• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tekin gazeteci değil mi TGC?

FETÖ tarafından uydurulan Selam-Tevhid soruşturması kapsamında 29 Mart’ta Bakü’de Interpol tarafından gözaltına alınan, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün Türkiye’ye iade edilerek tutuklanan gazeteci Mehmet Ali Tekin hâlâ tutsak. Tekin’in oğlu Metin Hamza Tekin, gazetecilikten başka hiçbir faaliyeti bulunmadığını belirttiği babasının 8 aydır süren esaretinin artık son bulması gerektiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2016-12-27 08:44:00 -
Tekin gazeteci değil mi TGC?

FARUK ARSLAN / İSTANBULMetin Hamza Tekin, gazeteci olduğu halde aylardır uyduruk bir örgütün üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan babasına sahip çıkmayan TGC ve Basın Konseyi gibi basın meslek örgütlerine tepki gösterdi. 

MAHKÛMİYET KARARI VERENLERİN TAMAMI FETÖ’DEN TUTUKLU

Akit’e konuşan Metin Hamza Tekin, babasının FETÖ kumpasının bir mağduru olduğunu vurguladı. Selam-Tevhid soruşturmasının FETÖ tarafından uydurulduğunun tamamen deşifre olmasına rağmen babasının hâlâ bu kapsamda tutuklu bulunduğuna dikkat çeken Tekin, “Uyduruk Selam Tevhid Örgütü soruşturmasının tek tutuklusu olarak babam, 8 aydır Kandıra Cezaevi’nde. Kasım 2015’te Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız bireysel başvuruya hâlâ bir cevap dahi gelmiş değil. Yeniden yargılama talep ediyoruz. Çünkü babam hakkında mahkûmiyet kararı veren Ankara 11. Ceza Mahkemesi ve Yargıtay 9. Dairesi’nin tüm hakim ve savcıları şu an FETÖ’den tutuklu. 15 Temmuz kalkışmasından iki gün sonra Yargıtay 9. Daire’deki yargıçların hepsine tutuklama verildi. Biz oradaki 5 üyenin en az 3’ünün FETÖ’cü olduğunu düşünürken 5’inin birden bu örgüte mensup olduğu ortaya çıktı” dedi.

TGC, TGS VE BASIN KONSEYİ’NİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Babası Mehmet Ali Tekin’in gazetecilik dışında bir faaliyetinin olmadığını belirten Hamza Tekin, basın meslek örgütlerinin bu konudaki sessizliğine şu sözlerle tepki gösterdi. Tekin, “Babam, bir gazeteci olarak FETÖ’nün gerçek yüzünü 20 yıl önce kaleme almış birisidir. 31 Ağustos 1997’de bunların nasıl şeytani ve sapkın bir örgüt olduğunu 31 Ağustos 1997’deki yazısında belirten bir gazetecidir Mehmet Ali Tekin. Fikrini kaleme alma ‘suçundan’ babam 8 aydır tutsak. FETÖ’cü kalemşörlerin tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi önünde gece gündüz eylem yapan, vatan haini Can Dündar için Silivri’de çadır kuran Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, Türkiye Gazeteciler Sendikası gibi kuruluşlar babamla ilgili bir kez olsun bizi aramadılar, sormadılar. Gazetecilerin özgür olmadığı iddiasıyla Türkiye’yi Haçlılara şikayet eden bu sözde basın meslek kuruluşları, FETÖ karşıtı bir gazeteci olarak kumpas sonucu cezaevine atılmış olan babam Mehmet Ali Tekin’i yok saymakta, ikiyüzlülük sergilemektedirler” ifadesini kullandı. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23