• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

MEB'den 'Koç protokolü' açıklaması!

MEB Temel Eğitim Müdürlüğü ile Koç'un şirketi Arçelik A.Ş. arasında imzalanan 'Dijital Kanatlar' projesinde imam hatip okullarına yönelik ayrımcılık yapıldığının ortaya çıkmasının ardından skandala yönelik büyük tepki geldi. Kamuoyunda infiale neden olan skandala ilişkin MEB açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2019-12-03 23:04:00 - 2019-12-03 23:07:23
MEB'den 'Koç protokolü' açıklaması!

MEB Temel Eğitim Müdürlüğü ile Arçelik A.Ş. arasında imzalanan 'Dijital Kanatlar' projesinde imam hatip okullarına ayrımcılık yapıldığı ortaya çıktı.

MEB, Arçelik firması ile imzalanan protokol gereği il milli eğitim müdürlüklerine uygulamanın pilot okulların belirlenmesi için bir yazı gönderdi. Yazıda "dikkat edilmesi gereken hususlar" başlığı altında kriterler sıralandı ve maddeler arasında 'imam hatip ortaokulları seçilemeyecektir' ibaresi yer aldı. 

Tepkilerin üzerine Milli Eğitim Bakanlığı skandalla ilgili açıklama yaptı.

MEB konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

“MEB ile Arçelik'in kodlama sınıfları protokolünde ayrımcılık: İmam hatip okulları kesinlikle olmayacak” başlıklı haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz ile Arçelik A.Ş. arasındaki “Dijital Kanatlar” Projesi İş Birliği Anlaşması 25.11.2019 tarihinde imzalanmıştır. Protokol, ilgili Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokulları kapsadığı için yazıda anlaşmanın yol açtığı hukuki sorumluluk gereği “okul ve öğretmen seçim kriterleri” belirtilmiş olup, hatalı bildirim yapılmaması için dikkat edilecek hususlar bölümünde söz konusu ifadeye verilmiştir. İş birliği protokolleri, tarafı olan genel müdürlüklerin bağlı oldukları okulları kapsamaktadır.

İmam Hatip Ortaokullarımızın bağlı olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de öğrencilerimize teknolojiyi etkin kullanabilme becerilerinin kazandırılması, nitelikli ortam ve etkinliklerin planlanarak uygulanması adına çok sayıda benzer iş birliği çalışması bulunmaktadır.

Ayrıca, 03.12.2019 tarihi itibariyle söz konusu protokolün kapsamı genişletilerek İmam Hatip Ortaokullarımızın bağlı olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de katılımı sağlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İslam

MEB bakanı baştan yanlıştı Koç sana gelince: senden mal alan düşünsün
 • Yanıtla

Emre

İstemiyor adam size ne zorla mı kardeşim. Bi koç holding olun sizde laikleri almazsınız. Zorunuza gitmesin. Elinizde olsa yaparsınız biliyoruz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23