• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Libya’daki şer ittifakına Türk darbesi! BAE ve Hafter’e Osmanlı tokadı

Yeniakit Publisher
2019-09-15 12:06:00 - 2019-09-15 12:08:13
Libya’daki şer ittifakına Türk darbesi! BAE ve Hafter’e Osmanlı tokadı

Libya’da BM’nin tanıdığı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) destek veren Türkiye, önceki gün BAE ve Hafter güçlerinin, yaptığı saldırıların intikamını ağır aldı. Hafter’in, 3 Türk İHA’sı düşürdüğü iddiasının ardından UMH’ye bağlı uçaklar ve SİHA’lar Hafter’in ana operasyon karargahı ve hamisi BAE güçlerini vurup darmadağın etti.

 Tahsin Han 

Amerika’nın kuklası Birleşik Arap Emirlikleri’e (BAE) ve Libya’da destekleyip her türlü silahı temin ettiği Halife Hafter güçlerine Türkiye, Osmanlı tokadı vurdu... Önceki gün Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin (UMH) Misrata’daki Havacılık Akademisini vurduğunu ve 3 Türk İHA’sını düşürdüğünü iddia eden BAE’nin maşası Hafter, saatler sonra Türk gücünü gördü.

Türkiye’nin desteklediği Libya’daki meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) güçleri, Mehmetçiğin hazırlayıp yönettiği operasyonla Hafter’i ve destekçisi BAE’yi pişman etti.

UMH güçleri, Hafter’in Cufra Hava Üssü’ndeki ana operasyon merkezini vurarak tamamen kullanılamaz hale getirdiğini, olayda 6 yabancı subayın (BAE’li) da öldüğünü açıkladı.

BAE: 6 askerimiz öldü

UMH Askeri Sözcüsü Muhammed Kununu, UMH’ye ait uçakların gece Hafter’e bağlı güçlerin kullandığı ve içinde bölge ülkelerinden yabancı subayların da bulunduğu Cufra Hava Üssü’ndeki ana operasyon merkezini bombaladığını duyurdu. Kanunu, operasyon merkezinin tamamen kullanılamaz hale geldiğini ve merkezde bulunan 6 yabancı subayın öldüğünü bildirdi. Kanunu, söz konusu operasyonun BAE’ye ait SİHA’ların Misrata’daki Havacılık Akademisini hedef almasının karşılığı olarak nitelendirdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

BAE resmi haber ajansı da 6 askerinin operasyonda öldüğünü duyurdu.

Hafter’in komutanları öldü

Hafter güçleri de Türkiye’ye ait SİHA’ların Trablus’un güneyindeki Terhune 9. Tugayı’na yaptığı saldırıda 2’si üst düzey komutan olmak üzere 3 kişinin öldüğünü duyurdu.

Hafter güçlerinin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Türk SİHA’larının saldırısı sonucu Terhune 9. Tugayı Komutanı Albay Abdulvahhab el-Makri, destek güçleri komutanı Yüzbaşı Muhsin el-Kani ile asker Abdulazim el-Kani hayatını kaybetti” denildi.

-Libya’daki meşru hükümeti devirmek isteyen CIA’nın adamı ve BAE Veliaht Prensi bin Zayed’in desteklediği Halife Hafter, yönetimi ele geçirme umuduyla çıktığı yolda üst üste ağır darbeler aldı. Hafter geçtiğimiz aylardaki ağır yenilgisi sonrası da Türkiye’yi suçlamıştı.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kuşçubaşı Eşref in torunları Allah ınıza kurban

7 cephe de 7 düvelle savaşıyor.! 100 yıl önce de böyleydi şimdi de. Ama gelde sen bunu Osmanlı yıda yıkan ittihat gafiller cemiyeti nin artıkları laikçi yobaz korkaklara anlat... Tek bildikleri kurtuluş savaşını kazanan vatanperver Anadolu halkını lağzımlık yahudi şapkası yüzünden asıp kesmek..... Dgm ler de haksız yere mahkum etmek

Takipçi

İşte Türkiye , işte büyük devlet, öyle bir devleti kurmak kolay bir şey değil , ancak cesaretli ve devlet iradesi olan bir liderin gece gündüz durmadan çalışmasıyla olur, öyle iş tiyatro yapmakla olmaz. Haçlı batı ve İsrailin kokla kahramanları Bin Zayid ve Hafter büyük devletin Osmanlı tokatını yediler hale sırada çoklar var Allahın yardımıyla onlarda o tokattan yiyecekler inşallah.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23