Babacan

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Gül mü parti kuracak, Davudoğlu mu, Babacan mı derken; Babacan en geç yola çıkıp, en öne geçen isimlerden biri oldu. Bu son olmayacak. Sağda ve solda yeni oluşumlar gündemde. Bugünler fırtına öncesi sessizlik gibi.

Babacan, “ekonomiden anlayan, ekonomi odaklı”, “dürüst”, “sessiz, sakin, polemikten uzak” “ılımlı, radikal olmayan, İslam dünyasını dışlamayan ancak batıdan da uzaklaşmayan” bir kişilik profiline sahip. Sokaktaki insana sorunca 3 aşağı, 5 yukarı sağ seçmenden de, sol seçmenden de böyle bir cevap alacaksınız.

Bu özellik bir partinin genel başkanı olarak devleti yönetmeye yeter mi, kadrosu ve projesi önemli.

Babacan’ın yumuşak yüzü, dış ve iç güç odaklarını, kendisi üzerinde baskı kurmaya yönlendirebilir.

Tabii önce, bu özelliklerine ek olarak kitleleri peşinden sürükleyecek karizmatik bir kişilik profili çizmesi gerek. Ekonomi çok önemli ama hayat ekonomiden ibaret de değil.

Eski bakan, milletvekili, teşkilat yöneticisi, işadamı birçok kişinin Babacan’la dirsek teması içinde olduğu söyleniyor. Hatta bugün AK Parti saflarında milletvekilliği yapan bazı isimlerle de görüşüldüğü söyleniyor. İnşallah bu iş merkez, il ve ilçelerde, 1974 affı sonrası Nurcu kanadın MSP’den istifası gibi bir furyaya dönüşmez. AK Parti’nin güç kaybetmesi, zaafa uğraması Türkiye’nin de işine gelmez, AK Parti gibi Babacan’ın da işine gelmez. AK Parti çevresindeki birilerinin ve Mediası’nın da daha ilk günden Babacan’ı hedef almaları doğru bir şey olmaz.

Babacan, özellikle İmamoğlu olayından sonra, toplumun gerilim istememesi gerçeğinden yola çıkarak ılımlı bir politika izleyeceğini düşünüyorum. Tam da böyle bir zamanda AK Parti söylemini daha da sertleştirecek olursa, bu AK Parti için hiç de iyi olmayabilir.

Babacan aslında hem sağ ve hem de soldaki yeni birtakım siyasi oluşumlar için turnusol kağıdı görevi görecek.

Babacan’a göre “Türkiye’nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Her konuda beyaz sayfalarla işe başlamak gerekmektedir”. “Son yıllarda pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığı ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştuğu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadığı”nı söylüyor.

İzleyeceği yolu şöyle ifade ediyor: “Karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır.” O kadronun nasıl bir kadro olduğunu, kimlerden oluştuğunu göreceğiz. Bu arada partinin açılışının kalabalık bir kurucular kurulu ile yapılacağı, AK Parti çevresinden birçok işadamının da listede yer alacağı söyleniyor.

Babacan, ideolojik bir mesaj vermiyor. Dini bir söylemi de yok. Çözüm teklifi şöyle: “Karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır. Beraberce çalışmak ve ortak aklı hedeflemek zorundayız. Çalışmalarımızın bağımsız ve özgür bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Her konuda beyaz sayfalarla işe başmak gerekmektedir.”

Babacan tam da ekonomik kriz ortamında, ekonomiyi önceleyen söylemleriyle siyaset sahnesindeki yerini almaya hazırlanıyor. Artık AK Parti’nin içinden gelen yeni bir muhalefet sözkonusu. Bunu görelim. AK Parti de bunu görmek ve adımlarını bundan sonra buna göre atmak zorunda.

Daha ilk günden tarafların birbirine yükleneceklerini sanmıyorum. İsimler belli oldukça fikirler telaffuz edilmeye başladıkça gerilimin daha da artması kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Babacan’ın çıkışı, aslında Gül ve Davudoğlu’nun bundan sonraki adımları için de yol ve yön gösterici olacaktır.

AK Parti karşıtları çok politik davranacaklar ve Babacan’a fazla yüklenmeyecekler. Bundan sonra Babacan ve ekibi daha fazla gündem oluşturacak, haber oluşturacak, tartışma konusu olacaktır.

AK Parti de bundan sonra bu anlamda daha dikkatli olacaktır. 

Diyorlar ki, Babacan, sadece AK Parti’den değil, CHP, MHP ve İyi Parti’den de adam alacaktır. Kendilerini Merkeze yerleştirmeye çalışacaklar. Özalvari bir yapılanmaya gidecekler. Partileşme ve örgütlenmesini tamamladıktan sonra grup kuracak sayıya ulaşmak için çaba harcayacaklar. Bazı belediye ve çok sayıda belediye meclisi üyesini de teşkilatlarına kazandıracaklar deniyor.. Tabii bu durum parlamento çoğunluğu ve belediye meclislerindeki kritik çoğunluklar açısından son derece önemli. Yani Cumhur İttifakı yeni durumda temsili çoğunluk açısından yeterli olmayabilir.

AK Parti bakanlıklardaki değişikliği çok önceden yapması gerekirdi. Nedense hep geç kalıyorlar. Şimdi görevden alacağınız siyasi ya da bürokrat için gidebileceği yeni bir kapı var artık. Yeni kabineyi oluştururken de hep bu baskıyı hissedecek.

Eğer Babacan ekibi mecliste grub kuracak sayıya ulaşırsa, bu yeni oluşumun parlamentoda yapacağı muhalefet AK Parti için çok daha fazla yıpratıcı olabilir ve bu yeni oluşum belediyelerde anahtar parti haline gelebilir. Ama tabii biraz da oluşturacağı kadroya bağlı. Bu yeni oluşumun en büyük riski AK Parti değil, piyasadaki siyaset cambazları, her kılığa giren yamyam işadamları ve bunların işbirlikçisi, STK iltisaklılar ve bürokratlar olsa gerek.

Eğer Babacan, beklediği seviyeye ulaşamaz ise, o zaman birileri Davudoğlu’nu zorlayacaktır. Davudoğlu da grub kuracak seviyeye ulaşamaz ise, o zaman bu iki grub siyasi bir ittifaka giderek ciddi bir muhalefet kanadı oluşturabilirler.

AK Parti’nin bir dini yüzü var bir de liberal. Milliyetçi ve Kemalist yönü konjonktürel bir zorunluluk olarak görülüyor. Davudoğlu dini açıdan, Babacan liberal bakımdan AK Parti’nin ana ekseninde ciddi bir kırılmaya yol açabilir.

Bu yeni oluşum AK Parti için bir risk değil, şansa da dönüşebilir. Eğer Babacan diğer partilerden de transferler yapabilirse, zaten AK Parti-MHP ittifakının çoğunluğu kaybetme riski taşıdığı bir ortamda, çoğunluğu elde etmek için yarın ihtiyaç duyulacak 3. Ortak, kendi içinde çıkarmakta olduğu bu grubta hayat bulabilir. Onun için tarafların birbirlerinin ayağına basmamaları, bugünden birbirlerini hain ilan etmemeleri gerek. Hatta bu yeni durum AK Parti’nin kendi içindeki AKP’lilerden kurtulmak için geç kalan operasyonun başlaması için bir vesile olabilir. Bu sürecin yanlış yönetilmesi, her iki taraf için olduğu kadar Türkiye için ciddi bir tehlikeye dönüşebilir. 

Yeni bir imtihanla karşı karşıyayız. Bu süreçte herkes yapıp yapmadıkları, söyleyip söylemedikleri ile ya kendi cennetine sırtında tuğla taşıyacak, ya da kendi cehennemine sırtında odun taşıyacak. Her işin evveli de ahiri de zahiri de batını da Allah’ın iradesi içindedir. Biz ise O’nun rızasına talip olalım.  Biz ise bütün bu olup bitenler karşısında yüzümüzü Hakk’a ve halka dönecek adil şahidler olacağız. Birilerine olan öfkemiz bile bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmeyecek.  Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mozturk-72Mozturk-721 ay önce
  Sayin dilipak babacan ummetibolendir 2kere 2, 4 gibi.ayrilmasi kime hafar chp ye oda belli.ayrica 8 defa bilderbege gitmis biriymis.oraya gidenlerin kuresel sermayeye hizmet ettigi de belli.sizden bunlarida yazmanizi beklerdim.sakin simdiden kararcilar gibi sizde mi goz kirpiyorsunuz.
 • Eyüp DURCANEyüp DURCAN1 ay önce
  Paldır, Küldür.Sayın Dilipak: Paldır küldür bir yazı yazmış. Yorumcu kardeşlerim meseleyi gayet iyigördüklerini,Babacan hareketinin arkasında kimlerin olduğunu bildiklerini net olarakortaya koymuşlar.Babacan'ın maliyedeki dönemien çok FAİZ LOBİSini memnun etmişti. Dilipak'ın bu önemli hususu bilmemesi düşünülemez. Kulağının delik olduğunu (küpe için değil!)duyduğumuz Dilipak, Babacan'ın "Kraliçeleri"nin emrinde olduğunu da biliyor olmalı.İLK DEFA CARİ FAZLA verilmesinin gündemde olduğu bu günlerde bu çıkışlarda bulunanlaraPARAZİTLİK yapmalarının MİLLET ve ÜMMET indinde destek görmediğini çok geçmeden hep beraber şahitlik etmemiz fazla sürmeyecektir.Babacan; üreticiden tüketiciye uzanan yolda hangi haramilerle ne mücadele vermiş te destekbulamamış?
 • Hocam ümmet mi diyecegiz bilderberk mi diyecegiz.
 • Ahmet HacıahmetoğluAhmet Hacıahmetoğlu1 ay önce
  Sayın Dilipak ! Babacanı öve öve bitiremedin.Reis ÜMMET DEDİ.Babacan Millet DEDİ .Peki iyi bir Müslüman olduğunu her zaman söyleyen sen Ümmet mi diyorsun,milletmi ? Cevap bekliyorum.
 • TEKTEK1 ay önce
  Hiç ama hiç yakışmadı size ..... Partinin kurucu üyeleri arasında sizi de görmek ister bu yazınızdan sonra BABACANNN
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Yahudi lobisinin Akdeniz'de dünyayı bir araya getirip ülkemize karşı hasmane bir tutum sergilediği şu zamanda içeride AK parti üzerinden Cumhur ittifakını özellikle Reis düşmanlığını körükleyen her türlü çalışma yapılıyor. Reis dik durdukça, ülke sınır dışında haklarını yiğitçe savunmaya devam ettikçe içerideki alçaklar yahudi lobisinin işini kolaylaştırmaya çalışıyor. Siyasetteki gelişmelerin özeti budur. Kim bu şer operasyona dahil olursa bu millet onu ve destekleyenleri tarihin karanlık sayfalarına gömecektir. Reis'in yanında durmayan, lafı geveleyip duran gazetecilerde nasibini alacaktır.
 • Adnan ElyakutAdnan Elyakut1 ay önce
  Ben bir öğretmenim, böylesine bir o kadar ilginç ve de karmaşık konularda öğrencilerimizden yeni fikirler, yeni yaklaşımlar çıkması için Beyin fırtınası dediğimiz bir yöntem ve teknik uygularız. İçinde bulunduğumuz bugün kü siyasi konjoktür de beyin fırtınası yapmaya çok uygun.Umarım Ülkemiz ve milletimiz için iyi, yeni ve güzel fikirler ortaya çıkar. Türkiye şemsiye bir ülke olmak ve bunu sonsuza kadar sürdürmek zorunda. Dünyadaki tüm Türkler'in ve Müslümanların buna ihtiyacı var. Allah için, barış ve kardeşlik için hepsinden de önemlisi özgürlük için. Selam ve dua ile.
 • Dadaş Dadaş 1 ay önce
  Hiçbir ülke bizim kadar hayini birarada barındırmaz ALLAH yardımcınız olsun
 • Yeni parti mi ??Yeni parti mi ??1 ay önce
  Yeni kurulacak olan partiye kaçacak , kayabilecek her dönemin adamı olan bürokratlar belli . Bu adamları görevden almazsanız , yeni aramaları sadakat Sahibi insanlardan seçmezseniz çok yazık olur .
 • Bürokraside Yeni Dizayn Bürokraside Yeni Dizayn 1 ay önce
  Allah cumhurbaşkanımıza sağlık sıhhat versin . Bu ülkeye çok hizmeti oldu ve daha da olması gerekiyor . Ama sanki bürokrasiye yapılan atamalar yeni kurulacak partinin bürokratları olacak şekilde dizayn ediliyor deniyor . Amaç Ak partiye olan güveni çok hızlı olarak düşürmek gözüküyor . Reis inşaallah bakanlıklara yapılan atamalara müdahale eder .
 • SİNAN SİNAN 1 ay önce
   kaleli zavallisi kör gözünle partizanlık yapıcagina az insan olda yazdıklarını kale alsınlar biraz...hırsızsa allah belasını versin diyosun belediyelerin düştüğü durumu görüyosun fikrini degistiricekmisin hatir...istiyorsunuz ki herkeselstirmicek kabul edicek...böyle yapa yapa hükümet sonunu hazırlıyor ha sen yine ben öyle görmüyorum diyosan zaten dicek bisey yok
 • FaniFani1 ay önce
  74 deki bu anlattiginiz olaylar sonrası iç savaş sag sol ardından kuyruklar veee 80 darbesi oldu sayın Dilipak.sizlerde ozlediniz galiba o günleri .Başörtüleri .askeriyede inancından dolayı mağdur olan insanlar olmayınca kendinizi iyi hisetmiyorsunuz galiba.o mağdurlar üzerine gazeteniz satılıyordu.o mağdurlar yüzünden feto büyüdü.simdi o mağdurlar olmayınca hitap edeceğiniz kesimler olmayinca.sizde aynı 70 lerdeki gibi güçlü iktidarı yıkmaya çalışan kişilerin kalemserlogunu uslenmeye çalışıyorsunuz .NOT Tayyip Erdoğan . Süleyman Demirel değildir lütfen bunlar gozunuzden kaçmasın yazarken bunlara dikkat edin kiyaslamaniz tamamen alakasız
 • Hacı kamil yunus 16 Hacı kamil yunus 16 1 ay önce
  Yunus efendi menzil şeyhi ve Gavs hazretlerine ne diyorsun bu arada
 • emineemine1 ay önce
  abi valla sende kurulacak partiyi destekler gibisin.
 • catal kazikcatal kazik1 ay önce
  Eskiler derki, Catal kazik yere batmaz''..Ecdad, ''devlet yonetiminde 2 basilik olmasin'' diye, oz cocuguna, kardesine kiymis..R.T.Erdogan'in golgesinde buyuyup, isim yapipta, birilerinin tazyikiyle Erdogan'a hasim olmanin manasi: ummet/millet iradesine musallat olmaya calisan parazitliktir. Turk milletini degil, sirf disardan birilerini memnun etmek icin gorevlendirilmis ikilik, fitne, fesad memurlaridir. ''Erdogan'da Erbakan'a yapmisti'' demek, sacmaliktir. Cunki, Erdogan istabul bld baskanligini tek basina kazanmis, Erbakan'i da iktidar yapmistir.
 • vatandas sabrivatandas sabri1 ay önce
  BIR CIFT SOZDE BIZDEN OLSUNSAYIN DILIPAK RAHMETLI BABAMOYLEDERDI((( BENDE SENI AKILLI BIRSEY SANIYORDUM ))))EKMEGINI YEDIGINSOFRAYANANKORLUK EDENDEN,SUYUNU ICTIGIN CESMEYE TUKURENDEN,MENFEATINI CIKARINI DUSUNUP DAVAYA KARSI HAREKETEDEN EKMEKSIZDENHAYIRGELMEZ....FETOGIBI IKILIOYNAMAACIK OL....OMRUMYETTIGIINCCE REISINTARAFINDAYIM...KISININAYINESIISTIR LAFINASOZUNEBAKILMAZ ...SENDILIPAKDINLEBEN 63YASINDAYMOMRUMDESAYIN CUMHURBASKANIM RECEP TAYYIPERDOGANSAYESINDEUCAGABINDIMBINIYORUM...FETOLASMAYIN ACIKOLUN..IHA SIHA ALTAY KIPRI ATAKHELIKOPTERISANAKAPAKOLSUN..
 • IsoIso1 ay önce
  Hocam ortalı yazacam diye karar aldın demek. O da kabulümüzdür. Görelim Rabbim neyler neylerse güzel eyler.
 • Gökhan DoğanGökhan Doğan1 ay önce
  Burada hala oylar Chp'ye giderse perişan oluruz gerekirse Babacan'a oy veririz diyenler var. Zaten memleket sizin gibi hainler yüzünden bu hale geldi ya! Chp'yi ben de desteklemiyorum ama sol partilere ve Kemalizme nefretiniz nedeniyle düne kadar Cia ajanı Gülen'le işbirlğini savunmadınız mı? Gülen hainin ne bok olduğunu yeni mi öğrendiniz sanki?Ben Chpli bile değilim Atatürkçü bir Milliyetçiyim ancak yediğiniz boklar bini geçti. Sizden adam olmaz. Chp'yi ben de sevmem ama CHP sizin oy verdiğiniz adamlardan,fetöcülerden daha kötü değil.
 • AgaAga1 ay önce
  Babacan veya başkası değil ak partinin sorunu . Kim çıksa destek görecek zira ak parti son dönemde beğenilen işler yapmıyor.Rayına girerse sayın babacan etkisiz kalır ama ben öyle sanmam. Tıpkı istanbul seçiminde yanlış gazla yaşanılan hezimet tekrarlanabilir kazanan kim olur. Bilmem.Kaybeder türkiye olur . Ama bu ak-parti ile bu durum mukadderat
 • hızır hızır 1 ay önce
  .. Çok yazık. Reis gibi bir lider bu ülkeye ve İslam alemine 100 yılda bir gelir. Reise .. etmeyelim, yoksa bunun vebalini kıldığın namazlarla ödeyemezsin
 • devlet bekadevlet beka1 ay önce
  Ben burdakilerden daha farklı düşünüyorum . AK partinin son beş yılda maalesef tamamen sengin tabakasına çalıştığı aşikar ve akparti tamamen çıkar amaçlı gurupların hedefi haline geldi ve herkes orda çıkarları için bakıyorsun herkes neredeyse reisden daha fazla dava ve akparti için çalışıyormuş görünüyor ama işin rengi farklı gelelim son babacan olayına bir kere gerçekten son seçimlerde aslakendi görüşleriyle çelişen kim varsa o çatı altında toplandı ben reisin bu kadar öngörüsüz olmadığından eminimrahmetli erbakanla da aslında hiç bir zaman ters düşmediler tıkandığı noktada farklı bir raydan yola yeni bir trenle devam edildi zira sizin gibi düşünülseydi bugün akparti olmaz ülke de bu noktada olmazdı memleketin bekası herşeyin üzerinde her ne kadar bahsi geçen kişiler hakkında ( davutoğlu, gül, babacan ,mehmet şimsek ) gibi şahısların görev aldığı dönemlerde ülke çok daha iyi noktadaydıonlar kızağa çekildi ve akparti bir noktada tıkandı resilede görüşülerek ben bunun tıpkı refah partisinden ayrılarak oluşturaln ak parti gibi bir oluşum olacağı ve bu sefer100 de 51 felan değil 100 80 85 lere varan bir oyla daha güçlü ve daha dinamik bir şekilde 2023 hedeflerine hızla varmak için bir stratejiolduğunu düşünüyorum herkes bakidir önemli olan dava ve ülkemizdir görün abkın yapılan tüm hata yada yanlışlar onlara zemin hazırlamak için gören gözler görecek buda benim öngörüm
 • MuratMurat1 ay önce
  Mehmet sen gerçek müslümansın galiba hacı üstad sanırım bizde sözde müslümanlar senin gözünde sen at değilde eşek gözlüğünü bir çıkarsan yoldaş bide ideolojik kabızlık yapmadan erkekçe söyle bakalım gerçek müslümansın ya mesela ali karahasanoğlu tonla yazı yazdı lgbt şerefsizliğiyle ilgili çıt yok ben de bekliyorum hadi delikanlıca yaz bakalım neticede müslümanlığı bırakmıyorsun kimseye ama diyeyim ha delikanlılık başka bir konu buyur konuş
 • dallıdallı1 ay önce
  O MEŞHUR AKP LİLER ÇOKTAN BABACANA YAMANMAYA BAŞLAMIŞLARDIR BİLE.HİÇ KİMSE KENDİ KALESİNİ TERKETMEZ
 • Veli Veli 1 ay önce
  Babacan varken rüşvet adam kayırma yokmuydu sütten çıkmış ak kaşık değil oda fetö muhabbetinden aralarının açıldığını herkes biliyor maalesef garibanlar içeride yatarken bu Arınç ve benzeri geziyor akp ye hertürlü oy kaybettiriyor adamlar bide dış destekli parlatılmaları dahada mide bulandırıcı stratejik sığdan hiç bahsetmiyorum
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Güzel yazmışsınız , lakin bir hakikat var onu atlamışsınız oda şu , Babacanını veya Davutoğlununveya A,Gül ün partileri veya hepsi tek parti kursunlar 100/5 oy alamazlar hatta 100/1 seviyesinde ancak alırlar neden ? Çünkü bir karizmaları bir lider vasıfları yok iyi olmaları ayrı , amma yetmez , orjinal dururken taklit para etmez bu yazıyı not edin
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Erdoğan'ın 'dava' dediği ile sonuçta ortaya çıkan 'dava' farklı oldu.Ne oldu, millet özellikle de gençler dinden uzaklaştı. Dini inançları siyasi çıkarlar için kullanmakta aşırıya kaçarsan olacağı da buydu zaten.
 • Muammer Muammer 1 ay önce
  Bence bu üçlü fitne çetesi kurdukları tuzaklarinda yok olmaya mahkumdurDilipaka sormak istiyorum "Ellerinizi ovuşturarak yazdığıniz bu yazı sevindiğinizi gösteriyor sizin gibi dahinin boyle düşünmesini anlayamadim özüldum doğrusu.Reisin yapamayipda bu uç aşağılığın yapacaklari ne var
 • Ercan polatErcan polat1 ay önce
  Lütfen bunu kimin niye kurguladığını bilmeyecek birimisiniz. Yapmayın etmeyin Allah aşkına.daha yazmak isterimde sizi incitmek istemem. Selamlar
 • VATANDAŞ VATANDAŞ 1 ay önce
  Guzel yazı ve guzel dusunceler
 • Osman PoyrazoğluOsman Poyrazoğlu1 ay önce
  Kocaoğlan, Babacan'ı reklam ajansı bu kadar parlatamazdı, Şimdi senin bu ikiyüzlülüğünü, Milleti enayi yerine koymanı, Siyonist ağababalarına yardakçılığını Bütün okurların yuttu öylemi. Hani her yazında söyle olursa böyle olur türünden işkembeden veciz sözler yumurtluyorsun ya, Bir veciz sözde ben edeyim. İNSANLARIN EN APTALI KARŞISINDAKİNİ APTAL ZANNEDENMİŞ hey gidi kocakafalı apturaman çakal olmuşsunda insan kandırmaya kalkıyorsun, Senin gibilerine Basmanede"haydi kendine başka yerde iş ara, Burada senin oturduğun sandalyeyi Si... şeyaparlar " derler. Bugün fazla sinir bozucu yazmışsın sana selamda yok duada yok. Hiçmi doğru yok diye sorarsan tarih yine doğru 10 Temmuz 2019 Köşendeki tek doğru bu. Bu yorumda engellenirse birdahakine hedefim sensin Ediiii.
 • selahattinselahattin1 ay önce
  Sende bu partiye katilacak gibisin.neoldueski sozlerin gemi sumu aldi ilk once kacanlardasin dava bitti demekki
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  Hocam, TEHLİKE GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK! DAĞILAN FETÖ CÜLER! SÜLEYMANCILARIN VE YAZICILAR GURUBUNUN İÇİNE GİRDİLER GİRİYORLAR!! AMERİKAN IN KURDUĞU FETÖ ÖRGÜTÜNÜN YEDEĞİ SÜLEYMANCILAR OLABİLİR!!! ÇALIŞMA SİSTEMLERİ VE PARA TOPLAMA YÖNTEMLERİ ÇOK BENZİYOR!! SON SEÇİMDE SÜLEYMANCILAR İKİYE BÖLÜNDÜ! İKTİDAR PARTİSİNE OY VERENLER VE FETÖ PARTİSİNE..... OY VERENLER!
 • DermanDerman1 ay önce
  Uc kisiden korkulur,dagdan inmeden,sonradan gormeden, birde davasindan donenden.
 • AlpdoguAlpdogu1 ay önce
  Ağaç budandıkça güçlenir. Temel değerlerinden uzaklaşan her anlayış halktan uzaklaştıkça yeni arayışlara sebep olur. Yıllardır halk alternatifti mi var diye soruyordu. Alternatifler çıkmaya başladı önümüzdeki süreçte kamuoyu yoklamaları halkın düşüncesinin hangi yönde olduğunu gösterecektir
 • Çare SizÇare Siz1 ay önce
  Üçünü toplayın üstüne Arınç'ı da koyun... Bi şey olmaz. Ancak AKP'lileşen AK Parti'nin zayıflaması için bunlara ihtiyacı yok. Bir türlü ders almıyoruz. Keyfi yönetim, atamalar, ben yaptım oldu havaları, torpil, adam kayırma, damada ekonomiyi verme, MB ile oynama... Bunlar varken Babacan ya da Anacan parti kursa da kurmasa da oy kaybı olacak. Ha bu arada Babacan'dan da parti başkanı olmaz. Bizim millet biraz esip gürleyen adam seviyor.
 • UzmanUzman1 ay önce
  Hocam akp artik bitti aileleri perisan eden akp babacana bu derece ofkeli kin kusabilen troller akp li troller bazi kindas basin akp yi bunlar bitirdi ,,saniyorlarki yeriz artik yemiyoz imamoglu gibi dik duruslu sevgi insanindan sonra babacasn ve gul ikilisi geliyor sevgi saygi geliyor siyasete hocasm ,,akp ve bahcelinin kin ofke dolu siyaseti gidiyor artik cokj yordulasr hocam mali sikintilari biraktik umutlarimuz sevgilerimiz saygilarimiz karanlikta kaldi bu akp ve bahceli faktorleri nasilda buldular birvirlerini ,,hala babacana saldiranlar onlar zaten haljtan degil maasli troller hani haramilerden ,,yetim hakki yiyenler hamurtcular babacan ne yapti 3bindolardan9bin dolara cikardigi fert geliri bu damat ne ytapti ulkeyi kulliyen batirdi 8 ayda yok bolesi bide siritisi hep duruto karsimizda ucuyoz derken o siritisi kendide inanmiyo belli o siritistan ,,,kaat kalem ucuyozdiyo ucuruyo ,,,aileler dagilityo paramparca heryer dayanilmaz noktada yani hocam babacani destekleyin hocam bu ulkjenin mazlum halki icin Allah icin babacani destekleyin korkmayin destekleyin cok buyuk bir halkla barisin hocam
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Chp ye oylar giderse daha vahim olur.Babacan elini çabuk tutmalı.Ak parti kuruluş amacını çoktan terk etti.Biz çocuklarımızın geleceğinden endişeliyiz.Iyi olanı değil ilişkili olani devlet kademesine getiren ak parti de kurana göre biz aç kaliriz
 • Hasan KoçakHasan Koçak1 ay önce
  Sayın Dilipak sevinçten uçtuğunu gizleyememişsin.Hani "MÜSLÜMANLARDANIM" diyecektik. Böyle demiyor muydun? Şimdi "MÜSLÜMANLARDANIM" diyenlerin beline beline vuruyorsun. Bu 1300 senedir böyleydi. Bizimle değişir sanmıştık. Çok yanılmışız. Eski hamam eski tas...Sizin yazılarınızı okudukça tüm ümidimi kaybediyorum.Ele verir talkını kendi yutar salkımı oluyor
 • KAZIMKAZIM1 ay önce
  ıngılız exeter unıversıtesı yetiştirmeleriyle bırlıkteler.sn.dilipak neden exeterı yazmıyorsun.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Ali babacan kimdir? Ali Babacan son yirmi yıldır Türkiye yi temsilen Biderberger konferanslarina katilan bir zaattır. Hatta akp nin kurucu üyesi olarak daha önceleride BİLDERBERGER konferanslarina katılmıştır. Davudunogluda benzer bir karekterde zaattir, zira müminler hala davudunoglunun arap bahari kapsaminda/BOP projesi kapsaminda islam cografyasi nato incirlikten kalkip müslüman halkini bombalar iken hilary clinton a çak bir beşlik diye yaptigi hareketi halen unutamadi.Bilderberger konferanslari CİA tarafindan korunan ve arka planda Rotschield ve Rockerfeller gibi masonik siyonist derin güclerin yönettigi bir organizasyondur. Hatta BilderbergerinTürkiye sorumlusu uzun yillar önce iblisin varisleri mason üstadi Hennry kissinger idi. Gayeleri ülkeleri yönetecek ve onlarin siyasi, ekonomik, egitim ve sosyal alanlarda reformlarini ve vizyonlarina misyonerlik yapacak olan parti ve yöneticileri belirleyerek onlari ülkelerin basina gelmesini saglamak. Kisacasi akp yi de kurduran ve Ali babacanin kurmak istedigi liberal ve kapitalist merkezli neo muhafazakarpartiyide tezgahlayan aslinda ayni derin güçler. Tabiki chp nin kurucularinin ayni derin güclerin olmadigini idda wtmekte sefihlik olur, zira tanzimat ve inkilap döneminde kurulan liberalizm ve kapitalizm merkezli parti ve mevcut bozuk düzen külliyen bunlarin vesayeti altinda. Bunun aksini idda etmek sefihlik olur zare. Zira istanbul sözlesmesi gibi veyahut sapkin aile ve egitim politikalarina sözde kendilerini muhafazakar olarak tanimlayan birilerinin onay vermesi yürek ister. Fakat bu şarlatan lar yüreksoz oldullari icin bizim gibi imani tam olmayan sefihleri güzel idare ediyorlar. Eger böyle uyumaya dev eder isek gelecek günler gecmis günleri cok aratacak. Bir bakin hele bir chp nin 100 yilda basaramadigi sapkinloklari birileri mümin sifatina bürünerek başarmakta. Allah cc gölgesi altinda toplanan ve bir binanin duvarlari gibi sımsıkı saf olusturan kullardan olmayi bize rabbimiz nasio eylesin. Iblisin ve iblisin dostlari masonlarin saflarinda zillwti ve hayasizligi yayan azgin kullarinin serrinden sana siginiyorum yarabbim.
 • zahidzahid1 ay önce
  bilderberg toplantısına bir kaç defa çağrılmıştı. sol ve din düşmanları da aleyhinde hiç konuşmazlar. gezi ve fetonunda aleyhinde konuşmadı. bunlar bizi bir yerelere götüren işaret levhaları olsa gerek.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ÜÇ KALLEŞLER, ÜÇ NANKÖRLER, ÜÇ SİNSİ ARKADAŞ ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR! BEN HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM, CAHİLİM, ALİ AHMET ABDULLAH I TANIMIYORUM!!! LAKİN BU ÜÇ ÇIKARCI MENFAATÇİ KOLTUKÇUYLA! ! SOLCU GAZETECİ TELEVİZYONCU YAZAR VE SOLCU SİYASİLER İLGİLENİYOR!! DESTEKLİYOR SEVİNİYORLAR!! İLGİNÇ ÇOK İLGİNÇ!!! MADEM BU KADAR ÇOK SEVİYORSUNUZ!! SOL YILLARDIR LİDER BULAMIYOR!! 10 SEÇİMDİR YENİLDİKÇE YENİLEN, EZİLDİKÇE EZİLEN, BİR ZATA MUHTAÇ KALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ!! EY CHP LİLER, ÇÖLAŞAN, PORTAKAL, DÜNDAR, YILMAZ, MÜJDAT, CANAN, MAHMUT, EKREM, MUHARREM,..... ALIN SİZE ALİ AHMET ABDULLAH I! CHP Yİ UÇURSUNLAR! ÜÇ KALLEŞLER ÜÇ NANKÖRLER CHP Yİ İKTİDAR YAPARLAR
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı1 ay önce
  Sayın DılıpakYazınızdan dolayı teşekkür ederızSayın Babacan yok olmaya mahkümdü.Cünkü Parıden cok bır DAVÂ var bır hedef varbır mücadele var.O yüzden herkes yoluna ve süpürülmeye doğru Selam ve dua ıle
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  en son paragraf gerıssı klasık dogru ıfadeler önemli olansonpararaf veselam
 • Cemal GörenCemal Gören1 ay önce
  Ak Parti hükumetini iktidardan indirmek için çırpınan Siyonist ve Haçlı güruhunun ve onların taşeronluğunu yapan FETÖ’nün ekmeğine yağ sürecek bir yazı… Ak Parti’yi bölmek için neler yapılması gerektiği hususunda yol gösterici cümleler, ifadeler... Kendisine her zaman şüphe ile baktığım yazarın bu yazısında, gönlünün Ak Parti iktidarının düşürülmesinden yana olduğu hususu adeta sırıtmaktadır. Diyelim ki Cumhur İttifakı Mecliste çoğunluğu kaybetti(Allah korusun), Türkiye’mizin içine düşeceği durumu düşünmek dahi istemiyorum. Ama yazarın bunu arzu ettiği belli… Sayın yazar boşuna beklemesin, Ak Parti kendi yaralarını kendi içinde saracak ve hükumetin iktidardan düşürülmesini aç kurt gibi bekleyen şer odaklarının ve onların değirmenine su taşıyan ahmakların bayram yapmasına fırsat vermeyecektir Allah’ın izniyle… Yazarın selamını da duasını da kendisine iade ediyorum.Cemal Gören
 • FEVZİ ÖZVATANFEVZİ ÖZVATAN1 ay önce
  KUTSAL DAVAYA İHANETTİR BİRLİK VE DİRLİK İÇİNDE OLMAK VAR İKEN BU BİR KUTSAL DAVADIR DİYE HAYKIRILIR İKEN DUYMAMAK ANLAMAMAK TAM BİR HAİNCEDİRBENİM İÇİN BABACAN VE YANDAŞLARI BOK BÖCEGİ MESABESİNDEDİR
 • Asimin nesliAsimin nesli1 ay önce
  Sayın Dilipak zorlama bı yazı olmus. Bı o kadarda kıvrak bı yazı.cizginizle hiç ortusmuyo selam ve dua ile.
 • Faruk Faruk 1 ay önce
  Güzel bir yazı ... neticede temiz bir adam siyaset sahnesinde olsun müslamanlarında alternatifi olsun ..
 • Haberci Haberci 1 ay önce
  Hocam Ülkemizde dini yüzü öne cikanpartiler ,daha bastan kaybetti demektir. AKP maalesef O yüzü kirletti.selamlar
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Reis var iken Babacanı desteklemek elbette doğru olmaz!!!Ama İmamoğlundan kat kat iyidir...İmamoğlu bir hiçtir İnşaAllah hiç olacaktır...
 • REİSREİS1 ay önce
  Gerçekte HİÇBİRŞEY olmayan OYNAK"a """HADİ buyur demişler YERİM DAR """ demiş NEFS"lerini TANRI edinen her MÜŞRİK dünyada ve ahirette ZELİL olacaktır...Müslümanın kendine yapacağı İYİLİK sahte TANRI"lardan KURTULMAK..
 • Zafer KARADAĞOĞLUZafer KARADAĞOĞLU1 ay önce
  Çok doğru ve yerinde tespitler. "Özellikle sağ kesim dediğimiz" Muhafazakar kanat söylemlerine çok dikkat etmeli. Birbirimizi kırıcı ve üzücü sözlerden kaçınılmalı. "Hakkımızda hayırlısı ne ise o olmalı. Allah CC. her daim inananların yanında olsun." demeliyiz. İnananlarda Allah'ın CC. emri doğrultusunda birlik olsun.
 • CengoCengo1 ay önce
  Şu ana kadar Hakka ve halka dönük mü idik,kavga saldırı toplumu ikiye ayırma sahte itiraflarda insanları senelerce içeride tutma sonra senelerin hayatlarının yok olması sonra yargıyanları yargılama kandırıldık edebiyatı lüks ve israfa tutkunluk adam kayırmalar sınav sorularının alınıp çalınıp yandaşlara verilmesi kişilerin ortalıkta dolaşan mal varlıkları soruşturmalar belki yıllarca karşıdakileri içeride tutmalar daha neler neler bir İmamoğlunun başarısı tüm bu sorgulamaları başlattı ise cidden yazıklar olsun saygılarımla
 • Mehmed ArıcanMehmed Arıcan1 ay önce
  Men dakka dukka ,Eden bulur, Zamanında Merhum ERbakan'ı arkadan hançerleyenler bu gün ettiklerini buluyorlar, Allah Adalet sahibidir.
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Yolsuzluğa bulaşmamış, haram lokma yememiş, milletin vergilerini cebine indirmemiş Temiz, Dürüst ve Namuslu olanlar Akp'den bir bir ayrılıyor.
 • Ali koyuncuAli koyuncu1 ay önce
  Ali babacanı abdullah gül yönetecek abdullah gülü kim yönetecek zaten yalaka yazarlarda hazır hadi bakalım sağ seçmeni nasıl böleriz hesapları aslında reisi indirmek gizli hesapları chpkk ile birlikte
 • YahyaYahya1 ay önce
  Abd gibi her 10 yılda bir lider değiştirsek.Projen varsa 10 yıl yeter.
 • erdoğan atlıerdoğan atlı1 ay önce
  yazı ve düşüncelerinizi okuyor ve takib e diyorşuanda ülkemizin yeni oluşumlarakesinlikle ihtiyacıyoktur şimdi umut vaat edenler önce bu millete bu vatana kurucusuve milletvekili bakan oldular neyi niçin ve neden yapadılar bunu açıklasınlar bu ülkenin şuanda birliğe ihtiyacı var bu oluşum ve ayrılıhı destekleuenlerde sorumlu olacaklar
 • İsmailİsmail1 ay önce
  Nihayet yavaş yavaş içinizdekini dökmeye başladınız... Oysa siz benim için bunu yapacak son kişilerden biriydiniz
 • Babacan bindin dolmuşa gidiyon gıyameteBabacan bindin dolmuşa gidiyon gıyamete1 ay önce
  Biraz CHP den biraz sağdan biraz soldan bildik isimleri vitrine koy. ANAP'ta rahmetli Özal'ın yaptığı gibi. Lider olmazsa olmaz ama. Lider yok. Kılıçdaroğlu lider mi? Hayır. Kendisi aday olmaktan korkan lider olur mu? M İnce'yi öne sürdü. Bakın Bahçeli ye salladılar ama yıkabildiler mi? Davasına sadık. Ya Babacan? Davuto? Gül? Işık var mı? Yok. Allah milletimizi korusun.
 • Burası Müslüman TürkiyeBurası Müslüman Türkiye1 ay önce
  CHP olup bitene sevinme! Mevcut başkanlık sisteminde senin istediğin tipte bir adamın kazanma şansı yok. Ne yapalım talihine küs! Burası Müslüman Türkiye
 • yvz58yvz581 ay önce
  Bakan değişmede geç kaldı diyorsun bir bozukluk mu görüyorsun bizim göremeyip de sizin görebildiğiniz milletin kafasını bulandırıyorsunuz bide yazaydın ki yine kim düğmeye bastıda fırsat kollayanlar hep birden diş bilemeye başladı onlara edecek hiç lafın yokmu
 • Yorumcu destanıYorumcu destanı1 ay önce
  Destan gibi uzun yazan yorumcular. Beyhude yorulmayın kimse okumaz.Kısa yazın Editör'ü de yormayın
 • AKLISELİMAKLISELİM1 ay önce
  BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VARDIR....
 • aydınarzuaydınarzu1 ay önce
  İsmail YILDIRIM bravo.. Bir şey eklemeye lüzum bırakmamış
 • Derin analize cevapDerin analize cevap1 ay önce
  Sevgili kardeşim. AKP'yi AKP yapan zaten nurculardır yoksa akp'nin kadrosu yetişmiş adamı mı vardı? Türkiye'deki askeri cuntayı bitiren nurcular Adalet bakanlığındaki kemalist yapılandırmayı bitiren nurcular. herkes biliyor nurcuların abd ve israil güdümlü olduğunu ama adamların eline de koz veren yine akp oldu. rüşvet hırsızlık vs milyon dolarlar bakanların çocuklarından çıktı. bana söyler misin akp'de kim kaldı? akpliler paraya tapan zavallılar rızkı verenin ALLAH Teala olduğunu bilmiyorlar mı? Harun gibi gelip Karun oldu hepsi yazık çok yazık. Bu halkı chp'ye muhtaç ettiler bak belediyeler gitti elden başkanlığı da verecekler yakında. paraları kurtaracak sanıyorlar nasıl olsa zenginiz diyorlar. çiflikçi tosun gibi hepsi. ama ne saddam kaldı ne kaddafi hepsi de zengindi batı bizi de bu hale getirmek istiyor. bazıları milyon euroları saymayı bırakıp bi etrafına baksa anlayacak ama nerdeeee.
 • Deden yavuzDeden yavuz1 ay önce
  Sayın Dilipak,babacandı,ğüldü,David oğluydu,daha niceleriydi.millet bunları sayın Erdoğan'la tanıdıO bunları nimetten saydı,babanın oğluna vermeyeceği makamları verdi yeterki vatanımıza milletimize hizmet etsinler diye,onlar ne yaptılar ,koltuktan olunca hasetliklerinden catladılar,senin gibi münafıklık alametlerini,hayinliklerini acığa çıkardılar,haydi sizin gibiler,mübarek dinimizi bilipteMasonların,koministlerin emparyelist siyonistlerin ekmegine yağ çalıp onların istediği gibi yazılar yazıp onları hoş edince elinize ne geçecek,Tayyip Erdoğan'ı makamından edince,Türkiye bütün sıkıntılardan kurtulacakmış.sen ona karşı munafıkca faşist,tek Ada'm,diktatör dedin Allahdan korkmuyor insanlardan utanmuyormusun,dostsan samimi bir Müslümansan sen hainlere karşı,Masonlara,koministfaşistlere,siyonist emparyelistlere karşı yazılarını yazsana,sıkıyor değilmi davasında samimi halkına karşı Müşfik efendi bulunmaz bir lideri karalayıp leş kargalarının önüne atıyorsunuz elinizden geleni ardınıza koymayın.yüce Mevla'm neylerde güzel eyler.
 • SeyfiSeyfi1 ay önce
  Bu yozlaşma her yerde vardı nasılsa Tayyip Erdoğan alır oy diye ortalığa çemkirme çoğalmış tı e şimdi iyi partiye ip demeyi illet dememeyi bazı TV dekiler öğrenecek ve hatta yakında bazı kesime dava satan bile denmeyecek çünkü halkın akıllı ve makul siyaset ten yana olduğu görüldü TV deki yazarlar buraya yorum yazan arkadaşlar gibi konuşuyordu e artık İstanbul seçimi herkeze herşeyin başı makul akıl hoşgörü yani tıpkı İslamdaki gibi olduğunu gösterdi sayılır yok öyle artık kötü sözler şamar geldi istanbuldan
 • misafirmisafir1 ay önce
  Partiden beslenenler, beleşçiler arpaları kesilecek diye yazara, müslümanlık falan filan din kardeşliği ayakları ile deli gibi saldırıyorlar. Bunların hepsi yiyici asalak, safra, moloz..
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ÜÇ KALLEŞLER! KESİNLİKLE ÜÇÜ DE AYNI MERKEZDEN YÖNETİLİYOR! EŞLER DE ÇOK İYİ ANLAŞIYOR! ARKA PLANDA FETÖ CÜ İŞ ADAMLARI VAR!!! ONUNDA ARKASI AMERİKA! ÇOK GÜÇLÜ LER! AMERİKA, İNGİLTERE, ALMANYA BUNLARI ÇOK SEVDİ SEVİYOR. ÜÇ KALLEŞLER KAREKTER OLARAK DA BİRBİRİNE ÇOK YAKIN!! SESSİZ MÜLAYİM SİNSİ! ÜÇ NANKÖRLER HER SEÇİMDE OY VERDİM, BAKAN, BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANI OLMANIZDA BENİMDE PAYIM VAR! HARAM ZIKKIM OLSUN, AĞZINIZDAN BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GELSİN. ÜÇ KALLEŞLER! HER GÜN MANTAR GİBİ SAĞ PARTİLER ÇIKIYOR, YANİ BÖLÜNMEYE HİZMET EDİYORSUNUZ!! ÜÇ NANKÖRLEEEER
 • Kenan YÜKSELKenan YÜKSEL1 ay önce
  Sayın Hocam Allah Reise hayırlı ömürler versin. Kritik süreçlerden geçiştiğimiz bu günlerde Allah birlik olmayı nasip etsin. Reis canı sağ olduğu süreceAk parti içinde ayrılıp da parti kuranların ömrünün uzun olacağını zannetmiyorum. Halk arasında RTE faktörü var, !!!!!!!!!!!!!
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin dilipak elestiri de desen eksen kaymasi var zaten bugunki makalenbabacan cok yorumcu senin icin uyardiklari sizin icin yeni Akit ne dusunuyor bizede sadece soylemek dusuyor bana gore sayginliginiz dusuyor ,seni tanimasak acaba bu biz dilipakmi diye sasiyor taktir senin.
 • İsmail YILDIRIMİsmail YILDIRIM1 ay önce
  Sayın Dilipak, Yıllarca vırın kırın ettin.Dilin altındaki baklayı çıkar ve açıkça yaz.Sen ki hep birlik ve beraberlikten bahseden kişisin. Çözümü yeni kurulacak partide mi buldun. Senin tabirinle söylememen gerekirken söylediklerinden hesaba çekileceksin.Ordan burdan devşirme adamların oluşturduğu partimi başarılı olacak. Anavatan niye başarılı olamadı? Bakıyorum kendine hiç talkın vermiyorsun. Okuyucuyu aptal yerine koyma. Net görüşünü söyle.Çoğu defa senin felaket tellallığı yaptığına şahit oldum. Yeni partiyi kuracak olanlar ne zaman ellerini taşın altına koydular. Tayyip Erdoğan'ın omuzlarına yükü yüklediler kendileri makam ve nimet devşirdiler. Bu günde kurtarıcımız oluyorlar. Sen bunlara kendin inanıyormusun? Şimdiye kadar senin yazılarını okuduğum için kendimi suçlu hissediyorum. Asla yeni kurulacak partiye oy yok. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.Ne zaman bir şeyler yapılacak olsa bu coğrafyadaki insanların yaptıkları aynı şey. Bölünün, parçalanın. Kurda kuşa yem olun. Bir daha bir umut,bir daha bir umut. Niye CHP de saflar sıklaştırılırken bu tarafta bölünme yaşıyoruz. Bizim kaderimiz mi bu. Sen de çıkıp ne oluyor otoron oturduğunuz yerde diyemiyorsun.
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  Konuyu Orhan İNAN adlı yorumcu abimiz çok güzel özetlemiş, karşı tarafın ekmeğine yağ sürmekten öteye gitmeyen her oluşum boş oluşumdur
 • Gökhan DoğanGökhan Doğan1 ay önce
  Reisin bu cendereden tek çıkışı AKP'deki tüm fetöcüleri, tüm hırsızları cezalandırmak, liyakatı öne çıkarmak ve ideolojiyi bir kenara koyup Vatanın birlik ve bütünlüğü, Ekonomik problemler ve Dış politikaya yoğunlaşmaktır. AKP'nin her yerinden pislik aktığı için Reisin böyle bir hamlesi AKP'yi harcaması demektir. Reis bunu göze alıpHdp hariç tüm siyasi partileri ülke yönetimine ortak edip ortak bir bakanlar kurulu kurup bu milletin tarafsız Cumhurbaşkanı olabilirse bu millet de reise sahip çıkacaktır. Ben şahsen Suriye ve akdeniz bu kadar karışıkken reise dış politika nedeniyle sahip çıkılmasını savunan ve İyi partiyi destekleyen bir kardeşinizim. Ama iç politika baştan sona yanlış ve doğru hiç bir şey yok. Adım adım çöküyoruz. Bu böyle gitmez. Gitmemeli... Ülkenin bekası akp'nin bekasından daha önemlidir. Kripto fetöcüler akpnin yer yerini sarmış durumda ve reisi kandırıyorlar. Eğer reis gerekli adım atmazsa Ali Babacan giderek güçlenecek ve ABD ile İsrail'in istediği olacak.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ALİ AHMET ABDULLAH, BATI TARAFINDAN KULANILAN BU ZAT LAR, SAĞ GÖRÜŞ MİLLİ OYLARI BÖLMEK İÇİN KULLANILIYOR! ASIL HEDEF ERDOĞAN I DEVİRMEKTİR. ASIL HEDEF ERDOĞAN IN FETÖ MÜCADELESİNİ YAVAŞLATIP DURDURMAKTIR!
 • Gökhan DoğanGökhan Doğan1 ay önce
  DERİN ANALİZ(OKUMANIZI ÖNERİRİM)AKP herkesin bildiği üzere siyonizmin ve ABD'nin desteği ile iktidara gelmişti. Siyonizm ve ABD'nin kukla temsilcileri ise bildiğimiz üzere Fetöcular. Sayın Cumhurbaşkanının bu gruplara pek çok taviz verdiğini ise ''Ne istediler de vermedik'', ''Kandırıldık'' sözlerinden hepimiz biliyoruz. Abdullah Gül,Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan da İngiltere,İsrail,ABD ile yakın ilişkisi olan isimler.Sayın Cumhurbaşkanı 2015-2016 yıllarından beri bu gruplarla yollarını ayırmaya çalışıyor gibi görünüyor ve dış politikada ABD'ye karşı dimdik duruyor ve bunu çok taktir ediyorum ancak AKP'nin her tarafı Fetö'nün eline geçmiş durumda farkında değil. Yolsuzlukların sürekli artması ve buna tepki gösterilmemesi, liyakatsiz atamalar, suriyelileri barındırma konusundaki katı tutum, fetö ile ilişkisi olan isimlerin hala milletvekili ve bakan yapılması, fetöcülerin doğru düzgün cezalandırılmaması, Hukuk, Ekonomi ve Eğitim sistemindeki freni boşalmış kamyon misali çöküş,AKP'nin kendi içindeki fetöcüleri temizlemeden kendisine muhalefet eden herkese hain ve fetöcü iftirası atması, Fetö'yü kozmik odaya sokan Bülent Arınç gibi bir adamın bile hala Sayın Cumhurbaşkanının yanı başında olması gibi durumlar, Sayın Cumhurbaşkanının yine kandırıldığını ve çevresinin fetöcüler tarafından sarıldığını ortaya koyuyor. Ben bu hain fetöcüler temizlensin diye AKP'yi desteklemiyor olmama rağmen 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra 2 kez AKP'ye oy vermiş bir vatanseverim. Beklediklerimi bulamadım. Fetöcüler doğru düzgün temizlenmedi ve hala üst düzey görevlendiriliyorlar üstelik doğru düzgün yönetilen tek bir kurum yok. Her şey daha kötüye gitti. Ben bu koşullarda bileBatı'nın desteklediği ve Erdoğan yerine hazırladığı Gül, Babacan ve Davutoğluna oy vermeyeceğim çünkü bu adamlar ABD'ye karşı dik durmazlar ve bana göre bu vatana ihanet olur. Ancak şu koşullarda AKP'yi ve Sayın Erdoğan'ı desteklemek de biraz sorgulayan ve vatanını seven insanlar için imkansız olmuştur. Her ne kadar fetöcü iftirası atılsa da İyi parti 15 temmuzdan sonra 3 kez fetönün siyasi ayağını araştırma ve hain darbe girişimini araştırma önergesi vermiştir ve İyi partinin bir çok kurucusu fetö tarafından kurulan kumpaslarla uzun süre hapiste kalmıştır. Siyonizme karşı olan, hak ve hukuk isteyen ve vatansever olan muhafazakar seçmen için İyi partiden daha uygun bir alternatif yoktur. Buradan AKP'li kardeşlerime yeni kurulacak partiyi desteklememelerini ve İyi partiyi desteklemelerini öneriyorum. Bırakın ailesini, sülalesinde bile bir tek fetöcü olmayan milliyetçi bir kardeşiniz olarak bana güvenmenizi rica ediyorum.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  KALLEŞ, NANKÖR, KOLTUK DÜŞKÜNÜ, FETÖ DOSYASI AÇILACAKTI! BARINÇ IN SAVCIYA AYAR VERMESİNDEN SONRA DURDURULDU. ALİ AHMET ABDULLAH! ÜÇÜDE AYNI MERKEZDEN YÖNETİLİYOR! YANİ FETÖ CÜ İŞ ADAMLARI!!! KOLTUK GİTTİ DAVA BİTTİ.
 • MuratMurat1 ay önce
  Tabi doğrudur yazar bey zaten müslümanlarhoşgörü abidesi yarın dinlerini değiştirmek için baskı yapılsa kabul edecek her türlü baskıya boyun eğecek kendine zulum edene eyvallah diyecek az bile yaptınn ey münafık kafir dostum anamıda belle diyecek yeterki yap inancımdan dönerim ama bu empatik sempatik tavrımdan dönmem çünkü islam hoşgörü dinidir inancıma sövülse gıkım çıkarsa namerdim çünkü bize bu din sakın ha kafirle savaşma sen hoşgörü abidesi ol diye geldi nasılsa tersini yaparsak ahirette cezası ağır olur diye geldi vs vs yahu ne ironi yaptım:)))
 • TarihçiTarihçi1 ay önce
  Abdullah GÜL Cumhur Başkanlığını bıraktığı gün Hayrunnisa hanım bize 5 yıl neler çektirdiler. İntifada başlatacağım dedi sonra Abdullah GÜL kendisine kızdı.Bu husus hiç açıklanmadı. Gelişen sıkıntı ve hırs burada yatmakta
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Sayın Dilipak yine mükemmel bir yazı. Fakat sizin mahalledeki at gözlüklüler bu yazıya pek alınmışlar. Ara sıra bunları memnun etmek için ona buna yağ çek birilerine iftira at. Ama sen gerçek Müslüman olduğun için bunları yapamazsın.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Suriye sınırındaki hareketlenme , S 400 lerin gelmesi sonucu ABD nin ekonomik müeyyide uygulaması ve bu müeyyide sonrası oluşabilecek dolar kaynaklı bir kriz ve bu kriz sonrası kuracakları partide toplumda oluşturacak olumlu ,göz doldurucu bakış, bunu bilerek bu şartlara ve zamana denk getirme .Velhasıl senaryo daha da çoğaltılabilir ama hiç bir şey devletin bekasına tercih edilmemeli .
 • ismetismet1 ay önce
  londra finans çevreleri bu adamı istiyorlarsa vay bu ülkenin haline londra ve finans çevreleri bu ülkenin kalkınmasınımı istiyorlarda bizmi yanlış anlıytoruz acaba sayın yazar gül babacan davutoğlu bu ülkenin hayrına parti kurmuyorlar bunlara parti kurduruyorlar maksat ülkenin gücünü kırmak fetoya üzgürlük tanımak eyer bunların derdi ülke olsaydı ak parti içinde kalırlardı
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  ama ben yine de şükür ediyorum vatansever müslüman bir türk olduğum için.ben de sapma olmaz. savrulma olmaz. bu yapılanlar çok büyük hüzün veriyor bana ve benim gibi düşünenlere.
 • İSMİN BİR DEĞERİ YOK, YAZIYI İDRAK EDECEK MÜMİN GEREK İSMİN BİR DEĞERİ YOK, YAZIYI İDRAK EDECEK MÜMİN GEREK 1 ay önce
  ÇÖP TEPELERİYLE VE KÖRFEZDEKİ KOKUYLA BOĞUŞAN İZMİR DAVASINI SATMADI. %65 DESTEK OLDU. HİÇBİR ŞEY YAPILMIYOR, PARALARI NE YAPIYORSUNUZ DİYE DE SORMADILAR. DERTLERİ NE PARA NE PUL!!!! DAVALARINA SADIKLAR. YA BİZ, BİZLER!!! DAVALARINI PARAYA SATANLAR!!!! LİME LİME BÖLÜYORLAR, ELLERİMİZLE BÖLÜYORLAR!!! KIS KIS GÜLÜYORLAR!!!! MEĞER BİZİM BİR DAVAMIZ YOKMUŞ! BAKSANIZA BABACAN BÜYÜK BİR HALK DESTEĞİYLE GELİYORMUŞŞŞŞ! AKPARTİ ÇALIYORMUŞ, ÇIRPIYORMUŞ!!!! DİKTATÖRLÜK VARMIŞ!!!!! KUTUPLAŞMA VARMIŞ!!!!! HANİ BİZ DÜZELTMEDEN HİÇBİRŞEY DÜZELMEYECEKTİ!!!! MİLLET DÜZELDİ DEBİZİM Mİ HABERİMİZ YOK!!! AKLIMIZ FİKRİMİZ DAVAYDI, HANİ YETİM MALI YEMEYEN LER İSTİYORDUK!!! DÜRÜST YÖNETİM İSTİYORDUK!!!! ŞİMDİ BİZ DAVAMIZI PARA İÇİN SATMIŞ OLMUYORMUYUZ.!!!! KEMDİMİ BİKDİM BİLELİ DEĞİŞMEYEN BU SİSTEM VE DEĞİŞMEYEN DÜZEN DEĞİŞTİNİ Kİ!!!! GELEN KURTARACAK/OLACAK SEVDASINA VE HEVESİNE KAPILDIK.
 • İLBEYHANİLBEYHAN1 ay önce
  BİDAKKA , BABACAN ALİ YENİUMUT ,NEWHORIZONSdiyepiyasaya sürülüyor.... şimşek ,gül ,davidoğlu, fetö ,beşir atalay vs vseleletutuşmuşlaryine......bilmeneettiğiminçocukları ,memleketinbaşınagelenbütüni....liklerinbaşındabenmivardım.....yemezler.... eniyisiningelmişinigeçmişini.....fetöyü devletinenmahremyerlerinegül ,babacan ,şimşek ,atalayyerleştirmedi mi ....alayı yücedivana ....İHANET İ VATANİYE 'DEN....
 • AYDIN ACARAYDIN ACAR1 ay önce
  Abi Bunlar AKP den 1 oy alamaz Reis hain bunlar dedimi olay bitmiştir.Alsalar alsalar İmamoğluna doğru yönelen kitleden alırlar.Zaten amaçta onlardan oy almak.Başka bi işe yaramaz Yeniden Refah Bunlar Saadet toplasan %5 eder çoğuda AKP den değil diğer kararsızlardan gelir.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  SAYIN YAZAR KİSSİGER E SORMUŞLAR ABD NEDEN GÜÇLÜ DİYE 1990 SENESİNDE KİSSİNGER DE ABD OLARAK NEDEN GÜÇLÜYÜZ BİLİYORMUSUNUZ DER BİZLER ABD OLARAK İÇİMİZDEKİVATAN HAİNLERİNİ ÇABUK ETKİSİZ HALE GETİRİRİZ. VE DÜNYANIN BİR ÇOK ÜLKESİNDEKİ VATAN HAİNLERİNİDE KAHRAMAN YAPIP ONLARI ÜLKELERİNDEKİ ÖNEMLİYERLERE GETİRİRİZ. HER KES BU KELİMELERDEN NERDE DURDUĞUNA BAKSIN DÜNYADA İKİ MİLLET VAR İNANAN İNANMAYAN BUNA BAKARAKDA HER KES NEREDE DURDUĞUNA BAKSIN .
 • FarukiFaruki1 ay önce
  Hey akit hey yeni partiye sizden çok dillendiren yok Derdiniz ne
 • Yeni Parti Yeni Parti 1 ay önce
  Yeni parti kurulacak gözüküyor . Bu süreçte Ak parti tecrübeli , liyakatli , sadakatini ispatlamış bürokratları görevden almaktan vazgeçmeli . Yoksa böyle Çalışkan’ insanlar görevden alınarak yerlerine dava ile ilgisi olmayan bürokratları göreve getirilmeye devam ettiği sürece kurulacak yeni partiye güç verilmiş olmaz öı?
 • YORUMCULARAAAAAYOL GÖZTERMEK ADINA MÜNAFIK VE KAFİR ARASINDAKİ FARK YORUMCULARAAAAAYOL GÖZTERMEK ADINA MÜNAFIK VE KAFİR ARASINDAKİ FARK 1 ay önce
  166,167. İki topluluğun (ordunun) karşılaştığı günde başınıza gelen musibet Allah'ın izniyledir. Bu da MÜMİNLERİ ortaya çıkarması ve MÜNAFIKLIK yapanları belli etmesi içindi. Onlara (münafıklara), "Gelin, Allah yolunda savaşın veya savunmaya geçin" denildi de onlar, "Eğer savaşmayı bilseydik, arkanızdan gelirdik" dediler. Onlar o gün, İMANDAN ÇOK KÜFRE YAKIN İDİLER. AĞIZLARIYLA KALPLERİNDEN olmayanı söylüyorlardı. Oysa Allah, içlerinde gizledikleri şeyi çok iyi bilmektedir.
 • FaniFani1 ay önce
  Diyelim ekonomi kötü peki akp 15 yıl ekonomi bakanlığı yapmış bu zatların hicmi suçu yok sn dilipak Londra finans ve işadamlarının istediği bu zat ve avaresinin bu millete ve İslam'a faydası olacağınimisanıyorsun .Yahudi medyası sayesinde çok kişiyi Kandıralarbilirler sizin gibi gazetecilerin de yardımıyla bir yerlere gelebilirler.ama bu milletin ahi sizide onlarında hem dünyada hem ahirette yakar.kendinize gelinizDilipak artık Türkiye deneme tahtası olamaz hele ki bu zamanda İslam alemi bu durumdayken siz kaleminizi bunlar için kullanırsanız yazık olsun size
 • Cihan Cihan 1 ay önce
  Ak partiye gercekten gönül vermis ve de kirmizi cizgisi RECEP TAYYIP ERDOGAN olan ak partililer hic bir zaman baska olusumlara gönül vermez öncelikle bu böyle biline Ha tabi ak partiliyim ama yok söyle oldu yok böyle olduda ak parti eskisigibi deyilde diye baslayan elestiriler hic bir zaman gercek ak partili deyildir ve de olamaz cünkü bu tür insanlar genelde menfatcidir bu da zaten son belediye secimlerinde ortaya cikmistir öbür tarafta bu son zamanlarda Sayin recep tayyip erdogana karsi yapilan oyunlarda hangi tasi kaldirsaniz altindan sinsi o kadar ki sinsi kibir deposu abdullah gül cikiyor babacan abacan patlican bunlarin hepsi kilif dalkavuk oglu hayatimda hic birseyden tiksinmedin A gülden tiksindigim kadar insanda biraz omurga olur onun bunun arkasina saklanarak erkeklik olmaz eger onda omurga olsa zaten erkekgibi cikardi tayyip erdoganin karsina yani diyecegim oki abdurrahman bey her sey olacagina varir su er yada gec kuyusunu bulur Tabiki her seyin bir bedeli vardir bu isin sonunda agir bir tokat yemekte vardir milleten buyursunlar kursunlar yeni partilerini simdiden siyaset cöplügünde yerleri hazir sizin bu kadar gaz vermenize ragmen ve de bedava reklam yapmaniza ragmen
 • İzzetİzzet1 ay önce
  Sayın dilipak birazda haksız cezaevinde yatan müslüman bekar ufak çocukları olan genç kız ve kadınların dosyalarını inceleyin siyasilerin ayağı sağlam ama garibanlar ceza evinde neden inananlar ceza evinde hiç bir eylemi olmayan sadece baylok zülmi Araştırın lütfen İslam dinimizde hak adelet ön plandadır.Ayeti kerime kim Allahhükmetmesse kafirdir kim kuran hükmüyle hükmetmesse zalimdir
 • BU ÜLKEDE DURUM AŞAĞIDAKİ GİBİDİR BU ÜLKEDE DURUM AŞAĞIDAKİ GİBİDİR 1 ay önce
  HOCA NASREDDİN BİR GÜN ÇOCUĞUYLA PAZARA GİDER. ÇOCUK EŞŞEK ÜSTÜNDE HOCA ÖNDEN GİDERKEN ÖNLERİNİ BİRİ KESER. HOCA HOCA BU NASIL İŞ BÖYLE SEN KOCA SAKALINLA YÜRÜRKEN KÜÇÜCÜK ÇOCUK EŞŞEK ÜSTÜNDE KEYİF YAPIYOR! HOCA HAKLISIN DER. KENDİSİ BİNER EŞŞEĞE. BİRAZ İLERDE YOLLARINI BİRİ KESER, HOCA! HOCA! AYIP DEĞİLMİ ŞU KÜÇÜCÜK ÇOCUĞU YÜRÜTÜRSÜN, UTANMADAN EŞŞEĞE BİNERSİN! HOCA HAKLISIN DER VE ÇOCUĞA DAVRAN EŞEĞİ SIRTIMIZA ALALIM DER.
 • BAHTİYARBAHTİYAR1 ay önce
  BABACANIN VE AİLESİ BU ÜLKE İÇİN BİZİM İÇİN EN İDEAL LİDERDİR.EMİNİMKİ 5-10 YIL DEĞİL 50 YILDA GECSE 45-50 BİN USD ÇANTALAR SARAYLAR UÇAKLAR VS YÖNELMEZ.EĞİİMLİ BİLGİLİ VE RAHMETLİ MENDERESİ GÖRÜYORUZ AİLECE BAKINCA.SON İSTANBUL SEÇİMLERİNDE 800 BİN FARKA İNANIN ÜZÜLMEDİM İÇİMDEN GELEMDİ DEMEK BABACANIN İŞARETİYMİŞ.RABBİM BAŞARILI KILSIN BEN VE AİLEM HEP YANINDA OLACAĞIZ 17 YIL ÖNCEKİ HEYECAN İÇİMİZDE.
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  Merkez civarında dolaştığını söyleyen partiler tüm diğer partilerle diyalog kurabilirlerse hayatlarını sürdürebilirler. bu gün biriyle bir araya gelemeyebilir, yarın o parti cephesini genişletir sen onunla bir araya gelebilirsen varlığını devam ettirirsin. aynı şey ben saraya gitmem tuzğındada geçerlidir.başkanalık sistmini hem algılayacak hemde sindireceksin. rte gitsin ertesi hafta babacan gelsin!, rte gidecek k.kılıçtaroğlumu gelcek yoksa hikayeden öte birşey değil. siyasi okuryazarlık gelişmelerle eşzamanlı yürümüyor. bunun sonucunda cesur siyasetçi türeyemiyor, satılık şeyelr piyasada rağbet görüyor, bal tutan parmağını yalıyor, olan gariban memmed emmi le ayşe teyzemin çifçilik, hayvancılık, zanaat, meslek, bilim ile hiç tanışamaış 20 yaşındaki oğlu-kızına oluyor. iş bulabilmek için ciğeri 1 krş bile etmeyecek onparalık adam müsveddelerinin vereceği bir kartvizit alabilmenin yolunu arıyor. bu insanlar kimin ummeti oluyor acaba?
 • MUZAFFERMUZAFFER1 ay önce
  REİSİN ACİLEN YAPMASI GEREKENLER;1)BAKANLARDAN ÖZELLİKLE VE ÖZELLİKLE AİLE,MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLARINI İVEDİLİKLE DEĞİŞTİRMESİ LAZIM...2)KIZININ YA DA OĞLUNUN ÇANTACILIĞINI YAPANLARI BİR DAHA BAKAN YAPMAMASI LAZIM...3)HİÇ BİR ÖZELLİĞİ VE TECRÜBESİ OLMAYAN DAMADINI DERHAL BAKANLIKTAN ATMASI LAZIM...4)MEMURA,EMEKLİYE VERDİĞİ YÜZDE 6 ZAMMI GERÇEK ENFLASYONA GÖRE VERMESİ LAZIM...5)MARKETLERDEKİ POŞET UYGULAMASINI TEKRAR ESKİ ŞEKLE GERİ DÖNDÜRMESİ VE BU İŞİ MİLLETİN BAŞIN BELA EDENLERİN DE ANASINI BELLEMESİ LAZIM...5)KARISINI GERİ PLANA ÇEKEREK DEVLETİN İŞLERİNE BURNUNU SOKMASINI ENGELLENMESİ LAZIM...6)AİLESİNİ EKRANDAN ÇEKMESİ LAZIM...7)KREDİ FAİZLERİNİ BİRİN ALTINA ALMASI LAZIM...BUNLARIN SIRALAMASI ÖNEMİNE BİNAEN TEKRAR REVİE EDİLEBİLİR...
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Sorsalar İmamoğlumu? Babacan mı?Elbette Babacan derim...Ekonomi geçmişi Eğitimi kişiliği ile ön planda İmamoğlu vitrin süsü Kişiliği Eğitimi icraatı zayıf biri herşeyden önce mütahit dolandırıcıkla yargılanmış tek taraflı CHP li sağ seçmen bu seçimlerde Erdoğana karşı mecbur kaldı yoksaki tercih edilecek biri değildi...İmamoğlunun Rakibi yoktu diyebiliriz Babacana karşı karşıya olursa kaybedebilir kısacası Subjektif görüşüm İmamoğlu çapı astarı zayıf kaldıramazzaten İstanbul belediye başkanlığınıda bir görelim bakalım ne yapacak derdindeler oy verenlerde...Çok da istekli değiller...... Cumhurbaşkanlığını Türkiye liderliğini daha ağır biri hakediyor İmamoğlu gibi hafif çapsız zayıf biri haketmiyor yabancı dili bile yetmez hiç bir şey yok yok yok.Babacanda herşey mükemmel görünüyor......
 • kalelikaleli1 ay önce
  sayın pek muhterem hoca yazılanlara dikkat edersen yanlış yolda olduğunu söylelemekteyiz.sen babacab anacan falan derken bir yerlere göz kırpıyorsun bu yanlış.öyle yazacağına sen bunlara niye ayrılıp nifak çıkarıyorsunuz neden birlik olmuyorsunuz neden CHP liler gibi olamıyorsunuz kıvırıyorsunuz diye uyarı yapacağına sen yangına benzin dökmekle ayreten de körük üfletmekle uğraşıyorsun.

Günün Özeti