Aman ha dikkat!

07 Temmuz 2018 Cumartesi

15 Temmuz yaklaşırken gündem yine FETÖ.. Bir yandan operasyonlar devam ediyor, öte yandan ilginç, garip açıklamalar..

Yok efendim, FETÖ’nün bir ayağı siyasetmiş, diğer ayağı ticaret, 3 ayağı ibadet. 4. ayağı ise eğitim. Siyasete girmemeliymiş, Ticarette hadi neyse de, ibadet ayağına ve eğitim ayağına bir itirazları yokmuş.

Ne oluyoruz beyler. “Bu din benim dinim değil” hemen söyleyeyim. Öyle bir din İslam dini değil. O Amerikano İslam’dır. O “Dine karşı bir din”dir. Asıl fitne de o noktada gizlidir. O okullar deseniz bu dinin misyoner mektepleridir. Ayrıca Truva atları, ağuyu içine gizledikleri bal!

Soruları çal, Anadolu’dan zeki çocukları topla, oltaya yem olarak tak, “Altın nesil” filan de, soruları çal, onları biyonik robotlar haline getir, bunun adı da eğitim hizmeti olsun! Yok böyle bir şey.

AK Parti’yi fabrika ayarlarına döndürme iddiası, FETÖ kuşatması, BOP projesinin taşeronu yapma planlarının bir parçasıdır. Bunu söyleyenlerin dilinin altında yatan asıl gerçek de FETÖ siyasetten elini çeksin, AK Parti aynı idealin siyasi taşeronu olsun, kaldığımız yerde devam edelim. Hayır! Asla..

Bunların ticaretinin kaynağını biliyoruz: Gasb, vurgun, siyasi taşeronluk, manipülasyon, kamu kaynaklarının hortumlanması, hırsızlık vs..

FETÖ’nün ticareti de, ibadeti de, siyaseti de gayrimeşrudur. İşimizdeki cahiller, hainler, menfaatperestler 15 Temmuz’un yıldönümünde sanki iş üzerindeymişler gibi bir hava var. Öncelikle de AK Parti içindeki AKP’liler tasfiye edilmeden bu şebekenin sesi ve nefesi, hevesi kesilmeyecek. Durmayacaklar, Mor beyin, diyecekler, davaları sulandıracaklar, suçsuzları suçlu ilan edip, suçluları bunların arasına katıp kurtarmaya çalışacaklar. Her yolu deneyecekler.

“17/25’den sonra ben hareketten ayrıldım. Zaten ben işin ibadet boyutundaydım” diyenler de, “din büyüklerini İlah ve Rab edinmekten dolayı” eğer, bu Amerikano İslam’ın Kripto elemanı iseler  “tecdidi iman”, yok, sempatizanı iseler “Tevbe-i Nasuha” etmedilerse hâlâ risk altındalar ve her zaman yeni bir fitnenin taşıyıcısı olmaya hazırdırlar demektir.

15 Temmuz direnişini övmek, hainleri lanetlemekten ibaret bir anma eksik kalır.. Şimdiden bu konuyu düşünelim. Anlamaya çalışalım. Ve bu vesile ile darbenin 2. Yılının sonuna geldiğimiz böyle bir zamanda, yargılamalar devam ederken, bütün bu zaman içinde olup bitenleri bir daha gözden geçirelim derim. Adamlar hâlâ içimizdeler ki operasyonlar devam ediyor. Siyaset, media, iş dünyası, belediyeler, bürokrasideki FETÖ’cülerin birçoğu hâlâ yerlerini koruyorlar.. Suçsuzları topluyorlar, suçlular yerlerinde! Öksüz’ü yakalama görevi bir başka FETÖ’cüye veriliyor! Yüzlerce operasyon yapıyor bu adam, sonuç fiyasko. Bütün bu işlerin bir oyalama olduğu yeni anlaşılıyor. Adamın eli ayağı boş değil, tuttuğu iş değil. Neyse, Beştepe’deki yeniden yapılanmayla ilgili FETÖ ile mücadele konusunda güzel bir haber geldi. Bu iş tek elden yönetilecek, yurtiçindeki ve yurtdışındaki çalışmalar tek elden oryante, senkronize ve optimize edilecekmiş. Çok geç kalındı ama, zararın neresinden dönülürse kârdır.

Ben tam bu satırları yazarken, şu haber düştü ekrana: Fetullahçı Terör Örgütü bünyesindeki mahrem imamlarla ankesörlü telefonlar üzerinden irtibat kurdukları belirlenen çoğu muvazzaf 271 askere yönelik 48 ilde operasyon başlatıldı. Dahası, OHAL bitmeden kapsamlı bir KHK çıkarılacak. Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından sayısı 10 bini aşan FETÖ ihraçlarının olması bekleniyor.

Bu arada bakıyorum da sosyal mediada birileri, son seçimdeki AK Parti’nin oy kaybını, ittifak içinde “fark etmez” diye yanlışlıkla basılmış oylar gibi göstermeye çalışıyor. Yani derin milletin o açık uyarısını görmezden gelmeye, üstünü örtmeye çalışıyor. Erdoğan’ın ilk gün gördüğü ve anladığı, ferasetle ifade ettiği gerçeğin sulandırılmasına izin vermemek gerek. Sonra millet aynı uyarısını, işmardan anlamayanlar için daha açık yapar.

Önceki gün Başbağlar’ın yıldönümü idi. Saldırganlar yakalandı. CHP’li Seyfi Oktay tamamını bıraktırıyor. Şimdi de Kılıçdaroğlu kınama mesajı yayınlıyor. Bu işlerin gerçeği ne zaman ortaya çıkacak. Yapanın yanına kâr kalmayacak, suçlular cezalandırılacak.

Sahi, Bülent Arınç’a suikast iddiası neyin nesi idi. İki kamyon el bombası, kozmik oda hikayesi..

Eşref Bitlis’i kim öldürdü. Muhsin Yazıcıoğlu’nu, Bahriye Üçok’u, Hablemitoğlu’nu, Uğur Mumcu’yu, Hırant Dink’i, Cem Ersever’i kim vurdu!

Biz bu işleri konuşurken dün, Hilafetin Osmanoğullarına geçişinin 501.yıldönümü idi. 6 Temmuz 1517’de Emaneti Mukaddese Mısır’dan İstanbul’a getirildi. Emaneti Mukaddesenin son bölümü daha sonra Medine Müdafii Fahreddin Paşa İstanbul’a göndermişti, Filistin bozgunundan sonra. Gel gör, bizde sanatçı geçinen birileri Medine’ye dil uzatıyor ahlaksızca, dinden, tarihten, medeniyetten habersiz!. 

Birileri yazmış: “Bir ülkede iç karışıklık ve kaos  çıkarılmak isteniyorsa o ülkede çocuk kaçırma, öldürme ve çocuk tecavüzcü eylemleri, kadınlara tecavüz ve öldürme eylemleri yükselişe geçer”miş. Patates soğan, dolar fiyatları yükselir, terör eylemleri artar, grevler yaygınlaşır. Birçok şeyi yaşayarak öğrendik.

Sosyal mediada bütün gün şöyle bir mesaj döndü, dolaştı: Kilisede 4550 çocuğa tecavüz edildi Vatikan 835 milyon dolar tazminat ödedi, Almanya’da 10.000’e yakın çocuk kayıp. Peki bu  haberlerden yola çıkarak bir tek Hristiyan Papaya, Vatikan’a, Rahiplere, Rahibelere, Katolikliğe  hakaret etti mi? Hatırlarsanız Papa 16. Benekdikt bu iddialar sebebi ile istifa etmişti.

Görünen o ki, birileri iş üzerinde. Her taraftan birden saldırıyorlar.. Birileri seçimlerde umduğunu bulamayınca başka bir yola başvurdu. Bundan sonrası için de herkesin dikkatli olması gerekiyor.

Bir kısım insanımız hem “Müslümanım” der, hem şeriata karşıdır, dini irtica olarak görür. Ezan susmasın diye Kurtuluş savaşı verir, Hilafet merkezi düşmesin diye Cihad-ı Ekberi savunur ama sonra gelir ezan yasaklanır, makamı hilafet kaldırılır. Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında “ezan susmasın” diye “gavur”la savaşıyorsun, memlekete dönüyorsun, deden şapka giymiyor diye asılıyor! Din kültürü dersinde hocan “İçki haramdır” diyor, başbakanın çıkıp bir şiir yazıyor, “Rakıyı içince anlarsın Yunanla kardeş olduğunu” diyor. Bir derste Sütçü İmam’ın Fransızlara karşı çarşafı nasıl müdafaa ettiğini dinliyorsun, öbür derste başörtüsünün irticanın bayrağı olduğunu anlatıyorlar sana. İmam hatipte “Men teşebbehe” hadisi öğretilir, Öğretmen okulunda, Çağdaş olmak için “Arabın gelenek ve yavelerinden kurtulmak” gerektiği anlatılır. Aklı karışık 68 kuşağı böyle bir kuşaktı. Onların eğittiği nesiller bugün hâlâ aramızdalar. İnşallah Cumhuriyetin 3. Evresinde bu kamburlardan kurtulur ülkem ve halkım. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Abdullah Birisi Abdullah Birisi 9 ay önce
  Üstad sizin geçmişte daha özgürlükçü daha müslüman İslami değerleri onceleyen yazılarınızı okurduk. Ak Parti iktidarı sizi de yapılan yanlışları görmezden gelmenize yaşanan mağduriyetlerin feto feto deyip birçok masum insana uygulanan Ihraçlara ses cikarmamaniz milli görüş Saadet Partisi'ne her türlü iftar ve yalanı atanlara karşı hiçbir cümle etmemeniz devlette ulusalcı kemalist laik ırkçı kadroların önünün açılmasına milli görüşten gelenleri farklı bahanelerle görevlerinden edilmeleri ı seyrediyorsunuz. İslam birliği ideali, İslam natosu, adil ekonomik düzen faizsiz sistem... Bunlara yönelik hiçbir ideal kalmış görünmüyor Acı.
 • Rabia Rabia 9 ay önce
  Euzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahim Yakında çok güçlü bir topluma karşı, savaş yapmak üzere çağrılacaksınız. Onlarla savaşacaksınız veya onlar teslim olacaklar. Eğer çağrıya evet deyip, peygambere itaat ederseniz, Allah size güzel bir mükâfat ihsan edecektir. Ama şimdi olduğu gibi yine vazgeçer, yüz çevirirseniz sizi şiddetli bir cezaya çarptıracaktır.fetih süresi 16.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak hdp 'li mv.ri dün mecliste istiklâl marşına katılmayıncabu ayet aklıma geldi.bu insanlar kendilerine yazık ediyorlarda onu diyorum.sanmiyorum oy verenlerin böyle düşündüklerini. Bu hareketlerinden dolayıonlarıkınadık. Izninizle söylemiş olalım. Yoksa biz biliyoruz ebed bizimdir. Saygılar selâm ve dua ile Allaha emanet olun. Teşekkürler. Hasbinallahu ve nimel vekil.deriz.
 • AvniAvni9 ay önce
  Müthiş tasavvur ve hayaller.Ancak nice felâketler ,ayağı yer basmayan,gerçeklik karşıtı olmayan ,olanın ve olacağı gereği gibi kavrmaktan uzak kişilerin sebep olduğu sonuçlar yüzünden yaşanmıştır.İsra SüresindeAllah," İnsanların aculluğu yüzünden belayı hayır gibi istediklerini " belirtir.Yine Arap müdürü aklı kader/ talih anlayışı Tayr/kuşların davranışına bağlanır di!Allah bu çarpık anlayışı tekzip ederken doğruyu açıklar mürebbi/rab olarakve" İnsanın kaderini kendi yaptıkları tercih ve fiillerin sonucuna bapladık." buyurur.Şimdi gelelim size şu dilipak hazretleri.insan neden doğru sözü yanlış gaye ve işleri onaylatmak için kullanma gereği duyar.!Peki yanlış işleyen sistem ve uygulamaları değiştirmek mi aksayan düzeltmek mi gerek.Yanlış olduğunu söylediğiniz yapı ve durum,yerine koymayı düşündüğünüz yeni şeyin daha iyi,güzel,doğru olduğınu gösterir mi!Delil hani! Ben doğru söylüyorum demek doğru söylediğiniz anlamına gelir mi!16 yılda başardığımız şey eski anlayış ve denklem üzerine kurulu düzen içinde muhalifleri alt etmekten ibaret başarıdır.Bu başarı senin benim doğru ve hak ta olduğunun delilimidir..?16 yılda yapılanlar sonrası ,ürettiğin insan tipi nedir bay dilipak..AKP içinden atılmasını istediğin tipler sayesinde AKP başarılı çıktı.Bunları atarsan.Adil,ahlaklı,emanet ve ehliyet ehli,gibi ve geleceği gerçekliği ile bilen, kula kulluk etmeyen, dürüst,çalışkan insanı nasıl elde edeceksin ! Satılan pazarı varmı! Ben yeni İSLAMCI ZEDE olarak söylüyorum. Siz gibi insanlar bizleri felakete götüreceksiniz !bu intibaı veriyorsunuz.Sizin sözünüze inanan okurlara üzülüyorum.Bay İSLAMCI ZÂDE !Türkiyenin gerçekliği nedir.Insan kalitesi sermayesi nedir.Toplumsal,ekonomik, kültürel, sanat,bilim, teknoloji sermayen nedir.Yahu daha Kıbrıs ve Suriye Kürdistan Özerk Bölgesi gerçeği, Ingiltere de KÜRESEL FİNANSBARONLARI gerçeğini okuyucu bilmiyor.Sizde saklıyorsunuzya da bilmiyorsunuz! Siz yazdınız AKP ve Devleti idare edenler arasındaki rüşvet, rant, iş ret, yalan,talan ,ihale yolsuzluklarının yaygınlığını ..Bu insanlar ile insanı ve islami bir gelecek ve yapı kurmak nasıl olacakmış!.
 • adanalıadanalı9 ay önce
  kemalistlerin milli marşında ne der ,,,on yılda onbeş milyon genç,,, başardıkları tek şey bu ,cehepe nin adayı ince nin aldığı oy sayısına bakın ,,15 milyon ,,... dininden milletinden devletinden kopuk gerici zavallı bir büyük aşiret..
 • abdabd9 ay önce
  Daha önce fetöcülerle birlikte çalışan siyaseçiler şu fetöcü bu fetöcü diye ihbarda bulunmuyorsa o da fetöcüdür kim kaçtane ihbarda bulunmuş ona bakmak lazım ihbarda bulunanı duymadım
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU9 ay önce
  ELİNİZE SAĞLIK ,HARİKATESBİTLER , BU VESILE İLE.... ALLAH(C.C),KİMSEYİ VATANSIZ, TOPRAKSIZBIRAKMASIN /BİZLER HALK OLARAK 15/TEMMUZ 2016 DAFETÖ ELİ KANLI250VATANSEVERİN ŞEHADETİNE MAL OLANFETOŞİN DARBETEŞEBBÜSÜ BAŞARILI OLSAYDI /FETÖCÜ HAİNLERİNLİSTELERİNDE , YÚZBİNLERCE KÎŞİ YA SÜRGÜN YA UYDURLADIKLARISANAL BİR SUÇLA HAPİSLERE TIKILACAKTI/BU LİSTE KENDİLERİNEKARŞI DURAN HERKES;UYDURDUKLARI "SELÂM TEVHİD"ÖRGÜTÜ ÜYESI OLMAKTANYÜZBİNLERİ YARGSIZ İNFAZ EDRCEKLERDİ-HOŞYARGIDA ,HAKİMDE SAVCILARDATALEBELİK YILLARINDA FETÖ YURTLARINDA BEYNİ YIKANMIŞ ÜNV. VE HAKİMLİK, SAVCILIKSINAV SORULARINI CALIPELLERİNE VERİLENBİRFETÒ YARGICLARI TARAFINDANHEPİMİZ İNFAZ EDILECEKTİK../YÜZBINLER EKMEĞINDEN AŞINDAN ÎŞİNDEN EDECEK YADAKENDİLERİNEMUTLAK BOYUN EGMEYE ZORLAYACAKLARDI/40 SENEDİRPOLİS VE YARGIYIVE TSK' YA SIZMIŞBU İPLERİ DISARIDAN YÒNETİLENDİNDARYADA ENTEL MASKELİ/HER KILIKTA FETÖİSTLERİNBU MEMLEKETİNGENELKURMAYBAŞKANINI HAPSEATTIKLARINI/ SN.ERDOGAN'I17-25 ARALIKPOLİS YARGIDARBE KALKIŞMASI SÜRECİNDEN ÇOK AZ BİR SÜRE ÖNCE AMELİYAT OLDUĞUHASTANEDE; KENDİKERİNİN BÜTÜN SEFİL TEKLİFLERİNİ REDDETTİĞİ -ELINİZDEN GELENÎ ARDİNIZA KOYMAYIN! DİYEMEYDAN OKUMASINDAN SONRA /SN.ERDOĞAN 'I FETÖCÜ SAVCILARINUYDURUK SAHTE BELGELERLE ALÇAKBİR ŞEKİLDEAMELİYAT OLDUĞU HASTANEDEKARYOLASINA ZİNCİRLEYEREK UYANDIĞINDA TUTUKLANMAKARARIPLANINIPOLİS VE YARGIÇLARIN VAHİMBİR ŞEKİLDEFETÖÎSTLERCEYÖNLENDİRİLDİĞİÑİ ITIRAF ETMELERİNİNASILUNUTABİLİRİZ. / EVET SABIR ! İNŞAALLAH ÇOK KISA BİR ZAMANDADÜNYA DENGELERİ TÚRKİYE ENSENLÎ POZİTİF OLARAKDEGISTİIGINIBU EKSENDEKATAR-PAKİSTAN-RUSYA -AZERBAYCAN-ÖZBEKISTAN-İRAN-FİLİSTİN-KAZAKİSTAN-KIRGIZİSTAN-HATTAÇİN BU YENİ OLUŞUMDA YERİNİ ALACAGINİ TAHMİN ETMEK AKILDANÇOK UZAKOLMAYANÖNGÒRÜLERDİR, DIYEBILIRIZ.
 • DeVeLiDeVeLi9 ay önce
  Belediyelere 1 (bir) dönem kuralı getirilsin ve uygulansın...1dönemi paraya1. dönem. makama1. dönemhizmete...alışmaya son... ....................... 3 dönem değil..... 1 tek.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU9 ay önce
  Elinize sağlık geçte olsa yazınızı okuma fîrsatı buldum gayet isabetli tesbitler;Sn.Dilipak teşekkür ederiz elinizeve yüreğinize sağlik
 • mevlütmevlüt9 ay önce
  gerçi feto da yahudidir israilden siyonizmden farkı yoktur kendisidir ...sonuçta bütün cinayetler siyonizmin yani yahudinin işidir...
 • mevlütmevlüt9 ay önce
  kozmik oda bilgileri bir tezgâhla bizzat bülo tarafından israile verilmiştir....devletin kalbine bir hançerdir...Bitlis ve Mumcuyu siyonizm-israil öldürmüş diğerleri de münafık gavur feto ve şeytan avnesinin işidir....
 • MucahidMucahid9 ay önce
  Sayın Dilipak karamollaoglu ak partiyi suçluyor.biz milletçe onun oynadığı oyunları ve ak partiye siz benim dedikleri Yapmazsanız karşınıza abdullah gülü çıkartırım diyerek meydan okumadımı ilk pazarlık yaptıgı kimlerdi oynadığı oyunları bizler biliyoruz da hadi biz bilmiyoruz diyelim inandıgın rabbindemi bilmiyor .karamolla oğlu Türkiye de olanları senin oynadıgının oyunları merihtekiler duydu sen merihten öteyemi gittin.bu millete alay eden bunu geri planını siz iyi biliyorsunuz sayın Dilipak tekrar bir daha yaz Allah aşkına
 • FhjFhj9 ay önce
  Suriyede Ajanlar olmasa suriyede de iç savaş ta olmazdı . Halk huzurlu yaşardı.
 • FETÖCÜ belediyeler FETÖCÜ belediyeler 9 ay önce
  Fetöcülere yardım Ve yataklık eden ,onların okul inşaatlarına yardım eden belediye başkanlarına artık dokunulsun yanı . 17/25 ten önce Ankarada fetöcülere müdür listesi yapan onlarla can ciğer kuzu sarması olan , onların gücü ile şube müdürü olan , sonra da il milli eğitimi müdürü yapılan Ve hala da görevde olan , 15 temmuz darbe gecesi saat ikiye kadar bekleyen , darbe başarısız olunca da hemen sosyal medyada boy gösteren Milli görüşçü arkadaşlar hala göreve devam edecekler mi ? Fetö ye yataklık eden belediye başkanları devam mı edecek hala ...
 • MisafirMisafir9 ay önce
  Neden kimse kendinde eksik kusur bulmuyorda sürekli birilerinde eksik arıyorEy Muhterem asr ı saadeti okumadın mı bizlerin ölçüsü onlarsonea onların yolundan giden ameldehak mezhep imamları onların hayatlarını okudukça insan kendine şunu soruyor ben islam ın neresindeyim
 • Hasan YılmazHasan Yılmaz9 ay önce
  Allah aşkına eğer adam gibi mücadele edilecekse Akp içindeki Fetö cü siyasilere de bir dokununulsun.Aksine onların üzeri kapatılıp mücadele veriliyormuş gibi yapılıyor. Buldukları lik fırsatta ülkeyi ele geçirip Abd ye teslim edecekler.
 • halithalit9 ay önce
  Bu yorumlari yapanlarin icinde iyi niyetlilerde var;patavatsizlarda var.Laf olsun diye laf sokan cok bilmislerde...En onemlisi de etki ajani diye tabir edilen dusman askerleri... Dikkat musluman umutsuz olmaz, herseye ragmen...
 • Yaklaşan savaşYaklaşan savaş9 ay önce
  Şu an alçaklar Suriyeyi israil e devrediyorlar.Sonra ortadogu Petrolleri kuruyacak. Abd nin İranin petrol satışını engellemek istemesi diğer ülkelerin de petrol savaşına dahil olacağının işaretidir
 • Lokman amcaLokman amca9 ay önce
  temel bey,şu an mevcut siyasi parti liderleri arasında en tutarlı kişi sizsiniz.siz genel başkan olduğunuzdan beri hiç bir tutarsız beyanınızı okumadım siyasi aktualiteyi iyi takip eden biri olarak.medyadan.akit okuru olarak.seçim oncesi on onbeş gün de milliyi okudum.erdoğan iyi olabilir iyi de fakat gerçekten tutarsızlıklarıvar.ben hayatımda güçlünün yanında olmadım.şu an tam aksine erdoğan mucadele ederken kendisini en sıkı savunanlardan idim ama şimdi artık çok güçlü olduğu için herkes onun yanında yer tutacağı için ben hak adına acizane muhalif safa geçmeyi yeğliyorum.kalbimde de hak yoldan başarılı olmasını temenni ederek.bakın erdoğan bile bir partiye liderken her yolu seferber ederken bırakın anayasayı tek başına değiştirecek 400 m.vekili çıkarmayı 301 m.vekili olan çoğunluğu bile sağlayamadı.başka kim sağlaycak.barajın yüzde on olmasının artık erdoğan görüşüne paralel olan cenah için artık faydası yok.aksine zararı var şöyle ki.baraj yüzde iki den az olsasol partiler çoğalacak chp en az beşe en az beşe bölünecek.sağduyuya çok önem veren solcylar meclise gelecek halkın gerçekten meselelerine değer veren çözüm arayan solcular meclise gelecek ve hiç bir solcu başka partiyi desteklemeyecek başka partiler de en fazla yüzde altı oy alacak.dindarlar ise bölünseler bile en az meclise en az 200 sıkı dindar ve dürüst milletin ama milletin vekilini meclise sokarlar ki bunların izni olmadan mecliste anayasa değiştirilemeyecek.böylece her görüşten meclise sağlam insanlar gireceği için emin olun memleketin sorunlarına ciddi bir eğilim olacak halkın problemleri daha doğru ve kalıcı bir şekilde çözülecek ve cumhurbaşkanı da oldukça rahatlayacaktır.en önemli kazanım da barajın olmamasının toplumda herbir ferdin gidip de kendini rahatlıkla ifade edebileceği bir siyasal oluşum olacak ki canla başla çalışacağı siyasal ve sosyal katılımı yüksek alanlar doğacak.erdoğan bunu görmeli yerel seçimlerden önce bunu gündeme alır çözerse meclis ile birlikte TOPLUMDA BÜYÜK BİR TEVECCÜH OLACAKTIR YİNE KENDİSİNE. bence bu işlem erdoğana yerel seçimlerde büyük bir teveccüh sağlayacaktır.zira millet de bir umut doğacak ve sağa sola serpilmesine ve siyasetten umut kesmemesine vesile olacaktır.aksi durumda eslk tas eski hamam ile ramazanı mahmudu cengizi gönderiyorum aday gösterdim oy verin derse millet oy yerine artık başka kartları sandığa kor.benden demesi.// Gün geldi karardı // Gündüz bazı iş görseydim belki şimdi işe yarardı // gönlüm zevk u sefa , heves u heva arardı // ukbadayım azap şedid , nedamet dünyada olaydı belki şimdi işe yarardı. //////(bu yorum temel karamollaoğlunun haberine yazılmıştı abdurrahman bey'in de ilgilenebileceği düşüncesi ile ona da havalesine.)
 • VelimertVelimert9 ay önce
  Lokman amca iyi gürlüyorsun.Yağmurunda varsa ne ala.
 • Reis SeverReis Sever9 ay önce
  (Editörden: Bize ulaşan yorumunuz bulunmamaktadır. Bilgilerinize...)
 • Sırrı şimsekSırrı şimsek9 ay önce
  Allah ferasetinizi artırsın, ne güzel yazmışsınız!
 • Secih BaşaranSecih Başaran9 ay önce
  ÇOK GÜZEL ÖZETLEMİŞSİNİZ, YAZINIZIN BİR BÖLÜMÜNDE BAHSETTİĞİNİZ 10.000 KAYIP ÇOCUK KONUSU! MÜLTECİ 10.000 ÇOCUK ALMANYA'DA KAYIP BAŞTA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER,UNESCO DAHİL BÜTÜN DÜNYANIN AYAĞA KALKMASI GEREKİRKEN MAALESEF TIK YOK. 10 YIL SONRA İNSANLIĞIN KARŞISINA BÜYÜK BİR TOKATLA GERİ DÖNECEK VE MEHDİ BEKLEYEN BİRBUÇUK MİLYARI AŞKIN UYUŞTURULMUŞMÜSLÜMAN O ZAMAN VAH! VAH! ÇEKECEK.
 • ÇerçeveÇerçeve9 ay önce
  2016 daki darbeyi Fetö yaptı ( ingiltere destekli ) . Peki 1980 darbesinde etkiler bu kadar var mıydı. Hayır yoktu o zaman yeni kuruluyordı. 1996 postmodern darbesinde bu kadar etkileri yoktu. Yani bunların arkasındaki İngilizleri planlarını görmek lazım. Türkiyenin diğer müslüman ülkelere yardımını engellemek istiyorlar. Bizi iç meselelerle boğmak istiyorlar
 • Secih BaşaranSecih Başaran9 ay önce
  BU KONUDA SİZE KATILIYORUM, DİNDAR KENDİ HALİNDE AMACI SADECE İBADET ETMEK, ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM YAPMAKYAN BAŞKA BİRŞEY DÜŞÜNMEYEN İNSANLAR HARCANDI. MASUM OLUP GİDİP BEN MASUMUM DEME CESARETİNİ GÖSTERMEDEN BİRİLERİNİ SUÇLAMAK NE KADAR DOĞRU! ŞÖYLE VEYA BÖYLE BİR ŞEKİLDE İMTİHAN OLUYORUZ, MAĞDUR OLMUŞ FERYAT FİGAN EDENLER ŞÜKREDİN SİZ ŞUAN YAŞIYORSUNUZ, YA ŞUAN HAYATTA OLMAYAN ŞEHİTLERİMİZ! YA ONLARIN YAKINLARI, SİZİN HAYATA YENİDEN BAŞLAMA AF DİLENME ŞANSINIZ VAR, YA ONLAR BİRKAÇ YIL SONRA UNUTULACAK OLAN ŞEHİTLERİMİZ, 1,2,3 DEĞİL 250 ŞEHİT 2000 GAZİ, BUNLARIN AHI, HAKKIVE VEBALİ VARKEN KONUŞMAK, MAĞDURUM DEMEK AYIP, BÖYLE BİR DURUMDA AŞAĞILIK MAYMUN BİLE KAFASINI KIÇINA SOKUP SES ÇIKARMAZ, UTANMAZ,ARLANMAZLAR.
 • BURSABURSA9 ay önce
  belediye başkanlarını%90ı halen fetöcü özellikle bursa
 • selamselam9 ay önce
  Tesekkür ederiz sayin yazar.inancimiz geregi kimseyi şakşakçilik yapmayiz dogru ve hakikat neyse onu taraftar oluruz. siyasetin menfaat kepazeliginde gitmek ne kötü bir yol.Biri çikmis ders alcagi yerde daha kendini hakli çikartmaya çalişiyor.inşallah Devlet Bey ferasetli ve basiretli davranir akp lilerin adaletsizliklerinde onlarin dümen suyunda gitmez adaletin yaninda duranlarla olur.Bizleri hep dost bildigimiz insanlar çelme takmaya çalişti çünkü dünyanin şan ve şöhreti para ve mülkü onlari aldatmisti insallah sonlari karun ve fetö gibi olacak bunu hep birlikte görcez.
 • Casus avıCasus avı9 ay önce
  İnsanlar artık birbiriyle dalaşmayı bırakmalı. Bizi galeyana getirmek isteyen ingiliz MI6 casuslarının peşine düşmeli. Osmanlı'yı yıkilmasında büyük etkisi ilan ingiliz casus Lawrence dir. Alçaklar bununla da kalmamış Lawrence nin 4 saatlik filmini dahi çekmişler. ( Not : 4 saatlik bir filme ben daha rastlamadım. İngilizler Osmanlı'yı parçaladılar Onun şerefine çekmişlerdir bu filmi de )
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa9 ay önce
  Allah razı olsun hocam doğru söylüyorsunhocam
 • Murat Murat 9 ay önce
  Abd li papaz gibi casuslar olduğu sürece türkiyede fitne devam eder. Bizim bizden iyi takip eden casuslar ın yapmayacağı vahşet yoktur.
 • CevapCevap9 ay önce
  Abd li papaz gibi casuslar devam ederse aramızda şeriat kurulamaz. Osmanlının yıkılması veSaltanatın kaldırılmasında da etkili olan ingiliz casus Lawrence dir.
 • OzkanOzkan9 ay önce
  Rabbim kalplerinize merhamet versin. 3 bin lira maasla ogretmenlik yapan sohbete giden ya da gazete alan, bankada hesabinda 5-10 bin lira bulunan insan mi bilecek darbe olacagini... Hic mi hesap korkunuz yok sizin 100binlerce insanı aynı kefeye koyup hepiniz şoylesiniz boylesiniz deyip iftira atmak çok mu tatlı geliyor. Ben de eşimle beraber ihraç oldum yaşım 33, omrumun baharını kışa çevirdiniz. Ama Rabbimin de bir mahkemesi var tartının zerre şaşmayacağı bir gün var o gün geldiğinde bakalım ne diyeceksiniz Rabbime... ben töreristsem cennet yüzü görmeyeyim yok değilsem bana diyenler cennet yüzü görmesin, hadi kendinizden eminseniz amin deyiverin...
 • ilkerilker9 ay önce
  Muslumanlar olarak arzumuz;yemin toreninde yoneticilerinKuran-i kerim uzerine yemin etmelerive ilkelerine,emirlerine riayet etmeleri.huzur islamda.
 • ahmetahmet9 ay önce
  alime ve alimliğe sözüm yok. alim her zaman olabilir. .... diye bir şey yoktur. ne demişler şeyh uçmaz müritleri uçar diye.. alime saygımız sonsuz.....
 • islamic armyislamic army9 ay önce
  ODTU de mezuniyet toreninde lbgt pankarti gosteriliyo.tv,ve basindaki mustehcen programlar,siyonist ajani adnan oktarin sapik programlari,surviorlar,erotik reklamlar hepsi serbest.boyle bir ortamda tabiki kadin ve cocuk cinayetleri ve tecavuzleri olur,cocuklar kacirilir oldurulur,insanlar uyusturucudan komaya girer.malesef feto gibi dinigorunumlu bir cok cemaat ve tarikattede boyle sapikliklar mevcut.tek cozum islamin evrensel ilkeleri ve seriati referans alan bir anayasa ve bunu dikkatle ,titizlikle uygulayacak bir yonetim.aksi takdirde azab ve felaketler kapida.
 • Birdal yakupoğluBirdal yakupoğlu9 ay önce
  Abdürrahman bey;pkk doğuda hem psikolojik hem de saha etkinliğini kaybettiği için suikastlere başladı. Tıpkı ilk yıllarında olduğu gibi. Amacı bölge halkını yıldırmak korkutmak. Bunu anlamak için araştırmacılara uzmanlara gerek yok. Sizden ricam bu konuyu gündeme alacak uyarı yazısı yazmanız. Allah'a emanet olun.
 • imamarüzgarimamarüzgar9 ay önce
  Çok kıymetli büyüğüm Bir Fetö deniliyor malum milletimizin ne kadarı gerçek FTÖ nün tarifini ve gerçek Ftö cüleri ayrıt edebiliyor u sordukmu kendimize.Neden mi? Bir çok masum olanların kurban gitmediğini söyleyecek olan varmıdır. Asıl mesele Gerçek FTÖ cücnün tanımı Devlet Erkanı dilinde FTÖ nün oluşumu açıklanmış olsaydı. Masumlar haksızlıklara uğramayacaktı.Ben FTÖ denince ne anlamalıyım. Devletin kurum ve kuruluşlarında görev ihmalkarlığını. Bir durmu kapatma gayretinde olanın olduğunu. Herşeyde bir durma sonuca varılmıyorsa.Madem ki yaz mışsınız bu kadar güzel ip uçlarınızın açıklığıda daha net olmalı ki. Bir olmayacak kaous yaratmamak adına masumların durmunu korumak adına olsun.Her haber kesinlikle dikkate alımalıdır ama sağlıklı olanı nasıl anlamak gerekir burası biraz muallakta olan.Öyle yerler varki.Belediyesi chp olan özellikle bakın bakalım bu gibi taşralarda devletin yetkili kurumları oralarda ne kadar ne işler yapmış.Belediye ceza kesmesi gereken yerde ceza kesmiyor. Millet zaten dilekçe yazmaktan aciz.İllaki bir dilekçe ile mi denetlenecek herşey işin asli görevi olan durumlar hep mi ertelenecek yada bir baskının oluşturduğu taşralarda bu böyle mi gidecek. Son yılın taşralarında özellikle CHP belediyelerinin baskın olduğu yerlerde bunlarda bellidir. Neden devlet kendi kurumlarından öncelikle denetlemelere ait faliyet raporlarını öncelikleri arasına almaz.Devleti zarar uğratmanın noktaları bilen ve Devletinde nereden zarar göreceğini bilmesi durmunda halen kazdıkça altından FTÖ fışkırıyor ise sebeplerin oluşumu belli olan yerler ile muhakkak ki Türkiyenin tüm İdari Kadrolarının yer değiştirmesi gerekliliği doğurmuyormu.Bir taşrada Bellidir yerler Kamu açısından yaşamayan bilmez başına gelmeyen bilmez dert anlatmaya kalksan senden herkes kaçar ise düşünün durumun vahametini. Neden her yerde bu işin direk muhatabı olacak bir birim ve güven duyulacak bir sistem oluşturulmuyor. Kimin kime güven duyması durumu bir kargaşaya sebebebiyet hazırlamıyormu.
 • AliAli9 ay önce
  Peki emaneti ehline vermemek hangi din?... 
 • Osman ÖzkanOsman Özkan9 ay önce
  Abdurrahman abi feto deyince sinir kuplerin birden boşalmış 40 yıldır okuduğum takip etdiğm abeyim fetonun tabanı ibadet ortası ticaret diye sayın erdoğanın tarif etdiği taifeyi bile yok sayan bu tavrını anlayamadım can abeyim acaba zatı alinizle bizler arasında,da bir sınıf farkı oluştu,da bizlerin,mi haberimiz yok.feto şerefsizinin tabanını bu vatan ve milletin has evlatları teşekkül ettirmektedir sen ister kabul et ister etme sen bu gerçeği ister gör ister görme.benim görduğüm hakikat şudur feto denen alçak şerefsiz izzet ve şerefini iblise satmış adam.tipki 12 eylul darbesini yapan kahpelerin ihtilal şartları oluşsun diye.milleti sağcı solcu diye bölüp her iki gurubun eline silahları tutuşturan alçaklar gibi.feto ibliside bu ülkede alaha ve resülüne savaş ilan eden C.H.P.halk partisiyle perde arkasından anlaşıp onların alaha ve resulune karşı yaptıkları top atişları karşisinda sıgınacak yer arayan bu vatanın alah ve resülünün deli divane aşıkları fetonun allaha ve resülüne çağıran sohbetlerinde kendilerine serinlik buldular taki 17,25 aralık kalkışmasına kadar bu kalkışma ve peşinden gelen 15 temmüz ihaneti rızayı haktan başka bir şey duşünmeyen garip guraba takımının beyinlerini felç etdi eğer sen bu beyinleri felç olmuş evlatlarıyla,feto şerefsizi,vede militan deşifre olmamış fetocu kahpe hainlerin kıskacında çırpınan bu mazlumları sende anlayamıyorsan bırakalım basra harab olsun yok olsun can abeyim umar ve temenni ederim,ki senin bahsettiğin tabanla benim bahsettiğim taban inşaallah aynı taban değildir.
 • VatandasVatandas9 ay önce
  Fetocular kadıyanilik gibi ayrı bir din olmuşlardır.Bunların bizim dinimizle bağları kalmamıştır.Bunların halrn islam dairesi içinde olduğunu iddia eden de dinden çıkmıştır. Örneğin : ALLAH kuranda kafirleri dost edinmeyin der.fetoş papa
 • ŞakireŞakire9 ay önce
  Sayın yazar Z.B.sındaki fetöcüler 2010 yılında darbenin müjdesini almışlar sevindirik olduklarından ne yapacaklarını şaşırmışlardı.Arzu ederseniz size isimleri ve belgeleri verebilirim.Sayın Cumhurbaşkanıma ulaşıpta anlatamadık.Selâmlar.ulaşamıyorum çok
 • Şakire Şakire 9 ay önce
  Mustafa Şentop kim?Mustafa Şentop ,2009da Beylikdüzünü altın tepsi içinde chpye sunan şahıs.
 • maraşlımaraşlı9 ay önce
  100 yıla yakındır Müslüman Türk milletini her kalıba giren münafık bir karaktere sokma girişimleri sonucu fetö vb gibi cemaat ve tarikatlar gibi örgütler her zaman varolacaktır. bugün fetö , yarın metö , öbürgün süto devam eder gider. Bence dinle devletin ve diğerlerinin bu kadar oynanması sonucu çeşit çeşit görüşler fikirler ve akımlar oluştu. Ve bunlar zamanla çatışmaya dönüştü. kimse kimseyi beğenmez oldu. Hatta birbirlerini cennetlik ve cehennemlik ilan edenler türedi. Kendi ailemizi ana baba kardeşlerimizi bile gittikleri yoldan çeviremiyoruz. Ortayolu bulamıyoruz. Çare önce başımıza bir lider seçip ona biat etmekdir bence , Çünkü ortak bir fikirde birleşemeyen insanların yapacağı başka seçenek yoktur. Herkesin seçtiği kiişiye saygı duyup , itaat etmek tabi yanlış yaptığında hesabınıda sormalısınız.
 • hamidohamido9 ay önce
  Rivayet te Efendimiz (as) vefatının yaklaştığı anlayınca Cebrail e şöyle der ben öldükten sonra dünyaya gelecekmisin? Cebrail evet 10 defa daha,kıyamete kadar geleceğim der. Niçin diye sorar. C. şöyle cevaplar. emanete rivayetislairahimi ilmi vs. ireyi 10 tane sayar. insan önce nefsine bakacak kendini kurtarmaya , sonra Dinine hizmet edecek Allah Rızası için çalışacak. İstirahat Mükafat , ödül ceza hepsi öbür taraftaburası geçici bir imtihan yeri aklı iyi kullanmak gerekir
 • Şeriat şartŞeriat şart9 ay önce
  Ama uygulamak yürek ister.
 • Durmuş Durmuş 9 ay önce
  Uyanın ey insanlar . İngiliz casuslar halkın nabzını iyi takip ediyor . Bizi iç meselelerke oyalayıp Kudüs, ÜrdünSuudi Arabistan,Yemen, Suriyedeki iç savaşlara müdahale etmemizi engelliyorlar.En son da asıl savaş geliyor . İranı sıkıştırma, bunaltma ve sonunda savaş açacaklar
 • cevdetcevdet9 ay önce
  İngiliz casuslar halkın nabzını iyi takip ediyorlar. Bizi iç meseleler oyalayıp kudüs, Suudi Arabistan, Ürdün, Yemen, Suriyedeki kaid
 • Mahir Mahir 9 ay önce
  Hainlikler kıyamete kadar devam edecek.
 • Bitmez Bitmez 9 ay önce
  Türkiyedeki ingiliz MI6 casusları ve onlara yardım ve yataklık edenlerin kökü kazınmadıkça Fetö gibi alçaklar sürekli var olur
 • Neyzen Neyzen 9 ay önce
  ....Yahu hilafet denen şey siyasi makam.Son dönem osmanlı bunu imparatorluk ve hanedanı korumanın payandası yapmış.Şimdi cumhuri yönetim sülale hanedan yönetiminden neden daha kötü olsun.Isme takıntı neden.50 den fazla ıslam ülkesi var.meden onlar yanyana gelip hilafet kurmazlar.Böyle bir zorunluk varsa Kur'an ve hadiste "Hilafet vardır bunu kurmak Anadolu Türklerine farzdır" yazıyor mu.son 8 yılda 104 bin 531 çocuk kaybolmuş.16 yıldır İSLAMCI müslüman geçinenler yönettiği ülke.Hanı" Kenarı DİCLE de bir koyun kaybolsa,Liderden imamdan sorar onu Hüda!"geyiği yapıyorduk.Suç tablomuz ne iken ne olmuş.Uyuşturucu kullanımı, boşanma,işsizlik,cinayet, rüşvet, gasp,rant,faiz,çoçuk tecavüzü..vs.kapanan işyeri,enflasyon,devalüsyon çarkı ile zenginleşme,tarım ürünüithalatı ile vurgun.hani bunların hesabı...Cami avlusunda rüşvet,karı işleri siz yazdınız .Oturmuş CHP ve Feto diyorsunuz.AKP neden hesap vermez.Ülkeyi,rejimi yıkabilirsiniz ama yerine ne getirdiğiniz önemli.Peki siz bizimkilerin getireceği düzen ne olacak sopa ve itaat.Çünkü ıslam ve Allah düzeni adı değil mi Siz kalkmış
 • CevapCevap9 ay önce
  Bu zamandaevliya, alim çok az kaldıonları da biz bilemeyiz. Herkes bilemez onları. Onun için alim geçinen insanlardan Uzak durmalı. Ehli sünnet İslam alimlerinin kitaplarını okumalı. Başka yol yok
 • Savaş Savaş 9 ay önce
  Allahin yardımı şimdi gelmeyecek. Ta ki Rumun azatlısıyla (ABD) ile yapılan savaşta allahin halifesi hz mehdi (as) zuhur edecek. O zaman Allahınyardımı gelecek savaşı kazanacağız
 • MuratMurat9 ay önce
  Mükemmel bir yazı abdurrahman hocam İNŞALLAH dikkate alınır
 • Yunus 16Yunus 169 ay önce
  MÜKEMMEL TESBİT VE ANALİZ. DİKKAT DİKKAT. SİZ HİÇ PİŞMAN OLDUK DİYENLERDE YA DA MAHKEMEDE TAHLİYE OLANLARDA ; HOCA DİYE PEŞİNE TAKILDIK AMERİKANIN PAPAZI ÇIKTI DİYENLERİ DUYDUNUZ MU?? BU MÜCADELE SADECE ABD UŞAĞI ASKER VE POLİS LERİ ATMAKLA OLMAZ.!!! DEVLETİ SİYASİLER YÖNETİYOR!! SİYASİ FETÖCÜLER VE ONLARIN ATADIĞI BÜROKRATLAR ( ÜST YÖNETİCİLER, MÜDÜRLER) NE OLACAK? MESELA 81 İL VE 900 İLÇE MÜFTÜSÜ YA DA 81 İL MEĞİTİM MÜDÜRÜ VE 900 İLÇE ME MÜDÜRÜ NDEN KAÇ TANESİ FETÖ DEN ATILDI?? BELEDİYE BAŞKANINDAN FETÖ CÜ OLMAZ MI??? ..... KÖTÜ GİDİŞTE OLAYLARDA DEVLETİ YÖNETEN SİYASİLER NEDEN HESAP VERMİYOR?? BÖYLE ADALET OLUR MU??......
 • SerhatSerhat9 ay önce
  Hadis : " Hiçbir zaman yoktur ki sonra ki gelenler öncekilerden kötü olmasın".Yazdığınız bu zıt haller azalmayacak fitne artarak devam edecek kıyamete kadar.
 • Vatan TuranVatan Turan9 ay önce
  Seçim kaybedenler değil kazananlar ülkeyi bu hale getirdi.
 • Hakan siyahbağlıHakan siyahbağlı9 ay önce
  Elinize ayağınıza sağlık ne kadar da muhteşem yazıyorsunuz. Çocuk tecavüzleri ve cinayetler ve kaçırmalar DIŞ GÜÇLERİN oyunu diyorsunuz yani kısaca. DIŞ GÜÇLER zamanında irticayı hortlatmaya çalışmıştı, zamanın devlet büyükleri bunu anlamıştı hemen ve halka bildirmişti, şimdi ise patatesi zamlayıp, doları yükseltiyorlar. Bu dış güçler bi tek 2002 seçimlerinden sonra bi şey yapamadılar, seçilenler ekonomiyi hemen düzeltti. Türkiye'yi krizler teğet geçti. Ama şimdi DIŞ GÜÇLER iş başında. Bu dış güçleri siz hemen bir bakışta anlıyorsunuz hocam, kabineye sizin gibi bilimadamı alimlerin mutlaka girmesi gerekir.
 • KÂMİLOĞLUKÂMİLOĞLU9 ay önce
  Abdurrahman Bey, her zaman işin bam teline dokunuyorsunuz. Allah razı olsun. Bu FETÖ olayının bam tellerinden biri de YÖK ve akademik dünyamızdaki kuşatma ve şeytani yapılanmadır. Bu konunun üzerine gidilmeden şeytani örgütün uluslararası ve ulusal kaynakları kurutulamaz. YÖKve tüm akademik dünyamız maalesef bugün FETÖ tarafından ele geçirilmiş durumdadır. Akademik dünyamızdaki kripto elemanlar büyük bir pervasızlıkla Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine icra-yı faaliyette bulunmaktalar. Ancak basında ve mediada bu konu adeta bir iğneli fıçıdır. Hiç kimse bu olayın üzerine gidemiyor. Bu yüzden de biz bu varlık yokluk mücadelesinde sürekli kan kaybediyoruz. Havuzun dibindeki deliklerin en büyüğü burasıdır. Bu delik sıkı sıkıya kapatılmadıkça FETÖ ile mücadeleden hiç kimse bahsetmesin. Kendimizi aldatmayalım. Fetullahçı terör örgütünün Türkiye sathında sahip olduğu en büyük tahkimat üssü YÖK ve üniversitelerdir. Bir akademisyen olarak sizden ve tüm yazarlarımızdan bu hayati husus üzerindeki unutturma perdesini kaldırmanızı ve gerçeği bütün çıplaklığı ile halkımıza ve devleti yönetenlere göstermenizi talep ediyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Selam ve dua ile
 • AKINCIAKINCI9 ay önce
  Hocam liseyekayıtlardabüyükproblemelergözüküyor, öğrenciyi en yakın okuladeğildesanki bilinçliolarak en uzağağındakiokullaragönderiyorlarlutfenhocamkonuyu araştırabilirmisiniz....
 • SancarSancar9 ay önce
  Hocamsanat,meslek,tarimmeslek liseleriSanayici -MEBisbirligi ile acilen hayata gecirilmeli...Okullarin% 50 si en azmeslek liseleri olmali...Niteliksiz,bilimsiz,uretimsiz ,ihracatsizekonomi olmaz..Bagimsizlik olmaz,ancak gayrimilli gayri yerli olunur..OSMANLI ancak ruyalarda olur...Fetul ciadan sonra bir alay mebzul miktarda boslugu doldurmaya talib oldu ellerini ogusturuyorlar..Egitim,OkullarCumhuriyetin okullari olmalidir,yani Cumhurun...Genclerabilere ablalara ,vakif dernek tarikatlara degilDevletinin basi dik bir yurttasi oldugunu ,kullugun ve sukrun sadece Allaha duygusunu edinmelidir..Simdiki dernek vakif cemaatlerin sermayesi cocuklar ,gencler ,egitim ve ahlak vs yalanlariyla siyaset ve ticarettir...Bunlar cikar amacli suc orgutleridir...Yolun sonu Osmanliya belki cikar ama COKUS donemine,Afganistan Pakistan oluruz..Hic olmazsa. yiyip ictigimiz tukettigimiziureterek baslayalim...Yoksa sonu KITLIK...Dunyada ,Asya ulkelerinde uretim ve bilimin duzeyini,birde bizi rakamlarla kiyaslayin..AKIL ,AHLAK ,BILIM....
 • SancarSancar9 ay önce
  Hocamsanat,meslek,tarimmeslek liseleriSanayici -MEBisbirligi ile acilen hayata gecirilmeli...Okullarin% 50 si en azmeslek liseleri olmali...Niteliksiz,bilimsiz,uretimsiz ,ihracatsizekonomi olmaz..Bagimsizlik olmaz,ancak gayrimilli gayri yerli olunur..OSMANLI ancak ruyalarda olur...Fetul ciadan sonra bir alay mebzul miktarda boslugu doldurmaya talib oldu ellerini ogusturuyorlar..Egitim,OkullarCumhuriyetin okullari olmalidir,yani Cumhurun...Genclerabilere ablalara ,vakif dernek tarikatlara degilDevletinin basi dik bir yurttasi oldugunu ,kullugun ve sukrun sadece Allaha duygusunu edinmelidir..Simdiki dernek vakif cemaatlerin sermayesi cocuklar ,gencler ,egitim ve ahlak vs yalanlariyla siyaset ve ticarettir...Bunlar cikar amacli suc orgutleridir...Yolun sonu Osmanliya belki cikar ama COKUS donemine,Afganistan Pakistan oluruz..Hic olmazsa. yiyip ictigimiz tukettigimiziureterek baslayalim...Yoksa sonu KITLIK...Dunyada ,Asya ulkelerinde uretim ve bilimin duzeyini,birde bizi rakamlarla kiyaslayin..AKIL ,AHLAK ,BILIM....
 • Lokman amcaLokman amca9 ay önce
  karar aldım artık kimseden islamı dinlemek istemiyorum.efendim islam son dindir en güzel dindir temizlik imanın yarısıdır vatan sevgisi imandandır falan filan masallar yani.bana masal anlatma.bana islamı anlatmayın artık yaaaa! / bana musluman gösterin musluman.sen musluman isen kendinden bahset.islam beni böyle iken böyle yaptı şöyle iken şöyle yaptı de! /yoksa bana masal anlatma.bana şehircilik anlatma bana islamın inşaa ettiği şehirleri göster.edirneden karsa fas'dan yeni filipin e oradan belgrad a.şehirleri geçtim kasaba göster geçtim mahalle göster.bana masal anlatma islamın musluman yaptığı varlıkları göster.bana rüşvet yolsuzluk haramdır islamda deme! Bana şu kişi vallahi billahirüşvet yemez yolsuzluk yapmaz işte islam adamı böyle yapar deyip musluman göster.anadolu edirneden kars a urfadan muğlaya ermeni idi rum idi hristiyan idi yahudi idi nasıl musluman oldu.bana onu anlat.neden osmanlı döneminde islamlaşma oranı çok az idi de selçuklu döneminde oldukça yoğun bir islamlaşma yaşandı.neden emeviler döneminde anadolunun güney kesiminde yoğun islamlaşma yaşandı.neden trabzonun kayserinin sivasın ismi değiştirilmedi.bana masal anlatma bana musluman göster.neden gayrı muslimler medreseleri sevmezler de tarikatları dergahları severler.bu günkü tarikatlar emevi ve selçuklu ve harezmiler dönemlerindeki tarikatlar ve dergahlarla en ufak benzerlikleri var mı.selçuklular harezmiler ve emeviler dönemindeki tarkatlarda yanmaz kefen satan tarikat lideri ben istesem ağırdaki samanı meleklere taşıtırım diyen tarikat liderleri olabilir miydi.olsaydı anadolu islamlaşır mıydı.bana masal anlatma bana musluman göster.// adem as dünyaya indirilmeden önce allah ona dedi ki her şeyden yeyin için ama şu şecere ye yaklaşmayın../eyi tamam./ iblis geldi ve ey adem ve zevcesi, allah neden sizin şu şecereye yaklaşmanızı yasakladı biliyor musunuz.şunun için .eğer onun meyvesinden yerseniz ebedi olursunuz../ve adem aldandı!(ayetlerin mealini yazıyorum uydurmuyorum ona göre) oysa adem şöyle düşünmeli idi.allah beni yaratan iken nasıl olur da kendi tasarrufu/iktidarı dışında bir şey olabilir ki.beni dilerse o ebedi kılar dilerse o fani kılar.allahın olmasını istemeyeceği bir şey nasıl olabilir.varlık arzedebilir.bakın iblisin önerisin aynısını yanmaz kefen satan yapıyor.allahkabirde azap etmek isteyecek de yanmaz kefen formülüne güç yetiremeyecek.// bana masal anlatma bana musluman göster.bana edirneden karsa medinei munevvere göster.// selçuklu osmanlı ve emeviler neden hepbaşkentlerini gidebildikleri en son gayri muslimlerin sınır kentlerine taşırlardı.neden edirne neden istanbul ve neden bu medeniyetler sınır kenleri en mamue kentler yaparlardı.neden selimiye camii sınırda.neden./// şimdi de başka biri yani lokmanın oğlu sesleniyor./baba bana masal anlat içinde cahap mahap hadap fatap olsun../niye oğul,/ ben onlardan daha iyi icraat yaparım da ondan./bütün maharetin bu mu ey Lokmanın oğlu,/ bak ey oğul,şems ol ! Değil kamer. Şems olmadan tek mahareti var kamerin, o da mi'zan meğer.Şemsin bir şuasına bile, bil cümle kevakib boyun eğer. !
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  ESKİDENHER EVDE ALTI ,YEDİ, BEŞ KARDEŞ VARDI ŞİMDİDÖRT, ÜÇ, İKİ , BİR ÇOCUKLU AİLELER VAR.ŞİMDİ HÜZÜNLÜ KARDEŞLER VAR.ŞAHLANAN YÜKSELEN TÜRKİYE YE
 • TayyipTayyip9 ay önce
  Bu ülkenin müslüman halkına ve onun devletine SAVAŞ İLANeden bir topluluk FETÖ ve PKK kendini tabi ki ermeni veya rum olarak değil müslüman olarak gösterecektir Müslüman halk sözde müslüman ğerçekte KAFİR onlan bu YALANCILAR için zorlanmamalı Biri ZERDÜŞT ve ATAİST diğeri ILIMLI İSLAM la dini BOZMA niyetli olduğu ortada biliniyorken . İnsanlardan AHMAK ve APTAL olanlar olacaktır AMA RAB" bimizin müslüman ileKafiri ayırmada ACİZ olmadığı bilinmeli ve bilmeyenlere anlatılmalıO "RAB bizim dinde .
 • Arka plan Arka plan 9 ay önce
  Fetö nün arkasında ingiliz derin devleti var. Akıl hocaları onlar. Zaten darbe gecesi ingiliz jetleri Kıbrıs'ta konuşlanmış.Darbe başarılı olsaydı Türkiyeyi işgal edecekmiş
 • TalhaTalha9 ay önce
  17/25 ten önce de bunlar böyle değilmiydi, soru çalmıyorlarmıydı, kozmik odaya girip ordunun komutanlarını içeriye almıyorlarmıydı?itiraz ediyormuyduk? hayır. Yılan ne zaman bizi soktu o zaman haşhaşi oldular, eğriye eğri doğruya doğru
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Selam aleykum sayin muderis yazar 15 temmuz yaklasirken guclu olarak birbirimize sarilalim fakat korkmayalim etrafa dagilalim vetopunuz gelin biz burdayiz diye bagiralim biz nerden bilek fetonun alti ibadet deyince acaba tek gayeleri allah diye dusunmusduk nerden bilek sorulari calmak beyin yikamak ulkeyi yikmak zeki cocukkari devlet karsidi yapmakislam dinine karsi din olusturmak kendi milletini deyilde gavurun kilicini sallamak uyandik artik dimdik ayaktayiz hep sayin baskomutandan gelecek emre bakmaktayiz vatanimizin bekcisiyiz nobetimi tutmakdayiz
 • Kare Murat Kare Murat 9 ay önce
  Yazı , birçok noksanımızı zaten anlatmış. Ben de derim ki, teşhis ortada:Maalesef müslüman olmuşuz, ne yazık mümin olamamışız. Cumhuriyet kurulduğundan beri laiklik denen şer kisvesi altında uyuşturulup dejenere edilmişiz . Cami ahır yapılırsa, ezan türkçe okutulursa, tango vals, güzellik yarışmaları, kıyafet devrimi diye çıplak gezdirilirsek ne olacaktık baska? Hıristiyan dinine ülkece gecirmediklerine şükürler olsun.
 • ZeydZeyd9 ay önce
  öncelikle sondan 2.cümleye amin diyorum.
 • Deve kuşlarıDeve kuşları9 ay önce
  Evet, mesela bir herif vardı, gider yatta münafık AH ile bira çekerdi, seçim ortamında müslümanı görünce ise; 'aa, gel, gel, seninle cuma kılalım' derdi, 'imanım yok ama abdestim var' derdi.. Ülkemde bunlar bol..
 • Kurtuluş tasavvuf'ta Kurtuluş tasavvuf'ta9 ay önce
  Sayın Dilipak, tasavvuf hakkında düşüncelerin nedir? ..

Günün Özeti