• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TGC’nin işgalci barodan farkı yok

İşgalci İstanbul Barosu’nun geçtiğimiz pazar günkü şov toplantısında muhabirimiz Mehmet Özmen’e yapılan lince 4 gün sessiz kalan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, zoraki yaptığı açıklamada tam bir skandala imza attı.

Yeniakit Publisher
2013-03-21 23:29:00 - 2013-03-21 21:31:16
TGC’nin işgalci barodan farkı yok

MEHMET AKSOY / İSTANBUL
İşgalci İstanbul Barosu’nun geçtiğimiz pazar günkü şov toplantısında muhabirimiz Mehmet Özmen’e yapılan lince 4 gün sessiz kalan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, zoraki yaptığı açıklamada tam bir skandala imza attı. Candaş gazete ve gazetecilere yönelik en ufak müdahalelere anında açıklama yetiştiren Cemiyet, pazar günü İstanbul’da yaşanan gazeteci lincini önce görmemezlikten geldi.
CEMİYET DARBECİ VE
İŞGALCİ BARONUN AVUKATI GİBİ!
Ulusal televizyon kanalları ile ulusal gazetelerde yer alan gazeteci linciyle ilgili haberlere rağmen İstanbul Barosu’nun toplantısında muhabirimize yapılan saldırıya sırtını dönen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Akit’in sorularının ardından bir açıklama yaptı. Cemiyet yaptığı açıklamayla “Darbeci Baro” ve saldırıyı gerçekleştiren Ergenekon savunuculuğunu yapan zorba avukatların safında yer aldı. Yarım ağız bir açıklama yapmaya çalışırken, skandallara imza atan Cemiyet, muhabirimizin kürsüye çıkıp konuşmak istediği iftirasında bulundu.
1.5 TRİLYON ALIYOR AMA KORUMAK YERİNE İFTİRA ATIYOR
Bu iftirasını gazetecilik ahlâk ilkeleriyle açıklamayı de ihmal etmeyen Cemiyet, gazetecinin linç edilmesini ise, “İstanbul Barosu Genel Kurulu’nu düzenlemekle görevli olan kişilerin gazeteciyi zor kullanarak kürsüden (doğrusu sahnedir) indirmeye çalışması doğru değildir” demekle yetindi. Her yıl Basın İlan Kurumu’ndan gazetecileri korumak için verilen 1.5 trilyon liradan aslan payını (yüzde 37) alan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin gazeteciyi korumak yerine işgalci baronun safında yer alarak suçlamalarda bulunması dikkat çekti.
“İSTANBUL BAROSU BABALARININ ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR”
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz,”Görevini yerine getirirken İstanbul Barosu yöneticileri ve avukatları tarafından bir gazetecinin hakarete uğramasını ve tartaklanmasını şiddetle kınıyorum. İstanbul Barosu bu eylemiyle haddini aşmıştır. Baro yöneticilerinin hukuka, insan haklarına herkesten daha fazla riayet etmelidir. İstanbul Barosu bu saldırganların babalarının çiftliği değildir. İstanbul Barosu’na kayıtlı üyelerinin bu pervasız yöneticilerini hizaya getirme hususunda harekete geçmelidir” dedi.
ULUSALCI YAZARLAR LİNCİ İZLEMEKLE YETİNDİ
Bu arada, muhabirimizin hastanelik edildiği görüntülerinin detayları incelendiğinde olay yerinde bulunan Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, Vatan Gazetesi Yazarı Can Ataklı ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Meriç Velidedeoğlu gibi ulusalcı gazetecilerin gazeteciyi linç etme olayında seyirci kaldığı görülüyor. Kendini “ulusalcıların kralı” olarak tanıtan Yeniçağ yazarı Arslan Bulut’un gazeteciyi korumak bir yana linç girişimini gülümseyerek izlediği görüntülerden net olarak görülüyor. Bulut, defalarca aramamıza rağmen telefonlarımıza çıkmaktan kaçındı.
Bu arada; İstanbul Barosu’nun olaylı kongresinde yüksek sesle provokatif söylemlerde bulunduğu anlaşılan kişinin Silivri’de de provokatörlüğe soyunan İmambakır Üküş olduğu öğrenildi.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23