THY Orta Avrupa

“Abla”lar işbaşında!

13 Mart 2018 Salı

Mahkemeler karar eşiğinde olduğundan mı, yoksa seçim süreci diye mi bilmem, “abla”lar iş başında. Kimi suret-i haktan gibi gözüküp, AK Parti eleştirisi yapıyor, kimi “evlat acısı” ile konuşuyor..

Tabi bilmiyorsunuz gerçek anne mi, hala mı, teyze mi? “Oğlu suçsuz”dur. Hepsi aynı metni okur gibi, sanki ezberlerini tekrarlıyorlar.. FETÖ’ye lanetle başlayıp, eğer bu zulme karşı çıkılmışsa bu cinayete ortak olunacağı uyarısında da bulunuyorlar. Hatta eğer onları sahiplenmeyecek olursanız, öbür dünyada size de davacı olacaklar. Haklarını haram edecekler.

Telefon, mektup, Whatsapp, hangisi olursa, biri bitiriyor, ötekisi başlıyor. Sizin soru sormanıza bile izin vermiyorlar. Hep onlar konuşacak, bazen ağlayacaklar. Sizin üzülmeniz, haklısınız demeniz gerekiyor. Sizi kime yakın görüyorlarsa, onlar da o çevreden geliyorlardır. AK Partinin kuruluşunda gece-gündüz çalışmışlardır, her seçimde oylarını AK Partiye vermişlerdir, ama artık vermeyecekler..

Ablalar camilerdeki Kur’an derslerine gidiyor, gözlerine kestirdiklerini evlerine davet ediyorlar. Okumuş, hali vakti yerinde, ağzı laf yapan, giyimi, kuşamı yerinde olanlar tercih sebebi. Sohbet, dua, zikir derken, kazanabildikleri ile yollarına devam ediyorlar. Ailesi AK Parti çevresinde yerel çevrede etkili biri ise yakanızı zor kurtarırsınız bu hanımlardan.

Kocaları, abileri değil de, illa hanımlar.

Garip tipler. Laf anlamıyorlar, kırık plak gibi aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Siz ne derseniz deyin o bildiğini okuyor. Bugüne kadar böyle gelmişler ya, bundan sonra da aynı yöntemle başarıya ulaşacaklarını sanıyorlar.

Bakın, gerçekten bu örgütle ilgisi olmayan ve haksızlığa uğramış insanlar da var. Yarbay Yasin Nacar diye biri var mesela. Daha ilginç örnekler de var. Kamuya malolmuş isimler üzerinde incelemeler hızlandırılıp sonuçlandırılamaz mı?

Bu FETÖ denen lanetli örgüt, suçsuz insanları gibi suçlu gösterip, suçluları da aklamaya çalışıyor.. Bu tür haksız suçlamalar konusunda, haksızlığı gidermekten öte, bu haksızlığa sebep olan sorumlular da en ağır şekilde cezalandırılmalı ki, bir daha böyle bir şeye teşebbüs edemesinler..

Herkesin bildiği örgüt içinde yer almış isimler hâlâ ortalıkta dolaşıyor. Bu da kahreden ve zihinleri bulandıran bir başka gerçek. Bu alçaklar, mecliste, parti üst yönetiminde birileri ile hâlâ kumpas kuruyorlar, ortaklık yapıyorlar, oğlu, enişte, kayınbirader malı götürüyorlar.

Suçsuzların aklanması kadar suçluların cezalandırılması da gerek. Ve bunu yaparken, tepeden başlamak, yakın çevreden başlamak gerek. Bakın bu sorun çözülmüş değil.

Geçenlerde Antalya, Adana, Çankırı seyahatlerim oldu. Sadece burası değil. Gittiğim yerlerin en az yarısında sorun var. Şuyu bulmuş bir sürü iş var. Bakın bazı şeylerin şüyuu vukuundan beterdir. Bu sorunların en kısa sürede çözülmesi ve gerçeğin ortaya çıkartılması gerek. Söylenti kargaşanın kız kardeşidir.

Bana kalırsa bugün AK Parti’nin en büyük riski, dışarıdan gelen tehditlerle ilgili değil, içindeki AKP’liler ve onların işbirlikçileridir.

Bunlar bilinmiyor değil. Bilinmemesi mümkün değil. İşin ucu gruba, parti üst yönetimine, hatta bakanlar kuruluna gelip dayanıyor. Üst düzey bürokratlara gelip dayanıyor.

Geçen gün FETÖ’nün mahrem yapılanmasındaki ‘ankesörlü telefon’ soruşturmasında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5 bin civarında ‘kripto’ askeri tespit etti. Savcılık, ‘şüpheli’ listesindeki askerlerin isimlerini Genelkurmay Başkanlığı’na bildirdi.

Bakın aynı durum, diğer kamu kurumlarında ve siyaset dünyasında da var. Hani şu emniyetteki kadro fazlası emniyet müdürlerinin emekli edilmesi hikâyesi var ya, 15 Temmuz öncesi bu tasfiyeyi yapan kurul üyelerinin neredeyse tamamı bugün içeride, sanık ya da görevden el çektirildi. O gün onlar, kendi önlerinde engel gördükleri ne kadar kişi varsa hepsini tasfiye ettiler ve bugün hâlâ onlar göreve iade edilmiş de değiller, hem de bugün o kadrolar boşalmış olsa da.

Bu hainlerin büyük bir bölümü, içeriden birileri ile kol kola girdiler. Tehdit, şantajdan tutun da, ortaklık ilişkilerine kadar her yolu deniyorlar. En üst derecede birileri ile iş kotarıyorlar.. Ve hâlâ sistem içinde etkinler.. Bu iş böyle devam edemez.. 

Bakın FETÖ’de birilerine dokunulmuyor, dahası onları hâlâ imtiyazlı konumdalar. Tamam, tutuklamalar, görevden almalar devam ediyor, ama dokunulmayan birileri de var. Öte yandan bir takım sıradan kişiler FETÖ’cülükle suçlanıyor. Bankanın müdürü dışarıda, bankada 3-500 liralık hesabı olanlara soruşturma açılıyor.

Bu durumdan biz hepimiz sorumluyuz, gazetecisi, polisi, savcısı, hakimi, istihbaratçısı, belediyeler, bakanlıklar, YÖK, iş dünyası, sorumluluğu yukarıya, ya da bir başkasına yıkmak kolay, ama bu şekilde sonuca ulaşamayız. Tamam, Türkiye’nin 40 tane gailesi var, ama bu mesele sıradan, basit bir mesele değil. İçeriden adam kaçırmaya yönelik kumpaslar konusunda dikkatli olunması gerek. Bu işi aracılık eden kim olursa olsun, FETÖ’cüler gibi aynı şekilde muameleye tabi olması gerek.

Bakanlıklar, belediyeler ve teşkilat ilk temizlenmesi gereken yerler.

FETÖ davası 28 Şubat davasına benzememeli. Bu işin medya, siyaset, bürokrasi, STK, piyasa ayağı deşifre edilmeli ve sorumlular hesap vermeli. Yapanın yanına kâr kalmamalı. 

Birileri bu işleri sulandırmaya çalışıyor. Parkta çekirdek çitleyip çevreyi kirleten hanım kıza “yakışıyor mu yaptığın” diyen adama, “hanım kız!?”, “beni taciz ediyor dersem görürsün gününü” diyebiliyor. Bir öğretim üyesi, fakülte girişinde sigarasını tüttüren başörtülü kıza “bu sana yakışıyor mu” diyen öğretim üyesini rektörlüğe “beni küçük düşürdü, taciz etti” diye şikâyet ediyor, o öğretim üyesi hakkında soruşturma açılıyor ve açığa alınıyor.

Topyekûn saldırıyorlar!. Alkolle geliyorlar, uyuşturucu ile geliyorlar, Mavi Balina ile geliyorlar, kumarla geliyorlar. Sadece terör ve uydurma din ve ideolojik manipülasyonla değil.

Gelsinler bakalım. Gelecekleri varsa, görecekleri de var. Selam ve dua ile. 

 

YORUM YAZ

 • Rektörler yapılanmasıRektörler yapılanması29 dk önce
  Sayın Dilipak, acaba yargı imamı YÖK kadrolarında mı ki savcılıklar YÖK ve rektörlere dokunamıyor? Siz deneyimli bir gazetecisiniz rektörler yapılanması olabileceği ihtimalini sizde değerlendiriyormusunuz.FETÖ her alanı bölgelere bölerek birde bölge sorumlulari görevlendirmiş.Acaba üniversiteleride bölgelere bòlerek sorumlular görevlendirdimi ve bu görevliler rektörler olabilirmi?
 • Misyon üstlendinizMisyon üstlendiniz19 sa önce
  Sayın Dilipak, bu yazınız ile Fetö mücadelesinde önemli bir misyon üstlendiğiniz.Size önemli bir görev düşmektedir.Cumhurbaşkanımızın bu hususlardan haberdar olmayabileceği ihtimalini dikkate alarak, yazıyı ve yorumları bizzat kendisine (danısmanlari, özel kalemi yada genel sekreteri gibi görevlileri dahil dığer görevliler olmamalı ki okuduğundan emin olunabilsin) elden teslim etmelisiniz.Bu sizin vatan borcudur.saygılarımla
 • YÖK DENETLEME KURUL ÜYESİYÖK DENETLEME KURUL ÜYESİ2 gün önce
  YÖK'de Daniştay kadrosundan gelen bir denetleme kurul úyesi .bence çok hızlî yükselmiş.avukat iken 2014 yılında hakim oluyor ve danıştay'a tetkik hakimi olarak atanıyor.2015 yılı aralik ayinda ise yök'de denetleme kurul üyesi oluyor.çok hızlı çok.bence bu üyenin hakimlik sınavı araştırılmalı.RBu denetleme Kurul Üyesi, rektörler hakkında kararların daniştay'da olumlu çıkmasına vesile mi oluyor acaba ?Yargıtay - danistay üyeleri fetö kapsaminda nasıl incelendi ise yòk denetleme kurul üyeleri de araştirilmalı.çünkü Rektörler hakkinda şikayetlerini bu uyeler inceliyor ve karara bağlıyor.nedense bu üyeler rektörler için hep men-i muhakeme veriyor.
 • Avukat yapılanmasıAvukat yapılanması3 gün önce
  Üniversitelerde fetöcü avukat yapılanmasının en güzel òrneği Bartın Üniversitesi.Serbest avukat iken 2009 yılında Bartın Üniversitesi'ne avukat olarak atanan aydın kara bir süre sonra hukuk müsaviri yapılıyor.Aydın Kara 2014 yılında hakimlik sınavını kazanıyor ve sakarya geyve ilcesine atanıyor.2016 yilinda şanlıurfa hakimligine atanıyor.17 mart 2017 tarihinde ihraç ediliyor ve gözaltına alınıyor.Bir diğer hukuk müşaviri fatih atar'da serbest avukat iken Bartın Üniversitesi'ne avukat olarak atanıyor.Bu kişiye de bir süre sonra hukuk müşavirliğı veriliyor.rektör ramazan kaplan hukuk müşaviri iken fatih atar'ı birde özel kalem yapıyor.Fatih Atar 15 temmuz sonrası gozaltına alınıyor ve tutuklanıyor.Fatih Atar meğer ZAFER kod adî ile batı karadeniz emniyet yapilanmasında emniyet imamı imiş.zonguldak 2.ağır ceza mahkemesi'nde 3 kez müebbet ile yargılanıyor.Bunları atayan rektör ise yök denetleme kurul üyeliğine getiriliyor.Bi kisilerin atamasında imzası olanların tümü görevlerine devam ediyor.
 • Hamza iskitHamza iskit4 gün önce
  Adamin oglu fetodan araniyor kacak.adam ilce baskani.genel merjez biliyoruz ne yapalim diyor.daha ne diyelim...
 • Hamza iskitHamza iskit4 gün önce
  Adamin oglu fetodan araniyor kacak.adam ilce baskani.genel merjez biliyoruz ne yapalim diyor.daha ne diyelim...
 • Pes doğrusuPes doğrusu4 gün önce
  Batman üniversitesi rektörü adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış.Bence bu karar ile fetö mücadelesi hançerlendi. Sahi arkadaşlar bileniniz varmı yargı yada adliyeler imamı belli oldumu?Bu imam yök'de yada rektörler arasında ki bir isimmi ki bu rektörlere dokunulamıyor.biz mi doldurduk üniversitelere onca fetòcüyü.yargı çöźülmeden fetö ile mücadele gerçek anlamda olmayacak öyle gorünüyor.Sanki biri yada birileri rektòrlere kalkan oluyor.nerdeyse 3 yıl oluyor hala hangi kurumun imamı kim belli değil
 • halil45halil455 gün önce
  fetö temizlenmedi, gene imtihanlarda lise universite doktor avukat torpil devam ediyor.
 • Sayın DilipakSayın Dilipak5 gün önce
  Cumhurbaşkanımızın çevresindekiler bizleriin ulaşmasına engel oluyor.En yaķınında görev yapanlardan kaynaklandığını düşünüyorum.Bu nedenle lutfen sizin imkanınız vardır, sizin ve Nurettin Veren beyin son yazılarını lütfen yorumlarla birlikte iletirmisiniz.Başka türlü Cumhurbaşkanımıza ulaşmaz.Bence YÖK ve rektörleri koruyanlar Cumhurbaşkanlığında.
 • YOKYOK5 gün önce
  Sayin Dilipak YOK ve Universiteler fetoden temizlenmedi.Bu konuyu arastirisaniz cok seyler cikacak lutfen
Daha fazla yorum göster