Ali Şahin

Ali Şahin kimdir? Gaziantep AK Parti MilletvekiliAli Şahin nereli? Ali Şahin kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? Dışişleri Komisyonu ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olan Ali Şahin biyografisi…

Ali Şahin kimdir? Gaziantep AK Parti Milletvekili  Ali Şahin nereli? Ali Şahin kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? Dışişleri Komisyonu ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olan Ali Şahin biyografisi…

Ali Şahin, 1970 yılında Nizip'te dünyaya geldi. 1990-1997 yılları arasında Pakistan Karaçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı.

1998 yılında Refahyol iktidarında Gaziantep Milletvekili Sayın Kahraman Emmioğlu'nun danışmanlığını yapan Ali Şahin, Danışmanlığın ardından İstanbul'da 2014 yılında Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi'ni (GASAM) kurdu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Ali Şahin, Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu Fahri Danışmanlığı yaptı. Şahin, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) çalışmalarında bulundu.

Yenişafak ve Star Gazetelerinde dış politika eksenli analizler kaleme alan Ali Şahin,  2011 yılı 12 Haziran seçimlerinde 24. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili olarak parlamentoya girdi. AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, TBMM'de Dışişleri, AB Uyum, KPK, AKPM, Milli Savunma Komisyonu üyeliklerinde bulundu. Türkiye-Lüksemburg Dostluk Gurubu Başkanlığı yaptı. 2016 yılından itibaren 64.,65. ve 66. Hükümetler döneminde Avrupa Birliği Bakan Yardımcılığı görevini üstlendi. İngilizce, Arapça ve Urduca bilen ŞAHİN, evli ve 2 çocuk babasıdır.