Bir “günah keçisi” aranıyor

01 Eylül 2018 Cumartesi

Büyük fotoğrafa baktığımızda başka bir fotoğraf gözüküyor.

Dünya’nın gözünün önünde kirli bir oyun oynanıyor. 

“Günah keçisi” anlayışı hem Yahudilikte, hem Hristiyanlıkta, hem de “Yunan Mitolojisi”nde var.

Yahudilikte Yom Kippur’da kurbanlık iki keçi seçiliyor. Bunlardan kura ile seçilen biri Yehova’ya sunuluyor, ötekisine Yahudilerin günahları yükleniyor. O keçi ya uçurumdan aşağı atılıyor, ya da çölde başı boş bırakılıyor.

Hristiyanlıkta da İsa aleyhisselamın kavminin günahlarının kefaretini yüklenerek çarmıha gerildiği inancı vardır. Şimdi Yahudiler ve Hristiyan dünyası, 2. Dünya savaşı sonrası hesabları bir daha görülmemek üzere, dünyayı cehenneme çevirme planları var.

Bu senaryoda Trump aslında bir “günah keçisidir”. O kötü adamı oynuyor ve savaşı o başlatacak, eğer tarihin akışı başka yönde gelişmezse. Tabii ki, herkesin bir planı var ve Allah’ın da bir hükmü var. Galib olacak olan Allah’ın hükmüdür.

Trump ya da yardımcısı, hangisi bu cehennemin fitilini ateşleyecekse, ardından bu savaşın faturası birtakım zengin ülkelere, şirketlere çıkarılacak.

Mesela cebinde dolar taşıyan herkes o ölçüde bu işten zarar görecek. Türk Merkez Bankaları, diğer bankalar, holdingler, herkes. Doların tuvalet kağıdı kadar bile değeri olmayacak. Ve hesap soracak bir kişi ya da kurum da bulamayacaksınız. Onlar isimlerini, kıyafetlerini değiştirip, geçmişi mahkûm eden ve yeni bir düzen teklif eden kişiler olarak sahneye çıkacaklar. Bu defa Amerika’da değil, Avustralya’da göreceğiz onları, yeni yüzleri ve kimlikleri ile.

Kasasında dolar olan kim varsa, şahıs ve ülke; bir gecede fakirleşecek. Asıl fatura onlara çıkacak. Asıl “Günah keçileri” ya da uçurumdan atılan ya da çöle terk edilen keçiler onlar olarak. Onlar dünya derin devletinin, Siyonistlerin, Tapınakçılar’ın, darbecilerin, terörü örgütleyen karanlık güçlerin, Media, Mafia, sermaye, siyaset ve bürokrasi, STK saflarına gizlenmiş Şeytanların günahlarının kefareti olarak Şeytani bir planla kurban edilecekler.

Bunlar sadece parasal bir operasyon yapmıyorlar. Ülkelerin sınır, rejim ve iktidar yapılarını yeniden düzenlemek istiyorlar. Öyle “6-7 milyar insan bu dünyaya yeter” diyorlar. Doğum kontrolü planları başarılı olmadı. Gıda ve ilaç yoluyla milletler kısırlaştırılacak. Biyolojik savaş yolu ile genetiği ile oynanmış mikroplarla hedef ülkeler, toplumlar yavaş yavaş dünyadan silinecekler. İlk etapta dünya nüfusu yarım yüzyılda %50, ikinci yarım yüzyılda bugünkünün dörtte birine geriletilme hedefleri var. İnsanlar farkında olmadan kısırlaştırılacak, bu operasyon başladı bile. Gençler evlenmiyor, evlense de çocuk yapmıyorlar ve evliliklerini sürdüremiyorlar.

Bu insanlığa karşı, Şeytanın topyekûn savaş ilanıdır!

Aslında herkes kendine bir günah keçisi buluyor. “Suç samur kürk olsa da sorumluluğu kimse üzerine almıyor”. Hep ötekiler suçlu. Ama Hz. Yunus kavminin sorumluluğunu üzerine alıyor ve “Biz zalimlerden olduk” diyor. İnsanoğlu bütün iyilikleri kendinden, kötülükleri başkasından biliyor. Kendi nefsini hesaba çekmeyi bilmiyor.

Uluslararası sistem kendine 3 tane günah keçisi buldu: Trump (tabii onun arkasında Evengalişler ve Siyonist Yahudiler), ABD ve NATO. Beraberinde BM, IMF, Dünya Bankası, LIBOR. Bunların günah keçisine döndürüp, bütün bu işin sorumluluğunu, günahını bunlara yıkıp, bunları uçurumdan aşağı atacaklar.

DİKKAT! Dolar tepe takla giderken, cebinde, kasasında dolar olan herkes de aynı akıbeti paylaşacak. Dolar, Kapitalizmin/Emperyalizmin hisse senedi, daha doğrusu “Tasarruf Bono”sudur. Kapitalist sistem yıkılırken, kendileri ile beyin ve mide bağı olan herkesi de beraberlerinde aynı cehenneme sürükleyecekler.

Kapitalizmin merhameti yok. Dostu-düşmanı yok. Acıkınca kendi yavrusunu da yiyen canavarlar bunlar. Bakmayın şimdilik kuyruğu dik tuttuklarına. Ne zaman, nerede ve nasıl başlayacaklarını bilmiyorlar. Başladıktan sonra krizi nasıl yöneteceklerine karar veremediler. İlk senaryoları belli idi. O süreç “Mavi Marmara”, “One minute” ile bitti. Tarihin akış yönü değişti. BOP iflas etti. 15 Temmuz başarısız oldu. FETÖ, DAEŞ, PKK, PYD hepsi bu büyük sona hazırlanıyordu ama evdeki hesaplar çarşıya uymadı.

Şunu söyleyebilirim: Bu işin geri dönüşü yok. Bu senaryonun B planı da yok. Mecburi istikamet. Çünkü bu aynı zamanda kehanetlerle beslenen bir teolojiye dayanıyor. İşin en kötü tarafı bu lanet olası düzenin yerine ne koyacağımız konusunda milletlerarası bir mutabakat yok. Hâlâ bu anlamda evrensel bir zihinsel altyapı da oluşmuş değil. Bu işler bugüne kadar hep komplo diye geçiştirildi. Herkes “Gemisini kurtaran kaptan” havasında yol aldı.

“Günah keçileri” de adeta, İncil’de sözü edilen  “içine cin girmiş domuz sürüleri” gibi helaklerine sebeb olacak bir uçuruma doğru koşuyorlar.

Bu gidiş hem Yahudilik ve hem de Hristiyan dünyası için büyük bir teolojik travmaya sebeb olacak. İnşallah Mehdi ve Mesih tartışmaları da bizde aynı yönde bir felakete sebeb olmaz. Ama, hem Sünni, hem de Şii dünyada böyle bir ciddi altyapının olduğunu bilelim. Ve bu altyapıya göre şer güçlerin süreci, Şii, Sufi ve Selefiler üzerinden provoke etmek için “Amerikano bir Mehdi”yi piyasaya sürmeleri hiç de sürpriz olmayacaktır.

Nedense dini çevrelerde bugünlerde pek de açıktan bir şey konuşulmuyor. Ama derinden ve sessiz bir şekilde bu düşüncelerin toplumun beynini kemirdiğini biliyorum.

Bu arada zor bir aya hazır olun. Savaş, ekonomi, gıda, ilaç, temel ihtiyaç maddeleri üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Koyun can derdinde, kasap et derdinde. Hâlâ, dünyada, bölgemizde ve ülkemizde birileri, haram servet, şirazesinden çıkmış adalet, haddi aşan fuhuş, İlahlık ve Rablik taslayan din adına ve devlet adına hareket eden “içimizdeki beyinsizler”den birileri “Arz-ı titretecek işler” peşindeler. Kendilerinin “ıslah ediciler oldukları” propagandasını yapan, o müfsid / bozguncu güruh’a karşı sesimizi yükseltemediğimiz için, “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım!”

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Şule BayraktarŞule Bayraktar5 ay önce
  Müslümanlar akılsızmı yoksa olan aklımızı kullanmıyormuyuz? Başımıza gelebilecek felaket senaryolarını yazıyorsunuz güzel, peki çözüm yollarını da araştırıyor yazıyor gerekli merciileri organize etmeye çalışıyormusunuz? Müslümanlar nedenSünni Şii vs. neden ayırım tuzaklarına düşüyorlar, düşmanlarımızın bu tür tuzaklarını çözecek yöntem ve çalışmalarımız yokmu? Yazdığınız düşmanlarımızın amaçladığı darbe savaş sömürü bulaşıcı hastalıklar nüfus azaltma vs. tuzaklara karşı millet ne yapmalı Diyanet Hocalar ne yapmalı yöneticiler kolluk kuvvetler hatta psikologlar ne yapmalı çözüm seçeneklerimiz yokmu, yoksa kötülük planlarını seyredecek sonra da yaşayacak ve nüfus azalımına katkımı sağlayacağız?
 • İsmail İsmail 5 ay önce
  Helak olabiliriz, 1.dünya savaşında olduğu gibi.O zamankiiçimizdeki beyinsizler yüzünden Balkanlar gitti ardından afrika, ardından filistin, ardından kafkaslar, ardından mekke medinebağdat Şam Kudüs.... Nerdeyse Anavatan da gidiyordu ve muhtemelen tarih sahnesinden silinecektik veya orta asyaya sürülecektik. Kaybedilen topraklarda, ve Anavatan da,şehit düşen ve katledilen müslümanların sayısını hâla bilmiyoruz.Bildiğim birşey var. 1 dünya savaşı, Osmanlı yı yıkıp parçalayıp talan etmek içinbilinçli çıkarılmışve taraflar danışıklı dövüşmüştür. Almanya hangi toprağını kaybetti, nekadar insanını kaybetti. Neyseo zaman ki içimizdeki beyinsizler bunu öngöremedi.Siyasi ve askeri yapılan birçok hata ( veyabilinçli , çünkübalkan harbi patladığında ordunun yarısı hangi mantıkla terhis edildi)Demem o kiküffarın buyaptıkları elbet karşılıksız kalmadı çok şükür. 2. DünyaSavaşı nda islam toprakları sakindi ve kolay atlatıldı,amaya Avrupa yajaponyaya çin yarusyaöylemi,sadece avrupada ölen insan sayısı45 milyon. Sanıyorum ne demek istediğim anlaşıldı.Selam ve selam
 • dedeslidedesli5 ay önce
  "BOB iflas etti"... ... "FETÖ, DAEŞ, PKK, PYD hepsi bu büyük sona hazırlanıyordu ama evdeki hesaplar çarşıya uymadı."...Bunlarla daha düne kadar beraberdiniz....Yazinin iceriginden birkac celiskiler bunlar...Ahmet Hassan in ifade ettigi gibi "Sayın Dilipak bey! bu duygu tesirinde uzun yıllar bende yaşadım.Dünyayı duygular ile anlamlandırıp,buna göre tanımlamak duygusu çok basit ve rahatlatıcıdır "...Evet öyledir...sadece kisinin icinde bulundugu karanligi gösterir bu duygular...Karanlikla mutlu olurlar, mutsuzlukdan haz alirlar...Sinegi tüfekle vurmaya calisirlar..O sinek gider konar birinin alnina..."Uslu dur" der ona...Dokunur tetige..."Bir sizden.. bir de bizden" der...Böyler süslü püslü gösterir hayati duygular...Süslü püslü temenniler.....
 • ilbeyhanilbeyhan5 ay önce
  Hz.Peygamberingozunun nurutorunu ve ailesini,HZ.Huseyinikatledenasagilik serefsizehalenHAZRETdiyenzavallilaraneanlatabilirsin...once vahhabi selefinedir,Imam MATURIDIkimdir ,Imami Azam Ebu Hanife kimdir.Vahabilerle farki nedir AKP li Mehmet Metiner internette videosu var ,yazip seyret..Suriyeye bahar getirmek icinellerini kollarini sivadiklarinda, YEZIDLEHz HUSEYINkarsi karsiya gelse bizim safimiz YEZIDINyanidir dedi... Metiner- Yezid yaz seyret...
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Bir kitap okunustum bir kervandan bahsediyor onde develler ensonuna birde esek tabi esege yorulan biniyor erzagini tasiyor oyle bir ses duyuyorlarki kervan geriye don bu sefer esek onde develer geriden geliyor ,kitabin yazari esek mundar eti sutuyenmez deve kadarda guclu deyil habuki devenin eti sutu icilir eti yenir biz yine bir ses duymak istiyok kervan geriye don ,diye bu hikaye kitabin yazarindan bize hediye
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam kim cennetlik kim cehennemlik bilemem burda kim suclu kim haklikisikendini bilir bir yorumcu fotoculerin etrafi sardigini saldirdigini dirdirinin farkindayiz o cok bilmis vatan sevdalilari hangi zamani bekliyorlar rahatlari yerindemi bu sandiginiz bir avucda olsa hergun ayni saldiriya geciyor cunku onlarin canlari yanmis ihanetine bakmadan camur atiyor bizim vatan deyincearslan kesilenlerden tik yok ben yazmasamda olur allahin dedigi olur amenna bu vatana mukellef olduguna gore hudutlarda nicin asker var nicin icimizde hainler var sen susmusken hainler niye barbar olursak barabar bu vatan bizim olumune kadar
 • AvniAvni5 ay önce
  ....Bu adamların nosyon ve çapı Türkiye ve toplumun ağırlığını kaldıramıyacağını bilmeden, bölgemize dair hayali tasavvurlara kapıldılar.. Elin adamı önünü açtıkça kendinde keramet var zannetiler..Yıllara yayılmış strateji,plan ve taktik ile kıvama getirdiler..Şimdi de Don Kişod'luk yaptırıyorlar..Yine Texe Marrs adlı yazarın "Dark Majesty" adlı kitabındaki tespitleri..,"Yürürlükteki bu korkunç komplonun içeriği, vasat insanları rahatsız ediyor. Konfor sınırlarını sarsıyor. Gerçek, geleneksel düşünce kalıplarının içine sığmıyor ve sosyal olarak 'doğru' kabul edilen olgularla örtüşmüyor. Mevcut sistemlere duydukları güven sarsılıyor, duygusal ruh halleri tehdit altına giriyor. Çok sarsıcı ve rahatlarını kaçırıcı olabileceğinden, gerçekle yüzleşmek istemiyorlar. İsteseler bile, liderleri, politik ve ekonomik sistemleri, idealize edilen değerler hakkındaki gerçekleri öğrendiklerinde daha sarsıcı bir açmazla karşı karşıya kalma riski olduğunu da biliyorlar. Ancak Soljenitsin'in belirttiği gibi; cesur bir insanın atacağı en basit adım, bir yalanın parçası olmamaktır. Gerçeğin bir kelimesi bile tüm dünyaya bedeldir..."İnsanlar yalanlara inanmak istiyor, Avutucudur.Güç yüklemesi işlevi görür..Ama gerçek rahatsız eder.. 
 • AbdülkadirAbdülkadir5 ay önce
  İçimizdeki beyinsizlerin kim olduğu çok önemli.Bu bir ayet Resulullah Musa nın bir türlü uslanmayan devamlı fırsatını bulduğunda Allaha şirk koşan nankörlük eden kavminin sapkın büyük çoğunluğu için söylediği bir dua dır.İşte burada önemli olan nokta Allahın çeşitli nimetlerle nimetlendirdiği devamlı şirk koşan ve nankörlük yapanların beyinsizler ahmaklar oldukları vurgulanmaktadır.Şu anda Türkiyede ve Arap ülkeleri iran gibi islam toplumu sayılan devletlerde bu iki hastalık korkunç bir şekilde devam etmektedir.Zaten Allahın bizim toplumumuza bir yardımı yoksa bu ona şirk koşmaları ve nankörlük etmelerinden kaynaklanmaktadır.Yoksa Allah dinine yardım edeceğini kesin bir dille söz vermektedir.Herhalde devamlı şirk koşarak ve nankörlük ederek Allahın dinine yardım edilmez değil mi.
 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • Musab TahsinMusab Tahsin5 ay önce
  "İşin en kötü tarafı bu lanet olası düzenin yerine ne koyacağımız konusunda milletlerarası bir mutabakat yok." Hayır var. Ama halkların ikna edilmesi gerekiyor. Halkların gücünden korktukları için, yavaş yavaş ikna ederek yollarına devam ediyorlar. Geçilecek sistem "Mutlak Güç" olan dijital para, tabiki bu bitcoin olmayacak orası ayrı bir konu. Lakin dijital parayı üreten dünya üzerinde de "Mutlak Güç"e sahip olur. Aynı zamanda dolar çok değer kaybedecek bu doğru ama ona daha yıllar var, ilk önce yükselebildiği kadar yükselecek.
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim .En içten ve tüm eksiksiz övgüler, kocamış halimde bana İsmail ve İshak’ı armağan eden Allah’a mahsustur. Duaları, yakarışları işiten, elbette benim Rabbimdir. O halde ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelen insanları, namaza devamlı ve duyarlı kıl. Rabbim, dualarımı da kabul buyur. Hesabın görüleceği gün beni, anamı, babamı ve bütün mü’minleri bağışla.Sakın, Allah’ı yaratılış gayesi dışında hareket edenlerin edip eylediği şeylerden habersiz sanma! O sadece onlara, gözlerin dehşetle bakakalacağı güne kadar zaman tanımaktadır.İbrahim 39.40-41-42.ayetler.Sayin Dilipak artık konuşma zamanı.Fahrettin Altun, Sefa Saygılı, Hikmet Öztürk, Ersoy dede,Mehmet koçak ,fethullah gulenKılıçdaroğlu Meral Akşener . gerçekten bunların yerine ahaber gibi hükümete yakın TV veya devlet TV da siz sayın Abdurrahman Dilipak, Sayin Latif Erdoğan, Sayin Nurettin Veren gibi şu anda önemli düşünürlerimizi, görmek istiyoruz.yada Sayin Başkanımızın konuşmalarının olduğu bir tvisteriz.sahsen ben YouTube her zaman izleyememki.bir namaz platformu dindar insanlar üzerinde ne kadar tesir ediyor yaz saati uygulaması nada geçildi zaten.dindar olmak zorundadayiz.elhamdulillah.lutfen yetkililere sizin araciliginizla sesleniyorum.her tarafımizi FETÖ cu hainler sarmış durumda bunları ifşa edelim.enfazla 10.yil içinde huzura kavuşacağımizi Allah'ın izniyle göreceksiniz inşaallah.Saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • RabiaRabia5 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimOnlar söylemediler diye Allah adına yemin ederler, ama o küfür sözünü söylediler. Müslüman olduktan sonra kâfir oldular. Yapamadıkları bir işe yeltendiler. Bu yolla öç almaya kalkışmalarının tek sebebi Allah'ın lütfu ile Allah'ın ve Peygamber'in kendilerini zengin etmiş olmalarıdır. Eğer tevbe ederlerse kendileri için iyi olur, Eğer sırt çevirirlerse, Allah onları hem dünyada, hem de ahirette acıklı bir azaba uğratır. Dünyada onlara ne bir dost ve ne de bir yardım edici bulunur.tevbe süresi 74.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Biliyormusunuz Peygamber efendimiz Hz Muhammed sav efendimiz hüzün yıllarında iken daha Akabe biatlari Medineliler ensar yok iken Allah'ın izniyle Arap kabilelerini İslam'a ve kendisine yardımcı olmalarını istemek için tebliğde bulunmuştur.hemen yanında Ebubekir ve Hz Ali Ra olduğu da bilinmektedir.kafir Ebu lehep de takipte tabi.peygamber efendimiz Hz Muhammed sav efendimiz çok cefalar görmüştür.simdi biz İslam'ı yaşamak istiyoruz ama nelerden vzgececek kadar istiyoruz bu soruyu sormaliyiz kendimize.kendimizi kurtarma dönemi geçti.akrabalarimizve çevremizede faydalı olmalıyız inşaallah.bunun için de çok çalışmak gerektiğini bu gün artık biliyoruz.once Başkanımız bizim için örnektir teşekkürler.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil.
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak5 ay önce
  ... .Dogrularibilmekherkesinhakkidir..
 • bizim evbizim ev5 ay önce
  Yazınızda bir yerde "Aslında herkes kendine bir günah keçisi buluyor. “Suç samur kürk olsa da sorumluluğu kimse üzerine almıyor”. Hep ötekiler suçlu. Ama Hz. Yunus kavminin sorumluluğunu üzerine alıyor ve “Biz zalimlerden olduk” diyor. İnsanoğlu bütün iyilikleri kendinden, kötülükleri başkasından biliyor. Kendi nefsini hesaba çekmeyi bilmiyor. diyorsunuz ya "ONLAR ZARAR GÖRMEYECEKLERİNDEN EMİN OLDUKLARI DOSTLARINDAN UZAK DURDULAR; KAZANMAK İÇİN İSE DÜŞMANLARI İLE YAKINLAŞTILAR YAKINLAŞILAN DÜŞMAN DOST OLMADI AMMA UZAKLAŞILAN DOST DÜŞMAN OLDU İKİSİDE BİR SAF TA BİRLEŞİNCE YIKILMA MUKADDERT OLDU) Yaşasın! Kâfirler, Zalimler ve Münafıklar için CEHENNEM. Allah bir ayetinde; Ben İnsanların ve Cinlerin birçoğunu cehennem için yaratmışımdır; olar Gözleri Vardır Görmezler, Kulakları vardır İşitmezler, Kalpleri Vardır Anlamazlar onlar hayvanlar gibidir hatta Hayvandan Daha Aşağıdırlar. buyuruyor. "acaba bunlar kimler olaki diye soruyorum."
 • MemoMemo5 ay önce
  Altın da dolara endeksli, dolar ya da altın aynı kapıya çıkıyor işte. Ben burada bir ikilemin altını çiziyorum, Faizli Türk Lirası günah ama Amerikan Doları caiz, bu nasıl iş...
 • Hayrullah ereliHayrullah ereli5 ay önce
  Hırsız sucluda ev sahibini hiç mi sucu yok hocamYapmayın.
 • ŞahinŞahin5 ay önce
  Il Beyhan içimizdeki beyinsizlerin birincisi Siz fetö Avene leri Sizsiniz uydurduğumuz ve Beklediğiniz kehanetlerini ihanete dönüşünce ne dediğinizi ne yazdığınızı bilmiyorsunuz
 • HacıHacı5 ay önce
  Boş laflar.Abd doları yerine 1.5 milyarlık cin.parasini kullanacağız.Ya biz g.afrikadan daha mi kötüyüz.Adalet özgürlük ve üretim terk edildi.ve hatada ısrar edilmeye.devam ediliyor.Hersey ya satılmış ya da kapatılmış.Ithalat rantcilarin elinde.Butcemiz bir yahudi çocuğunun googlesi kadar yok.Hikaye okumayın 460 milyar borcun yüzde 93 dolar ve euro siz rus ve çin ile ne yapacaksınız.Bence yanlış yazı yazan yazarlara dava yolu acilmali
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak5 ay önce
  Sayin Dilipak15Temmuz u oncefarketseydin fikirlerine katilirdim . ..
 • ilbeyhanilbeyhan5 ay önce
  Ya hocam 17 senedir baska bi ulkedemi yasadim ben.....birisiz olabilirmisiniz?FETUL CIANIN SIRKgosterilerinde stadyumlari doldurupovguler duzenler kimlerdi? AB ye girdik diye gunduz gozu havai fisekler patlatanlar, ARABISTANABAHAR. getiriyoruz diyeKaddafiyi katlettirenler , namaz kilacak yer bulamayipda Emevi camiine kimler gidecekti...IÇIMIZDEKIBEYINSIZLER kimler lutfen tek tek sayin ,ortaya konusmayin...Yezidden beriSultana kulluk,biat Seyhe intisap kulturunde1400 yil daha gecse BEYINLIkimse yetisirmi ,yetisirse basina ne gelir...Nesimi ne diyor Rizkimi veren Hudadir ,Hunkara minnet eylemem diyor....Kuranda kac yerde AKLETMEZMISINIZ demiyormu ? Kim bu icimizdeki beyinsizler?
 • Mehmet ayMehmet ay5 ay önce
  Sayin yazar, bu isler dua ve bekleme ile olmuyor. Sen calismaz, uretmez, cabalamaz isen, daha cook devletine saldiri olur. ...
 • hamidohamido5 ay önce
  Memo gardeş Efendimiz sav rızkın 10 da 9 i ticaret ve cesarettedir buyurmuş. elindeki nakıtle yapacak işmi yok bu memlekette? Allah aşkına. Altın al. Yapmak isteyene yapılacak çok iş var helede elinde sermayem varsa. $ stoklamak paradan para kazanmak & büyük şeytanın ekmeğine yağ çalmak sürmek tır başka bir tabirle. Mümin önce işin hayrını düşünür sonra iştişare eder sonrada icraata başlar harekete geçer.
 • DarbesavarDarbesavar5 ay önce
  bedavadan kazananlardan hiç olmadık... ama bizim mahallenin de değil para kazanmasını süper malı götürmesini güzel bi hoşlukla seyrediyorum. şöyle ki kapalı bi hanım bmw x5.inden iniyor alışverişe gidiyor. komunist lenin kasketli koltuğunun altında sözcü gazetesi olan saçları ağarmış eski tüfek bunu süzüyor. ya da aynı kulvarda fakat eski takımın yiyicisi külüstür arabasını parkediyor. ne biliyim hoşuma gidiyor. belki içimden diyorum etme bulma dünyası. hani kapalı hanım koymayacaktınız ünlü kamusal alanınızda... işte öyle olmaz böyle olur diyorum...
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Size gelen her iyilik Allah tan her kötülük elinizden ( nefsinizden vs). misali dünyayı yaşanmaz bir hale getirip sonrada düzeltmek yerine herşeyi altüst edip sonunun nasıl olacağını görmek , artık herkes karamsar , herkes 3.dünya savaşının çıkacağına kendini inandırmış ve o yola doğru çalışıyor ve gidiyor. Kimse iyilik güzellik adına bir hizmette bulunmuyor. Artık herkes helede bir davası ideali inancı olmayanlar bir an evvel savaş çıksada ne olacaksa olsun diye beklenti içindeler. Oysa müslümanca Allah cc var gam yok diyen yok. Herşeyin ve hüküm sahibi Allah cc ne çabukta unuttuk. Ülkede birilerinin tuzu kuru onlar için bir sıkıntı yok onların değirmeni dönüyor , dolar borcu olanlar için karanlık günler , vatan hainleri içinse zaten sıkıntı yok onlar her devrin adamı , olan garib anadolu insanına olacak çünkü vergi askerlik fedakarlık hep bizden beklenir. Her halt yenir faturası halka kesilir. Birileri hala tembel tembel oturup kurtarıcı mehdi beklemede , anlayacağınız herkes bir telden çalıyor , Geleceğide en iyisinide Allah cc bilir. Ama şuanki toplumun haline bakarakta iyi durumda olduğumuz söylenemez. Herkes karanlığa küfretmek yerine bir mum yaksa ortalık aydınlanır. Kurtarıcı bekleyeceğinize harekete geçin herşey seninle başlar. Herkes bir işin ucundan tutsa toplum kendiliğinden toparlanır. Boşuna kurtarıcı bekleyerek vaktinizi boşa geçirmeyin , çalışın yarın bir gün mehdi gerçekten geldiğinde acaba ona kesin bir şekilde inancakmısınız. Sana deseki dünya malı çoluk çocuğu bırak cihada gideceğiz dese kaç kişi rahatını bozar aceba ? , akıllı olalım ve önce kendimizi sonra ailemizi sonrada çevremizi düzeltmeye çalışalım. selametle
 • BizBiz5 ay önce
  S.s.aleykum. sayin hocam Dolarin ve diger paralarinda SIFIR OLDUGUGU OGUN ICIN NE YAPMALI ?INSANSAN LAR ELINDE NE TUTMALI?..Bakin 2012 21 Aralik da maya takvimine inanan insanlar ellerindeki ev araba ne vaesa satmislar dagitmislar.beklenen olmayinca fakir dusmusler ahmak duruma dusmusler.Muslumanlara hangi yolu ve tedbiri almalarini tavsiye edersiniz acikca yazarsaniz.tesekkurler. saygilarimla...
 • Veli Veli 5 ay önce
  Süleyman cıların öğrenci yurdunda bir hayırsız çocuk diğer masum çocuğu arkadan yumruklayarak daha sonrada ayağı elektrik süpürgesinin kordonuna dolanarak ölmüş,,, işte size günümüzün kerbela hadisesi... Ve süleymancılar cemaati bunu inkar ve yalan söyledi....
 • sarıoğlusarıoğlu5 ay önce
  hocam budünyada zevklerin zirvesinde olan parası olan bir gecede asgari ücretlinin bir yıllık maaşını harcayan dünyaya hiç ölmeyecekmiş gibi sarılanlar korksun onlara şehadeti sunsalar bu ihtişamı bırakıpta şehit olmak bile istemezler son zamanlarda muhafazakar olarak tanıdığımız insanlarda bu kervana katıldı akparti sayesinde zenginleştikçe dünyaya daha çok meyletmeye başladılar kendilerine göre fetvada buluyorlar hocam ölüm var inşeAllah cc ben ölmeden bu savaş çıkar Allah cc şehadete erenlerin içerisine benimde girmemi nasip eder gafillerden olmayız inş.
 • TayyibTayyib5 ay önce
  Müslüman dünya mehdi ve mesih meselesinde TRAVMA yaşamadan hakikat olanla yüzleşşe uygun bir lisanla temiz insanlarla.
 • BİR KULBİR KUL5 ay önce
  Faize koymadan para birikmiyor mu? Zekatini sadakani ver,illaki biriktireyim baskasindan bana ne, diyorsan altin alabilirsin mesela.
 • hamidohamido5 ay önce
  Küresel eşkıyaAbd ninipini elinde tutan , veya beyin komitesini kontrol ü altına almış bu beni IsrailLanetlileri , Armegedon savaşı vuku bulana kadardünyayıençokda ortadoğuyu karıştırmayadevam edecektir. $ tuzağı da $ ile ekonomilere darbe vurmak da bunların tasarımıdır.Çare ne ?Çareönce devlet sonra da millet $ dan imtina etmelidir. Busaaten sonra da dolar üzerinden kazananlar farkındadır veya değildir vatan hainliği yapmaktadır.
 • RmznRmzn5 ay önce
  Pkklı hasan cemal ülke krizde olabilir
 • MemoMemo5 ay önce
  Eğer yerli ve milli olarak birikimini TL olarak bankaya koyarsan faiz alırsın ve bu büyük bir günah dinimizde. Ama yastık altı DOLAR tutarsan evinde dinen CAİZ. Vatan mı, Din mi? Buyrun size basit bir ikilem...
 • selamselam5 ay önce
  Zulm ile abad olunmaz Allahtan baska güvencemiz yoktur insallah rabbim iyilikle muamele eder münafik şeytanlaşmis insanlardan bizleri korur.amin.
 • Ahmet HassanAhmet Hassan5 ay önce
  Kopmuşum,.Kötücülük içimi kemiriyor..Aslında bu duyguyu içime sokup kemirmesine neden olan hataları ben yapmıştım.Ama artık onu kontrol edemiyorum. Halisünasyonlar,..vehimler ile beslenen korkumu, kaygılarımı başkaların da yansıtarak ,onları da kaygılandırmak ve bu sayede hem korku,kaygı yükünü paylaştırıp azaltmak istiyor, bir yandan da korkuma ortak edeceğim kitleleri ne kadar çoğaltır isem daha çok korku esiri olmuş kitleler ile herkesi kokutur kontrol ederime inanaıyorum.. Çünkü bu alemde işin raconu akıl değil duygu ile kontroldür.İkide birde dil ,yazı,görsel metaryelleri ile geçmişin kötü fragmanını güncelleyeceksin..Sıklıkla tekrarlanan kötücül imajlar hem seni kişisel transa sokuyor hem de kontrolden çıkma riski olan bağımlı kitlelerin kontrolünü aktivite ediyor....Bu kitleler tembihle korkutulmuş çocuklar gibidirler.Kanı ve inanaçları hap gibi yutturulmuştur.Tanımadığın kişiden şeker de verse alma. Seni sevmelerine izin verme.Sakın gazoz içme Nuri seni öper.İnanama usturuplu ve çok makul kılıklı sözlere,yazdıklarınainanma yalandırdiye şartlandırılmış, reflekse sokulmuşlardır...Bu nedenleçok iyi bildiği kitlesine/seçmenine Damat Bakan" Bizim seçmene uzaya 4 şeritli otoyol yapacağız desen , inanırlar" sözü ilehakaret ve aşağıla tanımlamasını,sanki her söylenene inanan tipin ,bu sözle kendini çok değerli tipmiş ve taktir edildiklerini sanıp,sevildiğine yorarlar..Ne kadar hata ve kusurun olursa olsun taraftarının, bunu görse de ses çıkarmayan bu tipoloji,gördüğünü kendi kitlesi dışında başkası ifade etmesi halinde saldırganlaşıp,hatalı olanı ,tevil edip,doğruya yorar ve savunmaya geçer...Sayın Dilipak bey!bu duygu tesirinde uzun yıllar bende yaşadım.Dünyayı duygular ile anlamlandırıp,buna göre tanımlamak duygusu çok basit ve rahatlatıcıdır..Meşakkati azdır..Farklıbakış ve fikirleri öğrenmenin,düşünmenin,analiz etmenin o insanı ezen,yoran çilesi yoktur..Bu nedenle ifade edebiliyorum,bu duyguları..8yıla yakın 1993 ..2001 yılları arasında Akit abonesi okur biri olarak çok iyi tanırım.Bu camiayı ve mantalitesini çok iyi bilirim..Bu duyguları tanırım elimiz ve dilimiz ile bozduğumuz şeylerin gelecekte bize yaşatacakları kötülüğün korkusu....Allah hepimize şifa versin. İslah etsin...
 • HaticeHatice5 ay önce
  Butun bu soyledikleriniz biran once olsada dolarcilar hatta dovizciler bir an once tepetaklak olsalar da dovizin indisi ciktisindan bir an once kurtulsak bir zamanlar turkiye bir gecede cahil kalmisya insallah dovizde bir gecede ortadan kalkar turkiyede bir gecede o unutturulan osmanlicayi sabah kalktigimizda tekrar okuyor yaziyor ve konusuyor olur bu kaba bol kufurlu turkceden kurtuluruz
 • birolbirol5 ay önce
  Hepsi komplo teorisi, gerçekliğe dair somut bir şey yok.Kapitalizm altın çağını yaşıyor, sen diyorsun çöküyor.Müslümanlar kapitalizmin kendi kendine çökmesini beklemek yerine,kendilerini her anlamda,dönüştürüp güçlenmek zorunda.

Günün Özeti