Adalet mülkün temelidir

29 Mayıs 2019 Çarşamba

Üniversitelerimizde Pagan kulübleri kuruluyor artık, LBGT üyesi öğretim üyeleri ve öğrenciler örgütleniyor. Dün bunlar sıradan bir dedikodu idi. Bunların konuşulması bile ayıp kabul ediliyordu ve gözümüzü kapadığımız gerçekler bugün başedilmesi kolay olmayan sorunlar olarak önümüzde.

Bugün yazdıklarımız birilerinin canını sıkıyor. Biliyorum. Yazdığım gerçeklere göz yumacak olursanız karşılaşacağınız gerçekleri size bugünden haber veriyorum.

Adnan Menderes Üni’de yaşananlara bakın. Rektör suçsuzsa niye aldınız, değilse niye iade ettiniz. O yaşananları, incinen onurları hafızalardan kim silecek. O öğrenciler o hocalara nasıl inanacak, nasıl güvenecek! 

Gazi Üniversitesinde 2010 yılından bu yana FETÖ’nün akademik timine karşı  hukuki mücadele veren Tahir Çalgüner isimli sol gelenekten gelen bir akademisyen var. Hem Üni’lerle, hem de Yargı ile ciddi sorunlar yaşayan biri. “Başta Üniversiteler ve YÖK Başkanlığı olmak üzere, Cemaatle mücadele konusunda bir arpa boy alınamadı” diyor. Bir an önce Yargının normalleşme sürecine girmesiyle mücadele süreci ve performansıyla inşallah bu kötü gidişe dur denir. Hukuk Reformu paketinin açıklanmasının ardından dilerim uygulamada da birtakım iyileşmeler olur. Yoksa işimiz zor.

Yaygın kanaat şu: “FETÖ ile mücadele eden sivil davacı kadrolar; bu dönemde yanlarında yargıyı ve devleti bulamazlarsa hedefe ulaşmak zor.. CMK Madde 2/K, 11 ve YÖK kanunu madde 53. C/7 maddeleri uygulanmadan tam bir yargılama yapılamaz.” Bir el her yerde bu FETÖ’cüleri koruyor ve FETÖ’cüler kendilerinden ayrılanları FETÖ’cü diye ihbar ederek ve onları cezalandırtıyor, hem de kendilerini aklıyorlar. 

Çalgüner’le zaman zaman konuşuyoruz, haberleşiyoruz da, Gazi’de yaşanan olaylar tek başına bile ciddi olarak ele alınmaması durumunda bir ülke için asla kabul edilemeyecek sorunları içinde barındırıyor. Adaletin sağı-solu yok, adalet herkese lazım. Hatta suçlulara bile! Suçuna nisbetle daha ağır bir ceza da adalet değildir çünkü! Allah (cc) birilerine olan öfkemizin, bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemesi gerektiğini emreder.   

FETÖ ile gerçek anlamda mücadele etmek isteyenlerin hep önü alındı. Birtakım “muteber” adamlar FETÖ’cü olduğu bilinen kişileri daha üst makamlara taşıdılar. FETÖ ile mücadele işini ciddiye alan birtakım yurttaşlar kendilerine sahip çıkan fazla bir çevre bulamadıklarından yorgun düştüler.. Bu kişiler davalara müdahil ettirilmedi. Üniversitelerde yöneticiler öğretim üyeleri ve öğrenciler üzerinde baskı kurarak sürecin dışına itilmeye çalışıldı.. HSK’nın ve Anayasa Mahkemesinin yolunu tutanlar oldu. Sonuç ortada.

Haziran sonu seçim var. Seçim sonuçları açıklandıktan sonra 15 Temmuz başlayacak. Bu işler böyle gidecek olursa 15 Temmuz’u anmayı unutun. 15 Temmuz’da sokağa çıkan insanlar gelinen noktadan ve gidişattan rahatsız! 15 Temmuz bir övgü ya da sövgü günü olmamalı. Yapılması gereken çok daha önemli ve ciddi işler var. Yeni 15 Temmuzlar yaşanmasın istiyorsanız aramızda kılık değiştirip dolaşanları, onları kurtaranları, suçsuz insanları suçlu ilan ederek cezalandıranları tesbit edip cezalandırın. Bakın, bir “15 Temmuz dayanışması”ndan söz ediyoruz, ama bakıyorum, siyaset safları arasında, bürokraside, Üniversitelerde ve yargıda hâlâ bir hayalet gibi “FETÖgiller” dolaşıyor. Vakıflar, dernekler, odalar, sendikalar bu virüse yakalanıyorlar sanki. Bu lanetli mirasın mirasçısı olmaya aday olan yığınlar görüyorum.

Baksanıza FETÖ CHP’ye bile göz kırpıyor artık. Şeytan her kılığa girer. Şeyh kılığına da girer Fahişe kılığına da. Atatürkçü de olur sağcı da, solcu da, milliyetçi de. Kürtçü de olur Alevi de, Sünni de. Muteber olan neyse onunla gelir aramıza ve bizi dönüştürmeye çalışır.

Bakın, bazan biz Şeytan’ın uşaklarını gözümüze o kadar yaklaştırıyoruz ki, arkasındaki Şeytan’ı görmüyoruz bile. Biz Şeytanı ötekilerin arasında, başka yerlerde ararken o açık bıraktığımız  kapımızdan içeri giriyor. İşte o Şeytan aynı zamanda bizin nefsimizde de bulunuyor. Nefsine taht kurup oturan Şeytanlarıyla sorunu olmayanlara benim söyleyecek sözüm yok. Bakın Şeytanın meyhanede fazla işi yok. Oraya gelenler, zaten onun misafirleri, onun piyonları. O cami avlusunda fazla mesai yapıyor. Ve ben cami avlusundakileri uyarıyorum. Cami avlusundakiler ise meyhanedekilere sataşarak görevlerini yaptıklarını sanıyorlar.

Emin misiniz, biz Taif’e giden Peygamber gibi mi davranıyoruz ötekilere, ya da Yunus aleyhisselam gibi mi! Ya da onları dönüştürelim derken, biz mi dönüşüyoruz. Servet ve iktidar dönüştürücüdür. İnsanlar onları önce başkalarını dönüştürmek için isterler, ama o imkan önce kendine sahip olanı dönüştürücü bir etki gücüne sahiptir.

Adalet mülkün temelidir. Çözülmenin de toparlanmanın da başlangıç noktası adalettir. Bu anlamda Hukuk Reform Paketinin bir milat olmasını ümid ediyorum. Sadece bugünkü sorunların çözülmesi değil, 2025 digital devrim sürecine gidişte bir ara dönem olarak da son derece önemli bir gelecek tasavvuru sunması gerek bize.

Ve yine felsefi bir derinliği olmalı bu reform paketinin, kavramları, kurumları ile alameti farikaları ile İslam dünyasına değil sadece, tüm dünya için model oluşturacak bir derinlikte olmalı. Yoksa sükutu hayale sebeb olur. Hele hele bir paket açıklarsanız, sonra da bu makamlara böyle bir derdi olmayan, derinliği olmayan insanları tayin eder, kağıtlara yazdıklarınızı hayata geçirmezseniz, bu iş öfkeli tepkilere dönüşebilir. Hani derler ya, et kokarsa ne yaparsınız, tuzlarsınız. Peki ya tuz kokarsa!

Adaletin üzerinde dolaşan karabulutlar ve şaibeler dağıtılmalı. Bakın Türkiye bir kanun devleti değil, Hukuk devleti olmalı. Hukuka uygun olmayan yasa suç aletidir. Türkiye yasa teknisyenlerinin ahkam kestiği bir ülke olmamalı. Rüşvet ve torpil pisliğinden, hastalığından ilk kurtarılması gereken kurum olmalı. Adalet yoksa Barış da yok. Adalet olmadan Barış var deniyorsa o teslimiyettir. Adalet ve Barış yoksa, hiçbir özgürlük güvende olmayacaktır. Mal, can, namus, akıl, inanç ve nesil tehlike altında demektir. Allah adil şahidler olmamızı istiyor. Barış’a gelince, Allah’ın bir diğer adı “Selam”dır. İslam, “SLM” kökünden üretilmiştir. İslam “barışa giden yolun adı”dır.

İslam, Yaratanın yaratılana vahyettiği yaşama biçimidir. Yaratış gayesini ve Yaratanın rızasını  açıklayan kitaptır Kur’an-ı Kerim. İslam insanın aklı ile vijdanını barıştırır. İnsanı insanla barıştırır. İnsanı tabiatla barıştırır. Bu 3 barış, insanı Allah’la barıştırır. Değilse insan Allah’la savaştadır! İslam Hak merkezli düşünme ve yaşamanın adıdır. Adalet bu yoldaki en önemli mihenk taşlarından biridir. Bu anlayışla Abdülhamit Gül’ün açıklayacağı hukuk reformunu heyecanla bekliyorum. Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • RemziRemzi11 gün önce
  15 temmuz 2019 tarihindeSiyasileracaba fetonun inine girdik diyebilecek mı hala ? Merak ediyorum.Devede kulak fetö ile mücadelede domuzu yaralıbırakanlarbu milleteen büyük hıyaneti yapanlardır.
 • ErdemErdem17 gün önce
  Hak yokda olanlara, menfaat icin değil adalet icin yazanlara selam olsun. Rabbim yardımcımız olsun
 • UmutUmut17 gün önce
  Hocam suan türkiye öyle bir yerdeki insa nlar neicin yadıgini bilmeden konusuyor sanaccidiye gecinenlermi ba kanlar milletvekilleri san dünya onlarin ekseninde gibi yasamalari birde herkes bilsinki ölüm gercek herkes tadacaksanatci diye gecinn tugba ekinci sen kimsinki konusuyorsun yalakakadin drmeye bin sahitgerek sen kimsinki siyasete dillendiriyorsun
 • Gülen yüzGülen yüz18 gün önce
  İslamın farzlarının yaşanması noktasında geçmişinde zulmün kamburunu taşıyanların “gülen” yüz makyajlı bir adayla oy devşirme projesine ne diyorsunuz?CHP’nin mazisinden getirdiği ve genlerinin dışa vurumu olan menfi icraatlarını bir kez daha açmanızı istiyoruz.Sizden özellikle bir isteğimiz CHP fikriyatının fikir babasıİnönü’nün “Şartlar tamam olduğunda ihtilal meşrudur” sözünü açmanızdır. Darbe sadece yüzlerce DP’linin kul hakkının yenmesinden mi ibarettir?Seçmen iradesini yok etmenin hükmüİslami hukuk yönünden nedir?
 • Nilüfer SolmazNilüfer Solmaz18 gün önce
  kalemine sağlık hocam her kelimesine katılıyorum
 • Sorgula Korkma Sorgula Korkma 18 gün önce
  Reis, Hükümet veya Ak Parti hakkında alakasız menfi yorumlar yazan FETÖcüler. Hocanızısorgulayın. Korkmayın.
 • OkurOkur18 gün önce
  Sn. Dilipak 15 Temmuz gereği gibi değerlendiren İl ve İlçe başkanlarını fetö ile mücadele edenleri görevden aldılar.Ben de onlardan birisiyim
 • Serhat Serhat 18 gün önce
  Sayın Dilipak yazılarınızdakibredpir çok doğru ama malisef dikkate alan yok bu yüzden akp sürekli Jan kaybediyor YÖK denetleme kurulu üyeliğine atanan şahıs PKK ve fetoculari savunan bir meslek örgütünün illegal eylemine kurumu dan izin almaksızın katılıp kurumu hakkında yalan beyanda bulunuyor şikayet ediliyor hakkında işlem yapan yok bu nasıl saçmalık bu nasıl Feto ile mücadelede denetleme kurulu a aranan adam illegal eyleme katılsın belgeleri var ama gereği yapılmasın yazık bu ülkeye atama yaparken insan bir araştırma yapar madem yapmadın bari şikayetleri dikkate alın bu kafayla feto ile mücadele edilemez hainler hala orgutleniyor ve hala üst düzey görevde cimere şikayet etsen de birşey yapan yok bu ülkenin geleceğine yazık feto bu ülkenin geleceğinin baş belasidir ve kökü kazinmalidir
 • SofuoğlunaSofuoğluna18 gün önce
  Kardeşim sofuoğlu, yorumlarını değişik bakış açısı ve mana olarak birçok bizim gibi düşünen yorumcu kardeşlerimiz.. Çok üzüldükleri bu sürgit dilipak rezaletinikabullenmekte zorlandıkları uzun zamanın marazıdır.. İnşaallah KARAHASANOĞLU ailesi bu incitmeyi durdurur...
 • Aslan akbey Aslan akbey 18 gün önce
  Memlekette herşey sorunlu artık. Ama en büyük sorun toplumun en küçük birimi olan ailede. Aile bakanı ve akparti cumhuriyet döneminin en büyük devrimini aile kurumuna kadınlar lehinde gibi görünen kanunlariyla en büyük darbeyi vurdular. Geçmiş 80 yıla rahmet oluşturacak türden.Baktığımız zaman ak parti döneminde aile konusunda yapılan 1 tane bile olumlu bir kanun yok. Aile yıkıldığı için lgbt de feto de pkk da pedogili de diger suclar da artar bu ulkede. Aile bakanı kadem hazar gibi kadın dernekleri basarilariyla ovunurken evlatlarımız için şimdiden endişe duyabiliriz. Zira onları devletten da koruamıyoruz. Çünkü çocuklarımız ahlaksizliklafla en başta okullarda karşılaşıyorlar. Kulupler aracılığıyla. Ah ülkem benim. Nasıl bir operasyon çekmişler güzel ülkeme. Dümenin başındakiler hala türbanlarını düzeltmenin ve kadınlara is bulmanın derdindeler. Ah ahh
 • Ali rızaAli rıza18 gün önce
  İslam ümmetine fitnenin tohumunu emeviler bedir savaşında attılar , muaviye ve oğlu yezit bu fitneyi pekiştirdiler , ve kıyamete kadar devam edecek gibi , peki bu fitneyi kaldırmak mümkünmü ? Mümkün değil peki onların izinden giden bir çok tarikat başta fetö iblisi attıkları fitne tohumuları temizlenirmi? hiç sanmıyorum , allah yardımcımız olsun hakkı ve hakikatı inkar ettikleri müddetçe ve kuraanı kerimi kafalarına göre yorumlayıp şerh ettikleri müddetçe bu olmaz misal suud diktasına bakın herşeyi islam adına yapılıyor adam öldürme dahil , fetö tbmm bombalıyor bu nasıl müslümanlık bu nasıl insanlık
 • AhmetAhmet18 gün önce
  Cok dogru yazmissiniz. Ama maalasef bu atamalari AKP yapiyor. YÖK ve ğniversite rektörleri ciddi sorun. Maalasef adliyede bunları görmüyor. Sayın CB de kayıtsız
 • Ramazan Ercan BitikçioğluRamazan Ercan Bitikçioğlu18 gün önce
  Bizimkilerden köy olmaz, kasaba olmaz. Baksanıza Abdülhamid Gül efendi mini etekli avukata sahip çıkmış, onu mahkeme kuralları çerçevesinde uyaran hakime ceza verileceğini söylüyor. Buraya bir ünlem koyalım... Bir vasfı olmayan İmamoniddis niye büyüdü? Biz böyle ezik durdukça onlar kabarır çünkü.. Allah bize vakar emrediyor. E izzeti alel kafirin, e zilleti alel mü'munun düsturu nerde bizimkiler nerede ??
 • Neco Neco 18 gün önce
  Hocam Allah CC razı olsun, AKPartili kardeşlerimiz, maalesef güç ve zenginliğin verdiği şeytani bir kibre kapıldılar. Kibir Allah a sirk koşmak kadar ağır bir günah. En büyük meleği şeytana çeviren ve Allah ın lanetini ve gazabına düçar eden tek kusur bu meleğin kibriydi. Bu noktadan Sonra AKP den umut beslemek, şeytanın tekrar melek olacağını düşünmek kadar absürd olacaktır.
 • Koyun(mazlum gariban Müslüman)Can Derdinde Kasap(ABD İsrail) Et Koyun(mazlum gariban Müslüman)Can Derdinde Kasap(ABD İsrail) Et 18 gün önce
  Suriye’de bugün Ramazan mübarek günü bombardıman ile ölenler var. Kendi dindaşları olsaydı hemen müdahale ederlerdi. Müslüman olunca göstermelik açkklamalar yapıyorlar. DAHA GARİBİ FETÖ BU KASAPLARA MAŞA OLMUŞ. İHANET EDENE NE DENİR ? HAİN
 • ŞenerŞener18 gün önce
  Sofuoğlu rumuzlu arkadaşa katılıyorum ve şöyle ekliyorum: benimde beğenmediğim çok politikaları var yönetenlerin. Lakin 4 koldan yurtdışı, 4 kolda yurtiçi olmak üzere ahtapot gibi üzerimize çökmek isteyen kesimlere karşı çıkmak isteyen, yangını söndürmek için ağızında su taşıyan karınca misali, safım belli olsun niyeti taşıyan insanların aklına yanlış yaptık algısı sokmaya çalışıyor. Sorarım şimdi İktidar yara alırsa kim mutlu olur?
 • Saban cifciSaban cifci18 gün önce
  Vucudun yuzde doksanini mikrop sarmis gerekli antibiyotigi bulmak kolaymi uygulansin diye cikardigin kanun yasa kendilerine teslim ediliyor nasil olacak nasil ayirt edeceksin Allah erdoganin yardimcisi olsun gunah kecisi mubarekMuhalefete ses yok daha acik olmaliyiz fetonun kollari sanki her biri
 • Numan köseoğluNuman köseoğlu18 gün önce
  Çok doğru yazmışsınız Abdurrahman Hocam, Bilecik Üniversitesinde şofördüm, rektör efendi asıl bylockçuyu koruyacak diye en düşük kadro olan şoförün işine son verdi ve fetoyla çok başarılı bir şekilde mücadele ediyor, Ben cumhurbaşkanının yerinde olsam Bilecik rektörüne madalya takardım. Ben asıl fetocunun ibrahim taş denen bu şahıs olduğunu düşünüyorum, adam 7 senede profosor, 38 yaşında rektör oluyor, tam fetocu davranışları, Ben garip KPSS den şoför oldum, 9 senedir de şofördüm hiç yükselmedim, çünkü bana torpil yapacak fetocu dostum yoktu, zaten şoförlüğümüde elimden aldı rektör efendi, vesselam.
 • EmeklEmekl18 gün önce
  İş bankası yönetiminde CHP liler var dediler vakıf Halkbank yönetimine atananlar hangi partiden bunlar devlet bankası iş bankası gibi özel değil
 • Sarı Çizmeli Mehmet AğaSarı Çizmeli Mehmet Ağa18 gün önce
  Bir millet aldanmayın dilemedikçe onu kimse aldatamazmış. Tüm tarikat cemaat ve bilimum dinci esnafının alayı ADP de dahil zamanında Fetö muhibbanı değilmi idiniz. Milli görüşçüsü görüsssüzü gömleklisi gömleksizi önünüze konulan pastayı paylaşmak üzere sıraya girmedinizmi diyajog havarisi kesilmedinizmi. Nefsi emnareyi bilmeyen Rabbini bilemezdi. Allah'ın yanında kübbarasını erbab edinenlerde Nefsi emmaresini nefsi kamile bilecekti. Kendisinide insanı kamil. İnsan neden kübbarasını erbab edinir yoksa Rabbül alemini yetersiz mi görür. Sünnetullah gereği arayan bulacaktır Mevlasınıda mevlasınıda. Bu millet bilerek Fetöye ve fetölere aldanmıştır.Gerekçeside mustazaf olmaları ve ikbal beklentileri dir. Halada öyle değilimdir... Nefsinde, karakterinde adil olamayanların adalet deyu bir davaları olabilirmi. Adaletin 2 vasıtası yargı ve paradır. Gücün adaleti ve parası değil adaletin gücü ve parası yani sömürü değil hakkaniyete dayalı yeni bir düzen ideali geliştirilecektir. İnsanı Kamil eliyle. İnsanı Kamil yüzyılımızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarakta tecelli edebilecektir etmiştirde...Dinlerarası diyalogcular ve şürekası hoşlanmasalarda...
 • Misafir ŞeytanMisafir Şeytan18 gün önce
  MisafirX, Şeytanı meyhanede araman yanlış. Oradakiler zaten günah işlemekle meşgul. Şeytan istikamet üzere olanların yanında bulunur ta ki onları yoldan çıkarsın.
 • xmisafire.......exmisafire.......e18 gün önce
  Geçmiş olsun hanımefendi! İslamı, yaşamayarak "MÜSLÜMAN" olunmaz. "gİBİ" OLUNUR. saygılar...
 • misafir misafir 18 gün önce
  Bir solcu olarak rahmetli ERBAKAN'ı rahmetle anıyorum.Dini bütün,millici biri olmakla birlikte, merkez sağ iktidarlar ve masonlaro dönemdeGülencilerle flört ederkentekbir Gülenciyipartisinin kapısından sokmamıştı.FETÖ ve vesayetçileri ile bir mücadele yapılacaksa birinci sırada YÖK ve Üniversiteler 2. sırada ise, Danıştay 8. daire gelir.Maalesef bu konuda bir "niyet" yok.
 • Ali AygünAli Aygün18 gün önce
  Hocama selamlar Allah'ım yar ve yardımcın olsun
 • erhanerhan18 gün önce
  "cami avlusundakileri uyarıyorum"Adam hep sürekli şunu bunu uyarıyor.Bunu yaparken de sadece bir kesime gözü kesiyor.. Güya uyarı ayakları ile saydırıyor, itham ve isnatlarda bulunuyor Başkalarına ters düşmemekve çekindiği için, onlara tek laf edemiyor. Beyefendi,,edebiliyorsan kendi nefsini ıslah et;kendi ihtiraslarını dizginleyebiliyorsan, dizginle.Başkada herkes iyi ve kötüyü, doğrusunu-eğrisini, gerçeğini, aslını, sahtesinisenden öğrenecek değil.
 • XmisafirXmisafir18 gün önce
  30 yıldır mufettis olarak gorev yapmaktayim. Ayrildigim esim prof. Dr. Bu ulkeye bir dr.(uzman) bir makina muh. 2 cocuk yetistirdim. Evim yok. Bindigim arabanin değeri 15 bin tl. Hic bankada param yok. 20 bin tl kredi borcum var. Hic işim geregi torpil yapmadim. Devletin milletin 1 kurusunu yemedim. 25 yil oruc tuttum. Saglik geregi tutamiyorum. Hep ihtiyaci olanlara yardim ettim. Ancak 30 yıldır da meyhaneye giderim. Hic seytan gormedim oralarda. Saygilar.
 • ALİALİ18 gün önce
  Adalet deyice Hocam, Bu hükümetin eski THY başkanı Hamdi Topçu'nun 3. Havalimanı ile ilgili sözlerini ve anılarını okudunuz mu? Bakın ne diyor Topçu "3. Havalimanı, ihtiyaçtan olmayan bir Binali Yıldırım projesidir. Ben 2012 de Binali beyi bakanlığı sırasında uyardım. Birkaç hamle ile koskoca bir havalimanı boşa çıkmamış olacak ve bunca masrafa gerek olmayacaktı." Sadece 2 milyar TL'ye çıkacak kapasiteyi büyütme işi, gösteriş ve kimbilir hangi nedenle 25 Milyar TL'ye çıktı. İş bilir ve becerikli Binali bey bunu yapan (?)
 • ALİALİ18 gün önce
  Hocam, Bu hükümetin eski THY başkanı Hamdi Topçu'nun 3. Havalimanı ile ilgili sözlerini ve anılarını okudunuz mu? Bakın ne diyor Topçu "3. Havalimanı, ihtiyaçtan olmayan bir Binali Yıldırım projesidir. Ben 2012 de Binali beyi bakanlığı sırasında uyardım. Birkaç hamle ile koskoca bir havalimanı boşa çıkmamış olacak ve bunca masrafa gerek olmayacaktı." Sadece 2 milyar TL'ye çıkacak kapasiteyi büyütme işi, gösteriş ve kimbilir hangi nedenle 25 Milyar TL'ye çıktı. İş bilir ve becerikli Binali bey bunu yapan (?)
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 18 gün önce
  Yunus 16 rumuzlu yorumcu; diğer İnsanlar da sizin samimiyetiniz, sözünüz, özünüz kadar olsa keşke... Barınç ve şürekasına ilişmemesi vicdanları sızlatıyor. Alt kadrolar feryâd ediyor, adalet adalet diye..! Yıllarca bu yapı/cemaat dinin, inancın, adaletin, devletin, kurumların, değerlerin altını oyup, içini boşaltırken gık çıkarmayıp bugün masumiyet/mazlumiyet idda edenlerin o cemaatin yıllarca estirdiği güç terörü, fısk ve fesada ses çıkarmadıkları unutalım istiyorlar... Anlaşılan Mümin Olmanın Feraseti Sizde Yokmuş ve Elinden dilinden emin olmadıklarımız bizim hiçbirşeyimiz olmaz.!!!
 • müslümmüslüm18 gün önce
  Sayın Dilipak siz istediğiniz kadar yazın Milli Görüş gömleğini çıkaranların iktidar sarhoşluğundan ve iktidar nimetlerinden vaz geçmeye hiçmi hiç niyetleri yok. Kendi suçlarını başkalarına yükleyenler hiç bir zaman akıllrını başlarına almazlar. Çünkü bunlara göre koltuk ve menfaat için herşey mübah...
 • OmarOmar18 gün önce
  Öncedenramazanda açık lokantalar perde çekerlerdi.simdi perdesiz çalışıyorlar.dunyevi oldun mu bu dönemde her şey güzel.azicik dindar olsan yaşamak zor.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI18 gün önce
  EVET HOCAM BAM TELİNE DOKUNDUNUZ.ADALET HERKESE AYNI OLMADIKÇA ADALET DEĞİLDİR.GÜÇLÜYE/ZENGİNE/İKTİDARDAKİNE FARKLI GARİBANA,YETİME,MAZLUMA,FAKİRE VE KİMSESİZE FARKLI OLDUKÇA SİSTEMİN DÜZENİN DEVAMINI ŞİMDİKİ SİYASET DEVAM ETTİRİR.ÖNCEDEN BELKİ BU KADAR GÜN YÜZÜN DE DEĞİLDİ AMA GÜÇLÜYLE GARİBAN ARASIN DA K ADALET TERAZİSİ GİNE AYNIYDI.DEMİREL ,ECEVİT,ÖZAL,ÇİLLER,YILMAZ,BAHÇELİ,ERDOĞAN BELKİ SIRADA Kİ İMAMOĞLU...İNANIN MİLLET OLARAK BU DÜZENİN DEĞİŞECEĞİNE 2002 DE NE İNANMIŞTIK.GELECEK İKTİDAR MİLLİ GÖRÜŞÇÜ ERBAKANCI İDİ.HAK HUKUK BİLEN KUL HAKKI YEMEYEN YEDİRMEYENLER DİR DEMİŞ BEKLEMİŞTİK.ÇOK MU BİŞEY İSTEMİŞTİK Kİ MÜSLÜMANIM DİYENLER DE ÖNCEKİLER GİBİ YAPTILAR YAPIYORLAR.MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARTTIK DEDİLER BİZ SAF MIŞIZ İNANMADIK,BİZ İSLAM PARTİSİ DEĞİLİZ DEDİLER BİZ GİNE İNANMADIK,AMA GÜN GELDİ AYET OKUDULAR,HZ.ÖMER ADELETİNDEN BAHSETTİLER,SEÇİM MEYDANIN DA KUR'ANI KERİMİ SALLAYIP OY İSTEDİLER,NELER NELER!BİZ HARBİDEN SAF MIŞIZ EN AZINDAN% 50 DEN FAZLAMIZ!!! Beraber oldukları fetö den bu ülke de kaç kişi işinden oldu özgürlüğünden oldu ve hatta ONLARIN ÇOCUKLARI GELECEKLERİNDEN OLDULAR.AMA ne hikmet se fetö ile bu kadar içli dışlı olanlar sıyrıldı,kurtuldu.İŞTE ADALET ZENGİNE ,GÜÇLÜYE FARKLI GARİBANA FARKLI...İŞTE AK PARTİ NASIL AKP OLMUŞ.ÖZÜNDEN ,SÖZÜNDEN,DİNİNDEN,TÖRESİNDEN UZAKLAŞMIŞ,KUL HAKKI YER OLMUŞLAR,FAİZLE İÇLİ DIŞLILAR,MİLLETE TEPEDEN BAKMALARI ÇOK,MİLLETİ AYRIŞTIRMALARI ÇOK...HANİ CHP ZİHNİYETİ BUNU YAPSA 50 YIL KONUŞURUZ YIKARIZ ORTALIĞI!AMA BİZİM MÜSLÜMAN GELENEK DEĞİŞTİ;İSLAMDAN VE KURALLARINDAN UZAKLAŞTI.SONUÇ ORTADA BAKIN ÜLKEMİZİN HALİNE...ADALET HERKESE ADALET.
 • Yunus 16 Yunus 16 18 gün önce
  BARINÇ VE BENZERLERİ KÜLLİYE YE GİRDİ Mİ! FETÖ MÜCADELESİ BİTMİŞTİR. VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN! 250 ŞEHİDİMİZ KEMİKLERİNİZ SIZLIYORMU? NUR İÇİNDE YATIN, 2200 GAZİMİZ ALLAH SABIR SAĞLIK SIHHAT AFİYET VERSİN.
 • mevhibe inalmevhibe inal18 gün önce
  Uluslararası kanun ve kurallara uymayan, İnsan-Tabiat-Allah'la savaşan,bölücüleri koruyup-kollayan vicdansızlar bölgemizi işgal etti. Kötülüğün bitmemesinin baş sebebi bu. Çare en kısa zamanda bunlarla savaşan ülkelerle işbirliğine gitmek. Suriye ile barışamama anlaşılır gibi değil.
 • ahmet koçakahmet koçak19 gün önce
  bakın adalet ve fetö konu olunca yapılan yorumlar artıyor.ülkenin kökleşmiş bir çok sorununu çözen hayatı kolaylaştıran liderimiz sayın ERDOĞAN maalesef adalet ve eğitimde ülkeyi rahatlatamadı.fetö haini adaleti askıya aldırdı.bu hain fetöcülerin kendilerini gizleyip başkalarını fetöcü diye ilan etmelerinin acısını yaşayan bir babayım.oğlum kendilerine destek olmadığı için en son ihraç olan 9000 polisin içine adını kaydetmişler.bunu flaşa ekleyen hain bir kumpascı fetöcüdür.hükümetimiz nasıl oluyorda bunlara inanıp hiç kimseyi ayırt etmeden bunların hepsi fetöcü mantığıyla hareket ediyor anlayamıyorum.fetöcü hainlere olan öfke ,arada kumpasa uğrayan suçsuzların canını yakıyor.250 kardeşimi şehit edenle,sadece ismi flaşda olan oğlum aynı suçlardan yargılanıyor.bu kabul edilecek bir şey değildir.bundan dolayı "AH" çoğaldı.lakin hükümetimiz hiç bir çalışma yapmıyor.oğlum ekmeğini kazanmak için avukatlık yapmak istiyor"sen khk"lısın diye yaptırmıyorlar.adalet bumudur.işte bu yüzden 5 oy eksildi.diğer mağdurlarıda toplayın kayıplar ortaya çıkıyor.hükümetimiz bunları görmüyor,patatesin,domatesin fiyatında zannediyor sorunu değil.sorun bunlar değil.bir ak partili soğan,patatese oyunu satmaz lakin evladına hiçbir suçu olmadığı halde "silahlı terör örgütü üyesi"denirse kusura bakmasınlar ilk defa içim yana yana oy vermeyeceğim.bu olayların üstüne gidip çeki düzen verilmezse çatırdama büyüyecek ve hain,şerefsiz,terörist fetö kazanacak.ALLAH ım idarecilerimize hak ve adaleti,basiret ve feraseti nasip etsin amin.
 • uğuruğur19 gün önce
  Nûr Suresi - 11-20 . Ayet Tefsiri﴾11﴿O iftirayı atanlar içinizden bir gruptur. Bunu kendiniz için kötü sanmayın, aksine bu hakkınızda hayırlıdır. Onların her biri işlediği günahı yüklenecektir. İçlerinden günahın büyüğünü üstlenen için ise büyük bir azap vardır.﴾12﴿Bunu işittiğiniz zaman mümin erkekler ve kadınların birbiri hakkında hüsn-i zan beslemeleri ve "Bu apaçık bir iftiradır" demeleri gerekmez miydi?﴾13﴿Bu iddialarına dört şahit getirseler ya! Şahit getiremiyorlarsa onlar, Allah nezdinde yalancıların ta kendileridir.﴾14﴿Eğer dünyada ve âhirette Allah’ın lutfu ve rahmeti hep sizinle olmasaydı içine daldığınız günah yüzünden size büyük bir azap gelecekti.﴾15﴿Çünkü siz, iftirayı dilden dile yayıyor, hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir şeyi ağızlarınızla söylüyorsunuz; bunu da önemsiz sanıyorsunuz; halbuki Allah katında o büyük bir şeydir.﴾16﴿O kulağınıza geldiğinde "Bunu konuşmak bize yakışmaz, fesübhânallah, bu apaçık bir iftiradır" deseydiniz ya!﴾17﴿Eğer gerçek müminlerseniz Allah size, bir daha asla böyle bir şey yapmamanızı öğütlüyor.﴾18﴿Allah size âyetleri açıklıyor; Allah ilim ve hikmet sahibidir.﴾19﴿Müminler arasında ahlâksızlığın yaygınlaşmasını isteyenlere dünyada ve âhirette can yakıcı bir ceza vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.﴾20﴿Ya Allah’ın size lutfu ve rahmeti ulaşmasaydı, ya Allah çok şefkatli, çok merhametli olmasaydı!
 • BuğuzBuğuz19 gün önce
  fetöcü diye tutuklananların yüzde 99'u hiç bir suçu olmadan yargılanıyor. Ama siz şakşakçılar alkışlıyorsunuz. Bir algı başlatıldı ve herkes kendi koltuğundan bakıyor. Empati sıfır.... Ne masum hayatlar eridi gitti... Zalime de, zalime sessiz kalana da lanet olsun. fetö diye tutturulmuş gidiyor. Hiç kimse cemaate mensup olduğu için suçlu olmaz. Suç yapılanması gerçekten varsa adalette şeffaflık gerekir.
 • EminEmin19 gün önce
  E be Fransa da yaşayıp Medine de ölmek isteyen bari nefes almanın sebebini de o taptiğin sisteme bağlasaydin da tam olsaydı.
 • ilhan ilhan 19 gün önce
  AKPARTİYE OY VERMİŞ HER AİLEDE FETÖ'DENİHRAÇ VEYA TUTUKLU VAR. Bunu vatandaş olarak bu iktidara anlatamadık. Demek ki Amerika silahlı darbeyi beceremedi ama vatandaşlar üzerinde bu darbeyi çok sinsi bir şekilde yürütüyorlar. Adalet yok. Artık bu iktidara inanmıyoruz. Söylenecek çok sözümüz var dı...” Bir el her yerde bu FETÖ’cüleri koruyor ve FETÖ’cüler kendilerinden ayrılanları FETÖ’cü diye ihbar ederek ve onları cezalandırtıyor, hem de kendilerini aklıyorlar.
 • HiraHira19 gün önce
  Üniversitede kalan (araştırma görevlisi) sınıf arkadaşım fetö okullarında okumuş yurtlarında kalan bir kızdı ama görseniz laik solcu kızlardan farkı yoktu giyiminin kuşağının konuşmasının. Şu örgüt önce Müslüman görünerek dindarları rencide ettiği gibi şimdi de kılık değiştirdi. Daha doğrusu bukelemun bunlar çevrenin rengi neyse o renge bürünüyorlar. Üniversitelerde ben de çok fetöcü olduğunu düşünüyorum. Benim okulumda hocaların hepsi çağdaş laik görünüyordu ama notları vasat olmasına rağmen fetöcü kıza referans verdiler. Ayrıca diğer yazımda belirttiğim gibi öğrencilerin kendi düşünceleri dışına çıkmasına izin vermiyorlar. Çıkanları notla cezalandırıyorlar. Ülkeyi bitirdi bu örgüt. Amerika akıllıca ülkenin içine örümcek ağı gibi sardı bunları. Ne kul hakkı biliyorlar ne ayıp ne ahlak. 3 yılda özellikle tehlikeli olanları ayıklanmadı da. Yalnız şunu merak ediyorum. Ülke yıkılır İsrail kurulursa bunlar Amerika'da ya da kurulacak İsrail'de rahat yaşayacaklarına mı sanıyorlar yoksa gerçekten beyinleri yıkanmış birer robota mı döndüler ben açıkçası merak ediyorum...
 • Hasan Özcan Hasan Özcan 19 gün önce
  Hocam yazılarınızı zaman zaman okurum kimini beğenirim, ancak hala çoğu yazılarınızı ortaçağ İSLAM anlayışı ile yazıyorsunuz. En son yazınızda şeytandan bahsederken! Meyhanedekileri şeytanın piyonu, cami de kileriyse, şeytanın kovaladığı, yakalamaya çalıştığı kişiler olarak tanımlamışsınız, bu tespitinize katılmıyorum, kurana aykırıdır diyorum. Kuran da içki içen şeytandır demiyor. Şeytanlık dinimizde başkasına bilerek zarar vermektir. içki içende, içmeyende pek ala verebilir ve günümüzde de en çok içmeyenler, Müslümanım diyenler veriyor. Birçok günahı affeden Allah, kimseye zarar vermeyen içenleri cehenneme mi atacak, o zaman kimleri affedecek, cennete kim gidecek. selam ve akılla.
 • Kasım özdemirKasım özdemir19 gün önce
  Çok haklisiniz: Kur-an insanı insanla barıştırır. Baristirmiyorsa o varlık ya insan değil ya kurandan nasipsiz goygoycudur. İman ve barış ile!
 • AdaletAdalet19 gün önce
  Birçok kaymakamlık sözlü mutlaklarından haksız yere elendim. Dava actim. Mahkemeler adil karar vermiyor. Torpil...Cemaat tarikat imhatip birilerinin yakinlarindan sıra gelmiyor. Hayırlısı olsun. Hem istanbul hem de cumhurbaşkanlığını inşallah kaybederler. Hakkımı haram ediyorum.
 • yazmıyorumyazmıyorum19 gün önce
  sen önce ebu cehil ibniselül mantığıyla adaletten bahsederesen önce ebu cehil ve ebuleheb mantığıyla adalet tarif etme sayın dilipak önce o adaleti sen kendi anlaşılmaz mantığına uygula oylar çalındı ne öyle ibni selül ve ibni sebe mantığıyla debbelenip duruyorsun sen ne yapmaya çalışıyorsun şuan sen bir nefret dili kullandığının farkındamısın doğru konuşmuyorsun sen neden gocunuyorsun açık konuş
 • Haşhaşisavarların dikkatine... Haşhaşisavarların dikkatine... 19 gün önce
  Bu haşhaşi mutluluğu yazılara, en güzel cevabı Mustafa Çelik (AKİT) vermiş. Son yazılarını mutlaka okuyun. Dilipak'a müthiş goller atmış.. Harika kapalı giydirmeler var... Mustafa Çelik ellerin dert görmesin kardeşim...
 • Yunus 16 Yunus 16 19 gün önce
  Hocam, İKİ BUÇUK YIL SONRA ADALETİ BULDUK!! HAKLARINI YEMEYELİM!PEKİİİ BİZ KİMİZ?? KIZI, ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNDE İFTİRA İLE FETÖ DOSYASINA ADI KARIŞTIRILAN BİR AİLE. TAM İKİ BUÇUK YIL!! SAVCILARIMIZ FETÖ SEBEBİ OLARAK NE ARIYOR? BYLOCK, YURT, EV, BANK ASYA, SENDİKA, ABONELİKLER, ÜYELİKLER,HİMMET ....HİÇBİRİSİ YOK! KIZIMIZ HAYATINDA SAMAN GAZETESİ Nİ ELİNE ALMAMIŞ!! ŞİMDİ BU DURUMDA BİZ Mİ FETÖ CÜ OLUYORUZ! YOKSA FEMİ Mİ OLUR? BİZ Mİ FGÜLEN SEVER 1976 DAN BERİ TANIŞAN BARINÇ MI? BİZ Mİ AGÜL MÜ? BİZ Mİ DAVUTOĞLU MU? YA BU ADAMLAR HALA AMERİKAN IN KÖPEĞİ HAÇLININ PAPAZI DİYEMEDİLER!!! TERÖRİST BAŞI DİYEMEDİLER!!! TAM İKİ BUÇUK YIL!! BİZİM MANEVİYATIMIZ NE OLACAK? KOMŞULARIMIZA ARKADAŞLARIMIZA NASIL ANLATACAĞIZ?? DÜNYANIN EN ACIMASIZ, EN KRİPTO, EN AĞIR SİLAHLI (UÇAK TANK HELKOPTER...) TERÖR ÖRGÜTÜ İLE YARGILANMAK!! İKİ BUÇUK YIL SONRA BERAAT. ELHAMDÜLİLLAH. MAHŞER GÜNÜ HAKLAR ALINIRKEN GÖRÜŞÜRÜZ.
 • RENT A CAR YASAL DÜZENLEMERENT A CAR YASAL DÜZENLEME19 gün önce
  RENT A CARLARA YASAL DÜZENLEME GETİRİLMELİ."GİZLİ MÜŞTERİ" SİSTEMİNE GEÇİLİP MERDİVEN ALTI RENT A CAR LAR DENETİME TABİİ TUTULMALI.KÖTÜ MÜŞTERİ RENT A CAR CIYIKARALAR.ADAM ALKOL ALIYOR KAZA YAPIYOR KARŞI TARAF SİZDEN RUHSAT SAHİBİNDEN RENT A CAR CIDAN ZARARINI YASAL OLARAK ALIYOR.KAZAYI BEN Mİ YAPTIM Kİ DİYORSUN ALKOLÜ BEN Mİ ALDIM Kİ DİYORSUN NAFİLE.HANİ SUÇUN BİREYSELLİĞİ......ADALET BAKANI İÇİŞLERİ BAKANI VE HAZİNE BAKANLARI İVEDİ BU RENT A CAR FİRMALARININ SORUNLARINI DİNLEMELİ VE YASAL DÜZENLEMELERİ ÇIKARMALIDIR.
 • ahmed saidahmed said19 gün önce
  Adalet ise, raiyetin hukukunun muhafazasını ister. Ta hükûmetin haysiyeti, saltanatın haşmeti muhafaza edilsin. Halbuki, şu yerlerde o hikmete, o adalete lâyık binden biri icra edilmiyor. Senin gibi sersemler, çoğu ceza görmeden buradan göçüp gidiyorlar.Demek bir mahkeme-i kübrâya bırakılıyor.BEDİUZZAMAN
 • HiraHira19 gün önce
  Hoca dünkü yorumları okumuş çok da güzel cevap vermiş. CHP bazılarına göre olmuş ebu cehil kendileri olmuş peygamberin ashabı. Oysa günümüz Müslümanları her geçen gün chplilere daha çok benziyorlar sekülerleştiler. Özellikle yeni nesil dindarlar da bu çok bariz gözüküyor dikkat etsinler çocuklarına ve özellikle kiminle arkadaş olduklarına. Nesil kaybetmek geleceği kaybetmektir para kazanmaktan daha önemli bir konu bu. Fetö konusuna gelirsek has fetöcü olduğu kesin kişilerin ekranlarda ne işi var, başkanlık koltuklarında ne işi var? Ayıklamadıklarına göre onları koruyan sağlam el Amerika Pentagon. Rahip korunduğu gibi bunlar da korunuyor bizzat Amerika tarafından. Ama halkın içindeki fetöcüler ayıklanırken ki fetö den önce ayrılmış olanlar feci şekilde cezalandırıldı biz ak partiliyiz diyen kul hakkı yemişlere dokunulmadı. Halk içerledi tabi. Lgbt konusu da doğru. Tüm üniversite yaşamım boyunca hocaların eşcinsellik normaldir nidalarını dinledim. Eşcinselleri savunmam gereken ödevi yapmadım ve kötü notlar aldım. Üniversite özgür düşünme ortamı diye sunulan yer beyin yıkama ortamına dönüşmüş. Hocanın istediğini yazmayınca cc hoca ne derse biat edince AA. Bunları neden anlatıyorum biliyor musunuz insanların bu halde olmaları normal. Kimse sorgulayan insan istemiyor. Oysa üniversite düşünmek araştırmak için var. Burası bile çok bilmiş kibirli hocalara sorgusuz sualsiz itaat ya da kpss hazırlık kursuna dönüşürse bilim bu ülkede nasıl ilerler. Selamlar...
 • erdemerdem19 gün önce
  serik cum.savcılığı 2 seneyi aşkın zaman oldu dolandırıcı hakkında davayı açamadı.şimdi açmış olsa dava da sürer 5-6 sene sonuçta mağdur olan benim yani gariban yani haklı olan yani dolandırılan.Hiç mi bu şerefsiz adamın suçu yok.Hiçmi benim malımı namusumu aklımı canımı korumakla yükümlü devletin suçu yok,hiç mi bu ceza yasasını çıkaran TBMM suçu yok.Hiçmi bu yasayı onaylayan ve resmi gazete yayımlayan(kim onayladıysa) hiçmi suçu yok.YAZIKTIR GÜNAHTIR AYIPTIR OTURMAYINIZ O KOLTUKLARDA KALKIN YOKSA O KOLTUKLAR SİZİDE YAKAR VESSELAM
 • Yunus 16 Yunus 16 19 gün önce
  İSTİŞARE KURULU ; NE KADAR MAAŞ ALACAKLAR? BAŞKA İSTİŞARE YAPACAK ADAM MI BULAMADINIZ? SÜLEYMAN BEY, ABDÜLHAMİD GÜL, ÇAVUŞOĞLU, HULİSİ AKAR, MİLLİ GÜVENLİK KURULU,... YETER. FAZLA ADAMA HELE HELE ESKİ KAŞARLARA HİÇ GEREK YOK! MADEM BU ZAT LAR ÖNEMLİYDİ, 15 TEMMUZ DAN SONRA NEDEN ARANIZA MESAFE KOYDUNUZ? BUNLAR METALCİ, BUNLAR TREN DEN ATTIKLARINIZ DEĞİL Mİ? AÇIK KONUŞALIM BUNLAR FGÜLEN SEVERLER!! YANİ FETÖ! BAŞKANIM SİZ GEZİ OLAYLARINI BASTIRMAK İÇİN UĞRAŞIRKEN BARINÇ, 31 MAYIS 2013 BURSA TÜRKÇE OLİMPİYATLARI DA FGÜLEN PAPAZINA SEVGİLER SAYGILAR İLTİFATLAR GÖNDERİYORDU!!! 17 - 25 ARALIK YARGI DARBESİNDE YANINIZDAMIYDILAR? SİZ DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BAĞIRIRKEN BU ZAT LAR NE TARAFTAYDI? BAŞKANIM, BİZ HER ZAMAN % 51-52-53 ÜN İÇİNDE OLDUK! SESSİZ YIĞINLAR! AGÜL BARINÇ VE BENZERLERİ 17-25 ARALIK 2013 DEN SONRA OY VERMEDİ (4-5 TANE OY LAMA OLDU) BUNLAR KAÇINCA % 52 Yİ DEVLET BEY TAMAMLADI!! BİZ SESSİZ YIĞINLARI VE DEVLET BEY İ KAYBEDERSENİZ % 30 LARA DÜŞERSİNİZ!! YİNE SİZİ KANDIRIYORLAR BU ZAT LAR MEVCUT BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAĞITIRLAR!! BU BARINÇ SİZİ BİTİRECEK!! KIRK YILDIR HOCA EFENDİ DİYORDU!! HOCA EFENDİ DİYE ETEĞİNİ ÖPTÜĞÜ ŞARLATANA! ŞİMDİ VATAN HAİNİ HAÇLI NIN PAPAZI, AMERİKAN IN KÖPEĞİ DEDİ Mİ?? TERÖRİST BAŞI DEDİ Mİ?? ALOOOOO YAV SİZ BİZ SESSİZ YIĞINLARI SALAK APTAL KOYUN MU SANIYORSUNUZ??? YAZIKLAR OLSUN BARINÇ İLE İSTİŞARE YAPILACAK!! 10 YIL DEVLET MESELERİNİ AGÜL BARINÇ DAVUTOĞLU.... GİBİLERLE İSTİŞARE YAPTINIZ NE OLDU? DERSHANELER, HAŞHAŞİLER, MİT MÜSTEŞARI KRİZİ, GEZİ PARKI OLAYLARI, 17-25 ARALIK 2013 YARGI DARBESİ, MİT TIR'LARI İHANETİ, SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ, RUS UÇAĞINI DÜŞÜRÜLMESİ......... 15 TEMMUZ A GELDİK. SİZİ BU ZAT LAR KANDIRMADI MI? SİZİ YALNIZ BIRAKMADILAR MI? SIRTINIZDAN HANÇERLEMEDİLER Mİ? VALLAHİ BİZ HER ZAMAN YANINIZDAYDIK! % 52 BİZİZ. BU ZAT LAR VE ÇEVRESİ 2011 DEN SONRA SİZE OY VERMEDİ!
 • Hey sen fransadan, Medine de ölmek isteyenHey sen fransadan, Medine de ölmek isteyen19 gün önce
  Fransız ...temizlemek hoşuna gidiyor değil mi? Sonunda avro ile ödüllendiriliyorsun! Tabiki buradaki(Türkiye deki) krizi anlaman mümkün değil hele bu avro fiyatıyla! Gel İstanbul da yaşa ne zaman ölmek istersen medineyw gidersin, yıldırıma oy at, buradaki havayı kokla, yok öyle Fransa da yaşayıp ahkam kesmek, bak fransız atasözü bile öğrenmişsin..
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 19 gün önce
  Hocam, Türkiye de malesef adalet, hukuk öldü.Hep birlikte ruhuna el-fatiha.
 • TülekoğluTülekoğlu19 gün önce
  Ortaya karışık.. "eline sağlım hocam" cı yağcılarında toplanmış... Adaletin hakkını verdiniz. Akademiyi kurarsınız artık. 'Haşhaşi hukuk akademisi' hayırlı olsun hocanıza da size de
 • RectorRector19 gün önce
  “.... Başta Üniversiteler ve YÖK Başkanlığı olmak üzere, Cemaatle mücadele konusunda bir arpa boy alınamadı. ... ” çok doğru. Çünkü, üniversiteler başta olmak üzere tüm kurumların yönetici statüsündekiler en az %80'i,203-2014 yılından sonra feto hainleri ile alakalarını sözde kesmiş ( ! ) safsataları ile atanan kişiler tarafından yönetilmektedir ve hala da aynı mantıkla atamalar son hızla devam etmektedir.Sanki, o hainlerle alakası olmayan bu ülkede hiç vatandaş kalmamış...CB İstişare Üst Kurulu üyeliği için teklif götürülen kişilere ve kabul edenlere... İş çoktan çarkından çıkmıştır. Allah yardımcımız olsun...
 • Yunus 16 Yunus 16 19 gün önce
  İSTİŞARE KURULU; VE BARINÇ EN SONUNDA KÜLLİYE YE GİRİYOR! FETÖ MÜCADELESİ BİTMİŞTİR!! BAŞARDILAR! PARTİ KURMA BLÖFÜ TUTTU! ARTIK PARTİ FALAN KURULMAZ!! FETÖ MÜCADELESİ MAMUR LARLA SINIRLI KALDI.KİMLE İSTİŞARE? SÜLEYMAN BEY, ABDÜLHAMİD BEY, ÇAVUŞOĞLU,.... MİLLİ GÜVENLİK KURULU İSTİŞARE İÇİN YETMİYOR MU?? 15 TEMMUZ 2016 DAN SONRA UZAKLAŞTIRDIĞINIZ METALCİLER VE TRENDEN ATTIKLARINLA TEKRAR İSTİŞARE Mİ YAPACAKSIN? O ZAMAN BİZ YOKUZ! HER ZAMAN %51 İN İÇİNDE OLAN BİZ SESSİZ YIĞINLAR YOKUZ! EN DAR ZOR ZAMANIMIZDA YANIMIZDA OLAN DEVLET BEY İDE KAYBEDERSİNİZ!! ACABA BU ESKİ KAŞARLAR YİNE SİZİ KANDIRIYORLAR MI?? ESKİ YE RAĞBET OLSA BİT PAZARINA NUR YAĞARDI
 • EmreEmre19 gün önce
  AKP bir an önce AB sevdasından vazgeçip topluma büyük zararı dokunan saçma sapan reform adı altında çıkarttığı ucubelerden vazgeçmeli kadem İstanbul sözleşmesi 6284 annelerin iş hayatına çekilmesi feminist aile bakanları ahlaksız TV oluşumlarına işlevsiz RTÜK ün tasfiye edilmesi gerekiyor bu sorunları görmezden gelip üstüne destekleyen AKP kendi ayağına sıkıyor bu hızda giderse küstürdükleri tabanı kaptıracaklar
 • SofuoğluSofuoğlu19 gün önce
  KARAHASANOĞLU AİLESİNE:İslamcı(!) yazar olarak bilinen ve yıllarca köşe yazılarını okuduğumuz, yazılarına yorumlar yaptığımız sayın Abdurrahman DİLİPAK, bu sitede(Yeni Akit com.tr), bu gazetede(Yeni Akit) gerek 31 Mart seçimlerinden önce ve daha önceleri de dahil olmak üzere,seçimden sonrada dozunu artırarak yazdığı yazılarıyla;bir kalemden söleyeyim, MÜMİNLERE ZARAR VE UMUTSUZLUK, KAFİRLERİN TÜMÜNE YARAR VE ÜMİT AŞILAMAKTADIR.Bu yazarınızın yazılarından alıntılar yapılarak,yorumlar eklenerek;siz AKİT ailesinin de içinde bulunduğu kesime(BİZLERE=HEPİMİZE=HÜKÜMETİMİZE)tehdit, hakaret ve küfüre varan yorumların haddi hesabı yoktur.AKİT=VAKİT=YENİ AKİT gazetesi çıktığı günden beri bu gazeteyiokumaktayım.Bu yazarınızın yazılarına yorum yapan FETÖ'cüler başta olmak üzere,tüm İSLAM=MÜSLÜMAN,VE SİYASİ OLARAK TA CUMHUR İTTİFAKININ karşıtı kesimlerin tümü neredeyse bu yazarınızın yazılarına alkış tutmaktadırlar.Elbette bu kesim, dün yobaz yuazar(!) olarak gördükleri bir yazarı boşu boşuna yazdıklarından dolayı alkışlamıyorlar.Ya niçin?Şunun için.Bu yazar,yetiştiği mahalleyi terk ederek karşı mahalleye geçerek,eski mahallesine veya öyle sandığımız mahalleye sinsi sinsi düşmanlık yapmaya başlamıştır.Ve bu uzun bir süredir devam ediyor.Sayın KARAHASANOĞLU AİLESİ, Sayın Abdurrahman DİLİPAK ile ailevi ve ticari ilişkilerinizi bilmiyorum.Eğer gazetenizde ilişiği kesilecek bir yazar değilse uyarılmasını, sıradan bir yazar ise, kendisinin yazdiği yazıları alkışlayan kesime gönderilmesi.Ben sıradan bir vatandaş olarak bu yazarın yazdıklarına ve yapılan yorum değil hakaretlere tahammüledemiyorum.İnanıyorm ki,benim gibi sizlerinde tahammülleri kalmamıştır.Dünyadaki tüm mazlumların ümit ışığı olan ve şimdi bu yazarı alkışlayanlarında içinde bulunduğu İSLAM VE MÜSLÜMAN DÜŞMANI ŞER CEPHESİ TARAFINDA DÖRT BİR KOLDAN KUŞATILMIŞ BİR CUMHUR İTTİFAKI HÜKÜMETİNE dur durak bilmeden eleştiren(Elbetteki yanlışları, eksiklikleri eleştirilir) ŞER CEPHESİNİ, CUMHUR CEPHESİNE karşı kışkırtan bu yazarın böyle devam etmesi inancınız olsunki HEPİMİZİN ZARARINADIR.KARAHASANOĞLU AİLESİNE saygılarımla.Sofuoğlu.
 • Dili pak niyeti pak Dili pak niyeti pak 19 gün önce
  Yazılanlar büyük nisbette doğrudur. Ey!Bu sayfalara günlerdir Sn Dilipak’a samimiyetsiz yapmacık iltifat ve övgü içeren yorumlar yazan FETÖ elemanları işte gerçek Dilipak bu. O,zalimin karşısında mazlumun yanında imanlı ve vicdanlı bir yürek. Şeytanın şerrinden Allah’a (CC) sığınırız.
 • KUKU19 gün önce
  "... Rektör suçsuzsa niye aldınız, değilse niye iade ettiniz. ... "demek ki dayıları hemen duruma el atmışlar, işi halletmişler .... Rezillik diz boyu... Yatacak yerleri yok ...
 • Sarı çizmeli Mehmet AğaSarı çizmeli Mehmet Ağa19 gün önce
  Rahmeti kendisine yazan=düstur edinen Adili Mutlakın Adaleti de Rahmete düstur kıldığı, kulların asıl sınavının adaleti olmayan dünyada adaleti tesis olduğu, dinî devletin vede tüm kainatın adaletle ayakta durduğu, kul hakları ihlallerinin kişiyi melunlaştıracağı, din davasının insan hakları davası olduğu, İslam'ın insanlığa en büyük vaadinin bu olduğu yani adalet=her ne pahasına olursa olsun insan kaklarının korunması olduğu, müslümanların dinü devleti insan haklarının kurulması /korunmasının vasıtası olduğu, gayrisinin zulum ve merhametsizlik olduğu herkesçe biliniyorken Allah’ın vaadi bekleniyor olsa gerek meazallah...
 • VATANDAŞVATANDAŞ19 gün önce
  Bence bazı kurumlarda fetöcü veya yakınları hala korunuyor baş tacı ediliyor. Damadı fetöden atılan şef en yetkili yapılıyor. Hanımımı fetöcüler tarafından işe alınan şahıs korunuyor ve yüceltiliyor.Bu nasıl iş? .Ama davaya adanmış insalar dışlanıyor,pasifize ediliyor.. Bence Fetö hala aramızda..
 • Celile Aslanı (Aman ha dikkat) namında ki ucuz yazıyaCelile Aslanı (Aman ha dikkat) namında ki ucuz yazıya19 gün önce
  A. Taşgetiren, kılıçdaro için "70 de yollarda adalet arayan adam"diye taltif ediyordu. Yatıp kalkıp yalan söyleyen bu adamı. 'chp nin geçmişi tertemiz utanacak hiçbir şeyimiz yok chp' nin tarihinde' gibi abuk subuk laflar ediyordu yakın bir tarihte. Dilipak'ın mutlu ettiği, Taşgetiren'in taktidirine mashar bu kitle iktidarı ele geçirirse sonsuz kusursuz adaletle hepinizi mutlu eder(!) 1000 yıldır anadoluda ki müslüman kitle chp zihniyetinden gördüğü zulmü hiçbirkimsen görmedi. Ama nedense bu iki turuva atının içinden çıkan bu iki kalemşöre anlatamıyoruz derdimizi... Adana'da daha dün bin küsür işçi işten atıldı bu adalet için yollarda ki adamın, emekçi partisi chp tarafından... Bayram ikramiyesi. İçimizden çıkan turuva atlarıda canımızı okumaya devam ediyor..Bu fetö nün itikadi bozukluklarını baştan beri iyi bilen akl-ı selim müslümanlar bu Dilipak'ınıda Taşgetiren'ide iyi tanıyor.. Bir sözü kimin hangi niyetle söylediğidir gerçek gerisi hikaye
 • mustafamustafa19 gün önce
  Allah'ın koyduğu Hukuk kurallarından mülhem olmayan hiçbir hukuk paketi asla ve asla adalet dağıtamaz.Müslümanlar kendi kendilerini kandırıyorlar.Ömür boyu nafakaya / 18 yaş öncesi evliği engelleyen kanuna / miras /had cezaları / faizler / ehil olmayanlara görev tevdi etmek hiçbir müftü-vaiz-ilahiyatçının ciddi bir tepkisi oldu mu?Vakıf-dernek-partilere gerek yok gelir kaynaklarına halel gelmesin onların.Nasıl olsa bir gün tepkiler çoğalır ve kanun değiştirilir.Bu arada kaybolan haklar,sönen hayatlar,kul hakları falan.....iadesi nasıl olacak??? '' Adalet mülkün temelidir '' de çalınmış / içtimai düzenin /mülkün / ülkeninde temeli midir ??? Nasıl ayıracağız ???
 • Resul YANIKResul YANIK19 gün önce
  Eleştirilere cevap veriyormusunuz Abdurrahman bey
 • Ayşe Ayşe 19 gün önce
  Anlaşıldı abdurrahman fetocu hainler heryere sızmışsende üzülüyor sun
 • bursabursa19 gün önce
  HOCAM YANINIZIN BAŞINDAKİ KONUYA DEĞİNELİM AHLAKSIZLIK HAT SAFHADA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE TÜRKİYEDE EŞ DEĞİŞİKLİĞİ HAT SAFHAYA VARMIŞ DURUNDA LUT KAVMİNİ GEÇMİŞ BİR DURUMDAYIZ ALLAH İYİ ÜZERİMİZE TAŞ YAĞDIRMIYORAMA YASA YOK MALESEF
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR19 gün önce
  Bakın Türkiye bir kanun devleti değil, Hukuk devleti olmalı. ADALET DEVLETİ OLMALI DESEK DAHA DOĞRU OLMAZ MI ??? HZ ALİ DEVLETİN DİNİ ADALETTİR DER. OSMANLI 3 KITAYA ADALETLE HÜKMETMİŞTİR. HUKUK YAZILI MEVZUATIDA KAPSIYOR YANİ. YAPILAN Bİ ÇOK HUKUKİ İŞLEM ADALET DUYGUSUYLA ÖRTÜŞMÜYOR. BAKIYOSUN MERİ HUKUKA UYGUN. VS. VS.
 • BeyhanBeyhan19 gün önce
  Önce yargı tamamen fetöden temizlenmeli. İddianamelerde ismi fetö örgütünün en üst elemanı, imamı, fetö toplantılarını düzenleyen imam olarak gecen doçent, prof.lara dokunulmadı. Hala nasıl oluyor da görevindeler?
 • Mehmet Mehmet 19 gün önce
  Devlet kurumları torpille çöplük oldu.Eski. bakanların veya ak partililerin mesleği olmadığı halde bankalara atanması,secimde görev aldıysan hemen işe girme.Biz muslumanmiyiz
 • HakkıHakkı19 gün önce
  öncelikle yargı tamamen fetöden temizlenmeli. İddianamelerde fetönun en üst düzeyinde, imamı olarak ismi geçen doçent, prof.lar nasıl oluyor da hala görevlerinde.
 • ÇARE SİZÇARE SİZ19 gün önce
  1-Solcu akademisyeniniz sizi yanlış yönlendiriyor olabilir. Onun gözünde yüzü secde gören herkes Fetöcüdür. Oysa gördük ki solun kalesi YARSAV'da bile yönetimi değiştirebildiler.2-Fetö'yle mücadele çok zor, karmaşık... Karşımızda geçmişteki bütün karanlık örgütleri imbiğinden geçirerek kurulmuş bir örgüt var. Bir sümüklünün kuracağı bir yapı değil... Sizin de dediğiniz gibigözlerine kestirdiklerini ihbar edip, kendilerini aklayabiliyorlar. At izi it izine karışıyor.Bu bir yana eş, dost, akraba kontenjanından kurtarılanlar toplum vicdanını yaralıyor. Etkili yerlerde olanların "Bizi kandırdılar" deyip aklanmış sayılmaları, aşağıda, ekmek peşindeyken onların ağlarına düşenlerin, beni kandırdılar, bin pişmanım demelerinin bir işe yaramaması yine adalet duygusunu sarsıyor.Bu mücadele inanılmaz zor bir mücadele tamam... Ancak, aşağıya da yukarıya da eşit davranılması gerekmez mi?
 • Muammer KELEŞMuammer KELEŞ19 gün önce
  Bir gün bir genç Peygamber Efendimize gelerek, '' Ya Rasülellah bana öyle bir şey söyleyin ki İSLAM DİNİNİTAM YAŞAMIŞ OLAYIM'' der. Efendimiz Aleyhisselam da '' Bana yalan konuşmayacağına dair söz verir'misin'' buyurur. Genç '' Söz veriyorum Ya Rasülellah'' dedikten son Efendimiz Aleyhisselam gence '' O HALDE NE YAPARSAN YAP DER''. Daha sonra genç insan verdiği sözü düşünerek Efendimiz Aleyhisselamın kendisine sorması-sorabileceği muhtemel soruları düşünür yalan konuşmama sözü adına. NAMAZINI KILDIN MI, ORUCUNU TUTTUN MU, HARAM İŞLEDİN Mİ, DEDİ KODU YAPTIN MI, KUL HAKKI YEDİN Mİ, BİR KİMSEYE ADALETSİZLİK YAPTIN MI, SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİN Mİ VB. sorular sorarsa, vereceği cevabı düşünmeye başlar ve hayatını yalan konuşmama ve verdiği sözü yerine getirme temeline uygun yaşamaya başlar. Peki bizi yönetenler yukarıda yazılı olanların hangisini yerine getiriyorlar. En çokta SEÇİMDEN SEÇİME VERDİKLERİ SÖZLERİ VE UYGULADIKLARI ADALETİ yerine getiriyorlar değil mi. Sonra da haşa Allah'ın sıfatlarını taşımış olanlar olduğunu dahi söyleyebilecek kadar İslam diniyle asla bağdaşmayan ve Yüce Yaratanımızın HİÇ BİR YARATILMIŞA BENZEMEDİĞİ VE BENZETİLEMEYECEĞİ ESASINI DAHİ BİLMEYECEK KADAR AKIL SAHİBİ OLAMADIKLARINI, YADA NE KONUŞTUKLARINI DAHİ BİLMEYECEK KADAR ŞUURSUZ OLDUKLARINI BİLMEYENLERDEN HANGİ ADALET BEKLENECEK.
 • MaraşlıMaraşlı19 gün önce
  Hocam elinize sağlık yine güzel bir yazı hakkı söylemeye devam edin , bu fetö davalarının seyrini gördükçe ve şaibeleri duydukça 15 temmuzun gerçekten bir tiyatromu acaba diye kafamda deli sorular oluşmaya başladı. Milletçe kandırılıyormuyuz yoksa hocam , detaylı bir yazı ile yazın diyecem ama üzerinizdeki baskıyıda anlayabiliyoruz ama siz yinede doğruyu söylemekten geri durmayın. Allah cc yar ve yardımcınız olsun
 • Abdullah Abdullah 19 gün önce
  Akp nin açılımı Adaleti Katleden Parti olsun ak parti liler dahil adaletten memnun olan var mi dir 28 şubat i zulumde solladilar an itibariyle de tek parti rejimindeyiz uygulama lar 1950 öncesi chp ile aynı ... eeeee insanin kinadigi başına gelmeden ölmez miş
 • KocasolakKocasolak19 gün önce
  Allah razı olsun hocam, ömrüne bereket. İslam elbette barış demek ve MASUM demek. . Çünkü " her insan islam ( MASUM ) üzere doğar"İslam ın en BARİZ manası MASUM dur. İslam lekesiz olan MASUM bir yönetimdir, leke kabul etmez. İslam uygulayıcıları onun masumiyetine halel getiremez, çünkü Kuran ı kerim KORUNMUŞTUR. Yanlış uygulamalar uygulayıcıya aittir. Biz müslümanlar bu gerçeği dünyaya ANLATAMADIK ki, kuran ı kerimi yakanlar bu kitabın MASUM oldupunu bilmiyorlar.
 • AhmetAhmet19 gün önce
  Ben yargı reformundan birşey beklemiyorum. Allah'ın mutlak adaleti var ona iman etmişiz. Hem bu dünyada hem ebedi hayatta bunu göreceğiz. Eden bulur demişler. Dün insanlara zulmedenler bugün adalet adalet diye inliyor. Bugünküler de yarın inler
 • Yaşar menteş Yaşar menteş 19 gün önce
  Selâm sizede hocam Dediyiniz gibi allah. CC.ll Bir ismide hakk tır yani adalettir.Ülkemiz ve islam alemi için hayırlı Olur inşallah hayırlı ramazan lar diler selam & du ile.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem19 gün önce
  Adalet ; sana göre böyle , bana göre böyle denildiği için bozulmuştur.AKP iktidarının 17 yıl içindeyapılan suç , hata , zarar ve ziyanlardan Devlet'te görev alanlardan birinin cezalandırıldığını duydunuz mu?Ben duymadım.Suç ve hata en altta kim varsa onun oluyor.Ona bu işi bu şekilde yap diyenlere bir şey olmadığını net görüyorum.Örneğin SOMA maden ocağı , PAMUKOVA , ÇORLU ve ANKARA tren kazaları faciaları.Devleti Yöneten Siyasi İradenin hiç suçu , hatası , kusuru yok mu?Ama bana gelince ADALET böyle.
 • BilalBilal19 gün önce
  Dilipak bey, hala aynı hikaye. FETÖ birtek AKPde yok. Öylemi.
 • Kim?Kim?19 gün önce
  "Bir el her yerde bu FETÖ’cüleri koruyor " GÜZEL TESBIT.ALLAH KORUYOR BELLI KI...
 • ÜniversitelerÜniversiteler19 gün önce
  SAVCILIKLAR; anayasa mahkemesi, danistay, yargitay, sayistay, cumhurbaskanligi, basbakanlik, genel kurmay, icisleri bakanligi ve diger bakanliklardan bir cok kisiyi gozaltina aldi ve yargilamalari yapildi ve yapiliyor.Peki ayni savciliklar YÖK'e neden giremiyor yada girmiyor? Yoksa yargi imami YÖK'de mi?
 • BilalBilal19 gün önce
  Hastalık yayan LGBT liler bugün bu imkanları ellerine gecirdiyse yarin nasil olacak?.......... Secim meydanlarinda kur-an sallayip Musluman halktan oylari toplayan AKP bu konu da ne diyor?....... Cok cabuk kandiriliyoruz bu işte bir iş var, dün pazara gittim biraz kiraz erik kayisi aldim eve geldim yine poşetin yarisini çuruk doldurmuslar çöpe attim. Nasil oluyor uzerimize ne sıkıyorlar da bizi büyülüyorlar?...... Haberlere bakiyorum teyzeye bir şey koklatiyor ve ya sıkıyorlar sonra teyzenin aklı gidiyor tüm altinlarini goturuyorlar bu ne iştir?........Zabita polis HİÇ BİR ŞEYLE İLGİLENMİYORLAR bu çarka alışmışlar ve hatta bazi gorevliler bu işlerden nemalaniyorlar bile.........Aldatma kandirma taktikleri surekli guncelleniyor ama biz vatandaşları bilgilendirecek kimse yok. Misal kiraz aldim seçtim ama eve geldim poşeti degiştirmişler yarisi çuruk cikti. Surekli bir hile hurda icat ediyorlar. Artik gozum poşette ama bu sefer de sectirmiyor falan. Yani ne hamle yaparsan ona göre aldatma taktigi geliştirmişler. Zabita polis aldiklari maaşlari helal etmiyorum. Tekirdag zabitalari sahilde merkez bina yapmişlar denize nazir çay sohbet akşama kadar..... istanbul nasil bilmiyorum ama orasi daha beterdir tahminimce.....
 • Rıfat Rıfat 19 gün önce
  Hocam kalemine sağlık çok güzel bir yazı olmuş, adalet mülkün temelidir deyip adaletin bugün için gelmiş olduğu durum hakikaten içler acısı, ben de sizin gibi bu ülkenin önünün açılabilmesi için öncelikle köklü bir hukuk reformunun yapılması gerektiğini savunanlardanım, iktidar öncelikle bunu yapmalıdır!
 • halukhaluk19 gün önce
  feto ile mücadele eden ne kadar insan varsa cezalandırılıyor.darbeyi engellemişordu mensupları sanki cezalandırılıp fetocu damgası vuruluyor. öte yandan her kes tarafından bilinen hatta kendilerinin videoları sitelerde boy boy görünen gerçek fetocular ise ödüllendiriliyor.yüksek görevlere atanıyor. o kadar çok rektör var kifeto ile mücadele deyip de bunları nasıl rektör atıyorlar. bence artık inandırıcı gelmiyor.
 • hubeydullahhubeydullah19 gün önce
  Hayır.. Adalet mülkün temeli değildir, Allah'ın temelidir.
 • Yuksel özYuksel öz19 gün önce
  Degerli hocamızı zevkle ve ilgiyle yıllardır takip ederim. Gorüslerine coğunlukla katılırım ancak derin yapıları izah ederken kullandığı '' şeyh de var fahişede '' ifadesini maksatlı ve yanlış buluyorum. Bunu sehy ile fahiseyı yanana getirmeden de bir şekilde ifade edebilir. Namaz kılan ve hırsız ifadesi bizi nasıl rahatsız ediyorsa bu ifadede rahatsız edıyor umarım bu ifadeyi bundan sonra kullanmaz ve bir şeyhi olanlardan özür diler
 • AvniAvni19 gün önce
  Hocam dediginiz doğru sap ile samani karıştırdılar. Yani millet konuşmaya korkuttular herkesi tutup tutup attılariştenmilletde ne konustu ne itirafçıoldu.Sonra bu fetöculer kendilerine zulum edildiği algısını yayıpdaha bi azgin devlet düşmanı haline geldi.hapisdekilere kendileri medresei yusufiyedekiler diye baktılar isden atılana da zulum goren diye baktilar hep alt taban algi yapiyorlar.Ama alt tarafdakilerini anlamiyorum artik vazgezin cikarin at gözlüklerinizi. Fetö yu desteklemeden vazgecin sanki ayrilinca Allah sizi cehnnememi sokacak. Neden hala kafir amerikada yasiyor bu adama. Ayrıca su zamanda kadsr hizmet adi altinda idiniz şimdi hep disari kaçanhainler devleti yikmaya yönelik haberler ve algi pesindeler artik inandiginiz hizmette yapilmiyor eee neden yani hala devam ediyor veya sempati ile bakıyorsunuz. Dönünyanlisdan kendi ibadetinizi kendiniz yapin.Bende ihrac bi polis memuruyum. Ne ifadem alindi be bir islem yapildi. Ama umudum yok çünküadami olan dönüyor. Ama Allah devletimize zevam vermesin.Devletimin her daim yanindayim Allah belasini versin o fettullah gülenin de. Onun yüzünden nice insanlar perisan oldu. Madem hoca cikp geleydi turkiyeye bu kadar adama bir sey olmazdi gelemedi korktu kac yasina gelmissincik gel ben bi bok yedim affedin de.
 • VefaVefa19 gün önce
  Bu dogru yolda yurumeye devam et hocam......Sakin baskalari ne der, oylar dusermi hesabiyla tereddute dusup, durma yada donme......Belki baskalarida uyanir yada sizdencesaret alip size katilir.....istikamet ve yolunuz dogrudur...... Gidisat gercekten iyi degil......Bu kotu gidisat tersine cevrilmezse sadece AK Parti degil tum ulke telafisi belki imkansiz bir kotu bir surece girecektir.......Ulkeyi yonetenler yaptiklari hatalari ve gunahlarigormeli, fark etmeli ve kabul etmeliler....Hata ve gunahlarini gorup kabul ederlerse bu meselelerincozumununyarisidemektir....Onun icin ulkesini, partisini ve liderini gercekten seven AK Partililer artik susmaktan vazgecsinler........Seslerini yukseltsinler......Saksakci, yalakaci, ihaleci, rantci, menfaatperestcakal tayfaya uymayin.....Onlarin bu ulkeye ve AK Partiye verdigi zararlari dusman bile vermedi.....Henuz hic bir sey icin cok gec degildir....
 • AhmetAhmet19 gün önce
  Allah sizden razı olsun. İyi ki pelikangiller ve troller gibilerinin muteber olduğu bu devirdebu gerçekleri trenden yaka paça atılmaktan korkmadan yazabiliyorsunuz. FETÖ ile mücadele herkesin dilinde. Lakin bir devlet mantığıyla mücadele edemiyoruz. Peygamber efendimiz "hırsızlığı yapan kızım Fatıma dahi olsaydı kolunu keserdim" buyurmuş.Önceki dönemde Kırıkkale'de üç AK Parti milletvekili vardı. Son seçimlerde AK Parti FETÖ ile irtibatı herkesçe bilinen bir eski vekili yeniden aday gösterdi. Bu vekil TBMM kürsüsünden "siyasette, ticarette, bürokraside yükselmenin yolu pensilvanyadan geçiyordu, ben de gittim" diye açıklama yapan kişidir. Sonra ne oldu? AK Parti Kırıkkale'de sadece bir milletvekili çıkarabildi. Bu kişi seçildi. Lakin iki vekili kaybettik. Benim FETÖ cüm iyi, seninki kötü dersek bu mücadele başarılı olamaz.
 • SelmaSelma19 gün önce
  Oğlum iki defa kaymakamlık imtihanını yüksek puanlarla kazanmasına rağmen hakkı verilmedk.Bir defada idari hakimlik imtihanınıda kazanmasına rağmen imtihandan sonra puanlarla oynanarak alan soru puanları 4 den 2yegenel kültür puanlarıda 2den 4 de çıkartılarak gerçek kazananlar kaymakamlık sınavında olduğu gibi 100de 100 fetöcüler yerleştiriliyor.Bunu Bursa üniversitelerden sorumlu baş imamı oğlumu arayarak (bak biz kazandık sen kazanamadın)diye telefon ediyor ilgili merciler bu telefon konuşmasını dinleyebilir. Oğlum öğrenim hayatı takdirler ve onur belgeleriyle dolu vatana millete faydalı olacak bu genç 5 senedir işsiz......tek suçumuz fetö cemaatine girmeyi kabul etmedigi.
 • HakikatHakikat19 gün önce
  Sayin Dilipak, bugunku yaziniz FETO ile mucadelede gelinen noktayi ve alinan mesafeyi cok dogru ozetliyor. Devlet yetkililirimize sormak isterim: 1. FETO'nun A, B, C, D planlarini desifre etmisler midir?2. FETO ile alakasi olmayan insanlarin ihrac edilmesine sebep olan kisiler incelenmis midir? 3. Ohal komisyonunun goreve iade ettigi akademisyen neden eski kurumuna donemiyor? Birileri iceriden Ulkemizin altini oyuyor. Boyle devam ederse beyin göçü kaçınilmaz olur. LUTFEN ÇOK GEÇ OLMADAN ÖNLEM ALIN.
 • izzet başaranizzet başaran19 gün önce
  Allah Razı OLSUN
 • YazarYazar19 gün önce
  Hocam beyhude konuşuyorsunuz. Vatan sathındaki toplumsal ve siyasî ahahlaksızlık bilhassa güya İslam'dan beslenen gruplar ve siyasi çevreler tarafından kendi menfaatleri doğrultusunda bilinçli arttırıldı. Ve bundan da hiçbir şekilde geri adım atmıyorlar. Ahlâki Çöküş hızlanıyor. Yazık çok yazık...
 • selmaselma19 gün önce
  Veriyor sonunda mobigin dozu öyle artırılıyorki istifa etmek mecburiyetinde kalıyor.Bu olayı Adalet bakanlığına belgeleriyle ulaştırdım bizzat baş danışmanla konuşarak olaydan haberdar ettim, cbaşkanının evine iki defa mektup ve belgeleri verdim, üç defa külliyeye gittim orayada konuyu anlatan bir mektupla belgeleri verdim,çıt yok ya cumhur başkanına mekyup ve belgeler verilmiyor yada kurum kayrılıyor her yer fetöcü dolu bunu şundan anlıyorum kendisini yakinen tanıdığım bakanlık yapmış ak partili bir bayanada konuyu götürdüğümde bana (28 şubatta fetöye karşı çalışırsan fetöde oğlundan intikamını böyle alır.)
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE19 gün önce
  Ömer den Amr'a:"..." Yönetici adilliği- hakimlerin adilliği- insanların adilliği eşitlik başka şey adalet başka bir şeydir. Biz her şeyi birbirine karıştırdık. Kadı atanması ne demek. bir beldeye yönetici atanması ne demek...sahi insanları yöneten Süleyman AS mın ünü hem adil hem de hakim olmasından gelmekte değil miydi? biz Yöneticilerimizi Abdülhamit han örneği ve menderes örneğinde daha acı şekilde hakimlerin iki dudağı arasında bıraktık. bu gün ysk seçimlerinde kanunu uygulamayan seçim hakimleri yarın başka hayaller peşine düşerse ki tarihimizde bir çok örneği var. bırakın hakimleri bir savcı bir fezleke hazırlayarak hükumetleri yıkmadı mı bu ülkede? işte acı reçete adil olacağız hukuk devleti olacağız diye birinci cihan harbinde bir imparatorluğu yıktık. Adalet sağlandı mı? filistin topraklarında israil devletinin kurulmasını ve onların çocuk katlini seyretmek sizleri adil yapabilir. ancak ben almayayım. her şey güneydeki efendinize hizmet için se ben almayayım. Adalet güçlüyehakim arkadaşlar marifetiyle iş takibi ise ben almayayım. adalet Müslümanların hiç bir kamu görevinde yükselmesine engel bir anlayış ise ben almayayım. sizin adalet dediğiniz şey isimden ibaret ve yöneticileri cendereye almaksa sığaya çekmekse ben almayayım
 • selma selma 19 gün önce
  Sayın Dilipak,size ziraat bankasının Ali babacan döneminde fetöcü ve chplilerle doldurulduğunu isimlerle belgelerle ispatlaya bileceğimi söylüyorum.Türkiye'de adalet diye bir şeyin olduğunu sanmıyorum beş seneyi geçkin süredir fetöcü cemaatine girmeyi kabul etmediği için ziraat bankasındaki kpss 89 puanla girdiği ve başarıyla sürdürdüğü (İstanbul 3.bölge başkanının genel müdür olacak kapesitede bir genç yazık oldu dediği.) bu genç ağır mobig uygulamalarına 7 sene boyunca mucadele
 • KIZILELMAKIZILELMA19 gün önce
  ADALET ak partiyle ülkede bitti.sayın başkan kürtlerin oyunu almak için bebek katiline yassıada bebek katiline saray yaptırıyor.mebde çalışan 31 bin geçici işçiyide 2 ay işten çıkarıyor.
 • Mehmet Şahin Mehmet Şahin 19 gün önce
  Hocam, şu an adalete ve hakuğa nasıl güveneceğiz? Torpilsiz, referansız, yansız, arkasız, işealınmıyor! Zaten çok şeyleri dile getirmişsiniz. Cenab-ı Allah adaleti emrediyor. Biz adaleti ve hukuğu referansı olmayanlardan kaçırırsak Cenab-ı Allah'a muhalif olmaz mıyız? Birilerini koruyup, kollamamız ruzi mahşerde bizi kurtarır mı? Sevgili peygamberimiz (sav) böyle mi yapmış?
 • hu hu huhu hu hu19 gün önce
  batılı bizdeki sistemi almış kendi işlemez sistemini bize verip memlekette huzur bıraktırmamış. adalet asla tecelli etmiyo. mağdur mağdurluğuyla kalıyor.paranın ve güçlünün torpillinin adaleti. abd de olduğu gibi osmanlı sistemine acilen dönülmeli. olayı polis değil polis eşliğinde savcı ve hakim birlikte araştırıp soruşturup sıcağı sıcağına delil ve tanıkları toplayıp. aynı gün sonuçlandırmalı. polis çalışır çabalar olayı aydınlatır. ıcağı sıcağına delil ve belge bilgileri toplar, polisin bu çalışması hiç sayılır yeniden ifadeler alınır yalancı şahitler ayarlanır mevcut şahitler tehditle ifade değiştirilir. araya para torpil vs girer adliyede olar tersine döner.

Günün Özeti