15 gün sonra

08 Haziran 2019 Cumartesi

Bugünden itibaren 15 gününüz var. Ardından ertelenen seçim.

Her seçim “büyük seçim”in bir parçasıdır ve aslında her seçimde insan kendi geleceğini seçer.

Bu dünyada yapıp yapmadıklarımız ya da söyleyip söylemediklerimizle ya kendi cennetimize sırtımızda tuğla ya da kendi cehennemimize sırtımızda odun taşırız.

Bu süreçteki asıl sorumluluğumuz, bu tercihi yaparken, yüzümüzü nereye döndüğümüz, ölçümüzün ne olduğu ile ilgilidir.. Bir mü’min için temel tercihi Allah’ın rızası olmalıdır.

Tek başına “iyi niyet” yetmez. Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir. Onun için Allah cahil ve zalimlere yardım etmeyeceğini söylüyor. Aklını kullanmayanların üzerine pislik yağacağını söylüyor.

Bakın eğer Allah’ın rızasını gözetmeden doğru karar da verseniz, bunun size faydası yoktur.

İyi düşünelim: Bize hayır gibi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeyde Allah hayır murat etmiş olabilir.. O, bizden adil olmamızı ve düşünerek bir tercihte bulunmamızı, yüzümüzü O’na dönmemizi istiyor.

Bunu yaparken, istişare ve şûra da yapacağız, ama aklımızı kiraya vermeyeceğiz. Adil olacağız. Bir yönetim ve yöneticiden ne bekliyoruz biz. Bana kalırsa asıl sorun burada. Ondan doğru ya da yanlış, işimizi halletmesini istiyoruz. Bakın o zaman seçtiğimiz kişi yarın başınıza dua ile istediğiniz bir belaya dönüşebilir.

Şehr-emaneti’ni seçiyorsunuz. Şehrin emanetini, bir bakıma evinizin anahtarını kendisine teslim ediyorsunuz. Ölçü bu “evinizin anahtarını kendilerine emanet etmekte sakınca görmedikleriniz”. Eğer başka türlü davranırsanız, sonunda hem kendi helakinize, hem seçtiğinizin helakine sebeb olursunuz ve de seçtiğinizin yediği haltlar, size vekaleten yenildiğinden siz de onun vebaline ortak olursunuz.

Ucuz ve kolay çözümlere itibar etmeyelim.

Tercihte bulunurken, merhametimiz öfkemizden, sevgimiz nefretimizden büyük olsun. Adil olalım.

Kural şu: Ya iyilerden en iyiyi, ya da kötülerden iyiye en yakın olanı. Herhangi bir konuda mutlaka bir şey alacaksanız, bir tercihte bulunacaksanız da, aslında böyle yapmıyor musunuz.

Merkeze HAK’kı, “Hakkı rızası”nı koyacağız. Buna uymayan hayat da olsa reddedeceğiz. 

Sonuçla ilgili kamuoyu araştırmalarından önce şunu düşünün: Tencere yuvarlanır, kapağını bulur. Her topluluk layık olduğu gibi idare olur. Bizler toplum olarak kendimizi değiştirmeden Allah bizim hakkımızdaki  hükmünü değiştirmez.

Şunu bilelim, sonuç ne olursa olsun, o sonuç Allah’ın iradesi içindedir. Ve bil gaderi hayrihi ve şerrihi minellahu teala. Onun, bizim için hayır mı, şer mi olduğunu bize zaman gösterir.

Ben ısrarla, seçim kampanyasını doğrudan sonuca yönelik kampanya değil, İlahi ölçülere uygun bir anlayışla, yüzümüzü halka dönerek onun kendini değiştirmesi yönünde bir dil kullanmamız gerektiğini söyledim, Allah’ın bereket ihsanı oradadır. Bizimkiler hep sonuca ve hedefteki kişi ve kuruluşa yöneldiler. Bakın girdileri kontrol ederseniz, çıktı da o ölçüde mükemmel olur. Biz atadıkların liyakatindeki özensizliğimizi burada da gösterdik, birilerinin sadece bir anlık bize desteğinin değişim için yeterli olduğunu zannettik. “Bir oy” zafere giden yolda çok değerli diye düşündük. İşte orada görmediğimiz, Hades’in bir hilesi vardır. Herkes için söylüyorum: Beklediğiniz sonuç, dua ile istenen bir belaya dönerse ne olacak! Biz hayırlısını isteyelim. “Hayırlısı ile benim istediğim olsun” demek, Mümin bir kula yakışmaz. O, “Rabbım beni bana bırakma” der. “Hakkı Hak, Batılı Batıl göster bana ve bizi Hakta topla. Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil” der. Bize güç ver, üstümüze sabır yağdır der! Haşa, “Hem Sen benim dediğimi yap, hem de onu hayırlı kıl” demez!

Allah, “dualarınız olmasaydı ne işe yarardınız ki” der kitabında. Ama yukarıdaki gibi bir dua olmaz. Dikkat edin, Resulullah da “Kabul olmayan duadan Allah’a sığınırım” der. O dua zannettiğiniz şey “Rıza”ya uygun değilse, döner sizi vurur! Mahrum bırakılırsınız.

Sonuç için, Allah’ın iradesi nerede ve ne şekilde tecelli edeceğini merak ediyorsanız, bizleri neyle meşgul ettiğine bakın. Sonuç ne olursa olsun, Allah’ın halis kulları üzerlerine düşenleri yapmışlarsa, memleketteki beyinsizlerin heva ve heveslerine alet olmaktan yakalarını kurtarmışlarsa mahzun olmayacaklar. Tedirgin olmaya gerek yok. Hayır da, şer de Allah’ın iradesi içindedir. Biz Allah’ın rızasına talibiz. O, her hal ve şartta bizi sabreden, şükreden, direnenlerden bulacaktır inşallah.

Fecr 27’deki Ey dünya’ya dalan nefs! “Sen O’ndan razı, O da senden hoşnut olarak Rabbine dön” denilenlerden olmak ve mutmain bir nefsin sahibi olmak için her an bir seçimle karşı karşıya olduğunu bilerek. Önündeki seçim, hem diğer seçimlerinin bir sonucu olacak, hem de bu seçim bundan sonraki seçimlerine yön verecek. Karar senin! Oynanan senin geleceğindir. Kadere hükmeden Allah, senin kaderini senin ellerinle sana yazdıracak! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Sırrı mesrûrSırrı mesrûr7 gün önce
  Sayın Dilipak sende çok şey bilip de bir türlü söyleyemeyen ve hatta fazlasıyla"geveleyen" bir yazar yapısı var. Yazdıkların ne doğruya yön veriyor. Ne de yanlışa set çekiyor. Net ol be dostum. Sana gidecek köy mü yok?
 • Işık BayarIşık Bayar8 gün önce
  Okuduğum en güzel yazılardan biriydi. Teşekkür ederiz. Bu dönemde korkmadan bu tür yazılar yazabilmek ne diyeyim beyninize sağlık
 • Sezai BayarSezai Bayar8 gün önce
  Sadece dindarlar değil bizim gibilerin de ufkunu açan mükemmel bir yazı. Allah biz sosyal demokratlara da böyle bir bakış açısı ve eylem nasip eder inşallah.
 • EmrahEmrah8 gün önce
  Ya tamam gına getirdi şu doğrucu Davut muhabbetin. CeHaPe'nin adayı Ekrem ini destekleyecez. Korkma !
 • selamiselami8 gün önce
  Bu nasıl müslümanlik . İsinize gelenleri yayınlıyorsunuz. Gelmiyenleri yayınlamiyorsunuz. SizlereHakkımhelâl değil.
 • RabiaRabia8 gün önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim “Ey Rabbim! Bana mülk ve saltanat verdin, olayların altında yatan gerçekleri kavrayıp, açıklama bilgisi de verdin. Ey göklerin ve yerin yaratıcısı! Dünyada ve ahirette benim yanımda ve yakınımda olan, beni koruyup destekleyen sensin. Benim canımı müslüman olarak al ve beni dürüst, erdemli insanlar arasına kat.”yusuf süresi 102.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Hz Yusuf'un sevinçli olduğu zaman söylediği duadır der tefhimul Kur'an.sayin Dilipak Allah rızası için söyleyin Binali Yıldırım yüzde kacla kazanacak.bir tahmin soylerdiniz.sayin Dilipak yazınıza saygı duyuyorum olabilir.biz kendimizi düzeltmeli yiz.fakat İmamoğlu neden çalışanların verileriyle bilgileriyle ilgilendi.yaptigi skandal bir olaydı.yinede mazbatası elinden alındı utanmadan sıkılmadan tekrar aday oldu.bunlar incenin başına gelenide gördüler.Allahtan çok büyük azaplar bunları bekliyor hiç kacarlari yok ,kusura bakmasınlar hakettiler.bizde acaba ahirette burada dost bildiklerimizi yine dostumuz olarak bulabilecekmiyiz bir düşünmeliyiz.bilmiyorumkime verelim istediniz sanki saadet adayına verin diyorsunuz.hak ve batıl da apaçık belli . fakat siz netliginizi arar gibisiniz.acizane sizin için de dua edeceğim bir kardesiniz olarak.meleklerde bana dua eder böylelikle.yaziyorum işte hakkınızı helal edin.Allaha emanet olun.saygilar selam ve dua ile.hasbinallahu ve nimel vekil deriz.elhamdulillah.
 • alkanalkan8 gün önce
  AH BE DİLİPAK İKİ YANLIŞTAN BİRİNİMİ SEÇECEĞİZ YOKSA ALTARNATİF OLABİLECEKLERİMİ ARAYIP BULUP SEÇECEĞİZ.SOLLKEMALİSTLER HALLERİYLE DAVRANIŞ LARIYLA NE OLDUKLARI BELLİ.YA MÜSLÜMAN GÖRÜNÜMLÜ ANLI SECDELİ ÇOK GÜZEL KURAN OKUYUPDA AB ABD VE İSRAİLİ KADİMDOST STAREJİK ORTAK KABUL EDEN İLHAM KAYNAGIMIZ AB DİYEN AB UYUM YASALARI ALTINDA İSLAMA İNANCIMIZA GELENEKLERİMİZE AYKIRI 2000 DÜZENLEME YAPAN ZİNAYI SERBEST BIRAKAN HOMOLAR İÇİN KANUN ÇIKARANLARIMI SEÇECEĞİZ YOKSA BANANE AB DEN ABD DEN VE İSRAİLDEN DEYİP AB DEĞİL İSLAM BİRLİĞİDİYEN LERİMİ DESTEKLEYECEĞİZ.EVİMİZİN ANAHTARINI KEMALİST LER VE YA DİĞER TARAFTA ANLI SECDELİ OLUPDA BATICI OLANLARIMI YOKSA HAKKIN HAKİMİYETİ OLAN LARIN YANINDAMI OLACAKSINIZ.ÇOGUNLUK HAKSEBEBİ DEĞİLDİR.HEL İKİ OLAN RAKI FABRİKALARINI BİZİM DÖNEMİMİZDE 18 OLDU DİYE GURUR DUYANIMI SEÇECEKSİNİZ.KARAR SİZİN.
 • FerhatFerhat8 gün önce
  Hocam dünyanın fani vemüminlerin imtihan yeri olduğunu unutmamaliyiz, şüphesiz yerleri ve gökleri yaratan yegane kudret sahibi Allah tealadir. Rabbimiz bizden sadece ona kulluk etmemizi ve sadece onun iradesine teslimi olup onun nizamını yeryüzünde hakim kılmamızı bekliyor. Kısacası Rabbimiz bizden onun nizamına muhalefet eden ve onun belirlediği sınır ve ölçülerin dışına çıkarak haddini aşan nizam ve ideolojilerin temsilcileri olan partileri red edmemizi bekliyor.Biz ise haddini aşan ve biz kanun yazıcılarıyız diyen AB gibi masonik ve Allah düşmanı kurumların nizamına/iradesine tabiolmuş ve onların gayri ahlaki ölçüleri ile hükm etmek isteyen mevcut bozuk düzenin partilerini bizi yönetmelerini desteklercesine, seçimimizionların tarafından kullanarak onların bizi yönetmelerini sağlamaktayız. Halbuki bu mevcut bozuk düzenin partilerikadının,erkeğin, tabiatın fıtratını/genlerini bozan ve yeryüzünde fesadı yayanve Allah'ın yarattığını degistiren, davarlarin kulağını yaran, ekinin genlerini bozan, kadinları yasal olarak tanrilaşmasını sağlayan müfsidlerin ta kendileridir. Malesef İzzetin ve onurun sadece Allah tarafından geldiğini ve izzemizin yegane teminatı Allah cc tevhid nizamina olduğumuz vakit gerçekleşebileceğini idrak edemediğimiz için zillete ve zelil olmaya maruz kalıyoruz. Rabbimiz bize Bakara süresinde şöyle zikr etmekte" hak ile batıl birbirinden ayrılmıştır, kim tağutu red eder( Allah'ın nizamına muhalefet eden nizam ve ideolojileri ) Allah'ın yasa ve emirlerine iman eder ve yeryüzünde bunlar ile hükm eder ise, onlar süphesiz kopması mümkün olmayansapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah herşeyi bilen ve işitendir ". Selam ve dualar ile.
 • AbdülkadirAbdülkadir8 gün önce
  Bir zamanlar zalim gaddar cemal abdunnasır diye bir mısır diktatörü general vardı. Adam ingilizlerin gelişmişliğini kıskanıp onlar gibi olmaya çalıştı.Bunu ülkede mühendislik fakültelerinin sayısının çoğaltılmasıyla başarılacağını zannetti ve ülkede bir sürü mühendislik fakültesi açtı.Bir gün istatistik istedi ingilizlerde mi yoksa kendi mısırında mı mühendislik fakültesi çoğunluktaydı.Bir baktı ki kendilerinin mühendislik fakültesi ingilizlerinkini geçmiş.Gururlanıp durdu ahmak. Oysaki mısır aynı mısır ingiltere aynı ingiltereydi Gelişmişlik bakımından hiç bir değişiklik olmamıştı. Şimdi bunun başka bir versiyonu ülkemizde de var CB nı durmadan cami yapıp duruyor.Paraları camilere gömüyor.Herhalde zannediyor ki ne kadar çok cami yaparsam o kadar Türkiye müslümanlığı artar .Oysaki cami yapmakla müslümanlık kesinlikle artmaz. Bu mesele cami yapmayla halledilmez. Önce İslam nedir onu öğrenmek gerekir. Şeyhlerin hocaefendilerin mürşidlerin anlattığı islammıdır yoksa islam sadece Kur'anda mıdır. Bunu iyi kavramak lazımdır. Camilerde kesinlikle islam anlatılmıyor. Cani hocaları Kur'andaki islamı bilmiyor ki islam anlatsın.Onlar ilahiyatta öğretilen Kur'an dışı öğretileri anlatıyorlar. Ve durmadan da Allaha şirk koşup duruyorlar. Sonrada islamı kaynağından anlatanları cemaatin önünde isim vererek kötülüyorlar. Evet durmadan cami yapıp durun bakalım.Buna Allah ne diyecek göreceğiz inşallah..
 • Sancar Sancar 8 gün önce
  Eyyy 23Haziran İSTANBUL seçimlerinelere kaadirsin......!?Fis köyünde APOCULAR diye bilinen Partiye Krekariya Kürdistan,PE KA KA binalinin ağzında olduPE KE KE.... KURUCULARI MOSSAD- CİA'nın ağzında Pİ KEY KEY.... Demek59 yıl boşunaPE KA KA dedirtmişler.... Kürdistan varmış, Lazistan varmış, TUNCELİCumhuriyet düşmanı SEYİT RIZANIN , BİTLİS sa İT NURSUZUN şehriymiş....DİYAB AĞAYAALAYINIZ KURBAN OLUN.... SİZ DE SİZİN23 HAZİRAM SEÇİMİNİZDEYERİN DİBİNE GİRİN... CÜBBELİYİ.,FETOŞU DA ALIN....
 • Malkoç Malkoç 8 gün önce
  Merhum İnönü, Johnson'a, “Yeni bir dünya kurulur, Türkiye de bu yeni dünya içinde yerini bulur” karşılığını vermişti.ABD'nin 55 yıl, 1 gün aradan sonra gönderdiği (S400ü iptal edeceksindediği ) bu tehdit mektubuna , ETMİYORUM LAN ŞEREFSİZdiyecek,benzer cevabı verebilecek birisinin çıkma ihtimali var mı?!.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 8 gün önce
  "Ülkesine sahip çıkmak ve Ülkenin sahibi olmak üzere ikiye ayrılıyor insanlar." Ülkenin nimetlerini arzulayanlar! külfet ve zorluklarına talip olmak istemiyorlar. Kendini geliştirmek bilincine sahip olduğumuz zaman ülke/milletçe çok şeyi değiştirme İmkânı bulacağız. Bakış açımız "sahip olmak" yerine kıymetini bilerek "sahip çıkmaktır."
 • Mehmet Mehmet 8 gün önce
  Dilipak sonucu halk belirler ve en önemlisi halkı tehdit ediyor.Halk için değişen birşey olmuyor.Gelen dindarım diyor en alasını yiyor gördük. Chp li diyoruz biraz halka dağıtıyor.Simdiye kadar iyi olan halk kendini düşünen birine oy verirse kotu
 • OmerOmer8 gün önce
  Din ile siyaseti karıştırmayın.siz evlat acısı nedir bilirmisiniz.kimsesizlerin kimsesi kalmadı.oyle diyenler derinlere teslim oldu.keske bir günde mazlumlarin ahını duyabilseydin.gezdigin yerlerde kendi gettolarında dolaştığım için gerçekleri göremiyorsunuz.
 • OkuOku9 gün önce
  Cenabı Allah yarattığı kuluna ilk emri OKU'dur.Kesinlikle okumayız.Yarım hekim candan yarım hoca dinden edermiş hesabı yarim yamalak bilgimizle herkesi yargılar ve asariz keseriz.Bizim penceremizdir doğruyu gösterenn ve bu pencereden bakmayan ya haindir yada kafir.Herkesten çok o müslümandır herkesten çok o vatanseverdir.Bunun gibi adamlarla ben hangi ortak paydada buluşabilirim sayın Dilipak onu yaz.Bazı yorumları okudukça aklım mafsalam almıyor.O kadar çok organ yetmezliği rahatsızlığı çeken varki.Artık Rabbim bizi şeytanın şerrinden koru yerine cahilin şerrinden koru diyesim geliyor.Sağlıcakla(Sadece yorum bölümü bu gazetede var.Teşekkürler.Biryerlerede sıkıntımızı yazmasak catlayacağız)
 • maveramavera9 gün önce
  Sayın Dilipak yine ne suya ne sabuna dokunmuşsunuz bir defa olsun şu yazılarınızda kimi kastettiğinizi aleni olarak yazın Allah aşkına iyi kim kötü kim birde sizin dilinizden duyalım hangisi ehven-i şer bir kerede sizden duyalım ''Şeytan sizi Allah ile aldatmasın.''diyorsunuz ya her daim ben de aynısını düşünüyorum.
 • VefaVefa9 gün önce
  AK Parti su anda hizli birinis istikametindedir......Bu inis durdurulmazsa sonu cokus olacaktir.....Yonu tersine cevirmenin tek yolu inise sebep olan nedenleri gormek, kabul etmek ve sonradaortadan kaldirmaktir........,,Bu nedenler ortadan kaldirilmadan Istanbul kazanilsa bile uzun vadede akibet yine cokus olacaktir......,...............1-Liyakat ve ehliyete uy....2-Ahlaki ilkelere uy....3-Yargi ve Adalet sistemini duzelt....4-Devlet ve parti menfaatlerinibirbirinden ayir......5-Kamu kaynaklarini dogru ve verimli alanlara barca.....5-Kamuda tasarruf yap. ......Israf ve luksu terk edin.....,6-Uretime dayali ekonomi modeline gecin........7-icerde kutuplastirma siyaset anlayisini terk edin.....8- Meslek ve bransa yonelik bir egitim sistemi kurun......9-Kamu ihalelerinde seffafligi artirin...10-Yolsuzluklara musamaha gostermeyin ve cezalandirin.......11-Ben yaptim...Oldu bittii anlayisindan vazgecin....Sadece kendi aranizda degil ulkenin diger kesimleri iledefikir alis verisi ve istisarelerde bulununuz....12- Devlet kurumlarinda kontrol ve denetim mekanizmasini yeniden aktif edin...
 • Ali koyuncuAli koyuncu9 gün önce
  Ne dediği belli kimi tuttuğu belli değil gene laylom yapıp köşeyi işgal ediyor mert olmak lazım
 • BilalBilal9 gün önce
  Bu ehveni şer'' sözüne ben katilmiyorum. Ne yani ABD onumuze 3-4 parti koyacak ve bunlardan birini secmek zorundamiyiz? Kiyamete kadar ABD ye tam bagimli partileri secip duracak miyiz? Generallerimiz bile rutbe yi gidip ABDden aliyor liyakat madalyasi diyor. Abd yaş tahtaya basmiyor tabii ki bakiyorölçuyor biciyor eger islamin kucucuk bir işareti taşiyorsa onu hemen eliyor. Aday olamiyor veya kucuk mevkilerde oyalanacak kadar izin veriliyor. Sizde tutturmuşsunuz kotunun iyisini secin diye ben bu atasozu mudur neyse artik kabul eymiyorum. Belki tv izlerken bir kanalda yari ciplak digerinde tam ciplak varsa ehveni şer uygulanabilirFAKAT devlet yonetimnde bu soz gecersizdir. özetle partilerimizin hepsi ayni dir hepsi ABDnin kulu kolesi kuklasi olmuşlardir, kotunun iyisini sevmek icin alternatif yoktur, o yuzden bu soz kaduk olmuştur.
 • Serdal Serdal 9 gün önce
  Hocam eğer karar doğru ise Allah ın rızası dogru olanda degil indir.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz9 gün önce
  Yağmurun yağacağını bilirsiniz.Karın yağacağını bilirsiniz.Biz bilemeyiz,Allah bilir,diyenlerimiz de olur ama meteoroloji diye bir kurumumuz var.Demem o ki,hava şartları olgunlaşmışsa beklenen yağmur yağacaktır.İmamoğlu'nun kazanıp kazanamayacağını da bu hava şartlarının olgunlaşmasına bağlayabilirsiniz.Yağmur yağmadan,hortum ve fırtına çıkmadan gerekli tedbirler alınabilir.İmamoğlu gerçeği karşısında onun eli kolu bağlanabilir.16 milyon İstanbullu'ya hizmet etmesinin önüne geçilebilir.Böyle bir girişim,en öndeki domino taşını devirmek olur.Domino taşı etkisiyle iktidarın tüm beklentileri bir bir yıkılabilir.İstanbul yerel seçimi değil de sanki genel seçim yapılıyormuşcasına,İstanbul dışındaki illerimizde,özellikle karadeniz ve doğu güneydoğu illerimizdeki propaganda faaliyetleri hiç hoş değil.Hak ve batıl savaşına döndürüldü bu seçim.Türk pontus kavgasına döndü.Irkçılık hortlatıldı,diğer yandan kürt yurttaşlar birden bire kıymete bindi.Oysa ki,İmamoğlu'nun kazandığı seçimi iktidar içine sindirmiş olsaydı,tekrar seçim yapılmasaydı,İmamoğlu'nun rahat çalışması sağlanmış olsaydı,İmamoğlu'nun CHP oylarının bile iki üç katı oy potansiyeli bu denli yüksek olmayacaktı.İktidar domino taşlarını,içindeki öfke ile harekete geçirdi.40 yıldır iktidar yüzü görmeyen CHP'ye yerel seçimde iktidar yolunu açtı.Ak Parti,bindiği dalı kesmekte ısrarlı.Dış politikadaki çıkmazlarımız,geri ödeme süreleri gelen borçlarımız,sosyo ekonomik daralmalar,hayat pahalılığı karşısında seçmen tabanının nasıl teskin edileceği sorunu ile karşı karşıyayız.Yavuz Selim Köprüsü mü,cezalı geçişlerin affı mı,Marmaray'ın güzelliği,işlerliği mi,3.Havaalanımızın düşman çatlatan görselliği mi seçmen tabanını teskin eder,bilemeyiz.Tv ekranlarında Ramazan'da pişirilen ağızlara layık yemekler,tatlılar görsel şölene dönüştürülmüştü de hiç biri seçmenin tenceresine yansımamıştı.Yavru muhalefetin desteği de bir yere kadar olur.İktidar,desteksiz ayakta kalamıyor.Sorunlarımız dağ gibi.Tek umut İmamoğlu.Umutsuzluk ortamında seçmen tabanı denize düşmüş adamın hali gibiydi.Sarılabilecek,17 yıldır ülkeye hükümran olan bir siyaset erki bulamadı.Başka seçenek de yoktu.İmamoğlu daha gerçekçiydi.Söylemleri sahibinin sesi değildi.Koruma ordusu yoktu.Çarşı pazar,Ak Parti'nin oy ambarı sayılabilecek yerlerine gidiyor,sevgi seliyle de,hakaretle de karşılaşıyordu.Sayın Binali Bey'in bu göreve zaten rızası yoktu,zorlama siyasi söylem ve suflelerle İmamoğlu'nun değirmenine iktidar su taşıdı.Sonuç,başından belli değil mi?
 • GülerGüler9 gün önce
  Sayın Dilipak İstanbulu tekrar alacağımızdan umutluyum.Bazı muhalifler kazanmış gibi dinimize saldırmaya başladılar,Allah onlara fırsat vermesin inşallah.
 • Adem Adem 9 gün önce
  Abdurrahman dilapak hocamiz
 • Ali akAli ak9 gün önce
  Biraz cesur olun , 25yıĺdır yapılanlar ortada gerçekleri görmezden gelmeyin..
 • ŞEHMUS BAYHAN ŞEHMUS BAYHAN 9 gün önce
  incinirsende incitme ahiretini bir başkası ve dünya malı için heba etmeyenbir müsülman ABDURAHMAN DİLİPAK
 • erhanerhan9 gün önce
  CHP yanlılarının kendisini referans almayacağına göre, tüm bu lafları kimlerin kafasını karıştırmak,kime yönlendirmek için yapıyor......!?dini esasları,kendi niyet ve amacı için, araç olarak kullanıyor
 • MisafirrMisafirr9 gün önce
  Hocam akpartiye zarar veriyorsun. Yazınız içten içe İmamoğlunu ön plana çıkartıyor. Biraz daha açık ve anlaşılır olun lütfen. Yirmi küsur yıllık kazanımları heba etmeyelim lütfen.
 • Abdullah Abdullah 9 gün önce
  Bu kadere inanmayan insanlara ne demeli. İslamoğlu kader amentude fazlalık diyor. Allah onların şerrinden korusun ümmeti.
 • AKINCIAKINCI9 gün önce
  HOCAM BEN DERİMKİ HERİKİADAYDA ŞİMDİYEKADAR ÜLKEMİZENEHİZMET YAPTILAR İSE AÇIKLASINLAR KANITLIOLMAKÜZERE,BİZ ŞİMDİEKREMEFENDİYİ TANIMIYORUZ DİYELİMKİYILDIRIMEFENDİYİDETANIMIYORUZ BİRGÖRELİM KİMNE YAPMIŞ TERAZİYE KOYALIMSEÇİMİMİZİ ONAGÖREYAPALIM DERİM
 • Malkoç Malkoç 9 gün önce
  Mavi Marmaragemisine İsrail saldırısından sonra , CEVAPSIZKALMAYACAKdemiştiBÜLENTARINÇ.... Birazzamangeçti bi daasordular" KİMSEBİZDEN , İSRAİLESAVAŞAÇMAMIZIBEKLEMESİN"dedi BÜLENT ARINÇ..... Bizçocukkendansöz ZENNUBE çokiyikıvırır,o nun gibi kıvıranı yokderlerdi..... Şimdi olanlarıgörse ,mesleğini bırakırdıheralde. ...
 • Süleyman DemirSüleyman Demir9 gün önce
  Allah razı olsun. Yüreğinize sağlık. Kaleminize Allah güç ve kuvvet versin. Selam muhabbet sevgi ve DUA
 • Küstah Küstah 9 gün önce
  Çalsın çalışsın yeter nasılsa hepsi aynı.

Günün Özeti