• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeşil pasaportla vatana ihanet!

Yeniakit Publisher
2014-02-18 20:48:48 - 2014-02-19 09:34:36
Yeşil pasaportla vatana ihanet!

Tefeci çetesinden 350 bin TL rüşvet aldığı gerekçesiyle 8 ay cezaevinde yatan ve mahkûmiyet kararı kendi isteği üzerine ertelenen ağır ceza hakimi Asım Korkut’un oğlu Ege Berk Korkut’un İsrail ajanı gibi çalıştığı ortaya çıktı. Oğul Korkut, Türkiye aleyhine asparagas haberler de yayıyor. Baba-oğul İsrail’e ziyaretler de yapmış. Hem de yeşil pasaportla.

SİNAN YAVUZOĞLU - Dün, “Rüşvetçi hakimin İsrail aşkı’ başlığıyla verdiğimiz; tefeci çetesinden 350 bin TL rüşvet aldığı gerekçesiyle 8 ay cezaevinde yatan ve mahkûmiyet kararı kendi isteği üzerine ertelenen ağır ceza hakimi Asım Korkut’un oğlu Ege Berk Korkut’un da İsrail aşığı olduğu, hatta bu konuda babasını geride bıraktığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde İsrail haber ajanslarından geçen bir asparagas haberin kaynağının Ege Berk Korkut olduğu öğrenildi. Haberde Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Musevi iş adamlarının döner bıçağı ile saldırıya uğradığı yalanı servis edilmişti. Arutz Sheva Ajansı’ndan geçen haber Türkiye’de ciddiye alınmazken Alman gazeteleri ve Vatan gazetesi, sözde haberi, “İsrail’den Türkiye’ye suçlama!” başlığı ile vermişlerdi.

SİYONİST BAKANLARLA AŞK, ERDOĞAN’A HAKARET!

İşte o haberin gerçeklerle hiçbir alakasının olmadığı ortaya çıkarken, haber kaynağı Ege Berk Korkut’un Türkiye ve Başbakan Erdoğan karşıtı faaliyetleri ön plana çıktı. Sosyal medya hesapları üzerinden Başbakan’ın vampir ve diktatöre benzetildiği sayısız paylaşımda bulunduğu görülen Korkut, defalarca İsrail’e giriş çıkış yapmış, İsrail’in Siyonist bakanlarıyla temaslarda bulunmuş.

Hakim Asım Korkut’un oğlu Ege Berk Korkut, “İsrail’in yüzü” olmakla da övünürken, Türkiye açısından asıl dramatik gelişmenin baba ve oğul Korkut’ların İsrail ziyaretlerini ‘Yarı diplomatik’ olarak bilinen özel yeşil pasaportla gerçekleştirmiş olmaları.

Ege Berk Korkut’un, Türkiye aleyhinde Alman ve İsrail ajanslarıyla ortak karalama faaliyetleri yürüttüğü görülürken, son yalan haberin çıktığı Arutz Sheva’nın bağlı olduğu Jewish Press, Ekim 2013 tarihinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında, “Bir sabah arabasında özel bir sürprizi hak eden biri Fidan’dır” şeklinde küstah ifadelere yer vermişti.

ASIM KORKUT: İSRAİL VATANDAŞI DEĞİLİM, GİDİP GELİYORUM

Oğlunun ‘Yeşil Pasaportla’ İsrail ziyaretleri ve Türkiye aleyhindeki iftira faaliyetleri hakkında görüşlerine başvurduğumuz baba Asım Korkut, Babaeski’deki olayı bilmediğini, ajanslardan duyduğunu söylemekle yetindi. Kendisinin İsrail vatandaşı olup olmadığı yönündeki sorumuza, ‘Hayır değilim, sadece gidip geliyorum’ cevabını veren Korkut, oğlunun ise Almanya’ya gidip geldiğini söyledi.x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23