Enver Yılmaz

Türk siyasetçi Enver Yılmaz kimdir?

Enver Yılmaz 20 Mart 1970 yılında Ordu'nun Ulubey ilçesinde bağlı Aydınlar köyünde dünyaya geldi. Babasının adı Mehmet, annesinin adı ise Hamide'dir. Enver Yılmaz'ın bir erkek bir de kız kardeşi vardır. Babası çiftçilikle uğraşmakta annesi ise ev hanımıdır. İlkokul eğitimini Aydınlar Köy okulunda başladı. ailesinin isteği doğrultusunda Ordu şehir merkezinde yer alan Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okuluna kaydı yaptırılarak eğitimine burada sürdürdü. Lise eğitimini Ordu Lisesinde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Hâkim olarak görev yaptı. Serbest Avukatlık yaptı. 

22.ve 23.Dönem Ordu, 24. dönem İstanbul Milletvekilidir. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde yer aldı. Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye-Finlandiya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

Enver Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.