Bizim laikçi kafalılara uyarı ve..

20 Mart 2019 Çarşamba

Bakmayın bunların camiye saldırdıklarına, fırsat bulurlar, sınırları aşıp gelirlerse “Çağdaş”ının da kafasına sıkarlar, “Laikçi”sinin de. Adınız; “Ayşe, Fatma, Ahmet, Mehmet ise yandınız. Adınız İslami bir isim olmasa da. Yahudi ve Hristiyan değilseniz, dinsiz de olsanız affetmezler. Ya onlardan olacaksınız ya da onlara düşman kabul edilirsiniz. Sağcısına solcusuna bakmazlar, Alevisine, Sünnisine de Selefisine de bakmazlar.

Kullanacaklarını önce kullanırlar, sonra sıra size de gelir. Ne diyor bu katil Türklere; “Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında. Ama Avrupa topraklarında, Boğazın batı yakasında bir yerde yaşamaya teşebbüs ederseniz. Sizi öldüreceğiz ve topraklarımızdan sizi süreceğiz hamamböcekleri. Konstantinopolis’e geliyoruz, şehirdeki tüm cami ve minareleri yıkacağız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak ettiği üzere, eskiden olduğu gibi Hristiyanların olacak. HÂLÂ FIRSATINIZ VARKEN, KENDİ TOPRAKLARINIZA KAÇIN”.. 

Fırsat bulurlarsa sizi Kaledion’da (Kadıköy) da tutmazlar, Antakya’da da Urfa’da da.. Bu gerizekalı Yuhanna Vahyi’ni de okumamış, okusa onu da söylerdi, CHP’nin Ege bölgesindeki oy oranına da bakmazlar, Ege bölgesini de boşaltmamızı isterler! Haçlılar böyledir.

Anlayın artık birilerinin niye “Dinde Reform” peşinde olduğunu, bizi onlara benzetmeye çalıştığını, Laiklik bahanesi ile estirilen terörü, darbelerin arkasındaki derin gerçeği görün artık!

İncil. Yuhanna Vahyi 17: Yedi tası alan yedi melekten biri gelip benimle konuştu: “Gel!” dedi. “Sana engin suların kenarında oturan büyük fahişenin çarptırılacağı cezayı göstereyim. Dünya kralları onunla fuhuş yaptılar. Yeryüzünde yaşayanlar onun fuhşunun şarabıyla sarhoş oldular.” Bundan sonra melek beni Ruh’un yönetiminde çöle götürdü. Orada yedi başlı, on boynuzlu, üzeri küfür niteliğinde adlarla kaplı kırmızı bir canavarın üstüne oturmuş bir kadın gördüm. (Bu Lilith olsa gerek)  Kadın, mor ve kırmızı giysilere bürünmüş, altınlar, değerli taşlar, incilerle süslenmişti. Elinde iğrenç şeylerle, fuhşunun çirkeflikleriyle dolu altın bir kâse vardı. Alnına şu gizemli ad yazılmıştı:  BÜYÜK BABİL, DÜNYA FAHİŞELERİNİN VE İĞRENÇLİKLERİNİN ANASI. Kadının, kutsalların ve İsa’ya tanıklık etmiş olanların kanıyla sarhoş olduğunu gördüm. Onu görünce büyük bir şaşkınlığa düştüm. Melek bana, “Neden şaştın?” diye sordu. “Kadının ve onu taşıyan yedi başlı, on boynuzlu canavarın sırrını ben sana açıklayayım. Gördüğün canavar bir zamanlar vardı, ama şimdi yok. Biraz sonra dipsiz derinliklerden çıkacak ve yıkıma gidecek. Yeryüzünde yaşayan ve dünya kurulalı beri adları yaşam kitabına yazılmamış olanlar canavarı görünce şaşacaklar. Çünkü o bir zamanlar vardı, şimdi yok, ama yine gelecek. “Bunu anlamak için bilgelik gerek. Yedi baş, kadının üzerinde oturduğu yedi tepedir; (Bu 7 tepe ve 7’li sistem size bir şeyler hatırlatıyor mu?) aynı zamanda yedi kraldır. Bunların beşi düştü, biri duruyor, ötekiyse henüz gelmedi. Gelince kısa süre kalması gerek. Yaşamış, ama şimdi yok olan canavarın kendisi sekizinci kraldır. O da yedilerden biridir ve yıkıma gitmektedir.  Gördüğün on boynuz henüz egemenlik sürmemiş on kraldır; canavarla birlikte bir saat egemenlik sürmek üzere yetki alacaklar. Düşünce birliği içinde olan bu krallar güçlerini ve yetkilerini canavara verecekler. Kuzu’ya karşı savaşacaklar, ama Kuzu onları yenecek. Çünkü Kuzu, rablik taslayanların Rabbi, kralların Kralı’dır. O’nunla birlikte olanlar, çağrılmış, seçilmiş ve O’na sadık kalmış olanlardır.” Bundan sonra melek bana, “Şu gördüğün sular (fahişenin kenarında oturduğu sular) halklar, toplumlar, uluslar ve dillerdir” dedi. “Gördüğün canavarla on boynuz fahişeden nefret edecek, onu perişan edip çıplak bırakacaklar. Etini yiyip kendisini ateşte yakacaklar. Çünkü Tanrı, amacını gerçekleştirme isteğini onların yüreğine koymuştur. Öyle ki, Tanrı’nın sözleri yerine gelinceye dek krallıklarını canavara devretmekte sözbirliği edecekler. Gördüğün kadın dünya kralları üzerinde egemenlik süren büyük kenttir.” Lilith’in Fahişelerine dikkat!

Bunların, Barış, Özgürlük nutukları atmalarına bakmayın. Bugünkü Tevrat ve İncil’deki dehşet manzaralarını okuduğunuzda göreceksiniz nasıl bir hayal dünyasında yaşadıklarını. Onun için “Tanrıyı kıyamete zorlamak” gibi bir düşünceleri var. “Haçlı zihniyeti” böyle bir inanç dünyasının sonunda hayat buldu. Bunların Falanjistlerini Sabra Şatila’da gördük. Evangelistlerin “Tanrıyı kıyamete zorlama” senaryolarını da biliyoruz. Fethullah Gülen’in yalanlarına inanmayın. Ne diyordu 20 Ağustos 2016’daki bir videosunda Gülen: “Haçlı’nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Çünkü sizinle onlar arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar. Fakat münafık meseleyi öyle bir karıştırır ki, Müslümanlıkla kafirlik bir harcın parçaları gibi, farklı kimyevi şeylerin bir araya gelmesi gibi, o güzellik, o beriki çirkinlik ile bir araya gelince kömür, elmas birbirine karışır. Siz anlayın artık meselenin ne olduğunu.”

Yuhanna Vahyi’nde 7 bölüm var. 7 Kandil, 7 Mühür,  7 Borazan, 7 Alamet,  7 Gazap Tası, 7 “Vay!” ve 7 Yenilik. 7 Kutsal metinlerde özel bir sayıdır. 7 kat yer, 7 kat gök, 7 gün, Hz. Yusuf’un 7 yıl hapis hayatı, 7 yıl bolluk, 7 yıl kıtlık.. Derin devlet de 7’li sisteme göre biçimlenir. Egedeki 7 kilise de bu anlamda özel bir anlam kazanır. Onlara göre 7 Işık, 7 Mühür, 7 Uyarı ve 7 işaretin arkasında 7 “Gazab” ve 7 “Vay” gelecek ve onun ardından yedi merhalede yeni bir düzen kurulacak. Onlara göre, Hicri, Miladi ve İbrani tarihine göre, biz 7’inin birindeyiz İslam dünyası olarak. Yahudiler 7’nin 2’sinde ve Hristiyan dünyası 7’nin 3’ünde. 4. Sırada Alamet, 5. sırada  Gazab ve 6. sırada vay! Her biri de 7 merhale. Onun için Yahudilerin ve Hristiyanların acelesi var!.

Bu zalimlere, (Haramlar kronolojisinde 2. Sırada olan) “Haddi aşmak, yasak olana meyletmek” anlamına gelen, “Fahişe”lere yakın durmayın, “sonra ateş size de dokunur” ve yurdunuzdan ederler sizi. Ben ona “Beka sorunu” demiyorum, demem de, ama bir Hayat-Memat meselesi kaçınılmaz olur o zaman. Bizim kitabımız “felaketi” düşmanın hile ve güçleri ile ilişkilendirmez, aksine onların hilelerini örümcek ağına benzetir. Kişi ve toplumun zaafları, tefrikası, cahili, ahlaki zaafları ile irtibatlandırır. Onun için “Beka sorunu” dediğiniz şeyin suçu düşmanlarınızda değil, kendi içinizde arayın. Çünkü biz “kendi hakkımızdaki hükmümüzü değiştirmedikçe Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir”. Değişmesi gereken biziz biz! Karanlık aydınlığın yokluğudur. Işık gelince karanlık yok olur. “DE Kİ, Hak geldi batıl zail oldu. Zaten batıl yok olmaya mahkumdur.

“İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım!” Onlara benzemeyelim, zalimlere yardım etmeyelim, onlara meyletmeyelim. Sonra Allah onları başımıza bela eder! Hem de dikkat: “Şeytan bizi Allah’la aldatmasın”. Bizden gibi gözüken Şeytanlara dikkat. Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • EmreEmre7 ay önce
  Yazilarınız teşekkürler.Abye uyum kapsaminda hukuk sistemimize örfümüze,geleneklerimize uymayan bir çok kanun girdi.Toplum yanlış eğitim ve özellikle medyanın etkisiyle yozlaştı.Sorgulayan,nereye gidiyoruz diyen insanlar kale alinmadı.Tabii ki bunun bedeli olacak.Rabbim devletimize zeval vermedin.Işaallah bugünleride atlatırız.
 • drsndrsn7 ay önce
  bazı beyinsizler anlammaış yazıyı 17 yıl sonunda beka sorununu bu hükümet meydana getirmiş tam bi feto ve kemal kafası17yıl önce adamlart zaten seni istedikleri sona doğru getirmişti bu hükümet bu lider seni o sondan alıp geri çekiyor be ahmak son olayları halen bizi kuranla kandıryor lar hesabındasın fetö seni cennetten arsa vererek kandırdı adamların istediğide senin gibilerinin olaylara bakması ne yazıkki başarmışlar
 • erkencierkenci7 ay önce
  istanbul da, " KÜÇÜK SANAYİ VE İMALATDÜKKANLARI "NINKİRALARI,3500 TL DEN 8000 TL YE ÇIKARILDI.son bir ayda böyle bir zam yapıldı. Emlakçılar, diyor ki;mal sahibi zam yaptı, Mal sahibi diyor ki:Yetkili emlakçıdır.3500 DEN >> 8000 TL. SANAYİ SABOTE EDİLİYOR.SABOTAJ ALTINDAYIZ.Devlet sanayiyi destekledikçe,Piyasada Gizli El;sanayiyi darmadağın ediyor. Emlakçılar Takip Edilmeli. İş Piyasasında Facialar çıkmak üzere. Piyasaya ayar,ÜRETİM YERİ KİRALAMA İLE YAPILIYOR. Konut, çok çok uygunken, imalat yeri 4 misli daha pahalı. Üstelik imalat yeri, tam teşekküllü değil. Baraka gibi, Lisanssız yerler. 400 m2 yer 14 000 tl.Benzer yer, 2 ay önce 6000 tl idi. BEYKOZ DAN GEBZE YE, ÜretimAlanları Kiralama Hizmeti, Tekel Olmuş. 3- 4 kiralama şirketi, Bütüüüün Alanları Ele Almış, %150 zam yaparak kiraya veriyor.PİYASAYA YENİ GİRİŞLER ENGELLENİYOR. kiralama piyasası Tek Elden Yönetiliyor."üretim alanları" hariçtüüüüm kiralar düştü. sadece, üretim alanlarıkirası %100- %150 arttı. 2 ay içinde oldu.s..binden.comizliyoruz.
 • GurbetciGurbetci7 ay önce
  Saying ustam yazdiklariniza ve uyarilariniza katiliyorum bu sebepten dolayida bir meseleyi Hatirlatma ihtiyaci duyuyorum. Aynen ulkye 17 yildir yonetenler ulkeyi beka sorunuyla yüzyüze getirmislerdir. Ne yazikki bu Yoneticiler kendilerini en iyi Musluman olarak Taktim ediyorlar, Tamda kuranin diliyle bize Kuranla geldiler. Bizim esas dikkat etmemiz laikciler degil Kuranla bizi aldatanlardir.
 • Mahmut OzMahmut Oz7 ay önce
  Su emperyalist ve siyonist isbirlikcisi fetocu utanmaz hainlerin yandas ve comezlerinin ,'yavuz hirsiz ev sahibini bastirir' turunden buralarada sureti Hak'tan gozukerek ettikleri laflara,ona buna iftira ve camur atmalarina sasirmiyorum zira bu siyonist takdiklerini tasmasini siyonistlerin elinde tuttugu agababalari bunlara iyi ogretmis. Hak ve Hakikat'a dusman olduklari icin Abdurrahman Dilipak agabeyede bu vesileyle kuduz it gibi saldirmalari kuyruk acisindandir.
 • sinirli vatandaşsinirli vatandaş7 ay önce
  Dilipak sen yazarsan ben peygamberim senin gibi müslüman olmaktansa ateist olmayı tercih ederim senin dilin müslüman dili değil akp dili olmuş seni lanetliyorum bir daha yazılarını okumam inşallah kaleminden pislik akıyor resmen yazık milleti ikiye böldünüz bir de çatışma istiyorsunuz gün ola kervan döne
 • FETÖCÜLERE VE KANKALARINAFETÖCÜLERE VE KANKALARINA7 ay önce
  Firari FETÖ'cü Ekrem Dumanlı Millet İttifakı için oy istedi! Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde bir video yayınlayarak Millet İttifakı için oy istedi.20 Mart 2019 Çarşamba 23:01
 • Malkoç Malkoç 7 ay önce
  DİNCİÇOK , DİN YOK.... BAŞÖRTÜSÜÇOK , TESETTÜR YOK.... CAMİİ ÇOK, İÇİNDE MÜMİN YOK....AKPİLÇEBAŞKANI, HIRSIZ BİZİM HIRSIZIMIZ diyor , sennediyorsundiyenyok.... KUR'AN'ıvePEYGAMBERİMİZİAĞZINIZAALMAYIN.... YAKIŞMIYOR.... Menkulve gayrimenkulbirikimlerinize , eklemeninyoluna bakın... Vıcıkvıcık yağfıçısına dönmüşgövdeniziCEHENNEMEhazırlayın..... BUDİNCİLER , BİZİM MÜSLÜMANLARABENZEMİYOR..... HEMHIRSIZ, HEMMÜSLÜMAN OLUNMAZ..... DİNAHLAKTIRAHLAKSIZINDİNİOLMAZ... Peygamberimizüzerindekul hakkı olanınnamazınıkılmamıştır... DİNİAĞZINIZA ALMAYIN,SİZDİNDARDEĞİL, DİNCİSİNİZ... DİNTÜCCARISINIZ... YANİDİNİSATIYORSUNUZ.... HZ. ÖMERİANLATIP ,FİRAVUNGİBİ, KARUNGİBİ YAŞIYORSUNUZ... AUDİLER,REZİDANSLAR,HUGGALAR, WAKKOLAR,GUCCİ LER, RAY BAN ler,.... NE diyor :Takva sandığımız , meğerparasızlığımızmışdiyor....Kendinizebi iyilikyapın,MÜSLÜMANLIĞI ağzınızaalmayın.... SizdengelecekALLAHDANGELSİN...TİKSİNTİnoktasındaartık, 500 milyar dolar borcuHAÇLILARMIyaptı... Haçlıkim?...
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Bırakin meşrebi ve mezhep üzerinden tartışmayı ve fitne yaratmayı kardeşler, hiçbir şey İslam dinin üstünde değerlendirilemez. Ben elhamdülillah Müslümanım ve benim Peygamberim Hz.Mohammed a.s. diyen ve kerim kitabını Kur an olarak kabul etmiş olan her mümin bizim cematimiz ve bizim kardeşimiz dir. Bugün aramiza fitneye sokmadigimiz ve tekfir yapmadigimiz bir gün olmalı.. Bugün birlik ve beraberlik günü olmalı, zira aziz milletimizin ve aziz vatanımızın buna ihtiyacı var. Biz aramızda birbirimizi tekfir etmeden önce bizi ve dünyamızı 200 yıldır vesayeti altında tutan ve bize kendi satanist değerlerini dayatan batılılaşma nasıl birlik ve beraberlik içinde oluruz diye kafa yormaliyiz. Bir yerde müslümanlar arasında fitne çıkmışsa eğer ayakta iseniz oturunuz, eğer oturuyorsanız yatınız, en kötü ihtimal müminler arasında fitne ye yol vermeyip kalbinizi buğz eyleyin. Abdulkadir kardeşimiz de ve diğer kardeşlerimizde hepimiz aynı saftayiz ve mücadele ettiğimiz derin güçler karşı birlikte mücadele vereceğiz inşallah.
 • SILASILA7 ay önce
  Üzgünüm CAnım :(..Hadisi şerif olmadan... Sade ayetleden oluşan....... bir kur'an-ı biz müslümanlar aslaaaaaaaaaaaa kabul etmiyoruz..............................................................Etmiyoruz dedik ya...YANLIŞ ANLAŞILMASIN ..... Kesinlikle KABUL ETMİYORUZ elhamdulillah........ Kuran'ı Kerim'i eğer GERÇEKTEN okursan orada önemli bir (SADECE BİR)hususvar......................................................................................................................O da ALLAHc.c. Kuran'-ı resulüne Sanki bir soru cevap şeklinde gönderiyor. EVET. olayları yaşayan resule AYETLER gökten iniyor............................................................................."MAhzun olma eyyy Şanlı Resul"........ diye başlayan ayetlerle YÜCE Rabbul ALEMİN adeta resulünü yüceltiyor. Bazen de ısrar ediyor;" Sakın kendini sıkıntıya sokma o kadar...... heder edeceksin kendini...................................................................................................................Ben isteseydim zaten iman etmeyen kalmazdı..... (Ne olur) sıkıntıya sokma bu kadar kendini......" Hz Ayşe'ye iftira atılıyor....... REsul sadece Göklerden haber bekliyor....... Ve gökLER YARILIYOR cEBRAİL Geliyor;................................................................................."İçiniz de peygamber olmasaydı eğer...... Bu iftiranın bedelini emin ol bütün kullar öder........." ALLAHu EKBER, Allah'u Ekber, AllahU EKBER.Yani anlayacağın cancağızım SEN de, Bende pek bir değer taşımıyoruz......................................................................................Bütn değerler, nurlar ve servetler sadece O'nun etrafında toplanmış......Biz de belki bize de düşer diye sağdan soldan üşüşen biçarre kullarız. Adeta 1 rakamının sağındaki sıfırlarız. Ne kadar 1!e yaklaşırsak o kadar değerimiz artar. Bütünnnnnnnnnnnnnnn mesele bu kadar.KURAN'I KERİM Allahın ayetleridirAMENNA. Efendimizin hadisleri de SADECE Ayetlerin tefsiridirSADDAKNA...... Sen de, ben de bilemeyiz ne kadar müslümanız CENNET ne kadar uzakta??? AMA ŞEFAAT olmaz ise sonunda....................................................................Korkarım sadece Cehennem var yolun sonunda...... Ashab üzülüyor, sıkılıyorr...... Biraz da hikaye dinlesek ne güzeel olurdu diyor....Gök yarılıyor ve RAB; " Size kıssaların en güzelini anlatacam..." diye CEBRAİL'i gönderiyor................................................................................SANKİ Kuran RESUL mahzunlanmasın diye mi gönderilmiş? Bence Ümmetinin çokluğu onu sevindirsin diye gönderilmiş.NOKTA.iMANLI VE ihlaslı günler dilerim.
 • KEMALİSTKEMALİST7 ay önce
  İŞİ BURAYA KADARGETİRDİN DİLİPAK EFENDİ, EN BAŞTA DEDİĞİN GİBİ BİZİ YOLSUZLUKLARLA SIKIŞTARACAKLAR DEDİN( Y İLE H) HARFİNİ BİLE AZ KULLANDIN YOL KELİMESİ BİLE BİR ARAYA GELECEKSE ONU BİLE İMTİNA İLE KULLANDIN, DİKKAT ETTİM, SON BİR AYDIR YOLSUZ-LUK DİYE BİR ŞEY AĞZINDAN ÇIKMADI AMA BİLİYORUM SEÇİM SONRASI PARTİDE TEMİZLİĞE BAŞLAMAK ADINA GİRİŞİMLERDE BULUNACAKSINAMA BİR ANLAMI YOK, SEÇİLEN SEÇİLECEK ZATEN,BRAVO TEK YOLSUZLUK LAFI ÇIKMADI AĞZINDAN SEÇİM AREFESİNDE SEÇMEN ÇEVRELERİNDE OYALADIN HAVAYDI, SUYDU, GÜNEŞTİ DİYE...İSLAM ADINA HAK ,HUKUK ADINA BÜYÜK HİZMET YAPTIN, SENİ TEBRİK EDERİM BİR OKUYUCUN OLARAK..TEBRİKLER.....
 • Malkoç Malkoç 7 ay önce
  Abilerim, ablalarım , kardeşlerimbir dakka dinleyin..... Bugün İSLAMDÜNYASININ PROBLEMİderin meselelerdeğil... Alimlerin, fakihlerin,şeyhülislamlarınkonusudeğil... Kendihalinde müslümanlar , yani%98 indini... Yani matematiğin4 işlemigibi... Helal veHarammeselesi... Kul hakkı, yetim hakkı , beytülmal , vakıfmalları,kısacakendine sit olmayanHAKLARINGAYRI MEŞRU ŞEKİLDEELDEEDİLMESİ...... YANİÇALMAK, HIRSIZLIKYAPMAK....HERTÜRLÜ SAPIKLIK, AHLAKSIZLIK,ADİLİK ... KISACA İNSANOLAMAYAN , SAPIKYARATIKLARINALLAHINRIZASINI TARTIŞMASI GÜLÜNÇ OLMAZMI.... HAKKI SÖYLEMEYEN , YAŞAMAYAN AHLAKSIZVE HIRSIZIN MÜSLÜMANLIKLA NE İŞİ OLABİLİR.... DERİN KONULARI BIRAKIN, BİZ İSLAM DAİRESİNDE DEĞİLİZKİ... Hadis i şerif ne diyor... BİZİALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR diyor...
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  Düzeltiyorum Yeryüzündeki insanların büyük bir çoğunluğu Allaha iman etmeyecek, Allaha iman edenlerin de büyük bir çoğunluğu Ona ŞİRK koşmadan iman etmeyeceklerdir Yani çok çok az bir insan guruhu Allaha hakkıyla iman edecek.İnşallah o az guruhun içinde oluruz.
 • Hasmet teHasmet te7 ay önce
  Bay yazar efendi.sürekli ondan bundan sucluyorsunuz fakat hükümetin vahim hatalarını özellikle aile ve gençlik gibi konularda adeta sağır gibi duymazdan geldiğini artık herkes biliyor.bu vatandaş size güvendi size inandı yalnız bırakmadı ama siz aslı işinizi bırakıp bir takım belirsiz karaktersiz in yolundan gidiyorsunuz.hiç yakisiyormu bakın taciz ve diğer ahlak dışı sosyal olaylarla ancak bir dini eğitimle baş edersiniz gidişte feminizm ve uzantısı fikir ve dayatmalarla süresiz nafaka yok karı koca arasında tazminat gibi tamamen sadakat vede aile yuvasını yıkıcı yasalarla ancak arkasından dedikodusunu yaptığınız Batı fikrine bol bol eleman ve oy deposu yetistirirsiniz.birde bunun ahiret ve bu dünyadaki Allahın azabı varki geldimi kimse kurtaramaz.unutmayın size güvenen toplumun neslini harap ederseniz hakkın helaki öyle bir gelirki yaptığınız iyilikler kurtaramaz.
 • KEMALİST:AKP SON 4 YILDIR SANDIKTAOY KAYBINA NEDEN UĞRUYOR?KEMALİST:AKP SON 4 YILDIR SANDIKTAOY KAYBINA NEDEN UĞRUYOR?7 ay önce
  AKP SON 4 YILDIR SANDIKTAOY KAYBINA NEDEN UĞRUYOR?EN BAŞTA MÜLTECİ POLİTİKALARI HALKIN BİR AN ÖNCE BEKLENTİSİ MÜLTECİ SORUNLARIN ÇÖZÜ VE SÖZ VERDİĞİ SINIRDAKİ MÜLTECİ SOSYAL YAŞAM ÜNİTELERİNİ KURMASI EN BAŞTA BU..ŞEFFAF HÜKÜMET: YANİ HESAP VERİLEBİLİRLİĞİNİN GÜVEN ARZI OLUŞTURMUYORHER PARTİDE HIRSIZ YOLSUZLUK, OLABİLİR MESELE PARTİNİN O KİŞİYE KARŞI GİRİŞECEĞİ HAREKETTİR BUDA O PARTİYE HALKIN GÜVEN DUYMASINISAĞLAR...AKP ŞUANA KADAR NEWYORKGİBİ BÜTÜN İSTANBUL'U YER ALTINDAN RAYLI SİSTEME DÖNÜŞTÜRMESİ GEREKİRDİ AMA MALESEF BREZİLYA GİBİ 3. DÜNYA ÜLKELERİN ALT YAPISINA SAHİP METROBÜSÜ 6 ŞERİT YOL BÖLÜNEREK 250,300BİN ARACIN YOLU DARALTILARAK İSTANBUL TRAFİĞİNİ FELÇ ETMİŞTİR...BİR YERE YAPILANI BU YER BANA OY VERMEKTE TEZİYLE KENDİNDEN OLMAYAN TÜM BELEDİYELERİ DIŞLAMIŞ VE ORAYA YAPILACAK YATIRIMLARI İSE KENDİNE MAL ETME ÇALIŞMALARINA GİREREK HALKIN DEMOKRATİK OY VEKALETİNİ HİÇE SAYMIŞTIR...!!BU NEDENLER GİBİ BİR ÇOK NEDEN VAR İSTANBUL SADECE NÜFUSUNA MÜTEAKİP ÖRNEK VERDİM BİRAN ÖNCE İSTANBUL'A KENT VE GÖÇ AÇISINDAN ÇEKİ DÜZEN VERİLMELİDİR
 • Fikret akınFikret akın7 ay önce
  Abdülkadir yorumlarını beğenip takdir ederek okudum..Uyarım yanlış yerde olman..Seni anlıyabilmeleri için türkçe kuran meallerini çeşitli hocalardan okuyup düşünüp akletmeleri gerekir..Seni eleştirip garip diye yazan sıla hanıma tek sorum türkçe kuranı kaç kere hatmetip tefsirleri ile düşündün?Abdest alırken ayaklar yıkanacak mı yoksa mesh mi edilecek?Hadi kendi düşüncenle araştırıp cevap ver......
 • Abdülkadir sorunlusuAbdülkadir sorunlusu7 ay önce
  Meallerin büyük bir çoğunluğu sorunludur demişsin ya, ne güzel yorum bayıldım...Abdülkadir sen sorunlusun, seni birden çok nüsha olarak basanlar sorunlu, bu basılmışları medyaya koyanlar reklam edenler sorunlu, size buraları açanlar sorunlu, bu görevler için maaş aldığı halde size trenler gibi bakanlar sorunlu, SİZİ SORUN OLASINIZ DİYE BU MEMLEKETE SOKANLAR SORUMLU...KISACA ASLINDA HEPİMİZ, SORUMSUZLUKTAN SORUMLUYUZ...sen dert etme sorun yapma...
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  Neyse Sayın Dilipak bu arada Türkiyede terör sıfırlandı farkındasınız değil mi.Sayın Süleyman Soyluya ve polis,jandarma ve askerlerimize şükran borçluyuz.Neydi o günler her gün bir yerde bomlara patlıyor güvenlik güçlerimiz ve masum insanlarımız ölüyorlardı. O günler geride kaldı. Onları tebrik ediyorum.Onlar gerçekten Kur'anın ayetlerine göre maksadını yerine getiriyorlar. İnsanları günelikli emin kılıyorlar.İşte Kur'anın ayetlerini hayata yansıması budur ve buna benzer milyonlarca durumlardır. Bir ağaç dikmek,bir hayvana merhametle davranmak, yolda kalmış birisine elinden gelen yardımı yapmak,masumları korumak vb gibi bir çok iyilik güzel ahlak Kur'anın ayetlerinin hayata geçirilmesidir. Bir makalede Terörü sıfırlamakta emeği geçen herkes için olsun inşallah.
 • hamidohamido7 ay önce
  KİTAB IN ORTASI.Osmanlı yı,müslüman kimlikli fasık ve münafıklar ile batı ( küfür küffar)birlik olup yıktılar. Ve Osmanlıdan sonra Ümmeti Muhammet hala hor ve zelil durumdadır. Yanlız adamın Allah yar ve yardımcısı olsun.
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  Ne demiş Atalarımız ve ne güzel söylemiş ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.. Benim kimseyi inandırmak gibi bir niyetim yok. Herkes kendi yapıp ettikleriyle Allaha hesap verecek.Onun için ben burada emri bil maruf neyhi anil münker yapıyorum.Yani iyiliği doğru olanı öğütleyip kötülüğü yanlış olandan sakındırmaya çalışıyorum.Allah bana ve bütün müslümanlara bu görevi yüklemiş.Eğer ayetinde İÇİNİZDE İYİLİĞİ EMREDEN KÖTÜLÜKTEN İSE SAKINDIRAN BİR TOPLULUK BULUNSUN dememiş olsaydı ben size burada Kur'andan hiç haber vermezdim.Banane der geçerdim.Ama Allah bize böyle bir sorumluluk yüklediği için burada ve başka yerlerde Kur'anın yani Allahın Kur'an da bizlere ne dediği hakkında elimden geldiğince diğer insanları uyarmaya çalışıyorum.ALLAH Resulü Muhammede sen bu Kur'anı anlat dileyen iman eder dileyen inkar eder. O her insanın kendi bileceği iştir. Zaten kimseyi değiştireeyeceğimizi insanların büyük bir çoğunluğunun Allaha iman etmeyeceğini Allaha iman edenlerinde ŞİRK koşmadan Allaha iman etmeyeceğini Kur'an söylüyor. Yani biz ne yaparsak yapalım ne kadar uğraşırsak uğraşalım Allaha iman eden çok az sayıda insan olacak Umarım o az sayının içinde ben de olurum.
 • şenay doğanşenay doğan7 ay önce
  bugün rabbime birçok şeyden şikayet ettim bana kelam ederek değil ama üzerimde bir hal yaratarak ve bana birtakım ihsanlarını hatırlatarak cevap verdi mesaj kullarımla arama girme bundan yarım saat kadar sonra da habibullah ümmetimle arama girme buyurduallaha emanet olun
 • Sıla Sıla 7 ay önce
  Yeni yorumcu arkadaşlar bilmiyor olabilir AMA bİZ aramızda anlaştık................................ Abdulkadir'i............ kendi halinde bıraktık..... Bırakın yazsın garip.....Sanırım bir şeyler yazdığını sanıyor herif??? Allah dilerse O da..........gelecektir inşallah doğru yola.NOKTA.
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Sıla abla ben aşağıdaki yazımın son satırlarında sadece vahdet çağrısı yaptım, zira İslam cemâti tek cemâttir bunun çok iyi bilincindeyim. Fakat tekfir yaparak bütün köprüleri yakmakta doğru değildir bence, zira insanlara tekfir dilinden ziyade vahdet dili ile yakınlaşmak gerekir diye düşünüyorum. Zira buna milletimizin ve yaşamış olduğumuz coğrafyanın çok ihtiyacı var.
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  Meallerin büyük bir çoğunluğu sorunludur hem de en önemli ayetlerde bu sorun oldukça fazla. KUR'AN DA ALLAH HİDAYETİ DİLEYENE HİDAYETİ DALALETİ DİLEYENE DALALETİ VERİR DİYOR. Bakıyorsunuz meallerin çoğuna Allah dilediğine hidayeti dilediğine dalaleti verir diye çevirmişler. E yani hiç mi düşünmüyor musunuz.O zaman Allah insana niye irade verdi be kardeşim.İşte Kur'anı mehcur bırakmak budur. Çünkü Kur'anın ayetlerinin manasını ve maksadını hiç düşünmeden cüz cüz okuyup okuduğundan sevap bekliyorlar.Bu dediğimin neresi selefilik miş.Önce selefiliği öğren onsan sonra konuşun.Selefiler bugün arabistanda arap ülkelerinde çoğunlukla.Bir insanı yaftalıyacaksanız en azında yaftaladığınız şeyi adamakıllı öğrenin ondan sonra yaftalayın.Selefileri hepsi onlarda hadisçiler ben hadislere inanan birisi değilim ki.Onlarında hadis kaynakları var.Bir kere bunu bilmiyorsunuz.Neyse şimdilik bu kadar.Birol rumuzlu kardeşe ve beş vakir namazın Kur'anda olmadığını söyleyenler için bir yorum yapacağım.Bakalım Kur'anda beş vakit namaz varmıymış yokmuymuş.Hatta namazın farzları bile var Kur'anda onlarıda paylaşacağım inşallah.
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  وَقَالَ الرَّسُولُ يَا رَبِّ اِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هٰذَا الْقُرْاٰنَ مَهْجُورًا Bakın Size Mahşerden haber veren bir ayeti paylaşayım.Mahşer günü tüm resuller Allaha hesap verirken ( evet Resuller masumdur din uydurmasına inananlar Kur'an da Tüm Resullerin ve tabii ki Resululla Muhammedin de hesap vereceğini söylüyen ayet var biliyor musunuz.Tabii ki nerden bileceksiniz ki sizler Kur'anı mehcur bırakmışsınız haberiniz bile yok ) neyse yukarıda paylaştığım furkan süresi 30.ayette Allah Resulü Muhammedi hesaba çekerken kendisinden sonra Kur'anı hayatlarından uzaklaştırdığı ona bildirilince o da Allaha Ya Rabbi (demek ben ümmetim bu KUr'anı mehcur bıraktı öylemi diye söyleyecekmiş. Hadi bakalım madem Kur'anı mehcur bırakmak ne demek söyleyin. Neyse ben size söyleyeyim.KUR'ANI MEHCUR BIRAKMAK DEMEK KUR'AN ELLERİNDE OLMASINA RAĞMEN HAYATLARINDA BULUNMAMASIDIR.YANİ CÜZ CÜZ OKURLAR AMA KUR'ANIN NE DEDİĞİYLE HİÇ Mİ HİÇ İLGİLENMEZLER HAYATLARINDA KUR'ANIN YERİ OLMAZ.ANCAK KUR'AN ZİYAFETİ YAPIP DURUR MEST OLURLAR. KUR'AN MEST OLMAK İÇİN İNDİRİLMEMİŞTİR. İNSANLARIN KÖTÜ AHLAKINI DÜZELTMEK İÇİN İNDİRİLMİŞTİR. Tabii anlayana.Bazılara bana selefi falan demiş.Ben Kur'an dışında her şeye LA demişim nasıl selefi oluyormuşum.İnsanları kendi düşüncenizde bir kalıba sokmayın.Eminim ki o bana selefi diyen selefiliğin ne olduğunu bile bilmiyordur.Sadece birinden duymuş başkasına satıyordur o kadar. İSLAMIN TEK KAYNAĞI VARDIR O DA KUR'ANDIR. Bunun dışındakiler Kur'ana göre sözlerden herhangi bir sözdür doğru olduğunu düşünürsen kabul edersin yanlış olduğunu düşünürsen reddedersin.DİN DE ZORLAMANIN HİÇ BİR TÜRÜ YOKTUR.
 • SılaSıla7 ay önce
  ferhat.................... Karaşovalye yi anlatmaya devam et lütfen................. Arthur ve yuvarlakları........ bilmem daha başka neler.....Mezhep konusunda bir sen eksiktin. Sen de geldin şimdi kadro tamam galiba?... Mezhep imamlarını küçük gören zevatlar... VE geçmişini söven arkadaşlar.........................................................Sadece şunu bilsinler ki bu konuda kimseye kibar davranamam. Bu şiir teyip ve mezhepsizler için gelsin;..................................... ............................................................................................................................... ..........Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; ...............................................................................Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. ...............................................................................Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! .....................................................................................-Boğamazsın ki! ...........................................................................................................................-Hiç olmazsa yanımdan kovarım...................................................................................................Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam; ........................................................................Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.............................................................................Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale; .....................................................................................Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale! ...................................................................................Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? ..........................................................................Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! ..........................................................................Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,........................................................................Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! ..........................................................................Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım..............................................................................Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! .............................................................................Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...............................................................................İrticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?....................................................................................
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman7 ay önce
  İki AKP'liyi Yeni Zelanda'ya götüren özel uçağın yakıt masrafı 1 milyon TL: Tarifeli uçakla gitseler 28 bine mal olacakmış.Bu konudaki görüşünüz
 • Tacettin'eTacettin'e7 ay önce
  Tacettin Bey çok kibirli tavrınız var yalnız dikkat çekerim. Yanlış bulduğunuz hususları yazın ve insanları bilgilendirin bunda beis yok ama aşağılayıcı tavırlar içine girmeden olursa. Bir de gelirinizi hayır işlerine harcamanız çok güzel Allah devamını getirsin fakat çok anlatmayın her yerde riya olursa sevaplarınız azalır.
 • HiraHira7 ay önce
  Peygamberimiz sahabelerini eğitmiştir. Sahabeler tabiini tabiin diğerlerini..... İslam Arap yarımadasının dışına yayılınca özellikle diğer dinlerden İslama geçen diğer milletlere alimlerimiz kitaplar yazarak onları da eğitmişlerdir. Namaz hac araplar için bilinen ibadetlerdi bkz Hanif dini. Fakat İslama yeni girenlere anlatılması gerekiyordu. Talmud ile bizim hadis kitapları bir değil. Tevrat değiştirildiği için gerçeği onların bulması zor ama bizim kitabımız korunduğu için şüpheli hadislerde kitabımıza başvurur sorunu çözeriz. Kuran ve Sünnet bir müminin olmazsa olmazı. Peygambere uymak şirk değildir. Bkz Ali İmran 31.Ayet
 • ileri demokrasiileri demokrasi7 ay önce
  biraz önce haberlerde okudum.Erdoğan: Televizyonlara talimatı verdim, bunları yayınlayın...demiş...ileri demokrasi bu demekki
 • TacettinTacettin7 ay önce
  @Ferhat.Yavrukuşum benim annem hergün 200 sokak kedisi ve köpeği için 3 öğün kazan kaynatıyor.Ben de rabbimin bana hediyesi Kur’an da bana emrettklietini uygulamaya çalışıyorum..Hayatımda birleş dahi pembe yalan dahil söylememeye gayret ettim.Beni yetiştiren ana ve baba dinci değil yaradan sevdalısı demokrat ve cumhuriyet aşığı insanlar.Bu yüzden gelirimin % 40 ı 7 yoksul ve yetim çocuğun eğitimine gidiyor.Senin gibileri cebinden öıkaracak dürüstlükteyim merak etme
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Tacettin sen 5 dil ögrenmis olabilirsin, hatta Kur´an i , Tevrati ve incili de okumus olabilirsin fakat Allah cc. ve Islamdan nasibini malesef almamissin. Burda Abdullah hoca en iyi bilen benim diye idda etmiyor, Maksad insanlari aydinlatmak gözlerindeki perde yi az olsa dahi acmak. Önce Kur´an ahlaki geregi insanlara nasil davranman gerktigini ögren kardesim sen.
 • SelamiSelami7 ay önce
  Kaledion neresi yahu? Kadıköy ün antik çağlardaki adı Khalkedon değil mi?
 • SANCAK BAYRAK KEFENSANCAK BAYRAK KEFEN7 ay önce
  Hocam, BEKA meselesi biraz kelime oyununa döndü heral.Anlayamadım bir türlü kafam basmadı.Hani şimdi bu hain fetöcüler, 15 temmuz da natocu çakmakemalistlerle bir olup, millet meclisimizi bombaladıya. hani sevr benzeri arı haritasını pkkpyd hdp ile bir olup onayladıya.hani türk milleti bir ay uyuyamadı, meydanlarda sabahladıya.tüm bunlar olurken malum cemaatler, başa fettöş geçse maşallah, ah bize de pay düşse inşallah diye perde arkalarından dualadıya. hani chpkk, birilerinin boru bu boru dediği gibi, tiyatro bu deyip, izmir ab ye girsin deyip, %60 ı denize dökmeyi planladıya. hani bu arada eski başkan ve baş başkanlar kıs kıs gülüp miyavladıya. hani yeni düvel kudurup, bizimkiler bu sefer başaramadı diye, salya sümük şizofreni koruyarak, üstümüze havladıya. yunandan abdsine, israilden ermenisine, kaçan hainleri geri vermeyiz deyip, kuş tüyü yataklarda ağırladıya. hani meşum günlerde dünyanın gizli örgütleri, otellerimizde sabahladıya. hani o gece girsinler diye diye sınırı açtılarda, beceremeyince deaş ve ypgpkk çuvalladıya. hani her gün bir sebep uydurup, siyon turp, ekonomimizi okyanus ötesinden, tsunami gibi dalgalandırdıya. hani bunları gören mhp uyandı , bbp uyandı, hattaki perinçek bile uyandıya. Şimdi diyorum, hafızasına, dolar tl altın patlıcan domates soğan gibi dalgalardan zarar gelmiş bir milletin, bu kadar ucuz ve basit yazılara, yorumlara, tekrar tekrar aynı oyunlara gelmesine, getirilmesine, biz ne isim verelim...BEKA meselesi değilde, daha önce gelen makamın ismi FENA da olabilirmi. Ama yine de soralım, beka kimin neyin bekası.Sanırım bir milletin bir ümmetin bir davanın bir misyonun bekası olduğunu, iç ve dış düşmanların tamamı anlamış olmalı ki, yeni zelanda dan ses veriyorlar ve tehditleri bini beş para. Ne hikmet ki, içimizdekiler , bunun adını bir türlü koyamıyorlar. chpkk azizine ve havarilerine göre, yok böyle birşey. malum mıçından uyduruyor. Bombalar yıkamadı, sap samana kurban olmuş şu milleti kekleyip, hele bir yıkalım sarayı, sonra, kapatırız geriye doğru 18 yıllık arayı. derlerken .Şimdi bunun ADINI BEKA MI KOYSAK, yoksa, HELE BİR OLACAKLAR OLSUN, ANADOLUNUN YENİ ÇOCUKLARI DOĞSUN, ADLARI SONRADAN MI KONSUN...Pek muhterem baskılanmış kısıtlandırılmış hocam, İSİM KOYMA SIKINTIMIZI bir kelime nefes buyursanız..Bak doğum sancılarına girenler var, geç kalmadan bir iyilik yapsanız, kendinize ve biz yetim millete ümmete.Yok yapmaz iseniz, bilinki,, kapınızı son tekmelememiz... dua ve selam sadece şehadet bekleyenlere.
 • KEMALİST:LAİKÇİ KAFALARDAN DİĞERLERİNE UYARI!KEMALİST:LAİKÇİ KAFALARDAN DİĞERLERİNE UYARI!7 ay önce
  İstanbul'un Fethini hepiniz biliyonuz da ,eh eksik de olsa ama gelgelelim İşgalini bilmiyonuz,İŞİNİZE GELMİYOR HATALARINIZ,ATATÜRK'Ü ELEŞTİRİRKEN biz bir hatırlattı verelim biz neler yapmışız bu İstanbul’unun kurtuluşunda…!İtilaf Devletleri donanması 7 Kasım'da mayınları temizlemek bahanesiyle Çanakkale Boğazı'ndan geçti ve İstanbul'a ulaştı. Önce İtilaf Devletleri'nin 61 harp gemisinden oluşan donanması 13 Kasım 1918 günü İstanbul önlerine demir attı. 11 harp gemisi ile bir Yunan zırhlısının da katılmasıyla İstanbul önlerinde demirleyen gemi sayısı 73'e çıktıİstanbul'un işgali üzerine Büyük Mecmua'nın 30 MAYIS 1919 TARİHLİ SAYISINDA FATİH SULTAN MEHMET'İN İŞGALE KARŞI OLAN ÜZÜNTÜSÜ KARİKATÜRİZE EDİLMİŞ. BU RESİMDE FATİH İSTANBUL’UN ÜZERİNDE BOYNU BÜKÜK,ÜZÜNTÜLÜ DUYMAKTA ONUN ÜZERİNDEDE KARABULUTLAR İSTANBULU KAPLAMIŞ O ZAMANLAR BU TABLO VARKEN: HALK ÇOK ÜZGÜN YABANCI KUVVETLER EĞLENCE VE NEŞE VE ZAFER SEVİNCİ İÇİNDEDİR, HATIRLAYALIM; PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMET (SAS) BUYURMUŞLARDIR Kİ; KONSTANTİN’İYLE ELBETTE FETHOLUNACAKTIR. “ONU FETHEDEN KUMANDAN NE GÜZEL KUMANDAN, ONU FETHEDEN ASKER NE GÜZEL ASKERDİR.”Evet maalesef İstanbul, Konstantin olacak pozisyona tekrar dönmüştür işte o mavi gözlü,Çayak Kalpaklı adam,İstanbuldan,güneş gibi doğar… !!! Filistin-Suriye-Irak cephesini savunan Yıldırım Ordular Grubu'nun Komutanı Mustafa Kemal Paşa, Yıldırım Ordular Grubu lağvedilince İstanbul'a hareket eder. 13 Kasım 1918'de, İtilaf donanmasının İstanbul önlerine demirlediği sırada Haydarpaşa Garı'na ulaşır. Boğaza demirli düşman savaş gemilerini gördüğünde ünlü "Geldikleri gibi giderler" sözünü söylemiştir.. İstanbul'da yaklaşık beş buçuk ay kalır ve yakın arkadaşlarıyla görüşerek ülkenin kurtuluşuna yönelik faaliyetlerde bulunur..ve en sonunda; 24 Temmuz 1923 tarihinde Lozan Barış Antlaşması'ndan sonra, 23 Ağustos 1923'ten itibaren İtilaf kuvvetleri İstanbul'dan ayrılmaya başladı. Son İtilaf birliği ise 4 Ekim 1923 günü Dolmabahçe Sarayı önünde düzenlenen bir törenle Türk bayrağınıne yaptı selamlayarak şehri terk etti. Arkadaşlar6 Ekim 1923'te ise Şükrü Naili Paşa komutasındaki 3. Kolordu İstanbul'a girdi ve işgal resmen sonlandı. İşgal 4 yıl 10 ay 23 gün sürdü. Her yılın 6 Ekim'i böylece İstanbul'un kurtuluş günü olarak belirlendi ve kutlanmaya başlandı. SORUYORUZ ŞİMDİ BU ÜLKEYİ HANGİ KAFALAR YÖNETMİŞ DE BU HALE GELMİŞ?BİZ O KAFALARA AKIL VERELİM DE, LAİKÇİ KAFALARA AKIL VERENE KADAR SİZ KENDİ AKLINIZA BAŞINIZA DEVİRİN EFENDİ DİYELİM.
 • metinmetin7 ay önce
  zaLİMLERE yARDIM ETMEYELİMdiye yazınızı bağlamışşınız çok güzel İÇTENLİKLE AMİN diyorum... ancakbuiş burada bitmemeliİHLASFİNANS ZEDELERİNE paralarınıödetmeyip Zulm edenlere niçin birşey diyemiyorsun yinemakaleiz havada kaldı üstad somut olarak zalimler de yazınız mazlumların ahını yerdebırakmayın , selam ve duaile saygılar
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak7 ay önce
  sıla kardeş ALLAH c.c. razı olsun.ne güzel özetlemişsin...
 • MUZAFFER TANDOĞANMUZAFFER TANDOĞAN7 ay önce
  Sayın yazar ,neden sizin gibi düşünmeyenleri ötekileştiriyorsunuz.neden bir çok insanın günahını alıyorsunuz.herşeyde sizmi doğrusunuz.sürekli dinden imandan bahsediyorsunuz ama kitabın yasakladığı şeylerden pek kaçınmıyorsunuz.sizden olmayan herkes içkicimi ,dinsizmi,kötü insanmı.bunun kararını Allah verecek siz değil.
 • ismailismail7 ay önce
  "ayhan" rumuzlu yorumcu hakkında T.C Savcılarına suç duyurusu için çağrıda bulunuyorum, bu gibilerine haddinibildirecek tedbirler alınmalıdır.
 • EmekliEmekli7 ay önce
  Güzel bir kardeşim bir ifadede bılunmuş ALLAH neden dinini yaymak için onca cefa çektirerek peygamberlere dinini yaymasını istedi diye bu gayet açık eğer ALLAH kendi dinini kendi yaymak isteseydi bu alemde yaşayan her kulu her anı ölesiye ALLAH ıyla bütünleşmeğe çalışırdı o muhteşemlik karşısında dona kalır her anı Kuransız yaşayamaz ALLAH a bir an önce kavuşma hayaliyle dünya işlerini evlatlarını yakınlarını unuturdu vede Cehennem olmazdı ruh tekamülünü tamamlayamaz dünya imtihanı mal mülk olmaz savaşlar olmaz dı her kul cennete giderdi kimi korkuyla kimi aşkla ibadet yapardı işte bu nedenle ALLAH her şeyimizle imtihan edemezdi tekamüle ermezdik isteyende istemeyende kendi iradesi dışında gelişen veya zorlanmış bir şekilde itaat ederdi
 • Serkan aydin Serkan aydin 7 ay önce
  Ahmet kocak kardeşim,biz peygamberimizi tabiki hayatimiza rehber ve rahmet olarak tutuyoruz.sana basit bir soru?peygamberimiz allahin vahyinden yani kurandan gayri kurana aykiri din ile ilgilibir hukum verebilirmi??cewap veremez, bunda hem fikirmiyiz??bu konuda ayet te var..ayette peygamberimize ithafen "eger sen bizim sana bildirdiğimiz vahyin disinda kendinden bir seyler kurana ekler ve cikarsaydin sahdamirini parcalardik"anlaminda cok manidar ayet var.bak ayet diyorum kurandan konuşuyorum..yani kuran demek peygamber demek zaten.hal böyleyken peygamber için kuran disi kaynak aramaya ne hacet gerek var..sadece salt kurana katiksiz iman ve biat etmek demek peygamberide rehber edinmektir zaten.peygamber kuranda olmayanve gecmeyen birsey din adina SOY-LE-MEZ...bunu anlamak cokmu zor??her hadisi kabul etmemezlik yapmıyoruz kurana uygun her hadisi tabiki kabul ediyoruz cunku kurana uygun kuranin hukumlerine muhteviyatina paradigmasina uygun ters dusmeyen hadisler kabulumuz..derdimiz kuranla alakasi olmayan gecmeyen din adina uydurulmuş kurana aykiri hadislerin kaynak gosterilmesi..peki kurani kerim yeterliydi allah niye peygamber gonderdi demissin..bu nasil bir mantik.peygamber kurani insanlara teblig icin ulastirmak icin vazifelendirilmis bir elci görevli rehberdir..peygamber olmadan kuran nasil zuhur edicekti??neden peygamberimizden yuzyillar sonra tutulan hadislere ve hadiscilerebu kadar güveniyorsunuz hata payi vermiyorsunuz bunlar insan arkadasim insan peygamber degil senin benim gbi normal insan vahiy gelmiyo bunlara.bu rahatlik nerden geliyor.??.din konusu bu sakasi olmaz..bak sana bi bilgi arastir sahih hadisci olarak kabul goren 2 hadisciden biri olan buhari diger hadisci muslumin kitabına aldığı 2 bin hadisi tenkit ediyor itiraz ediyor gecerli değildir diyor ,muslum ise buharinin kitabina aldigi 3bin hadisi gercek güvenilir kabul etmiyor..birde mezhepler arasindaki farklara bir bak lutfen.birinin helal dedigine oteki mezhep haram diyor.ya ac gözünü seweyim bi arastir bak..adamlar kendi aralarinda ittifak ve ittihat kuramıyor birbirlerine güvenmiyor siz kalkıp adamları asirlar yuzyilar sonramutlak otorite kabul ediyorsunuz..bizim itirazımız buna..
 • TacettinTacettin7 ay önce
  adam laikçilere akıl vermek için yazı yazmış.Sanıyor ki biz camide eğitim görüyoruz 2 sünhaneke ve bir fatiha ile 30 yaşına geliyoruz.La pörtlek gözlü senin karşındaher biri en az 2 dili çok iyi konuşabilen hatta 5 dili anadili gibi konuşabilen Kur’an ile aydınlanmış İncil ve Tevrat’ ı dahi defalarca incelemiş insanlar var.A haber izleyen koyunları 3-5 süslü söz ile kandırırsın gel seninle Kur’an ,İncil ve Tevrat ayetleri üzerine tartışalım.Mal değneği.Kendini din bilimci sanıyor
 • bay abdurrahman bayan sılabay abdurrahman bayan sıla7 ay önce
  Şirkin sınırlarında dolaşıyorsunuz.Biri incil diye yeni ahit de olan yuhanna nın yazdığı şeyleri allah kelamı diye okuyuculara satar.Diğeri ise Kuranda açık yazık net iken hadis dehadis der.Kuran yanına yahudilerin sözlü kitabı talmud gibi hadisleri kor.Yani çift yapar Yani ikiler.Halbuki Kuranda çok açık ve net:Yunus 37 bay abdurrahman için: Ve mâ kâne hâzel kur'ânu en yufterâ min dûnillâhi ve lâkin tasdîkallezî beyne yedeyhi vetafsîlel kitâbi lâ reybe fîhi min rabbil âlemîn(Bu Kur´an, Allah´tan başkası tarafından uydurulmuş değildir. Ancak kendinden evvel geleni tasdik eder ve kitabı uzun uzun açıklar. Onda hiç şüphe yoktur. Alemlerin Rabbındandır.)Yusuf 111 ise bayan sıla için:Lekad kâne fî kasasıhim ibretun li ûlîl elbâb mâ kâne HADISENbeyne yedeyhi ve tafsîle kulli şeyin ve huden ve rahmeten li kavmin yuminûn(Elbette onların hikayelerinde akıl sahipleri için ibret vardır. Bu (Kur'an), uydurulacak bir söz değildir; ancak kendinden önceki(Hak Kitabı)nın doğrulanması, her şeyin açıklaması; inananlar için bir kılavuz ve rahmettir.)
 • Kocasolak dan Mehmet Ali alımaKocasolak dan Mehmet Ali alıma7 ay önce
  1. si. Baki olan Allah c.c. Beka sorunu yoktur2.si. Türkiyemiz in beka sorunu asla olamaz çünkü dünyamız BAKİ değildir. Yaratılmış olan HERŞEY fanidir. İLLALLAH. Reisi sever ve takdir ederim. Ancak yanlışa asla DOĞRUDUR diyemem. Türkiye’nin beka diye bir sorunu olabilir mi?Anladın?Bu, zamandan ve mekandan münezzeh olan Allah c.c. geleceği bilirmi diye sormak kadar AHMAKLIKTIR.
 • SılaSıla7 ay önce
  ŞİMDİKİ iLAHİYATÇILARIN Adını bile bilmediği sadece künyesiyle tanıdığı EBU HANİFEnin binlerce talebesi olup,bunların 40 kadarı müçtehid mertebesine ulaşmış olduğu halde;BİZ ALÇAKLAR; İmamı AZAMIN içtihadlarını kafaMIZA TAKABİLİYORUZ cahil cesaretine bak ................................................................................................................... Okumaya vakit bulamadığı kitapları derleyen, toplayan, yazan.....Bir hadis için binlerce km giden İmam BUHARİ......BİZ ALÇAKLARIN tenkitlerinden kurtulamıyor............................................................... 66 yaşında hapis cezası alarak kuyuya atılan ve 15 senelik bu süreçte,.ezberden öğrencilerine30 ciltlik El mebsut isimli fıkıh usulü kitabını yazdıran İMAM SERAHSİYE, sehiv secdesi dahi bilmeyen bizler kafa tutuyor, aklı danışılacak biri olarak görmüyor......................................... ABDULLAH BİN MESUD hadis rivayet ederken ; yüz şekli değiştiği, nefesi kesildiği, titrediği halde....BİZ ALÇAKLAR okuduğumuz hadisleri dahi sorguluyoruz... En sahih hadisleri dahi yargılıyoruz ...................................................İMAM BUHARİ gece uykudan uyanır, lambasını yakar, hatırına gelen faydalı şeyleri yazardı.Hatta bir gecede 20 defa kalktığı olurmuş... BİZ ALÇAKLAR daha sabah namazına bile zar zor kalkarken Yüce imamı tenkit edebiliyoruz............................. İMAM MALİKe 40 soru soruluyor....36 tanesine bilmiyorum cevabını veriyor ve geri dönüp cevapladığı dört soru için;"Kitaptan bakıp, teyit etmem lazım,emin olduktan sonra tekrar cevaplarım" dediği halde BİZ ALÇAKLARın altından kalkamadığı mesele yok ............................................................. ...................................................................................................................................................Mezhepsiz fukaralarA sorsan müçtehid nedir onu dahi bilmezler sonra da herşeyi bildiklerini zannederler. Hep copy-paste yapıyorlar.....Hep aynı şeyler........ Bnde öyle yapıcam artık :(... Allah islah etsin bizleri hem deAciiiiL, AMİN.
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Hocam önce gözümüzdeki perdenin düşmesi için bazı gerçekleri doğru algılamamız gerekmekte. Malesef düşünme ve görme kabiliyetini kaybeden insanlık oynanan şeytani planları algılayamamakta.Burdan bilinçli ve bilinçsizce Sosyalistlik/Kommunistlik ve yahut Milliyetçilik yapan kardeşlerime bir mümin olarak bir kaç nasihatlerde bulunmak istiyotum. Kısacası bu algılama bozukluğunun kaynağını anlatabilmek için tarihin derinliklereni inmek ve insanlarda algılama sorunun nerden kaynaklandığına deyinmek istiyorum. Zira Siyonist Derin güç Avrupayı Fransız ihtilalinden sonra aydınlanma ve hümanizm adı altında, Rusyayı ise Çar ı devirerek Kızıl devrim adı altında, yurdumuzu ise Tanzimat döneminde liberalleşen ittihat ve terrakicilerin yardımı ile vesayeti altına aldı. Kısacası Dünyamızda iki Kutuplu ideolojiye dayanan devrimler aynı siyonist derin güç tarafından organize oldu. Açıkçası ülkeimizdeki Liberalizm odaklı düzenide ve geçmişte Komminizm/Sosyalizm odaklı düzenide Kabbala mezehbine ait Siyonistler tarafından geliştirildi. Siyonist derin gücün kurmuş olduğu satanizme dayanan bu iki düzen kontrollü bir şekilde insanların inançlarını, kimi zaman sekülerizmde uygulandığı gibi yozlaştırarak, kimi zaman ise komünizmde olduğu gibi yasaklayarak devreye soktu. Neticede insanların iki ideolojiye inanması sağlandı ve bu iki idoloji sınırları dahilinde bilim, ekonomi, siyaset ve eğtım alnları geliştirildi. Derin güc satanist planları gereği ALLAH ın mesajlarının doğru kaynaklardan ulaşmasını kimi zaman seküler düzenlerde olduğu gibi yozlaştırarak kimi zaman komünizmde oldu gibi yasaklayarak engelledi. Bu iki ideolojide Deccalizme dayanmakta. Kısacası CHP li ve MHP li kardeşlerime anlatmak istediğim hususda bundan ibaret. MHP li kardeşlerimizin güttükleri milliyetçilik liberalizm odaklı siyonizmin kurguladığı nizam ve değerleri referen alan bir ideolojiyi referens almaktakta, zira bunlar yurdumuzda siyonist irade doğrultusunda yapılan tanzimatları, inklapları ve AB reformlarını kabul etmekteler. Bunların milliyetçilik doktorini kendisi ittihat ve terrakkici olan Munis Tekinalp yani gerçek adı ile MOİZ KOHEN e güttügür milliyetçilik anlayışına dayanan bir ideoloji. Bizim milliyetçilik anlayışımızne CHP nin nede MHP nin algılamış olduğu gibi olmamalı, aksine vatan ve millet sevgisine dayanan Sultan Alparslanların TEVHİDİ değerleri referens alan bir ideolojiye dayanmalı. CHP nin ulusalcılık ve sosyalistlik anlayışı aynı şekilde Komminizm ve Liberalizm odaklı bir idolojiye dayanmakta. Bu ideolojilerin hepsinin kaynağının kimler tarafından geliştirdiği gerçeğini algıladığımız zaman hep aynı kapıya çıkmakta olduğunu fark etmeliyiz. Zira biz Sünni, alevi, şia, Kürt, Türk, müslüman, hıristiyan hepimiz Allah cc. tek kudret sahibi olduğuna inanan fakat bozuk düzen den dolayı tam manada iman edemiyen müminleriz.Eminim çoğu gencimiz ve insanimiz bilinçsizce ve farkında olmadan Kabbala siyonistlerinin geliştirmis olduğ bu iki ideolojilerin peşine takılmışızdır. Eğer gerçek manada hidayete kavuşmak ve bu siyonist derin gücün 300 yıldır kumuş olduğu düzenden ve yapmakta olduğu planlardan kurtulmak istiyorsak, o zaman hep beraber ALLAH c.c. ipine sımsıkı sarılmamız ve tchidi değerleri referens almamız gerekmekte. Zira gelecekte üzerimize dogru hizla glen kontrollü bir bela var ve bu beladan ancak birlik ve beraberlik icinde kurtulabiliriz. Bakin Siyonizm simde 5 G teknolojisinden bahs ediyor, bunu da büyük bir ihtimal yurdumuzda Vodafon ile uygulamya koyacaklar. ALLAH cc. Bizleri nuru ile aydınlartip biliçlendirsin kardeşlerim.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak7 ay önce
  serkan kardeş,biz diyoruz ki ALLAH,IN c.c.kendisine iman ettiğimizin delillerinden olan peygamberini de hayatınıza rehber edin.sen gitmiş şeyhleri karıştırmışsın.biz şeyhe tabii olun demiyoruz ki.her hadisi şerifi yalan kabul ederseniz.peygamberimiz a.s.efendimiz,sizin imanınızın hangi noktasında yer alacak.hep gelenekçilikten bahsediyorsun.peki peygamberimizin anlatıldığı ayetleri niye görmüyorsunuz.şu yazdığımız satırlara bakın sen, ben gerçek müslümanım diyorsun ben sana peygamber efendimizin hayatında yeri olmalı diyorum.neden basit olan gerçeklere ulaşmakta inat ediyorsunuz.bize elbetteki kuran ı kerim ve peygamberimiz yeter.peygamberlerin sıfatları vardır onlar özeldir.onlar başımızın tacıdır.bu reddiye nedir?kuranı kerim yeterliydi,peki ALLAH c.c. neden peygamberler gönderdi.onlar dini yaymak için neden bu kadar eza,eziyet çekti.demekki dinde yerleri çok mühümdir.eee siz bu üstün yartılışlı güzellikleri nasıl hayatınızdan çıkartıyorsunuz.haa biz hayatımızdan çıkarmıyoruz diyorsanız,sadece bize kuran yeter demeyin,bize ALLAH c.c.ve RESULU a.a kafidir deyin...
 • TayfunTayfun7 ay önce
  Ooooo! Yeni Zelanda'da manyağın biri 50 müslümanı katletmiş... Hadi hop oturup hop kalkalım. Senaryolar türetelim falan felan.. E aynı "batılı" komşumuz müslüman ülkeye yalanlarla girip 6 milyon insan öldürüp, yüzbinlerce kadına tecavüz edip, ülkenin parasını, eserlerini, kaynaklarını da yapmalayıp gitti mi? Gitti... Sahi, o sıra ne yapıyordunuz? Daha rahat harekat düzenlesinler diye askerlerini geçirmek için düzenlemeler yapıyordunuz. Yetmedi giderlerken Allah'ın onları koruması için arkalarından dualar ediyordunuz. Hadi ordan! Hadi ordan!
 • CanerCaner7 ay önce
  Yaziniza %95 katiliyorum ama(hadi işidi Ayirayim) bizler sizlerlede ayni zorluklarla ve kaygilarla yasiyoruz.maras, corum,sivas'i yasayanlardan oldugumuz icin.cuvaldizi hep beraber o nlara batiralimda. igneyide kendimize ayirsak:sivas olayindan sonra gostericilerin halini hatrini soran devlet buyugunden!. Dava zamanasimina dusunce hayirli olsun diyen devlet buyuklerine kadar! Bizdeki olaylar munferit olaylarda degil birkac kisinin yaptigi. Yenizelandayi hepberaber lanetliyekde. Igneyi kendimizede iyice batirsak dusuncelerimiz daha saglikli olur diye dusunuyorum
 • 7 ay önce
 • Serkan aydinSerkan aydin7 ay önce
  Abdulkadir adli kardesim doğruları söylüyorsunve gene yobaz gelenekçi tayfadan bolca elestiri almissin..malesef hadisleri kuranla esdeger mahiyette gorenler var..hadisler vahi değildir insanlarin beyanina gore peygamberizmizden cok sonralari tutulmuş kayıtlar dir.yani zan üzerine tutulmuslardir mutlak dogrulugu yoktur ve islamda kurana görezan uzerine dini hukum verilmez amel edilmez..insanlar beseridir ve hata yapar .bu hadis kaynaklarına bu kadar guvenilmesi ozellikle din gibi hassas bir konuda cok vahimdir..kuran kendi kendini aciklayicidirayetlerde biz insanlar anlayasin diye bu kitabi aciklayici indirdik der ve kuruda yasta ne varsa anlattik der..kaynak olarak sadecekurani referans almak din dışı birşey mi? sağlıklı meal tefsir demek kuran demek allah'ın kitabı demek..biz bundan şeref izzet onur gurur duyarız biz kurandan konuşuruz sizin gbi aklımızı şeyhlere sihlara beşeri insanlara emanet etmez kiraya vermeyiz ,biz sorgularız allah'ın kitabından başka hiç birseye 100 de 100 güvenmez itimat ve itibar etmeyiz..siz ise okumaz etmez başkalarının ağzından çıkanlara inanırsanız..tevaturleri rivayetleri şeyh sih masallarini hikayelerini din diye kabul edersiniz..seyhleri sözde alimleri kutsallastirir tahdis eder uluhiyet semavilik kutsaliyet atfeder putlastirirsiniz..seyhi olmayınin şeyhi şeytandir dersiniz..kurani okumayın anlamazsiniz onun yerine hocaların size söyledikleri ile atalarımızın dedelerinizn size söyledikleri ile yetinin dersiniz..hadissis kuran anlasilmaz dersiniz ne hikmetse peygamberimizin bu aklina gelmemis kendi zamaninda hadis kitabi tutturmamistir..hadislere gore kuranda olmayan helal haramlar uretir hadisler ile ayetleri tenkit edersiniz..ornek kuranda hic gecmeyen, zina yapanın recm yapilarak öldürülmesi ,namaz kilmayanin oldurulmesi ve murtedin dinden donenin öldürulmesi gbi..tum bu kuranda gecmeyen uydurulmus yalanlara kaynak olarak hadisleri gosterirsiniz peygambere iftira atma cureti gosterir kafanızdan kuran disi dini hükümler koyarsiniz..kuranaranizda firkalara ayrilmayin tefrikaya düşmeyin bolunmeyin der siz mezheplere uyarsiniz bolunursunuz ve mezhep kurucularinin birbirlerini tekzip ve tenkit ettiğini reddiye yaptığını bilmezsiniz.mezheplerdeki korkunc derecedeki zitliklari aykiriliklari uyusmazligi bilmez gormezsiniz ve bu kadar sene bu kadar alim bilememiste sizmi bi bilensiniz dersiniz oysa kuranda bu mantığınyanlış olduğuna dair ilgili ayeti bilmezsiniz..peygamberimize musrikler ne demişti "biz atalarımızın dedelerimizin dediklerini bırakıp senin dediklerine mi inanıp iman edicez demişlerdir,oysa ataları ya yanlış yolda iseler" minvalinde ayetler vardır ama siz acip okumazsiniz ..biraz kuran okuyun kuran. yalancı hadisler ve gelenekçi kıtaplardan başka bisi okuduğunuz yokki amma kurana gelince okuyan yok..allah bize kurandan soracakhesaba çekecek o kadar..su bu alimin kitabındanveya hadislerden sormuycak bizi baglayan kurandir gerisi teferruat .. size tavsiyem kuranı önce bi okuyun ama üstün koru değil ikra yaparak hifiz ederek muhasebe ederek beyninizi patlatarak okuyun.bircok mealden okuyun karşılaştırma yapin samimi olun yeterki allah size ihsan ve furkan nasip edecektir inşallah.. kendi özgün çalışmanizi kendinuz yapin..ve diğer muslumanlarida tekfir etmeyin bilip bilmeden islam sizin tekelinizde degil..tek yaptığınız kurandan dediklerimize cewap vermek yerine sizin gbi batıl düşünmeyenlere iftira çamur atmak buhtanda bulunup mufterilik yapmak ve küfür etmektir.islam dunyasini bu hale getiren bu gelenekçi kuranı devre dışı bırakan anlayıştır..allahin izniyle bu gafletten kurana dönerek uzaklasacagiz.ve son olarak allah'ın ilk emri namazdan da önce gelen ilk emri okudur tefekkür ettir aklı kullanmaktır.bunuda bilin..
 • ZeynebZeyneb7 ay önce
  Bizim Lailçiler sadece ve sadece İslam düşmanı diğer inaçlara ise saygılılar ve çoğunluktadazaten ateistler bunlar Kemalistlerdir kendi inaçları ve Kitapları vardır.Birde Atatürkçüler vardıronlar ateist değiller ama yine İslam ile sorunları vardır her inanana inacına göre yaşayana hemen yobaz ve bağnaz derler kendi bildikleri yani inandıkları doğruymuş.
 • Aziz SönmezAziz Sönmez7 ay önce
  Müthiş bir yazı inan çok beğendim. Kendisi çok takip ettiğim bir yazar değil ancak fırsat bulursam yazılarını okuyorum. Toplumun tamamı için,Tevrat ve İncil den alıntı yaparak yapmış olduğuuyarı ciddiye alınmalı.
 • mehmet ali alımmehmet ali alım7 ay önce
  abdurrahman hocam.anlayamadığım için soruyorum. her yazınızda erdoğan a vurmak için fırsat arıyormuş gibi geliyor bana .mesela bu yazınızdabeka meselesini karıştırmaya sizi zorlayan ne idi. beka meselesini yazmasaydınız yazınız eksik mi kalırdı.
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman7 ay önce
  İncil. Yuhanna Vahyi 17 diye yazmışsın.Yuhanna Vahyi İncilde değil.Yeni ahit de.Hristiyanların kitabı yeni ahit.İsanın sözleri olan İncil ise yeni ahit in içinde havarilerinin yazdığı 4 kısım.Önce doğruları öğren sonra ahkam kes.Allah ın sözü olan İncil yaznına yuhanna vahyini de koymuşsun ya.ne diyeyim artık.Okuyuculara yazık.Bunu yayınlada herkes doğruyu araştırıp öğrenbsin körükörüne her yazılana inanmasın.
 • SALİHSALİH7 ay önce
  Emanete hıyanet edenler, bir yolunu bulup başkalarının hakkını yiyenler geçici dünya hayatında kendilerine bir menfaat sağlamış, refah ve rahatlık içinde yaşamış olabilirler. Ancak bu hıyanetin ağır sorumluluğu onlarla birlikte âhirete taşınacağı ve kendilerinden hesap sorulacağı; hakkın, haine ceza, hak sahibine ecir olarak yerini bulacağı düşünüldüğünde, dünyada elde edilen geçici menfaat karşılığında ebedî hayatta kaybedilen nimetlerin büyüklüğü göz önüne alındığında, emanete hıyanet edenlerin –âyette ifade buyurulduğu üzere– başkalarından önce ve daha çok kendilerine zarar verdikleri ve ebedî saadetlerini ziyan ettikleri anlaşılacaktır.LAİKLER,ÖTEKİLER.gibi..birliğimizi bozacak cümle sokustaracagınıza;KURAN-I KERİMİ yüz bin defa okuyalım....Gazi ve Hacı dedelerimizleonurlu,Atalarımızla barısık,tarihimizle grururlu milletiz..//.yahudının bır yahudıye öteki sınıflaması yaptıgını gördünüz mu..işittiniz mı...müslümanın müslümani ötekilestirdip...ancak Batının ekmegine bal-kaymak sürersiniz vesselam..
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman7 ay önce
  Kuran da İncil atnrının kitabı olarak geçer.İncil, İsa nın sözlerinden oluşuyor.Hristiyanların kitabı Yeni ahit ise incil le beraber başkalarınında yazdığı yazıların toplamı.Bazı yazarlar isa nın sözleri yerine bu şahısların sözlerini tanrı buyruğu gibi süsleyip püsleyip okuyucularına satıyorlar..Kimbilir ne amaçları var?Kime hizmet ediyorlar?Bu konuda da bir yazı lütfen
 • YazıkYazık7 ay önce
  Bir deli teröristin lâfını referans alarak yazacağına, Ankara adayı ve seçmeni tehdit eden Ak Parti Cumhurbaşkanı'nı yazsaydınız.
 • MaraşlıMaraşlı7 ay önce
  Hani filmin birinde sürekli komutana gelip efendim üzerimize hızla gelen bir cisim yaklaşıyor diyor ve komutan onu ciddiye almayıp sürekli kovuyor. Çok şükür sayıları azda olsa insanları hakka çağıran ve onları doğruyu göstermeye çalışan yazar ve diğer büyükler sürekli uyarılar yapmalarına rağmen toplumun büyük çoğunluğu maalesef gaflet içerisinde , Yaklaşan tehlikeyi göremeyen , görmek istemeyen büyük bir çoğunluk var. 1.Dünya savaşında hiç işimiz olmadığı halde 2.5 milyona yakın askerimizi kaybetmemiz sizce nedendir. hiç düşündünüzmü maalesef hayır , bu gidişle 3.dünya savaşının içinde bulursak kendimizi hiç şaşmamak gerek. Ayetlerdeki o kadar uyarıya rağmen ,alimlerin ikazlarına rağmen maalesef içimizdeki beyinsizler yüzünden helaka uğrayacağız. Allah cc sonumuzu hayreylesin. amin.
 • YAKAR TOP YAKAR TOP 7 ay önce
  yorumcu ma(w)era , batının umudu olmuş, hain yaftasını almışsınız.yazardan kendinize destek arıyorsunuz..ne utanmaz arlanmaz aklı dumura uğramış, bir türlü laf anlamaz moronlarsınız, yüzünüze tükürülmüş açık yazılardan sonra, arlanmadan buralarda durabilenlersiniz, anlayamadınızmı hala (içimizdeki beyinsizler sizsiniz, ) haydi topunuz meriçe
 • SılaSıla7 ay önce
  Abdulkadir....... Yetim hakkını gasp edenler........ İmparator Fatih'in hakkını da gaspederler..... Sanma ki hükümleri 1000 yıl sürer gider..... Karun, gibi batmaları için............... bir oy dahi yeter.... Onlarla birlikte senin fikirlerinde batacak inşallah......Sn A.kadir....... kurban ol Oİsmine.. Allah inşallah iman ve ihlas verir bizlereAMİN.
 • Trabzonlu HasanTrabzonlu Hasan7 ay önce
  Zellanda da unutulur...Neva Şalom, İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu ve HSBC Bankası, Suruç, Uludere, Reyhanlı, Gar, Vodafone Arena, Mavi Marmara vs saldırılarında toplam 1.000 den fazla kişi katledildi. Biz hala ŞUURSUZUZ ve hesap soramayız. Daha çoooook Zellandalar gelir geçer ŞUUR oluşmadıkça, çünkü onların KİNİ DİRİ. 15 Temmuzda 291 kişi şehit edildi, edenlerle iş tutan adam 25.12.2017 de 17-25 intikamı için Boydaka Ceo yapıldı, Fetöyü yönetenlerin bile KİNİ DİRİ ve hala ayaktalar, bizim bürokratlar korkak-koltuk derdinde, çok azı hariç Fetöcü görünce kafasını çeviriyor aman çatışmayayım diye. Devletin için bugün savaşmayacaksan s......
 • Kocasolak Kocasolak 7 ay önce
  Allah razı olsun hocam, ömrüne bereket. Kırkiki yıldır onlarla beraber yaşıyoruz, MEDENİYET maskelerinin altını görüyoruz artık. İlk yıllarımızda sadece maskelerini gördüğmüz için çok değer vermiştik. Kendilerinden olanlara karşı yumuşak, başkalarına karşı sert ve kararlıdırlar. Düşman gördüklerini ilk önce uzak tutmayı denerler, olmazsa ASİMİLE edip MAŞA yapmakta ustadırlar. Kendilerini ÜSTÜN olarak birinci sınıf, diğerlerini asimile sırasına göre değerlendirir, alt karagoriler hayvandan başlar. Dünya kurulalı bu günün batı toplumu kadar MAŞA ile iş görme konusunda USTA bir toplum görmemiştir. Her bir YARDIM KURULUŞU( kızıl haç dahil ) BİLGİ TOPLAR. Günlük, mektup, hikaye, roman ADI ALTINDA her bir devletin, topluluğun, kurumun,kişinin ZAAFLARINI bulur yazarlar. İstihbaratlar bu şekilde toplanır ve o zaaflar üzerinden HERKESİ maşa olarak kullanırlar. Batının refahı bu maşalar sayesinde ayakta durur. Kendi eğitim kurumları, insanlarının elleri temiz ve boş kaldığı için sadece ARKA PİLAN koordinasyonu üzerinde çalışır, kafa yorarlar. Biz müslümanlar, İslam’ın kurallarına TESLİM olmadıkça birlik olamayız, birlik olmadan da güce ulaşamayız. Allah, cümlemizi İslam’ a teslim olanlardan eylesin. Amin.
 • canpolatcanpolat7 ay önce
  yeni zellanda katliamıyla bizdeki bazı siyasilere ekmek çıkmış görünüyor. kuru soğana muhtaç hale getirilen ülkemizin insanlarının biraz daha narkozlanması sağlanmış görünüyor. not:yorumları kısa yazarsanız okunabilir.
 • Biz Biz 7 ay önce
  S.Aleyküm. holdigzedeler bir gün yazdı mı hocam.komssanadan vaktiyle kurduğunuz şirkete sponsor yardımı aldiginizi akit tv deki derin gerçeklerde açıkladınız. Nerde kaldı dürüstlük. Kul hakkı. Önce suz dahil hepimiz kendimize bakmalıyız.adalet yoksa hak nerde olur...
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Hocam Allah sizden razı olsun, zira siz üstünüze düşen görevi yapmaya çalışıyorsunuz ve aziz millietimizi ikaz edip gözlerindeki perdenin düşmesini ve gerçeklerin gün ışığına çıkmasını istiyorsunuz.Siz bize Kurtuluş savaşında bizim nasıl siyonist derin güçlerin kazmış olduğu çukura itildiğimizi dahil bir yazı kaleme almışdiniz. İnanın bunu üzülerek yazıyorum fakat dünyamızı ve yurdumuzu yöneten derin siyonist güç bu defa daha DERİN VEDAHA BÜYÜK BİR ÇUKUR kazmakta. Ve bu kazılan çukura sadece Türkleri değil Kürtleri, Alevi sini, Sünni sini, Şia sını,Hıristiyanı, Batı halklarını ve Ortadoğu halkalrini gömmeyi planlıyor (NEW WORLD ORGANİZATİON). Zira bu siyonist derin güç dünyayı 1. Dünya savaşında olduğu gibi iki cepheli/guruplu yönetmekte. Dünyayı yöneten Siyonist Derin güç günümüzdede halen aynı senaryo üzerindendünyamızı iki çete/cepheden yönetmekte.Bu iki cephe NEO-LİBERALİST KONSERVATIV (MUHAFAZAKAR) ve PROGRASSİV/KOMMUNİST/SOSYALİST olarak iki guruba/cepheye ayrılmakta. Bu iki Cephe kendileri arasında birbirinden ihtilaflı gibi gözüküp birbirleri ile mücadele edyormuş gibi davransalar dahi, çoğu hususda hemfikirler ve her iki Cephede aynı Siyonist derin güç tarafından yönetilmekteler(MASON/TEK GÖZ/ROTSCHİELD). Malesef Tanzimat döneminde siyonist ve hain bir taife olan ittihat ve terrakkicilerin topraklarımızda çevirmiş oldukları oyunlar neticesinde siyonist derin gücün kurduğu iki cepheli çetenin bir tarafı olmamız sağlandı ve bu iki çeteden bir tanesi ile ittifak kurduruldu. Neticede satranç misali siyonist derin güçlerin yönlendirdiğibu iki cephe aramızdaki devşirme ittihat ve terakkicilerin yardımı ile bizi bu kazdiklari çukura ittiler. Demek istediğim bu iki cephe günümüzdede mevcut ve dünde yazımda belirtmiş olduğum gibi 36 Mason Lojası tarafından şeytani bir şekilde yönetilmekte. Bu Lojalar da ulus devletlerini yöneten devlet adamlarından tutun, Malıya bakanları, Eğitim Bakanları görev almakta ve hepsinin başında TEK GÖZLÜ örgütün başını çeken ROTSCHİELD bulunmakta. Bunların dünyamızda kurmuş oldukları seküler MEclis çatıları altında görev yapan partiler günümüzün ittihat ve terrakicileri ve diğer ulus devletlerini yöneten siyonist güdümündeki hainler. Bu hainlerin yardımı ile tekrar dünyamızı 1 . Dünya savaşında olduğu gibi top yekün kontrollü bir şekilde o kazdıkları büyük çukura göemmek istiyorlar. Yaşananları sezebilmemmk için kör yada sağır olmak gerkiyor, zira memleketimizdeki ittihat ve terrakiciler/ liberal islamcıları ülkeyi ekonomik/Siyasi/Ahlaki/Eğitim alanlarinda AB yi kuran Siyonist güçün planları ve reformları doğrultusunda yönetmekte. Sadece bizim aramizdakiler degil batidaki ulus devletlerini dahi merkel ve sarkozy ve Putin gibi liderler bu iblisin kontolünde olan veletler. CHP nin inkılap anlayışı nın da AKP nin AB reform anlayışında arkasında aynı derin güç bulunmakta. Yani alın birini vurun öbürüne. Yazık olan milletimize, zira Aleviside, sünniside, Kurdude, Türküde bunların kurgulamış olduğu yemi yutmakta malesef.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 7 ay önce
  Büyüğümüz Çamlıcacamii bugüne kadaryapılmışen muhteşem, en güzel camii oldu demişler...Şimdidenbellioldu, adı RECEPTAYYİPERDOĞANcamiiolacak.... Camii halloldu lakinküçükbirproblem var, içindenamazkılacak MÜSLÜMANI dabuldukmu tamam olacak.... En zorkısmı galiba.... Balkanlıoğlu cemaatine SİZİNLECEHENNEM ARASINDA SADECEÖLÜMVAR demişti.... Ahlakveakıl ne güzel şeylermişsiniz.... Değerinizi kaybedince anlıyoruz....
 • anadolu kartalıanadolu kartalı7 ay önce
  bizlerburadayız ehlisalibin kefere dönleri haydi gelin sizleri bekliyoruz cehennem kütüklerişerefsiz müşrik kefere dönleri sizleri malazgirtte sultan alpaslan şarkın sultanı selahatinler gibiiclaline hayran bırakan kılıç arslanlar imanımızla sizleri bekliyoruz kefere dönü pislik müşrikler
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak7 ay önce
  yorumcu abdülkadir,ALLAH c.c ve melekleri resul,üne salat ve selam getirirken,"la ilahe illahlah "kelime-i tayyibesi "muhammeden resulullah" ile tamamlanırken,peybamber a.s.efendimiz"o size en güzel örnektir"diye bildirilirken,ve daha bir çok yerde peygambere itaat,sevgi,bağlılık emredilirken sizin gibiler neden peygamberi a.s .dışlamaya çalışırsınız,kur-an ı kerimle bir bütün olan efendimizi onun dışına koyma hastalığı nerden bulaştı size.biz peygemberi sevmekle ,eksikde olsak ,hayatımızı o na benzetmeye çalışmakla hiç bir şey kaybetmeyeceğiz,lakin siz onsuz bir dinle hesab günü "red"diyenin sıkıntısına nasıl katlanacaksınız?
 • maveramavera7 ay önce
  Sayın Dilipak...içimizdeki şu beyinsizin kim olduğunu bir türlü söyleyemedin gitti.Herkesin bildiğini sır gibi saklamaya çalışıyorsun.Gelmişsin bu yaşa, hala bir yandan iman Kur'an edebiyatı yapıyorsun,bir yandanda korkudan bildiklerini söylemekten çekiniyorsun.Buna İslami literatürde ne denilir bizden daha iyi bilirsin.Ha..."ne yapayım kardeşim,biraz dokunduracak olsam Silivri'de banada bir ranza hazırlanır" diyorsan o zamanda bu işlere bulaşmayıp afili laflar etmeyeceksin.Her zaman ne söylerdin sen..."yaptıklarımız kadar yapmadıklarımızdanda hesaba çekileceğiz" diye.İslamın dilsiz şeytan tehdidini sakın unutmayasın (aha...dandik Diriliş Ertuğrul dizisindekiler gibi konuştum bende) Allah'tan başkasından korkma.Yoksa Allah o korktuklarını başına bela eder,bir türlü belini doğrultamazsın.Hem kendine haşr günüde bir yardımcıda bulamazsın.O kalem o makam sana kendi korkuların ve keyiflerin için verilmedi.Allah için yaz ve O'na sığın.Birde başka bir konu varki oda evlere şenlik.Sayende yakın bir zamanda hem Tevrat'ı hemde İncil'i hatmetmek zorunda kalacağız.Sonra sırada Budizim'mi var kardeşim? Bediüzzaman'ın şu sözü kulağına küpe olsun "batılı tasvir safi zihinleri idlal eder".Hadi selametle...
 • ayhanayhan7 ay önce
  yorumlara bir baktım cümle beyinsizler gene saldırıyor...ne o vicdanınız rahatsız mı oldu?
 • Kemal Kemal 7 ay önce
  Bugünkü yazınız diğer yazılarınız gibi uzun ve her zamanki gibi bazı bölümlerigizemlerle dolu ama yazınızın 2. paragrafındaki başlangıç cümleniz her şeyi özetliyor aslında.''Kullanacaklarını önce kullanırlar, sonra sıra size de gelir.''Ve bu sözünüz bana şu sözleri hatırlattı.Önce komünistleri (Sosyalistleri)topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü ben Komünist (sosyalist) değildim. Sonra Yahudileri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü Yahudi değildim.Sonra sendikacıları topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü sendikacı değildim. Sonra Katolikler için geldiler, sesimi çıkarmadım; çünkü ben Protestandım..Sonra beni almaya geldiler; Benim için… Sesinin çıkaracak kimse kalmamıştı”Nazi Almanya'sında papaz Martin Niemöll
 • ayhanayhan7 ay önce
  İSMAİL içimizdeki beyinsizlerden biri sensin...Üstadın o bahsettiği ayettir ayet!!!...merak ediyorsan al bir tefsir o ayeti bul ve oku...pardon internettede bulabilirsin...NUH kavmi,Ad Kavmi;semud kavmi;Lut kavmi...işte o beyinsizler...SEN chp lisaadetli,ya da fetocu olduğundan anlamazlıktan gelirsin..evet sen o beyinsizlerdensin. ayetle ayeti kapıştırmak... Hz Ali ye karşı Muaviye tarftarlarının yaptığıydı...aklımızla alay etme...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN7 ay önce
  "HABERCİ" RUMUZLU YAZAN KARDEŞİM.ALLAH(CC)SENDEN VE SENİN GİBİ İSLAM YOLUNDA KALBİ MUHKEM OLANLARDAN RAZI OLSUN.İNKARCILIĞIN SONU CEHENNEM OLUR..ALLAH(CC) BÜTÜN MÜMİN VE MÜMİNE KARDEŞLERİMİZİ YAŞAYAN FİTNEDEN KORUSUN,FİTNEYE DÜÇAR OLMUŞ OLANLARI DA BİR AN EVVEL KURTARSIN İNŞAALLAH.
 • AliAli7 ay önce
  Elhamdülillah laikiz.
 • TalhaTalha7 ay önce
  Abdulkadir rumuzlu yazar olayı ayan beyan masaya yatırmış, fakat hakaret edenler eleştirenler, tam yanıt vermemişler, hele orhan inan rumuzlu yazar abdulkadir un yazdıkları nediyor, sen ne anlatmışsı, sakin kafayla bir daha okumanı tavsiye ederim
 • BilalBilal7 ay önce
  Eğer vatan haini, fetöcü, pkkcı veya en iyi ihtimal ışid çi damgası yemeyecek isem bir şey demek istiyorum. BU YENİ ZELANDA olayında petrol kokusu alıp gözleri dönen ve ABD ile bir olup tüm komşularımıza savaş ilan eden AKP yüzünden milyonlarca mülteci batıya kaçtı ve islamofobia bin kat arttı ya acaba diyorum en az camileri tarayanlar kadar vebal taşıyor olabilirler mi bizim siyasetçilerimiz? minnacık bir eleştiri yapabilir miyiz? işten atılmadan ve ya evdeki bir elektronik cihazımız yanmadan? Malum kimlikleri bile çipli yaptılar muktedirleri ufacık eleştirsem bir şeyler oluyor sinyaller veriliyor alınıyor başıma ağrılar giriyor radyasyonlar yayılıyor uzaktan dinleniliyor falan ve ya en hafif ihtimal evde ki elektrik dalgalanması yüzünden bilgisayarlar yanıyor. ( çipli ne varsa öbür odaya uzağa koydum)
 • UstaUsta7 ay önce
  Dinler arası diyalog sayın Dilipak ,size birşey hatırlatıyor mu , zamanında buna kimler göz yumdu ve bunu kimler halka empoze etti ? Buna yardım yataklık kimler etti ,topu taca at dur , açık açık yaz ki herkes bilsin ,bekliyoruz
 • DedeDede7 ay önce
  Bu akılları kendinize saklayın.batılılardan zarar gelir.doğru.ama sizin gibiler insanın yaşama hakkını elinden alır.heö bunu biz laiklere niye söylüyorsunuz ki.kendşnşze bakın.cenahınjza bakın
 • SılaSıla7 ay önce
  Sayın Abdulkadir..........Fetönün bu kadar alçak, bu kadar münafık(bu tabir bu kişiye az ama...) olduğunu bile bile .....UTANMADAN kalkıp, halka şöyle hitap ediyorsun........;" Eyyyyyy pensilvanya; Ne istediniz de vermedik?"(Yıl 2016)..................................Bir adamın ne mal olduğunu bilmek isteyenler; düşüp kalktıkları insanlara bir baksınlar(Yıllarca fetöcülerle düşüp kalkmadı mı?)... O pek akıllı, Peeek şık, Ennn asil ve mükemmel derece de ŞIK örtünen.... hayat arkadaşına bir baksınlar ...... Ülkemizin başına bela ettiği, bizzat kendi seçtiği başkanlarına bir baksınlar........ Baksalar da göremeyen bir çok kişi olabilir.............. Allah dilerse eğer gören gözler kör dahi olabilir.............. ............................................................ .............................................................................................................................................................Bu düştüğümüz durumlardan asla şikayetçi olamam. Çünkü Allah c.c. kullarına zulm etmez. Mevcut durumdan Şikayetçi olanlar Allah'ın kaderine baş kaldıranlardırYANi (Maazallah) Allah'tan razı olmayanlardır. .............. Bir hadisi şerifte Allahü teâlâ buyuruyor ki:"Kaza ve kaderime razı olmayan, beğenmeyen ve gönderdiğim belalara sabretmeyen, benden başka Rab arasın! Yer yüzünde kulum olarak da bulunmasın!" [Taberani].... Biz şikayet veya başkaldırı içinde değiliz sadece DURUM ANALİZİnde bulunuyoruz ve BİLİYORUZ Kİ ;;;;; ...... "kİM Kİ BU ADAMIN HAİNLİKLERİNİ(yorumcu a.kadir'den bahsediyorum),............................. alçaklıklarını, sorumsuzluklarını ve aldaGÖRÜP, hala destekçisi kalmaya devam ederse ÖBÜR dünyada aynı bayrak altında hesap görme olasılıkları var........Olay sadece budur.İmanlı ve ihlaslı günler dilerim ......................... ..................................................................................................................................... Şunun söylediğine bak ya Ayasofya ibadete ne zaman açılacak diye soran kişiye;" Önce bir sultan Ahmeet'i bir dolllllllllldurun; SONRA geliğ bunu sorun...." Sanki babasının malını istiyoruz..... HAkkımızı istiyoruz hakkımızıııı!!!. Kendi devletinin malıymış gibi utanmadan açıklama yapanlar...... FAtih'in bizzat kendi malını,,,,,, halka lütufta mı bulunacaklar....... EŞKİYALAR, aldananlar, aldatanlar......... (Burada ki bütün kötü kelimeler ve iğnelemeler sadece yorumcuA. kadir içindir lütfen kimse üstüne alınmasın..)
 • Ehli SünnetEhli Sünnet7 ay önce
  Adamın ağzı içki, nefesi sigara kokuyor, geliyor dinini kaldırıyor, giysini kaldırıyor, giyinmezsen şapkayı kafanı ayırıyor, harfini kaldırıyor, kendi amentüsünü 6 okla kalbine saplıyor, ingilizin yapamayacağı kirli işleri üstleniyor, maşalıkla hepsini müslüman kisvesinde tek tek kendisi yapıyor, uydurduğu kendinden menkul ayetlerini kurduğu gazeteden rezilane yayınlatıyor, Abdülkadir gibi boşbeyinler bu tağuta tık diyemiyor, belki içten içten seviniyor ve gidiyor ehl-i sünnete dil uzatıyor, garibai hilkat bu alimimiz duramıyor müşrik ilan ediyor. Hay senin kokuşmuş beynine.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE7 ay önce
  batı bütün din öğretilerini tüketti. şimdi hır+yah evangelistler ne tam yahudi ne tam hıristiyan biri efendi diğeri köle hangisine sorsan efendi kendi. savaşa hazırlanıyorlar. Müslümanları dünya üzerinden silecek büyük bir savaş istiyorlar. gelecekler biz istemesek te gelecekler.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE7 ay önce
  batı bütün din öğretilerini tüketti. şimdi hır+yah evangelistler ne tam yahudi ne tam hıristiyan biri efendi diğeri köle hangisine sorsan efendi kendi. savaşa hazırlanıyorlar. Müslümanları dünya üzerinden silecek büyük bir savaş istiyorlar. gelecekler biz istemesek te gelecekler.
 • ertyuertyu7 ay önce
  Dün Trump Yunanistan'ın Osmanlı'dan ayrılışını beyaz sarayda kutladı. Kutlama toplantısında "Make Greece great again" denildi. Bu ifadenin karşılığı Yunan'ın "Megali İdea"sıdır. Yeni Zellanda canisinin Türk düşmanlığı manifestosu dünya haber sitelerinde yayınlandığı bir zamanda, Bizansın tekrar diriltilmesini amaçlayan "Megali İdea" ifadesinin Beyaz Saray'da dile getirilmesi tesadüf müdür?
 • şengüneşşengüneş7 ay önce
  şenay, şimdi senin yaptığına zarf atmak denir.ancak seni iyi niyetli görüyorum..buralarda atatürke düşmanlık diye bir konu gündem yazı yok.Olması da çok anlamsız.Şahıslar ile uğraşmak ucuz işlerdir.Hele bulunduğumuz bilgi çağında, bireylerin hiç önemi kalmamıştır.Fikirler ideolojiler kanunlar kurallar sistemler yöntemler üzerinde konuşmak tartışmak ararştırmak öğrenmek hepimizin olgunlaşması ve dolaylı olarak, anlaşmasına uzlaşmasına sebep olur.Bireyler ilah değildir, noksansız değildir.Hatasız yanlışsız kul olmaz.Değerli olanları ise toplum fark eder ve takdir de eder.Nefret söylemleri veya abartılı fanatiksel yaklaşımlar hepimize zarar verir.Akıllı ve olgun toplum ancak huzura erer.Enerjimizi günümüzün real şartlarında, huzur getirecek fikirler, vizyonlar, misyonlar çerçevesinde tüketmeliyiz, kanaatindeyim.Aksi, dünyayı saran ateş, biz de yakar atar.İnsaf ve kabul edelim.birbirimizi anlamak için yaklaşalım, anlatalım, konuşalım.İnsan kavramına saygı duyalım.Saygısızlık edeni uyaralım.Bu konularda tahrik etmeyelim, mümkünse de olmayalım.saygılar.
 • Hasan AkinciHasan Akinci7 ay önce
  Senin aklın ve zekan, biz laikçilere akıl vermeye yetmez, yetemez. Boşuna yırtma bir yerlerini. Bir kaç yüz tanen yan yana gelirse belki.
 • ismailismail7 ay önce
  Sayın Dilipak:“İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım!” sözünü sık sık tekrarlıyorsunuz, kendini sütten çıkmış ak kaşık gibi kenarda tutup, suçladığın o beyinsizler kim!?, bunları açık açık yaz ki Millet anlasın !. Şifreli yazarak olaylara gizlilik katmayın...Ey iman edenler! Kendiniz, ana babanız ve en yakınlarınızın aleyhine de olsa, Allah için şahitlik yaparak adaleti titizlikle ayakta tutan kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın).
 • HABERCİHABERCİ7 ay önce
  Ey aldülkadir cahili ! yine, (mezhepsizlik ve yeni tür selefilik) reklamı yapmaya başlamışsın.Ey aklı kıt, niyeti belki iyi, belki de art ve hain.orası mevlanı ilgilendirir.Beni ilgilendiren, topluma yaymaya çalıştığın FİTNE dir.Şu memleketin haline, varsa insafın ile bir bak ! Realde mezheb diye bir şey bilirmi bu halk ! Mezheb diye bir kavga varmı piyasada ! Mezheb sebebi ile ortaya çıkmış bir sorun bir dert bir fiil varmı ! Gündemi bu mu milletin. Biz kelimei şehadetine razı olduk sustuk, Şimdi seni ne dürttü ! Siz ne melun bir şeytana hizmet ettiğinizin farkındamısınız ! 1400 yıllık islam tarihinde, hangi itikadi, hangi ameli, mezheb olursa olsun, biribirini sevmiş saymış, birbirlerini bir başka pencereden bakan, rahmet kolaylık sebebi saymış.Birlikte kabeye yönelmiş, her şekil omuz omuza vermiş, ümmet halklarını görmezmisin ! Siz geçmiş müslimleri, bertaraf ederek ne amaçlıyorsunuz ! İslama zarar veren, ırkı soyu bir tarafa, dinin ayrıntılarını, siyasi emelleri için kullananları, devlet millet savaşlarına dönüştürenleri, masum ve mazbut islam halkları ile mi karıştıracağız ! Halklar arasında asla böyle bir gerçek olmamasına rağmen, bu argümanlar ile halkı, kendi emelleri doğrultusunda sevk etmek için yönlendiren, nice sefil güç veya iktidar sahipleri tabi ki de olmuştur.Müslimleri müslimlere kırdırmıştır.Ama zalim kişilikleri, müslim halklardan ayırmak hak iştir.2000 yıldır birbirini mezhep savaşları ile yiyen, hristiyan dünya, kavgasız müslimleri çok kıskanmış olmalı ki, dermanını senin gibi cahiller üzerinden üretmiş.Ne yapmış etmiş, çıkarcı siyasileri, kendi uzlaşıları ile kirletmiş, halkın derdi asla olmamış MEZHEB unusurunu, onları parçalayacak, zayıf düşürecek, malüp edecek EN BÜYÜK FİTNE OLARAK, islam alemine sokmayı başarmıştır.Zaman içinde bakmış ki, bir Osmanlı gelmiş, değil islamın mezhebi, hristiyan musevi mezhebleri dahi lal etmiş.Ama durmaz iblisin oyuncağı haçlı.Bakmış mezhebler birbiri ile uzlaştı, fitneye açık kapı kalmadı.Demiş ki, haydi o zaman şimdi de mezhepler gereksizdir diyelim.Mezhepten sıkılmışlar ile, mezheplileri yiyelim.Aynı kendimize benzetelim..Heral de ki, bu örneğin en can yakanları, el kaide ve deaş olmuştur.Kurucu ve yönlendirenleri çoktan açığa çıkmış, bu deccali projeye, elverişli mekan, elverişli halk, elverişli sebep mi yok.Yoksa da oluşturmak deccalın en kolay vasfı.İslamla değil, cahil müslümanlarla oynayabilen deccalın, osmanlıyı hal etmesinden bu yana, en büyük zararı kim verdi ! kim islam terörü diye bir kavramın çıkmasına sebep oldu ! Tabi ki, mezhepsizler .Fanatik, radikal etiketli, islam ahlakı ile ilgisi bilgisi olmayan cahiller..Ve bu aparatları kullanarak, 100 yıl içinde bütün islam coğrafyasını istila eden , kendine köle eden, yönetimlerine hakim olan, BÜYÜK SİYON ŞEYTANI..Bu melun oyunları ve kurguları hala ve artarak devam eden SİYON ŞEYTANI nın, işgali bitti mi ! Bitmedi ! sıra son kale türkiyeye geldi.Nereden anladık bunu, dün ki, yeni zelanda fanatiği ve ardından bu yorum köşesindezuhur eden MEZHEBSİZLİK klişesinden anladık..Hayır,,,vaad edilen haktır..KIYAMETE KADAR BAŞARAMAYACAKSINIZ..Ancak cehenneminize odun, ve kalpleri eğri olanlarıtaşıyacaksınız.Siz FİTNECİ cahiller ve sizlerle oyun kuran, DECCAL VASFINA ULAŞMIŞ, ŞEYTANLAR, sözüm size..Burası bol malzeme bulduğunuz çorak topraklara benzemez.Allah dostlarının at oynattığı mahfuz anadoludur.Bu millet, en güzel yol, ehli sünnet vel cemaat yolundadır.Kitabı kuranı kerim, önder ve örneği Sevgili Habibi Resulüllah sav dır.Ayetler değişmez.Hadisler hayat ölçüsüdür.Allaha cc HAMD, habibine ve tüm takipçilerine SELAM OLSUN.Tüm cahil gafil ve nasipsizler, rabbimize havale.amin.
 • M ŞM Ş7 ay önce
  Hocam senide anlayamaz oldum
 • ŞenayŞenay7 ay önce
  Ben size sorayım şimdi isim konusunu ahmet mehmet ayse fatma güzel isimler ama islamla ne alâkası var bir ırk arap ismidir. kendisi Türk olan hz zülkarney diğer adı oğuzkağan olan peygamberin soyunun isimleri sizi neden rahatsız ediyor halâanlamış değilim( sizin ve benim düşmanlarımız bu topraklar bölüp parçalayarak amellerine ulaşmak için hepsi var gücünle bize saldırırlarke mücadele veren Atatürk'e bu düşmalığınız nede o zaman
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 7 ay önce
  500küsur yılönceMachiavellider ki: Kendilerindendiye , kendi yandaşları diye idarecilerin , yöneticilerinyanlışlarını,yolsuzluklarını , kötüyönetimlerini görmezdengelirlerse ERDEMLERİNİ kaybederler diyor.... Erdemlerini , ahlaklarını kaybedenmilletler de sonundavatanlarınıkaybederlerdiyor.... Fetvacı başımız Hayrettin Karaman İslam tarihinedamgasını vuranmeşhurfetvasında"YOLSUZLUKHIRSIZLIK DEĞİLDİR....."buyurmuşlardı.... Yakındabilgilendirirler kendisini, neyinhırsızlık olup olmadığı hususunda.... OKADARUCUZASATTINIZ Kİ...ALLAHSIZMÜSLÜMANLIK (ÖMERLÜTFİ METE).. MEKANI CENNET OLSUN...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN7 ay önce
  ABDÜLKADİR RUMUZLU ÇOK BİLMİŞ DİN BEZİRGANI İÇİN BİRKAÇ AYET MEALİ KOPYALADIM.ONLARI BURADA YAYINLIYORUM.BELKİ KENDİNE GÖRE HÜKÜM VERİP(HAŞA) HZ. PEYGAMBERİN(SAV) HADİSLERİNİ İNKARDAN VE BELKİ DE İSLAMI İNKARDAN KURTULUR.O NUN GİBİ DÜŞÜNEN ,TEK MERKEZDEN YÖNETİLEN VE EĞİTİLEN ŞAŞKINLAR DA ,AKILLARINI KULLANIP,HADİSLERİN REDDİNDEN ,MEZHEPLERİN REDDİNDEN KURTULURLAR İNŞALLAH..SAMİMİ DUAM ONLARIN İYİLİLE ISLAHIDIR. RABBİM İÇİMİ BİLİYOR..ANCAK ONLARIN BU PEYGAMBERSİZ İSLAM ANLAYIŞLARI VE YÜCE DİNİMİZİN BÜTÜN TEMEL ÖĞRETİLERİNİ VE EMİRLERİNİ ,AYETİ KERİMELERİ TAHRİF EDEREK,BUNU MÜMİNLERİN KALPLERİNE KAZIMAYA ÇALIŞIYOR OLMALARI ,ÇOK ZORUMA GİDİYOR. DARVİNİZME YAKIN,İSLAM İTİKADINDANÇOK UZAK BİR NOKTAYA DOĞRU MÜSLÜMANLARI SAVURMAYA ÇALIŞIYORLAR..DIŞARDAN İSLAMI YIKMAYA ÇALIŞAN KAFİRLERİN BUNU BAŞARAMAYACAKLARINI ANLAMALARI ÜZERİNE ,"MÜSLÜMAN GÖRÜNÜMLÜ VE İLAHİYATÇI ÜNVANLI ÇOĞU MÜFTERİNİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU BU OLUŞUM" İLE ŞİDDETLİ ŞEKİLDE SALDIRMAKTALAR.İSLAM ADINA ORTAYA KOYDUKLARI TEK BİR ŞEY VAR,O DA "ŞÜPHE"..HZ.ADEM(AS) A ANA BABA ATFETMEKTENBAŞLAYAN ,KURAN I KERİMDEKİ YARADILIŞIN REDDİNE KADAR VARAN,DEVAMINDA BÜTÜN HADİS İLİMLERİNİN REDDİNE,İSLAM ALİMLERİNİN İTİBARSIZLAŞTIRILMASINA VE YOK SAYILMASINA VE ORADAN DA TEMELSİZLEŞTİRİLEN İSLAMI KENDİLERİNE GÖRE,YENİDEN OLUŞTURMAYA YÖNELİK BİR ÇABA..İMANSIZLIĞIN VE İSLAMI YOK ETME GAYESİNİNNET BİR DIŞA VURUMU..DİNİN SAHİBİ ALLAH(CC).EN İYİSİNİ O BİLİR VE O NA SAVAŞ AÇANLARA KARŞI EN GÜZEL CEZAYI O VERİR..HAC İLE İLGİLİ AYET İ KERİMELER;"ALLAH-U TEÂLÂ (C.C) ŞÖYLE BUYURDU:“Şüphesiz, âlemlere bereket ve hidayet kaynağı olarak insanlar için kurulan ilk ev, Mekke’deki (Kâbe)dir. “Orada apaçık nişâneler, İbrahim’in makamı vardır. Oraya giren emniyette olur. Yoluna gücü yetenlerin o evi haccetmesi, Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır. Kim inkâr ederse bilmelidir ki, Allah bütün âlemlerden müstağnîdir.” (Al-i İmran 96-97) “ALLAH-U TEÂLÂ (C.C) ŞÖYLE BUYURDU:Evimi, tavaf edenler, namaz kılanlar, rükû ve secde edenler için temizle” (Hac 26) “Ona varmaya gücü yeten kimsenin Kâbe’yi tavaf etmesi Allah’ın insanlar üzerindeki hakkıdır.” (al-i imran 97)ALLAH-U TEÂLÂ (C.C) ŞÖYLE BUYURDU:“Ey iman edenler! Allah’ın ve Peygamberinin önüne geçmeyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir Ey iman edenler! Seslerinizi, Peygamber’in sesinin üstüne yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber’e yüksek sesle bağırmayın, yoksa siz farkına varmadan işledikleriniz boşa gider Allah’ın elçisinin huzurunda seslerini kısanlar, Allah’ın, gönüllerini takva (Allah’a karşı gelmekten sakınma) konusunda sınadığı kimselerdir. Onlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır” “Şüphesiz, Safa ile Merve Allah’ın sembollerindendir. Onun için her kim Hac veya Umre niyetiyle Ka’be’yi ziyaret ederse, tavafı bunlarla yapmasında ona bir günah yoktur. Her kim de gönlünden koparak bir hayır işlerse, şüphesiz Allah, mükafatını veren ve her şeyi bilendir.” (Bakara 158) ” ELİNİZE SAĞLIK YAZINIZ GÜZEL OLMUŞ.
 • MehmetMehmet7 ay önce
  Yuhanna vahyi 17nin sembolizmini belirtimişsiniz. Yorumunuda yapsanız daha iyi olurdu. Hıristiyanlar ne anlıyor biz ne anlamalıyız gibi...
 • Mehmet AliMehmet Ali7 ay önce
  Hocam güzel diyorsun ama dün sizin gazetenin yazarlarından Yavuz Bahadıroğlu, keşke Çanakkale'de İngiliz Kazansaydı diye yazdı. Size tavsiyem kendi aranızda bir anlaşın önce. Asıl düşman kimdir anlaşın . namazına karışmadığı taktirde bir İngiliz Mandacılığı fikrinemi yakınsınız, Fesli gibi? Laik ülkede yaşamak mı zorunuza gidiyor. Haçılar değil de, Yoksa bağımsızlık uğruna savaşan, yüz binlerce şehit verenlere mi düşmansınız? Bir anlaşın Akit yazarları olarak. Selam ve Dua ile
 • AustAust7 ay önce
  Katliamdan çıkardıkları tek ders Yeni Zelanda'da silah satışlarına getirilecek olan yasaktır. Müslümanların emniyeti ve üzerine kurulan islamofobi kıskacında hiç bir iyileştirici tedbir yok. Silah yasağı ise müslümanı korumak için değil, genel ahaliyi korumak için. Keşke bu yasak getirilmese. Müslüman kanunlara uyacak ve kendini savunmak için bile silah edinemeyecek. Ama kanunsuz, basıp parayı, istediği an her yerden her çeşit silahı silah edinebilecek.
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  “Kim Allah için hacceder de kötü söz ve davranışlardan sakınır ve günahlara sapmazsa -kul hakları hariç- annesinin onu doğurduğu günkü gibi günahlardan arınmış olarak döner.” (Buhari, Hac, 4)"Makbul haccın karşılığı cennetten başka bir şey değildir. Umre de diğer bir umre ile arasındaki günahları siler."(Nesai, Menasik,3-5; Müslim, Hac, 437; İbn-i Mace, Menasik, 3)"Amellerin hangisi daha faziletlidir?" şeklindeki bir soruya Peygamberimiz (asm):"Haccedenler ve umre yapanlar Allah’ın misafirleridir. Kendisine dua ederlerse, dualarını kabul eder, bağışlanma dilerlerse onları bağışlar." (İbn-i Mace, Menasik, 5)"Hac ve umreyi art arda yapınız. Çünkü bu ikisi, körüğün demir, altın ve gümüşün pasını giderdiği gibi fakirliği ve günahları yok eder." (Tirmizi, Hac, 2; Nesai, Menasik, 6; İbn-i Mace, Menasik, 3)Şimdi Resulullah Muhammedin söylediği iddia edilen hac la ilgili dört hadis aldım.Şimdi bu hadislerin uydurma olduğu Kur'an da ahkaf süresinin 9.ayetinden anlaşılmaktadır.Ne diyor bu ayetteDe ki......... Ben bana da size de ne yapılacağını ( nasıl muamele edileceğini ) bilmiyorum. Ben ancak bana vahyolunana (Kur'ana) uyuyorum...........ila ahir ayet.Şİmdi Allahın böyle söylettirdiği bir Resul nasıl böyle hadisleri söyler bir düşünün. İslam dünyası Kur'anın ayetlerinin manasını ve maksadını öğrenmeye bile tenezzül etmiyor.Lafla müslümanlık olmaz. O sadece kendini kandırmak olur. Müslümanlık Kur'anın ayetlerinin anlaşılması ve hayatında ona göre davranılmasıyla olur. Bakın dört tane hadisin uydurma olduğunu Kur'anın bir ayeti ortaya çıkarıyor. ALLAHIN İLK İNSANDAN BERİ İNDİRDİĞİ TEK DİN OLAN İSLAM SADECE KUR'ANDAN İBARETTİR. Kur'anın dışındakiler yorumlardır,uydurmalardır,başka din öğretilerinden alınanlardır,gelenek göreneklerdir. Yani kısacası insanların heva ve heveslerinin uydurduklarıdır. İSLAM DA MEZHEP OLMAZ.Mezhep demek fırka fırka olmak demektir.Kur'an fırka fırka olunmasını istememektedir.
 • NurullahNurullah7 ay önce
  Süper yazıydı. Hocam ellerine sağlık. Eskiden Osmanlı, Vatikan'a papaz kılığında imam sokarmış, şimdi AB, ABD hoca kılığında papaz sokuyor içimize. 24 Aralık 2018 tarihli Hulki Cevizoğlu'nun "PAYİTAHT ABDÜLHAMİD" VE CASUS VAMBERY" adlı yazısını şiddetle tavsiye ederim. iktidarla kavga etmese Fetullahın gerçek yüzünü göremeyecektik. Iktidar, diğer tarikatlarla da kavga etse kimbilir ne pislikler çıkar. Atatürk boşuna kapatmamış tembel, uyuşuk ve beynini şeyhine teslim eden nesilleri yetiştiren tekke ve zaviyeleri.
 • AustAust7 ay önce
  Şöyle bir resim ortaya çıkmakta. Kendi topraklarında müslümana karşı bir hareket olsa, toplumun insancıl bir kesimi var ki onlar aktive oluyor, sahneye sürülüp onlar üzerinden barış mesajları veriliyor ve kendilerine sempati devşiriliyor. Zelanda'da katliam müslümana yapıldı ama islamofobiyi besleyenler de kendileri oldukları halde icatları olan islamofobiye atfen bir özür beyanında bulunmaksızın oradaki müslümanlar üzerinden dostluk mesajlarıyla yine kendilerine bir sempati havası oluşturdular.Bir müslüman kimlikli bir aşırı, benzer birvukuat yapsa bu defa islamofobi ne kadar körüklenirse körüklensin sempati yine onlara gidiyor. Hep bir win-win var. Ve ben zannediyorum ki, katliamdan sonra, haklı olarak sert eleştirilerini sıralayacak Avustralya'daki islami cemaat ve kuruluşları konuşturulmadı. Bunun yerine sudan çıkmış balık durumundaki, daha, acı ve şok ve şaşkınlığı üzerinden atamamış katliamzedeler konuşturuldu. Katliamdan kurtulanların acıma duygusunu uyandırmaktan öte verebileceği bir mesaj olamaz ve olmadı da. Katliamcı cezalandırılacak ve her şey hallolmuş gösterilecek. Benim gözümde katliam ört bas edilmiştir.
 • Kim DinlerKim Dinler7 ay önce
  Biz Müslümanlar Kuran ve Peygamber ahlakına sahip olmazsak asıl felaket odur.Biz İnanır Güzel Davranışlarda bulunur sonrada Allah’a Tevekkül edersek ,Hiç bir güç bize galip gelemez , Doğruluktan şaşmamak , doğrularla beraber olmak lazım ,Seçimlere az bir süre kaldı Cumhurbaşkanımızın Kesinlikle Üslubunu değiştirmesi Yumuşatması lazım bazı gündeme getirilen konular gereksiz mesela Domates,Biber gibi, Baskı gibi algılanacak konuşmalar yapılmamalı ,Birde Yağcılar ve çıkarcılara çok dikkat edilmeli asıl zarar verecek onlardır .Küsen veya Küstürülen milletvekili ve belediye başkanlarının gönlü alınıp birliktelik sağlanmalı, ama bizi kim Dinler,Yağcılardan kimseye sıra gelmez
 • Mustafa Mustafa 7 ay önce
  ŞEHİTLERİMİZ DEYİP ŞEHİTLERE SARILANLAR . ŞEHİTLİK MAKAMINA ULAŞANLAR BENİ KABUL EDECEK Mİ DİYE HİÇ DÜŞÜNDÜK MÜ. ALLAH CC İÇİN CAN VERDİLER BİZ ALLAH İÇİN NE VERDİK. ?

Günün Özeti