1440

13 Eylül 2018 Perşembe

Muharrem ayında Hicretin 1440. yılındayız.

10 Eylül’ü 11 Eylül’e bağlayan akşam bir Hicri yeni yıla girdik. Yahudiler de aynı gün ve saatlerde 1 Tişri’de 5779. yıllarına girdiler.

Biz ahir zaman Peygamberinin ümmetiyiz. Kıyamet bizim hep gündemimizde oldu. Hep ağzımızın tadını kaçıran ölümü sıkça andık. “Ölüm asude bir bahar ülkesi”ne döndü bizim tefekkür dünyamızda. “Vuslat” anlamı taşıdı. Bir sürgünün sona erişi! Bir “son” değil, “yeni bir başlangıç” oldu. Ölümlü hayatta ölmek, ölümsüzlük alemine doğmak anlamı taşır aynı zamanda. Ecel bize yaratılışımızda verilen bir hayat kredisidir. Onu tüketmeden bu dünyadan ayrılmayacağız. Ruhumuz beden hapishanesinde tutsak kalacak. O gün ve saat geldiğinde ise kimse ruhumuzu tutamaz. O özlemi içinde olduğu yere, geldiği yere geri dönecek.

Hiçbir ölüm erken ya da geç değildir. O hep tam zamanında gerçekleşir.

Geleceğe ilişkin bütün kadim geleneklerde bir şekilde, bu Miladi 2018’e, Hicri 1440’a ve İbrani 5779’a atıflar yapılır. Savaş, şiddet, hastalık, afetler, cinayetler, garib olaylardan bahsedilir. Muhiddin-i Arabi’den Said Nursi’ye, Yahudi ve Hristiyan kahinlerden, Modern Zamane kahinleri, Fütüristler ve Stratejistlerden Nostradamus’a kadar birçok yorumcu, bu zamana işaret eder.

Sözü edilen savaş, “Tarihin sonu”na işaret edecek bir savaş olacakmış. Melheme-i Kübra ya da Hristiyanların Armagedon savaşı dedikleri savaştan söz ediyoruz. Yecüc-Mecüc, ya da Gog-Magog, Dabbetül Arz, Mehdi ve Mesih’in dönüşü, Deccal olayı, kıyamete ilişkin aklınıza gelen ne varsa onların başlangıcı..

Bugün bölgede yaşanan olaylara yön veren akıl böyle bir şuuraltından kaynaklanıyor. Birileri bu gelecek için durumdan vazife çıkararak rol almaya çalışıyor. Kendine mevzi kazıyor.

Bu sene Muharrem eylüle denk geldi. ABD’de ikiz kulelerin vurulması 11 Eylül, 12 Eylül darbesi, Muharrem ayı. Muharrem ayında o kadar çok şey olmuş ki, rivayete göre, Hz. Musa (a.s.) Âşura Gününde bir denizi geçerek kurtuluşa ererken Firavun ordusu ile sulara gömülmüştür. Hz. Nuh (a.s.) gemisini Cûdi Dağının üzerine Âşura Gününde demirlemiştir. Hz. Yunus (a.s.) balığın karnından Âşura Günü kurtulmuştur. Hz. Âdem›in (a.s.) tevbesi Âşura Günü kabul edilmiştir. Hz. Yusuf kardeşlerinin atmış olduğu kuyudan Âşura Günü çıkarılmıştır. Hz. İsa (a.s.) o gün dünyaya gelmiş ve ruhu o gün semâya yükseltilmiştir. Hz. Davud’un (a.s.) tevbesi o gün kabul edilmiştir. Hz. İbrahim’in (a.s.) oğlu Hz. İsmail o gün doğmuştur. Hz. Yakub’un (a.s.), oğlu Hz.Yusuf’dan o gün sağlık haberini almıştır. Hz. Eyyûb (a.s.) hastalığından o gün şifaya kavuşmuştur. Ve Hz. Ali’nin oğlu Hz. Hüseyin bugün şehit edildi. Kerbela olayı da bu ay’da gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim bize yıl ve aylardan söz eder. 12 ay vardır ve hafta 7 gündür.

İslam takvimi Şemsi Kameri’dir. Biz günlük ibadetleri güneşe, yıllık ibadetleri Ay’a göre yaparız. Ayet “Ay ve Güneş Allah’ın iki şeairidir” der. Osmanlı da bayrağın oluşumunda ilk form Ay ve Güneş’tir. Anlamını yukarıdaki ayetten alır. Daha sonra bu form ay yıldıza dönüştü. Sonuçta güneş de bir yıldızdır.

Muharrem ayı Ekim’in 10’una kadar devam edecek. Ve bu yıl 12 ay, gelecek yıl Ağustos’a kadar devam edecek. 1 Muharrem 1441 31 Ağustos 2019 Cumartesi’ne denk geliyor.

 Nurculara göre Sikke-i Tasdiki Gaybi 1440’ı işaret ediyor. Krizin zirveye çıkacağı ay olarak 2019 Nisan’a işaret ediliyor.

Museviliğe göre, Roş Aşana’nın bir yılbaşı günü olması ile birlikte, Hüküm Günü olarak da bilinir. Bugün, Yahudi inanışına göre Roş Aşana İnsan’ın yaratıldığı gündür. Yahudiler Roş Aşana’yı Şofar adı verilen boynuzdan yapılan bir borazanı üfürerek, ondan çıkan sesle kutlarlar. Roş-Aşana’da çalınan Şofar’dan 3 farklı ses çıkar: Tekia / düz ve uzun bir ses, Şevarim / orta uzunlukta üç ses, Terua / birbirini izleyen kısa ve güçlü on ses. Bu bir bakıma Tanrı’nın sesidir. Ve aynı zamanda Tanrı’nın çağrısına verilen bir cevaptır. Yahudiler bu sene Şofar’ı öttürürken, Mabed’in inşası için öttürdüler. Yeni yıl yeni bir başlangıcı ifade ediyordu. Şimdi bakalım, İsrail Hükümeti, önümüzdeki 30 gün içinde, yani Tişrin ayında yeni yılın eylem planını açıklayacak.

Hristiyan dünyası 2018’de büyük felaketler bekliyor. Felaketi büyüterek, uzamasını önlemeye çalışıyorlar. Böylece Tanrıyı kıyamete zorlamış olacaklar ve Tanrı bu işe el koyacak. Tanrı bu işe el koyacağı için de ne Papa ne Patrik kalacak. Tanrısal bir krallık kurulacağından öteki krallara da gerek kalmayacak. Yani Hristiyanlar yangına körükle gidecekler.

Madem yeni bir dünya düzeni kurulacak. Madem büyük yıkım gerçekleşecek, madem tarihin sonunu getirecek bir medeniyetler arası savaş başlayacak, dünyanın geçmişin kamburlarından kurtulması gerek. Bunun anlamı şu, ne BM kalacak, ne AB, ne NATO, ne Dolar. Doları yaklaşık yarım asır tepe tepe kullandılar, dünyayı sömürdüler. Artık Dolar’ın ipini çekme zamanı geldi. Vurgunun faturasını şimdi tüm dünya ülkelerine ve halklarına ödetmek gerekiyor. Dolar çökecek, ama öte yandan ABD bu yükten kurtulacak. FED günah keçisi ilan edilecek. “Kral öldü, yaşasın kral”. Dolar öldü ise yeni bir para bulunabilir.

Madem ülkeler yıkılacak. O zaman o serveti nasıl taşıyacaklar, nerede tutacaklar. Bitcoin böyle bir para birimi olmasın!..

Sanırım birçok şeyi yeniden düşünmemiz gerekiyor. Yaşadığımız süreç çok “rasyonel” değil. Birçok şey göründüğü gibi değil, bize öğretilen, anlatılan gibi değil. Göz göre göre dünya, bölge ve ülkemiz sisli ve çalkantılı bir zamana doğru sürükleniyor. Bazı gerçeklerin farkına vardığımızda korkarım çok geç olacak..

Birilerinin kehanet, öngörü ve beklentileri, hedefleri gerçekleşmeyebilir. Ama şuuraltının yön verdiği ekonomik ve politik gelişmeler dünyayı cehenneme çevirmek için yeter de artar bile.

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mehmet esermehmet eser5 ay önce
  biz nurculara göre 2019 islami bir zafer olacak inşallah. dünyaya islamiyet hakimiyetine girecek. türkiye alemi islamiyetin merkezi olacak. tabi hadiste geçen 40 sene olacak sonra gene dünyaya günahlar hükmedek ta kıyamete kadar . ahir zamandayız
 • RabiaRabia5 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimRabbinizden günahlarınız için bağışlanma dileyin ve sonra tevbe ve pişmanlık tavrı içinde O'na yönelin ki, O da sizi dünya hayatında, O'nun belirlediği süre doluncaya kadar güzel bir geçimle geçindirsin ve faziletli olan herkese kendi lütfunu versin. Fakat Allah'ın dosdoğru olan yolundan dönerseniz, doğrusu ben sizin için, büyük bir günün azabından korkarım.Hepinizin dönüşü Allah'adır, O'nun güç ve kudreti herşeye yeter.”hud süresi 3.4.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak bu arada gozlerimizFETÖ nunüzerinde.Ablam Meryem'in nikah tarihi 16/09/2018pazar dir.insaallah ben de hayallerimi gerçekleştirebilirim vesilenizle saygılar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • İbrahimİbrahim5 ay önce
  Mehdi istirahat yapmaya, tatil yapmaya gelmeyecekPeygamberler gibi bozulanı ıslah için gelecektirBozuldumu.Bozulmayan ne kaldıDin iman gittiAllah demek yasak olduDine en büyük darbeler indirildiOnunla mücadele edende etti Mücadele edende MEHDİDİR
 • MuhammedMuhammed5 ay önce
  Aynen öyledir kardeşim tıpkı senin gibi düşünüyorum lakin yahudiyi düşman bekleyip Yahudi'nin uydurmasını İslam diye millete kakakamak olsa olsa bir Yahudi oyunudur ben sanmam ki Dilipak hoca durumdan bile haber o sadece Yahudi'nin bakışını veriyor bence
 • ahmetahmet5 ay önce
  faizin tavan yaptığı ülkeye mehdi gelir mi..
 • Muhiddin oymakMuhiddin oymak5 ay önce
  Serkan beykur'an dan bahsederek kiyamet alametlerine dair hiç bir alamet ve işaretten kuranda ayet yoktur. Bunlar tamamen şeyhlerin uydurmasıdır. Iddiasinda bulunuyorsunuz. Halbuki enam süresi 158.nci ayette rabbinin bazı alametleri geldiğinde hakikat o kadar an beyan olacakki o zaman iman etmek fayda vermeyecek buyuruluyoryine zuhruf süresi 61 ayette de isa a.s.in kıyametinyaklaştığını gösteren bir bilgidir diyerek bizleri aydinlatmaktadirlar.islam alimlerde hadisi şeriflerle daha geniş tafsilâtını izah etmişlerdir. Yanı kur-an i kerimi bilmesek bizide kendiniz gibi yaniltacaktiniz.
 • İbrahimİbrahim5 ay önce
  Hangi Nurcu söylüyorKaynağını da yazarmısınızST. Gaybide nerde geçiyor
 • Serkan aydinSerkan aydin5 ay önce
  Ne mehdiye ne mesihe dair kuranda bir iz yok kardeşim bir tane bulun..ayetlerden zorlama çarpıtma anlamda cikarmayin..isanin geleceğine dair de açık ayet yok..aksine biz isayi öldürdük ve katimiza yukselttik der kuran da ..ve haça carmiha gerilen kişi isa peygamber değil onu katletmeye gelen kişilerden biri isaya benzetildi ve o çarmıha gerildi isa ise kurtuldu daha sonra isa vefat etti dünyada diyor zaten anlatiliyor kuranda..mesih mehdi hikayeleri yahudilerin m.o 590 li yıllarda devletlerinin ve tapinagin yıkılıp babil e surulmelerinden sonra icinde bulunduklari caresizlik karamsarlik umutsuzluk sefillik yüzünden bir mesihin gelip tüm yahudileri kurtaracağı tekrar ihya edip muzaffer kılacağı üzerine yahudilere umut dağıtmak inançlarını diri tutmak için uydurulmuş hikayeler ve bize de israilayat üzerinden hadislere sirayet etmis ..sii liktede var bu anlayış fazlasıyla.. 12.kayip imam kaybolur daha sonra kıyamete yakın çıkacaktır kurtaracaktır müslüman ları daha doğrusu siileri.. nasi bikurtariciysa daha kendine sahip olamayıp kayboluyor ama ileride kurtarıcı olarak geliyor allah akıl fikir versin..yok arkadaş ne mehdi ne mesih gelecek.. müslümanlari bu rezil kepaze rusvagaflet delalet bedbaht pespaye cahil durumdan hic kimse tek basina kurtaramaz bole bisi imtihana ters zaten..insanlar kendileri kurtulmanın sorumluluğunu gayretini kendileri gösterecek ki makbul olan imtihan olanda budur zaten.. mesih varsa kurandir kardeşim kuran rehberdir yol göstericidir kıyamete kadar hiç bozulmadan duran kuran varken başka rehbere hacet varmı?kıyametin alameti olmaz ayrıca kuranda kıyametin vaktinin çok gizli tutulduğu peygamberimize dahil vakti zamani icin bilgi verilmedigi allahin kendinden bile gizli tuttuğunu vurgulayacak kadar saklı gizli ansizin hic beklenmeden gelecek olan bir son olduğuna dair vurgular yapılmisken bunun alameti mi olur arkadaşlar yapmayın.. alameti olduktan sonra birseyiñ gizliligimi kalır..alemet melamet yokşeyh şıh gavs kutup evliya hikayeleri rivayetler ı ile sahte hadisleri dinleyip islamı bunlardan öğrenmeye kalkıp kuran terkedilir ölülerin arkasından okunan kitap haline getirilirse,din ve kuran sorgulanmaz ikra yapılmaz beyin fırtınası tefekkür yapılmaz onun yerine beyinler hocalar tarikat seyhlerine emanet edilirse durum bu olur işte..bekleyin durun siz mesih de mehdiyide kurtarsın sizi die..
 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • AYDINAYDIN5 ay önce
  UZUN UZUN YAZANLAR;UZUN UZUN YaZMaYIN. SİZİ BURDA KİMSE OKUMUYOR.OKUYANLARDA 3. CÜMLENİZE KADAR GELİYOR.ONDAN SONRASI YOK.YORMAYIN KENDİNİZİ...yokuş aşağı koşar gibi aklına gelencümlelerle her tarafı dolduranlar var. :))))kendi adıma 3.cümleden sonrasını okumuyorum.
 • Habib Öztüfekçi Habib Öztüfekçi 5 ay önce
  Sayın DilipakSaidi Nursî nin Sikke-i Tasdik kitabını defalarca okumuştum.Bahsettiğiniz yer acaba net olarak neresi?Ben öyle birşey görmedim.Osmanlıcasında da olsa net sayfa verebilir misiniz? Yahudi kaynaklardaki teferruat kadar bile olsa yeterli olur.
 • YORUMYORUM5 ay önce
  Selamlar.Yazılarınız insanları düşünmeye sevk ediyor.Yorumculara dikkat ediyorum hepsi bir şeylerin doğru olmadığını görüyor.Amma velakin nereden başlanması gerektiğini anlatan söyleyen yok.Acizane kendi nefsime söylediğim doğru ol,dürüst ol ,Allah'ı kandırma.Önce kendini düzelt sonrabaşkalarına nasihat et.Önce kendi çoluk çocuğuna dinini öğret Peygamber sevgisini göster.Sonrası inşaallah gelecek.Kendimizi düzeltmeden başkalarının kusurlarını anlatmak bizim doğru olduğumuzu göstermez.Allah'a emanet olun.
 • nedimnedim5 ay önce
  Murat ide nin rüyasindaki aksakaliyi aciklarmisin
 • nostalji nostalji 5 ay önce
  Hayrola Hacı zamanda yolculuk aracını mı keşfettin. Biz 2018 yılındayız uyan ne 1440 ı. Neden bu kadar geriye gittin?.Gelecek 500 yıl öncesinin modası geçmiş düşünceli üzerine kurulamaz.Zaten Müslümanlık ta sadece Müslümanları ilgilendirir.Bize bne. ?
 • MurtiMurti5 ay önce
  Riba 24 oldu
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  S.a Hocam siz bunları yazıyorsunuz..guzell tmm..Fakat Dini İslamı sadece namaz-hac-tesbih cekmek-yasin okutmak olarak goren insanlar bunları dusunup anlayacak seviyede olmadıgı içintepkiler normaldir.Tum dunya muslumanlarının hali ortada..
 • KatalanKatalan5 ay önce
  Gerçek evet bu gerçekleri yazmak önemli Hadi buyrun yazın ufak bir yanlışı bile yazamiyor medya Hadi 10 netle mühendis olunuyor eğitimi yaz Hadi ekonomi belimizi buktu esnafı yaz Hadi Suriyeliler in hakkı bizde yok onu yaz. Bir bakan hem enerjiden hem ekonomiden anlıyor onu yaz.. zam yapanın hain olduğu devlette harclarin artışını yaz.. belediyelere nasıl giriliyor kimden torpil isteniyor onu yaz.. imar barışı diye imarın köküne kibrit suyu dökülüyor onu yaz.. vekillerin işi kupon arazi teşvik olmuş onu yaz.. herşeye af getiriliyor niye bunu yaz.. kritik donemdeyiz savaş komsuda bedelli niye çıkıyor yaz arkadaş yaz.. gerçek kelimesi yazınca yazılar gerçek olmuyor
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Bu köşeden birçok kez yazdınız ABD/İsrail kökenli ürünleri boykot edelim diye; hatta Cumhurbaşkanı bizzat IPHONE değil SAMSUNG dedi!.. Bugün bir haber düştü "3 yıl aradan sonra ABD den süt ürünleri ithalatı bşlıyor" diye!.. 
 • IlbeyhanIlbeyhan5 ay önce
  Farzet hocambutun bu dediklerinoldu,MEHDI butun kuffari sildisupurdu.....Butun dunyaninidaresinimuminlerinonderi olarakseçip AKPlilereteslim etti...AKP lilerin ,insanlikalemine yesilalanlarda imarplanitadilatiyapip , muteahhitlere rantsaglamaktan baskayaptigibiseyvarmi....?mesela hormonsuz , zehirsiz GDO suz,sebze meyva,et , tavuk , yumurtailemuminlerin yiyip icmesinisaglamak gibiyaptigi bi sey varmi?selam ve dua ile...Mehdi teslim tesellum ettikten sonrailk yapacaklar is eminimNewyorktakiCENTRALParkta plan tadili yapar , AVMRezidansinsaatinabaslarlar....
 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Üstad ... Hangi şerefsizler bu yüzlerce milyar doları yurt dışına kacırdı bunu yaz, Allah Rizası icin...
 • mevlütmevlüt5 ay önce
  aleyküm selâm ...Rabbim şaşırtmasın.....dünya beyinsizler ve cahillerle dolu.....
 • muammermuammer5 ay önce
  Sayın Hocam kaleminize sağlık Şunu öğrendim ki Yahudi ve Hristiyan aleminin kontrolünde ve abuk sabuk düşuncelere sahip olan bu zillet topluluğun Dünyamızı getirdiği nokta ÇIKMAZ SOKAK Denizin kiyisinda Hz musayi firavundan kurtaran ve Firavunu boğan ALLAH cc Haydir kayyumdur...
 • TarafsızTarafsız5 ay önce
  ABD den süt ürünleri ithalatı yeniden başlayacakmış inek sütü manda sütü peynir özellikle tereyağı bunları tekrar ABD den alacakmışız belge problemi çözülmüş bu ne perhiz yaa
 • ibrahim öz kayaibrahim öz kaya5 ay önce
  sevgili hocam . sizin eski yazılarınızı ve onun havasını özledik.bu şekilde ezoterik şeylerleköşenizi meşgul etmeyin.. milletin itikadını restore edecek yazılar bekliyoruz. saygılarımla
 • Biz.Biz.5 ay önce
  s.aleykum. Sayin hocam:ALLAH cc.gelecegi kiyameti yalnizca kendisinin bildigini blidiriyor.NEML27/65 ...E'NAM6/59 da acikca aciklyor..
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Allahin ipine sarılan kullardan olabilmesi nasip etsin. İnsanın bir hesabı varsa Allahın bir hesabı var.
 • Kıymetli hocam degerli okurlar peygamberimize biri sormuş kıyamet ne zaman kopacak.? efendimiz ASV buyurmuşlar sen kıyamete ne hazırladın.? soruyu soran cevap vermiş ben Allah ve resulünü seviyorum. efendimizde buyurmuşlar o halde seven sevdikleriyle haşrolur..Efendiler bizler unutsakta bu alem yunusun dedigi gibidir.yani anne karnından çıktık pazara bir kefen aldık döndük mezara..O halde bu alemi hayatı verilen süreyi fırsat bilip kim allaha dosdogru kulluk yapacaksa insan gibi insan olacaksa Allaha ve resule itaat edecekse ömrü her ne kadar elemli kederli geçerse geçsin imtihan içinde oldugunu unutmayacak ve son gülen o olacak..biz gerek dünya ve gerekse ahıretin gerçeklerini bilip ona göre tavrımızı ve hayat usullerimizi belirleyip helal haram şüpeli v.s.dikkat ederek yolun sonuna gelmişsek sorun yok..yok eger hayatı kısa aklımızla biçimlendirmişsek vay halimize bizi yaratana akıl tasladıksa sen ne anlarsın anayasa yapmaktan diyerek kuranı kerimi tozlu raflara itmişsek kafamıza göre şeytanca düzmece düzenler kurmuşsak zaten kıyamet kopmuştur..beklemeye ne hacet..! illada kıyameti rabbimiz ne zaman koparacak diye beklemeye gerek kalmamış adalet düzeninin kıyameti kopmuş demektir..
 • selamselam5 ay önce
  1440 muharrem ayi ve yilı,kendim için ülkemiz icin islam alemi için ve içinde yaşadiğimiz dünyamiz için hayırlar getirir inşallah.
 • tahahaksevertahahaksever5 ay önce
  geçenlerde programın birinde fitüristin biri "gelecekte hiçbirşeyle herşeyi yapabileceksiniz" diyor... "dünya yönetimleri etkisiz hale gelecek yönetim tek olacak, para tek olacak" diyordu. konu bitcoin di sanırım. hayallerini anlatıyordu sanki siyonistlerin. Ama Allah c.c izin vermeyecek bunlara. Bizlere de şehadet nasip olur (baya bi temizlikten sonra ...) inşallah.
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Allah cc var gam yok. Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.
 • Cuma DevranCuma Devran5 ay önce
  KERB'Ü BELÂAsırlar geçse de geçmiyor aman,Doldurur gözleri damla damla yaş,Isıtır çölleri kavurur zaman,Fırat,Meriç olur yutar yitirir,Soldurur gülleri yakar bitirir.Hunbâr olur gökler indirir acı,Çırpınır turnalar kanatlar kırık,Nübüvvet bağının kırılır tâcı,Geceler güneşi yutar yitirir,Seylaplar su olur yakar bitirir.Altı,sekiz,sıfır bitmeyen hüzün,Zülüfler kırmızı dökülmüş yüze,İki'den birisi düşmüştü gözün,Zeynep ağu ağu yutar yitirir,Kumlar ateş ateş yakar bitirir.Kûfe toprakları kerb-ü belâ'dır,Kavrulmuş dudaklar çatlamış damak,Yezid'in türküsü ağıt,seladır,Fatma ana içer yutar yitirir,Kerrar ciğerini yakar bitirir.ziya demirel Not: 680 Kerbela Faciası'nın yaşandığı tarih.İki'den biri" iki gözümün nuru"Hz Hasan ve Hz Hüseyin.
 • MurtiMurti5 ay önce
  2000 yıldır Yahudi, hristiyan yetmedi bide bizimkiler beklemeye başladı Allah akıl fikir versin size ölünce birde İsa için ne yaptın diyemi soracaklar 400 sene evvel yasasaydin bunları mevzu bahis etmezdin neden İslam'ın galip zamanıydı böyle zavallı durumda da İsa gelecek Mehdi gelecek ... önce git kaç parçaya bölünmüş ümmeti topla ne İsa ya gerek var ne mehdiye aklı,kur ani sünneti bırak e İsa gelsin Mehdi gelsin geldiğinde ona inananların içinde olacağın ne malum emevi camisi mi kaldı kardeşim Şiiler yıkmıştır onlarda Hüseyin camisine bekliyor bekleyin Allah akıl fikir versin bol bolvitaminden protein den fazla ona ihtiyac var
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu5 ay önce
  Yeni yıl hayırlara vesile olur inşallah.
 • CahilCahil5 ay önce
  Yahudiler şam da mehdi arıyor suriye savaşı mehdinin çıkışını engellemek ve mehdiyi öldürmek yahudilerin inancına göre tabiki bu şam bölgesinde çıkan savaş çok uzun sürecek ama yahudi mehdiyi bulamayacak onlara göre mehdi şam bölgesinden çıkacak hz isa nın şam tarafında emevi camii beyaz camiiye inmesi onlar için yok edilecek mehdi vaat edilen topraklar ağlama duvarının yeniden inşa edilmesi gibi sebeplerden bu savaşa destek verenlerde onların dostları karşı çıkanlarda düşmenlarıdır.
 • not alsananot alsana5 ay önce
  Ahmet benim salı günü araba muayenem vardı yazamadım, bugün yazacam hicri yılbaşını, en azından benimkiyle aynı başlığı atma.
 • Serkan aydinSerkan aydin5 ay önce
  Şu noktada yanılıyorsunuz hocam..evet doların ipini çekecekler miadını doldurdu üzerine düşeni yaptı önümüzdeki süreçte dolar tedavülden bile kalkabilir fakat bunu yapanlar günah keçisi olarak fed i değil amerika nin kendisini gösterecek.. daha sonrası eyaletlere ayrılmış bir amerika..ama doların yani fedin gerçek suanki sahipleri elit bankerler bitcoin tarzı sanal paraya geçecekler dünya rezerv parası yapacaklar fakat bu bitcoin olmuycak bitcoin bir deneme test surumuydu onun yerine imf nin sanal parası hazırlanacak şuan hazırlanıyor meraklısı araştırıp ogrenebilir..kehanetlerr gelince yok ibni arabi yok said nursi yok cifir ebced havas yada yahudi mistizmi kabala ocultizm hristiyan gnostik kehanet yorumları felan aslinda hepsi ayni kaynaktan beslenen seytani seyler..bunlara aldanmamak rağbet etmemek ciddiye de almamak lazım.. bunlar birer telkin yöntemi bilinç altından insanları şekillendirme metodudur. geleceği allahtâ n başkası bilemez bu kadar basit gerisi teferruat..noktaaa.!!!!!

Günün Özeti