanıyor. Elin beğenmediğimiz gavuru , bize borç para vererek bizi mal mülk sahibi yapan elin gavuru bizden kazandığı yetmemiş gibi kuklalarından sonra kendiler gelecek ve çok ciddi hazırlık içindeler. Bizi soracak olursan yine elin gavuru elimize tutuşturduğu elektronik aletlerle birbirimize hava atma derdindeyiz. Ha bu arada bop projesi toplumsal olarak hedefine ulaştımı maalesef evet , toplumun ahlaki yapısı ortada, Ak parti 17 yılda iyi güzel yol köprü vs yaptı ama gönül köprülerinide yıktı geçti.Keşke birazda maneviyata yatırım yapılsaydı. Son seçimdeki hezimeti hala hazmedemediler ellaham
 • Mehmet UğuzMehmet Uğuz5 ay önce
  Allah’ın yardımı bize ulaşmazsa halimiz yaman. Onun için tevbe edelim. Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen cahil, zalim ve fasıkları çevremizden bir an evvel uzaklaştıralım inşallah.. YİNE AYNI YOBAZ KAFA, BAHANE ÇOK, ALLAH'IN YARDIMLARI (NEDİR BUNLAR, FÜZE TOP,TANK MI) BİZE ULAŞMIYOR NİYE ETRAFIMIZDA CAHİL,ZALİM,FASIKALAR VAR, NE YAPALIM BUNLARI YOK EDELİM. YOKSA ALLAH BİZE YARDIM GÖNDERMEZ, HER ŞEYE GÜCÜ YETEN ALLAH BUNLARIDA BİR ŞEKİLDE HALLEDER. BEYNİ UYUŞMUŞ İSLAM ALEMİ YAN GELİP YATIYOR , BEYNİNİ ZORLAYIP BİR ŞEY ÜRETMİYOR, AKIL FİKİR ZATEN YOK, ALLAH'A HAVALE HERŞEY, ALLAHTAN FÜZELERİN SİLAHLARIN TOPLARIN TANKLARIN UYDULARIN FÜZELERİN GELMESİNİN TEK ŞARTI ETRAFIMIZDAKİ BEYNAMAZLAR.ZATEN MÜSLÜMANLARI TEMBELLİĞE YİTEN DE BU,ALLAH NASIL OLSA HER ŞEYİ HALLEDER. ALLAH'IN ÖNÜNDEKİ DOSYALAR BİZİM YARGITAYDA BİRİKEN DOSYALARDAN ÇOK,
 • BilalBilal5 ay önce
  Yine bir BOP yazısı ve yine asıl suçluyu ortaya çıkarmaya ramak kala topu taca atmışsınız....... Bu saydığınız islam ve insanlık düşmanları ABD BÇG FETÖ PKK PENTAGONU say say bitmeyen bu zalimlerin 1. no'lu müttefiği kim?.........İncirlikten küreciğe tüm askeri noktamızı zalimlerin emrine veren kim? ABD uçağı Ortadoğuyu bombalamaya yetişir mi acaba hangiülkeden kalkıyor bu zalimlerin uçakları bombaları? Varın siz yazmaya korkun, mal mülk çocuk torun çoğaldı derdindesiniz. Bari benyazayım kaybedecek bir şeyim yok. Türkiye bu zalimlere yardım etmeseydi bütün bunlar olmayacaktı.
 • MEHMETMEHMET5 ay önce
  Allah’ın yardımı bize ulaşmazsa halimiz yaman. Onun için tevbe edelim. Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen cahil, zalim ve fasıkları çevremizden bir an evvel uzaklaştıralım inşallah.. YİNE AYNI YOBAZ KAFA, BAHANE ÇOK, ALLAH'IN YARDIMLARI (NEDİR BUNLAR, FÜZE TOP,TANK MI) BİZE ULAŞMIYOR NİYE ETRAFIMIZDA CAHİL,ZALİM,FASIKALAR VAR, NE YAPALIM BUNLARI YOK EDELİM. YOKSA ALLAH BİZE YARDIM GÖNDERMEZ, HER ŞEYE GÜCÜ YETEN ALLAH BUNLARIDA BİR ŞEKİLDE HALLEDER. BEYNİ UYUŞMUŞ İSLAM ALEMİ YAN GELİP YATIYOR , BEYNİNİ ZORLAYIP BİR ŞEY ÜRETMİYOR, AKIL FİKİR ZATEN YOK, ALLAH'A HAVALE HERŞEY, ALLAHTAN FÜZELERİN SİLAHLARIN TOPLARIN TANKLARIN UYDULARIN FÜZELERİN GELMESİNİN TEK ŞARTI ETRAFIMIZDAKİ BEYNAMAZLAR.ZATEN MÜSLÜMANLARI TEMBELLİĞE YİTEN DE BU,ALLAH NASIL OLSA HER ŞEYİ HALLEDER. ALLAH'IN ÖNÜNDEKİ DOSYALAR BİZİM YARGITAYDA BİRİKEN DOSYALARDAN ÇOK,
 • FerasetFeraset5 ay önce
  Fetö; yediği tokatları; rahmet tokatı sandı.... Sonra da ağzı burnu kırıldı, yüzü-gözü dağıldı. Şimdi olaylar tekerrür ediyor. Uzun laftan anlamıyor. tokattan da. Belayı çağırıyor üzerine. AMA beladan da anlamayacak sanırım. Allah c.c yokluk(dolar-adam-islam-alim yokluğu...vb) gönderiyor (Belki yola gelirler diyeee) Adam anlamıyor...........Açlıkla-kıtlıkla imtihan edeyim (Belki yola gelirler diyee) Adam bunu da dış güçlere bağlıyor.......Her türlü belayı başımıza Allah c.cyağdırıyor(Belki yola gelirler diye) AMAuzun; başına gelenlerin, Allah'tan geldiğini düşünmüyor. Adam, Dışgüçleri; kendine tekgüç yapmış. Her şeyi ya da şerri onlardan biliyor. Bu adam kime ibadet ediyor??? Kimden korkuyor????Kimden korkuyorsa ona ibadetini ediyordur.
 • eren35eren355 ay önce
  Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz birbirine düşman idiniz de Allah gönüllerinizi birleştirdi ve O’nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi Allah kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle açıklıyor ki doğru yolu bulasınız.Aliimran 103.
 • tanzim satıştanzim satış5 ay önce
  BOP un kullandığı en büyük COP bir defa Türkiye'dir. Neo Osmanlıcılık Gazı'da ondan pompalanmaktadır. Hocam Soft şeyler yazmayın. Bırakın kırılan kırılsın üzülen üzülsün. Siz doğrusunu yazın.doğrusunu..."Vadettikleri ne varsa hepsi sadece oltaya takılan yemdi ve bütün bunlar bir aldatmaca, kamuflajdan başka bir şey değildi." bu gömleği kime giydirdiler siz ondan haber verin!!
 • AlperenAlperen5 ay önce
  Bundan sonra Türkiyesiz devam edecek demek ,bundan önce epey katkımız oldu demek..Zaten iş bitti be yazar kardeş..Bundan sonra zaten projenin hedefinde Türkiye var..Bunu göremeyenler ve bu projeye destek verenler kendi ayağımıza sıktılar..Her halde bir verip üç almayı düşündüler..Ama kolayı var ALDATILDIK abi Allah ve milletimiz bizi affetsin!..
 • FerasetFeraset5 ay önce
  Allah c.c kuluna tokat atıyor; belki yola gelir,(aslına döner) diye............ Kul söylüyor;" Bu tokat az geldi. DAha da var mı??? " diye....Belayı; adeta başına çağırıyor. Cehennem çukurunu; dünya da kendisi, elleriyle kazıyor. Ne laf anlıyor, ne de iş biliyor. Midyata pirince giderken, elindeki bulgurdan da olacak. Durum onu gösteriyor. Allah c.c. rolleri tekrar değiştirecek anlaşılan. "...Ve eğer Allah insanların bir kısmını bir kısmıyla def etmeseydi, dünya elbette fesada uğrardı." (Bakara, 251) Olayların derinliğine, sadece müminin ferasetiyle iniliyor.FAsıklar; görmek istese de göremiyooooor. FAsıklardanolanUzun DüşmanlarınıVEasalaklarını dostu biliyor..... Dostlarını da düşman....HAkk'ın çağrısına; sağır, kör, kısaca; kalpsiz kalıyor..ANCAK konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor. Sonra dinleniyor ardından TEKRAR konuşuyor konuşuyor konuşuyor...
 • Serhat Serhat 5 ay önce
  Verdiğiniz insanı mesajları 5 yaşındaki çocuk aldı da asıl yerler alamadı galiba... Allah imanla ölmeyi nasip etsin
 • KASIM KASIM 5 ay önce
  Dilipak bey, MİXER rolü pek üzerinize pek oturdu. Evirip çevirip giydiriyorsun. Size de bu yakışırdı, Nerden nereye.. Ele verir talkını,kendi yutar salkımı...Endülüs de böyle yıkılmıştı.Tarih bu başarılarınızı(!) görmezden gelmeyecektir. BRAVO(!) SİZE...devam edin....devam edin....
 • Nostaljik takılana cevap sadedindedir.Nostaljik takılana cevap sadedindedir.5 ay önce
  Dostum,RT Erdoğan bey değil de, ABD 'liler deseydi ,O bizim eşbaşkanımızdır diye,bizimki de ikrar etseydi haklı olabilirdiniz, ancak mâdem böyle bir projede kararlısınız ben de dahilim diyerek rol çalmıştır,zamanla da boşa çıkarttırıp ,tavsamasını sağlamaya çalışmıştır.. selâmlar.
 • İhanet İhanet 5 ay önce
  BOP eşbaşkanı kimdi ?
 • DD-BÜRODD-BÜRO5 ay önce
  Devleti yönetmeye istidadı olan, aklı bilgisi tecrübesi olan, devletin , siyasetin resmen içinde olur.Devlete söylenecek olan, halka söylenmez.Halka söylenecek olan devlete söylenmez..Yönetim dfairesinin dışında kalan, ancak halka davul zurna çalar.Fayda yerine zarar da verir, verdi, veriyor, vermeye devam da edecek.Siyasetin içine girmeden siyaset yapmak, siyasete yön vermeye çalışmak, ayar çekmeye çalışmak, adamı fetö yapar, adamı kuytul yapar, adamı koru yapar.Etik değildir.Hak değildir.Haysiyetli değildir.Yergiler aile içinde ve bireyler yalnız ken yapılır.Çünki maksat düzeltmektir.80 milyon huzurunda yapılan yergiler, hiçbir ahlak türünde hoş görülmeyeceği gibi, ben öz eleştiri yapıyorum izahının, arkasına da sığınılamaz.Hükümet sen değilsin ki, hükümet adına nasıl öz eleştiri yapabilirsin..Zavallı boş halkı, peşine takan gidiyor, esfeli sefiline.Fitne dediğimiz bölünme dediğimiz nasıl birşey acaba.Soralım , kimse kendini fitne sıfatına uygun görmüyor ama, ümmet binbir parça.Çok mantıksız ve trajıkomik hallerimize, kahrolmamak mümkün değil.Sen kime söylüyorsun dostum..alimi de cahili de kendi kendine konuşuyor..insnanlar kendi sözlerinden başkasını duymaz, okumaz takmaz olmuş..AZMIŞ ZAMAN AZMIŞ ..Burunlar kalkmış.Çarpıncaya taaa ilahi duvara...devam ..müsade ettiği kadar yaradanın, tersine tersine devam...
 • ERDALERDAL5 ay önce
  Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen) isimli yorumcu kardeşim nerede ölürsen öl ama Müslüman olarak öl yazarında uyarılarını dikkate al
 • oksaloksal5 ay önce
  Sayın Dilipak yıllardır sizin yazılarınızı okurum, diğer yorumlarda yazıldığı gibi neden istanbul da meydana gelen haksızlıkların meydana çıkarılmasını,suçluların cezalandırılmasını gerekirse seçimin yenilenmesini istemiyorsunuz.Bugün bu çalınan oylarımıza sahip çıkamazsak yarin neyesahip çıkacağız.
 • Malkoç Malkoç 5 ay önce
  Sayın yazarAllahınyardımınıdiliyorsunuz... Allahsizeniçin yardım etsin... ALLAHINEMİR VEYASAKLARININ , HİÇ BİRİNE UYMASONRA DA YARDIM BEKLE.... SİZALLAHI TANIMAMIŞSINIZ.... SİZE YARDIM ETSİN DEYEŞİL ABD DOLARLARIİÇİN , ALLAHINYARATTIĞISONYEŞİLLİKLERİ, AĞAÇLARI DA KESİP daha çok BETON MEZARLIĞI YAPASINIZ.. SİZLERALLAHIHİÇ AMA HİÇ TANIMAMIŞSINIZ... HZ. Peygamberi , Ömeri, Aliyi de tanımamışsınız... M. Akifi, Uğur Mumcuyu, Hablemitoğlunu, Aziz Sancarı,Y. Zelanda Başbakanını da hiç tanımamışsınız... Daha çok dolar, daha çok inşaat izninden başka hiç bişey tanımamışsınız.... AraplarıveArapçayıyüzyıllardırdin diye pazarlamışsınız.... DİN VAR, İMAN YOK.... BAŞÖRTÜSÜ VAR, TESETTÜR YOK...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 5 ay önce
  Trumpın damadı KUSHNERdemiş ki; Türkiyeyiyeni keşfediyoruz, KayınbabamınTÜRKİYEYEBÜYÜK SEVGİSİ VAR demiş.... 
 • MisafirMisafir5 ay önce
  Yazıda eksik kalan kısım. BOP Türkiye ile yol aldığı zaman içerisinde katkısı ne oldu. Nasıl oldu. Yazının devamını bekliyoruz.
 • Masum bir kulMasum bir kul5 ay önce
  Yazı güzel de kendi ülkemde Müslüman olduğum için hayatım elimden alındı. Adalet bu dünya da olmalı! Hakkım kesinlikle helal değildir!
 • AbdülkadirAbdülkadir5 ay önce
  Dışarıya odaklanmamız lazım yoksa bir yüzyıl daha ıskalayacağız bu kesin.Ama bu arada akpartinin istanbulu da alması lazım.Çünkü derin abd-pentagon-cıa istanbul üzerinden yeni planlar yapmışlar veya yapıyorlar kuvvetle muhtemel.İstanbul kaybeden akparti bir spnraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde zora girme ihtimali var. Daha çok zaman var ama çok zaman var diye önlem alınmazsa o zaman göz açıp kapayıncaya kadar gelivermiş.Sonuçta Ülkemizin kazanacağı bir şeyler yapmak zorundayız.Abd nin müstemleke devletiyken çok kan kaybettik.Hiç bir şey üretemedik,insan kaynağını çok hor kullandık.Yetenekli insanlarımızın yeteneklerini dumura uğrattık.Bu zamanı telafi etmemiz gerekiyor.Artık muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamış gerekiyor.Her şeyini üreten bir Türkiye olmak gerekiyor.Bunun içinde zamanın doğru kullanılması lazımdır.Allah ülkemizi her türlü iç ve dış düşmanlardan korusun.
 • Mehmet Mehmet 5 ay önce
  Bop sınırlarımızda tamamlandı.Sinirlar değişti ve rejimler değişti.Simdi yabancı başındaki bir haberde,ypgve işid in olduğu bölgelerde yönetim ortaklaşa kararla olacak ,diyen siyasiler eyalet sistemini deniyor.Istanbulda ses verildi ama suriyelilerin çok olduğu Antepte uygulanacak.Peki bu sistem bizi bolecegi bilinerek neden ısrar edilir.Abd ye her para dilenmeye gittiğimizde dillendieilmesi tesadüf mü .Güney-doğu suriye ile birleştirilmek mi isteniyor.
 • ErbakancaErbakanca5 ay önce
  Peygamber efendimiz müslümanlara bir örnek olmalı, yalan söylemeyen lider hırsızlık yapmayan koltuk çıkar hırs için düşmanlarıyla iş tutmayan islamı güncelleştirme deyil aslına uygun haline getirme çabasında olan bir lider ahlaklı küfr etmeyen karşısındaki kafir bile olsa haklının hakkını veren bir lider.. Lider böyle olursa Halk da öyle olur Peygamberimiz sa. öyleydi halk ta onu örnek alınca kazandılar..Allah cc. muhaffak etti.. haksi olduğunda son hep hüsran olmadımı?? Yoldan çıkanları nefsine uyanları yola girmesini mi beklemeliyiz yoksa sen git evinde otur Biz bize örnek olacak lider arayışınamı gireceğiz.. Nasılsanız öyle yönetilirsiniz diye birileri hep hazarlayacakmı birileri?? yada yeni bir deyim sözmü söylemeliyiz lideriniz nasılsa sizde öyle olursunuz
 • Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen) Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen) 5 ay önce
  Sayın Dilipak, "şu sandık mucadelesi" dediğin önümüze bakmayı engellemiyor. Açıkcası şu ara size bir haller oluyor. Bir şeyden gıcık kaptınız ama neyden söylemiyorsunuz. Derdini söylemeyen derman bulamaz. Ben bile şu küçük aklımla, ben ki (övünmek yok) 25 yaşına kadar bir gavur gibi yaşadım, abdestsiz, kuran'sız, namaz'sız, kanabis, içki, viski, sigara, gezme, tozma, günü gününe yaşama, geçe sürtmek, gündüz sürtmek, yani bir gavur gibi taa 25 yaşına kadar, CHP'li bir aile içinde. Babam Erbakan'a atar dururdu, babam tam bir atatürkcüydü (salonda hani o general giyimli resmi varya), birde o yetezmiş gibi darbeci Kenan Evren ve ekibi (Tahsin Şahinkaya falan, hani masanın etrafında oturuyorlarken resimleri varya, işte birde o resmi asmıştı salona). Vay babam vay, hayatı hep avrupalı o.r.o.s.p.u.la'r peşinde koşmayla geçti, annemi döve döve, içki, avrupalı gavurlara özenmesi, yalan söylemeleri, düzen yapmaları, sözünde durmayan bir babam, tam satılmış bir Türk, tam CHP kemalist s. a.pı'k, çocuğuna gusul abdesti bile öğretmeyen. Biliyormusunuz bana babam ne nasihat verirdi: derdi ki "oğlum, kızlarla arkadaş ol, nerde olsa erkeksin, ama dikkat et çocuk yapma". Kendini beğenen, başkalarını kesen, çicek gibi Erbakan'ın aleyhinde konuşan. Çok şükür ediyorum çok, babama benzemediğim için. Babam babamdır, bende benim. Ben bunları neden yazıyorum, çünkü bilin, görün, ne örnekler var. La Tahzen, övünmek yok ama ben ne babamın yolunda gittim, nede bir avrupalının yolunda, avrupanın göbeğinde yaşamama rağmen, zina yapmanın o kadar kolay olmasına rağmen, ben kendime "dur, Allah'dan kork" diye bildim. Bütün bunlara rağmen, babama hiç karşı gelmedim. Evlendim, karım sonradan kapandı, babam gelinini çok severdi, "kızım sen aydınsın" derdi. Sonra kapandı, hiç unutmam, ramazan bayramı babamlara gittik, gelini o halde görünce, "kızım bu ne hal, yazıklar olsun size" dedi. Bende "baba bunlar ne biçim laf" dedim, "suz utanmaz rezil, ne biçim konuşuyorsun babana" demesiyle beraber, karımın ve çocuklarımın yanında bayram günü, bana iki tokat çekti. Karım bana "kalk kalk gidiyoruz kalk" dedi. Ben donmuş kalmışım, sonra birden kendime geldim, babam karıma "ne o, oğlumunla arama mı giriyorsun, sen hiç cocuklarını dövmedin mi" dedi. Ben o anda "baba bize müsade, yine geliriz" dedim ve oradan ayrıldık. Yahu ben ne diyordum da bu konulara girdim. Neyse, canım kardeşlerim, iman etmiş salih ameller peşinde koşan muhterem canım kardeşlerim, sizleri çok seviyorum, benim ailem sizsiniz, büyüklerim anam babam, küçüklerim benim kardeşlerim'siniz. Hiç korkmayın, galip olan bizleriz, hem bu dünyada, hem ahirette inşaallah. Allah cc Fetih süresinde buyuruyor "onlar kendi aralarında çok yumuşak, çok şevkatli, ama düşman karşısında çok çetin ve çok sertlerdir. Selam ve dua ile canım kardeşlerim benim.
 • tuzcutuzcu5 ay önce
  Hani hep 'BOP ölü doğmuş bir proje idi' öyle denirdi?....Ya şimdi?...'BOP yaşıyor' ve ABD düşük yapmamış öyle mi? Hattabizim BOP büyümüş, serpilmiş, neredeyse askere gidecekmiş....Öldüğüne de pek inanmamıştık zaten, sanki hep çıkıp gelecek gibiydi.....
 • KomploKomplo5 ay önce
  Diyorsunuz ki komplo teorilerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Loca ve komite ile.
 • nostaljinostalji5 ay önce
  LiderinizSayın Erdoğan ın "ben Büyük Orta Doğu projesinineş başkanıyım sözleri "hala kulaklarımızda çınlıyor. Tabii ki unutmadık!
 • Serkan aydinSerkan aydin5 ay önce
  Guc kudret ve iktidara haiz iken batida ozellikle abd de dunya üzerine oyun strateji kurgu plan proje bitmez..abd süper guclugunu bu yüzyılda da payidar kilmak için elinden gelen ne varsa yapacaktir ve bu adamlar icin bu yolda hersey mübah..malesef abd nin önünde durabilecek denk bir guc yok ve bu abd ye cesaret vermekte.ne rusya ne cin ne avrupa ,abd ile ihtilafa dusse de tek baslarina engel bir kuvvet teskil etmiyorlar.islam dunyasi ise bir guc olarak bile sayilmiyor zaten..turkiye malesef cok yalniz ve dostsuz kalmis durumda.gercek anlamda guclu ittihak ve birlik olacak bir dost ulke yok. Pakistan kendi derdinde malesef azerbaycanda kapasitesi belli..katar haric arap ülkeleri ise bize anca kulfet olmakta, zarar ziyanlar.turki cumhuriyetleri ile daha siki ve derin baglarin olusturulmasi lazim..turkiyenin cok iyi hazirlanmasi geleceği dogru anlamda okumasi üretime ar-ge ye odaklanmasi silah sanayinde milli olmak kaydiyla stratejik ve spesifik silah platformlari imal etmesi elzem dir..turkiye ice kapanir stabil notr ve kisir donguler ile oyalanirsa işimiz gercekten zor..parcalanmayiz diye birsey yok tarihte bir cok turk devleti kursakta unutmayin cogu yikilmistir..selcuklu osmanli gokturk baburluler ilhanlilar harzemsahlar vb..bu ulkenin derin devletini müslüman ve turk paradigmasinaanlayisina sahip zumreler olusturmalidir malesef suan icin bundan yoksunuz....
 • gökova gökova 5 ay önce
  Bop merkezi Tükiye olmadı ; Libya ve Suriye dağıtılana kadar ; Türkiye kullanıldı ..Şimdi hedef Türkiye oldu ..Bunu herkes gördü ..Sizler ve ülkeyi yönetenler hariç ..Rant okadar gözünüzü kör ettiki Türkiye yi yönettini sananlar Dolar borçu batsğında buldu kendini ...Hepinize hayırlı olsun

Günün Özeti