Aile, eğitim ve seçim

10 Haziran 2019 Pazartesi

Seçime doğru toplumda çok yüksek bir talep haline gelen birkaç madde var. Özetle, bunların ilki aile. Aileyi ifsad eden İstanbul Sözleşmesindeki imza geri çekilmelidir.

Bakanlık ve parti yönetimlerinde, üst bürokraside ciddi bir değişiklik talebi var.

Bu talepler seçim sonrasına bırakılırsa bunun sandığa yansıması hiç hoş olmaz.

Cumhurbaşkanının ailesi ya da ona yakın vakıf ve derneklerin bundan sonra icraatlarında daha dikkatli olmaları gerek. Erdoğan’ın, Aile Meclisi Platformu üyesi Adem Çevik’in aile ile ilgili toplumdaki beklentileri dile getirmesinin İstanbul Sözleşmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projelerine ilişkin “İstanbul Sözleşmesi nas değildir” ifadesini kullanması bu konuda toplumda ciddi bir beklentiye sebep oldu.

İftara katılan kanaat önderleri ve STK temsilcilerinin, Çevik’e cevap vermek isteyen KADEM temsilcisine karşı salondakilerin büyük bir kısmının protesto için seslerini yükseltmeleri toplumdaki birikim ve oluşan tepkinin seviyesini göstermesi açısından önemli.

Bakın, aile konusunda bu defa da erkeği koruyalım diye kadını harcamayalım. Kadınlar sadece çocuk doğurmaz, toplumu doğurur. Her kadın ve erkek bir başka kadının eseridir. Kadın iffet ve şefkatin timsalidir. “Boş ol” de, “bir takım elbise, iddet süresi yemek, bitti” demek doğru değil. Kur’an-ı Kerim’deki tek düzenlemeden yola çıkarsanız olmaz. Bütün olarak vahyin gölgesinde, resulün örnekliğinde bir çözüm bulmamız gerek.

Çocuklarını o okula gönderenler memnun olabilir ama o KADEM’in çalışmaları konusu da rahatsızlık duyanlarla aynı rahatsızlık, mesela TÜRGEV’in Palet’i için de, o kadar olmasa da, söz konusu olabilir. Birçok kişi aslında konunun çok da farkında değil. Bu anlamda Montessori’yu İbni Haldun Üni.’nin alnına çakmak ne kadar doğru bir yaklaşım. Bunları düzeltmek için ille de Erdoğan’a mı ulaşmamız gerekiyor.

Bir yandan Fulbright’den kurtulalım derken, öte yandan kendi rızamızla gidip yabancı bir eğitim sistemi olduğu gibi ülkemize getiriyoruz. Hem de modernlik, çağdaşlık adına. Ve zaten bu etiketle aramıza o kadar çok şey dahil edildi ki. Yediklerimiz, içtiklerimiz, giydiklerimiz. Kullandığımız kozmetikler..

Birileri bu işlerle uğraşmak istiyorsa yapar. Piyasada buna benzer bir sürü işletme var. Ama bunu meşrulaştırmak, kamuya mal etmek doğru değil. O zaman bunun siyasi bir karşılığı olur. 

Bunlar basında, doğrudan kendilerine defalarca ifade edildi. O çevredekiler Erdoğan’a yakınlıklarının arkasına sığınarak çok vurdumduymaz şekilde davranıyorlar. Hiçbir eleştiriye tahammülleri yok. Hemen tavır alıyorlar. AK Parti yöneticileri, sandıkta halkın verdiği mesajı anlamak istiyorlarsa buralara baksınlar. Aile Bakanlığı kurulduğu günden beri sorunlu. Bunlar Yeşil Feministler’in rüzgârına kapılıp gidiyorlar.

Bakın bunlar tek örnek değil. Gıda Tarım, Sağlık, Adalet, hangisini sayalım. Birçoğunun yeniden gözden geçirilmesi ve hatta tepeden tırnağa yeniden yapılandırılması gerek.

Mesela hangi akılla, tarih seçmeli ders yapılır. Tarih övgü ya da sövgü kitabı değildir. Tarih bir toplumun ortak hafızası ve tecrübeler birikimidir. Romanlardan ve televizyon dizilerinden tarih öğrenerek gençler tarih şuuru kazanamaz. Sadece tarihi magazinleştirir ve mefahir üretirsiniz. Geçmişini bilmeyen milletler medeniyet kuramazlar, gelecek tasavvuru oluşturamazlar. “Kökü mazide olan ati” bir nesil yetiştireceksek, Tarihi seçme konusu yapamazsınız. Tarihinden bîhaber olanlar, aslını inkâr eden haramzadelere dönüşürler. Onlara “inkılap tarihi”ni yeterli gören akıl, hangi akıl acaba! İşte o zaman CHP kafalılar gibi, Türkiye’ye gelen Halepliler için “bunlar niye geliyor, bizim orada ne işimiz var” diye sorarlar. Bilmezler ki, benim babam doğduğunda biz tek devlettik. Torosların Güney yakası Haleb’e bağlı idi.

Rum” demeyi hakaret olarak kullanırlar. “Rumi” nedir bilmezler. Burası niye Rumelidir, Arz-ı Rum’dur. Bilad-ı Rum’dur. Ahiyan-ı Rum, Baciyan-ı Rum, Gaziyan-ı Rum kim bilmezler. Kur’an-ı Kerim’de “Rum suresi” diye bir sure olduğunu da bilmezler. “Kahbe Bizans” filminin senaryosu kadar Bizans’ı tanırlar. “Bizantinizm”i de bilmezler, Bizantoloji diye bir bilimden de haberleri yoktur. Halifenin kâğıdındaki başlıkta Sur içi İstanbul’un adının Asitane yanında Konstantinapolis olmasının anlamını da bilmezler. “Doğu Roma”dan haberleri yoktur. Osmanlı Sultanlarının unvanlarının, “Müslümanların halifesi, Türklerin hakanı, Arab’ın ve Acem’in padişahı, diğer halkların sultanı, Doğu Roma Bizans’ın İmparatoru” olduğunu da bilmezler. Bilmediklerini de bilmezler.

Biri çıkıyor, “İstanbul ‘İşgal’ edildi”, “buna ‘Fetih’ diyorlar” diyor. Ne fethi biliyoruz, ne de Fatih’in İstanbul’u “fethi”nin nasıl bir fetih olduğunu biliyoruz. Aramızdan biri çıkıp “Zulüm 1453’de başladı” da diyebiliyor!

Mesela İtalyan ressam, hani şu Fausto ZonaroTürk ressamı” olarak tanınan, 2. Abdülhamid döneminde saray ressamı olarak çalışan ve Osmanlı tarihi ile ilgili savaş, deniz manzara ve portreleri ile ünlü oryantalist bir ressam, niçin Fatih’in atıyla Edirnekapı’dan girerkenki manzarayı resmeden tablosunun sol yanında kendini, (elinde mızrak tutan, pala bıyıklı) Fatih’in muhafızı olarak resmeder! Neyse. Bugünlük de bu kadar. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • PolatPolat13 gün önce
  her yere ihl lileri doldurunca bu noktaya gelindi. ehil kişilere görev verilmeli.
 • Okur Okur 13 gün önce
  Ailemi kaldı ki KADEM denilen dernek başımıza bela oldu.
 • Halk -hakHalk -hak13 gün önce
  omercennetoglu
 • MayıngemisiMayıngemisi13 gün önce
  Yazik şu yazdiklarina. Şu yazinin başiyla ortasi veya sonu birbiriyle uyuşuyor mu hiç. Yakişiyor mu bu yazi sana. Kendi içinde tenakuzlarla dolusun. Ve bunu da bilincli yaptigini düşünüyorum. Yaşın ahire yaklaşti artik, ölümden kork, insanlari ayrıştirma, o terörüst bu hain, yaziktir, ölüm var ölüm. Allahtan kork.
 • AHMET ATESAHMET ATES14 gün önce
  Sayin Buyuklerimiz... Defalarca CİMER e yazdim.Ulasabildigim yerlere yazmaya calistim.Ben eline el surmedigim insana 10 yildir nafaka oduyorum.Bir bardak suyunu icmemisim.Artik takatim kalmadi.Oldurur 15 sene yatar cikarim.Caresimiz artik.Adam oldurme 10 yil SURESİZ NAFAKA omur boyu.Allah duyuyor sesimi.Kamuoyuna duyrulur.Haberlerde izlersiniz artik.
 • ŞEHMUS bayhan ŞEHMUS bayhan 14 gün önce
  Nisa 93 ayette kim bir mümini suçsuz yere öldürürse ebediyen cehnnemde kalacaktır diyor Abdurrahman bey kuran ı kerimde içimizdeki gayri müslimleri suçsuz yere öldürürsek cezası kuranı kerimde varmıdır her kimi müsülman 7 gayri müslimi suçsuz sebepsiz yere öldürürsecennete gider diyorlar beni aydınlatırsanızALLAH razı olsun derim ALLAHA EMANET OLUN
 • EmreEmre14 gün önce
  Ben bu saydıklarınızın düzeleceğine inanmıyorum çünkü bu bozulmaya bizzat reisin göz yumduğuna ve teşvik ettiğine inanıyorum. O yüzden şu İstanbul seçimini de kazansınlarda ondan sonra benim için RP var bir daha AKP nin yüzüne bakmam
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 14 gün önce
  Bence müslümanlığı unutun , ihale vemüteahhİT'likişlerine bakın... Bu işlerdeelinize kimse su dökemez....MÜSLÜMANLIKBAMBAŞKA BİR İŞ..... HEM AHLAKSIZ HEM MÜSLÜMAN, HEMHIRSIZ HEM DEMÜSLÜMAN OLUNMAZ.... MIŞ GİBİ yaparak müslüman olunmaz..... CİDDİİŞTİR, MEDENİYETTİR..... SİZLERE 3 BEDEN BÜYÜK GELİR...
 • MaalesefMaalesef14 gün önce
  Ne adımı hala yapan ve ecdad düşmanı kahramanları hain hainleri kahramanlardan okudukça atasiyla övünmek yerine onlar dan nefret ettiren ve uyandıran tarih kitaplarımız var. İnkılap tarihi baştan başa yalan iftiralar la dolu.Böyle bir tarih okutulacak biz okutulmasını daha evla. Okudukça kızdıran saygisizlastiranhainlasen, hainleri düşmanlarını seven dostlarından nefret ettiren bir sistem var.Önce bu sistemden kurtulunmali.
 • MaalesefMaalesef14 gün önce
  Ne adımı hala yapan ve ecdad düşmanı kahramanları hain hainleri kahramanlardan okudukça atasiyla övünmek yerine onlar dan nefret ettiren ve uyandıran tarih kitaplarımız var. İnkılap tarihi baştan başa yalan iftiralar la dolu.Böyle bir tarih okutulacak biz okutulmasını daha evla. Okudukça kızdıran saygisizlastiranhainlasen, hainleri düşmanlarını seven dostlarından nefret ettiren bir sistem var.Önce bu sistemden kurtulunmali.
 • Tufan kTufan k14 gün önce
  Sayın yazar.isin en ilginç olanı meshur tv hocaları ulusal kanallarda boy gösteren sosyete kadınlara göre din ayarlayan harama helal helale haram diyen bu tv sosyete allameleri el altından feminizmisözde kadın hakları adı altında asılıyor birde utanmadan cıkıp batıdaki kadın haklarını ballandıra ballandıra anlatıp islamla baglantı kuruyor.zina sorularını gayri mesru sapık anlayışları sözde kültürel cogulculuk olarak gören bir anlayıs nasıl bir hoca bunlar hic allahtan korkmuyorlar.ne diyek allah ıslah etsin .
 • Fikret akınFikret akın14 gün önce
  Sayın yazar Osmanlı zamanında Anadolu da İMAM sıfatını alabilen tek alim olan İ-mamı BİRGİVİ nin TARİKAT-I MUHAMMEDİYE adlı ünlü eserini şerh eden konyalı HADİMİ nin BERİKA adlı eserinde büyük günahların birincisi ALLAH adıyla menfeat çıkar sağlamaktır diye belirtir..Bu eserin anlaşılacak şekilde yeni baskısı yoktur.Bu günü anlamak için iyi değerlendirmek gerekir.Yoksa yazıp yazıp selam dua ile bitirmek kolaydır..
 • FerhatFerhat14 gün önce
  Hocam eğer bu nasihat ettiğiniz parti davalarında samimi iseler ve Allah Teala'nın emr ettiği gibi dosdoğru yolda yürüyorlar ise onaylamış oldukları İstanbul sözleşmesi, sapkın etcep projesinden,AB Mater planları doğrultusunda atılan serbest piyasa odaklı özelleştirmeler ve ithalatlardan vazgeçerler. Aksi takdirde bunların diğer partilerden sadece boş söylemleri veparti amblemleri birbirinden ayırt eder. Malumunuz mevcut liberalizm odakluli bozuk düzen adeta iblisin varislerinin/masonların kurduğu bir düzen. Onaylanan sapkin aile politikaları , eğitim alanlarında uygulanan ETCEPgibi sapkın projeler iblisin varisleri masonik derin gücün iradesine doğrultusunda atılan ve onaylanan yasa ve kanunlar.Rabbimiz bizi kerim kitabı Kuran'da ikaz etmekte "iblis ve iblisin dostlarının bize kah sağımızdan, kah solumuzdan, kah önümüzden,kah arkamızdan yanaşacagini ve bizi yaratılış gayemizden saptırmak için Allah'ın yarattığını degiştiretek,davarlarin kulaklarını yararak, kadın ve erkeklerin arasını açacak yasalara onay vererek, kadının,erkeğin, ekinin, tabiatın genlerini/yapısını ifsad ederek yeryüzündeki Rabbimiz in bize emr ettiği nizami ifsad edecek yasaları onaylayarak bizi yaradılış gayemizden saptiracaklardır". Dolayısıyla adeta biz müminlere adeta kıyametin alametlerini yaşatan bu azgın ve bozguncuların onaylayan projelerin zehirli bir meyve olduğunu anlamayacak kadar sefih miyiz, yoksa iblisin varisleri ile gizli bir ittifak içinde miyiz? Hacam her eline Kur'analanın mümin olduğuna ve her eline asa alanı Hz. Musa olduğuna inanmayın. Malesef Türoğullarının Kuran'da zikr edilen İsrail oğullarından inkarcılık ve azgınlık açısında hiç bir farkı kalmamıştır.Allah'ın emri geldiğinde ve din günü geldiğinde herkez dizleri üzerineçökecek ler ve keşke biz kanun yazıcılarıyız diyen zalimleri desteklemeseydik diyecekler.
 • GİRESİNLİGİRESİNLİ14 gün önce
  Hocam AK parti AKP olalıberi yoldan çıktı.Artık fren tutmaza benziyor.Eleştiri,şeffaflık ve hesapvelirliliğin olmadığı yerde artık bitiş kaçınızmaaaaaz.
 • bursabursa14 gün önce
  hocam istanbul sözleşmesi bir felaket DAHA FELAKETİ ŞU ANDA TÜRKİYEDE EŞ DEĞİŞİKLİĞİ ABUK SUBUK GRUPLAR VS ÜZERİMİZE ALLAH ÇIĞ GÖNDERECEK HELAK OLACAĞIZ SON 10 YILDA VE GELECEK YILLARDA DOĞAN ÇOCUKLARIN %20 30U KENDİ BABASINDAN DEĞİL VE OLMAYACAK DEVLET ACİL ÖNLEM ALMALI
 • Ali ile AyseAli ile Ayse14 gün önce
  Hocam Cumhurbaskani aile vakfi arastirdim hic bir ülkede yok aileler hep arka planda normalide bu zaten Cumhurbaskanligi vakiflari var seffaf olmaksartiyla tabiki Icisleri bakani beyfendi icislerini disislerini karistirmak insanlari germekle mesgul ülkenin sorunlari bitti beyfendi Istanbul secimleriyle sadece mesgul
 • TAKİTAKİ14 gün önce
  ABDURRAHMAN HOCAMA HOCAM RUM SÜRESİ VAR GÜNÜMÜZDE AMERİKA İLE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA JAPONYA HARBİNİ DE KİTAPLI İLE KİTAPSIZLARIN SAVAŞI ÖRNEK OLABİLİR HOCAM TEPEGÖZ İLE ŞAMDANLILAR HAMUR BAYRAMI YAPARLARBU BAYRAMA ÇAKAL BAŞLI ADAM İLE KURTBAŞLI ADAM ZERDÜŞT BEY DE KATILIR TEPEGÖZ VE ŞAMDANLILAR KATILANLARA ALTIN GÜMÜŞ VERİRLER SONRA DAĞILIRLAR ÇAKAL BAŞLI ADAM ÜLKESİNE DÖNER BÜYÜK IRMAĞIN KENARINA YERLEŞİR DOĞUDAKİ ÇÖLDEKİ ZENGİN SULTANLARLA ANLAŞIR TEPEGÖZ VE ŞAMDANLILARLA İYİ OLUR DAVASI ESKİ DİR ESKİ DAVASIN DÖNER ROMA KRALI BİZANS KRALI İLE DOST OLUR İDRİS PEYGAMBERİN TAŞ İLE ÖRDÜĞÜ KUTSAL AVLU VE SÜLEYMAN PEYGAMBERİN MESCİDİ ARTIK ÇAKAL BAŞLI ADAM İÇİN BİŞEY İFADE ETMEZZERDÜŞT DÖNER VE TEPEGÖZÜ ARAR ŞAMDANLILARI ARAR TEPEGÖZ SANTİ DİAGODAKİ ZERDÜST KIRINTILARIYLA GÖRÜŞÜR DARA DAK PERPOLİSİN SERBESTİSİNİ İSTER ZERDÜŞT BEY TAPINAĞINA DÖNER ESKİ DAVASINI GERÇEKLEŞTİRİR VE HAK EDER KURTBAŞLI ADAM DA ESKİYE DÖNER SENSİ TARAFLARINDAKİ TAPINAKLARINA DÖNER VE İDRİS PEYGAMBER VE SÜLEYMAN PEYGAMBER İLE İŞİ KALMAZ ŞAMDANLILAR RAHATLAR TEPEGÖZ DE ŞAMDANLILARLA BU ŞAHISLARA YARDIM EDERSONRA YİDİŞYA ŞANSÖLYESİ MÜNİHDE KÖLN DE SARAYDA YEMEK VERİR VE REVANİ TATLISI ALMAYA GİDER VE ARMA LAR ALIR GEGDART TAPINAĞININ ETRAFINDA DOLANIR GEGDART DAKİ BİLGELERE PARA ALTIN VERİR SONRA GEGDART TAPINAĞI CANLANIR AYA GÜNEŞE HÜRMET EDİLİR BÖYLECE YİDİŞLERLE İYİ OLUNUR. SADECE BİR HAYAL
 • KocasolakKocasolak14 gün önce
  Allah ne muradın varsa versin.Hocam BİTTİK! Ak parti ne laf anlıyor ne söz, reisi de bitirdiler. Ramazan boyu iftarda konuşturdular, sevenler dahi illAllah dedi. Yüzünü, sözünü eskittiler, bunu SALIK verenler dost olamaz. İcraat bitti, verilen sözler tutulmuyor, eski icraatleri sayıp dökerek oy alamıyoruz. Fahrettin altun gibi kendi reklamı için reise YAPIŞIK duran danışmanları KOVUN gitsin. Adamın boynu kopacak ekranda reisin yanında gözükmek için, tiksiniyorum, iğreniyorum, üzerine vazife olmadığı halde demeç veriyor.Riyakarlık, şakşakçılık, padilahım çok yaşacılık, milleti tiksindiriyor. Padişahı indirenler HEP O padişahım çok yaşa diyenler olmuştur. Reisim tarih okumuyormusun? İbret almıyormusun?Gör artık bu riyakàrların gerçek yüzünü, sen bitersen, Türkiye çok zarar görür, topla kendini.
 • hasan tahsinhasan tahsin14 gün önce
  karşı mahalleden selamlar.cumhurbaşkanı ailesi bundan sonra daha dikkatli olsun demek yakalanmamak için mi dikkat etsinler demek.yapacaklarını zaten yapmışlar.sizin mahallenin dininde kul hakkı diye bişey yok anlaşılan.hakkım size helal değil.ahırette iki elin yakanızda.dua edinde ahıret diye birşey yoktur.
 • Malkoç Malkoç 14 gün önce
  Olan bitenler ,başta televizyonlara hergün çıkanlar, çevrenizdeki insanların davranışları,sizlerde demidebulantısıhissiveriyormu?... Son 20yılınsongünlerinde bu dönemden akıllardakalanTİKSİNTİ VE MİDEBULANTISI olacak galiba... Seviyesizlik heryerde, görgüsüzlük,bayağılık, cehalet... Alno secdeli ağzı dualı, inançlı kadrolarındönemindenkalan bu...
 • Ahmet Hamdi BülbülAhmet Hamdi Bülbül14 gün önce
  Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'a girişini ve gemilerin karadan yürütülmesini tasvir eden tabloyu ilk resmeden Balkan Savaşları'nda şehit olan ressam Hasan Rıza'dır. Hasan Rıza kendisini resmetmiştir. Fausto Zonaro Hasan Rıza'nın resmini tekrar çizmiştir.
 • M Halis Köktaş M Halis Köktaş 14 gün önce
  Sayın Dilipâk; Sizinle, şairlerimizin ifâdelerinde yer alan; "bizarım bu dilimden derdimi anlatamam.." noktasında berâberiz.. Gerçi siz çok guzel anlatıyorsunuz da karşı taraf; hiç bakmıyor lafa,Nato mermer nato kafa!..Kendim için bizarlığı; 1946 larda, ne için ve kim tarafindan kuruluduğunu, ilk müdürürahmetli Ahmet Davudutoğlu'nun ifâdelerinden bir anlasak, topyekün imam hatip(!)lerin sigaya çekilmesi gerekir.. (Atasından Babasından medrese eğitimi almış birkaç kişi müstesna.. )
 • M Halis Köktaş M Halis Köktaş 14 gün önce
  Sayın Dilipâk; Sizinle, şairlerimizin ifâdelerinde yer alan; "bizarım bu dilimden derdimi anlatamam.." noktasında berâberiz.. Gerçi siz çok guzel anlatıyorsunuz da karşı taraf; hiç bakmıyor lafa,Nato mermer nato kafa!..Kendim için bizarlığı; 1946 larda, ne için ve kim tarafindan kuruluduğunu, ilk müdürürahmetli Ahmet Davudutoğlu'nun ifâdelerinden bir anlasak, topyekün imam hatip(!)lerin sigaya çekilmesi gerekir.. (Atasından Babasından medrese eğitimi almış birkaç kişi müstesna.. )
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem14 gün önce
  Keser gibi olma hep bana , rende gibi olma hep sana , testere gibi ol bir sana bir bana.Herşey adil , hakkaniyetle ve şeffaf olmalı.Devletin parasını kendi paramız gibi kendimize ve ailemize harcamamalıyız.Seçim propagandaları dahil.
 • asrın lideriasrın lideri14 gün önce
  Murat Bakan’dan AKP’ye ‘Pontus’ tepkisi: Önce adalarımızın hesabını verinEge Denizi’ndeki adalar krizini TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “AKP, İmamoğlu üzerinden ‘Pontus’ tartışması açıp oy peşine düşeceğine, Yunanistan’ın işgal ettiği Ege Denizi’ndeki adalarımızın hesabını versin!” demiş....haberlerde okudum...
 • yeni türkiyeyeni türkiye14 gün önce
  murat ağırel bugün köşesindeyazmış:4734 sayılı ihale kanunun 3-g maddesi sadece acil (sel,deprem vb )durumlarda kullanılan ihale maddesidir.Kültür A.Ş için nasıl acil bir durum var ki 1 değil 2 değil tam 63 ihaleyi 3-g maddesine istinaden bir firmaya ihale edebiliyor?
 • Timur Timur 14 gün önce
  Türkiyenin normal bir ülke olmasi icin, önce baskici ve cag disi kemalizimden kurtulmasi lazim. Yoksa Türkiye tavada su dögmeye devam eder. Bütün kötülüklerin anasi bu dünyada hemen hemen nesli tükenmis diktatörlük sistemidir.
 • Ayşen EkmekciAyşen Ekmekci14 gün önce
  Gazetenizi takıp ediyorum beğeniyorum en önemli konu aile ve ahlak konusu olan zina suçunu manşetlere taşımıyorsunuz kadın ve erkek zina işliyorsa ağır hapis cezası gelsin caydırıcılık olur nafakaya gerek kalmaz toplum ve aile korunmaya alınır cezasız kalmamalı en büyük günahlardan bu rezillere parada değil hapis yaptırımı getirilsin manşetlerinize bu çok önemli konuyu taşırsanız ahlaksızlığa mani olur sevap kazanırsınız saygılarımla
 • yusufyusuf14 gün önce
  aileyi geri istiyoruz.kadem e hayır.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 14 gün önce
  Milli, Manevi, Tarihi ve Dini Şuur/Bilince Sahip Olanlar!! 28 Şubat+Fetö+Akp nin Güç ve Otoriteye Hükmettiği Dönemde Yok Edilmeye Devam Edilmektedir....._____________________________________________Şehrin manevi, tarihi bilincine sahip olanların yaşamlarını sürdürmesine olanak verilmediği beldeler zorba ve hoyrat insanların hâkimiyetine terk edilir. Şehri imar edip, bilinçli nesli ihya etmeyenler! Şehri ve o şehrin tüm değerlerini imha etmiş olurlar..
 • Ali ile AyseAli ile Ayse14 gün önce
  Sayin Dilipak örtülü ödenekten aile vakfi kurulmaz o paralar nereye kime gidiyor daha dikkatli olunsun degil seffaf olsun bu vakiflarin gerekliligi nedir kuranami faydasi var halkami ne kadar gelmis ne kadar gitmis aciklansin.Bütün kurumlar seffaf olmali Devletin üretim gücü nerdeyse sifirlandi bütün köklü kurumlar ya satildi ya kiraya verildi devlet sadece vergilerle turizm gelirleriyle dis borclarla ayakta duruyor hersey borclanarak yapiliyor dövizin yükselisi artiyor borclarin faizini dahi ödemede zorlanilangünler kapidadir.Fatih bütün dünyanin korktugu adil yigit bir padisahdi bugün yasadigimiz topraklari fethetmisdir Osmanli bizim büyük degerimizdir son zamanlarina yaklasirken yapilan israflar dis borclar satafat ve kibir halkini kücük görme bitirmisdir Osmanliyi ondan sonrada Atatürk bizim en büyük degerimizdir ortak degerlerimize hep beraber sahip cikarsak baris icinde yasayabiliriz haksizin karsisinda herzaman muhalif olmamiz gerekir Allahdan baska hic kimseye boyun egmez kimseden korkmazsak sahsiyetli yasariz
 • ileri demokrasiileri demokrasi14 gün önce
  Geçen yılki seçimde millet kıraathaneleri, bedava kek, çay ve millet bahçeleri vardı. Ne oldu onlara?
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman14 gün önce
  biraz önce okudum:Hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti'nde, ülkenin Güneydoğusuna, Binali Yıldırım'ın dediği gibi, - "Kürdistan" demek serbest mi, suç mu?- Bölgeye geçmişte "Kürdistan" dediği için mahkum edilmiş vatandaşımız var mı?- Devlet Bahçeli bu konuda bir yorum yaptı mı?
 • şenay doğan şenay doğan 14 gün önce
  ağaç deyince aklınıza Osmanlı gelebilir allah her ne şanı şerefi varsa cümlesi hakkı için mülkünü ikinci bir osmanlıdan korusun benim haylimde rabbimin şanı şerefi habibullah göz ve gönül aydınlığı ve övüncü ibrahim asın muradı isa asın havarisi ordunun silah arkadaşı bir türk ordusu var rabbim tasavvuruna bile yüce zatından gayrısının takat getiremeyeceği şekilde kerem eylesin sizlerin iktidar hırsı yüreğimi dağlıyor biliyormusunuz odamda epey bir ağladıktan sonra geçtim bilgisayarın başına allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 14 gün önce
  yüzyıl sonrası için büyük bir müjde aldım demiştim heryüzyıl da bir bir müçtehit gelir hükmü gereği mucize gelecek asrın müctehidi eliyle gerçekleşecek diye düşünebilirsiniz rabbimin verdiği müjdeyi yanlış anladıysam o gün türk askerinin müctehidi bir şeyh değil allahın habibullahın kitabullahın kendisidir asker habibullahın eteğindedir tohumu kocaman ağaca dönüşmüş gördüm
 • Mertürk Mertürk 14 gün önce
  Erhan kardeş, aylardır aynı şikayeti yapıyorsun ,niye hep akparti eleştiriliyor CHP eleştirilmiyor diyorsun. Ülkeyi 17 yıldır ak parti yönetiyor. Bütün icra yetkisi ak partinin elinde. Bundan dolayı davası olan olmayan bütün menfaatperestler , ak partiye üşüştü ve bunların yaptığı bütün yanlışlar ak partiye ve Tayyip Erdoğan a mal ediliyor. Şayet ilerde tekrar CHP iktidar olursa ,bu ,sn Dilipak ın sürekli değindiği ak parti içindeki dava adamı olmayan ,kaşığı belinde ,her devrin adamı birilerinin yaptığı yanlışlar nedeniyle olacaktır ve bunlar o kadar çokki , acı olan, ak parti içinde bunların dışlanması için hicbir şeyin yapılmaması, veya gerçek dava adamlarının artık bunlara gücünün yetmemesi.Müslüman için yanlış kıyas kabul etmez. CHP nin ,yanlışları, ihanetleri , bizim için bir ölçü olmamalıdır.Bizim yanlışımız var ,ama CHP nin daha çok yanlışı var demek bir doğruyaklaşım olmaz. Müslümankötü ile kıyas yapmaz. Efendim ak partinin içinde yanlışlar yapanları dillendirmek ,CHP ye yarar demek, ak parti içinde menfaat amacı ile bulunup yanlışlarda ısrar edenlerin kullandığı bir argümandır.Biz neyiz, nasıl olmalıyız. Biz kendimiz sağlam duruyormuyuz, içimizdeki asalakları ayıklayıp özümüze dönerek ,hatalarımızdan ders alıp buna göre davranabiliyormuyuz. Bizi yıkacak olan ,bizim yanlışlarımızı düzeltmemiz olacaktır, Yanlışları dile getirmek değil
 • erhanerhan14 gün önce
  Tarih dersinin seçmeli olması yanlışve de üniversite sayısının bu kadar artması ve kolay kazanılması. Zorlamıyorsunuz ama insanları ,özendiriyor, yönlendiriyorsunuz. Zaten mezun olanların büyük kısmı iş bulamıyor. Ayrıca bu üretimve tüketimi de etkiliyor, çünkü, bu kadar kolay kazanılmamışolsa, insanlar zorunlu olarak başka yollara yöneleceklerve üretecekler. Şimdi ise bırak üretmeyi, ailenin gelirini tüketiyorlar
 • Ali koyuncuAli koyuncu14 gün önce
  Ben yeri geldiği zaman sayın yazarı kıyasıya eleştiririm ama burda yorum yapanların çoğu chpkk ve fetöcü şuan yavşaklar siz Abdurrahman dilipakın tırnağı bile olamassınız sayın yazar biz bir olmadıkca bunlar bizi bir kaşık suda boğar Abdullah gül ahmet davutoğlu ve diğerleri bizi böler ve kolay lokma oluruz selam ve dua ile Allaha emanet olun
 • Aile mi dediniz?Aile mi dediniz?14 gün önce
  Ne ailesi yahu!sayın yazar;hiç fakir ve engelli ailelerden bahsetmediniz bu güne kadar..BU KIT KANAAT GEÇİNEN İNSANLARIN;TÜRKİYENİN % KAÇINI OLUŞTURDUĞUNDAN HABERİNİZ VAR MI?SIRF MADDİ GEÇİMSİZLİKTEN DOLAYI BU AİLELER PARÇALANIYOR.BU HÜKÜMET SIRF GARİBANLARIN OYUYLA AYAKTA DURUYOR BİLİYORMUSUNUZ?GARİBANLAR HEP İNANÇLI VE MUHAFAZAKAR KESİMDEN.BU İNSANLARI KAYBEDERSENİZ HİÇ BİRİNİZİN ESAMESİ BİLE OKUNMAZ HABERİNİZ OLSUN...
 • hasan güngörmüşhasan güngörmüş14 gün önce
  hocam esnaf abilerini göreve iade ettiler akrabası savcı imiş hesabına 800 bin tl yatan iade oldu biz sendikaya girdik çıktık diye ekmeğimizden olduk iki çocuk sersefil hiç açıklaması yok kimse fakirden yana olmuyor paran yoksa adalet yok hak yok kimse seni dinlemiyor ey Allahım adaletin ne zaman tecelli edecek zalimlerin eline bırakma ya rab.................arşı inletsin mağdurun sesi
 • MülayimMülayim14 gün önce
  Müslümanların aşağılık kopleksine kapılıp batılı isim-kelime-tarif-tabir her türlü kaypaklığa kılıf uydurarak dertlerini çözmeye çalışmaları.Kendi fıkhi geleneğinden kopuk sanki din onlara akşam inmiş gibi kör göz ve karanlıkta el yordamıyla kotarılan işlerle dertlere derman böyle bulunuyor...Particiliğin iflası .
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 14 gün önce
  Milli, Manevi, Tarihi ve Dini Şuur/Bilince Sahip Olanlar!! 28 Şubat+Fetö+Akp nin Güç ve Otoriteye Hükmettiği Dönemde Yok Edilmeye Devam Edilmektedir..... _____________________________________________"Ülkesine sahip çıkmak ve Ülkenin sahibi olmak üzere ikiye ayrılıyor insanlar." Ülkenin nimetlerini/güzelliklerini arzulayanlar! külfet ve zorluklarına talip olmak istemiyorlar. Kendini geliştirmek bilincine sahip olduğumuz zaman ülke/milletçe çok şeyi değiştirme İmkânı bulacağız. Bakış açımız "sahip olmak" yerine kıymetini bilerek "sahip çıkmaktır."_____________________________________________"Ülkesine sahip çıkmak ve Ülkenin sahibi olmak üzere ikiye ayrılıyor insanlar." Ülkenin nimetlerini/güzelliklerini arzulayanlar! külfet ve zorluklarına talip olmak istemiyorlar. Kendini geliştirmek bilincine sahip olduğumuz zaman ülke/milletçe çok şeyi değiştirme İmkânı bulacağız. Bakış açımız "sahip olmak" yerine kıymetini bilerek "sahip çıkmaktır."
 • ahmet koçakahmet koçak14 gün önce
  toplumun beklediği en büyük beklentilerden biride iftira,kumpas,hain fetöcülerin oyunları sebebiyle hiç bir şekilde terörist fetöyle bağı olmadığı halde ihraç olanlar gereksiz yere hapse atılanların ve onların ailelerinin küskünlüklerinin giderilmesidir.bu yanlış işler çok büyük acılar getirdi,lakin bizim medyamız bunu hiç kaleme almıyor sanki hiç mağduriyet yokmuş gibiler.arada bir gerçek hak hukuk ve vicdan sahibi yazarlarımız bu konuyu gündeme getiyor.bir fetöcünün flaş belleğe kendilerine destek vermeyenleri fetöcü diye fişlemesi,hükümetimizin bunları şeksiz şüphesiz fetöcü diye kabul etmesi ki hiç bir bağlantısı yok flaşda ismi var diye,250 kardeşimizi şehid edenlerle beraber bunlar terörist diyerek yargılaması,işte bu bize çok ağır geldi.24 senedir sayın ERDOĞAN a oy verdim,oğlumu hapis istemiyle yargılamasına rağmen ALLAH c.c. şahidimdir 31 martta gene ak partiyi destekledim lakin bizim gibi mağdurlara kulak vermemesi ,bizleri yok sayması artık kanıma dokunuyor.ilk defa içim kan ağlayarak bu seçimin ne kadar önemli olduğunu bilmeme rağmen benim alnı secdeli oğlumu terörist olarak kabul ettiği müddetçe oy vermeyeceğim.cimerden oğluma atılan iftirayı önemseyen devletim bir defa içi yanan bir baba olarak gönderdiğim yazılarıma gerekli cevabı vermedi acılarım daha çok lakin devletimiz bizi hiç umursamıyor.
 • alkanalkan14 gün önce
  DİLİPAK İLHAMKAYNAKLARI AB OLAN AB KAPISINDABEKLEYENLER İSLAM İNANCINA AYKIRI İSTANBULSÖZLEŞMESİ ETCEP GİBİ UYGULAMA VE ZİNANI SERBEST BIRAKILMASI HOMOLAR İÇİN KANUNÇIKARILMASINI DEĞİŞTİREMEZLER.KONUŞMA AYRI İCRAATLAR AYRI.KONUŞUR YAŞARKEN İSLAM GİBİ GÖRÜNÜP UYGULAMADA KUR ANIN YASALARINA GÖREDEĞİLDE AB UYUMSALARINA GÖRE YAPANLAR VE SİZ DESTEKÇİLERİ AB UYUM YASALARI ADINA YAPILAN DÜZENLEME VE KANUNLARI İKTİDARIN DEĞİŞTİRE BİLECEKLERİNE İNANIYORMUSUNUZ.
 • VefaVefa14 gün önce
  81 il teskilatinin merkeze gonderdigi raporlarda belirtilen sorunlar en kucuk olan sorunlardir........Eger gercektenboyle bir rapor varsa bu tamamen buyuk sorunlarin ustunu ortup gizlemek icin yapilmisbir kandirma operasyonudur.,........Keske butun sorunlar bu kadarcik olsaydi...........AK Parti teskilat kadrolarin %80 nin bagli oldugu her hangi bir dava ve dusunce ilkeleri yoktur..............Cogunun partiye giris sebepleri makam, mal, kadro ve kamu ihaleleleridir.............ortada oyle buyuk gayri mesru kazanclar, menfaatler donuyorki durust olanlar bile ilke ve sahsiyetlerini kaybedip bu duzene katilip bozuluyorlar.........Anadolunun her hangi bir ucrakentinde bile okul yada muftuluklerin komur ihalelerindekoca okul mudurleri ve muftuler ihaleye saibe ve rusvet karistirabiliyorlarsa artikulkenin genel halini siz dusunun....??...
 • yeni türkiyeyeni türkiye14 gün önce
  Çiğdem toker bugün köşesinde istanbul otogarını yazmış.metro turizmlebağlantılı şirketin işlettiği otogarın devirsözleşmesi 5 mayıs da bitmiş.AKP belediyesi olan İBB neden açıklamma yapmıyor? neden halal susuyor? Başkan oluyum diyen RTE başkan olduktan sonra neden bunlara müdahale etmiyor?
 • BilalBilal14 gün önce
  Madem kahpe bizans filmi kadar tarihi biliyoruz O ZAMAN 17 yildir TEK BASİNA iktidar olanlar adam akullu filmler ceksinler de tarihimizi filmlerden ogrenelim. Demek ki Turkiye halki filmlerden herseyi ogreniyor o zaman ucan ucmayan yazlik kişlik katrilyonluk saraylar yapacaginiza 3 kuruş Musluman bir yonetmene para verin de duzgun filmler cekilsin. İsteseniz var ya uc gunde yaparsiniz.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE14 gün önce
  Kökü olmayan ağaç mutlaka kurur. çinlileri bilir misiniz? onlar ağaçların kökünü budayarak küçücük olarak yüzyıllar boyu yaşatıyor. saksı bitkisi!
 • BilalBilal14 gün önce
  Yani TAM DESTEK verdiginiz Ak parti ABD ile bir olup tum Musluman ulkeleri kan golune cevirdi petrollerini calip gemiciklerle batiya taşidi, milyonlarca insani multeci hale dusurdu de istanbul sozlesmesini degistirmeye mi gucleri yetmiyor? Vallahi inanmam billah inanmam. Bilakis sayin yazar olan bitenler en ufak ayrintisina kadar onceden planlanmiş şekilde oluyor. Aile yapisini bozup halki ABD hayrani yapmak BOP projesi maddelerinden biri olmadigini mereden biliyorsunuz? Secim meydanlarinda kur-an sallayip halktan oyleri topladiktan sonra da laikligi tavsiye eden akp nin sabikasi cok kabarik oldugu icin ben asla iyi birsey yapacaklarina inanmiyorum. AMAN oyle konusma secimler yaklasti bu secim varya cokcok onemli derseniz OHOOO derim secimler HİC bitmiyor ki. Biri bitiyor ANİNDA digeri basliyor biz ne zaman bu meseleleri konusacagiz?
 • TURGUTTURGUT14 gün önce
  AK Parti Teşkilatlarda seçmenlerin neden rahatsız olduğunu araştırmış. Sayın Cumhurbaşkanım, bu araştırmayı yapanlar SİZE YALAN SÖYLÜYORLAR. BUNLAR GERÇEKLERİ SAKLAYARAK SİZE GİZLİ DÜŞMANLIK YAPIYORLAR. SEÇMENİN EN BÜYÜK SORUNU LİYAKATE GÖRE KAMU KURUMLARINDA GÖREV VERİLMEMESİ. KURUMLARDA MAFYALAŞMA TARZI KADROLAŞMA.. AK PARTİ SEÇMENİ BUNDAN RAHATSIZ.Aşağıdakilerde il teşkilatlarının yapmış olduğu araştırma sonucu ve hepsi yalan ve uydurma..- Atama bekleyen öğretmenler, - Erken yaşta evlilikler, - Evde yaşlı bakımında yaşanan sıkıntılar, - Göreve iade kararlarına rağmen yaşanan FETÖ mağduriyetleri, - Kadın cinayetleri- Kıdem tazminatı tartışmaları, - Mülteci sorunu, - Trafik ışıklarında dilenen çocuklar, - Tefecilik ve kaçakçılık.Sayın Cumhurbaşkanım, bunlar Ak Parti seçmeniyle resmen alay ediyor. Hiç araştırma da yapmamışlar. Masabaşında oturup size birkaç yalan yazmışlar..
 • turgayturgay14 gün önce
  hocam cehalet iliğimize işledi artık. kızdığınız Atatürk'ün neden inkılap yaptığını anlayabiliyormusunuz şimdi.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI14 gün önce
  HEP HATA HEP HATA!ÖZÜR DİLERİZ DÜZELTECEĞİZ!SORUMLULAR HİÇ HESAP VERMİYORLAR!HANGİ KURUMDA HANGİ STK DA HANGİ VAKIFTA OLURSA OLSUN YAPILANLAR YAPANLARIN YANINA KAR KALIYOR NEDEN!AYRIMCILIK,KORUMACILIK VAR ÇEKİNME Mİ DERSİNİZ KORKUMU DERSİNİZ BİLMEM AMA YUKARIDAKİNDEN KORKARKEN YANINDAKİLERİN KUCAĞINA DÜŞÜP DAHA BETER OLUYORLAR.ASLIN DA OLAN MİLLETE OLUYOR;YAPANIN YANINA KAR KALIYOR NEDENSE.TOPLUM ,MİLLET DEĞİL ARTIK AİLE BOZULDU VE BU GİDİŞ İNANIN ÇOK AMA ÇOK KÖTÜ.AİLE REİSLERİ KENDİLERİNE SAHİP ÇIKMIYOR Kİ EVLATLARINA ÇIKSINLAR!HERKES BİR BOŞVERMİŞLİĞİN İÇİNDE,GİDİŞAT NEREYE KİMSE BİLMİYOR.EĞİTİLMESİ YETİŞTİRİLMESİ GEREKEN EVLATLARIMIZ EĞİTİLMİYOR.EĞİTİM SİSTEMİMİZ NE HİKMETSE HEP BOZUK HİÇ DÜZELMİYOR;NE ACI DİMİ MÜSLÜMANLIĞI İLE OY OLAN BİR PARTİNİN 17 YILLIK TEK BAŞINA İKTİDARIN DA YETİŞEN NESİL KOSKOCA SIFIR KOSKOCA BİR HİÇ,BİR BOŞ....VE HALA DA ÖYLE DEVAM EDİYOR NE HİKMETSE...YOKSA BİZ MODERN KÖLELERİN EĞİTİMLİ OLMASI GÖZÜNÜ AÇMASI YENİ SİSTEMDEKİ KÖLELİĞE KARŞI ÇIKARLAR DİYE Mİ EVLATLARI EĞİTİLMEZ!BİRER HİÇ OLARAK YETİŞTİRLİR YADA KAFASI AZ ÇALIŞANI HEMEN BATI KAPIYOR.BİZ MÜSLÜMAN BİR ÜLKEYİZ DİMİ!UYKUDAN ACABA NE ZAMAN UYANACAĞIZ.....
 • 15 gün önce
 • Mertürk Mertürk 15 gün önce
  Aile ve toplum yapımızı dinamitleyen en büyük etkenlerden biride EĞİTİM SİSTEMİDİR. Özellikle yüksek öğretim sistemidir. Ülkemizde 8 milyon üniversite öğrencisi var. Almanyada 3 milyon üniversite öğrencisi var. Bu 8 milyon üniversite öğrencisinden ancak 3 milyon civarı öğrenci, kendi okuduğu bölüm ile ilgili bir işte çalışacak. Bir çok öğrenci mezun olduktan sonra ,okuduğu bölümle ilgili yeterli iş imkanı olmadığı için ,başka bir işte çalışacak, önemli bir kısmıda okuduğu bölüm ile ilgili iş bulamadığı için ,diğer başka bir işte de çalışmayacak,her işi beğenmeyecek ,ben bu işleri yapmak içinmi üniversite okudum diye başka bir işte de çalışmayacak ,ailesine yük olmaya devam edecek , ailesinin maddi durumu yeterli değil ise aile içinde tartışmalar başlayacak , bu okumuş işsizler psikolojileri bozulmuş olarak ,toplum ve aile hayatını dinamitleyecek, dinamitliyorda. Milyonlarca üniversite mezunu işsiz üreten bir eğitim sistemi İSRAFTIR. annelerin babaların ,dişlerinden tırnaklarından artırarak ,üniversitede okuttukları bu gençlere yazık değil mi? Şimdilerde ve gelecekte ,toplum ve aile hayatını dinamitleyen en önemli sorun ,ailesine yük olmaya devam eden ve edecek olan milyonlarca üniversite mezunu işsizler olacaktır. Şimdiki halde zaten birçok ailede böyle sorunlar var. Her yere üniversite binaları dikmekle eğitim sorunu halldilmez,sadece müteahhitleri zengin ederiz. İlla herkes üniversite okuyacak diye birşey yok. İhtiyacı belirleyip ,ona göre öğrenci sayısı belirlemek çokmu zor. Zaten şu haliyle bir çok üniversitedeki eğitim düzeyi yetersiz akademik kadro eksikliği ve yetersiz teknik labaratuvar altyapısı eksikliği nedeniyle ,bir çok üniversitede eğitim düzeyi ,neredeyse batıdaki lise düzeyindedir. Mesleki teknik liseler ile gençler iş hayatına yönlendirilmelidir. Tabi bunun için sanayiye ve üretime yönelik yatırımların desteklenmesi gerekmektedir. Son onyılda olduğu gibi ,kaynaklarımızın büyük kısmını ,emlak komut inşaat ile betona gömersek, sanayi yatırımları desteklenmez ise bu gençler yine iş bulamayacaktır, işsiz ve aile üzerine yük olup , sorunlar oluşacak , gelirleri olmadığı için yaşları geçtiği halde evlenemeyecekler. Birer pimi çekilmiş bomba gibi sokaklarda dolaşacaklar. 4 milyon üniversite öğrencisi olması gerekirken , her yere üniversite binası dikerek ,8 milyon üniversite öğrencisi olması denekFazladan 4 milyon üniversite mezunu işsiz üretmektir. Üstelik devlet bunun için ,sanayiye üretime aktaracağı parayı buraya aktararak heba etmesi demektir, aileler için ise büyük bir yüktur, İSRAFTIR. Fazladan ,okudukları bölüm ile ilgili iş bulamayacak 4 milyon genci üniversiteye göndererek bunların işsiz statüsünde görünmelerini engelleyerek , işsizlik rakamlarını da düşük göstermiş olduk. Bu 4 milyon genç üniversitede okuyor görünmese idi ,işsizler ordusunda 4 milyon genç daha görünecekti. Durumun farkında olan aileler , iyi bir üniversite kazanmayan çocuklarını artık ünivesitesiteye göndermiyorlar. Birçok taşra üniversitesinde sınıflarda yeterli öğrenci yok. Aileler durumun farkına vardı, yetkililer farkına varamadı.
 • erhanerhan15 gün önce
  Bu kişinin iktidar da başka hiç kimseye tek laf ettiğini okuyan var mı.Ayda, yılda sırf sanki objektifmiş süsü vermek için bir cümlelik laf ediyor o kadar.Oysaiktidarlar kadar muhaliflerin tutumu da ülke için önemli ; onlarında sorumlulukları var. Yoksa sen, "onlarda zerre kadar hata ve kusur yok" mu diyorsun .Mesela,PKK ile ilişkilerine, FETÖ ye sahip çıkmalaraVali ye yapılan küfüre ......( o kadar çok ki). Tüm işin gücün sadece AKP vemuhafazakar kesimin bazı eksik ve kusurlarını vurgulamak.Söyleyeceklerini direkt söylemeyip, algılara oynayarak insanları,bir yerlere yönlendirmeye çalışıyorsun.
 • Mertürk Mertürk 15 gün önce
  Eğitim , ekonomiye ,üretime dönük olmalıdır. Eğitimin amacı , gençlere hayatlarınıiyi bir şekilde devam edebilecekleri şekilde ,bilgi ve meslek edindirmeleri sağlamak olmalıdır.Her ana baba çocuğunun okutup , okumadan elde ettiği kariyer ile geçimini rahatlıkla sağlanması için liseye ,üniversiteye gönderir. Peki bizim eğitim sistemimiz gençlere bu imkanı sağlıyormu? Liseyi bitiren gençlerimizin ,ne kadarı lise bitirdikten sonra bir meslek sahibi oluyor.Lise eskiden 3 yıldı, sonradan 4 yıla çıkarıldı. Lise 4 yıla çıkınca , gençlerin hayata hazırlanma şartları sahada iyi hale geldi? Değişen ne oldu? Üretime ekonomiye,meslek edinmeye yönelik olmayan eğitim İSRAFTIR.
 • AKINCIAKINCI15 gün önce
  yıldırımiyitanıtılmıyorreklamkampanyasısıfırbugünekadar yaptılarıhizmetlerianlatılmıyorinsanlarnereden bilecek
 • şenay doğan şenay doğan 15 gün önce
  NUR 26 siz nasılsanız eşiniz öyle olacaktır birgün habibullahın yanındakiler benden için ona daha ne kadar sabredeceksin buyurdular SONUNA KADAR buyurdu buna karşılık Allahtan levlake levlak lema halaktül eflak makamında ona can olmaktan nur olmaktan daha azına razı olmadım ve kapasite de olmadığı için allahın sonsuz şefaatine sığındım allaha emanet olun
 • MelikeMelike15 gün önce
  İnkilap tarihi seçmeli olabilir normal Tarih ise maalesef yalanlardan oluşmakta gerçek Tarih öğretileri elbetteki seçmeli olamaz İnkilap Tarihide abartılarla yalanlarla dolu Dolayısıyla Yalanlardan oluşan dersler seçmeli olsun isteyen dinlesin tek gözlüklü Tarih !!!
 • dindar kindar - hak ve adalet ve hukukdindar kindar - hak ve adalet ve hukuk15 gün önce
  Bayramiç Belediye Başkanı Uygun, 'büro elemanı' olarak istihdam edilen ancak belediyede hiç çalışmadığı tespit edilen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel'in seçimden bir gün sonra 1 Nisan'da istifa ettiğini bildirdi diye haber var. neden bu kişilerhakkında dava açılmıyor? adam açıktan haksız para aldıysa ortada hırsızlık yok mu?Bu eleman kime bağlı ise o neden yargılanmıyor? Sen bunu niye takip etmedin iş vermedin diye sorulmuyor?İş yoksa niye bunu işe aldın diye neden belediye başkanı sorumlu ise ona dava açılmıyor?
 • HalimHalim15 gün önce
  YILLARA GÖRE KADIN CİNAYETLERİ SAYISI2008- 80 kadın2009 - 109 kadın 2010 -180 kadın2011 - 121 kadın 2012 -201 kadın 2013 -237 kadın 2014 - 294 kadın 2015 -303 kadın 2016 - 328 kadın 2017'de 409 kadınALLAH için bu orana kadına şiddet kadın cinayeti ve boşanma oranı gibi sürekli artmaktadır.Bu ülke de aklı başında tek adam yok mu!Bu kadem kime neye hizmet ediyor!
 • Doğan Doğan 15 gün önce
  "Bakanlık ve parti yönetimlerinde, üst bürokraside ciddi bir değişiklik talebi var.Bu talepler seçim sonrasına bırakılırsa bunun sandığa yansıması hiç hoş olmaz." Kac kez yazdınız sayamadik.Sayin Hocam. Millet ; Taban çıraklık dönemindeki, halk ile iç içe olan halkın derdi ile derlenen, dertlenen Ak partiyi istiyor. Halkin sadece belirli bir kesimi için çalışan yasa çıkaranAk partiyideğil geneli icin çalışan, gayesi Hak olan orjinal Ak partiyiistiyor. ama neden bu talep, bu gereksinim duyulmuyor görülmüyordikkate alınmıyor?
 • Halil GülHalil Gül15 gün önce
  Hay ALLAH(C.C) razı olsun. Kademciler birilerine yakın diye ülkeyi mahvetmeleri mübah oldu. Aileyi, kadının kadınlığını, erkeğin haysiyetini ayaklar altın aldılar. Kadına şiddet tecavüz evlilik-boşanma oranları ortadayken bu ileri akıllı taifesi nasıl kendini sorgulamaz diyecem asıl amaçlarında bence gayet başarılılar. Helal olsun size tespitiniz yazınız çok yerinde.. AK parti bu kadem den yediği darbeyi kimseden yemedi ve yiyemez de... ayarlamışlar Reisin ailesinden bir iki kişi istedikleri gibi at koşturuyorlar ama menzil hak olmayınca elbet yolda kalacaklar!
 • MecnunMecnun15 gün önce
  Ah hocam ah!! Insanlarımızınkafası gölge adamların sayesinde papates olmuş okadar çokalgı varki gercegi bulamiyorlar.Allaha inananlar mala( "aşiri sevgi=putlastirma" )düşkün olursa hakkımhakkım deyip biribirlerine gizli veya açıktansaldirirsa bu kavga bitmez,Akbaba sürüsüne daha çok ziyafet düşer. Allahın Selameti Merhameti Hidayeti Affı üzerimize olsun inşallah .
 • SinanSinan15 gün önce
  Helal olsun.Tayyibe bile posta koymuş.

Günün Özeti