Ben 15 ocak demiştim ya..

15 Ocak 2019 Salı

İşler zıvanadan çıkmak üzere.

Fransa’da olaylar durmuyor. Göstericiler açık açık Rothschild’leri hedef alıyorlar. Gösteriler İngiltere’ye sıçradı bile. Brexit belirsizliğini koruyor. Yunanistan’da işler karışmaya devam ediyor. Koalisyon dağıldı. Batıda herkes şunu soruyor: Sıra kimde!

Hacker grubu The Dark Overlord, 11 Eylül saldırıları ile bağlantılı olan binlerce belgeyi internet ortamında paylaştı. Buna belgelerin daha yayınlanması sürpriz olmayacak. Tabi bu belgelerin hedefinde kimin olacağını da öngörmek mümkün değil.

Türkiye; Münbiç ve İdlib’e girmeye hazırlanırken Esed, Münbiç etrafındaki askeri varlığını tahkim etmeye devam ediyor. Tam da böyle bir zamanda Anonymous Turkey, Gezi benzeri bir eylem için Gezi bileşenlerini sosyal medyadan Taksim’e çağırdı ama bir yandan kar-kış engel oldu, öte yandan insanları bir provokasyona itibar etmediler.

Bu arada; İsrail Ordusu’nun hafta sonu boyunca Suriye’deki İran hedeflerini vurduğunu duyurdu.

ABD’de İslam’a karşı sopa politikasını savunan Semitik Hristiyanlar Trump’ı harekete geçmeye zorluyor ama öte yandan da karşı kanat frene basıyor.

11 Eylül’e ilişkin gizli belgeler bir hacker grubu tarafından açıklanmaya başladı.

Arkası gelecek. Sırada Türkiye de var, Arap şeyhleri de. Söz dinlemeyen Avrupalı, Asyalı, Afrikalı zenginlerde. Sonra birbirlerinin servetlerine el koyacaklar, kendilerinden olmayan ya da kendilerine ihanet edenlerin defterini dürecekler. Bu iş vekâlet savaşları ile devam etmeyecek.

Hedefte Türkiye de var, İran da, Arap ülkeleri de var, Çin de, Rusya da. Bazı Avrupa ülkeleri, Latin Amerika ülkeleri de var.

Çin’de Müslümanlara, Doğu Türkistanlı kardeşlerimize karşı baskıyı örgütleyenler kimlerse, Doğu Türkistanlıları Çin’e karşı kışkırtarak Türkiye ile Çin’in yakınlaşmasını ve iki ülke arasında iyi ilişkiler kurulmasını engellemeye çalışanlar aynı güçler. Çin bunu görüp aslında insan hakları konusundaki sicilini gözden geçirmesi gerek. Aynı taktik: Tavşana kaç, tazıya tut. Türkiye ile Yunanistan yakınlaşmasın diye Kıbrıs’ta kriz çıkartılır, Pakistan’la Hindistan anlaşmasın diye Keşmir sorunu çıkartılır. Bu işler böyledir. Onlar çok kurnaz, biz safız. Görünen o. DAEŞ, PKK-PYD, FETÖ, BÇG hepsi benzer oyunun parçaları.

Şeytanın ve onun dostlarının şansı bizim cahilliğimiz ve zaaflarımız kadar büyük. Şeytan, din, mezhep, tarikat, ideoloji, siyaset, felsefi ve vicdani kanaat, dil, etnik farklılıkları, sınıf farkı, cinsiyet, her şeyi kavga vesilesi yapabiliyor. Aman dikkat. Şeytan’ın dostu yok. O dostlarını da birbirine kırdırır.

Önümüzdeki günlerde Türkiye üzerinde bir takım oyunları harekete geçebilirler.. Bazı din, mezhebi, tarikat gruplara yönelik provokatif eylemler olabilir. Tabi sağ-sol, Türk-Kürt çatışması her zaman masalarında olacak.

Futbol takımları ayrı bir bela. Buraya yapılan her yatırım çok yönlü bir sosyal risk olarak size geri dönecektir.

İran ve İsrail, İran-Suudi Arabistan konusu yeni dönemde masadaki risk enstrümanlarından biri olarak her zaman kullanmaya hazır bekletilecek.. DAEŞ, El Kaide’nin türevleri ve Husi’ler de öyle.

İsrail ve Mısır üzerinde o kadar çok senaryo var ki. İsrail mevcut durumdan istifade ederek NATO ilkelerini kullanmaya çalışıyor, NATO ülkeleri de İslam coğrafyasının kalbine yerleştirdikleri bir Truva atı olarak kullanmak istiyor. Neyse ki, ne NATO’cular ve ne de Yahudi lobisi gelecek içinde görüş birliği içinde değiller. Uzlaşacak gibi de gözükmüyorlar.

Kısa vadeli senaryolar bugünden itibaren gündemde olacak. Bu etap, değişik ihtimallere göre Nisan sonuna kadar devam edecek. Mart sonuna kadar giderek artan bir tempodan söz ediliyor. Bu biraz da içerideki gelişmelere, bölgesel gelişmelere ve global gelişmelere bağlı. Nisan’daki gelişmeler ise daha çok seçim sonuçları, oy, oy oranı ve kazanılan belediyelerle ilgili olacak.

Irak merkezi hükümetine bağlı Terörle Mücadele Polis Gücü, Kürdistan Yurtseverler Birliği’ne Kerkük’teki parti binalarına astığı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayraklarını indirmesi için 24 saat süre verdiklerini açıkladı. Bunlar sıradan, tesadüfi şeyler değil. Mesela şu haber de öyle: “Rusya Merkez Bankası’nın, 2018’in ikinci çeyreğinde 100 milyar dolarlık rezervini yuan ve avroya çevirdiği bildirildi.”

Pompei’ye dikkat. Kafası en az Trump kadar karışık ve güvenilmez biri. Yanlışlıkla doğru bir söz söylemezse, doğruluk, dürüstlük diye bir kaygısı olan biri değil. Mısır›da çeşitli temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo burada Suriye konusuna değinmiş ve demiş ki, “Trump, Suriye’de yeniden askeri alanda etkinlik kurmayı düşünüyor ama umarım buna gerek kalmaz”. Tam da kendinden beklendiği gibi ve daha önceki açıklamaları ile aynı biçimde.

Pompeo, İran›la ilgili olarak da ‘İran’a karşı birlik olmalıyız. Müttefiklerimizle beraber çalışarak diplomasi yoluyla en son İran askerine kadar onları Suriye’den çıkarmalıyız’ demiş. Bu sözlerin anlamı şu: ABD ve İsrail’in bölge siyasetinde köşe taşları İran, Suudi Arabistan, Mısır ve BAE! Bunu bir kenara not edelim. ABD’de Meksika sınırına duvar örme işi karşılıklı bir meydan okumanın ötesine geçti. İş bir “iç savaş”a döndü sanki. Çin’le işler bir iyi bir kötü, Amerikan donanması Çin denizine doğru gider, Çin de orta menzilli füzelerini bölgeye gönderdi. ABD’nin Çin’in yapay adalarının kara sularına savaş gemisi göndermesinin ardından harekete geçen Çin, DF-26 balistik füzelerini alarma geçirdiğini duyurdu. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, ABD donanmasına ait savaş gemisinin Güney Çin Denizi’ne girmesine tepki göstererek Washington yönetimini bölgede provokasyona son vermeye çağırmış, ABD gemisini uyarmak için uçak ve savaş gemileri gönderdiğini ve ABD’ye sağlam bir cevap verileceğini belirtmişti.

Rusya ile de benzer bir kriz yaşanıyor. Akdeniz’deki askeri koalisyon da çöktü. ABD bölgeye takviye mi yapıyor, bölgeden çekiliyor mu belli değil sanki.

Durum böyle. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, bir de dünyanın manyetik alanının Kanada’dan Sibirya’ya doğru kaymakta olduğu bilgisi geldi. 

Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HasanHasan2 ay önce
  Ali Aslan kardeşim yorumun bi harikaydı.Allah herkese gönlüne göre verir. Niyeti bozmayacaksın. Niyeti bozuk olanların yüzünden okunuyor. Her insanı yaradan dan dolayi severiz.
 • HiraHira2 ay önce
  Sayın yazar Rusya bizim yanımızda gibi görünür ama o da aslında hep derin devletin verdiği görevi yapar. Yani onlara güvenemeyiz. Bazı arkadaşlar yazmış katılıyorum hükümet tarıma önem versin. Temel gıdamız buğdayın bile ithal edilmesi hiç hoş değil. Herkes memur olmak ve rahat yaşamak istiyor amma velakin hizmet sektörü ne üretiyor ki. Hani diyorsunuz ya Amerika bize kenevir ektirmedi aslında faydalı bir bitki ben de diyorum ki Amerika gelişmişlik hizmet sektörüdür dedi ama kendisi cayır cayır tarıma ve sanayiye yatırım yapıyor. Onurlu bir millet olmak istiyorsak batılıların önünde eğilmemeliyiz. Şeytanın ben dünyanın zenginlerini kıskandığını görmedim. Şeytan imanı ve cennete gidecek kulları kıskanır. İslam bize birlik olmayı, çalışmayı, üretmeyi, paylaşmayı ve ilim öğrenmeyi emreder. Yani bu değerler İslamın değerleri bazı kıt akıllıların inandığı gibi bunları batı bulmadı. İslama tavır alanlar bilsinler ki aslında tavır aldıkları insanları pasifleştiren ve akıllarını kullandırtmayıp koyun yapan tarikatlardır. Irak'ı Amerika ya teslim eden de tarikattı. Tarikata üye olanlar Amerika yı kurtarıcı zannediyorlar. Yıl olmuş 2019 yapmayın etmeyin Türkler tarih sevmeyerek hata yapıyor. Aynı hatalara düşmemeliyiz ama nafile. Şeytan ve yardımcıları siyonist Yahudiler her kılığa girerek ve düşmanını iyi tanıyarak karşı tarafı yeniyorlar. Çin de biliyordu taktiği böl ve yönet. 72 fırka da cennet makamlarını düşünedursun. Umarım akıllanırız ve kurtuluşa erecek olan peygamberimizin ve sahabesinin izinden gideno fırkanın yanında oluruz.
 • KasimKasim2 ay önce
  MALKOÇ nick'li yorumcu, yarin Allah'in huzuruna vardiginda masum insanlara attigin iftiralara ne cevap vereceksin? Rabia Kadir'i ve digerlerini tanimiyorum ama Seyit Tumturk ayini mahallede buyudugum mahalle buyugumdur. Eksikleri cok olsa da asla ve kat'a memleketine ihanet etmeyecek bir adamdir. Sen adami CIA ajani yapmissin?! Ya hu bu CIA eger Seyit Tumturk arkadasmizdan faydalanmayi dusunuyorsa, demek ki bu ABD olmuste aglayani yok!)))))
 • KasimKasim2 ay önce
  "Çin’de Müslümanlara, Doğu Türkistanlı kardeşlerimize karşı baskıyı örgütleyenler kimlerse, Doğu Türkistanlıları Çin’e karşı kışkırtarak Türkiye ile Çin’in yakınlaşmasını ve iki ülke arasında iyi ilişkiler kurulmasını engellemeye çalışanlar aynı güçler."
 • Yok ya !Yok ya !2 ay önce
  A.Dilipak maocu olmuş. Putperest, zalim Çin'i savundunuz ya, Allal nasıl biliyorsa öyle yapsın sizi. Arkadaş bir zalim size zulm edecek. Siz dost bildiğiniz müslümanlardan yardım istediğiniz halde size yardım etmeyecekler. Sonra Abd size yardım ediyor diye ajan olacaksınız. Yok ya. Dilipak bey o zaman sen Türkiye ve müslüman ülkeler olarak yardım et. Zalimin yanında olma beyim. Çin yada Abd, zalim zalimdir. İki zalimi bir birine kırdırsın Allah'ım.
 • Dostum Dostum 2 ay önce
  ... ne ararsan var
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Yaziyorum yorumunu 6 saat once yazan kardes lutfen bu yaziyorumu kullanma cunku ayni fikirde olmayip yorumunu kendine bir isim bul bugun ben hic yorumda bulunmadim yorumlara bakarken Hdp denilen melametin secime girmesin yasaklanmali yazmis,sin bunu kendi ismini kullan bu bir hak ihlali rica ediyorum.
 • Rabia Rabia 2 ay önce
  EuzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahimKötülüğü en güzel olanla uzaklaştır; biz, onların nitelendiregeldiklerini en iyi bileniz.Ve de ki: "Rabbim, şeytanın kışkırtmalarından sana sığınırım.""Ve onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım Rabbim.muminun süresi 96-98.ayetler elhamdülillah Sayin Dilipak biz nasıl topluluk olduk.Başkanımızı gucendirdikmi.kilicdaroglu mitinginde diyorya ağza alınmayacak sözleri. Dinlesinler.partisi kabuledenlere soru-yorum gece gündüzvatanın bekasını düşünencumhurbaşkanımıza yardımetmeliyiz.baska bir şey bilmiyorum. Saygılar selâm ve dua ile Allaha emanet olun. Teşekkürler. Hasbinallahu ve nimel vekil deriz
 • HiraHira2 ay önce
  Bir Amerikalı ölse tüm Amerikalılar yas ilan ederler. Oysa ki Amerikalı diye bir kavim bile yok. Ordan burdan toplanmalar. Bugün Dünyanın her yerinde Müslümanları ölüyor ama ses çıkaran ayağa kalkan var mı yok. Bir de mazlum müslümanları terörist ilan ediyorlar ve ahmak batıla inanan insanlar buna inanıyor. Hadi batılı keyfine bakar da asıl bize ne oluyor 1.6milyar müslüman birleşse ve ayağa kalksa zalimler bize bu kadar zarar veremezdi. Sayın yazar maalesef siz ve destek verdikleriniz başa geldikten sonra Irak, Libya, Suriye derken düşman komşularımıza girdi ve ne Türkiye ne İran ne de Suudi Arabistan ses çıkarmadı. İşin kötüsü bu ülkelerin insanları sıra kendilerine gelmeyecekmiş gibi dünya hazlarına daldı. Hani diyorsunuz ya makam, güç, para bizi değiştirdi Allah'ın ipini bıraktık Allah'ta bizim ipimizi bıraktı aynen öyle. Osmanlı yıllarca Fransaya kapütilasyonlar verdi amma velakin Fransızlardan bırakın yardım görmeyi ilk parçalamaya girişenler Fransızlar oldu. Aynı şeyi Kaddafi Sarkozy içinde iyilikler yaptı. Batılılara daha doğrusu kafirlere güvenemeyeceğimizi ve onları dost edinmemiz gerektiğini Rabbimiz zaten kitabımızda buyuruyor. Fakat insanlar Kuran'ı yeterince bilmiyor. Siyonistler 3.dünya savaşını çıkarmak istiyorlar. Çevremiz sarıldı. Bir planınız var mı? Memurlar da Uludağ tatilini düşünsün anca. Gaflet uykusundan uyanmalıyız ve birlik olmalıyız.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi2 ay önce
  Fox tv yi de mi hayırsever bir kamu bankasımilyar dolarcıga satın alıp halkın istifadesine sundu bilelim kanal 7 a haber ve diğer siyah beyaz tv lerden daha fazla görür olduk son günlerde asırlık liderimizi bu kanaldaulen çocuk kanalına mahkum olduk iyi mi
 • MALKOÇMALKOÇ2 ay önce
  YaATLANTİK(ABD+İNG+İSRAİL+SUUDİ ARABİA) ya daAVRASYA( AVRUPANIN BİR KISMI + ASYA ) TÜRKİYEKARARINIBUGÜN VERMEZSEYARINÇOK GEÇOLACAK ... JEOPOLİTİK KADERDİR.... VATAN ÇADIRDEĞİLDİR.... UKRAYNAYA SİLAHLIİHA SATIŞINI RUSLAR NOT EDER, YAZAR... GELİN GİTTİĞİNİZ BAŞINDAN YANLIŞ BU YOLDAN DÖNÜN... ADİŞE....... SİZ DAVUDUNOĞLUNUNKRALİÇE ADINAGİRDİĞİBU EVANGELİSTLERİN SAVAŞINDAN DÖNÜN... BÖLGEDEBİZDE VE KOMŞULARIMIZDADÖKÜLEN HER DAMLA KANDA , O ŞER....... SİZİNVEBALİVAR.....BABACANLA, GÜLLEBERABER HERYEREFETÖCÜLERİ YERLEŞTİREN ADAMDIR. ABD ŞEYTANDIR,DOSTLUĞUNDAN HAYIR GELMEZ...
 • MehmetMehmet2 ay önce
  Koskoca devleti bitirmisin dilipakResmen fetö yü devletten.guclu.gosteriyorsun.Biz siyaset yapamıyoruz,adaleti,ekonomiyi,teknolojiyi,tarımı vs bitirdik desene.Kenevir tavsiyenden beliydi zaten.Ne zaman suriye meselesinde yanlış yapıldığını,bop projesinin bizi perişan ettiğini,israfin ve ekonominin bilerek yok edildiğini yazacaksın.Feto bitmiştir korkma.dilipak suriye de tampon bölge.kuramaz.E abd diyor.biz yapıyorsak ekonomi gibi bir yumsak kanımızın olmasi
 • AbdülkadirAbdülkadir2 ay önce
  Abd kesinlikle suriyeden çekilmiyor çekilmeyecek te.Yalnız planı az değiştirip farklı bir sonuç alacaklar sanırım. Belkide eğittikleri terörist 30-35 bin ypg sdg lileri Türk ordusu ile karşı karşıya bırakıp kenardan seyredecek Türkiye onları yendiğinde olaya karışacak belki bize ültimatom verecek ingiliz ab ülkeleri suudiler bae israil de aynı ültimatomu verecek.Bir şeyler olacak gibi.
 • malkoçmalkoç2 ay önce
  İYI PARTİ FETÖCÜ YUVASIFETÖ’yü destekleyen sosyal medya paylaşımlarının ortaya çıkması üzerine İyi Parti’nin sosyal medya danışmanı Kerim Çoraklık gözaltına alınmıştı. Kerim Çoraklık’tan sonra İyi Parti saflarına katılan iki ilginç isim de çok tartışıldı. ABD’de milyarlarca doları yönetirken Google’daki kariyerini bırakarak Türkiye’ye gelerek İyi Parti’ye katılan Taylan Yıldız’ın ardındanNeocon'ların desteklediği Denge ve Denetleme Ağı'nın temsilcisi Selda Tandoğan Demirel, Akşener'e başdanışman oldu. Bu iki gelişmeyi dikkat çekici bulan Aktuel yazarı Ersoy Dede tartışılacak bir yazı kaleme aldı. MERALCİKERDOĞANI ATARSANIZ , BENİ DEĞERLENDİRİN DİYOR...GÜLABDÜL ,DAVİDSON ,KILIÇDAROĞLU TESEVCİ SOROS ÇOCUKLARI ,TR704 SEZGİN TANRIKULU , ALİ BEYBİJANLAR ,VS VS BİRLİKTE BİZ AMERİKAYA DAA İYİ İŞ ÇIKARIRIZ DİYORLAR....ZATEN TAYYİP YIPRANDI DİYORLAR...GÜL ABDÜL ,FETÖ VE ŞÜREKASI ELLERİNİ OĞUŞTURUYORLAR , EKONOMİK KRİZLE BERABER HÜCUM DİYORLAR...
 • SANCARSANCAR2 ay önce
  büyüklerimiz bizim kürtlerle sorunumuz yoktur diyor....doğrudursorunları sadece TÜRKVARLIĞI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE ....FESLİ DELİ KADİRDEİDEOLOGLARIÖYLE DİYORDU YA ,KEŞKE KUVAYI MİLLİYE YERİNE YUNAN GALİP GELSEYDİ DİYORDU YA...PONTUS ARTIĞI...DİYANET BAŞKANI GÜRCÜ ALİDE ,BAĞLILIKLARINI BİLDİRMEK İÇİN ZİYARET EDİYORDU FESLİ DELİ KADİRİ....HERKES ELİNDEN GELENİ YAPSIN,HAİN İFLAH OLMAZ.... KIÇINIZ SIKIŞINCA TÜRK,bitiniz kanlanıncaAMERİKA....EN İYİNİZİN ....
 • MALKOÇMALKOÇ2 ay önce
  Bakın kardeşler RABİA KADİR,ÇİN'inFETULLAHIDIR...CİAAJANIDIR , AMERİKADA YAŞARTİCARETLE UĞRAŞIR ...FETÖ gibi büyük paraya hükmeder...Türkiyedeki işbirlikçileriİYİ PARTİ İST.İL ,BAŞK.nı BUĞRA KAVUNCU , BURHAN KAVUNCU ,SEYİT TÜMTÜRK, ENVER ALTAYLI VE gafil ,cahil , saflardır...AMERİKAN TEZGAHI ,RUSYADA ÇEÇENLER ,ÇERKEZLER ,GÜRCÜLER ,KIRIMLILAR ÜZERİNDENYÜRÜTÜLMEKTEDİR....ÇİNDE İSEUYGURLAR VE TİBET ÜZERİNDEN .....OPERASYONUN FİNANSMANINISUUDİLER ,BAEüzerinde yapıyorlar...VAHHABİLİK ,SELEFİLİK,RABITA ,RABİA , İHVAN , SÜNNİLİK KILFIYLA GÜYA İSLAM ADINA ....HALBUKİ İSRAİL VE AMERİKA ADINA....RABİA KADİR UYGURLARIN ANNESİ DİYE BİLİNİR , TIPKI FETÖ GİBİ ...OYSA SÜMÜKLÜ CASUSFETÖ GİBİ,CİACASUSUDUR....KAVUNCULAR ,TÜMTÜRKLER GİBİ ...KAVAKÇILARIN BABASIDAFETÖSEVERAMERİKAN VATANDAŞIDIR....
 • ÖzgürÖzgür2 ay önce
  Sınırlarımız içinden dışına taşıdık sorunları ama hala bize dokunuyor. Kesinlikle savaşı ab_d Rusya Çin içine taşımalıyız. Yoksa bize rahat yok.
 • yazıYORUMyazıYORUM2 ay önce
  HDP denilen melanetin seçime girmesi yasaklanmalı ve tüm yönetiçileri içeri tıkılmalı. İleri demokrasi diye diye ülkeyi bölünmeye götürmek istiyor bazı şerefsizler!
 • Ali aslanAli aslan2 ay önce
  ... Katar’a satılan askeri fabrikayı yazınız, hediye edilen boeing 747 nin bu satışla bir alakası varmıdır, o fabrikada çalışan subaylarımız katarlılardan emir alacakmıdır. Herşeyi biliyorsunuzya bunuda yazınız
 • tsktsk2 ay önce
  odatv türkiyede yeni bir darbenini sinyallerini vermeye başladı.
 • ileri demokrasi ülkesiileri demokrasi ülkesi2 ay önce
  Doğru mu bu yazılanlar:Bu çeşit çok haber çıkar oldu.•Batman’da 1 dairede 189•Bingöl’de 1 dairede 224•Hani’de 1 evde 208•Bitlis’te 1 evde 320•Çukurca’da 1 dairede 600•Beyoğlu’nda boş binada 43•Iğdır'da maximum 108 kişinin kalabileceği polis evinde 374•Hakkari'de 1 dairede 1108 seçmen kaydedilmiş
 • T.C. Kemal Mustafa.T.C. Kemal Mustafa.2 ay önce
  SASKIN isimli biri yorum yazmis okudukca Wc gitim küfürden dolayi abdestim bozuldu tekrar okudum yine gittim sonunda kendime sordum bu adam neden böyle sacmalamis bir arkadasi arayip ona sördum yazdiklarin okuduktan sonra beni aradi nedenini söyledi meger arkadas ...i icmis ..beyine degilde mideye vurmus bu midenin söylediklerini söylemis cok güldüm olsun böyle insanlarda olmasa abdesimizi bozacak baska seylere bas vururuz yinede fena degilen azindan parasiz pulsuz abdest bozduruyorlar...
 • T.C. Kemal Mustafa.T.C. Kemal Mustafa.2 ay önce
  .. onunda bir yöntemi var dünyada olan olaylar artik normel insanlar haklarini istedi diye sokalarda üc bes teker yaksalar o ülkeler batmaz ülkeler senin bilmemde benim bildigim Adalet Allah'in kanunu Adalet yok olunca yikilir bunu bilmediginizi düsünemiyorum ama yok adaleti kendine göre uydurur yok ganimetmis yok onu elde etmek icin her yol mübah diyorsan o zaman parelel din uydurmus olursun buda MÜNAFIK liktir Allah herseyi görüp gözeten ise seninde Adaletten yana olman gerkmezmi yoksa neyin namazini neyin orucunu neyin zekatini veriyorsun diye insana sorarlar.birazcik semaya bakip toparlanin Cehennemde kimse kimsenin yardimina kosamaz ha torpilde yok vatandasi olduklari halde nufüs cüzdani bile alamayan suriyeni pkk si ypg si bu gün sana kafa tutuyorsa sana karsi duruyorsa bunun sebebini bir görün Allah askina ya kasedi geri sarin filimi tekrar bakin bu kadar vurdum duymazlik yapmayin bu gün fetö,pkk,ypg,pesmerge bunlari basimiza bela eden her kimse onunve onu desdekleyenlerin yedi ceddine kerbalada okunan lanetlerin tamami gelsin insAllah...AMIIIINNNNN
 • TürklerTürkler2 ay önce
  İslamda kavmiyetçilik yok diyorsunuz ama Doğu Türkistan 100 yıldan fazladır Çin tarafından defalarca katliam yapıldı her yıl katliamlar arttı Doğu türkistanlı insanlar hiçbir zaman ne dinlerinden vazgeçtiler ne de topraklarından zamanında Osmanlıya bize sahip çık dediler sonra Türkiyeye geldiler bir liderleri Ankarada vefat etti diğeri İstanbulda zamanında Süleyman Demirel Alparslan Türkeş Turgut Özal hepsiyle görüştü hatta en son Mesut Yılmaz gizli belge gönderip Doğu Türkistanlıların dernek ve örgütlerine katılmayın diye gizli genelde yayınlattı zaten Türkleri hiç sevmez kendisi de nereli olduğu belli neyse Doğu türkistan İslam devleti kurdu her seferinde katlam yaptı çin denilen kafirler ama nedense yıllardır sizden ses çıkmadı niye acaba Türk oldukları için mi bakıyorum Filistin meselesi denilince her gün gazetenizde haber yaparsınız Arap sevici olduğunuzu biliyoruzda aslında sebep Filistinlilerde değil İslam üzerinden siyasi rant sağlamaktı başardınız ama Türk olunca hep görmezden gel en son yaptığınızda Yemenlileri görmezden geldiniz şimdi o Filistinliler Doğu Akdeniz Petrolleri için Türkiyeye karşı birlik oldular İsrail ile kimler var İsrail Kıbrıs Güney rum kesimi yunanistan Mısır Filistin yahu varya sizinde imanınız çıkra kadar rant oluşunca diğerleri hiç haber yapmayın nasılsa türk düşmanlığınız yıllardır aynı oyüzden vur Atatürke vur niye ülkenin ismini Türkiye yaptı size kalsa Arap ismi olsaydı iyidi ama sevmediğiniz türkler sayesinde ayaktasınız
 • Ali rızaAli rıza2 ay önce
  Hep şeytana suç buluyorsun , insanların suçunu neden , kabullenmiyorsun , bizim yaptığımız yanlışlardan neden , şeytan sorumlu oluyor , misal siz hiç şeytan gördünüzmü , şeytanla , kim konuşuyor kim diyaloğ kuruyor , nerede yaşıyor , tutukluyalım , içeri atalım , insanlık kurtulsun , birde biz akıllanalım , ilim irfan sahibi olalım bir birimizi yemiyelim , şeytanda , içerde cezasını çeksin , olurmu ?
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli2 ay önce
  Çin dost değil, Türk düşmanı, Devlet Bahçeli Milliyetçilikten dev vurur, Çin'in Türklere yaptığı zulmü görmemek için gözlerini kapar, kulaklarını tıkar, o ne güzel dünya der. Çin Türkleri ortadan yok ediyor. Gör bunları. TÜRKİYE her taraftan kuşatılıyor.
 • şükrü onukşükrü onuk2 ay önce
  Yığınak büyük tehlike de büyük , hedefte büyük . Ne yapacakları belli olmayan , kafaları karışık , hep karşıdaki hamleyi gözleyerek pozisyon alan , bir İran a kilitlenip bir Çine yelken açan ,Rusya ya ambargo uygulayarak dize getirmeye çalışan , sarı yeleklileri el altından organize eden ABD de de istikrar yok , Beyaz saray ayrı telden , pentagon ayrı , senato ayrı telden çalıyor . Bütün bu karışıklıklardan birde sınıra duvar çekme işiyle ortam gergin , bundan İç savaş bile çıkacaksa ABD nin yaptığı büyük bir blöf . Bileşenlerin savaşma kabiliyeti yok . Hazır bu kadar yığınak yapılmışken toptan bir iş yapılarak Akdeniz ve müdahilleri dahil bu tarihi fırsat bir daha ele geçmez , bu fırsatın kaçırılmayarak yaşlı dünyayı gençleştirme peşinde olan dinsizlere esaslı bir cevap verilmesi gerekir. Bu gün güçlüyüz yarın güçlü olmayabiliriz .
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Geçmişe küfretmek nasıl yanlış ise Atalarımızın yaptıklarıyla övünmek onların bıraktığı yerde otlamaya benzer femisler. Geçmişten Ders alalım yapıcı eleştirelim övmeyelim küfür de etmeyelim
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Bırakalım geçmişimizde övünmeyi öyle şeyler yapalım ki gelecek bizimle övünsün.
 • ŞaşkınŞaşkın2 ay önce
  Sayın Dilipak, sizin de zaman zaman dile getirdiğiniz üzere "bunlar kapitalizmin, komünizmin yıkılışından gelen son çatırtılar!" Her şey 15 sene önce başladı: baş döndürücü bir hızla yükselişe geçen Türkiye tüm zincirlerini kırdı! Düşman çatlattı! Tüm emperyalistler "kıskançlıktan" çatır çatır çatladı!.. Artık kendi uçağını, kendi helikopterini, kendi tankını yapan bir Türkiye var! Her ne kadar Adapazarı askeri fabrikamızı E.Sancak-Katar ortaklığına "devretsek" de, 2023'e kadar yerli otomobilimizi de yapacağız Allah'ın izni ile. Uçan kuşu gözetleyen uydularımız var yörüngelerde, her ne kadar Fransızlara, Çinlilere fırlattır sakta!.. Yakında kenevir ekimini bile hızlandıracağız, her ne kadarhalat, kağıt, pancar fabrikalarını kapatsak ta! Ya sosyal yapıdaki, dindeki olağanüstü gelişmeler!.. Artık kızlarımız türbanını "defilelerde" seçebiliyor!.. 4x4 Ciplerle Vakko marka türbanlar ne de güzel uyuşuyor!.. Artık hedef büyütme zamanı, Şam'dai Emevi Camiinde namaz kılmanın ötesine geçip, Endülüs'teki Emevi Camiinde namaz kılmamıza kim engel olabilir? İlahi Dilipak! Ne olduğunu bilmeyenin ne olacağıyla ilgili kurgusu olamaz! Olsa olsa, her ne pahasına olursa olsun, iktidarda biraz daha kalabilmenin küçük hesapları olur!..
 • aliali2 ay önce
  " Onlar çok kurnaz, biz safız. Görünen o. DAEŞ, PKK-PYD, FETÖ, BÇG hepsi benzer oyunun parçaları." peki bop hangi oyunun parçası??? veya hangi oyunun kurucusu???
 • orhan orhan 2 ay önce
  Birileri hala rabia kadir'i tedavüle tekrar çıkarmadı
 • Kaihl İB şubesinde okuyan öğrencilerimizden (2500 evro)İB imdahan barasi isdeniyor vermeyenler imdahana giremez diyorlar 5 beş sene oku baran yoksa imdahana giremezsin yazik bu öğrencilere Allah rizasi icin Sahib cikalım Selamlar
 • Mehmet ayMehmet ay2 ay önce
   abdurrahman, 1400 yildir bir türlü gercek islama gecilemedi, neden aceba?
 • ileri demokrasiileri demokrasi2 ay önce
  Şu anda çin türk vatandaşlarına turist olarak vize vermiyor...ancaktur şirketi ile gidenlere vize veriyor.Ülkenin itibarı böyle.Ne iş yapıyor dışişleri bakanlığı? Ne yapıyor her işten sorumlu olan cumhurbaşkanı
 • yeni türkiyeyeni türkiye2 ay önce
  hasbere bakın neler oluyor böyle:Turkuvaz'ı uyardı görevden alındıTurkuvaz Yayın Grubu’nu uyaran bir üst düzey RTÜK yetkilisi jet hızla görevden alındı.:Samanyolu TV, Bugün TV, Kanaltürk gibi FETÖ’ye yakın TV ve radyo kanallarının frekanslarının birçoğu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hükümete yakın Sabah ve ATV'nin de içinde bulunduğu Turkuvaz Yayın Grubu’na satıldı. Bu şekildeki 35 frekanstan 11’i, bir yayıncının bir bölgede iki frekansa sahip olmasını yasaklayan mevzuata aykırı olarak Turkuvaz Yayın Grubu’nda çakışınca RTÜK’te kriz çıktı. Bir üst düzey bürokrat Turkuvaz Yayın Grubu’nu uyarınca görevden alındı.
 • Bilal B.Bilal B.2 ay önce
  Bir de Çin'i dinleyelim bakalim? Diyor ki ABD ve Erdogan bizim topraklarimiz da ki Müslüman Türkleri bize karşı kışkırtıyorlar radikalleştiriyorlar. AMA bizim tvl'ler sürekli Çin Müslümanların derisi yüzüyor kiyma makinesinden geçriyor deyip durduğu için gerçekleri bir türlü göremiyoruz.
 • kuran ı anlatmak yasaklandıkuran ı anlatmak yasaklandı2 ay önce
  Okuduğum haber aynen şöyle:Atatürkçü ilahiyatçı görevden alındıAkit'in hedef gösterdiği Din Kültürü Öğretmeni İlahiyatçı Cemil Kılıç görevinden alındı.15.01.2019 11:51 Karakter boyutu :Din Kültürü Öğretmeni İlahiyatçı Cemil Kılıç görevinden alındı. Karar, Kılıç’a bugün tebliğ edildi.Cemil Kılıç yakın zamanda verdiği bir röportajdan dolayı dinci medyanın hedefindeydi. Yeni Akit gazetesi dünkü sayısında Cemil Kılıç’ın fotoğrafını vererek “Din karşıtı o öğretmen hala görevde” başlığını atmıştı.Akit’in bu hedef göstermesinin ardından Kılıç, öğretmenlik görevinden uzaklaştırıldı....
 • AlperenAlperen2 ay önce
  Bu dediklerinizi yaptıranlar,bize ırak işgalinde destek verdiren ve bunun üzerine cesaret madalyası verenler,Libya'nın işgalinde bize destek verdirenler,Suriye ateş gölüne dönerken bize hemen yanı başından benzin döktürenler,bol bol dolar borcu aldırıp dolara köle edenler,Mısır'a ve Tunus'a gönderip laikliği teklif ettirip laiklikle İslam'ın uyumunu göstermemizi isteyenler Mİ ACABA!...
 • mehmetmehmet2 ay önce
  yaşasın zalimler için cehennem. DOĞU TÜRKİSTAN daki Türklere soykırım uygulanıyor buna ses çıkarmayan herkesin suçu var.
 • zaferzafer2 ay önce
  Suriye ve ıraktan arzı mevhud gerçekleşmeden malum ülkeye paket servis yapmadan abd rusya fransa almanya ingilterenin çıkacağını düşünen varmı. Çıksalarda tekrar geri gelmezler diye düşünen varmı?.
 • turanturan2 ay önce
  Vaktiyle abd/ingiltere destegiyle iranda ikdidara gelen muhammed musaddık bir bakarki petrol gelirinin %85'inin biritis peyrole gittigini görünce ben bu sözleşmeyi yırtarım arkadaş der sonrası malum madurodan menderesden saddamdan kaddafiden çavuşeskudan farksız
 • burakburak2 ay önce
  Hani hepimiz kahve park ev sohbetlerinde deriz ya bizim dogal kaynaklarımızda uok ağır sanayiimizde yok diye. İşte iranında venezuellanında dogal kaynakları var ama haydut devletler oralara ya terör ihraç ediyor ya teröre yardım ediyorsun yada darbe yaptırıyor yada ambargo koyuyor yurt dışındaki paralarına el koyuyor.
 • sametsamet2 ay önce
  Bana göre avrupada sıra polonya ve macaristanda çünkü onlar bizim 15 temmuz fetö/abd darbesinden ders çıkarmışa benziyor. Yeniyaptıkları yasal düzenlemelere bakarsak
 • M BM B2 ay önce
  HOCAM HER GÜN YAZILARINI TAKİ EDİYORUMŞU BİZLERİ DOLANDIRAN İHLS FİNANSLA İLGİLİ SİZİN DÜŞÜNCENİZİDE ÖĞRENMEK İSTİYORUZ SLM
 • engineerengineer2 ay önce
  doktor ne yersen ye dedi durumu, bundan sonra bu alametle ancak kıyamete, helaket ve felaket devri, artık temelin fıkrasındaki papazın isa tarfından öpüldüğü devirdeyiz, bundan sonra yazmak çizmek ne fayda, iman ettik inandık ki Allah cc imhal ediyor ihmal etmiyor, ceza günü yaklaşıyor zulüm arşa dayanıyor,yeryüzünde şeytanın eniklieri hakim oluyor ve Allah cc ne meydan okuyor, ayet : "" De ki: Kim sapıklıkta ise, çok merhametli olan Allah ona mühlet versin! Nihayet kendilerine vâdolunan şeyi -ya azabı (müminler karşısında yenilgiyi), veya kıyameti- gördükleri zaman, mevki ve makamı daha kötü ve askeri daha zayıf olanın kim olduğunu öğreneceklerdir. " sadakallahül aziym.
 • Osman Osman 2 ay önce
  Birilerinin hesabı olmuştur olacaktır, önemli olan bizlerin bu hesap türlerine karşı her daim uyanık ve hazır olmamızdır. Yapılması gereken, demokratik ortamı yaygınlaştırmak hukuku bağımsız ve eğemen kılmak, çok sesliliği tehdit olarak görmemek, en önemlisi toplumu ayrıştırmamak ve ötekileştirmemek. Bunları yaptığımızda bütün hesaplar boşa çıkacaktır.
 • Deli KadirDeli Kadir2 ay önce
  Büyük şeytan israil yahudi ! Onun eşi ABD ve su çiftin çocuklar ( Sudi Arabistan , Türkiye , ) bölgede Müslüman kanı içiyorlar !
 • Deli KadirDeli Kadir2 ay önce
  Büyük şeytan israil yahudi ! Onun eşi ABD ve su çiftin çocuklar ( Sudi Arabistan , Türkiye , ) bölgede Müslüman kanı içiyorlar !
 • Kocasolak Kocasolak 2 ay önce
  Yaptığı HER işi Allah için yapan adama ne gam, ne keder. Netice Allah’dan. Bunları okuyup yazmamız da sadece Allah’ın rızasına uygun davranış rotamızı çizmek için. Allah var keder yok. Yaşamımda ölümümde Allah için. Hak üzere olmak hakta sabırla SEBAT etmek. Gerisi boş!
 • ismail Bektaşismail Bektaş2 ay önce
  Abdurrahman bey; Ilginc bir yapınız var. Önce bir konuyu duzeltelim. Çin Doğu Türkistan'da baskı yapmıyor. ÇİN DOĞU TÜRKİSTAN'DA SOYKIRIM YAPIYOR. Doğu Perinçek ile aynı dili kullanıyorsun. Çin'de cezaevinde yılda 2000 bebek dünyaya geldiğini Biliyormusunuz. Çinli askerlerin tecavüz etmesinden dolayı. Doğu Türkistan'damüslüman Türkler Çine karşı kışkırtıliyo yazıyorsunuz. Buna inaniyormusun uz.Makalede Yemen'in adı dahi geçmiyor. Binlerce müslüman katledildi. Çocuklar açlıktan ölüyor. Onlar Kara kecinin kulumu. Müslüman değil mi? Bırakalım müslüman olmalarını onlar insan degilmi? Benim Okuduğum Kuran'ı Kerim'de dile, din, ırk ayırımı yapmadan Alemlerin Rabbi zulmü yasaklı yor. Velhasıl "Çin Doğu Türkistan'da baskı yapıyor"diyerek Soykırımı, mezalimi bilerek veya bilmeyerek carptiriyorsunuz. Bizim inancımız söylediğimiz, yazdığımız her şeyin "Sürücü Melekler tarafından kaydedildiği belirtir. Allah ( cc ) huzurunda Çin'de yapılanin ne olduğunu bakımı , Soykırımı mi olduğunu göreceğiz.
 • Dikkat et Dikkat et 2 ay önce
  İslam bayrağı biziz diye 4 nala cehenneme koşanlar veİslam trenini kaçırmamak için arkasından halkı götürenler gittikleri yeri cennete giden yol sanıyor ama 4 nala şeytanın iyilik taşları ile döşenmiş cehenneme koşuyorlar. Yazık ki hak ile batılı ayıramayan insanlara işte onlar arkasından gittikleri için değil allahın sözlerini dinlemedikleri ve şeytana uydukları için görmüyorlar. Ben İslam dininin bu kadar kullanıldığı bir dönemi hatırlamıyorum.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Sanayide çalışan bir makina yapana kadar el oğlu daireler bitiyor temiz suya sabuna dokunmadan çok kazanıyor, bir tank onlarca daireden daha geç biter getirisi dairelerin getirisi kadar olsa birçok inşaat şirketi sanayiye döner. Devlet inşaat desteğini çeksin bina yapanlara destek küçük şirketlerle verilsin . Yeter Büyükler sanayiye
 • Mustafa KöseMustafa Köse2 ay önce
  Herkes hesap yapsın hesapların şaşmayan büyük hesapcısı var , Allah subhanehu ve teâlâ . Bekliyorum yakındır inşaallah mazlumların geri dönüş hesabının yakın dır ,ben iman ettim mazlumların ahı arşa ulaştığına kanaat ettim yakındır gerçek hesap günü. Kıyamet yani ölmeden önceki hesap yakındır.
 • AbidAbid2 ay önce
  Çin ile olan yakınlaşmamıza bazı mahfiller iki tarafı birbirine kışkırtıyor tezi temelden yoksun bir iddia. Çin ile yakınlaşma başlayalı şurada kaç sene oldu? Halbuki Doğu Türkistan zulmü Çin'in esaretine girdiği 1949'dan beri hiç durmadan artarak devam ediyor. Nüfusları hiç artmıyor, daha azalıyor. Bizim siyasilerin duyarsızlığına daha mantıklı mazaretler bulunsa kimbilir belki bir miktar inandırıcılığı olur.
 • Mehmet Kayar Mehmet Kayar 2 ay önce
  Sayın Dilipak israilin suriyede iran hedeflerini vurduğunu ifade ediyorsunuz, peki iran neden bariz bir şekilde israile karşılık veremiyor ya da vermiyor. İran 'ın israille gizli bir müttefikmi .İranisrail ilişkileriyle ilgili bir yazı yazabilirmisiniz.
 • AsımAsım2 ay önce
  Hocam bu top için yapılan yatırımlar keşke savunma sanayi için yapılsaydı.yazık heba oldu o paralar.birde artık yeter yol ve tünel .....arge ve tarım yerli civciv vs.ihmalmı ediliyor.
 • AbdülkadirAbdülkadir2 ay önce
  Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, bir de dünyanın manyetik alanının Kanada’dan Sibirya’ya doğru kaymakta olduğu bilgisi geldi. Bu bütün söylediğinizden çok daha önemli bir haber.Bu gidişle insanoğlu ayvayı yiyecek hala birbirleriyle didişip duruyorlar. Allah ne diyor bir ayetinde kıyamet size ansızın gelecek.Yani kıyametin alametleri yok ama Dünyada çok önemli bir değişme olduğu zaman korkmak lazım.
 • dahilekdahilek2 ay önce
  müslümanlar yalan ve sahte müslümanlığı bırakıp gerçek samimi müslüman oluncaya dek artarak devam eder. sonunda kıyamet kopar hrkes hesaba çekilir. etrafımıza bakalım zaten diyanetten bahsetmeye gerek yok içi boş ve kuruluş gayesi doğrultusunda dini de boşaltmaya çalışan bir kurum. diğer din adına çıkanlarsa susurluk raporunda yazılı dış güçlerin biz bölmek parçalamak birbirimize vuruşturmak için kurdukları gizli teşkilatlar. zamanı gelince sırada olanın pimi çekiliyor ve görevini ifa ediyor. istaisnaları varmı varsada susurluk raporu açıklanmadı kim olduğu belli değil istisnalar kaideyi bozmaz. allah sonunu hayır getirsin ama yarın kıyamet koparsa şaşmamak lazım zuhur etmeyen tek alameti kopması kaldı. haber verilen tüm alametler zuhur etti. gerek bizdeki gerek biz olmayanlardaki yönetimlerde akıllara ziyn icraatlarıyla zemini hazırladılar.
 • İLBEYHANİLBEYHAN2 ay önce
  ElinitiSİZİ MAHVEDERİMdiyor... Bizde ayıp ediyorsun diyoruz... Bizde SİZİ MAHVEDERİZdemiyoruz... Nerde BAŞIDİK, MÜTEKABİLİYETİLKELİ FIŞ POLİTİKA... HANİHORONDADİKİNE OYNANIRDI.... AdamSÖZ DİNLERSENİZ, KÜRDİSTAN YANİ BÜYÜK İSRAİLİN KURULMASINAHİZMET EDERSENİZ , VATANININIZIN, DEVLETİNİZİNBÖLÜNÜP PARÇALANMASINARIZA GÖSTERİRSENİZekonomik ilişkiler çok büyüyecek diyor.. KısacaVER VATANINI , AL PARA'YIdiyor... Bizde halen ORTAĞIMIZ deyip, kıçlarında geziyoruz... Adamlar açık konuşuyor, benim ortağım kürtler diyor... YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE....DÜŞMAN USA'dır.... Ukraynaya SİHA SATTINIZ, RUSYA' NIN duygu ve düşüncelerini Bİ SORUN BAKALIM... YAKINDAÖĞRENİRSİNİZ... RUS UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ, ELÇİ VURULDU, ŞİMDİDE RUSYANIN DÜŞMANINASİLAHLI İHA.... Hemdebüyük başarı diyerek.... FENER PATRİKHANESİAYRI BİRHİKAYE..
 • sahicisahici2 ay önce
  Yazar ''Şeytanın ve onun dostlarının şansı bizim cahilliğimiz ve zaaflarımız kadar büyük. '' diyor. Biz derken kimi kastediyorsunuz? Ehl-i Hakk tarafında olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Ülkenizde genelevler, birahaneler, piyango oynatan devlet kurumları, yetim hakkı yiyen seçilmiş yöneticiler (sizin seçtiğiniz sizden olan) ve daha nice örnekler. Bunların hepsi varken siz ehl-i hakk olduğunuzu iddia ediyorsunuz ve diğer topluluklara ve de şeytana karşı dikkatli olmaya çağırıyorsunuz. İlginç. Görmüyor musunuz? ''Biz'' dediğiniz topluluk şeytanın tam dostu ve ortağı. Kaçınılmaz son ne yazık ki gelecek. Dikkat etseniz de etmeseniz de...
 • Kunta KürdeKunta Kürde2 ay önce
  Aslında kafa karıştıra bilmek için elinizden geleni yapıyorsunuz ! İşi kısa ca özeti ! Türkiye hükümeti ABD Ve İsrail ile birlikte Müslüman kanı akıtıyor ! Ve bunu yaparken de iş anlaşılmasın diye Medyayı kullanıyor ! Dolayısı ile anlatmayayım Yahudı adama kolay kolay MADALYA takmaz ! Liyakat var ! Ve maaşı ödenir ! MENDAKKA DUKKA dedi kan akmaya başladı ! milyonlar perişan !
 • GerçekGerçek2 ay önce
  ... demek biz Türkiye olarak Çin ile ilişkileri geliştirmek istiyoruz bu yüzden doğu Türkistanda olan olayları biraz görmezden gelelim bunu srıf Çin ile aramızı bozmak için yapıyorlar ilginç evet bu olaylar hep olur ama biz doğru olandan yana olmayacakmıydık ve bu olay iktidarda CHP yapsaydı aynen şöyle derdiniz İşte gördünüz CHP zihniyeti Müslüman katliamına göz yumuyor komünist Çin ile iyi geçinmek için müslümanlara yapılan Zülmü görmezden geliyor Myanmar konusunda da zamanında ABD istedi diye çok ses çıkardınız sonra Çin lazım olunca ses kesildi dimi hatırlıyoruz hepsini en kötüsüde Suriyede ortaklarınız AB İngiltere İsrail Suudi Araplar ve BAE ile birlkteyken Yemende olan olayları hiç görmediniz medyanız gündeme bile taşımadı Suudi Arap pislikleri binlerce Yemenliyi öldürdü bizim Yandaş medyada çıt çıkmadı niye ozaman Suudi Araplar dostumuzdu. Usta bu işler ikiyüzlü olmakla çözülmez yazınızdada yazdığınız sadece yölendirme sanatı halkı istediğiniz yere yönlendirmek nasıl ABD medya ile bizi yönlendiriyor diyorsanız sizde aynı şekilde yapıyorsunuz. AB değerlerimizi medya ile farklı yöne çeviriyor diyorsunuz ya bu işi FETOŞ cu olanlardan iyi öğrenmişsiniz. Tam seçim zamanı APO iti ile akrabaları görüştürülüyor ne şans hep seçime denk geliyor bu işler ve her seçimden önce korku salmak için sözde ABD bizi tehdit ediyor ama bizim kurtarıcı liderimiz var arkasına sığınıyoruz hemen toplanıyoruz ve seçim kazanılıyor herşey eskisi gibi devam ediyor ticareti çoğaltacaz yeni sayfa açacaz sözleri duymaya başlıyoruz bir bakıyorsun herkes ABD de yaşıyor hükümette ki olanların tüm akrabaları ABD de okuyor yaşıyor geliyor vay anasını be sözde düşmanız ama bakacaz bu oyunları allah ters çevirir tabi millet uyanırsa dimi Suriye konusunda da Kürtlere en büyük desteği biz verecez diye ortaya çıkmayalım birden bire YPG PKK terör grubu olmaktan çıkıp onlar masum Kürt kardeşlerimiz olmasın sonra terörü bitirdik şimdi kürtlerin hakkı konusuna geldik dersiniz olur mu olur. Seçim yaklaşıyor ya başlar yine dış güçler oyunları falan sözde bize saldırırlar ve kurtarıcımıza koşarız aslında koştuğumuz ne bilmeyiz dimi yine hollanda senaryoları başlar almanyada bize miting yaptırmıyorlar diye yine mağduruz edebiyatı bakanımızı köpeklerle saldırırlar ama hemen sonrasında Hollanda ile çok büyük enerji anlaşmaları yaparız bize karşı çıkan hitler almanyasına güneş enerjisi santralleri kurdururuz yeni anlaşmalar veririz ihale paslarız bu işler cıvıkı çıktı be...
 • sion-evanjelik sapiklarsion-evanjelik sapiklar2 ay önce
  Çin’de Müslümanlara, Doğu Türkistanlı kardeşlerimize karşı baskıyı örgütleyenler kimlerse, Doğu Türkistanlıları Çin’e karşı kışkırtarak Türkiye ile Çin’in yakınlaşmasını ve iki ülke arasında iyi ilişkiler kurulmasını engellemeye çalışanlar aynı güçler; Siyonist-israil
 • Manyetik alan teorisi(kaymış)Manyetik alan teorisi(kaymış)2 ay önce
  Her telden çalmışsın âbi...
 • Ali babaAli baba2 ay önce
  Adamlar ortadogu ve avrasyayi demokratiklestirecekler, hosgeldiler safa getirdiler,
 • NurullahNurullah2 ay önce
  Türkiye malesef her zaman hedefte. Dikkatli olmamız gerekiyor. Şu hususlara azami dikkat edersek sıkıntı yaşamayız. 1)Bölünmez toprak bütünlüğümüz, 2) Laik ilkesine ve Cumhuriyet'e sahip çıkalım. 3) ikinci israil yani kürt devleti kurulmasın.
 • Miray Miray 2 ay önce
  Bu yaşanılan tüm olumsuzluklar ahırzaman alamelerinin çıktığını gösteriyor dünyanın ekseni yaratıldığı günden beri kaymış bize düşen namaz sabır ve dua ile Allahtan cennet gibi bir hayat istemek dünya cehennem yeri cenneti arzulamak en iyisi

Günün Özeti