Profesörden çarpıcı idddia: Amerika parçalanacak!

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, verdiği bir röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

13 Haziran 2018 Çarşamba 17:27
Profesörden çarpıcı idddia: Amerika parçalanacak!

Prof. Ebubekir Sofuoğlu, kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye yönelik ekonomik bir operasyon yaptığını belirtti. Sofuoğlu, 'Türkiye nisbeten savaş şartlarındayken, yani Fırat Kalkanı operasyonu sürerken dolar 50 kuruş artmıştı. Savaş ortamında bile yani. Fırat Kalkanı’nda 2,95’ten 3,58’e, Afrin’de Zeytin Dalı operasyonu sürerken 3,79’dan 3,92’ye. Son hadisede 20 kuruş artan doların bugün ne savaş ne de kayda değer bir şey olmamasına rağmen yükseltilmesi 15 Temmuz gibi bir operasyondur. Burada bir ayda bu kadar artışın arkasında farklı dinamikler aramak lazım. Burada seçimi hedef alan bir hareketlilik olduğu çok açık.' dedi.

'AMERİKA PARÇALANACAK'

Donald Trump'ın başkan seçilmesiyle birlikte ABD'nin saldırgan politikasıyla AB içinde yalnız kaldığını söyleyen Prof. Sofuoğlu, 'Amerika çatırdıyor. Amerika’nın başına Trump gibi birinin getirilmesi boşuna değil. Orada kararları veren evangelist güçler Trump’a istediklerini yaptırıyor. Amerika sürekli saldırgan politikasıyla kendini AB içinde de yalnız bulmaya başladı. Nükleer enerji anlaşmasındaki tutumu mesela? Amerika parçalanacak. Amerika dünyayı bir “kıyamet savaşı”na zorluyor. Ve İsrail’in hedefi de bu. Kıyamet Savaşı çıkmazsa “Mesih” gelmeyecek. Mesih’in gelmesi için kıyamet savaşı çıkarmaya çalışıyorlar. Amerika’yı da Amerika’ya parçalatmak gayesindeler. Şu an Çin’i güçlendiriyorlar ama onu da birkaç on yıl içinde parçalatacaklar. Dünya yüzeyinde bin devletli bir federasyon düşünülüyor. Merkezde Kudüs. Uzun vadede plan bu. Bush’un saldırgan politikalarının ardında da aynı plan vardı.' ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 17:27

YORUM YAZ

 • yahya sağlamyahya sağlam9 ay önce
  Evet amerika inşaallah önümüzdeki yıllarda paramparça olacak.2030 ları göremiyeceğini zannediyorum.Avruba birliğide ondan önce parçalanacak.Ama ülkemiz dünya barışının teminatı olacaktır.Zulüm asla daima payidar olamaz.Alahın kanunu böyledir.
 • Settullah Fülen ve adamlariSettullah Fülen ve adamlari9 ay önce
  Bizler basariya ulasmadan parcalanma ABD ! sana cok ihtiyacimiz var.
 • süleyman şahsüleyman şah9 ay önce
  bu iş sonunda arapların başına patlar,arap diktatör ve krallıkları ortadan kalkar,canlarını bile kurtaramazlar,araplar dört halife dönemine benzer bir yönetim oluştururlar...
 • nn9 ay önce
  AMARİKAN DAĞIZ BAĞLI BULUNAN ARAP YAVERLERİ DEPARÇALANIR PETROLÜN KİRALADIĞI BİTECEK BU BİR NEDENLE GEÇIK MİS TİRANCAKALLAHİN İZNİYLE KAÇINILMAZ PETROLÜ İSE YARAMAYACAKSANAYİDEN KULLANARAKÜÇÜNCÜKONUMADAOLAN ÜLKELERYANİ YENİ YENİ GELİŞMEYE BAŞLAYAN ÜLKELER BİR MÜDDET KULLANARAK PETROL KİRALADIĞI TAMAMEN SANAYİDEN KULLANILAN BİR KİMYA HALİNE GELİRBU GELİŞMEYİ YAPAN ÜLKE TÜRKİYE OLACAKTIR LİDERTÜRKİYE OSMANLI TÜRKİYEOLACAKTIR
 • nn9 ay önce
  AMARİKAYA BESLEYEN ARAP BUNLAR PARAYİ ÇEKSELERBİTTİ
 • mutmainemutmaine9 ay önce
  Amerikada eyaletlerinin ülkeden ayrılmasını isteyen yüzbinlerce kişi var ve bunu resmi olarak dilekçe ile BAŞVURDU !! Burada ahkam kesen bir kaç zavallı demokrasi sandıkları amerikayı gözlerinde büyütüyorlar, Allahın büyüklüğünü unutmayın !! Daha 1950lerde beyazlarla zenciler aynı otobüse,aynı okula bile gidemiyordu !! Böyle bir ülke parçalanmaya mahkumdur, 3MİLYONDAN FAZLA evsiz var ve bazı eyaletlerde evsizlere yardım etmek bile yasak... bu kadar dengesizdir bunlar ... ıphone alıp destek olma yeter benim kendini akıllı sanan zavallı vatandaşım !
 • mehmetmehmet9 ay önce
  ABD savunması istihbaratı çok güçlü bir ülke idi. ABD den izinsiz sinek uçmaz idi. Ne zamana kadar 2001 ikiz kulelerin yıkılışına kadar. O büyülü gücün kartona dönüşebileceğini gördük.Yakın zamanda da yaptığı zulümler yok oluşana işarettir.İnşaallah...
 • ibrahimibrahim9 ay önce
  olamaz lan, 50 satirdan fazla yorum yazdim dahada yaziyordum, sayfa yenilendi hepsi gitti.
 • cemaleddincemaleddin9 ay önce
  1950 liler de söylenmis bir söz dür. Sccb 50 parcaya bilaherede abd paramparca olacak. Insallah bunu biz görürüz. Bu parcalanma tahakkük ettiginde göerlim Almanya kimin postallarini yalayacak ve israil hangi fare cinsine bürünücektir. Bunlari görürüz insallah.
 • SAFERIBSAFERIB9 ay önce
  AMERIKA ÖNÜMÜZDEKI ON SENE ICERISINDE PARCALANMAYA BASLIYACAK KESIN GIBI GÖRÜNÜYOR.
 • koray kaplankoray kaplan9 ay önce
  canım kardeşim amerika yıkılmaz. Hayatımın on beş yılı orda geçti. İyi samimi bir müslüman olarak, gerçek bir türk olarak, yürekten bir osmanlı taraftarı olarak şunu söylim amerika içerdeki herkesi vurur öldürür ama kendi ölmez. Bence amerika bin yıl daha yaşar. Ona göre yeni nesillerinizi hazırlayın.
 • GaziGazi9 ay önce
  Amin, inşallah.
 • MehmetMehmet9 ay önce
  Arkadaş siz ve sizin gibiler yıllardan beri ABD parçalanacak diyor amayıl 2018 ABD hala ayakta ve parçalanmıyor. Yahu şu müslümanları oyalamayı bırakın artık. İstikbalinizi ve ikbalinizi ABD'nin yıkılışına bağlayarak kendinizi ve de bizim gibi saf-salak-aklını kullanmayan insanları keklemekten vazgeçin. Bu ülke insanlarının kurtarıcılarla ve/veya birilerinin yıkılışı ile kurtulacağı safsatasına düçar etmeyin. Üreten ve hem de ürettiği ile , bilim ve teknoloji ile dünyanın ilk 10 hatta ilk 3 ülkesi içine girmedikçe sürünmekten kurtulamayacağımızı insanımıza anlatsanız ve bu konuda yapılması gerekenleri söyleseniz yani bu komuda iyi bir çığır açsanız olmaz mı? Yapılması gereken bu değil mi?
 • nasotürknasotürk9 ay önce
  pek şaşırtıcı olmadı. ama süreler çok uzun tutulmuş. dünya bu hale o kadar dayanabilirmi ki...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019