Notaların altındaki şirke dikkat: İmanımızı şarkılarla çalıyorlar!

Sosyal medya dolaşan bazı uyarılarda, İslam'a aykırı ve şirk dolu şarkılara dikkat çekilerek Müslümanlar uyarılıyor.

03 Şubat 2019 Pazar 23:14
Notaların altındaki şirke dikkat: İmanımızı şarkılarla çalıyorlar!

 yeniakit.com.tr 

Sanat adı altında yapılan şarkılarda, Müslümanların şirke düşmesine neden sözler büyük tepki çekiyor.

Müslümanlar, Allah'tan başka ilahlar edindiği belirtilen ve İslam'a aykırı şirk dolu sözlere dikkat çekilerek şarkıları dinlememeleri konusunda uyarılıyor ve şu ayetlerle konunun önemine dikkat çekiliyor:

- Şâyet kendilerine (niçin alay ettiklerini) sorsan, "Biz sadece lâfa dalmıştık ve aramızda eğleniyorduk", derler. De ki: "Allah’la, O’nun âyetleriyle ve peygamberiyle mi eğleniyordunuz?" (Tevbe 65)

- Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseleri bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür. (Nisa 116)

İşte o şirk dolu şarkılar ve onları söyleyen şarkıcılar:

Kubat: “Seni Allah kadar sevdim.”

Nükhet Duru: “Sen gördüğüm en son ilahsın.”

Edip Akbayram: “Dertlerin kalkınca şaha, bir sitem yolla Allah’a.”

Mahsun Kırmızıgül: “Sevdim seni Rabbim kadar.”

Orhan Gencebay: “Kaderin böylesine yazıklar olsun.”

Yıldız Tilbe: “Sensiz ölürüm cennette.”

Grup AF: “Yaradan’ın boş vaktine gelmiş.”

Muazzez Abacı: “Seninle cehennem ödüldür bana, sensiz cennet bile sürgün sayılır.”

Duman: “Aldanma öbür dünyaya, hayatı yaşa.”

Cem Adrian: “Beni Tanrı’ya tekrar inandırabilir misin?”

Erol Evgin: “Seni sevmek ibadetim.”

Hakkı Bulut: “Sana taptım be yahu!”

İbrahim Tatlıses: “Ben insan değil miyim? Ben kulun değil miyim? Tanrım, dünyaya beni sen attın, çile çektirdin, derman arattın. Madem unutacaktın, beni neden yarattın?” / “Bir Allah'a taptım bir sana taptım!”

Hande Yener: “Of güzel Allah’ım, içimi ısıtan adam sanki senin aynandı.”

Ebru Gündeş: “Benim sana yaptığım canım, aşk tadında ibadet.”

Ferdi Tayfur: “Kızdım getirene beni dünyaya, anama babama günahkar oldum.”

Ahmet Kaya: “Allah’ına kitabına sövüp saydım.”

Murat Göğebakan: “Kara gözlüm, sen de yalancı çıktın. Seni kendime ilah yapmıştım.”

Müslüm Gürses: “Yıkılsın minareler açılsın meyhaneler.” / “İsyanım var benim kadere.” / "Rest çektim kadere."

Oğuz Yılmaz: “Bas bas paraları Leyla’ya, bir daha mı geleceğiz dünyaya?”

Ferhat Göçer: “Cenneti değişmem saçının teline.”

Selami Şahin: “Tapılacak kadınsın.”

Mahsuni Şerif: “Yaradan bir can vermiş, boşu boşuna.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Şubat 2019 Pazar 23:14

YORUM YAZ

 • Enes 51Enes 511 ay önce
  Helal olsun kimsenin yapamadığını yaptınız.
 • Murat AksuMurat Aksu1 ay önce
  Adnan Şenses'in Neden Saçların Beyazlamış Arkadaş şarkısında geçen "ALLAHım bu dünyaya ben niye geldim" sözünü de ben hatırlatmış olayım.
 • Başoğlu Başoğlu 1 ay önce
  İmanınızı şarkılarla çalabiliyorlarsa zaten yoktur.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Yüce..Allah(cc)..günahlarımız..affetsin..tövbe..ediyorum..bu..şarkıları..dinlediğim..için..
 • mehmetmehmet1 ay önce
  CENK KAAN DEMİRCİ KARDEŞ DEDİKLERİNİN ÇOĞUNUN ALTINA İMZAMI ATARIM.DEDİKLERİNİN ÇOĞUNU DEVLETİ YÖNETENLER DÜZELTMELİ.ANCAK AKİT GAZETESİDE KENDİ ÇAPINDA İYİLİĞİ EMRETMEK VE KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK GÖREVİNİ YAPMASIN MI.İSTEDİĞİN BUMU YANİ.HERKES GÖREVİNİ YAPSIN.
 • YusufYusuf1 ay önce
  Metallica-The God That Failed var birader onu da ekle bakim
 • Göksen MereyGöksen Merey1 ay önce
  Telli sazdır bunun adıNe ayet dinler ne kadıBunu çalan anlar kendiŞeytan bunun neresinde Venedik'ten gelir teli Eriktendir bunun kolu Hey Allah'ın şaşkın kulu (Be Allah'ın sersem kulu)Şeytan bunun neresinde Abdest alsan aldın demez Namaz kılsan kıldın demez Kadı gibi haram yemezŞeytan bunun neresindeİçinde mi dışında mıBurgusunun başında mıGöğsünün nakışında mı Şeytan bunun neresinde Dut ağacından teknesi Kirişten bağlı perdesi Behey insanın teresiŞeytan bunun neresinde Dertli gibi sarıksızdır Ayağı da çarıksızdır Boynuzu yok kuyruksuzdurŞeytan bunun neresinde
 • Murat ÇemberMurat Çember1 ay önce
  Sahibini hatırlamıyorum ancak bir şarkıda :“Allah affeder belki bunları ben cehenneme atacağım seni..” diyordu . O şarkıyı da paylaşmanızı temenni ederim.İnşallah sanat kisvesi altında , kargaşa yaratmaya çalışan bu eserlere karşı bir önlem alınır.
 • UfukUfuk1 ay önce
  Helal olsun diyanetin yapmadığını yaptınız.
 • CengizCengiz1 ay önce
  Bu şarkıları dinlemek de şirke girer o zaman. Eğer öyleyse bu kadar sözü ve şarkıcıyı sıralandığına göre götü kurtaramazsın. Un eleğine dönersin.
 • necibnecib1 ay önce
  KRAL LİSTEDE SLAYER'I GÖREMEDİM UNUTMUŞ OLABİLİR MİSİNİZ ACABA
 • AysunAysun1 ay önce
  Kelimelere kutsallık yüklemenin gereği yok... Şirk'in dikalasını kendilerini Allah ın yerine koyarak, hangi şarkı sözlerinin kişiyi imandan çıkardığını saptama denslzliğini yapanlar yapıyor... İmanın kimde, nasıl, ne şekilde olduğunu Allah bilir, yargılar, insanoğlu değil...
 • BahtiyarBahtiyar1 ay önce
  Emel sayın ve bilumum zevat:"Tanrının yazdığı şiircesine"(Kapat gözlerini kimse görmesin)
 • BünyaminBünyamin1 ay önce
  Çok iyi yapmışsınız. Bir de eleştirenler olmuş. Bunu eleştiren islamı eleştirmiş olur. Fakat bazıları şirk değil küfür. Bir de Mahzuni Şerif'de bir sıkıntı yok gibime geldi.
 • AkifAkif1 ay önce
  Güzel bir haber olmuş, bu tür şarkılara dikkat edilmeli, bunun yanı sıra, torpil, hile gibi İslama ters konuları da haber yapın, kimsenin kulu olmayın yalnız Allah'a kulluk edin, hatası olana hatalı diyin, akşama kadar belli partileri övüp durmayın, siz basın mensubusunuz yeri geldiğinde hataları belirtme görevini yapın.
 • berkanberkan1 ay önce
  işte aradığım jam
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Bazı ilahilerin sözlerinde de küfür ve şirk var dikkat edelim.Elif Allahın adı ve bağdattır mekanı Hey Allahın aslanı abdulkadir geylaniAl sana şirk küfür. Birde utanmadan radyolarda çalıyorlar bunu.
 • Misafir Misafir 1 ay önce
  insanların ağzından çıkan ve dinsizliği işmam(hissettirme, koklatma) eden dehşetli kelimeler var. Ehl-i iman, bilmeyerek istimal ediyorlar.
 • cemcem1 ay önce
  spotify listesi yok mu?
 • Cenk kaan demirciCenk kaan demirci1 ay önce
  Ey akit tayfası...Şirk sözleri olan şarkılar listesi yayınlıyorsunuz, listedeki şarkıcılar, c.başkanının sofrasından, yanından eksik olmuyor.. (o.gencebay, e.gündeş, m.abacı, i.tatlıses) bu şarkılar, devlet televizyonlarında yayınlanıyor...bunları okuyanlar "sanatçı", muteber kişiler..Şirk ayetini yayınlıyorsunuz, güzel..Peki, içkiyi serbest yapmak, vergisini almak..Faizi serbest yapmak,Meyhanelere ruhsat vermek,Zinayı, fuhuşu serbest yapmak, vergisini almak..Müslümanları katledenler ile ittifak kurmak..Maide 44 e, yusuf 40 a, zümer 65 e, nisa 60 a, bakara 256, 257 ye, kehf 26 ya muhalefet etmek...Hükmü Allah'tan alıp, insanlara vermek..Bunlar nedir ? Bunlara ne diyeceksiniz ? Veya diyebilir misiniz ? (Sıkar di mi ?)ki, başta dediğim gibi...şirk dolu sözlere sahip bu şarkıları meşrulaştıran, onlara sanatçı diyip sarayında ağırlayan ben değilim..Siz öncelikle, küfür, şirk, tağut, Tevhid kavramlarını öğrenin. Hüküm, hakimiyet nedir? Bunları kavrayın. Şarkılara sonra gelirsiniz. (Editör, inşAllah yayınlarsın)
 • HalidHalid1 ay önce
  Birde hakimiyet şirkini yaz kabir şirkini yazLa ilahe illallah ne demek şartları nedir onu yaz
 • Test TesterTest Tester1 ay önce
  Millet ne cigaralar içiyo be
 • HACI HACI 1 ay önce
  Bunların alayı imandan eder. Ondan sonrada bas bas paraları cehenneme
 • SafaSafa1 ay önce
  Celil bey kim sorumlu sorusunun cevabı belli. Vatandaş elbet baş sorumlu. Bu sanatçı nüsveddelerini yere göğe sığdıramıyoruz , konserine para vererek on saat önce gidiyoruz. İşte ödül.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  1.ÖNCE DİN SONRA KALDIRIM ARKADAŞLAR.....önce kaldırım diyenler ve avrupayı örnek verenler unutmasınlar ki onları kanunları bir birlerine saygılı tutuyor....yoksa görüyoruz müslümanların nasıl kanını içtiklerini... bunun için kan içen bir toplumu savunmayalım.....2. Ehli sünnete göre :türbe ziyareti ve peygamberi ekbere saygı şirk değildir..... mutezile olana zaten sözümüz yok onlardakendi görüşlerini beyan edebilirler....o şirk bu şirk....yahudiye bişe yok....
 • Ax111Ax1111 ay önce
  Ya hu amma da boş işler mimarısınız ha. İşbu söxzde sanatçılardan başka ne beklenirdi de şimdi kalkıp şarkıların türkülerin küfür içerikli olduğunu, insanı dinden çıkardığınıanlatmaya çalışıyorsunuz. Bir milletin dini, imanı, ahlakı ile ters düşen yapıtlara sanat denir mi? Geçin o ayakları. İşte böyle yapma sanatvari işlerle Anadolu'nun gerçek sanat abidelerinin önü kesiliyor. Becerilen bundan başka bir şey değil. Kendinizi kandırmaya son verin artık.
 • ZAKOZAKO1 ay önce
  işte müslüman türkün şarkıcıları
 • EMRE EMRE 1 ay önce
  Allah razı olsun.Çok güzel bir konuya değinmişsiniz ama ne yazık ki bu şarkılar gibi niceleri var. Uzak duralım bu tarz şarkılardan ne dinlediğimizi iyi bilelim.Yazıda dile getirilmemiş “Ben insan değil miyim?” “Bir tanrıya taptım birde sana” gibi bu tip şarkı sözlerinden çok daha fazla olduğunu görebiliriz.Şarkı sözleri bazen manalı sözler ifade ederken, bazen insanı isyana sürüklüyor. İnsan iman konusunda sıkıntıya giriyor da farkına bile varmıyor. Hani bir parçasında “Her şeyin bedeli var. Son pişmanlık neye yarar.” diyen veartık aramızda olmayan ve ahirete göçen Müslim Gürses umarım orada isyan parçalarının pişmanlığı içinde değildir diyorum ama biliyorum ki ve kendisinin de dediği gibi her şeyin bir bedeli var… Mevla'm kalan ömrümüzü, geçen ömrümüzden hayırlı kılsın.
 • VatanseverVatansever1 ay önce
  olsun, süheyla ve benzer yorum yazar yaratıklar, sana diyorlar ki, imanın tehlikede, ahiretini yakıyorsun, sizler de diyorsunuz ki bunları geçin hayat pahalı. Gidin siyasi yorumlarınızı siyasi haberlerin altına yazın. imani konuları basite almayın. geçici hayat için ahiretinizi gereksiz riske atmayın.
 • ihsanihsan1 ay önce
  bunlar gafil cahiller allah ıslah etsin
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  bazilari eline diken batsa hükümete sucu atacak, bre gafil münafiklar, kimi kandiyorsunuz siz?
 • engineerengineer1 ay önce
  ben arabeskin peygamberiyim , diyen hakan taşıyan'amüslüm gürses : ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum diye cevap vermişti.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  BU TOPLUMA HER REZİLLİK M,SANAT ADI ALTINDA MÜZİK,SİNEMA,TİYATRO VS..IUNSURLARLA VERİDİ..
 • Emekli48 Emekli48 1 ay önce
  Önce ayetlerle şirki, ardından da şirk olanşarkı sözlerini yayınlayarak büyük bir tesbitte bulunmuş; Allah için görevinizi yapmışsınız.
 • ŞükûhŞükûh1 ay önce
  Müslüm GÜRSES'in,içerisinde yıkılsın minareler sözü geçen şarkısı yoktur.Bazı şarkılarında isyan sözleri vardır.Öğrenemedim şarkısında " Bin lanet olsun doğduğum güne,neden yaratıldım öğrenemedim " gibi.
 • AsımAsım1 ay önce
  Diyanet işleri yoğun herhalde pek uyarmıyor.
 • OlsunOlsun1 ay önce
  Şarkılarla enerjimizi harcamayalım boşuna. Esnafa soralım bakalım ne diyorlar, kiradaki asgari ücretliye soralım bakalım ne zaman 1 kilo et almış, lokantada en son ne zaman ailece yemek yemiş, tatil için bu yıl hangi otele gitmiş? Tabi bunlar lüx işler bizim için, ama Ankaradakiler için az gelen şeyler.
 • SüheylaSüheyla1 ay önce
  Konuları değiştirip ortalığı bulandırmayalım kardeşim. Bize ilk önce lazım olan temel ihtiyaçlarımızın karşılanması. Yaya geçidinde avrupada araçlar, yaya yola girmese bile gördüğü anda duruyor, bizde durmayı bırakın çarpmaya çalışıyorlar. Sonra arabadan inen kişi yaya durumuna düşüyor kemdisi geçmeye çalışınca aynısını ona da yapıyorlar sonra basıyor küfürü. Kendi hata yapınca birşey yok, başkası yapınca küfür hazır. Millete bakalım mutlu olalım.
 • Trabzonspor Trabzonspor 1 ay önce
  Türbe ziyareti şirk değil şarkı şirk. O zaman şiirlerinde sarab a dem vuran padişahlar da alkolik.
 • HAKANHAKAN1 ay önce
  Bu sarkilari yazanlarda okuyanlarinda ALLAH-u teala hep belalarini vermistir ve verecektirde...kendizi vakit gec olmadan azap gelmeden en kisa zamanda kurtarin...bu sirk sozlerinden...
 • AkifAkif1 ay önce
  Bunlara hak etmediği değeri verirseniz işte sanat diye böyle sapık ifadelerle karşımıza çıkarlar... Bunlari denetleyen bir kurum yokmu??? Bunların çoğu eğitim seviyesi düşük ilimden kitaptan habersiz cahiller... aslında toplumun ne halde olduğunun bir göstergesi...
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  sami savni özer izinin tozuna sürsem yüzümü ( Resulullah Muhammed için söylüyor).Yani bu Allahı bırakıp Resulullaha tapmanın adıdır ve şirktir. Siz bunlara bakın.Bu ilahi denilen şarkılarda o kadar çok şirk sözleri var ki.Diğerlerinde olmasını ben normal karşılıyorum.O yazdığınız sanatçıların alayı islamdan uzaklar dolayısıyla onlarda şirk sözleri olabilir.Asıl Allaha inananların söylediği sözler önemli. İslamdan uzak olanlara şirk koşuyorsun demek abestir.Şİrk Allaha inandığını söyleyip ona ortak koşan müslümanlar için geçerlidir.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Siz bir de ilahilere bakın mesela bir tanesini bana söyleyeyim abdurrahman önülden merhameti sonsuz peygamberim sami savni özerin tüm ilahilerinde buna benzer şirk ifadeleri var.Asıl tehlike bu ilahi denilen şarkılar.Mevlevilikte şirk almış başını gidiyor. Yukarıdaki şarkıları söyleyenler zaten İslamla pek ilgisi olmayan insanlardır.Asıl İslamla ilgili ilahi denilen şarkılara bakmak lazım.Onları gündeme getirmek lazım.Hatta o sözleri şirk olmayanlarla değiştirilmesini istemek lazımdır.
 • MuhammetMuhammet1 ay önce
  Yıkılsın minareler açılsın meyhaneler.”Müslüm gürsesin böyle bir parçası yok.Adam yaşarken dedi bizzat öyle bir beyanım yok diye
 • HaLiLHaLiL1 ay önce
  Orhan Gencebay'ın nedametli bir konuşmasını okumuştum. Geçmişte Allah'a isyana varan şarkı sözlerini kullanmış olmak şimdi pişmanlık veriyor diyordu. Ne çareki şimdi o sözleri silmeninimkanı yok. Ayrıca isyanlarına dinleyen herkesi şahit tutmuş olmak var. Pişmanlık, tövbe acaba fayda verir mi diye düşünüyor insan. Son nefeste yapılan tövbe diyorlar ama ben inanmıyorum her herzeyi yeyip son nefeste bir tevbe ile günahlardan arınamaz insan bence. Şöhret uğruna Allah'a isyan ne büyük kayıplar verdirmekte. O durumda olmamak keyif verici.
 • kimin umrunda?kimin umrunda?1 ay önce
  Bilhassa Orhan' a dikkat edin, çok dinleniyor, neredeyse tüm şarkıları küfür
 • Milli ŞuurMilli Şuur1 ay önce
  İçimizdeki bu şerefsizler yüzünden biziCezalandır ma Allahım...dEvlet İSLAM OLMAZSSA...BELAYI BEKLEYİN
 • Cem Şimşek Cem Şimşek1 ay önce
  Allah razı olsun. Geç de olsa çok yerinde bir uyarı. Sıkça dile getirilip müminler bu tuzaklara karşı uyarılmalı inşaallah.
 • adiladil1 ay önce
  günaydın ve hadi oradan.bugün mü gördünüz.bu arada aslanım diyanet.verin 3600 ü.
 • İzzet gencerİzzet gencer1 ay önce
  Hepsi fetöcü. İçeri atılmalı!!
 • ismailismail1 ay önce
  en hafifi oguz yilmazin olmus ...
 • SafaSafa1 ay önce
  Akitin bu duyarlılığını hakikaten kutluyorum. Bu sözleri bilerek söyleyenlerin din ile bir bağı olamaz gibi geliyor bana. Çünkü bu ifadeler yenilir yutulur değil insanı küfre götüren sözlerdir. Mealesef bizlerde bunları yere göğe sığdıramıyoruz. Nasıl olacak bu iş. Ahirette kişi sevdiğiyle beraberdir.
 • Mehmet DemirtaşMehmet Demirtaş1 ay önce
  Bunlar küfür cephesindeki fasaryalar.. Biz Mehmet Akif in "Ağzım kurusun yokmusun ey adli ilahi" dizeleri ile devam eden şiirlerinden başlasak daha doğru olur..
 • SafaSafa1 ay önce
  Bu oyunları Kuran ile barışık olanlar görebilirler. Lakin şirke sadece bunlar değil tasavvuftaki rabıta ve mürşit anlayışı da en az bunlar kadar insanı şirke götürebilir. Bunlardan dadaha beteri Kuransız müslümanlık anlayışı. Kuran yerine uyduruk rivayetler, menkibeler, rüyalar , hikayeler ve hurafeleri din kabül ediyoruz mealesef.
 • Vefa BayrakVefa Bayrak1 ay önce
  Cehenneme kadar ylları var.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Şimdi Soruyorum bu gibi çirkinlikten kimler sorumlu Diyanet İşleri Başkanlığımı, Kültür bakanlığımı,Hantal Aile bakanımı, Milli Eğitim bakanımı ,,,,,yoksa Vatandaş Bakanlığımı sorumlu , Sanırım bütün yetkililer bekliyor BAŞKAN ilgilensin ,,Ben gödüğüm bu Hükümette bir Bakanlık yetmiyor ikinci bakan gerekiyor biri görmese diğeri belki görür oda görmese denetici belki görür Vay bu Milletin ve Devletin haline yazıklar olsun bu bir dikkatsizliktir gevşekliktir ve bilgisizliktir yahu Büyük Türkiyeyi yönetiyorsunuz ,,eskiden derdiler Salla başını Al Maaşını,,Bu sözüm her bakan için geçerli değil çok değerli bakanlarımız var gecelerinini gündüz edenler var Allah razı olsın,Vesselam,,
 • Miray Miray 1 ay önce
  Bu isyan içeren şarkı sözlerini besteleyip yazanların imanları Nasıl bir ölçüde bakmak lazım,müslümanız diye geçinirler lakin,hırıstiyan ve yahudi topluluğu gibi yaşarlar şehvet içeren şarkılar,şirk ve isyan sözleri içeren şarkılar,ne zamandan beri bir müslümana dinlemek okumak ve bestelemek caiz olmuştur,Allah'ın razı olmadığı hal ve davranışlar olduğu müddetçe bu ümmet iflah olmaz işte okadar...
 • Yılmaz Altuner Yılmaz Altuner 1 ay önce
  Son çıkan bir şarkı var. Tanrı vursun saza, kadehler dolsun, Azrail doysun. Onu yazmamışsınız.
 • hasanhasan1 ay önce
  o zaman allahuuueeekbeaaeer
 • Ali Said YukarıcumaAli Said Yukarıcuma1 ay önce
  Yeni mi fark ettiniz. Sabah şerifleriniz hayrolsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019