Aman dikkat!

21 Temmuz 2018 Cumartesi

Yazmam gereken o kadar çok şey var ki!

Yazınca birileri üzülüyor. O zaman kendi kendime soruyorum; “Hakk’ın hatırı mı, halkın hatırı mı?” Cevabım belli. O içimizdeki gözü dönmüş, sınır tanımayan hainler, cahiller ve ahmaklardan da korkmuyor da değilim ama neyse ki, Allah’tan daha çok korkuyorum.

Ha! Bu arada ben “yanılmaz ve günahsız” biri değilim. Allah beni affetsin. Ben de yanılırım. Gayb hazinesinin anahtarı ve sırları benim elimde değil. Bu sır kapısının anahtarının ve gayb hazinelerinin anahtarının kendi ellerinde olduğunu söyleyenlere de inanmayın. Onların bazılarını Şeytan Allah’la aldatıyor da, farkında değiller.

Adnan Oktar yakalandı ya, benzerlerini ve bunların tuzağına düşen fuhuş bataklığında debelenen siyaset, bürokrasi, sermaye ve STK içindeki gaflet sahiplerinden de söz edeceğim, bu “Cemaat” denilen yapıların nasıl kontrol altına alınması gerektiğinden de. Bunları kendi haline bırakırsanız hepsi birer FETÖ’ye de dönüşebilir. 

Siyaset, bürokrasi “nefs muhasebesi”, yani “otokontrol” yapmıyor da, bunlar yapıyor mu sanıyorsunuz. Bunların bazıları masumiyet iddiasında ve kendilerini nebilerden üstün gören zavallılar. İnsanlar da bunların peşine takılmış gidiyor.

Sanırım daha çok yazmak için daha çok okumam, çalışmam ve daha az gezmem gerekiyor. Şu konferanslara en azından bir süre ara vermem gerekiyor. Kitlelere hitap etmek değil, küçük gruplarla istişare etmem gerekiyor. Birbirimizi anlamamız, dinlememiz gerekiyor. Kaş yaparken göz çıkarmamamız gerekiyor. Unutmamak gerekir ki, bir yandan “ameller niyetlere göredir”, ama aynı zamanda “cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.”

Bakın uyarıyorum: Türkiye, siyasi, iktisadi, dini, sosyal, fikri anlamda çalkantılı bir döneme giriyor. Sabırlı olacağız. Artık övünmeyi, dövünmeyi bir kenara bırakalım da, aklımızı başımıza toplayalım.

Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, her kesimden birçok kişinin canı yanar onu söyleyeyim. Henüz arşiv ele geçirilmedi deniyor. Arşiv yurtdışında host edilmiş, ama yabancı istihbarat örgütleri bunları servis edebilir ya da bunları şantaj için kullanabilir. Yani bu arşiv her halûkârda birilerinin ipini çekmek, ya da birilerini kullanmak için kullanılacak. Hayırlı bir iş yaptınız, süreci yönetemezseniz, bu iş döner sizi vurur.

Önümüzde siyasi açıdan çalkantılı bir dönem var. AK Parti’de kongre var. Daha Bakanlık kadrosu ve kurullar oluşturulamadı. Atamalar toplumu tatmin etmedi. Kesinlikle kadronun büyük ölçüde değişmesi gerek. Ve sorunlu insanları, sakın kurullara, bakanlıklara dağıtalım diye düşünmeyin. CHP’de durum malum. İyi Parti’de de sıkıntı devam ediyor. HDP’nin ne olacağı belli değil. Önümüzde bir yerel seçimler var. İstanbul, Ankara’yı kaybederseniz işiniz zor. Birilerinin cür’et ve cesareti artar. Daha çok üstünüze gelirler. Büyük şehirlerde temizlik şart ve çok iyi, çok dürüst birilerinin aday yapılması gerek. Eski politikacılar üzerinden giderseniz, onların eski defterlerini karıştırıp sizi zor durumda bırakabilirler. Aman ha, aman ha!

Acar bakanların ziyaretçileri ve temas kurdukları kişi ve kuruluşlarla ilgili konuşulanlara bakıyorum da.. DDK mı, MİT mi, bu siyaset ve bürokrasi, iş çevrelerini bir yakın takibe alsa ne iyi eder. Birileri iş üzerinde. Eski üst bürokratlar tedirgin, eski iş çevreleri de. Bir de kamudan alacaklı firmalar var, herkes tedirgin.. Siyaset dışından aldığınız adamlar kendi ekiplerini, kadrolarını kurmak istiyor, eski kadrolar bundan rahatsız. “Eski köye yeni adet olmaz” havasındalar. Değişim olmadan olmaz. Ama değişim, kulağa hoş gelse de, başarısız olursa ne olacak. Kontrollü bir değişim-dönüşüm gerekli. Bunu kim yapacak. Bakanlık ve Kurul arasındaki ilişkinin şekli ne olacak? Zor işler.

Kredi faizleri yüzde kaç biliyor musunuz. Hele bir de kamudan alacaklı olanlar, alacaklarını alamazlarsa görün bakın ne oluyor. Ödemeler aksamamalı. Belki kamudan alacaklı olanların kamu borçları ile mahsublaşması sağlanmalı. Belki peşin vergi ya da SGK ödemesi şeklinde mahsuplaşmaya gidip indirim yapılmalı. TOKİ’den konut verilmeli ya da hazine arazisi tahsis edilmeli. Kamudan alacağını alamayan adam bankaya borcunu ödeyemez, piyasaya borcunu ödeyemez, domino etkisi ile bu bir krize dönüşür.

Bu arada Bakanlıkların en yakınında duran yiyici takımın eski defterleri incelenip FETÖ’ye yapılan onlara da yapılabilir. Ne farkları var.

Sadece yanlış yapan değil, yanlış yapana aracılık yapan, yardımcı olan herkes de sanık sandalyesine oturtulmalı, “Kızınız Fatıma da olsa” anlayışı ile politikacı (Teşkilat yöneticisi, yerel yönetici, milletvekili, bakan), bürokrat, işadamı şeytan üçgenine giren herkesten hesap sorulmalı.

Bakın, size kötü bir haberim var: Kurban Bayramı’na 1 ay gibi bir zaman kaldı (20 Ağustos). Milletin bayramını zehir edecekler. Birileri iş üzerinde. İyi haber alan kaynaklardan gelen bir haber var. Bu iş soğan-patatesten daha çok can yakar. Kurbanlık canlı hayvan ithalatı ve yerli ırk kurbanlıklar konusunda birileri piyasayı manipüle edecek. Zaten ithalatta bir dolar baskısı var. Yerli kurbanlıklar da bundan etkilenecek.. Deniyor ki, piyasaya yeterli kurbanlık hayvan verilmeyecek ve fiyatlar patlatılacak. İçimizdeki gözü dönmüş, paragöz, ahmak ve hain muhterisleri de bu işe alet ederek kirli bir oyun oynayacaklar. Fiyatlar tavan yapınca, birçok kişi kurban kesemeyecek ya da yurt dışındaki kampanyalara destek verecek. İçeride fiyatlar yükselince daha küçük yaştakiler ve damızlıklar da piyasaya verilecek, sadece kurban sürecinde değil, daha sonrası için de et krizi oluşturulacak. “Acar bakan” Pakdemirli’nin ilk imtihanı “et”le olacak sanki. İnşallah bu kirli oyunda bizden birilerinin adı bu işe karışmaz. Sonuçta bu işten birileri kazanacak ama birçok kişi, yerli üretici mağdur edilecek. Birileri milletin eti ile, ekmeği, soğanı, patatesi ile oynamaya devam edecek.

Bakalım ne olacak. “Gülen Şeytan” sadece Pensilvanya’da oturmuyor, çevremizde “Şeytan tüyü” taşıyan onun PR’ını yapan, o kadar çok kişi var ki, hem de referansları çok güçlü ve çok muteber, saygın (!)..

Peki bizim MASAK bu kirli oyunu önleyebilecek mi? DDK, MİT, Emniyet İstihbarat, kim ilgilenecek bu konuyla?!

AK Parti’ye, hükümete bundan sonra cepheden saldırmayacaklar. (Fırsat bulurlarsa onu da yaparlar da) dost olarak yaklaşıp daha büyük zarar verebiliyorlar. AK Parti içini temizlemekte ve kifayetsiz muhterisleri engellemekte yeteri kadar başarılı olamayınca bu yolu denemeye karar verdiler.. İçimizdeki paragöz ahmaklar hainlerden daha tehlikeli oluyorlarsa, maşa varken birileri niye elini ateşe uzatsın ki!

Diğer birçok bakanlıklara yönelik, daha politika kurulları oluşmadan, kendi kadrolarını oluşturmadan, henüz tebrikler kabul edilirken, birileri tuzakları kazmaya başladılar bile.. Bilirsiniz, bir Süleymaniye yapmak için, bir Mimar Sinan, bir de Sultan Süleyman gerek, yıkmak için iki geri zekalı, bir kazma ve bir kürek yeter. Akıllıların para ve uçkur bağımlısı, kaşığı belinde dolaşan, kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen ahlaksızların milletin harim-i ismetine sızmalarına engel olmaları gerek ama.. “Ama”sı var işte. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Bilal bagclBilal bagcl7 ay önce
  insaallah buuyarll Ardan herkes der sallr tasekkurler.abdurrahman dilipak
 • leventkleventk1 yıl önce
  Eğer hükümet, onca kurumu ile, bu hainlerle mücadele edemiyorsa, kimin ne çeverdiğini ortaya çıkaramıyorsa, bu hükümet gider , daha iyi yapabilecek bir hükümet gelir ,çözüm budur, Allah size bir nimet verdiyse ,onun gereklerini yerine getirmeniz şarttır ( hem korumak için, hem de insanlara faydalı olmak adına )
 • aliali1 yıl önce
  sayın dilipak sizi seviyor ve sayıyorum, samimiyetinize inanıyor ve güveniyorum neden gönüllülerden oluşan bir erdemliler hareketi başlatmıyorsunuz. neden hep başkalarından birşeyler yapmalarını bekliyoruz. Allah bizi sadece konuşma ve hatırlatmaka mı görevlendirdi?! samimi bir hareket görse inansa inanın bu millet herşeyini verir. o zaman sizinde kötülerden korkmanıza gerek kalmaz. bir hareket lüften. tabii buradaki yorumları okuyorsanız. selam ve dua ile.
 • haydar agahaydar aga1 yıl önce
  Sa. Hocam size katılıyorum. Lakin bu güzelim ülkemizde kümesi tilkiye emanet etmezlerse bu sorunların üzerinden gelinir. Aksi durumda seksenlere geri dönülür. Allah cumhurun başına izan versin. Tilkileri ona göstersinki geçmişe sünger çekilmişken geri dönülmesin.
 • ErgenekonErgenekon1 yıl önce
  kaşif kozinoglu Ali Tatar Türkan Saylan cezaevinde öldüyünde birtakım cemaatler ve dindar geçinenler bayram ediyor zaman gazetesini ve selamtv alkışlıyordu Allah'ın adaleti hiç şaşmadı şaşmaz burda ve ahirette karşılar insanı
 • MuratMurat1 yıl önce
  Kalemine sağlık abdurrahman hocam çok güzel teşhis koyuyorsun bu yazdıklarınızı vatanını seven her vatandaş biliyor İNŞALLAH düzelir
 • AlperAlper1 yıl önce
  Çok güzel bir konuya değindi iz Allah razı olsun fakat kimse bahsetmez, işlerine gelmez.
 • Abva ToprakAbva Toprak1 yıl önce
  yazar ve okuyucular, yeter artık daha neyi anlamıyorsunuz? tebrikler övgüler eleştiriler, kendini derin bilge sananlar, bir takım bağlantılarla hava atmaya devleti yönetmeye kalkanlar, krizden, bolluktan bahsedenler, mevcut durumla alakası olmadan kendine görev çıkaranlar, tatbikini görmeden isimler üzerinden konuşup duranlar, sürekli bir tehlikeden bahsedip duranlar yetiniz bitiniz artık. Bunların hepsi normal değil mi? yaşamaya çalışanın düşmanı da olur dostu da, iyi günü de olur kötü günü de, meleği de olur şeytanı da, başkalarını düşüneni de olur kendi salt çıkarını da, peki vazifemiz nedir bizim? herkesin meşrebince bir vazifesi yok mu? inananın vazifesi zaten belli de inanmayanın vazifesi yok mu? akıllının, iyinin mesaisi olacakta, ahmağın, düşmanın olmayacak mı? Allah yolunda olanlardan karşılıksız beklentilerimiz olabilir de, ya o yolda olmayanların kendi nefisleri için gayret sarf etmeleri yeni bir şey mi, tuhaf mı, abes mi? Güçlü olana, bak gücünü kullanıyor bize hava atıyor, torpil adam kayırma yapıyor deyip, ilk fırsatta bu tür bağlantıların kucağına hangi nefis koşmuyor? şu böyle bu böyle ya normal değil mi? Allah insanı hür iradesinde yaratmadı mı? ne bekliyorsunuz? herkes senin için çalışsın adil olsun, milli şuurlu olsun, sen ilk fırsatta eğitim için çocuğunu amerikaya gönder, İngilizce öğret, en iyi işi alması için çocuğun yerine sen uğraş. Arkadaş bu ülkeye küfrü iten iyi itmiş, gazamız mübarek ola! zaten zapt olmuşuz, şu kahraman beklemekten, birilerini gözetmekten bir vazgeçip te istediğin hayatı bizzat kendin yaşat ve yaşa! Kaybetmeyi, acı çekmeyi bugün için değil yarın için geleceğin için çalışmayı, ödün vermeyi, bedel ödemeyi artık bir öğren. Sen Türksün, Türkiyelisin hiçbir şey senin için kolay olmayacak hele ki Müslümansan bu iş imkansıza yakın, ama tüm bu şeraitte iç huzur kapında bekliyor, al içeri artık o da ayakta kalmasın!!!!
 • halil45halil451 yıl önce
  bir kac sanatci disinda, bütün ünlülerinin is adamlarinin film muzik hepsinin kaseti var bunlara santaj yapiliyor, bunlari ancak tayyip erdogan o pislikten kurtarir, ama degermi bilmem cünki sanatcilar hic halkin yaninda yoklar
 • ömer gençömer genç1 yıl önce
  Nevzat çiöek ile tarikat cemaat meselesi ile Reis e yeni tuzaklar kurma planları.Gaye samimi ehli sünnet müslümanların hayatını zorlaştırmak.Super sinsi harekat başladı.Birde yer arayan bizim mahalle medyasının eksik bilgili şöhret budalası tayfa...
 • AliAli1 yıl önce
  Yarın mahşer günü lâl olan dilleriniz şakıyacak,beyninizin kıvrımlarında sakladığınız sırlar ayan olacak o zaman kimin yüzüne bakabileceksiniz? Çekinme korkma sayın Dilipak o foseptik çukurunu sen patlat.Dağılan kokudan belki burunlarımızın direği kırılacak ama olsu sen patlat o foseptiği. Hadi sayın Dilipak kürek kapının önünde göster kendini...
 • mevlütmevlüt1 yıl önce
  iman ile korku yan yana duramazlar...iman korkuyu ateşin odunu yediği gibi yer bitirir.....ve hâtta Allah demiyor mu ki:"...ey ateş ibrahime serin ol"....daha niye korku ki....ne gerek var...müslüman dünyada dünyadaki şeytanlardan ve münafık gavurlardankorkarsa ahiretini kaybeder....
 • A.BA.B1 yıl önce
  ilim cogaldi, kütüphanelerdeki kitaplarin sayisi milyarlari buldu. artik insanlarin kisisel kütuphanelerinden cikan kitap sayisi 50 bini buluyor. ama insanlik gittikce kötüye gidiyor. tam tersi, peygamberlerin bircogunun birtane kitabi bile yoktu, olanlarin elinde tek bir kitap vardi. tek bir kitapdan bahsediyoruz. kitaplikdan degil. sahabelerin kutuphanesimi vardi, tabiin, etbai tabiin. semsi tebrizi, abdulakadir geylani, mevlana. yunus. o insanlar dünyaya hükmetti, insanlarin gönüllerine hükmetti, biz bir akademisyen ordusuyla bir adami düzeltemiyoruz. Ne bakan olarak atananlara güvenebiliyoruz, ne bürokratlara, ne emniyete, nede askere. artik hakimleri savcilari hic sorma. öbür tarafdan diyanetin kendine faydasi yok, nefislerine söz geciremiyorlar. ilimle es oranda cehaletde cogaldi üstadim.
 • DindarDindar1 yıl önce
  Bütün dinlerde evrensel ilkeler aynıdır sadece dindar geçinen munafık ve riyakarlar gerçekleri yazmaz çünkü rant kapıları kapanır
 • BirolBirol1 yıl önce
  10 yaşındaki çocuklar uyuşturucu batağına düşmüş sen ne tütününden,sigarasidan bahsediyorsun efendi.Önce ahlak ve maneviyat o dediklerin sonra.
 • vatandaş vatandaş 1 yıl önce
  tek kelime ile mükemmel bir yazı olmuş tebrikler sayın Dilipak.özellikle önümüzdeki1 yıl ülkemiz için son derece zorlu ve kritik bir dönem.sayın cumhurbaşkanımızın çevresindeki eski danışmanlarla çalışmamasını diliyorum.özellikle güneydoğu ve doğu bölgelerinde kendisine olayları toz pempe anlatan danışmanları sarayın kapısına bile yaklaştırmamalıdır.en büyük hata yerel seçimlerde kayyum atanan il ve ilçelerde kayyumun kaldırılması olacaktır.İnşallah bu bölgelerde kayyum kaldırılmaz aksi durumda sonuç terör örgütünün siyasi ayağına güç kazandıracaktır.
 • hicabihicabi1 yıl önce
  birilerini seytan ilan ettiginizden beriicinizdeki seytanlarin cogaldigi in farkina varin artik.yarin cok gec olacak.melek yuzlu seytanlara dikkat.maskenin altindaki yuz u ortaya cikarin artik.
 • Seyit HanSeyit Han1 yıl önce
  İmar barışında 3. Olmak ve KonyaAnkara Bursa Adana gibi illeri geride bırakmakYerel basında başarıymış gibi manşet süslemekAslında kaçak yapılaşmanın tesçılideğilmi buVe buna göz yuman 15 yıldır Konya'da Büyükşehir Başkanlığı yapan Sayın Tahir Akyürek MilletvekiliYeter mi yok yetmez. Bildiğim kadarıyla da çiçeği burnunda Meclis İmar Komisyonu Başkanı
 • Mesut AydınMesut Aydın1 yıl önce
  Şunu anlamak gerekiyor: ahlaksız ve uçkur düşkünü dedikleriniz tercih ediliyor, namuslu ve dürüst insanlar dışlanıyor. Kadı'yı Kadı'ya şikayet etmenin ne gibi bir yararı olacağını bekliyorsunuz?
 • OzkanOzkan1 yıl önce
  Sayın dilipak madem ki Allah tan daha çok korkuyorsun o zaman söyle, insanlari sorgusuz sualsiz işinden atmak gecmis maddi haklarini tazminatlarini issizlik maasini vermemek, terorist ilan etmek zulum degil mi... Rabbim bunu yapanlara bu yapilanlara sessiz kalanlara mahser gunu sormaz mi...
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc1 yıl önce
  Türkiyedeki yabanci okullar ve vakiflar denetlenmedikce +harcamalari takip edilmedikce ve hdp+chpnin girdi -ciktilari takip edilmedikce bu gibi yapilanmalari temizliyemezsiniz. Bosh yere kürek cekmeye benzer.Öylede oluyor. Beyhüde konusmalar + nutuklardir ortada dolashan söylentiler.
 • Vatandaş Vatandaş 1 yıl önce
  Dindar kürt kardeşim çok güzel özetlemiş sin allah razı olsun.ama bu saydıklarının hepsini dış güçler yaptı.
 • Habib kartalHabib kartal1 yıl önce
  Abdurrahman Dilipak kardeşim sizin bütün kitaplarınızı küçüklüğümden beri okudum ve tüm yazılarınızı da... Güzel yazıyorsunuz lakin size bir sorum var. NEYİ NEDEN BEKLİYORSUNUZ? OLGUNLAŞIP KEMALE ERDİNİZ. Düşman kim saldırı nerden geliyor kökenleri nedir artık çok net görüyor ve çözümler üretiyorsunuz. A haber habertürk teke tek ülke tv gibi kanallara çıkıp dikkat çekerek ve bağıra bağıra uyarılarınızı yapınız! Birilerinden beklemek yerine tüm birilerinin ve devletin gözünü üzerinize çekip alarm durumuna geçiriniz. Yoksa inanın klasik ben dediydim cümlesini siz de kuracaksınız.
 • hb38hb381 yıl önce
  ADilipak abi kendini yorma hiç bir akp li yada islamcılara Oktar arşivi bir şey yapamaz.Bulaşanlarin da kaygısina kalma.bulaďanin canı cehenneme.
 • hb38hb381 yıl önce
  ADilipak abi kendini yorma hiç bir akp li yada islamcılara Oktar arşivi bir şey yapamaz.Bulaşanlarin da kaygısina kalma.bulaďanin canı cehenneme.
 • Sebaddin Kangül Sebaddin Kangül 1 yıl önce
  Sayın Dilipak biraz ileri gitti ama bu yazdıklarında haklılık payıda yok değilelbette
 • mhmtkptn mhmtkptn 1 yıl önce
  Selamunaleymkum... Muhterem hocam size.... Aman dikkat diyorsunuz. Sonuna kadar hak veriyorum zatınıza... Yanlız çook ama çok geç kaldınız.. Bu bahsi geçen parazitleri zatınız veya hatırı sayılı kişilerle veya gazetenizdeki köşenizden hatta ve hatta Akit gazetesi manşetlerine taşımalıydınız... Çok ama çok geç kaldınız hoçam çookkkkkkk!!!!!!!!! ves selammmm
 • Neyzen Neyzen 1 yıl önce
  Ey okurlar! Bahsettiği olaylara ve konulara,gizli, kirli ilişkiler ağına dikkat ettiniz mi!.Peki bu kadar bilgi doğru ise neden,nasıl hep Dilipak'a gider.Kirli ve çirkin işler nedense ıslami yapı ve kurumlarda imiş ..! Peki bu kadar pisliğe batmış insanlar mi ülke ve toplumu düzeltecek? Her kes ve her şeyden haberdar olan Dilipak..! İsim ve olayları neden saklıyor.Mesala devlet kamu kaynaklarını ve mallarını peşkeş çekiyor.bi2rilerine ..Çiğdem Toker .Cumhuriyette açık ve anlaşılır yazar.Mahkemeye verilir ,tazminat davası açılır.. Dilipak bizim hırsızları neden yazamaz?Peki yıllardan beri yazdığına göre hâlâ devam eden yalan,talan, iş ret,gasp düzenin iktidarı için çalışıyor?
 • Zafer ŞimşekZafer Şimşek1 yıl önce
  Abdurrahman Dilipak bu söylediklerini kim düzelticek 16 yıldır tek başına iktidar olan mı güldürüyorsun beni bu Ülke yi bu duruma bizmi getirdik bunlara sadece cahil cuhela inanır Ülke daha kötüye gitmez inşallah
 • Adem EvliyaAdem Evliya1 yıl önce
  "Halk" ve "Hak" ayrımı galat-ı meşhur olmakla beraber, doğru bir kavramlaştırma değildir.
 • yorumcuyorumcu1 yıl önce
  şimdiye kadar çıtınız çıkmıyordu
 • FikoFiko1 yıl önce
  Sn yazar dinden bi haber olan bu yapıların neolduğunu bilemez ama kendini dindar kabul edip sizin gibi yazıp cizenlere soruyorum fetoyu Oktar'ı Yen'i mi anladınızdiyer sapkın cemaatleri neden yazmıyorsunuz gazeteci deyilmisiniz Soner Yalçın yazdımı herkesi yazıyor . Sanki müslüman oçünkü dogruyu yapıyor
 • Lamih adıyamanLamih adıyaman1 yıl önce
  Abdurahman abi bu yazımda art niyet aramayın 28 şubat döneminden beri aboneyim .sizleri 28 döneminde dik duruşunuzda sevdim Allah rahmet eylesin hasan karakaya ve arkadaşları korkusuzca mücadele verdi gönül bağımız ordan .benim anlayamadağım ne olduda arkadaşınızın (mehtap yılmaz )sansürlediniz akit ailesine ve size yakışmadı mehtap yılmaza ve okuyucularımıza bir özür borcunuz var.umarım benim yazımda sansürlenmez
 • Dindar Kürt Dindar Kürt 1 yıl önce
  Devlet altınlarınıabd den ingiltereyetaşıyor ingiltereyi yanina almaya göze girmeye çalışıyor FTÖnünüst düzey leriyurtdışındagününü gün ediyorFTÖ tarafındankandırılan Öğretmen,Esnaf bilmem ne bilmem ne (halkın çocuğu )işinden oluyorVATANDAŞ İŞSİZ ASGARİ ÜCRET1500 tl kira 1000 tl iki öğrencimasrafı2000 tl mutfak 1000 tl faturalar 500 tl benzin 6 tlişarayan 1.250.000 kişikpss ye giriyor Chp koltuk kavgasında İYİParti mazi olmak üzere HDP pkk cenazesinde MHP Akpye sığınmış AKP Devleti ÖZEL SEKTÖRE Emanet etmişYeni bakanların çoğu KARUNgibi ZENGİN Kim bu milleti kurtaracak ALLAHIM SEN BİZE YARDIM ET
 • TayyibTayyib1 yıl önce
  Nuh as gibi gemi yapamaz azğınlardan ayrılamaz sav gibi hicret edemez yunus as kaçamazsanız ğeriye tek yol kalıyor Süleyman as ğibi kral olmanızyani güçlü ve ğüçlü komutanlarla yakınçevreyle önce alt yapısını hazırlayıp sonraköklüçözümlerDevrim sayılacak kararlar sadece toplumun insanın menfaatı ı için bunu onlara anlıyacağı dille anlatarak .Örnek en basitinden tüm sigara üretim ve satışı yasak etmek onlar için artık kendilerini değiştirmeleri gerektiği onlarında anlaması içinbir mesaj olarak .
 • LAF CAMBAZLARI LAF CAMBAZLARI 1 yıl önce
  Ah Hocam ah . Bu beş yılda çabuk gelip geçer . Beş yılda gelecek yüzyıl İçin hangi adamlarla neler yapılacağının planlaması yapılıyor mu ? Beş yıl çabuk gelip geçer . Bu beş yıl içinde gerçekten temiz, kirlenmemiş , siyaseti menfaat , ihale , adam kayırma , İçin yapmamış liyakatli adamlarla mı yol yürünecek , yoksa ahbap çavuş ilişkisl ile siyaset ve bürokrasi cambazları mı gene bu ülkeyi , başkanlıkları , MEB’i , MEB’in il ve ilçe müdürlerini kendi mevcut adamları ile yönetmeye devam mı edecekler . İşte soru ve sorun da tam burada . Buna kim kafa yoracak , kafa yoranları kim görecek ??hiç kimse .. Böyle gelmiş böyle gidecek gözüküyor . Ve bakmışız ki beş yıl bitivermiş . Beş yıl sonra biz nerde hata yaptık demek de giden iktidarı da asla geri getirmeyecek .
 • murat yalçınmurat yalçın1 yıl önce
  dilipak müminlerin gazını alıyor yoksa herşey tıkırında herkes işini görüyor
 • MurstMurst1 yıl önce
  Kaleminize sağlık, bu uyarıların ve öz eleştirilerin devamını bekliyorum.
 • Mehmet selimMehmet selim1 yıl önce
  Arşiv ortaya çıkarsa problem olabilir diyor. Arşiv gizli kalırsa varsa bi fenalık dış güçleryada Fetö yapmıştır demek istiyor
 • Mehmet selimMehmet selim1 yıl önce
  Akpliler öyle şey yapmaz.. Hak yemez, yedirmek..Akp geldi yolsuzluk adam kaçırma hırsızlık bitti
 • YorumYorum1 yıl önce
  Sayin yazar samsunda 3 gündür Bk. Kokluyoruz birmilyon samsun halki sizin yazdığınız gibi para hirsindan gözü dönmüş stokcularin ithal ettiği anguslarin kokusunu çekiyoruz. Bu sıcakta pencere a amiyoruz.samsunda devlet arazisininiuconkurusa bilmem kaç seneligine kiralamis mübarek akp nin has adamlarından birine ait olduğu söylenen iş adamının anguslari.mübarek akp dedim çünki bütün yanlışları oraya sizmis vatan hainler yapıyor. Yoksa o mubarekler yanlış yapmazlar.onlar masumdurlar gunahsizdirlar .siz bu kafayla devam edin.vatandaşlar yutmuyor .
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Altta kalanın canı çıkıyor, gerisi lafı guzaf. Kurt kuzu....
 • HasanHasan1 yıl önce
  Hoca büyük adam
 • AbuzerAbuzer1 yıl önce
  Hocambu kadaruzatmaya gerek yok..Cok basit bi sorum olacakDiyanet ve siz degerli ulemaya...HARAM ve RUSVETyemek ORUC bozan davranislar arasindamidir?Hani bi damla su icince,bir lokma yiyecek yiyince bozulur ya amenna ve sadakna... Haramin yenilmeside,yiyecek olarak addedilirmi acaba...Hani bogazdan mideye inmedikce bozulmaz diyorlar ya, bogazdan gecmis sayilirmi? O paralarlaalinan nimetler,yiyecek iceceklerleiftar acmak makbulmudur..Bu kadar zormu ,bu sorunun cevabi ...Cikleti sorsam binlerce basta diyanet dinimubinlerdensayisiz cevap alirdim" kitaplar yazilirdibuyuk zatlardan,kutubissiddelerden,mektubati rabbaniden,riyazussalihinden,ibni abidindendeliller gostererek...CIKLET kadardegeri yokmubu mevzuunun,selam ve dua ile...
 • Muammer KelesMuammer Keles1 yıl önce
  Aman dikkat demekle UCKUR VE RUSVET ALISKANLIGI KESKE COZULSEYDI bugune kadar zaten cozulurdu. Bir insan en azindan iki yaptirimdan biri ile karsilasacagini bilir ve inanirsa asla rusvet ve fuhusa tevessul dahi edemez. Ya Allah korkusu olacak, yada hukuk gucune hesap cerme korkusu olacak insanda. Yaptigi her yanlista en azindan birine de olsa hesap verecegine inansa bunlari yapmasi icin DELI olmasi lazim.Zaten delininde sorumlulugu yok. Allaha hesap verecegine inanan bir insan fuhusta yapamaz rusvette alamaz. Kisi Aalaha inanmiyor ama bulundugu ulkenin hukukunun rusvet hesabini soracagina inanirsa yine rusvet alamaz.Sayet aliyor yada fuhus yapabiliyorsa inancinda bir problem vardir ve kendini baska bir rolde gosterek MUNAFIKLIK yapar.
 • ANKARA -İSTANBUL ANKARA -İSTANBUL 1 yıl önce
  Son seçimlerde Ankara Ve İstanbul başta olmak üzere çoğu illerde büyük oy kaybedildi . Bu gidişle Ankara elden gidecek gözüküyor . Ankara çok önemli . Neden bu kadar kayıp var? Belediyeler ve bürokrasi çok acil masaya yatırıldı mı acaba???Özellikle Ankarada bürokrasi , il ve ilçe müdürlüklerine kimler nasıl geldi , kim getirdi , ne için getirildi ne ürettiler incelemeye değer .Buralarda ne kadar oy kaybedildi ? Birileri hesap sormalı , birileri de bedelini ödenmelidir . Yazık değilim Mamak , keçiören , Altındağ , Gölbaşı ,Çankaya , Etimesgut , yenimahalle ne hale gelmiş . Ankara'nın oy deposu keçiören neden bu durumda. Ciddi bir inceleme ve analiz yapılıp , gerekli tedbirler ve 2023 vizyonuna uygun liyakatli insanlar acilen buralarda önem arz eden görevlere getirilmelidir . Yerel seçimlerde Ankara yo kaybedersek Allah korusun çok şeyi kaybederiz .
 • İskenderİskender1 yıl önce
  BİR YOLSUZLUĞU,HIRSIZLIĞI,AHLAKSIZLIĞI VE ADALETSİZLİĞİ ORTAYA ÇIKARAN VEYA ORTAYA ÇIKARILMASINA VESİLE OLAN HERKESTEN ALLAH,BİN KAT RAZI OLSUN VE HAKKIMIZ ONLARA HELAL OLSUN: "Oh ne kadar güzel! Pislik kardeşime bile ait ise ortaya çıkarılsın" demesi gerekirken Dilipak, bu konuda dostlarını "Dikkat edin" diye uyarıyor. Namuslu ve Allah korkusunu bilen bir insan,"Oh ne güzel,bütün kirli çamaşırlar,yanİ hırsızlıklar,yolsuzluklar,ahlaksızlıklar ortaya çıkıyor" diye sevinenlerdir. Buna üzülenler ise, hiç tartışmasız o suçları işleyenlerin kankaşlarıdır. Rabbimin hepsini birlikte haşredeceğine kalben inanıyoruz.
 • Hakkı sanalHakkı sanal1 yıl önce
  Birde personel alımlarında sınav esas alınmalıdır ve tüm kurumlar belli zamanda alım yapmalı. Her kurum kendi alım yapıyor torpilli olan giriyor. Köy çocukları göremiyor. Bu vebalden kurtulmak gerekir.
 • ŞaşkınŞaşkın1 yıl önce
  AKP Adnan Oktar ilişkisinden o kadar mı eminsiniz ki bayramı zehir edebileceklerinden söz ediyorsunuz?...
 • MEB ve BÜROKRASİ MEB ve BÜROKRASİ 1 yıl önce
  Özellikle 17/25 ten önce ( muhtemelen çoğu fetö referansı, iczaeti ve yakınlığı ile ) göreve gelen il ve ilçe meb müdürleri , Ankarada özellikle liyakata bakılmadan sırf kendilerine itaat etsin , kendilerinin dediklerini yapsın mantığı ile Ankarada, İstanbul'da ve başka şehirlerde ilçe ve il müdürlüğüne getirilen Kişiler hala görevdeler.Bunları oralara getiren vekiller , teşkilatlar hemen hepsi Ya görevden alındı, ya da tekrar aday bile yapılmadı.Eğitimde ciddi bir sinerji oluşturacak liyakatli insanlar göreve getirilmeden eğitim de Başarı hikayesi yazmamız Ne kadar mümkün ? Yerel seçimler öncesi özellikle Ankara Ve İstanbul da çok radikal Ve ciddi değişimler acilen yapılmalıdır.Malum Ankarada son seçimde çok ciddi oy kaybı yaşandı . Bünün tek Sorumlusu siyaset kurumu değildir . Özellikle bürokrasi ve eğitim bürokrasisi bunda payına düşeni almalıdır .Böyle gelmiş , böyle gitmesin ...
 • YagmurYagmur1 yıl önce
  ....6284 kim çıkardı...
 • cemcem1 yıl önce
  adnan oktarın arşivi patlarsa her kesimden birçok kişinin canı yanar derken ? abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. bırak patlasın. kimin ne mal olduğu ortaya çıksın. niye gocunuyorsunuz ki aman dikkat diyerek
 • Fikri yıldırım Fikri yıldırım 1 yıl önce
  Burada ülke oluncabütün sular durması gerekir eğer suyun altından yollarına devam ediyorlarsa bunlar ivedilikle ayıklanması bir zaruret adnan oktar önemli derin bir kuyu olduğu açık dibi görünmeyen ilk falsosu ılıkle başladı çürükler temizlenmeden bu ülke refaha kesin çıkmaz başkan sayın Erdoğanın bunları temizleyecegine güveniyoruz.
 • Gulhan KahveciGulhan Kahveci1 yıl önce
  Kafamdaki bir suru tilkinin kelimelere usulune gore dokulmus halini yazininizda buldum.Uzun yiilardirda bulurum.Yureginize saglik bizim dilimiz oldunuz
 • Osman ÖzkanOsman Özkan1 yıl önce
  Dilipak hocam Türkiyenin gen haritasını çıkarmışsınız çok güzel tesbitleriniz var şu büyük kitlelere konuşma toplantılarınızı bitirin küçük guruplarla istişarelere karar vermeniz çok güzelde can kardeşim ben zatı alinizin 40 yıldır takipçısıyım sizin yazılarınızdan başka hiç bir canlı konuşmanızı dinlemek nasip olmadı zatı alınız bile şu başkanlık seçimlerinde katkı sunmak istediğiniz ak parti teşkilatında bile sizi tanımayan insanlardan bahsetmiştiniz son yazılarınızda.bu nasıl büyük toplantılar,ki 40 yıllık kardeşiniz bu toplantılardan bi haber başkanın bir çok teşkilat mensupları sizin isminizi bile duymamış.burada anlatmak istediğim şudur can kardeş küçük istişari toplantılara hiz ver başkan her ne kadar halkın içinde görünsede halk tabanından koparıldı.bazı iyi niyetli devrim niteliginde kararlara imza atan valilerimiz var bunlardan bir taneside ANKARA VALİMİZ BU VALİMİZ GEÇEN SENE ÖYLE MUHTEŞEM VE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR UYGULAMA BAŞLADDI BU UYGULAMA YİNE KAMU GÖREVLİLERİ ELİYLE BİRE BİN VERİM VERECEGİNE BİRE BİR VERİME DÖNÜŞTURULDU SESİZ VE SEDASIZCA bu konuyu geçen sene ak parti ankara teşkilatındave genel merkezde konuşacak istişare edecek tek bir allahın kuluna ulaşamadım.bu sene seçimler araya girdi hasbel kader bir ilçe başkanıyla bu konuyu istişare edeyim dedim adam ilçe başkanı olmuş dünyadan bi haber adam sanki oraya korkuluk diye oturtulmuş.gerçi o arkadaşta üç yıl önce atamayla o makama getirildi ve tabiki isabetsiz bir tercih yapılmiş kısaca her şey başkanın sırtında o da bir yere kadar.benim yeniden yapılan hukümet sisteminde görduğüm en büyük yanlış ve noksanlıklardan birisi orman ve su bakanlığı kaldırılmayacaktı bu çok büyük telafısı mumkun olmayacak zararlara meydan verecektir VEYSEL EROĞLU HOCA GÖREVİNE DEVAM ETMELİYDİ BAKANLIĞIYLA BİRLİKDE DÜNYADA MEVSİMLERİN DEĞİŞTİĞİ SUYUN VE ORMANIN EN AZ ROBOT VE BİLĞİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KADAR HIZLA ÇEŞİTLENDİĞİ VE ÇOK HIZLI BİR DEĞİŞİME UĞRADIĞİ DÜNYAMIZDA ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI İLE SAYIN EROĞLUNUN DEVRE DIŞI BİRAKILMASI ÇOK BÜYÜK YANLIŞLARDAN BİRİSİ OLMUŞTUR BU YANLIŞTAN ACİLEN DÖNÜLMELİDİR.KISACA CAN KARDEŞ İNŞAALLAH BİR İSTİŞARE TOPLANTISINDA KARŞILAŞIRIZ.saygılarımla
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU1 yıl önce
  "Siyaset, bürokrasi “nefs muhasebesi”, yani “otokontrol” yapmıyor da, bunlar yapıyor mu sanıyorsunuz. Bunların bazıları masumiyet iddiasında ve kendilerini nebilerden üstün gören zavallılar. İnsanlar da bunların peşine takılmış gidiyor.Sanırım daha çok yazmak için daha çok okumam, çalışmam ve daha az gezmem gerekiyor. Şu konferanslara en azından bir süre ara vermem gerekiyor. Kitlelere hitap etmek değil, küçük gruplarla istişare etmem gerekiyor. Birbirimizi anlamamız, dinlememiz gerekiyor. Kaş yaparken göz çıkarmamamız gerekiyor. Unutmamak gerekir ki, bir yandan “ameller niyetlere göredir”, ama aynı zamanda “cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.” Evet;Ssdakte ! Sn.DILİPAKelinizeyüreğinize saglik çok doğru tesbitler,Tebrik ve Teşekkür ediyoruz.
 • bilalbilal1 yıl önce
  Madem Adnan Oktarın tutuklanması hayırlı iş, iktidar ve yandaşları neden korksun? AKP Oktar ilişkisi ortaya çıkar diyemi? Oldu ise işbirliği, Allah bilmiyormu Dilipak bey? Müslümanların hatası kendi hatalarını örtbas etmeleri. Kemalisterin 90 yıl önceki hatalarını müslümanlar neden unutmuyor? Yine sansur olacakmı?
 • ZavazingoZavazingo1 yıl önce
  Nakit sıkıntımız .bir kaç yıl içinde bitecek sabredin.Ekonomi uçuşa geçecek.Kucakdan kucağa uçacak.Üretmeden nakit sıkıntısı bitmez.En az 20 yıl bu sıkıntı devam eder.Şu veren İtfaiyenin ....
 • ZavazingoZavazingo1 yıl önce
  Loga gün gelir patlar...Mazlumun Duası gün gelir kabul olur.Bazen Müslüman bir ülkede yaşamak nekadar zormuş diye isyan edersin geliyor.Gavur dediklerimiz bile daha karakterli gibi
 • ZavazingoZavazingo1 yıl önce
  Loga gün gelir patlar...Mazlumun Duası gün gelir kabul olur.Bazen Müslüman bir ülkede yaşamak nekadar zormuş diye isyan edersin geliyor.Gavur dediklerimiz bile daha karakterli gibi
 • Urfa eyöpnebi Urfa eyöpnebi 1 yıl önce
  Doğru yanlışyapan hesap sorulmalıdır hocam. tarım Bakanlığı canlı hayvanlarını köylülere para karşılığı amenat teslim edipbaksınlar köylülerin elindehayvanlar çoğalırlar. hocam gerçekten bazıları çekilip yanına karkaldı hertürlü vurgun cular hesap sorulmalıdır milletin çoğu bunu istiyor başkanıseviyorüz. Hocam
 • AliAli1 yıl önce
  Bir anne çocuklarıyla Yunanistan a geçmeye çalışırken teknenin alabora olmasıyla boğularak öldü. Annenin çocuğuna kenetli bir şekilde cesedine ulaşıldı. Bu günahsız çocukların ve annesinin bu şekilde olmesi vicdanı olan herkesi perişan ediyor. Allah kitabında buyurdugu gibi Müslüman müslümanın kardeşidir. Biz bu tarife göre kardeşlerimizin ölümüne seyirci kalamayiz.Bunun hesabını veremeyiz.Ne yapalım da bunların önüne geçelim. Bizi aydinlatirsaniz sevinirim.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Her hafta zeytinburnu telsiz pazartesi pazarının üst tarafına ( telsiz cami karşısı ) bir zabıta aracı gelir içinden 8 zabıta birde hassas kantar iner. İstisnasız hepsi ellerinde birer cep tlf birer ikişer kıyıya köşeye çekilip sohbet yada tlf la oynuyormu ınt de sörf mü yapıyorlar bilmiyorum. Saat ikiye doğruiki kişi aracın vekantarınyanında kalıyor diğerleri pazarın içine giriyorlar, sohbet ederek pazarcıların yüzüne bakmadan etiketleri tamamlıyalım diyorlar ara sıra ve son. O gün akşama kadar tlf da veya sohbet, bütün işleri bu. Allahdan revamıdır bu nedir? Bunun karşılığı maaş mı alınır? İki kişinin yapacağı işe sekiz kişi, İNANMIYAN gelip kendi görsün, yeri günü saati belli. Şimdi, eğer burda böyleyse heryerde durum aynı diye düşünüyorum bazen, suç mu?
 • A.BA.B1 yıl önce
  Türkler 1000 yildir at üstünde dört kitada at kosturmus. Su son yüzyilda atin üstünden inen insanlar, malesef bu aliskanliklarini birtürlü atamadigi icin, ati birakip baska insanlarin sirtina binerek hayatlarini sürdürüyorlar. bunuda normal birsey olarak yapiyorlar. ben bunu binyillik DNA yapisina dayandiriyorum, baska bir aciklamasi olamaz. türk milleti kadar calismadan, üretmeden, baskasinin sirtindan gecinen baska bir millet yok yeryüzünde. simdi dilipak abimiz üstadimiz diyorki, devleti dolandirmayin, sirtina binmeyin, bu nasil oleceeek. ?
 • FeyzaFeyza1 yıl önce
  Az önce sizin haberde gozüme çarptı şırnakta 335 elekrik panosu yakılmış.aferin hükümet benden vergiyi al götür kaçak kullanana ver.birde mükafat olarak yerlerine yenisini yaptır.yani daha fazla yakın yıkın nede olsa cezası yok birde mukafat var.ondan sonra çık kardeşlik ten bahset ümmetten bahset bunlarmı ümmet yakın yıkın kimse çıkip cezada vermiyor nede olsa erdoganın cebinden çıkmıyor kaçak elekrik giderleri.bu hukümet adil degil bir gün gelir yel gibi gelir sel gibi gider.benim şehrimde bir kişi kacak kullansın hapse atıyorlar doguda hem kullanıp birde trafolara zarar veriyorlar kimseninin gıkı çıkmıyor bu devlet batar biter cünkü adalet yok burda var doguda yok.kim haksızlık yapıyorsa allah belasını versin.
 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Yazın da millet bilsin başka türlü çözüm çıkmaz.....Kocaman bir ülkede yaşıyoruz ama muhalefet yok....İnanılır gibi değil ama gerçek bu....Kamudan alacaklı olanlar varmış muhalefet olmadığı için haberimiz yokmuş....Kimlere, niye, ne zamandan bu yana, ne kadar lira alacağı verilemiyor yazın lütfen....Yazın da millet bilsin....Muhalefet olsa; bu ülke de bu işler size düşer miydi....Ama durum bu maalesef....
 • Liyakat mı olacaktı !!!Liyakat mı olacaktı !!!1 yıl önce
  Galiba liyakat esasına göre bürokrasi dizayn edilmeli diye çok temenniler yazıldı çizildi . Dün ali kıran baş kesen hesabı elindeki gücü nefsi ve güç odaklı kullanan , sahada çok ciddi küskünlükler oluşturan , Reisin misyonuna çok ciddi zararlar veren eski vekiller , il, ilçe başkanları , üst düzey bürokratlar , belediye başkanları ... Allah aşkına bu kadar zarar veren insanlardan kurtulma şansı hiç mi Yok . Allah yardımcınız olsun . Laf cambazlığı yapan , haksız hukuksuz uygulamalar yapan derdi ve davası koktuk Ve makam olan, Çalışkan ve liyakatli insanlardan korkarak bunları taca atan bu dünyalık adamları lütfen artık oyuna sokmayın .
 • maraşlımaraşlı1 yıl önce
  Hocam desene tuz koktu. İktidar yanlıları ensesi kalınlar ülkeyi güllük gülistanlık gösteriyor. Fetöcülere bakılırsa onlar hala başımıza gelecek belayı bekleyip duruyorlar kehanetlerden kehanet beğen , devlet olarak batınca bunlar sanki arşa çıkacak , gerçi normal bu embesiller için ağababası bazı müritleri için sırattan kırmızı pasaportla geçiriyor ? amma cennetemi cehennememi onu söylemiyor. Maalesef piyasada yancının yanscısı dolu üsttekiler çalışmadan cebi doldururken altta kalanın canı çıkıyor örnek istanbuldaki taksi plaka kiralama vurgunu , Buna kim dur diyecek bu devranı kim tersine çevirecek , reismi , savaşmı , unutmayalım reisin elinde sihirli değnek yok , herkes umudu reise bağladı.
 • kibarcikkibarcik1 yıl önce
  tabıkı guzellerıde bılmemız gerekırher güllük gülistanlık olarak gormıyelım her nımet bırzahmet karsılıgıdır zahmetsız rahmet olmaz kotumser olmıyalım uyanık olalım oyle her iş ıyı 10 dölüm bostan yan gel osman yatarsan geleceklere katlannırsın mumın ferasetsahıbıdır uyanık olacaksınverselam
 • yusuf Yılmazyusuf Yılmaz1 yıl önce
  Bence çözüm islami kurumlarin hepsi tam şeffaf olmali . Paraları kuruşu kuruşunahalka anlatılmalı . Herşeyresmi olmalı. çoğunun bilinmiyen dünya kadar parası var. Hâlâ da dileniyorlar .Ne yapiyorlar Allah için ? iki talebeleri var . Hep onlari toplumun önüne atıyorlar . Duygu sömürüsü yaparakinsanlarin inanclarını kullaniyorlar.Herşeyleri denetlenmeli bu yapıların
 • Durmuş BaşpınarDurmuş Başpınar1 yıl önce
  Piyasada nakit sıkıntısı var.bir an önce çözülmeli.
 • LütfiLütfi1 yıl önce
  YA HAYRULMEKİRİN.ONLAR TUZAK KURMAYA DEVAM ETSİNLER.İNSANIMIZ DOĞRULARI GÖRDÜKÇE VE YAŞADIKÇA ALLAH ONLARA KENDİ ELLERİYLE TUZAKLARI BOŞA ÇIKARACAKTIR.
 • erhanerhan1 yıl önce
  insan bazen stratejik davranmak zorunda kalabilir. Yani tuttuğunuz partininve adayının bazı eksikleri, kusurları olabilir "Efendimpartimin ve adayının şu eksikleri, kusurları var o halde artık vermiyorum" Tamam da bu, daha kusurlu, hatalıbirilerinin işine yarayacaksa, daha aleyhimize sonuçlardoğuracaksa.....!
 • Yazıldığı gibiYazıldığı gibi1 yıl önce
  Devlet kendisine ve halkınatuzak kuran kişileri kim olursa olsun hak ettikleri cezayı vermezse bu devlet yıkılmaya mahkumdur devlet çok pasif davranıyor son pişmanlık fayda etmez
 • Mustafa topakMustafa topak1 yıl önce
  Siyaset esnafı hep para makam mevki kazanmak için partikere giriyorlar Biz Allah rızası için yapıyoruz millete hizmet yapıyoruz lafları insanları artık kandırmıyor TAM ADALET TAM LİYAKAT TAM ŞEFFAFLIK SENDEN BİZDEN BİZİM PARTİDEN AYIRIMI YAPMADAN BÜTÜN VATANDAŞLARI EŞİT TUTMAK BÜTÜN VATANDAŞLARI BÜYÜKLERİ BABAMIZ KENDİ YAŞIMIZDAKİLERİ KARDEŞİMİZ KÜÇÜKLERİMİZİDE EVLADIMIZ GÖZÜYLE BAKARSAK İŞLER BİRAZ DÜZELİR
 • bilalbilal1 yıl önce
  Sizde yıllarca sustunuz..
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Allah razı olsun, ömrüne bereket hocam. Ak parti niğmete ulaşınca emekçiler ezilip tabana yayıldı üst katlara yemekçiler üşüştü. Allah başkanımıza hayırlı bakanlar nasib etsin, ilk yıllardaki k.unakıtan, kürşat tüzmen, akdağ, binali yıldırım ve diğerleri gibi EMEKTAR bakanlar nasib etsin. Etrafı düzgün olmaz ise halkalar genişledikçe dahada bozulur, toplum olarak da kaç da kaç DÜRÜST var, başta dürüst olup parayı makamı bulunca YAYILMAYAN kaçta kaç? Allah yar ve yardımcımız olsun, mazlumlar hakkı için bizi bozanlardan uzak tutsun.
 • HacıHacı1 yıl önce
  Yabancı sermaye üretemeyen ve ileri teknoloji kullanamayan devletler için ilaç.Yabanci sermaye değil onun adı sıcak para.Yabanci üretecek ama burada ahkam kesen benim dindar kardeşim oturup yiyecek.Bu kafayla yakında osmanlı istanbuluna döneriz.Urettinde engel olan mi oldu dilipak.Beceriksizligimizi durmadan dışarda arıyoruz.Ekonomi mi şuanda doğuluların geldiği bir turistlik yerdeyim ama kimse yok yani 30 yıl oldu ilk defa boş mekan.
 • Yunus16Yunus161 yıl önce
  ÇOKTA İSABETLİ YAZIYORSUNUZ, HEPİMİZİN HATASI OLABİLİR. GAYEMİZ HEDEFİMİZ BOYNUMUZUN BORCU İYİ BİR MÜSLÜMAN OLMAK MÜSLÜMAN GİBİ YAŞAMAK, HARAMLARDAN UZAK DURUP HELAL İLE YAŞAMAK, ALLAH RIZASINI KAZANMAK. ÖLECEKSEK ADAM GİBİ ÖLMEK. O ZAMAN EMPATİ YAPALIM, KİMLE TANKLARI DURDURAN KARDEŞLERİMİZLE, PALETİN ALTINA YATAN KAHRAMAN İLE, BOĞAZ KÖPRÜSÜNDE KÖPEKLERİNE KARŞI VE TANKLARA KARŞI DİKİLEN NENE HATUN TORUNU BAYAN KARDEŞİMİZLE, UÇAKLARIN VE HELİKOPTERLERİN BOMBASINDAN ROKETİNDEN KAÇMAYAN KARDEŞLERİMİZLE EMPATİ EMPATİ YAPARSAK KORKUYU ÖLDÜRÜRÜZ. HOCAM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
 • ali dalali dal1 yıl önce
  kürtçedetarikatşeyhine yaboeşinede yadederlerbunları eleştirmek yıllarca solcularıntekelindekaldığı içinve dindarlardasolcularabenzememekiçinhepsessizkaldılar .ama artıkyeter .geçenbir camiye uğradımimamdabir kibir hiçsormasoruşturdumyaboyade gillerdenyıllarcaeleteköptürüpburahalkınısömürmüşlerbirazeşeleyinceneler nelerbiroğlu dağdaöldürülmüşdağdaöldürülüpyıkananbaşka biriiçinniye yıkadınızozatenşehittır deyip kızmış.ona göre hocaherkes şapkasınıönünekoyup düşünsün
 • Saffet ULUSOY Saffet ULUSOY 1 yıl önce
  Sondan 2. paragrafı okurken aklıma, KK. nın "hattı müdafaa yoktur..." sözü geldi. Sanırım tüm milletimize her alanda fütursuzca saldırı olacak.NOT: Detaylı tekrar tekrar olduğum, bilgilendiğim birkaç yazardan birisiniz. Allah sizi yanlış yapmaktan korusun lütfen devam edin.
 • GülGül1 yıl önce
  Sözünü ettiğiniz kişi Habibi Neccar mezarı kendi adını taşıyan bir caminin zemin katında,Hatay da bulunmaktadır.Birkaçkez gidip ziyaret etmek nasip oldu ,hani Yasini Şerifde ondan bahsedilen ayetler var,Yasin okurken o ayetlere sıra gelince çok bambaşka duygulara kapılıyor insan ,düşünsenize ayette adı geçen kişinin huzurunda Yasini Şerif okumak muazzam bir duygu
 • GülGül1 yıl önce
  Sayın Dilipak dün Milli Eğitim Bakanını dinlerken bir konuşması çok dikkatimi çekti,dediki Bakanımız ben sadece bakan değil aynı zamanda gören olacağım,demekki yazıdıklarınız birileri tarafından gerçekten okunup ciddiye allınıyor.
 • sarıoğlusarıoğlu1 yıl önce
  hocam ben belediye çalışanıyım çalıştığım yerdeki yolsuzluğu görüntüledim akparti il yönetim kurulu üyesine çalıştığım müdürlüğün daire başkanına verdim daire başkanı bana o müdürü ben atadım sonuna kadarda güvenirim sen git işini yap dedi ve beni yolladı başbakan baş müşavirine gittim ismi bende isterseniz size bunların hepsini kanıtlarım müşavir benden elimdeki kayıtların hepsini aldı sayın binali yıldırıma vereceğini söyledi hocam 1.5 yıl oldu yapılan hırsızlıklara devam beni o müdürlükten sürdüler olsun o müşavire mail alttım ben haksızlıklar karşısında susmadım bu yolsuzluğa ortak olmadım mahşerde rabbime karşı söyliyecek cevabım var peki sen nasıl cevap vereceksin dedim maalesef tenezzül edip geri dönüş bile yapmadılar ya hocam maalesef böyle o yüzden temizlik şart.
 • MemetMemet1 yıl önce
  . .... adnan oktarın arşivinin açılmasından korkudan titriyorlar
 • MemoMemo1 yıl önce
  Hocam Sabah & ATV izliyoruz, her şey süper diyorlar. Dünya bizi kıskanıyor diyorlar. Siz kriz, sıkıntıdan bahsesiyorsunuz. Hangisi doğru acaba?
 • H.uH.u1 yıl önce
  Bay yazar bey bu ülkede dogru söylemek demek dokuz köyden kovulmak demek.o makama gelenlerin amacı şan şöhret eş dost meselesi.kaç gündur bakanlarla ilgili yazıyon da kaçı dinler ögüt alır.acaba sogan patates meselesinden hükumet ders aldımı ki kurban olayında ders alsın.istatistik ne demek yada tam istatistik nasıl uygulanır tespit edilir varsa o konuyla ilgili önlem nasıl alınır acaba bu bakanlıklarda çalışan sözde bürokrat müşavir müfettiş yetkili kişiler ne kadar aktif yada re aktif.kıçlarını koltuga oturtup kılimanın önünde kaç bardak çay kahve derken muhabbet bir bakmış olmuş akşam bizdeki zihniyet hep bu. Gorevini yapmayan ben sekiz saatimi bilirim diyen telafisi zor hatalar yapanı anında görevine son verecen varsa cezai sorumlulugu onuda uyguluyacan bak bakalım öyle kıçının üzerinde oturmak mı iyi görevine sadakatle baglanmakmı.her kurbanda her ramazanda aynı tartışma birinde pide fiatları kulis olur birinde kurban fiyatları.eline mikrofonu alan tv ciler spiker zındıkları başlarlar zındıklıga.bu bayram yok kurbanlık pahalı diye diye sürekli yayın yapıp ülkede genelinde tv lerle fiat kaosu yapmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.bu devletin bakanı çıkıp organizasyon yapacagına çıkıp maç seyreder gibi seyrediyor.bir bölgede kurbanlık azsa çok olan bölgeden sevkiyat yaptırırsın ülke genelinde fiyatları dengelenir alanada dokunmaz satanda dokunmaz.acaba diyorum bu bakanlar bürokratlar bunları düşünemeyecek kadar akıl yoksunumu.
 • Mensur Bin UbeydeMensur Bin Ubeyde1 yıl önce
  Sayın hocam esas mesele Türkiye'ye uygulanan finansal ambargo. Bakın rahip Brunson'un serbest kalacağı söylentisi çıkar çıkmaz dolar ve euro anında düşmeye başladı. ABD; İsrail karşıtlığından, Suriye meselesinden ve Rusya ile yakınlaşmamızdan fena halde rahatsız. Yabancı sermayeye izin vermiyorlar. Kendilerince Türkiye'yi hizaya getirecekler. Bence Rusya, Çin ve İran gibi ülkelerle ortak bir kripto para geliştirip alışverişimizi bu para ile yapıp bu finansal ambargoyu kırmalıyız. Ne dersiniz?
 • Ümit emre malatyaÜmit emre malatya1 yıl önce
  Aynen katılıyorum sonuna kadar ALLAH.sizden razı olsun
 • Benimde yazmam gerekenBenimde yazmam gereken1 yıl önce
  Benimde yazmam gereken, söylemem gereken öyle şeyler varki. Ama bir karınca misali, İbrahim as'in ateşini söndürmeye bile gücüm yok. Bak Sayın Yazar, yazınca birileri üzülüyor diyorsun, sen hakkı ve sabrı tavsiye edenleri üzme yeter. Ne demek birileri üzülüyor? Münafık'ı ve iman etmeyeni üzmekten mi endişe ediyorsun. Hakkı ve sabrı tavsiye edenleri üzme, sende hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden ol ve gerisini Allah havale et. Ben Avrupa da yaşıyorum. Hani Ebu Bekir'in bir sözü var, diyorki "Yarabbi, bedenimi öyle büyüt ki, cehennem sadece benim bedenimle dolsun, başka kimse oraya giremesin. Herkesi kurtarmak istemek, herkesin iman etmesini istemek, doğru ve dürüst yaşamak, doğru ve dürüst çalışmak, herkesin cennet'e girmesini istemek, bir mümin'in en büyük hayalıdır. Söyle şair hakkı söyle, söyle yazar, hakkı söyle. Yılmadan, bıkmadan, ölene kadar. Yasin süresinde, koşarak gelen adam gibi, kavmine "iman edin bu peygamberlere" deyip sonrada kavmi tarafından taşlanarak can verip cennet'e giren adam gibi, "keşke bilselerdi, keşke iman etselerdi, keşke keşke. Ah keşke" Söyle şair, konuş şair, doğruyu söylemek ancak kötüleri üzer. Allah kötülere hidayet vermez. "Yarabbi, beni nefsimden koru ve sana ulaştıracak hayır ve hasenetler ikram eyle. Şüpesiz sen ikram etmeyi seversin.
 • Belediye MemuruBelediye Memuru1 yıl önce
  Hocam uyarılarınızı dikkate alacaklarını hiç sanmıyorum. Adamlar gözlerini karartmış, küçük dağları biz yarattık havasındalar.... Bu gidişle İstanbul düşecek, düşeceğinin haramzadelerde farkında onun için pervasızca kazanı doldurmanın peşindeler.....

Günün Özeti