Fatma Güldemet Sarı

Fatma Güldemet Sarı kimdir?

Fatma Güldemet Sarı 25 Haziran 1970'te Malatya Darende'de dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Yücel, annesinin ismi Sıdıka'dır.

Orta ve lise öğretimini Tarsus Amerikan Koleji'nde bitiren AK Parti Milletvekili SARI, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesini tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisans çalışmasından sonra iş hayatına atılan Fatma Güldemet Sarı o dönemde proje sorumluluğu ve şirket ortaklığı gibi görevlerde bulunmuştur.

2008 senesinde AK Parti Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak aktif siyasi hayatına atılmştır. 2012-2014 seneleri arasında AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 

25. Dönem Adana Milletvekili seçilmiştir. 26. Dönemde 64. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. Halen AK Parti MKYK Üyeliği görevini devam ettirmektedir. Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan Fatma Güldemet Sarı, çok iyi düzeyde İngilizce eğitimi bulunmaktadır. AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı bekardır.