5. ayın 5’inde 55 vekille!

18 Ocak 2019 Cuma

Mart sonunda seçim var. Yerel yönetim seçiminden AK Partinin oy kaybederek çıkacağını düşünen çevreler, kolları sıvamış bekliyorlar. Parti içi ve dışı muhalefet, en azından AK Partinin bu seçimlerden oy kaybederek çıkmasını sağlamak için her türlü işbirliğine açıklar. İstanbul ve Ankara’nın AK Partiden alınması psikolojik açıdan çok önemli. Ardından büyük şehirlerde AK Partiye yüklenecekler..

AK Parti seçimi kazanmak istiyor, diğer partiler kendi adlarına bir zafer beklemiyorlar, onların tek bir zafer hayalleri var o da AK Partinin seçimden zayıflayarak çıkması. Yani kendi zaferleri diye bir beklentileri yok.

Nitekim sırada başkanlık ve milletvekilliği seçimi var. Tabi bu seçim için 2023’ü beklemek gerek. Yani yeni bir seçim sürecinin başlaması için 4 yıl gibi bir zaman var. Ve 2025! Dijital devrim.

Birileri AK Partinin yerel seçimlerden güç kaybederek çıkması durumunda, ekonomik, sosyal, siyasal baskılarla seçim tarihini erkene aldırabileceklerini düşünüyorlar..

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, yerel seçimlerden sonra bir durum değerlendirmesi yaparak 55 milletvekiliyle yeni bir parti kuracağı ileri sürülüyordu. Gül ve çevresi bu iddiaları yalanladı. İddiaya göre yeni oluşum AK Parti, CHP, İyi Parti ve MHP’den milletvekili transferleri yapabilirdi. Hatta HDP’den de.. Bu durum da tabi ki parlamento aritmetiği altüst olacaktı.

Ocak başında yeni bir iddia gündeme geldi. Yeni haber, yalanlanan iddianın sıcaklığını koruduğunu ve gerçek olabileceğini gösteriyor. Haber şöyle: “Gündemi sarsan iddia! ‘MHP’den ihracı istenen milletvekili, Abdullah Gül’ün partisine katılacak’. İYİ Parti’nin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar önergesine destek verdiği için, MHP Grup Başkanvekili görevinden alınan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın, Abdullah Gül’ün 55 milletvekili ile birlikte kuracağı iddia edilen yeni partiye geçeceği öne sürüldü.”

İddia sahiplerinin kapalı kapılar arkasında dile getirdikleri iddialar şöyle: Deniyor ki, Gül seçim sonuçları ve toplumdaki rahatsızlık konularını öne çıkartarak Anadolu turuna çıkacak. Eski yol arkadaşları, eski bakanları da yanına alıp dert dinleyecek, çözüm taleplerini toplayacak. İşlerin niye ve nasıl bu hale getirildiğini anlatacak. Ve dün Erdoğan’ın en yakınındaki bazı isimler, geçmişte yaşanan “yanlışlar”ın nasıl olduğunu, niye bazı sorunların çözülemediğini anlatacaklar. Bu iddialar yalanlansa da, birileri ısrarlı. Kapalı kapılar arkasında bu iddialar dillendirilmeye devam ediyor. AK Parti içinde birkaç gruptan söz ediliyor.

Bu çevreler diyorlar ki, kademe kademe Davutoğlu da, Babacan da, dün Erdoğan’ın yanında olup da, daha sonra ayrılan / ayrılmak zorunda bırakılan siyasiler, bürokratlar, iş adamları da bu kervana katılacak. Sadece “gayrimemnunlar ordusu” olması diye yeni isimler de eklenecek bu kervana. Bazı kanaat önderleri, STK liderleri, akademisyenler de destek verecek bu çıkışa.

Ardından halktan gelen talepler, eleştiriler, memlekete sahip çıkma çağrıları, medya desteği ile yola devam edilecek. Daha önce Ankara’da oluşturulan PAM benzeri bir oluşumla, birkaç eğilimi bir araya getiren bir anlayışla, dışarıdan da destek alarak yola revan olunacak. Hareket 2019 ortalarında bir aksiyon olarak başlatılsa da, Anadolu’daki örgütlenme çabalarının ardından 2019 sonuna doğru ete kemiğe bürünebilir.

Bakın bunlar şimdilik sadece bir iddia. İddianın muhatapları bu iddiaları doğrulamıyor. Ama bu “söylentiler”in toplumda bir karşılığı da yok değil.

Bu arada, FETÖ’cüler de boş durmuyorlar. Onlar da suret-i haktan gözükerek bu konuda yangına körükle gidercesine bu tartışmaları körüklemeye devam ediyorlar.

Talat Atilla, 17 Aralık 2018’da Milliyet’te “Abdullah Gül’ün, önemli bir siyasetçinin lojistik desteği, bir medya patronunun yol göstericiliği, tanınmış iki STK başkanının mıntıka temizliği ve bakanlık yapmış vekillerin de olduğu grupla Erdoğan›a ‘siyasi operasyonlara› hazırlandığı bilgisini aldığını” yazdı.

Bu anlamda yurt dışı temasları için bir grup eski ve muvazzaf diplomat da devrede olacak.

Gülağır abi” rolünde ortaya çıkabilir. Yeni oluşum bütün partilerden oy alsa da, mesela CHP erken bir seçim için Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekleyebilir ve yanında CHP ve diğer eğilimlerden yakın çalışma arkadaşları seçebilir.

Tabi burada MHP’nin durumu kilit bir role sahip. Eğer yeni oluşum, daha ilk günden 55 milletvekilini yanına alırsa ki, bugünkü kabine de bile, grupta ciddi ağırlığa sahip bakanların olduğu ve bunların varlığının parti içinde rahatsızlıklara sebep olduğu iddialarını da aklınızda tutacak olursanız, bu konuda Mecliste dengelerin altüst edilmesinin zor olmadığı hemen anlaşılacaktır.

Mesela seçimden sonra Cumhur İttifakı dağılır, MHP bu yeni oluşuma yaklaşırsa ne olacak? AK Partideki gayrimemnunlar ve kendilerine yeni bir sığınacak yer arayanlar, küfesini doldurup, korunaklı bir mekân arayanlar için bu yeni oluşum cazip hale gelebilir.

Ben Erdoğan’ın besleyip semirttiği o adamların böyle bir durumda kendine vefa göstereceklerinden çok emin değilim.

Kuşkusuz geleceği yalnız Allah bilir. Gün doğmadan neler doğar. Herkesin bir hesabı var, Allah’ın da bir hükmü var. Galip olacak olan da O’nun hükmüdür. Mekerallahu!

Ama birilerinin böyle bir hesapları olduğunu bilelim. Bu planları yapan içeride ve dışarıda önemli merkezler var. Tek senaryo da bu değildir eminim. Bütün ihtimallere göre senaryolar hazırlamışlardır.

Hele şu seçimler zamanında, doğru düzgün bir yapılsın, sonuç ne onu bir görelim. O zamana kadar görelim hele, kim öle, kim kala.

Birilerine göre, Abdullah Gül, bu süreçte yeniden cilalanıp, parlatılacaktır. Partiden o gitmemiş, gitmeye zorlanmıştır. O bir komplonun kurbanı olmuştur. Mağduriyeti söz konusudur. O kurucusu olduğu partinin kuruluş ilkelerine sadık kalarak yoluna devam etmektedir. Ama birileri partiyi kuruluş ilkeleri doğrultusundan saptırarak sahiplenmeye çalışmıştır. Birileri partiyi ele geçirmeye çalışmıştır. Böyle diyecekler. FETÖ böyle bir oluşumdur işte. “Erdoğan’ın çevresini birileri kuşatarak onu yanlış bilgilendirerek yanlış kararları alınmasına sebep olmuşlardır” diyecekler. Minareyi çalan kılıfını hazırlayacaktır.. Yoksa doğrudan Erdoğan’a karşı cephe alacaklarını sanmam. Erdoğan adı üzerinden tartışmaların yoğunlaşması, giderek artması da bana göre hayra alamet değil.

Durum bu. Bilginiz olsun istedim. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • oktay doğan çayıroktay doğan çayır1 ay önce
  sayın hocam ALLAH sizden razı olsun . tespitleriniz hep doğru çıkıyor.Malesef hep de ALLAH ilealdatıyorlar.ALLAH hainlere fasıklara müfsitlere fırsat vermesin.
 • ImamImam1 ay önce
  Sayın Dilipak her konuda çok fazla evham yapıp daha gün olmadan harman kaldırmaya dere görmeden paçasığamaya benzer yazılaryazmayın tavsiyem....Selametle...
 • HaydarHaydar2 ay önce
  Çok yerinde bir çalışma ilgilenenlere kolaylıklar dilerim.
 • DallıDallı2 ay önce
  Ya Mekerallah.Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.Benim duam tuzak kurucuların tuzakları başlarına geçsin.Hesabilerin de.Huzur ortamında huzurum yok diyenlerin de.Allah 90 lı yılları 70 li yılları bir daha yaşatmasın.
 • tuğrultuğrul2 ay önce
  Dilipak Hocam; Reis diyesi "TOPUNUZ GELİN" Bu millet kül yutmaz daha bundan böyle. Bu millet biliyor ki sığınacak limanları, sınırları Allah (C.C) tarafından korunan bu topraklardır. İstikbal,İstiklal İstikrar'dan geçer olduğunu Bu Aziz Millet görmüştür artık.
 • AyşeAyşe2 ay önce
  Merve Kavakçı Malezya’ya Büyükelçi oldu. İki kızı Mariam ve Fatma Gülham’ın Cumhurbaşkanı danışmanı olduğunu öğrendik. Kardeşi Ravza Kavakçı’nın AKP’de milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı olduğunu biliyoruz. Onun kızı Erva Kan’ın da Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje Direktörlüğü yaptığından yeni haberimiz oldu. Yetmemiş, Ravza Kavakçı’nın eşi Osman Kan geçen aylarda Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü olmuş. Kusura bakmayın da ben Kavakçı ailesini ihya etmek için yaşamıyorum. Bu adam kayırmacılık bitmedikçe, Reis'e büyük saygı duysam da Ak Parti'ye benden oy yok.
 • aycanaycan2 ay önce
  17 yıldır AKPARTIye oy verdıkten sonra yaptıkları sacmalıklara artık tahammulum kalmadı. AKPARTI benden oy alamaz artık. Ama Abdullah Gul'e oy verır mıyım? Asla ve kella! Mıllıyetcılıkle alakam olmasa da yerlı mıllı MHP, UYUZLAR ORDUSUNDAN ıyıdır. Allah mılettımızı bunların elıne dusurmesın.
 • Adem EvliyaAdem Evliya2 ay önce
  Bütün bunlar bir "ara koridor" oluşturma çabalarıdır.
 • aliali2 ay önce
  İstikbal,koalisyonlar dönemine tekrar girileceğini göstermektedir.
 • Ali ihsanAli ihsan2 ay önce
  bu komplo teorisi hikayesinin kahramanı Bu millette bir karşılık bulur mu ? Bu Milletin sağ duyusu, basireti bu seneryo'yu reddeder. Hayali Kahraman'a kültürümüzdeki "Ağır abi" giydirmesi zaten tutmaz. Ancak korkum, Fitneye fırsat vermedenAk parti içinde yeni liderlerin yetişmesini sağlayamayışımız. Bunun tek çözümü Partiyi, KURUMSAL OLARAK GÜÇLÜ İŞLEYEN BİR SİSTEME OTURTMAK, PARTİ KENDİ İÇİNKENDİ LİDERLERİ ve YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMASINI SÜRDÜRMESİDİR. Allah Birliğimizi bozmasın. Fitne ateşinden korusun.
 • SofuoğluSofuoğlu2 ay önce
  Benim gibi iki kelimeyi bir araya getiripte konuşamayan TÜRKİYE ve İSLAM DÜŞMANLARINA ŞİRİNLİK YAPAN,SAMAN ALTINDA SU YÜRÜTEN,BİR KAÇ TANE ÇIKARI İÇİN MİLLETİMİZE KÜS OLANLARIN DIŞINDA;MİLLETİMİZ NEZDİNDE HİÇ BİR DEĞERİ OLMAYAN, MAHALLESİNE KÜSÜP DÜŞMAN MAHALLESİNE GEÇEREK,BÜYÜDÜĞÜ MAHALLEYE SAVAŞ AÇAN AHA BU ABDULLAH GÜL'DEN HİÇ BİR KİMSEYE BİR FAYDA GELMEZ.ZARARI MI?ŞİMDİYE KADAR ATTIĞI TÜM ADIMLAR, MİLLETİMİZİN VE ÜLKENİN ZARARINA OLMUŞTUR.BUNDAN SONRA DA ATACAĞI TÜM ADIMLAR ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN ALEYHİNE OLACAKTIR.ÇÜNKÜ,KILAVUZLARININ İÇİNDE KENDİ MAHALLESİNDEKİLERDEN ZİYADE KARŞI MAHALLENİN İNSANLARI ABDULLAH GÜL'Ü ÜNE SÜRMEKTELER.TEK AMAÇLARI:TAYYİP ERDOĞAN'I BERTARAF ETMEK,AK PARTİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK ESKİ TÜRKİYE'Yİ GERİ GETİRMEK.AK PARTİ HER MESELEYİ HALLETTİ Mİ?ELBETTKİ HAYIR.EKSİKLİKLER VE YANLIŞLARI VAR.TÜRKİYE, DÖRT TARAFINDAKİ DÜŞMANLARLA UĞRAŞIRKEN, A.GÜL'ÜN VE ARKASINA DÜŞENLERİN KENDİLERİNE KARŞI OLAN MAHALLEYE GEÇİP, BİR ZAMANLAR ONLARINDA MAHALLESİ OLAN TAYYİP BEY'İN MAHALLESİNE TAŞ ATMAYA BU MİLLET, HOŞ KARŞILAMAZ VE İZİNDE VERMEZ!AK PARTİ VE TAYYİP BEY, SAYESİNDE:MİLLTVEKİLİ OLDUN,BAKAN OLDUN,BAŞBAKAN OLDUN,CUMHURBAŞKANI OLDUN DAHA NE İSTİYORSUN?KENDİN KÜSTÜN GİTTİN KARŞI MAHALLEYE.BU MİLLETİ BİRİBİRİNE DÜŞÜRMEKTEN VAZ GEÇ ARTIK?GİT EVİNDE OTUR!
 • Ali medetAli medet2 ay önce
  Sn dilipak yaşlanıyor anlaşılan...çocuklara masallar gibi olmuş...bir çuval çürük elma ile bir yere varılmaz...
 • OkurOkur2 ay önce
  Sizi tebrik ediyorum Komployu kendiniz yazıyor sonra kendiniz de inanıyorsunuz. Ancak heveslenmeyin Ak Parti de Reisicumhur da yerinde duruyor.
 • Ahmet ErtuğAhmet Ertuğ2 ay önce
  Abdullah Gül 2014 yılında cumhurbaşkanlık görevini Tayyip Erdoğana bıraktığı gündem beri yani 4,5 yıldır her seçimde Abdullah Gül şimdi parti kuruyor hazırlık içinde diye birileri haberler çıkarıyor. Bu haberleri ilk ortaya atanlara iyice araştırır dikkat ederseniz eğer hiçbirinin islami camia ile alakası olmayan tiplerdir.Özellikle beş altı yıldır biryerlerin sanki özel talimatları ile ortaya çıkmış kişilerdir. Bu kişiler son beş yılda yavaş yavaş sırasıyla akpartiye yakın medya kuruluşlarına ve sayın cumhurbaşkanına yakın olunacak şekilde olan yerlerde ve hatta danışmanlık sıfatıyla yanına kadar yerleştiler. Ben bu kişlerin hepsinin birbirleri ile irtibatlı özel bağı olan kişiler olduğuna inanıyorum.Bınların tek gayesi Türkiye nin idaresini alnı secdeye değen dindar Milli duruşa sahip kişilerin elinden almak, tekrar islam düşmanı siyonistlerin hizmetları olan kişilere teslim ermektir.Bundan dolayı tüm müslümanlar feraset sahibi olacak ve hiç yılmadan sayın Tayyip Erdoğan sayın Abdullah Gül ve diğer tüm dini bütün idarecileri uyaracak yanında ve çevresinde son beş yıldır peydah olmuş islami camia ile hiçbir bağı olmayan bu kişilere fırsat vermemeleri konusında ısrarla ikaz edilmelidir.Bu konu çözüldüğü günün ertesi günü herşeyin eski gibi düzeldiğini hep birlikte göreceğiz
 • FerhatFerhat2 ay önce
  Parisa rumuzlu kardes yapmis oldugunuz yorumdsn daha güzel bir aciklama olamazdi. Samimiyetinizden dolayi tesekkürler. Yorumlarinizi eksik etmeyin lütfen, zira buna milletimizin ihtiyaci var. Selametle
 • yusuf cihanyusuf cihan2 ay önce
  şimdi bir şey derdimde neyse sende zamanında akp proje partisi dedin unuttuk sanma
 • OktayOktay2 ay önce
  Vay vay vay Allah saklıya sevgili büyüğümüz Fetö tamda bu ha, erdoğanın besleyip semirttiği insanlara güvenin yok ha, böyle bir tehlike var haberimiz olsun ha sağol valla eksik olma. Neerdee benim eski türkiyede şevkle aşkla alıp okuduğum akit 300 civarı generalin dava sına maruz kalan akitim sizde beslenip semirtilmiş olmayasın iz Ayıp Ayıp yaşından, başından, dinindenutan da sipariş yazı yazma ..Sen onu bunu boşver de bize solcu ateist diye kaktırdığınız NECİP HABLEMİTOĞLU nun daha fetö nün f si bile ortada yokken 2001 yılın yazdığı kitabı okumadın mı aydın olarak okudu isen beni bizleri niye uyarmadın sen önce onun hakkını ver sen benim hakkıma daha ordan girmişsin. Şimdi algı yapacağım diye uğraşıyor sun YEMEZLEER baba...
 • MüslümMüslüm2 ay önce
  Yahu sayın ŞENAY, (habibullah) lafı nerede geçiyor? Âyeti kerîmede mi, hadîsi şerîfte mi? Yoksa sahabe qavli mi?
 • Ali babaAli baba2 ay önce
  PARAN VARSA,,,,DOLAR AL DOLAR,,,,YAKINDA,,, 1,,,DOLAR,,,,',10,,, lirayi bulacak,
 • Bi gidin Allah aşkına ! Duyan da essah sanacakBi gidin Allah aşkına ! Duyan da essah sanacak2 ay önce
  Yahu arkadaş kim ne kurarsa kursun sizene. Herkes Erdoğana tapmak zorunda mı. Yeter yaw haşa Erdoğan ilah mı. Zaten kimsenin birşey yaptığı da yok. Sırf safları sıklaştırıp seçim kazanmak için algı oluşturuyorsunuz. Yok o bunu yapmış, yok şu bunu yapmış, dış güç, iç hain falan yalanı sıktı gari. Her şeyi bilerek yapıp birilerinin üzerine atmayın. Tekrar ediyorum, Erdoğan ilah mı oğlum, kim yaw, o olmazsa dünya yok mu olacak. Bi gidin şurdan.
 • AliAli2 ay önce
  Eyt bu secimlerin kilit noktası gibi olmaya namzet duruyor.
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli2 ay önce
  Sayın Dilipak'ın sözünü ettikleri bu ülkeye yarar getirmez. Çıkışınyolu yepyeni kişiler düşüncesin-le ayaya kalkmak. Ülkeyi kendi kendine yeter konuma getirmektengeçer. Eskimişler kıza alınsın.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi2 ay önce
  Derin sahipler(ki beynelminel sahiplere derin muhabbet beslerler) normal iktidarı süresi dolarsa iyice yıpranmış hale geleceğini öngördükleri asırlık liderimizin yerine dindar ! Halim salim bir aday ve ekip arayışına girmiş e malüm milletimizin yüzde 70 dindar ! Gominise Solcu ya yolcuya karşı geçit vermez hem bunca nimeti doymamış yağ oranı yüksek yeni bir ortakla bölüşmek pastayıda küçültecek hırsızda arsızda aşıranda taşıranda yürütende götürende olsa yine bizden olsun
 • İSMAİLİSMAİL2 ay önce
  ben onu beşi bilmem sendika ve banka as ya yüzünden ihraç oldum mehkemeden berat ettim.komisyon göreve dönemezsin sendika ve banka as yan var diyor.Sayın Dilipak bizide dile getirsen.
 • SafaSafa2 ay önce
  Davutoğlu bu oyuna alet olursa kalbimden silerim. Zannetmem inşaallah alet olmaz.
 • SancarSancar2 ay önce
  GÜL VE HAÇ KARDEŞLİĞİ..... AYTUNÇ ALTINDALIN KİTABI...GÜLABDÜL, BABACAN, DAVUDUNoğluHARLEY DAVİDSONAHMET, MEHMET ŞİMŞEK, KEMAL DERVİŞ (anası alman yahudisi),VS BUNLAR GİBİ BİR ALAY EVANGELİST FETOŞLA BİRLİKTEİNGİLTEREKRALİÇESİNİN ETEKLERİNİNALTINDAN ÇIKAMAZLAR... BUNLARIN İRADESİ, ŞAHSİYETİ YOKTUR... EXETER 'LİDİR BUNLAR.... FETÖ GİBİ LABORATUARDAÜRETİLMİŞTİRBUNLAR... HER BİRİ BİR FETÖ' DÜR... GÜL VE HAÇ KARDEŞLİĞİNDE BULUŞURLAR...
 • ParisaParisa2 ay önce
  Hülasa-i kelam,sistem bozuk. Sistem,bir müslümanınrazı olabileceği şekilde değil. Kimi içini alırsa oda bir şekilde evriliyor. Hangi ulvi gayelerle yola çıkılırsa çıkılsın yaklaşık100 yıllık süreçte halkın görüp göreceği en iyi iktidar işte bu. O da her yerinden tel tel dökülüyor. Öyle bozuk bir maya ki her şeyi kendi gibi yapıyor. Dava diyip öne çıkanlar, ardından gelen her insanın fikir dünyasına, gönül dümyasına hakimler mi? İktidar ve onunla gelen güç, insanı sarhoş ediyor. Üç günün beyliği beylik deyip bal tutan parmağını yalar hesabı nefsi menfaatlerinin peşinden sürükleniyor insanlar. Her şey unutulup gidiyor. Siyaset öyle bir hale geldiki vicdan sahibi, gönül sahibi hiçbir insanın içinde olmayı kabulleneceği bir ortam değil. Şu anlaşıldı ki, saadet devri bu aldanışlarla yaşanmayacak. Hakkın razı olacağı toplumsal bir dönüşüm olmadan yönetimsel değişim yaşanmaz. "Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz" buyruluyor. Denebilir mi ki toplum;dört başı mağmur, hakkın ve adaletin gözetildiği, namusun ve ırzın en kamil manada korunduğu, hayrın her türlüsünün kucak kucak dağıldığı bir toplum. Denemez... Kerhanelerin, barların, pavyonların, kumarhanelerin, daha nice nice şer yuvalarının alabildiğine çoğaldığı ve bunların yasal olduğu bir memlekette kim neyin hangi davanın peşinde olacak bu iktidar mücadelesinde. Al birini vur ötekine. Düşüncesizce birilerinin peşinden gitmek tek başına gireceğin kabirde hangi sorunun cevabı olacak. Toplumsal yozlaşmanın zirvede olduğu bir süreçten geçiyoruz. Müslüman da payına düşeni alıyor. O da değerlerinin törpülendiği bir zaman dilimi yaşıyor. Ferasetin, basiretin kör olduğu bir toplum nasıl hakikati görebilir? Müslümanın mücadelesi asla ve asla bu düzenin kendine sunduğu kriterlerle olamaz. İhtiyaç da yoktur. Bu anlaşılmadığı müddetçe dava sonuca varmaz. Batıl düzen müslümana şunu dedi:" Ben değişemem ama sana kendini ifade edeceğin argümanlar sunuyorum. Bak bunlarla dilediğini yap. Sakın sınırı aşma. Hatta iktidar da olabilirsin ama muktedir asla! " Böylece sistemin içinde tutulan müslüman dünya iktidarının verdiği sarhoşlukla asıl davasını unuttu. Değerlerini yitirdi. Kendini tanıyamaz hale geldi. Oyalanıyor ve oyalanması isteniyor. Böylece ilahi gayeye koşan gönüller, dünyanın geçici niğmetlerinin sarhoşluğunu yaşıyor. Sizce hangi siyasi oluşum bu ideallerin peşinde? Bir düşünün...
 • Erden canErden can2 ay önce
  Selamünaleyküm Abdurrahman bey inşaallah biz sonuna kadar sayın Recep Tayyip Erdoğan yanındayız hergun yazılarınızı beğenerek okuyorum Allah razı olsun amin
 • Ayhan akkayaAyhan akkaya2 ay önce
  Sayın Dilipak yüreğine sağlık tesbitler doğru,sureti haktan görünüp küfelerini dolduran,devletin mevkilerini çeşitli entrikalarla dolduran münafıklar memleketi ve davayı satacaklar hala uyanamadık.1 müsibet bin nasihatten evladır.
 • M Ali KM Ali K2 ay önce
  Okyanus ötesindende izin alsınlar,gül,babacan arınç... bunlara umut bağlayanlar var mı?
 • şenay doğanşenay doğan2 ay önce
  habibullah türk ordusunu bana getir buyurdu türk ordusuna aksi benden istenmediği müddetçe hiç bir tavsiyem hiç bir nasihatım olmayacaktır işimi benim de onların da rabbi olan allahu teala ile çözeceğim inşallah
 • SancarSancar2 ay önce
  ZORUNAMI GİTTİKOÇUM.. O ZAMANHER TÜRLÜ AHLAKSIZLIK, NAMUSSUZLUK., HIRSIZLIK YAPIP SONRADAAHLAKTANBAHSETMEYECEKSİNİZ... HATİBOĞULLARININAHLAKSIZLIK, HIRSIZLKKLARINIANKARADAHERKES BİLİR.. İ. MELİHİN CÜRÜMLERİ BUNLAR... RUHSATLARDOLAR CİNSİNDEN ,NARKOZ ARABİA...PALU AİLESİ HALT ETMİŞ BUNLARIN YANINDA. .. KADIZADELERİ OKUYUNZEVZEK DİNGİL KARFEŞLERİM....KARAMAN DA ENSAR YURDUNDAKİ43 ERKEK ÇOCUĞUNA TECAVÜZAYRI.. AHLAK KİM SİZ KİM... FETÖİ..... DİR CASUSDUR DEDİK ZAMANINDA VAAAAY NASIL DERSİN MUHTEREME DEDİNİZ... KIZ BEKİR BAŞTA...
 • AkitAkit2 ay önce
  VemekaruvemekerAllah vallahu hayrul makiriiin AALLAHCC da bir hesabı var
 • bozkurt1071bozkurt10712 ay önce
  Olabilir de millet ne yapsın kimse sesini çıkaramıyor sesi çıkanda sağcıysafetöcüsolcuysa pkk lı denip içeri atılıyor sonra sindirildikten sonra hadi kontrollü çıkıver deniliyor Yorumlarda da yok nankör yok fetöcü yok hain yaw arakdaş bunların hepsi bir yol arkadışı idi fetöş denen it hepsinin hocası idi iktidara karşı gelenler fetöcü oluyorda iktidardakiler neden olmuyor bunu bir türlü anlayamadım onun içindirki sağda gerçekten yeni bir oluşum şart
 • zeki serinzeki serin2 ay önce
  Maalesef Tam bir nankör çıktın a.gül yazıklar olsun sana
 • atıf.atıf.2 ay önce
  akp nin hangi kapoalı kapılar ardında hangi mutabakatlarla kurulduğunun hikayesini yazanlar özellikle üçü erdoğan,gül ve arınç değil mi.o yüzden gül ve yanına alacağı bildirbergçi babacan ın kuracağı parti akp nin başka bir versiyonu olur.size mübarek olsun.
 • garipgarip2 ay önce
  HOCAM.ELHAMDULILLAH MUSLUMANIZ VE INANIYORUZ......... YAZILARINIZI TAKIP EDIYORUM DUZENLI,... TOPLUMUN.AHLAKI NOKTADA NASIL.EVRILDIGINI NEREYE GITTIGINI GORUYORUZ HEPIMIZ DUNYEVI HEVA HEVESLERIMIZ ICIN...DINDEN KENDIMIZE KILIF BULUYOR DINIMIZ DILIMIZDE KALBIMIZE INMEDI,... BELKI.AKP , IKTIDARININ MUTEDEYYIN.KESIME YAPTIGI EN BUYUK ZARAR BU,,,. HAKDAN UZAKLAŞTIK BATILA YAKLAŞTIK .... IHLASDAN UZAKLAŞTIK ÇIKARA YAKLAŞTIK ... DININ OZUNDEN UZAKLAŞTIK.. GÖSTERIŞINE YAKLAŞTIK.....GENEL KABUL.ISIMIZ YURUSUNDE NASILYURURSE YURUSUN DEDIK.... CIHADI UNUTUP,.....
 • garipgarip2 ay önce
  HOCAM.ELHAMDULILLAH MUSLUMANIZ VE INANIYORUZ......... YAZILARINIZI TAKIP EDIYORUM DUZENLI,... TOPLUMUN.AHLAKI NOKTADA NASIL.EVRILDIGINI NEREYE GITTIGINI GORUYORUZ HEPIMIZ DUNYEVI HEVA HEVESLERIMIZ ICIN...DINDEN KENDIMIZE KILIF BULUYOR DINIMIZ DILIMIZDE KALBIMIZE INMEDI,... BELKI.AKP , IKTIDARININ MUTEDEYYIN.KESIME YAPTIGI EN BUYUK ZARAR BU,,,. HAKDAN UZAKLAŞTIK BATILA YAKLAŞTIK .... IHLASDAN UZAKLAŞTIK ÇIKARA YAKLAŞTIK ... DININ OZUNDEN UZAKLAŞTIK.. GÖSTERIŞINE YAKLAŞTIK.....GENEL KABUL.ISIMIZ YURUSUNDE NASILYURURSE YURUSUN DEDIK.... CIHADI UNUTUP,.....
 • Oktay arkali Oktay arkali 2 ay önce
  Ben kayseriliyim kayserili abdullah gulde. Nefret ediyor feytonun kuklasi
 • TC Hakan VefaTC Hakan Vefa2 ay önce
  Allah hangisi hayırlı ülkeyi daha iyi yönetirse onun gelmesini milet olarak isterizBirlik bütünlüğümzle ve tüm iç ve dış mıraklara vatan hayınlarına karşı Hayırlısı olur inşllahKalbi selam dua ileMuhtrem Usdat Dili Pakin bütün düşüncelerineharfiyen katılıyorum uzun süreden beri Okuyucusu ve hayranlarındam Kendilerden Allah razı olsunKalbi selam dua ile.
 • GİRESİNLİGİRESİNLİ2 ay önce
  Sen diyorsan doğruluk payı çok yüksektir.Millet kesinlikle bir arayış içerisinde..Eyyyyt deyip de sonradan;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; bizi üzdü boyutuna gelen bir onursuzluk kanıma dokunuyor.AKP dek eksen kayması oldu.Bu satten sonra yoldan çıkmış araca gaz basmamak için AK partiye oyum yok..
 • veli dedeoğluveli dedeoğlu2 ay önce
  düşmanımındüşmanı dostumdur deyipakp yi indirmek derdinde olanlar herşeyi yapar ama iktidarı ne güle ne itikatlı birine birkmazlar kullanırlar atarlari ikincibir tayyip istemezler.
 • MuhammadMuhammad2 ay önce
  Senigidi siyonist kopegi seni.Bu kahpe bop,tur.bop buyuk israil projesi urunudur.yahudidede sakal var. Her sakalliyi musluman sanmayin
 • stratejiststratejist2 ay önce
  Kunta Kürde.. Senin yaşın kaç?Senve senin gibiler geçmişten bi haber.!Memleket geçmişte neler gördü neler yaşadı haberiniz yok anlaşılan.!!Önce öğrenin, sonra da gelip yorum yaparsınız.
 • efeefe2 ay önce
  Her vatan millet ümmet dostu reise sonsuz güvenir. Yalnız menderesin yaşadığı bir samed kuşçu konusu var. Bu da bir tarafa da muhalefet ne der demez demeden liyakat vasıfbir yana deyip adam mesela yozgatlıysa birde imamhatipliyse komiserde olabilir komutanda olabilir müfettişte olabilir deniyorsa o da doğru değil
 • erkanerkan2 ay önce
  Bana göre aktif siyasetin içindeykende dışındayken türkiyenin erdogandan sonra iki numaralı kudretli siyasetçisi sn. Arınçtır
 • misafirmisafir2 ay önce
  Allah cc zalimi zalime musallat eder ve intikam alır. Bunlar çok hak yediler yemeyede devam ediyorlar.. makam para mal mülk ile had safhada zengin ve güç sahibi oldular.. Dilipak hocanın dediği gibi bu işin ahiret boyutu var. orada Allah cc huzurunda nasıl hesab verecekler. sanki hiç ölmeyeceklermiş gibi tutumları var.. garibleri düşünen yok.. eş dost hısım akraba çoook zenginleştiler.. Ya Rab bunların hidayetini artır veya bildiğin gibi yap..
 • MertürkMertürk2 ay önce
  Ben Erdoğan’ın besleyip semirttiği o adamların böyle bir durumda kendine vefa göstereceklerinden çok emin değilim. Sn Dilpak bu neyin itirafı ?
 • Kunta KürdeKunta Kürde2 ay önce
  4+4+4 sene diye geldi üç dönem dedi, acemilik , kalfalık, ustalık ! Da 12 sene geçti ! 16 sene doldu ! O dönem 10 yaşı olan çocuk şimdi 26 yaşında ! Çoluğa çocuğa karıştı ! Adam hala koltuğa yapıştı ! Bence yeter ! Emekli olsun ! Gençlerin önü açılsın!
 • kürşatkürşat2 ay önce
  EY BENİM SAF HALKIM! SİYASET KURUMU BU, KİM GELİRSE GELSİN İLK BAŞTA SAMİMİ OLSA BİLE BELLİ ZAMAN SONRA "İNSANOĞLUNUN BİR VADİ DOLUSU ALTINI OLSA İKİNCİSİ İSTER, ONUN GÖZÜNÜ ANCAK TOPRAK DOYURUR" HADİSİŞERİFİ MUCİBİNCE KESESİNİ DOLDURMA GAYRETİNE GİRER HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ. SEÇKİNCİ DEMOKRASİ, SİZ SADECE OY VERİP DEMOKRASİYE KATILIN, YEME İŞİNİ ONLARA BIRAKIN!!
 • Yunus16Yunus162 ay önce
  SANSAR RUMUZLU YORUMCU, SEN GİT KENDİNE YAKIŞAN SÖZCÜYÜ OKU, BEN YENİ AKİT OKUR SÖZCÜ YÜDE AYAKKABILARIN ALTINA SERERİM.
 • Sami HoşköseoğluSami Hoşköseoğlu2 ay önce
  ..DİKKATTTTT EĞER BİRİLERİ PARTİ KURMAYI DÜŞÜNMEYE BAŞLAMIŞ İSE , BİRİLERİ ARTIK AK PARTİ FAZLA OLDU DEMEYE BAŞLAMIŞ İSE , BİRİLERİ DEMAGOJİDEN BIKTIM DEMEYE BAŞLAMIŞ İSE ,BAZI İNSANLAR ANORMAL ZENGİN OLDULAR İSE.....LÜTFEN DİKKATTTTT FİTNE FESAT ÜZERİNİZE DENİZ DALGALARI GİBİ GELİYOR İSEEEEDİKKATTTTTTTTT EFELER DİKKAT
 • musa kolukırıkmusa kolukırık2 ay önce
  macun tüpten çıkmıştır tekrar iadesi mümkün degildir ( .ismet özel.).bir hadisikudside yüce ALLAH şöyle buyuruyor kullarım size bir güzellik hayır dokunursa ALLAHA hamd edin aksi olursa kendinizden başka kimseleri suçlamayın.başınaza gelenherhangi bir musibet ellerinizlekazandıklarınız yüzündendir .şura 30.ayet..
 • ömerömer2 ay önce
  Öyle bir hamle yaparlarsa bilsinler ki Ak Parti yeniden tertemiz ve içindeki bütün pislikleri arındırmış olarak karşılarına çıkma fırsatını elde etmiş olur ve tek başına en az %50 oyu garanti alır. Buyursunlar denesinler isterlerse. MHP'nin tavrı da o günkü parti başındaki lidere göre olacaktır.
 • karakara2 ay önce
  abdullah gül,babacan,ömer dinçer,beşir atalay,nihat ergün,mehmet şimşek gibi adamlar etik değerler ve dürüstlük standardından pekiyi almış kişiler.bu adamların gemileri olmadı,sit alanlarında köşk yaptırmadılar,bulundukları kuruma akrabalarını doldurmadılar.kursunlar partiyi ak partiye rakip olsunlar.Siyasete heyecan gelsin.
 • Yunus 16 Yunus 16 2 ay önce
  Bu ABDULLAH GÜL, PARTI KURSUN CHP NİN OYLARINI BÖLER, MARAL I SİLER, ERDOĞAN IN OY LARINDAN BİR TANE SAPMA OLMAZ. BU 70 LİK ZAT BİR ŞANSINI DENESİN, KENDİSİ İSTEMİYOR LAKİN EŞİ ÇOK HIRSLI, Saraydan giderken "İNTİFADA BAŞLADI" demişti, O GAZLA BİRDE SİYONİSTLER GAZ VERİYOR......
 • KUKU2 ay önce
  Malum feto sürecinde gereken yapılmadı. Bu süreçte her yönden feto ile herhangi bir şekilde bağlantılı olanların hızlı bir şekilde devre dışı bırakılması ve siyasi ayağının da halledilmesi gerekiyordu. Maalesefmeydan yine onların kriptolarına kaldı. Ve alttan alttan çok iyi oydular. Düşünebiliyor musunuz, 15 temmuz hain darbe sonrası atanan çok sayıda yönetici o hainlerle mücadeleyi devletin hakim ve savcılarına bıraktılar. Bu olacak iş miydi ....
 • mlymmlym2 ay önce
  ALLAH Fitneyi ve Fitneciyi Kahreylesin.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi2 ay önce
  Dünyadaki siyasi konjonktür egemen yapının emrindeki yerel yapıların (ülkelerin) sivil görünümlü elemanlarla kontrolünü öngörmekte. içlerinde en çok sırıtan putin ama onun zatenistihbaratçılıği biliniyor medvedevle göstermelik seçimlerle abidik gubidikleri de bir ara bizde olmuştu ( rte ve gül) bence dünya ülkelerinin senkronize bir şekilde aynı tip mizaclı demokrasi aşığı kişiler!!! ( gerçi trump biraz istisna) tarafından yönetilmeleri !! Tesadüf değil trump putin Çin lideribizde durum malüm bunu tek bozan Merkel zaten o da gidici araplara Baharla demokrasi !!! getirdilerdemokrasilerde diktatoryallestirdiler bence seçimleri halklar değil oligarşik yapılarin adamları kazanacak biz oylarımızla seçtiğimizi sanacağız ama sonucu bir şekilde onlar belirleyecek bizlerde oy verdik diye sevineceğizbu arada koloniyallerin büyük planı tıkır tıkır işliyor birileride bizi müthiş kandırıyor yüz yıllık planlarının parçalarını birleştirmeye başladılar aceleleri yok kendileri olmasa bile yerel uygulatıcıları var ama şu da var abd rus Çin absiyonizm gribi dünya emperyallerinin kızıl elmasına ulaşmalarını engelleme gücü ve dirayeti gösterebilmebu da gerçek bir yiğit duruş halkına güven duyma halkını kucaklama hukuku üstün tutma ve gerçek demokrasiye bağlılıkla olurbütün yurttaşların kaynağını insan olmaktan aldıkları haklarına saygı d uymakla olur gülünde babacanında erdoğanın da yok birbirinden farkıhegomonik güç onlara ne kadar sınır çizerse ve yerel oligarşik güç (ya da derin tayfa) ne rol biçerse o kadar maharet ! Sergiliyeceklerdir ha bir de bizim oylarımız!!! ne kadar seçerse
 • Aydınlı vatandasAydınlı vatandas2 ay önce
  Erdogan'a can kurban ama oy kaybedecekler. Ben ki 17 yıldır sektırmeden her secımde AKPARTIye oy vermıs bırıyım.Hayatımda ılk kez MHPye oy verecegım. 1) Dogru duzgun beledıyelerı gerıdonusume zorlayan bır kanun yokken, vantadasın elınden posetı alındı. Sankı en onemlı cevresel problem posetlermıs gıbı. Market posetlerının cogu dogada cozunen cınsten. Istense bunlara tamamen gecıs saglanabılırdı. Onun yerıne marketlere rant kapısı acıldı. Kamunun vıcdanını yaralayı atamalar yapılıyor. 2) Mariam Kavakcı sırf soyadından dolayı Cumhurbaskanı danısmanı atandı. Turkıye Merve Kavakcıya borcunu odeyemedı gıttı. Kendısı buyukelci, kardesı mıllet vekılı, sımdı de kızı danısman! 3) Bugun de Adnan Menderes Unıversıtesı rektorlugune gecesını gunduzune katarak calısan aktıf rektorumuz Prof. Cavıt Bırcan degıl de hıc layık olmayan bırının atandıgını duydum. AKPARTI cok buyuk hatalar yapıyor. Duzelme gormezsem artık benım oyum MHP olarak devam edecektır. Ben Merve Kavakcının kızını haksız mevikıye getırsınler dıye oy vermıyorum. Ben ıyı calısan ınsanların harcandıgını gormek ıcın de oy vermıyorum.
 • OSMAN SARIOSMAN SARI2 ay önce
  hocam yazılarınızı zaman zaman okuyor beğendiklerim de oluyor. acaba dediklerimde. Allah yolunuzu açık etsin. Mevlam utandırmasın. Hocam sizde göz tansiyonu olduünu, hacamat yaptırdığınızı öğrendim. Ben de aşağı yukarı 20 yıldır bu hastalıktan doayı ilaç kullanıyorum. Hacamatdan bir yarar sağlayabildiniz mi. Eğer bu hususta bilgilendirirseniz sevinirim. Sizin özleşmiş ifadenizle SELAM VE DUA İLE.
 • ali..ali..2 ay önce
  asıl oyu eyt den kaybedecek.. bu güne kadar hep akp ye verdim. ama artık akp ye oy yok. yıllardır işsizim. devlet gencsin diyor özel sektör yaşlısın diyorne yapacağımı şaşırdım borcla yaşıyorum. rabbım yardım etsin
 • Özgür Özel Özgür Özel 2 ay önce
  Koskoca Dilipak'ın düştüğü hallere bakın. Mahalle dedikodularıyla günü kurtarmaya çalışmalar. %100 garantici, sıfır riskçi Gül'den bir dev çıkarmaya çalışıyor ve fitne yayıyor. Olmamış efendi...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  SANCAR RUMUZU İLE YAZAN SEVİYESİZ BU KÖŞEYE HİÇ YAKIŞMAYAN BİR ÜSLUP İLE SALYALAR AKITARAK SALDIRMIŞ.ULAN EDEPSİZ,ÖNCE ADAM GİBİ KONUŞMAYI ÖĞREN DE ONDAN SONRA ALLAH VE DİNDEN BAHSET.YAZIKLAR OLSUN.HALA EDEPSİZLİĞİ İLE FİKİR SAHİBİ OLDUĞUNU ZANNEDEN BU GİBİ MAHLUKLARDAN İĞRENİYORUM.GAZETENİZİN BU ÜSLUPTA OLAN YAZILARI"GÖRÜŞ"DİYE YAYINLAMASINI DA KINIYORUM.
 • CevdettCevdett2 ay önce
  Sevgili Dilipak, sen bile Tayyip Erdoğan'a ulaşamazken ''onu yanıltıyorlar, yanlış yönlendiriyorlar'' fikri yanlış değil.
 • feramuz baldozferamuz baldoz2 ay önce
  evet bir hazırlık olabilir ,ama bu millet bunlarada dersini verir inşaalah.bizler diş düşmanlardan korkmuyoruz içimizdeki bölücülerdenkorkuyoruz ama onagöre tedbirimizi alacağız inşaalah allah hayırlısını versin
 • ERKANERKAN2 ay önce
  ALLAH'IN İZNİ İLE EVELALLAH ! o bizim Gülümüzzzz
 • TaşkınTaşkın2 ay önce
  Kurarlarsa kurarlar, telaşı sana mı düştü?
 • engineerengineer2 ay önce
  fikret kızılok /Küçücük bir çocuktum/Sebebini Bilmeden/Sokağa çıkamadık/ihtilal oldu sandık/Sonra biraz büyüdük/alfabeyi bitirdik/Azı dişim çıkmıştı/Sünnet bile olmuştum/Kennedy öldürülmüş/Migros açılmamıştı/Beatles ortada yokken/Ekonomi bomboktu/Zeki Müren ortada/Bülent Ersoy erkekti/Vietnam savaşını/Kendisiyle başlattı/süleyman hep başbakan/başbakan hep süleyman/sonra aya gidildievelallah dönüldü/suya yazı yazıldı/içimiz rahatladı/mao henüz ölmemiş/ortaokul bitmemis/yahya işe başlarken/bankalar hep bomboşmuş/kırat attan inerek/kemerini sıkmıştı/halk üstüne binince/başımıza çökmüştü/hak hukuk düzen vardı/çüş demesi çok zordu/ortaokul biterken/yine ihtilal oldu/süleyman hep başbakan/başbakan hep süleyman/bilgisayar bulunmuş/deniz gezmiş asılmış/papa yine değişmiş/mandela hapisteydi/çevre kirlenmemişti/ibo evlenmemişti/ajda tam boşanırken/dolar yine çıkmıştı/süleyman hep başbakan/başbakan hep süleyman/kenan sopalısıydı/turgut boyalısıydı/pek anlamazdı ama/mesut hopalısıydı/naim kaldırıyordu/zalim bastırıyordu/dün dündür bugün bugün/gafil avlaniyordu/kırat attan inerek/kemerini sıkmıştı/halk üstüne binince/başımıza çökmüştü/hak hukuk düzen vardı/çüş demesi çok zordu/tam askere giderken/yine ihtilal oldu/süleyman hep başbakan/başbakan hep süleyman/paşa resim yapardı/sabancıya satard/netekim ben demezsek/anasını satardı/tonton dayanamadı/hepimizi batırdı/efelerin efesi/muz ağacına tutundu/süleyman hep başbakan/başbakan hep süleyman/ecevit hep umuttu/erdal bizi unuttu/yaş günü pastamızı/vestiyerde unuttu/arabamız evimiz/iki anahtarımız/nasıl da inanmıştık/verir diye babamız/kırat attan inerek/kemerini sıkmıştı/halk üstüne binince/başımıza çökmüştü/ne padişah ne sultan/bir enişten bir ablan/yanında bir de baban/sefam olsun yaradan/süleyman hep başbakan/başbakan hep süleyman/
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem2 ay önce
  Ülkemizde her an her şey olabilir.Olmadı mı?Oldu.Günümüzden geriye gidersek neler olduğunu bir hatırlayabilsek?Partiler Yasası değişmediği sürece olmaya da devam edecektir.Saygılarımla.
 • OkurOkur2 ay önce
  Bence bunlar uydurma ve çoğu da size ait.Amacı her ne ise bunlar fitnedir, tasarlanmış,başkalarına aitmiş gibi verilen fitneler hak divanında mebalsiz değildir.Su i zan ederek iftira atmak yakışmaz.
 • ZekeriyaZekeriya2 ay önce
  Evet,Türkiye’nin bir çıkışa,yeni bir yönetim kadrosuna acilen ihtiyacı var.Maalesef ülke iyi yönetilmiyor,gemi batarsa hepimiz batarız.
 • abiabi2 ay önce
  akp bu poşet işinden bile en az %10 oy kaybedecek göreceksiniz.
 • OrhanOrhan2 ay önce
  AK Parti kurulduğu günden beri İktidarda ve her seçimde en yüksek oy aldı hiç değişmedi yönetim hep AK Partide oldu. Peki sorunlar çözüldü mü ne değişti yiyenler değişti ve artık çözüm bulamayınca sürekli kendinden olmayanları hain ilan ederek korku salıp halkı etrafında toplamaya çalışıyor. Çözüm üretemiyor sorunları çözmeyi bırakın daha derinleştiriyor ve fırsatı buldukça karşsına çıkan herkesi eziyor bu açık herkes hain düşman PKK lı yada FETO cu yada dış güçlerin adamı ama tek AK Parti temiz veya onda destek olanlar temiz. hatırlıyorumda BBP içinde aynısını söylediniz dış güçlerin oyuncağı falan ama sonra adam korkudan dönüp sizinle olunca temizlendi hahaha. MHP için neler söyledikerinizi biliyoruz kan emici bunlar demiştiniz hatırlayın zürriyetsiz demiştiniz hepsini hatırlıyorum hatta bunların anaların ağlamasından kan üzerinden beslenen siyasetçiler demiştiniz. Biz ülkücüler uzun zaman mecbur MHP ye destek verdik ama şunu bilin ki gerçek ülkücüler MHP ye oy vermiyor ve birçoğu belkide uzun zaman AK Partiye oy verdi. Ben şahsen son seçimlere kadar istemesem de MHP ye oy verdim ama partiyi yönetenleri desteklemiyorum. Türkiye de sağ parti yok hepsi ayn tornadan çıkmış malzemeler. Abdullah gül bize çok uzak zaten siyasi görüşü bizimle hiç uyuşmaz fakat Türk bir Lider çıkarsa yeni parti kurarsa emin olun sağ yada sol fark etmez destekleyecem sebebi Türk olmayı bu ülkede düşman olarak görmenizden sizinve sizin gibi Türkü düşman görenlerden birşey olmaz zaten APO da sizden çıkan ümmetçi çıkarcı kayserili din tücccarı başka birşey değil hepiniz parti kurluşunda vardınız AK Parti kurulurken tüm sağ partiler destek verdi buna MHP dahil hatta Tuğrul türkeş AK Parti kurluşunda vardı sonra kardeşi vekil oldu sonra kendisi AK oldu. Değişmeyen Türk Ülkücüler merak etmeyin bugün Ülkü ocakları Türkücü dolu ama lazım olunca gerçek Ülkücü kimdir gerçek Alperenler kimdir belli oluyor. Birgün AK Partinin kuruluşunu anlatında bizde görelim.
 • A.kA.k2 ay önce
  Arkadaşım hastaneden taşeron 11000gunle emekli oldu 800tl maaş aliyor
 • teoman öztürkteoman öztürk2 ay önce
  FETO Siyonistlerinülkemizdeki askerleri. Siyonisler FETO yu bitirir başka FETO başımıza musallat eder. Fakat bütün bu oyunları görmeyen sözde Müslümanmemleket sevdalılarına ne demeli?. Siyasi amelleri için düşmanını dostuna feda edenlere ne demeli?. Size bir kıssa anlatanayım. Zamanın birinde bir Müslüman çeşme yaptırıyor ve üzerine bu çeşmeden Müslümanlar su içemez yazdırıyor. Sonunda bu kadıya gidiyor ve kadı çeşmeyi yaptırana çağırıyor. Neden böyle yazdın diye. Adam sizden bir ricam var Kadı efendi der. Hiç bir neden olmadan bir haham, bir papaz ve bir İmam'ı tutuklattırın der. Kadı dediklerini yaptırır. Papaz ve haham'ın peşinden yüzlerce kişi gider ve bağırır. Bırakın bizim papaz ve hahamı derler. İmam ise camide tutuklandığında cemaatin tek bir söz çıkar. Tüh Allah belan versin der ve peşinden kimse gitmez... Önce Müslümanlığımızı sorgulamalıyız.. Adayımız kardeşim Abdullah dediği zaman çok güzeldi. Makam gidince dostlukta bitti her şeyde bitti...80 milyona sormak lazım. Bu memleket için ne yaptı diye.. Gezi olaylarında kimin yanındaydı bakmak lazım. 3-5 zengine değil...
 • Hamza...Hamza...2 ay önce
  FETÖ'cü HAİN GLADYOLAR yaptıkları yorumlarla ALGI OLUŞTURMAKTA , hala ÜLKEME İHANET ETMEKTE ve REİS'i YIPRATMAK ÇABASINDALAR...ALLAH'tan korkmaz,kuldan utanmazlar...Uşaklık ettiğiniz ABD ve EMPERYALİSTLERİNE RAĞMEN yine de BaŞARAMAYACAKSINIZ....Lakin ömür boyu İHANETİNİZİN BEDELİ VİCDANINIZDAN ÇIKMASIN İNŞAALLAH...
 • alpagualpagu2 ay önce
  davutoğlunun erdoğana bağlılık sözleri dün gibi aklımda...ama siyaset bu doğru,sözüne sağdık adam bulmak çok zor....oda kıvrılacaktır büyük ihtimal.... o değilde babacana ne oluyor onu anlamadım....yoksa intifada ateşi onudamı sardı acep...yazzıklar olsun hepsine....
 • UstaUsta2 ay önce
  Beslemeler ve semirtenler, aç konuyu Abdurrahman bey aç
 • YAHYALIYAHYALI2 ay önce
  Kayseri'li bir vatandaş olarak ASLA Sayın GÜL'e OY VERMEM...Çünkü biliyorum ki; geçen zaman diliminde söylemleri ve icraatleri YOL ARKADAŞLARININ TERSİ YÖNÜNDE OLMUŞTUR...Ne yazık ki hala; HAİN ve İŞBİRLİKÇİLERİNE cesaret vermektedir...Lütfen Sayın GÜL; Birileri sana CİLALAYIP PARLATMAKTA ve ŞOVALYELİK YAPTIRMAKTA...Gadanı alıyım oyuna gelme...LÜTFEENNN..
 • asdasd2 ay önce
  Ne olur iktidardan kurtarıcı gibi bahsetmeyin lütfen. Son ateş bükücü:)
 • Kasım Kasım 2 ay önce
  Kuşkusuz geleceği yalnız Allah bilir. Gün doğmadan neler doğar. Herkesin bir hesabı var, Allah’ın da bir hükmü var. Galip olacak olan da O’nun hükmüdür. Mekerallahu! Bu kadar anlatıyor sonrada şu yukarıdaki cümleyi kuruyorsunuz. Yani AKP = Allah'ın hükmü öyle mi? Allah'tan kork sayın yazar! Bir de şu," ya akp'lisin, yada fetö'cü" anlayışını terkedin artık. Zira bıkkınlık verdiniz hakkı, hukuku savunan müslümanlara.
 • La havleLa havle2 ay önce
  Aynen şöyle tespit edip yazmışsınız,"" küfesini doldurup,erdoğanın besleyip, semirttiği adamlar..."" hocam kurbanın olayım nasıl olabiliyor böyle birşey, bizler millet olarak siyasileri, yandaşların; küfelerini doldurup, besleyip semirtsinler diyemi seçip başımıza getiriyoruz,, hangi fıkıha sığdıralım bu yazdıklarınızı...
 • BAL-KESBAL-KES2 ay önce
  AK PARTİ EĞER MİLİ GÖRÜŞÇÜ DİNDAR SEÇMENİNE DUR DİYEMEZSE, AK PARTİDEKİ MERKEZ SAĞ SEÇMEN EYVALLAH DEMEK ÜZERE........MİLLİ GÖRÜŞÜN EN YÜKSEK ALDIĞI OY 1995 TE % 21.....SİZ MERKEZ SAĞ OYLAR İLE İKTİDARDASINIZ FAKAT MERKEZ SAĞ SİYASET İKTİDAR DA DEĞİL....BUNA MERKEZ SAĞ SEÇMEN DUR DİYECEK YETER ARTIK, BİZLER AK PARTİ ÇİFTLİĞİNDE MARABA DEĞİLİZ.....31 MART TA İŞARET FİŞEĞİNİ GÖRECEKSİNİZ.
 • Ayşe Ayşe 2 ay önce
  Sayın Dilipak erdoğan'ın besleyip semirttiği demişsiniz yalnız unuttunuz galiba erbakan da birilerini besleyip semirtmişti ama yeni parti kurduklarında hiç tepki vermemiştiniz. Şu an iktidarın yaptığı birçok şeyi eleştiriyoruz haklı yere. Sizde bazen ağır eleştiriyorsunuz. Ama bize hep denen başka alternatif mi var ki ona oy verelim. Neden şimdi yeni bir parti kurulmasını farklı taraflara çekiyorsunuz. Kursunlar partiyi biz seçmen olarak karar verebiliriz siz merak etmeyin. Geçenlerde yazmıştım. Yazılarınızla çok eleştiriyorsunuz ama seçim yaklaştıkça insanları ak partiye kendilerini gene mecbur hissettireceksiniz diye hiç yanılmamışım. Siz bunu alışkanlık ettiniz. Ama artık kanmıyoruz tabii. Aklımızla alay etmeye kalkmayın artık.
 • Sami HoşköseoğluSami Hoşköseoğlu2 ay önce
  1-AK PARTİ KURULDUĞU GÜNDEN BU GÜNE KADAR MERKEZ SAĞ SİYASETÇİYE VE SEÇMENE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTI İŞE ELEMAN MI ALINACAK İLK ÖNCE İMAM HATİPLİSİYASET TE İ,İLLA MİLLİ GÖRÜŞÇÜ.2-MİLLİ GÖRÜŞ GELENEĞİNDEN GELEN LER KARUN KADAR ZENGİN OLDU3- ANKETLER TEŞKİLATLARIN TEMAYÜL YOKLAMALARI VS VS HEPSİHİKAYE OLDUĞU ANLAŞILDI İLK SIRADA ÇIKANLAR DEĞİL BAŞKANIN EVET DEDİKLERİ ADAY YAPILDI ( EN SON BALIKESİR ERDE TE ANTİ SOSYAL SELAMSIZ HİÇ BİR TEMAYÜLDE ANKET TE ÇIKMAYAN ZİYA İLGEN İN KÖYLÜSÜ AKRABASI İLK OKUL MEZUNU BİRİ ADAY YAPILDI ) 4-BAŞKAN ŞUNU ANLAMALI BU GEMİ ARTIK GAZLA GİTMİYOR , ZAMAN ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇAĞI , VATAN MİLLET SAKARYA EDEBİYATI BİTTİ, ŞİİR BİTTİİİİİİİ5- SON SEÇİMDE VATAN IN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN AK PARTİ YE OY VERDİK..BU SON OLSUN
 • SANCARSANCAR2 ay önce
  .....
 • zakirzakir2 ay önce
  Sayın dilipak millet geçim derdinde.Aysonunu nasıl geçiririm kredi kartımı nasıl öderim evin kirasını 2-3 ay öteleteyim.derdinde.
 • İSMET ŞENİSMET ŞEN2 ay önce
  budan söylüyorum anadoluda teşkilatmaya başladılar bile parti kuruyorlar hemde reisin en yakınındakiler süpriz yapacaklar haberiniz olsun
 • SEMİHSEMİH2 ay önce
  GÜLDEN BİR ŞEY ÇIKMAYACAĞINIBİLE BİLE BU TÜR HABERLERİ SEÇİM DÖNEMLERİNDE DOLAŞIMA KOYUYORSUNUZ İŞE YARIYOR Kİ HER SEÇİM DÖNEMİNDE AYNI NAKARAT.
 • aliali2 ay önce
  Ferhat kardaş dogru söyler
 • mrb yorum yapan arkadaşlar.ben de sizler gibi bir yorum pez....giyim.mrb yorum yapan arkadaşlar.ben de sizler gibi bir yorum pez....giyim.2 ay önce
  hepiniz burda mı toplandınız.tamam beşteş oynayalım mı?hayat pahalılığını,hükümeti,bişileri eleştirmeme lazım.malum evde karıyla kavga ettik.ha gidip şikayetlerimi bimere,il ve ilce teşkilatlarına kusacağım yerde gelip dilipağa zöverek bir yer edinmem lasım.malum amaç üzüm yemek değil bağcı dovmek.zıkıntı baztı... zöyle 1 sayfalık yoruM döşeyesim var.ee bugün kime catalım.
 • dindar kindardindar kindar2 ay önce
  Bay Abdurrahman a bir soru : Birbirini tanımayan kadınlı erkekli tam 640 seçmenin aynı dairede kalması caizmidir?
 • önce ordu sonra hukuk sonra eğitim sonra tarım sonra nehirlerönce ordu sonra hukuk sonra eğitim sonra tarım sonra nehirler2 ay önce
  Ordu ne hale geldi bu iktidar döneminde? habere bakın, hre gün yeni bir tane...:İzmir’de, FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada 72 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, “örgütün TSK içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik ardışık aramalarda tespit edildiği” açıklanan, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 72 kişi hakkında gözaltı işlemi başlatıldı...Yokmu o döenemin sorumlu savunma bakanı genelkurmay başkanı? O dönemin başbakanı ne yapmışda ordu bu hale gelmiş?
 • CANIM SIKILIOR,İŞZİÇİM,İFTİRA ATMAYA,SARPITMAYA İHTİYACIM VAR.CANIM SIKILIOR,İŞZİÇİM,İFTİRA ATMAYA,SARPITMAYA İHTİYACIM VAR.2 ay önce
  ÇOK DERİN YORMMALARIM VAR.KİME CATACAĞIMI BİLEMİYORUM.EĞLENCESİNE SİYASET KONUŞMUK İZTİYORUM.BENİMKİ KEYFİ BİR DURUM."sayın dilipak.."lı cümleler kurasım var,ya da "sen şöylesin,sen böylesin dilipaklı" cümleler...
 • fuzulifuzuli2 ay önce
  Fetöyü askeri vesayete musallat etti. Askeri vesayet bitti. RTEde fetö yü bitirdi inşallah. Bakalım RTE ye ne olacak? Mevla görelim neyler /neylerse güzel eyler.
 • fuzulifuzuli2 ay önce
  Allah c.c nin kuralı şudur ki; kötüyü; kötüyle def eder (Birini ötekine musallat eder) ve sonunda tek kalan pisliği de rüzgarıyla savurur, yerin dibine geçirir. Bu kötülerden biri fetö idi. Şimdi kaldı geriye tek kötü. Hep birlikte SEYREDELİM ALEMİ.
 • melih53melih532 ay önce
  biz milyonlarca işçi emeklileri sayın gül ve babacanın yanında olacağız.bu yaştan sonra sayın gül ve oluşum için seve seve çalışacağım..sayın gül Rahmetli Erbakan hocamız çizgisinde garibanın yanındadır..sayın babacanda öyle..ve her ikiside dünyada finans ve siyaset piyasaalrına hakim insanlardır.ve büyük güven duyulan insanlardır...artık sayın gül tereddütü bırakıp yoksullaşan halkının yanında olmalıdır...
 • FerhatFerhat2 ay önce
  Al birini vur öbürüne, bunlar AB ci gayri milli partiler, zira bunlari basimiza atayan siyonist küresel gücler proje yi tamamlamak icin dügmeyer bastilar. 16 yil hadis ve siir okuyorak bizi milli duygularimizi istismar ettiler, fakat uygulamalar ile söylemler hic de ayni degildi. Siyoniz sadece CHP, AKP bnun gibi partileri kullanir ve isi bittiginde kenara atar.ipligi pazara cikan iktidar in iktidarin basariya ulasamayacagini bilen 17. yüzyilda dünyada adi düzeni kuran siyonist küresel gücler belliki yeni proje calismalrina baslamis. Projeleri tanzimat döneminden bu yana baya yol kat eddi siyonisatler fakat henüz projeleri tamamlanmadi.
 • pazarcıpazarcı2 ay önce
  patlıcan 12 tl ıspanak 7 fasulye 16 tl pazarda.....bundan haber ver....

Günün Özeti