Bana kalırsa!

09 Şubat 2019 Cumartesi

Korku ya da umut! Yani “Havf ile Reca”.. Umudumuz korkumuza baskın çıksa da, orta bir yerde durmamız gerek. Allah’tan umud kesilmez.

Allah bizi mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir. Allah bunu bize kitabında hatırlattı. Üstelik bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde hayır murat etmiş olabilir.

Bu ticaret, memuriyet, seçim ya da adaylık konusunda da böyle. Allah’a ve ahiret gününe iman edenlere söylüyorum, sonuç bunlardan hangisi olursa olsun, siz hayırlısını isteyin!

Kader, rızık ve ecel değişmeyecektir. Her şey Allah’ın iradesi içindedir. Biz rızasına talib olalım. Göklerin hazinesinin anahtarı kimsenin elinde değildir. Bu konuda size kim ne vaad ederse etsin ya da neyle tehdit ederse etsin inanmayın! Allah’ın muttaki kullarına, Allah’ın iradesi dışında kimse zarar veremez. Kaldı ki, biz Allah’ın rızasına talibiz ve onlar mahzun da olmayacaklar.

Başımıza gelenler ya yapıp-ettiklerimizin karşılığıdır, ya içimizdeki beyinsizlerin yapıp da bizim sesiz kalmamız ve onlardan uzaklaşmak yerine onlardan korkumuzdan ya da onların gücünden dolayı onlara yakın durmamızdan, ya bir imtihan gereğidir ki ve onun sonunda zafer vardır ve Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırıp mazlumlara yardım etmek istemektedir.

Korkmayın, ecelinizden ne önce, ne sonra öleceksiniz! Rızgınızdan bir gram az ya da çok yemeyeceksiniz. Kaderinizden, Allah’ın takdir ettiğinden başka bir takdir makamı yok! O, görendir, duyandır, bilendir ve hüküm sahibidir. O, kadiri mutlaktır! Yani “Mutlak iktidar sahibi olan” O’dur O! Sizin peşinde koştuğunuz iktidar, O’nun yeryüzünde rızasının tecellisinin vesilesi olmak gibi bir iddianın sahibi olduğu ölçüde benim için bir kıymeti harbiye ifade eder. Kalanı çer-çöp’den başka nedir ki!

Maddiyyun, Dünyevileşmek” (Şimdi “Sekülerizm” diyorlar), Materyalizm, Kapitalizm, Irkçılık ne demekti. (Fikri kavmiyyeti tel’in ediordu peygamber, değil mi! Peki aday belirlerken, işe adam yerleştirirken kavmiyetçilik yapmıyor muyuz? İlk haram, ilk günah, ilk lanet kavmiyetçiliğedir.) Masiva neydi ne! “Allah’tan başka her şey”. Hani, “Malımız, canımız, sevdiklerimiz Allah’ın rızası yolunda feda olsun” diyecektik! O’nun yarattığı o şeyi, O’nun rızasına uygun kullanmazsanız, zalimlerden, asilerden olmuş olursunuz. O’nun adını anarak o şeyi yapmak, o şeyi O’na adadığınızın, o konuda O’nun rızasını esas aldığınızı ve o işin bu anlamda kuralını bildiğinizi ikrar etmiş olursunuz. Gerçekten bu işi biliyor musunuz, okudunuz mu, istişare ettiniz mi, sizden öncekilerin tecrübelerinden istifa ettiniz mi! Kur’an, “Bilmediğiniz şeyin peşine düşmeyin” der. Onun için “İstişare” ve “Şûra” farz kılınmıştır. Şirk bu yetkiyi kendine has kılarak, kendi koyduğu kurallara uyma zorunluluğu getirmek, bunun için insanları kendine tabi olmaya zorlamak, bağlılık sizi almak için baskı kurmanın adıdır. İşte onlar zamanın Firavunları, Nemrutları, geçmişin “Tanrı kıralları”nın çağdaş versiyonlarıdır. Kimileri dindeki “Biat” kavramının bile içini boşaltarak onu kendi heva ve heveslerinin aracı haline getiren ceberutlarıdır. Din ve devlet büyükleri de “put” olabilir. Ama ha! Kimse haddi aşmasın. Yoksa Allah’ın gazabı onları bulur. Mühlet verilenlerin ertelenmiş cezaları, inkar ettikleri zaman için en şedid olanıdır.

Bana kalırsa, dünya, bölgemiz ve ülkemizi çok, ama çok zor günler bekliyor. Bu sadece seçimle ilgili değil. Siyasiler ve kanaat önderleri, insanları bu zor günlere hazırlıklı olmaya çağırmalılar. İktisadi, siyasi, sosyal anlamda, tabii afetler, uluslararası ilişkiler anlamında, zor günlere doğru sürükleniyoruz. Bu süreç uzun süreceğe benziyor.

Daha fazla yardımlaşma, daha fazla sabra ihtiyacımız var. Allah’tan dünyada da ahirette de hayırlısı ne ise onu isteyelim. “Hayırlısı ile şu olsun” demeyin. Neyin hayırlı olduğunu Allah bilir! Sonunda bugünler de geçecek. Yine bahar gelecek. Güzel günler göreceğiz. Sonra yine sonbahar, yine kış. Hayat böyle devam edip gidecek. Geçmiş milletlerin başına gelenler, bizim de başımıza gelecek.

Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirip çevirir. Öyle sanıyorum ki, sadece dünyanın kutupları kaymıyor, müdevvenat, zamanın çarkı, bundan sonra çok farklı bir seyir takip edecek.

Tarihin kırılma noktalarından birinde bulunuyoruz. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bizler tarihin yaşayan tanıklarıyız. Tarih biz yaşarken yeniden yazılıyor. Bütün taşlar yerinden oynayacak. Kavramlar, kurumlar yeniden tanımlanacak. Bakarsınız asırlardır tarihin en zengin aileleri ve ülkeleri yerle bir olmuş, asırlardır acı çekenler, horlanmış halklar ve ülkeler yeniden yükselişe geçmişler. Çimler yeşermiş, bostanlar ve ormanlar çöle dönmüş. Saraylar virane olmuş. Müstekbirler zelil, rezil ve rüsvay olmuşlar. (Goliath’ın) Calud’un çocukları, sapan taşlı Davud’un karşısında perişan olmuşlar. Ad, Semud ve Lut kavminin azgın şehvetperestleri ve müstekbirleri helak olmuş.

Bütün mesele şu: Allah cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmeyecek. Veresetül enbiya olanlara yardım edecek. Biz kendimizi değiştirmedikçe, O da bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek. “Bana güven gerisini merak etme sen” demeyin. “yapacağız, edeceğiz” demeyin. Siz yapmayacaksınız, Allah yapacak! Siz vesile olacaksınız. Siz eğer Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olmayacaksanız, sizden bir halt olmaz. Unutmayın, Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay ve zorlaştırdığından daha zor bir iş yok. Eğer biz Allah’ın ipine tutunursak, Allah ötekilerin işlerini sarp dağlara sardıracak. Gözleri görmez, kulaklarını duymaz edecek. Allah’tan bir şey istiyorsanız, ülkeniz, kavminiz için değil, ibadullah için isteyin ve bilin ki, yaratılmış olan ins ve cin, hayvan ve bitki, cansız olan ne varsa Allah’ı tesbih ederler. Allah’tan aldığınızı O’nun yarattıklarının salahı için vermezseniz veren Allah alır da. O zaman sizi helak eder ve başka bir kavme hidayet nasib eder.

İnsanları dünya nimetlerine, hazza, refaha değil (Mütrefinlerden olmaya değil) sabra, mücadeleye, Hakka ve hayıra çağırın. Yoksa bizim “cici çocuklar” niye yaratıldıklarını unuttular. Dünya nimetlerinden zevk alıp, dünyadan kâm almaya koyuldular. Hayatlarında çile yok. Ye, iç, eğlen! Lüküs hayat, oh ne rahat, yan gel de yat! Sahilde bir hamakta nefsini okşayan hayal kurmak hayalleri. “Hamakat” sahibi olmak işte böyle bir şey! Yaratılış sebebini ıskaladık büyük ölçüde. Kulluk hoşumuza gitmiyor. Erdoğan Pro-Natalist mesajlar veriyor, açılan okullardan yetişen çocuklar Anti-Natalist!Varoluşçu” bile değil bunlar. İsyankâr, Nihilist, Hedonist Allah’ın belası (sarı yelekliler hazır, giymeleri için, 5 lira 90 kuruş) bir nesil geliyor. Aman aman! Akacak kan damarda durmaz!. Birileri nasıl cennete ya da cehenneme gidecek. Gelecekleri varsa görecekleri de var. Bu da geçer ya hu! Övünmeyi, dövünmeyi bırakalım da, Allah rızası için kalkıp bir şeyler yapalım.

Ne varlığa sevinirim, ne yokluğa yerinirim. Bana Seni gerek Seni. Ömrümüzün, rızgımızın kefili bir Allah’ımız var bizim! Ne gam!.

Alemlere rahmet olarak gönderilen ahir zaman peygamberi buyurur ki: Bildiğimi bilseydiniz, çok ağlar, az gülerdiniz. Bizler ahir zaman ümmetiyiz. Aklımdan geçenler yazmaya insanların hali ile bir arada düşündüğümde cesaretim kırılıyor!. Sandık önemli de, her şey sandıktan ibaret değil. Listede ismi olanların bazıları o sandıktan çıksa da, onlar başınıza “dua ile istediğiniz bela”ya dönüşür diye korkarım. Onlara “insanların kalbine dokunun” diyorsunuz da, onlar insanların sinirine dokunuyor! “Aman efendim aman, galiba ahir zaman!” 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • uşaklıuşaklı7 ay önce
  iltimas , torpil , kayırmacılık, populist teşvikler ( 40 yaşındayım hiçbirinden faydalanamıyorum ) ,hırsızlık. bütün bunların üstüne ilimiz adayı telefon ile noelimi ! ?kutladı.aşağı tükürsen sakal , yukarı tukürsen bıyık durumları...
 • İsmail Yaman İsmail Yaman 7 ay önce
  Sayın Abdurrahman dilipak seziyorum ki Recep Tayyip Erdoğan sizin önerdiğiniz birisini belediye başkan adayı olarak göstermedi ve sizde ona karşı bir tutum içine girdiniz. yazık..
 • HayrullahHayrullah7 ay önce
  Günaydıınnn...ne gzl istanbul...işinize gelmeyeni kadere bağla hemen..iplerini tutanlar şimdi de böyle mi oynatiyolar seni..hırsıza hırsız yolsuza yolsuz diyemeyen siz hakkin savunuculugu rolündeyken Rabbim çarpsin sizi...gelen tufanı ne gzl de kadere bağliyorsun...
 • Soran adamSoran adam7 ay önce
  Bu sorunun cevabı nitelik mi, yoksa nicelik mi. Bugün az nüfuslu ama iyi egitimli İsrail mi hakim güç, bilmem kaç yüz milyonluk ama eğitimsiz arap dünyası mı. Bence bu sorunun cevabı iyi yetiştirebileceginiz kadar çocuk olmalı. Imkanlarınız bir çocuğa iyi bir gelecek sağlamaya yetiyorsa bir çocuk, üç çocuğa yetiyorsa üç çocuk, beşe yetiyorsa beş çocuk.
 • LütfullahB.LütfullahB.7 ay önce
  Vur vur, inlesin!Erdoğan dinlesin!Tesbitleriniz yerinde ve tam isabetli vuruşlar yapmışsın hocam!
 • MirayMiray7 ay önce
  Sen ne zorsun be ahırzaman ne dost belli ne düşman Allah'ın razı olduğu şekilde Yaşarsak kazananlardan oluruz yok nefse emmareye uyarsak helak oluruz Allah muhafaza,bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete...Allah hepimizin akıbetini hayr eyleye...
 • Bir YorumcuBir Yorumcu7 ay önce
  Peygamber aleyhisselam,memuriyet isteyen Ebu Zer'e ne dedi?Siyaset ateşten bir gomlektir,uzak durmanda fayda var. Siz sayın Dilipak, siyasetçi değilsiniz mamafiih belki de bir-çok siyasinin üzerinde bir tesir gücüne sahipsiniz. Bunun en bariz örneğini Mckinsey olayında gördük. Yerinizde olsam.bu satırlardan insanlara birşey anlatırken,bir yerlere çağırırken iki kere değil,bin kere düşünürdüm. Çünkü Allahın huzuruna çıkacağım günle ilgili sizin kadar cesur olamazdım. Her kim ki bir çığır acarsa, bunun sevabından veya günahından payidar olur. Milyonlarca insana ulaşırken, cagirdiginiz yer hak mi batıl mi tekrardan muhakeme etmenizde fayda mülahaza ediyorum. Belki de kıyamet günü bu konumda olup büyük büyük laflar etmek yerine, keske hiç bualsmasaydim da,evimde çoluk çocuk torun torbayla meşgul olan,elinden geldiği ölçüler içerisinde ibadet eden,dilinin döndüğünce Allahi zikreden mütevazi bir yaşantıyla Allahın rahmetine kavuşmayı umud eden birisi olsaydım demeyi tercih edeceksiniz. Insanlarınbeynine girmesi zor değil. Fakat her girdiğiniz beynin vebaliyle Allahın huzuruna cikacaksiniz. Bu kadar emin misiniz "davanizdan" Cesaretinize hayranım...
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Tespitleriniz cok dogru hocam. Elestirileriniz sadece AK partisinemahsus bir elestiri degil, zira bu yapmis oldunuz elestiriden her yapi her olusum ders cikarmali. Yaradilis gayesinden sapan ve sosyal hayatlarinda ve devlet islerinde islerinde Allah in rizasi icin mücadele etmeyen her parti ve her iktidar kaybetmeye mahkumdur. Allah in emirlerine ve sevgili peygsmberimiz Mohammed Mostafa s. a. v. Efendimize muhalefet eden her güc ve iktidar kaybetmeye mahkumdur, zira belirtmis oldugunuz gibi tarihde firavun ve Lut kavmleri yaradilis gayesinden saptiklari icin ve sevhethane ve bozgunculuk yaptiklari icin helak olmustular. Fakat ayni hatalar gine tekrarlanmakta.Kendi güc ve kudretlerini Allah in kudretininden üstün tutanlar Allah in gazabindan kurtulamiyacaklardir. ALLAH isterse hayirda ister ise üstümüze ser yagdirir. Eger Allah in hayrin dan nasiplenmek istiyorsak o zaman tekrar Alla hin tek kudret sahibi olduguna inanip yaradilis gayemiz dogrultusunda devlet islerimizi yönlendirmemiz gerek. Sapkinlikliklarimizdan dolayi muhakkak zulm lere ve adaletsizliklere maruz kalacagimiz bir gercektir. Allah c. c. kaderimizde bizleri zalimler ve azginliklar ile imtihan edecektir ve büyük acilar cekecegiz. Mühim olan bu azginlik ve adaletsizliklerin neresinde durdugumuz, zira gercek hidayete erenler azginlik ve bozgunluklarin karsisinda hak ve batili bir birinden ayirt edip hakki haykiranlardir. Iste zalimin karsinda durarsak ve hakki haykirirsak hidayete kavusacagiz. Fakat aramizda mümim olduklarini söyleyip iblisin ve deccalin kurdugu düzene biat edenler yüzünden helak olacagiz. Insanlar inandim demekle kurtulacaklarini mi zannediyorlar, zira Allah c. c bizleri kaderimizde bozguncular ve azginliklar ile imtihan edecektir. Eger Toplum olarak ve siyasi iktidar olarak Allah in ipine sarilirsak Allah in gazabindan ve serrinden kurtuluruz, aksi takdirde cok zulmlere maruz kalacagiz. Güzel dinimiz sadece namaz kilmak ve ölü defnetmek icin degil, zira Allah in emirlerini her alanda tam manada uygulamamiz gerekiyor.
 • SILA SILA 7 ay önce
  Bize 2 yorumu çok görüyorsunuz ya helal olsun. Ne yapalım sarı yelekliler gibi sokağa mı çıkalım. Sadece yazdık be.. YAlan mı yazdık ya Allah için söyleyin. İmanımızın büyüklüğü bizi yazmaya zorluyor. ne yapalım; kalben buğuz hafif kalıyor. EDİTÖRe de helal olsun SERHET baya korkutmuş yazıkkk...
 • SILASILA7 ay önce
  Niye sansür? neden korkuyorsunuz. İktidara getiren de yerin dibine geçiren de Allah'tır. Neden bu korku? Allah için ya... GAvur değiliz çok şükür. Bu düşmanlık niye? RTE 'ye karşı olmak haşa ALLAH'a karşı olmak mı olmuş? Bir şeyler düzelmesi için yazıyoruz. Dertli olduğumuz için yazıyoruz. Bu düşmanlık niye ? Hani kardeştik?... Düşüncelerimiz, değerlendirileceğine; düşmanlıkla karşılanıyoruz. Yazıklar olsun. Maç seyredip, alkış çalsa idik bizden iyisi yoktu hı?.
 • SILASILA7 ay önce
  Yorumcu serhat Allah için doğruyu söyle; Karşıt olmamak için her koşulda yanında mı olmak gerekiyor. O zaman CHP'DEN, hdp'DEN ne farkınız var AKP'lilerin. Ölümüne bağlılık yemini mi ettin sen AK partiye. Şunu unutma ki Fetö'cüler de aynı yemini etmiştir, FETTOŞA. Buraya yazdığımız yorumların da üçte biri ancayayımlanıyor. VALLAHİ BİLLAHİ TİLLAHİ 14 SENE BOYUNCA HEP aKPARTİYİ DESTEKLEDİM ve oyladım. SONUNDA ALLAH c.c. gözümü açtı elhamdulillah. Ayrıca ben kendimi bildim bileli evde hep akit okunur. İnşallah bu yorum da sansür yemez.
 • YaziyorumYaziyorum7 ay önce
  Yorumcu serhat ,tesbitlerin dogru bunu anladikdan geri ,Gazetene partinden taviz verme,gecen bir gazeteci soruyor partini satarmisin diye yazmis ornek, chp yuzde otuz oy aliyor secmen hep ayni baska partiyi tutmuyor diyor bizi kimse sogutamazmadrm farkina vardin saldirilarin bilki dogru yerdesin yilmak yok yola devam.
 • selami selami 7 ay önce
  hocam malesef müslümanım deyipte dinlerini az bir pahaya satanların yüzünden müslümanım diyenlere itimat zarar görmüştür.
 • serhatserhat7 ay önce
  herkesin her türlü yayını takip etmesi elbette ki iyi bir şey. Dikkat çekici olan ise, AKİT e yorum yazanların hemen hemen tamamı AKP karşıtı .Normalde böyle bir oransızlık olmaması gerek .Galiba AKP karşıtları çok daha aktif. Bunlar "akit muhafazakar kesime hitabeden bir gazete o halde gidip orada ki insanları AKP den soğutup, yanımıza çekebiliriz "düşüncesi ile olabilir. Zaten CHP nin yeni stratejisi de bu yönde Zira yorumlarına bakınca, çoğunun CHP yanlısı oldukları apaçık, belli.
 • YusufYusuf7 ay önce
  Yok Hocam, olmuyor ne kadar uğraşsanızda söyleyemiyorsunuz. Diliniz varmıyor... Halbuki çok kolay.Olmaz, bu düzenle, bu batıl düzenle doğruya varılmaz. Devletimiz garibin yoksulun parasını faiz diye dışarılara dağıtıyor. Olmaz.Belediyeler rüşvet yiyor. Olmaz.Başımızdakiler içki fabrikaları açtık diye övünüyorlar. Olmaz.Bizim Kuran'a yönelmemizle, namaz kılmamızla bu düzen değişseydi Allah neden Cihad edin buyurdu ? Daha fazla namaz kılın, daha çok oruç tutun, bir zulüm gördünüz daha fazla dua edin ... OlmazBize şuur lazım. 1960'lardan beri verdiğimiz mücadeleye ne oldu ? Biz faizi kaldırmayacak mıydık ? Biz değilmiydik bu ülkeye Islami Nizamı getirecek ... ?Vesselam.
 • SacitSacit7 ay önce
  Müslümanım deyip de müslümanları aldatıp paralarını çalanlara, İslamda hırsızlığın cezası uygulanmalıdır. Bu hırsızlığa göz yuman hatta teşvik edenlere yazıklar olsun.
 • Amin Amin 7 ay önce
  Tosun Mücahit Ören'nin bizden çaldığı paralar onun rızkı mı oluyor?
 • Abdullah BirisiAbdullah Birisi7 ay önce
  Hocam, kısa ve netİBB başkanlığı akp adayı, Allah Resulü nden sahih bir rivayete dayanan bir fetvaya, karambolde gazetecelerin sorması üzerine, deli saçması, diye bir karşılık verdi. Kaderinden kaçtığını zannederken aslındakaderine doğru koşar insan. Bu günah aleni olduğu için tövbe ettiyse bizlere duyursa iyi olur. Aksi halde, tövbe etmediğini, o karşılığı da karambolde değil de bilinçli olarak verdiğini düşüneceğiz. Eğer öyle ise Nereye doğru gittiği açık...
 • Yazıklar Olsun!Yazıklar Olsun!7 ay önce
  Zeybekci, Şirin Payzın'ın "AK Parti'ye yönelik genel bir ön yargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz?" sorusunu "Alkollü içki üretimini destekleyerek geldik, hükümet olarak yerli içki üretimimizi, diğer ülkelerden ithal edilen ürünlerin üzerine koyduğumuz vergilerle koruyarak geldik" diye yanıtladı.
 • leventkleventk7 ay önce
  o zaman, din karşıtı , pkk yanlısı, şapka giymedi diye adam asan, kurana gökten indiği sanılankitap diyen, hafızlara beyni sulanmışlar diyen, ülke için bir çivi çakmamış, bir faydalı bina dikmemiş olan, ezanı serbest kıldı diye başbakan asmış olan,başörtülü var diye kurumlardan üniversitelerden insanlarıatan, islamiher şeyi yok etmek isteyen sol parti gelsin de ülke kurtulsun.. ayrıca artık günümüzde , fabrikaları devlet değil özel sektör açıyor,
 • HaberciHaberci7 ay önce
  Hocam halka küfür eden, Cengiz Insaat,a Allah iktidar sayesinde verdikce veriyor.???..ne buyuruyorsunuz.????selamlar
 • Düz liseDüz lise7 ay önce
  Sayın Dilipak vicdanlı biri olduğunuzu biliyorum yıllardır okurum yazılarınızı.28 şubat mağdurları hala mağdur ediliyor Diyanet alım yapacak özellikle Kur'an öğretici adaylarda önlisans ilahiyat mezunu'na ihl şartı getirdi 2016 'da ve şimdiki alımda.Bizler 80 li puanlarla mülakata çağrılmazken sırf İhl mezunu diye çoluk çocuk atanıyor.Nice hafızlar var aramızda yaşımız ilerliyor fahri olarak güvencesiz yarım ay sigortayla çalıştırılıyoruz.Düz lise+ önlisans'a 20 kişi kontenjan vermişler 500 kişilik alımda.Diyanet bunu neden yapıyor cemaat korkusuysa İhl neyin garantisi puanlara göre çağırıp mülakatta elesin yetersizsek.Ya da sınav şartlarına ihl mezunu olmayan katılamaz desin nasıl olsa atama yapmıyor boşu boşuna bizimle oynamasın yıllardır gelen vurdu giden vurdu nasıl olsa.İnanın muhatap bulamıyoruz bizi dinleyen anlayan yok.En azından FAHRİ çalışanların şartlarını düzeltsinler o da yok.Lütfen sesimiz olun araştırın haklı olduğumuzu göreceksiniz.Diyanet adil olmazsa kul hakkına riayet etmezse diğer kurumlar'a diyecek söz yokLÜTFEN YAYINLAYIN......!!!
 • HarunHarun7 ay önce
  Valla yazik billa yazik kpss ye o kadar calis emek ver ilan gelmesin cok uzucu, iibf pismanliktir
 • MehmetMehmet7 ay önce
  A kadrolara alım yok durmadan kpss ye gir puan al alım olmadan yeni kpss sınavı geliyor.Binlerce genç işsiz üniversite okuduk iş yok evde oturmaktan psikolojimiz bozuldu maliye bakanlığı hiç alım yapmadı.lütfen bu sesimizi duyurun
 • AKPAKP7 ay önce
  Konya’nın Ereğli ilçesinde oy istemek için Çiller Köyü'ne giden AKP’lilerle köylüler arasında arbede yaşanmış. Köylü “16 yılda bir tane fabrika açtıysanız kimliğimi bırakıyorum, insanları kandırmayın” diyen bir köylünün, AKP Gençlik Kolları üyesi bir genç tarafından boğazı sıkılınca olaylar büyüdü. Artık oy almak için gırtlak mı sıkıyorsunuz Konya da.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi7 ay önce
  Acep söylesem mi 32 dakika önce eklendi.Dinci görünümlü elemanlar ülkeyi tamamen ele geçirdi aydınlar ve halkın büyük çoğunluğu sindirildi bir terminoloji oluşturuldu bununla kendilerinden olmayan firavuni söyleme biat etmeyen halkın yüzde 60 a yakını yaftalandı Siyonist ve emperyalist güdümdeki türkiye oligarşisi burjuvajisi bu dincilere!!!! ülke nimetlerini kendileriyle birlikte yeme lütfunu bahşetti iktidarımız bin yıl sürecek diye boşa demediler Türkiyedeki her melanetin altından çıkan bebek katiline kırmızı güller takdim eden aksak timur un kılavuzluğuyla yola devam ediyorlar bu arada hırsızlık arsızlıkta çeşitlendi demokrasi icabı dincilerin !! Hırsızlarına arsızlarına hem cennetten beratname vaadi hemde oy garantisi var yeterki bizim dinimizden!! Olsun
 • zihnizihni7 ay önce
  zina,fuhus,escinsellik,faizserbest.Allahın insanlar icin emrettigi seriati uygulanmıyor.dolayısı ile Allahın seriatini gözardı eden toplumlar zillet icerisinde hayat surmeye mahkumdur,sonuc degismez."İnsanı önünden ve ardından takip eden melekler vardır. Allah’ın emriyle onu korurlar. Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur."rad,11.
 • Ayla akan Ayla akan 7 ay önce
  Allah razi olsun insaallah duyarlar
 • Nezih aydinNezih aydin7 ay önce
  Sayin dilipak yerel yönetimde çalışan insanlar oy küpü muhalefet zaten yok meydanda hoş kime kapi çalsak sırtımızı sivazliyo tam 16 sene oldu rica etsek 4b lı lerin biraz sesi olur dile getirirseniz memnun oluruz bilgi amaçlı bizlerin hükümete hiç bir yükü yok sadece haklarımız aynı deil tayin isteyemiyoruz eşimiz başka yerde biz başka yerde vs vs.simdiden tesekkurler
 • DemiroğluDemiroğlu7 ay önce
  Hocam Allah sizden razı olsun..maruz kaldığınız onca haksızlığa iftira ve yalana karşı bıkmadan usanmadan doğruları yazmaya devam ediyor olmanız bizlere cesaret veriyor....son zamanlarda yorumcu adı altında gazetemiz Akite dadanan malum güruhunda sizlerin yazıları sayesinde saplantılarından kurtulacaklarını ümit ediyoruz.
 • Kemal DEMİRELKemal DEMİREL7 ay önce
  Allah razı olsun
 • hacıbekir genişerhacıbekir genişer7 ay önce
  ALLAH RAZI OLSUN ÖLÇÜ ŞERİAT. HER ŞEYE BU BAKIŞ AÇISIYLA BAKMAK LAZIM. MÜSLÜMAN HÜRDÜR.NAZARINDA EN BÜYÜK ALLAHCC OLDUĞUNDAN BİLDİĞİ DOĞRULARI HERKESE SÖYLER. SİYASETLE UĞRAŞANLARA HER ZAMAN ŞERİATIN HÜKÜMLERİNİ HATIRLATMAK LAZIM. BİR KİŞİ KENDİ SİYASİ GÖRÜŞÜNDE OLAN ŞEYTAN GİBİ BİRİSİNİ ÖVÜP FARKLI SİYASİ GÖRÜŞTE Kİ MELEK GİBİ BİRİSİNİ AŞAĞILASA HATA EDER. BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ BUNLARA KARŞI 'EUZÜBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİVESSİYASEH' DİYOR.
 • hamidohamido7 ay önce
  Bldye başkanı seçilen bütün adayların mal varlığı kontrol altında tutulmalı. ihbarlara mükafat verilmeli.Haksızlık yapanların Cezası ağırlaştırılmalı. Adaylar çoğunlukla kendi bölgesinden seçilmemesi. 5 yıllık sürenin 3÷1 ilk süresi değerlendirilip iyi çalışmamışsa görevinden alınıp kayyum atanmalı.
 • KaçakKaçak7 ay önce
  Türkiye heryeri kaçak yapı kaçak yöneticiler kaçak idareciler kaçak göçmenler kaçak nesiller hayatımızın tadı kaçtı . İmar barışı diye milletten para toplayıp kaçakları helal yaptınız da ne oldu bina kendiliğinden yıkılıyor. allah göstermesin deprem olsa ve altında milyonlar kalsa vebali kimin. Ben söyleyeyim sizde adettir ve hemen takdiri ilahi dersiniz işin içinden çıkarsınız. Kaçak beyinler var yurt dışına kaçıyor sonra geri getirmek için yalvarıyoruz para veriyoruz. Günü kurtarmak için kaçak yapılara imar veren hükümet kim. Her yazınızda CHP zihniyeti diyorsunuz da birde kendi zihniyetinize baksanız tamamen kaçaksınız.
 • SILASILA7 ay önce
  İsa keskin nikli yorumcu; düşman içeride oldu mu, kapılar da kilit tutmuyor. İçimizdeki beyinsizler yüzünden ülke bölünüyor, bölünecek. İçimizdeki beyinsizler yüzünden toplum dinden uzaklaşıyor. Tek çare yönetimin burnunu sürtmek olacak inşallah.
 • HamidoHamido7 ay önce
  Na işte.. Yorum olsun..
 • erhanerhan7 ay önce
  insanlar senin tüm yazdıklarının,söylediklerinin muhatabı olarakniyesadeceAKP yi anlıyorlar.Çünkü bunu sen oluşturuyorsun. Onca uzun uzun o kadar çeşitli şeylerden atlayıp dururken işte bunların arasına öyle bir kelime,cümle sıkıştırıyorsun ki.. işte bununla sinyali veriyorsun. "Çok şeyler biliyorum ama korkumda söyleyemiyorum " havaları,taktikleri.Söyle efendim. Söylemiyorsun çünkü onun yerine tüm camiayı töhmet altında bırakmayıhedefliyorsun
 • VeseelamVeseelam7 ay önce
  Büyük resmî görmek bu işte. Yorumlar takdire şayân.
 • Mehmet Mehmet 7 ay önce
  600 milletvekili 6 milyon yandaş demek. Başkanlık sisteminde bunların hiçbir görevi yok.Neden milletin parası israf edilir.
 • GİRESİNLİGİRESİNLİ7 ay önce
  Sayın Dilipak galiba demek istediğinizi anlıyorum"".Ümitlerle elde ettiğimiz güç bizi zehirledi .Dini milli nice değerlerimiz ait sembollersayı görsellik olarak artarken , ruh ve içerik olarak acımasız vahşi kapitalistler olduk.Hem de mehter eşliğinde.bu yüzden bu istismarın sonucu felaketi yaşamamıza kaldı"" diyemiyorsunuz.Yoldan çıkmış bu gidişattan kendini kurtaranlara selam olsun.
 • İsa KESKİNİsa KESKİN7 ay önce
  ABD/AB saldırsa Rusya/Çin, Rusya/Çin saldırsa ABD/AB müsaade etmez. Böylesine jeopolitiğe sahip bir ülke içerden bölünerek çökertilmedikçe yıkılmaz. Siz 15 Temmuz gecesi gibi onurlu olmaya,bir olmaya beraber olmaya, yardımlaşma ve dayanışmaya önem verin yeter. Gerisi boş.
 • AlperAlper7 ay önce
  .Borç para verip,ödeme yapamasınlar diye ekenomimizi bozmuşlar,buna kim inanır?Allah adına ,insanları kandıranlar kimler?
 • engineerengineer7 ay önce
  sn yorumcu ankara, siz dile getirdiniz ben yazayım ,özetle şöyle: 1-AK Parti tarafından İzmir için aday gösterilen Nihat Zeybekci'nin, "AK Parti’deki arkadaşlarımız bugün içkisini içebilen, namazını da kılabilen, günü geldiğinde orucunu tutabilen bir hoş görü alanına sahiptir." ifadeleri tepki çekti. 2-2014 yılının mart ayında özel bir televizyon programına açıklama yapan Yıldırım, "İstanbul’da Nişantaşı, Beyoğlu, Çiçek Pasajı var. İstanbul’daki yaşam tarzının İzmir’den ne farkı var? Rakısını içme, balığını yeme, eğlenceye gitmede bir farkı var mı? Tekirdağ’da 2 rakı fabrikası vardı, bizim dönemimizde şimdi 18 tane.3-Cumhurbaşkanı Erdoğan: Belediye başkanlığımdan bu yana bulunduğum her yerde alkolü kaldırdım
 • BAYBORABAYBORA7 ay önce
  Mersin AKPyöneticisi , HIRSIZSA, BİZİMHIRSIZIMIZ .... SAHİP ÇIKACAĞIZ demiş..Bendecevabenbir cümle söyleyim... ALLAH BELANI VERSİN.....
 • engineerengineer7 ay önce
  bizim köyde derler ki "Müslümanı kızdır gavurluğu seyret" yani , gavurluk yapan ister Müslüman ya da gayr-i müslim olsun farkeder mi? gavur gavudur, gavurluğu yapan bir Müslüman da olsa , zerre kada gavurluk karşılıksız kalmaz, zerre kadar da iyilik karşılıksız kalmaz, Mutlak adalet sahibi olan Cenab-ı Hak, ister müslim ister gayri müslim yaptıkları gavurluğun ya da iyiliğin karşılığını eksiksiz verecektir, iyilik gayri müslimden gelirse bu gayri müslimdir diye ayrım yapmaz, Allah cc Adil'dir, mutlak hüküm ve adalet sahibidir, haram eğer helali geçmiş ise , dünyada yaramaya başlar ahret için ise felakettir, haram eğer helali geçmişse bu adama müslüman denmez, bu adamın yüzünden Müslümanlar karalanamaz, İslamı ve Müslümanı kasten karalamaya kalkanlar iflah olacak da değillerdir, onlar İslam düşmanlığını bu yolla yapmaktadırlar vesselam, müslüman kimliğiyle gavurluk yapanlar da benzer şekilde İslama ve Müslümanlara zarar verdikleri için İslam düşmanı hükmündedirler.
 • esenyalıesenyalı7 ay önce
  sayın dilipak akitte canlı yayındada izliyorum hep üstü örtülü konuşuyorsun senin bir korkunmu var neden açık açık konuşamyosun mesela aday diyosun kim bunlar ylsuzluk diyosun kim bunlar.sende böyle korkarsan vay halimize
 • aydınaydın7 ay önce
  eti ucuzlatacaz dediler ucuzlatamadılar.hatrılarsanız bu et yeme tartışmaları gündeme geldiğinde krizde olan arjantin ve yunansitanın bile bizden daha ucuza,daha çok et yediği haberlerini okumuştuk.hatta ali osman aydın konuyla ilgili bir yazı yazmıştı.ne oldu et ucuzladı mı?yok.artık o etler de yok.ucuz sığır kıyması var.yarım kilosu 15 milyon.eder kilosu 30 milyon.neyse et yemekten vazgeçtik.evdemeyve sebze yemesi gereken şeker,tansiyon hastalarımızz var.zaten sebze meyve yiyemediğimiz için hasta olup,hastanenin yolunu tutup,hastaneye yük oluyoruz ya.neyse dün cumhurbaşkanı sivas "milletini" azarlamış."çanakkale savaşını aç kazanmışız".sanki çanakkale savaşının şartlarındayız.bir kere çanakkale savaşında,savaşın getirdiği yokluk vardı.bizim şikayet ettiğimiz konu ise varlıkta darlık.ortada birilerinin para hırsı var.sizin yetersiz,geç kalmış,denetlemesi yapılmayan politikalarınız yüzünden varlıkta darlık hatta yokluk çekiyoruz.sizkonusu olan giyim kuşam meselesi değil.yetersiz beslenen millet.madem savaştayız,tasarruf yapmamızı bekliyorsunuz.önce kendinizden başlayın.örneğin 17 milyon tl maaş alan milletvekilleri 15 milyon alsında görelim.külliyede yeme içmelerini kısın kısabiliyorsanız.hani "güneydoğuda,süriye sınırında bir savaş veriyoruz" ya.densiz danışmanlırndan birinin densizce hazırladığı metinlerden biri daha.gizliden gizliye tasarrufu öğütleyen ta çanakkale savaşıyla nasıl karşılaştırıyorsunuz gözünü sevdiğim.hani ekonomimiz "gelişiyor" diyorsunuz.ee o zaman millet ucuz et istemesi,ucuz meyve sebze istemesinde haklı.et politikasını elinize yüzünüze bulaştırdınız.amabu sebze meyve politikanızı bari düzgün işletin.4 yıl önce yapacağınızı 4 yıl sonra yapıyorsunuz.ta baştan gıda politikalırınız düzgün-denetimle işleseydi.bugün bu millet ankara ve istanbulda sizi açık ara iktidar yapardı.şimdi kafa kafaya seçim grafikleri izleyeceğiz.insan üzerinde kış boyunca bir paltoyla idare edebilir.ama yemeyince aç kalır.yeminle söylüyorum bir çok politikada sapır sapır dökülüyorsunuz.bu sefer yanlışlanızı takır takırsöyleyincede azarlıyorsunuz.hani iktidara gelince bahaneniniz olmayacaktı.olmaz böyle iktidar olmak böyle kolay bişey değil,muhalefettekilerin ucuzluğuna benzemez.bak biz chp"yi eleştiriyor muyuz.muhalefet dediğin bomboş adamlar kümesi.ama sizden beklentisi olan insanlar var.evinde çorbayla,soğanla karın doyuran,işsizinsanların beklentese var.bu beklenti 15 yıldır doğru dürüst karşılanamadı.oy almak için ayda en ez 4 milyar alan polise-memura-öğretmene durup durup zam yaptınız.bütceyi eğitime ve savunmaya verdiniz.şimdi en aşağıdaki adamlardan aç-işsizadamlardan oy istiyorsunuz.en alttakilere inmekte 15 yıldır patanaj yapıyorsunuz.en azından bu gıda politikalırna ciddi bir şekilde eğilin.ne demiş atalarımız.var evi kerem evi,yok evi verem evi.ayda 17 bin tl alan milletvekillerinize ve bakanlarınıza ayda 2 milyar tl verinde geçinsin bakalım.ellerine 50 milyon verip pazara gönderin.
 • Kocasolak Kocasolak 7 ay önce
  Bakın adaylara, bir tek FAKİR var mı? Bir tek müftü var mı? Bir TEK’i çıkıp YEDİRMEM, YEMEM malım bu günde YÖK yarında olmayacak diyor mu? Hepsinin etrafı müteahhit, mimar, veya onların ÇANTACILARI ile dolu. Bir adaya bunları sormak ECEL demekle eş. Sizden bizden kavgası değil, sizler mi bizler mi yönetecek ( yiyecek )bütün kavga bu. Üniversiteler de aynı, akademisyenler mi hükümet mi yönetecek ( yiyecek ) kavgası. Cerrahpaşa nın adı niye değişti? Çapa döner sermaye maaşlarını neden ödeyemiyor? Çapa’yı neden taşımak istiyorlar? Çapa akademisyenleri neden taşınmak istemiyor? Bütün mevzu PARA, MAKAM, kavgası, yoğurda azıcık sarımsak ekleriz ya aynı, bu mevzuya da İDEAL ekleniyor. İdealin de kokusu keskin olduğu için, herkes SIRF ideal, sarımsaksanıyor, oysa bildiğin YOĞURT.
 • AnkaraAnkara7 ay önce
  Yeni haber ""nihat zeybekçi alkol açıklaması""Haberini akitte bulamıyorum dilipak niye haber yapamiyosunuz ...........
 • MertürkMertürk7 ay önce
  Hırsızlık, yolsuzluk, kayırmacılık, artık. Alenen yapılıyor , ve bir hak gibi görülüyor. İslam referanslı insanlar bunu yaptığında ,en büyük zararı ıslama veriyor. Eskiden İslam ahlakı ve adaletini gören gayrimüslimler ,ıslama giriyordu. Müslümanların şimdiki halini görenler islamdan uzaklaşıyor, gençlerde deistlik artıyor.
 • Bilal B.Bilal B.7 ay önce
  Yani ABD ile bir olmuş Yemenden Suriyeye tüm Musluman ülkeleri kan gölüne çevirip petrollerini çalmış bir ülkeye Allah bela degil de rahmet mi yagdirsin? Ey Dilipak tam destek verdiginiz munafik yoneticilerimiz sizi nasil ikna etmiş bilmiyorum ama ülkemizin bu hale gelmesinde sizinde payiniz var. Musluman ulkelerin yer alti yer ustu kaynaklarini gasp edip gemiciklerle sayin dost trump'a yollarken sizede mi 3-5 pay verdiler?
 • Oyuna gelmeOyuna gelme7 ay önce
  Hocamız hep şöyle derdi : 24 saat namaz kılman oruç tutman veya çarşafla gezmen siyonizmin umurunda değildir taki ne zaman cihad edip onların düzenini bozacak bir iş yaptın mesela islambirliğini tekrar ayağa kaldırıp hakkı üstün tutan bir nizamı kurmaya niyetlendin o zaman uykuları kaçar. Şimdi önümüze bunlar sizden deyip siyonizm birilerini koyuyor sonrada tef çalıp sömürü tam gaz devam. Uyanın artık oyuna gelmeyin bu işbirlikçi ve taklitçi iktidarlar bizi ancak siyonizme kukla yapar. Uyanın ecdadın fatihin alparslanın misyonuna sahip çıkın. Onların tek amacı hakkı hakim kılmaktı bunun için yaşadılar. Tabi budurumdan kurtulmak istiyorsanız.
 • MağduroMağduro7 ay önce
  Sayın yazar güzel değerlendirme yapmış. Adalet mülkün temelidir demiş Hz. Ömer (R.A.). Günümüzde ki Uygulamalar ise Adaletsizce. Allah (C.C.) hidayet nasip etsin. Partiye Oy vermeyi cennet Beratı almayla eş tutanları da Allah (C.C.) ıslah eylesin.
 • aydınaydın7 ay önce
  "Peki aday belirlerken, işe adam yerleştirirken kavmiyetçilik yapmıyor muyuz? İlk haram, ilk günah, ilk lanet kavmiyetçiliğedir.)"Kavmiyetçilik şeytanın en büyük silahlarından biriydi.İşte bu.belediyede 5-10-15 yıllık çalışanlar dururken bir gün bile çalışmayan adamlara kadro verildi.Biz kadro derdinde falandadeğildik. Ama 15 temmuza kadar 14 yıl boyunca adamını bulan,ensesi kalın olan kadroyu aldı.5-10-15 yıllık çalışanlara gelince onlarda avucunu yaladı.Herif müteahit adamaayrıca belediyede kadro verildi.Çoğu daire başkanının,müdürün yakını.Bu yüzden eski belediye başkanı ek derslilerin çoğunu iktidardan soğuttu.Erdoğana ya bu kadro verdiğini adamların kadrosunu geri alın dedik,ya da 5-10 yıllık çalışanlara da kadro verin dedik.çünkü ortada kabak gibi duran bir haksızlık vardı.oda ilgilenmedi.Bizimde üzerimizde bi iktidar gıcıklığı kaldı.Yaw abdıla abi.Gel bi bak.aynı işyerinde adam, devlet işçi kadrosu almış ,bir kere bile eline kazma kürek almış değil.Altında 50-60 milyarlık arabası,kendine ait eviyle,lise mezunu bi adam " sen benim kim olduğumu biliyor musun" modunda geziyor.Diğer taraftanda hem mühendislik hem de matematik öğretmenliği olmak üzere 2 üniversite okumuş biride,sözleşmeli personel olarak asgari ücretin biraz üstünde aynı işyerinde çalışıyorlar.Güler misin Ağlar mısın?böyle trajikomik hadiselere şahit olduk.Açıkça söylüyorum 2012den sonra desteğimi çektim.oy verilecek bir parti yok. senin tabirinle hepsinin "canı cehenneme".baksana çanakkale savaşını "aç kazandık" diyor.yahu milletin sebze mevye yemesi gereken hastaları,düşkün insanları var.hadi eti ucuzlatacaz dediniz ucuzlatamadınız.bari sebze meyve yemesi gereken hastalarımız var.sebze meyveyi ucuzlatın,onunda dün azarını yedik,güya "çanakkale savaşını aç kazanmışız.alakasız tarihleri,alakasız konuları karşılaştırmaya başladı.artık hangi danışmanının eseriyse.
 • ErbakanErbakan7 ay önce
  saadet partisinin sülün osman reklamını yasakladınız ama gerçeği gözümüzün önünde oynamaya devam ediyot
 • engineerengineer7 ay önce
  yazıdan anladığım " paylaşırsak tok oluruz, bölünürsek yok oluruz" devrine geldik, Cenab-ı Hkk Teala ve Tekaddes Hazretleri bize acısın.
 • engineerengineer7 ay önce
  "Bana kalırsa, dünya, bölgemiz ve ülkemizi çok, ama çok zor günler bekliyor. Bu sadece seçimle ilgili değil. Siyasiler ve kanaat önderleri, insanları bu zor günlere hazırlıklı olmaya çağırmalılar. İktisadi, siyasi, sosyal anlamda, tabii afetler, uluslararası ilişkiler anlamında, zor günlere doğru sürükleniyoruz. Bu süreç uzun süreceğe benziyor."
 • engineerengineer7 ay önce
  "Kader, rızık ve ecel değişmeyecektir. Her şey Allah’ın iradesi içindedir. Biz rızasına talib olalım. Göklerin hazinesinin anahtarı kimsenin elinde değildir. Bu konuda size kim ne vaad ederse etsin ya da neyle tehdit ederse etsin inanmayın! Allah’ın muttaki kullarına, Allah’ın iradesi dışında kimse zarar veremez. Kaldı ki, biz Allah’ın rızasına talibiz ve onlar mahzun da olmayacaklar."
 • yıldırımyıldırım7 ay önce
  Duygularımıza tercüman olan bir yazı. Hak ve hakikat adına konuşanlardan Allah razı olsun. Sonuç: Allahın dediği olur. Selam ve dua ile
 • KemalKemal7 ay önce
  Dilipak gerçeği görmüş haftanın 3 günü krize giriyor geri kalan günlerde birileri resetliyor normale dönüyor
 • YaziyorumYaziyorum7 ay önce
  Abdulkadir,srn diyanete muracat et bir yere hoca olursun hic musluman sucu olmasada bir konu bulursun kanun ve rusvet hicbir zaman islam ahlaki deyil diyorsun buna musadr eden rusvet alan cumayada gitmistir,srn gitmiyorsun belki musluman gider inandigi icin,fakat her nemur bur deyil belki alevi belki baska biri sayin baskanmusluman diye hirsizi rusvetciyi muslumani suclayamazsin hep olmus seyleri elestiriyi herkes yapiyor bilgine guveniyorsan ornek fikir acikla suclamakla ,ne farkin var kafasi kacikla.
 • Yunus16Yunus167 ay önce
  YAZILARINIZDAN ÇOK İSTİFADE EDİYORUZ.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Sayın Abdurrahman bey ayetlerle nokta atışı çok güzel bir yazı olmuş. Siz hiç ahzab 36,maide 44ten52ye , nisa 59dan 66ya. Nur suresi47den53e, Tevbe suresi 29dan31e okumadınız mıbir okuyun bizde anlatın belki bu ayetleri meal edenler yanlış mı ?
 • KIZILELMAKIZILELMA7 ay önce
  sayın dilipak bu gün memurlarnetteki sgk haber bölümünde G.Antep büyükşehir belediyesi başkanı ile hak iş genel başkanı sözleşme imzalamışlar.aynısını yazıyorum Şahin, bütün fırsatları ve imkanları zorladık .Adaletsiz kalkınma olmaz eşit işe eşit ücret vereceksiniz milletin cebi rahatlayacak başını yastığa koyunca çocuğuyla ilgili bir kaygısı olmayacak çünkü başında recep tayyip erdoğan var,çünkü AK parti var diye konuştu.bizlerde taşerondan meb okullarında 10 aylık kamu işçisi olarak çalışıyoruz.1/devletlet 10 aylık kadro verirmi 2/fatma şahinmi güçlü devletmi3/temmuz oğustos askıya alacaklar 2 ay çalışmayacakmışız 4/ 2 ayı ben çocuklarıma nasıl anlatacağım 5/hani insanı yaşatki devlet yaşasın 6/hz ömer adaleti diyenler nerde7/ fatma şahin yüzde 40 zam vermiş ben artık ak partiye inanmıyorum selam ve dua ile
 • AbdülkadirAbdülkadir7 ay önce
  O çöken binada bir çok vatandaş kötü ahlakın kurbanı oldu.Şimdi Allah bilir bu kaçak denilen 3 katı belediyede birilerine rüşvet verilerek yapılmıştır.Yoksa Belediye kanun gereği muhakkak yıktırırdı. Normal olarak 4 kata göre temel atmışsız.Bu 4 kata bir üç kat daha ekliyorsun.Bu düpedüz aşağılıklıktır. İşte islamdan uzak bir toplum olduğumuzun en önemli bir göstergesi bu olaydır. Allah bilir bir de bunlara izin verenler bunları yapanlar cuma namazına da gidiyordur. Böyle İslamdan kopuk toplumda hiç bir şeyi yadırgamıyacaksın her şey vuku bulabilir.
 • Masum fatsalıMasum fatsalı7 ay önce
  Hocam bir türlü konuya gelemediniz. Nedense iktidar sahipleri bu imtihanın dışındamıdır. Maşaallah onlarda kıtlık yokluk yok. Peki hocammilli eğitimin karma wc uygulamasına ne dersiniz. Malum 162 okulda pilot uygulamaya geçildi. Değerlendirmenizi bekliyoruz.
 • YunusYunus7 ay önce
  sayın hocam AKP te oy vermezsek Allah çarparmış, hırsızda bizim hırsızımızmış, ben çarpılmak istemem, hırsız beyefendi CHP sen çalıyorsa sorun yok ama bizden çalıyorsa sıkıntı!
 • SelamSelam7 ay önce
  Sanada kalmaz bana da herkes bildiğini okur
 • El -ilahEl -ilah7 ay önce
  Tamam tamambaşımıza ne gelecek söyle bilelim , eveleyip geveleme , 17 senedir iktidardakiler gaflet ve dalalet içindeler ;Baktınız ki felaketler silsilesi geliyor hemen allaha sığındırın milleti , nasıl olsa senin tuzun kuru , hiç durma din iman pompala ...
 • TC Hakan VefaTC Hakan Vefa7 ay önce
  S.AMutlu gecler .Muhtrem usdatMesajınzamutbık kalarakbütün düşüncelerinze bir fiilkatılıyorumGerçekdenuzunsüreden beri takip ettğim bir okuyucunuz olarak Namusu eKberolarak hakkın hukukun yanında birolarak kul hakkına daima azami riyaet en biri olarak hayranlarınzdanımEn içden saygılarımlaAllahtan sağlıklı yaşam mutluklarla bahtyarlık dilekleimle amin
 • MeşruMeşru7 ay önce
  Dilipak bu işler böyledir ne islam kalır ne müslüman para oldu mu en büyük liderim dediğin islam satar ama çoluğu çocuğu torunu lüks içinde yaşar. Hepsi ABD de çocuklarını torunlarını okutur en iyi okulları tercih eder müutlaka onlara çok büyük rızıklar bırakacağını zanneder. Etrafımda ki Zengin AK Partili olanların çocukları altında BMW 200 Milyarlık arçlar ve aylık harçlıkları en düşüğünde 10 bin TL ve yetmiyor şaka yapmıyorum. Zaten fakir AK Partili kalmadı seçmenden bahsetmiyorum koltuk sahibi olabilenler den bahsediyorum yada özel sektörden yiyenlerden bahsediyorum. Hepsi Rant nedir kitabını yazmış ve yolsuzluk AK Partililer için Kar payı olmuş yani iş görme karşılığı hisse istiyor. Her yol mübah yani. 2002 yılından beri hükümet AK Partide bu kadar uzun süre iiktidar olunca normal tabi dehşet zenginlik dimi ama her türlü kamu bankaları kredileri onlara kullandırılır. İmkanlar sonuna kadar kullandırılır batmaya gidene 2 ihale verilir tamam çıkarılır. Bu AK Parti zamanın da neler gördük be ve hiç kimse AK Parti suçsuz demiyor zaten herkes biliyor herşeyi ama Allah korkusu olmadığı için susuyor. Yoksa bahane başka adam yok falan değil. Sen allahın rızasını istersen allah sana başka ne adamlar gönderir ama sen destekliyorsun göre göre hemde. Mersin de Çamlıyayla da AK Parti il başkanı demiş hırsız bizim hırsızımız arkasında duracaz tabi. Tövbe ya adam da din iman yok hırsızın arkasında durulur mu. Demek ki kızım fatıma olsa diyen Peygamber ümmetinden değil, Bu adam demek ki yahudiler gibi başa geçmek için her yol mübah diyenlerden. konuşmaya gerek yok hırsızlık AK Parti döneminde meşrulaştı bu durumu da İl başkanı olan adam açılıyor işte. İdam kaldırıldı AK Parti döneminde Zina kaldırıldı ve meşrulaştı sonra Kumar çeşitleri getirildi bahisler falan. Şimdide hırsızlık meşru sayılmaya başladı. Hacı amcamalar bile haramı helal sayıyor artık düşünün ya adam faiz haram bildiği halde ama faiz almadan birşey yapamıyoruz diyor. Kredi kartı kullanmayan hacı amacamız bine yapmak içinde bankada düşük faizle nasıl kredi alırımın derdinde. Hangi dönemde oluyor bunlar sözde islami parti zamanın da oluyor ne iş ya tövbe vallahi .
 • Ali babaAli baba7 ay önce
  Dûnya lideri diyor ya,,Butik devletin ,,,,savcilarini gôreve çagiriyorum,,,,Dilipak halki isyana tesvikten,,Sayin yazarin yazisindan bir cûmle,,,,,Allah rizasi icin kalkin birseyler yapalim,,,,
 • SILASILA7 ay önce
  HELAL OLSUN.Maşallah. İşte gerçek mücahit.
 • Kunta KürdeKunta Kürde7 ay önce
  Tarih tekerrürden ibarettir derlerdi inanmazdım ! Şimdişahid oldum ! Resmen TANZİM at dönemine döndük !

Günün Özeti