• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Netflix'in 'La Casa De Papel' isimli dizisinde büyük alçaklık! Türk karakteri bakın nasıl gösterdiler

Yeniakit Publisher
2020-04-07 10:10:00 -
Netflix'in 'La Casa De Papel' isimli dizisinde büyük alçaklık! Türk karakteri bakın nasıl gösterdiler

Türkiye'de de büyük bir kitle tarafından takip edilen Netflix'in La Casa De Papel isimli hırsızlık dizisinde Osman isimli Türk karakter işkenceci olarak gösterildi.

Türkiye'yi ve Türk karakterleri daima kötü gösteren ve neredeyse her projesinde sapkınlık aşılayan Netflix isimli platform skandalar yapımlarına bir yenisi daha eklendi. Türkiye'de de takip edilen ve 4. sezonu malesef büyük bir kitle tarafından heyecanla beklenen La Casa De Papel isimli dizide 'Osman' adında işkenceci bir Türk karakter kullanıldı.

Takvim'deki habere göre, Cezayir'de yaşayan ve "üst düzey işkence" yapabilen Osman'ın, soygun ekibinde yer alan Rio'ya kendi mezarını kazdırıp 12 gün boyunca işkence yaptığı sahneler gözlerden kaçmadı.

Twitter'dan yorum yapan bir izleyici, "Türkler de heyecanla İstanbul isimli bir kahraman beklerken Osman adında Türk bir işkenceci karşımıza çıkıyor diyerek eleştirdiği diziyi, Bu bir tesadüf mü sizce? Bence değil!" dedi.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Netflix'in skandal yayınları

Brezilyalı "komedi" grubu Porta dos Fundos'un hazırladığı ve Hz. İsa'nın bir eşcinsel olarak tasvir edildiği The First Temptation of Christ (Mesih'in İlk Günahı) isimli Netflix dizisi ülkede tepkilere yol açmış, dizi için boykot çağrısı yapılmıştı.

Brezilya'da bir mahkeme, Hz. İsa'nın eşcinsel olarak tasvir edildiği filmin, dijital film ve dizi platformu Netflix'ten kaldırılmasına hükmetti. "İfade özgürlüğü mutlak değildir" diyen yargıç, kararın bir üst mahkeme tarafından değerlendirilene kadar ülkedeki öfkeyi dindireceğini belirtti.

Ülkede iki milyon kişi filmin kaldırılması için imza vermiş ve filmin Brezilyalı yapımcı şirketine geçen ay molotof kokteylli saldırı yapılmıştı.

Netflix ise henüz konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Boykot çağrısına destek verenler arasında Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun oğlu milletvekili Eduardo Bolsorano da bulunuyordu. Bolsoranro, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İfade özgürlüğünü destekliyoruz, fakat bunun için halkın yüzde 86'sının inancına saldırmaya değer miydi?" diyerek Netflix'e ve dizi yapımcılarına tepki göstermişti.

Dizinin "kaba ve saygısız" olduğunu vurgulayan Brezilya'nın Pernambuco eyaleti Piskoposu Henrique Soares da Costa ise, Netflix üyeliğini iptal ettiğini ve platformun "şeytani bir güç tarafından ele geçirildiğini" iddia etmişti.

Her yıl yüzlerce projeye imza atan Netflix, her yapımında sapkın eşcinselliği önplana çıkarmayı ve parlatmayı ihmal etmiyor.

"3 Altında: Arcadia Hikâyeleri" adlı çocuk animasyon çizgi dizisinde, 9-10 yaşındaki kız çocukları öpüştürülüyor.

Eskiden subliminal yöntemlerle yapılmaya çalışılan manipülasyon şimdilerde açık seçik ortaya konuluyor. Animasyonlarda kız çocuklarını öpüştüren Netflix, cinsel gelişimini tamamlamamış çocukların saf akıllarını bulandırmaya çalışıyor.

Netflix'in "Ejderhalar Prensi" adlı çizgi dizisinde ise lezbiyen kraliçe ikilisi yer alıyor. Lezbiyen oldukları, uzun süre çocukların anlayamayacağı şekilde çok dolaylı şekilde ima edildi. Son bölümlere doğru ise bu lezbiyen çift öpüştürüldü..

Sinemalarda ailecek izlenen (ayrıca Netflix'te de yayınlanan) Leylekler çizgi filminin sonunda leylekler, eşcinsel çiftlere de çocuk getiriyordu.

Öte yandan yakın dönemde yayımlanan Türk film ve dizilerinde de eşcinsel karakterlere sistematik olarak yer veriliyor. Yardımsever ve naif karakterleri canlandıran eşcinsellerin seyirci gözünde olumlu bir imaja sahip olması amaçlanıyor.

Netflix'in tüm dünyada pazarladığı "Le Casa de Papel" dizisinin 3. sezonunda da Helsinki isimli erkek karakterin sapkın ilişkisi, ilk sezonda Tokyo karakterinin bir kadınla öpüştürülmesi tamamen Batı kaynaklı eşcinselliği normalleştirme operasyonunun parçası olarak dikkat çekti.

"Pariah" isimli yapımsa Bronx'ta yaşayan bir lezbiyen genç kızın hem ailesine hem de arkadaşlarına açılmasının hikayesi üzerinden eşcinsellik propagandası yapıyor.

Netflix'te eşcinsellik temalı sapkınlığın progandasını yapan diğer filmler ise şöyle:

Those People: Manhattan'da yaşayan genç bir eşcinselin sözde "aşk" arayış hikayesi. 2015 yapımda yine sapkın ilişkilerin ekrana boca ediliyor.

"Holding the man" adlı 2015 yapımı film de sapkın eşcinselliğin işlendiği film. "Futuro Beach" ise İspanyol yapımı boğulmaktan kurtardıkları adam aracılığıyla sapkın ilişki yaşayan iki eşcinselin hikayesini anlatıyor.

Netflix sapkın ilişkilerin propagandasını öylesine ileri götürdü ki, "Fourth Man Out" isimli yapımda Chris'in eşcinsel olarak açılma hikayesi diye sunulan rezalete bile yer verdi.

Yayınladığı dizi ve filmler ile eşcinselliği öven NETFLIX'in skandalları bununla da sınırlı kalmıyor. Yayınlanan bir dizide, Atatürk ve Erdoğan fotoğrafları kullanılarak, Türkler barbar ve katil olarak gösterildi.

Netflix bunu hep yapıyor, hem de organize bir şekilde! Platformun yeni dizilerinden, Belçika yapımı 13 Commandments'in ilk bölümü; bir Türk'ün boğaz keserek cinayet işlemesiyle başlıyor. Suç temalı dizide, katilin Türk olduğunu vurgulamak için, duvara asılmış Mustafa Kemal ve Erdoğan fotoğraflarına yer verildi.

Netflix'te daha önce yayınlanan Designated Survivor dizisinde ise terörist FETÖ, muhalif bir lider gibi gösterilmiş, Türkler için de 'P.çler' ifadesi kullanılmıştı. Yine Collateral isimli dizide de, "Kırıkkale dünyanın en berbat yeri. Türkiye'de olmadığım için şükrediyorum" sözlerine yer verilmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayrettin

Saçmalamayın arkadaşlar bu platformun hedefi belli,sen demokrasi diyerek altına oyanlara göz yumarsan o da görevini yapar.Türk karakterine yüklenenler yanında bizdeki Kılıçdaroğlu,sezgintanrıkulu,imamoğlu,portakal,bidon kafa,Yalçın karakterlerini ne yapacaksınız onlar hangi platformun elemanları.

ümit

Arkadaş yine yanlış yerden oynuyorsunuz. Burda gösterilen bir Türk terörist karakteri yerine dizi boyunca eşcinselliği, sapkınlığı, hırsızlığı göstermeleri, ateistliği övmelerini eleştirin.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23