• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Halil Konakçı Hoca, Sezen Aksu'nun hakareti üzerinden Hilafet'in önemini anlattı!

2022-01-17 19:29:30

 Yeniakit.com.tr 

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı, İslami değerlere birbiri ardına yapılan hakaretlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Hristiyan dünyasındaki bütün inançların bir merkezi olduğu örneğini veren Konakçı Hoca, "Katoliklerin bir başı var. Papa, Vatikan'da. Ne iş yapıyor? Adamın oturduğu mahalle bile özerk. Plakası var, bayrağı var. Orası neresi? Katolik Hristiyanların merkezi. Yani Katolik dünyasında herhangi bir papaz, herhangi bir kardinal, rahip veya rahibe yanlış bir şey yaparsa, Hristiyanlık dinine aykırı bir şey konuşursa, kulağından tutup, silkeleyip, alaşağı edecek bir makam var. Adam dini lider, katoliklerin lideri." dedi.

'İslam'ın merkezi neresi?'

"Ortodoksların da bir merkezi var. Rum Patrikhanesi. Ortodoks bir papaz kafasına göre bir şey yapamaz. Lider ne derse o. Geçiyorsun, protestanların da bir merkezi var. Yanlış yaptırtmazlar." ifadelerini kullanan Konakçı Hoca, "Şimdi söyleyin bana İslam'ın merkezi neresi? İslam'ın söz sahibi, makamı kim?" diye sordu.

Halil Konakçı Hoca, sözlerini "Allah bize hilafet makanı geri getirsin" duası ile tamamladı:

"Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın biri desin ki 'Muhammed (SAV) de bir adamdı. Salavat yalakalıktı. Şefaat yoktu. Kur'an vahiy değildi' Çıksın bir başkası, 'Hz. Meryem iffetsizdi' desin, istedikleri gibi konuşsunlar. Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam'a 'cahil' diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar. Eğer o makam bugün kaim olsaydı vallahi bir kimse bile bugün konuşup Allah'ın dininde, bir imam bile olsa söz sahibi olamazdı. İşte bunun için kaldırdılar. Allah o makamı geri getirsin bize."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

ee bu millet kıymetini bilememiş... rabbim de çekip almış... hakedin kendi gelir...
 • Yanıtla

...

ya bak şimdi bu olayda bir asimetrik durum söz konusu! yani sezen aksu adem ile havvaya cahil demiş! ne ki bu şimdi yani? gene astsubay hakan bir işler mi çeviriyor? geçmiş deneyimlere bakarak hıncal uluç'un ölmüş olduğunu ama öldüğünün gizlendiğini söyleyebiliyorum! bu arada adem ile havva cahilliklerinden dolayı günah işlediler ve cennetten indirildiler! bu dini bir gerçektir! onları o dönemin akp'si olan şeytan kandırmıştı!
 • Yanıtla
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23