AK Parti’de İslamcıların yüzdesi kaç?

09 Mart 2019 Cumartesi

Kaldığımız yerden devam edelim. Sahi Erdoğan hangi gelenekten geliyordu? 

Bu AK Parti içinde, “İslamcıları %5 gören” AKP’lilere meydan bırakılırsa bunun faturası ağır olur. Eğer listeye giren bazı adaylar yine seçilirse, AK Parti’nin işi zorlaşır. Eğer o adamları tutamazlarsa bu iş mahkemelik olur. Bu giderek Mafyalaşan tipler yollarına devam etmek isterlerse, AK Parti sağlığına geri dönmek istiyorsa, önce sırtındaki bu kan emen kenelerden kurtulması gerek.

Bunların en tepeden en alta kadar her yerde uzantıları var. Bu haram para, haram ilişkiler sonlandırılmayacak olursa bedeli ağır olur. Kem alat ile kemalat olmaz. Haram para ile hayır yapılmaz. Kendilerine Osmanlı’dan ve zekattan tahsisat alanlar üzerinden kıyas yaparak meşruiyet oluşturmaya kalkanlar, aslında kendi haramlarına İslam’ı malzeme yapmaya kalkan bahtsızlardır. Bunu geçmişte yapmaya kalkanlar, zaman içinde çeşitli fitnelere ve yıkımlara sebeb oldular. Tarih bu müfsitlerin sebeb oldukları trajedilerin hikayeleri ile doludur.

Devlet kimsenin babasının malı değil. Mahkeme kadıya mülk de değil. Biz “Tek adam”lık iddiasında bulunanları da gördük, “Ebedi şef” iddiasında olanları da, “Kesebir”leri de. Hilafet fonundaki zekat paraları ile faiz kurumu kuranları da, kurban keserek genelev açanları da!. Tek Parti döneminin cinayetlerini de yaşadık, çok parti döneminde yaşanan haltları da gördük. “Halaskar zabitan”ların darbe dönemlerinde yaşattıkları haksızlıkları, zulümleri, soygunları da gördük. Öfkeleri ağızlarından taşanların neler yaptıklarına şahid olduk. İskilipli Atıfları, Medine Bircanları unutmadık. Daha neler neler.. 47 yıllık yazı hayatımda bu gözler neler gördü, bu kulaklar neler duydu, bu can neler yaşadı! Onun için bugünle darbe günlerini kıyaslamam. O günlerin hepsini bütün sıcaklığı ile yaşadım. Birçok olaya şahid oldum bir gazeteci olarak, siyasetin kıyısındaki biri olarak.

Tamam, bugün de “bizden” birileri ekranlarını bana da karartıyorlar, mikrofonlarını kapatıyorlar, sayfalarını da. Kimi vakıflarının, kimi belediyelerinin kültür etkinlikleri dedikleri programlarından adımı da çıkarıyorlar. Gülüp geçerim. Kendilerine zarar verirler. Keskin sirke küpüne zarar verir.

Taşgetiren vakası”nda, bu işin arkasında kim varsa ortaya çıkarılıp gereği yapılmalı. Bu işler böyle devam eder, yapanın yanına kâr kalırsa, yarın yargısız infazlara kadar gider işin ucu. Bu iktidar aşkı böyledir ve bütün aşklar böyle başlar. Bu işler kısa süre içinde şüyuu vukuundan beter hadiseler haline gelir. Unutmayın söylenti, en tehlikeli gerçekten daha tehlikeli olabilir. Söylenti kargaşanın ikiz kardeşidir. Ah! Siyasetname okumamış, tarihi övgü ve sövgü, hainler ve kahramanlar kitabı sanan gafiller, okusaydınız, anlasaydınız da, tarihin tekerrür edip durmasına vesile olan işler yapmasaydınız. Sizden öncekilerin yaşamak zorunda kaldıkları acılar, sizin için baht kaynağı olsaydı. “Öfkeyle kalkıp zararla oturanlar”dan olmasaydınız!

İnsan olan her yerde Şeytan da vardır. Özellikle kamusal sorumluluk üstlenenlerin “cam ev”de oturmaları gerek. “Beni bana bırakma Rabbim” diye dua etmeleri gerek. Kendi nefislerine güvenmemeyi öğrenmeleri gerek. Bunların kamu malını “kul hakkı” olarak görmeleri gerek. “Yetim malı” olarak görmeleri gerek. Yetim malına el uzatanların namazlarının bile kabul edilmeyebileceğini bilmeleri gerek. Haram para ile hayır yapılmayacağını bilmeleri gerek. Helale haram katınca, bunun temiz suya şarap katmaktan farkı olmadığını bilmeleri gerek. Hayır diye yaptıkları şeyin bu anlamda onlara hayrı olmayacaktır. İslam’da necasetten, domuzdan, şaraptan taharet gibi “Hades”den de taharet gerekir. Haram para ile yapılan işlerden hayır gelmez.

Nenem derdi ki, “Allah buğdayın karnını yarık yarattı ki, paylaşırken hak geçmesin, buğday tanesi kolay paylaşılsın” diye. Bakın muhatabınız kafir de olsa ona haksızlık yapamazsınız. Resulullah Medine’ye giderken, Hz. Ali’yi niçin geride bırakmıştı, hatırlayın..

Hz. Ömer kendini eleştiren sahabeyi susturmadı. “Ömer yanıldığında onu düzelten kulunu yaratan Allah’a hamd ederim” dedi.

Ben yanılırsam ve eğer siz beni düzeltmezseniz, ben sizden şikayetçi olurum. Ben nasıl eleştiriyorsam, siz de beni öyle eleştirebilirsiniz elbette. Nefsimi terbiye etme konusunda bana yardım edin. Ben yanılırsam beni uyarın ki, Allah’ın gazabına uğrayanlardan olmayayım. Madem her gün bir şeyler yazıyorum, başkalarını yanıltmanın vebali büyük olur. Beni düzeltin ki, ben de başkalarına zarar vermeyeyim. Her gün bir şeyler yazarken, aslında birçok yanlışlar da yapıyorumdur. Sizler de sakın olana kafanızı bana kiraya vermeyin. Gerçek benim yazdıklarımdan ibaret olmadığı gibi, bazı durumlarda aklımla vardığım sonuçlar konusunda tam benim tersim olan bir kanaate sahip olup, en az benim kadar doğru olabilirsiniz. Akledeceğiz, sabredeceğiz, istişare edeceğiz, şûra yapacağız. Her gün, günde 40 kez, “Bana hakkı hak, batılı batıl göster” diyorsak elbette vardır bunun sebebi. İnsanları kendimize değil, Allah’a, Resulüne, kitaba çağıralım. Ne kibirlenerek başkalarına İlahlık ve Rablik taslayalım, ne de başkalarını, o kim olursa olsun, Allah’tan başka hiç kimseyi İlah ve Rab edinmeyelim.

Dikkat edelim öyle haltlar yeniyor ki, eğer onları yapanlar “Bizden” ise, ben o “bizden” değilim. “Bizden” görünen herkes “bizden” değildir. Sakın ola, “Şeytan sizi Allah’la adatmasın!”

Kimse kimseye “Raina” demesin. “Unzurna” yeter. Kimse kimseye “hüküm koyma”ya, “posta koyma”ya, kimse kimseye aba altından sopa göstererek, bazı birtakım güçleri devreye sokarak insanları terbiye etmeye kalkmasın. Bu İlahlık ve Rablik taslamak olur. Din ve devlet büyüklerini de İlah ve Rab edinecek değiliz. Bizim Rabbimiz Allah’tır! Biz din biçenlerin, kendi ideolojilerini dinleştirenlerin de geçmişte kimler olduklarını ve bu yolda neler yaptıklarını biliyoruz. Bu anlamda haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, Allah’a ve ahiret gününe iman edenler için yol birdir. O da haklının yanında, zalime karşı durmaktır. Hatta zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa. Ayet öyle diyor: “Bir kavme olan düşmanlığınız sizleri onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmesin

Öte yandan; birilerine olan kızgınlığımın; onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemesini ben Rabbimden niyaz ediyorum. Ve o duam o ki, Rabbim benim ellerimle zalimleri cezalandır ve mazlumlara yardım et. Bana Hak’kı Hak, batıl’ı batıl göster ve Hak’da toplanmamızı nasib et. Beni nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil. Beni rızanın tecellisinin vesilesi kıl. (Amin)

Beni sabırla dinleyen, yanıldığımda beni uyaran, hakkı söylediğimde sesime ses vererek, Hak olan sözü destekleyen kardeşlerimden Allah razı olsun. Teşekkür.. Selâm ve dua ile

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ismail polatismail polat2 ay önce
  Selamunaleykum;hocam bir abi demiştiki bana ben artık bizim müslümanlara güvenmiyorum. Gerçekten doğru söylemiş o abi.Ben ozaman haklı görmemiştim ama haklı imiş. Hani işlerimizi istişareyle yapacaktık.Hani bir evin tuğlalarıydık.ne olduda biz birbirimize rakip olduk. Bu konuda çok üzgünüm hocam.. slm ve dua ile.,...
 • KaptanKaptan3 ay önce
  İmam hatiplilerin insan envanteri cıkarıp mezuniyet yıllarınıı silsile yapıp kendi boşaltığı yere yine bir imamhatiplinin yerleştirilmesi hususunda siyasi ve iradi gayretleri konusundaki ısrarlarını ve mezunilet ve okudugu okul esaslı yapılaşmayı değerlendireceğiniz bir köşe yazısını sabırla bekleyeceğim.. lehte yada alehte fark etmez.. belki çok yedinde değip altını dolduraçaksınız yada sakıncalı bulup altını dolduraçaksınız.. Hayli yazınızı okudum bu akşam.. saatde sabahın 04:07 si.. emeğinize sağlık
 • mustafa hamzamustafa hamza3 ay önce
  yüreğine sağlık hocam gerçekleri söyleyen kaç kişi kaldı şu yalan dünyada
 • Yusuf yıldız Yusuf yıldız 3 ay önce
  Kardeşim Van da yazıyorum malesef bizi temsil makamına bırakılanlar bizden değil çoğu HDP zihniyetli
 • Elbistanlı izciElbistanlı izci3 ay önce
  Yüreğinize sağlık mükemmel Düzelir inşallah
 • bizim evbizim ev3 ay önce
  "Ben Benden vazgeçtim RABBİM sen benden vaçmedin" diyenlerdenim.
 • Sadi BirbilenSadi Birbilen3 ay önce
  Abdurrahman abi, Graham Fuller’in halefleri seni yine ziyaret etmişler anlaşılan, çünki bu yazında daha önce kullandığın bütün dua klişeleri ve aforizmaların toptan boca etmişsin... Ahmet Taşgetiren ile eş güdümlü olarak “Ak Partiye oy vermemekten rahatsız olmayın ey cemaati Müslimin” kumpanyasında oynadığının anlaşılmadığını zannetme....Yanıldığında seni uyaran bir vatandaş olarak “selam ve dua” ile diyorum... (Not:Abi senin de Taşgetiren gibi Milli Mücadele Birliği ile hiç kesişmişmiydi? merak ettim nedense...)
 • Ömer farukÖmer faruk3 ay önce
  Hocam biz İslamı ögrenmeden Mücahid oluk. İnşaatı öğrenmeden müteahhit olduk. Şimdide her türlü işe müsait olduk. Allah cc bizim yardımcımız olsun.
 • M.AK M.AK 3 ay önce
  ALLAH razı olsun hani bir söz var.Kitabın tam ortasından konuştun.
 • MisterXMisterX3 ay önce
  Zalimlerle mücadele ederken zalimleşmekten Allah a sığınırız..Allah’ın rızasını kazanırkenşeytana uymaktan Allah a sığınırız.Bizim dürüst dosdoğru olmamıza Allah ‘ın ihtiyacı yoktur,ama bizim yanlış yolda olmamıza şeytanın ihtiyacı var.Yani biz dosdoğru olunca Allah a birşey katmıyoruz.O ‘nun birşeye ihtiyacı yoktur eksik değildir eksik ve ihtiyacı olan biz ve şeytan.Allah ‘sız olmaktan Allah a sığınırız.Selam ve dua ile..
 • Adnan Adnan 3 ay önce
  Bu yazdıklarınızın aynısı Mardinilimizde yaşanıyor.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 ay önce
  ELİNİZE SAĞLIK.YAZINIZ UMUTLARIMI ARTTIRDI.ECEL GELENE KADAR MAZLUMUN,HAK VE HAKİKATİN YANINDA ,İSLAM DÜŞMANLARINA KORKU ,MÜMİNLERE ÜMİT OLARAK YAZMAYA DEVAM
 • Zeynep Zeynep 3 ay önce
  Rabbim sizden razı olsun ilk kez böyle güzel bi yazı okudum Cenab-ı hak hocam dilinize kaleminize zarar vermesin sizin gibilere çok ihtiyacımız var.
 • İmtihan Dünyasıİmtihan Dünyası3 ay önce
  Millet olarak çok ağır bir sınavdan geçtiğimiz belli. Rabbim millerimiz için hayırlısını nasip etsin . Birlik be beraberlik. İçinde inşaallah bu günleri de atlatırız. Yeter ki Muhanete muhtaç etmesin Rabbim bu milleti .Ahmet Taşgetiren olayının iç yüzünü bilmiyoruz . Bilmeden yorum yapmak da doğru olmaz . Kim kimle iş tutuyor çok ilginç . İnşaallah seçimlerden memleketimiz için hayırlısı olur . Yalnız seçimle sadece siyasetçilerle kazanılmaz. Sahi Ankara’daki bürokratlar seçimleri kimin kazanmasını istiyor , kime çalışıyor . Lütfen kalan loşa zamanda bu konuya el atın . El atınki Ankara kaybedilmesin .Sureti haktan gözüken bürokratları lütfen inceleyin ve not edin ...Ve de acilen gereğini yapın ey karar vericiler ...
 • Abdullah AkyüzAbdullah Akyüz3 ay önce
  Sayın Dilipak; 2-3 yıl önce tv de kredi ile ev aldığınızı bizzat anlattınız. Lütfen bunu dinen izah edin ki, şu yazdıklarınızın gerçekten haramın kendisine karşı yazıldığına inanabilelim. Selamlar.
 • Ali-CengizAli-Cengiz3 ay önce
  BANA CEVAP VEREN ABİLERE, Her mücadele yerine göre verilir verilmelidir.15 Temmuzda dışarı çıkılmalıydı evet çıkıldı ve millet olarak çıktık çok şükür,kimimiz şehit oldu kimiz gazi lakin Sn.Dilipak sürekli dikkat çekiyor: HER TARAFTAN GELİYORLAR! Mücadele çok boyutlu...Bu mel'un Fetö milletin itikadını da sarstı,üzerimize bize (-pirincin içindeki beyaz taş gibi-) benzeyerek geldi.Cumhuriyet döneminde herkes susmuş ve susturulmuşken kimi idamla yargılanıp hatta idam edilirken Bediüzzaman hazretleri nasıl mücadele vermiş,imani eserleri elle yazdırarak milletin imanını nasıl uyandırmış ve hayatı boyunca mahkemelerde süründürülken yaptığı müdaafaları meydanda,bazı müdafaaları kitaplarının içine boşuna koymamış rahat okunabilir...........................Kişiyi ahirette mesul edecek(-kişileri tekfir -protestanlaştırma vb.-)sözlerden kaçınmak gerek,zira bu söyledikleriniz Fetö iblisine ait amaçlardı,O iblis belli ki büyük bir projenin önemli bir unsuruydu.Ne yaptı bu FETÖ iblisi? 50(elli) dile çevrilmiş,dünyanın her yerinde okunan ve okuyan bir çok müslümanın imanını takviye eden İslamla ve imanla ilgisi olmayan çoğu insanın da imana girmesine vesile olan Risale-i Nur'ları çirkin emellerine alet etmeye çalıştı...Bizler de de metod farklılığı var diye birbirimize ağır sözler sarf edip O mel'unun ekmeğine yağ sürmeyelim derim. Bu konuda RİSAL-İ NUR'dan LEM'ALAR'an 20 ve 21 LEM'A(İhlas Risaleleri-(erisale.com)dan okunabilir) ve MEKTUBAT'tan 22.MEKTUP(ehl-i imanı uhuvvete ve muhabbete davet eder). okunabilir.......................Diğer taraftan,siyaset yapmayacak mıyız? Tabii ki yapacağız fakat, 80 yıldır daha ilkokul birinci sınıftanbatı değerleri empoze ede ede Kur'an esasları zedelenmiş neredeyse "içkimi de içerim,namazımı da kılarım"gibi bir garabete gelmiş bazı insanların türediği bir toplumda önce İmandan başlayarak bu konuda Kitap-Sünnet-Tefsir-Hadis-Fıkıh-Kelam bilmenin ve yaşamanın yanında Siyaset Bilimci,Mühendis,doktor,öğretmen gibi her meslekten toplumu yönlendirecek insana ihtiyaç var......................Asr-ı Saadette Allah Resulu(ASM) önce siyaseti ele geçirmeliyiz demedi, toplumu imanla takviye ederken eş zamanlı olarak o toplumu ayakta tutacak,idare edecek insanları da beraberinde yetiştirdi,bunlar Mescid-i Nebevi'nin arka tarafındaydı ve bunlara Ashab-ı Suffa denirdi.(Bu bağlamda bugün İh Liseleri bizim için çok önem arz ediyor, Allah muvaffak etsin Reis'in en büyük gayretlerinden biri de bu,fakat hainler -MEB'in boşluklarından yararlanarak,çeşitli tuhaf etkinliklerle- bu kez bu güzide liselerin içini boşaltmaya çalışıyor-Biz özellikle buna dikkat çekmeye çalışıyoruz)......................ELHASIL:Kimse kenara çekilsin denmiyor,sadece zaman ve zemine göre mücadele değişik olur ona göre tavrınızı alırsınız.Bu tavır münafıkane değil,(-kimseye zarar vermeden Müslümanca merdane yapılır, (silahlı saldırı gibi nadir olaylarda da ,15 Temmuz gibi,bu konuda da millet olarak zaten görevimizi yaparızve yaptıkAllah'ın izniyle-) fakat önce adam yetiştirmek gerek, zira bizi neredeyse(Batıcılık,kapitalizm,Globalizm ve bunlara bağlı Sekuler yaşam ve yine bunlara bağlı müslümana yakışmayan Müsrif yaşam,benliğimizi ön plana alarak yaşama vs.vs ile ) İslamın Mekke Dönemi noktasına getirdiler.O halde bu dönemde çıkmak için mücadele de eş zamanlı olarak her alanda(-önce kendimize çekidüzen verip,ailemiz ve çocuklarımızdan başlayarak-) adam yetiştirmekle olur.........VESSELAM
 • Saffet CoşkunSaffet Coşkun3 ay önce
  Hakikât tek olunca, Hak' dan yana olunca...onu ifade edene Allah cc. razı olsun denir.Evet Allah cc. razı olsun.Bu hizmetleriniz Hak' dan sapanlara (ki çok net belirlemişsiniz) firâsetle Hakk' a sarılmalarına vesile olsun.Hak için, Hakk'ın hakkı için...Hak Tealâ razı olsun duamızla.
 • AsyaAsya3 ay önce
  Hükümetin Taşgetiren'i işten attırmak için bir şey yaptığını düşünmüyorum. İçinde bulunduğu gurubun tasarrufudur. Ancak çok duygusal bir insan cemaatçiler kara propaganda malzemelerinden kolayca etkileniyor. 28 şubatı üniversite öğrencisi olarak yaşamış bir kişi olarak bu gün kendini daha kötü hissediyorsa diyecek hiçbir şeyim yok. ALLAH yolunu açık etsin.
 • Zekeriya KAŞIKCI Zekeriya KAŞIKCI 3 ay önce
  "Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar" Mevlam kimseyi şeytana ve nefsine uydurmasın, şaşırtmasın..
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ3 ay önce
  Sn. Yazar;onca yazdığınız güzel ve tamamı doğru sözlerin arasına,birilerine mesaj vermek için bile olsa "İskilipli Atıf" gibi artık büütn belgeleri ile ortaya çıkmış bir gerçeği saptırarak verme gafletine keşke düşmeseydiniz.
 • Ahmet KemalAhmet Kemal3 ay önce
  “12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat döneminde yazdım, kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim” Bu söz, öfkeyle kalkmış bir nefisten gelmiyor mu, asıl bu söyleten ruh halilini tahlil etmek gerekmez mi? Veya arkaplanını merak edip sormamız gerekmiyor mu? Sayın Dilipak. Bu sözler; proje sözler, diye düşünüyorum.
 • Ahmet BALCI Ahmet BALCI 3 ay önce
  Ağzınıza sağlıkinşaallah yazılarınız muhataplarına ilham olur
 • Hakkı ArayanHakkı Arayan3 ay önce
  50 yıldır yazıyor konferans veriyorsunuz.Bende sizi 40 yıldır okuyorum.Allah kitap din iman milliyetcilik Tüklük şeriatcılık koministliksosyalistlik daha bilmem ne adına kim ortaya çıktıysa hiç adaletle hareket edeni görmedim.Herkes kendi menfaati için olmadık kalıplara giriyor.Fakir fukara halk kutsal tüm değerlerle soyulup soğana çevriliyor.Yazı yazdığınız gazeteniz çarşaf çarşafilan alıyor.İlan veren kuruluşlar örneğin malum marketler ne dolaplar çeviriyor yazsanızaHerkes bir şeylere göz yumarsa toplum nasıl düzelir.Neler gördük neler.Büyük bir medya kuruluşu tencere tava daha bilmem neler vererek yıllarca halkıve gazete bayilerini soydu.Sonunda çekti gitti haramdan kazandığı bir gün komple elinde çıkar.Bir milyon basıp bedava dağıtılan 10 bin okuyucusu olmayan ama her apartman kapısına bırakılan her esnafın dükkanındasehpa üzerinde olan feto gazetesi şantaj arcı olrak kullanıldı milyonlarca dolar kamu ve özel sektör reklamı aldı.Haksızlıkla alınan reklam paraları onlara yaramadırezil rüsva oldular.Bu günde basın yayın yoluyla millet uyutuluyor dün feto nun yaptığını başkaları yapıyor.Bakalım bunlarında hatalarının bedelini ödediklerini görebilecekmiyiz.Temennim Allah en küçük memurundan en büyüğüne kadar bu millete hizmet edenlere doğruluk dürüstlük nasip etsin.Tabi simitcisinden holding patronunada.
 • NEW GENERATION dan davud aNEW GENERATION dan davud a3 ay önce
  Davut kardeş, aslında ben pek bilmem bu işleri, biz biraz aidat veren ayak takımı esnaftık işte bilirsin.sen tecrübeli imama benziyon.Şerhoş çökmezse, devlet millet çökecek dediğinden şıp diye anladım.Devlet ve milletin çökmesini bende istemiyorum, çökmemesi için, başımıza kimi çökertelim, madden manen bizi bu halden kurtaracak kimdir kardeş.lütfen bunlardan hangisi.1- mfg 2- hdppkk 3- kk 4-misis 5- k.molla 6-tsk 7-abd 8-isr 9-nato 10-bm 11-ımf 12-cıa 13-pntgn-14-nasa 15-eu 16-hepsi birden---kısaca bu 16 seçenekten hangisi.dikkat ettiysen akpmhp listede yok yani .bende bir ara anlarsınya, muhteremden nazar almıştım. bu seçim kime şeytcez, muhtemel cevap anahtarı size gelmiştir abilerden, bide biz şeyetsek...cevabın şifreli olsun , davarlar çözemesin davud kardeş. sadece rakam yazın ben anlarım, yani örnek 16 deyin yeter yazı ile onaltı demenize bile gerek yok.Hadi kardeş dön sen bana.
 • Mustafa PekşenMustafa Pekşen3 ay önce
  Allah ayaklarımızı kaydırmasın.Taassubdan korusun bizleri Rabbim.Her şartta hakkı söyleyebilenlerden eylesin bizleri.Kul Allah için yapar.Kuldan beklemez takdiri.Allah yardımcımız olsun.Sapanlar saptıranlar satanlar elbet olacak.Biz kime niçin destek verdiğimizi unutmamalıyız.Kimlerle birlikte olduğumuzdan sorulacağız
 • ESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ den Ali-Cengiz eESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ den Ali-Cengiz e3 ay önce
  ali cengiz ! ESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ ne demek biliyor olmalısınız.Biz sözleri de biliriz, verilmiş sözleride biliriz, sevilmemiş takdir edilmemiş , ihanet edilmiş sözleri de biliriz.Amma, aslen bir ömürlük, göründüğü gibi olmayan, sözlere zıt fiiilleri daha iyi biliriz.Siyaset ve hizmet yoluna birlikte çıktığımız günleri ve nerede nasıl hançerlendiğimizi de iyi biliriz.Güven, çabuk kaybedilen, tamiri çok zor olan bir sıfattır ki, bu tamir için, etik bir gayrete şahit olmuş da değiliz.Can kurtarmak mealli yollara, hoş görü ile yaklaşabiliriz.Amma bir delikten iki defa geçirelene kamil mümin de demeyiz.Çekildiğiniz kenar sizlere hayırlı olsun deriz, amma kenara çekme çalışmalarınıza , eyvallah demeyiz. Kısaca, biz bizi iyi biliriz. Bu günlerden kelli, bir yamuk ihanete daha tahammül edemeyiz..Cümlemiz ( münkir münafık müşrik mümin ) allaha emanetiz....El emaül eman , tevekkeltü ya eş şehid cc
 • Aşşa Çeşmeli Aşşa Çeşmeli 3 ay önce
  Avrupa ya uyum için zinayı serbest Bırakanları,ve bu Müslüman milletin ırzını namusunu temelden bozanları Allah cc hesab soracaktır bir gün.
 • FeritFerit3 ay önce
  Müslüman siyaset yapmasın, demek; müslüman olmayanlar yönetsin demektir.
 • Ağdacıoğlu Ağdacıoğlu 3 ay önce
  AKP liler itibardan tasarruf olmaz diye bir Sözle makam arabaları saraylar israflar diz boyu Hz Ömer efendimiz Kudüs'e giderken yamalı elbiselerle Şehre girdi Hz Ömer efendimiz itibarsızmıydı?
 • Kenan duman Kenan duman 3 ay önce
  Bu fetö denen hainden mağdur olan bir polis memuruyum eşim bankasyad a çalışıyor orada parası var diye ihraç oldum.15 temmuzda Ankarada Dışkapı hastanesinde darbe gecesi 100 ün üzerinde yaraliya yardım ettim 48 özel harekat polisimizin defin işlemlerinde yardım ettim 5 gün evime gidemedim Cumhurbaşkanı na binali beye süleyman soylu ya direk olarak beraat ettiğimiz evrakları verdim lakin kadı peygamber efendimiz gibi düşünüp adaletli olmadığı için hakkımızı alamadık Rabbime havale ettik eşimdebende yetimim rabbim hakkımızı yiyenlerede hem bu dünyada hem Ahirette sorsun inşallah yukarıdaki büyüklerimizin hepsinin yüzüne dedim ki direkt olarak eğer ben fetö cuysem iki oğlum var ikiside ölsün lakin değilse olacak dedim o zaman kıssasa kısas ölsün dedim ve diyorum kendilerinden olunca kandırılıyorlar akıllarını kiraya vermiyorlarefkan alanın kardeşim de bankasyada çalışıyor ve onunda hesabı var ayrıca müfettişe dedim eşim bu bankada çalışıyor dedim adalet bitik yazık bankayı açanlar kendileri devlet kendi inanan vatandaşına tuzak kurmaz yazık hakkımızı arayacağımiz bir yer yok çoluk çocuk perisaniz Rabbime havale ettim bekliyoruz imanimiz bizi ayakta tutuyor 15 temmuzda kelesle ateş ettim uçaklara şehit ve yaralı polis kardeş lerimin silahlarını dolaba kitledim Akp hükümeti mukafimizi verdi eşim de bende beraat ettik sonuç koskocaman sıfır yazık onca masumun hakkını elbet Rabbim soracak Rabbime emanet olunuz inşallah selamlar
 • Kaya AplullularKaya Aplullular3 ay önce
  taşgetirentaşgetirsin. mücadeleciydi pınarcı oldu. irancı oldu. mevlana düşmanıydı, tasavvuf düşmanıydı sufi olduğunu gördük. taşgetirenlerin ipleri ile kuyuya inilmez.
 • Ferhat CavdarFerhat Cavdar3 ay önce
  Ali cengiz rumuzlu arkadas: bize ali cengiz oyunu oynama lütfen, diyelimki bizde siyaset yapmayalim ve hakki haykirip batili red etmeyelim ve evimize dört duvar arasina cekilelim ve sadece tespih cekipaciz bir sekilde hicbirsey yapmadan zalimlerin ve ahlak düsmanlarinin siyaset yapmasini önünü acip milletimizin siyonizmin sömürgesini olmasina göz yumalim. Zaten her serden bir hayir cikar mantigi ile sadece namaz kilip tespih cekelim diyorsun. ALLAH in dini ama öyle demiyor, zira Allah zalimleri bizim elimiz ile cezalandirmak ve dogrultmak istiyor. Biz kader ve serrin Allahtan geldigini muhakkak inaniyoruz fakat Allah zulcelali bizleri iste tam böyle bir zamanda zalimler ve Allah düsmanlari ile imtihan ediyor. Zira bu da bizim Allah tarafindan kaderimizde var. Simdi imtihan zamani senin gibi liberallesmis islamcilar tapindiginiz siyasi liderinize inanip Ab reformlari kaosaminda uygulamay konulan sapkin degerleri islamda mesrulastirip gelecek nesleri hiristiyanlikta iblisin cocuklarinin uygulamaya koyduklari gibi islami protestanlastiracajsiniz. Yok öyle kardesim müminler meydanlarda ve hayatin her karesinde olacak ve hakki haykiracak ve izzetini ve onurunu muhafaza etmek pahasina herseyden vaz gecer ama imanindan vaz gecmeyecek.
 • HiraHira3 ay önce
  Bazı yorumlar ne kadar ahlaksızca. Ötekileştirmeyin insanları. Partizanlık ahlakın önüne geçmemeli. Gerek iktidar gerek muhalefet insanları asabileştirdi. Alt tarafı genel seçim yahu. Seçilene hava hoş seçim bir geçsin biz gariban halk unutuluruz o zaman. Bizi birbirimize düşürmek istiyorlar kanımca. Müslümanlar din kardeşleridir. Hiçbir dünyevi ideoloji vicdanlarımızın önüne geçmemeli.
 • İskenderİskender3 ay önce
  Sayın DİLİPAK'ın açıklaması geç bile kalındıysa elbette çok güzel ve Bu açıklaması nedeniyle bir vatandaş olarak "Allah sizden bin kat razı olsun" derim. Ancak,hem okuyucuların hem de bazı alimlerin görev ve makamları esnasında Dilipak'ın açıklamalarına benzer açıklamalar yapmamaları,yani muazzam hırsızlıklara ses çıkarmamaları dindar olduklarını halka yuttururcasına iddia edenlerin, ülkede cereyan eden LUT KAVMİ alışkanlığına sahip tecavüzcüleri desteklemeleri ve bu çirkef olaylar vukubulduğu esnada sorumlu makam sahiplerine bu ahlaksızlıklara karşı çıkacaklarını belirtir vurgulamalarda bulunmamaları büyük hata.Çünkü bu şahıslar kimseden tepki görmediklerini anladıkları anda yani yaptıklarının kendilerine kar kaldığını gördükleri anda palazlanıp aynı çirkeflikleri kendileri de yapmaya başlayacakları gibi yapanları da desteklemekten kaçınmayacaklardır.Ülkedeki durum da aynen böyle bir şey. Halbuki Rabbimiz Kuran'ı Keriminde tebliğatlarının şahidi olarak peygamberleri gönderdiklerini ve ayetlerinin koruyucusu olarak da din ve ilim insanlarının varlığından bahsetmektedir. Ancak bir çok kişi tam faaliyette bulunduğu yani bir makam veya bir misyon yüklendiğinde görevi esnasında hiç konuşmaz ama emekli olunca car car konuşurlar.Oda eğer işlerine gelirse konuşurlar,yani emeklilikte de eğer makam sahiplerinden bir beklentileri varsa yine hiç konuşmazlar. Hepsi böyle.Yani doğruları veya olması gerekeni maalesef emekli olduktan sonra söylerler ve yazarlar.Şahsım,görev yerimde vuku bulan bir tecavüzü Başbakan,cumhurbaşkanı,Millet Meclisi,Üst makam olan Kaymakamdan tutun Genel Müdüre kadar bütün üst makamlara iletmeme rağmen bir siyasetçinin tecavüzcüyü koruması sonucunda tecavüzcü tekrar makamına iade edildiği gibi,mağdur bayan da tazminatsız olarak beş parasız işten çıkarıldığı için ve askerlik dönüşünde kocası tarafından boşandığı için 5 yaşındaki kız çocuğuyla ortada kaldı. Ben de bu durumu emekliye ayrıldıktan sonra"Yurttaki Köpek ve Örtülen Tecavüz" isimli Akoruçoğullarından çıkan kitapta yazdım.Niçin yazdım?Belki bir gün çıkabilecek namuslu bir kişi veya kişiler bu olayın üzerine gider de,o mazlumların hakkını alırlar.Çünkü,benim gücüm o makam sahiplerine yetmedi.Her ne kadar emekli olduktan sonra söylenenler de pek makbul görülmezse de vevatandaş tarafından da,dikkate değer bulunmazsa da,vicdanımın rahatsızlığına dayanamayarak yazdım. Bu doğrultuda,Ey Allah yolunda gittiğini iddia eden insan, sen görevdeyken İslamiyetin şarlatanların oyuncağı olmasına neden engel olmadın demiyorum,ya ayyuka çıkan hırsızlıkları için neden bir kaç satır yazmadın. Adam Orgeneral ve devletin en üst makamlarında görev yaptığı süreçte,Yunan güçleri tartışmalı adaları işgal ettiğinde ondan bir tepki gelmezken yüksek tazminatını alıp rahat köşesinde emekliliğinin tadını çıkardığı bir anda, yazdığı kitaplarla Yunan'ın işgal ettiği adalarla ilgili olarak günün hükümetinin tepkisizliğinden dem vurur.Adam Askeriye'nin yüksek makamlarında iken kendisinin yönetim kurulunda bulunduğu Banka'da dahil olmak üzere 20'nin üzerindeki Bankaların batışına sesini çıkarmaz.Ancak emekli olduktan ve hırsızlar ortadan kaybolduktan sonra çıktığı televizyonlarda Türkiye'nin içine girdiği ekonomik durum ile ilgili üzüntüsünü tarjedik bir anlatımla anlatmaya çalışarak vatandaşa yutturmaya çalışır. Fakat vatandaşta cahil olması nedeniyle bunlara "Geçti Bor'un pazarı,sür eşşeğin Niğdeye" demediği için bunlar daha da palazlanmaktadırlar.İŞTE BU NEDENLEDİR Kİ BU KİŞİLERİN ÇOĞUNLUKTA BULUNDUĞU TOPLUMLARIN KURDUĞU DEVLETLERE "GERİ DEVLETLER" DENİR.İşte tam bu esnada Sayın Abdurrahman DİLİPAK'ın bu açıklamaları ben de, "Halen Allah'a inandığı için zulme, ahlaksızlığa ve haramı helale çevirenlere karşı direnen bir kaç insan daha var" düşüncesini oluşturdu.Allah bu korkusuz insanların sayısını artırsın.Amin.SedekAllahulAzim.
 • leventkleventk3 ay önce
  mesela, devletin bütçe açığı var,öyle zengin bir devlet değiliz , ama bir çok kamu kurumu , hizmet içi eğitimtoplantısı adı altında , akdeniz kıyılarına,ege kıyılarına , yani turistik şehirlerde, 5 yıldızlı otellerde,uçaklarlagidipo uçakveyani her türlü ulaşım giderini akuruma ödeterek, kaldıtları otelin veyedikleri yemeklerin paraların ıda kurumayani devlete ödeterek mensuplarını bilgilendiriyorlar, yani bu bilgilendirmeyituristik tesislerde , 5 yıldızlı otellerdedeğilde,internet üzerindenyada bulunulan ilin bir merkezinde yapamazmıydınız , milyonlarca işşsiz varken , fakir varkenniye bunadur denilmez ki,bu hak değilmidir
 • EsraEsra3 ay önce
  Allah razı olsun. Bu devirde sizin gibi hakk ın yanında olan doğru bildiğini söyleyen birilerinin olması çok güzel.
 • AtabeyAtabey3 ay önce
  Sayın yazar . Abd nin tehditleri tam da beka sorunudur lakin tüm bunlar hataları düzeltmek için engel olmamalı.
 • ..........3 ay önce
  Oyle akpliler varki ailecek karisik plajlara gidip chplilerden bir farklari olmadigini ispatlarcasina sekuler hayat yasiyorlar akp fosss cikti foss
 • hmd. Hikaye hmd. Hikaye 3 ay önce
  Adam a istemediği halde bizim muhtarımız ol dediler. Adam şartını söyledi. Şöyle dedi benim kara kaçan ı 40 gün arpa ile besleyin 41. gün semerini takın yük taşısın. Taşırsa teklifinizi kabul ediyorum der. Adam ın istediğini yaparlar lakin 41. gün kara kaçan ı zaptetmek ne mümkün, hızını alamaz yüksekbir duvardan yuvarlanarak telef olur gider.
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli3 ay önce
  Bi zamanlar çok sevdigim bu zamanlar çok kizdigim ve oy vermeyecegim ak parti nin en guzel islerinden biridesiz fetoculari yorumlardakileri kastediyorum bi böcek gibi ezmesi adi herifler o kadar elestiriyorum ak parti yi ama sizin gunahlariniz yanin da devede kulak kalir ak parti nin gunahlari Allah size öyle bi toka t attiki daha iflah olmazsiniz bu halk size zerre kadar itibar etmez artik aptal amerikan köpek leri amerikadaki sahte mehdiniz geberince anlayacaksiniz kandirildiginizi şimdi havlamaya devam edin
 • HaktanHaktan3 ay önce
  Hocam sizi çok seviyorum.Allah razı olsun.Hamdolsun sizin gibi uyaranlar olmasa halimiz nice olur. Içimizdeki ahmaklar yüzünden bizi yargılama ya rabbi.
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Siz savaşta tarafınızı belirleyin
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Faiz alan Allah ve resulü ne savaş açmış. Bakara suresi 278_279 278 - Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.279 - Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız.
 • Murad Murad 3 ay önce
  Her gün yazılarını takip ediyorum. Birçok kitabını okudum. İlimizde verdiğin konferansa katıldım. Yazdıklarını kendi mahallemizin öz eleştirisi olarak kabul ettim. Maalesef seçim zamanı dozajı artırarak başka mehallelerin akbaba ve sırtlanları başına üşüştürdün. Hayra alamet değil.
 • Ali-CengizAli-Cengiz3 ay önce
  "ESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ"ye...1-Tepkinizi hoş görürüm.Allah'ın belası FETÖ'nün bozmadığı İslami kavram ve ıstılah kalmadı neredeyse...Bundan Risale-i Nur'lar da maalesef nasibini aldı,FETÖ Risale-i Nur'larla çok insanı kendine çekti -ki olaylardan önce onlara da "Nurcu"diyenlere biz de kendi çapımızda Onların Nurlarla alakası yok diyorduk. Zaten FETÖ elebaşı taa 1970'lerde Nur cemaatinden olmadığını çıktığı bir mahkemede ifade etmiş. Onlar Risale-i Nur'u kafalarına göre "Sahteleştirme"ye başlayıncakendilerini ikaz eden eden Bediüzzaman Hazretlerinin yaşayan talebelini bile kaale almadılar.(Hatta Mustafa Sungur abi'nin bu sahtekarlara yaptığı "Elleri ayakları kırılsın" diye ettiği"dua" hala internettedir izleyebilirsiniz.Nur Talebeleri ise (Maalesef "Yeni Asya Gazetesi Gurubu" hariç) diğer Nur Gurupları duruşlarını hiç bozmadı, kendi metotlarını muhafaza ettiler ve hala ediyorlar. Bunun en büyük göstergesi de bu gurupların Vatan-Millet Ve İslamiyet namına Ak Parti'ye oy verilmesini ilan etmeleridir. (Bu konuda da hala yaşayan Hüsnü Bayram abinin kamuoyu açıklamaları ve Mehmet Fırıncı abi'nin de medyadaki açıklamalarını ve dahi Reisle görüşmelerini internetten rahat ulaşabilirsiniz) ..............................................2 - 15 TEMMUZ İHANET KALKIŞMASINDA meydanda olan halkı ve Nur gruplarını bir inceleyin isterseniz,hatta Reisin şehit ve Gazi ailelerinin ev ziyaretlerini tekrar inceleyin şehit ve Gazi Nur talebelerini göreceksiniz................................................3- Yorumu bir daha dikkatli okuyun,herkese siyaseti bırak diyen yok...Siyaset i erbabı yapar, Siyasette din adına çıkılmaz, hayat siyasetten ibaretmiş gibi kurumlar da aktif siyasi faaliyet yeri olmamalıdır,toplum da kardeşlik esası değil de siyasetdaşlık (Politika taraftarlığı)esas olursa alacağınız sonuç çok farklı olur.Birileri güce yaranmak için,menfaati için inanmadığı davranmaya ve kaçınılmaz olarak münafıklık alametleri de görülmeye başlar ve bir müddet sonra camiler dahil her yerde ayrışma başlar,birlik yok olur ve pusuda bekleyen hainlerin de beklediği budur........................................4- ÖNEMLİ BİR İSTİRHAM: Lütfen kendinizi herhangi bir tarafa konumlandırmadan KUR'AN-I AZİMÜŞŞAN'IN ÖNEMLİ TEFSİRLERİNDEN BİRİ OLAN RİSALE-İ NUR'LARI baştan sona DİKKAT VE TEFEKKÜRLE(BU KEZ GÖZ GEZDİRMEK VE KUSUR BULMAK İÇİN DEĞİL TAMAMINI) BİR KEZ DAHA OKUYUNUZ. ALLAH'A EMANET OLUNUZ.
 • Ali baba,Ali baba,3 ay önce
  Ilbeyhan bakiyorum, reis gibi meydani boš bulup atiyorsun yine, Amerika ÇÖKERMIŚ,MIŚ,MIŚ, DÙnya çôker,a,b,d,nin ruhu yinede yašar,
 • hamidohamido3 ay önce
  Çalışan devlet memurundan daha fazlası (4 milyon ) atama bekliyorsa , bu sorun sıkıntı demektır Başkan şeytan taşlamakan selavat getirmeye = bakılması , yapılması gereken şeylere zaman bulamıyor.Yetki ve makam sahıblerinin çoğu görevini hakkıyla yapmıyor, yapamıyor.
 • Ali babaAli baba3 ay önce
  Seçimden sonra, 1 DOLAR , 10 tl, olacak,varsa biraz T,L,nDOLAR a ÇEVIR,, bankalardannakit çekmeyede kisitlama gelecek,
 • DavutDavut3 ay önce
  Dönüp baktırılan,mahrem yerdeki kıl sensin galiba... Görünen haklı eleştiriler nerene battı kripto fetöcü new generraton. Bırak sarhoşu gittiği yere kadar mı diyelim. Altında millet devlet kalacak gidişatın.. .seni sakal tarağı, tuzun kuru galiba... bir yerlerden yallandığın açık...
 • makbermakber3 ay önce
  Doğruya doğru eğriye eğri diyen hocam Allah senden ve senin gibilerden razı olsun.
 • Muhittin Muhittin 3 ay önce
  Ahmet taşgetiren sizin gibi hakdavaya en karanlık dönemde bile sahip çıkmış bu hadislere gereken dersi umarım reis verir yoksa yazık olur
 • NEW GENERATION dan bozeren eNEW GENERATION dan bozeren e3 ay önce
  çok etkilendim kardeş, doğru söylüyorsun, bende vermeyeceğim mezkur pırtıya, seçim günü matlube yiyeceğim daha anlamlı değilmi kardeş.gerçi epeydir vermiyorum zaten ama yine vermeyeceğim.yada abilerden bir şey gelirse ona göre veririm.kaç zamandır onların himmetleriyle ayakta duruyoruz.Meriçten de geçemedik.Bakalım bu seçim de baya büyük müjdeler gelecek işalla diyorlar.ümitle bekliyoruz.gömleği sabah akşam kokluyoruz.bu arada boşda durmuyoruz.verdikleri talimatla, uzuna her şekil şeydiyoruz .akit de alla razı olsun , açtı bize kapılarını, az daha gayret edersek, köşe yazarlarından bile ümit ediyoruz.Yeniden yeni bir dünya umudu doğdu.Marttan sonra bahar işalla. Dua edelim bol bol işalla.yorumlarımızdan baya etkilenen oluyo mutlu oluyoruz. uzun sallanıyor bu defa kesin gidici maşalla..Hadi öptüm kardeş.
 • Ergin YAŞARErgin YAŞAR3 ay önce
  Bildikleri yazdıklarının % 10 bile değil bence. Halimize vah ki ne vah!!! 12 Eylül darbesi siyasi idealizmi bitirdi.AKP dönemiİslam idealizmini bitirdi. İslamcılık " Reisçiliğe" indirgendi. Keneler,çakallar, akbabalar üşüşeceği yeri biliyor. "Reisçiler"İslamcılardan daha muteber artık.Reis de bu husustan rahatsız görünmüyor. Reis etrafını zayıf adamlardan oluşturuyor.Köşe taşı olanları eliyor.TBMM başkanının attan indirilip eşeğe bindirilmeye çalışılmasınınbaşka ne sebebi var. 1950 öncesinin TEK ADAManlayışının günümüz tezahürü
 • HiraHira3 ay önce
  Arkadaşlar ben de yazara hak veren yazılar yazdım ama şimdi şunu fark ettim ki bir yorumcunun dediği gibi suyu bulandırmanın anlamı yok. Bazı yorumcular yazara bu yazıları yazmak için geç kaldın demişler belki de haklılar. İnsanlar çok ayrışmış patlamaya hazır bomba gibiler. Fitneden Allah'a sığınırız. Siyasetçiler insanları daha da fişekliyorlar ama yanlış yapıyorlar. Galiba Türk halkını bilinçli tuzağa düşürmek istiyorlar. Aman kardeşlerim birbirimizi inananlar olarak incitmeyelim. Selamı yayalım....
 • Abdulhamit SAYDAM Abdulhamit SAYDAM 3 ay önce
  Hislerime tercüman oldunuz,Allah razıolsun, Allah şaşırmışları islah etsin.
 • NEW GENERATION dan sıla yaNEW GENERATION dan sıla ya3 ay önce
  Bırak çırpınmayı ey fetöcü SILA - Döndün na mahrem yerdeki KILA. Bu saatten sonra sizİ adam yerine koyup dinleyen, OLSUN SİZDEN BİN BETER DAHA
 • bozerenbozeren3 ay önce
  Bu seçimde ideallerini kaybetmiş olan bu mezkûr partiye oy vermeyeceğim.
 • ESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ3 ay önce
  Ali-Cengiz, adlı yorumcu, ali cengiz oyunu yapma bize. EUZÜBİLLAHİ MİNESSİYASE diyenleri, 15 gecesi gördük.Ortaya çıkmaya devam eden pisliklikleri hala toplumu şaşkına çeviriyor. Ve sen hala bizi , siyaset yapmayın denilmiş hacı dedemin akıbetine davet ediyorsun.Üstelik birebir 15 öncesi fetö vitrininde kullanılan argümanlarla .Bu tarz söylemleri dillendiren 4 ana hizip var1-fetöcüler 2-nurcular 3-süleymanclar 4-mezhepsiz selefiler . ve sorular 1-Müslümanları aktif siyasetten uzaklaştırmak ve asimile etmek, boynuzsuz işlevsiz sessiz kuzuya çevirmek , dış ve içerde kimlerin işine geldi ve gelir 2- müslümanlar çekilirse hangi siyasi hareket zarar görür 3- Bukelemun varlık fetöcüler buna nasıl ve neden sevinir 4- el ayak çekildiğinde meydanı kim kontrol eder 5- Bu saatten sonra diyelim ki kenara çekildik, hüküm etmekten çekildik, irade göstermekten vaz geçtik, sizce ! bu gençlik ve millet azgınlığının önüne, bu pasif iman kurtarma tarzi ile geçilebilir mi, önlem alınabilir mi, en azından denenebilir mi , siyaset dışında bu nasıl olabilir ( fetö gibi mi veya illegal bir benzeri gibi mi ) 6- arkasında müslümanlar olduğu halde bunu beceremeyen iktidar, arkasında kimse kalmamış halde bunları başarması mümkün mü 7- Siz ! gerçekten ! dostmusunuz ! yada kimlerin dostusunuz ! 8- arıdan anlayan arkadaşlar ! bu köşeye gereğinden fazla sarıca arı üşüşmüş, bu neyin alameti !!! 9- kavalanın telinde çıkan arı haritası, bu sarıca arıların haritası olabilirmi ???
 • Ali rızaAli rıza3 ay önce
  Hocam çok güzel yazmışsın , amma neden şimdi bu konuları işliyorsun burnuna kötü kokumu geldi , yoksa gidişatın iyi gidişinden şüphenmi var , örtülü yazmana gerek yok , bildiğin bir şey varsa açık açık yaz, ya övğü yada yerği , unutma demokratik bir ülkede yaşıyoruz , suudi arabistanda değil ,
 • BiçareBiçare3 ay önce
  Allah sizden de razı olsun...Ama AKP'leşen partiyi AK Parti haline getirmek için artık vakit çok geç...Reis, sizin gibi eğriyi de doğruyu da söyleyen adamları sevmedi.Biz orada kabyettik.Maalesef, bütün İslam aleminin ümidi parti, nefsimize yenildiğimiz için Anap'laştı. Ve geri rönüşü yok.Keşke olsa...Siyasi etik yasası çıkaralım dendiğinde, il, ilçe başkanı yapacak adam bulamayız dediğimizde iflas bayrağını çekmiştik.Yine de siz görevinizi yapıpsuyarmaya devam etin
 • SılaSıla3 ay önce
  (BU YORUMUM SADECE bakkal amcalaradır. Asla devlet büyüklerimize değil. Onlara dil uzatmak kimsenin haddine de değil.)Halkının Bütün Vebali senin boynundadır. Vatandaşlarının işledği bütün veballerrr... Tek gecelik ilişkilerinden....... kocalarını aldatanlardan....... komşularıyla yasak ilşki peşinde olanlardan......Çöpe atılan cesetlerden-yeni doğanlardanKürtajlardan.....Ahlaksızlıklardan.....İnsanların giyim kuşamlarından......Yağmayan yağmurdan.....Soğuk geçen kıştan.....Çıplak dolaşan giyiniklerden.....Mezarsız ölenlerden.......Namazı kılınmadan defnedilenlerden.....Abdestsiz cemaatten...Hocaların-imamların,ilahiyatçıların sadece derslerde ya da camilerde Allah'ı hatırlatıyor oluşlarından.....Müzeye dönüştürülen medreselerden......Devletin sahiplendiğiBütün vakıf mallarından sen sorumlusun ve vebal altındasın Ve cezasını şüphesiz çekeceksin. İlim bilmeyen alimlerden sen hesap vereceksin....Büyüklere-evliyalara-mezhep imamlarına küfr eden yeni yetmelerden.....Geçmişte yaşayan bütün devlet adamlarının ve hükmü hala süren siyasetçilerin günahlarına sen de ortaksın. Yıkılan binalardan...Yükselen kulelerden.....Alçalan insanlardan....Yasal olan veya olmayan bütün kumarlardan......Emrinin altındaki partililerden..... Rüşvet yiyen hakimlerden......suçluları masum gösteren avukatlardan..... Dilenerek zengin olanlardan...Rüşvet alarak iş yapanlardan....Cemaatsiz camilerden....Aç kalan yetimlerden...Dilenecek yüzü olmadığından, intihar edenlerden.....İLkokul çocuklarının; derslerden bıkıp birbirleriyle yiyişmelerinden......Öğretmenlerin öğrencilerine arzı endam etmelerinden.....Vücutlarını teşhir eden dar ve dekolte kıyafet giyenleden.......Nikahsız birlikteliklerden...Piç doğan veletlerden...Her seçimde yenilenen kaldırımlardan.......Bakımsız yollardan.....yollarda kaza geçirip ölenlerden......Havadaki uçakların motoruna kuş girse,,, vebali de senin boynuna girer.....Anasına-Babasına asi olan çocuklardan... İsrail'in-Abd'nin-AB'nin-Çin'in müslümanlara uyguladıkları bütün zulümlerden .....Bütün Televizyon yayınlarından......Tiyatroculardan.... sinemacılardan.....çizgi filmlerinden.....Aklı fikriuçkuru peşinde olan sahipsiz-cahil vatandaşlardan......Günaha iştahla bakan her türlü bakıştan-bakışlardan......Uyarmadığın ya da bilmediğin her türlü kötü işlerden.. Ekmekten çıkan jiletten....Toprağa atılan çöplerden... İşini iyi yapmayan esnaftan.....Borcunu ödeyemecek olan tüccardan....Ödenmeyen çeklerden-kartlardan.... Çocuklarını doyuramayan- ısıtamayan ananın göğe yükselen ahından...... Yuvada kalan yavruların; dinsiz-imansız yetişmesinden......Okullarda yetişen çocukların dinsiz yetişmesinden SADECE SEN MESULSUN.... BİZ HATA YAPTIK-ALDATILDIK DEME HAKKIN ASLA YOK VE ASLA DA OLMADI. Sen kazanırken KAYBETTİN. Fetönünde- pkknındaAdnan oktarında çaldığı gençlerimizden sen mesulsun- Fetöye sorulacak olan sorular senden sorulmayacak mı? Emin ol onların bir günahı varsa, OLAyLARI SEYREDEN SENİN 1000 günahın vardır. Hatta derede ölen balıklardan, kuruyan çiçeklerden-ağaçlardan, işkence edilen-öldürülen hayvanlardan-insanlardan.....vb.den hep ve sadece sen mesulsun.VE EMİN OL HESAP VERECEKSİN.Ben bilmiyordum demen seni kurtarmayacak Uğraştım ama yapamadım demende. Çünkü o koltukta sen varsın. Kalma dirayeti de senin elinde idi.Seni iktidara hırsların zorladı, imanın değil. Sen kazanmak için oy istiyorsun, Allah için değil. Kendi ateşine odun taşımak bu olsa gerek.......Allah'a inanıyor gibi sana inanıyorlar.....Sen inandırdın onları....Şiirlerinle büyüledin, büyülü sözlerle çeldin aklımızı.....
 • altanaltan3 ay önce
  KREDİYE BAK HOCAM ALARM ORDA HESAPTA HİBE BİN LİRALIK YERİ BEŞBİN LİRAYA KİRALIYOR DEVLETE ÖDETİYORSUN İKİ ÇALIŞANIN MAAŞINI VE SİGORTASINI DEVLETE ÖDETİP ORADAN CEBİNE ATIYORSUN İKİ SENE KOSGEP E ÖDET 100 BİN CEPTE ONA SORSAN HELAL PARA HİBE boğazına kadar haram a batmış afiyetle gerine gerine yiyor.KOBİ KREDİSİ İMİŞ YERSEN.
 • HÜSNAHÜSNA3 ay önce
  Ebubekir efendimiz halife seçildiğindeşöyle seslenmiş. Eğer Allahın emrini uygularsam yanımda olun. Eğer yanılırsam beni uyarın. Yanlışa düşmeyim Müslüman bu şuurda olmazsa Şeytan öznedirArtık ipleri boğazımıza geçirmiştir . DÜNYAFANI KUL VE MASUM HAKKI DEVLET HAKKI ATEŞTİRO ateşin sıcaklığını duymalıyızDuymayanlar bizden değildir.......
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Türkiye1946 yılındanberi AMERİKANIN TUTSAĞI edildi.... İçerdeki hain işbirlikçilermarifetiyle... Sivillerve NATO cu askerlereliyle.... Amerikanın70yıldır başımızageçirdiğiÇUVALIçıkaralım ,BOP= BİPYANİBÜYÜKİSRAİLPROJESİ ÇÖKER.... U. S. A ÇÖKER.... TÜRKİYE BAĞIMSIZLIKDESİN , AVRASYA DESİN AMERİKA VEİSRAİL ÇÖKER...... BÜYÜKMÜSLÜMAN TÜRK BİRLİĞİ EN GEÇ 10YILDAKURULUR.... ÇİNDENMACARİSTANAKADAR.... AMERİKADEMEYİN, ALLAHDEYİN YETER.... AMERİKA PİSLİKTİR..... ŞEYTANDIR...
 • Ali-CengizAli-Cengiz3 ay önce
  Sn.Dilipak,siyaset her yere girdi.girmemeliydi.80 yıldır İslami kimliği tahrip edilmiş,Global Sekülerizm ile eğitilmiş ve yaşadığı inancı bile dünyevileşme çerçevesinde yaşamış, Alimleri(!)-Diyaneti-bile Arzi ve siyasetrüzgarına göre karar veren bir toplumun karşısına siz Dini bir kimlikle çıkarsanız olacağı buydu.Bu milletin iman-İslamiyet ağacının köküne balta vuruldu,birileri kökü kesilen bu ağacın yaprakları ve gövdesi parlak görünsün diye uğraşıyor. Önceleri topluma sopa ile ile geliyorlardı,direnip inancımızı koruyorduk baktılar olmuyor şimdi "Havuç"la geliyorlar,global,kapitalist,herşeyi(-bizim olmadı,onların olsun diyen anne-baba sayesinde-)zahmetsiz önünde bularak yetişen yeni nesil,"Havuç"u aldı lakin sahip olduğu inancın içi boşaltıldı.Şimdi dışı süslü"İslam",içi boş kof sadece gürültülü teneke haline geldi.Tek tek okulları gezin,öğretmenlerle samimi konuşun anlatılacaklar sizi çok üzecek.Ben de Ak partiliyim.Bu seçimde de 1-REİS için 2-ÇİRKİN İTTİFAKA karşı AK PARTİ. Fakat gördüklerim ve duyduklarım canımı acıtıyor.Herkes siz de yazdığınıza göre politize olmuş vaziyette.Muhtelif Yazılarınızın altındaki yorumlara bakılırsa Orta Okul ve liselerde öğrenciler "EFENDİ"pozisyonunda,ilkokullarda velileri saymıyorum bile...İH Liseleri desen çocuklar dışardaki lüks ve seküler yaşamla, Kur'an,hadis anlayışı,ezberi arasında kalmış...Bir yandan ahiret anlayışını öğrenirken,bir yandan onları sürekli dünyevileşmeye teşvik edendini ilimleri öteleyip (sırf İH Liselerini başarılı göstermek için) fen-matematik vb.derslerle okulun yapısına tam ters profil çizen okul idareleri...kafalarındaki binbir çeşit imani ve itikadi sorulara cevap bulamayan çocuklar, çocukların kafalarındaki sorulara cevap veremeyen öğretmenler...Evet bugün gerçekten "ZAMAN İMAN KURTARMA ZAMANI" imişve Bizim asıl yapmamız gereken içimizde “ihlâs, uhuvvet, tesanüd, sadakat, takva, istiğna, fedakârlık ve müsbet hareket...”i manasını bizzat yaşayıp yetişen yeni nesile önce bunları verebilmekmiş...
 • ErdalErdal3 ay önce
  Teşekkür ederim Abdurrahman Dilipak cesur ve yürekli yazmış olduğunuz yazı çok güzel olmuş tabikiianlayana
 • hacı kılıçaslanhacı kılıçaslan3 ay önce
  24 Haziran seçimi yapılınca Kaybedenlerin neyi kaybettiklerine nedenüzüldüklerinitahmin ediyorduk, onların neyin peşinde olduklarını biliyorduk ( Kamu kaynakları )Hep şunu düşündüm ve merak ettim Kazananların neyi kazandığının farkında mı acaba, ve ÜRPERİYORDUMya değiller ise ya birileri milletin azimli iradesiyle eline geçirdiği bu şans heba eder ise. ( Ülkenin yıllarca birikmiş sorunlarının farkındalar mı,) Bugün geldiğimiz noktaya bakınca, hayal kırıklığı ve ümitsizliği aynı anda yaşıyoruz. Hani derler ya kazandığını sandığın an aslında kaybettiğin andır. Üzücü ve elem verici ama yazılanların tamamı doğru,İdare tarafında kimseninde rahatsız olduğu ve bu duruma itirazda yok sanki herkes memmun gibi. Dua edeceğim ama galiba duası makbul olan birisiyim onuda bilmiyorum, Söylemde dua eylemde haramzade isek ki genel durum onu gösteriyor vay halımıza ,
 • AbdülkadirAbdülkadir3 ay önce
  Sel gibi müslüman kanı akarken yemende milyon sayıda çocuk açlıktan bitmek tükenmek bilmeyen savaş yüzünden ölürken mahmut efendiyi 4 asrın müceddidi seçiyorlar. İslam dünyasının bu kan revan durumuna bir laf bile söylemiyorlar.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 3 ay önce
  Pentagon sözcüsü TÜRKİYE S400ALIRSA , F35VE PATRİOTALAMAZ demiş.....Sizden gelecek ALLAHDAN GELSİN.... VERİRSENİZSİZDEN ŞEREFSİZİ YOK, ADİOĞLU ADİLER..... SAPIK KATİLLER..... TRUMP DENEN YARATIĞA,HANIMIBİLE NALETOKUYOR..... ŞEYTANIN ARKA BACAĞI.....
 • m.sürer m.sürer 3 ay önce
  Allah sizden razı olsun hocam. sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah.yolundan şaşmayan değerli kalemlerden birisisiniz.sizin gibi bir kaleme sahip olduğu için türk milleti çok şanslı
 • UğurUğur3 ay önce
  Müslüman görünüp müslümanların paralarına el koyan bunları ABDli danışmanlarına, kendi şirketlerine, helikopterden filim artistlerine altın saçan ABD destekli ihlas finans için mağdurlar lehine hükümetten bir hareket bekliyoruz. Bu kar zarar ortaklığı değil devlet gözetiminde dolandırıcılıktır. Adı ihlasçı olan bu haramilere devletimizin sahip çıkması değil cezalandırması gerekir, hukuk da bunu grerektirir.
 • ramazan...ramazan...3 ay önce
  sayin dilipak..ak partiyi elestiriyorsunuz..iyide bu kene gibi yapişanlar kim....haram yiyenler kim...kim bu grup..neden aciklamiyorsunda hep ustu kapali eleştiriyorsun..bir şey soyluyorsun geri cekiliyorsun..acik acik yaz....sendemi korkuyorsun?
 • Kenan erginKenan ergin3 ay önce
  Üstad sen rahat ol yazılarında bir yanlışlık bir haksız eleştiri görürsekuyarırız ve doğru bildiğimizi sizinle yaylaşırız Takiptesin
 • Bir okur Bir okur 3 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş. “Bir kavme olan düşmanlığınız sizleri onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmesin”
 • ebuzerebuzer3 ay önce
  her zamanki gibi muhteşem bir yazı. okurken gözlerim yaşardı. emeğine sağlık abdurrahman dilipak
 • DOĞRUSUDOĞRUSU3 ay önce
  AÇIKÇASI sayın dilipak için söylemiyorum tabi genel olrak ; yazılan çizilen şeylere bakıyorum müslümanların gündemleri çürümüş , kısır konuşmalar 'dan ibaret. aslında insanları ıslah etmekle görevli olan yazarlar ,kanaat önderleri , siyasi kişilikler gündemlerine hiç islamı almıyorlarda İKTİDARA NASIL SAHİP OLURUZ ? İKTİDARA GELMEMİZİN ÖNÜNDE KİM OLURSA OLSUN NASIL TARUMAR EDİP YIKAR GEÇERİZ ! bence herkesin derdi bu yapılanlar , vaadler , programlar ortada demokrasiden ve demokrat siyasetçilerden Batı' ya kul olmaktan başka bir şey beklememek en doğrusu , yaptıkları yapacaklarının TEMİNATI ALAYININ YALAN MI???
 • Demon crazy=demokrasiDemon crazy=demokrasi3 ay önce
  Asıl bu demokrasi gavur icadı. Amerikalılar bile biliyor bunu.Demon crazy yani çokça medet umulan demokrasi anlamı şeytan çılgınlığı. Şeytan işi yani. Demokrasi çok matah bir şeymiş gibi sunuluyor. Artık şehidi bile var ama unutmayın Irak, Lübnan yani Arap baharı demokrasi adı altında geldi ve maalesef çok kötü sonuçlara yol açtı.
 • mümin ekizmümin ekiz3 ay önce
  Allah sendende razı olur ..inşallah hocam...
 • FETTÖŞİLERFETTÖŞİLER3 ay önce
  fettöşler diyorum, nasılda ümitlenip sevinip coşup , kırk maske altından , nasılda yorumlar yazıyorlar , şad oluyorlar ( işte gördünüzmü, biz haklı idik diye ). bu köşelerde ve tüm sosyal köşelerde, yazmaları için ilahi emir gelmiş olmalı mehdiden..Öyleyse..merkeple aslanın arkadaşlığını özetleyen bir fıkra benden...sadece sonunu söyliyeceğim, çok himetli bir fıkra, tamamı ağır gelir kaldıramazsınız nasılsa..Demişler ki aslana, şu eşşegin sana yaptığı reva mı ! parçalasana onu iki pençede ! Demiş ki, Bir boynumu döndürebilsem, ben ne yapacağımı biliyorum da !Eee ne diyelim, üst aklın hesapları olurda tutarsa, zavallı millet son ümidini askıya asarsa, uzun olan boyundan geri çıkarsa, helalinden yer miyiz yemezmiyiz pençeleri ...
 • Mertürk Mertürk 3 ay önce
  Son 16 yıl ,ak parti hükümeti döneminde kısmen ,ekonomik refah dönemi yaşandı. Fakat bu ekonomik refah ,bizim üreterek kazandığımız bir ekonomik refah değilidir. Tüketerek, devletin fabrikalarını ,varlıklarını satarak , kamu-özeldışardanborçlanarak ,dışardan gelen sıcak para ile yaşadığımız bir refahtı.VeArtık deniz bitti. Şimdi ise,dışardan aldığımız borçların ödenme vakti geldi ve içerideki sıcak paranın çıkmaya başlaması riski ile karşı karşıyayız. Sıcak paranın çıkmaması ve dışardan daha fazla sıcak para getirmekiçin yüksek faiz vermeye devam ediyoruz. Buda içerdeki sıcak paranın dahada artmasına ve ülkeden çıkarken verecekleri tahribatı artıracaktır. Bunun olmaması içinde küresel para fonları ile iyi geçinmen gerekir. Bu durumda nasıl bağımsız ve milli bir politika izleyebilirsin. Sıcak para ve yüksek dış borç ile bağımsız bir politika izleyemezsin. Son 16 yıl elimizdeki kaynakları emlak konut inşaat işleri ile betona gömmeyip, döviz geliri getirici sanayi üretim ve ihracat ile fabrika yatırımlarına yatırsaydık, finansal açıdan bu kadar dışa bağımlı hale gelmezdik. Çünkü sanayi ve fabrika;para üretir ,gelir getirir ,tasarruf üretir,refah üretir ,zenginlik üretir. Eldekini avuçtakini satarak,dışardan sürekli borçlanarak ,ölü yatırım dediğimiz ,emlak konut inşaat işleri üzerinden dönen rant ekonomisi ile bir süre refah yaşarsınız AMA VE LAKİN geleceğinizi ipotek altına alırsınız. Gelecek on yıllarınızı kaybedersiniz. Allah ,kur an da bir çok ayette , hiç akletmez misinizdiyor. Müslümanlar için Aklettmek ,aklını kullanmak ,farzı ayındır. A planları FETÖ ihaneti ile başaramadıklarını ,B planı, ağır bir ekonomik ,kriz çıkararak ,insanları aç ve işsiz bırakarak yapmaya çalışacaklardır, ve tarihte hiç olmadıkları kadar bunu yapabilme kabiliyetlerine sahipler. İşsiz ve aç insanları hiçbir güç bir arada tutamaz..
 • Ferhat CavdarFerhat Cavdar3 ay önce
  Hocam bunlarin yönettigi ülkede kadin haklari kilifi altinda 8. Mart gecesi feministler velezbiyenler ve hattab guy ler tarafindan taksimsimde ezanlar isliklar ile protesto edildi. Iste bunlarin yönettigi ülke ve islam anlayisi bundan ibaret. Bunlara bu cesareti ve Lgbt derneklerinin yasal koruma altina alinmasini saglayan iste iblisin veletlerinin yerli hamileri. Batinin liberlist nizamini kabul etmis olanakp ve chp, iyi parti, mhp, hdp gibi partilerin cogu malesef liberelizm odaklibir proje partileri ve tevhid nizamindan sapan partiler. Bu tür feminist ve Lgbt kurumlari soros gibi siyonistler tarafindan fonlanmakta ve pu yadim paralarida yurt disindan tahsisi edilmekte. Serbest oiyas gibi siyonizmin kurguladigi sacma sapn düzenler yüzünden kimin girip ciktigi ve nerden hangi para akislari saglandigi dair hic bir seyi kontrol esemeyin basiretsiz bir topluluk olduk malesef. Mukaddesatimiz elden gidiyor ey ehli müslimler bu siyonistlerin insaa ettigi liberalizm odakli düzene ve bu düzenin dahilinde hareket eden proje partilerine ne kadar daha inanacaksiniz? Uyan artik ecdadinun kemikleri sizliyor.
 • GelecekGelecek3 ay önce
  Hocam araftayim ne diyeceğim bilmiyorum biz böyle olmamalıdır bu kadar savrulmamaliydik iktidar ve güç ugruna
 • bahattin konevibahattin konevi3 ay önce
  insanların 1000 de 999 u,ALLAH a günün birinde hesap vereceklerine,ancak kabre konulunca inanır.bu,kul hakkına dikkat edenleri,önemli ve özel kılar.haram mal,ruha kasvet verir ve vicdan azabına sebep olur.ZİRA O PARA,MUTLAKA ,MAZLUMLARIN MADUR EDİLMESİ SONUCU ORTAYA ÇIKMIŞTIR.O MALI EDİNEN KİŞİ,BUNUN BLİNCİNDEDİR.ÜSTELİK,ALLAH,O TÜR KİŞİLERE ÖYLE BİR CİMRİLİK VERİRKİ,FAKİRLERİN BİLE YEMEYE TENEZZÜL ETMEYECEĞİ ŞEYLER YERLER.YANİ PARANIN TADINI ÇIKARAMAZLAR.3 DÜKKANI OLUP,YAZLARI,KARPUZ VE EKMEK DIŞINDA BİR ŞEY YEMEYEN KİŞİLER BİLİYORUM.TRİLYONER OLUP,DAİRELERİNİ KİRAYA VERİP,KENDİLERİ DIŞARIDA KALAN AHMAK ZEGİNLER BİLİYORUM.bodrumda 3 trilyonluk arsası olup,hurdacılık yapanlar biliyorum."ALLAH YEDİRMİYOR"LAFINI DUYMUŞSUNUZDUR.FAKİRLER,KIZARMIŞ TAVUK FALAN YERLER,AMA ÇOĞU ZENGİN,YA,CİMRİLİĞİNDEN,YADA HASTALIKTAN DOLAYI LEZZETLİ BESİNLERİ YİYEMİYOR.ALLAH,resmen paranın hayrını görmelerine engel oluyor.AMA EĞER HELAL YOLDAN ZENGİN OLMUŞSA,ALLAH BİR ŞEKİLDE PARASININ HAYRINI GÖRMESİNE MÜSAADE EDİYOR.BİZZAT ŞAHİDİM
 • ACELE ECELEACELE ECELE3 ay önce
  yorumların hepsini okudum.tam da istedikleri havaya, istedikleri kanaate gelmişiz.Ee hep derim, GAVUR başarılı proje yapıyor ve sonuç alıyor.Evet tamda böyle düşünmemizi istiyorlardı.Aferin bize. hazır gdo lu yeme alışmış, çiftlik tavukları gibi.Hep birlikte gıdaklayalım.Gladyo miçleri, 50 yıl bir fırsat yakalamak için sabır etmiş, rahmetullah durdurmuştu.Bizim mahalle çocukları ise, 5 yıl bile dolmadan, dolmuşlara getirilmiş.Duraksadı sarsıldı beceremedi ya,, gayrı SABRA NE GEREK VAR. uzatın boynunuzu celladınıza.Gidin sandıklarını öpün, şerefsiz bölücü tayfanın. yada saklayın boş oyunuzu mahkemeyi kübraya. Hiç duymadınız VEL ASR ı. Unutun VETEVA SAVBİS SABRI.layık olduğunuz nedameti biran evvel yaşamak için.İbret almadığınız libya ırak mısır suriye , hakkı için..amin
 • ŞaşkınŞaşkın3 ay önce
  Öyle hedefsiz yazılar yazıp taraftara oynamayın, ya adam gibi Trump'un kullrının kullarıyız deyin ya da hedefinizi belirtin. Yarın bir gün yine bu işlerin müsebbibi Kılıçtaroğlu'dur diye yazmayacağınız ne malum? Yayınlamadığı için fazla yazmıyorum.
 • ????? ????? 3 ay önce
  Türkiye sözde müslüman ama şeriat istemiyor. Çok ilginç. Şeriat Allah kanunu demek ve istenmiyor ve işin kötüsü içi boş laik ılımlı İslama en mükemmel İslam diyenler var. Allah akıl fikir versin...
 • Sinan OnsunSinan Onsun3 ay önce
  Gönüllere hitab eden bu sese teşekkür ederim.
 • MardinliMardinli3 ay önce
  Sayın dilipak hocam dilinize sağlık.Bugünün yorumunuz çok mükemmel bir yazı.Hocam tabiki her parti ilk kurulduğu gün gibi degilakpartide aynı diyer partiler gibi zamanla yozlaştı.Büyürdünüz gibi ak partide her çeşit insanlar vardır menfaatçi çetesi hayini de vatan severide vardır.Mühim olan kadro sağlam olmalı kado bunlardan olursa yani hayinleride olursa iş yürüyemez ama maalesef bugünün akparti nin durumu iyi değildir çünkü türlü türlü insanlar girdi bu partiye ..Bana göre kadrosunda çok hayin insanlar vardır Akparti sırtından geçinenler vardır zenginliklerine zenginlik kattı halk ise fakirleşti.Çünkü turkiyede tam sosyal adalet yoktur halbuki sosyal adalet devletin temellerindendir buna göre akparti kendini yenilemesi ve hayinleri ayıklamak yoksa iş yürüyemez
 • DayıDayı3 ay önce
  İslamcilik nedir ya uydurma . Müslüman de daha yakışır. Müslüman da zaten dosdoğru olur.
 • MuharremMuharrem3 ay önce
  Sn.dilipak bu sefer ki yazın on numara seni tebrik ediyorum yanlız taşgetiren olayını çok teğet geçmişsin biraz daha açık yazabilirdin selam ve dua ile
 • Günümüz ve II. Abdülhamid DönemiGünümüz ve II. Abdülhamid Dönemi3 ay önce
  Abdülaziz’in akıbetine uğrama korkusuyla Abdülhamid Meclisi, anayasayı askıya almış, bütün devlet kurumlarını yok etmiş, vatansever aydınları devlete küstürmüş, kendini devlet yerine koymuştur.Abdülhamid’in parasını bile yurt dışına kaçırması, İttihatçıların “kurtarıcı” olarak görülmesi, görevden alma teskeresini Ermeni, Yahudi, Arnavut ve Türk askerin tebliğ etmesi de gösterir ki, 33 yıllık Abdülhamid zulmü düşmanları birleştirmiş, 200 yıldır zaten sağlığı bozuk olan “hasta adam” Osmanlı yıkılmıştır. Ve maalesef, Abdülhamid dönemi ile günümüz bire bir aynıdır.
 • Yavuz, Yavuz, 3 ay önce
  Eline sağlık çok güzel bir yazı anlayana tabi
 • YAKAR TOPYAKAR TOP3 ay önce
  ey bilaller, ey kafası küçük ve kumdan çıkmayan bilaller, çağa ve memleketin real şartlarına bak da öyle salla..yükü sırtlanmışa laf söylemeden önce, haddini fiilini eserini bir ölç.Bu memleket laf salatası yapan 80 milyona sahip, ama iş yapacak imanlı uzman yok.Ne güzel birileri yapsada yesek.Yapamazsa küfür etsek.Beş para etmez laklak hizipleri.Bu ülkeyi beş yılda düzeltirim diyen kk dan ne farkınız var.Bırak türkiyeyi, en kıytırık ülkeyi bile rahat bırakmayıp sömüren, korkunç bir emperyal istila var.Halkının rağbet etmediği ve hatta açıkça reddettiği bir şeriat düzeni hayalini, kendine sakla.Her ilmin bir usuli süreci var.Olmayacak duaya amin denmez.Böylede uçuk ham hayallerle mal götürenler var bu memlekette.Senin hayal ettiğin, senin ayağına getirilinceye kadar, sen keyfini bozma, rahatını kaçırma, boş bulunduğunda salla.Oldu canım, gözlerim doldu canım..Uykuya bak uykuya..horlamaları, ta buralara düşüyor milletin..
 • engineerengineer3 ay önce
  SN YORUMCU BİLAL ALLAH CC SAYILARINIZI ARTIRSIN, SAYGILARIMI SİZİN ŞAHSINIZDA BÜTÜN SAMİMİ MÜMİNLERE ARZEDİYORUM.
 • HasanHasan3 ay önce
  Suyu bulandirmaya gerek yok ak partinin icraatlari ortada girdigi her secimde yuzde 45-50 arasi bir oy kitlesi var insanlar memnun olmasa ak partinin oylari 40larin altina coktan gerilerdi beyenmeyen gitsin baska partiye versin oyunu o kadar parti var kimse zorla ak partiye oy verdirmiyor bu kadar insana.
 • Abdulbakı polat Abdulbakı polat 3 ay önce
  Yazı mükemmel ama duyan varmı maalesef duyan yok sayın cumhur başkanımız bunları guruyorum acaba
 • Melih53Melih533 ay önce
  Hocam neden hep dilipak hocam diyoruz samimidir Allah korkusunu sevgisini gercek anlamda hiseden bir guzel kul Allah hepimizden razi olsun İnsallah hocam
 • Ülkeye bir tane ce ha pe yeter Ülkeye bir tane ce ha pe yeter 3 ay önce
  Yazarı dinleyen yok ki burada herkese açık yazsa da kimse dinlemiyor Musab kardeş. Sana şu konuda katılıyorum ben hem solcuları hem de hdplileri tanıdım üniversite yıllarımda. Hani şu gezi olayları var ya o zaman. Gerçekten de dediğin gibi ellerine fırsat geçse müslümanları bir kaşık suda boğarlar. Ben kendim şahidim gözümüzün önünde kıza saldırdı bir hdpli. Diğer Atatürkçü grup ta aynı din düşmanlığı devam. Biz zaten onları istemiyoruz. Halk da çok sabrediyor onlar gelmesin diye. Gariban halkımın oğulları şehit düşüyor hain terör saldırılarından yine de ülke için acısını içine gömüyor. Fark edersen buradaki çoğu yorumcu artık oy kullanmayacağım diyor. Bizim sorunumuz akp nin chpleşmesi. Feminist yandaşlığında falan yarışıyorlar fark edersen. Ve işin kötüsü akp tabanı da chp tabanı gibi kibirli olmaya başladı. Yazar bu durumun oy kaybettireceğini gördüğü için adayları iyi olanlardan seçin diye bağırıyor köşesinden. Kim dinledi? En son üzülerek akp içerisinde dindar olanlar azınlıkta kaldı dedi. Doğru. AKP ye oy veren kesimler rakı fabrikası biz geldik daha da arttı lafını duymak istemiyor. Aile yasalarında erkekleri pasifleştiren yasaları da istemiyor. Ülkeye bir tana ce ha pe yeter...
 • AbdullahAbdullah3 ay önce
  7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİNDE KAYSERİ'DEN VEKİL SEÇİLEN DİRİLİŞ FİLMİNİN YAPIMCISI TEKDEN FİLM İN SAHİBİ NİHAT TEKDEN VE MAVİ MARMARA ŞEHİDİ 19 YAŞINDAKİ FURKAN DOĞAN'IN BABASI AHMET DOĞAN MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞTİ. 1 KASIN SEÇİMLERİNE GİRERKEN BU İKİ İSİM SİLİNİP ADAY GÖSTERİLMEDİ. O ZAMAN BU LİSTEYİ KİM YAPTI VE BU İSİMLER NEDEN SİLİNMİŞTİ HÂLÂ MERAK EDERİM.
 • Şükrü onuk Şükrü onuk 3 ay önce
  Birilerini hedef tahtasına koyduktan sonra genelleştirmişsiniz. O birilerinin bağırsaklarını temizlemelerini öneriyorsunuz siyasette kamuoyu beklentilerine göre hareket etmek durumunda kalınıyor. Bunları özlenen yapıyı oluşturma konusunda ir tepki olmayınca bu işler zor. Ehveni şer noktası nda hareket etme zorunda olma işi bitiriyor.

Günün Özeti