Allah’ın dediği olur

02 Haziran 2019 Pazar

Herkesin bir hesabı var, Allah’ınsa bir hükmü var. O’nun dediği olur.

İsrail saldıracaktı. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Oysa her şey hazırlanmıştı. Geri sayım başlamıştı. Ama İsrail’de hükümet kurulamadı. Ardından Avrupa Parlamentosu için seçim yapıldı. Sonuç yine negatif. Sadece Hollanda da Wilders gerilemiş. Viyana seçime gidecek. Belçika bölünebilir ya da Flaman Milliyetçilere iktidarı teslim ederler..

Oysa askerler mevzilerine yerleşmiş, teröristler sahaya sürülmüş, Media ve STK maskeli kriptolar işaret bekliyorlardı. Ama olmadı işte. Şimdi oyalama taktikleri ile zaman kazanacaklar.

Tabii bu arada İstanbul seçimlerine ağırlık verecekler. Seçim sonuçları onlar için önemli. DAEŞ ile Türkiye’yi Kerkük’te oyalamaya çalışacaklar. S400 - Patriot, ekonomik ve siyasi baskılar, pazarlıklar devam edecek.

Seçim sonucunda Erdoğan ve AK Parti’yi bir şekilde köşeye sıkıştırırlarsa, erken seçim tartışması başlatacaklar.

Bakın, bölgede savaşı İran ve Suudi Arabistan üzerinden başlatsalar bile, kapanışı Türkiye ve Rusya ile yapmak isteyecekler.

Şimdi düzenli ordular üzerinden değil, teröristler ve 6. kol faaliyetleri üzerinden ekonomi ve siyaseti baskılamaya çalışacaklar. Burada eklemlenmiş gazeteciler ve STK aktörleri ve bazı sermaye grublarına dikkat!

FETÖ, DAEŞ, DHKP-C, PYD, PKK, sağdaki soldaki birtakım isimler, kanaat önderleri ve  cemaat yapıları içindeki uzantıları ile süreci ajite etmeye çalışacaklar.

ABD durup dururken Hamas ve İran’daki “Devrim muhafızları”nı terör örgütü ilan etmedi.

Golan Tepeleri’ni İsrail egemenliği içine alan haritayı Netanyahu’ya Jared Kushner getirmiş.. Trump da haritanın altına imzasını atmış ve bir de not düşmüş ‘hoş’ diye.

Trump 27 Mayıs’ta da ilginç bir tweet atmıştı: “İsrail’de koalisyon hükümeti kurulması işlerinin hallolacağını ve Bibi (Netanyahu) ile benim Amerika ile İsrail arasındaki ititfakı her zamankinden daha güçlü yapmaya devam edeceğimizi umuyorum. Daha yapacağımız çok şey var!”

Suudiler ve Mısır yönetimi, hemen etraflarındaki olumsuz havayı dağıtmak için Gülen’in sloganlarına sarıldılar, “Hoşgörü ve Diyalog” çağrısı yapıyorlar.

Yani, kesinlikle boş durmayacaklar. Bir yandan ellerini çabuk tutmak istiyorlar, öte yandan mevcut konjonktür buna izin vermiyor. Tabii, şu endişeleri de var: Ya gelecek günler, geçen günleri aratırsa. Bu büyük bir ihtimal.

Bu arada süre uzadıkça içeride tedirginlik artıyor, hatta içeriden muhalefetin sesi her geçen gün biraz daha artıyor. Ya işler istendiği gibi gitmez, oyun tutmaz, geri teperse ne olacak!. Bu kendileri için felaket olur. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olurlar.

ABD, hep dışarıda birtakım sorunlar çıkararak içeride baskı ve kontrol sağlıyor. Kendine bu durumda yeni sorun alanları bulması gerek. Her sorun, içeride Trump’ı zora sokarken, dışarıda ABD’yi yalnızlaştırıyor. Batı ile arasını açıyor.

ABD uzun zamandır kendi topraklarında bir savaş yaşamadı. Ama batıda böyle savaşlar yaşandı. Batı toplumu belirsizlik ve savaş tehdidine karşı daha fazla tepki veriyor. Bunun tarihi olduğu kadar dini ve ayrıca onlar için, gelecek açısından kehanetlere konu olan büyük felaketlerle ilgili korkuları var.

Bu süreçte ılımlıların korkuları artarken, radikallerin, şahinlerin saldırganlıkları artıyor. Dolayısı ile her zaman bir emrivaki ve kontrol dışı bir saldırı da olabilir.

ABD ve İsrail derin devletleri bu konuda sabıkalıdır. Hatta bakarsınız İslam dünyasından gibi gösterilen, kendilerine ülkelerinde ya da dışarıdaki varlıklarına yönelik saldırıları örgütleyip, bu bahane ile 11 Eylül’de olduğu gibi hayali suçlamalar yönelttikleri hedeflere saldırılar düzenleyebilirler.

ABD bazan kararlılık ve cesaret gösterisi için bile hayali düşmanlar icad ederek o ülkelere karşı gerçek saldırılar düzenleyebilir. Bu onlar için bir tatbikat, bir oyun gibi geliyor sanki. Kuzey Kore’ye karşı abartılı tepki, genelde dünyaya, dar planda “kızım sana söylüyorum, gelinim sen dinle” kabilinden Çin’e gözdağı vermek, bu arada Japonya, Filistin ve Filipinler’de bayrak göstermek ve bu ülkeler üzerinde baskısını hissettirmek için dolaylı bir baskı aracı olarak kullanmak ister.

Bunların çıkarları sözkonusu olduğunda demokrasi, insan hakları ve çevrenin, adaletin, barışın, özgürlüklerin bir kıymeti yok.

Kurt kuzu hikayesini biliyorsunuz: Kurt ve kuzu aynı dereden suç içiyormuş. Kurt kuzuyu yemeye karar vermiş. Kuzuya, “Suyu bulandırma” demiş. Kuzucuk, “aman efendim nasıl olur, ben suyu bulandırmıyorum ki, hem zaten siz yukarıda, ben aşağıdayım” demiş. Kurt, “Şuna bak, bir de cevap veriyor” demiş. Gitmiş kuzuyu yemiş!

ABD’yi yöneten akıl böyle bir akıldır. Batıdaki yöneticilerin genel olarak aklı böyle bir akıldır ya da akılsızlıktır. Onlar için “Gayeye gider her yol meşrudur.”

Sonunda “zulm ile abad olunmaz”. “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste denmiştir. Zalimlere yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur” denmiştir. Bugünkü kriz kapitalizmin krizidir. Kapitalizm için sonun başlangıcındayız.

Görünen o ki, onlar için gelecek günler geçen günleri aratacak. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MusaMusa17 gün önce
  Muazzam bir yazı ve tesbitler çok doğru Allah sizden razı olsun Hocam kaleminize ve yüreğinize sağlık
 • Bülent Bülent 21 gün önce
  Kendinizi düzeltin yazısı hakikatı ve samimiyeti ortaya koyan bir diriliş muştusu olarak görüyorum. Ak parti belediye hizmetleri kamu yararı güden bir anlayış uzak. Tek yaptığı haramiler aratmayacak şekilde tahsilat yapmak. Özel şirketlere imtiyazlar tanıyarak. Milleti soyup soğana çevirmek. Kolluk kuvvetlere sıra gelince jandarma kırsalda polis şehiz merkezlerde ceza yazmak için cansiperane uğraşmaktadır. Oysa uyarak telefon ederek. Uyara bilir. Fırsat kollama anlayışı mahşeri vicdan muhasebesi. İçişleri bakanımıza duyurulur. Sayın dilipak sizi memursen vasıtasıyla tanıma imkanım oldu. Ehli sünnet anlayış ile bağdaşmayan o kadar şey var ki sevgi, selam ve dua ile...
 • AzerAzer21 gün önce
  Ali Koyuncu,ya bu ölümlerin gelmemesi için baldıran zehiri içerim diyen reiz Kürtlerden oy gelmeyince tükürdüğünü yaladı reizin tek derdi oy askerlerimizin ölmesine sebep olan etmenleri ortadan kaldırmazsan daha çok şehit veririz reizin çokmu umurunda reiz oy için yapamayacağı birşey Yok, İst seçimleri yolsuzlukların ortaya saçılması reizin dengesini bozdu adamın anasının ak sütü gibi helal olan halkını yedi milletin gözünün içine bakarak düşünemezsinde bir kadın dört çocuk doğuruyor birine piç diyorsun İstanbul seçimlerini anlatan gerçek Bir tespit Allah haksızların belasını versin ben de haksızam, Ali bey aslında bu akp ve reiz bir Allah ın kulundan oy almaması gerekir ama yalan söylemek günah olmadığına inandırmışlar seçmeni kış geldiği zaman İst hava alanı na hiçbir dünya ülkesi uçak göndermeyecekmiş reisin korkusundan kimse itiraz edemedi umarım kötü birşey yaşanmaz çünkü o bedeli hep beraber ödeyeceğiz, sebep olanları Allah kahrı perişan eylesin.
 • hüseyinhüseyin22 gün önce
  çok iyi bir köşe yazarı.
 • Ahmet yilmazAhmet yilmaz22 gün önce
  Yahu yazar bey guzel söylüyorsunuz da sınırları kendi elimizle temizleyip, sonra suriye nin karışmasına sebep olup 5 milyon suriyeliyi ilerde bizi karıştırmakiçin truva ati gibi içimize sokan akp nin hic mi sucu yok. Suriye de Oynanan oyunu görmeyen buna göre gardıni almayan akp bu ülkeyi cehennem ateşinin icine atmiştır.
 • Hasan Hasan 22 gün önce
  Şaşmaz hesap sahibine teslim olmak işte iman gereği. Yenilseniz de galip siz siniz ....... Milletin dilinde hadisleri yok sayan Müslüman değildir hadissiz kuran anlaşılmaz VS gibi sözler duyuyorum. Bu sözleri söyleyenler de namaz yok cuma var, oruc yok terafi namazı var, 360 gün İslam sadece dilde 5 gün kandil kutluyor kutlamayanı sen nasıl müslümansın diye eleştiriyor amma kurandan tek bir ayet yok (meal) olarak. Hepsi yılmaz hadis savunucusu. Kurana yani Kuranın özüne yalnız Kuranla ulaşılır. Ayetle celişmeyen hadisleri yok saymayalım ayetle çelişen hadisleri Ayetlerin önüne koymayalım. Bir hadis "rızkın onda dokuzu ticarettedir" evet Allah ile yapılan ticarette ahireti kazandıran ticarette dir. Yalanla dolanla haksız yere servetine servet katmakla DEĞİL. SAF SÛRESİ. 11 - Allah'a ve Resulüne inanırsınız, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda savaşırsınız. Eğer bilirseniz sizin için en iyisi BUDUR. İŞTE RESÛLULLAH’IN KARLI TİCARETİ
 • MuhammetMuhammet22 gün önce
  Dilipak erzurumlular diye Facebook varOzenti olmanin sonu diye.Gor bak turbanli bacilarini. Neler yapiyor sonra turbana kufur ettinmi ettin bu turbanmi namuslu.
 • yanaryanar22 gün önce
  İstanbul seçimlerinde de Kurt suyu niye bulandırdın diyerek Ekrem Beyin başkanlığını iptal ettirdi...Trampa ne kadar benzemiş...
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 22 gün önce
  EmreMağden kardeşe ; Hak sizlerden razıolsun .... Beçeri kusurlar, hatalarolsa daCUMHURİYETİKURANLARDAN ALLAHRAZIOLSUN.... Türkmilletini, müslümanlarıyüzyıllar sonra KUL , TEBAA,MÜRİD, AZAPolmaktan kurtardı.... HepimizYURTTAŞIZ dedi.... Kula kulluk olmaz,sadeceALLAHA kulluk olur dedi...BursaAMERİKAN KIZ LİSESİNDE , İKİKIZIMIZIN HRİSTİYAN yapıldığını öğrenince o okulukapattı, DİNSİZ DEDİKLERİM. KEMAL... DİNSİZ, İKİ AYYAŞIN DEDİKLERİ CUMHURİYETİN CEZA KANUNUNDA ZİNA suç idi.... Alnı secdeli, ağzı dualı inançlılarındevri iktidarında ZİNASUÇ olmaktan çıktı.... Bu arada küçük bir not dış borç 500.000.000.000 milyar dolar...TURBUN BÜYÜĞÜHEYBEDE.... YOLSUZLUK HIRSIZLIK DEĞİLDİR diye fetvayıalınca.... ÖnceleriFETÖYLE, sonrada kalanlarla beraber kalanını.... 300.000.000kişiyleenderun usülümü yoksa 23 HAZİRAN usulü münamaz kıldıran DİB başkanıALİ ERBAŞ'a da sordum tık cevap yok.... HARAM VE RÜŞVET YEMEK ORUCU BOZARMI BOZMAZMI.... Çiklet sorsam sabaha kadar anlatırlar... DİN AHLAKTIR KARDEŞ, AHLAKSIZIN HIRSIZIN DİNİ OLMAZ... SELAM VE DUA İLE....
 • Ali ile AyşeAli ile Ayşe22 gün önce
  Siyonist israil amerikanın çocugu oldugu için hiç bir ülke cesaret edemiyor birşey yapmaya oysa bütün Hıristıyan ülkeler nefret ediyor.Lübnandaki Hizbullah ve İran açıkca meydan okuyor ama şii oldukları için hiçbir sünni devletten destek göremiyorlar nasılki arap ülkeleri Saddama gir İrana arkandayız deyip sonradan yalnız bıraktılar yedi yıl Müslümanlar birbirini öldürdü bugünde Iran Amerika yada israile karşı savaşsa eminim bütün Müslüman ülkeler yalnız bırakacakdır.Müslüman ülkeler israile karşı hiçbir oluşumun içinde olmazlar herşey lafda kalır korkarlar çünkü.Müslüman ülkelere sorulsa Iranmı yoksa israilmi kaybolsun dıye eminim İran diyeceklerdir çünkü Hz Hüseyin şehit edildigi günden beri sünniler yezidin mervanın yanındadırlar birtek şia katliamın karşısında yüzyıllardır yas tutmuşdur.Rabbim yüzyıllardırcezalandırır yezidi sevenleri topraklarına barışı getirmez o Arap ülkelerine Atatürk boşuna yüzünü dönmemişdir hepsi dönektir sözde Müslümandır cotrazurda malikanede sudi prensler içki uyuşturucu partileri düzenlerler Londrada Amerikadada öyledir bütün dünya bilir ne rezillikler yaptıklarını yurt dışında.Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammedi Mustafa bir hırkayı bile zimmetine geçiren İslam için savaşa bile girse günahı affolmaz buyurmuşdur bizimkiler hırkayı bırak koskoca ülkeyi zimmetlerine geçirdiler.En kutsal yerolan Camilerde oy istiyorlar pis politikalarını yapıyorlar
 • Abuzer Kılınç Abuzer Kılınç 22 gün önce
  Amenna ve sadakna. Zaten olan da Allah'ın dediğidir. Elbette Allah Kerimi Rahîmdir.
 • Hacı VeliHacı Veli22 gün önce
  FETÖ için "alnı secdeye giden" diyerek kimlerin ne kadar hakkı yendi? Bu hakları yiyenler şimdi gelin birlik olalım diyorlar. Beni yenen hakkım ne olacak? Affet gitsin, öyle mi?
 • Emre mağdenEmre mağden22 gün önce
  İlbeyhan kardeşim kalemine beynine eline sağlık yaşadığımız kabusu olduğu gibi anlatmışsın, elbet bu günler geçecek amma bu kendilerine İslamcı diyenler tarihe tiksintiyle geçecek, İslami kirleten bu soysuzlar midesizler unutulmayacak, ıslama en büyük zararı verenler olarak anılacak.
 • AliAli22 gün önce
  Zulm ile abad olunmaz. İlla ki, ABD çökecek. Sadece zamanını bilmiyoruz.
 • Malkoç Malkoç 22 gün önce
  PJAK - PKK"U. S. A İRAN'asaldırırsa U. S. A 'yaYARDIM EDERİZ demiş..... Barzanireferandumunda İSRAİL BAYRAĞI çeken,herşeyi yapar.... FETÖ gibi, IŞİD gibi , KAVUNCULAR, KAVAKÇILAR, GÜLLER, BABACAN, DAVİDOĞLU gibi, HÜDAPAR, TÜSİAD , İYİPARTİ, YCHP, HDPKK , amerikanco çerkezler hakan albayraklar vs vs gibi.... Unuttuklarıbişey var,HAİN İFLAH OLMAZ.... ALLAH VETÜRK MİLLETİ DEFTEREKAYDETMİŞTİR....
 • Mustafa Mustafa 22 gün önce
  : 53. De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey nefislerine karşı (günah işleyip) aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Çünkü Allah (şirk koşan ve inkâr edenler dışında, dilediği kimseler için)* bütün günahları bağışlar. Şüphesiz O, çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.”2* Bu âyet-i kerîmedeki mağfiret kelimesi bütün günahların affına delâlet ettiği için usül ilmine göre “mutlak”tır. Nisâ sûresindeki âyetlerde ise “şirkten başkası” denmekle artık şirkle mukayyed (kayıtlı) olmuştur, hüküm ona göredir.Zümer Sûresi / 53.Ayet. 55. “Siz farkında bile değilken ansızın size azap gelip çatmadan önce Rabbinizden size indirilen o en güzele (Kur’an’a) uyun.”Zümer Sûresi / 55.Ayet: 65. (Resûlüm!) Andolsun ki sana ve senden öncekilere vahyolundu ki: “Eğer (sen bile, putlardan birine değer vermek, saygı göstermekle bana) eş koşarsan, celâlim hakkı için amelin boşa gider ve ziyana uğrayanlardan olursun.”3Âyet-i kerîmede “târiz” vardır. Yani Resûlullah’ın şahsında bütün mü’minler ikaz edilmektedir.Zümer Sûresi / 65.Ayet 88. İşte bu, Allah’ın hidayetidir ki O kullarından dilediğini ona eriştirir. Eğer onlar da (Allah’ın ulûhiyetinde, hüküm ve mutlak hâkimiyetinde başkalarını öne çıkararak) şirke gitmiş olsalardı yaptıkları her şey boşa giderdi.4En'âm Sûresi / 88.Ayet 42. De ki: “Yeryüzünde gezip dolaşın da, öncekilerin sonunun nasıl olduğuna bir bakın. Onların çoğu (Allah’a) ortak koşanlardan idi.”Bu âyetin tefsirinde, Elmalılı merhum şöyle der: “Onların ekserisi müşrikti. Onlar şirk koşmakla, yani Allah’ın hüküm ve hikmetlerine karşı (onları beğenmeyip) kendileri ahkâm koymaya kalkışmakla, Allah’ın emirlerini işlerine karıştırmamaya, Allah’tan kurtulmaya çalıştılarsa da çaresini bulamadılar. Sonunda ister istemez Allah’ın hükmüne boyun eğerek kahrolup gittiler.”Rûm Sûresi / 42.Ayet
 • Mustafa Mustafa 22 gün önce
  168 - Ey insanlar! Bütün yeryüzündeki nimetlerimden helal olmak, temiz olmak şartıyla yiyin. Fakat şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o size belli bir düşmandır.169 - O size hep çirkin ve murdar işleri emreder, Allah'a karşı bilmediğiniz şeyler söylemenizi ister.170 - Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun." dendiği vakit de: "Yok, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız." dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdiremez ve doğruyu seçemez idiyseler de mi onlara uyacaklar?171 - O kâfirlerin hali, sadece bir çağırma veya bağırmadan başkasını işitmeyerek haykıranın haline benzer; onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, akıl da etmezler: 200]Eğer şeytandan gelen bir dürtmeye, bir kışkırtmaya uğrayacak olursan Allah'a sığın. Çünkü O, her şeyi işiten ve her şeyi bilendir.[201]Allah'tan korkanlar şeytandan gelen bir dürtmeye bir kışkırtmaya uğradıklarında, Allah'ın uyarılarını hatırlar ve hemen gerçeği görürler5 - Ey insanlar! Haberiniz olsun ki, Allah'ın vaadi muhakkak haktır. Sakın bu dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o aldatıcı şeytan sizi, Allah hakkında da aldatmasın.6 - Çünkü şeytan size düşmandır. Siz de onu düşman tutun. O etrafına toplanan taraftarlarını ancak cehennemliklerden olsunlar diye davet eder: 33 - Ey insanlar! Rabbinizden sakının ve bir günden korkun ki, baba çocuğuna hiçbir fayda veremez. Çocuk da babasına hiçbir şeyle fayda sağlayacak değildir. Şüphesiz Allah'ın vaadi gerçektir. O halde dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o çok aldatıcı şeytan sizi Allah'ın affına güvendirerek aldatmasın
 • Mustafa Mustafa 22 gün önce
  146. Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları âyetlerim(i anlamak)tan uzaklaştıracağım. Onlar her türlü mucizeyi görseler de ona inanmazlar, doğru yolu görseler onu yol edinmezler; (fakat) azgınlık yolunu görürlerse yol olarak onu edinirler. Bu, onların âyetlerimizi yalanlamalarından ve onlar(ı anlamak)tan gafil olmalarındandır.A'râf Sûresi / 146.Ayet
 • Mustafa Mustafa 22 gün önce
  Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya ile-tici, bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik.16-Nahl Suresi 89 Ey iman sahipleri, size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sor-mayın. Kuran indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. Allah on-ları affetti. Allah Bağışlayandır, Merhametlidir.5-Maide Suresi 101 Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yet-miyor mu?29-Ankebut Suresi 51Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.6-Enam Suresi 38
 • Mustafa Mustafa 22 gün önce
  Allah’a çağıran, yararlı işler yapan ve ben Müslümanlardanım di-yen kimseden daha güzel söz söyleyen kim vardır?41-Fussilet Suresi 33Rabbinin sözü hem doğruluk, hem adalet bakımından tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur.6-Enam Suresi 115
 • Mustafa Mustafa 22 gün önce
  Hüküm yalnız Allah’ındır. O kendisinden başkasına kulluk etme-menizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur. Ama insanların çoğu bilmiyorlar.12- Yusuf Suresi 4026- Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz.27- Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku. O’nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kudret yoktur.18-Kehf Suresi 26,27
 • Malkoç Malkoç 22 gün önce
  İstanbulun fethinden beri siyaset yapanfosilleşmiş kerametleri kendilerinden menkul siyaset esnaflarıyeni Yönetim ve istişarekurullarınalayık görülmüşler.. Devlet ve millete hizmet için.... Tabiikibilabedel olacak hali yok , hizmet ediyorlar... 18. Aylıkları dahesaplarınayattıbu arada... Koskoca Türkiye Cumhuriyetiyeniliyakat sahibigençler yetiştiremiyomuşgibi.... Öyleysekapatıngitsin zaten.... Acababudevletlulara dahakaçaylık bağlarsak YETER derler.... Yoksagözlerini ancak ve ancak TOPRAKMIDOYURUR....
 • Mertürk Mertürk 22 gün önce
  Hocam bu kadar ekonomi cahili olamazsınız. Ezoterik mezoterik, küresel akıl,ülkemizde vedünyada olan güç savaşlarından ,küreselgüçlerin planlarından bahsediyorsunuz. Ama,ülke ekonomisinin ,özellikle son 20 yıldır bu küresel güçler tarafından nasıl teslim alındığı hakkında hiç bir görüş belirtmiyorsunuz. Bu kadar ekonomi cahili olabileceğinizi sanmıyorum. Bu konulardan niye hiç bahsetmiyorsunuz.Özellikle 2003 yıllından sonra ,küresel güçler ülkemizi bol ucuz dövize boğarak bizi tuzağa düşürdüler. Türk lirasının reel değerlenmesi sağlanarak ,düşük kur ile ,her alanda yerli üreticinin rekabet gücü yok edilerek, her alanda yerli üretim çökertilmiş, ülke her alanda ithalata bağımlı hale getirilerek ,ülkeye ekomomik pranga vurulmuştur. Ekonomi tam anlamı ile aşırı dışa bağımlı haldedir. Hem aramal ve hammadde bakımından, hem de finansal açıdan, tarihte hiç olmadığı kadar tam anlamı ile dışa bağımlıyız . Bu kadar aşırı dışa bağımlıyken nasıl bağımsız bir iç ve dış politika izleyebilirsin. Bunları anlat hoca ,biz nasıl bu hale geldik ,getirildik
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 22 gün önce
  Medine de ölmek isteyen fransiz, kendini bir psikologa göster,Hem fransa da yasiyorsun hem medinede ölmek istiyorsun.Seni tutanmi var fransayi birak arabistana git orada yasa,Hem günlük kabe nin yaninda namazinida kilarsin.Nasil olsa bu dünya gecici, medine de gece gündüz ibadet ile gecirirsin.Daha cok sevap kazanir cennete gidersin.Fransiz kalma.
 • Mertürk Mertürk 22 gün önce
  Hocam bu kadar ekonomi cahili olamazsınız. Ezoterik mezoterik, küresel akıl,ülkemizde vedünyada olan güç savaşlarından ,küreselgüçlerin planlarından bahsediyorsunuz. Ama,ülke ekonomisinin ,özellikle son 20 yıldır bu küresel güçler tarafından nasıl teslim alındığı hakkında hiç bir görüş belirtmiyorsunuz. Bu kadar ekonomi cahili olabileceğinizi sanmıyorum. Bu konulardan niye hiç bahsetmiyorsunuz.Özellikle 2003 yıllından sonra ,küresel güçler ülkemizi bol ucuz dövize boğarak bizi tuzağa düşürdüler. Türk lirasının reel değerlenmesi sağlanarak ,düşük kur ile ,her alanda yerli üreticinin rekabet gücü yok edilerek, her alanda yerli üretim çökertilmiş, ülke her alanda ithalata bağımlı hale getirilerek ,ülkeye ekomomik pranga vurulmuştur. Ekonomi tam anlamı ile aşırı dışa bağımlı haldedir. Hem aramal ve hammadde bakımından, hem de finansal açıdan, tarihte hiç olmadığı kadar tam anlamı ile dışa bağımlıyız . Bu kadar aşırı dışa bağımlıyken nasıl bağımsız bir iç ve dış politika izleyebilirsin. Bunları anlat hoca ,biz nasıl bu hale geldik ,getirildik.
 • Kul hakkı Kul hakkı 22 gün önce
  Abdurrahman Abi, Nihat Genç “CHP kazanırsa İSPARK’ı HDP’ye verebilir” diyor. Sorum şu: Kul hakkına girmez mi? Şehitlerin hukuku ne olacak?
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 22 gün önce
  Sayin hocam, abd ve emperyalizm kendi varliklarini korumak icin herseyi yaparlar.Devletlerin duygusu olmaz, cikarlari olur. Bu cikarlar icinde gerekirse milyonlarca insan öldürürler.Biz Türkiye olarak Ne yapiyoruz ona bakmak lazim.Ekonomimiz dibe vurmus, borclanarak büyümeye calisiyoruz.Disarida borc almakta zorlaninca, dollar yükseliyor.Tramp bir telefonla ülkemizde hapse mahkum olmus (serkan gölge) vatandasin serbest biraktiriyor.Iste beka sorunu budur.Suriye deki teröristrerin parasini CB örtülü ödeneginden para ve maaslarini veriyoruz.ABD yanibasimizdaki teröristlere binlerce TIR silah veriyor, Biz buna karsilik Ne yapiyoruz?Suriyeli mültecilere 30/40 milyar dolar veriyorsunuz,Tank palet fabrikasina 50 milyon dolar icin katar a veriyorsunuz.Türkiye de EYT vatandasinizin hak etmis oldugu emekliligine para yok bahanesi uyduruyorsunuz.Siz kendiniz söylediniz AKP bir proje partisi dediniz. Abd ve israilin yolunu acmak icinÖnlerindeki engelleri kaldirmak icin BOP es baskaniyim diye mitinglerde erdogan kendi agziyla söyledi.Simdi bak etrafimizi nasil sardilar.Israil üstün cesaret madalyasini kime verdiler.Yapmayin sayin dilipak, bunlari bizden daha iyi siz biliyorsunuz,Oturup dua ederek ilnanlari uyutmayin, eyleme gecelim.Peygamberimizin ilk dönemlerdeki gibi mücadele baslatalim.Ekonomi de üretim e gecelim, tasarrufa yönelelim,Itibardan tasarruf edilmez demiyelim.Kamu malini halkimiz icin harcayalim.Yoksa ati alan üsküdari gecer, elimizdeki vatanimiz yok olur.
 • ZIR CAHILZIR CAHIL22 gün önce
  Sayin yazar “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste denmiştir."onermesi toplumsal bir gerceklik degildir,sadece bir istektir yani adalete ve ahlaka(bir yaraticiya inanan ve ona bagli kalmaya calisan bir bireyin icsel istegi) inanan ve yasamini bu ana normun cercevesi icinde sekillendirmeye calisan bir insanin irrasyonel istegidir sadece.Ama tarihe baktigimiz zaman kan gozyasi,irin ve nefret deryasinin olmadigi zaman dilimleri hemen hemen yok gibidir.Burada hakli olanin veya haksizlik yapanin layik oldugu seye(takdire veya cezaya)nihai hesaplasmada ulasip ulasamadigi bilgisine henuz sahip degiliz.Ancak kutsal kitaplar bu hesaplasmanin mutlak olarak insanlarin tumunun onune konulacagini hic bir supheye yer birakmayacak sekilde tekrar tekrar bildirmekteler.Ancak dunya sureclerini yoneten ve yonlendiren guclerin(emperyalizm)zaten asil hedefi de bu dinler ve kutsal kitaplardir,yani emperyalist onlari toptan yok ederek dunya toplumu uzerinde baslangicta mutlak bir elektronik(dijital) diktatorluk kurmak sonrasinda ise onlari tumuyle fiziksel olarak yok etmeyi planlamaktadir ve bu planlarini da cok gizlememektedir.Emperyalist bu amacina cok cok yaklasti,son altin vurusunu yapmak icin son hazirliklarini bitirmek uzeredir.Yani biz istesek de istemesek de son bir kapisma ani ve akabinde emperyalistin mutlak zaferi cok uzaklarda degildir,buyuk bir olasilikla bizim nesillerin hayatta kalabilenleri bu senaryonun hayata gecirilmesini gozlemleyebileceklerdir.
 • AzerAzer22 gün önce
  ABD bazan kararlılık ve cesaret gösterisi için bile hayali düşmanlar icad ederek o ülkelere karşı gerçek saldırılar düzenleyebilir. Bu onlar için bir tatbikat, bir oyun gibi geliyor sanki. Kuzey Kore’ye karşı abartılı tepki, genelde dünyaya, dar planda “kızım sana söylüyorum, gelinim sen dinle” kabilinden Çin’e gözdağı vermek, bu arada Japonya, Filistin ve Filipinler’de bayrak göstermek ve bu ülkeler üzerinde baskısını hissettirmek için dolaylı bir baskı aracı olarak kullanmak ister.işte tamda aynı Erdoğan ın halkına karşı davranışları ABD başkanı şizofren dünya ülkelerine yapıyor.erdoğan kendine biat etmeyen eleştiren herkesi vatan haini ilan ediyor ama gerçek vatan haini belli,her ülke vatandaşının hayatta kalması mutlu yaşaması için mücadele ediyor bizimki herkese iş bulacağız diye bir şey yok biz derdimizi Almanya başkanınamı anlatalım Suriyeli karektersizleri kime sorduda bu ülkeye soktu Kendi ülkesine hayırı olmayan ın bize ne faydası olur verdiğim oylar zehir zıkkım olsun Allah tüm akp üst düzey ve bile bile haksızlıkları savunup oy verenleri kahrı perişan eylesin Amin.
 • dedeslidedesli22 gün önce
  sen hele davut ol.........................................................................................................................bir tas olur vesile.........................................................................................................................öylede, böylede...........................................................................................................................egriyi serer yere..........................................................................................................................gerisi beyhude............................................................................................................................
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 22 gün önce
  ZENGİNLERFAKİRLERETANRI'danBAŞKA BİŞEY BIRAKMADILAR... NİETZSCHE.... Cübbeli, menzil tüccarları, haydar baş, ismailağa, muradiye, Topbaşlar, süleymancılar , fetoşcuların RUHANİLERİTRİPLEX VİLLALARDACENNETİPEŞİNYAŞARKEN ,SAFLAMA DİNGİLMÜRİDLERİNEVADEYAPIYORLAR.... ÖBÜR DÜNYADA, HAŞA ALLAH'INKESESİNDEN..... ŞARLATANLIĞINADI MÜSLÜMANLIKOLDU.... ALLAH BELANIZI VERECEK... İhalelercemaat, tarikatlara, vakıf derneklere, sabır, yokluk , cehalet,sürünme müridlere.... Menzilgavsununsulbünden gelenler, eniği cücüğü5 yıldızlılardaaudilerde,metroseksüeltakım elbiseler deüst düzey siyasetçilerle sarmaş dolaş..... Tanrılarıdolar, yuroolmuş, ALLAHLARI ZATEN YOK.... ALAYI ZÜBÜKZADEİBRAAAAM.... MÜSLÜMANLIK KİİİİİM , SİZ KİM.... TİKSİNÇ...
 • MURO MURO 22 gün önce
  KAPİTALİZMİN SONUNUN BAŞLANGICI OLARAK YORUMLUYOR SUNUZ, ANCAK KAPİTALİZMİN SONU GELMİYOR HER NE HİKMET İSE, BENCE ARTIK SEKÜLER LEŞ MENİN ZAMANI GELDİ. GERÇEKLERİ GORELİM. DÜNYANIN NİMETLERİNDEN BİZ MÜSLÜMANLARIN DA FAYDALANMALARİNİ ÖĞÜT LEYELİM. HEP AHİRETTE OLANLARI VAAT ETMEYELİM. SONUÇ DA İNSANLAR NEFES ALIYORLAR.
 • mümtazmümtaz22 gün önce
  Allah c.c; "Yiyin, için ama israf etmeyin." diyor. Beyefendi; (haşa, Ben daha iyi bilirim edasıyla) ; "İtibardan tasarruf olmaz" diyor. İSPARK 375 milyon yıllık ciro yapıyor. SADECE "1 milyon TL" kâr etmiş gibi gösteriliyor. Hiçbir gideri olmayan ispark nasıl 1 milyon kÂr edebiliyor? KİM ULAN BU HIRSIZlar? İnsan en çok neyi söylerse, onu yaşarmış. Bu Adamların ağzından "hırsız-çaldılar" kelimeleri hiç düşmüyor. Bu SOYGUNCULAR; sorgusuz sualsiz direkt cehenneme gidecek inşallah. Allah bizlere basiret versinAMin.inşallah.
 • Mertürk Mertürk 22 gün önce
  Adamların niyetleri, yüzyıllardır belli. Mesele bizde ,biz ne yapıyoruz. Bizim yaptıklarımız, akıl ve mantık çerçevesinde hareket edip,onların planlarını boşa çıkaracak şekilde hareket etmek mi yoksa, onların planlarını kolaylaştıracak şekilde basiretsiz hareket etmek mi ? Asıl mesele bizim ne yaptığımız. Tam bağımsızlık ekonomik bağımsızlıktan geçer. Ekonomide ne durumdayız . her yıl 200 milyar dolar dış borcu çevirmek zorundayız. Ekonomimiz ,sanayi ve üretim ekonomisi değil ,ekonomimiz,,dış borç üzerinden, ithalata,inşaata ve hizmet sektörü ağırlıklı bir ekonomidir. Yani ekonominin çarklarını döndürmek için gerekli ,para,finansı , çin devleti gibi sanayi,üretim ve ihracat ile elde edeceğimize ,sürekli katlanarak artan şekilde dışardan borçlanarak sağlamışız. Küresel güçlere karşı kurtuluş savaşı veriyoruz ama ,küresel güçlerin borç parasına ve sıcak parasına kendimizi mahkum etmişiz. Adamlar seni kendilerine borçlandırarak tuzağa düşürmüş,ekonomimizin dizginlerini ellerine geçirmişler. 500 büyük sanayi kuruluşunun ilk altısı yabancıların. Bankaların 70% yabancıların, sigorta şirketlerinin tamamı nerdeyse yabancıların ,birçok karlı firmalarımız yabancıların.Yabancılar sadece kar transferi için , kendi ülkelerine döviz çekseler,ülkede bu dövizi karşılayacak ,döviz gelir getirici üretim altyapın yok. Türkiyenin enbüyük sorunu budur. Döviz ile borçlanıp harcamışız ama ,döviz borcunu ödeyebilecek ,döviz geliri getirici üretim altyapın yok. NOKTA. Ah bunu bizim ekonomi yönetimimiz bir anlayabilse. Matematiksel zeka özürlü ekonomistlerin bunu kavrayıp anlayabileceklerini sanmıyorum. Küresel para fonları tarafından oluşturulan ,ekonomik kuram ve teoriler dışında ,birşey bilmeyen ekonomistlerimiz ,ülkemizin ekonomideki sorunlarınıkavrayıp, buna gerçekçi çözümler getirecek kapasitede değiller. Ekonomi para politikası oyunları ile düzelmez. Sorunun kaynağı tespit edilip,buna göre çözmüler geliştirmeden sorun çözülmez.
 • Aziz MetinAziz Metin22 gün önce
  Eleştirilerine karşılık fazlasıyla kulağının çekildiği anlaşılıyor. Alttan girip, üstten çıkarak, aba altından sopa göstererek oy devşirmeye çalışıyorsun.
 • kibarcikkibarcik22 gün önce
  sonparagrafı temelsız temel ve şürekasına ıthaf olunur veselam akılnmaz angutlar
 • Malkoç Malkoç 22 gün önce
  Arap Birliği Örgütü MEKKE'detoplanmış...SUUDKRALI 'nagöreİRANbölgeyitehditediyormuş... İSRAİLetmiyormuş..... SİZMÜSLÜMANSANIZBENDEĞİLİM.... MUSA' nınçocukları, yerin dibinegirin... Trump'ın, NETANYAHU 'nunkıçınıyalayıp ,bir de müslümanlıktaslayacaksınız,ALLAHIN LANETİ ÜZERİNİZE OLSUN... ÖMERLÜTFİ METE " ALLAHSIZMÜSLÜMANLIK" kitabını okuyun.... Nesimi mübarek ne diyor, "ol gani Settar iken, yeryüzünün halifesiHÜNKARAMİNNET EYLEMEM diyor.... Dedesikarı p...... gi , müteahhİTTRUMPDAN fayda umanlar cehenneme yüzüstügirincegünlerini görürler.... Fettoşunkirli çamaşırları, sümüklü mendilleri, cübbelinin yanmayan kefenikurtarsın onları.... SİZBIRAKINMÜSLÜMANI ,HAYVANbile değilsiniz.... O güzelim hayvanlarahaksızlık olur....Dünyanınen aşağılık adamıdostunuz ha.... ALLAHIN DOSTLUĞUMU , TRUMPINKİMİçok yakında görürüz.... YAŞASIN tam bağımsız müslüman TÜRKİYE CUMHURİYETİ.... EBEDİYEN....
 • OgebayOgebay22 gün önce
  Tamam muhterem, Israil-Arap kavgasi anladik ama bu Musluman milletin gecim dertleri var. Suriyeli gocmenler konusu tam bir felaket gercek "beka" sorunu ama tek kelime yok! Lutfen sadede gelin ve ummetin gercek sorunlari ile ilgilenin..
 • OgebayOgebay22 gün önce
  Tamam muhterem, Israil-Arap kavgasi anladik ama bu Musluman milletin gecim dertleri var. Suriyeli gocmenler konusu tam bir felaket gercek "beka" sorunu ama tek kelime yok! Lutfen sadede gelin ve ummetin gercek sorunlari ile ilgilenin..
 • hu hu huhu hu hu22 gün önce
  sayın hocam kullar değilse Allah ak partiyi köşeye sıkıştıracak. adı adaletle başladığı halde adaleti değil adaletsizliği sağladı. kamuda israf rüşvet hırszılık katil boşanma aldı başını gidiyor. aile yerlerde sürünüyor. isimsiz dilekçeyi,müfettişi kaldırdı kamu hırsızlar namussuzlar rüşvetçiler tarafında talan ediliyor. kimse de bir şey yapamıyor. adalet reformu hırsızları korumaya dayalı.
 • MâlumMâlum22 gün önce
  Allah'a şükür deist değiliz. İstese biri bine galip kılacak bir Allah'a inanıyoruz. Allah'a şükür Cebrî de değiliz. Allah'ın çalışana vereceğine inanıyoruz.Ama artık yeni dinler çıkıyor. Mesela demokrasizim veya laisizm. Çoğunluk her zaman kazanıyor(!) İLGİNÇ DEĞİL Mİ SİZCE DE?
 • VefaVefa22 gün önce
  Suriyede buyuk bir tuzaga dusurulduk. Yakilan fitne atesinin uzerine bizdebenzin doktuk..........Sakin kimse Suriyede katledilen yuz binlerce insanin katli sadece Esad tir demesin...........Bu katliam ve yikimlara sebep olan Esad rejimi, Iran, Suudlar, korfez Emirlikleri gibi Turkiyedesorumludur.......Siyonistler icin Suriye Filistinden sonra ilhak edilecek 2.ulkedir.Onun icin savas, yikim, gocve kitliklarlaSuriyenin hizlainsansizlastirilmasi hedeflenmektedir.....Bizde yine oyuna gelerek Siyonistlerin bu hedefine hizmet etmek amaciyla geri gonderilmesi belki imkansizSuriyeden 4-5 milyon insani alip Turkiyeye yerlestirdik...........Vahim hatalar zinciri yaptik. ........,Belki telafisi hala mumkundur........Turkiyenin tek bir sansi kaldi.....sahsi inadlari birakipEsad rejimi, Iranve Rusya ile masaya oturursak Suriye'yi belki tekrar kurtaririz.....Esad rejimi giderse Suriye parcalanacak ve boyle sansimizda kalmaz zaten........Bolunen bir Suriyenin hic bir parcasida bizden 5 milyon multeciyi asla geri almayacaktir......Zalim Mubarekgitsin, Zalim Kaddafi gitsin, Zalim Saddam gitsin dedik...,,,sonra sacimizi basimizi yolar hale gelmedikmi ?.......Zalim Esad rejimide giderse Turkiye yine ayni duruma dusecektir..... Artik su duygusal akilile degil devlet akli ile dis politikayi yonetmeye baslayip daha fazla tahribata yol acmayalim.....Yoksa daha Cok defa yazik oldu Turkiye ye diyecegiz.......
 • MÜ'MİN İSEK ALLAHA GÜVENEBİLİRİZ MÜ'MİN İSEK ALLAHA GÜVENEBİLİRİZ 22 gün önce
  Zaten basimiza her iki alemdede ne gelecekse mu'min oldugumuzdan değil,olmadığımızhalde olduğumuzu söylediğimizden gelecek,Dikipak in bu yazıyıkaleme alması,onun herkesi kendisi GİBİbilmesindendir,bende allahınyardımınıumamiyorsam bu bendeki yavsakliktan olabilir.(yavșama gevșeme anlamında)
 • BilalBilal22 gün önce
  40 yaşına geldim hala aynı israil saldirdi saldiracak abd vurdu vuracak. Şunu anladim ki iran'ın nukleeri oldugu için asla buna cesaret edemeyecekler. Aklimiza hemen kore başkanı geliyor 'dugmeye bassam abd yok olur' demişti ve abd hemen bariş yoluna gitti. Ne var ki piskilojik savaş taktigini uyguluyorlar be bazen daha etkili bile oluyor, vurdu vuracak diyor ortami geriyor ambargolar koyuyor, Turkiye gibi ezeli ve ebedi muttefik ulkeleri iran'a karşı kışkırtıyor, yandaş medya full iran'da ki kötü haberleri yayinliyor falan. Soguk savaş işte. En onemlisi de abd ve biricik muttefikleri Ortadoğu'da savaşlar başlatıyor lar ve milyonlarca multeci saga sola ve savruluyor. Afgan dan iran' a 3 milyon multeci gitmiş duşunun yani daha nasıl iran'i mahfetsinler? İran'in yarisini da zaten azeri turk doldurdular, uzun vade planlari işte böyle böyle zayiflatiyorlar. Sosyo demogojik olarak içten yikmaya çalışacaklar. Ama iran da biz de ki gibi kerhane, meyhane, içki fabrikaları, kumar, tefeci faiz bankaları olmadigi için Allah yardim edebilir. İşte o zaman abd israil degil tum dunya saldirsa yenemezSİNİZ.
 • Allah kimseye torpil geçmez Allah kimseye torpil geçmez 23 gün önce
  Allah hiçbir kulunun işine karışmaz,Allah herkesi eşit yaratmıştır, kimseyi kimseden üstün kılmaz. Kimseye kötülükte etmez iyilikte. Tüm yaşadıklarımız dünyada yaşam dogallığı ve akıllı olanların iyi kullandığı hayattır. Biz eşşek oldukça semer vuran çok olur.
 • Ahmet soydanAhmet soydan23 gün önce
  Eğri oturup doğru konuşmalı, ak parti İstanbul seçimini kaybederse erken seçim gündeme kesin gelecektir, üstelik tüm iktidar reis dahil sahada, seçimin kaybedilmesi iktidara desteğisorgulanır hale getirir, reisin umut vaad eden önemli çıkışları oldu, Türkiye birliği mesela şimdide hukuk reformu. Birileri bunları örtpas ediyor, birileri ülkeye kötülük ediyor, birileri reisin elini kolunu bağlıyor, birileri reisi yanıltıyor. Biz çevremizde savaş istemiyoruz, dediğin gibi bazen şer görünen şeyler hayır getirir, Allah neylerse güzel eyler, dua edelim Rabbim bu ülkeye zeval vermesin!
 • Belki de biz buluyoruz belâmızı Belki de biz buluyoruz belâmızı 23 gün önce
  Allah kimsenin işine karışmaz, ne kimseyi kayırır nede kötülük yapar. Allah bizleri yarattı, yaşamolan dünyayı verdi, o kadar. Ne yapalım yani ABD nin yıkılmasını mı bekleyelim, ABD yıkılır devreyeRusya girer, o yıkılır Çin girer, biz aptal olduktan sonra, her şeyi Allah halledecek deyip yan gelip yatarsak işimiz Allah'a kalmıştır, kalsa bile nafile. Hiç bi insanın diğerinden üstünlüğü yoksa Allah katında Allah ta kimseye torpil geçmez, lütfen herşeye Allah'i karıştırmayalım. Suriyede 1 milyon insan öldü bunu yapanlar belasını bulsa ne bulmasa ne. Yada biz mi belâmızı buluyoruz, öyle ya.
 • alioğlualioğlu23 gün önce
  hiç arzu etmediğimiz abd nin iranda yapacağı katliama arap devletlerinin tam desdek vaadleri
 • LATİF LATİF 23 gün önce
  Kapitalizmin sonu geliyorsa ondan sonra ne geliyor sayın yazar? Modası geçmiş Sosyalizm mi? Yoksa modası kaddafi ile birlikte gömülmüş olan yeşil sosyalizm mi? Aklınızda ortaçağ feodalizmi var galiba. Gerçekten zamanı geri döndürmeyi düşünüyorsunuz galiba. Devenizi şimdiden tedarik edin bari.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)23 gün önce
  Biz asil içeride ki düşmanı görmemiz lazım. İçeride acımasız vicdansız bir ehli küffar var, hazır, saldırmak için fırsat kolluyor. Kuran'la nasihat, insanın bu dünyada asil gayesini hatırlatmak iyi bir hareket ama bunu yaparken çok hassas olmak gerekir. Eğer aramızda yapılan nasihat düşmanı sevindiriyorsa, o zaman nasihat gayesinden cıkıp bu zulüm etmektir. Mesela deyelim ki bir kardeşimizin bir kusurunu fark ettik. O kusuru ona millet içinde herkesin gözü önünde söylersek, ona zulüm yapmış oluruz, millet ona haksızlık ve zulüm etmiş oluruz. Ama bir çay kahve bahane edip, başbaşa kalınca, nazikce ve tevazüyle "kardeşim, sende şu kusuru gördüm" dersek hemde biraz yanına katarak (bu yalana da girmez) "biç kaç zaman önce bende senin gibi yapıyordum, bir kitapta rastladım, böyle değilde şöyle yapılacakmış biliyormusun" dersek, o kardeşimiz emin olun ki bize teşekkür edecektir, hiçte abes olmayacak kullandığımız tavırdan dolayı. Bunun gibi, ehli iman yazarlar da aynı tavırı kulanması gerek. Nasihat verince düşman onu alıp yükseğe asıyorda nasihat edilen kişileri o nasihatla haksızlık ve zulüm etmeye kalkıyorsa, bu nasihatten güç ve destek alıyorsa, orda bir durmak lazım o zaman. Orda bir durmak ve düşünmek lazım. DÜŞMANI SEVİNDİREN VE DESTEKLEYİP GÜÇLENDİREN HER HAREKET VE TAVIR DOSTA HAKSIZLIK VE ZULÜMDÜR. Yanlış, haksız ve haktan uzak yola girmektir. Hz Ali ra'nı da kuran'la başına vura vura dövdüler (tabir-i cağizse). Yanlış yolda olduktan sonra yada yanlış safta durduktan sonra, istediğimiz kadar kuran ayet hadis yükleyelim sırtımıza, istediğimiz kadar ibadet edelim, hiçbir faydası olmaz. Tam tersine, daha çok bataklığa batarak helak olup gideriz. Hele birde eğer kasten kuran ayet hadisi araç olarak kullanıp ehli küffar'a destek olunuyorsa, bu tamamen münafıklıktır. Ben, ehli iman yazarlara derim ki, bir derdiniz varsa, bir nasihat edecekseniz, gerekli kişilerle randevu alıp, onlara bir türlü iletişim kurarak, öyle halledin. Pencereden kafayı çıkarıpta bağırmak karşı mahelleye firsat verir ancak. Zaten görüyoruz, öyle yapınca, hainler buraya sinek gibi dolup "hocam hocam" diyorlar. Sürekli "hocam" diyenlerden de korkmak lazım, onların çoğu cahil, dost olamaz. Cahilden kolay kolay dost olmaz. Bugün bize evet der, yarın bir başkasına çünkü sağlam fikirli olamaz. Şunu hiç unutmayalım, karşıda çetin gaddar sert bir ehli küffar var. Birde Türkiye'nin ehli küffar'ı diğer ehli küffar'a benzemez, diğer ülkelerin ehli küffarından kat kat pek çok daha tehlikeli ve zalimdir. Bu cins küffar Osmanlıyı yıkıpta bizi, öz dilimizi, öz kitabımızı okuyamaz yazamaz hale getirdiler. Mesela, Fransanın ehli küffarı kendi halinde yaşayıp gidiyor zavallı, ancak kendine zarar veriyor. Ama Türkiye'nin ehli küffarı, Allah onların eline düşürmesin, höngür höngür ağlatırlar analarımızı bacılarımızı. O cumhuriyet gazetesi, korkusuz, sözcü'de falan yazanlar, onlara çok dikkat etmek lazım. Mesela Can Ataklı, ne diyor? Diyor ki "müslümanlar, ağırlık ta olsalar, iyi kötüyü seçemiyorlar, onlar geri zekalı" diyor. Yani o ve onun gibiler, azınlık ta olsa, onlar doğruyu görüyormuş güya. Küstahlığa yobazlığa bakarmısın. Ama onlar, davalarında sadıklar, yalan yanlış iftira her yol mübah onlar için müslümanları ezmek yutmak için. Bu yüzden, bir ehli iman bunları göz önünde bulundurarak hareket etmesi lazım.
 • Önümüzdeki 20 gün boyunca sadece seçim yazın Önümüzdeki 20 gün boyunca sadece seçim yazın 23 gün önce
  Saadet’e oy veren seçmene seslenin. Suyu akışına bırakmayın. İnsiyatif alın.Stockholm sendromuna dur deyin.
 • Mehmet AkkayaMehmet Akkaya23 gün önce
  Abdurrahman Hocam," terzi söküğünü dikmezmiş, mum dibine ışık vermezmiş" derler. Dünyadaki kafirlerin ve zalimlerin hesabı varsa elbette ki Cenab-ı Allah'ın da şaşmaz bir hesabı vardır. Hak geldi batıl zail oldu.
 • Muhammed aliMuhammed ali23 gün önce
  Sayın dilipak hala imamoğlunu eleştirmeni bekliyorum terörü lanetlemeyen şehitlerimize taziye sunmayan operosyona destek vermeyen imamoğlu ve avanelerine söyleyecek sözün yokmu büyük şehir belediyesi seçimleri yenilenmesi taktirdecumhur başkanlığı seçimleri yenilenmesi gerekmezmi diyen sen şimdi ekrem imamoğuna söyleyecek sözün hiçmi yok

Günün Özeti