• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Merkel ve Macron'a Türkiye mektubu

Göçmenler konusunda köşeye sıkışan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'e bir mektup gönderdi. Miçotakis mektupta, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye arasında yeni bir göçmen anlaşması imzalanması gerektiğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2020-04-03 18:20:00 -
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Merkel ve Macron'a Türkiye mektubu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'e mektup göndererek, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye arasında yeni bir göçmen anlaşması imzalanmasını, bu kapsamda Türkiye'ye yapılacak maddi desteğin Avrupa'ya göçmen akınlarının azalıp çoğalmasıyla doğru orantılı olmasını teklif etti.

unan Proto Thema gazetesinin haberine göre, Miçotakis mektubunda, Avrupa'ya göçmen akınlarının önlenmesinde Türkiye ile iş birliğinin belirleyici rolü bulunduğunu belirterek, AB ile Türkiye arasında, yeni finansman mekanizması oluşturulmasını içeren bir anlaşma imzalanmasını istedi.

Mektubunda, Türkiye'nin mülteci akınlarını tamamen kontrol etme gücüne sahip olduğu değerlendirmesinde bulunan Miçotakis, Ankara'nın sığınmacıları AB’ye karşı baskı aracı olarak kullandığını öne sürdü.

Miçotakis, AB’den Türkiye’ye maddi desteğin “daha az akınlar için daha çok finans ve daha büyük akınlar için daha az finans” ilkesine dayandırılması gerektiğini kaydetti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

BAYRAKLI

Reis im, Osmanlı tokadı lâzım bunlara...
 • Yanıtla

İMAM

Be zavallılar! Hazır kapıya gelmişken müslümanları "buyur" edin. Onlardan el yıkamayı, her buludğunuzu yememeyi, tuvalet terbiyesini, temizliği ve daha birçok güzellikleri öğrenirsiniz. Yoksa halkınızın müslümanlığı sevip sizden kaçmasından mı korkuyorsunuz?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı