Aman kardeşim aman!

30 Mart 2019 Cumartesi

Aman kardeşim aman, galiba ahir zaman!

Hem zaten biz “Alemlere rahmet olarak gönderilen ahir zaman peygamberi”nin ümmeti değil miyiz?.

Bugün, dün kaldığımız yerden devam edelim. Resulullahın tekrar tekrar ikaz ettiği konuları tekrar, bir kez daha hatırlayalım. Kur’an-ı Kerim’deki belki bazı konularda onlarca kez ikaz edilen şeytanın hileleri ile ilgili uyarılarımıza, bunlar birilerinin ağzının tadını kaçıracak da olsa devam edelim.

Şahinalp, M. Vehbi, “Kur’an-ı Kerim’de ‘Mütref’” Kavramı üzerine bir makalesinde de anlatmaya çalıştığı gibi, Kur’an-ı Kerim’de kınanan özellikler üzerine ilginç tesbitlerde bulunur. Mütref, refah, zevk, eğlence peşinde koşanlara denirken, Batar eldeki imkânla yetinmemek, zenginlikte şımararak azıtmak, ihtirasla istemek, büyüklenerek hakkı kabul etmemek, kendini beğenmişçesine çalım satarak yürümek, nimeti inkâr etmek, nankörlük yapmak, nimetin kadrini bilmemek, şükretmemek anlamlarını ifade eder. el-EşerBatar”dan daha baskın şekilde aşırı derecede şımarmak, zenginlik sarhoşluğu içinde, “ne oldum delisi” olmak, lüks hayata düşkün olmak gibi anlamlar içermektedir. el-Merah ise
ölçüyü kaçıracak şekilde aşırı sevinç, kendini beğenmişlik, zorbalık, kabalık ve şımarıklık anlamlarına da gelmektedir. 

Çok yiyen, obur kişiler de kınanır kitapta.. et-Tuğyan mal ve makam, güç sarhoşu olup azıtmak, taşkınlık yapmak anlamına gelmektedir. el-Utüll çok yalanlayıcılar, insanlara yaranmak için yağcılık, yalakalık, moda tabiri ile tetikçilik ya da trollük yapanlar, çok yemin eden aşağılık kimseler, herkesi ölçüsüzce ayıplayıp kötüleyen, söz getirip götürenler, hayırlı kişi ve işleri engelleyen, saldırgan, günahkâr kimseler, zorba, saygısız, kendilerine Allah’ın ayetleri okunduğu zaman: “(Bunlar) Eskilerin uydurma masallarıdır” diyenler ya da ayetlerin hatırlatılmasından rahatsız olanlardır. 

Güç, servet ve iktidar sahibi olduktan sonra İlahlık ve Rablik taslarcasına, insanlara hüküm koymaya, onları kendi hesap, heva ve heveslerine göre terbiye etmeye kalkan bir şekilde zengin olup, dünya işlerinde başarılı gözükenlerin sarhoşlukları konusunda insanlar dikkatli olmalıdır. Bunlar hayatı kumar olarak gören, fuhşa batmış, ikiyüzlü, yalancı ve fasık kişilerdir genellikle. Bunlar hem gazaba uğrayacak olanlardır ve hem de kendilerine meyleden toplulukların helakına sebeb olurlar. Her zaman, her yerde ve her konuda bunlardan uzak duralım. (Nefsin hastalıkları ile ilgili notları bazı ahlak kitapları ve makalelerden derledim.)

Bakın, Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay, zorlaştırdığından daha zor bir iş yoktur. “Gayeye giden her yol meşru değildir”(!?) Allah’ın herhangi bir şeye mecbur edemezsiniz. Hayır da şer de Allah’ın iradesi içindedir. Bizim O’nun rızasına tabi olmamız gerekir. Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. Biz bilmeyiz Allah bilir. Biz Allah’tan “hayırlısını” isteyelim. “Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil” diyelim. Allah’ın “Bize hakkı hak, batılı batıl göstermesini” dileyelim. Hakta toplanmamızı nasib etmesini isteyelim ve o yönde ilerleyelim.

Bakın, malımız, canımız, çocuklarımız, sevdiğimiz ne varsa, o şey bizim için bir “fitne”, zor bir imtihan olabilir. “Dua ile istenen bela”ya dönüşebilir. Şeytanın oltasına taktiği yeme, dönüşebilir. Para, pul, makam, şehvetle istediğiniz, sizin için “idol” olan her şey bir puta dönüşebilir. İhtirasla istediğiniz her şey sizin imtihanınız olur!

Dünya hayatı bir seçimden ibarettir. Biz eğriye karşı doğruyu, çirkine karşı güzeli, faydasıza karşı faydalıyı, batıla karşı hakkı, müfside karşı muhlisi seçelim. “Allah’ın ipine sımsıkı tutunalım.” Eğer Allah’ın rızasına bağlı kalırsak, biz “galu bela zamanı”ndaki ahdimize sadık kalırsak, o kuyudaki Yusuf’u Mısır’a sultan eden Allah “bizi yeryüzünün varisi kılmak” ister, “yeryüzünü bize mescid kılmak” ister. “Bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister”. Bizim ellerimizle, Mekke-i Mükereme’yi, Medine-i Münevvere’yi, Mescid-i Aksa’yı, mukaddes Turi Sina ve mukaddes Tuva-yı, Arz-ı Mevud’u muvahhidlerin eli ile özgür kılmak ister!

Biz Allah’ın dostlarını dost edinelim, şeytanın dostlarından uzak duralım. Unutmayalım ki, bu dünyada kimlerle berabersek, öbür dünyada onlarla beraber olacağız. Bu dünya ahiretin tarlasıdır. Bizim için bir sürgün yeri, bir imtihan yeridir. Hz. Adem’in ve Hz. Havva’nın çocukları tekraren aynı imtihana giriyorlar. “Haddi aşmak”tan sakınalım. Şeytanın yalanlarına kanmayalım, nefsimize hoş gösterdiği yoldan gitmeyelim.

İnsanlar bizim elimizden, dilimizden, yaptıklarımızdan emin olacak. Siyaseten vekâlet vereceğiniz kişiler, sizin malınız, canınız, namusunuz, akıl-inanç ve nesil emniyetinden sorumludurlar. Emanet bu şarta bağlıdır. Masiyette itaat yoktur. Aklınızı kiraya vermeyin. “Biad” diye dinde olmayan şekli ile insanları kendine tabi olması için plan yapanların karanlık emellerine alet olmayın! “Sizden olan”, yetkisini sizden alan ve size hesap verenlerdir, bunu unutmayın. Size tepeden bakanlar ve azarlayanlar değil. Evinizin anahtarını kendilerine emanet edemeyeceğiniz kişilere vekâlet vermeyin. Böylece şeytanın meydan okumasına karşı, onun hile ve tuzaklarına karşı “Euzubillahimineşşeytanirraciym, Bismillahirrahmanirrahiym” diyerek yola çıkalım. Ölçü budur! Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ömer mete Ömer mete 1 ay önce
  80 yaşında Annem aynı lafı söyledi.evinin anahtarını vermeyeceğin adamaoy verme dedi.bende dediğini yaptım.
 • Ali Erdoğan Ali Erdoğan 1 ay önce
  Allahü teala razı olsun kaleminize kuvvet,te'sirinı ihsan eylemesi duasıyla selam ve hürmetler.
 • ErkanErkan1 ay önce
  Sn dilipak muslumankaliteli bi abimiz..muslumanlarin en sikintili gunlerinde..hayati pahasina mucadele verdi..malesef muslumanlarin ak parti geldi rahat edecegiz doneminde dilipak imanini sahsiyetini satmadi ve uyardi kibirlenen buyuklenen partilileri bu yolun yol olmadigini uyardi muslumanlari uyardi..yazar takimi yalakalik yapacam diye sasirdi..Allah var hesap var mizan var.
 • M. Hâlis Köktaş M. Hâlis Köktaş 1 ay önce
  Sayın Dilipak kardeşim..! Bir de; Deccal diye diye (ki karşı cepheden çıkacak) içimizden zuhur edecek ve 10 deccal'dan beter Süfyan'ı ihmal ettik..Asıl olana dikkati çekmemiz lâzım ki; bir kısmını,sizde güzelce zikretmişsiniz.. Bu gün Ümmetin en büyük çıkmazı; "Hakk'ı hakk bilip ona ittiba, batılı batıl bilip ondan içtinap" edememesidir.Mevlâmız; El Hadi ve El Muin ismi şeriflerince muamelede bulunsun İnşa'Allah..! Amiiinnn...!!!
 • MertMert1 ay önce
  Valla ne demişsin hiç belli değil sayın dilipak tv 5 te lezbiyenliği savunanlarımı uyardın
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Son..seçim..yazısı..böyle..mi..olmalıydı..Neler..oluyor..sayın..Dilipak..!!
 • SılaSıla1 ay önce
  ÇAkır hoca..... isminiz rasim mi bilemedim? OZan gibi yazmışsınız da.Zülfüyare dokunduysak kusura bakma. komik yorumun için teşekkürler.
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Biz feminizm getir diyemi geçmişte oy verdik hükümete.askeri ücretli hangi nafakayi ödesin nasıl evlensin mal rejiminin evden uzaklaştırma kiminle yasalasti .daha doğrusu aileyi yıkma projesi geçmişten bu güne planlı olarak devam ediyor.kimsenin adalet diye bir derdi yok.gençlik diye bir derdi yok sonumuz biraz iyi değil gibi Hocalar kafasını kuma gömmüş doğruları söylemiyorlar.
 • Serdar YOLSerdar YOL1 ay önce
  Hocam hemen hemenher yazınızı takip ediyorum..Son parağrafınız bugün yazılacak bir yazı değil.Okuduğumuzu anlamadığımızı zannetmeyiniz lütfen.Derdiniz bizim de derdimiz.Ama o dertlerimizi dinleyecek kimseyi de bulamayız sonra.SAYGILARIMLA.
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 1 ay önce
  YEMEKSİZ 15 GÜN, SUSUZ 3 GÜN, HAVASIZ 30 SANİYE YAŞARIM ODA ALLAH İZİN VERİRSE, NE ÜSTÜNLÜĞÜ! OKYANUSTAKİ KUM KADAR DEĞERİM VAR İSE BAHTİYARIM. BENİM OY VERDİĞİM VE BU ÜLKENİN ONURU BİR KİŞİLİĞE HAKARET ETMEK AYNI ZAMANDA ONA OY VERENLERE HAKARETTİR, KENDİ USLUBUNUZLA CEVABA BİLE KATLANAMAYAN BİR ZİHNİYET.
 • çakır hocaçakır hoca1 ay önce
  Sıla adlı yorumcu kardeş, uzun süredir sizi vaka olarak takipteyim.yardımcı olmak istiyorum. cinsiyetin şüpheli, ama hasta olduğun kesin.Ve doktorluk değil, hocalık.Sen 3-5 sene önce bir travma yaşamışsın.bundan istifade eden üç harfliler ve beş harfliler sana gelmişler..büyük tahribat yapmışlar.Her sabah 100 kere ya fettö uhruc tesbihine devam et, bir bardak suya üfle suyunu iç.1 nisan sabahına dikkat et, çevrendekiler önlem alsınlar.Krize girebilir zarar verebilirsin.Uzunca bir dönem nörolog ve piskologlardan tıbbi destek alman da faydalı olur, dinen mahzuru yok.bana iletişim bilgilerini verirsen , daha kısa sürede tedavi edebilirim.Kısa zamanda normal insana dönersin.Birtakım özel yeteneklerim var.Acil şifalar yavrum.
 • Ahmet Ahmet 1 ay önce
  Kayıtlı bir milyon dolandırıcı varkayıtsız Kacmilyon ? Vakti gecen borcunu ödemeyen lüksünden vaz gecmeyen esnaf ve sanayici ,Sanayici Vakti gecen borcunu ödesin ekonomi düzelir.
 • AsafhanAsafhan1 ay önce
  Selamun aleyküm hocam Allah sizden razı olsun her kıssa bir hisse barındırır ve kıssalar okuyanlar için bir hisse paydır fakat yorumlara baktığımızda genel itibari ile yorumcular birilerini paylamak derdine düşmüşler şunu unutmamak gerekir ki kıssadan hisse almayan kendine pay çıkarmayı başaramayan bir başkasına pay çıkarma hakkına sahip değildirHer insan kanaatini bildirebilir bunda bir beis yok fakat hedef göstermek hakaret etmek isyana teşvik etmek bunlar suçtur bu suçları işleyenlerin dolaylı hizmetçisi olmamak adına kanaat yorumlarına önem vermemiz hisse almak istişare etmek adına daha faydalı olabilir diye düşünüyorumSelam ve dua ile...
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Silanin yorumlarina katiliyorum
 • SerdarSerdar1 ay önce
  SAYIN DİLİPAKYazınızdan dolayı sizi canı gönülden kutlarım.Alim insanlar herşeyi açık açık konuşmazlar böyle hikmetli yazılar yazarlar herkes idraki , fazileti , erdemi yüksekse zaten buradan gereken dersleri çıkarır.Ancak herşeyin başı nedir biliyormusunuz sevgili dostlar ; EĞER İNSAN KAZANCININ HELAL Mİ HARAM MI OLDUĞUNA DİKKAT ETMEZSE , BOĞAZINDAN GEÇEN NİMET TE BİR BUĞDAY TANESİ KADAR KUL HAKKI YETİM HAKKI VARSA CENAB-I ALLAH ONA YANLIŞI DOĞRU GÖSTERİR. MAALESEF BAKIN ŞİMDİ Kİ İDARECİLERİMİZE HANLAR HAMAMLAR SARAYLAR İSRAFLAR IÇINDELER.SAHİ BİR ŞEYİ SORMAK İSTERİM SAKARYA DAKİ TANK PALET FABRİKASI RESMİ GAZETEDE SADECE 25 YILLIĞINA ÖZELLEŞTİRİLMİŞTİR YAZIYOR.KIME VERİLDİ KAÇA VERİLDİ İHALE NE ZAMAN YAPILDI HİÇ BİR BİLGİ YOK.VALLAHİ BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
 • Kasım GürKasım Gür1 ay önce
  Secih, ağzını bozma, adam gibi yorumunu yap, herkes fikrini yazsın, senin kimseden üstünlüğün yok.
 • ahmetahmet1 ay önce
  Ula abdul kafir dincilermi uydurmis sendinsizmisin sen nehayinsin nehayin sana kutubisitteyi okusalar nefayda
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 1 ay önce
  BOL NOKTALI SILA! ÖYLE ÇOK NOKTALI YORUM YAZMAKLA ALİM, BİLGİLİ OLUNMUYOR. İLK OKUYUNCA ANLAMADIĞINIZ YORUMUMU BELLİKİ İKİNCİ OKUYUŞTA DA ANLAMAMIŞSINIZ. NAFİLE! BEN 90 KERE OKUSANIZ ANLAYABİLECEĞİNİZİ ZANNETMİYORUM. KİN VE NEFRETİNİZ BUNA ENGEL. SADECE SİZİN USLUBUNUZLA CEVAP VERDİM BÜTÜN GÜNAHLARINIZI BANA YIKTINIZ. ALLAH MUHAFAZA HAKARET ETTİĞİNİZ BAŞKANIN YERİNDE OLSANIZ HERGÜN İNSANLARI AĞAÇTA SALLANDIRIRSINIZ. HA BU ARADA İNSANLARA YIKACAK KADAR GÜNAHINIZ VARSA NE YÜZLE İNSANLARA ÇAMUR ATIP BAŞKANA HAKARET ETME YÜZSÜZLÜĞÜNÜ GÖSTERİYORSUNUZ. YOKSA SİZİN DÜNYANIZDA YÜZ, ASTAR SADECE YASTIK KILIFIMI.
 • SılaSıla1 ay önce
  Elverdi masal dinlediğim bunca zamandır; __________________________________________________________________________Ben kanmıyorum, git de sen aptalları kandır!"- Allah'a değil taptığın evhama dayandın;(Hep münafık fetöcülerle yattın, kalktın)Yandınsa eğer, hakk-ı sarihindi ki yandın.(DArbe olduysa eğer senin yüzünden oldu)__________________________________________________________________________ Meflûc ederek azmini bir felc-i irâdi,(İŞini gücünü bıraktın muhalefetle laf yarışına girdin) ........ Yattın kötürümler gibi, yattın mütemâdi!(yatmasaydın dolar bu kadar fırlamazdı) ......................Mâdem ki didinmez, edemez, uğraşamazsın;(HAyır işi nasip işidir, nasibin yok işte yeeter o koltukta yer etme) ____________________________________________________________İksir-i beka içsen , emin ol yaşamazsın.(KAtar'ın bütün servetini de alsan yine varlık tehlikesiniülkeme yaşatırsın) ___________________________________________________________Mevcûd ise bir hakk-ı hayat ortada şâyet,(Eğer yaptığın yatırımları başa kalkacaksan hiç kalkma. Babanın parasıyla yaptığıı sanma) ________________________________________Mutlak değil elbette, vazifeyle mukayyet.(YAptığın herşey zaten senin vazifendi. Bunun için bizden alkış bekleme) _________________________________________________________Takyid-i İlahi ki: bilâ-kayd ona münkaad.(Herşey allah'ın takdiridir. Herşey onun emriyle gerçekleşir) ________________________________________________________________Kalbinde cihanlar darabân eyleyen eb'âd.(Bizz "Allah rızası için çalış" diyoruz SEN "oy için çalışacam" diyorsun) _________________________________________________________Lâ-kayd olamazdın, biraz insâfın olaydı,(Bu kadar KAyıtsızdın kalamazdın Gençlerin haline, azcık bile müslüman olsaydın) _________________________________________________ Duydukça bütün sine-i hilkatten o kaydı.(Bizim gördükçe dayanamadığımız bazı şeyler, sen de nasıl bir mide var ki; bu olaylara sadece bakıp geçer?) ______________________________
 • RecepRecep1 ay önce
  Çok güzel bir yazı kaleminize saglık hocam. Arkadaşlar herkes bir birine saygılı olsun yanlısı duzeltmek icin gizlice uyarsın kimse kimseyi kırmasın. Hepimiz yan yanayız. Haksızlık.karşısında susan da batılın peşinde koşanda olmayalım. Biz doğru olalım Allah c.c. planı yapar buz kullarına plan yapmak düşmez
 • Ali SİLAHTARLIOĞLUAli SİLAHTARLIOĞLU1 ay önce
  Tebrikler hocam.Bu son günde söyleneceklerin en hayırlısını dsöylemişsiniz.Yüreğinize sağlık.Selam ve dua ile Saygılarımla
 • İsmail Müjdeci İsmail Müjdeci 1 ay önce
  A. Rahman bey ne demek istediniz? Merak ediyorum.
 • SariçizmeliSariçizmeli1 ay önce
  Ekonomik sebeplerden oy vermiyecek arkadaslar chp gelse inanin daha kötüsü olur sogana patetese bakip oyunuzun rengini değistirmeyin asgari ucrete su an verilebilecek iyi bir zam verdi hükümet ben de ak parti ye oy vermiyecem ama benimki ekonomik sepeplerden degil adiadalet le başlayanbi parti de adaleti goremedigim için boş oy atacam6284 var olduğu sürecesüresiz nafaka var oldugu surece erkekler cocuklarini gormek icin para odedigi surece ak parti deki islama aykiri yeşil feminizim hakim olduğu sürecekadin haklari adi altinda aile kurumunu yikan aile politikalari var oldugu surece bu yanlislardan donülmedigi surece oy vermiyecem vijdanen rahatım beni bu hale getirenlerin vijdani rahatsiz olmali
 • KütahyalıKütahyalı1 ay önce
  Sanırım Dilipak’ un bu U dönşnün sesebi, FETÖ nün elinde kaseti var.. yoksa bu yazılar açıkça Fitne kokuyor...
 • MÜSLÜMAN TÜRKMÜSLÜMAN TÜRK1 ay önce
  RABBİM,,SENDEN BAŞKA HİÇ BİR ŞEYİ OLMIYAN BEN SENDEN BAŞKA HERŞEYİ OLANLARA ACIYORUM ,,,,,ÜMMETİMİZİ VE DEVLETİMİZİ KORU YARABBİ
 • vetendeşvetendeş1 ay önce
  halil islami kavramlarla konuşan bir ulusalcı.bırak bu ayakları...
 • ünsalünsal1 ay önce
  Muhterem hocam bizlerimemleket meselelerinden aydınlattığınız için sonsuz teşekürlerimi sunarım.Gelmiş ve geçmiş tüm kavimleri inceledigimizdegünümüzinsanları gibi daha zengin bir kavim yeryüzüne gelmemiştir.Yaşı20 olan kişilerinde yokluk ve yoysulluktan bi haber büyüdüler.Bu gençle fakirligi bilmez.çünkü yaşamadılar.Bu zenginlik ve şatafat insanları allah sevgisindenuzaklaştırdı
 • Sayın dilipakSayın dilipak1 ay önce
  Sayın dilipak gazatemizin diger yazarları ak partiye bir oy daha toplamak icin akıl almaz yazılar yazdığı şu gün sizin yazınız okumaya deger tek yazı sanırım. Tebrikler...
 • mehmetmehmet1 ay önce
  KARASIZLARA VE ÖFKELİLERE ÖNERİ YARI YARIYA OY KULLANIN YANİ BİRİNE BAŞKANLIK İÇİN OY VERİYORSAN DİĞERİNE DE MECLİS ÜYELİĞİNDE OY VER.NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP HADİ HAYIRLI OLSUN
 • HalilHalil1 ay önce
  Yazarın belirttiği İlahî ölçüler bazı okuyucuları tatmin etmemiş, siyasî tercini açıklamasını istiyor.Bu üslûp bence daha güzel.Herkes kendi anladığı yönde tercihini yapsın.Hep açıkça falanca parti mi demeli yazarlar?Öyle yazsa hemen muhalif ve muvafık görüşlerin atışması başlar.Herkesin doğrusu kendine. Vallâhü a'lemü bis-savâb...
 • MASKELİ TETİKÇİLERMASKELİ TETİKÇİLER1 ay önce
  ( asımın sesi ve diğer asparagas tetikçiler ) bugünkü silivri chp haberi ve benzerlerini, artı türkiyeye yapılan abd tehdit haberlerini görmezlikten geldiğiniz belli. bu kadar çırpınmanız, 1 - ak partililere oy attırmamak 2- mümkünse muhaliflere attırmak amaçlı ama....yemlerinizi yiyecek ahmaklar, ancak sizden olanlardır...PKK dağ kadrosu şehirlere yerleştirilecek, amerika bize şamar oğlanı gibi davranacak, meclis bombalayan fetöcüleri kahraman ilan edilecek, demokrasiyi savunan aslanlar da, katil ilan edilecek, öylemi..SİZ KAFAYI YEMİŞSİNİZ:)CHP İKİYE BÖLÜNDÜ , YARISI AK PARTİYİ DESTEKLİYOR...buna rağmen, apo gelsin başa, uzundan daha iyi diyen, bölmek için an kollayan, solcu görünümlü hain azınlıkları görmüyor muyuz..Papazlarını, bizi niye bu duruma düşürdün diye suçlamaları gerekirken, nefretlerinden taviz vermeyen, elden giden menfaatlerini hazm edemeyen, türkiye menfaatlerine, dışarda içerde her şekil ihanet etmeye devam eden,abd ajanları fetöcüleri görmüyormuyuz..Evet son şansınız ve hiç kimse sizleri yok olmaktan kurtaramayacak.Mehdiniz tarihe en büyük FİYASKO olarak geçecek.PKK ve diğer terör odakları, türkiyeden silinip gidecek.1 nisan sabahı göxlerinizi görmeyi çok isterdim.O gün ege ve meriçte izdiham yaşanacak.Kandil ve güney sınırı, füzelerimiz ve bombalarımız ile şenlenecek.Kısaca, o gün zaferimiz taçlanacak.Minarelerden ezan, sela ve istiklal marşları okunacak.Davullar kösler mehter allahüekber .Sesler yer ve göke yayılacak.Abd deccalı ve avrupa haçlısı, kuyruğunu kısıp dinleyecek.Bu millet kıyamete kadar, baki bahtiyar bağımsızkalacak...YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE AZİZ MİLLETİ.
 • Fk den AbulkadireFk den Abulkadire1 ay önce
  Rabbimiz nurunu tamamlayacağını ayetinde bildirmiştir. Yani Allah Azze ve celle geleceği bilir. Allah Azze ve celle bizi yarattığında biliyordu. Meleklere de, insanı yaratacağı zaman. sizin bilmediklerini bilirim dedi... 620 li yıllarda rum pers savaşında orduları yok olmuş ekonomisi sıfırlanmış olan rumların Kuran da Rum suresinde 3 ila 9 yıl içinde persleri yeneceği bildirilmiştir.Yani Rabbimiz bilir. Ancak insanın tercihini elinden almaz. Yani bilir ama tercih bize aittir............ Yine bizim tercihimizi yaratanda odur..... Bizde tercihlerimizden dolayı muhakkak hesaba çekileceğiz......Bu sorumluluk dağlara yüklense idi dağlar parçalanır büyülüyor. Ayrıca tercih edilen bir kader vardır. Birde takdir edilen vardır. Yani abdulkadir kardeşim kader meselesi çok hassastır. Bize düşen Rabbimizin emirlerine itaat etmek için gayret etmektir. Allaha emanet.
 • İdris Hızır Mutaoğluİdris Hızır Mutaoğlu1 ay önce
  'Ya hayır söyle ya da sus'buyurmuş efendiler efendisi...Müslüman islamı ümmet bilinciyle anlar düşünür yaşar.Filin kulağı fil değildir..Allah her birerlerimizi verdiğimiz kararlarla imtihan edecek..'Aklınızı kullanın..' Allah düşmanlarının İslam düşmanlarının oklarının yönüne bir bakın...Abdülhamiti ve yönetimini,öncesiyle sontasıyla bir gözden geçirin...Koca cihan devleti kısa bir surede neler yaşadı neler kaybetti...Tarih ibret alınırsa tekerrür etmez...At gözlüğüyle geneli bütünü göremeyiz vesselam...
 • yaşaryaşar1 ay önce
  İhlas sahtekarlarına bu hükümetin arka çıkmasına inanamıyorum. 17 yıl bekledik reis bu problemi çözer diye ama malesef mağdurdan yana olmadı. En azından meclise gelen önergeleri engellemeselerdi bari. Mücahit daha fazla yiyip semirsin diye.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor1 ay önce
  KHK ile ihraç yapıp hain damgasını vuran yani CELLADIMA OYUM. Çünkü CELLADIMI seviyorum. Ama haklarımı helal etmiyorum. Hata düzelmezse de mahşer de hesaplaşırım. Pire için yorgan yakacak değilim. Sayın hocam iyi güzel söylüyorsun da kul hakkına girmekten ne zaman vazgeçeceğiz. Adımız gibi olup yaşarsak zaten düzelme olur. Söylüyoruz ama hep yanlış yapıyorsak din tüccarlığı olmuyor mu? Sanki Allah yokmuş gibi yaşamak ama hep Allah korkusunu dile getirerek davranmaktan ne zaman vaz geçeceğiz. Allahtan korkmayacağız ama Allah korkusunu dile getireceğiz. Bu ne lahana ne turşu. Dava adamı olmak davaya sadık olmak demektir. Söyleyeceksin ama yaşamayacaksanız kimi kandırdığımızı sanıyoruz. Bir EMPATİ yapmanızı istiyorum. Hiçbir şeyden haberiniz yok. Adı adalet olan partim sizin hain olduğunuzu ilan ediyor. Arkasından devlet memurluğunuza son veriyor. Tabi adı adalet ama sorgu ve sual yok. Neyle suçlandığınızı bilmiyorsunuz. Devletim hata yapmaz diyor sabrediyorsunuz. Çevreniz ise bundan hain terörist olmaz diyor ama ihraç olduysa da vardır bir sorun diyor. Neden? Sui zan tavan da ondan. Birileri öyle güzel inandırıcı konuşuyor ve bilmeden milleti de ikna edecek şekilde konuşuyor ki inanmak zorunda kalıyorsun. Herkes asıl hainleri bırakıyor hiçbir şeyden haberi olmayan sizi hain terörist yapıyor. Bankayı açan ve kullananlar değil, okuluna ve dershanesine çocuğunu okutanlar ve devlete yerleştirenler değil, sendikasına üye olanlar ama dayısı referansı olduğu için affedilenler değil, Türkiye olimpiyatlarına gidip en ön sıralarda oturanlar, sponsor olanlar değil, … ve diğer birçok kriter olmamasına rağmen, sen ise bunlardan hiçbiriyle suçlanmadığın, beraber olmadığın halde teröristsin, hainsin. Üstelik CHP döneminde de başörtüsü mücadelesi yapmış birisi olman ve başörtüsünü çıkarmayıp bu yüzden görevi bırakmak zorunda olan birisisin. Cimere, Obdusmana, Sağlık sen sendikana durumunu bildirmene rağmen seni dinleyen anlayan yok. Bu yüzden de hain terörist olarak damgalanıyorsun ve tüm akrabaların ve tanıdık dostlarında senden şüphelenerek korkarak dağılıp gidiyor ve sui zan ile seni onlarda damgalamaya devam ediyor. Bundan dolayı yıllarca (2 yıl) annen de üzülerek vefat ediyor. Aldığın takipsizliği kurumuna ohalkomisyonuna gönderiyorsun ama dayın referansın ve yedirecek paran olmadığı için damgalanman 2 yıl geçmiş devam ediyor. Adalet yıllar sonra gelecek bundan eminim. Ama adalet garibana ve masuma zülüm olduktan sonra gelecek. Sayın hocam empati yaptığın kişi bu durumda olan benim. Çocuklarımda bu yüzden etkilendi. Dinden soğudu. Var olan inançları da yok oldu. Neden acaba? Yine de sabrediyor ve CELLADIMI SEVİYORUM. OYUM KHK ile ihraç yapan partime olacak. Ama ihracıma vesile olanlar ve hain damgasını vuranlardan, bu dünyada şikayetçi olmayacağım. Mahşer de vesile olanlarla hesaplaşacağım. Yani hiçbir zaman haklarımı helal etmeyeceğim. Onları ben değil Allah affetsin. Durmak yok yola devam.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Allahu Teâla müminler den mustazaf olmalarını bekliyor ve bizim tağut u (deccalizme dayanan ve haddini aşan ideoloji ve düzenleri) red etmemizi aksi takdirde ümmetin zillet ten ve zelill olmaktan kurtulamayacağını ayetlerinde zikr ediyor.Zirabu seçimlerindegeçmişteki seçimler gibi tek bir kazananı olacak, o da toplumu ifsad etmeyi hedefleyen ve Allah'ın belirlediği sınırları dışında hareket eden ve haddini aşan proje sağ ve sol partiler ve onların arkasındaki siyonist derin güç olcak. 28 subatarın henüz gecmedigini, aksine eskisi kadar tazeliğini koruduğunu, bununda irtica gerekçesi ile alınan karar ve faaliyetlerden anlayabilirsinizGenel olarakdünyamız 17. Yüzyıldan ve yurdumuz Tanzimat ve inkılap döneminden buyana siyonist derin gücün kurmuş olduğu seküler sistem ve göstermelik halk meclisi tarafından yönetilmekte. Kısacası bu sağ ve sol partiler Allah'a ve Resulü ne muhalefet eden ve siyonizminin dünyada kurmuş olduğu liberalizm nizamina inanan partiler den ibaret. Velhasılbu partiler aynı kabloya bağlı ve aynı firizden beslenen masonik siyonistlerin talimatları doğrultusunda faaliyet gösteren partiler. Müminlerin zillete izzete kavusabilmelerinin yegane kurtuluşu tevhid nizamına inanarak bu nizami uygulamalarından geçmektedir.
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli1 ay önce
  Bak kardeşim öncelikle her elestiri yapana fetöcü gibi yazmissin falan diyorsunuz eğer fetöcüysem Allah beni ıslah etsin de o sapkın yapıdan kurtulayım değilsemde sana mümmin feraseti versinde kimin ne oldugunu anlayabil evet hakla batilin bi savasi var hep te oldu su anda var ve hak tarafi cumhur ittifaki bunu bende biliyorumama bizde öyle bi biat kültürü varki hak tarafindaki batilliklara söz edemiyoruz edenide disliyoruzkardesim osmanli niye çöktü çökmeye sebep olacak hatalar yapilirken uyaranlar dinlenseydi çökermiydi tanzimat fermani ile başladi yikilisimiz o zaman yasasaydik buna karsi cikmayacakmiydik hak ile batilin savasi var diye? niye biz sokaklara cikip yurumuyoruz 6284 icin bu bizim aile yapimizi yikmak icin yapilmis bi kanun bu bizde avrupalilar gibi olalimtürk aile yapisi bozulsun diyeama liderimiz bunu anlayamiyor biz elestirincede fetocu oluyoruz o kemalist ler Atatürk'e toz kondurmuyor nerdeyse akit binasini basacaklardi gecmiste biz cok pasifiz degerlerimizi bile kendi iktidarimizdakoruyamiyoruz hatta dahada bozuluyoruz ne yazikki liderimiz iyi niyetli de olsa ferasetli degil ferasetli olsa fetoye zamaninda her istedigini vermezdi demek ki halk olarak buna layigiz ancak yanlisi haksizligi görüpte susmak müminlik şuuru degil koyunluk iç güdüsüdüritaat vardir biat vardı r bizim kulturumuzde ama biat edilen kiside biat edilmeye layik olmali biat islama mugayyer işler yapilana kadardir o noktada biat biter tenkit başlar siz zaten destekleyeceksiniz ama bunlarida söyleyecek yazacak birileri olmali önemli olan niyetir sizin niyetiniz iyidir oy verirdiginiz icin sevap alirsiniz benim ki de iyi dir vermedigim icin alirim bunun taktirinide Allah yapar
 • asımın sesiasımın sesi1 ay önce
  bu seçim hökümet seçimi felan değil. oraya buraya çekip kafamızı karıştırmayın. nu seçim karne verme seçimi. adı üstünde yerel seçim. yani gösterlen adayların milletde ne kadar kabu gördüğü sınanacak.. mevcutlarında ne kadar millete hizmet ettiği kabul gördüğü karnesi verilecek. herkesin ona göre aklını başına alması sağlanacak. %70 red alanları tekrar aday yapanlar düşünsün.
 • Emrullah aktasEmrullah aktas1 ay önce
  Allah razı olsun hakkı söyleyen çok yaşayan az
 • TAHATAHA1 ay önce
  YAZINIZ ÇOK ÖĞRETİCİ VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ VE İBRET ALINMASI GEREKEN KONULARI BELİRTMİSSİNİZ. SEÇİME BAĞLAMAMINIZDA ÇOK YARARLI OLMUŞ. TEŞEKKÜR EDERİZ.
 • SılaSıla1 ay önce
  Bİz bir tek; SEN!!! yüce şahsiyetlerinin; <<İman-AHLAK-Din-GENÇler-AİLE-Eğitim-Müfredat>>(VElhasıl parayla değer biçilemeyecek, bütün değerlerimiz) konularında samimi davranmasını istedik (çok şy mi istedik?) ............................................................................................. .......... ONU dahi yüzüne, gözüne bulaştırdın. ___Filmi yine, hep, herzaman ki gibi, yeniden başa sardın _____Allah'ın örtünme ayetini "teferrruattır" diyenlerle hep düştün kalktın_______ ________________________________________________________________________"İSlama, Hak'ka hizmet edeceğim" diye hep bizleri oyaladın_____KEndini İSlama VE ___ müslümanlara hizmet edeceğini sandırdın____ Meğer "oy" muş muradın, neden bizi kandırdın??? __________Sanma ki sadece müslümanlardan sorulacaksın ____________ YAşayan kafirlere dahi; SEN!!! islamı anlatacaktın _________ VAzifeni unuttun, betondan adeta putlar yonttun ______________ fakirlere, açlara, açıklara hep hep heppp gözlerini yumdun..._____________________________________________________________ En büyük nimetlerden biriymiş meğer; ___________ Şöhret-afet yaşamadan, bu dünyadan çekilmek. ____________ Sana baktıkça şükreder olduk Allahımıza ___________ Tek iyiliğin islama şU oldu; (Asla yadsınamaz bir gerçek); ___________________________________ "YArım alim, reis.... insanı birgün mutlaka dinden, imandan, islamdan edecek." _________ Sanma ki sadece bununla yetinecek, böyle giderse eğer _______________ Mutlaka birgün vatan da, varlık(beka) tehlikesiyle yüzleşecek.(MAazallah) __________________________ HAtta yüzleşti geçmişte. 15 temmuzU bize yaşatan asla terör örgütleri değildi.................... Onlara müsamaha gösteren YÜce devletlerinindi .......... Sonra, Yine bir punduna getirdin aklımıza; ____<<< "Bunu yapan dış güçlerdir haaa, hepsi Benlen savaşta" ______________Ben olmasam hepiniz aç kalacaksınız AÇççç.______________ Ona göre kime oy basacağınızı sakın şaşırmayın haaa __________ Anladınız mı kime oybasacakğınızı? Tamammı? iyice anladınız mı?>>>____________________________________________TAmam REis tamam anladık VALLAH anladık___________ Salak değiliz o kaddar, gerçekten kimsin, anladık.________ Kİme basacağımızı da anladık nokta. NE olur artık tekrarlama. [YArabbi çok şükür!!! Oy için dilenenlerden, ancak kendine hizmet edenlerdenkoca göbekli kellerden, uzun boylu şerlerden, kişilerden................................................... ve benzerlerindenartık 4 yıl boyunca(inşallah) uzaklaşacağız. Alın dünya süsünüzü, ününüzü rahat bırakın artıkhalkımızı, başımızı.] __________________________________________________________(İmanlı ve ihlaslı günler yaşayalım.inşallah)
 • BiçareBiçare1 ay önce
  Allah razı olsun...Ben oy verme konusunda çaresiz kaldım.Yukarıdaki sebepler yüzünden, sandığa gitmeyeceğim.Hiç kimsenin günahına ortak olamam...
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Akpartiye oy vermeyi düşünmüyordum.Akpartiye bir sebepten dolayı oy verilebilir.ÜLKEMİZ İÇİNDE TERÖRÜ SIFIRLADIĞI İÇİN.Yoksa bir çuval inciri berbat edecek çok hatalarda yaptılar.Mesela bir ihlas finans olayı bunlardan birisi.Şimdi zaman aşımına uğratıp mücahit örene tam 480 milyon dolar kazandıracaklar. Kuvvetle muhtemel akpartide diğer tabela partilerinin durumuna düşecek gibi görünüyor. Tek lidere dayalı bir parti o lider gidince çöker ve tabela partisi oluverir.Tıpkı saadet,dsp,anap ap,dyp gibi. Bunlar tek lidere dayalı partiler.Ama bakın chp ye başındakinin önemi yok.Atatürkün partisi diye her dönem yaşamaya devam ediyor ediyor yine mhp ülkücülük ateşiyle aynı şekilde her dönem yaşamaya devam ediyor. Parti böyle olmalı.Şimdi Tayyip Erdoğan gittiğinde akparti kesinlikle çökecektir. Ondan sonra diğer tabela partilerinin durumuna düşecektir.Kendini yenilemezsen gerilersin.
 • TotonaliTotonali1 ay önce
  Çok güzel mesajlar vermişsin.Biat yok. Beka sorunu bazlarının şahsi bekalarının sorunu. AKP iktidarının tesdeğine rağmen görevden alınan beldiye başkanları yerine, başka partilerden yeni belediye başkanlar seçeçeğiz inşallah
 • ErhanErhan1 ay önce
  Allah’ın Kuran’da bizdrn istemiş olduğu ahlakla,namus,şeref ve hasiyetle ve imanla ilgili hususları neden getirip getirip siyasete ve oradan Erdoğan’a dayıyorsun.Şeytan sadece siyasetle mi aldatıyor.Genel akaid konularını ,ahlak konularını siyasete dayıyorsun.Bunu yaparkende imalı imalı yapıyorsun.Chp ye verirsek mi şeytana aldanmamış olacağız.
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  Türkiye, Türkiye olalı, hiç blr tarihte bu kadar İslam'dan uzaklaşanları görmemiştir. Kimin ve kimlerin sayesinde? İşte bu söyledikleri ile amelleri birbirinin tam zıddı olanlar sayesinde. İp canbazları bile her gün bir-kaç ipte oynayamamışlar. Ulan o beğenmediğimiz Demirel'i bile arar olduk.
 • Huseyin Cetin Huseyin Cetin 1 ay önce
  Gaggos diye birisine Bizim din anlayisimizda ben iyiyim o kötü denmezo benden iyidir manevi olarak ben en aciz günahkarim denirsenin gibi bir zümre varkendinde hic noksanlik yok hasahep Sayin Dilipaka saldiriyorlarkendini bilmez cahiller sus be.
 • ramazan ramazan 1 ay önce
  Diyelim ki dolar 1 TL'ye indi ancak vatanımız işgal altında neye yarar. Bir de dolar 100 TL olsun diyelim ancak vatanımızı şerefimizle müdafaa edebildiğimizi düşünün. Peki diyelim ki bir tercih yapmak gerekiyor: sizce hangisi? Yine söylüyorum farklı düşüneneler olabilir ancak tüm mesele budur.
 • HiraHira1 ay önce
  Güzel bir yazı hocam. Siz ne akplilere ne chplilere ne de fetöcülere bakmayın yazın yazınızı. Hakikati yazmak birilerini rahatsız ediyorsa bırakın rahatsız olsunlar. Siz sadece uyarırsınız insanlar gidecekleri yoldan giderler yine. Türklerin en büyük sorunu liderlerini hatasız kabul etmek. Sağcısı da aynı solcusu da aynı. Onların liderleri şeyhleri onlar için peygamberimizden daha önemli. Yine onların uyduklarının sözleri onlar için Kuran'dan daha önemli. Kime uyar ve koşulsuz şartsız teslimiyet gösterirsen onun dinindesin sen. Bizler Allah'a kul olmak için geldik. Dönüşümüz onadır....
 • maveramavera1 ay önce
  Her satırının altına imza atılacak yazılardan birisi daha.Hedefi gösteren ve tam onikiden vuran bir makale olmuş.Ancak üzülerek ifade etmeliyizki din taciri bu yazıyı okumaz,okusada üstüne alınmaz.Kibir ve cehaleti yüzünden ne söyleneni anlar nede dinler.O yüzden varacağı neticeyede müstahak olur.Sal gitsin...
 • ramazan ramazan 1 ay önce
  Recep Tayyip Erdoğan kaybederse kim kaybetmiş olur? Kimler kazanır? Kimler Sevinir? İşte mesele budur.
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Sayın Dilipak çok şükür biz Allah ın ipine sım sıkı sarılmışız.Yolumuz belli.Sen kimin ipine sarılmışsın onu söyle hele.
 • muratmurat1 ay önce
  Merhaba!oyle bir duzen ki;faiz,zina,fuhus,eşcinsellik serbest ama seriati istemek yasak.muslumanların onune şeriatmi? demokrasimi? diye bir tercihmi sundular ki oy verip tercih yapacaz??.gercek musluman tercihini şeriatten yana yapmıs kişidir,demokrasi denen sahte sisteme ,dine asla tabi olamaz,olmamalıdır.aksi takdirde dunyası ve ahireti perişan olmuştur.bırakın zulumleri,,ekonomik sorunları, asgari ucret 5000 tl olsa bile musluman demokrasiyi ,bu duzeni meşru goremez,.,tabi olamaz,imanını satamaz bu kendi kendini yalanlamak demektir.bu vesile Allahın muslumanlara yukledigi uyarma gorevimizi yaparak; muslumanları demokrasiyi,partileri,secimleri reddetmeye ,musluman olmayanlarıda islama davet ediyoruz.tek yol islam.
 • Urfa Urfa 1 ay önce
  Hocam bu sosyalistler niye senden kızıyorlar
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  DÜNYADA GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM MÜSLÜMANLAR SADECE KUR'ANDAN SORUMLUDURLAR VE SORULARDA KUR'ANDAN GELECEKTİR.TABİ MÜSLÜMAN OLMAYANLARDA KUR'ANDAN SORGULANACAKLARDIR.ÇÜNKÜ ALLAH KUR'ANI TÜM İNSANLIĞA İNDİRMİŞTİR. BUNLARDA AYETLERDE BELİRTİLMİŞTİR.
 • ali namlıali namlı1 ay önce
  Hocam ,önce gündelik konularla pek ilgisi olmayan genel bir vaazda bulunmuşsunuz; sonuna doğru da işi siyasete bağlamışsınız ancak net olarak tavrınızı belli etmiyorsunuz ! Peki son paragrafta bahsettiğiniz evsafta siyasetçi var mı Allah aşkına Hocam
 • OmerOmer1 ay önce
  Bu yazınızı özet halinde bir zamanlar arabasının arka camına "huzur islamda " yazıp da şimdi lüks arabasına yazmayan vatandaşların okumasını sağlamak gerekir.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Düzeltme !000 ay 83,3 aya tekabül etmektedir.Aslında Allah normal bir insanın kendine bakması haline yaşayabileceği yani sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği yaşı bile söylemiş sanırım Kur'anında.Yani insan kendisine düsgün bakarsa sağlıklı bir şekilde 83.3 yıl yaşayabilir.Ondan sonra artık aşağı iniş başlar ne yaparsa yapsın ondan sonraki yaşamı pek sağlıklı olmayacaktır.120 yaşına kadar yaşayanlar birisinin bakımına muhtaç halindedirler.Yani birisi ona bakmazsa ölüp gider.Aslında Kur'anda insana dair o kadar önemli bilgiler vardır ki bunları bulmak gerekir. Mesela hurma neden Kur'anda zikredilmiştir. Son yapılan araştırmalara göre hurmada insan için her türlü mineral mevcutmuş. Yani çölün ortasında çeşitli yiyeceklerin olmadığı bir yerde Allah insan için her türlü minerali içeren bir meyve yaratmış. Bunu anlamak için Kur'anı derin düşünmek lazımdır.
 • SARI ÇİZMELİLERESARI ÇİZMELİLERE1 ay önce
  Sariçizmeli sen sarıçizmeli değil fetöcü gibi yazmışsın.O zaman bildiklerimiz tekrar edelim.......1- bir toplum kendini değiştirmedikçe, allah onları değiştirecek değildir 2-global dünya ve 100 yıllık türkiye sorunlarını toplayıp, bir parti veya bir insana bağlamanız çok sığlıktır 3-kim ne gevelerse gevelesin, kavimler, kendilerine müstehak olan ile yönetilirler 4-bazı değerler vardır ki, bunlar ademden beri kutsaldır bunlar için yaşanır ve ölünür.önem sırası en üsttedir, saydığınız incik boncuk ile mukayese edilemez.bunlaru burada saymaya gerek yok. 5-hak ve batıl savaşından başka savaş yoktur.Var olmuş olan olacak her savaş, ya batıldır, ya haktır.Mümin her şekil sonucuna bakmadan, kaybetmek kesin bile olsa hak tarafta saf tutar, tereddüt veya çıkar hesabı nifak alametidir. 6- başlangıçtan beri yaşanan sınav sürecinde, 17 yıl , bir hiç mesabesindedir.100 lerce yıl 1000 lerce yıl esaret ve zilletle imtihan edilen nice kavimler vardır. 7- müminlerin argümanları ayetler ve hadislerdir, ashab sünnetleridir.Zamanın veya çoğunluğun değişen değerleri bizim asli amaç ve unsurlarımız değiştirmesi mümkün değildir.Kanunlarımızı , kayıtsız şartsız ölçü kabul etmeyenlerle, velevki dünyanın en üstün gücü olsalar, anlaşmamız mümkün değildir. 8-peygamberler hariç, ki, haber verilmiştir, yanılmayacak yanlış yapmayacak, şeriat değiştirecek insan yoktur, olmayacaktır. 9- ümmetten ayrılmayan , birleştiren, destekleyen kazanır... 10- müminlerin dünyası ahireti fark etmez, iç içedir, ayrılamaz.Mümin her yerde her cephededir misyonunu yerine getirir. 11-müminler özel bir basiret ve feraset gözlüğüne sahiptir.tarifi zordur.şeytanların hayvanların kafirlerin münafıkların göremediğini görürler, idrak ederler...deyip yetinelim
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Aman kardeşim aman, galiba ahir zaman! Aslınsa Resulullah Muhammede vahiy indirilmesiyle İslam kemale yani olgunluğa erişmiştir. Resulullah Muhammede de olgunluk yaşı olan 40 yaşında Resullük verilmiştir. Bu yaş aslında çok önemli bir yaştır.İnsan 40 yaşına kadar kemale yani olgunluğa erişmemişse ondan sonra kemale olgunluğa erişmesi çok zordur.+0 yaşı ya olgunlaşma yaşıdır ya da zıvanadan çıkma yaşıdır. İnsanlığa da böyle bakabiliriz. Tün insanlığın olgunlaşma yaşı İslamın olgunlaşma yaşıyla aynıdır.Yani İslam Resulullah Muhammed döneminde olgunlaşmışsa bu 40 yaşına tekabül etmektedir. Yani Resulullahın döneminde insanlık olgunlaşma yaşına gelmişti.Bundan dolayı Allah sizin olgunlaşmanızla birlikte ben de dinimi sizin olğunlaşmanıza paralel olgunlaştırdım ve böylece de nimetimi tamamladım diyor. Tabi ayetleri doğru anlamazsan bunu görmek oldukça zor. Dolayısıyla Resulullah dönemini insanlığın 40 yaşı olduğunu varsayarsak şu anda insanlık 40 yaş ile ihtiyarlık yaşı arasını yaşamaktadır. Tabii bu ihtiyarlık yaşı değişik olabilir Bana göre Kur'anda geçen o gece 1000 aydan daha hayırlıdır ifadesi bunu açıklıyor.1000 ay toplam 84 yıla tekabül etmektedir. Buradan şöyle bir çıkarım yapabiliriz. Şu anda insanlık 40 yaş ile 84 yaş arasını yaşamaktadır.Tabii bu 84 yaş dünya yılıyla kaç yıla tekabül etmektedir bilemiyorum ama araştırma yapmakta fayda vardır. Unutmayalım Kur'ana göre KIyamet Günün alametleri yoktur.Bu alametler uydurulmuş dinciler tarafından uydurulmuştur.Kur'ana göre Kıyamet ansızın (hiç bir belirti göstermeden) gelecektir. Tabii ki ALLAHU ALEM diyorum.
 • vatandas sabrivatandas sabri1 ay önce
  Sayin dilipak hocam açıklamalarınız.Değerli analiz degerlindermeleriniz için allah razı olsun .ancak birilerini ignelemek,imadabulunmak, yerine açık seçik olsanız diye düşünüyorum. İnsan hatasız olmaz. Mümin 9 doğru bir hatadan dolayi müşrik ve sahte,yalancı lara tercih edersek doğru insan bulamayınca .sayın CumhurBaşkanımız zaten küsür ve eksiklerini kendisi söylüyor. Bize düşen DEVLET BAŞKANIMIZADESTEK VERMEKTİR. Saygılarımla.
 • CEZMİCEZMİ1 ay önce
  BAKARA 47 VE 122 İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ SAYIN HOCAM.
 • HERHANGİ BİR MÜSLÜMANHERHANGİ BİR MÜSLÜMAN1 ay önce
  ben düşmanımı ve dostumu erdoğana göre seçmem.ALLAH DOSTLARI VE DÜŞMANLARINA BAKARIM.Allaha dost olanlar dostum, düşman olanlar düşmanımdır.Ben Düşman olanların karşı cephesindeyim.Erdoğan benimle aynı cephede veya değildir.Ben allah ve ümmet cephesinden ayrılmam.Hak katında hesap vereceğim DEĞERLİ oyumu da çöpe atmam..( ÇOĞUNLUK OLARAK MİLLETİ KUCAKLAYAN-BİRLİĞİ TEMSİL EDEN-HAYAL İLE REALİ AYIRABİLEN) AK PARTİ FELSEFESİ ne, (daha anlamlı bir alternatif çıkmadıkça) oy verdim veririm.Bu seçimlerde de vereceğim.Seçtiği adaylar kim olursa olsun fark etmez.Olabilecek en kötüsü bile, fetöcü veya pkk lılarla kıyas edilmez.Ayrıca, bu partiye , ekonomik menfaatler için oy vermedim, bu konudaki başarı veya başarısızlığı beni hiç ilgilendirmez.Basit dünya felsefeleri menfaatleri asli amacımı etkileyemez, içim rahattır.Hesap içinde hesabım yoktur.Halden hale şekilden şekile renkten renge değişmem, kıvırmam.Tutarsızlığı sevmem.Dost da tanır , düşmanda tanır, ne olduğumuz bilir.Ne insan ne hayvan ne cin aldatmam.Kat kat elbiseyi, binbir maskeyi sevmem.Dünya ile işim olmaz, ama sevdiklerim için ümmet için mazlumlar için, dünyanın sebeplerine sonuçlarına katlanırım.Dost veya düşmanların, dünya menfaatlerini kapışmasını da kaçınılmaz hikmetli gerçek olarak görürüm.Hased etmem kıskanmam.En az tüketerek , en fazla üreterek yaşamak idealimdir.İnandığım değerlerin bedelini ödemeyi şeref bilirim.Amacım ne hayatta kalmaktır ne ölmektir.Amacım yaradanı razı etmektir ve yüklediği kaderden razı olmaktır.Sevdiklerimi ve mesul olduklarımı takip eder, tarif eder, uyarırım.Nerede ne halde ne zaman fark etmez, misyonumu haddimi bilir ve taşırım.Bu halimi de sünneti resullullah bilirim.Bu halde kapı önünde, ebedi aleme davetimi beklerim.inşallah canım da bu halde çıkar.amin.
 • AliAli1 ay önce
  Sizde bi ekonomi yazarı vardı ta ki gerçekleri yazmaya başlayınca ipi çekildi.Siz de biliyorsunuz gerçekleri ama nefis işte
 • MURATMURAT1 ay önce
  HE BU ARADA VİLLA BUTİK HOTEL REKLAMI GASTEDETAM GAZ HAREMLİK SELAMLIK DİMİ PARALAR ARTIK PAÇALARDAN AKIYO TABİ.
 • SariçizmeliSariçizmeli1 ay önce
  Evet karşıda chp hdp var ama ak parti erdoğan bu millet te ne kadar sahip çikti17 yildir tek basina iktidarÜstelik baskan25bin kisinafakadan haksiz yere icerdeErken evlendigi icin binlerce kisi hapisteHala 28 subat magdurlari icerdeBi baba kizinin giyimine esinin giyiminedahi karisamaz oldu sadece bi telefonla piskolojik şiddet uyguladiniz icin 6 ay evden uzaklaştırma aliyorsunuz Bosanma davalari tam bi rezalet haksizlik diz boyu kadin o. Luk bile yapsa haklierkek hep haksizElide iphonu sevgilisiylee mesajlasirkenetrafa emirler yagdiran bayan jandarma larniye destek vereyim hocam ? Hani nerde bekledigimiz inkilaplar hani nerde Bunca yazdiniz uyardiniz ne degisti hicbirsey sizide takmiyorlar bizide ama istiklaldeki feminist ahlaksizlar aile bakanligina gidince başköşede ağirlaniyorlar boyle bi parti oldular isteHâlbuki bu millet seni cani pahasina savunmadimi o gece birlerine hoş gorunmek icin nahoş isler yapiyorsunuz ve artik miğde bulandiriyorsunuz iSimdi nedendestek vereyim bu zihniyete feminist kadem dahada azsin diyemi destek vereyimyeni Ayılı reklamlar çeksin diyemi kadinlarin kölesimi olalim diye miehveni şeri tercih etmekten biktik artik kaç yildir ve biz destek verdikce dahada bozuluyorlar duzeleceklerine dair de bi emare yok Ben bu haksizliga karsi susmak istemiyorum susamambelediye secimlerinde bile bi tepkigöstermiyeceksekne anlami var seciminsiz uyariyorsunuzbu köşelerden takan varmi ? 17 yil oldu hala Vahdettin hain ya hala hain verilen egitim buKadin fahiselik bile yapsa kiz cocugunun velayeti anneye veriliyor oda fahise olsun diyemiAdalet sistemi bu Avp insan hakları mahkemesi 3 yargıç gonderiliyor 2 si kadin bu işin şirazesi kaydiGazioğlu bunlarida görüyormusun nasil duzelecek bu durumda bu ülke osmanli yi osmanli yapan osman gazinin sırf Kur'an'ı Kerim var diye odada sabaha kadar yatmamasidir o ihlastir iyi yollar iyi silahlar yapmasi degil bu zihniyet bizi altyapiyi yapan ama üstyapiyi bozan bi zihniyet
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  ATALARIMIZ NE SÖYLEMİŞ NE KADAR GÜZEL SÖYLEMİŞ. ALIŞMIŞ KUDURMUŞTAN BETERDİR. Evet darbe yapmaya alışmış birisi her zaman darbe yapmak ister. HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMEZ. Evet teröristliği huy edinmiş birisi bu huyundan kesinlikle vazgeçmez. SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ.Evet düşman kesinlikle uyumaz.senin açığını kollamaya çalışır ve o açıktan içeri dalıp senin yok etmeye yeltenir.İşte bizi yönetenlerin Atalarımızın bu sözlerini her stratejik kurumlarımıza dikkat diyerek asması daha da önemlisi bunları hiç aklından çıkarmaması lazımdır. Atalarımızın bu sözleri yüzyıllar boyu ince elenip sık dokunarak söylenmiş sözlerdir. ONLAR SÖZLERİN HEPSİNİ DİNLERLER VE EN DOĞRUSUNA UYARLAR.(Zümer 18)
 • kalelikaleli1 ay önce
  bir de aman kardeşim aman OY VERİRKEN DİKKAT EDELİM.terörle el ele kol kola olanlarla fetocularla iş pişirenlerle bir olanlara oy vermeyelim.o kadar.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman1 ay önce
  Ağzınıza sağlık sayın dilipak siz mesajı yada öğütü vermişsiniz.Milletin kafası o kadar karışık ki cümle kuramayan müsamere şarkısı gibi seçim şarkısı yapan bir muhalefet varken iktidar partisi gündemi nereye çekerse oraya gidiyoruz.Artık herşey milletin iradesine kaldı.İşallah bu defa ya başka kime verecez başka parti mi var diyenlerle fanatik chp liler fikir değiştirir.
 • kalelikaleli1 ay önce
  herhalde feriştah olsanız bir şey yapacak değilsiniz.yani şu:28 şubat sürecinde kızlarımız masum insanlar o kadar mücadele ettiler ki siz de destek çıkıyor ama bir şey yapamıyordunuz.gayet çekingen ve ürkek değil mi idiniz.sonra ne oldu iktidar değişti.meclise temsilcilerimiz girdi.kızlarımız özgürlüğüne kavuştu.çok dolandırıcılık çok hırsızlık banka boşaltmalar çeteler yok muydu yaz işte bunları.bu iktidar döneminde de kim yanlış yapıyorsa açıkça yaz ki onu da bilelim.bir şeyler yazıp çiziyorsun yorumcular bunu ifade ederken birilerini suçluyorlar.yani sen öyle diyorsun diyorlar efendi.hırsızın yetim hakkı yiyenin yanında olamayız.kim bu pis işleri yapıyorsa Allah belasını versin.
 • fakirfakir1 ay önce
  sayın köşe yazarı, ilginç olan nedir biliyormusunuz ! “Euzubillahimineşşeytanirraciym, Bismillahirrahmanirrahiym”“Allahım beni bana bırakma!” diyen, çok sayıda SAPMIŞ, alim, abid, akil, mehdi, mesih, şeyh, prof. müftü vs. gördü bu dünya.Üstelik üstüne bastıra bastıra bunu söylemelerine rağmen, sapkınlıklarını devam ile nice ekoller, hizipler, cemaatler, tarikler, partiler, mezhepler, meşrebler oluşturub, nice zayıf ümmeti arkalarına alıp, şeytanın peşinden götürmüşlerdir.Güncel en son örnekleri, fg ve adnan sapıklarıdır.Diğerlerini reting yapmadıklarından saymaya gerek yok.Lain Şeytana, ayetler içinde gezinebilme gizlenebilme yetkisi de verilmiştir.''Gırtlaktan aşağı geçmeyecek'', kavramı da, bu konuya işaret.En iyisini allah cc bilir.Hakikati bir vakte kadar, hikmeti ile gizleyen cc nün, mukadderatına saygı çerçevesinde, bu noktada stop eder, her şekil ondan ona sığınırız.
 • kalelikaleli1 ay önce
  valla sayın dilipak derleme toplama derken güzel dizmişsin tabi öyle de efendim kimse kula kulluk yapmıyor o sana öyle geliyor.sistem öyle siyasi partiler var bu liderlere destek var.karamollaya da efendim erdoğan a da kılıçdar ameral a da derken hatta appoya da oy için sempati duyan var.o kadar evelemeden gevelemeden ne demek istediğini anlasak daha iyi olmaz mı.sonra dikkat edersen bencilliğin ortaya çıkıyor.çok bilmişsin gibi anlatıyorsun.senin dediklerini bilen yok mu sanıyorsun.müslümanları töhmet altına almanız doğru mu hep aynı şeyleri yazarak yok para pul şehvet.....bunlar müslümanda mevcut olmaz.
 • ahmetahmet1 ay önce
  Kafirlerin uşağı olanlara yazıklar olsun. Vatan için, namusumuz için, istikbalimiz için Reis le beraberiz.
 • SaniSani1 ay önce
  Doğruyu insanların ölçüsüyle değil insanları doğrunun ölçüsüyle tanıyın,der Hz Ali.Tekrar aday gösterilmediği için 3 aydık hizmeti neredeyse boşlayanların derdinin koltuk olduğunu anlamış olduk.Tepeden inme adaylar,Belediyelerdeki ihtişamlar, Şehrin 3/5 kodamanına bakarak aday yapılanlar,Vaad ettikleri şeyler uçanlar,Şaha kalkmak dedikçe tersi oldu.Fakirin patatesi soğanına çözüm bulunmadı,Zam ve vergiler ortadaEmanet ısrarla ehlinden uzaklaştıReferansı sağlama verildi(eleştiri ve de CHP ile kıyaslandı)CHP’nin ne mal olduğu ortada.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam yine cok guzel anlatmissiniz ben kendi namima yazinizdan istifade ettim insaallah okuyan diger kisilerde istifade eder yukarilardanda birilerinin istifade etmesi temennisi ile ;
 • AyhanAyhan1 ay önce
  Evet ahir zaman bunu hepimiz biliyor ve inanıyoruzşeytaninsanları elinde oyuncak gibi oynatıyor savaşlar katliamlarnerde insanlık nerede yardımlaşma hani nerede hz ömer in adaleti nerede hz osman in hayasi devletin parasını yemeyen asıl devlet adamları nerede hani osmanlı devletinin adalet kılıcımalesef ağlanacak halimize gülüyoruzülkeyi yönetenler ve yönetmek isteyenler refah içindeyaşarken halk perişanişsizlikaldı başını gitti zam zam zam yeter artık Allah için yeter
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli1 ay önce
  Şu yaziyi secimden bir yilonceher kisi yazabilir ama birgun once er kişi yazabilir tebrik ederim hocam tam bi cesur yüreksiniz
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Akpartiye oy vermemeyi düşünüyordum.Ama düşündün Akparti son 2 yıl veya daha fazla süredir teröristleri ülkemizden kovdu ve şu an itibariyle neredeyse ülkemiz içinde terörizm sıfırlandı. Eskide neydi yahu ya bir yerde patlama sonucu yada canlı bombanın kendisini patlatması sonucu bir çok emniyet güçlerimiz ve masum vatandaşlarımız şehit oluyor veya sakat kalıyordu.Şimdi bunlar geride kaldı.Tabi içimizdeki ahinlerin büyük bir kısmının temizlenmesiyle bu başarı elde edildiği kesin.Çünkü içimizdeki hainler etkin yerlerde görevli olduklarından olayları örtbas etmekte mahirdiler. Hatta onlar teröristlere güvenlik güçlerimizin gideceği güzergahı bile söylüyorlardı kuvvetle muhtemel.Zaten o şehitlerimiz çoğu bu şekilde şehit oldular.Bir de güvenlik zaafiyeti oluşturdular.O canlı bombaların yakalanmasını engellemeyi böyle sağlayıp canlı bombaların işini yapmasını sağladılar. Bu alçakların aslında özeli bir kanunla asılması gerekir ama böyle bir irade yok maalesef. Onun için ülkemiz içinde terörü sıfırladıkları için akpartiye oy verilebilir.Şimdi caddeler sokaklar kırsal dağlar çok çok daha güvenli oldu.Ama daima uyanık olmak lazım.Çünkü atalarımız ne demiş HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMEZ. yani kötülük yapmak isteyen fırsatını bulursa aynı kötülüğü tekrar yapacaktır. ALLAHU ALEM .Hiç şüphe yoktur ki Allah her şeyi bilir.
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Kalemine sağlık hocam. Anlatamadık Ak Partili arkadaşlara. Doğu Perinçek gibi din diyanet düşmanları, bugün ölümüne Erdoğancı oldular. Bu münafıklarla beraber yol yürünmez. Ahirette bu din diyanet düşmanları ile haşrolacaksınız. Eski Ak parti kalmadı. Karanlık ve kirli işleri olanlar Ak Parti'nin gücünü kullanmak için partiye yanaştılar. Derin devlet Ak Parti'yi ele geçirdi. Namaz kılmaz bir sürü beynamaz kalkmış "Ezana saygısızlık" yapıldı diye ortalıkta dolaştı. Siyaset girdiği her ortamı bozuyor. Tarikatlar, camiler, okullar, kışlalar, hakimler savcılarsiyasetin vesayetinden kurtulmalı. Yoksa yozlaşmışlık ve bozulma devam eder. Unutuldu gitti Menbiç'in doğusuna operasyon. ABD'nin gözden çıkardığı pkk'yı vurunca zafer gibi gösteriyorlar. PYD, SDG ve YPG'yi vuralım. Suriye'de oluşum içindeler. Pkk ile mücadele edilsin ama bu birşeyleri bizlere unutturmasın. Munbic'e operasyon unutuldu. ABD dibimizde kürt devleti kuruyor. Yakında bizim kapımız da çalınacak. Kürdistan haritasında doğuve güneydoğu bölgemiz de gözüküyor.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Dünya hayatı bir seçimden ibarettir.Ha işte tam da burası çok önemli.Her şey bir şeçimden ibarettir. Yani seçmek demek kendi iradesini ortaya koymak demektir. İradesiz bir varlığın seçimi söz konusu olabilir mi olamaz. Allah bir çok insanın arasından sadece birini seçip Resul yapıyor.Bu insan içinde geçerlidir.Allahın kulli iradesine karşılık insanın cüzzi iradesi vardır.Ve insan da seçim yapar.Seçim yaptığında kaderini kendisi seçmiş demektir.yoksa galu belada yazılmış değildir. Eğer öyle bir şey olsaydı o zaman insanın iradesi önemsiz olurdu. İnsan yapıp ettiklerini kendi nefsiyle seçer ama aklıyla ama aklını kullanmadan ama kesinlikle kendisi seçmiştir. Kader alın yazısı değil ölçüdür ve imanın esaslarından değildir. İmanın esası Kur'ana göre beştir. Allaha,meleklerine,kitaplarına,resuller,ne ve ahiret gününe iman etmek (nisa 136,bakara 177 ve 285). Ölçü koymak ne demektir. Mesela bizim gözlerimiz bir kaderdir. Allah insana 2 göz yaratması,fizik kanunları bir ölçüdür,bitkü ve hayvan türleri bir ölçüdür. kimya yasaları bir ölçüdür. 2 hidrojenle 1 oksijenin birleşmesinden su oluşması bir ölçüdür.vb gibi milyonlarca şeyler hepsi Allahın koyduğu ölçülerdir. Ama tabi bunu da anlamaktan aciz insanların çoğu.Şİmdi buna bir sürü çemkiren çıkacaktır.Zaten ben buna artık şaşırmıyorum.ÇÜNKÜ KUR'ANDA KUR'ANIN MEHCUR BIRAKILACAĞINA DAİR BİR AYET VAR. Bu ayeti düşündüğümde ben ve benim gibi sadece Kur'an diyen kimleler ne yaparlarsa yapsınlar Kur'an mehcur kalacak bundan kurtuluş yok gibi.Belki bu da bir ölçüdür yani kaderdir.Bilemem.İnsanın dogmatik fikirlerini değiştirmek oldukça zor oluyor maalesef. Ben sadece emri bil maruf neyhi anil münker yaptım.Dileyen dilediği gibi düşünür .
 • OsmanOsman1 ay önce
  Maalesef gayeye giden yolda herşeyi meşrulaştıranlar var.Bu yüzden iflah olmuyoruz

Günün Özeti