AB’den, NATO’dan ayrılalım mı?

13 Nisan 2019 Cumartesi

Ayrılalım gitsin. AB eski AB değil. NATO da öyle. Bugünkü AB’nin; Victor Hugo’nun, Paris Sanayi Fuarının tanıtım kataloğunun başında yer alan manifestoda hayal ettiği o “Europe” ile ne alakası var. Madlen baba öldü, Javert AB komiseri oldu. Batı hâlâ kendini dünyanın jandarması zannediyor. Beyazları efendi, diğer halkları “Zenci” kabul ediyor. Tabii “Beyaz” deyince beyazın da beyazı var.

O “güç ve estetiğin evliliğinden doğanEurope artık sadece bir mitoloji kahramanı Paris ise, transseksüel oldu ve “yeryüzünde bir cennet” hayal edenlerin akın ettiği Şanzelize barlarında çalışıyor. Batı artık Talud’un safından ayrıldı ve Calud’un askeri oldu. Goliath’a sığındılar. “Tanrının halkı” dedikleri İsrail kendilerini Firavunun zulmünden kurtaran Rablerine ihanet ettiler. “Lanetlendiler” ve  Yuhanna vahyi’ndeki “Gazab”ı ve “Vay”ı hakettiler.

Sahi, şimdilerde FETÖ belasına karşı işbirliği ettiğimiz BÇG bir NATO organizasyonu değil mi idi! Hani, “Tehlikenin rengi” kırmızdan Yeşil’e dönmüştü ya, üyesi olduğumuz NATO bizi düşman ilan etmişti. Turhan, “Cumhuriyet”te, o günlerde NATO’daki durumumuzu “Domuz sürüsündeki koyun” olarak çizmişti. FETÖ de aslında NATO ülkelerinin bir başka projesi değil mi idi.

Zaten BM Güvenlik Konseyi’nin onayladığı işler dışında, icra açısından eli kolu bağlı bir sömürge kolonisi temsilcilerinden oluşan, Kenan Evren’in 5’li çetesinin danışma meclisinden başka bir anlam ve değer taşımayan bir yapıda değil mi?

Asıl gerçek şu: Batının dayandığı kavram ve kurumlar çöktü. Kendi aralarında da birbirlerine düştüler. Dinlerini, ahlaklarını, gelecek tasavvurlarını kaybettiler. Dayandıkları kurumlar çözüm değil sorun üretiyor.

Aslında herkes her şeyin farkında. Ama birbirimizin yüzüne gülüyoruz işte. PKK Türkiye için “Beka sorunu” olarak gösteriliyor da, peki bu sorunu başımıza bela eden kim! “Beka sorunu” diye takdim edilen HDP. Onu suçlarken “arkasında PKK var” diyoruz. CHP’yi HDP ile işbirliği yaptığı için suçluyoruz da, o PKK, FETÖ belasını başımıza saran kim, o konuda ne yapıyoruz.

Davos’taki “One minute”, İHH’nın “Mavi Marmara”, Genç siviller’in siyasi literatürümüze kazandırdığı, Erdoğan’ın popüler hale getirdiği “Dünya 5’ten büyüktür” ile bir hassasiyet oluşturulsa da, durum ortada. “Rabia” “bizim” olduktan sonra “evrensellikten ulusal bir kaygıya” dönüştü bu arada.

Yeni Dünya Düzeni’ninde bugün batının dayattığı, o cici demokrasi, laiklik, özgürlük dedikleri, ya da “hukuk” dedikleri “Norm”ların bir karşılığı olmayacak. Sanırım kolay bir geçiş dönemi olmayacak. Kısa da sürmeyecek. Uzun soluklu bir mücadeleye hazır olmalıyız. Değişen şartlara uyum performansı çok önemli. Bu süreçte kendi içimizde birlik olmak da hayati öneme sahip. Sadece kendi içimizde değil. İttihad, İttifak, İtilaf temelinde tüm dünyada işbirlikleri kurmalıyız. Bu anlamda kendi içimizde düşmanlar  olabilir ve düşman ülkelerde dostlar bulabiliriz kendimize. Çok dikkatli, sabırlı, kararlı, bilgili ve cesur olmalıyız. Ve hepsinden önemlisi, herkes için adalet, barış, özgürlük ve saadet vaad eden bir hayalimiz olmalı. “Nasıl bir dünya” hayal ediyoruz? Ve bu hedefe ulaşmak için nasıl bir bedel ödememiz gerekiyor.. Bunu düşünüyor muyuz. Cemaat yapılarının, üniversitelerin, düşünce kuruluşlarının, STK’ların, işadamlarının, Media’nın böyle bir “derdi” var mı? Karanlığa küfretmeyi bırakıp, kalkıp bir mum yakmamız gerek. Karanlık aydınlığın yokluğudur. Işık gelince karanlık yok olur. Beynimiz gerçeğin ışığını, kalbimiz hakikatın nurunu yaymadığı için aslında dünya böylesine karanlık. Şeytanın varlığı günah işlememizin bahanesi, gerekçesi değildir. O zaman niçin Allah’ın yardımı bize ulaşmıyor ona bakalım. Unutmayalım ki, Allah’ın yardımı cahillere ve zalimlere ulaşmaz. Ve biz kendimizi değiştirmeden Allah’ın yardımı bize ulaşmaz. Eğer Hz. İbrahim gibi “…Bu beldeyi emin bir belde yap ve oğullarımı putlara tapmaktan koru” diyecekseniz ve dualarınızın kabul edilmesini istiyorsanız, para, kadın, makam gibi şeyleri put edinmeyeceksiniz, din ve devlet büyüklerini İlah ve Rab edinmeyeceksiniz. Bu cinayetin adına da “Biad” demeyeceksiniz. Biad, karşılığını yalnız Allah’tan bekliyor olarak mücadele etmek için sözleşenlerin verdikleri söze sadık kalacaklarını beyan etmek demektir. Karşılığında Cennet’in satın alındığı bir sözleşmedir.

Müttefikimiz ABD, bize karşı Mezopotamya’da bir “Arap NATO’su” oluşturmak ve bunun içine SDG şemsiyesi altında PKK-PYD ve diğer haçlı unsurlarını da yerleştirmek istiyor.

Sabancı’nın katili olduğu söylenen Fehriye Erdal DHKP-C’nin tetikçisi idi ama o NATO karargahının bulunduğu merkezde korunuyor.

Türkiye bu örgütlerden ayrılırsa ne olur. Aslında AB ve NATO ağır bir darbe alır. BM’nin meşruiyeti tartışması yoğunlaşır. Ama öte yandan uluslararası derin güçler Türkiye’ye karşı topyekûn bir savaş başlatırlar. Ama aynı zamanda ağır bir yara alırlar. Süreç hızlanır

Peki biz böyle bir durumda, bu yapılar dağıldığında bunların yerine yeni bir yapılanma gerçekleştirebilecek miyiz? İşte asıl sorun burada. Bir şeyi ortadan kaldıracaksanız yerine daha iyi bir şey koymanız gerek. Düzensizlik, karmaşa çözüm değildir.

Peki o yapıların içinde durmamızın bir anlamı var mı? Fazla bir anlamı yok. Ama o ülkelerle işlerin daha kötü olmaması için, kapıları açık tutmak, oradaki Müslümanlar ve Türkler için temasın sürdürülmesi önemlidir. Bizim görevimiz kapıları kapatmak değil kapıları açmak. Her yere ulaşabilmeli, sesimizi duyurabilmeliyiz. Her yerde ittifak kuracağımız birileri vardır. Ama tavize, boyun eğmeye hayır! Eğer ayrılacaksak, onlar çıkarsınlar bizi. İtirazımızı yükseltmeliyiz. Sessiz kalmamalıyız, boyun eğmemeliyiz. Geç kalmayalım, acele de etmeyelim. Akıllı, dürüst ve cesur olalım. Herkes için en iyi olanı teklif edelim. Dikbaşlılık etmeden başı dik olalım. Ama bilelim bu yapıların ömrü uzun değil. Bunların geleceği yok. Ve o Kızılderilileri yok eden, kara derilileri köleleştiren, sarı ırkı sömüren, ülkelerini işgal eden, 1 ve 2. Dünya savaşını çıkaran, soğuk savaşı örgütleyen yine “beyaz adam” sinsi planlar yapıyor. Savaş, darbe ve terörle rakiplerini dize getirmeye çalışıyor.

Dolar kapitalizmin hisse senedidir. Kapitalizmin baş şehri İngiltere, ABD, Vatikan, Paris’tir. Emperyalizmin putu devrilirken ceplerinde, kasalarında ve merkez bankalarında dolar bulunduranlar, o ölçüde bu enkazın altında kalacaktır. 

Şimdi düşünme ve çözüm üretme zamanıdır. Kavga ve slogan zamanı değil. Bunu yaparken merhametimiz gazabımızdan, sevgimiz nefretimizden büyük olmalı. Bütün insanlığın hayrına olmayan bir çözüm önerisi bizim önerimiz olmamalı. İttihat, İttifak ve İtilaf yoluyla iki günümüz birbirine eş olmadan geleceğe doğru yürümeliyiz! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mehmet herdemMehmet herdem1 ay önce
  Arkadaslar biz iyi niyetliyiz.yer yuzunde hic bir kotuluk haksizlik adaletsizlik olmasin istiyoruz.Ama bize hayat hakki tanimak istemiyorlar.kime guveneceksinizcok dikkatli adim atmak zorundayiz .tarihde Turk devletleri hep icerden yikilmisdir.Allah sonumuzu hayr etsin. ik
 • ALI.FALI.F1 ay önce
  Allah razi olsun
 • Abd ye başkan mı seçiyorlar?Abd ye başkan mı seçiyorlar?1 ay önce
  Neymiş...."beka sorunu" yok diyen Chp Abd nini adata "sömürga valisi" atama girişimlerine ve ülkemizi ekonomik sabotajlarla yıkıma uğramasına yeşil ışık yakıyor!....sanki seçimler Cumhur ittifakı ile Abd ve finanse ettiği terör örgütleri arasında yapılmış...!?
 • TuğrulTuğrul1 ay önce
  Allah razı olsun çok güzel bir yazı , kesinlikle ayrılmak lazım küffar birliğinden lakin bizim yönteciler ABD ve ABD başkanlarını pek seviyor yıllardan beri böyle. Umarım bu yazıyı okur ülkeyi yöneten kişiler de örnek alırlar
 • kuloğlukuloğlu1 ay önce
  Dünyadaki zulüm örgütleri yerine hangi yapı oluşturabiliz?Bu soruyu sorup cevabını neden vermiyorsunuz.Hep uluorta akıllılık satıp gerçeklerin ne olması gerektiğina dair fikir üretmiyorsunuz.Bir yığın bilgi ver ama sonunda yaramıza merhem olacak bir formül yok.Bravo sana.
 • N.KANDEMIRN.KANDEMIR1 ay önce
  Ne ab nede nato hepsinden ayrılalım.
 • HilmiHilmi1 ay önce
  450 milyar dolar borcu ödeyin..Kürecik,incirliği kapatın..AB ile tek taraflı gümrük birliğini iptal edin.Restinizi çekin gitsin..Böylece beka sorunu ortadan kalkmış olur.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Osmanlı birinci dünya savaşına giriş süreci incelense yeter. Osmanlı ingiltere, fransa, rusya kapısında yalvarıcı oldu uzun zaman savaşa onlarla girmek için: kovdular. Sonra, çeşitli mazeretlerle savaşa girmemeye çalıştı. Malum boğaza sığınan alman gemileri bahanesi ile savaştaydık. Aslında son yıllarda ortaya çıktı ki zaten bunlar 1864 (?) de Rusyanın küçük bir kasabasında Osmanlı'yı paylaşmak için anlaşmışlar. Osmanlıyı savaşa sokanlara kimi anlaşmalı hain, kimi basiretsiz, kimi iyiniyetli hayalperest diyor şimdi. Bilmiyoruz. Ezcümle, dayak atmaya çalışılan yer yine belli.Sevelim sevmeyelim, hoşumuza gitsin gitmesin S400, F35 vb işi bizi bir dereye sürüyor.Derenin sonunda uçurum var. Geriye dönsen avlayacaklar. İleri gitsen uçacaksın. Ufak ufak dere boyunda yalpalıyoruz . Inşallah Rusya ile ABD Suriye üzerinden Türkiye için bir kirli pazarlık yapmamıştır. Tarih tekerrür etmez.Kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz gerek.. Kimseden bize fayda yok. Allah bizleri muvaffak etsin
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Murat Akan’ın ‘NATO’nun İslam’la Savaşı’ kitabı bu konuya yeterince açıklık getiriyor. Batı’nı planları hep uzun vadeli, Safha safha da uyguluyorlar. Kabul edelim ki, bu şeytani akılla başa çıkamıyoruz, hep reaktif tepki veriyoruz. Çünkü biz kötülük odaklı değiliz. Aklımızdan geçmez. Ama Rabbimizin izniyle iyi bir ‘oyun bozucu’yuz inşallah.
 • Mehmet herdemMehmet herdem1 ay önce
  Degerli hocam cok haklisiniz.Aslan kurt tilki hikayesi gibi taksimat pesindeler.hepsini aslana verseniz yine memnun 0lmazlar.herkes yoluna.mesafeli iliskiler.saygilarimla
 • Dikkat Etmek Lazım Dikkat Etmek Lazım 1 ay önce
  Devlet duygusallıkla yönetilmez .
 • YahyaYahya1 ay önce
  Çözüm belli: İslam Birliğidir. Müslümanların tek millet/devlet/din olma zamanıdır. Ancak bunun olması söz konusu değil maalesef. Bizim tek çaremiz, Rabbimizin ipine sımsıkı sarılmaktır. Biz kendimizi düzeltirsek, Rabbimizde bize destek çıkar, belki o bize uzak duran, "müslüman" devletler, akıllarını başlarına alıp bize katılırlar. Unurmayın kafir tek millettir...!!!
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Bırakalım O'nlar bizi atsın demek için gayet uzun bir yazı.....Niye atsın ki seni ,karar organlarından çıkarması yeter....Askeri kanattan ise canım isterse atarım demesini mi bekleyelim?....Öneri bu mu? Buna nasıl öneri denir....Mantıklı olan İncirlik ve Kürecik den sonra Nato'nun askeri kanadından ayrılmaktır, sırayla ve kendi kararlarımızla olmalı....Ayrıca madem dağılacaklar, yeni bir Varşova paktı niye gerekiyor ki? Eski dostlar düşman olmuşsa yapılacak şey bellidir....Usulünce trenden inmek.....Mazoşist olmayanlar için doğrusu budur....Yerine bir şey koyma işini de bırakın onlar düşünsün....
 • antipaganantipagan1 ay önce
  Fransa'dan yazan muhtereme katılıyorum. Biz nato'dan, ab'den uzaklaşmaktan önce kemalist prangadan halas olsak daha büyük bir iş başarmış oluruz. Yalnız burada şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Kemalizmin putları biz nato'dayız diye mi devrilmemekte inat ediyor veya putların devrildiğini görebilmek önce nato'dan çıkmakla mı mümkün olabilir. Ya da öncelik 5816 sayılı kanunun mu kaldırılmasında?
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Dolar,kapitalizmin hisse senedidir,çok doğru bir yaklaşım.O hisse senedi biriminden milyar borcumuz var.Sadece faizlerini bile ödemede zorlanıyoruz.Kapitalizme tü kaka demekle sorunlarımız çözülmüyor.Düşünme ve çözüm zamanını fazla uzatmadan ya Binali ya İmamoğlu,İstanbul sonuçları açıklanmalıdır.13 gün oldu,hala sayım sürüyor.Tek zarflı yerel seçim.Domino taşlarını devirmek için iyi bir yöntem.Bir ilçenin iptali,bir ilin iptalini;bir ilin iptali,muhtarlıklar dahil yurt sathında tüm illerin,ilçelerin,belediye meclis üyelerinin yeniden seçiminin önünü açabilir.13 günlük suskunluk,7 Haziran sonrası,1 Kasım seçimlerini hatırlatıyor.
 • Aklı selim Aklı selim 1 ay önce
  NATO Ve ab den ayrılma konusunda duygusal davranmamalıyız . Rusya'ya da çok güvenmemek lazım . Mutlaka rusya ile ilişkimiz bozulduğu zaman b planımız onamalı . İslam dünyasında sırtımızı dayanacağımız , güveneceğimiz ümmet şuuruna sahip Müslüman ülke mi var ki???
 • Yalçın kayaYalçın kaya1 ay önce
  Abdurrahman bey, dediklerinizi yapalım! Batı ittifakından kopalım! Sonrasın da ne yapalım? Siz 93 harbini duymamış olamazsınız! Kendi tepenizin zirvesin de kalma çabanızı anlıyorum da anlamadığım hayatınızın son düzlüğünde ki amâlığınız. Batı elbetteki rezil. Yağmurdan kaçarken, şemsiyesiz doluya yakalanmasak diyorum.
 • çç1 ay önce
  Genç damadımız ve Maliye Bakanmızın para arayışları için ABD ziyaretinde bulunduğu bir anda, belki beklentileri sekteye uğrar düşüncesiyle ABD'yi çok fazla eleştirmeyeceğiz.Ancak,büyük rakiplerine karşı er meydanına çıkanların meydanda zafer kazanmasalar da,Rezil-Ü Rüsva olmamaları için adımlarını dikkatli atmaları ve akıllıca hesaplar yapmaları gerekir. Örn.EL BEŞİR,düşmanlarına rest çekerek göreve başladıktan CANCAVİT örgütünü Kuzey Sudanlılar'a karşı desteklemeseydi, Güçlü ülkelerin Sudan'a müdahale etmeleri sonucu,Sudan ikiye bölünmeyebilirdi.Yanı sıra,İslam iddiasında bulunan bir devlet başkanı,ülkesinin Müslim ve G.Müslimleri arasına nifak sokmaması gerektiği gibi üşlkesinin farklı dini ve etnik kesimlerini ötekileştirmemeliydi.Gerektiği zaman farklı dini veya etnik topluluklara sosyal ve siyasal haklarının verilmesinin yanı sıra "Federe" hakkı da, verilebilmeliydi.Bunlar yapılmayınca Kuzey sudanlılar
 • mehmetmehmet1 ay önce
  BİRAZ GENİŞ DÜŞÜNSEK NATO İÇİNDE KALIRKEN BAŞKA BAŞKA İTTİFAKLAR DA YAPSAK AZICIK ONLAR GİBİ DAVRANSAK BENCE DAHA İYİ OLUR GAVURLA BAŞ ETMENİN YOLU ONUN SANA YAPTIĞI GİBİ ONA DAVRANMAKTAN GEÇİYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
 • Can aliCan ali1 ay önce
  AB li mi olmak.bol bol amel , bol bonuslu kandil geceleri . Kendine soğanı ve sarımsağı yemiyeceğim diyen son Pwyganber sav nefesi ğül kokardı diyen mevlitler. Gelin birleyelim biri birleyelim idaremiz de hayatımız da ahıretimizde birleyelim . Yanlız O na ihtiyaçımız olduğunu ve yanlız O na ibadet ettiğimizi yanlız ne demek yanlızın ne olduğunu önce biz bilelim .
 • Can aliCan ali1 ay önce
  AB li mi olmak.bol bol amel , bol bonuslu kandil geceleri . Kendine soğanı ve sarımsağı yemiyeceğim diyen son Pwyganber sav nefesi ğül kokardı diyen mevlitler. Gelin birleyelim biri birleyelim idaremiz de hayatımız da ahıretimizde birleyelim . Yanlız O na ihtiyaçımız olduğunu ve yanlız O na ibadet ettiğimizi yanlız ne demek yanlızın ne olduğunu önce biz bilelim .
 • wtpkmwtpkm1 ay önce
  ABD İRAN a saldırı hedefinde
 • ramazankoç AHMETÇAKIRramazankoç AHMETÇAKIR1 ay önce
  sayın dilipakyeniçağdan birmurutağırelioku istanbulu vermemekiçin tabiki uğraşacaklar avantaellerindengidecek maşallah gemiişibitti üniversiteişibaşladı uysalçokdoğrudeveyihamuduile yutanlaistanbulda
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Başkan sn Recep Tayyip Erdoğan bey in dostum dediği ve anlaşmalar imzaladığı Rusya haric her ülke karıştı.Birazda ab ülkelerine dostum densin anlaşmalar yapılsın imzalar atılsın.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Ümmet olmak mı AB li olmak mı
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  İNG+U. S. A+ İSRAİLkaybetmiştir.... BU ÜÇÜ PİSLİKTİR....BunlaraKÖPEKLİKMİYA DA BAĞIMSIZLKMI? Şimdiyerli işbirlikçiler düşünsün..... 1 mart tezkeresininreddiAMERİKAYI 50YIL ÖNCE ÇÖKERTMİŞTİR.... YAŞASIN GAZİ MECLİS.... BAĞIMSIZLIK TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİDİR... ŞİMDŞ EĞİTİM, ÜRETİM SEFERBERLİĞİ ZAMANI... GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER... USA ÇÖP....
 • hb3138hb31381 ay önce
  SAADET Partisi Antalya adayi Av. Ali Aktaş .......... "İİstanbul seçiminin iptali çok net bir darbe olur. Milletçe 15 Temmuz’a nasıl karşı durmuşsak bu muhtemel darbeye de karşı durmalıyız. Lamı cimi yok; bu ülkeyi yasal kılıf giydirilmiş illegaliteye teslim edemeyiz."diyor........
 • Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Batı Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Önce bütün iman etmiş salih ameller peşinde koşan canım kardeşlerime saygılarımı sevgilerimi sunarım. Sayın muhterem canım kardeşlerim, sizleri, Allah için, çok seviyorum. "Birbirinizi sevmedikce tam iman etmiş olmazsınız" hadis'in şuurundayım. Övünmek yok (La tahzen), namaz kılmayı ve kuran okumayı 25 yaşında öğrendim. O zamana kadar, bir batı genç'i nasıl yaşadıysa öyle yaşadım (kanabis, viski, gece klübü...). Rabbime hamd olsun, şimdi ise Yasin süresini, Fetih, Rahman, Mülk, nebe ve küçük sureleri ezberi biliyorum. Allah cc ve Resûlullah sav'ı çok seviyorum ve siz iman etmiş salih ameller peşinde koşan kardeşlerimi çok seviyorum. Ayrıca, yaratılanı, yaratandan ötürü, seviyorum. Ben Fransa'da yaşıyorum. Burda islamı gayet çok güzel yaşıyorum. Sayın Dilipak, size sesleniyorum. Önce şunu belirtmek isterim, hiç türk okuluna gitmedim. Ne biliyorsam, kendim öğrendim. Türkceyi, kuran'ı ve namaz'ı kendim öğrendim. Otodidakt'ım yani "oto" (kendi kendine), didakt ( öğreten). Otodidakt, kendi kendine öğreten. Sayın Dilipak, hiç türkce eğitim görmediğime rağmen, sizin gibi yazıları bende yazarım. Yanlış anlamayın, bunu demekle sizi küçümsemiyorum. Ama dindar olmanıza rağmen, canımız peygamberimiz hakkında yazarken "Rasûlullah sav" yazmanız daha faziletli olur, ondan sonra Hazret Osman ra'yı öldürmeye gelenler arasında Hz Ebu Bekir'in oğluda vardı demeniz hiç doğru değil. Ben size Sahabelerin hayatını incelemeyi tavsiye ederim. Şimdi gelelim Türkiye ile batı konusuna. Bakın sayın Dilipak, batı'yı çoğu yazılarınızda eleştiriyorsunuz. Ama Türkiye batı'nın has'ı, batı'nın birinci ülkesi olduğunu aklınız ermiyormu? Ben Tayyip Erdoğan'ı seviyorum. Lafım Tayyip Erdoğan için değil ama Türkiye Tayyip Erdoğan'ın çabalarına rağmen laik demokratik Cumhuriyet (République laique démocratique) gibi görünsede aslında hiç de laik demokrarik Cumhuriyet değil. Halkı böyle kandırıyorlar. Biz eskiden, yani Erdoğan'dan önce, Fransadan cıkarken arabayla, italya'yı geçtikten sonra, komunist (yani tek parti, tek rejim) ülkelere girerdik, o "demir duvarı" (le rideau de fer) geçtiğimizi çok iyi hissederdik. Yugoslavya Bulgaristan ve Türkiye'ye girerken hala komunist baskı altında ülkedelerden çıktığımızı hissetmezdik. Bu nasıl oluyor, muttefiklerimiz ABD ve AB olmasına rağmen, Türkiye laik demokratik Cumhuriyet ülkesi olmasına rağmen, neden hala komunist, tek parti, tek rejim bir ülkede oldğumuzu hissederdik. Ben laik demokratik Cumhuriyet bir ülke nasıl olur bilmiyormuyum? Ben Fransa'da yetiştim, laik demokratik Cumhuriyet ülkelerin anasında yetişmiş ve yaşıyorum. Yoksa Türkiye laik demokratik Cumhuriyet değilde kemalist faşist rejim olmasın? Yoksa milleti kandırmasınlar Türkiye laik demokratik Cumhuriyet diye? Eğer Türkiye laik demokratik Cumhuriyet ise, neden askeri darbeler oluyordu, neden partiler kapanıyordu, neden Erbakan'lar devriliyordu? Sayın Dilipak, sen şimdi diyorsun ki, Türkiye AB ve NATO'dan cıksınmı? Bende diyorum ki Türkiye önce kemalist faşist rejim'den çıksınmı? İşte bu yüzden size batı'yı rahat bırakın diyorum. Biz önce kendi ülkemizi güçlendirelim, biz önce kendi putlarımızı yıkalım, hala kendimizi kandırmaya devam etmeyelim Türkiye laik demokratik ülke diye, olmazmı?
 • HiraHira1 ay önce
  Batı hiçbir zaman doğrunun yanında olmadı sayın yazar. Onlar çıkarı varsa senin yanındayız derler o kadar. Müslümanları da hiç sevmezler. Sırplar Boşnakları katlettiler ama batı bir şey dedi mi? Hem de kendi kıtalarında yanlarında yaşandı bu olay. Gavur Fransa ey Sırbistan Boşnak katliamı yaptınız diyor mu? Ya da Amerika'ya Irak'ta işlediği savaş suçlarının hesabını soran var mı yok. Anca başımıza gelirler habire siz Ermeni soykırımı yaptınız derler. Çavuşoğlu'nun cevabını beğendim bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. Biz batıyı müttefik zannettiğimiz için kaybettik kaybediyoruz. Biz derken bizim yanımızda Arapları, Kürtleri, Farsları vs. de kastediyorum. Onların elinde hammadde yoktu. Suudi Arabistan gibi ülkeler gönüllü sömürge olmasalardı bu kadar ilerleyemezlerdi. Batıya ambargo konacaktı zamanında ama olmadı çünkü içimizde üç kuruş para için imanını, vatanını, milletini satan soysuzlar hep oldu....
 • hamidohamido1 ay önce
  Oturduğum apartmanan ın karşıda iki tane lise var 200 metre nesafede bir lisedaha var. lisenin birinde her yıl 130 öğrenci disiplinsizlik ve okumadı için atılıyor. atılmayanlar okusa eyvallah onlarda okumuyor. Demek istediğim eğitim yanlış, ve bozuk.üretim sizlik den enflasyona kadar birçok sıkıntının kaynağı işte.. 3, 4 milyon atama bekliyor. Genç nesil çalışmıyor. Yan gelip yatıyor.Boş gezenler , Çalışmayanlar atama bekleyenler bunlar aynı zamanda çok şekva edenler...
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Nisa Suresi, 119. ayet: "Onları -ne olursa olsun- şaşırtıp-saptıracağım, en olmadık kuruntulara düşüreceğim ve onlara kesin olarak davarların kulaklarını kesmelerini emredeceğim ve Allah'ın yarattıklarını değiştirmelerini emredeceğim." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost ve şeytanın dostlarını dost (veli) edinirse, kuşkusuz o, apaçık bir hüsrana uğramıştır." Biz hala sağa mı, yoksa sola mı yaslanalım, veyahut merkezde mi pozisyon alalım diye birbirimiz ile birbirimizi yercesine muhalefet ederken, dünyayı yöneten masonik derin güçler, geçmişe nazaren daha derin bir kuyu kazmakta. Bir taraftan samiri ve siyon un veletlerinin geliştirmiş olduğu nizam ve ideolojilere biat ederek ,onların hayata geçirrmiş oldukları sapkın ve azgın tanzimatlar, inkılaplar ve AB reformları ile doğanın, kadının, erkeğin, cocuklarımızin fıtratını ifsad eden ve serbest piyasa ekonomisi ile yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi gasp edilmesini sağlayan düzenler. Diğer taraftanda ise izzetimizi ve onurumuzun yegane muhafaza edebileceğimiz, yaradılış gayesinin dışına çıkmayarak haddini aşmayan ve doğanın,erkegin,kadının ve cocuklarımızın fıtratını bozmayan TEVHİD NİZAMİ. Kısacası BÇG ,BND, CİA, MİT ve dünyadaki Merkez bankalarını ve IWF, UNO (BM) ve AB yi, , Wallstreet'i ve finans merkezi Londoner City'i, TÜSİAD i ,Washington'u ve Brüssel'i, TTIP ve TPP, Bilderberger ve Council on Foreign Relations – bütün bu kurumlar siyonist derin gücün plan ve projeleri doğrultusunda işleyen, Siyonistlerin ekonomik ve siyasi çıkarlarını güden globalist ideolojiyi odaklı kurumlardan ibaret. Kısacası dünyamızda 200 yıldır kurulan Liberalizm ve Sosyalizm odaklı ulusal düzenler Siyonistlerin şeytaniçıkarlarını gözetmek icin ve onların uzun soluklu NEW WORLD ORDER projelerinin vizyonlarını gerçekleştirebilmek için kurulmuş olan ulus devletlerinden ibarettir. ve bunların Türkiye'de ve dünyamızdaki kurmuş oldukları göstermelik halk meclisleri ve meclis çatısı altındaki faaliyet gösteren proje liberalizm ve sosyalizm odaklı partiler Siyonistlerin beliredigi hududlarin dışına çıkamayan ve insanlarımızı sürekli yaratmış olduklar suni ihtilaflar ile gündemi saptıran vebu vesile ileinsanlarımızın şuurunu karartan sapkın ve bozgunculardan ibaret. Biz bunların ipine sarıldığımız müddetçe o düştüğümüz kuyunun daha da derinleri düşerek hüsranı yaşayacağız. Eğer bizAllah cc iradesine tam manada teslim olur ve sadece Allah Teala'nın ipine sımsıkı sarılır ve milletimizi Tevhid nizami ile yonetirsek o zaman düstügümüz o kuyudan refaha kavusabiliriz. Selam ve dualar ile
 • bursabursa1 ay önce
  TÜRKİYE DÜŞÜNCE KULÜBÜ bursa olarak akıl bilim kuran çerçevesinde ülkemizin kalkınması ve işin ehline verilmesi konusunda elimizden geleni yapıyoruz devletimiz bu dönemde iyiler ile değil CESUR'lar hareket etmei başta kamuda ve teşkilatlarda
 • bursabursa1 ay önce
  TÜRKİYE DÜŞÜNCE KULÜBÜ bursa olarak akıl bilim kuran çerçevesinde ülkemizin kalkınması ve işin ehline verilmesi konusunda elimizden geleni yapıyoruz devletimiz bu dönemde iyiler ile değil CESUR'lar hareket etmei başta kamuda ve teşkilatlarda
 • ak 3138ak 31381 ay önce
  Saadetin Antalya adayi Av Ali Aktaş twitter de ..........."İstanbul seçiminin iptali çok net bir darbe olur. Milletçe 15 Temmuz’a nasıl karşı durmuşsak bu muhtemel darbeye de karşı durmalıyız. Lamı cimi yok; bu ülkeyi yasal kılıf giydirilmiş illegaliteye teslim edemeyiz.""...........
 • ALLAH IN KULUALLAH IN KULU1 ay önce
  BOL ÇİZGİLİ, HİÇ DÜŞÜNMEZ MİSİN!!! HİÇ DÜŞÜNMEDİN Mİ, ALLAH C.C. HAYVANIN VE TABİATIN SORUMLULUĞUNU AKIL SAHİBİNE VERDİĞİNİ. DAĞIN BİLE ALMADIĞI SORUMLULUĞU AKIL SAHİBİNİN ALDIĞINI... /DÜŞÜN BELKİ NE KADAR AKILSIZ AKILLI OLDUĞUMUZUN İDRAKİNE VARIP BELKİ ALLAH'A ŞİRK KOŞMAKTAN UZAKLAŞIRSIN. GÖRÜYORUM Kİ YORUMDAN ÖTEYE HAKİM VE YARGIÇ OLUP HÜKÜM VERMEKTESİN. HÜKÜM SADECE ALLAH'A AİTTİR.
 • erhanerhan1 ay önce
  Klasik bir yöntemdir .Dilipak ta, tüm yazılarında dini ve genel doğruları söyleyip inandırıcılık güvenilirlik sağlamaya çalıştıktan sonra, asıl hedefine yöneliyor. "haksızlık nereden gelirse, gelsin,,," diyor Ama kendisi de buna uymuyor, Örneğin : sadece AKP ninbazı eksik ve kusurlarını sayıp döküyor, iddia, itham ve isnatlarda bulunuyor ama başkalarınınkinehiç değinmiyor...!
 • SılaSıla1 ay önce
  Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.(Yani islamıYAniEhlisünnetVELcemaati)____Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme.(Ab kriterleri, israil ile ticari 1.likler, kadın hakları, kadın belediye başkanları,...vb.)_______________________________________Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı?(AB mahallesinde ne işin var? müslüman olmaya davet ediyorum seni)_________________________________________________Hangi hasta gönüllüyü kastediyorsun, etme.(Hangi dinsiz, imansıza sevdirmeye çalışıyorsan kendini, etme!!!)____________________________________________________________Çalma bizi, bizden bizi, gitme o ellere doğru.(İslamı yaşayıp, yaşatacağım ayağına... Nolur, bizi islamsız, örtüsüz bırakmaya çaışma)_______________________________________Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun, etme.(Dinsiz AB ve ABDnin kriterlerinin emrindesin; etme)____________________________________________________________________Ey ay, felek harab olmuş, altüst olmuş senin için...( Tüm müslümanlar zannediyor ki İSlam için çalısşacaksınAMA nerdeeee???)______________________________________________Bizi öyle harab, öyle altüst ediyorsun, etme.(Sen Atatirki bile solda sıfır bıraktın)__________Ey, makamı var ve yokun üzerinde olan kişi,(Eyyy saraylarda oturan BEDBAHT KİŞİ)______Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun, etme.(Sen islamdan uzaklaşıyorsun, gitme)________Sen yüz çevirecek olsan, ay kapkara olur gamdan.(İnsanlar senin gerçek yüzünü görse, üzüntüden helak olurlar)_______________________________________________________ Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun, etme.(Saf insanlar da, artık gerçek yüzünü görmeye başlıyor, bak ona göre)_______________________________________________________Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan.(Zannediyorlar ki; Sen gidersen islam bitecek arkandan)_________________________________________________________________Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun, etme.(İnsanları islamla aldatıyorsun, etme)__________Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer; (Burada bendenizin yorumlarından bahsediyor zannımca)_________________________________________________________________Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme.(Niye Üstad'a kızıyorsun? etme.)Ey, cennetin cehennemin elinde oldugu kişi,(Cennete de cehhenneme de kendi iraadesiyle gidecek kişi)________________________________________________________________ Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun, etme.(Cennet vatanı cehenneme çevirdin, etme)____Şekerliğinin içinde zehir zarar vermez bize,(Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır amma)_____O zehiri o şekerle sen bir ediyorsun, etme.(DELiğinden çıkardığın Yılan seni sokacak, artık yeter konuştuğun biraz da icraat yap) __________________________________________Bizi sevindiriyorsun, huzurumuz kaçar öyle.(Her defasında; Seçimleri kendinin kazandığını söyleyip, diğer yüzde elliyi incitip kaybetme Onlarda senin halkın ULan salak.)___________Huzurumu bozuyorsun, sen mahvediyorsun, etme.(İskanbul da belirsizlik yaratıp; insanları sokağa dökme Lütfen. Bizi biribirimize kırdırtma)___________________________________Harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı.(eYYY İskanbul; sana çok pis ihanet ettik Bütün güzelliğini çaldık)___________________________________________________________Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun, etme.(Eskinin hırsızlarına dahi rahmet okutuyorsun, yeter çalana göz yumduğun, Nzaman cebiniz dolacak?)_______________________________İsyan et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil._________________________________Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.(Reis gözünüzü kör etmiş, insan celladına niye aşık olur? olma)___________________________Mevlana Celaleddin Rumi
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent1 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız;Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanarak EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri, yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • Fark EtmezFark Etmez1 ay önce
  Ülkeyi bir aile ve köleleri yönetecekse hangi uluslararası kuruluşa girsen veya çıksan sonuç değişmez. Öncelikle Erdoğan ailesi ve kölelerinden kurtulmak gerekiyor. Bu kurtuluş sandıkta mümkün görünmüyor. Akysk, akyargı ve akemniyet bu kurtuluşun ihtilal şeklinde olacağının ip uçlarını veriyor. İnşallah millet bu işi en az hasarla atlatır.
 • NOTNOT1 ay önce
  hiristiyan dünya hiçbir zaman talutun safında yer almadı yazacakken calut yazmışım anlamışsınızdır ama düzelteyim istedim allaha emanet olun
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Başka konular var asıl konuşulması gereken. Bahçeli 1982 yılında NATO tarafından Belçika'da eğitildi diye bir bilgi var. Bahçeli Akp'ye açıktan, Doğu Perinçek ise Akp'ye üstü örtülü destek veriyor. Sebep??? Akp'ye kayyum atandı diyorlar. Kayyum MHP oldu, Doğru mu? Akp'nin ipleri MHP'nin eline geçti diyorlar. Akp derin devletin ağına mı düştü? Hükümet neden tam gaz uçuruma doğru gidiyor, örneğin işçinin kıdem tazminatına göz diktiler. Doyuramadılar mı işadamlarını hala? Kıdem tazminatı konusunda hükümet böyle bir hatayı nasıl yapar? Belediyelerde bankamatik memurları dolu diyorlar. Çalışmadan para alıyorlar. Müslüman akp böyle bir yolsuzluğu nasıl yapar? Akp mafyalaştı mı? insanları hukukla korkutuyorlar. Despot bir yönetime doğru kayıyor akp. ikaz eden dostu da mı kalmadı. Bireysel emeklilik neden zorunlu. Enflasyon olan ülkelerde TL cinsinden birikim mi olur? Herşeyin euro/dolar kurundan zamlandığı yerde TL birikimi mi yapılır? Otobanda herkesin arabayla gittiği yerde koşmak gibi. 10 sene sonra alacakları para cücük kalır. Neyse bunlarla ilgili bizleri aydınlatsanız seviniriz. Siz bizlerden daha çok bilgiye ulaşırsınız. Biz hızlı okuyamıyoruz.
 • A ÖzcanA Özcan1 ay önce
  Erdoğanın 'antiemperyalist' politikası bana hiç inandırıcı gelmedi.Batı ile kavgasıda.iki simitcinin arasında ki satış kavgasından başka bir şey değil.Daha da ileriye giderek şunu söyleyebilirim:Erdoğan vahşi kapitalizmin en gattar temsilcisidir.Rusya yakınlığıda.Natodan ve Amerika ile olan bütün anlaşmalar iptal edilmedikce ,Erdoğanın antiemperyalist düşüncesiBerlisconı nin antieuropasından hiç farkı yok.
 • FiraFira1 ay önce
  Dün Migros'tam kuru soğan aldım etiketinde üretim yeri Mısır yazıyordu. "Diktatör" diye her türlü lafi söylediğimiz Sisi' nin kuru soganina muhtaç olmak nereden nereye geldiğimizi çok iyi ifade eder. Artık uretelim. çiftçiyi destekleyelim Sayin Tarım Bakanımız siyaset yapmayı bıraksın da Markette 7.5 Tl yazan soğan etiketini nasıl normale dondurecegine kafa yorsun...selam ve dua ile
 • Hiç düşünmez misiniz?Hiç düşünmez misiniz?1 ay önce
  Kur'an-ı kerim; SADECE, akıl sahiplerine indirilmiştir. HAyvanların, bitkilerin, taşların ve dağların sadece hisleri vardır. AKlını kullanmayanlarla, hayvanlar VE diğer cansız mahluklar bir tutulmuşlar. ____________________________________________________________ Bazen de onlardan daha aşağılık. Halkını İSLAM ile aldatanlara AMA işlerini islamla halletmeyenlere, insanları islamla kandıranlara, İslamı yaşamak ve yaşatmak gibi derdi olmayanlara.... Şimdi ayetler konuşsun onlara; ___________________________________(1)Yemin olsun, batmak üzere yükselenlere;("Yemin olsun" demek; "Onları; tanıklığa çağıracağım" demektir) _____________________________________________________(2)Sâkin ve düzenli hareket edenlere;_________________________________________(3)Yüzdükçe yüzenlere;____________________________________________________(4)Yarıştıkça yarışanlara;___________________________________________________(5)Emri uygun yol ve yöntemle yerine getirenlere!( üstteki 4 ayette; "işlerini sadece İSLAMla görenler" övülmüştür. İslam yarışında; Geride kalanlar ve kendilerine islamdan başka yollar arayanlar.....(AB kriterleri, dini güncellemeler, Kadınların Örtülerini hayasızlaştıranlar, Ve hayasız şekilde örtünenler, Gözü kapalı liderlerinin peşinden gidenler, anlamamakta diretenler ..... vb. konularda yarışı önde götürenler; heeeep hüsrandadırlar. Naziat suresi;1-5)________15 - Musa'nın haberi sana geldi mi?_____________________________________________16 - Hani Rabbi ona kutsal vaadi Tuva'da seslenmişti:_______________________________17 - "Haydi, demişti, git Firavun'a, çünkü o çok azdı."(Firavun; o zaman ki halkın "Reis'i" yani.)18 - De ki: İster misin arınasın?________________________________________________19 - Seni Rabbinin yoluna ileteyim de ondan korkasın._______________________________20 - Musa Firavun'a o büyük mucizeyi gösterdi.____________________________________21 - Fakat Firavun yalanladı, karşı geldi.__________________________________________22 - Sonra koşarak dönüp gitti._________________________________________________23 - Derken adamlarını topladı da bağırdı:________________________________________24 - "Ben sizin en yüce Rabbinizim" dedi.(Yani; iktidarımı kimseyle paylaşmam)___________25 - Allah da onu tuttu, dünya ve ahiret azabıyla yakalayıverdi.________________________26 - Kuşkusuz bunda, saygı duyacaklar için bir ibret vardır.(NAziat suresi;15-26)__________
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Mavi marmara gemisinde sehit edilen 14 kisinin kan bedeli olarak 20 milyon dolar alarak davadan vazgecmek vede bu konuda TBMM den kanun cikartarak mahkeme yolunu kapatmak ne kadar hakka hukuka ahlaka ve vicdana uyuyor.Bu konuda ne dusunuyorsun.Nicin vicdani korluk yasyorsunuz sizin gibi siyasal islamci yazarlari bir turlu anlamiyirum.Unutmaki birde bu islerin ahirette hesabi var.Bende size selam ve dua ile diyerek hakki tavsiye edeyim.
 • bir bilenbir bilen1 ay önce
  krizden cikamazsiniz ortada kriz yok din ile soyulan ulke var. milleti donuma kadar soymus fakirlestirmis bir iktidar. dikkat et milletin sirtindan bedava yasayan kitle. nemi olacak yikilacaksiniz. zira siz soymak bedava yasamak icin varsiniz ve kaynak bitti.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  NEDEN BATI!BENCE DÜNYA DA KÜLTÜRÜ OLAN VE DEVAM ETTİREN MİLLETLER İÇİNDE BİZ TÜRKLERİN APAYRI BİR YERİ VARDIR.ÇİNLİLER,YUNANLILAR,ACEMLER VE BATIDAKİ BARBARLAR.EŞİTLİK DEDİĞİMİZ VE ÖZGÜRLÜK DEDİĞİMİZ DEĞERLERE YAŞANTI BAKIMINDAN EN ÇOK BİZİM ATALARIMIZ SAHİPMİŞ BENCE.İNSANA DEĞER VERME ÖZELLİKLE DE KIZLARA KADINLARA DEĞER VERME PEYGAMBER EFENDİMİZLE BİR DİNİN BİR DEVLETİN POLİTİKASI HALİNE GELMİŞ.BENCE HERŞEY İNANÇLA ALAKALI.İMANIMIZ BİZE YARATILANI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVMEYİ DEĞER VERMEYİ KORUYUP KOLLAMAYI ÖĞRETİR.İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN,MİLLET YAŞASIN DİYEN ATALARIMIZDIR.BİZİ SEN SEVGİSİZ,SUSUZ, HAVASIZ VE VATANSIZ BIRAKMA ALLAHIM.MÜSLÜMALIKLA YOĞRULAN YURDUMUZU MÜSLÜMANSIZ BIRAKMA ALLHIM DİYEN ATALARIMIZ.İŞTE KÜLTÜRÜ OLAN MİLLETLERİN EN BÜYÜĞÜ DÜR BİZİM MİLLETİMİZ.BURAYA NERDEN GELDİM.BİZ BU KADAR GEÇMİŞİ OLAN BİR MİLLET ÖRTÜLÜ DE OLSA BATI HEGEMONYASININ ALTINDA KALMIŞ YILLARDIR BENLİĞİNİ,GEÇMİŞİNİ,KÜLTÜRÜNÜ VE EN ÖNEMLİSİ DİNİ DEĞERLERİNİ KAYBETMESİ İÇİN BATININ SALDIRILARINA UĞRAMIŞ VE UĞRAYAN ÜLKEMİZ VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ VAR.1.DÜNYA SAVAŞIN DAN BUYANA DÜNYA DA BELİRLİ CEPHELEŞMELER,İTTİFAKLAR VAR.BİZ DE MECBURİ OLARAK DÜNYA ŞARTLARINA UYUP BATI İTTİFAKININ İÇİNDE YER ALMIŞIZ.BU TERCİHİ YAPARKEN RUSLARLA,ACEMLERLE YILLARCA SAVAŞMAMIZ HERHALDE BÜYÜK ETKİ YAPMIŞTIR.SAVAŞLARDA BİZ TOPRAK ALIP TOPRAK KAYBETMİŞİZ,CAN ALIP CAN VERMİŞİZ.AMA ÖZELLİKLE DE 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA BİZ ÖZÜMÜZÜ BENLİĞİMİZİ DEĞERLERİMİZİ BİRBİR KAYBEDER OLMUŞUZ VE HALA KAYBEDİYORUZ.İMANIMIZI DEĞERLERİMİZİ KAYBEDECEĞİMİZE CAN VERSEK TOPRAK VERSEK DAHA İYİDİR.BATI CEPHESİNİN İÇİNDE ZARURETTEN OLMAMIZ GEREKİYORDU OLDUK;ŞİMDİ O BATI BİZİ TAMAMEN YUTMAK YOK ETMEK İSTİYOR.NEDEN BU KADAR CESARETLİLER PEKİ.YILLARDIR BİZİ İMANIMIZDAN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UĞRAŞTILAR DEMEK Kİ ONLARA GÖRE BİZ TÜRKLER İMANI ZAYIF HALE GELDİ Kİ CESARET EDİP SALDIRIYORLAR.EN ÇOK KORKTUKLARI MÜSLÜMAN TÜRK (TÜRK-İSLAM SENTEZİ)ZAYIFLADI DİYORLAR.SEVR ANLAŞMASI İŞTAHLARINI KABARTIYOR HALA.AMA HER NE KADAR YARI ÇIPLAKLAŞSAK,HER NE KADAR AYYAŞ OLSA İNSANIMIZ HER NE KADAR İMANIMIZ ZAYIF GİBİ GÖZÜKSE DE BU MİLLETİN BİR HUYU VAR DİNİNE VATANINA MİLLETİNE BİR ZEVAL GELMEMİ İÇİN HER DAİM ELİNDEN GELENİ YAPMIŞTIR YAPACAKTIR.BU GÜÇ İMANIMIZDA,DAMARLARIMIZ DA Kİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.SON OLARAK ASIL GAYELERİ TÜRKÜ İSLAMDAN UZAKLAŞTIRMAK VE YOK ETMEKTİR.YAKLAŞIK 104 YIL ÖNCE YÜCE TÜRK MİLLETİ(KÜRDÜ,LAZI,ÇERKEZİ,ARNAVUTU,TÜRKMENİ VS.)ÇANAKKALE DEDERSLERİNİ VERDİ.YİNE GELSİNLER YİNE VERİRİZ ELHAMDÜLİLLAH.GARBIN AFAKINI SARMIŞSA ÇELİK ZIRHLI DUVAR.BENİM İMAN DOLU GÖĞSÜM GİBİ SERHADDİM VAR.ULUSUN KORKMA NASIL BÖYLE BİR İMANI BOĞAR.MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR!
 • AlperAlper1 ay önce
  Batı doğal olarak kendi çıkarını düşünüyor ama kendi yöneticilerimız de,faiz,rant,emek sömürüsü vb.milletin.adı altında Batıya kaynak aktarıyor .Medya ,Batı kontrolünde değilse ,kaç kuruş kazanç sağlamıştır? Kaç kuruş vergi Ödemiş? Dökün ortaya da görelim.
 • Zeynep Zeynep 1 ay önce
  Sayın hocam esasen sizin çok dolu ve çok dindar bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Vermek istediğiniz mesajların bir çoğu doğrudur. Ancak yazilarınizda anlatmak istediğiniz şeyler bütün insanlığa şamil olan herkesin düşünmesi gereken şeyler olmasına rağmen sadece yine sizinle ayni çizgide olanlara çakıyormuşsunuz gibi algılanıyor. Örnegin ben ak partiye oy veriyorum ancak reisin seçtigi her bakani tasvip etmiyorum. Özellikle aile bakanından hiç hazzetmiyorum. Yada alt kademelerde yalan talan rüşvet gibi pisliklere bulaşan liyakatsizleride asla onaylamıyorum ancak her zaman islama en yakin ve terazinin artı kısmı en ağır geleni ak parti olduğu icin (bizim dinimizde ehveni şer önemlidir ) onlara oy veriyorum. Bu en zor zamanlarında ülkemize ve ümmete hami olan reise dava uğrunda yardım etmek ve islamın şaşalı günlerine sayılı zaman kala vaktin sahibini beklerken omuzunlarinda herşeye ve herkese rağmen büyük bir yük taşıyan liderime arka çıkmak için uğraşıyoruz. Yani reis bizim için elimizden tutan baba hükmündedir. Kemalistlerin putuna benzemez. Liderlerini put edinme biat etme ifadesi kemalist zihniyetin şiarıdır Allahu alem. Biz efendimiz iki gözümün nuru Rasulullah aleyhissalatu vesselama bile tapmayız. Haşa Allahtan başka mabud yoktur. Ve bu söylediğiniz gibi düşünen davranan taassup ehli insanlar olabilir ancak bunların sayısının çoğunluğu oluşturmadığına inanıyorum. Alt kademelerde bulunan muhterislere gelince bunlarla imtihan ediliyoruz. Bizde bu konuda elimizden geldiğince mucadele etmeliyiz. Sizden istirham ediyorum nasihatleriniz degerlidir ancak lütfen üstü kapalı şekilde değil net olrak herkesi töhmet altına almadan yazmalisıniz. Selam ve dualarim tüm ümmetin ve dahi diğer mazlumların üzerine olsun. Rabbimden ayasofya ve filistin için özgürlük diliyorum...
 • metin metin 1 ay önce
  Anadolu'nun hakiki Türk ve Kürt evlatları kendi halkına kurşun sıkmaz.Fetö , PKK,Dhkp-c gibi örgütler, beynini birilerine devretmişmankurtlar topluluğudur.
 • BilalBilal1 ay önce
  Bir sabah ansızın kırmızı telefon çalıyor, arayan ABD. Haydi Türkiye tüm komşularına savaş ilan et diyor. Petrol kokusu almış ve gözleri dönmüş olan bir avuç siyasetçimiz de hiç halka sorma gereği bile duymadan OKEEY diyebiliyor. Sonuç milyonlarca insan ölüyor milyonlarca mülteci sağa sola savruluyor. Çocuk torunlarımız çoğaldı M.Vekil sayısı 600 olsun mu gibi sorular için referandum yapıyorlar ama böyle savaş gibi ciddi konularda hiç halka danışmıyorlar. ŞİMDİ sizde yazmışsınız ki '' Eğer ayrılacaksak, onlar çıkarsınlar bizi.'' ab natoya bizim bir avuç biat ettirilmiş siyasetçi ve medya adına konuşuyorsunuz. Yani Türkiye adına değil.
 • ABDURRAHMAN ABİABDURRAHMAN ABİ1 ay önce
  sanırım yazını yazarken yorgundun farketmemişsin ama hiristiyan dünya hiç bir zaman calutun yanında olmadı eğer kendisinde ahlaki değerler bulunan bir kafiri calutun taraftarı diye tanımlarsak allah muhafaza çok tehlikeli bir kapıyı aralamış oluruz ikincisi yuhanna vahyi deme istersen kastettiğin cümlenin vahiy olup olmadığını bilmiyorum vahiy değilse allaha iftira olur vahiyse başımızın tacıdır ama allah o sayfayı kapatmış bize de kapatmak düşer öyle değil mi kuranla tehdit et mesaj mutlaka yerine ulaşacaktır inşallah allaha emanet ol
 • CobraCobra1 ay önce
  Biz köpek geldik köpek gideriz böyle korkak yöneticiler varken biz dağa çok severler ikincisi Arap lar hayin değil diyenler alın size hayinliğinin dibine vuran Arap devletleri halkları yöneticileri de aynı
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Hocam biz daha azarbeycan, parkistan, iran, katar, ırak ile dahi BELLİ ORTAK METİNLER yazıp ANLAŞMALAR yaparak, ticaret birliği kuramayan ZAVALLILARIZ. Ticari birlikler kurmadan GÜÇ birlikleri kurulamaz. Biz ticari birlik metinleri yazmaya kalksak, akademik personel bulamayız. Mevcut akademik kadromuz AB anlaşmalarını kopyalamaya başlar, biz ilk önce kopyacılıktan kurtulmalıyız. Batının batması onlarca yıl alır, biz bu günden başlayıp üç beş ülke ile GÜMRÜK ve TİCARİ birlikler kurarak KULUÇKA kurmalıyız. Oyun kurucu olmak için bu BİRLİKLER den güç almalıyız, tek başına hiç bir ülke oyun kurucu olamaz.Büyük olmak için, güçlü birlikler kurmak zorundayız. Türkiye kendi içinde dahi yasa metinlerine TAM UYUMU yüzde kaç?Birlik kuracağımız hangi ülke kendi yasalarına yüzde KAÇ uyuyor? Batı batıyor ama, yasa metinlerine uyumda bizi dörde katlar, tekrar ikiye büker. Gelir vergisi, nerden buldun yasası, makam araçları İSRAFI, milletin cebinden festivaller savurganlıklarını önleyememiş bir ülkeyiz. Yeni reform yasaları içinde RAKKAM RAKKAM bu israflar yazılmış ve TASARRUF edilecek bunlar denmeliydi. Bankalarımızda Türkiyede yerleşikler hesabında 190 milyar dolar ve avro yatarken, dış sermayeyeMUHTACIZ açıklamaları yapmak YANLIŞ. Yabancıya yatırım ortamı yapmak yerine, bu mudileri bir araya toplayıp ONLARA uygun yatırımlar üretsek daha YERLİ ve MİLLİ olmaz mı? Her kravatlının altında millet sırtından BEDAVA araç, batıda var mı bu?
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Bazen kendi gücünü tekrar kazanmak için zaman kazanmak gerekir.Bunuda işte BOP aüye olarak yaparsın bilme bir başka üye olusun falan filan bu kendi gücünü tekrar kazanmak ,için atılmış adımlardır.Çoğu insan BOP deyip durmaktadır.Türkiye abd nin müstemleke devletiyken birden ondan kurtulmaya başlarsan senin hemen boğarlar sonunda da daha yükselmeye fırsat bulamadan sönüverirsin.Buradaki yorumlara bakıyorum hep duygusal yorumlar akıl fazla yok.Bence CB BOP u çok iyi kullandı.Bu işler böyle olur.Yoksa batılıların hışmına uğrarsın.Rusya gibi nükleer silahımızda yok.Valla bizi toz duman yaparlar.Bazıları Bize Allah yardımcımızdır diyerek kendilerini kandırır dururlar.Allah kendisine durmadan camilerde dahil olmak üzere şirk koşan bir topluma asla yardım etmeyecektir.Bunu aklınızın bir köşesine yazın. İslam toplumları şirk bataklığındadır.Allah şiri en büyük zulüm olarak nitelerken nasıl olurda şirk koşan topluma yardım eder.EMRİ BİL MARUF NEYHİ ANİL MÜNKER YAPTIM
 • Biz Biz 1 ay önce
  S.Aleyküm. Hocam doğru ama önce içimizi temizlemeli.adalet ve toplum yaraları kapanmalı...S.ALEYKUM.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Aynı şeyleri yazıp duruyon abi ...
 • YanlışYanlış1 ay önce
  Yazı güzel fakat okuyan herkesin kendi davasını haklı görecek bir yapıda. Ayrıca itiraz ettiğim yerler var. Bazı şeyleri kabul etmemiz gerekiyor. ABye aday bile olmamız çok fayda sağladı. Bizim aklımıza dahi gelmeyen, gelince de umurumuzda olmayan konuları AB dayatmasıyla yapıyoruz. Hatta yapamıyoruz, zihniyetimiz o kadar uzak ki. Mesela modern tarım, modern hayvancılık. AB bizi bu konularda o kadar fonladığı halde durum ortada. Ya da KVKK. AB ile iş birliği içünde olmasak "kişi", "insan", "birey", "hukuk" vs ile işimiz bile olmazdı bizim. Sebebini de hepimiz biliyoruz; her zaman en iyisini biz ve yakınımızdaki "bizden" olanlar bilir, bize dokunmayan yılan bin yaşayabilir.
 • DenizDeniz1 ay önce
  Ne Fetö(!), ne de HDP, bir AB ve NATO projesidir...Anadolu'nun hakiki Türk ve Kürt evlatlarını kırdırmak için BOB icadı AKP'nin iftiralarına uğrayan gariban Anadolu'nun Türk ve Kürtlerine sahip çıkan iki yetim evladıdır.Sayın Dilipak elini vicdanına koy bu iftira dolu yazılarını yazarken...Sen kendini akıllı milleti saf zannediyorsun.Akit'ten başka bir şey okumayan , dünyayı takip etmeyen zavallıları etkiliye bilirsin...ancak.Diktatörler bir bir gidiyor...Buteflika, Ömer El Beşir, yakında Madura...
 • yaşar köseyaşar köse1 ay önce
  Alternatif bir düşünce ama güçlenene bir düşünceşimdi değil ama sonra belki....
 • TaklaciTaklaci1 ay önce
  Hemen ayrilalim,,avrupa nedirki karanlik hep karanlik,,hemen araplara donelim hani bizi hep arkadan vuran aydinlik
 • sultan selimsultan selim1 ay önce
  Ya Hasan ! bunca zamandır sen bizi kiminle sanırsın !!! diyen Yavuz geldi aklıma ...Tesir bir lütuftu, göklere çekildi..İnna lillah ve inna ileyhi raciun..Söylenmiş sözler, söylenmemiş gibi olmaz...Yapılmış tercihler, bedelsiz kalmaz...geçti nasihat pazarı, sür kalemi haybeye..
 • Masum bir kulMasum bir kul1 ay önce
  Yaşadığım bu zulüme sessiz kalıp desteklediniz.Asla size hakkım helal değildir.Allah hakimlerin en adaletlisidir!
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Bu yazı kadar değerli ve ufuk açıcı başka yazıları da tavsiye etmek istiyorum. Korkusuz'da Ümit ZiLELi Pelikancıları yazmış. Akp içindeki bu oluşum Akp'yi uçuruma sürüklüyor denebilir. Habertürk'te Serdar TURGUT yine muhteşem bir yazı kaleme almış, Serdar TURGUT'un yazısını okunmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bir diğeri de Prof. Sait YILMAZ da ABC gazetesinde başarısız devlet isimli bir makale yayımlamış. Sayın Abdurrahman DiLiPAK'ın yazısına şahsi yorumum ise şöyle; Rusya tehditine karşı korunma amaçlı NATO'ya girdik, ve bizi kabul etmeleri için Kore'de askerlerimiz şehit oldu. Biz çıkıyoruz dersek boşuna mı şehit oldu dedelerimiz? Yada Rusya tehditi bitti mi tam olarak? Bunlara gönül rahatlığıyla evet denebiliyorsa dakka durmayalım çıkalım NATO'dan. AB'ne almadılar henüz ama ekonomik açıdan bizim için Avrupa bir pazar, bizde onlar için pazarız. Yani bu iş parasal olduğu için AB'den uzak duramayız.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Biz ayrılmayalım.Onlar bizi kovsunlar.Yani ileride Türkiye kendi başına hareket etmesi için bu önemli.Çünkü Türkiyenin eli rahat olur. Türkiye aleyhine yapacakları bütün kampanyalar ellerinde patlar. Nato ya girmemiz çok kötü olmuş.Ama biz girmeseydikte onlar yaltada Türkiyeyi abd ye bırakmışlar.Yani biz abd nin hegemonyasına düşmüşüz. Ondan sonra gelsin yalancı komünistler.Ucu abd ye bağlı yalancı komünistlerle içerideki sağcı milliyetçileri birbirlerine düşürüp kendi adamları olan askere darbey,i yaptırıyorlardı.Askerde Atatürk ilke ve inkılaplarını bahane edip darbeyi yapıveriyordu.Kardeşim rahmetli Adnan Menderes Atatürke itibarını veren kimsedir.İnönü paralardan ve devlet dairelerindeki Atatürk resimlerini kaldırmış kendi resimlerini yerleştirmişti.Ama bakıyoruz bu Atatürkçü kesilen askerler inönüye hiç bir şey yapmıyordu.Atatürkü koruma kanununu bile Menderes yapmıştı.Bu bile asılmasına engel olmadı.Demekki ipler abd nin elindeydi.Türkiyede darbe olmaz demeyin akparti büyük şehirler belediyelerini kaybetti.Darbede büyükşehir belediyelerinin çok önemi olmuştur.Şimdi Türkiye darbeye karşı daha savunmasız hale geldi.Bunu böyle okumak lazım.
 • RECEPRECEP1 ay önce
  Şimdi düşünme ve çözüm üretme zamanı, bu günküsorunlarımızıçözeryarındaimamoğlununhırsızlığına,chp ninşimdilik 15 binoy hırsılığınalafsöylemeyenama İmamoğlu kazandıdiyensanabenolsamhesapsorarım.Hırsıza lafyok ama hepbana vur babamvur.. Böyleolmaz,dilin pakdeğiltamam mı?
 • AB’den, NATO’dan ayrılalım mı?AB’den, NATO’dan ayrılalım mı?1 ay önce
  Bu işler senin demenle mi oluyor beyâbi? Abicim sen biraz da şiir denesene istersen, sıktı yazılar; ha, ama bak ingilizce, latince, alafortanfor olmasın yalnız şiirler, sen yaz;türkçe de olsa anlamaya çalışırız biz.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar1 ay önce
  Mısır'da ki " ihvan-ı müslimin " terör örgütü olarak kabul edilir ise" RABİA" cı olanlar zan altında kalır. O sebeble"rabia" artık bizim.Bize göre yorumladık ve kullanıyoruz.

Günün Özeti