Aklınızda bulunsun!

14 Haziran 2018 Perşembe

Bakın bu azarlar, uyarılar, istikamet uyarıları kitapta yazıyor. Bu sözler aynı zamanda bize de. Sadece ötekilere değil. “İman ettik, tasdik ederiz” dediğimiz kitaptaki sözler bunlar. Dün de geçerli idi bu kurallar, bugün de. Yarın da geçerli olacak. Bunu ev hayatınızda, işinizde, oy kullanmaya giderken, her zaman, her yerde ve her konuda, herkese karşı miyar ve şiar edinmemiz gerekiyor.

Önce bu “söz”e bakın. Kişi, iş ve sözü bu “söz”e göre değerlendirelim.

Kalem suresinden başlayalım mı?. 8- O hâlde (Kitabı-Resulü) yalanlayanlara boyun eğme. 10,11,12,13,14-Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. 15-Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der. 16-Yakında biz onun burnunu damgalayacağız. 17-Şüphesiz biz, vaktiyle “bahçe sahipleri”ne belâ verdiğimiz gibi, onlara (Mekkeli inkârcılara) da belâ verdik. Hani o bahçe sahipleri, sabah erkenden (fakirler gelmeden) bahçenin ürünlerini devşirmeye yemin etmişlerdi. 18-(Bunu tasarlarken) istisna da yapmıyorlardı. (“İnşaallah” demiyorlardı. Allah’ın nasib ettiğinden başka bir şey olmadığını düşünmüyorlardı..) 19-Nihayet onlar uykuda iken Rabbinden bir afet (ateş) bahçeyi sardı. 20-Böylece bahçe, (Anız’ı, Başağı bizilmiş buğday sapı) yakılmış toprağa döndü. 21,22-Derken, sabahleyin birbirlerine, “Haydi, eğer ürününüzü devşirecekseniz erkenden gidin” diye seslendiler. 23,24-Bunun üzerine, “Sakın, bugün orada hiçbir yoksul yanınıza sokulup, aranıza katılmasın, kazancımıza ortak olmasın” diye fısıldaşarak yola koyuldular. 25-(Yoksullara yardım etmeğe) güçleri yettiği hâlde (böyle söyleyerek) erkenden yola çıktılar. 26-Fakat bahçeyi o hâlde gördüklerinde, “Biz mutlaka yolumuzu şaşırmış olmalıyız!” dediler. 27-(Gerçeği anlayınca da), “Hayır, meğer biz mahrum bırakılmışız!” dediler. 28-Onların en akl-ı selim sahibi olanı, “Ben size ‘Rabbinizi tesbih etseydiniz ya! dememiş miydim?” dedi. 29-Onlar, “Rabbimizi tesbih ederiz (yüceltiriz). Şüphesiz biz zalim kimseler imişiz” dediler. 30-Bunun üzerine birbirlerini kınamaya başladılar. 31-Şöyle dediler: “Yazıklar olsun bize! Gerçekten biz azgın kişilermişiz!” 32-“Umulur ki, Rabbimiz bize bunun yerine daha iyisini verir. Çünkü biz artık Rabbimizi arzulayanlarız.” 33-İşte böyledir azap! Ahiret azabı ise elbette daha büyüktür; ah bir bilselerdi! 36-Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz? 37-Yoksa size ait bir kitabınız var da (bu batıl hükümleri) ondan mı okuyorsunuz? 38-Onda, “Seçip beğendiğiniz her şey mutlaka sizindir” (diye mi yazılı?). 39-Yahut bizden, her ne hükmederseniz mutlaka öyle olacağına dair Kıyamete kadar sürecek kesin sözler mi aldınız? 40-Sor onlara: “Onların hangisi bu (iddianın doğruluğu)na kefildir?” 41-Yoksa onların ortakları mı var? Doğru söyleyenler iseler, haydi getirsinler ortaklarını! 44-(Ey Muhammed!) Bu sözü (Kur’an’ı) yalanlayanlarla beni baş başa bırak. Biz onları bilemeyecekleri biçimde adım adım helâka yaklaştıracağız. 45-Onlara mühlet veriyorum. Şüphesiz benim tuzağım sağlamdır. 46-Yoksa sen onlardan bir ücret istiyorsun da onlar bu yüzden ağır bir borç yükü altına mı girmişlerdir? 47-Yahut gayb (Levh-i Mahfuz) kendi yanlarında da onlar mı (bundan aktarıp) yazıyorlar?

Maun suresine bakalım mı bir de? 1-Dini/hesap gününü yalanlayanı gördün mü? 2-İşte o, yetimi şiddetle itip kakar. 3-Yoksulu/muhtacı doyurmayı hiç teşvik etmez. 4-Yazıklar olsun şöyle namaz kılanlara, 5-Ki onlar, kıldıkları namazdan gâfildirler. 6-Onlar, gösteriş için ibâdet yaparlar. 7- Onlar, en ufak bir yardımı bile esirgerler.

Bir de Bakara suresine bakalım. 1-(Elif, Lâm, Mîm.) 2-İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler (kötülükten korunacaklar) için hidayettir. 3-Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar. 4-Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler. 5-Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir. 6-Şu muhakkak ki inkâr edenleri uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir. Onlar inanmazlar. 7-Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerinde bir de perde vardır. Ve büyük azab onlaradır. 8-İnsanlardan öyleleri de vardır ki, inanmadıkları halde, «Allah›a ve ahiret gününe inandık» derler. 9-Allah’ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar. 10-Kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların hastalığını artırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır. 11-Hem onlara: “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde: “Biz ancak ıslah edicileriz” derler. 12-İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir, fakat anlamazlar. 13-Onlara: “İnsanların (Müslümanların) inandığı gibi inanın” denilince, “Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?” derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler. 14-Onlar iman edenlere rastladıkları zaman: “İnandık” derler. Fakat Şeytanlarıyla yalnız kaldıkları zaman: “Biz, sizinle beraberiz, biz sadece (onlarla) alay ediyoruz” derler. 1-(Asıl) Allah onlarla alay eder ve taşkınlıkları içinde serserice dolaşmalarına mühlet verir. 16-İşte onlar o kimselerdir ki, hidayet karşılığında sapıklığı satın aldılar da, ticaretleri kâr etmedi, doğru yolu da bulamadılar. 44-İnsanlara iyiliği emreder de kendinizi unutur musunuz? Halbuki kitab (Tevrat)ı okuyorsunuz. Hâlâ aklınızı başınıza almayacak mısınız? 83-Hani, biz İsrailoğulları’ndan, “Allah’tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz, anne babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz, herkese güzel sözler söyleyeceksiniz, (Güzel söz ve hikmetle hakkı ve hakikatı halka anlatacaksınız) namazı kılacaksınız, zekâtı vereceksiniz” diye söz almıştık. Sonra pek azınız hariç, yüz çevirerek sözünüzden döndünüz. 

Tekasür” suresi, sahip olduğumuz şeylerin çokluğu ile övünmekten söz eder. Büyüyen rakamlar ve başarıyı kendi nefsinden bilenlerin akıbetini haber verir.: 1-O çokluk kuruntusu sizleri oyaladı, 2-Ta kabirlere kadar gidip ziyaret edişinize kadar! 3-Öyle değil, ileride bileceksiniz! 4- Sonra yine öyle değil, ileride bileceksiniz! 5-Öyle değil, kesin olarak bilseniz, 6-Andolsun ki, cehennemi mutlaka göreceksiniz! 7-Sonra yine andolsun ki, onu yakın gözüyle göreceksiniz! 8-Sonra andolsun ki, o gün her nimetten sorgulanacaksınız!

Karun gibi zengin olsanız ne yazar. Bildiğiniz, tekrarlayıp durduğunuz şeyler şimdi sizin yapıp söyledikleriniz gibi değil!. Yakında bileceksiniz. Haksız bir şekilde elde ettiğiniz servet ve makamlarınız, şöhretiniz, bu dünyada ve ahirette size fayda sağlamayacak. Öyle değil, bu kesin. Gün gelecek siz de bilecek, görecek, anlayacaksınız ama vakit çok geç olacak.

Benden söylemesi. Selâm ve dua ile.

NOT: Adım kullanılarak ve bana atfedilen, Evimde Erbakan ve Erdoğan ile ilgili bir buluşma ile ilgili, hiçbir zaman gerçek olmayan, iftira nitelikli bir haber ve buna benzer iddialar servis edilmektedir. Muhtemelen FETÖ’cü FASIK ve MÜNKİR  MÜFTERİ’lerin uydurdukları bu yalanları yayarak suç ortağı olunmamasını hatırlatırım.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • RabiaRabia9 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Kim yapılan eziyetlere sabreder, yapılan kötülüklere de intikam almayıp affetme yolunu tutarsa, şüphesiz bu hareketi yapılmaya değer işlerdendir.”sura süresi 43ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak dün Ovit tüneli açıldı.ak parti dünyada ki 10 büyük projenin 6buyuk projesini bizim ülkemizde yapmış olsa da elhamdülillah hayran olmamak elde değil.zaten Müslüman hayret , hayranlık duyarsa imanının hakkını vermiş olur.ben Cumhurbaşkanımızi Adaletli buluyorum.sizin izninizle kendisine maşallah diyoruz. Kendisi mazlumlarin yanında ve biz de gözlerimizi mazlumlardan ayırmıyoruz inşaallah.simdiden hayırlı bayramlar olsun.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • TekyolhakyolTekyolhakyol9 ay önce
  Yazik sana iyi partili hemde cok yazik.basit ve sığ fikirli ezikler.feto sizin lanetli sonunuz olacak
 • DaywalkerDaywalker9 ay önce
  Maun suresini siz din üzerinden geçinenlere ithaf ediyorum. Allah cc in ayetleri üzerinden geçim sağlayanlara. Peygamber mesleği diye meslek icad edenlere. Ebu süfyan ve bilahere müşrikler de namaz kılıyor, tavaf ediyorlardı. Putlar yoluyla simgeleştirdikleri atalarını haşa Allaha aracı yapıyorinsanları Mekkeye getirtip menfaat devşiriyorlardı. Sahi peygamberin mesleği neydi acaba? İbadet ettirip para kazanmak mı? Ben daha bir cami hocası görmedim kırk senedir bir fakirle bir öksüzle ilgilensin. Şimdi bana cevap yetiştirecek bazıları. Onlara da Bakara süresi 83. ayeti ithaf ediyorum.
 • RafetRafet9 ay önce
  Siz ak partiyi desteklememizi istiyorsunuz.peki ak parti kendini destekleyenlere sahip çıkıyormu sayın dilipak.bu gün suruçta calışma yapanlara saldırı oldu ak partiyi direk hedef aldılar.hükumet kendini destekleyenleri yine yalnız bırakıyor daha öncede buna benzer olaylar oldu yine sahip çıkmadı yazık kendi parti çalışanını koruyamıyorsanız söyleyecek söz yok.olayı provakosyon yapanların üzerine gitmezseniz sizi her yerde sindirirler bidaya parti için çalışacak insan bulamazsınız bunu böyle bilin bu kaçıncı.
 • RafetRafet9 ay önce
  Siz ak partiyi desteklememizi istiyorsunuz.peki ak parti kendini destekleyenlere sahip çıkıyormu sayın dilipak.bu gün suruçta calışma yapanlara saldırı oldu ak partiyi direk hedef aldılar.hükumet kendini destekleyenleri yine yalnız bırakıyor daha öncede buna benzer olaylar oldu yine sahip çıkmadı yazık kendi parti çalışanını koruyamıyorsanız söyleyecek söz yok.olayı provakosyon yapanların üzerine gitmezseniz sizi her yerde sindirirler bidaya parti için çalışacak insan bulamazsınız bunu böyle bilin bu kaçıncı.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor9 ay önce
  cemal özgenç' e cevap hakkımı kullanıyorum. cemal Özgenç çok bilmişlik bu olsa gerek. leb demeden leblebiyi bilebiliyorsun. Sui zanın tavanındasın. Cemal kardeşim hakkımı sana helal etmiyorum. Sui zan işte bu? Sui zan tavan diye boşuna demiyoruz. Haksız yere ihraç edilip işinden olacaksın buna adalet diyorsanız, sana diyecek sözüm yok.Ben küçük yaşta babamı kaybettim. Annem beni devlet yurduna vermek zorunda kaldı. 1989 da sağlık meslek lisesinden mezun olup aynı şekilde benim gibi babasını kaybetmiş yine devlet yurdunda yetişen öğretmen olan biriyle evlendim. Allaha şükür dinimi yurtta büyümeme rağmen öğrenmiş ve yaşamaya başladım. Başörtü zülmü olduğunda kamudan CHP döneminde atıldım. Tabi annemi kocam izin verdiği için hep yanımda bulundurdum. Şimdi gelelim bu günümüze yaklaşık iki yıl olacak iftira olduğunu düşünüyorum, neden olduğunu da ne kurumum nede savcılık söylemedi, yaşın yanında kuru yakmak bu olsa gerek olmadığım halde zorla hain yapılıp alnımın teriyle sahip olduğum işimden hemde yargısız infaz ile ihraç oldum. Kurumda birileri hiçbir kriterin olmamasına rağmen seni fetöcü yapsınlar, belkide bunu bana yakıştıranların belkide kendileri fetöcü de olabilir,hiçbir bağlantın olmamasına rağmen işinden ol, çoluk çocuğun darmadağın olsun, namazlarını bile kılmaz hale gelsinler, cumaya bile gitmek istemesinler. Çocuklarımın ne suçu vardı. Benim ne suçum vardı. Belki de fetöcü denilenler hala kurumlarda görev yapıp hiçbir suçu olmayanları iftiralarla böyle işlerinden ediyorsa sana ben ne diyeyim. Sui zanla ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanıyorsan sana ne diyeyim. Allah seni bildiği gibi yapsın. Kul hakkına nasılda kolayca girebiliyorsun. Allah benim hakkımda ne düşünüyorsan sana bin mislini versin. Akıttığım göz yaşlarımın hesabını nasıl ödeyeceksiniz. Anam bile üzüntüsünden dayanamayıp mayıs ayının ortasında kalp krizi geçirip ölüyorsa sizin bu sui zanlarınız daha kaç Müslümanın canını yakacak. Adı adalet olan AKPARTİM için adalet beklemek bu gibi sui zanların tavan yapıldığı ortamda çok şey istemek galiba. ADALET İSTİYORUM, YOKSA ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUM. Gerçekten Allah(C.C.)'tan korkma zamanı gelmedi mi? CHP den ne farkımız var. Bunu bana yapanlara sesleniyorum. Yaşadığımı yaşamadan ölmesinler. Hiçbir zamanda bana bunu yaşatanlara haklarımı helal etmiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor9 ay önce
  cemal özgenç ne de çok şey biliyorsun. Cemal kardeşim hakkımı sana helal etmiyorum. Sui zan işte bu? Sui zan tavan diye boşuna demiyoruz. Haksız yere ihraç edilip işinden olacaksın buna adalet diyorsanız, sana diyecek sözüm yok.Ben küçük yaşta babamı kaybettim. Annem beni devlet yurduna vermek zorunda kaldı. 1989 da sağlık meslek lisesinden mezun olup aynı şekilde benim gibi babasını kaybetmiş yine devlet yurdunda yetişen öğretmen olan biriyle evlendim. Allaha şükür dinimi yurtta büyümeme rağmen öğrenmiş ve yaşamaya başladım. Başörtü zülmü olduğunda kamudan CHP döneminde atıldım. Tabi annemi kocam izin verdiği için hep yanımda bulundurdum. Şimdi gelelim bu günümüze yaklaşık iki yıl olacak iftira olduğunu düşünüyorum, neden olduğunu da ne kurumum nede savcılık söylemedi, yaşın yanında kuru yakmak bu olsa gerek olmadığım halde zorla hain yapılıp alnımın teriyle sahip olduğum işimden hemde yargısız infaz ile ihraç oldum. Kurumda birileri hiçbir kriterin olmamasına rağmen seni fetöcü yapsınlar, belkide bunu bana yakıştıranların belkide kendileri fetöcü de olabilir,hiçbir bağlantın olmamasına rağmen işinden ol, çoluk çocuğun darmadağın olsun, namazlarını bile kılmaz hale gelsinler, cumaya bile gitmek istemesinler. Çocuklarımın ne suçu vardı. Benim ne suçum vardı. Belki de fetöcü denilenler hala kurumlarda görev yapıp hiçbir suçu olmayanları iftiralarla böyle işlerinden ediyorsa sana ben ne diyeyim. Sui zanla ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanıyorsan sana ne diyeyim. Allah seni bildiği gibi yapsın. Kul hakkına nasılda kolayca girebliyorsun. Allah benim hakkımda ne düşünüyorsan sana bin mislini versin. Akıttığım göz yaşlarımın hesabını nasıl ödeyeceksiniz. Anam bile üzüntüsünden dayanamayıp mayıs ayının ortasında kalp krizi geçirip ölüyorsa sizin bu sui zanlarınız daha kaç Müslümanın canını yakacak. Adı adalet olan AKPARTİM için adalet beklemek bu gibi sui zanların tavan yapıldığı ortamda çok şey istemek galiba. Gerçekten Allah(C.C.)'tan korkma zamanı gelmedi mi? CHP den ne farkımız var. Bunu bana yapanlara sesleniyorum. Yaşadığımı yaşamadan ölmesinler. Hiçbir zamanda bunlara haklarımı helal etmiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Hüsnü Hüsnü 9 ay önce
  Atilla Özdür ün yazısı neden kalktı ...
 • cemal Özgençcemal Özgenç9 ay önce
  Allah görüyor rumuzu ileyazan arkadaş suızan ile içeri girip ekmeklerielinden alınan insanlardan kastimiz eğer fetö ciler ise ki benöyle anladım esas üçmaymunu oynayan sizlersiniz
 • İYİ PARTİLİ İYİ PARTİLİ 9 ay önce
  8-Sonra andolsun ki, o gün her nimetten sorgulanacaksınız!...
 • melih53melih539 ay önce
  hocam ... iyiki varsınız..sevgi dolu kalın..keşke sizler siyasette olabilseydiniz..
 • Allah GörüyorAllah Görüyor9 ay önce
  Yaşın yanında kuruyu yakıyorsak, bencil davranıp "Hep Bana Rabbena" diyorsak, sui zannı TAVAN yapıp hüsni zannı daTABAN yapıp gömüyorsak, çamur atıp leke bırakıyor, güneşi balçıkla sıvıyorsak, "KISASA KISASTA SİZİN İÇİN HAYAT VARDIR" diyen Rabbim sanki yanılıyor gibi hainler yerine hiçbir vebali ve suçu olmayanlar, masumlar sui zan ile hainler adına cezalandırıp ekmekleri elinden alınıyorsa, bunu da adı ADALETolan AKPARTİM adalet diyerek uyguluyorsa gerçekten üç maymunu çok güzel oynuyorsunuz?Gerçekten Allah(C.C.)'tan gereği gibi korkuyor muyuz? ALLAH(C.C.)'TAN KORKMA ZAMANI GELMEDİ Mİ? Şüpheler artmıyor mu? -"EY İNSANLAR! ALLAHIN VAADİ HAKTIR. DÜNYA HAYATI ALDATICIDIR. ALDATICILAR ALLAH’IN ADINI KULLANARAK SİZİ ALDATMASIN." (Fatır Suresi 5. Ayet). Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Serdar peksenSerdar peksen9 ay önce
  Çok değerli hocam öncelikle kutlaan merkezli konuşmanız beni çok mutlu ediyorallah sayınızıartırsınbizidedugrularla bereber eylesinve malesef bu hastalıklarmüslümantoplumumunsa mevcutbirde sorumolacak sizederinbir bilgiye sahip olmanızallahın bir vergisini yoksa çok çalışmayami borclusunuz saygılarımla
 • AliAli9 ay önce
  Bir oy için önümüze ayet getirmeyin.dikkat edin yönetim ayetleri daha çetin.hem şeytan bizi Allah ile aldatmasın.O zaman dar günde devreye giren MHP bir numara olmalıdır
 • D D 9 ay önce
  ....Hepimiz yaptıklarımızın hesabını vereceğiz ölüm kaçınılmaz
 • hasan hasan 9 ay önce
  Allah razı olsun çok güzel yazı
 • Osmanlı DevletiOsmanlı Devleti9 ay önce
  Sayın hocam güzel yazınız için ALLAH(c.c) razı olsun. Ancak bu 50+1 denilen garabet nedir yahu ? Başkanlık sistemine sonuna kadar destek veriyorum ama neden % 50 oy bile yetmiyor da koalisyon yapmak zorunda kalıyoruz. 2003'te bu parti % 35 ile anayasal çoğunluğa ulaşmıştı. Ancak sistemin altını öyle bir oydular ki, % 40 hatta 50 bile yetmiyor. Bu oy oranlarını Avrupa'da alabilen kimse yok. Bu büyük oy ile bir de koalisyon yapma mecburiyeti niye ? ALLAH(c.c) aşkına değinin şu meseleye.
 • ShadowmanShadowman9 ay önce
  Hocam agziniza saglik.. Bu Fetoculer you tube de de montajli kayitlarla yeniden hortlamis... 24 hazirandan sonra inlerine degil hucrelerine endoplazmik retikulumlarina girecez... hepsinin ip si tespitli...

Günün Özeti