“Bildiğimi bilseydiniz!...”

26 Şubat 2019 Salı

Resulullah’tan böyle bir “hadis” rivayet edilir: “Eğer bildiğimi bilseydiniz; çok ağlar, az gülerdiniz”.

Ben buradaki ağlamanın saç-baş yolarak, bağıra çağıra ağlamak olmadığını düşünüyorum: Hüzünlü, buruk bir tebessümle gözyaşı dökmenin kahkahalarla gülmekten çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum. Hem de “Çile” yüklü bir hayata, acılara rağmen!

Ben bütün olumsuzluklara rağmen umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini düşünüyorum. Umudumuz, her zaman korkularımıza galib gelmeli. Çileyi keyfe tercih etmeliyiz. Ben çileli bir yolculuğun sonunda acı çeken insanlara yarım etmenin, onların acılarını dindirmenin, onların yüzündeki hafif bir tebessümün bile en keyifli anlardan çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum.

Dünya hayatı bizim için bir “oyun” ya da “eğlence” yeri değil. Hiç oynamayacak, eğlenmeyecek değiliz, ama hayatımızın anlamı bu değil bizim için.

Bizim geleneğimizde “kahkaha” kalbi öldürür. “Keder” de öyle. Aslolan “Korku” ile “umut” (havf ile reca) arasında bir yerde durmaktır. Sabırlı olmak, şükretmek, direnmek! Değil mi ki, bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var. Değil mi ki, bizim bir kaderimiz, rızkımız ve ecelimiz var. Ve bu hayat bizim için bir imtihandır! Değil mi ki, yolun sonunda mahzun olmayacağız. O zaman başımızı göklere yükseltip, bize ilahlık taslayanlara, “Tapmam sizin taptıklarınıza, siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Benim İlahım ve Rabbim Allah’tır. Sizin dininiz size, benim dinim bana” diyelim.

Bugün öyle bir hayata çattık ki, “hayata kurmuş pusu”. Ve “Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek”, sormak gerek “Siz hayat süren leşler, sizi kim diriltecek!”

Ağzımızın tadını kaçıran ölümü sıkça anacaktık” ama reklam metin yazanları bize paketlenmiş ölümü sunarken, güleç bir yüzle “Bağlan hayata” diyor. Fondaki afişte “bu hayat senin” diyor. Bir çamaşır makinası reklamı dönüyor bu günlerde baba oğlunun elbisesini yıkıyor, kurutuyor, giydirip okula gönderiyor. Öyle ya artık “cinsiyet ayrımcılığı” yoktu değil mi! Hem zaten o erkek görünümlü ki, o oğlanın annesi de olabilir. Cinsiyet değiştirmiştir. Ne de olsa o bedenen kendinin. İster piercing takar, ister dövme yaptırır.

Şu günlerde beynelmilel bir vicdan hareketinin başlattığı bir “Hılful Fudul / Erdemliler Hareketi” var. İlk kanın döküldüğü Bilad-ı Şam’da dökülen kana dikkat çekmek istiyor. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılara reva görülen zulme karşı insanlık vicdanını harekete geçirmek için bir hareket başlatıldı. Artık “Karanlığa küfretmekten öte” bir şeyler yapmak gerekiyor. “Kalkıp bir mum yakmak” gerekiyor. Karanlık aydınlığın yokluğudur.

Tek başına Esed’i ya da rejimini hedef almak bana çok gerçekçi gelmiyor. Esed’i o ülke halkının başına bela eden İngilizler ve Fransızlar değil mi? Bugünkü rejimin arkasında ABD ve Rusya yok mu?

Peki, Batılılar yanlış yapıyor. ABD oraya gelirken DAEŞ’i bahane etti değil mi? DAEŞ’e hayat veren zihniyet “Suudi”lerin ve “Şeyh ailesi”nin İngiliz ifsad hareketi Vehhabi zihniyeti değil mi? Onun da arkasında İslam dünyasını birbirine düşürmek isteyen ve böylece kendine hayat alanı oluşturma çabasındaki Siyonist akıl var. Bu aklın arkasında da şeytan var.

Arkadaşlar, şeytanın varlığı bizim günah işlememizin gerekçesi ve bahanesi olamaz. “Hak geldi, batıl zail oldu” diyeceğiz biz. Bize emir bu. Allah böyle demiyor, bizim böyle dememizi istiyor. “Karanlık aydınlığın yokluğudur. Işık geldiğinde karanlık yok olur. Karanlık aydınlığın yokluğudur.”

Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak, mazlumlara yardım etmek ister”. Haydin o zaman. Allah’ın bizden istediğini biz Allah’tan isteyerek dua etmiş olmayız. Sahi, “dualarımız olmasaydı biz ne işe yarardık ki!

Tamam, Suudiler kötü. Peki, İran ne yapıyor? “Husi”ler nereden çıktı? Esed’e arka çıkan Lübnan Şia’sından bazı kişilerin ARAMCO beslemesi, Suudi petrolünün zekât fonu tarafından desteklenen Vehhabi teröristlerden ne farkı var. Kaşıkçı örneği ortada. Sisi’nin yaptıkları da. Esed ya da Sisi, bunlar zihniyet ikizleridir. Kimliklerinde İsrail, Mısır ya da Irak bayrağı olmasının fazla bir anlamı yok. DAEŞ, Irak ve Suriye’de ne yapıyorsa, Husiler Yemen’de aynı şeyi yapıyor. Lübnan’daki Şii milisler Esed’in zulmüne destek vererek Esed’le suç ortağı olmuş olmuyorlar mı? Bu durumda biz ötekileri suçlarken, aynı zamanda kendi içimize de bakmalıyız. Ve “Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmekten Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir.

Önce şunu da tesbit edelim; “Bizim zalimlerimiz” bizden değildir. Ve bir yerde zulüm varsa, zalimin ya da mazlumun kim olduğu da önemli değildir. Sonuçta, “haksızlıklar karşısında susanlar dilsiz şeytanlardır.”

Şunu aklımızdan çıkarmayalım, hiçbir zalim ya da hiçbir mazlum, cennete ya da cehenneme yalnız başına girmeyecektir. Bilad-ı Şam ya da Yemen, Myanmar ya da Bangladeş, Çin ya da Somali, ne farkeder ki!

Aslında milyarlarca insanın uyuyan vicdanını uyandırmak, acı çeken yüz milyonların acılarını dindirmekten çok daha önemli. Hatta bu acıların sebebi, zalim diktatörlerin zulmü kadar, bu vicdanı uykuda milyarlarının gafletinin eseridir. “İçimizdeki beyinsizlerin işleri”ne karşı sessizliğimiz zalimlere cür’et ve cesaret veriyor. Ve bu sessizliğimiz sonunda o ateşin gelip bize dokunmasına sebep oluyor.

Ha! Bu arada; biz bu işe “Vicdan hareketi” diyoruz da, bu iş bizim için sadece bir vicdan hareketi değildir. Dini bir mes’uliyet / sorumluluk ve mecburiyet / zorunluluktur. Din vicdanı reddetmez, ama vicdandan da ibaret değildir. Eylemin kapsamı itibarı ile milletlerarası bir eylem olduğu itibarı ile erdem temelli bir hareket olduğu için, vicdan sahibi olan herkesi kapsaması yönünden “Vicdan hareketi” adını almıştır. Biz bu anlamda, Müslümanlarla müttehid, müellefetil gulub anlayışı ile erdem sahibi insanlar ve mazlumlarla müttefik, Allah’a, resulüne, kitaba ve Müslümanlara düşman olmayan ve zulme alet olmayan herkesle nimet ve külfet dengesine dayalı itilaflar gerçekleştireceğiz.

Hadi o zaman, ne duruyoruz, elimiz, dilimizle harekete geçme zamanıdır. 

Selam ve dua ile. 

NOT: Dünkü yazımda alıntıladığım bazı bölümler, yanlışlıkla, eksik ve kaynak gösterilmeden doğrudan benim görüşlerim gibi yazımda yer almıştır. Düzeltir, özür dilerim.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mahmut hocamahmut hoca2 ay önce
  Sayin hocam tanriyi kiyamete zorlamak tabirini sik kullaniyorsunuz islami degildir acizane hatirlatmak babindan soyluyorum selam dua.
 • AbdülkadirAbdülkadir3 ay önce
  Resulullah’tan böyle bir “hadis” rivayet edilir: “Eğer bildiğimi bilseydiniz; çok ağlar, az gülerdiniz. Bu hadis uydurma hadistir.Çünkü Resulullah Muhammedin Kur'anın dışında bildiği farklı bir şey yoktur. Zaten ahkaf süresi 9.ayette Allah Resulullah Muhammede bilmediğini söylettiriyor. De ki ...... bana da size de nasıl muamele edileceğini bilmiyorum.ben ancak bana vahyolunana (Kur'ana) uyuyorum...........Allah yine bir ayette sen daha önce Kitap nedir iman nedir bilmezdin diyor Resulullah Muhammede.Dolayısıyla resulullahın bizden farklı bildiği tek şey var o da kendisine inen vahiydir.Bunun dışında o da bizim gibidir. Zaten bunu ayetler de belirtmektedir. Tabii anlayabilene.
 • AbdülkadirAbdülkadir3 ay önce
  Resulullah’tan böyle bir “hadis” rivayet edilir: “Eğer bildiğimi bilseydiniz; çok ağlar, az gülerdiniz. Bu hadis uydurma hadistir.Çünkü Resulullah Muhammedin Kur'anın dışında bildiği farklı bir şey yoktur. Zaten ahkaf süresi 9.ayette Allah Resulullah Muhammede bilmediğini söylettiriyor. De ki ...... bana da size de nasıl muamele edileceğini bilmiyorum.ben ancak bana vahyolunana (Kur'ana) uyuyorum...........Allah yine bir ayette sen daha önce Kitap nedir iman nedir bilmezdin diyor Resulullah Muhammede.Dolayısıyla resulullahın bizden farklı bildiği tek şey var o da kendisine inen vahiydir.Bunun dışında o da bizim gibidir. Zaten bunu ayetler de belirtmektedir. Tabii anlayabilene.
 • Dadaş 25Dadaş 253 ay önce
  Hocam yerinde biryazı olmuş.Allah razı olsun. Günümüzde aynı olaylar vuku buluyor. Bir insan olarak gördüğüm duyduğum hikâyeler fani dünyada beni oldukça rahatsız ediyor. Ülkemizde uygulanan faiz, zina ve haksız olduğu halde güçlüdenyana olmahaksızlık aşmış başını gidiyor. Mevla gerçek manada inan tüm insanların hakkını kendi hakkı gibi görenleden eylesin. Selam dua ile.Erbakan hocamıza Rabbimiz rahmet eylesin.
 • OKUYORAOKUYORA3 ay önce
  şimdi geriye gidelim allahu teala ibrahim asa ileri yaşında oğullar veriyor belki hacer için mesele yok ama sare seküler dünyanın kanunları içinde anne olabilme özelliğine sahip değil ama oluyor ibrahim as hem kendisi hem oğlu ismail için allaha gönülden bağlı soy istiyor o soy iki koldan geliyor birinin içinden meryem birinin içinden muhammed mustafa hatice ebu talip eşi fatıma bin esed çıkıyor
 • MirayMiray3 ay önce
  Ey Allah'ın kulları bırakalım diğer 72 fırkayı tek olan ehli sünnet rasulün sünnetine sarılalım diğerleri faydasız ümmet bir tek ehli sünnete bağlı kalmadığından dağılmış tüm dünya,müslümanlarrasül ne diyor ahırzamanda ümmetim 73 fırkaya ayrılacak onlardan biri kurtuluşa erecek oda ehli sünnet yoludur,gençlerimize ehli sünneti Kuran'ı sahih hadisleri öğretelim dinimiz İslamı iyi anlatalım yoksa nesiller iyice bozulup gidecek Allah muhafaza...
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Sn. Dilipak “haksızlıklar karşısında susanlar dilsiz şeytanlardır.” diyorsunuz, katılıyorum.Bende Allah rızasi icin zikretmekte, hatırlatmakta şunda yarar görüyorum: Din Alimi Alpaslan Kuytul Hoca 1 yıldır tecrit şeklinde tek başına hapiste. Yatmayanlar bilemez, bu tarz bir hapis mahkuma çok ağır olup, olumsuz psikolojik baskı yapar. Alpaslan Kuytul Hoca açıklamalarının hepsi Kuràn ve Tebligatı üzerine yüzde yüz ehli sünnet açıklamalardır. iftira yüzünden iceri alındıgıkanısındayım. Hicbir acıklamasında halkı isyana teşvik, kan dökme veya herhangi bir siyasi ve ekonomik kuruluşa yönlendiren bir emareyi görmedim ve duymadım. Kuytul Hoca gibi Ehli Sünnet alimlerin mahkemelerinin bi önce inşaallah olumlu neticelendirilmesi İnancımız gereği temennim ve Hakkın yoludur. Alpaslan Kuytul hocanın videolarını izledim, açıklamalarının hepsi Kuràn ve Tebligatı üzerine yüzde yüz ehli sünnet açıklamalar. Hükümeti karşı bazı eleştirilerinde dahi halkı isyana teşvik, kan dökme veya herhangi bir siyasi ve ekonomik kuruluşa yönlendiren bir emareyi görmedim ve duymadım Kuytul Hoca gibi Ehli Sünnet alimlerin mahkemelerininde bi önce inşaallah neticelendirilesi İnancımız gereği ve Hakkın yolu değilmidir!
 • nostaljinostalji3 ay önce
  Tarih boyu Amerikan-İngiliz ve siyonistemperyalizmine çalışmayan 1 tane islamcı ülke,lider,diktatör ,yönetici gösterebilir misiniz? Gerisi hikaye.Cihadmış, şeriatmış,Halifelikmiş, İslam birliğiymiş,geçin bunları beyler.Uygulanması imkansız şeyler bunlar Büyüklere masal bunlar.Tüm Müslümanlar. emperyalistinizin vermediği2 maymunu bir kafese sokamaz.Oysa Emperyalistler isterse Müslümanlar 2 deveyi iğne deliğinden geçirmek için yıllar boyu uğraşır ,didinir ve nesillerce hayatları kaybolur,boş hayatlar yaşarlar. Tabii işbirlikçisiGercek islam düşmanı Kralları veprensleri ve İslamcı diktatörleri hariç.hariç.
 • OkuyucuOkuyucu3 ay önce
  Siz islam dünyasını birbirine düşüren düşürmekten de öte kırdıran siyonist akıldan bahsetmişisiniz.Ben. de müslümanlar olarak bizlerin önceledigimiz hayal ettiğimiz üstadın akıl tanımını hatirlatmak istedim : "akıl akıl olsaydı adı gönül olurdu /gönül gönlü bulsaydı bozkırlar gül olurdu" Bulunduğumuz mekanları gül bahçelerine çevirmek dileğiyle...
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  bahsettiğin mukaddes savaşı yürütenlerin allahın birtek ol emriyle kimseye ihtiyaç duymadan sebepsiz vasıtasız türkiyenin selametini sağlama güç ve imkanı varken onlara vatan millet sevgisi vererek türkiyeye indireceği emniyet ve selamet için onları kullanmış olmasını allahın kendilerine izzeti ikramı bilip şükreden kul olmaları gerekir allaha minneti olanın yolsuzluk ve hırsızlık karşısında yüreği titrer eli varmaz olur allaha emanet ol
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  malkoç cevap hayır meşru kılmaz yerlerin ve göklerin koruması allaha aittir allah mülkünde korumayı dilediği her yeri hiç sebepsiz vasıtasız koruyabilir hepimiz can mal namus ve din emniyetimizi ve selametimizi gerçekte allaha borçluyoz allahın şanındandır rahmetini kulları eli ile açmak onlara görev ve vazifeler vererek rahmetini onları eliyle kullarına ulaştırarak gerçekte o aciz zavallı varlıkları yüce zatıyla şereflendirmiştir onları anlamlandırmıştır yoksa mukaddes savaş için onlara asla muhtaç olmamıştır
 • MalkoçMalkoç3 ay önce
  Trumpın museviasıllı damadıyarın TÜRKİYEDE....Türkiyeyi KIRKLAMAKlazım..... BASTIĞI YERDE OT BİTMEZ.....
 • MalkoçMalkoç3 ay önce
  Yöneticilerimizin iç ve dış düşmanlarakarşıverdiğimukaddes savaş,BİRİLERİNİNHIRSIZLIKVE YOLSUZLUK YAPMASINI MEŞRU , MÜBAH KILARMI... Cevabını bilen varsa lütfen...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Inınınnnnnn.... HuzurlarınızdaALİ BABACAN...... DAVOSGEDİKLİSİ , İNG. KRALİÇESİNİNMANEVİOĞLU..... GONG ÇALDI,SAHNESENİN DEDİLER.... GİRİŞTEABDULLAHGÜLLEBERABER, SONRA TEK BAŞINA UZUN YILLARKULLANMA AMAÇLI SENARYO.... TABUTASON ÇİVİ, BABACANLA.... ALLAHIN İZNİYLETÜRK MİLLETİNİNDE BİR HESABIVAR....
 • MEMED fesih yazıcı MEMED fesih yazıcı 3 ay önce
  TEORIDE HERKES ADELETLIYIM DIYOR PIRATIGE GELICE MASON YASALARINI UYGULIYORUZ BUGUN ISLAM ULKESINDEYIS AMA UYGULAMALARIMIZ MASON HAÇLI KADIN ERKEK MECLISDE KOMINA L YAŞAM TARZIDIR MECLISIMIZ
 • Ayhan Tarhancı Ayhan Tarhancı 3 ay önce
  Abdurrahman bey yazılarınız sıradanlaştı eski ağırlığı kalmadı artık ya da bana öyle geliyor,komplo teorisyenlerinin yazılarını çağrıştırıyor,lütfen güncelleyin kendinizi.
 • Necati Karacaoğlu Necati Karacaoğlu 3 ay önce
  Merhaba kardeşim bugün dünyanın bu kadar kaos ortamı içinde olması aslında zülmün son çıpınışının işareti dir Fari KAİNAT EFENDİMİZ Böyle cahaletin ve zülmün zirvede olduğu bir zamanda göndeilmemişydi ❤️Necati Karacaoğlu
 • Ali baba,dan,,,MISAFIREAli baba,dan,,,MISAFIRE3 ay önce
  Misafir seni ve dûsûncelerini özliyecegiz, sen gitsende dûsuncelerini referens alacagiz
 • Ömer LütfiÖmer Lütfi3 ay önce
  Halep'in rejim güçleri ve Rus jetleri tarafından yerle bir edildiği günleri hatırlıyor musun dostum. Genelimiz var mı yok mu yazar mısın
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Sümeyra Akkilic rumuzlu kardesim: yorumlarima deger verip okudugunuz icin cok tesekkür ediyorum. Malesef dünya halklarive millietimiz son iki yüzyildir asr-i zilleti yasamaktayiz. Zira Sehit kanlari ile sulanmis aziz topraklarimiz malesef Tanzimat dömneminden buyana bu sapkin ideolojilerin vizyonlarini gerceklestirmek istiyen misyonerler tarafindan yönetilmis ve yönetilmektedir. Peygamber efendimiz hadislerine dayanarak “siz benim bildigimizi bilseydiniz” diyerek ahir zamanin zilletini isaret etmistir Zira insanlarin batil a yönelecegini ve AllaH c.c. beliredigi ölcülerin disina cikarak sapkinligin ve bozgunculugun yayginlasacaginin ve bunlarin sonucunda karanlik bir cagin kapilarinin acilacaginin ve iblisin dünyamiz ve insanlik üzerinde hakimiyet kuracaginin delalettir.Fakat biz müminler hic bir zaman yese yada ümidsizligie kapilmadik, zira biz ahiretimize iman etmis müminleriz. Allah c.c. bizleri kaderimizde zalim ve zulüm ler ile batil ileimtihan edecektir. Bunu Allah in bize karsi imtihani olarak algilamaliyiz. Bizim üstümüze düsen görev tekrar Allah in ipine sarilip Allah in ölcüleri dogrultusunda ve inancimiz dogrultusunda hakkin adaletini tekrar tesis edip bozguncu düzene dur demektir.Biz inanlar sirtimizi masonik ideolojiyi temsil eden bir gurup siyonist hanedanlarin 17. Yüzyilda kurmus oldugu liberalizm odakli Allah düsmani emperyalist düzene yaslayanlardan olmammaliyiz. Biz devletimizi bu masonik siyonitlerin kurmus oldugu emperyalist düzenin gölgesinde cadir kuran sefil ebu cehillerin pesinde yürüyen gafillerden de olmamaliyiz, hatta gelecek nesillerimizi ekonomik, siyasi, ahlaki vesayeti altina almis olan ve bizlere kendi rüyalarini bizim vizyonlarimis gibi anlatip halki aldatan modern cagin ebu sufyanlarin dan da beri olmaliyiz. Biz bizi Allah ile aldatip iblisin düzenini ayakta tutan ve iblisin tanzimatlarini ve inkilapkarini ve reformlarini memleketimizde uygulayan teslimiyetci zihniyetlerden de beri olmaliyiz. Bizim hidayete kovusup altin cagimiz i yasaybilmemiz icin tekrar Allah in ipine sarilip yaradilis gayemiz degrultusunda hayatimizi sekilendirmemiz ile gerceklesebilir.
 • misafirmisafir3 ay önce
  "hadis" mi dediniz.. Bana müsaade..Allahaismarladik!-...
 • Mahmut karadumanMahmut karaduman3 ay önce
  Abdurrahman dilipak ağabeyimiz bizim içimizden geçen duygu ve düşünceleri kendi köşesinde dile getirmektedir. Bundan dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyuruz. Selam ve dua ile...
 • Mehmet Mehmet 3 ay önce
  Her şeyi biliyoruz dilipak.Hepimizi toplasak bir Ömer etmeyiz.Makam,para,lüks yasam bizi ne hale getirdi.Omerler,Aliler mısırda idam edildi biz bir satır bile yazmadık.Araplar kimin ümmeti veya kimin torunları,şeyhler tarikatlar neden sessiz.Arap baharı, bop ve basiretsiz liderler bizi.ne hale getirdi. Hanı bir vücudun azaları hobiydik.Hani yürü mursi arkandayız diye gaz veriyorduk.O yedi gencin haykırışını izlediniz mi.Biz önerler aliler gibi olmadan siyaset yaparak cennete mi girecegiz
 • ErdemErdem3 ay önce
  Bay yazar usta.akp nin iyiliklerini yiyip bitiren yasalar uygulamalar var oldukça belalar musibetler yağmur gibi gelir dost gorunenler bile hançer vurur..feminist ve sapık faaliyetler devlet ve hükümet tarafından uygulandikca aileler ve yeni nesil dejenere edildikten mal rejimi evden uzaklaştırma kadının nafaka zulmüartı mahkemeler erkekler alemine tazminat ve ne kadar zulüm varsa uygulamalar zulüm arttıkça hem ak parti hem İslamiyet çok zarar görür
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 ay önce
  SALİH NECMİ ASRI SAADET DÖNEMİNİ KÖTÜLEMEYE PEK MERAKLI.OKUYUP OKUYUP MÜSLÜMANA SALDIRMAK İÇİN MALZEME TOPLAMAYA PEK MERAKLI.,MÜSLÜMANLARI ESKİDEN BERİ BİRBİRLERİ İLE DİDİŞEN İNSANLAR OLARAK GÖSTERMEYE NE HAKKINIZ VAR?ALLAH(CC)'TAN KORKUN DA BİRAZ EDEP İLE KONUŞUN.BU MİLLET SİZLERİ VE BESLENDİĞİNİZ MECRALARI ÇOK İYİ BİLİYOR.
 • RabiaRabia3 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim13Allah'tan gelen gerçekleri örtbas edenler, peygamberlerine dediler ki: “Ya sizi yurdumuzdan çıkarırız, yahut da bizim dinimize dönersiniz!” Bunun üzerine Rableri elçilerine: “Var oluş gayesi dışına çıkanları, mutlaka helak edeceğiz” diye vahyetti.14Ve onlar yok olup gittikten sonra, yeryüzüne elbette sizi yerleştireceğiz. Bu mükafatım, huzurumda durmakta saygı ve sakınma gösteren ve tehdidime uğramaktan korkanlar içindir.15Peygamberler yardım ve zafer dilediler, inatçı ve zorbalar yok olup gittiler.ibrahim süresi.elhamdulillah.Sayin Dilipak sizin araciliginizla.cumhurbaskanimizin doğum gününu kutlarız.sayilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • MustafaMustafa3 ay önce
  bu yazıyı yazan A. dilipak yılda iki kez uyariliyorsun, peki bu yazıyınin neresinden kakiyorsun . O zaman başımızı göklere yükseltip, bize ilahlık taslayanlara, “Tapmam sizin taptıklarınıza, siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Benim İlahım ve Rabbim Allah’tır. Sizin dininiz size, benim dinim bana” diyelim.
 • Mertürk Mertürk 3 ay önce
  Türkiye ,diğer müslüman ülkelerden farklı olarak , bağımsız bir politika izleyerek ,müslüman ülkelere liderlik edebilirdik. Fakat , son on beş yılda küresel para fonlarından aşırı derecede borçlanarak bu şansnı yitirdi. Alınan dış borçlar ölü yatırım dediğimiz emlak konut ve inşaat işlerine yatırılarak betona gömüldüğü için bu borçları ödeme kabiliyetimiz böyük ölçüde azaldı. Borçları çevirmek için küresel para fonlarına mahkum kalmaya devam edeceğiz . Borç alan emir de alır demiş atalarımız. Bu durumda nasıl bağımsız birdış politika izleyebilirsiniz. Allah aklını doğru kullanmayı nasip etsin.
 • Mertürk Mertürk 3 ay önce
  Türkiye ,diğer müslüman ülkelerden farklı olarak , bağımsız bir politika izleyerek ,müslüman ülkelere liderlik edebilirdik. Fakat , son on beş yılda küresel para fonlarından aşırı derecede borçlanarak bu şansnı yitirdi. Alınan dış borçlar ölü yatırım dediğimiz emlak konut ve inşaat işlerine yatırılarak betona gömüldüğü için bu borçları ödeme kabiliyetimiz böyük ölçüde azaldı. Borçları çevirmek için küresel para fonlarına mahkum kalmaya devam edeceğiz . Borç alan emir de alır demiş atalarımız. Bu durumda nasıl bağımsız birdış politika izleyebilirsiniz. Allah aklını doğru kullanmayı nasip etsin.
 • AsafhanAsafhan3 ay önce
  Selamun aleyküm hocam Allah sizden razı olsunRabbim ilmi isteyene zenginliği ise istediğime veririm vaadi üzere kanaatimce buradaki zenginlik irfan Mana kapısı bir olsada her insan ayrı bir anahtar ve her anahtar aynı kapıyı açsada sizi farklı mana iklimine götürecektir Bu ülkede ilmi irfandan ayırdılar irfan sahiplerini ele geçiremeyen şeytanın varisleri onları kendi sistemlerini deşifreedecek olmalarından dolayı sistemin dışına ittiler hiç bir kademede yer almalarına izin vermedilerŞimdi dediğiniz gibi Hak katından davet var biz kullarına fakat devletimiz referansları yeterli görmüyor olacak ki her hangi bir istişare dahi talepleri olmuyor buda insanda sırları ifşa etmekte sakıncalar oluşturuyorGeldiğimiz noktada menfaatler çatışmasına maruz kalmakta olduğumuz apaçık ortadaDevletin ali menfaatlerine milletin milli menfaatlerine bireysel menfaatlerimizi tercih eder bir toplum oldukGayrısız herkes kendi menfaati için en az bir yanlışa göz yumsa 50 milyon yanlış olur varın gerisini siz düşününBurada devletin ali menfaatleri milletin milli menfaatleri ile kişisel menfaatleri bir kılacak sistemler oluşturmamızın elzem olduğu ortaya çıkmaktadırRabbim yar ve yardımcımız olsun. Selam ve dua ile...
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Ulul Emirsiz liderlik birliktelik olmadı olmayacak, her geçen günde vefat edenler kayetmiş olacaklar. Allah subhanehu ve teâlâ nın hükümlerini yer yüzüne hakim kılmaya çalışmadan olmuş olanlar hep kaybetmiş tır.
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Kur'an'da ki tevhid de tagutu red şirk ten beri olmadan Müslümanım diyenler asla birlik olamayacak.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem3 ay önce
  Hocam doğru yazıyorsun ama...Peygamber S.S.A.Efendimizden sonra Müslümanlar çok az mutlu olmuşlardır.Daha 4 halife zamanında Hz.Ömer , Hz.Osman , Hz.Ali şehit edilmemişler mi?Hz.Ayşe ile Hz.Muaviye savaşmamışlar mı?Hz.Hüseyin ve Hz.hasan şehit edilmemişler mi?Biz bugün birlikten nasıl bahsedeceğiz.Peygamber Efendimizi görenler o devirde yaşayanlar bile kendi aralarında anlaşamamışlar , biz birbirimize düşürmek isteyen varkenve okumayan dinlemeyen düşünmeyen bizler varken nasıl olacak bu iş.Allah'a güvenelim diyorsanız ama viz düzelmedikçe Allah'ın yardım etmeyeceğini dinle ilgilenen herkes söylüyor.saygılarımla.
 • NİHALNİHAL3 ay önce
  Bu konuyu sevdim CHP liler kaçtı oh nede güzel oldu.Hadisleri çok seviyorum.Keşke ezberleyebilseydim güzel her sözü öğüdü severim.Kah kendimi Süleymanın Özdeyişlerinde bulurum sonra Davudun Mezmurlarını okurum derken Hz.İsanın sözlerine kulak veririm ve sonraHz Muhammedin yaşamından kendime payeler ararım.
 • Biz Biz 3 ay önce
  S.ALEYKUM. sayın hocam.ÜmmetinAllah cc.dan korkmama MAL mülk faiz fuhuş çıkar menfaat ahlak hırsızlık e.anete hıyanet adalet münafıklık dan ölümdenkorkmama ver ver şapur şupur yarabbi şükür. Hastaligindan kurtulmalıyız...
 • muhlis yasinmuhlis yasin3 ay önce
  Cok guzel ve uzerinde tefekur edilmesi gereken bir konu,eline ssglik hocam...
 • MehmetMehmet3 ay önce
  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından başta İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunu adaylar için gerçekleştirilen KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınav sonuçları 29 Ağustos 2018 tarihinde açıklandı. Aradan 6 aylık bir zaman dilimi geçmesine ve diğer tüm mezun gruplarına ihtiyaç duydukları unvan ve sayılarda kadro müjdeleri verilmesine rağmen İİBF mezunları için henüz emeklerinin karşılığını alabilecekleri ciddi bir ilan gelmedi. lütfen bu konuyuda gündeme getirin
 • KASVAAKASVAA3 ay önce
  Aynen hocam. Mazluma ve zalime dini sorulmaz. Biz Çanakkale'deki gibi içimizdeki içki içeninde, tarikat şeyhininde aynı amaç etrafında toplanması lazım. Şimdi bizi sağcı solcu vs. diye bölmüşler. Bir diğerini kendimizden görmüyoruz ve dışarıdaki düşman gibi telakki ediyoruz. Farklı sendika yada cemaatten olmak bütünün güzelliği gösteren renk cümbüşü iken şimdi siyah beyaz olduk ve biz beyazız diğeri siyah.
 • Malkoç Malkoç 3 ay önce
  Mesele DİN,İMAN, VATAN değil ,ANLAMADIN mı ????..... MeseleBEN.... 14.LOUI gibi.... DEVLETBEN, BENDEDEVLETİMdermiş.... Bütün memalik ve2ve4ayaklısürüleriylebirlikte.... Alayı..
 • SaydemirSaydemir3 ay önce
  Allah razı olsun.Rabbim cümle müminlere hidayet birlik nasip eylesin,önceliği mezhepcilik olanlardan,aklını kiraya verenlerden,fitne fesattan muhafaza buyursun.Amin.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi3 ay önce
  Sayın yazar yanıbaşımızdaki suriyeden Yaşadığı korkunç drama tam manasıyla â hiç bahsetmemişsiniz neden acababir zamanlar bizim eyaletimiz olanSuriye halkı Türkiye halkına çok benzeyen Suriye milyonlarca insanın öldüğü Suriye abd ab rusya İsrail Çin ve bilmem ne kefere liderlerinin her akşam Suriyeli bebelerin kanlarıyla dolu kadehlerini tokuşturup geleceğe diye içtikleri ülkeSuriye kıyamete kadar her makalenizde oradaki dramı yazsanız yine vebalinden kurtulamıyacağımız suriye
 • ibrahimibrahim3 ay önce
  NE DURUYORUZ HAREKE GEÇME ZAMANI DEMİŞ AMA NOT KISMINDA NEFSİNİZE YENİLMİŞSİNİZ Kİ SİZ BÖYLE YAPARSANIZ bizim halimiz nice olur sayın Dilipak
 • Adem EvliyaAdem Evliya3 ay önce
  Nasslara dayanmayan bilgiden, tasavvufa dayanmayan gönülden, fıkha dayanmayan akıldan hayır gelmez!
 • HiraHira3 ay önce
  Dünyada çok zulüm var hem de her yerde. Haksız yere dökülen kanlar, fakirlik, hastalık, kimileri uzaya gitcem der kimileri daha içecek su bulamaz vs. Dünyanın da içine edildi. Toprak zehirlendi dolayısıyla insan da. Hayvanlara modern besi hayvancılığı adında zulmediliyor. Sabah akşam yumurtlatılan tavuklar, hormonla büyütülen ya da içeriği belirsiz yemle büyüyen canlılar, genetiği değiştirilmiş bitkiler.... Arada gülüyoruz ama bu gülme eski zamanların saf katıksız neşesini kapsamıyor. İnsanlar birbirini görünce mutlu olurlardı eskiden şimdi görünce ya kaçıyorlar ya da paradan konuşuyorlar. Ama solyal medyada beğeni takdir çok, gerçek hayatta yok. Ya zaten dünyada bu kadar aç insan varken, ölen bebekler varken, gözü yaşlı anneler varken insan zulme dur demek yerine kapitalizmin verdiği oyuncaklarla (müzik, sinema, futbol, YouTube, face, instagram vs,) gününü gün ederken mutluluğu bırak ruhunun öldüğünü görecek gün be gün. Yediğimiz işlenmiş gıdalar nasıl zevk verseler de kanser ediyorsa dünya düşkünlüğü de ruhları kanser etti. Bir bayram günü yoksul bir çocuğa bayram harçlığı vererek mutlu edemedi cebi dolgun ruhu kanser insanlar. Hemen Bodrum'a, yurtdışına vs. tatile koştular. İyi bir makama gelen kendisine o güne kadar destek olan insanları beğenmedi de ben artık elit oldum dedi. İnsanın bırak yaşamayı sıratı geçinceye kadar ben kurtuldum artık kimseye ihtiyacım yok demeye hakkı yok. Ne olacağını bilemeyiz. İşte günümüzün dünyası ruhsuz, sevgisiz, mutsuz, aceleci, bencil pardon birey.
 • Aslan akbeyAslan akbey3 ay önce
  bizim toplumumuz artık para toplumu olmuş. din islam falan hikaye. millet namazını da kılıyor başını da örtüyor dudaklaını da boyuyor ama peygamberimizin evliliğini sadeliğini falan hiiiiççç örnnek almıyor. toplum bu. cahiller toplumu olduk. tek bildiğimiz gösteriş
 • GİRESİNLİGİRESİNLİ3 ay önce
  Sayın Dilipak.Asıl dolaylı ve doğrudan sebep olup da altında ezildiğin olumsuzluklarla ilgil asıl demek istediklerini itiraf etmek yerine , bol ayet ,hadis veşiirlerle süslediğin yazılar seni rahatlatıp huzura erdirmez.Gerçekleri yalın ve daha cesurca yazmalısın.
 • yunusyunus3 ay önce
  gule gule misafir zaten misafirdin
 • Müdlümanların imtihanı Müdlümanların imtihanı 3 ay önce
  Bu dünyada Müslüman olmak, Müslüman kalmak Ve Müslümanlığı savunmak imtihanların en ağırı oldu.İmtihan da böyle anlamlı demek ki . Dünyanın her noktasında müslümanlaea hayat hakkı tanınmıyor . Her yerde zulüm, ölüm , işkence kol geziyor. Sözde Müslüman ülke liderleri bile müslümanlara hayat hakkı tanımayan zalimlerin hizmetkarı olmuş durumdalar.Ağır geçen müslümanın mükafaatı da inanıyoruz kı çok büyük olacak . " Müslümanlar " Allah'ın yardımı Ne zaman gelecek" noktasına geldi.
 • misafirmisafir3 ay önce
  burayi cüppeliler isgal etmis.. bana Allah'a Ismarladik, size kolay gelsin :))
 • Mehmet AliMehmet Ali3 ay önce
  Herşey yalan, para tek gerçek olmuş hocam artık. Vicdan hareketi falan artık geçti o güzel günler.
 • Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..3 ay önce
  "hadis" mi dediniz? Ben yokum :)
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Müslüman insanlar (yada müslüman olmak isteyip araştıranlar) Türkler/Müslümanlar olarak Türkiyede uygulanan 6284 kanunu ve eylemleri hakkında, eşlere iftira ile yuva yıkan bakanlık, ömür boyu sevgilisiyle nafaka yemek ve devletin bunu desteklemesi, bu zulüme de Adalet isimli parti ve yöneticilerinin bakanlık seviyisinde destekleri ne anlam ifade eder, insanları dinden soğutur, müslüman olacağı varsa da böyle iyi hiç gerek yok der. Eleştiri hakkımız, ak partiye destek vermeye engel değildir. Hak ve batıl savaşında tabiki hak olana yakının tarafındayız.
 • AlperAlper3 ay önce
  Bir sürü zengin oluşturdunuz, h elaldanmı?Ya İslamIn öğretileri?k amudaki israf,fakirlerden alınan dolaylı fahiş vergiler?Hazine garantili dış borç,yüksek faizli vb.?
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  rumeysacığım allah yolunu bahtını açık etsin allaha emanet ol
 • Devrani Devrani 3 ay önce
  Boş lakirti,Apo dede sana şimdiden Allah taksiratini affetsin temennilerin gönderir TOPRAGİN BOL OLSUN DERİM
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 3 ay önce
  Şenay kardeşim,,, benim sorularım çocuk yaşlarımdan itibaren Allah dan gayri kimseye olmadı. Diyorum ki bunca din/İmân sahipleri de bu feraseti göstererek, sorup/sorgulayarak içinde bulunduğumuz pislikte Allah bizi boğmazdı diyorum... Akletmeyi bunun için emrediyor. Sorular bizim için, kendimizi yoklamak/aklımız başımıza gelsin ve kendi nefislerimizi hesaba çekmemiz için gerekiyor... Allâh A sormamız gerekiyor,,, lakin kendimiz ve sorumlu olduğumuz çevremize de bu soruları sordurmamız gerekiyor. Yazılanları tek açıdan değerlerdirmeyin,çok yönlü anlamanız daha iyi yararlı olur.Ferhat bey, siz ve diğer yorumcuların yazdıklarını okuyorum, istifade ediyorum. Teşekkür ederim... Allah hepimize feraset/şuur/irade/gayret gücü ihsan eylesin......
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  KATAR SERMAYESİ diye bişey yokkardeşler,emanettekilergeliyor... Yani anlamanız için apaçık söyleyim, burdan gidenler geri geliyor.... ABD den izinsiztuvalete gidemez EMİR HAZRETLERİ...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 ay önce
  "MEŞHUR SÖZ" DİYE NİTELENEN O KIYMETLİ SÖZÜN SAHİBİ EFENDİMİZ ,PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED MUSTAFA(SAV) DİR.BUNU BELİRTTİKTEN SONRA,BÖLÜCÜLÜĞÜN DANISKASINI YAPAN ,YAKAN YIKAN VE ÖLDÜREN ZİHNİYETİN SAHİPLERİNİN MÜSLÜMANLARI BU FİİLLER İLE SUÇLAMALARINI KABUL ETMENİN MÜMKÜN OLMADIĞINI İFADE ETMEK İSTİYORUM.AYNI YAHUDİ TAKTİĞİ İLE HAREKET EDEN BU ZİHNİYET MENSUPLARI BİRAZCIK AHLAKİ DONANIMA SAHİP OLSALAR BUNU YAPAMAZLAR. ÇÜNKÜ VAR OLACAK MİNİK VİCDANİ BİRİKİM BİLE ONLARI BU TÜR İFTİRA DOLU,YANLIŞ İTHAMLARDAN ALIKOYAR.YOL ÇİFT.BİRİ AYDINLIK VE KURTULUŞ DİĞERİ KARANLIK VE YOK OLUŞ.RABBİM AYDINLIK OLAN VE KURTULUŞUMUZA VESİLE OLACAK OLAN HAK YOLDAN AYIRMASIN İNŞAALLAH.ELİNİZE SAĞLIK,GÜZEL VE UYARICI BİR YAZI OLMUŞ
 • cemcem3 ay önce
  Bütün bu teknolojileriMüslümanlargeliştirecek değil mi. Cübbeliçıkacak TV. da. Bütün bunlar kuranda vardı zaten diyecek.
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  bilmiyorsan araştır öğren diyebilirsiniz doğru benim için bilmek araştırmak ya rabbi bu işin hakikati nedir demektir bazı şeyleri rabbime sormaya utanıyorum utandığım şeyler arasında da kullarının hali geliyor sanki onların gizli şeylerini kurcalıyacakmışım gibi hissediyorum o yüzden dua ederken rahmetini ebedi haram etmediğin kim varsa diye genel ifade kullanıyorum eğer allahu teala benim talebim olmadan kulları hakkında bana ilim lutfederse verdiği ilim oranında bilgi sahibi oluyorum allaha emanet olun
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE3 ay önce
  Höd dedin mi ödü kopanlara anladıkları dilden söylemek gerek. batı yüzyıllardır insancıkları bu şekilde katlediyor. batı çoktan battı da biz payanda olup duruyoruz. onların yükünü yüklenmişe benziyoruz. Sıbgatullah Allah'ın boyasından daha güzel boyası olan kimdir! Biz ancak O'na kulluk ederiz"
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  bana neden türklerden bahsetmiyorsun diyen kişiye cevabımdır malesef bütün ülkeleri bütün toplumları herkesin iyi bildiği islamcı teröristleri vs tanımıyorum haklarında bilgi sahibi değilim insanların görüşünü değil allahın onlara nasıl baktığını kıstas alıyorum ve dünya üzerinde bulunan topluluklardan çok azı hakkında bir miktar bilgi sahibi olabildim bilmediğim tanımadığım için konuşamıyorum allaha emanet ol
 • Ahmet ÖzAhmet Öz3 ay önce
  ''Bildiğimi bilseydiniz...''le başlayan hadis-i şerif ile ölümü yan yana getirmek,hoca efendinin kürsüde cemaate söylediği ve hepimizin amenna dediği ibret sözleridir.Yazınızda sizin,belli aralıklarla bunu dillendirmeniz,alternatif arayış fikirleri serdetmemeniz,okurunuz olarak bizi üzmektedir.Çok bilgi,eğer aklınızı ve iz'nınızı kullanamıyorsanız,bedeninizde yüktür.Emin Çölaşan'ın ''Yerli İşsizler Ordusu Bekliyor''başlıklı bugünkü yazısını sizin ve değerli Akit okurlarının okumasını öneririm.Biliyorum ki,bu yazara ve gazetesine nefret ağırlıklı bakış açısı hakim.Hakikati bazan,o nefret ettiklerimiz de söyleyebilir.Evde yangın çıkmış,yangını farkeden nefretlik komşu,sizin zilinizi çalıp,yanıyorsunuz,evinizde yangın var,diye bağırıp sizi uykunuzdan uyandırırsa,sırf o komşunuza nefretinizden sebep,tekrar başınızı yastığa koyup derin bir uyku çekebilir misiniz?İnsanları kamplaştırmak,ötekileştirmek zirve yaptı.Hakikatler bile benim hakikatim,senin hakikatin,ötekilerin hakikati olmaya başladı.Bir felakette,nefret edilenler,Kartal'daki bina çökmesi gibi enkaz altında kaldıysa,oh olmuş,yüreğim soğudu,hak etmişlerdi mi diyeceğiz?Ama bu sözleri kamplaşmalar sebebiyle,ötekileştirdiklerimize rahatlıkla söylüyoruz.Tarikat aromalı ve Işid mantıklı,sünneti seniye sahibi,ehli iman(!)kişiler,ülkemize nizam verme adına kafalarını kesmek lazım ve sair ağır sözler söyleyebiliyor ve bu sözleri sosyal medya videosuyla yayabiliyorsa,sizin,''Bildiğimi bilseydiniz...''le başlayan,ölümle ilişkilendirilen bugünkü yazınız,bence,yangına su taşımaktan öte bir anlam taşımaz.''Bir yerde zulüm varsa,zalimin ya da mazlumun kim olduğu önemli değildir''diyorsunuz.O meşhur sözü''Haksızlıklar karşısında susan,dilsiz şeytandır.''ı tekrarlıyorsunuz.Madem öyle,bu kamplaştırmayı,bu ötekileştirmeyi nereye koyacaksınız?Nasihat etme makamında olanların,o nasihatleri kendi nefislerinde uygulaması gerekir.Bizde eksiklik buradadır.Ülke siyasetine yön verenlerin nasihatleri,tehdit ve şantaja dönüşürse,ülkede suskunların sayısı ülke nüfusunun yarısını geçmiş ise,pimi çekilmiş bir bomba üzerindeyiz,demektir.Her bir ayrıştırma,ötekileştirme,gaz sızıntısı gibi tüm ülkeye yayılır.Ufacık bir kıvılcım tüm ülkeye zarar verir.Saygılarımla.
 • Hilmi AydınHilmi Aydın3 ay önce
  Okyanus ne bilmeyen bu birikintisini okyanus sanar. İnşallah mum ararken güneşe bakmak da aklınıza gelir.. karanlığı anlatıyor herkes ama nedense karanlıkta kendini rahat ve güvende hisseden hamam böceği gibi istikamet de karanlığa..
 • NurullahNurullah3 ay önce
  Kaleminize sağlık hocam. Güzel yazıydı. Müslüman ülkeler arasında umut vaat eden, öncülük edebilecek olan ve aydınlanmaya en yakın olan ülke Türkiye'dir. Tek sorun; tam bağımsızlık için güçlü ekonomi ve teknolojimizin olmamasıdır. Bunun için; yukarıdaki lükse ve israfa son verilip, üretime ve çiftçiye azami fon ayırılırmalıdır. Ülkeye yapılan yatırımlarda, dolar üzerinden anlaşma yapılmamalıdır. 20 yıl 30 yıl dolar üzerinden geçiş ücretleri garanti edilmemelidir. Yugoslavya'yı yıktılar, SSCB'yi yıktılar, Irak parçalandı, Suriye'yi parçalıyorlar, sırada Iran yada Türkiye var. Güçlü ekonomi ve Teknoloji sart. Hamasi söylemler bizi kurtarmayacak. Allah bu ülkeye bir daha istiklal marşı yazdırmasın. Gidebileceğimiz başka yerimiz yok. Biz Türk olduğumuzu unutsak bile Onlar bizim Türk olduğumuzu unutmaz. Türk'ün Türk'ten başka dostu yok.
 • Şenay Şenay 3 ay önce
  Evet yazılarınız ve düşüncelerinizin çoğu doğrudur ama benim size sorum neden sadece arap ülkelerinden bahsediyorsunuz ezilen zulme uğrayan Türklerden bahsetmiyorsunuz (araplar siyonit şeytana tapan hainlerle birlikte harek ettikleri sürece ve malesefbizim ülkemizdede varlar son hep vahim olacak) onun içindir gerçek bir müslüman ve bir türk gibi olursak bunların üstesinden geliriz evvel Allahne mutlu Türküm diyene
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  peygamberim bana yasinde 10 haslet var diyor okuyorum yasini ya rabbi yarat o hasletleri diyorum allaha emanet ol
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  aynı denklemi çin için düşün allah yok diyor adama iyilik perisi olsa artık nafile herşeyimizi adam inkar etmiş müslüman addedilen iran suudi arabistan gibi ülkelere bak her taraflarından iyilik aksa nafile adam mukaddesatıma sövüyor zulüm adına kafi bir başkası yaptığı iylikle insanları kendi nefsine çağırıyor oysaki insan eti ağırdır ve onun yükünü allahtan gayrısı çekemez kiminle oluşturacağız ki bu vicdan hareketini
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  abdurrahman abi söylediklerin çok güzel zalime karşı koyalım mazluma da el uzatalım ama nasıl abd avrupa rusya gibi hiristiyan ülkelere bak onlar farklı bir karakterde olsalardı zalime dur diyecek mazlumun elinden tutacak ahlaka sahip olsalardı onlarla bir erdemliler haraketini yine de oluşturamazdık ki adam haşa allahu tealaya baba diyor zulum namına ellerinde avuçlarında yalnız bu olsaydı zulüm adına kafi gelirdi
 • DERDE DEVADERDE DEVA3 ay önce
  ''31 Mart' uyarısı: Gök kubbe çöktüğü zaman hepimiz altında kalırız.'' başlıklı habere için yapılmış analizi, affınıza sığınarak köşenize gönderiyorum.Takdirlerinize sunarım.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sn.Altınok un endişelerini anlıyoruz ancak, kullandığı tabir maksadını epey aşmış.Bir parti ve misyon gurubunun iktidardan düşmesi ile gök kubbe çöker mi.Bir tek mümin ayakta hayatta kaldığı sürece gök kubbe çökmeyecek ki, onun da iktidarda olup olmamasının zerrece önemi yoktur.Bu hikmet tamamen mümin sıfatının değeri ile ilgilidir.Türk milleti , son ferdine kadar çökmedikçe de, Türkiye çökmez.Seçimler genel anlamda kaybedilirse, çöken bir tek parti ve sevenlerinin ümitleri olur.Kendini bu kadar önemsemek yanlıştır.Çok önemli misyonu olsa dahi, iktidarda oluşu halkın görünen ve görünmeyen tercihlerine bağlıdır.Bir hakediş olarak tecelli etmiştir.bundan sonra olacaklar da , yeni hakedişlerin sonucu olarak tecelli edecektir.Duygusal genetiğe sahip olan anadolu halkının bu algısı, malesef muhalefet içinde geçerli.İktidar devam ederse sanıyorlar ki, Türkiye elden gidiyor.Her şekil aşırı duygulara fiilere söylemlere sahip bir milletiz.Bu sıfat, Türkiye halkının, deniz gibi sürekli dalgalı olmasına, istikrarsız, endişeli, kaygılı, korkak ,gergin, aceleci ve şaşkın olmasına yol açmaktadır.Bilinen ve bilinmeyen emperyaller, medyayı özellikle bu yönde, kasten körüklemektedir.Çünki, bu vasıftaki milletin güdülmesi, oynanması daha kolaydır.Türk halkı için seçimlerin ne kadar önemli olduğu açık.En dahası, beka veya ölüm kalım da olabilir.Böyle ise dahi, iyi düşünen sakin bir milletin vereceği karara ihtiyacımız var.Bilgi akıtan ve herşeylere şahit eden medya çağındayız.En küçüğümüze kadar her vatandaşımız tüm ayrıntılı bilgilere sahip ve dilerse fazlasına da anında, tek tuşla sahip olabilir.Kısaca, yalan, abartı veya algı üretmenin, artık etkili olmadığını , sanırım siyaset camiası ve medya camiası henüz anlayamadı.İnsanların artık yeterince bilgi ve tecrübesi var.Anadolu halkıın, diğerlerinin üstünde, olumlu çok özellikleri de var.Hissiyatı keskindir.Sağ duyusu keskindir.Meteryalist toplumlara benzemez.Çok uzak yaşasa bile, köklü değerlerine sadıktır, saygılıdır.Ateş duman kargaşa kıyamet üretmeye gerek yoktur.Bunu isteyen tamamen Türkiye düşmanlarıdır.Kurtlar çakallar tilkiler dumanlı havayı sever.Anadolu insanının açık ve net havada gerine gerine dolaşan, kendine güveni tam, alnı her şekil açık, gerekmedikçe bakmayan, gerekmedikçe kükremeyen asil aslanlara ihtiyacı var.En basit insan bile, aslan taklidi yapan kedi ile gerçek aslanı ayırır.Bu memleket çocuk bahçesi değil.Bu kadar yıl icraat yapan, her şeyi ile ter döken iktidar, elinden gelen vizyonu yerine getirdiğine emin ise, hiç endişe etmemeli, sakin, vakur ve huzurlu olmalıdır.Milletimize güvenelim, rahat olsunlar, tercihlerini iyi düşünerek tartarak yapsınlar.Sonuç beka da olsa fena da olsa, hak ettiğimizi verecek bir ilaha inanıyoruz.Fiil bizden zuhur edecek olsa da, gerçek takdir onundur.Şimdi , gevezeliklerden vaz geçme zamanı, geç kalmadan geçelim.Millet olarak olgunlaşacağımıza dair ümitlerimizi kaybetmemeye çalışalım.En imanlı akıllı mantıklı yol budur.Hiçbir insan ve kavim alternatifsiz değildir.Hak, birini götürür, diğerini getirir.Burası, başlangıçtan beri bir sınav alemidir.Öyle ise baştan, ayağa, tüm samimi insanlarımıza selam diyelim ve takdirlerine saygı ile eğilelim.Vesselam.
 • Hadi o zaman, ne duruyoruz, elimiz, dilimizle harekete geçme zamanıdır. Hadi o zaman, ne duruyoruz, elimiz, dilimizle harekete geçme zamanıdır. 3 ay önce
  Ben başladım bile; elimle dilimi çekip geri bırakıyorum. Ne kadar yapayım; 'dur' de. Duymazsam 'çüş' de, duyarım o zaman.
 • ÜstadÜstad3 ay önce
  Hoca eksik anlatıp kendini sıyırmışsın. Arap baharı yada BOP denilen projede Suriye Tunus Libya gibi ülkelere ABD yine aynı senaryo ile girerken yani DEMOKRASİ yalanı sizde destek oldunuz bunu açıklamaktan imtina ediyorsun. ABD İsrail Türkiye Suudi Araplar hep beraber bu bahara hoşgeldin demiştiniz hatırlayın hatta rahmetli Necmettin Erbakan defalarca uyarmıştı sizleri. Şimdi oraya herkesi yazıp kendinizi çıkarmak doğru değil ve ayrıva DAEŞ denilen terör örgütünü de ABD besedi eğitti getirdi ve Çekiç Güç sonrası devşirdikleri adamları saldılar sözde hepsi o ülke vatandaşı ama esas öyle değil. Ayrıca ABD İsrail Suudi araplarla işler iyi giderken hiç Yemenden bahsetmediniz kanallarınızda bahsetmedi gazetenizde haber yapmadı fakat Suudi araplar yemeni Suriye savaşı başladığından beri vuruyor 2011 yılından beri sürekli müslüman öldürüyor ama ozaman Suudi araplar çok iyi dostunuzdu şimdi günah keçisi arıyorsunuz herkes suçlu siz tertemiz dimi. ve sonrada biz yalan söylemeyiz dürüstüz kabilinden sözler. Ayrıca başlattığınız milletlerarası dediğiniz projede sizin yeni eseriniz ve seçim sonrası yine ABD ile sıcak temaslarınıza şahit olacağınız nede olsa ülkemizdeki ve dünyadaki İslamcılar ABD kuklası olmaktan asla vazgeçmiyorlar ve bu işte çok mahirler hem dostlar hemde sözde düşman. Kes Kopyala Yapıştır yazılar hoş değil ve yazıları istediğiniz yerleri anlatıp kendinizi aradan sıyırmanızda hiç doğru değil. herkes biliyor herşeyi a ses çıkarmıyor işte fakat herşeyi gören bilen Allah var işte ozaman nasıl hesap vereceksiniz. Suriye de çok fena patladınız defalarca söyledim Rusya ve ABD iyi polis kötü polis oynuyor size yani Türkiye ye ve ikiside dünyaya sözde sert mesajlar veriyor ama arka planda paylaşımları yapmış sahneye çıktılar. Halkımız da Rusya bize yardım edecek onlar olmazsa ABD bize destek olacak diye siyaset nereye kayarsa oraya destek veriyor. Herşeyi sonradan yakalıyorsunuz iş işten geçtikten sonra ama üstadsınız.
 • asımın nesliasımın nesli3 ay önce
  görmezden geldiğimiz asıl sıkıntı bizde. islamın payi tahtında %50 lilik bir kesim kafir ataist desist müşrik putperest yetişti. çoğalmaya devam ediyor. bunu nasıl aşarız kaygısı kimsdede yok. buda imanı götüren bir gailesizlik, burası merkez merkez düşerse gerisi teferruat kalır. dindar diye bunu çözer diye desteklediğimiz iktidar çözmek bir tarafa onlarla birlikte hareket edip onları memnun edici düzenlemeler yapıyor.

Günün Özeti