• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüs tedavisinde kullandığı ilaç başına bela oldu! Ölüm tehditleri yağıyor

Fransa'da koronavirüs tedavisinde sıtma ilacı kullanan Prof. Didier Raoult ölüm tehditleri almaya başladı.

2020-03-26 23:07:00 - 2020-03-26 23:14:28
Koronavirüs tedavisinde kullandığı ilaç başına bela oldu! Ölüm tehditleri yağıyor

Fransa'nın Marsilya Üniversite Hastanesinde yapılan testlerde sıtmayı önlemek ve tedavi etmek için kullanılan klorokin ilacının koronavirüs tedavisinde etkili olduğu sonucuna varan Profesör Didier Raoult'un ölüm tehditleri aldığı belirtildi.

Dünyada 22 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün tedavisinde sıtma ilacıyla hastaları tedavi eden Prof. Didier Raoult'a tehdit yağıyor. Fransız basını, Prof. Didier Raoult'u tehdit eden şahıslara 'kamu hizmeti yürütenleri öldürmekle tehdit etmek ve gözdağı vermek' suçlamasıyla soruşturma açıldığını yazdı.

Profesör ölümle tehdit edildi

Prof. Raoult'u arayan kimliği belirsiz bir kişinin "Yarın saat 14:00'e kadar bu saçmalıkları dile getirmeye son vermezsen, olacakları görürsün" sözleriyle tehdit ettiği belirtildi. Bir gün sonra Raoult'a gönderilen mesajlarda ise "klorokin ilacıyla ilgili sözlerinden geri adım atman için 4 saatten az süren var." denildi.

Soruşturma başlatıldı

Fransız basını ayrıca koronavirüs hastalarında kullanılması öngörülen klorokin ilacı üzerindeki çalışmalarını sürdüren Prof. Raoult'un kendisine yönelik ölüm tehditleri konusunda soruşturma süreci devam ettiği için açıklama yapmak istemediğini aktardı.

24 hastanın çoğu 6 günde virüsten kurtuldu

Doktor Rault, deneysel tedaviyi kabul eden 24 hastanın yüzde 75'inin 6 gün içerisinde virüsten kurtulduğunu açıklamıştı.

Klorokin nedir?

Klorokin, başka kombinasyonlarla beraber kullanılan bir ilaçtır. Ancak bu ilaçta doz dengesi çok önemlidir ve ilacın yan etkileri çok fazladır. Kalıcı retina hasarı ve bazı durumlarda ölüme yol açtığına dair raporlar mevcuttur. Birçok ilaçla beraber kullanımı önerilmemektedir. İlacın, bağışıklık sistemini baskılayıcı bir rolü de bulunmaktadır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

u mustafa

Meselenin iç yüzü söylenmiyor.ABD de FDA bu ilaca mahsus onay vermiyor.Çünkü verse ilaç satanmaz.Gelir çarkına çomak sokuyor.Bu ilaç demek 50 lira ile iyileşeceksin demek.İlaç çarkları durur.Adamlar boşa mı virüs çıkardılar korku pompalıyorlar.Yarın birgün bunun ilacını aşısını bulduk deyip yine trilyon dolarları götürecekler.
 • Yanıtla

Huseyin

Klorokin'le ilgili verdiginiz bilgi yanlistir, fransada bu ilac halk'a acik'ti. Fransan'in saglik bakani yasak getirdi. Sonra bu ilacin yan etkisi yoktur. Avrupada bu ilac afrika ulkelerine gidenlere veriyordu. Fransanin saglik bakani bu karari aldiktan sonra istifasini vermeside garip.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı